AVALDAN ARVAMUST

uus buduaar on sündinud!

13. veebruar 2018

Kui ma enne arvasin, et kuskil nii kirjaoskamatuid inimesi ei eksisteeri, kui Buduaar.ee’s, siis on neile sündinud auväärne konkrent, iroonilise nimega Geenius.ee. Nimelt ma peale seda Mangi asja ei ole väga aldis meediaga suhtlema olema. See tundub nii mõttetu, sest kes tahab minust teada, loeb seda mu blogist ja kes ei taha, läheb närvi ja jätab kommentaare “tra, kes see mullikas on?” ja muud säärast. Mõttetu!

Olles ise ajakirjanduses töötanud, siis ma olen kenasti aru saanud, et intekaid ja kommentaare antakse siis, kui on endal seda ajakirjanduslikku tähelepanu vaja. Noh, ala tuleb muusikul uus plaat, siis siristab ta sulle nagu linnuke vastuseid lollidele küssidele, nagu mitu paari kingi tal kodus on või mis on ta lemmik suvetoit. Noh, see info, mis kedagi enivei ei huvita ja mida on vaja kirja panna ainult “augutäiteks”. Aga mul pole vaja mingit tähelepanu. Ma saan seda juba enda blogi kaudu nii palju, kui vaja on ja mul ausalt pole kunagi eesmärk või ideaal figureerida Elu24, Publiku või veel vähem, Geenius.ee lehtedel.

Ühesõnaga kirjutas mulle Ronald Liive, soovides kommentaari sellest Mangi värgist. Tegelikult paljud on teist küsinud selle kohta, aga mul POLE midagi öelda, tõesõna. Oleme advokaatidega vahendanud nõudekirju ja taielnud, aga mingisugusele konsensuseni ja tulemuseni me veel jõudnud pole, seega lihtsalt POLE midagi öelda, ega ma ju niisama “varjama” ei ole hakanud midagi. Niiet jah, meie kirjavahetus:

Ja mis artikkel ilmus paar tundi hiljem?

Kõik, mis ma öelda oskan, on, et püha issand jeesus aita mind, on ikka inimesed lollid ja nõmedad nagu lauajalad 😀 Tasuta soovitus, et geenius.ee võiks oma nime vahetada kirjaoskamatuddebiilikud.ee’ks!

I thought that the most illiterate people are in Buduaar.ee, but they seem to have a honorable competitor now, ironically names, Geenius.ee. Since the whole Mang incident I have not been very keen on communicating to the press. It seems so pointless, because anyone who is interested in me will read my blog and who is not interested will freak out and leave comments like “Who the F is mullikas?”. Pointless!

Have worked in journalism I understand that giving interviews and comments is directly linked to when you need to be noticed by the press. For example when an artist has a new record coming out they will be more than happy to answer stupid questions about how many shoes they have in their closet or what their favorite summer snack is. You know, the kind of info, that no one is really interested in and is published just to “fill space”. But I don’t need that kind of attention. I get enough of it from my blog and it is honestly not a goal of mine to be featured in Elu24, Publik or even worse Geenius.ee pages.

Long story short I got an email from Ronal Liive who wanted a comment on the Mang issue. Actually a lot of people have asked, but I have NOTHING to say on the matter, honestly. We have exchanged noted and letters with the attorneys, but we have not come to a solution yet, so I just DON’T have anything to day, I have not been “hiding” anything. So yes, here’s out exchange:

Ronald Liive:

Hello Mariann

I am inquiring about the incident of Ekpress Meedia, where the publication presented you with and over 6000 € claim. What has happened to that claim? Has Ekspress Media buried the hatchet or is the claim still up in the air and you have to pay it?

When this occurred your  fans started transferring you money. How much money did you receive from your fans? You claimed back then that you do not want any financial support from your fans, so did you return the money or was that money used towards the claim?

Best wishes, 
Ronald Liive
Technology journalist 

Me:

Hello
After this happened I have no desire to speak to the press. Hopefully you understand. I write about everything in my blog anyway, so who is interested will read it there and who is not interested will not want to read it on Geenius.ee either.

And what is published a couple of hours later?

Geenius: The best Estonian site for tech news
Known blogger Mallukas illegally shared Maaleht’s paywall stories, has not paid the fine and refuses to speak to the press.

Ekspress Group is ready to go to court with Mallukas over 6400 € 

All I can say is Help me Jesus Christ, people are ignorant and stupid like doorknobs 😀 Here’s some free advice: Geenius.ee should change their name to illeratemorons.ee!

Loe ka neid postitusi!

21 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Lisbet 14. veebruar 2018 at 12:56

  Kino….
  Tehnoloogiaajakirjanik?!
  Mallukas on robot vmt?!

 • Avatar
  Vasta Morgie 14. veebruar 2018 at 12:20

  Ses mõttes et… issandjummal, isegi pokemon go mäng on rohkem tehnoloogiauudis kui see.

 • Avatar
  Vasta Morgie 14. veebruar 2018 at 12:19

  Neil on hapukurgihooaeg vist. Mis ajast Mangi horoskoop peaks tehnoloogiauudis olema?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. veebruar 2018 at 12:20

   Ei tea 😀

  • Avatar
   Vasta Morgie 14. veebruar 2018 at 12:34

   Aga neil on teemasilt “mallukas”. Selle teemasildi all on nüüd kolm artiklit, kõik jauravad sellesama horoskoobi ümber.
   Tee nüüd palun käbens midagi tehnoloogilist ka. Kui nad seda üldse märkavad, muidugi. Minu meelest oleks päris lahe, kui Geeniuses ilmuks artikkel “Staarblogija Malluka robottolmuimejate kollektsioon” vms.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 14. veebruar 2018 at 12:34

    mul kahjuks on vaid üks robottolmuimeja 😀

    • Avatar
     Vasta Morgie 14. veebruar 2018 at 12:38

     Ilma väikese kunstilise liialduseta ei sünni ei aja- ega ilukirjandust.

   • Avatar
    Vasta Morgie 14. veebruar 2018 at 12:37

    Oota, paganas, sa testisid eestlaste tehtud ekraaniaja vanemliku piiramise äppi “numro” ja geenjus ei teinud sellest artiklit? No mida hekki. Nad on veel hullemini alla käinud, kui ma arvasin.
    #eesti #äpid
    Nad ei ole Numrost üldse kirjutanud, ma vaatan.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 14. veebruar 2018 at 12:39

     nad ei tea tehnoloogiast ikka midagi! kuule… aga äkki mang on ise robot? see seletaks tehnoloogilist huvi!

     • Avatar
      Morgie 14. veebruar 2018 at 12:40

      😀

  • Avatar
   Vasta Joo 16. veebruar 2018 at 14:32

   Blogi on ju arvutis, doooh! Tehnoloogia!

 • Avatar
  Vasta haha 13. veebruar 2018 at 22:01

  Kahju sinust täitsa…No mis sa selle annetatud rahaga siis teinud oled?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. veebruar 2018 at 00:20

   Mis naljakas küsimus, mis ma sellega tegema pidin?

 • Avatar
  Vasta m... 13. veebruar 2018 at 17:09

  Totaalne clickbait oli see artikkel, Kuna Ronald pojakesele vastasid, et ei soovi hetkel suhelda, siis on kohe keeldumine meediaga suhtlemisel, vastasid ju ilusti, kui on midagi küll kirjutad sellest enda blogist. Mingi eriti fail vend, kes labaselt üritas tasuta reklaami saada sinu arvelt ja külastajaid enda mõttetule lehele ja sellepärast vorpis sellise p*sa artikli kokku sinust. Õigemini see artikli teema oli raudselt juba enne sinule kirjasaatmist kokku pandud, aga lootis saada midagi “mahlakat” veel juurde. OTSI ENDALE UUS TÖÖ!! :’D

 • Avatar
  Vasta m... 13. veebruar 2018 at 16:58

  Hahah, hea pasaleht, Ronald Liive mingi eriline wannabe kollase meedia esindaja?

 • Avatar
  Vasta Kärt 13. veebruar 2018 at 15:31

  Elu24 on ka juba artikli teinud Geeniuse artiklist :D.

 • Avatar
  Vasta Liisa 13. veebruar 2018 at 13:51

  Ainult et… ajakirjanduslikult oli see artikkel täiesti korrektne…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. veebruar 2018 at 13:52

   Jah, kui sa AVAD selle, siis ega ta ei valeta, ma räägin sellest, mis fbis jagamiseks peale kirjutatud on. Ja üldse, kõik selline klikitamine ongi korrektne, muidu ei saaks keegi seda teha 😀 Nõme lihtsalt ma räägin.

   • Avatar
    Vasta Mima 13. veebruar 2018 at 17:51

    Selle portaali nimi peaks olema keenius.ee?????mitte geenius??

   • Avatar
    Vasta Segaduses 14. veebruar 2018 at 19:45

    Artikkel on korrektne “aga nõme”, siis on täiesti OK tervet portaali debiilikuteks mõnitada. Kas see ei kõla kuidagi naljakalt ja rumalalt?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 14. veebruar 2018 at 20:58

     Kui naljakas on, siis ava suu, kääna suu otsad taeva poole ja lagista naerda, jumala haud – nagu oma last õpeta!