0
Uncategorized

üks kummaline “perepäev”

19. märts 2018

Täna oli meil jah puht juhuslikult natukene teistsugune perepäev, kui nii öelda võib. Nimelt käisime me Kardo ja Mariga Hageri hooldekodus kooki küpsetamas. Alguses pidime Kerliga koos minema, aga ta jäi eile öösel kahjuks haigeks ja seetõttu tuli hoopis oma pere kompanjoon kaasa.

Kes mäletab, siis ma sain koostöö raames VÄGA palju kondenspiima ja kuna ma selle kogusega midagi teha ei osanud, siis tuligi mõte vanakestega koos küpsetada. Hageris olid nad mõttele vägagi avatud ja nõnda me täna sinna läksime. Ühes käes hunnik kondenspiimasid ja teises HeyDay mahlad, mis samuti neile kingituseks olid.

Päris huvitav ettevõtmine oli – kohapeal elab umbes 90 inimest, aga küpsetama tulid muidugi ainult need, kes viitsisid ja tahtsid. Minu meelest oli päris palju huvilisi, kellega koos kokkasime.

Meie kokkamiscrew

Tegin vahepeal pilte ka ja lubasin elanikele, et tulen uuel nädalal tagasi, sedapuhku nendega pühademune värvima. Veel lubasin ma uuel nädalal kaasa võtta kõik täna klõpsitud pildid – et neil ka ikka endast mõni värskem foto oleks. Ma siia kõiki ei hakka üles riputama, aga mõnda pilti näitan ikka. Selle jaoks on neilt luba loomulikult  kenasti küsitud.

Näitasin tehtud pilti prouale, mille peale ta naeris, et 95 aasta kohta ikka veel päris kabe! On, eksju! 😀

Nemad tahtsid sõbrapilti saada 🙂

Ma pean tunnistama, et ma alguses natukene pelgasin küll minna, et noh, äkki need jutud peavadki paika, et sellised kohad on räämas ja õnnetud. Ma muidugi teiste kohta öelda ei tea, aga Hageris oli küll kõik ilusasti puhas ja vägagi ilus. Ei haisenud seal kuskil ja töötajad olid väga sõbralikud. Jutustasid ja aitasid seal elanikke, kellel abi vaja oli. Elanikud ise ka kiitsid, et kodus üksi oli nii igav, et seal lausa elu kihab. Noh, nii võib öelda küll, sest täna tegime kooki, siis täna õhtul esineb seal kandlemängija. Homme hakkavad savist meisterdama ja ülehomme samu kujusid värvima. Ja uuel nädalal siis munade värvimine. Üks proua naeris seal, et varsti koolitavad neist veel vanas eas kunstnikud välja ja puha.

Üks proua oli seal eriti sõbralik, tahtis kogu aeg kallistada ja juttu puhuda ja ühel hetkel kutsus Mari enda tuppa “komme otsima”.

Sealt nad lähevad!

Ma ausalt hea meelega lähen uuesti sinna tsillima, sest näha oli, et nad tahavad ka midagi oodata ja midagi teha. Muidugi juttu puhuda on ka tore, ma kujutan ette, et neil kõigil on nii palju ägedaid lugusid rääkida! Suur aitäh Polven Foods’ile kondenspiimade eest ja HeyDayle mahlade eest. Need maitsesid elanikele ja töötajatele väga 🙂 Ma käisin just poes ära ja ostsin täiega palju erinevaid munade värvimise vidinaid, et neil järgmine nädal kõigil huvitav oleks! Oh, oleks mul nüüd juba load :D!

Valmis koogid! Neid saavad nad täna õhtusöögi kõrvale magustoiduks 🙂


Today we happen to have a very different Family Day, if you can call it that. Me, Kardo and Mari went to Hageri retirement home to bake cake. Kerli was supposed to go with me, but she, unfortunately, got sick last night, so I took my family instead.

If you remember I got A LOT of condensed milk as part of a sponsorship and since I didn’t know what to do with that much I decided to go bake with the oldies. Hageri was on board with our idea and so we went there today. In one hand we had the condensed milk in the other HeyDay juices that we brought them as gifts.

It was quite an interesting event. There are 90 people living there, but only the ones who wanted or were bothered came to bake with us. I thought it was quite many people to bake with.

I also took some pictures and promised the residents I would be back next week, to color Easter eggs with them. I also promised I would take all the pictures I took today with me, so they would have a few newer pictures of themselves. I won’t upload all of them here, but show you just a selection. I have, of course, asked permission to do so.

I have to admit, I was a little scared to go, because of all the horror stories about how sad and dingy these places are. I can’t speak for other places, but Hageri was very nice and clean and beautiful. Nothing smelled and the employees were all very friendly. They chatted and helped anyone who needed it. The residents themselves said that they were so bored at home, but it’s so lively there. Well, you can say that, because today we baked cakes and tonight they are going to have a Estonian zither player. Tomorrow they are going to make figurines our of clay and the day after they are going to paint them. And then next week we are going over to decorate Easter eggs.  One lady was laughing that they are being trained to be artists in their old age.

One lady was very friendly, wanted to hug and talk all the time and then invited Mari to her room to “search for candy”

I am honestly going back to hang out with pleasure, because you could tell they want something to look forward to and something to do. Of course the chats are cool too, I can imagine they all have great stories to tell! A Big Thanks to Polven Foods for the condensed milk and to HeyDay for the juices. The residents and employees loved them 🙂 I just got back from the store and bought all kinds of cool Easter egg decorating stuff, so we would have dun next week. Oh, I just wish I already had my license :D!

Loe ka neid postitusi!

70 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Pille 23. märts 2018 at 23:14

  Minu meelest ei pane miski vanainimeste silmi rohkem särama kui väikesed lapsed. Ma ei mäleta, millal viimati kasvõi toidupoes niimoodi käidud saime, et Lili mõne memmekese või taadikesega naeratusi vahetanud poleks. Nii et kui uuesti lähed, siis võta aga oma pisipere kaasa, teed sellega vanakestele kindlasti eriti suurt rõõmu 🙂

 • Avatar
  Vasta Taki 21. märts 2018 at 15:06

  Oi need portreed on väga ilusad!
  Ja vanad inimesed ja lapsed sobivad kokku! Hea koos meisterdada ?

 • Avatar
  Vasta Kairixxx 21. märts 2018 at 09:27

  Huhh, üliarmas ja ilus ettevõtmine ? Ühinen kõikide eelkiitjatega ?

 • Avatar
  Vasta Ann 21. märts 2018 at 01:13

  Väga väga äge ettevôtmine ja super pildid — aitäh, et jagasid!

 • Avatar
  Vasta Morgie 20. märts 2018 at 15:36

  Kuule, väga ilusad pildid!
  Päris tihti vanainimesed ise ei taha, et neid pildistataks (oh mis nüüd mina, vana inimene).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. märts 2018 at 15:37

   Osad ei tahtnudki, ega sundima ei hakanud 😀

 • Avatar
  Vasta Melissa 20. märts 2018 at 13:30

  Nende elunäinud silmade tagant paistab noorte neiude/noormeeste pilk…

 • Avatar
  Vasta Helen 20. märts 2018 at 12:25

  Nii ilus. Väga head pildid. Superpildid. Spetsialiseeru ümber, neid tittede pildistajaid on kõik kohad täis, aga vanainimeste nishsh on ilmselt täitmata… Selle 95-aastase memme pilt on täiesti auhinda väärt… (pühin minagi heldimuspisara).
  Väga ilus lugu. Aitäh.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. märts 2018 at 13:10

   Aitäh! Tead, kunagi ma tegin pakkumise, et kes tahavad oma vanuritest emade-isade, vanaemade-vanaisadega pilti teha, et tegin eripakkumise ja sooduka – keegi ei tahtnud 😀 Ikka ainult lapsi tahetakse pildistada kahjuks 🙁

 • Avatar
  Vasta Kris 20. märts 2018 at 10:15

  Nii ilusad ja siirad fotod!!! Tore, et käisite ja sa jagad neid hetki.
  Olen oma õpingute raames samuti külastanud mitu hooldekodu ja kahjuks pean tunnistama, et sealbe elu on kurb.. eakate tegevusetus ja apaatsus surus jubedalt peale. Väga kahju oli haigetest, kes liikuda ise ei saanud jne..
  Tore, et mõneski kohas on memmed taadid rõõmsad.

 • Avatar
  Vasta aadu 20. märts 2018 at 09:43

  Mariann, kui lähete mune värvima, siis võta natuke sibulakoori (neid saab poest tasuta, kui küsida) ka kaasa, sest vanamemmed on harjunud sibulakoortega mune värvima, võib-olla on need praeguse aja värvid ja lakid neile pisut võõramad ja ka käsi pole enam nii kindel. See on vaid soovitus, eks sa teed ise, kuidas parem. Igatahes – tublid olete!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. märts 2018 at 11:07

   Jah, sibulakoored on nagunii seal olemas 🙂

 • Avatar
  Vasta Ülle 20. märts 2018 at 00:03

  Väga armas ja südant liigutav, minul lihtsalt pisarad jooksid, ka minu 90 aastane ema on hooldekodus. Need memmekesed ja taadikesed on tõesti nii siirad ja armsad ning väärivad õnnelikku vanaduspõlve.

 • Avatar
  Vasta Reelika 19. märts 2018 at 22:57

  Mallukas, Sa oled imeline ? Need vanainimesed fotodel on nii ilusad ja armsad. Väga südamlikud olete terve perega, respekt!
  Tõeline pisarakiskuja on see artikkel?

 • Avatar
  Vasta Katrina 19. märts 2018 at 22:42

  Armas Mariann! Teed imelisi tegusid! Vaatasin pilte ja pisarad tikkusid silma! Kuna minu ema töötab samuti hooldekodus siis tean täpselt kui palju rõõmu ja vaheldust sellised “väikesed” tegemised vanadele toovad. 🙂

 • Avatar
  Vasta Killu 19. märts 2018 at 22:34

  Nende vanakeste silmi vaadates tekib endal pisarad silma! No niiiiii armas!

 • Avatar
  Vasta Kerttu 19. märts 2018 at 22:33

  Aitäh Sulle, Mariann! 🙂

  Mulle läksid need pildid nii tohutult hinge ja tekkis meeletu igatsus oma vanaemade järgi. Vanaisa suri kui olin väga väike, aga vanaemadega olin tegelikult väga lähedane. Lihtsalt liiga iseenesest mõistetavana võtsin ma neid ja võib-olla käitusin kohati ükskõikselt, nagu teismelised ja noored ikka, eriti kui nad liiga palju küsisid ja uurisid.

  Aga sellest kõigest ei saa tegelikult tihti varem aru kui siis, kui oled nendest kallitest inimestest ilma jäänud. Tahaksin veel kasvõi ühte päeva, et istuda nendega maha, kuulata nende jutte nooruspõlvest ja elust… ohh, aga vähemalt on mälestused, mida endaga kaasas kanda.

  Hoidke ja austage oma vanavanemaid! Neid ei jätku igaveseks. Nautige seda aega, mis teile koos kingitud on. Käige neil külas, ka siis kui nad on hooldekodus. Ma tean, et minule tuletas see nüüd küll meelde, et oma allesjäänud vanaisaga rohkem suhelda ja talle näidata, et ta on minu jaoks väga kallis! Ja isegi kui nad on torisevad ja pahurad – uskuge mind, see ei ole seepärast, et nad oleks pahad inimesed. Vanus lihtsalt teeb inimestega mõnikord nii.

  Tänan Sind veelkord, Mariann. See oli Sinu poolt tohutult armas ja siiras samm! 🙂

 • Avatar
  Vasta Kai 19. märts 2018 at 22:26

  Ma olen sinu blogi vahelduva eduga juba mitu aastat ja suurem osa ajast, on mul sinust suhteliselt negatiivne arvamus. Mingil hetkel olidki Marimellidega suhteliselt samal tasemel ( tsiteerides perekooli: labane, provotseeriv jne).

  Aga milline areng on toimunud viimase aastaga! Tõesti vinge näha kuidas sa oled kasvanud koos blogiga labasest ropu suuga hüsteerikust täiesti imetlusväärseks inimeseks! Hea võrldus jälle Marimellidega, ahned (khm khm -iphone), “majanduslikult sõltumatud” (haha-lubage naerda) ning “sõber tõi juhuslikult kondenspiima” (pidades lugejaid lollideks). Nende tase ja maine käib lausa katastroofilise kiirusega alla, samas kui sina oled hoopis vastupidine.

  Vaatasin pilte, pisarad silmas 🙂 Jõudu ja jaksu sulle ja su perele!

 • Avatar
  Vasta K. 19. märts 2018 at 22:03

  See siiras rõõm nende kõigi silmis on kirjeldamatu! Jõhkralt armas! ❤️

 • Avatar
  Vasta Mimi 19. märts 2018 at 22:01

  Väga liigutav ja armas ettevõtmine. Ja need ilusad vanainimesed. Ei tundugi nii vanad:) hästi armas ja soe postitus, kui saaksin ja veel osalejaid vajad, anna ainult teada, kui võimalik, kohe ühineksin!

 • Avatar
  Vasta Eliko 19. märts 2018 at 20:51

  Oiiii, ka minu süda sulas – Te olete ikka tõesti mega armsad! Enda vanaema igatsus tuli peale. 🙂

  Väga head fotod oled tabanud ka. :))

  Vaatasime just Kuuurija saadet ja see hooldekodu seal saates oli ikka täitsa õõvastav. Sa veensid mind sellega, et on olemas ikka väga kihvte hooldekodusi, kus nii lahedad, positiivsed ja hooldatud vanakesed.
  Kui oluline on ikka ennem uurida, millise hooldekodu ja vanadekoduga on tegu.

  Neid kooke/pirukaid tahaks isegi, mis seal valmis tegite ;))) ?

  Aga tõesti respect ja minumeelest on nii armas, et Su mees kaasa tuli koos lastega. 🙂

 • Avatar
  Vasta Katriinu 19. märts 2018 at 20:50

  Mina soovitan sul kindlasti need vanakeste pildid välja printida ja kui tagasi lähed neile kinkida – see väga rõõmustab neid!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 20:50

   Aga seda ma ju teengi 🙂

 • Avatar
  Vasta M 19. märts 2018 at 20:34

  Pisar silmis vaatan neid pilte . Nii kenad vanakeded ! Sinule suur aitäh sellise heateo eest! Usun et nad mitu päeva järjest seal muljetavad üsteisele teie perest (Marist eriti kindlasti) .
  Tõesti suur pai teile selle eest et viitsisite sellist asja teha !

 • Avatar
  Vasta SS 19. märts 2018 at 20:30

  Nii-nii super ettevõtmine! Ilmselgelt ei ole võimalik nende tänu ja rõõmu sõnadesse panna! 🙂 ja kui palju on üle Eesti teisigi hooldekodusid, kuhu selline pere või inimesed oodatud oleks! Kui vähegi võimalik, võiks sellest teie pere traditsioon saada.. Äkki õnnestuks kasvõi iga kuu erinevad inimesed kokku kogda, et neile seal üks tore päev korraldada 🙂 hea meelega lööks isegi kampa, aga hetkel töö ja kooli lõpetasmise kõrvalt pole enda perelegi aega.

 • Avatar
  Vasta triinuke 19. märts 2018 at 20:20

  nii tore ettevõtmine. väga armas oled, Mariann 🙂

 • Avatar
  Vasta E4 19. märts 2018 at 19:59

  Väga ilusad ja siirad pildid! Pole kunagi sinu piltidest vaimustunud olnud,aga need meeldivad väga!
  Ja muidagi super ettevótmine!??

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 20:40

   No aitäh 🙂

 • Avatar
  Vasta J 19. märts 2018 at 19:50

  Appi, kas ma kaasa tohin tulla?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 19:53

   ikka 🙂

   • Avatar
    Vasta J 19. märts 2018 at 19:58

    Aga täitsa päriselt mõtlen, mis päeval munadevärvimine toimub? ?

 • Avatar
  Vasta Anne 19. märts 2018 at 19:38

  Ma pole mitte kunagi kuskil kommenteerinud aga nüüd tundsin et ma pean seda ütlema. Sa oled nii siiras ja armas inimene!

 • Avatar
  Vasta J 19. märts 2018 at 18:44

  Kui armas ettevõtmine ja kui ilusad pildid ?
  “Mammasid” vaadates muutub süda nii häredaks miskipärast…

  Minu vanaema oli ka hooldekodus, just sellises nagu sa vôid kuskilt lugeda ? sp vist ongi kuidagi häre vaadata…

  Te olete lihtsalt ütlemata vinge pere! ?

 • Avatar
  Vasta Kristi 19. märts 2018 at 18:41

  Ilus tegu, hingega pildid! Eriti meeldib mulle see kus Mari läheb memmega kommijahile. See on lihtsalt nii kõnekas pilt- üks kes on elu näinud ja teine, kellel kõik alles ees! Suurepärane et leidsite aega veeta eakatega?

 • Avatar
  Vasta Visuaal 19. märts 2018 at 18:21

  Mingi kannelimängija… jeerum, nohh! Kandlemängija on see. Pea lugu ikka loomeinimesest, ta käib ka vanureid aitamas nagu sina.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 18:23

   Jumala eest, kas sulle tundus, et ma üritasin KANDLEMÄNGIJAT kuidagi halvustada? Ei ole vaja ärrituda, oleks piisanud lihtsalt ka veale osutamast 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 19. märts 2018 at 18:15

  Väga tore ja ilus ettevõtmine, tegi lausa südame hellaks! Sa oled ikka üks ääretult tubli naine ja tore, et sa neile rõõmu valmistad!
  Soovin sulle palju edaspidiseid kordaminekuid!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 18:25

   No mis sa nüüd, ega see nüüd palju rohkem ei võtnud, kui paar tundi elust 🙂 Endal oli ka tore!

 • Avatar
  Vasta Marit 19. märts 2018 at 18:08

  Imelised pildid! Eriti portreed. Ja järgm kord kui autojuhti/ abi vaja, anna märku. Tulen hea meelega 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 19. märts 2018 at 18:05

  Olen aastaid su fänn ja lugeja ning ikka rõõmsalt kaasa elanud su heategudele. Üldiselt loen enamikke neid heateo postitusi suht kivi näoga, aga vot tänase postitusega pühkisin pisaraid küllaga. Just nende vahvate piltide peale hakkas selline härdam olek. Super ettevõtmine!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 18:25

   No mis te nutate, lillekesed 😀

 • Avatar
  Vasta G. 19. märts 2018 at 18:01

  Appi? Kui ilusad inimesed,
  nii siirad ja armsad. Sinu ettevõtmised üllatavad aina rohkem Mariann?

 • Avatar
  Vasta Liina 19. märts 2018 at 17:47

  Kas ma olen ainuke, kes neid pilte vaadates praegu nutma hakkas? Miks vanainimesed mind nutma ajavad? Aaaagghhh, whyyyy?? Ma ei suuda kommenteerida, kui armas ja tore ettevõtmine, sest muidu ma hakkan uuesti nutma….and here I go again???

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 17:54

   Ära nuta, meil oli täitsa tore :D!

   • Avatar
    Vasta Kadi 19. märts 2018 at 18:26

    Mina ka nutan. Rõõmust või heldimusest või ma ei tea.
    Tahaks kohe kõiki neid ja teid punti suruda ja kallistada 😛
    ❤❤❤❤❤❤

  • Avatar
   Vasta Kats 19. märts 2018 at 18:10

   Ei ole ainuke…mul konkreetselt pisarad voolavad.. Kuidagi nii siira emotsiooniga pildid! ?

 • Avatar
  Vasta K. 19. märts 2018 at 17:43

  Nii meeletult siiras ja armas!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 18:26

   Vanainimesed on minu meelest juba selle pärast siiramad, et nad on nii kaua elu näinud ja teavad, et positiivsus ja ausus on alati elu võti 🙂 Ei viitsi nemad õelutseda, ega toriseda 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 19. märts 2018 at 22:04

    Ma olen vanadekodus töötanud. Usu, mõned viitsivad. 😀
    Nii ilus tõesti, et käiiste seal!

 • Avatar
  Vasta muumi 19. märts 2018 at 17:39

  Appi, kui armas!

 • Avatar
  Vasta Evelin 19. märts 2018 at 17:38

  Te olete ikka üks äge perekond!:) Lapsed, loomad, vanakesed- kõigiga tulete toime:)

  Ma kunagi, siis kui Koplis veel Sepa supiköök avatud oli, käisin seal vabatahtlikuks ja nende kodutute ja muude sööjatega oli ka igati lahe kogemus suhelda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 17:39

   Ma tegelikult olen hästi-hästi ammu tahtnud kuskile hooldekodusse minna, sest minu papa oli ka enne surma sellises kohas ja ma mäletan, et tal oli hirmus igav…

   • Avatar
    Vasta Evelin 19. märts 2018 at 17:45

    Olen üsna mitmeid uurimusi lugenud ja üksildus pidigi vanurite (ja üldse inimeste) jaoks kõige suurem probleem olema. Ja üksildane võib olla ka seltskonnas.
    Päris mitmes Euroopa riigis on igasuguseid vahvaid lahendusi leitud. Praegu tuleb meelde, et kusagil pakkus hooldekodu kohaliku ülikooli tudengitele võimalust tasuta hooldekodus elada, tingimuseks oli, et nad suhlevad ja hängivad minimaalselt mingi kindla arvu tunde nädalas nende vanakestega (rohkem võis ka alati teha). Ja kusagil teises riigis asuvad lasteaed ja hooldekodu koos, nii et lapsed ja vanakesed tšillivad ja teevad koos igasuguseid asju. Väga äge mu meelest.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 17:52

     Jaa, ma olen ka kuulnud mõlemast lahendusest ja minu meelest need on mõlemad nii ägedad mõtted! Eestis on aga minu meelest need hooldekodud enamasti “in the middle of nowhere”, et raske oleks seal kellelegi majutust pakkuda. Nõuded ka nii hullud! Seal hageris kolmas korrus on tühi, sest ei vasta uutele nõuetele (kuigi euroremont jne).

     • Avatar
      Evelin 19. märts 2018 at 17:57

      Küll see valdkond meil ka pikapeale areneb, mul on sellesse usku:)

 • Avatar
  Vasta kate 19. märts 2018 at 17:36

  Vahva 🙂

 • Avatar
  Vasta Elve 19. märts 2018 at 17:33

  Väga armas ettevõtmine. Mul läksid silmad märjaks, sest mind vaevavad siiani süümekad, et ma oma ema lasin hooldekodusse paigutada. Tegelikult oli too variant talle parim, mis tol hetkel võimalik oli. Hooldekodu ei olnud pooltki nii luksuslik, kui sinu külastatud koht, aga ma olen siiralt tänulik, et tolle hooldekodu töötajad mu ema eest hoolitsesid.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 17:40

   Minu vanaisa oli ka kunagi hooldekodus.. Mõnikord ei ole lihtsalt muud võimalust kahjuks!

 • Avatar
  Vasta S. 19. märts 2018 at 17:32

  Issand kui armas. Pisar tuleb lausa silme sellist asja lugedes.

 • Avatar
  Vasta K.D 19. märts 2018 at 17:32

  Ma vist ikka olen täitsa lolliks läinud… nii ilus jutt ja armasd pildid aga ma loen silmad märjad ??
  Ma ei teagi miks… igaljuhul super ettevõtmine!
  Te olete imeline perekond!
  Jõudu ja jaksu toimetamisel ❤️ Usun, et kõik see hea tuleb teile ringiga tagasi ?

  • Avatar
   Vasta Elve 19. märts 2018 at 20:10

   Nutma ei aja ainult kurvad asjad. Nutma(vähemalt mind küll) ajavad ka ilusad ja südamlikud asjad. Tundub, et ma ei ole siis ainuke, kellele Marianni tänane postitus südamesse läks. 🙂

 • Avatar
  Vasta kurij 19. märts 2018 at 17:27

  Oijah…nende vanakeste silmad…meenutavad mulle mu enda vanaemasid, kes kahjuks juba aasta aega meie seast lahkusid. Nutt tuleb peale..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 17:40

   Just, need silmad! Meenutasid natukene minu papa silmi ka. Sellised kortsulised ja kurrulised, aga nii… headust täis kuidagi.

 • Avatar
  Vasta põmm 19. märts 2018 at 17:27

  Pisar tuli silma piltide peale. Päris ausalt! Head asja teed, Mallukas!

 • Avatar
  Vasta MP 19. märts 2018 at 17:26

  Oehh, kui vahva!!! Tegi südame kohe nii soojaks, et armastus ei mahu mu sisse enam ära. Supper kihvt ettevõtmine ja kõik säravad seal! 🙂 🙂 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristin 19. märts 2018 at 17:24

  Ma just vaatasin eile ühte “õudukat” vanainimestest, nüûd tundub oma vanaemagi veits creepyna ? aga megatore, et selliseid ettevõtmisi teed!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. märts 2018 at 17:41

   Haha, kas sa vaatasid seda the Strangersit? See oli MEGA õudne 😀

 • Avatar
  Vasta MMM 19. märts 2018 at 17:22

  Aitäh,lihtsalt Aitäh !!!!!

 • Avatar
  Vasta Kats 19. märts 2018 at 17:21

  Nii siirad ja armsad pildid. Ja kogu see ettevõtmine❤️Lihtsalt supper 🙂

 • Avatar
  Vasta Greete 19. märts 2018 at 17:20

  Nii ilusad ja elurõõmsad pildid!!! Super!