Tegelikult päris nii ka ei olnud, aga noh… umbes. Mingi aeg tagasi kutsus sõber sünnipäevale. Ainult, et see sünnipäev toimub Barcelona kandis. Täpsemalt Calonge linna külje all, kuhu ta villa rentis. Kuna nende pere on täpselt sama suur kui meie oma (2 täiskasvanut+sülelaps+väikelaps), siis teadsid nad meile öelda, et piletid edasi-tagasi maksavad natukene üle 800€. Mul aga hakkas rahast natukene kahju, pole praegu teisega nagu siin enam nii oluliselt priisata ka ja suvel ju veel kaks reisi ees. Juuni alguses lähme Maltale ja juuni lõpus sõbrannaga Santorinile. Seega otsustasin ma üks kord elus OODATA ja mõelda välja, kuidas ma endale odavamad piletid saaksin.

Esiteks leidsin ma lehe Airhint.com, kus saab sisse lüüa aja, millal sa Ryanairiga reisida soovid ja see pakub sulle, kas on mõttekas piletid ära osta või mitte. Esmene kord, kui lehte katsetasin, ütles see mulle nii:

Kuna meil otseselt ostmisega kiiret ei olnud, siis lasimegi “asjal settida” ja ei tormanud kohe pileteid ära ostma. Ütleme nii, et väärt leht on, sest täna tuli mulle sealt e-mail (sai regada, et kas tahad update’sid saada), et nüüd on palju mõnusam aeg piletite ära ostmiseks. Tõsi, oli jah!

Lihtsalt teile infoks, et need Ryanairi hinnad muutuvad nii ruttu, et kui me paar tundi hiljem ostma hakkasime, olid hinnad juba 57€ per pilet. Ma ma nüüd siiski igaks petteks oodata enam ei tihanud ja ostsin piletid kiiresti ära. Mitte ka 57€ eest, sest me ei tahtnud kõige odavamaid pileteid võtta. Seal on mingi kolm “levelit” pileteid, me võtsime need keskmised. Esiteks siis saab 20kg pagasit kaasa võtta ja teiseks selle pärast, et siis saame kindlasti koos istuda. Ryanair pole ilmaasjata nii odav, see keerab ikka iga asja eest korralikult trahve.

Muuseas, ma oma “säästuotsingutega” leidsin sellise lehe, mis hoiatab trahvide eest, mida Ryanair teeb. Näiteks enamike lendudega pead sa tegema online check-in’i, aga Ryanairis tuleb kindlasti see välja ka printida. IGA leht, sest isegi kui ühel lehel on ala reklaam, siis loetakse seda puuduvaks leheks ja pead maksma selle eest, et nad selle sulle ise uuesti välja prindiks.

Kindlasti tasub ka 100x üle kontrollida, et nimesid kirjutades ei ole sisse tulnud ühtegi näpukat. Selle vahetamine maksab 160€.

Vaata üle ka Ryanairi käsipagasi mõõdud. Enamasti lubatakse pardale kuni 20 kg, Ryanairil on see 15. Lisaks on nende käsipagasi mõõt väga ebastandartne ja väiksem kui muidu. Kui sul on suurem käsipagasi kott, siis maksad jälle juurde. Lihtsalt ettevaatuseks mainin.

Calonge rand, mis asub meist 3km kaugusel.

Meie tagasihoidlik elamine maikuu kümneks päevaks. Teate, mis mu lemmikosa on? See bassein on soojendusega!

Vot, selline jutukene siia reedeõhtusse. Nüüd ei jää muud üle, kui maid oodata, sest mul on sellest lumest ja külmast kopp ikka jumala ees, saaks ükskord sooja, siis oleks maailm juba palju ilusam koht! Mari ei jõua ka ära oodata, et saaks juba minna. Toppis endale kilekotti 3 kleiti ja oli enda sõnul valmis kohe minema, mis siin enam muneda!

Aga seda AirHint lehte ma enam vaadata ei taha, sest raudselt need piletid lähevad ikkagi veel odavamaks ja siis ma pean kassima, et miks ma oodata ei võinud :D


Actually it wasn’t really like that, but well, kind of. A friend invited me to her birthday. The only thing was it was going to be somewhere in Barcelona area. Next to the city Calonge to be exact, where she rented a villa. Sincwe their family is the same size as ours (2 adults + a baby+a toddler) they told us that return tickets are just over 800 €. I didn’t want to spend that much, because I don’t really have it to spear at the moment and there’s also two other trips during summer. Malta in the beginning of June and Santorini with my friend in the end of June. So once in my life I decided to WAIT and figure out how I could get cheaper tickets.

Firstly I found this site called Airhint.com, where you can put in when you want to fly Ryanair and it will tell you if it’s a good time to get tickets or not. The first result I got you can see on the first picture in this post.

Since I wasn’t in a hurry to buy the tickets I let “it set” and didn’t rush to get the tickets. Lets say that it’s a great site, because today I got an email notification (you can register to get updates), that now is a way better time to get the tickets I want. And it was true! (second image on the post)

Just for info, Ryanair ticket prices change so often that when I went to buy the tickets a few hours later the prices had gone up to 57€ per ticket. I didn’t dare to wait any longer and quickly bought them. And not even for the 57€, because we didn’t want the the cheapest tickets. There are three “levels” of tickets and we got the middle ones. Firstly we got 20kg luggage included and secondly because we are guaranteed to sit together. Ryanair is so cheap for a reason, they will charge you for everything.

By the way in my “budget search” I also found this site which warns you about all the fees Ryanair has. For example most airlines have online check-in, but with Ryanair you absolutely have to print it out too. EVERY page, because even if one page has only ads, they will consider it a missing page and will charge you for printing it out for you.

Always check 100x that you didn’t make a type when entering a name. Name changes are 160€

Also check out Ryanair’s hand luggage measurements. Mostly you can take up to 20 kg of luggage on board, Ryanair only allows 15. In addition their hand luggage size is very nonstandard and smaller than usual. If you have a bigger hand luggage bag you will once again be charged. Just saying.

So that’s the little story I have this Friday night. Now there’s nothing left to do but wait for May, because I am sick and tired of this snow and cold, I can’t wait to be in the warmth, the world would be such a better place! Mari can’t also wait to go. She put 3 dresses in a plastic and said she was ready, lets go, what are we witing for!

But now I don’t want to see the AirHint page anymore, because I am certain the prices are going be cheaper again and then I have to stress about why I didn’t wait longer :D

Jaga: