0
REISIMINE

kle, läheks Barcelonasse? / Hey, lets go to Barcelona?

23. märts 2018

Tegelikult päris nii ka ei olnud, aga noh… umbes. Mingi aeg tagasi kutsus sõber sünnipäevale. Ainult, et see sünnipäev toimub Barcelona kandis. Täpsemalt Calonge linna külje all, kuhu ta villa rentis. Kuna nende pere on täpselt sama suur kui meie oma (2 täiskasvanut+sülelaps+väikelaps), siis teadsid nad meile öelda, et piletid edasi-tagasi maksavad natukene üle 800€. Mul aga hakkas rahast natukene kahju, pole praegu teisega nagu siin enam nii oluliselt priisata ka ja suvel ju veel kaks reisi ees. Juuni alguses lähme Maltale ja juuni lõpus sõbrannaga Santorinile. Seega otsustasin ma üks kord elus OODATA ja mõelda välja, kuidas ma endale odavamad piletid saaksin.

Esiteks leidsin ma lehe Airhint.com, kus saab sisse lüüa aja, millal sa Ryanairiga reisida soovid ja see pakub sulle, kas on mõttekas piletid ära osta või mitte. Esmene kord, kui lehte katsetasin, ütles see mulle nii:

Kuna meil otseselt ostmisega kiiret ei olnud, siis lasimegi “asjal settida” ja ei tormanud kohe pileteid ära ostma. Ütleme nii, et väärt leht on, sest täna tuli mulle sealt e-mail (sai regada, et kas tahad update’sid saada), et nüüd on palju mõnusam aeg piletite ära ostmiseks. Tõsi, oli jah!

Lihtsalt teile infoks, et need Ryanairi hinnad muutuvad nii ruttu, et kui me paar tundi hiljem ostma hakkasime, olid hinnad juba 57€ per pilet. Ma ma nüüd siiski igaks petteks oodata enam ei tihanud ja ostsin piletid kiiresti ära. Mitte ka 57€ eest, sest me ei tahtnud kõige odavamaid pileteid võtta. Seal on mingi kolm “levelit” pileteid, me võtsime need keskmised. Esiteks siis saab 20kg pagasit kaasa võtta ja teiseks selle pärast, et siis saame kindlasti koos istuda. Ryanair pole ilmaasjata nii odav, see keerab ikka iga asja eest korralikult trahve.

Muuseas, ma oma “säästuotsingutega” leidsin sellise lehe, mis hoiatab trahvide eest, mida Ryanair teeb. Näiteks enamike lendudega pead sa tegema online check-in’i, aga Ryanairis tuleb kindlasti see välja ka printida. IGA leht, sest isegi kui ühel lehel on ala reklaam, siis loetakse seda puuduvaks leheks ja pead maksma selle eest, et nad selle sulle ise uuesti välja prindiks.

Kindlasti tasub ka 100x üle kontrollida, et nimesid kirjutades ei ole sisse tulnud ühtegi näpukat. Selle vahetamine maksab 160€.

Vaata üle ka Ryanairi käsipagasi mõõdud. Enamasti lubatakse pardale kuni 20 kg, Ryanairil on see 15. Lisaks on nende käsipagasi mõõt väga ebastandartne ja väiksem kui muidu. Kui sul on suurem käsipagasi kott, siis maksad jälle juurde. Lihtsalt ettevaatuseks mainin.

Calonge rand, mis asub meist 3km kaugusel.

Meie tagasihoidlik elamine maikuu kümneks päevaks. Teate, mis mu lemmikosa on? See bassein on soojendusega!

Vot, selline jutukene siia reedeõhtusse. Nüüd ei jää muud üle, kui maid oodata, sest mul on sellest lumest ja külmast kopp ikka jumala ees, saaks ükskord sooja, siis oleks maailm juba palju ilusam koht! Mari ei jõua ka ära oodata, et saaks juba minna. Toppis endale kilekotti 3 kleiti ja oli enda sõnul valmis kohe minema, mis siin enam muneda!

Aga seda AirHint lehte ma enam vaadata ei taha, sest raudselt need piletid lähevad ikkagi veel odavamaks ja siis ma pean kassima, et miks ma oodata ei võinud 😀


Actually it wasn’t really like that, but well, kind of. A friend invited me to her birthday. The only thing was it was going to be somewhere in Barcelona area. Next to the city Calonge to be exact, where she rented a villa. Sincwe their family is the same size as ours (2 adults + a baby+a toddler) they told us that return tickets are just over 800 €. I didn’t want to spend that much, because I don’t really have it to spear at the moment and there’s also two other trips during summer. Malta in the beginning of June and Santorini with my friend in the end of June. So once in my life I decided to WAIT and figure out how I could get cheaper tickets.

Firstly I found this site called Airhint.com, where you can put in when you want to fly Ryanair and it will tell you if it’s a good time to get tickets or not. The first result I got you can see on the first picture in this post.

Since I wasn’t in a hurry to buy the tickets I let “it set” and didn’t rush to get the tickets. Lets say that it’s a great site, because today I got an email notification (you can register to get updates), that now is a way better time to get the tickets I want. And it was true! (second image on the post)

Just for info, Ryanair ticket prices change so often that when I went to buy the tickets a few hours later the prices had gone up to 57€ per ticket. I didn’t dare to wait any longer and quickly bought them. And not even for the 57€, because we didn’t want the the cheapest tickets. There are three “levels” of tickets and we got the middle ones. Firstly we got 20kg luggage included and secondly because we are guaranteed to sit together. Ryanair is so cheap for a reason, they will charge you for everything.

By the way in my “budget search” I also found this site which warns you about all the fees Ryanair has. For example most airlines have online check-in, but with Ryanair you absolutely have to print it out too. EVERY page, because even if one page has only ads, they will consider it a missing page and will charge you for printing it out for you.

Always check 100x that you didn’t make a type when entering a name. Name changes are 160€

Also check out Ryanair’s hand luggage measurements. Mostly you can take up to 20 kg of luggage on board, Ryanair only allows 15. In addition their hand luggage size is very nonstandard and smaller than usual. If you have a bigger hand luggage bag you will once again be charged. Just saying.

So that’s the little story I have this Friday night. Now there’s nothing left to do but wait for May, because I am sick and tired of this snow and cold, I can’t wait to be in the warmth, the world would be such a better place! Mari can’t also wait to go. She put 3 dresses in a plastic and said she was ready, lets go, what are we witing for!

But now I don’t want to see the AirHint page anymore, because I am certain the prices are going be cheaper again and then I have to stress about why I didn’t wait longer 😀

Loe ka neid postitusi!

29 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Maria 27. märts 2018 at 09:21

  kuidas te parast lendu oma ööbimiskohta saate? Me lahme ka sinna kanti 5. mai ja just avastasin, et See Ryanairi lend jõuab nii hilja, et autot enam rentida ei saa, nagu me plaanisime, seega oleks ideid vaja :).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. märts 2018 at 13:59

   taksoga 🙂

 • Avatar
  Vasta Isa Brown 26. märts 2018 at 10:56

  50 km võib sul see koht Gironast olla. Aga Calonge on Barcelonast üle 100 km kaugusel.

 • Avatar
  Vasta Lumehelves 26. märts 2018 at 10:50

  Mina tean seda, et kui lendab pere, st et laps on kaasas, siis saate nii või naa kokku istuda ja ise kohad valida, kui pileti ostate, ka selle standard fare piletiga, mina vähemalt 2017 juulis sain 🙂
  Samuti ei kontrolli keegi ka pagasi suurust, meie lennul aga oli mingi teema pagasitega, et üles panna ei mahu väga palju, seega käis üks teenindaja saba juures, kui oli pardale mineku aeg ja valis silma järgi suuremad kohvrid (meil mehega olid need suuremad kohvrid aga a la 20 tk veel oli neid) kes said kleepsu kkohvrile ja me pidime need lihtsalt õue kärule jätma, midagi juurde maksma ei pidanud 🙂 keegi kuri ka ei olnud.

 • Avatar
  Vasta Isa Brown 26. märts 2018 at 08:26

  See linnake on ju Barcelonast üle 100 km kaugusel. Sama hea oleks öelda, et lähme Tallinna, aga lähete hoopis Rakverre ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. märts 2018 at 09:48

   see on tegelt 50 km, aga jah, sinnakanti ikkagi. hull teema 😀

   • Avatar
    Vasta Isa Brown 26. märts 2018 at 10:54

    50 km võib see koht sul Gironast olla. Aga Calonge on Barcelonast üle 100 km kaugusel.

    • Avatar
     Vasta Kellu 28. märts 2018 at 21:04

     Jah,vahe on 116km 😉

 • Avatar
  Vasta Kaili 24. märts 2018 at 15:00

  Me läheme perega (mina, mees, 2 last) 1. juunil nädalaks paketireisiga Barcelonasse. Väga huvitav oleks lugeda, mis seal kohapeal täpsemalt lastega huvitavat teha võiks.

 • Avatar
  Vasta Diana 24. märts 2018 at 11:25

  Nii hea postitus. Tahaks ka soojale maale aga kuna töö körvalt seda hetkel teha ei saa siis plaanisin mehe sünnipäevaks Pariisi viia, 4 päeva. Vaatasin vahepeal ryanair pileteid ja mõtlesin sellega minna, kuid ausalt seal see süsteem tundub nii keeruline. Nüüd tean millest hoiduda ja kuna,kuidas bronnida :D. Tänks!

 • Avatar
  Vasta Kristel 24. märts 2018 at 07:16

  Päris nii hull see Ryanair ka pole 😀 No nimed ma olen alati jah õigesti kirjutanud, seega selle vahetamise trahvisummat ma ei tea, aga need 5-6 korda kui ma selle firmga lennanud olen siis käsipagasit pole mitte kunagi mõõdetud, kuigi mul on olnud see tavalisemate mõõtudega, mitte nende cm siit ja cm sealt väiksem. Ja kui check-in teha Ryanairi äpis siis ei pea printima midagi. Boarding pass on sul telefonis ja kõik vinksvonks.
  Ma usun, et sul läheb ka kõik libedalt 🙂

 • Avatar
  Vasta m 23. märts 2018 at 22:34

  Pliis võtke kaasa keegi!

 • Avatar
  Vasta Mirjam 23. märts 2018 at 22:01

  Käisin sügisel Ryanairiga Maltal. Meil oli online check in tehtud ja piletid prinditud aga neid kotist välja ei võtnudki, sest saime kenasti mobiilis näidatud piletitega läbi. Nii sinna minnes kui tagasi tulles.

  • Avatar
   Vasta Mirjam 23. märts 2018 at 22:12

   Kui nüüd mõtlema hakata, siis ei mahtunud ka meie kohvrid kummalgi nendesse boxidesse, kust saab enda kohvri mõõtu kontrollida. Põdesin hirmsasti selle pärast aga nägin ümberringi inimestel veel rohkem punnis kohvreid ja keegi ei kontrollinud neid kellelgi. Kõik said enda kompsudega kenasti lennule.
   Aastaid varem siiski oli meil juhus kus ilmselt vaadati, et kohver silma järgi ületab mõõdu ja kästi toppida sinna nö boxi. Kohver iseenesest oleks mahtunud aga tänu mingitele jurakatele ratastele ei tahtnud minna ei üht ega teistpidi. Vangutati küll pead ja vaadati viltuse suuga aga kuna pakkusime, et võime kohvri rattad alt ära keerata, siis löödi siiski käega ja lasti lennule.
   Pole küll ryaniga väga palju kogemusi aga ilmselt nad siiski mingeid pistelisi kontrolle teevad.

 • Avatar
  Vasta Marii 23. märts 2018 at 21:15

  Kust need faktid tulid? 😀

  Käsipagas enamikul lennufirmadest kuskil 7-12 kilo, Ryanair on isegi üks väheseid lennufirmasid, mis lubab kaht kotti pardale võtta, üks neist suht tavamõõtmetes kohvrike (mis küll sellisel juhul väravast alla pagasiruumi pannakse ja mille saad pärast kätte pagasilindilt) ja teine, väiksem kott.

  Kui oled broneerimisel teinud nimedes vea, laseb Ryanair neid muuta 24 tunni jooksul nende kodulehel oma bookingu alt. Summa, mida nimetasid, ei ole trahv, see ongi nende hinnakirjajärgne tasu pileti vormistamiseks teisele nimele (Name Change Fee). Kuni kaks viga ainult kuni ühe tähe ulatuses on tavaliselt lubatud.

  Hinnad võivad muutuda juba ainult selle peale, et Sina või keegi teine neid otsimas käis. “Huvi” teatud kuupäeva lennu vastu võib hindu kergitada, aga seal on tuhandeid algoritme, mis kõik summasid mõlemas suunas liigutavad.

  Mobiilne pardakaart toimib ilusti!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. märts 2018 at 21:43

   loomulikult ei suuda ma nüüd endam seda linki leida 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. märts 2018 at 21:43

   aa näed:

   https://www.tripsavvy.com/ryanair-charges-fees-1644055

   • Avatar
    Vasta Marii 23. märts 2018 at 22:18

    Mobiilsest pardakaardist seal juttu ei ole, check-in on paljudel lennufirmadel internetti viidud ja seda eelistataksegi. Sellel lehel on jutt äraantava pagasi 15-kilosest piirangust, aga …

    … lennufirma andmetel on see number täiesti tühine. Kümnekilone kaasaskantav pagasiühik (pluss see väike isiklik kott) ja 20 kilo äraantav pagas, viieteistkümnest pole kuskil juttu 😀

  • Avatar
   Vasta Kristi 24. märts 2018 at 03:17

   +1

   Nõustun. Tihedalt Ryanairiga lennanud ja pole asi nii hull midagi 🙂

   • Avatar
    Vasta T 24. märts 2018 at 08:52

    Minu teada selle kõige odavama pileti hinna sees enam sellest aastast alates 8 kilost käsipagasit ei ole. Aasta alguses oli selle kohta suur uudis, et kaotavad ära.

    • Avatar
     Vasta K 24. märts 2018 at 09:59

     On küll, lihtsalt nüüd ei tohi seda salongi võtta kui juurde ei maksa. Saab selle äraantavasse pagasisse panna ja enda juurde tohib võtta väiksetes mõõtmetes käekoti.

 • Avatar
  Vasta Sannu 23. märts 2018 at 21:01

  Nii palju kui ma erinevate lennufirmadega lennanud olen (Nordica, Turkish, Qatar, Airbaltic, Wizzair jne, sh Ryanair), on kõigil mu meelest käsipagasi kaalulimiit olnud pigem ikka 10kg kanti ja ära antav pagas 20 kg. Kas võimalik, et seal lehel mõeldi pigem ära antava pagasi kaalu?

 • Avatar
  Vasta Lillllll 23. märts 2018 at 20:18

  Oota aga Ryaniga ju ei p e a piletit välja printima? Mobiili check in ikka ju ka voimalus? Kunagi vähemalt oli, pole aasta aega lennanud, ega see muutunud pole?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. märts 2018 at 20:22

   No seal lehel oli suurelt kirjutatud, et peab check-ini tegema nagunii, aga kui ei prindi, siis teevad trahvi. Ma ei tea, ma ei hakka riskima 😀

   • Avatar
    Vasta mrjm 23. märts 2018 at 21:52

    ryanairi äpiga on see ka väga kiire, lihtne ja mugav. saab paberimajanduseta hakkama ja trahvi ka ei saa.

   • Avatar
    Vasta Marii 23. märts 2018 at 22:21

    “See leht” oleks justkui EasyJeti kinni makstud kellegipoolne “artikkel”, pole viiteidki. Usalda ikka ennast ja käi fakte kontrollimas 😉

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 23. märts 2018 at 22:50

     No mul pole väga raske ka midagi välja printida, et nüüd selle artikli usaldamine hullult kahju teha saaks 😀

 • Avatar
  Vasta M. 23. märts 2018 at 19:48

  Ossa lahe!
  Kaua te kohapeal olete? Ja palju sellise villa rent on? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. märts 2018 at 19:50

   10 päeva oleme seal. Ma ei tea palju see rent muidu on, aga meil kokkulepe, et 350€ per täiskasvanu.