Mul on tunne, nagu ma oleks mahlapaastul…Ma muidugi liialdan, sest mingit paastu ma ei pea, kuid ma olen siin eilsest saadik suht mahla peal elanud. Ma ei tea, kas te olete kuulnud Heyday Organic mahemahladest, aga ma sain neilt mekkimiseks ühe kuu varu mahlasid. Ehk siis igast maitsest kasti. Ilmselgelt on minu isiklik mahlakaanimise sagedus vist tihedam kui tavaliselt, sest “kuuvarudest” on alles vaid paar üksikut pudelit. Lihtsalt ei ole isu midagi süüa ja siis on palju mõnusam lihtsalt midagi head juua.

Kuna ma neid siin alla kulistan, siis tean täpselt milline minu lemmik on,kuid üllatavl kombel sellist, mis ÜLDSE ei maitseks, ei olnudki. Näiteks see lilla, deep foresti nimeline jook on selline….Ma enne just mõtlesin, et mis on earthy eestikeelne versioon? See peet annab sellele mõnusa maalähedase maitse ja kõik mekib lihtsalt ülivärskelt. Ainult, et noh…peet! Lapsele juua andes enne vaadata, et ega tal valged riided pole, sest muidu on neid keeruline puhtaks saada (õppisime oma vigadest) ja kindlasti tasub ka pissile minnes meenutada, et ma olen peeti joonud, mitte, et midagi siseorganitel viga oleks :D (õppisin oma vigadest).

Heyday on muuseas esimene ettevõte Eestis, kes toodab külmpressmeetodil mahemahla, neid tehakse siinsamas, Kristiines! Heyday mahlad teeb eriliseks ka see faktor see, et need valmivad ainulaadse kõrgsurvemeetodil, mis yvitab kahjulikud bakterid ja mikroorganismid, kuid jätab alles marjade, puuviljade ja juurikate värskuse, toitained ja kasulikud mineraalid. See tähendab siis seda, et kui ühe pudeli head mahla sisse jood, saadki kätte oma päevase vajaliku koguse vilju. Mis eriti hea, toorainend on neil sertifitseeritud mahemärgistusega ning ka kõikide meie mahlade retseptid on väljatöötatud siinsamas Tallinnas nende enda tiimi poolt.

Mulle endale isiklikult meeldib see ka, et kui te vaatate neid koostisosi, siis enamik asju kasbav siinsamas Eestis väga vabalt ja on niiöelda kohalik kraam. Meie perele maitsevad need täiega. Lende joob hea meelega, Mari kaanib ka suure hurraaga, minust ja Kardost rääkimata. Ja kui mõni tühi pudel jääb korgita ripakile, üritab isegi Lotte sealt seest väärt kraami kätte saada. Ma tahtsin teile pilte teha, kus Lende on suurte ja punaste mahlavuntsidega, aga ma vannun, et ma lihtsalt ei suuda püsti tõusta ja pildistada ja värke teha, ei ole see haige inimese elu kerge.

Milline aga mu lemmik on? Muuseas on see ka Kardo lemmik, niiet võib-olla see ongi siis nendest maitsetest parim? Ma ei tea! Eks see ole selline maitseasi, aga see kollane sunbeam…. Mmmmm… Ma ei saa isegi kirjapilti panna neid sõnu, mida Kardo mõmisedes kasutas, kui ta esimese pudeli ära jõi, sest noh… Need pole kuigi sündsad :D Aga kollane mahlakarp sai meil esimesel päeval esimesena otsa, nii et ma pidin lausa ise endale neid juurde ostma, kuigi teisi maitseid veel oli. Jah, nad on üsna krõbeda hinnaga, seega kui te raatsite vaid ühte proovida, siis proovige seda!

Muuseas, Heyday annetab iga pudeli pealt 5 senti SOS lasteküladele, mis on minu meelest mega armas!

Oeh, mul tuli selle suure trükkimise peale nüüd endale mahlaisu peale. Aga teil? Juhuks kui tuli, siis mul on teile “tagasihoidlik” kingitus välja pakkuda, millega on igast maitsest karp Heyday mahlasid. Nagu Mari ütleb, hästi peenikese häälega: “Tahad???”. Ikka tahate, ma arvan.

Et endale kuuvaru Heyday mahlasid võita, jätke postituse alla kommentaariks, mis on teie lemmik mahl. See ei pea olema muidugi Heyday oma, kui te ei ole seda veel mekkinud, aga mis mahla te üldse üldiselt poest ostate? 

Ma igaks petteks mainin ka, et kui keegi veel ei tea, siis need mahlajoogid, mis poes müüakse on tervislikkusest kaugel ja koosnevad väga suurel hulgal suhkrust. Seega ma neid üldse osta ei soovita – neil on sama palju suhkruid sees, kui näiteks karastusjookidel, seega lastele neid ka anda ei maksa. Heyday’d annan ma aga isegi Lentsule rahuliku südamega :)

Muuseas, kõik tooted, mis on müügil Eesti poodides ja mille kategooriaks on pakendil või hinnasildil märgitud “mahl”, on tõepoolest 100-protsendilised mahlad, ning tarbija võib olla kindel, et tegemist on tervisliku tootega, millele ei ole lisatud suhkrut ega muid aineid.

Täismahl ehk 100-protsendiline mahl on samaväärne viljadest ja marjadest pressitud mahladega ning sellele ei tohi lisada suhkrut ega muid aineid. Mahlade kõrval on müügil veel nektarid ja mahlajoogid. Erinevalt mahladest on nektarites lubatud kasutada suhkrut, mett ja sidrunhapet. Mahlajookides võib, aga ei pruugi olla suhkru ja sidrunhappe kõrval ka teisi lisandeid.
Mahlatoote nimetus – mahl, nektar või mahlajook – määrab ära, mis tüüpi tootega on tegemist ja mis võib olla selle mahlaprotsent.

Mahlasisaldus erinevates kategooriates:
Mahl 100%
Nektar 25–50% (sõltuvalt puuviljast või marjast)
Mahlajook ei ole määratletud, kõige sagedamini 10–15%
Smuuti ei ole määratletud

Lihtsalt, et te saaksite natukene aimu, mida osta ja mida mitte!

*Postitus sündis koostöös Heyday’ga

Jaga: