LAPSED REISIMINE

reisiootuses

6. märts 2018

Kui me Tenerifelt tagasi tulime, siis oli küll selline tunne, et issand, ma ei taha enam never kuskile minna! Nii hea oli kodus olla ja nautida enda voodit, kodu, sõpru ja noh, kõike, mis kodumaal käe-jala ulatuses on. Küll aga on väljamaal midagi, millest siin võib enamasti und näha ja selleks on päike. Okei, olgem ausad, me plaanime reisi juunikuuks, selleks ajaks on vist Eestis ka täitsa okei ilm, aga arvestades viimaseid aastaid, siis ma selle peale panustama küll ei hakkaks.

Juuni lõpuks on meil Kerliga planeeritud Santorini reis. Mitte isegi planeeritud, vaid ka ära ostetud, ainult ööbimiskohta ei ole me veel välja valinud. Täiega oleme kahevahel, kas valida mingi äge hotell Bookingust , või proovida esimest korda Airbnb’d. Praegu vaatan, et sealt saaks mingi umbes 400€ eest jumala normaalse basseiniga koha, ehk siis kahepeale väga norm hind nädalaks. Seda enam, et me piletid ostsime nii ammu, et selle raha kulutamine jäi mega kaugesse minevikku 😀

Päris äge värk, ma pole kunagi niimoodi sõbrannaga vist kahekesti reisimas käinud. Või olen?! Vist pigem mitte – tõotab põnev tulla! Parim on minna reisule fotograafiga, siis võib kindel olla, et reisi jooksul vähemalt MÕNE normal pildi endast saaad 😀 No näed, ise pole veel reisilegi läinud, aga juba plaanin vaest Kerlit ära kasutada.

Seda Santorinivärki ma olen siin enne ka rääkinud, aga mida ma EI ole rääkinud on see, et suve alguses teeme ikka perereisi ka. Eelmine aasta läksime Go Traveliga Kreekasse, sel aastal olen omadega kahevahel, sest sõelale on jäänud Malta, kui ka Costa Daurada. Seega kasutangi juhust ja uurin teie käest, et kas keegi on kummaski nendes sihtkohtades käinud? Kui kaua lennuk sõidab? Mis hotelle soovitate?

COSTA DAURADA!

Malta!

Kas keegi teist on ka enda kevadisi/suviseid või hoopis juba sügisesi reisiplaane kokku panema hakanud? Teate ma hea meelega läheks juba kevadel, aga praegu ongi soe vist ainult Tenekal ja väga kaugel Aasias, kuhu lastega lennata oleks tõeline piin. Seega tuleb soojemaid aegu oodata ja avastadagi kas Malta mõnusaid saarekesi, või hoopis Hispaania seda kanti, mis Bacelona ümbruses on. Ausalt öelda ma eelistaks võimalikult väikest lennuaega, aga seda on vist palju palutud, kui ma just Türgiga ei lepi 😀


When we got back from Tenerife I felt like, oh my god, I never want to go anywhere ever again. It was so nice to be home and enjoy my bed, home, friends and well everything that is close by at home. But foreign countries have something we can only dream about here – The Sun. OK, lets be honest, we are planning a trip for July,  and by then the weather will be pretty OK in Estonia as well, but taking last years into consideration we cannot bet on it.

I have a trip to Santorini planned with Kerli. Not only planned, but also bought, the only thing we haven’t done yet is selection of the place we will be staying at. We are completely torn between getting a cool hotel from booking.com or give Airbnb a go for the first time. I am checking it now and we could get a totally cool place with a pool for 400 € so divided between the two of us it would be a totally reasonable price for a week. Especially since we bought the flights so long ago that spending that money is in the distant past 😀

 It’s pretty cool. I have never traveled with a friend like this. Or have I?! I guess not – it looks promising! It’s great to travel with a photographer, because I am pretty much guaranteed to get at least a FEW decent pictures of myself 😀 See, I haven’t even gone on the trip yet, but am already taking advantage of Kerli.

I have told you about this Santorini deal before, but what I HAVEN’T told you is that in the beginning of summer we are going on a family vacation as well. Last year we took GO Travel to Greece, this year I haven’t decided yet. I am between Malta and Costa Daurada. So I am asking you guys, has anyone been to either of these destinations? How long is the flight? Which hotels do you recommend?

Is anyone planning their trips for spring/summer or fall already? You know, I would love to travel already in spring, but only Tenerife and very far Asia is warm at that point and the flights are torture with kids. So I have to wait for warmer season and go discover the cool islands in Malta or Spain around Barcelona. Honestly, I would prefer a very short flight, but this is too much to ask, if I am not willing to settle for Turkey 😀

Loe ka neid postitusi!

65 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Hanne-Ly 20. märts 2018 at 23:03

  Nendest kahest valiksin Malta. Palju eksootilisem sihtkoht kui kuurortlinn Hispaanias! Siin on head põhjused ka, et miks Malta valida https://theculturetrip.com/europe/malta/articles/15-reasons-why-you-should-visit-malta-at-least-once-in-your-lifetime/ või tegelikult siin on isaegi humoorikamalt kirja pandud http://giramundo.net/25-reasons-why-you-should-not-visit-malta/ (jah, arvasid vist ära, et ma tahaksin ise ka Maltale kunagi minna). Aga vaadake järgmine kord ka Küprost, see on minu täielik lemmik vähemalt siiani! Kaks korda olen käinud seal juba (esimene kord ajas sõbranna reisiasjad korda, ma ei teagi mis kaudu me läksime aga teisel korral leidsin siit hotelli https://www.novatours.ee/puhkusereisid/kupros) ning ei jõua ära oodata, millal tagasi saaks minna.

 • Avatar
  Vasta Ülle M 9. märts 2018 at 07:21

  ..Malta mulle meeldis väga. Paljud kurdavad vähest rohelust, aga mind see ei häirinud, sest vaadata oli päris palju. Hotell- Luna Holiday Complex Meliehhas asus hästi hea liivaranna lähedal. Palju neid randu seal Maltal just pole, aga see oli hästi lauge ja lasetele mõnus. Hotellis lastele mõeldud atraktsioone ei ole. Lähen kunagi kindlasti tagasi.

 • Avatar
  Vasta Cristina 7. märts 2018 at 13:44

  Costa Daurada fotol on Sul vaade Guelli pargist Barcelona linnale (mis asub ikka täitsa Barcelonas). 😉
  Käisime seal kandis 2014. aasta jaanipäeva paiku. Kui kaarti vaadata, siis käisime nii Barcelonast all- kui ülevalpool väikestes linnades. Nö ülespoole jäävad Lloret de Mar ja Tossa de Mar, mis on seal kuulsamad kuurortlinnad. Tossa on pisem ja kivise rannaga (liiva asemel on väiksed kivikesed), Lloret suurem ja liivarannaga. Mõlemas läheb Vahemerele omaselt kiirelt sügavaks. Lloretis me ei ööbinud, aga kõik tuttavad, kes seal puhkamas on käinud, räägivad kui ühest suust, et selline linn, kus noored pidu panemas käivad ja 90% müügimeestest/sisseviskajatest kõnetavad tavalist eestlast vene keeles.
  Ise olime ühe öö Barcelonast kaardil allapoole jäävas Vilanova i la Gertü-s, kus vähemalt meie rannaäärse hotelli ümbrus paistis sellise kohana, kus käivad puhkamas eakamad inimesed. Samas oli seal väga laia liivaosaga rand.
  Kui aga linnapuhkus teid ei hirmuta, siis mina soovitaks hoopis Barcelonasse minna. Seal on pea terve linna ulatuses ilus liivarand, leiab lastega omajagu tegemist, liigelda on mugav metrooga, pea igal tänavanurgal on poekesed, kus müüakse imemaitsvaid ja odavaid puuvilju, igas kohvikus saab külma sangriat ja mereande jne. Ahjaa, terves linnas elavad vabalt ka väikesed rohelised papagoid ja suht tavaline oli neid kohvikute juures koos tuvidega saiapuru nokkimas näha 🙂
  Meie sõitsime Barcelonasse Air Balticuga Tallinnast nii, et vahemaandumine oli Riias. Barcelonas sai lennujaama eest shuttle bussiga ca 5€ eest kesklinna.
  Ryanair sõidab sinna küll otselennuna, kuid Girona lennuväli, kuhu nad käivad, asub Barcelonast tegelikkuses ca 100km kaugusel.

 • Avatar
  Vasta Maltast 7. märts 2018 at 11:06

  Malta kohta mõned head teemad trip.ee foorumis. Võib- olla selle teise koha kohta ka:

  https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kuhu-vota-maltal-majutus-ja-kaua-oleks-mostlik-olla

  https://trip.ee/foorum/uldfoorum/makedoonia-malta-voi-rumeenia

  Seal mugav see muidugi, et euro on, inglise keel on riigikeeleks (teine riigikeel), terve riigi peale üks linnaliin, mis teeb liiklemise lihtsaks (21€ täiskasvanule nädal aega piiramatu bussiga liikumine üle riigi). Saar on küll väike, aga kui natukenegi eeltööd teha, on vaatamist väga palju – on liivarandu, on koopaid ja vanu maaaluseid käike-ehitisi, on muuseume, on looduslikke ilusaid kohti, on mereäärset rannikut, kus matkata, on eriilmelisi linnu, kus jalutada, on kohvikuid-restorane väga erinevaid, on pidutsemiseks terve linnajagu, on palju üritusi jne.

 • Avatar
  Vasta Teini 7. märts 2018 at 09:48

  Mis vanuses Lende selleks ajaks on kui sõbrannaga kahekesi reisile lähed? Kas Kardo jääb lastega istuma või kasutate lapsehoidja teenuseid? Kas annad veel Lendele rinda ja reisi ajaks on tal rinnapiima varud või RPA?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. märts 2018 at 09:59

   Lende on siis 1a 8k. Kardo hoiab loomulikult lapsi, miks me peaksime lapsehoidja teenuseid kasutama? 🙂 Lende ei saa enam mingi kuu-kaks rinda, ma ei mäleta täpselt, millal ta loobus, aga ma kirjutasin sellest blogis ka. Ta on nii suur, et mingit RPA’d ma ei näe põhjust pakkuda, sööb ju inimese toitu ja joob vett 🙂

 • Avatar
  Vasta Lea 6. märts 2018 at 23:51

  Mina just jaanuari lõpp-veebruari algus käisin maltal, väga ilus koht, talvehooaja kohta oli väga soe nii 20 kraadi, ujumas käis ka mõni, ise ei läinud. Kindlasti soovitaks võtta päevase reidi Gozo ja Comino saartele, see merereis oli ilmselt reisi kõige lahedam osa. Inimesed on saarel väga sõbralikud, joogid on väga odavad (õlu-vein, vesi kallim) kindlasti soovitaks külastada st pauls pooli, hämmastavalt ilus koht, pühapäeva hommikul saab kalurikülas värskeid mereande 😮 igatahes väärt reis talvehooajal, veel parem ilmselt suvel

 • Avatar
  Vasta MAARJA 6. märts 2018 at 23:47

  Soovitan ka kindlasti Maltat. Buggiba linna. Seal kõik käe jala juures,meri kohe. Kindlasti kui lähed minge ka cozo saarel olevasse kirikusse. See on selline kirik,et kui keegi on haige olnud ja abi palunud nn jumalalt siis on tänutäheks viidud mingi enda ese. Seal terve suur ruum kirju ja asi täis. Väga huvitav oli. Kirikusse sisenedes tuleb korvist ukse kõrvalt võtta rätik et katta õlad ja kintsud kuni põlvedeni.

 • Avatar
  Vasta Gertu 6. märts 2018 at 23:24

  Käisime sügisel Costa Bravas, Lloret de Mar piirkonnas. Sealt saime ca tunniga Barcelonasse ka, niiet kuurort- ja linnapuhkus pmst ühes. Meile täiega meeldis, läheks tagasi küll, ilus ja mõnus koht!

 • Avatar
  Vasta Kati 6. märts 2018 at 21:46

  Me teisipäeval põrutame Barcelonasse. Otselend Helsingist 4h ja 60€ ots.

  Suvel läheme Maltale. Vahemaandumine Riiad ja kaks lendu kokku ca 5h+ooteaeg. Pilet edasi tagasi 160€.

  Kui valida, siis perega ja rannapuhkuseks on Barcelona parem. Malta on kiviste randadega ja pisike. Lastega igav isegi. Kui minna lasteta, valiksin Malta. Paadireisid saartele on ime ägedad ja Valletta üks kihvtimaid vanalinnu.

 • Avatar
  Vasta meow 6. märts 2018 at 20:44

  Kust kaudu te Santornile lendate? Uurisin ka erinevaid variante, aga kuna meil oleks minek lapsega, siis kõik olid öistel aegadel ja ümberistumisega. Kas leidiste mingi parema variandi ja kas algusega Tallinnast? Loobusime siis Santorini ideest ja hetkel minek aprilli lõpus Türki ja juulis Mallorcale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 20:48

   Kuna me Santorinile sõbrannaga kahekesti, siis pole eriti vahet, aga ajad saime nii:

   7.00 hommikul münchenisse, seal oleme pool 9 ja lennuk Santorinile läheb umbes 3. Thiras oleme poole viieks sama päeva õhtul. Tagasi tuleme nii, et 19.20 tuleb lennuk, Münchenis oleme umbes kell 21 ja siis ööbime seal lennujaama Hiltoni hotellis, Tallinna lennuk väljub siis järgmine hommik kell 9. Suht normid ajad 🙂

   • Avatar
    Vasta meow 6. märts 2018 at 20:54

    Jaa, need on tõesti okeid ajad. Ma selliseid ei leidnud kui jaanuaris otsisin. Kõik olid kas algusega Helsinkist või läbi Ateena kell 3:30 öösel o_O

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 20:56

     me leidsime vist azair.com lehelt, võin sulle kohe lennufirmad ka otsida:

     Polish Airlines’iga Tallinnast ja Tallinnasse, Lufthansaga teised otsad 😀

     • Avatar
      meow 6. märts 2018 at 21:26

      tänks! Äkki jõuame veel Santorinile ka see aasta! 😀

 • Avatar
  Vasta Kristina 6. märts 2018 at 20:28

  Eelmine suvi juunikuus käisime perega Maltal omal käel. Ilm oli +30,st.küttis ikka korralikult. Kiidan siiani taevani seda saart kōigile. Ülihea ühistranspordi korraldus. Bussid sõidavad reaalselt igale poole regulaarselt, täiskasvanu 7-päeva pilet oli vist 21euri ja sai sōita nii palju kui soovi, samuti kehtis bussipilet Gozo saarel kuhu sai praamiga mindud.
  http://www.mediterraneopark.com
  https://popeyemalta.com
  Lisasin mōned lingid kuhu soovitaksin minna ja mis meie perele väga meeldisid. Lisaksin sinna juurde Blue lagooni päevase tripi ja samuti Gozo saarel Azure Window. Soovitan Malta saart väga:)
  Sellel aastal läheme juunis kaheks nädalaks Horvaatiasse, samuti omal käel-just ostsime lennupiletid ära:)

  • Avatar
   Vasta Kati 6. märts 2018 at 21:47

   Azute windot enam ei ole. Suurte tormidega lagunes see möödund aastal vette 🙁

 • Avatar
  Vasta Tsein 6. märts 2018 at 20:22

  Kui tahad sooja juba kevadel siis Kanaari saared ja aprill. Meil eelmine aprill vedas ikka väga. Sooja oli igapäevaselt +28°C..+38°C ja päikese käes ikka palju enam kohati

 • Avatar
  Vasta Kats 6. märts 2018 at 20:07

  Mallukas, mis kaudu Santorinile sõidate ja kui palju lennupiletid maksid?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 20:17

   sõidame müncheni kaudu ja piletid + öö müncehni hotellis läks 333 euri nägu.

 • Avatar
  Vasta P 6. märts 2018 at 20:00

  Mina lähen aprilli lõpus Küprosele (ryanairiga sain üliodavad piletid) ja sügisel lähen üksi 1,5 kuuks reisile ümber maailma. Panin ise marsruudi kokku ja ostsin piletid juba ära… teen kiire tiiru peale nagu naksti.

 • Avatar
  Vasta muumi 6. märts 2018 at 19:34

  Plaanin Balile minekut, aga sõbrad on kutsunud Hispaaniasse, Islandile ja Norrasse külla, oeh, mida valida 😀 Mulle tundub, et ma reisin ikka liiga vähe, aga tuleb välja, et eelmisel aastal käisin 13 riigis. 😀 Ja ma küsiks selle basseinipleissi linki ka, väga ilus!

 • Avatar
  Vasta Kats 6. märts 2018 at 19:30

  Sinu valikutest olen käinud Barcelonas. Laps oli siis 4 aastane. Ryanairiga Tallinnast otselend Gironasse ja kohe lennujaamast võtsime terveks perioodiks (olime 2 nädalat) rendiauto. Meile meeldib aktiivsem puhkus – päeval paar tunnikest rannas ja siis ümbrust avastada. Olime nädala Lloret de Maris ja nädala Platja d´aros ning siis paar ööd Andorras. Andorrat soovitan! Teised kuurortid liiga ülerahvastatud ja mitte midagi erilist. Me käisime oktoobri kaks esimest nädalat. Ilm oli nagu meie suvi – meie vees ei käinud, aga päeval sai olla lühikeste riietega. Andorra loodus oli oktoobris imeline. Andorras ööbisime spa hotellis.
  Selle aasta Aprilli reisi paneerides valisin Malta ja Küprose vahel. Kaalusin ja uurisin pikalt. Valik langes Küprosele. Nädalane reis läheb maksma 260 eur/in (lend+majutus, takso lennujaamast hotelli). Me ööbime üldjuhul väikestes apartement hotellides, kus on umbes 4-6 korterit ja bassein või siis villades.
  Tundus, et Malta jääb liiga väikeseks ja aprillis Küprosel ilm ilusam. Tahtsin ka suht lühikest ja otse lendu ning kus oleks juba mõnusalt soe. Ega siis väga valikuid ei olegi.
  Jaanipäeval läheme väikese bussiga (6 täiskasvanut+3 last) lõuna Horvaatiasse välja. Hetkel tegelengi villade otsimisega.
  Kevadel lähen sõbrannaga reisile ja suvel liituvad lapsed ja mehed ka 🙂
  Siiani on Euroopas meie lemmikuks Mallorca (käinud korduvalt ja kindlasti ka tagasi) ning kõrval asuv Ibiza saar (sealne hippilik õhkkond on nii mõnus).
  Mina olen kõik oma reisid ise kokku pannud. Santoriini on minu järgmise aasta kevade reisilistis.

 • Avatar
  Vasta Merilin 6. märts 2018 at 19:25

  Soovitan Maltat! kaks korda käinud- aastavahetusl ning septmembris kuu aega. Ööbisin St juljanis, kus on pidu koguaeg. Jalutuskäigu kaugusel on sliema linn, mis on sobilikum peredele. Bussiga saab absoluutselt igale poole ligi ning maksab 1.5eurot ja pilet kehtib 2h. (Bussis vent!) soovitan google mapsi kasutada, näitab täpselt ära mis bussiga kuhu saab. Lastega soovitan minna poppeye village mis on üliilus koht. Pilet u 10 euri ja kui tuult ei ole siis tehakse mere peal sõitu ka. Rohkem küsimusi siis vastan hea meelega. Lihtsalt idekas koht nii pidu panemiseks, rannas lebotamiseks kui ka ringi seiklemiseks.

 • Avatar
  Vasta Triinu T 6. märts 2018 at 19:11

  Puhkamas pole käinud, küll aga käisin ühes hotellis tööl. Seal on väga palju huvitavaid kohtasid, ülihead söögikohad ja super inimesed. Liiklus on seal pöörane, sest saar on nii väike, aga autosid on nii palju.

 • Avatar
  Vasta Mira 6. märts 2018 at 19:03

  Selle aasta suvepuhkusteks on plaanitud Eestisse tulek, Djerba ning lühemateks reisideks teeme Pariisi ja Berliini. Kommentaare lugedes tekkis huvi Malta vastu.. ?

 • Avatar
  Vasta K 6. märts 2018 at 18:58

  Käisin 5 aastat tagasi Maltal, 6 nädalat (õppe projekti raames) Super ilus ja armas koht ja nüüd ootan aega, et kunagi rahasüst tuleks ja saaks perega minna. Vaadata on seal paljut, kuid kuu tõsiselt ringi tahta trippida, siis vaja päris palju jala käia. Samas suuremate linnade turismikohtadele pääseb kergemalt ligi

 • Avatar
  Vasta Liis 6. märts 2018 at 18:52

  Ma käisin novembris sõbrannaga Maltal ja soovitan soojalt sinna minna. Lend oli Riiast Maltale alla 4h. Miks mulle Malta nii väga meeldis, oli see, et ta on nii väike, aga seal on nii palju näha. Ööbisime Sliemas, mis on turistipiirkond, aga sealt sai jala ilusti ka kõrval linnadesse jalutada, umbes 15-20 minutiga. Pealinna Vallettasse sõitsime praamiga samuti 15 minutit. Inimesed on sõbralikud ja toredad, Malta ise väga ilus ning kohalikud veinid on väga maitsvad ja odavad (3-5€). Samuti on odavad ka meile teada tuntud head ja kvaliteetveinid.

  • Avatar
   Vasta Heldi 6. märts 2018 at 19:05

   100% nõus.Malta on mõnus.ühistransport toimis supehästi ja oli odav.Liikusime perega 2tk+3 last.Ainus koht kus rendiautot ei kasutanud.Autodel roolid valel pool?Soovitan külastada ka naaber saari Coso ja Comina.

 • Avatar
  Vasta Kati 6. märts 2018 at 18:49

  Juuni esimesel nädalal lendan elukaaslasega koos Kreekas Peloponnosose poolsaarele ühte Aldemari keti kuurorti puhkama. Ma olen valmis juba homme kohvrid pakkima ja õiget kuupäeva ootama jääma ???

 • Avatar
  Vasta Melmari 6. märts 2018 at 18:28

  Barcelona on Costa Brava, sinu mainitud Costa Daurada on allpool, Tarragona kandis. Barcelonas olen käinud paaril korral, rahvast on tõesti jubepalju. Aga Barcelona lähedal väiksed linnakesed on vahvad ja nii tahaks tagasi.

  • Avatar
   Vasta Melmari 6. märts 2018 at 18:30

   Meil kevadised ja suvised reisiplaanid ka paigas, nädala pärast ees päris pikk lennuke Hongkongi ja siis veel edasi Filipiinidele. Suvel plaanis Toskaanat avastada.

   • Avatar
    Vasta S. 6. märts 2018 at 20:50

    Toskaana on 100% minu poolt soovitatav! Eriti pigem sügisepoole, siis, kui looduses toonid sügavamad, viinamarjad valminas ja hilissuve kuumus ikka veel randa lubab minna. Rannakoht ta iseenesest pole, pigem on kiviklibune rannik, aga käidud saab soovi korral ikkagi. Soovitaks ööbida agriturismo moel – väikestes “maamajades”, kodumajutustes, et õiget maiku saada 🙂

 • Avatar
  Vasta Kkrristel 6. märts 2018 at 18:21

  Meil reis kokku pandud aprillis Küprosele. Ryanair lendab märtsist otse Paphosele. Seal tundub niii põnev.
  Reisi raha on rohkem nagu valikute küsimus. Kahe töötava inimese peale üks reis aastas koguda pole üldse nii ulme. Mõned viimasehetke pakkumised on nii hea hinnaga, kui muuks raha ei ole.

  • Avatar
   Vasta Kats 6. märts 2018 at 19:05

   Kkristel, ma ka Ryanairiga aprilli keskel Küprosele. Täpsemalt Paphosele. Meil läheb nädalane reis (lend+majutus+takso lennuajamast hotelli) 260 eur/in.

   • Avatar
    Vasta Kkrristel 6. märts 2018 at 19:45

    Me võtsime kõik hinnas korterhotelli. Hinnaks 350.-/inimene 🙂
    Plaanime küll päevaks ülesse poole sõita.

  • Avatar
   Vasta Pille 6. märts 2018 at 19:32

   Kindlasti soovitan Teil edasi liikuda Larnaca poole ja sealt edasi (Aiya Napa; Protaras). Seal pool on super ilusad liiva rannad. Paphose kandis liivarandu ei ole – väga kivine. See tõttu ongi seal uhked hotellid ja basseinid, et inimesi meelitada, kuna neil pole ilusaid randu

   • Avatar
    Vasta Helle 6. märts 2018 at 22:17

    Coral Bay ja privaatsem Lara Bay on liivarannad Paphose ligidal. Kui rendiauto on, siis lihtne. Larnaca poole 25km on Aphrodite kivid. Seal rand kivine, aga mõnusad suured ümarad kivid ja seal ka lahe ujuda. Linnas endas on kivisemaid randu, aga mitmeid liivaribadega kohti ka, nt Annabelle’i hotelli juures jne

 • Avatar
  Vasta Marvi 6. märts 2018 at 18:18

  Jep..Tuneesiasse suve lõpus..muide Maltast on see ainult 200 km kaugusel 😀 vali Malta!!!

 • Avatar
  Vasta Kats 6. märts 2018 at 17:42

  Hmm. Ma sinu pikaajaline jälgija juba aga ei mäleta et oleksid kirjutanud Kreeka puhkusest – kus, mis, millal. Leidsin ainult mingi Kreeka salati postituse. Kas ma ise loll või sina tõesti pole kirjutanud sellest lähemalt? Me ise lähme perega Kreeta saarele aprilli lõpus, 10-kuune on sel ajal laps. Põnev! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 18:27

   Googeldasin ja tõesti ei leia 😀 Aga no me olimegi nädalakese, ei teind eriti midagi – ujusime, sõime, mängisime, võtsime päikest, jooksime lastel järgi. Ühe korra käisime linnas ka 🙂 Mingi video mul minu meelest on sellest reisist küll, aga kus? 😀

   • Avatar
    Vasta meow 6. märts 2018 at 20:48

    Tuleb otsida Mallukas ja Korfu 😀

 • Avatar
  Vasta Krisiin 6. märts 2018 at 17:37

  Juuni algusel Maltale ? tundub väga mõnus, lühike lend… Novembris Seisellidele, kusjuures koos oma 2 aastase pojaga ? oleme temaga ka Aasia ringreisil käinud, kui ta veel tillum oli, nii et pole jube ettevòtmine midagi ☺️ ka põnnidega vòib tõeline puhkus olla, aga no eks iga ema tunneb oma pònni kòige paremini ☺️

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 18:27

   Ma reisil OLEMIST ei kardaks, aga juba see 7.5h lennureisi oli ebameeldiv 😀

 • Avatar
  Vasta G. 6. märts 2018 at 17:33

  Ise lähen juuni lõpus Maltale! Olen nii kaua lootnud, et ühel päeval sinna saan ja nüüd said eelmise aasta lõpus piletid broneeritud! Loodan et ei pettu 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 6. märts 2018 at 17:20

  Meil perega reis mai lõpus Bulgaariasse ja ise lahen samuti sõbrannaga Korfusse juulis .
  Maltale tahaks minna ka, aga pole uurinud

 • Avatar
  Vasta Hanna 6. märts 2018 at 17:20

  Malta raudselt. Seal on nii kaunis ja see ajalooline hõng ja toidud! OMG! Mereannid… Mmmmmm. Hing puhkab ikka täiega. Ma käisin augustis paar aastat tagasi ja armusin! Mega kuum oli ka muidugi, aga totally worth it! Kuigi ööbimine seal suht kallis. Kindlasti leiab häid diile ka!

  • Avatar
   Vasta Hanna 6. märts 2018 at 17:21

   Ma eriti entusiastlik oma topeltkommentaariga ::D Ma arvasin et seene kadus ära kuhugi 😀

  • Avatar
   Vasta Hanna 6. märts 2018 at 17:21

   Ma eriti entusiastlik oma topeltkommentaariga ::D Ma arvasin et eelmine kadus ära kuhugi 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 6. märts 2018 at 17:17

  Mina nt ei saa aru kust võtavad inimesed nii palju raha, et reisida. Mõni jah maksab 12 kuud ennem järelmaksu jne aga üleüldiselt olen lihtne inimene, ega mõista kust see raha tuleb inimestel.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 17:23

   No ju siis saavad palka rohkem, kust mujalt see raha ikka veel tulla saaks 😀 Mõni kogub ka ju reiside jaoks, ei pea järtsu võtma.

   • Avatar
    Vasta H. 6. märts 2018 at 17:52

    Te ei käi ju tööl

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 18:25

     No vot, siis pead küll istuma ja nuputama, et kust meie siis raha saame, kui tööl ka ei käi.

     • Avatar
      Laura 7. märts 2018 at 14:50

      Vanemahüvitisest oled midagi kuulnud.

 • Avatar
  Vasta Liisa 6. märts 2018 at 17:17

  Me käisime mai alguses Maltal ja siis oli mega soe! Isegi läbi heleda särgi sai niimoodi päikest, et oioi. Lisaks ilusatele randadele ka imeilus Valetta, kus jalutamiseks võtta terve päev.. rannaàrsed kohvikud, kitsad tänavad, kus põimuvad vana- ja nüüdisaegne arhitektuur. Vaikne linn Mdina, kuhu sai kenasti bussiga sõita.. täiesti iiiimeline koht, kus aeg nagu seisma jäänud.

  Malta on täiega koht, kuhu minna! Ryani kampaaniatega saab ilmselt otse Tallinnast ka superdiile lennupiletitele.

 • Avatar
  Vasta Hanna 6. märts 2018 at 17:17

  Malta! Raudselt. Ma korra käisin paar aastat tagasi ja armusin. Ja koguaeg plaanin tagasi minna. Seal on nii kaunis ja ajaloolise hõnguga ja hing lihtsalt puhkab. Toidud nii head, mereannid! Mmmmmmm. Ma käisin augustis ka muidugi, nii et mega kuum oli. Aga niiiii super!

 • Avatar
  Vasta k 6. märts 2018 at 17:14

  Maltale ilmselt hea perega minna. Nad hästi perekesksed, Costa daurada on liiga turistilik. Ise käisin juulis Rhodosel ja nüüd juulis Portugali 🙂

 • Avatar
  Vasta marii 6. märts 2018 at 17:08

  costa dauradale on ju kindlasti lühem lennuaeg kui türki ja maltale. samas kui minna juunis, siis on maltal kindla peale soe. costa dauradal võib olla nii ja naa. costa daurada on tegelikult barcelonast üsna kaugel (nii et iga päev ei sõida edasi-tagasi, umbes 1,5 tundi sõitu üks ots), aga korra saate kindlasti käia.

  olles käinud nii costa dauradal kui ka maltal, soovitaksin tegelikult 2 väikese lapsega hoopis türgit, sest sama raha eest saab meeletult uhked all inclusive hotellid. kui soovite midagi põnevat avastada, siis costa daurada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. märts 2018 at 17:24

   ma türgis olen käinud ja ei paelunud

   • Avatar
    Vasta Marvi 6. märts 2018 at 18:20

    Malta peaks ca 4 tundi lend olema..

    • Avatar
     Vasta S. 6. märts 2018 at 20:55

     Ma ei saa aru sellest Malta vaimustusest…käisin oktoobris ja no, maailmas on ikka tunduvalt paremaid kohti, kuhu minna. Malta on pooleldi araabiamaa, teed on augulised ja kõik nii vana ja kulunud. Meil üritati igalpool raha välja petta, kus võimalik ja see võlts külalislahkus oli minu jaoks nii läbibähtav. Pealegi, kuidas seal kivistel randadel lastega olla, pole mul aimugi, tundub veits ohtlik. Ilusaid kohti on ka, aga mina nt tagasi ei läheks.

     • Avatar
      Epp 6. märts 2018 at 22:57

      Voin küsida, et milles voi kuidas see ‘pooleldi araabiamaa’ väljendus (v.a. keel)?
      Ja kus kogesid võltsi külalislahkust?

 • Avatar
  Vasta Merily 6. märts 2018 at 17:03

  Barcelonasse sõidab Tallinnast umbes 4h (veidi vähem, oleneb lennujaamast). Soovitan igatahes Barcelonat – tegevust on märksa enam (näiteks 15€ ots leiab Barcelonast lennupileteid Ibizale, Mallorcale, Menorcale – väike vaheldus linnamelule). Barcelona linn koos oma ümbrusega on avastamist väärt, lisaks kaunid rannad ja kuurort. Malta seevastu pisike ning võib tekkida olukord, kus ühel hetkel on lihtsalt igav.

 • Avatar
  Vasta Liisa Vares 6. märts 2018 at 16:58

  Lähen märtsis maltale, mais Rhodosele ja augustis Gruusiasse. Pole kuskil neist varem käinud aga kõige rohkem ootan Gruusiat

 • Avatar
  Vasta K. 6. märts 2018 at 16:55

  Kõige lähem soe koht hetkel Egiptus. Lennuaeg mingi 5,5-6h
  Türgi ja Tenerife vist maikuust alates soojemad.