0
SÖÖK

poeskäigud #1 – mis juhtub, kui inimene läheb tühja kõhuga poodi?

23. veebruar 2018

Mulle tundus, et mul saab eile olema väga rahulik päev. Et alles lõuna ajal kahe raseda sõbranna pildistamine ja pärast saan siis rahumeeli kodus edasi külitada. Ütleme nii, et selle postituse kirjutamist alustan ma igatahes praegu, kell pool 1 öösel, sest ma tean, et ma kirjutan seda kaua-kaua. Igatahes suutsin ma ära unustada, et rasedatel sõbrannadel on mõlemad ka lapsed kaasas, nii et kokku pildistasime ikka hea mitu tundi. Alles kuskil seitsme paiku saime kõik tehtud, aga no ma jäin selle shuudiga nii rahule ka, et hakkasin kohe vaba hetke tekkimisel töötlema. Nii ägedad inimesed ja noh, ilusad ka! Ma näitaks, aga no pole vist sünnis riputada võõraste inimeste pilte blogisse üles, nii et kujutage lihtsalt ette maailma ilusamaid rasedaid naisi ja kaht megarmast last.

Peale shuuti meenus mulle, et ma pidin ju poest ka läbi käima. Mul on nimelt uus koostööpartner Maxima ja me mõtlesime, et kui ma juba nendest midagi kirjutama hakkan, siis võiksin ma enne minna sinna kõige suuremasse poodi, mis asub Haaberstis. Mul polnud küll õrna aimugi, et mis suunda ma selle esimese postitusega võtan, aga kua mul oli poodi minnes mul oli kõht niiiiiiiii tühi, mistõttu otsustasingi ma poest väljudes, et tänasest poetretist teen ma teile blogipostituse sisuga, et mida ostab endale poest üks nälgas inimene.

Haha, fun fact, ma ütlesin pildistamise ajal, et ma lähen peale seda kolme iksiga maksimasse, sest see on nii suur ja seal on kõike head paremat, nemad aga kuulsid, et ma lähen kolme EKSIGA maximasse ja mõtlesid, et suht imelikud poeskäigud mul planeeritud.

Aga mida ma siis ostsin? No vaadake ise:

Tühja kõhuga on raske ratsionaalseid otsuseid teha, vähemalt mul, seega alustasin ma sellest, et ladusin korvi neid väikseid tuubipüreesid Lendele, lisaks pakk mähkmeid. Vaatasin, et on teised allahindluses ja eks neid ikka kulub. No ja allahindlustega läksin ma natukene õnge ka, et vaatasin, et issand jumal, kõik mänguasjad on -40% ja võtsin Marile ühe pusle. Siis vaatasin, et kõik nõud on ka -40% ja raatsisin endale osta need suured ja ägedad veinipokaalid. No ikkagi pea poole odavamad, onju. TÜNG, alles kassas selgus, et see lõbu oleks mulle osaks saanud aitäh kaardi olemasolul ja seda mul paraku polnud. Kurat! Vähemalt klaasid on ägedad!

Siis ma rändasin natukene sihitult ringi ja ostsin oliive, päiksekuivatatud tomateid ja tomatipastasid, lihtsalt selleks puhuks, kui ma peaksin kunagi tahtma pastat teha. Sama mõttega panin korvi ka suure paki pastat. Kas ma olen ainuke, kes nädalamenüüsid ei koosta, vaid paneb poes ostukorvi suva asju mõttega “mingi päev võiks ju teha” ja siis avastan heal juhul viimasel säilivuspäeval, et pagan, peab täna ära tegema. Halvimal juhul ala nädal peale säilivuse kukkumist. Igatahes väga tobe on nii toitu raisata ja ilmselt oleks säästlikum ikka mingi plaan teha, ja-jaa, ma tean, aga täna ma räägin ausalt oma eilsest poetripist ja täpselt nii kaootiliselt ma seal ringi kondasingi.

Värskest kraamist rändas korvi tomatit, kurki, viinamarju, avokaadot, tilli, seeni, lillkapsast, küüslauku, porrut, kartuleid ja pakk salatit. Selleks hetkeks ma mõtlesin välja, et eilseks õhtusöögiks saab pardisalat. Noh, teate küll selline harilik pool soe, pool külm salat, milles peavad kindlasti, KINDLASTI, olema ka valge juustu tükid. Leidsin Maximast uue juustu ka, mõtlesin järele proovida. Etteruttavalt ütlen, et on väga hea ja ostan raudselt veel. Oli poole odavam ka, kui mu teine lemmarjuust.

Uus hea leid juustumaailmast

Vana hea leid juustumaailmast – see on lihtsalt ÜLI hea ja selle õli kasutan ma tavaliselt salatikastmeks. Vot!

Mul oli väga hea meel näha, et Maximas on ka õrrekanade mune. Ma muidu käin Selveris ja seal on küll pakkuda ökomune, aga õrre omadest võib vaid und näha. Mina igatahes keeldun ostmast puurikanade mune ja seega oli mul hea meel neid müügil näha. Kahjuks meie maja juures väikses Maximas ei ole, aga no kui isegi suures Selveris pole, siis järelikult peaks õnnelik olema, et üldse kuskil on!

Mul on juba paar päeva suur kalaisu olnud ja forell oli soodukas (ok, vb mulle jälle ainult tundus ja see OLEKS olnud soodukas aitäh kaardiga, aga oh well). Kokkuhoiu mõttes ostsin kohe terve kala. Et osast saab teha mingi õhtu ahjukala või kalakotlette, teise osa saab rahus supiks keeta ja raisku ei lähe midagi. Ma armastan ise kalasupi keetmist nullist, see on niiii lihtne ja nii maitsev, et karju või appi. Kuigi see oleks vist päris imelik suppi süües appi karjuda.

Lihaletist võtsin salati jaoks parti ja ühe paki kanafileed. Mul on igaks petteks kogu aeg kodus kanafileed, sest kui äkki kõht tühjaks läheb ja kiirelt süüa vaja teha on, siis on mu kaks kõige tavalisemat rooga just salat (vahet pole, kas kana, pardi, krevettide, mille iganesega) või siis pasta. Ehk siis nende kahe meisterdamiseks on mul alati kodus mingisugust lihalist või valget juustu, sest ükski salat pole salat, kui temas pole valget juustu. Ahjaa, pool kilo krevette võtsin kah. See tuletab meelde, et peaks nad sügavasse viskama, sest vaevalt, et ma neid lähipäevil kasutama hakkan. Ma lihtsalt kasutasin juhust, et seal on mega suur lahtise liha ja kala lett, meie kodupoes sellist luksust pole.

Mille ma nüüd unustasin…. Aaa, laupäevaks võtsin paki sülti, noh, ikka pidulauale. Ma ei tea miks, sest ma pole just suur süldifänn, aga alguses tahtsin mingit kooki võtta, ei leidnud midagi, mis oleks parajalt väike. Pole tal ju mõtet lasta halvaks minna. Siis tahtsin seda kolme värviga jäätist, aga seda polnud, seega võtsin selle asemel hoopis mini Magnumeid. Need head väiksed, saab Marile ka anda, ilma, et pool järele jääks.

Endale võtsin maiuseks äädikamarinaadis merekarpe ja oliive. Lottele paki veisekõõluseid (jeesus, kui imelik, et poes müüakse veisekõõluseid…). Härrale lubatud kaks õlle ja endale pudeli punast Merlod. Ma kunagi poes ei tea, millist veini võtta – isegi kui ma olen midagi proovinud ja mõelnud, et ooo, see ülihea, siis ma nagunii unustan ja poes valingi ainult selle järgi, et oleks Merlo ja ei maksaks miljon. Muidugi eile oli valik eriti keeruline, sest Maximas oli veinivalik mega suur. Ma kunagi ei mäleta, mis maa või rajooni vein see PARIM olema peaks, seega jah, kes rohkem kursis selliste asjadega, siis minge heaga 3X’iga Maximasse, seal juba on valikut. Mina sain igatahes oma suvalise Merlo kätte ja muuseas, see suvalt valimise taktika pole mind veel iial alt vedanud, sest Merlo on selline tummine ja mahe. Lihtsalt vihjeks, kes veinidest midagi ei tea, aga punast mekkida tahaks. Ja no mul on ju uued pokaalid, kuidas ma oleksin saanudki veini ostmata jätta! Kavatsesin juba eile klaasikese rüübata, aga töötlesin ja blogisin poole ööni, siis tuli juba kotile keerata, polnud seal aega veini tinistada.

Vot, selline poeretk mul siis oligi. Kodus lootsin jalad seinale visata, sest ma olin sellest ringitrampimisest nii väsinud, aga Kardo tahtis korra ära käia, seega jäi mulle rõõm kahe lapsega tegeleda ja samal ajal süüa teha, et ma enne nälga ära ei sureks. Ma nimelt viimati sõin eelmises postituses mainitet müslit ja sedagi sain vähe, sest üks õgard pani enamiku pintslisse.

Ega ka see kord paremini ei läinud. Sõi ise ja toitis sõpragi:

Nom nom nom, salat! Mitte isegi veel valmis salat! Ainult lehed ja tomat ja VALGE JUUST!

Sorri, köök on sassis. Kardo tegi selle eile korda, aga mina koristasin hommikul elutuba, mis tähendas seda, et ma suutsin selle käigus kuidagi köögi (ja Kardo toa) sassi ajada 😀

Vaadake, kui äge vigur mul on. Sellega saab kurki teritada spagettideks 😀

Pildil tundub see part mega toores, aga tegelt… ei olnud. Võiiiii mul on pardinella nüüd 😀 Aga NII HEA oli!

Päris “mugav” oli süüa teha, kui need kaks pidevalt kemplesid. Nad on nüüd mõlemad sellises imelises eas, kus nende mängud meenutavad rohkem kaklemist. Ja Lende alustab! Läheb ja togib Mari, siis Mari togib vastu ja nii läheb see aina intensiivsemaks, kuni keegi kuskil nutab ja kaebleb, et sai haiget. Õdede rõõmud 😀

Mari üritas mulle demonstreerida, et ta jõuab Lendet tassida. Ta üldiselt jõuabki, natukene lohistada kuskile suunas, aga täna vinnas ja vinnas, kuni lõi käega ja ütles: “Mida ei saa, seda ei saa…Mani EI SAA!”.

Lendel endiselt suu sööki täis

Minu väiksed vigurvändad ja naerulinnud, said teised täna nii palju kingitusi. Nagu näiteks see äge maja ja hunniku riideid GugGuu käest. Ma vist olin õnnelikum kui nemad, aga ma kahjujs polnud kodus, kui Mari maja nägi, ta oli Kardo sõnul MEGA šokis ja õnnelik 😀

Suure ostuga kaasnes suur hunnik kleepse. Ma ei tea, kui paljudel teil kodus see Meie Eesti raamat on, aga meie Mariga kleebime hea meelega neid kleepse raamatusse. St. suurema lapsega oleks see muidugi veelgi õpetlikum ja harivam, aga noh, eks ma siis nii kaua harin isennast 😀

Ma mõtlesin ka välja, millest ma teile oma teise poetripi järgselt räägin. Nimelt lähen ma järgmine kord poodi ja proovin oma ostud sooritada võimalikult pakendivabalt! Lihtsalt eile vaatasin, et no pooled asjad on pakitud plastikusse ja kilesse, et kindlasti saaks ka ilma proovida, aga no see on juba uue nädala teema.

Täna aga uurin teie poeskäimise harjumuste kohta – kas väldite tühja kõhuga poes käimist? Mis on need asjad, mis teie ostukorvis alati olemas on? Kõikide vahel, kes kaasa räägivad, loosin juba esmaspäeval välja 20€ Maxima kinkekaardi, et kellegi ostukorvi natukene soodsamaks muuta 🙂 

It seemed like yesterday was going to be a chillaxing day. I only had 2 pregnant friends booked for photoshoots and after that I could come back home and lay around in peace. Lets just say I am starting writing this post at 12:30 in the morning, because I know I will be writing this for a long time. Anyway, I managed to forget that both these friends will bring kids with them, so we ended up shooting for some good hours. We finished at around seven, but well I was so pleased with the whole shoot that started editing as soon as I got a free moment. They are such cool people and well.. they are also beautiful! I would show you, but its rude to post other people’s photos in my blog, so you are just going to have to imagine the most beautiful pregnant girls and their super cute kids.

After the session I remembered I had to go by the grocery store. I now partner with Maxima and we were thinking that since I will be writing about them I should first go to their biggest store, which is in Haabersti. I had not idea what the angle of the first post was going to be, but since I was soooooooo hungry when I went to the store I decided, while walking out of the store, that today’s post will be about what people buy while shopping hungry.

Haha, fun fact, I told the girls that I was going to a 3-X Maxima, because it is big and has all kinds of good stuff, but they heard that I was taking 3 EXES to Maxima and were thinking what weird shopping plans I have.

But that did I buy? Check out the receipt.

It is very difficult to stay rational while hungry, at least for me, so I started by throwing some puree’s in the basket for Lende and some diapers. I noticed they were on sale and we go through a lot of them. And well, they got me with the sales. I saw they had a 40% off all toys sale and I got a puzzle for Mari. Then I saw 40% off kitchenware too and treated myself to some big and awesome wineglasses. After all, they are almost half off, right. JUST KIDDING, only at the register did I realize the offers were applicable only with Aitäh card, which I didn’t have. Damn! At least the glasses are awesome!

After that I wondered around aimlessly a little and was looking for olives, sun dried tomatoes and tomato sauces, just in case I ever wanted to make pasta. Carried by the same idea I put a big bag of pasta in the basket. Am I the only person in the world, who doesn’t put together a week’s menu and just buys things because “it might be nice to have one day” and if I’m lucky I discover that today needs to be the day on the items last “best Before” day. Worse case scenario I discover the item a week after it’s expired. Anyway it’s so stupid to waste food like that and it would save me some money to make a plan, yeah, yeah I know, but today is an honest post about my yesterday’s shopping trip and this is exactly how lost I was in the store.

From the produce section I grabbed tomato, cucumber, grapes, avocado, dill, mushrooms, cauliflower, garlic, leek, potatoes and a pack of salad greens. By that point I had figured out that I will be making duck salad for dinner. You know, the typical half fresh, half baked salad, which, FOR SURE, needs to have white cheese chunks in it. I found a new cheese in Maxima and thought I’d try it out. I can tell you it was delicious and I will be buying more of it. It was also only half the price of my second favorite cheese.

I am so glad Maxima has free-range chiken eggs. Otherwise I go to Selver and they do have eco-eggs, but you can only dream about free-range. I refuse to buy cage kept chicken eggs, so I was glad to see these on the shelves. Unfortunately they don’t have them in the little Maxima by my house, but if even a large Selver doesn’t carry them, I supposed I should be happy that they have them anywhere at all!

I have been craving fish for a couple of days now and trout was on sale (Ok, maybe I just thought it’s on sale and in reality it WOULD’VE been on sale with aitäh card, but oh well) To save some money I got a whole fish. I can make over baked fish or fish patties with parts of it and other parts can go into a soup so nothing will be wasted. I love making fish soup from scratch, it’s just soooo simple and sooo delicious it could make you scream. Although it might be pretty strange to scream while eating soup.

From the meat section I got duck for my salad and a pack of chicken fillet. I always have some chicken fillet at home, because when I get hungry all of a sudden and need to make something quickly, I have two go to dishes – salad (doesn’t matter if it’s chicken, duck, prawn or something else) or pasta. So to make those two things I always have some sort of meat or white cheese at home, because no salad is really a salad unless it has white cheese in it. Oh, and I also got half a kilo of prawns. Which reminds be I should put them in the freezer, because I will not be using them in the next couple of days. I just took advantage of the store having a huge open meat and seafood section, we don’t get that kind of luxury in our little home store.

 What am I forgetting… Oh yeah, I got a pack of meet jelly for Saturday, for the party. I don’t know why, but I am not a huge meat jelly fan, but I couldn’t find a cake that was small enough. And there’s no point in letting it go bad. I also wanted the flag colored ice cream but they didn’t have it, so I got mini-Magnum Ice creams instead. They are nice and small even to give to Mari without half of it being left over.

I got some vinegar marinated clams to enjoy for myself. Lotte got a bag of beef tendons (jesus, it’s so weird they sell that in the store) For the Sir, as promsied, two bottles of beer and a bottle of Merlot for me. I never know what wine to get when I am at te store – even if I have had a brand and though that it was super good, I always forget what it was and only pick based on it being a Merlot and not costing a million. Of course the choice yesterday was very difficult, because Maxima’s wine selection is huge. I never remember what country or region wines are supposed to be THE BEST, so yeah, who knows more about this stuff head over to 3X Maxima, they have a huge selection. I picked up a random Merlot and by the way, this picking at random tactics has not failed me yet, because Merlo is deep and smooth. Just as a hint for those, who don’t know anything about wine, but would like to try a red one. And since I got some fancy new glasses I couldn’t not buy wine! I was going to have a glass last nice, but I was editing and blogging until late in the night and by then it was time to tuck in, so I jsut didn’t have time to have any wine.

So yeah, that was my trip to the store. I was hoping to just relax at home, because I was so tried of running around, but Kardo wanted to leave the house for a little while, so I had the pleasure of dealing with two kids and cook at the same time, so I wouldn’t pass out from hunger. The last thing I ate was the granola I mentioned in the last post and I only got a little bit of it, because a monster eater had ate most of it.

It didn’t turn out much better this time. She ate herself and offered some to her friend. Check out these pics above.

 It was pretty “convenient” to cook while these two were rambling around. They are both in a wonderful age now where all their games resemble fighting. And Lende is the one picking the fight! She will go over to Mari and poke her and Mari pokes back and then it all just intensifies until someone is crying and complaining they got hurt. The joys of sisterhood 😀

With my big purchase I got a pile of stickers. I don’t know how many of you have the Meie Eesti booklet at home, but me and Mari are glad to be able to put the stickers in the book. With a little bigger child this would be even more educational but oh well, I will just educate myself then 😀

I also figured out what my next shopping trip post is going to be about. I will go the store and try and make my purchases as package free as possible! It’s just that I noticed yesterday how half the stuff is wrapped in plastic, so I am sure we could try to do with out that, but that’s a topic for next week.

Today I am wondering about your shopping habits – do you avoid going to the store on an empty stomach? What are the must-have products in your basket? Between everyone who replies I have a 20€ gift card to Maxima to give away on Monday, to make someones shopping cart a little cheaper 🙂

Loe ka neid postitusi!

176 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kerli 1. märts 2018 at 11:32

  Maximas on alati nii head soodukad!
  Kuna olen nii valiv sööja, siis täis või tühi kõht mu otsust ei mõjuta- pigem mõjutab rahakoti paksus 😀
  Alati ostan sinihallitusjuustu, piima ja leiba.

 • Avatar
  Vasta Kristiina Hansen 28. veebruar 2018 at 21:11

  Hei! Ma ei viitsinud kõiki kommentaare läbi skrollida et näha kas keegi juba ütles seda aga tahtsin su elu veidi lihtsamaks teha ja öelda et ökomunad on muideks ALATI vabapidamise kanade munad, muidu isegi ei saa ökomunade tiitlit pakile panna. Seega nad on paremad kui õrrekanade munad, sest õrrekad on nn laudakanad, kes õue ei saa. Vabapidamise kanad on aga siis kui tahavad laudas ja kui tahavad õues. Vot nii. Saad teinekord selverist ka siis! 🙂

 • Avatar
  Vasta Lisbet 27. veebruar 2018 at 08:19

  Mallukas unustas vist loosilubaduse sootuks 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. veebruar 2018 at 10:37

   ise unustasid

   • Avatar
    Vasta Lisbet 27. veebruar 2018 at 12:56

    Noja,tulemused,tulemused….. Siseministeeriumi kontroll jne 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 27. veebruar 2018 at 14:36

     ah :D?

     • Avatar
      Lisbet 27. veebruar 2018 at 15:45

      Vanasti oli lotosaadetes alati siseministeeriumist kontroll kphal 😀

     • Mallukas
      Mallukas 28. veebruar 2018 at 09:21

      krt, mul polnud 🙁

 • Avatar
  Vasta J. 26. veebruar 2018 at 23:36

  Ei pööra erilist tähelepanu sellele, kas lähen poodi tühja või täis kõhuga – tudengina pole niikuinii aega süüa! ? Aga toidukorvi kuuluvad alati piim, vorst, juust täisterasepik ning erinevaid puu- ja juurviljad.

 • Avatar
  Vasta Ethel 26. veebruar 2018 at 22:30

  Kuna e-poode Pärnus pole siis ikka mitu x nädalas käime poes. Suuremad toiduvarud võtan 1x nädalas. Et siis nädala menüü enam vähem ette mõelnud. Ülejäänud peaks nii öelda saia, piima, vorsti käigud olema. Aga no ilmselgelt mida rohkem ostad, seda rohkem süüakse ? Meestevägi tahab süüa ? Toidupoodi kogu raha pm minul lähebki.
  Ja viimased kuud külastangi Maxima kauplust. Kuidagi seal ikka odavam.
  Aga alati ostan ikka piima, saia, võileivamaterjali ja midagi, millest süüa teha. Majapidamistarbeid kulub ka üksjagu. Ja tühja kõhuga tõesti ei tasu poodi minna ?

 • Avatar
  Vasta Triinu P 26. veebruar 2018 at 17:16

  Me katsume poes võimalikult vähe käia, et vältida liigset raha kulutamist. Varem käisime tõesti nii poes, et suur nälg juba ja siis sai ikka meeletu kogus raha magama pandud emotsiooniostude näol. Nüüd aga mõtlen eelnevalt listi läbi ja selle põhjal ostleme, kord nädala-kahe jooksul. Eks jooksvaid asju ikka täiendame. Sooduspakkumiste ajal katsun rohkem asju kokku osta ja siis sügavkülma mahutada (nt lihatooted just).
  Juustu läheb meie peres meeletus koguses. Võin julgelt öelda et kuskil 2-3x nädalas ostame 500g pakke.
  Ühesõnaga on juust meie ostukorvis alati must be 😀 Samuti puuviljad-juurviljad lapsele ja endale vahepaladeks.

 • Avatar
  Vasta M.K. 26. veebruar 2018 at 16:35

  Minu toidukorvist võib alati leida midagi värsket, nt salat või puuviljad. Puuviljadest teen tihtilugu smuutit, seega leiab korvist ka maitsestamata jogurtit. Maxima on nüüd aastakese olnud mu kodupood ja olen tähele pannud, et tõesti on seal odavam käia kui mõnes muus kohas. Teinekord ostan terve korvitäie süüa ja mul ei kulu isegi mitte 15€. Kassas olles on see alati ikka meeldiv üllatus. Veel meeldib mulle Maxima sellepoolest, et seal on nii palju ilusaid nõusid ja kodutarbeid ning samuti soodsa hinnaga. Tudengi vaatenurgast on Maxima ikka jackpot pood!

 • Avatar
  Vasta Anna 26. veebruar 2018 at 15:14

  Üldiselt satun poodi suht tihti kuna töötan poega samas keskuses ja ei viitsi igaks päevaks lõunat teha. Vabadel päevadel käin harva poes, üksikinimene ja ei vea väga toitu koju, kuid kui käin siis ikka nii et pangaarvelt on näha et käidud. Enamasti just tühja kõhuga ostetud igast jura 😀

 • Avatar
  Vasta Ingrid M 26. veebruar 2018 at 14:05

  Tühja kõhuga on suuur patt poodi minna. No iga ettejuhtuv asi on niiii isuäratav… Koju jõudes enam pole ja lihtsalt üks raha tuulde loopimine ? Seega, väldin poodi minemist niiviisi. Põhilised asjad, mis alati ostukorvi jõuavad, on piiim, leib, kohvikoor ? see viimane ALATI! seda kulub mul…. Niiiii palju ?

 • Avatar
  Vasta Lugeja 26. veebruar 2018 at 12:36

  Nüüdseks pole enam vahet kas poodi minnes on kõht täis või tühi:) pigem eelistan nimekirjaga poes käimist, et vältida üleliigse sattumist korvi. Aga tõsi see on, et Maxima soodukad vahetevahel ikka tekitavad olukorra kus neid kõrvalisi asju ka korvi satub.
  Ostukorvis on alati juust, kohvi (kui on soodushind), kindlasti värske kraam, piim, hapukoor.

 • Avatar
  Vasta Nella 26. veebruar 2018 at 12:36

  Ma käin peaaegu iga päev poes, kuna ma autoga veel ei liigu ja lapsevankrisse peale lapse muud suurt ei mahu, siis ei viitsi kaamlit mängida. ? Suuremalt jaolt PÜÜAN osta harjumuseks saanud põhiasju. Et eelarvet väga lõhki ei ajaks, siis natuke olen ikka arveldanud, palju võiks toidupoes kuluda, aga seda on raske järgida ? Vahepeal, kui viitsin siis otsin ka soodukaid, aga üldiselt ei ole selleks energiat. Lapse sünnat pidasin, siis küll tegin eeltööd, kust mida mõistlikum osta oleks. Põhipoed on rimi ja maxima( 1x-ga), kuna need on lähedal, saab peaaegu kõik vajaliku kätte ja mida seal pole, leiab prismast, mis on ka lähedal. Rimis meeldib eriti tervisereede ja iseteeninduskassasüsteem. Kiirelt ja saab oma asjad tehtud.

 • Avatar
  Vasta Brigitta 26. veebruar 2018 at 11:05

  Üritan vältida tühja kõhuga poes käimist, kuid alati ei õnnestu. Siis ikka rändavad ostukorvi need asjad, mida väga lõpuks nagu ei tahagi või vaja ei ole ,olenevalt siis selle hetke tujust.
  Aga enamasti ei puudu toidukorvist piim, sai/leib, mingisugused puuviljad või midagi värsket tuleb ka poest minuga alati kaasa. Lisaks veel liha, kui seda kodus enam pole.
  Ja enamasti külastangi Maximat, kuna seal on 1 parimaid värske kraami valikuid.

 • Avatar
  Vasta Marie 26. veebruar 2018 at 10:56

  Poes üritan käia nii, et kõht poleks tühi. Ei salli tühja kõhuga seal järjekorras jne seista. Maximat külastan tihti, kuna meie väikses linnas on seal parim valik puu-ja juurvilju, lisaks saab ühe poeskäiguga XX-suurusega poest kõik vajaliku ära osta. Iga kord on korvis klassikaline piim+saib kooslus 🙂

 • Avatar
  Vasta Marje 26. veebruar 2018 at 07:53

  Viimasel ajal külastan ka palju Maxima poodi.Just, kleepsude pärast. Kuna kodus 5 last siis on ka 5 raamatut 🙂
  Poes käin siis kui vaja, mõnikord tühja kõhuga, mõnikord täis kõhuga.
  Ostukorvis on alati piim, sai leib. Ja nüüd ka beebile püreed. Puuvilju ostan ka alati.

 • Avatar
  Vasta Christianne 25. veebruar 2018 at 22:57

  Üldiselt ei käi tühja kõhuga poest, sest muidu ostan neid asju kokku mida ma tegelt ei vaja. Kindlasti minu toidukorvis ei puudu salatilehed, spinat,tomat,kurk ?. Alati vaatan ka, et kanafileed oleks kodus olemas, sest see on värske salatiga eriti hea ?

 • Avatar
  Vasta Kristi 25. veebruar 2018 at 22:17

  Meie halb harjumus on igapäevaselt poeskäimised. Ei kujutagi ette, kuidas oleks nädala menüü paika sättimine. Tühja kõhuga ei tohi poodi minna, tulen sealt tagasi selliste asjadega isegi, mida vist muidu ei söögi aga kõht otsustas tol hetkel. Üldiselt on hetkel hea poes käia, 16 nädalat rase ja ikka iiveldab. Mõningatesse poodidesse ei saa sisse minna ega möödagi sõita, ilma, et oksemaik suhu ei tule. Jee.. saab mees ise poes käia aga Maximas veel saan ja selveris. Pole probleemi.
  Ahjaa..ostukorvis ALATI piim, leib, kurk, tomat, kana erineval kujul. Ülejäänud asjad vahetuvad.

 • Avatar
  Vasta Gia 25. veebruar 2018 at 20:28

  Me katsume poes käia harva vaid piima-leiva-kurgi järgi, sest need on alati otsas 😀 Suurema kauba ma tellin tavaliselt maxima netipoest, 1-2 korda kuus, siis kui suuremad asjad otsas on. Ilma autota oleks muidu vaja mitu korda poes käia, et tuua koju kartulid, porgandid, kaalikad ja kapsad. Liha tellin alati, nii sea- kui kanaliha, ja ohtralt mune. Poes käin ka soodukate ajal kala ostmas, siis tavaliselt tuleb ka sügavkülma midagi osta. Ja tühja kõhuga poes käies ostan alati rohkem kui midagi vaja, sellepärast saadan tavaliselt oma 11-aastase poodi, ta toob nimekirja järgi asju. Mina unustan nimekirjast pooled asjad muidu ära ja vaatan 2 korda rohkem igasuguseid mittevajalikke asju juurde 😀

 • Avatar
  Vasta Galina 25. veebruar 2018 at 19:47

  Ma káin poes tihti. Tühja kôhuga ostan palju seda mida muidu poleks ostnud. Tühja kôhuga kàin muidu poes harva, sàtin tavaliselt poeskàiku peale lôunat. Esimese asja alati lendab korvi sai, leib ja piim.

 • Avatar
  Vasta Aave 25. veebruar 2018 at 19:08

  Kadestan linnainimesi, kellel on palju soodsam toidukraami ja muud tarvilikku osta. Meil pisikeses maapoes pole valikut ollagi ja sama aastaid, lisaks on kõik ka oluliselt kallim.
  Olen välja arvutanud, et kui maha võtta bussipileti raha ja vaev linna (Võru) ja tagasi koju käeotsas tassimine, oled ikka õnnega koos. Paar korda kuus võtan selle käigu ette, tehes enne kliendilehelt nimekirja, mida on mõtekas osta. Probleem on selles, et ei jaksa vana inimene käe otsas tassida nii palju.
  Õnneks on Maxima bussijaama lähedal ja paari hingetõmbamisega saab hakkama.

  Mida ostan? – ega palju invaliidil priisata ei ole, aga pudruhelbeid, tükike liha ja mitte ainult Vabariigi sünnipäeval, aga meeldib kalaleti lahtine vürtsikulu 1.59 kg. … . Isegi tualettpaberi ostan linnast ( meil maapoes kõige odavam rull 32 senti, Maximas olen saanud 17 senti) – saab südamevaluta pühkida 😀

  Eks see umbes sama ole, nagu “Maksud Lätti!” aktsioon – peaks nagu toetama kodupoodi, et seda ka kinni ei pandaks, aga mis sa hädaga teed … Ostaks kõik ja maksaks pealegi, kui võimalust oleks, aga paraku inimeseloom on juba selliseks loodud, et muudkui säästaks! Aga mis sa säästad, kui näpud põhjas! 🙂

  Ostaksin õnne korral vist Maximast ratastega koti (kui raatsin) , et elu kergem oleks! 🙂

 • Avatar
  Vasta Juula 25. veebruar 2018 at 18:56

  Elan maakohas ja poes käin linnas. Enne poodi minekut teen kodus inventuuri ja koostan nimekirja. Loomulikult rändab kärusse ka emotsioonioste, olenemata sellest, kas kõht on tühi või täis. Kindlasti ostan alati leiba, piima ja kohvikoort.

 • Avatar
  Vasta LF 25. veebruar 2018 at 18:35

  Tavaliselt käisin poes nimekirjata igal pühapäeval ostes E-R ajaks toidud ära. Nüüd on toitumiskava ja no nii keeruline on sõrmega jälge pidada poes… eriti Maximas kuna sinna on tulnud imemaitsvad uued sõõrikud (maasika oma on jumalik!!!!), millest on väga raske mööduda. Tihtipeale ei viitsi ka poodi minna enne, kui kõht juba pilli lööb. Praegu hakkangi just poodi minema, et mitte nälga ära surra ja nädalaks toit ära osta 😀 Võid ühe korra pakkuda, kas ma ostan sõõrikut või ostan? 😀 😀

  Kõige rohkem satun Maximasse ja Rimisse.

 • Avatar
  Vasta Tuleappi 25. veebruar 2018 at 18:09

  Jumal tänatud et sa presidendi vastuvõttu ei kommenteeri nagu Marimell. Tema kohta samasugune postitus: https://tuleappi.wordpress.com

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. veebruar 2018 at 18:16

   Ma ei ole marimelli presidendivastuvõtu posti lugenud ja ausalt öeldes olen mina viimane inimene, kes peaks kellegi riietust arvustama. Ja kui üdini aus olla, siis ma isegi ei vaadanud vastuvõttu, nii et minult posti karta vaja pole.

 • Avatar
  Vasta Reelika 25. veebruar 2018 at 18:05

  Tühja kõhuga poes on ka mingismõttes hea käia – ostud saab nii ruttu tehtud, sest kõiksugu erinevad asjad lendavad kiirelt korvi. 😀 See on muidugi tavaline, et lähed poodi ühte asja ostma ja lahkud kotitäiega.

  Meie tavaliselt võtame poest alati 2 pakki piima ja muud vajalikku vaatame jooksvalt.

 • Avatar
  Vasta Kristi 25. veebruar 2018 at 16:03

  Rasedaks jäädes kadus ära mu mälu ja sellest ajast peale käime poes ostunimekirjaga. Mul on meeles üks kord, kui läksin poodi ainult muna ostma, koju tulin tagasi terve kotitäie kraamiga ja üllatus-üllatus, muna unustasin osta 😛 Tühja kõhuga poes käimine on saatanast, alati tundub, et seda või toda on rämedalt tarvis. Meie ostukorvis on alati puuvilju ja midagi lihalist, muud kraami ka jooksvalt.

 • Avatar
  Vasta Anneli 25. veebruar 2018 at 15:56

  Mul sõltub poes kulutamine palgast. Praegu olen kuid tööd otsinud ning söögirahadega priisata ei ole. Pean olema ratsionaalne ja kokkuhoidlik, ostan seda, millest paari päeva jooksul midagi süüa teha saaks. Magustoiduks üritan võtta kohukesi, kohupiima või jogurtit, siis see vähemalt toidab kõhtu ka. Veini, liitrist jäätist või komme tahaks ikka poes korvi laduda, aga hetkel lihtsalt ei saa. Nii et poodi minnes panen juba vaimu valmis, et magusat ei vahi 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. veebruar 2018 at 15:58

   kaalule hea ju! 😀

 • Avatar
  Vasta Gris 25. veebruar 2018 at 15:38

  Minu puhul väga vahet pole kas käia poes tühja või täis kõhuga. Eks emotsioonioste tuleb ette mõlemal juhul, kuigi õnneks mul kodus tume šokolaad enamasti olemas ja siis tean ikkagi, et pole vaja võtta. Kõige enam satub korvi kanafilee ja igasugused salatilised. Ise olen järjest enam beebispinati fänn. Väldin poolfabrikaate, minu jaoks alati ülesoolatud, kuigi vahel kiiremal ajal satub ikka korvi.

  Minu kodupoeks ka Selver ja ostan sealt kogu aeg nende omatootena vabalt peetavate kanade mune, küll on need viimasel ajal päris tihti otsas. Sel juhu võtan Selveri enda õrrekanade mune. Aga igal juhul mõlemad on nende sortimendis ka omatootena olema.

 • Avatar
  Vasta Liis 25. veebruar 2018 at 15:08

  Meie ostukorvis on viimasel ajal kindlasti mingid puuviljad, sest tunnen kuidas kevadväsimus hakkab kohale hiilima. Samuti on hetkel mingi kole haiguste hooaeg ning seetõttu turgutan oma keha puuviljade ja isetehtud smuutidega. Lisaks peaaegu alati on samuti korvis ka kanafilee. See on üks asi, mida mu elukaaslane võiks igapäevaselt süüa ja kuna seda on lihtne ja kiire teha, siis ta sinna korvi ka alati satub.
  Kahjuks tühja kõhuga poes käies satun mina alati saiakeste letti. Mulle nii meeldivad magusad saiakesed ja siis paratamatult mõtlen, et no nälja tapmiseks võtaks ühe saiakese. Tavaliselt lõpeb see sellega, et ma mugin neid saiakesi tunduvalt enam kui ühe ning meenutan ise vaikselt ühte. 😀

 • Avatar
  Vasta CT. 25. veebruar 2018 at 13:06

  Käin alati nimekirjaga poes, muud moodi ei suudaks. Lisaks vaatan poes ringi ja hoian silma peal soodukatel. Kui leian midagi soodsamalt, mida palju tarbime (enamasti pesuained, wc ja käte paber, kohvi jms kallimad asjad), siis ostan alati varuks. Emotsioonioste ei tee üldse. Puuviljad on alati korvis, neid tarbime palju. Nendega asendame edukalt magusaisu ja on teadlikum tervislik valik. Shoksist puudust ei tunne. Üldiselt väga hindu ei vaata lemmiktoodete puhul aga kui soodukas siis ostan teadlikult varuks. Nädalas kulub ostukorvile keskmiselt 60 eur. Üle 50 euro pole ostkorv iial maksnud.

  Kliendikaartideta ei kujutaks ette palju kuluks. Kodupoed on rimi ja selver. Maxima xxx on ka teemas aga kui see ainult lasnas oli siis nõmmelt suht pikk reis sinna. Pool päeva kohe läinud. Haabersti uude pole jõudnud veel.

 • Avatar
  Vasta A 25. veebruar 2018 at 13:02

  Käin poes vastavalt vajadusele. Kapist midagi puudu on – lähen ja ostan. Ei oma tähtsust kas tühja või täis kõhuga – paratamatult lendab korvi midagi mida nimekirjas ei ole 😛 Eelistan allahinnatud toodete lette ja ei pirtsuta. Enamasti on igakord poes käies ostukorvis kindlasti piim ja sai, teised asjad on kuidas kunagi.

 • Avatar
  Vasta Annika 25. veebruar 2018 at 12:49

  Minu jaoks ei ole probleem tûhi kõht poereisil..minu hirm on poereisid 18 aastase tütrega
  Tûtar eelistab Selverit..eelmine kord mees tegi väikse kokkuvõtte..poearve oli 68 eurot..süüa sellest napilt 30
  Muu oli highlinerid ja küünelakid ja muu säärane
  Aga paraku asi mida sageli peab ostma on nimelt pelmeenid mis poja lemmikud

 • Avatar
  Vasta Hmm 25. veebruar 2018 at 10:59

  Käin toidupoes nädalas korra. Tühja kõhuga väldin poodi minemist, sest siis ei taha ma poest midagi. Täis kõhuga poes käies on samamoodi, et ei taha midagi. Poes pean ma käima kindlasti hea tujuga, sest muidu ei osta ma midagi ja kõnnin seal lihtsalt tühja. Ostukorvis on mul alati granaatõun.

 • Avatar
  Vasta K. 25. veebruar 2018 at 00:34

  Meil on korvis puuviljad ja Meie Eesti leib 🙂

 • Avatar
  Vasta Mannu 24. veebruar 2018 at 21:03

  Mina ostan suht erinevaid asju poest, sõltuvalt sellest, mida parasjagu vaja on. Tühja kõhu või paha tujuga ei tasu mul üldse poodi minna, sest siis ostan liiga palju nänni. Tihtipeale just paha tujuga poodi lähengi 😀 ja siis olen enda peale tige, et nii palju nänni ostsin. Maximas on eriti lemmikud tumeda šokolaadi kommid punases paberis, müüakse lahtiselt ja hind oli vahepeal 5.99€/kg. Olen ka otsustanud osta vaid õrrekanade või vabapidamise kanade mune. 🙂 Olen mõnikord teinud nimekirja, mida mul poest vaja on, et ma ei laristaks, aga üldiselt lähen ilma nimekirjata. (Loodan, et ei tule topelt kommentaari 😀 )

 • Avatar
  Vasta Mannu 24. veebruar 2018 at 20:53

  Ma ostan erinevaid asju poest. 😀 Oleneb sellest, mida parasjagu vaja on. 🙂 Tühja või isegi paha tujuga ei tasu mul üldse poodi minna, sest siis raiskan palju lihtsalt igasugu nänni peale ja pärast olen enda peale tige, et nii palju nänni ostsin 😀

 • Avatar
  Vasta Mannakas 24. veebruar 2018 at 19:21

  Kuna mina olen selline vaesemat sorti persoon, siis teen kord kuus ühe suurema shopingu, kus ostan sügavkülma ja kuivainete kapi triiki täis ja vahepeal ostan ainult nipet näpet.
  Enamasti üritan tühja kõhuga poodi minemist vältida aga igakord see ei õnnestu.

 • Avatar
  Vasta Liisi 24. veebruar 2018 at 18:46

  Merlot mitte Merlo wtf 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. veebruar 2018 at 09:17

   jaa issand, sorri 😀

 • Avatar
  Vasta Lisete 24. veebruar 2018 at 16:56

  Enamasti poodi lähen õhtul peale tööd, jah, küll tühja kõhuga, aga kuna tean, et kodus ootab mind juba soe toit, siis korvi mõttetult igasugu pahna ei lähe. Vot poest ei lahku ma kunagi ilma piima, keefiri, kodujuustu ja puuviljadeta.

 • Avatar
  Vasta Merilin 24. veebruar 2018 at 16:43

  Täna aga uurin teie poeskäimise harjumuste kohta – kas väldite tühja kõhuga poes käimist? Mis on need asjad, mis teie ostukorvis alati olemas on?

  Kuna töötan 24-tunnistes vahetustes ja ma oma aja planeerimisel väga proff ei ole, siis küllaltki tihti käin poes pigem tühja kõhuga ja kuhjan ka selliseid toiduaineid, mis ei ole kõige asjalikumad 😀 Kui aga vähegi õnnestub, siis üritan enne poodi minekut enamvähem valmis mõelda, mida vaja on, et oleks vähem impulss oste. Kuna olen suur smuutide fänn, siis leiab ka minu ostukorvist alati erinevat smuutimaterjali nt spinatit, erinevaid marjasegusid, avokaadot, puuvilju, mandleid jne.

 • Avatar
  Vasta Tööline 24. veebruar 2018 at 15:36

  Ma ei väldi kunagi poes käimist 😀 Pigem väldin täis kõhuga poes käimist, sest ma ei osta, siis mitte midagi, sest ei taha midagi, isegi neid asju mida tegelikult vaja oleks 😀
  Käin kas täiesti tühja kõhuga poes ja pärast kahetsen või siis sellise pooltühja kõhuga, mis on kõige parem.
  Ostukorvis on alati kohvikoor, leib, mingi puuvili, kurk/tomat ja kui kodus mingit liha ei ole, siis ka liha.

 • Avatar
  Vasta Andra 24. veebruar 2018 at 15:04

  Ostan poest alati piima, liha ja leiba ning miskit puuvilja kui hea hinnaga. Kuivaineid ostan tavaliselt hulgi kui mingi soodukas juhtub olema korra kuus. üldjuhul proovin tühja kõhuga poodi mitte minna, siis satub ostukorvi igast jama mis saab kiiresti pannil soojaks lasta. 😀

 • Avatar
  Vasta L 24. veebruar 2018 at 14:10

  Ma ise poes ei käi, nii et mul pole siin väga midagi rääkida, aga ma tahtsin viriseda selle üle, et mul läks laptop katki. Eiii! 🙁

 • Avatar
  Vasta G. 24. veebruar 2018 at 13:38

  Alati on Meie ostukorvis puuviljad ja juurviljad.
  Ning olen avastanud, et ei ole hea ei tühja kõhuga poes käija (sest siis ostad kõike kokku) ega ka täis kõhuga (sest siis ei taha midagi), seega üritan käija poes poe nimekirjaga, et vältida seda ei ma ei osta midagi peale vee ja kassi maiustuste või ostan nii, et saaks terve armee ära toita 😀

 • Avatar
  Vasta Jaanika 24. veebruar 2018 at 13:19

  Elame maal ja lähim pood 13 km kaugusel, nii et igapäev poes ei käi. Kord nädalas suurem poes käik maximasse ja kui piim-leib otsa saab, siis üks väiksem varude soetamine. Nimekirja panen need asjad, mis vahepeal otsa saanud ja võivad ununeda. Muidu juba maximas teatud riiulid ja tooted, mida alati ostan ja eraldi kirja ei pane. Ja kindlasti jälgin mänguasjade soodukaid. Endal viskab ka üle kui pean lastega kogu aeg samade mänguasjadega mängima:-D

 • Avatar
  Vasta Lisbet 24. veebruar 2018 at 13:07

  Kuna käin poes aastase lapsega,kes õues sammugi veel ei astu,ning elame kolmamdal korrusel,siis käin poes väga tihti ning ostan kõike võimalikult väikses koguses,läheb kulukamaks,aga ma tõesti ei jaksa u 10 last ja lisaks veel suurt toidukotti üles tassida….

  • Avatar
   Vasta Lisbet 24. veebruar 2018 at 21:26

   10 kilo last 🙂

 • Avatar
  Vasta Kr 24. veebruar 2018 at 12:03

  Piima ostame iga päev v üle päeva, sest varsti 4-ne preili joob mitu head tassi seda päevas 😀 ja võiku materjal 😀 muidu ikka vastavalt soodukatele tuleb nädala menüü 😉
  Ma tean, mis sa tunned, mul ka kaks piigat, nats nooremad, kui sinu omad ja seda kätsi jagub igasse tundi 😉
  Tühja kõhuga haaran alati ühe shoksi alustuseks, siis jõuab koduni ära ja seal saab juba miskit valmistada 😀
  Ilusat pidupäeva teile ??????

 • Avatar
  Vasta Kätlin L. 24. veebruar 2018 at 11:50

  Kusjuures mina käin kõige rohkem just Järve Selveris (nagu vist sinagi?) ja seal on alati Selveri enda õrrekanade munad müügil olnud, äkki sa pole lihtsalt tähele pannud? Muidu ise ostan Nõmme turult ühest putkast vabapidamise mune – hind odavam ja saab ka tühjad karbid sinna viia. 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 24. veebruar 2018 at 11:24

  Vett joon – tunnetan et ma ei ei taha seda raske kohu tunnet – üldjuhul aitab ?

 • Avatar
  Vasta Krista 24. veebruar 2018 at 11:05

  Käin nädalas korra poes, kaasas poe nimekiri, kuigi sellest 100% kinni ei pea, sest kui ikka enda lemmiktoode sooduses või selline toode, mis kohe-kohe otsa saab, rändab see ka poe korvi. Minul vahet pole, kas kõht tühi või täis, sest ostud saavad tehtud siiski enamasti nimekirja põhjal. Pigem kui tahan pärast poes käiku kiirelt süüa, haaran kaasa Pizzakioski pitsa.
  Ostukorvis on alati juust, piim, leib, kurk, tomat, hiina kapsas, hapukoor, röstsai, sink, kohupiim/jogurt, õun, salvrätid, muna. Need siis põhiliselt + kraam, millest kavatsen nädal jagu õhtusööke teha.

 • Avatar
  Vasta Helena 24. veebruar 2018 at 01:13

  Enamasti ikka püüan vältida tühja kõhuga poes käimist, sest muidu ostaks lihtsalt terve poe tühjaks. Ostukorvis on alati olemas pomelo, kuna me emaga peaaegu iga päev järame seda, siis see peab kodus olemas olema 😀
  Korvis on alati ka igasuguseid puuvilju ja juurvilju, sest ma olen suur juurikate sõber 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra 24. veebruar 2018 at 00:32

  Poes käin umbes kaks korda nädalas ja üritan enam-vähem enne valmis mõelda paari päeva menüü ja nimekirja paika panna ja siis lisaks ostan veel mõned asjad mille üle niisama veel isu on juurde 🙂 Viimasel ajal on alati korvi sattunud pomelo ja präänikud ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Helina 24. veebruar 2018 at 00:03

  Poes rändavad korvi tihtipeale juurikad, mõni puuvili, kindlasti gaasiline vesi, mingid lihasaadused ja no tervislikule vastukaaluks mõni maius 🙂 Kahjuks pole sest harjumusest vaba. Elukaaslasel aga põhiasjad on leib, kindlasti õlu, samamoodi gaasiline vesi ja lihasaadused.

 • Avatar
  Vasta stiina 23. veebruar 2018 at 23:56

  Mulle ka maxima meeldib sealt saab alati head kraami? Ma olen ka see kes koguaeg lohistab sealt nõusid koju ja kapid on juba nii punnis nendest aga ikka on vaja? Aa ja mis alati minu ostukorvis on on kas huulepulk vōi huule pliiats? Huulepulga haigus?

 • Avatar
  Vasta Karmen 23. veebruar 2018 at 23:46

  Enamasti üritan ikka vältida tühja kõhuga poodi minemist kuna siis on teada värk, et satub korvi väga palju pahna mida muidu jätaks ostmata ? Ostukorvis on kindlalt piim, köögiviljad ?

 • Avatar
  Vasta Kaisa 23. veebruar 2018 at 22:42

  Ma otseselt ei väldi tühja kõhuga poodlemist, aga peaks sest nii palju kräppi lendab korvi
  Xxx maxima on super, Pärnus on ka see.

  Alati ostan poest mingeid puuvilju:)

 • Avatar
  Vasta Merike 23. veebruar 2018 at 22:21

  poes käin paar korda nädalas ja kui satun kodupoodi, siis käin õigel trajektooril ja valesid valikuid ei tee, alati ostan juur-ja puuvilju, piima-hapukoort-kodujuustu, (hakk)liha ja leiba… samas mõnes teises poes jäävad tihti vajalikud asjad ostmata, sest ei jää nagu tee peale

 • Avatar
  Vasta Mannu 23. veebruar 2018 at 22:13

  Mina käin poes nii nagu jumal juhatab..Vahest tühja kõhuga ning vahest mitte..Õnneks see minu ostlemist eriti ei mõjuta sest rahalised vahendid on piiratud..Ainuke ja kindel asi, mis on mul põhimõtteliselt koguaeg korvis on piim sest mul on 2 last 😀 Süüa teen just seda, mida poes hea hinnaga näen..selle järgi ka otsustan..kui on rohkem soodsaid asju siis ostan ka neid, et järgnevatel päevadel teha. Vaadates Su ostukorvi siis oiiiii kuidas ma tahaks kala teha kuid minu rahakoti jaoks liiga kallis lõbu..samaoodi oleme alati suurema lapsega tahtnud krevette teha ning pardifileest ka ära ei ütleks..Kuid jällegi- ehk kunagi kui seis parem on..Niiet oleksin väga õnnelik kui selle kinkekaardi saaks..Prooviks midagi, mida ammu olen tahtnud 🙂

 • Avatar
  Vasta Kelly 23. veebruar 2018 at 21:55

  Kui võimalik, siis ikka väldin tühja kõhuga poodi minemist. 🙂 Või siis petan mõistust kujutlusega, et “täna õhul võiks olla see õhtu, kus me läheme välja sööma ja no siis ju mõtet end punni süüa, sest õhtul saab nagunii”. Pärast jõuan napi kotitäie toiduga koju ja leian, et viitsigi välja sööma minna, söön hoopis seda, mis koju ostsin. 🙂

 • Avatar
  Vasta Merilin 23. veebruar 2018 at 21:53

  Meil on 4-liikmeline pere ja käime poes kord nädalas. Üldiselt mõtlen ette mida süüa võiks ning kirjutan nimekirja Google’i Keep äppi. Ei viitsi tihemini poes käia ja nõnda kulub ka vähem raha, lisaks ei pea mõtlema, et mida süüa teha. Värsket kraami toome vajadusel juurde. Tänu sellele viskame toitu minimaalselt ära ? Toidukorvist leiab alati liha, salatikraami.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 23. veebruar 2018 at 21:34

  Varem käisin umbes samamoodi poes – vastavalt otsusele, tühja kõhuga peale tööd ja siis sai ikka igasugust manti ostetud – mis jäi alles – läks vanaks – puhas raiskamine.. nii toidu kui raha!
  Aga nüüd, kuna oleme perega Orgu kava peale – siis on nii lihtne poodi minna! Esiteks : Teen ma laupäeval/pühapäeval valmis perele menüü 3-4 päeva jagu. Pühapäev käin poes – ostan ostunimekirjaga kõik asjad, mis vaja – vajadusel lihad sügavkülma – neljapäevast – pühapäevani valime Orgult sellised toidud – mis külmikus / sügavkülmas veel alles – üle. Nii phmt ei lähegi midagi raisku. Vajadusel ostame juurde.
  Orgu on kõik väga mugavaks teinud telefoni äpiga – menüü valik suur – – äpp koostab ise ostunimekirja koos kogustega.
  Ja nii on poodi nii hea minna! Ei osta hetke emotsioonist süüa! ??
  Ja Maxima on nii hea SOODNE pood! Meie linnas seda kahjuks pole ja vahepeal sõidan kõrval linna,et just Maxima saada – toiduvalik ka teine!

 • Avatar
  Vasta Kris 23. veebruar 2018 at 21:06

  Ei väldi tühja kõhuga poes käimist! Siis kui saan, siis lähen. Tavalised asjad, mis pea iga kord võib mu toidukorvist leida, on väga banaalsed.. piim, sai, mõni puuvili/juurvili, vahest mingi liha (üldjuhul kana või veis).
  P.S Meil on muide see raamat juba valmis 😀
  P.S.S ära pliis osta koerale seda poesööta (krõbinaid), jube kvaliteet on neil :S

 • Avatar
  Vasta Vanessa-Victoria 23. veebruar 2018 at 20:31

  Teen suurema ostu e-maximast. Aga, kui läheb poodi siis üritan mitte tühja kõhuga minna, kuna sellest ei tuleks midagi head. 😀 Alati on ostukorvis tomat, maitsestamata jogurt ja kurk.

 • Avatar
  Vasta Elen 23. veebruar 2018 at 20:12

  Ma tavaliselt satungi poodi tühja kõhuga,kuna ma söön väga palju magusat,siis tavaliselt satub ostukorvi just igasuguseid häid magusaid asju ?
  Aga on ka erandeid,siis on tavaliselt ostukorvis,sai,leib,kalapulgad,mingisugune hea mahl,piim,hakkliha?.Pm käin ma iga päev poes,sest ma ei mõtle tavaliselt väga ette,mida järgmine päev süüa teen,kui tuleb mõtle,lähen poodi ja ostan vajalikud asjad ?

 • Avatar
  Vasta Sille 23. veebruar 2018 at 20:00

  Kuna mul kodus 2 last siis ostukorvis peab kindlasti piim olema mida tarbime mega palju. Tavaliselt kui mehega poes käin siis tema ostab kilo liha kindlasti, et kuulõpus oleks ikka liha syya. Mulle meeldib osta miskit mida saab saia vaheld panna ja teleka ees syya. Nädala menüüd ei koosta niiet igapäev tuleb poes käia, et sooja toidu jaoks syya osta.

 • Avatar
  Vasta Janelin R 23. veebruar 2018 at 19:52

  Olen küll näljaga ka ikka korduvalt poes käinud ja siis tihti lugu langeb nu ostukorvi rohkem magusaid asju kui soolaseid. Aga ükskord läksin ma hullu januga poodi. No nii suur janu oli. Aga mina pole seda tüüpi kes avaks poes pudeli ja jooks. Nii ma siis läksin omale vett ostma, aga seal oli nii palju erinevaid limonaade. No need erilisemad kanies või midagi sellist ja mis need kõik on. Ja muidugi oli mul vaja igast ühest üks maitse võtta et oma janu kustutada. Nii mu ühe veepudeli asemel oli korvis lõpuks 8 erinevat limonaadi ja vesi.

 • Avatar
  Vasta KRISTEL 23. veebruar 2018 at 19:11

  Peaaegu kõike on võimalik mõista, aga püreed…kellele, on keegi 6 kuune? Neli töökorras kätt kodus ja kui isu on siis saab täiesti minutiga midagi kokku keerata bleneri, kombaini või mms-ga

 • Avatar
  Vasta Kai 23. veebruar 2018 at 18:47

  Õnneks tühi kõht mind ei hulluta poes käies. Mõni emotsiooniost kuulub alati ikka poeskäigu juurde ka, peab iseloomu kasvatama hakkama
  😀
  Aga poes käin iga päev, ûldiselt ostan siis kassile pasteeti, midagi juua, võileiva materjali, kohukesi, õhtusöögi asju (oleneb mida plaanin teha), töö juurde süüa juua.

 • Avatar
  Vasta Annika 23. veebruar 2018 at 18:27

  Kui mul on poodi minnes nälg, siis lendab korvi kiire amps shokolaadi.
  Poest ei välju ilma piimata, perekond vasikad oleme 🙂

 • Avatar
  Vasta Inks 23. veebruar 2018 at 18:26

  “Ma armastan ise kalasupi keetmist nullist, see on niiii lihtne ja nii maitsev, et karju või appi. Kuigi see oleks vist päris imelik suppi süües appi karjuda.”
  Apppiiiii, kus ma naersin?
  Kujutasin ette kuidas suppi keedad ja appi karjud?

 • Avatar
  Vasta Geidi 23. veebruar 2018 at 17:41

  Tühja kõhuga saan ainult nimekirjaga poes käia.
  Piim, puuviljad ja ega väga rohkem olegi kindlasid tooteid.
  Tean mis kodus kapis PEAVAD olemas olema aga kuna pood on töökoha kõrval siis teen parem pisemaid poeskäike. Kuidagi suudan nii oste rohkem kontrollida. Ja noh ma ei viitsi neljandale korrusele asju korraga palju vedada ka.

 • Avatar
  Vasta M 23. veebruar 2018 at 17:35

  Tuleval esmaspäeval saab täpselt 1 kuu sellest kui otsustasin end nn ‘käsile võtta’. Pole selle aja jooksul mitte ühtegi korda ostnud poest mitte midagi mille ostmist hiljem kahetsema peaks. Ükskord oli metsik magusaisu, kükitasin magusa vahes maha ja hakkasin mõne toote kohta toitumisalaseid teabeid lugema. Selle tulemusena panin need maiustused kenasti omadele kohtadele tagasi ja liikusin otsejoones puuviljade osakonda. ? (edaspidi hakkan sama tehnikat kasutama. Nende süsivesikute, rasvade ja kcal hulga peale mis seal kirjas pole mitte mingit tahtmist neid enda toidukorvi lisada).
  Kunagi oli sama lugu, et tühja kõhuga lihtsalt ei kannatanud poes käia- nüüd enam õnneks ei ole vahet. 🙂

 • Avatar
  Vasta K 23. veebruar 2018 at 17:31

  “Mul oli väga hea meel näha, et Maximas on ka õrrekanade mune. Ma muidu käin Selveris ja seal on küll pakkuda ökomune, aga õrre omadest võib vaid und näha. Mina igatahes keeldun ostmast puurikanade mune ja seega oli mul hea meel neid müügil näha.”

  Aga ökomunad on ju munade skaala tipus – lisaks sellele, et tegemist on vabapidamise kanadega vastavad nad ka mahetalupidamise nõuetele (mahe ja antibiootikumivaba toit, liivavannid jne). Kanad saavad õues ringi jalutada, mida õrrekanadel pole võimalik teha. Õrrekanadel on küll pisut rohkem ruumi kui puurikanadel, kuid liikumine on siiski väga piiratud – nad ei saa ringi joosta ega tiibugi lehvitada. 🙂

  • Avatar
   Vasta D 23. veebruar 2018 at 20:26

   Ja ökomunad maitsevad paremini kaa, on kuidagi palju kollasemad ja toitvamad, ma ainult neid ostangi.:) Kui tõesti äärmisel juhul peaks need otsas olema ja vaja osta, siis võtan õrrekanade omad, aga õnneks sedagi harva. 🙂
   Hind on küll krõbe, aga see hind on minu arvates seda väärt!
   Mõni ütleb küll, et mis vahet seal on.. muna on muna, aga oh ei. 😀

 • Avatar
  Vasta Daisi 23. veebruar 2018 at 17:31

  Üritan üldiselt tühja kõhuga poodi mitte minna ?. Kuid alati on poekorvis meil kanafilee, hakkliha,piim, hapukoore ja värkemat salati kraami. ?

 • Avatar
  Vasta Giisela 23. veebruar 2018 at 17:24

  Pigem väldin tühja kõhuga poes käimist, sest muidu tahan ka kõike kokku osta. Ja kohustuslik asi toidukorvis on piim, sest ma ise olen paras vasikas ?

 • Avatar
  Vasta Merlin 23. veebruar 2018 at 17:10

  Käin poes tavaliselt peale hommikusööki ja enne tööle minekut. Töö hakkab kell 10 seega jõuan ilusti. Hoiab õhtul aega kokku. Mul pole enam maxima kaarti, sest hiljuti kui lapsega poes käisin. Hakkas ta järjekorras jaurama et tahab ka maksta, mõtlesin siis et annan ta kätte kõige ohutuma asja ehk aitäh kaardi.. Siis ta suras mu maxima kaardi selle kauba lind vahele. Ja öeldi et kätte saamiseks peaks selle laiali lammutama 😀 õnneks maxima selline pood, et paljud soodustused kehtivad ka aitäh kaardita.

 • Avatar
  Vasta M-M 23. veebruar 2018 at 17:10

  väldin…ostukorvis on alati salatikaupa!
  Olen salatihull?

 • Avatar
  Vasta Sigrid 23. veebruar 2018 at 16:59

  Kui tühja kõhuga lähen, siis alati mingi kohuke ja keefir rändavad kärusse, et autos ära pugida. Aga üldjuhul teeme ikka mehega nädala menüü. Piim, keefir ja juurviljad ja puuviljad leiavad alati oma tee kärusse ja siis kõik muu.

 • Avatar
  Vasta Karini 23. veebruar 2018 at 16:56

  Soovitan väga tavalisest poest koeratoitu mitte osta, see “lambalihaga” tähendab tõenäoliselt, et seal on max 8% lihasaadusi (mis ei ole ilmselt isegi puhas liha, vaid liha kõrvalsaadused nagu lõikejäägid, kondid, suled-sabad jms) ja hunnik teravilja, mis koerale midagi toiteväärtuslikku ei anna. Lisaks sisaldavad poetoidud tihti kunstlikke maitse- ja lõhnaained, mis pole koerale sugugi head. Ma saan aru, et paljudele tundub toortoidu või kvaliteetsete krõbinate andmine tülikas või kallis, aga looma tervise nimel võiks sellele tähelepanu pöörata. Soovitan ise Platinum koeratoitu (tehtud värskest lihast! ja ei mingeid kõrvalsaadusi) või toortoitu, mis nõuab küll natuke süvenemist aga pole nii keeruline kui esmalt tundub. Loodan, et chappid ja pedigreed surevad varsti välja ja inimeste teadlikkus loomade toitmisest tõuseb.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 17:39

   ma tavaliselt ei ostagi, aga kardo väitis, et täitsa otsas oli (kodus selgus, et ei ole :D)

 • Avatar
  Vasta V 23. veebruar 2018 at 16:54

  Ei väldi tühja kõhuga poes käimist (sama teema ka paha tujuga :D) aga ega see midagi head ei tõota 😀 Kuna ma vaene tudeng siis täpselt pole kunagi midagi kindlat ostukorvis, kuid väga väga tihti on kurk, tomat, salat, hapukoor, gaasiline vesi ja piim! 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 23. veebruar 2018 at 16:50

  Kuna mina jälgin toitumiskava, siis enamasti on mu toidukorv alati väga läbimõeldud. Muidugi vahel lipsab korvi ka mõni šokolaad 😀 olen ka meeletu Feta juustu fänn ning minu korvist leiab alati värskeid puuvilju ja pähkleid. Pähkleid ma sööks isegi veel rohkem, aga ei ole nii rahakoti sõbralikud.

 • Avatar
  Vasta Daisy 23. veebruar 2018 at 16:46

  Ma läksin eile õhtul mõttega poodi, et ostan sealt mitme päeva toidu ära, et siis ei peaks päris iga päev seal käima. Ostukorvi maandusid jäätis, kaeraküpsised, õunad, pähklid, sai ja vorst. Mitte midagi sellist, millest annaks järgnevatel päevadel süüa teha. ?
  Ostukorvist ei puudu kunagi piim, juur- ja puuviljad. Küll puuduvad sellised asjad, mille järgi sai poodi mindud. ?

 • Avatar
  Vasta Vaike 23. veebruar 2018 at 16:43

  Poes käin kord nädalas ja mõtlen käigu pealt nädala söögid välja. Kodus ei vaata kunagi asjade kuupäevi. Minema viskan alles siis, kui ise külmkapis vastu jookseb. 😀

 • Avatar
  Vasta Laura 23. veebruar 2018 at 16:37

  Väldin, piim on kindlasti korvis ka hommiku pudru vms ja magus ☺️

 • Avatar
  Vasta Laura 23. veebruar 2018 at 16:36

  Mina pigem väldin aga kindlasti ostukorvis on piim, lapsele pudru hommikuks, ja midagi magusat ☺️☺️

 • Avatar
  Vasta veronika 23. veebruar 2018 at 16:28

  Mul täpselt sama jama. Ma tean, et mõistlik oleks teha poenimekiri ja nädalamenüü, aga no ei jõua see mõte päris ellu 😀 raha läheks kordades vähem. 5 liikmeline pere ka juba, pole vaja laristada 😀

 • Avatar
  Vasta Gerli 23. veebruar 2018 at 16:27

  Üritan vältida tühja kòhuga poes käimist, aga kui vaja minna siis paraku on korv ääreni asju täis ja rahakott karjub appi ???
  Ei suuda end kohe kuidagi vaos hoida, pärast kui kodus olles kôht täis siis vaatan ostetud asju ja môtlen, et kuidas ometi sellised asjad
  poes isu said tekitada, viimati nt ostsin heeringat, aga musta leiba mitte ?
  Poest alati ostan täispiima, laps joob palju ja mees kah 🙂
  Muidugi tüüpiline toidukraam ka, kartul, juurviljad, puuviljad jnejne 🙂

 • Avatar
  Vasta Lnda 23. veebruar 2018 at 16:25

  Kindlasti ei lähe tühja kõhuga poodi ? Aga üldiselt käin poes korra nädalas nö suurel shopingul kus ostan kõikideks toitudeks vajamineva ja sepikut ning piima juurde ostmas käib mees? mulle sobib selline lahendus ,sest meie pere üks suur tüliõun igapäev oli ,et mis Me süüa teeme, kes poes käib ja miks sina midagi välja ei mõtle ? Nüüd saame sellega rahus korra nädalas ühele poole ? Ja Me oleme üsna palju raha säästnud tänu sellele. Nii ,et Win Win ?

 • Avatar
  Vasta Agnes 23. veebruar 2018 at 16:22

  🙂
  njaaa…see on see tühi kõht 🙂
  Kui ma suht tühja köhuga poeni jõuan,siis on tulemus samasugune..kaootiline..ja arve on ka selline,et ups 😀

  Seetõttu ma eelistan mehega poes käia,sestta hoiab mind veits maa peal 😀

  Kusjuures need maxima nõude kampaaniad…
  need tuleks kuskile taha nurka ära peita,sest mul ka iga kord vaja mingi klaas või tass või kaus…või kurat teab mis kaasa sealt haarata 😀 Väike pisiasi…pole enam kuskile neid mahutada…aga egas ma siis jumala eest poes selle peale ei mõtle..soodukaga ju saab 😀

  Maximal on tihtipeale huvitavaid kampaaniaid..kunagi oli käsnakalle kampaania..kus koguti vurre 🙂
  Meil kaks mappi täis 🙂 + muidugi need mänguasjad mis kampaaniaga kooskõlas olid 😀
  Siis oli mingite liikuvate pildide kampaania , minionsid + 6 eri tassi…otseloomulikult oli vaja ka selle kampaaniaga kaasa minna ning ka need 6 joogiklaasi(plastikust aga väga ägedad) endaga sealt kaasa haarata 🙂
  Nüüd on see kleepsu kampaania..ja jälle ma kogun ja mässan 🙂
  See tuletabki meelde,et teist raamatut oleks ka vaja 😀

 • Avatar
  Vasta Gäthlyn 23. veebruar 2018 at 16:20

  No ikka on juhtunud,et tühja kõhuga peale tööd poodi. Siis on ikka imelisi leide korvis.
  See 3x-ga maxima on hea, sain sealt rätikud kööki 1€ ?
  Aga muidu ostukorvis pea koguaeg juust, leib, tomat,kurk,piim ja mingit puuvilja ?
  Võit oleks ideaalne,kuna pikalt haigusleht olnud ?

 • Avatar
  Vasta Mia 23. veebruar 2018 at 16:17

  Kuna meil abikaasaga see aasta plaanis oma maja soetada, siis proovin muudelt asjadelt pisut kokku hoida, et raha säästa. Seepärast käin poes alati valmistehtud nimekirjaga ja hoian emotsiooniostud niimoodi kontrolli all. Suurem eesmärk oleks ka kunagi koostada nädala menüü ja siis nt selle järgi mõnest e-poest toit ära osta ja lasta koju tuua- säästaks kindlasti aega ja raha.

 • Avatar
  Vasta Laura 23. veebruar 2018 at 16:08

  Ma käin üldjuhul poes nimekirjaga ja üritan selles püsida. Aga mul on paaniline hirm et söök saab kodus otsa, seega osta alati midagi veel või suurtes kogustes ?. Ja soodukate õnge lähen ka, kuigi need asjad üldjuhul ootavad kuupäeva kukkumist ja rändavad siis prügikasti või sügavkülma.
  Mu ostukorvis on alati hapukoor! Seda sööks ükskõik millega.
  Ja tühja kõhuga poes käimist tahaks vältida aga alati ei õnnestu ?

 • Avatar
  Vasta Kaisa 23. veebruar 2018 at 16:06

  Ekstra ei väldi, kuid eelistan käia poes lasteta, ehk siis sel ajal, kui elukaaslane kodus on- niikuinii selleks ajaks olen kodus söögi valmis teinud ja ära söönud, nii et kõht täis 🙂 Leib, piim, hakkliha/kanafilee ja piimasegu on sellised tavalisemad asjad, mida leiab. Mõnikord sekka ka mõni kraapeloto 🙂

 • Avatar
  Vasta Birgit 23. veebruar 2018 at 16:01

  Tavaliselt käin poes nimekirjaga, et midagi vajalikku ära ei unustaks ja liiga hullult isude järgi ostma ei hakkaks. Ostukorvis on alati midagi värsket: mõni puu- või juurvili. Tihti ka mingi lihatoode, nt kana.

 • Avatar
  Vasta Liisi 23. veebruar 2018 at 15:58

  Ma käin samuti suhteliselt kaootiliselt poes ja sama kaootilised on ka mu ostud. Umbes täpselt nagu oma postituses kirjeldasid. Mõtlen koguaeg, et nüü see kuu hakkan menüüd koostama ja korra nädalas poes käima ja muud sellised toredad lubadused. Aga igakord kui ” see kuu ” käes on vajub see kuskile unustusse. Aga okei, märtsis hakkan korralikult planeerima ja toidu pealt miljoneid säästma ? 20€ võtaksin ka kui pakutakse, sest toidukorv on ikka absurdselt kallis ?

 • Avatar
  Vasta Janne 23. veebruar 2018 at 15:56

  Maxima kaardiga on see hea et isegi kui endal pole, siis on mõistlik järtsus küsida, vb keegi on nõus laenama. Ma mõned korrad olen unustanud koju (või on jäänud mehe kätte) siis olen alati küsinud kui näen et minu ees olev inimene Aitäh kaarti kasutab (või kui ei siis küsin tagumistelt et äkki laenavad 😀 – nemad saavad ju kasu küll ja mingi mega väikse summa -aga keegi siiani keeldunud pole). Tühjakõhuga ma üritan mitte poodi minna 😀 Poes käin 1x nädalas ja ostan üldiselt suht samu asju alati – no kõike – sest mulle ei meeldi mingit nädala menüüd välja mõelda. Tekib kohe trots et vot nüüd kui ma pean siis ma ju ei taha seda teha. Meeldib kõike käigupealt välja mõelda ja ümber mõelda. Mulle maxima meeldib – seal teistsuguseid asju kui teistes poodides.

 • Avatar
  Vasta Eliise 23. veebruar 2018 at 15:52

  Mul üldiselt nädalamenüü ja igapäev poes ei käi. Tühja kõhuga ka mitte-siis tellin pitsat või burxi 😀
  Aga ostukorvis on 100% alati vesi.. Tomatid ja hapukoor ka kindlasti 😛

 • Avatar
  Vasta anneli 23. veebruar 2018 at 15:52

  https://mobec.ee/media/catalog/product/cache/1/image/600×600/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/7/8/78-004_karksi_puuvilja_-_marjavein_mustsstra-132797.jpg parim vein mida joonud olen 😛 : P

  PS: nii tore, et enne kommenteerimist viskab ikka on24 lehele 😀

 • Avatar
  Vasta Gellu 23. veebruar 2018 at 15:47

  Üritan teha alati nädalamenüü.Tuleb soodsam ja ei lähe asju raisku.Tühja kõhuga poodi ei tohi tõesti minna,korvis on siis tavaliselt hetkeajel ostetud kraam aga pikemaks ajaks mitte midagi.

 • Avatar
  Vasta Juliana 23. veebruar 2018 at 15:45

  Meie ostukorvis on alati* limonaad, piim, sai, kanafilee, hakkliha ja midagi ” näksimist”, üldjuhul mingid snäkid, juustud, krõpsud, hapud kummikommid (kommilett lemmar) või/ja puding. See selline tavakas ost.
  Ei jälgi kas kõht täis või tühi, et poodi minna, aga kui kõht tühi, siis lendab ostukorvi kõik mille järele isutab ja ega ei kahetse ka ??

 • Avatar
  Vasta Kristiina 23. veebruar 2018 at 15:41

  Poes käin vist vaieldamatult iga päev. Harva kui mõni päev vahele jääb. Aga ikkagi külmkapp koguaeg tühi. Enamjaolt ostan ühe päeva jagu toitu. Siis ei jõua midagi halvaks minna. (Üksinda elamise rõõmud)
  Korvi rändavad väga tihti šampinjonid ja rohelist. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin 23. veebruar 2018 at 15:36

  Meie ostukorv sisaldab tavaliselt piima, kohvikoort, keefiri, kana. Need asjad jooksevad pea igast poenimekirjast läbi. Sinna juurde, siis lisandub, mis täna söögiks on. Palju on kodus olemas (kuivained, juurikad) ning ülejäänu lisandub vastavalt menüüle. Kuna mul 1,4 aastane laps, siis juhtub väga harva, et lähen tühja kõhuga poodi, sest enne toidan lapsel kõhu täis ja siis söön ise ka ?, sest jalutame vankriga sinna ja muidu laulaksid meie mõlema kõhud. Ma vist ei käi juba paar aastat nii poes, et nimekirja pole. Pole lihtsalt aega ja võimalust iga puudu oleva toote järgi kalpsata. Ainult siis lähme nimekirjata vahel, kui mees ka kodus, sest siis on mul keegi, kes saab vajadusel kiirelt poes ära käia, kui midagi jäi ostmata. Muidu ma pean kaks last riidesse toppima, auto vajadusel puhtaks kraapima jne.

 • Avatar
  Vasta Mari 23. veebruar 2018 at 15:35

  Samaviga-ostan tohutult asju et “millalgi teen” jablôpuks annetan asjad àra:D
  Veel on mul komme nagu “viimne pàev” oleks:kuigi tean et kàin pea igapàev poes on mul kord nàdalas kavaks osta kûlmik tàis .ja alati lisandub siis ka midagi môtetut.
  Poes kàin nimelirjaga aga ega see eriti pààsta:D

 • Avatar
  Vasta Vaarikas 23. veebruar 2018 at 15:34

  Kuna pere suur siis alati mis me poest ostame on kartulid ja muud juurikad,sööme kas toorelt voi siis ahjus tehtuna. Mis puudutab liha siis Maximas on kõige odavam see liha nii kana kui ka siga 🙂 need on kindlad asjad mida kindlasti ostab.Tühja kõhuga ei tahaks käia aga kui elu kiire siis tuleb ka ette et ostad naksi ka sest kõht juu nii tühi 😀 kodus vaatad seda arvet ja mõtled kas ikka oli vaja või 😀

 • Avatar
  Vasta D 23. veebruar 2018 at 15:33

  Kàin peaaegu iga pàev,Maxima jààb tòòlt tulles teele.Kampaaniatooted annavad vòimaluse osta kaupa,mida tavapàraselt tàishinnaga ei raatsiks osta.Valikud tulevad enamasti tùhja kòhu pealt,niiet korvi satub ka mugavuskaupa millest ei oska kohe midagi kokku keeta ?

 • Avatar
  Vasta triinu 23. veebruar 2018 at 15:31

  Kunagi käisin tihti poes, sest kodupood oli MAXIMAA!! Best pood, alati soodukad 😀 Ja kui soodukad olid, siis tihti sai ülearu süüa ostetud (sest nii hea hinnaga juu!) ning pidi vahel minema viskama. Nüüd käin poes iga pühapäev ning ostan terveks nädalaks söögi. Nädala söögirahaks on 60€ (kaks sööjat) ning alati ostan midagi lihalist, kana,juur-ja puuvilju, hommikusöögimaterjali jne. Väga kenasti saab hakkama selle summaga – pole vist kordagi summat ületanud, ükskord oli poearve 59.99€, vot see oli äge, et nii täpselt! 😀

 • Avatar
  Vasta Raili 23. veebruar 2018 at 15:29

  Käin poes kui selleks vajadus tekib. Lemmikud on kohukesed, eriti rammus jäätis ja rukkileib.

 • Avatar
  Vasta Raili 23. veebruar 2018 at 15:26

  Käin ostmas tavaari vaatamata olust, mis sees toimub?lemmikud on kohukesed,eriti rammus jäätis ja rukkileib?

 • Avatar
  Vasta Moonika 23. veebruar 2018 at 15:24

  Üldiselt üritan vältida tühja kõhuga poes käiku ja kuna pood nagunii 30km kaugusel, siis tuleb sinna minekut planeerida ja tühja kõhuga väga linna ja poodi ei satugi. Suurema ostlemise üritame teha kord nädalas (nädala sees jooksvalt toob mees pärast tööd siis vajaminevat, kui miski otsa saab oodatust varem). Ostukorvis on alati täispiima mitu pakki ning puuviljad, muu siis jooksvalt, mida vaja on. Nädalamenüüd ette ei planeeri, kuid üritan siiski vaadata, et igaks päevaks miskit oleks.

 • Avatar
  Vasta Krista 23. veebruar 2018 at 15:20

  Käin peaaegu igapäev poes, vahel harvem kui millegi järele otseselt vajadust pole. Enamasti üritan meelde jätta, mida kindlasti ostma pean, mõnikord teen isegi nimekirja(kalamälu, nagu mul on) aga juhtub ka, et lähen poodi ja pole õrna aimugi, mida sealt osta, siis improviseerin poes kokku miskit ? Tühja kõhuga mind poodi lasta ei tohiks, võin lahkuda sealt väga paljude mitte vajalike asjade või muu kraamiga, mis pole tervislik ja rahakotisõbralik ? Meil kodukohas Maximat pole, aga õnneks on ikkagi üsna lähedal(17km). Peale konsumi ongi teine pood, mida eelistan – maxima. Sealt leiab alati midagi ägedat hea hinnaga. ?

 • Avatar
  Vasta Anne-Mari 23. veebruar 2018 at 15:20

  Üritan käia pigem harva ja täis kõhuga või vähemalt nimekirjaga.. nii kui nimekirja pole hakkavad ostukorvi rändama suvalised asjad ja külmkapp on ikka tühi.

 • Avatar
  Vasta Gyn 23. veebruar 2018 at 15:18

  Tühi kõht = tavaliselt emotsiooniost nagu näiteks Fazeri keefirisai ja aukudega juust (õige juust on aukudega ja lõhnab), millest kodus ruttu grilled cheese teha. Kasutan appi, kus kirjas out of või running low asjad, milleta elada ei saa. Muu käru sisaldab sooduspakkumusi ja mis isutab. Poest ei saa välja Vytautaseta.

 • Avatar
  Vasta Sandrake28 23. veebruar 2018 at 15:17

  Üldiselt meeldib nimekirjaga poes käia – soodsam, kiirem, lihtsam ? Kodus on alati kiireks valmistamiseks kana ja makaronid?

 • Avatar
  Vasta Triinu 23. veebruar 2018 at 15:11

  Proovin vältida aga enamasti satun sinna pärast tööd ja siis on tihti ostukorv nänni täis. Alati ostan puuvilja, juurvilja, kuna neid on lihtne süüa ja on tervislikud 🙂

 • Avatar
  Vasta Aigi 23. veebruar 2018 at 15:09

  No vanasti ma paanin ostukorvi kõike. Tühja kõhuga läks alati krpõpsu ja igasugu rämpsu. Nüüd ma olen olnud juba pool aastat Orgu toitumiskavas. Kõige rohkem on minu toidukorvis puu- ja juurvilju. Piima läheb meil ka jube palju kodus niiet alati on 4liitrit täispiima meil ostukorvis. Tavaliselt ostame 2-3päeva kraami valmis et ei peaks igapäev poes käima, appis on hea ostunimekiri mida meilile saata niiet pilk on telefonis ja “rämpstoit” jääb poodi.

 • Avatar
  Vasta e 23. veebruar 2018 at 15:07

  Ma tean et tühja kõhuga ei minda poodi. Aga muidu ma proovin hästi ratsionaalselt mõelda ja aitab kui juua kõhutäis vett enne poodi minekut kui võikut teha ei saa või ei jõua. Lapsel sammuti siis ei ole ka kauplemisi. Lisaks teeme enne kokkuleppe et kas ostame või vaatame mänguasju. Vahel ka jätan lapse mänguasja riiulivahele vaatama ja enne kassat korjan kaasa. Kindlasti peab saama last usaldada et ta võõrastega kaasa ei läheks ning arvestama vanust. Mul selline koolimineja seega on see natuke üksinda harjutamine ok. Aga vahest on laps otsustanud koju jääda kuna pood on kahe maja kaugusel vaid. 10-15minutit üksi kokkulepitud tegevust tehes on läinud hästi. Täna nt kirjutas tema poenimekirja minu dikteerimisel. Varsti ka saab anda nimekiri talle lugemiseks ja lasta tal otsida neid asju poest. Siis pole lapsel igav ning nännile ei mõelda.

 • Avatar
  Vasta Ave 23. veebruar 2018 at 15:06

  Ma käisin ka eile tühja kõhuga poes, teada värk, et palju ebavajalikku sigines korvi… üldjuhul käin 1-2x nädalas suuremal shopingul, kuna poodi peab 10km sõitma, korvist ei puudu kunagi piim, mul peab kohvi peale alati piima olema 😀 kui lapsed lasteaias saaks igapä

 • Avatar
  Vasta Ann 23. veebruar 2018 at 15:04

  Mina teen poes suurema tiiru ühe korra nädalas. Nädala eelarve on 100€. Kulub ca 80€, nädala jooksul jääb siis veel nipetnäpet ostudele veel 20€ eest. Kui midagi veel vaja siis loomulikult ostan, rahamuret nagu pole aga lihtsalt tahan eelarvet jälgida et ei oleks toidu ega ka raha raiskamist. Kinkekaardi loosimises osaleda ei soovi ? Tahtsin lihtsalt kaasa rääkida

 • Avatar
  Vasta Nastja 23. veebruar 2018 at 15:02

  Mina käin alati nimekirjaga. Üldiselt olen teinud nädalamenüü.
  Piima,saia ja muid värskeid asju lasen mehel möödaminnes tuua,mind ei tohi liiga tihti poodi lasta???

 • Avatar
  Vasta Kätlin 23. veebruar 2018 at 14:53

  Ma käin igapäev poes, kui tööl koju hakkan sõitma siis mõtlen mis süüa teha. Alati ostan kurki ja porgandit- laps sööb neid.

 • Avatar
  Vasta Marilyn 23. veebruar 2018 at 14:53

  Tudengina pean tahes-tahtmata jälgima, mida ostan ja kas/kui palju väljas söön, ent ometi tundub, et ei kuulu siiski kõige kokkuhoidlikemate hulka. Poes käin ikka mitu korda nädalas ja korraga planeerin ette paar toidukorda, pea alati satuvad korvi aga muna, seened, paprika, piimatooted ja kanafilee. Nimekirja enamasti ei tee, vaatan soodukate ja isu järgi, aga samas midagi väga kasutut ka enamasti koju ei too, kuigi arvatavasti peaks nii mõnegi kursakaaslased kohukesi, veinikastmes kanapasta toorainet ja kookospiima üliõpilasele ebasobivateks kulutusteks. Üldiselt tahaks aga hullult elada nii, et vähemalt toidupoes hinda ei peaks vaatama ja ka iseseisvalt, mitte vaid kodus külas käies, saaks vahel pardisalatit ja krevette endale lubada..

 • Avatar
  Vasta Mari 23. veebruar 2018 at 14:49

  Üritan käia poes nimekirjaga, sest ilma selleta jookseb juhe kokku ja ei oskagi midagi osta. Poekorvis on peamised asjad puuviljad, piimatooted, leib. ?

 • Avatar
  Vasta K 23. veebruar 2018 at 14:49

  Mina pigem ka ei käi nimekirjaga, ei oskagi tervet nädala menüüd korraga ette môelda. Tavaliselt päev korraga. Kuigi alati vaatan ikka hinda, niisama asju korvi ei lao reeglina. Ja kôige mônusam on üksi poes käia, ilma lapse ja meheta, siis hea rahulik 🙂

 • Avatar
  Vasta Tiina 23. veebruar 2018 at 14:47

  Maximal on seekord väga asjalik ja lahe kampaania jah. Kui kellelgi oleks pakkuda kleepse nr 11 ja 69 , andke endast märku! Tahaks kõik kokku saada 🙂

  Aga see sinu ostutšek.. Vau! 150€ on mul kuu toiduraha. Puhvriks jätan 50€, juhul, kui mittekuidagi välja ei tule. Käin poes nii, et püüan üle 15€ korraga mitte kulutada. See summa läheb muidugi kohe mitmekordseks, kui vaja veel mingeid majapidamisvärke osta. Peale hinnatõusu on päris keeruline eelarvet kinni pidada. Iga päev poodi ei külasta, vaid ainult siis kui vaja. Kodus mingid kuivaine ja köögivilja varud enamasti olemas ja poodi ajendab minema tavaliselt see, kui midagi puu- ja köögiviljadest hakkab otsa lõppema või kui vaja midagi kohetegemiseks. Tühi kõht mu oste enam väga ei mõjuta, sest kui palju kulutada pole võimalik, siis pole see võimalik ka tühja kõhuga. Nii lihtne ongi. Käin alati nimekirjaga. Nimekirja väliselt satub korvi tav. kuivaineid, mida kodus on, aga mida nagunii kunagi juurde tuleks osta, lihtsalt kui parasjagu on soodukas, siis vahel kraban poest ikka rohkem kaasa kui plaanis oli.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 14:51

   Ega mul ka kõik söök ei olnud ja kindlasti oleksin ma selle tseki saanud 3x odavamaks, kui ma valinud oleksin rohkem 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 23. veebruar 2018 at 14:40

  Alati enne näksan kas või midagi aga tühja kõhuga poodi ei lähe ? mul autos nüüd alati olemas õun või müsli batoon et natukene peale pikka tööpäeva kõhtu enne poodi minekut täita. Sest täiesti tühja kõhuga tehtud ostud on ikka sellised et mõtled kes sellist jama kokku ostab ja nii palju? ?
  Alati on korvis piim ja kodujuust(moosiga on üli hea magustoit) ning miskit ka puuviljadest alati esindatud 🙂

 • Avatar
  Vasta Ülle 23. veebruar 2018 at 14:38

  Aitäh kaardi oleksid sealtsamast kassast kassapidaja käest võinud osta ja soodustus oleks kohe kehtima hakanud 🙂 1 eur maksab aga kahtlustan et kokkuhoid oleks suurem olnud.
  Imelik, et kassapidaja ei pakkunud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 14:42

   Ahsooo, pagan, ega ma ka ei teadnud 😀

   • Avatar
    Vasta Kairixxx 23. veebruar 2018 at 15:58

    Kusjuures, mina olen kaaspoodlejate käest küsinud, et.. vabandage, kas saaksite oma kliendikaarti laenata? ? Tema kogub boonust ja mina saan soodukat ? Enamasti inimesed annavad. Mul see mure, et ammuilma on Säästukaart kadunud ja pole mahti olnud uut teha..seega teinekord kui nt Konsumisse satun ja mõni asi, mida mina olen ostma läinud, on soodukaga, siis just seda varianti olen kasutanud ? Aitäh head inimesed! ?
    Muidu kipun ka sedasorti inimene olema, kes haarab poes käies igaks juhuks seda-teist ja kolmandat, et kui poodi ei viitsi minna, siis milleski ikka süüa on teha..aaga jahm, sama jama, et nii viskan palju toitu minema, sest märkamatult kiiresti need kuupäevad kukuvad. Homme hakkan tublimaks! ?

 • Avatar
  Vasta C. 23. veebruar 2018 at 14:33

  Ma käin 98% ajast nimekirjaga poes ja üldjuhul jagan mõtteliselt nädala pooleks ka. Esiteks säästab see oluliselt raha, mille eest saab hoopis kinos/teatris/mujal käia. Teiseks ei kulu poeskäigule meeletut aega, piisab 2x nädalas max poolest tunnist. Kolmandaks ei ole emotsionaalseid oste, mistõttu on see mõjunud hästi ka kaalunumbrile 🙂
  Meie ostukorvist leiab peamiselt toortoiduaineid, sest nendest saab alati ise kompunnida nii palju erinevaid menüüsid -vastavalt mille vastu isu on.
  See kõik aga ei tähenda seda, et kui mul tuleb mõni õhtu kell 21.45 jäätise isu, et ma seda piiraks, vahel võib ka nii 🙂

 • Avatar
  Vasta Elisabeth 23. veebruar 2018 at 14:33

  Mina väldin tühja kōhuga poes käimist, kuna siis lendab ostukorvi kōikke, millejärgi hetkel isutab? Enamjaolt on ostukorvis alati mingit puu-ja juurvilja, lihatooteid, piim ja miskit magusat?

 • Avatar
  Vasta Geiu 23. veebruar 2018 at 14:32

  Alati korvis kaerahelbed(kui pole soodukat polnud hiljuti), muna, keefir, kama, üllatusmuna, kõrrejook, kohvikapslid.

  Üldiselt ei vali kuna poodi lähen, kui kõht tühi ja tuleb minna siis lähen 😀
  Maxima üldse meie lemmik pood, mingit nimekirja ei tee kui ise lähen aga kui mehe saadan siis pidevalt kirjuta, mis vaja. 😀 … ja siis pean kindlalt telefoni läheduses hoidma, sest MIS kodujuustu tahan, millist juustu me sööme? , kas punane või valgesibul ? 😀

 • Avatar
  Vasta Merilin 23. veebruar 2018 at 14:31

  No see 20eurtsine kinkekas sobiks küll mu kätte.
  Üldiselt katsun vältida tühja kõhuga poeskäimist, aga on tulnud olukordi, kus tuleb seda ette.
  Eile näiteks jätsin oma 1 x-ga Maximasse kõva 24euri. Mis ma ostsin: kurki, saia, õlut, gini, nõudepesu vahendit, biolagunevaid kotte, kaks pakki kana-juustu pihve, suitsukana Merevaiku ja midagi veel, mis hetkel ei meenu. Otsisin beseekooki ka, aga seal ei olnud.
  Tahtsin apteegist kondoome osta, noh nii pidupäevaks, aga seal Euro apteegis ei saanud erinevate pankade kaartidega maksta.
  No siis nõudsin tasuta neid, et nende viga jne, aga siiski lahkusin apteegist preservatiivideta.
  Nüüd pidupäeval lähen hoopis isale koogiga külla ?

  • Avatar
   Vasta Janne 23. veebruar 2018 at 16:50

   Mis ma just lugesin ????

   • Avatar
    Vasta Merilin 23. veebruar 2018 at 17:55

    Lugesite ausat juttu 😀

    Kahjuks isa juurde minna ikka ei saa, sest tal on õnnestunud haigeks jääda 🙁

 • Avatar
  Vasta Anja 23. veebruar 2018 at 14:30

  Alati on ostukorvis piim munad ja sepik ning juust. Ausõna makaalunud juba isiklikku lehma ja kana. Kui ma satun tühjakõhuga poodi siis lendab korvi palju magusat ? Enamasti üritan nädala menüü teha ja nimekirja alusel käia, kuid kui need kaks tegematta on poekorvi arve umbes 50€ ja ma ei käi kord nädalas poes ? mõni kuulõpp on tulnud kodus olemas olevaid asju valmis meisterdada sest pole oma nimekirja järginud

 • Avatar
  Vasta Rutt 23. veebruar 2018 at 14:29

  Minul ei võimaldaks nii shopata..isegi tühja kõhu vabandusega ? aga 1 emotsiooni ost igal pereliikmel (4)on lubatud..teised asjad nimekirja alusel. ?

 • Avatar
  Vasta Mari 23. veebruar 2018 at 14:27

  Tavaliselt käin poes peale tööd,seega satun sinna enamus ajast tühja kõhuga. Alati panen korvi piima.

 • Avatar
  Vasta Monika 23. veebruar 2018 at 14:26

  Käin poes kuidas kunagi. Nimekirjaga ja ilma. Nädala menüüd ei ole kunagi Paikka pannud. Lähen selle järgi mida pole ammu teinud. Aga viimasel ajal ostan pähkleid ?

 • Avatar
  Vasta Sveta 23. veebruar 2018 at 14:26

  Ma teen alati nimekirja mida poest vaja ja kui poodi lähen siis peaaegu Alati unustan selle nimekirja maha? ja siis on ostukorv täis asju mida algselt ei plaaninud ?

 • Avatar
  Vasta Kristel 23. veebruar 2018 at 14:24

  Väldin tavaliselt tühja kõhuga poodi minemas, kuid viimasel ajal pole eriti õnnestunud. alati on osukorvis vähemat 2l piima ja lihatooted.

 • Avatar
  Vasta Karmen 23. veebruar 2018 at 14:24

  Üritan üldiselt enam vähem nädala kraami korraga ära osta, siis jooksvalt ainult mingi leib-piim-koor osta vaja. Tuleb palju soodsam, kui igapäevaselt poes käia. Nädalaks ikka tuleb võtta liha ja kana ja nende kõrvale siis kartul-riis-tatar. Ja muidugi värsket kraami ka, et toidu kõrvale mingi roheline salat ka oleks teha.

 • Avatar
  Vasta Marina 23. veebruar 2018 at 14:22

  Meie kodu pood on ja Maxima põhi koht kus perega käime.. Seal on kõige värskemad puu ja juurviljad.. Pärnu Maximas suur valik ja väga head hinnad.. Mina ostan ikka seda mis parajal hetkel soovin ja vaja on ?

 • Avatar
  Vasta Mira 23. veebruar 2018 at 14:16

  Enamjaolt ikka listiga jah, justnimelt selle pärast et kipun unustama kõike. Ükskord läksin kartulisalati materjali ostma poodi ja kui koju jõudsin, siis kartulit mul polnudki.
  Ilma nimekirjaga käin siis kui meil cheat day on. Siis ma tavaliselt võtan seda mida tahan. Kuigi ma tavaliselt tean täpselt mida ma cheat dayl süüa tahan ?

 • Avatar
  Vasta Pômm 23. veebruar 2018 at 14:14

  Maximasse làhen alati siis kui vàrsket krAami vaja, seal parim valik puu- ja juurvilju. Ma palju kunagi ei osta, ilen pigem see inimene kes làheb nimekirjaga poodi ja ostab 1-2 pàeva kraami. Kunagi ei puudu ostukorvist piim ja sepik ning kohupiim/jogurt lastele ôhtuooteks. Ostokorvi summaks tuleb enamasti 12 euri pàevas (1-2 pàeva peale tegelt pigem). Rohkem lihtsalt pole vôimalik kulutada. Kindlasti annaks veel kokku tômmata kui vaja.

 • Avatar
  Vasta Hele-Mai 23. veebruar 2018 at 14:14

  Tere mina ei saa minna tühja kõhuga poodi-Siis olen ma kindlasti esimene kes on saiakeste leti ees.Teen kodus nimekirja ja selle alusel ostan tooted.Vahel juhtub ka listi väliselt oste.Korvis on kindlasti piimatooted esikohal.Siis juurikad ja lihatooted.Viimasel ajal ka kala mis on külmsuitsutatud.Päikest ja ilusat Eesti Vabariigi Sünnipäeva.!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 14:16

   Ma eile ka TÄIEGA tahtsin saiakesi, aga hoidsin ennast tagasi ja jooksin saialetist eemale 😀

 • Avatar
  Vasta Kristel 23. veebruar 2018 at 14:13

  Käin pea igakord tühja kõhuga poes st peale tööpäeva. Ja see on SUUR viga, sest siis rändab korvi väga palju selliseid ” seda tahaks” asju. Kahjuks lendab palju asju minema. Nüüd sellest kuust olen üritanud nädala kauba korraga osta, et kokkuhoidlikumalt elada.
  Korvist ei puudu pea kynagi piim, seened, kanafilee ja Värska.

 • Avatar
  Vasta Kätlin Kt 23. veebruar 2018 at 14:13

  Olen nimekirjaga väga harva poes käinud ja ostan samamoodi, et “oh soodukas” siis peab ju võtma. Olen parasjagu koguja ja mul peab olema turvatunne, et kodus on koguaeg vajakik olemas, olgu siis kasvõi topelt pakke kuivaineid jms. Nagu sõja kartja ?? Tühja kõhuga poes käies tekib koheselt igasugu isusid, minu nõrkus on jäätis ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 14:17

   Mina AUSALT kardan sõda ja mul ka täiega sööki kodus 😀 Kuigi Kardo alati ütleb, et pigem peaks relvi ostma,kui sõda kardan 😀

 • Avatar
  Vasta Sooviks olla anonüümne 23. veebruar 2018 at 14:12

  Tühja kõhuga poes käia on nuhtlus, sest no isutab ju KÕIGE järgi.
  Sellist must be toodet mul ei olegi, mis alati ostukorvis on. Näksimiseks arvastan päris tihti osta fazer musta leiva kuivikud/krõpsud, lähevad lapsele ka peale.
  Kuna enese proovilepanekuks ja niisama väljakutseks mõtlesin proovida elada lihavaba elu vähemalt mingi x aja, siis on ostukorvi sisu päris uus igakord. Hetkel lõppes 2.nädal 😀 Ja veel liha otseselt ei igatse.

 • Avatar
  Vasta Kirke 23. veebruar 2018 at 14:12

  Ostan ka ainult õrrekanade mune, meil siin kaks poodi ja Maximas nt puuduvad need, Konsumis on, vahel muidugi sealt ka otsas, siis lihtsalt jätan ostmata.
  Ja tühja kõhuga poes ei käi?. Ostukorvis on meil vist igakord piim.

 • Avatar
  Vasta Marii 23. veebruar 2018 at 14:12

  Üritan poes käia 1-2x nädalas. Ehk siis nädalakraami enamvähem valmis varuda. Piim on selline asi mille järgi üldiselt spetsiaalselt peab poodi minema. ? ja no tavaliselt ei suuda kunagi poest väljuda nii et ostaks AINULT piima. ??

 • Avatar
  Vasta Maaria 23. veebruar 2018 at 14:12

  Ma satun enamasti poodi just siis, kui mul on kõht tühi 😀
  Siis lendab ostukorvi puuvilju, juurvilju, magusat jnejne, peaasi, et saaks kohe midagi,mida hamba alla pista ja kui toit valmis saab, siis polegi kõht enam tühi 😀

  Põhiline mis minu ostukorvis ALATI olemas on, on sidrun või valge greip. Ma nii naudin seda kõditavat tunnet suus, kui midagi eriti haput söön 😀 ja täiesti tavaline asi on alati kana(olgu filee,koivad vmt), sest sellest annab alati mingi hea toidu välja mõelda 😀

 • Avatar
  Vasta Karolin 23. veebruar 2018 at 14:11

  Üldiselt arutame nädala lõpus elukaaslasega, et mida süüa tuleval nädalal ja nii käin poes kaks korda nädalas, sest piimatooted üldiselt ei seisa kauem. Meie toidukorvist leiab alati kodujuust, kohupiima ja kana.

 • Avatar
  Vasta Madli 23. veebruar 2018 at 14:10

  Mina ostlen samuti ilma nädalamenüüta, vaid vaatan poes, mille järgi isu on ja mida ammu süüa teinud pole. Ja loomulikult ka seda, mis sooduses on. Alati ostan ma purustatud tomateid ja tomatipastat, juustu, tuunikalakonserve, oliive (neid on nii mõnus pastadesse panna), piima, fetajuustu (salatitesse) ning köögiviljaletist kas lillkapsast, brokkolit, paprikaid või tavalist kapsast. Veel meeldivad mulle igasugused konservid, millest on hea erinevaid roogi tuletada ja mis seisavad kaua. Muide, ma ei tea, kas sa oled proovinud, aga Maxima tordid on superhead! Ma olen mitut erinevat proovinud ega ole pidanud kordagi pettuma!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 14:11

   Ei ole proovinud, mis torti soovitad :D?

   • Avatar
    Vasta Kirke 23. veebruar 2018 at 14:13

    Maxima torte soovitada ei tea, kunagi keegi koogi tõi, see küll hea polnud ??.
    Soovitan hoopis Eesti Pagar Tähesadu torti, see on megahea..

   • Avatar
    Vasta Madli 23. veebruar 2018 at 14:15

    Oleneb, millised maiustused sulle muidu meeldivad 🙂 Ma ise olen suur karamellifänn ja seetõttu ostsin aastavahetuseks mingisuguse šokolaadi-karamellitordi. NII HEA oli! Ühes sünnipäeval sõin mingisugust rummiga torti – taas lihtsalt imeline! Maasika-mascarpone torti sõin eile ja see oli ka mõnus, aga ma sain sealt ainult ühe tüki, sest mu abikaasa sõi terve tordi ära. Ma oma lemmikuks valiksin vist selle karamellitordi.

 • Avatar
  Vasta Kadi 23. veebruar 2018 at 14:09

  Väldin tühja kõhuga poes käimist, aga aeg-ajalt juhtub seda ikka.
  Üritan käia nimekirjaga, aga ALATI rändab korvi asju, mis pole nimekirjas ?

 • Avatar
  Vasta Egle 23. veebruar 2018 at 14:08

  Aa ja enda eelmise kurgiteritaja kommentaari jätkuks, siis poes käin tavaliselt nimekirjaga. Aga ofc on juhuseid kui lähen ilma selleta ja kui kõht ka veel tühi, siis koju saabun nagu kaamel ? Kotist võib leida siis kõike.

 • Avatar
  Vasta SS 23. veebruar 2018 at 14:07

  Mind hoopis huvitab, kuidas need marineeritud merekarbid maitsevad? Kas sul on mingi oma lemmik tootja, kelle omi ostad? Olen karpe üldiselt vähe söönud, aga need on nii maitsvad!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 14:08

   No eks pead ise maitsma 😀 Minu meelest neid soolvees on erinevaid (need ei maitse üldse!) aga marineerituna olengi aint neid näind, mis mul pildil 🙂

 • Avatar
  Vasta Liina 23. veebruar 2018 at 14:06

  Ma üritan poes käia nimekirjaga, sest muidu kodus avastan, et pooled asjad jäänud ostamata. Lisaks on nii poeretked läinud odavamaks ning viskan vähem asju minema. Mingi säästukas ei ole aga kui ma kolmandat korda lähen poodi soola ostma… siis hakkas endal ka juba veider. ?

 • Avatar
  Vasta Kellu 23. veebruar 2018 at 14:05

  Ma pole kunagi arutult raha raisanud.See on vist kauge unistus kui võin minna poodi ilma, et hindasid vaataksin!

 • Avatar
  Vasta Egle 23. veebruar 2018 at 14:04

  Mallu, kust seda kurgiteritajat saab? Ammu juba ihaldan seda, aga ei ole näinud :/

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. veebruar 2018 at 14:06

   Selline kodukaupade pood nagu Apelsin 🙂