Uncategorized

kokku või lahku?

10. veebruar 2018

Mul on suur dilemma ja ma ei tea, mida teha! Nimelt ma olen teie eest ühte asja varjanud, kuid nüüd on vaja teha suur otsus ja mul oleks teie nõu vaja. Nimelt on mul suur kaotamisprobleem, mis eriti kehtib võtmetele. Enne poleks muret olnd, sest mul polnud võtmeid, aga mul ON nüüd võtmed. Ja mitte ühed, vaid KAHED võtmed. Stuudio omad ja kodu omad sain ka lõpuks endale. Kuna ma enne kuskil eriti ei käinud, siis polnud mul võtmevajadust. Ja no kui käisin, siis… jätsin ukse lukust lahti. Mulle tundus alati, et no kes see ikka uksi katsuma tuleb, et meid paljaks röövida. Mul nüüd käib uks lukus, sest noh, võtmed on ja värki. Nii et enam pole mõtet tulla ust katsuma ja mind paljaks röövima.

Dilemma on selles: kas hoida võtmeid koos, ühes kimbus ja riskida sellega, et kui võtmed kaotan, siis kodu ja stuudio omad korraga. Või hoida neid eraldi ja riskida sellega, et punt on väiksem ja ma kaotan selle pärast emmad-kummad, või mõlemad ära?

Mida teha?!

Kardo soovitas, et ma peaks võtmed paelaga kaela panema 😀

I have a huge dilemma and I just don’t know what to do! I have been hiding something from you, but now I have to make a massive decision and need your advice. I have a big problem with losing things, namely my keys. Before it would not have been a problem, because I just didn’t have keys, but now I DO have keys. And not just one set, but two sets. Studio keys and I finally also got a set of my house keys. Since I didn’t really go anywhere there was no need for keys either. And well, even if I did go somewhere I left the door unlocked. I always felt like no one is going door to door trying to get in and rob us blind.

Here’s the dilemma part: should I keep my two sets of keys together and risk losing all my keys at once or separate and making each set of keys lighter and risk losing either of them or both at the same time?

What should I do?

Kardo suggested wearing all my keys around my neck 😀

Loe ka neid postitusi!

47 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. veebruar 2018 at 07:38

  Aga mina soovitan hoopis sellist asja – kui kasutad ainult ühte käekotti, siis seo võtmekimp pikema paelaga koti külge. Siis on nii, et võtad kotist selle paela ja teed uksed lahti ning võti jääb alati kotti… Sest kotti sa ju ära ei kaota 😀 Ja kui kasutad kahte eri kotti ntx, siis teedki võtmeid 2 komplekti. Minul oli üks kott kohe spets võtmehoidja haagiga ja siis oli alati teada, et võtmed on kotis 🙂

 • Avatar
  Vasta Inga 12. veebruar 2018 at 10:32

  See on vb veidi teemaväline aga kirjuta vahelduseks oma muudest töövahenditest ka. Oled teinud neist uutena tootetutvustusi kindlasti aga kirjuta nüüd kasutajana ka. Näiteks oma blogimise töövahenditest. Läppar, telefon, lemmik föön või lokitangid, vb mõned köögimasinad. Minu meelest oleks väga kasulik arvustada vahel ka oma igapäevaseid töövahendeid 🙂 Ennast huvitab kõige rohkem just macbook.

 • Avatar
  Vasta Karmen 10. veebruar 2018 at 23:51

  Minul on selline tore Jojo mehhanismiga võtmehoidja. https://www.officeday.ee/Dokumentide-haldamine-ja-arhiveerimine/Visiitkaardihoidjad-albumid-ja-nimesildihoidjad/Nimesildihoidjad/Jojo-mehhanism-Durable-Reel-Style-ovaalne-metallklambriga-must.html

  Kinnitan selle kas jope taskuluku või käekoti luku või vöö külge. ning kui võtmed peaksin kuidagi välja tõmbama, siis jäävad rippuma. Samuti kuna see jojo, siis ukse avamine lihtne, ei pea haagist lahti tegema vaid lihtsalt võtan võtmed ja keeran kuse lahti. Pael seal jojo sees piisavalt pikk.

 • Avatar
  Vasta Katrin 10. veebruar 2018 at 21:54

  Osta alist mingi selline vidin, äkki kulub ära:D
  2018 Baby Monitor Wireless Bluetooth Tracker 4.0 Smart iTag Anti-lost Bag Wallet Key Finder Elderly Child Car Lost Reminder
  http://s.aliexpress.com/uqy2IZRv?fromSns=Copy to Clipboard
  (from AliExpress Android)

 • Avatar
  Vasta Lisbet 10. veebruar 2018 at 21:17

  Kui kaela ei taha,siis kaelapaelaga käekoti külge on küll hea mõte,ei pea neid sealt lahti võtma,kui ust lahti teed-pael piisavalt pikk

 • Avatar
  Vasta kate 10. veebruar 2018 at 21:10

  Ma ei tea, kas Eestis myyakse, aga mulle omale vaga meeldib Tile.
  Vaike jubin kaib kaekoti, v6tmete vms kylge. Kui midagi ara kaob (eeldades, et see on su lahedal), siis telefonist saan panna naiteks v6tmete kyljes asuv jubin tilisema. Ja kui telefon kadunud, siis vajutan naiteks v6tmete juures asuvat Tile’ nupukest.
  Igatahes soovitan googeldada ja endale soetada see.

 • Avatar
  Vasta Kadiee 10. veebruar 2018 at 20:42

  Minul on kôik vôtmed ûhes huges kimbus.
  Seal on kokku…10 vötit pluss töôauto immo kiip ka 😀 aga panin selle kimbu kûlge suure karvase tuti, n

 • Avatar
  Vasta Joanna 10. veebruar 2018 at 19:26

  Juba mõtlesin et Kardost juttt kas kokku või lahku
  ? aga ise ka osav võtmekaotaja tihti jätan kodust lahkudes ukse lahti sest kas ei leia võtit v igaksjuhuks äkki kaotan väljas võtme ??
  Kindlasti tee 10 koopiat võtmetest..mul 3 kodu ukse võtit aga siiski pole kasu ikka krt kaovad rsk 😀 aga eriti osavad on minul kaardid erinevad ..id kaart panga kaart jne .. võimas..kalade värk vist ?

 • Avatar
  Vasta Helina 10. veebruar 2018 at 17:15

  Maja juurde kuskile peita varukimp võtmeid, juhul, kui unustasid tuppa.

  Muidu ma ise küll hoian kõik samas kimbus, aga kui peaks kaotama, siis küll plinder, eriti, kui mees juhtub nt välismaal tööl olema. Üürikorteris elame, seega siin ei ole võimalik väga varuda neid ka.

  Siiani ei lähe meelest, kuidas mu vanem vend tegi enne vanematekodust väljakolimist endale 3 lisavõtit… Ainult, et õige pea polnud tal neid vajagi.. Ta samamoodi Kalad, nii et võib-olla on asi Kalade hajameelsuses?:D

 • Avatar
  Vasta Kristina 10. veebruar 2018 at 16:11

  Kardo soovitus on hea ?

 • Avatar
  Vasta KT 10. veebruar 2018 at 15:48

  Klickis müüakse vilele reageerivat võtmehoidjat https://www.klick.ee/basicxl-vilele-reageeriv-votmehoidja

 • Avatar
  Vasta Karolina 10. veebruar 2018 at 15:45

  Sul on sellist asja vaja 😉
  https://pood.telia.ee/productInfo/88/bluetooth-asjade-leidja-chipolo-plus/CH-PM6-CB-R-EN
  Ma usun et siis võid võtmeid koos kanda 😀

 • Avatar
  Vasta B.Bligzna 10. veebruar 2018 at 15:03

  Kaotan ise samuti. Parim lahendus on, kui lased koopiad teha ja varuvõtmed kellegi teise kätte hoiule või kuhugi kindlasse kohta.
  Alles eile tõmbasin toaukse kinni ja nagu kuulsin luku klõpsu tuli meelde, et toavõti jäi kapi peale ?

  • Avatar
   Vasta Kiisukeauh 11. veebruar 2018 at 10:14

   Just! Minu arust on see tõesti mõistlikum lahendus.

 • Avatar
  Vasta Helery 10. veebruar 2018 at 14:54

  Seepärast, et ma olen super osav võtmete kaotaja, otsustas mu mees, et meil on vajalik koodiga lukk. Nüüd juba üle aasta aja ei ole mingit probleemi. Kood seisab meeles ja ei kao kunagi ära. Kui peaks unustama, siis kellegil pereliikmetest see ikka peas on. Helustan lihtsalt ja küsin,et mis see kood oligi???

 • Avatar
  Vasta S 10. veebruar 2018 at 14:48

  Mina olen alati võtmeid eraldi hoidnud ja mõlemale kimbule mingi suure võtmehoidja külge pannud. Ikka sellise, mis kaugelt silma paistab ja kotis kergesti kätte juhtub. Ära ei ole veel kaotanud ?

 • Avatar
  Vasta Merit 10. veebruar 2018 at 14:42

  Minul selline asi võtmete küljes.. telefonil bluetooth sees ja alati saan neid otsida kui üks on kadunud..
  https://pood.telia.ee/productInfo/88/bluetooth-asjade-leidja-chipolo-plus/CH-PM6-CB-R-EN

  • Avatar
   Vasta Vesper 11. veebruar 2018 at 21:15

   Kui odavam oleks, siis ostaks iga juuksekummi jaoks. Ainsad asjad, mis kaovad kohutava kiirusega. 😀

 • Avatar
  Vasta Siku 10. veebruar 2018 at 14:38

  Eestis vist pole sellist vötmehoidja sùsteemi nagu soome mysafty. Lisad vötmekimppu vötmehoidja kus on kood peal. Se on registreeritud seal firmas sinu andmetele kui vötmed kaotad viiakse leiubyroosse ja sealt helistavad sulle ja saad need tagasi.

 • Avatar
  Vasta Helen 10. veebruar 2018 at 14:32

  Iseenesest on telefonidele sellised kestad olemas, kuhu saab külge kinnitada ka kimbu võtmetega. Või rahakott, kus on võtmekinnitus sees olemas. Kui telo ja rahakoti kaotaja pole, võib sobida 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlyn 10. veebruar 2018 at 14:29

  Peaks olema ka mingi vidin mis käib võtmete külge , et kui kaotad on võimalik telefoniga positsioneerida kus need on .

 • Avatar
  Vasta Karmen 10. veebruar 2018 at 14:28

  Pole probleeme- on ainult lahendused! ?

  Tile Style – Key Finder. Phone Finder. Anything Finder (Champagne) – 1-pack https://www.amazon.co.uk/dp/B073QNZPMT/ref=cm_sw_r_cp_api_TsUFAb228A23K

  • Avatar
   Vasta Kiivi 11. veebruar 2018 at 18:34

   Kui poleks probleeme, ei läheks lahenduste äri üldse nii hästi ?

 • Avatar
  Vasta Anneli 10. veebruar 2018 at 14:21

  Soovitaksin hoida eraldi, mul on kotis kolm paari võtmeid, kui kaotangi ühe kimbu ära siis kaotangi ÜHE kimbu võtmeid ära, kui aga hoiad koos, kaotad kõik võtmed ära, kui aga kaotad koti ära kus sa neid kõiki koos hoiad, siis kaotad nkn kõik võtmed ära ja peale kauba kõik dokumendid jne…
  Ma ei tea kui suur koti kandja sa oled, aga kui kott pole veel ära kadunud, siis võid ju võtmed erladi puntidena kotti panna ja ühte sahtlisse:D mul on juhtunud küll, et võtan võtmed kotist välja ja olen nad teab kuhu pannud, aga õnneks ikkagi aiult ühed võtmed, suur kaotaja ma ka pole õnneks, kuna võtmed käivad suhteliselt alati kohe kotti ja omale kohale:D

 • Avatar
  Vasta Merka 10. veebruar 2018 at 14:18

  Tee võtmetest koopiad ja pane koopiad kuskile kindlasse kohta. Ja kodu ja stuudio võtmed ikka koos..kes teab millal vaja siis kohe võtta 🙂

 • Avatar
  Vasta Airi 10. veebruar 2018 at 14:06

  Mu isa ka pidevalt kaotas oma võtmeid. Kinkisin talle võtmehoidja kuhu oli peale graveeritud tema telefoni number. Kaotas ära ja vola, telefon helises ning võtmed leidsid tagasi ta juurde tee.

 • Avatar
  Vasta Aigi 10. veebruar 2018 at 14:02

  Kahju, et varem ei küsinud. Oleks soovitanud lukku mis on koodiga või sõrmejälje lugemisega, 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristel 10. veebruar 2018 at 14:01

  Mul on kõik võtmed ühes kimbus koos autovõtmetega. Siiani pole ära kaotanud. ?

  Meie peres selline väike kapike välisukse kõrval kuhu koju tulles võtmekimbu paneme. Eelnevalt mees koguaeg kaotas oma võtmekimbu kodus ära ?. Nüüd pole seda probleemi olnud.

 • Avatar
  Vasta erle 10. veebruar 2018 at 13:58

  Soovitan siinkohal proovida lukkude sarjastamist – https://www.lukuexpert.ee/et/luku-sarjastus 🙂

 • Avatar
  Vasta Aili 10. veebruar 2018 at 13:56

  Välk mõte, aga kas sa sama võtmega ei saaks mõlemat kohta avada? Siis oleks vähem tassida 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. veebruar 2018 at 13:57

   Need ju erinevad uksed ja lukud 😀

   • Avatar
    Vasta T 10. veebruar 2018 at 14:00

    Ikkagi saab sama võtme panna, aga see tàhendab lukusüdamete vahetamist.

 • Avatar
  Vasta Aix 10. veebruar 2018 at 13:55

  http://kodufalck.ee/a6600-98b/
  Telliksin midagi sellist. Sõrmi ikka ära ei kaota. Omal samuti kodus üks krooniline kaotaja ?

 • Avatar
  Vasta triinuke 10. veebruar 2018 at 13:53

  soovitan teha mitu kimpu varuvõtmeid. ühed hoida kodus kusagil, kui peaks vaja olema. teised kusagil teises kohas, kas ema juures või sõbranna pool. kui peaks ära kaduma, on hea võtta. muidu soovitan tegelikult kõik koos hoida. on neid iagsuguseid võtmekotte. ehk aitaks see, siis suurem asi, et mitte ära kaotada.

 • Avatar
  Vasta Merilin 10. veebruar 2018 at 13:51

  Selline lahe asi on ju välja mõeldud :https://pood.telia.ee/productInfo/88/bluetooth-asjade-leidja-chipolo-plus/CH-PM6-CB-R-EN

  Ehk on sellest kasu? 🙂

 • Avatar
  Vasta R 10. veebruar 2018 at 13:46

  Ma soovitan, et tee igaks juhuls koju varu võtmed ?

 • Avatar
  Vasta Iiv 10. veebruar 2018 at 13:41

  Tee Järvel kohe mõlemale varuvõtmed. Jätad ühed varud koju, teised stuudiosse

 • Avatar
  Vasta Vaike 10. veebruar 2018 at 13:39

  Mul on kõik võtmed koos ja kontoris on hoian varupunti pluss ühed varuvõtmed on naabritel.

 • Avatar
  Vasta Eleri 10. veebruar 2018 at 13:39

  Kui kaotad siis on kaotatud ja kogu lugu. Mis siin ikka niiväga muretseda..ega võtmetel pole ju peal aadressi ja kirja ” Mallu oma” , tule ja röövi ? Või? Lihtsalt ennetavalt, soovitan teha varuvõrmed. Siis on vähemalt kuskilt uued asemele võtta kui kaotsi peaks minema.

 • Avatar
  Vasta tiina 10. veebruar 2018 at 13:38

  Ainult kaks nõuannet:
  1) ÄRA kaota võtmeid!! 😀 Ma usun, et harjud selle teadmisega, et kannad võtmeid ja oled nendega hoolikam.
  2) Või kui sa ikka nii tuisupea oled, siis duubelda kõiki võtmeid ja leia neile kaval koht, kust vajadusel kätte saab 😉

  • Avatar
   Vasta Kiivi 11. veebruar 2018 at 19:13

   Ma ka duubeldasin võtmeid ja leiutasin neile nii kindla koha, et siiamaani ei suuda üles leida….

 • Avatar
  Vasta Ka 10. veebruar 2018 at 13:38

  Pane oma votmete külge mingi natuke suurem võtmehoidja, mul naiteks see pisike suurte, armsate silmadega looma(saad ehk aru milliseid motlen, firmat ei mäleta no :D)võtmehoidja ostetud, nii on neid raskem ära kaotada. Kuskile tasku ma neid hooletult toppida ei saa ning kotist hea kerge leida. 😀

  • Avatar
   Vasta Greete 10. veebruar 2018 at 13:46

   +1 ?

 • Avatar
  Vasta Kiku 10. veebruar 2018 at 13:37

  Hoiaks koos, eraldi olen rohkem ära kaotanud ?

 • Avatar
  Vasta Kris 10. veebruar 2018 at 13:36

  I know what you feel. Mul mees lahendas selle olukorra nii, et ostis mulle metallist võtmehoidja, natuke suuremate mõõtmetega, 3x4cm plaat millel pilt ja graveering taga nime ja tel numbriga :). Kõlab kui lapse võtmehoidja aga tean, et aus leidja need mulle tagastab. Nüüd olen harjunud kogu aeg tsekkama kas on võtmed käekotis omas sahtlis kui liigun. Ning kõik võtmed on ühes pundis.

 • Avatar
  Vasta Anna 10. veebruar 2018 at 13:36

  http://www.goodhousekeeping.com/home/organizing/g2832/car-key-solutions/ äkki aitab #3 🙂

 • Avatar
  Vasta TR 10. veebruar 2018 at 13:35

  Ikka koos. Kaotamine on üks asi aga mul vähemalt on see probleem, et kui võtmed eraldi, siis emmad-kummad ma alati unustan kaasa võtta ? Lisaks võiks kellegi lähedase juures või kodus olla alati üks komplekt varuvõtmeid.