0
Uncategorized

kuidas kirbukal edukas olla*

19. veebruar 2018

Mul oli siin kaks kotikest riideid jälle kogunenud, mistõttu viisin asjad enda jaoks uude kirbukasse – Kalamaja Basaari. See oli üks edukas käik, sest ma sain oma riided kenasti müügile pandud, pluss stuudiosse lausa kuus ilusat kleiti, mida saan inimestele selga pakkuda, kui aega üle jääb ja natukene vaheldust tahaks.

Järgmise päeva hommikul helistati mulle juba, et enamik asju on ära ostetud ja tooge heaga juurde  – tjah, ma pole siiani jõudnud, sest kõigepealt jäin mina haigeks ja nüüd lapsed, aga mulle tundub, et ma olen avastanud hea nipi asjade kirbukale viimisega. Nimelt ei tohi neid olla palju! Kui terve boks on puupüsti täis topitud, siis ei viitsi keegi eriti seal vahel sobrama hakata, vähemalt mina ise ei viitsi. Seega oli mul küll kaks väikest kotikest asju, aga boks sai just niimoodi lahedalt täis, et kenasti nägid ära, mis seal on ja ma arvan, et see mu müügi eduks oligi.

Arusaadav on see, et kui juba boksi eest maksnud oled, siis tahaks ju täie raha eest kõik asjad sinna viia, aga mina soovitan nii, et vii osade haaval. Mul polnud nii palju asju, aga kui oleks olnud ja oleks viitsinud, tundub see mulle kõige kavalam. Nt rendid boksi neljaks nädalaks, esimesel nädalal viid lasteasjad, teisel naisteasjad, kolmandal ala aksessuaare ja jalanõusid, neljandal teed oma -50% ja paned kõik müüki, mis alles jäi.

Muidugi ei saa unustada teist tähtsat asja – normaalsed hinnad! Ma vaatasin seal ringi ja tundub, et enamik on ikka kirbuka mõttest seal aru saanud, ning hinnad on pigem väiksed. Samas oli paar boksi, kus pani küll pead kratsima, et mis paganama rokkstaariks see omanik ennast peab, et suvalistele hilpudele hingehinna pannud on. Ala tavaline H&M’i body hinnaga 7 euri. No ma ei tea… Poest saab ju sama hinnaga või nii…

Hinnad on õnneks inimeste enda teha ja minu ostetud kleidid pärinesid enamasti -50% boksidest. Nimelt kui inimestel hakkab aeg otsa tiksuma, siis selle asemel, et asju tagasi koju tassida, langetavad nad hindu. Päris hea taktika, sest ikka lähed ju nendesse boksidesse vaatama, et mis saada on.

Kalamaja Basaari juures meeldis mulle just see ka, et bokse ei ole just maailma palju, seega jõuab konkreetselt KÕIK boksid läbi käia, mitte ei pea poolt oma päeva kirbukatuurile “raiskama”. Lisaks on sinna väga hea ligipääs lapsevankriga, sest treppe ei ole ja riiulite vahed on piisavalt suured.

Kui Lende oma lõunaune ära teeb, siis ma lähen ka üles tuustima, ehk mul on veel midagi, mida viia, sest boks on mul 28dani ja mis ta ikka kurvalt tühjana seisab, parem kasutan võimalust ära. Mul on juba eelmise laari müügiga mingi 80€ teenitud ja tõesti, mul ei olnud seal nüüd maru palju asju, nii et väike taskuraha abiks ikka. Netis müüa tundub küll õudne, muudkui saada ja pakenda ja postita, võeh. Kellel seda aega oleks?!

Ehk siis kes pikka juttu lugeda ei viitsi, siis minu tähelepanu tõmbab kirbukal nii:

 • Hõredalt asju, et oleks hea ülevaade.
 • Normaalsed hinnad.
 • Sooduspakkumised.
 • Eriti magusaks kirsiks tordil on silt boksi kohal, mis ütleb, mis asju sealt leida võib. Ala “lasteriided 74-90”, või “Naisteriided M”. Siis ma tean kohe ära, kas mul on sinna asja või mitte.

Kas teie viite riideid kirbukatele? Aga kas ostate kirbukatelt? Kui pole veel proovinud, siis soovitan Kalamaja Basaari külastada – kes selle nädala jooksul sinna oma boksi soetavad ja ütlevad salasõnaks “mallukas”, siis nende kõigi vahel võidab üks nädala lõpuks enda boksiraha tagasi. Seega mida pikemaks ajaks boksi võtad, seda suurema võidu sa saada võid!

*Postitus on sündinud koostöös Kalamaja Basaariga

 

Loe ka neid postitusi!

21 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Virge 22. veebruar 2018 at 16:18

  Ma vist elaksingi kirbukates aga minu kandis pole mitte ühtegi normaalset või kui päris aus olla, siis ma ei teagi L-Virumaal ühtegi kirbukat 😀

  Ise tahaksin MoePärli kirbukat külastada aga no ei viitsi end Tallinnasse vedada 😀

 • Avatar
  Vasta teadja 21. veebruar 2018 at 03:10

  mallukas, kuidas Sa oma asju kirbukatel esitled? vbl lähevad asjad nagu soe sai just seetõttu, et müüjad teevad reklaami seal, sina siin ja ehk on üleval sildidki stiilis “rinnahoidja staarblogija seljast”? ????

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. veebruar 2018 at 11:07

   Ei esitle neid kuidagi 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 20. veebruar 2018 at 15:48

  Olen müünud riideid Sits ja Sats kirbukal. Kui ma ei eksi, siis kokku sain 3nädala rendiga 160€ ja müüsin päris tavalisi asju odava hinnaga.
  Selles osas on sul õigus. Mina samuti ei viitsi väga sorida nendes boksides, mis on tihedalt täis.
  Kahjuks olen käinud ka sellistes kirbukates, kus nagu kaupa oleks toodud otse humanast (spetsiifiline lõhn-ps. Mul pole üldiselt Humala vastu midagi) aga hinda on juurde keevitatud korralikult.
  Üks selline kirbukas, mis kuskile ei kõlba, on Magistrali all. Nu nii täis topitud ja no sorri aga kaltsud- kõik, mis kodus ees ja kulunud on seal.

  • Avatar
   Vasta Magistrali Kirbukas 23. november 2020 at 01:15

   Magistrali Kirbukas on nii palju müügikohti- kindlasti satub sinna müügile selliseid asju ka mis kulunud on. Kõik ei too ju uusi asju müüki 🙂 Igaühel on õigus meile asju müügile tuua. Ei ole nii, et ainult uut brändikaupa tohib tuua. Magistrali Kirbukas just erinebki selle poolest, et meil suhtutakse kõigisse klientidesse sõbralikult 🙂
   Klientidega suheldakse, kuulatakse nad ära- ei vaadata ülbe näeoga 🙂 Ikka ootame kõiki 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 19. veebruar 2018 at 17:07

  Ise ei müü kuskil riideid kuna töötan lastekodus ja kôik asjad leiavad tee sinna. Aga ise tuulamas käin küll 🙂 Hinnad ajavad vahest naerma (nt rakvere kirbuturg vanas rongijaamas) aga on ka asju mis on möistliku hinnaga.

  • Avatar
   Vasta Vaike 20. veebruar 2018 at 11:25

   Kuidas ma sinna riideid saan saata? Ma ei viitsi ÜLDSE müügiga tegeleda. Ja noh ega kapikoristusega ka mitte… Veel lähevad uksed kinni, aga varsti enam ei pääse sellest ettevõtmisest.

 • Avatar
  Vasta A. 19. veebruar 2018 at 14:21

  Rent on ikka päris kulukas kiu vaatama hakata. Päris palju asju peab olema, et rendi maksumus tasa teenida ning siis veel mingisse kasumisse jääda. Ma ilmselt veel laisem ja viin/annan üleliigse kraami alati tasuta ära.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. veebruar 2018 at 14:31

   Tjah, vb natukene kallim, kui mujal, aga kuna see on suure tee kõrval, siis seal käib päris palju rahvast ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 19. veebruar 2018 at 13:05

  Kas Kalamajas korrastavad ise müügile toodud asju või peab käima ka ise korras hoidmas nagu Sarapuu omas?

  • Avatar
   Vasta Kertu 20. veebruar 2018 at 13:22

   Kalamaja basaaris korrastatakse bokse teenindajate poolt ka, kuid soovitavad vahest ikka labi astuda silm peal hoida 🙂

 • Avatar
  Vasta Lisbet 19. veebruar 2018 at 12:46

  Panin just tasuta äraandmiseks fb gruppi osad tibu väikseks jäänud kombekad

 • Avatar
  Vasta Tups 19. veebruar 2018 at 11:41

  Korra käisin Sarapuu kirbukal. Hind nati kõrge ja jäin miinusesse kokkuvõttes (2 nädalat võtsin). Asju ära tooma minnes oli üks seelik varastatud 😀 Turvaelemente jagavad nad seal ka, aga iga hilpu ju ei varusta sellega, ainult enda arvates nö väärtuslikemaid. Lisaks sain asju ära tuues aru, et seal peab käima ise oma boksi korrastamas. Mul oli boks täiesti peapeale pööratud, täielik seapesa, ime, et ei müünud, kui asjad pole korralikult presenteeritud. Aga elu sees ei viitsi spets sinna kohale sõita kord või paar nädalas, et asju korrastada. Aeg liiga kallis. Sarapuu miinus on ka suurus. Nii palju oleneb boksi asukohast ja kas inimesed sinna üldse satuvad. Tervenisti seda läbi käia pole võimalik. Megasuur ikka.

  Minu lemmik on Uue Maailma kirbukas (Luha Ja Pärnu mnt nurk). Ta on väike, aga see ongi pluss ja rendihinnad on megaodavad. 7 päeva 12 eurot ja 14 päeva 20 eurot. Ja lisaks nad korrastavad ise bokse, mul pole kunagi boks asju juurde viies või ära tuues sassis olnud. Viimati müüsin ka kokkuvõttes üle 100, ca 150 äkki kokku. Aga hoidsin ka pikema perioodi, paar kuud järjest. Lõpuks kasum kahanes, sest pikendasin nii palju ja lõpunädalad olid 0 müügiga. Eks oleneb, kuidas joppab. Vahel tiksutad mõnda 2-eurost asja, mis päris korralik enda meelest, mitmeid nädalaid, samas korra läks tutikas kleit 20 euriga esimesel päeval. Väga üllatunud olin, et nii kõrge hinnaga läks. Olenebki sellest, kas satub just see õige inimene sinu boksi. Ja suurused, mul liialt väikesed riided (S ja 34-36). Enamus otsib M ja suuremaid. Mul jääb loota, et mõni ostab äkki oma lapsele 😀 Hinna suhtes keskmiselt olen müünud 4 eurot tükk, joped ja nt suusapüksid sain müüdud 12 euroga. Jalanõud hoian alla 10 euri. Samas Eccot osati hinnata ja läks nagu niuhti ka üle 10 euroga.

  Ja see on tõesti tõsi, et liiga täis ei tasu toppida. Isegi kauplustes käies lahkun kiirelt, kui pole võimalik normaalselt riideid välja võtta ja vaadata. Ei hakka jõuharjutusi tegema, et midagi kätte saada.

  Hindu pannes tasub arvestada alguses natuke suurema hinna, et pärast saaks -50% teha. Muud allahindlusprotsendid on mõttetud. Kes viitsib arvutada nt 7 eurost 20% või 30%. Mõistlik oleks hinnad nii teha, et ei peaks sentidega jahmerdama. Nt alghind 8, pärast 4; alghind 12, pärast 6 jne.

 • Avatar
  Vasta Maret 19. veebruar 2018 at 11:00

  Tundub lahedam kui Juurdeveo oma (Sarapuu kirbukas vist). Kas sinna vankriga ka saab? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. veebruar 2018 at 11:03

   Kalamaja Basaari saab ilma vankrita. Sarapuu kirbukal on väike trepp, niiet pead tassima, teisele korrusele vist ka ei saa hästi.

   • Avatar
    Vasta Dagne 19. veebruar 2018 at 12:16

    “Saab vankriga” tahtsid vast kirjutada :D? Vankriga ligipääs täitsa olemas 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 19. veebruar 2018 at 12:56

     Sarapuus? Kuidas sinna teisele vankriga saab :D?

     • Avatar
      Dagne 19. veebruar 2018 at 13:23

      Lause algab ju kalamaja basaari saab vankrita 😀 või läks koht valesti kirja?

     • Mallukas
      Mallukas 19. veebruar 2018 at 14:20

      Ma ei saa aru, kalamaja basaari SAAB vankriga, küsitud oli ju sarapuu kohta, sinna ei saa hästi vankriga 😀

     • Avatar
      El 19. veebruar 2018 at 14:50

      Mallukas sa ise ju kirjutad et: Mallukas
      19. veebruar 2018, 11:03
      Kalamaja Basaari saab ilma vankrita.

      ja siis pärast kirjutad et sinna saab vankriga 😀 kuigi algul ütled et ILMA VANKRITA

     • Mallukas
      Mallukas 19. veebruar 2018 at 15:02

      aaaaaa 😀 appi, ma sooda… SAAB vankriga 😀