0
Uncategorized

käisin nahakliinikus

31. jaanuar 2018

Keegi kuskil blogis kirjutas, et käis tavapärases sünnimärgikontrollis. Ma mõtlesin, et olen siin juba 27 aastat tasahilju elanud, aga vot sünnimärke mina kontrollimas käinud ei ole. Öeldakse, et mehed lähevad arstile alles viimases hädas, ma vist ka siis hingelt mees, sest ma käisin vist esimest korda elus naistearstigi juures siis, kui ma 21 aastaselt julguse kokku võtsin. See tundus lihtsalt nii õudne! Nüüd see tundub muidugi täitsa suvaline tegevus, mis pole just meeldiv, aga noh, tehtav.

Seega mõtlesin ma, et okei, käin siis nahaarsti juures ka ära ja kontrollin oma sünnimärke.  Mul neid väga palju pole ka, aga kõhul on üks selline imelik, mille kohta olen ma ise paar korda mõelnud, et noooo ei tea ikka, kas see on üldse normaalne või äkki ei ole ka. Ühesõnaga, panin endale aja kirja Niine nahakliinikusse, vähem kui nädalaga oli võimalik juba arstile minna, kontrolli hinnaks 65€. Seal on vist tasuta vastuvõtte ka (Meenub see skandaal, et inimesed käisid seal tasulistel visiitidel ja siis selgus, et Niine nahakliinik oli samade visiitide eest ka haigekassalt raha sisse nõudnud, kui nad oleks nagu tasuta käinud. Huvitav, mis sellest värgist sai?).

Kes mu FBi jälgib, siis see teab, et mul oli tegelikult natukene naljakas seik ka sellega. Nimelt ma hakkasin arstile minema, käisin pesus ja unustasin vannituppa pesu kaasa võtta. Mõtlesin miskipärast, et no täitsa suva, panen retukad jalga, tuunika peale, kes ikka aru saab. Taksos kirjutas mulle üks tüdruk, et “ole siis valmis, et sind aluspükste väele kooritakse” ja mul tuli juba paanika peale, et oota… Mul pole ju alukaid, et suht mark on neile öelda, et klge vabandage, ma olen parem palja peega. Õnneks jumal halastas ja kliiniku ees selgus, et ma olin kuupäeva valesti mäletanud ja õige aeg oli alles järgmine päev. Seega sain järgmisel päeval paremini valmistuda ja isegi kõik vajalikud riided selga panna.

Sellest seigast said inimesed palju jutuainet, nagu mulle sõbranna täna kirjutas 😀

See on nagu üks hea telefonimäng onju. Et ma räägin, kuidas oli ja siis sellest tuleb lugu, kuidas ma palja perssega nahakliinikusse jooksin ja mind sealt juukseidpidi välja lohistati näiteks. Miks ka mitte…Teinekord võiks ju ikka natukene juurde ka panna, mis siin enam koonerdada 😀

Igatahes, ma ei tulnud mitte sellest rääkima, vaid hoopis sellest, et päriselt ka inimesed – kui te olete nagu mina ja EI OLE veel nahaarsti juures käinud, siis minge. See kontroll võtab 20 minutit ja saate ilusti südamerahu, et teiega on kõik korras. Ma olin juba lõpuks jumala kindel, et arst vaatab mu sünnimärki ja ütleb, et okei, kus sa olnud oled, see on ju obv vähk, aga hoopis vastupidi oli – vaatas ja ütles, et see täiesti norm.

Halb pilt, aga näed, selline ta on – nahast kõrgem ja kahe erineva pigmendiga.

Ma uurisin arstilt, et kui tihti ta melanoomi leiab ja ta ütles, et PEAAEGU IGA PÄEV! Heal juhul muidugi ainult algusfaasis ja need saab ilma probleemideta eemaldada, aga sellegipoolest, kontrollige ennast onju. Ma mitte ainult teie pärast, vaid ikka selle pärast ka, et juutuub läheb aina popimaks ja blogimine vähem popimaks – ma tahan, et kõik mu lugejad elus püsiks ja siin ikka edasi käiks :D!

Melanoomi tekke ohtu kirjeldab nn. ABCDE reeglistik.

Regulaarselt peaks sünnimärkide juures tähelepanu pöörama viiele kergesti jälgitavale asjaolule

A – ebakorrapärane kuju ehk asümmeetria  – sünnimärgi ühe poole kuju ei ole vastavuses teise poole kujuga (inglise keeles Asymmetry)

B –  serva ebakorrapärasus – sünnimärgi serv on sakiline, sälgustatud või ähmastunud (serv inglise keeles – Border)

C –  erinevad värvused ühes sünnimärgis (värvus inglise keeles – Colour)

D –  läbimõõt üle 5 mm (läbimõõt inglise keeles – Diameter)

E –  kasv – muutused sünnimärgi mõõtmetes, servakontuuris ja värvuses lühikese aja jooksul (kasv inglise keeles – Enlargement)

Minul näiteks on eri värvi, ebasümmetriline ja serv pole ka korrapärane, aga see on ALATI selline olnud. Kõige rohkem peaks muretsema, kui sünnimärk ennast muudab (kasvab, vahetab värvi), või hakkab sügelema, veritsema, võiiii, tekib mingi uus ja imelik.

Olge musid, kontrollige ennast üle ja käige arstil ära – isegi tasuta aja saab kuu aja sees, selle 20 mintsa ikka leiate, eks!

Be cool!

Someone in some blog wrote how they went for their yearly mole check-up and that got me thinking, that I have managed to live 27 years without going to even one of those. They say, that men only go to the doctor, when it’s absolutely unavoidable and I guess I my soul is male, because the first time I visited a gynecologist I gathered enough courage at the age of 21. It seems just so scary. Of course now it’s like any other random activity, which isn’t pleasant, but it doable.

So I figured I better go see a dermatologist and get my birthmarks checked out. I don’t have too many of them, but I have one strange one on my stomach that has got me thinking about whether it’s normal or not a couple of times. Anyway, I made an appointment at the Niine skin clinic, the wait is less than a week and a check up is 65.00 €. I think they also have free of charge appointments as well ( I remember a scandal where people went in for a appointment and paid and then Niine clinic charged the Health Insurance Fund for the same people well. I wonder what ever happened with that)

If you follow my Facebook page, then you already know that I had a rather funny incident with this visit. When I was getting ready to go to the appointment I forgot to bring my underwear to the bathroom with me. SO I figured I just wear leggings and a tunic on top. Who cares, right. But then, while I was in a cab on my way to the doctor, someone texted me to be prepared for stripping down to my undies at the check up and of course I panicked, because I did not have any panties on. Thought about how embarrassing it will be at the doctor’s office to say: excuse me, I just have to be here with my bare ass. Luckily there is a god and when I got the clinic, it turned out I had mixed up the dates and my check-up was not until the next day. So I got to prepare a little better and even put on every necessary item of clothing.

And according to my friend this gave people plenty to talk about.

It’s like playing telephone. I tell the story how it happened and it morphs into a tale how I ran to the clinic naked and how they had to drag me out by my hair. Why not… Next time I should exaggerate a little, why hold back.

 Anyway, that’s not why I am writing this. What I really wanted to say was that if you are like me and have not gone to the dermatologist, then please go. This check-up is only 20 minutes and you gain peace of mind, that everything is alright. Honest to god, I was sure that the doctor will take one look at my mole and ask me where have I been, because that is obviously cancer, but it was the complete opposite – they took a look and told me, that it looks normal.

I asked the doctor how often they discover melanoma and they told me that ALMOST EVERY DAY! If the person is lucky, they will discover it in the early stage and they can be removed without much trouble, but never the less, go get yourself checked, OK? Not only for yourself, but also because youtube is becoming more popular and blogs’ popularity is decreasing, so I want all my readers to stay alive and keep coming here :D!

the ABCDE rules describe the melanoma symptoms.

These rules describe the five main  things you should pay attention to when checking your own birthmarks and moles

A – Asymmetry – the two sides of the birthmark are not symmetrical

B – Border – The edges of the birthmark are not smooth and linear, but rather are jagged

C – Color – different shades of color in one birthmark

D – Diameter – more than 5 mm

E – Enlargement – changes in the size, edges or colors in a short period of time

My mole has different colors, asymmetrical and had jagged edges, but it’s ALWAYS been like this. You should very worried, if the birthmark changes (grows or changes color), or if it starts itching, bleeding ooooooor if you find a new strange one on your body.

Stay sweet, take a look at your own birthmarks and go to the doctor – the free of charge appointment waiting time is less than a month and I am sure you can spare that 20 minutes, right!

Be cool!

Loe ka neid postitusi!

43 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Merlin 5. veebruar 2018 at 12:56

  Mõtlesin, et võtan siis minagi sünnimärgi kontrolli ette selle jutu peale. Pole never ever käinud, aga samas olen mõne sünnimärgi peale mõtisklenud küll, et huvitav kas see on normaalne.. AGA loen nüüd neid kommentaare, ja mitte midagi ei aru ei saa 😀 KUHU ma pean siis helistama või minema Tallinnas, et neid TASUTA kontrollida 😀 Keegi võiks asja lühidalt kokku võtta.

  • Avatar
   Vasta murulane 5. veebruar 2018 at 22:31

   Minu lapsele andis sünnimärgi pärast saatekirja perearst ja see naksatigi kohapeal nahaarsti kabinetis ära, sest rinnahoidja pael ähvardas seda kogu aeg nühkida.Öeldi, et kui on “paha”, helistame. Kui ei ole paha, ei helista. Aga ma ei tea, võib-olla seda paela alust kohta peeti potentsiaalseks näidustuseks. Sa küsi oma perearstilt,mis teha.

 • Avatar
  Vasta murulane 3. veebruar 2018 at 20:07

  Minul on eluaeg kintsu peal paras sõrmeküüne suurune kõrge sünnimärk olnud.Lapsena sai seda hirmsasti häbenetud, kleidid olid ikka lühikesed ja ei katnud ära. Kui mehele läksin, virutas äi kärbsepiitsaga—arvas kärbse jala peal olevat!
  Aasta tagasi lendasin hirmsa pauguga märjal põrandal lapiti külili. Päev hiljem märkasin alles, et sellest kukkumise paugust lartsatas sünnimärk puruks nagu oleks žiletiga lõigatud pool mütsi pealt lahti. No küll sa mõeldud! Matusefurnituurideni välja, et mis ja kuidas…Arstile ei läinud, vaatasin ja luurasin, kas toimub midagi või mitte. Paranemine võttis ikka üüratu aja, lausa uskumatu. Nii kui natuke väriseva näpuga koorikut katsusin,hakkas veri immitsema. Aga praegu on samasugune nagu enne, kõrge, kobruline, kahevärviline ja üldse selline mõtlemapanev. Aga ei, vanad inimesed ütlevad—ära torgi, hakkab vohama…Ma ka vana, ja elatud vast kah üksjagu. Ootan. (muig)

 • Avatar
  Vasta Liisu 31. jaanuar 2018 at 22:12

  Hei, ka mul oli bikiini piirkonnas üks sünnimärk olin seda mitu korda vigastanud, läks suuremaks ja kõrgemaks ja ääred sakilised. Arvasin et no nüüd kõik. Käisin kontrollis ära oli ok. Läks umbes kuu ja see läks tumedamaks , olin šhokis, läksin siis uuesti kontrolli. Kõik ok. Kuna olin rase siis rasedusega ja sünnitusega võivadki sünnimärgid tumenda ; ). Aga mõtlesin et see megalt häirib ja vigastan seda siis käisin kirurgi juures eemaldamas , ja oli sellega kõik!;)

 • Avatar
  Vasta Haldjapiiga 31. jaanuar 2018 at 21:11

  Mul on tunne, et mind lasti Pärnus täiega üle.
  Paar aastat tagasi käisin näitasin kahte sünnimärki. Üks selline kahevärviline, alguses ei olnud. Teine vahelduseks veritses. Arst umbes et, missugused muret teevad, päriselt riidest lahti katkuma ei pidanud, piisas, et särgi üles tõmbasin. Veritsevat ei tohtind sügada, öösel vaja kindaid kanda kui muidu hakkama ei saa, siis ei veritse. Ja teine, et kui sünnitama kunagi peaksin hakkama, siis peale seda näidaku uuesti.
  See aasta käisin näitamas silma, mul silma valgel sünnimärk mida mina olen eluaja verevalumiks pidanud. See oli lühikese ajaga tumenenud ja kasvanud. Ma olin täiesti kindel, et sinna see silm lähebki. Aga ei, öeldi, et elu jooksul sünnimärgid võivadki muutuda ja kasvada ja see pole halvaloomuline, aasta pärast jälle..

 • Avatar
  Vasta Liisu 31. jaanuar 2018 at 18:17

  Dermtest.ee sellele lehele tasub ka kiigata 🙂 vastuvõtud (pildistamised) samuti tasulised, aga aja saab juba paari päevaga.

 • Avatar
  Vasta Üks õnnetu ohver 31. jaanuar 2018 at 16:58

  Minul algas kõik 2 a tagasi kui ilusal suvisel hommikul sünnimärk oli ümbert ringi punane ja tiba veritses. Õnneks sain samal päeval kohe ka nahaarstile (tasuline).
  Nüüdseks on mul olnud 4 lõikust+ ravi. Õnneks oli melanoom algstaadiumis ja saadi jaole. Piinarikkad 1,5 aastat. Inimesed märgake enda keha ja ka oma lähedaste keha. Ka teie võite päästa oma lähedased!!!!

 • Avatar
  Vasta lilllll 31. jaanuar 2018 at 16:16

  See oli sul küll nüüd üks väga väga vajalik postitus! Mul on umbes triljon sünnimärki, kuid kunagi pole ma nendega kontrollis käinud – ükski neist pole ebanormaalselt suur ega midagi, hind tundus ka natuke soolane. Mõtled ju ikka, et kui midagi viga pole, siis oleks justkui raisus raha. Seda postitust lugedes aga panin juba mõne minuti pärast endale dr Niine kliinikusse aja. See jutt melanoomide avastamise sagedusest hirmutas ikka väga ära.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. jaanuar 2018 at 16:35

   tubli tüdruk, anna teada, kui käidud on 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisi 31. jaanuar 2018 at 15:54

  Minul tuli ka aastaid 7 tagasi alaseljale u 5mm suurune kõrgem ringi kujuline sünnimärk…ise seda väga ei õnnestu vaadata kuidagi…
  Lasin siis emal vaadata, et milline see on…ema siis vaatas ja ühmas, sünnimärk nagu ikka…kui see oleks pahaloomuline, siis oleksid sa ammu juba maha surnud??
  Vot siis selline ema??
  Aga jah…pole siiani ka kontrolli läinud…kui musta huumorit nüüd teha, siis pole vist nagu väga hullu ka…pole maha surnud veel???

 • Avatar
  Vasta Mi 31. jaanuar 2018 at 15:48

  Ma olen kaks korda käinud, kuna mul oli suur ja kõrge sünnimärk seljal. Esimene kord oli põhikooliajal, siis ma minestasin seal kabinetis 😀 mulle üldse ei meeldi kui keegi mu sünnimärki katsus, aga vähemalt sain teada, et see on normaalne. Teine kord käisin ka, aga siis juba sooviga lasta see eemaldada, kuna kuidagi üks teine arst suutis selle suure sünnimärgi pooleldi lahti tõmmata (väga räme ja valus). Lõpuks saingi siis saatekirja lõikama (enne jooksin muisugi veel mitme eri arsti vahelt kuna selgus, et niisama käbe ei saagi seda eemaldada ja haiglasse vaja selleks päevaks minna) ja arst lasi pärast veel laborisse saata, et kindel olla, et ei ole ‘paha asi’. Nüüd seljal suur arm, aga noh parem ikka kui enne 😀

 • Avatar
  Vasta Getu 31. jaanuar 2018 at 15:26

  Kui ma suvel Niines käisin ( peale skandaali ;D) siis öeldi, et igasugune konsultatsioon on tasuta, aga see sünnimärkide pildistamine on ravikindlustusest hoolimata tasuline teema. Nii igaks juhuks mainin, et kellegil viimne söögiraha sinna kogemata ei kaoks 😀 aga muidu tasus käia küll, hulga targem ja rahulikum olla nüüd 🙂

 • Avatar
  Vasta liisu 31. jaanuar 2018 at 15:23

  Mina käisin paar aastat tagasi Hiiu haiglas Dr.Siiak ´u vastuvõtul. Üks kõige sõbralikuimad arste üldse, igati meeldiv inimene. Panin esialgu tasulise aja, siis oli ehk summaks 30eurot ja siis kui öeldi,et peaksin kindluse mõttes 2 sünnimärki eemaldama (olid musta värvi),siis teise aja sain nö visiiditasu eest (5eur). Õnneks olid sünnimärgid väiksed ja eemaldamise juures oli valus ainult valuvaigistav süst 😀 ja hiljem plaastrite eemaldamine (plaastrid olid tohutult suured,kuna neil olid väiksed plaastrid otsa saanud). Jama oli ainult see,et üks sünnimärk eemaldati eest rinna alt ja teine paralleelselt selja pealt, seega ei saanud mõnda aega selili ega kõhuli olla.

 • Avatar
  Vasta Kristi 31. jaanuar 2018 at 15:13

  Käisin mõni aeg, vb u 2 aastat tagasi. Üks oli, mis miret tekitas ja lasin siis juba kõik üle kontrollida 🙂 See üks, mis muret tekitas, lõigati sealsamas kohaliku tuimestusega ära(nagu tulnukafilmis, selline pastaka moodi keerleva otsaga asjandus, mis u 0,5cm sügavuselt selle välja lõikas :/) ja saadeti uuringutele, ning kahel kästi korralikult silm peal hoida, et kohe, kui mingeid muutusi on, siis tagasi minna. Novot 🙂 Õnneks uuring tuvastas, et midagi pahaloomulist ei olnud. Mina pigem käin tihemini arsti juures ja kontrollimas ja lastega ka, sest kõige rohkem hirmutab mind see, kui holjem on mingi probleem, siis küsitakse, et kus varem olid, siis oleks saanud veel midagi teha.

 • Avatar
  Vasta Katri 31. jaanuar 2018 at 14:28

  Oi kui värsked mu mälestused sünnimärgiga on… Vahetult enne jõule käisin tasulise kirurgi juures hoopis muu murega ja oh sa imet see mure millega käisin ei olnudki üldse mure AGA arst märkas minu jalal sünnimärki mis mul ka on olnud terve minu teadliku elu. Vot selle kohta ütles ta umbes nii et oi oi oi vat see on mure ja kus te enne olnud olete…???. Panin siis kohe samasse haiglasse nahaarstile aja ja jäin ootama… Jube vahvad jõulud ja aastavahetus sellise kohutava mõttega, et kaua mul siis nüüd jäänud on…
  Süda ei andnud rahu ja hakkasin otsima kohta kuhu saaks kiiremini löögile ja saingi kiiresti Viimsi tervisekeskusesse dermtesile aja. Njaa, mind ei hoiatanud keegi ja päris huvitav oli kui paluti enam vähem alasti võtta… ?Ühesõnaga tehti vajalikud pildid ja värgid ning paari päevaga tuli vastus, kus siis jutt järgmine et ei miskit hullu kuid iga 6 kuu pärast tuleb seda sünnimärki näitamas käia…Huuuuh, kivi langes südamelt…? Mul siis ka tegu ebasümmeetrilise ja erivärvi sünnimärgiga, pilti siia lisada ei saa. Ühesõnaga tõesti hoidke sellistel asjadel silm peal…

 • Avatar
  Vasta Kätlin 31. jaanuar 2018 at 14:22

  Mul neid sünnimärke oh kui palju… Jääbki vist kaardistama. Pean ennast ikka kokku võtma ja kohale vedama. Kuigi jäi meelde kuskilt artiklist, et iga sünnimärk, mis tundub kahtlane, on vaja raha välja käia. Äkki oli 35 euri?? Ei tea, võin ka praegu täiega valetada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. jaanuar 2018 at 14:29

   Ei ole nii, terve visiit oli 65€ ja vaatas ika kõik üle 😀 Aga jah, ma ei tea tegelt mis siis tehakse kui kahtlane on, ju siis see proov maksab ka jah… aga no parem kui nahavähki surra 😀

   • Avatar
    Vasta T. 31. jaanuar 2018 at 21:04

    Seda, kas on kahtlane, saab vähemalt Niine Nahakliinik kohe ära öelda. Kui on kahtlane, siis arst ütlebki, et see tuleb eemaldada kirurgiliselt. Kui eemaldatakse, siis saadetakse biopsiasse ja alles hiljem selgub, kas siis oli päriselt ka paha või ei. Aga kahtlane võibki minna pahaks, seega arst otsustab ise, KUI kahtlane see on, kas tuleks kohe eemaldada või läheb jälgimisse. Kui on kohe näha, et halb asi, siis muidugi samuti eemaldatakse ja hakkab muu trall.

  • Avatar
   Vasta Kristi 31. jaanuar 2018 at 15:16

   Mina käisin nö tasuta vastuvõtul, st siis 5 euri visiiditasu. Vaatas üle kõik sünnimärgid ja ühe eemaldas ja saatis uuringutele. Mingit lisaraha ei küsitud. Vb kui haigekassa kindlustus puudub, siis?

 • Avatar
  Vasta P. 31. jaanuar 2018 at 14:15

  20 min. Eriti hästi. Ma kunagi läksin aastaid kestnud akneprobleemiga nahaarstile ning näitasin ühe soojaga siis sünnimärgid ka ära. Om aega ootasin pea 2 kuud. Arst palju kiidetud ja pidada põhjalik olema. Tegelikkus? Ta vaevu vaatas mind. Ei huvianud teda oma silmaga üle kaeda mu akne ulatus (rinnaesine, selg) ega midagi. Kirjutas aga kiirelt mingid möginad mulle välja ja tema poolest oleks nagu kõik. Tuletasin siis meelde, et aga sünnimärgid ka. Ei pidanud midagi seljast võtma, piisas, kui kakkusin pluusi siit-sealt üles, viskas korra luubi peale, ütles, et kõik ok ja oligi kogu visiit. Ma ei liialda, kui ütlen, et üle 5 minuti ma seal kabinetis ei viibinud. See oli siis Tartu nahakliinikus. A see kiirustamise mentaliteet on juba viimased 15 aastat norm. Nagu.. tahaks kuidagi põhjalikumat ülevaadet saada asjadest ja tunda, et paar kuud ootamist saan midagi rohkemat teada, kui et ah, korras. Mis on ka muidugi piisav teadmine, kuid teenusest kui sellisest jääb ikka kehv mulje.

  Haha, mulle tuli meelde mingi meem, et tasuta arstile pääsedes on võimatu teda veenda selles, et oled haige ja vajad uuringuid vms, tasulist arsti aga keerulisem veenda, et sa oled terve ega vaja mingeid lisateenuseid. Mõnel juhul võib nii tõesti ollagi.

 • Avatar
  Vasta Kairi 31. jaanuar 2018 at 13:56

  Nii hea Mallukas, et sellest teemast kirjutad. Tänapäeval leiab aina rohkem melanoomi ja olin minagi üks nendest, kellel mõned kuud tagasi paha sünnimärk ära lõigati … palun-palun kõiki-minge kontrolli ja ärge lükake edasi. Ma võiks pildi ka siia panna sünnimärgist ja oma haavadest, aga ei saa lisada …

 • Avatar
  Vasta Liis 31. jaanuar 2018 at 13:46

  Ma käin ka iga aasta seal, sest tavaline nahaarst, kes seda nö tasuta teeb, küsibki, et millist ma vaatama pean? (mul kehal neid ikka saja ringis) Ja viimati sellest nö tasuta arsti juures küsiti iga sünnimärgi vaatuse eest 10 euri juurde, edaspidi käisin Niine juures, sest see 60eur tuleb odavam
  Aga mul ka kaks tükki ära lõigatud, mõlemad olid halvad, aga kuna lõigati laialt koos nahaga ja nahal polnud enam jälgi, siis arst ütles, et oleks kolm kuud hiljem tulnud, oleks juba lümfis olnud ja aasta hiljem surnud. Nii et soovitan ka kontrollida igaksjuhuks.

 • Avatar
  Vasta muhv 31. jaanuar 2018 at 13:33

  Käin iga aasta ITK-s sünnimärke kontrollimas. Tasuta, aeg tuleb kinni panna kolmapäeviti (siis avatakse uued ajad), ooteaeg on ~4 kuud. Palutakse võtta seljast kõik riideesemed, mis mõnda sünnimärki katavad, lavatsile siruli heita, ja arsti käib ise kõik sünnimärgid üle. Võtab tavaliselt mingi 10 minutit aega. No problemos.

 • Avatar
  Vasta Marii 31. jaanuar 2018 at 13:29

  Käisin poolteist aastat tagasi omaarust kahtlast sünnimärki kontrollimas, aga see oli täiesti normaalne. Mis aga oli, mul oli talla all sünnimärk, millel leiti, et see on nö aktiivne ja kui muutub suuremaks või muudab kuju, pean kohe tagasi minema. Talla all, pisike hele täpike. Ma polnud elu sees seda näinud. Kuju muutnud pole. Kontrolli lähen uuesti juunis. Käisin ka Niine nahakliinikus, lähen uuesti. Mul on väga palju sünnimärke ja pigem olla kindel.

 • Avatar
  Vasta Tupsulotu 31. jaanuar 2018 at 13:12

  Melanoom õudne asi küll. Mu mehel just oli, õnneks väga alguses ja nüüdseks on ära võetud, peab ainult kontrollis käima tihti.

 • Avatar
  Vasta Keity Karu 31. jaanuar 2018 at 13:09

  Kus seda tasuta teha saab? Niines on ainult tasulised ajad!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. jaanuar 2018 at 13:11

   ok, sain jah aru nüüd, et tasulised, aga no aastas 60€ pole vast palju kõrvale panna, et kindel olla enda tervises 🙂

  • Avatar
   Vasta Marit 31. jaanuar 2018 at 13:17

   Nahakliinikus ükskõik millises ainult pane aeg ja kohale minna registrstuurist läbi ja 5€visiiditasu?

 • Avatar
  Vasta ann 31. jaanuar 2018 at 13:07

  Ma lähen emakakaela uuringule ja jube pabin sees,ei meeldi ültse ja võimatu mitte lõdvestuda,söön vist terve karbi valuvaigisteid sisse ? Õnneks sünnimärke üksikuid ja ok nendega 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. jaanuar 2018 at 13:11

   ära põe, ebamugav vb on. aga elad üle! 😀

 • Avatar
  Vasta Ma 31. jaanuar 2018 at 12:51

  Tartus pole tasuta aegu sünnimärkide kaardistamiseks. 🙁 Ma käisin sügisel, maksin vist 35 eurot. Elukaaslane käis ka. Nüüd süda rahul.

  • Avatar
   Vasta Marit 31. jaanuar 2018 at 13:18

   Kuskohas sa 35€tartus maksid?

  • Avatar
   Vasta Marit 31. jaanuar 2018 at 13:21

   Käisin 4-5kuud tagasi ja panin lihtsalt aja nahaardti juurde ja seal kobtrolliti ära.

   • Avatar
    Vasta Möhh 31. jaanuar 2018 at 14:01

    Tahtsin ka panna, aga öeldi, et praegu nad kaardistamist ei tee.

    • Avatar
     Vasta Lily 1. veebruar 2018 at 14:53

     Huvitav jah, ma käisin u poolteist aastat tagasi ülikooli nahakliinikus tasuta ja tehti küll.

 • Avatar
  Vasta Susanna 31. jaanuar 2018 at 12:49

  Minul on eemaldatud 2 sünnimärki. 1 kohast eemaldati 2x sest histoloogiline uuring näitas,et peab kaugemalt võtma(ei olnud halb vaid seda tüüpi sünnimärk lihtsalt). Igatahes proovin oma sünnimärke jälgida ja kui näen muutusi,siis arsti juurde. Viimane sünnimärk mida 2x lõigati,selle avastasin seetõttu,et oli teistsugune ja erines kõikidest teistest sünnimärkidest. Igatahes tuleb jälgida! Isiklikult ei ole selline inimene kes päikese käes armastaks olla

 • Avatar
  Vasta Liina 31. jaanuar 2018 at 12:46

  Sünnimärke siiski tasuta kontrollida ei saa, käisin ka eelmine aasta Niine nahakliinikus kontrollis ja kui helistasin et tasuta aega saada siis öeldi kohe et nendel tasuta aegadel ei saa sünnimärke kontrollida.
  Haiglates vist saab nahaarstil neid tasuta kontrollida aga sellega ma soovitan ettevaatlik olla- käisin seal ka aga arst vaatas ainult neid sünnimärke mida ma ise palusin, ei öelnud kordagi et võta püksid ära vms. Hiljem selgus et 2 sünnimärki mis oleks vaja eemaldada on just jalal.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. jaanuar 2018 at 12:48

   Aa okei, kui ma panin kodukal valikusse sünnimärkide kontroll, siis andis küll variandi valida tasuta ja tasulist…

   • Avatar
    Vasta Anne 31. jaanuar 2018 at 12:58

    Uurisin ka, tasuta kontrollida ei saa. Raha eest saab aja kasvõi homme hommikul. Muidugi ei ole see suur summa enda tervise ja rahuolu nimel välja käia.

   • Avatar
    Vasta Liina 31. jaanuar 2018 at 13:00

    Mina sain ka alguses sealt kodukalt bronnides aru et nagu saab aga siis igaksjuhuks helistasin üle ja öeldi et eiei, need tasuta ajad ainult nahahaiguste jms jaoks. Seal digiregistratuuris saab valida dermatoveneroloogia mis ongi vist nagu naha arsti vastuvõtt lihtsalt, see sünnimärkide kontroll on dermatoskoopia 🙂

    • Avatar
     Vasta Emma 31. jaanuar 2018 at 14:57

     Eelnevatele kommenteerijatele – käisin mina nädal aega tagasi, tasuta, PERHIS, kus kontrolliti kogu keha üle. 🙂 Läks 20 minutit ja kõik.

     Palun, ärge levitage vale infot.

     • Avatar
      Liina 31. jaanuar 2018 at 16:30

      Siin oli jutt sellest et Niine nahakliinikus seda tasuta ei tehta. Kirjutasin oma kommentaaris ka et haiglates saab seda tasuta teha kui hoolikalt lugeda 🙂

   • Avatar
    Vasta T. 31. jaanuar 2018 at 21:08

    Pealtnägijas ju avaldati ca aasta tagasi lugu, et Niine Nahakliinik pettis Haigekassat, sellest läks lumepall ja Politseiuuringud lahti. Hetkel Haigekassa nendega lepingu lõpetanud, seega on see erahaigla ja tasuta aegu ei ole.