Uncategorized

vahepaus

2. veebruar 2018

Ma pole viimasel ajal üldse leidnud aega, et blogisse jõuda. Seda selle pärast, et ma üritan korraga rabeleda Lende imeliku kõhuviirusega, sellega, et ma sain enda (!) fotostuudio võtmed kätte(!!) ja noh, eluga. Meil on kodus ühtäkki nii palju lauamänge, et kui Mari lasteaiast tuleb, siis on vaja näiteks kanamängu mängida. Kes Maximasse satub, siis meie sealt kümpsiga ostsime – mega naljakas mäng!

Kõige selle elu vahelt pean ma veits ringi jooksma, asju ajama, sebima ja juheitama. Ma ei oleks saanud õnnelikum olla, kui Kätlin eile rääkis, et ta armastab asjade organiseerimist (segane!) ja saime jutule, et ta meie majas ka selle töö ette võtab. Kardo juba kilkas siin nagu väike plika, et kus nüüd kõik tema kadunud asjad välja hakkavad tulema 😀

Kardost rääkides, see hakkas siin ühel õhtal ise õlle villima. Ma ei ole kindel miks ja miskipärast ei ole mul üldse usku, et sellest midagi välja tuleb (sry Kardo!), aga kui tuleb siis no palju õnne 😀 Ma ei olegi Kardo viimaseid juutuubi videosid teile näidanud, ta neid lausa kaks tükki teinud. Üks õlle villimisest ja teine, kus ta jälle midagi kokkas. Ahjaa, enda lemmarit – heeringat ja kartulit. Vot jah, sellise mehega ma siin elan.


Mul on siin paar mõtet olnud, millest veel rääkida, aga ma TEGELIKULT tahaks teile juba oma stuudiot näidata, aga no mida ma pooltühja ruumi ikka näitan. Näitan siis, kui kõik mu tehnika ja värgensid kohal on, ehk siis umbes veebruari keskpaigaks. Hmm, mis veel. Aaa, EBA tuleb taas. Mina sel aastal ei osale ja tean mitmeidki teisi suuremaid blogijaid, kes sel aastal sama rada lähevad. Võtke seda siis nii, et tahame uutele teed anda, või nii, et ei huvitu olemaks osa üritusest, mis elu eest korraldaja näoga on ja korraldaja nägu ja tegu minu enda põhimõtetega ei sobi 🙂 Muidugi edu kõigile, kes osa võtavad, ma põnevusega vaatan seda tralli hoopis kõrvalt.

Ps! Kes mu instat ei jälgi @Mallukaz, siis palun vaadake eilset videot, see oli nii naljakas. Ma tahtsin filmida, kuidas Mari on veeendunud, et ühe lauamängu ploomid ja virsikud on miskipärast pepud, aga hoopis Lotte kargas tagaplaanil oma pesa 🙁 Vot, nii labane huumor meil ongi.

Peace out!

I haven’t found any time to make to this blog lately. That’s because I am battling Lende’s weird stomach bug, getting my very own (!) phtotostudio (!!) and well, life in general. Somehow we now have so many board games at home that when Mari gets home from daycare, we have to play the chiken game for example. We got that game from Maximam it was 10 € and it is a super funny game.

On top of all this life stuff I have to run around, run errands and rejoice. I could not have been happier when yesterday Kätlin told me, that she loves organizing stuff (crazy person!) and we struck a deal that she is going to take on that task in our house too. Kardo was screaming like a little girl about how all of his missing things are now going to magically appear 😀

Speaking of Kardo – he started brewing beer the other night. I am not sure exactly why he is doing it and for some reason I have zero faith in the whole thing (sorry Kardo!) but if it does turn out, congratulations!  I haven’t even shown you the latest of Kardo’s Youtube channel, he has made 2 new ones. One about brewing beer and the other is him cooking something again. Oh yeah, his favorite – potatoes and herring. So yeah, that’s the guy I live with.

I have had a couple of ideas about what to talk to you guys about, but what I REALLY want is to show you my studio, but there’s not much to show in a half empty room. I will reveal it when I have all the electronics and thingies in place, maybe around mid-February. Hmm, what else. ooooh, the EBA’s are coming again this year. I will not be participating this year and I know other big bloggers, who are doing the same this year. That is because we are making way for newer creators, or maybe because I don’t want to take part in an event, that is a forceful reflection of the organizer and that reflection does not match up with my principals. I, of course, wish everyone who is participating the best of luck and I will be glad to observe this circus from the sidelines.

PS! Is you are not following @Mallukaz on instagram, please go check out yesterday’s video, it’s just so funny. I wanted to film how Mari is convinced that the plums and peaches in this one board game are tushies, but Lotte was humping her bed in the background instead. So yeah, that’s how vulgar the humor is around here.

Peace out!

Loe ka neid postitusi!

28 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Stella 11. veebruar 2018 at 08:32

  Kas sellest kanamängust oleks võimalik pilti saada- me just vahvate mängide otsingul 🙂
  Kahes maximas olen käinud- ei leidnud, ehk saab mujalt 🙂

 • Avatar
  Vasta Melmari 2. veebruar 2018 at 21:12

  Millega Marileen sulle saba peale astunud on, et teda viimasel ajal niimoodi halvustad? Oled kade millegi peale? Inimesed muutuvad õelaks tavaliselt kadedusest. Ma arvan, et EBA võidab sellest, et sa ei osale. Nii et tänks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 21:20

   Viimasel ajal, ehk siis see üks kord kui ma ütlesin, et pole ilus teistele sitasti öelda? Kui olen kade, siis tõesõna ei suuda välja mõelda, miks 😀 Kui EBA minu osalemisest võidab, siis jeerum küll, seda parem ju kõigile! 😀 Halleluuja!

  • Avatar
   Vasta P. 3. veebruar 2018 at 15:32

   Mu meelest pole ta kedagi halvustanud, vaid lihtsalt lõpuks öelnud VIISAKALT, mida arvab. Et peaks varjama või oma arvamuse endale hoidma või? Mis uss sind hammustas, et see sulle üldse korda läheb? Kui Mallu osaleks, hakkaks sellest teistpidi hala, kuidas ta ikka võiks vähemtuntud tegijatele ka võimaluse anda jne. Niiet keegi sellest kindlasti võidabki, et Mallu ei osale. Mida aga sina võitsid, et sa siin teisi kadeduses süüdistamas käid, ma ei tea….

  • Avatar
   Vasta A. 3. veebruar 2018 at 16:07

   Melmari kas käid kõigi suuremate blogijate lehel sama kommentaari kirjutamas? Või jäi ainult Mallukas ette?
   Sest EBA-l ei osale seekord päris mitmed suuremad blogijad. Miks jne on igaühe enda asi. Või sinu meelest on kõik kadedad ?? Seljuhul tõesti mille peale kade olla? Enamik neist kirjutab blogi vabalt ja punnitamata erinevalt Marimellist. Niiet kade pole siin millegi peale olla.
   Ah Jaa mis peamine ka nemad on kõik kunagi vigu teinud, aga ei häbene seda tunnistada mitte ei poe oma matsliku käitumisega “ma olengi selline” jutu taha.

 • Avatar
  Vasta Ahaa 2. veebruar 2018 at 17:25

  See on nii tore, et sa oma lapsega nii ilusti tegeled. Erinevaid arendavaid mänge ja muid materjale soovitatakse kõigile abivajajatele, kes kuskile on otsustanud murega pöördu da… kuid see protsent, kes oma lapsega ise päriselt ka tegeleb (mitte ainult probleemi ei tunnista ja teraapiasse last ei vii), on… no võiks parem olla… ja kahjuks vähe nei, kes vajalikud vahendid ka koju soetavad ja neid kasutavad. Kiidan, väga kiidan!!! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 18:23

   See tunduks mulle natukene uskumatu, et kui vanematele midagi soovitatakse, et siis vanem ütleks, et kle ma ei hakka eksperti kuulama 😀 Aga uus plaan on teha seinale päevaplaan, ma praegu ainult kahevahel, et kas teha see fotodega või väljaprinditud joonispiltidega 😀

   • Avatar
    Vasta Ahaa 2. veebruar 2018 at 18:37

    Ükski vanem ei ütle seda välja, et ei kavatse kuulata nõuandeid. Paljud lihtsalt kas unustavad või ei leia aega, et neid järgida… ja ei saa aru, et tegelikult saab iga professionaal aru, kas kodus tegeletakse lapsega või mitte. Palju panustatakse näiteks kord nädalas toimuvale teraapiale…
    Kui päevaplaan on mõeldud lapsele, mitte sinule ja selle talle visuaalselt ette teed (mitte ta ei pea ise tegema, mis puhuks mina soovitaksin lasta tal endal pildid joonistada) peavad pildid lapsele arusaadavad olema. Pead vaatama, mis sinu lapsele sobib. Peaasi on talle iga pildi tähendust selgitada ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 18:45

     Mari kahjuks ei oska veel nii hästi joonistada (isegi kriipsujuku ei tule hästi välja), seega peaks vist ikka netist otsima pildid?

     • Avatar
      Ahaa 2. veebruar 2018 at 18:54

      Sel juhul vaata, kas talle sobivad paremini
      animeeritud pildid või reaalsed pildid (mis on pildil kujutatud nii nagu need päris elus on). Mina soovitaksin plaani koostada samas stiilis piltidega.

 • Avatar
  Vasta Tyy 2. veebruar 2018 at 13:57

  Organiseeriud elust – asjade paigutusest. Mulle see meeldib .
  Kui vajad ideesid siis jah aga kui teine inimene teeb sulle süsteeme ja sa ise sellest ei hooli ehk kinni ei pea on tulemus ju suur null.
  Oli ´ka kunagi soov üht kaootilist inimest aidta, täielik aja raiskamine.
  Ta oli küll tänulik kui asjad korda sai aga juba nädalapärast polnuks nagu keegi iial seal toimetanud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 14:40

   Ma teen temaga koos :D!

 • Avatar
  Vasta Mir. 2. veebruar 2018 at 13:02

  Tubli otsus mitte osaleda! Selline tunne, et blogimaailm on nüüd ringi ära teinud, sest kunagi naersid ju AE peale, sest ta ei osalenud 😀 Ma isegi arvasin siis, et AE mitteosalemine on tobe ja lapsik ärapanemine. Aga siis ei olnud korraldaja ka veel pooltki nii hüsteeriline kui praegu 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 13:26

   Jah, ma eelmine aasta mõtlesin sama moodi, et no laadiiidaa, kus nüüd prouad ei osale, aga Pille ütles ühes oma kommentaaris nii hästi selle kohta:

   “Vot selle sinu nägu EBA-ga on nii, et ei – see, et sina korraldad, ei tähenda tingimata, et paratamatult on sinu nägu. Näiteks mul pole aimugi, kes Laulupidu korraldab, aga me kõik armastame seda üritust! Need on erinevad asjad muidugi, aga ma saan siit ühe näite veel tuua: kujuta ette, et Laulupeo korraldaja on hullult tubli ja usin oma ülesandes, aga siis lambist ütleb, et “tra see Valga laulukoor on ikka perses kajakakari, ei tea, kas nad laulda ei peaks oskama v?” Ja siis Valga laulukoor ei taha enam sinna üritusele minna, sest…nad ei tunne seda kuuluvust. Ja siis Põlva ja Võru laulukoorid ütlevad, et nemad ka ei taha tulla, sest neil on paha tunne, et nende naabrit niimoodi solvati. Ja nii on blogiauhindadega ka läinud, et vähe sellest, et korraldajatel on olnud taktitundetust üht konkreetset sihtgruppi solvata, kellele nad üritust korraldavad – nad ei ole ka kunagi vabandanud. Neil jääb õigust üle ja “ah, suuri laevu saadab ikka kajakate kisa”. Tegelikult tuleb iseenda suhtes selliseid asju tehes olla kriitiline. Igast asjast lihtsalt ei tammu pohh-yologa üle. Sest näiteks need, nüüdseks aastate-tagused väljaütlemised tõrjuvad siiamaani inimesi EBA-st eemale.”

   • Avatar
    Vasta P. 3. veebruar 2018 at 15:33

    😀 😀 😀

 • Avatar
  Vasta L 2. veebruar 2018 at 12:40

  Tore, kui inimesed muutuvad. Pean silmas sind. Olid ka ise ju vanasti selline lahmiv teiste suunas ja tiba ebaviisakas. Tore, et oled aru saanud, et positiivsus viib palju paremini edasi.
  Aga samas üritad igal võimalus märku anda KUIDAS sa ikka marimellidest nüüd järsku parem ja toredam inimene oled. (ehk on vale mulje)
  Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 12:44

   Mis igal võimalusel? Et ma ütlesin, et see Mercavärk ei olnud ilus? Jah, ma tõesti enam nii ei käituks. Lisaks sellele, et EBA korraldaja nn eeskuju mulle ei istu, siis ma ei näe ka mingit pointi sellel osaleda. Mis see annab mulle? Uusi koostöid? Neid mul on piisavalt. Tuntust? Hmm, sedagi nagu on okeilt. Ainult mingi suva auhinna, mida mul vaja pole ja mille kohta korraldajad pärast ohivad, et on emmid võitjad, ei teinudki sponsoritele reklaamartiklit, nagu me arvasime, et teevad 😀

   Ma ei arva, et ma oleksin PAREM kui Leenu, või üldse keegi. Küll aga tundub mulle, et minu vanus on seal maal, et peaks enne mõtlema, kui tegema (raske on!:D), siis tema vanus peaks ammu sealmaal olema 😀

 • Avatar
  Vasta E.e 2. veebruar 2018 at 12:30

  Palju õnne stuudio puhul! ? Äge!

  Mis mäng see pepuvirsikutega on? ? Tundub huvitav.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 12:31

   Eripedagoog soovitas seda mängu, müüakse nuputaja poes:

   http://nuputaja.ee/et/pood/product/10165-motoorikamang-piruka-sortimine

   Ja aitäh!!

   • Avatar
    Vasta E.e 2. veebruar 2018 at 12:40

    Aitäh lingi eest!

    • Avatar
     Vasta Shh 2. veebruar 2018 at 12:58

     Mallu. Kuna see fbki jutupaunikute jutunurk on nii vaikseks jäänud, siis ehk teeksid mingi postituse, et mida põnevat see eripedagoog on soovitanud. Endal lapsel ka kõnega probleeme. Oleks huvitav lugeda

     • Mallukas
      Mallukas 2. veebruar 2018 at 12:58

      ma küsin äkki ma võin seal jagada videosid – meil eripedagoog vahel filmib, mis ta mariga teeb 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 2. veebruar 2018 at 11:01

  Hülgasid Leenu, et enam koos juua ei saa w

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 12:22

   just 😀

   • Avatar
    Vasta A 2. veebruar 2018 at 19:39

    Aga tegelt? Vanasti olite ju sõbrad?

    Kas autokool on juba alanud?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 2. veebruar 2018 at 20:27

     Sõbrad on vast palju öeldud.

     • Avatar
      Ner 5. veebruar 2018 at 01:24

      Sõbrad on palju öeldud, aga ta oli ju sinu pruutneitsigi?

    • Avatar
     Vasta P. 3. veebruar 2018 at 15:38

     Mulle pole küll iial jäänud muljet, et nad suured sõbranjed oleks olnud. Pigem on alati jäänud mulje, et Marileen on end ise külje alla ujutanud, et teise kiiluvees ka kuskile jõuda. Igas Mallu videos, kus Marileen on olnud, on ta alati nii kentsakaid ja labaseid repliike vahele pikkinud, et piinlik kuulata ja edasi polegi vaadanud. Ma siis kunagi imestasin, et mis neil kahel ühist on, et nad üldse pealtnäha sõbrannad on? Nagu siga ja kägu.