Uncategorized

see hirmus L-suurus / That scary L-size

27. märts 2018

Kuigi ma olen mitu korda rõhutanud, et rasvaimu EI OLE kaalu alandav protseduur, siis ometigi küsivad inimesed ikka ja jälle, et kuule, palju sa ikka alla võtnud oled ja mis riidenumbrit kannad. Käsi südamel, ma olen ikka oma vana hea L suuruse peal.

Varem oli kuidagi imelik L suurust osta. Noh, kui S, M, L on tavalisemad riidenumbrid, siis väike, keskmine ja SUUR. Kes tahaks nii väga suur olla. Palju parem oleks ju olla keskmine ja veel eriti taevalik tunduks olla S, eks? Tahate ma räägin teile head nalja – ma ei saanud isegi S suurust kandes nii ümber riideid kanda, kui praegu L suurusena kannan. Noh, okei, ma oleks SAANUD, aga siis ma oleks 100% rase välja näinud.

Imelik ok ka see, et enne ma vaatasin kadedusega neid peenikese taljega inimesi ja mõtlesin, et raudpolt on nemad kõik S suurus ja täitsa võimatu oleks oma kehaga NII rahul olla ja selline välja näha, et ma julgeks ka endal näiteks särgi püksi toppida, nagu see moekas on. Ma pidin ikka võimalikult lohvaka rüü peale viskama, et mitte välja näha, nagu mingi pärmitaigen üle mu püksiääre vohaks. Eriti mark oli siis, kui kodus mingi natikene rohkem ümber rüü selga viskasin ja ise peegli ees ikka natukene kõhtu sisse tõmmates vaatasin, et oo, sobib ju küll. Ja paaril sellisel korral on ka “vedanud” sellega, et seal kuskil üritusel ka fotograaf on ja ma hiljem vaatan, et appppiii issand jumal, kuii räme ma ikka välja näen. Nõnda ma aina lohvakamaid rüüsid kandsin. Selles suhtes oli mul ka üsna lihtne oma ebastandartset figuuri varjata, sest käed-jalad on mul täitsa okid ja seega ei olnudki mingi lohvakat asja kandes aru saada, mis seal “allpool” toimub.

Siin pildil on näiteks MEGALT näha mu kõhupeki volti, aga ma kinnitasin endale, et see tundub raudselt nagu kleidivolt ja panin pildi ikka üles 😀

Kleidid, mis rinna alt laienevad olid ka elupäästjad, sest siis sai peki vabalt vohama lasta 😀 Muidugi loti varjamiseks peaks vist habeme kasvatama.

Kerli saatis mulle alguses selle orginaali ja ma sain shoki, sest ma nägin niiiiiiii paks välja – antud pildil olen ma kõhnemaks töödeldud 😀 Üritasin isegi leida seda orginaali, aga praegu ei leia lihtsalt.

Ühesõnaga, eile käisin väljas ja kasutasin juhust oma uusi teksaseid kanda. Sellise pekise keskkohaga ei ole teksad just parim valik, sest need pigistavad ja ei näe eriti head jalas välja. Seega kandsingi ma enamasti kleite või tuunikat ja retuuse. Kõik, kes väidavad, et retuusid ei ole püksid – nendel pole ilmselt pekist vöökohta 😀 Sain väikse pildikese ka oma outfitist tehtud ja kuna ma eile endaga üsna rahul olin, riputasin selle pildi ka netti, pealkirjaga: “Käisime väiksel dinneril. Kasutasin juhust ja kandsin teksaseid, ilma, et mul massive volt üle püksiääre ei ripuks 1f602-2656802? ma olen oma kohendatud figuuri üle nii õnnelik, et lähen ostan äkki home ühe paari teksasid veel! Ikka mega hea fiiling on taljet omada, mis siis, et riidesuurus on ikka L ja 40, tunne on küll kleenukesem“.

Kus siis hakkasid inimesed kommenteerima, et kle proovi ikka M suurust, raudselt läheks selga! Ma ütlen ausalt, et ma ju olen proovinud, aga tõesõna, vannun kõige nimel, mis mul on, et need EI lähe selga! Ja olgem ausad, isegi kui läheks, kas oleks mõtet endale number väiksem asi selga toppida, et jumala eest mitte L suurus olla? Ma ei tea, siis ma ei saaks raudselt istuda ega kummardadagi, aga saaksin vähemalt mõelda, et oooo, ma M suurus!

Näiteks täna käisin poes, ostsin uue kleidi. L suuruses ja puha. Eile kommentaarides keegi kirjutas, et H&Mis on asjad number suuremad. Et kui tahad M suuruses asja, siis pead sealt S’i ostma, sest muidu on liiga suur. Noh, mis siis ikka, ju siis ma olen üldse XL suurus, sest kleit on L, nagu ma mainisin. Aga ei ole väike, ei ole suur, istub idekalt ja ma tunnen ennast selles hästi 🙂

Et neid pilte teha, jamasin ma sada aastat oma telefoniga, et aru saada, kuidas taimer töötab 😀

Ühesõnaga, pikk jutt, sitt jutt. Kuhu ma tahtsin jõuda on see, et mul on hea meel, et ma vähemalt 28-aastaselt taipasin, et L suurus ei tähenda midagi. M suurus ei tähenda midagi. Isegi S suurus ei tähenda mitte midagi, sest nagu öeldud, kui ma S suurust kandsin ja oleks ennast pesuväele koorinud, siis ma nägin ka ikka VÄGA ebasportlik ja mitte väga hea kehaga välja. Ma olen vist sellest rääkinud ka, aga kunagi käisime Krimmis ja seal olime kahe klassiõega ühes toas. Ükskord nad arvasid, et ma magasin ja üks rääkis teisele, et ta sureks ära, kui tal Marianni keha oleks, et see on ikka NIII räme ja pekine 😀 Ma ei suutnud ühtegi pilti sealt reisilt leida, va see:

Ise ma küll ei arvanud, et ma nüüd NIIII pekine oleks, aga eks see meelde ikka jäi ja no kui ka aus olla, siis see ütleja oli ise mega fit spordipiff, nii et ma ei imesta, et ta minu lödi keha ei tahtnud. Mis siis, et ma olin siis maksimaalselt S suurus, võib-olla isegi XS.

Mis suurust teie kannate?


Although I have emphasized multiple times that lipo suction IS NOT a weight loss procedure, people still keep asking me how much weight I lost and what size clothes I wear. Cross my heart, I am still the good old L-size.

It felt weird buying L-size before. Well if S, M and L are more standard sizes, then small, medium and LARGE. Who wants to be large? It would be much better to be medium and heavenly to be small, right? Wanna know something funny – I couldn’t wear such form fitting clothes that I wear now as an L, when I  was S-size. Well, OK, I COULD have, but I would’ve 100% looked pregnant.

It’s also strange how I always envied people with small waists and thought that for sure they are all S size and it’s completely impossible to be SO happy with your body and look like that and tuck my shirt in, for example, like is in at the moment. I had to throw something as bulky as possible on, so I wouldn’t look like dough was spilling over my pants. It has been especially embarrassing when I put something a little more form fitting on and sucking in my tummy thought I looked pretty OK when I looked in a mirror. On a few of these occasions I have gotten “lucky” and there has been a photographer there and later looking at the pictures I am mortified of how horrible I looked. So I kept putting on larger and larger robes. It was pretty easy to hide my nonstandard body, because my hands and legs are OK and therefore it wasn’t noticeable what was going on “underneath” when I was wearing these robes.

Anyway, I went out yesterday and took the opportunity to wear my new jeans. With such a fatty middle section, jeans are not the best choice. They are too tight and don’t look too good. So I wore dresses and tunics and legging most of the time. Anyone, who says that leggings are not pants, don’t have a fat waist 😀 I took this picture of my outfit and posted it online with the caption: Went to a little dinner. I took the opportunity to wear jeans without my massive fold hanging over the side 😀 😀 I am so happy with my adjusted figure, that I might go get another pair tomorrow! It’s such a great feeling having a waist, and it doesn’t matter that the size is still L and 40, I feel much smaller.

People started commenting like crazy that I should try on M and it would for sure fit me! I will be honest with you, I have tried and honestly they DO NOT fit me! And let’s be honest, even if they did fit, is there a point in squeezing on smaller clothes, just so, for god forbid, be an L? i don’t know, I most likely wouldn’t be able to sit or bend over, but I could at least think mmm… I am an M!

I went to the store today, for example, and bought a new dress, size L and everything. Someone commented yesterday that things are a size larger in H&M, so if you want size M, you should buy it in S, because otherwise it is too big. Well, so what, I guess I am XL, because the dress is L, like I said. But it’s not too small, not to big, fits me perfectly and I feel great in it 🙂

Anyway, it’s getting too long. Where I wanted to get to was that I am glad that I finally, at 28, realized that L doesn’t mean anything. M doesn’t mean anything. Even S doesn’t mean anything, because like I said, when I wore a size S and would have stripped down to my underwear I looked VERY nonathletic and did not have a good body. I think I have already told you that we went to Crimea and I shared a room with two of my classmates. Once they thought I was asleep and one of them told the other that they would die if they had Mariann’s body, because it’s so disgusting and fat 😀 I couldn’t find any other pictures of that trip except the last photo on this post.

I didn’t think I looked SOOO fat, but I remembered it anyway and well, if I’m honest they person saying this was this super fit sports-babe, so no wonder she didn’t want my flabby body. No matter, that I was maximum and S at the time, maybe even an XS.

What size do you wear?

Loe ka neid postitusi!

75 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mai 3. aprill 2018 at 19:48

  Ma siiski leian, et retuusid ei ole püksid. Ilmselgelt ei ole sul probleeme suure tagumikuga ja jämedate säärtega, mis KÕIK retuusid läbipaistvaks teevad. Pekine kõht (mis mul on samamoodi) on selle kõrval väike asi. Ja sellest tulenevalt – mina kannan pükse suuruses XL (teksa suurus 31/32), mis tuleb alati lühemaks teha, sest ma olen lühike, aga tagumik ei mahu ju väiksematesse. Pluusid/kleidid on M, aga vahel läheb ka S selga, vajadusel (nt M puudumisel) saan osta ka L.
  Aga see number on tõesti tühine asi. Ma mäletan, kuidas sõbranna ostis teksad minuga samas suuruses ja ta on ikka palju peenem kui mina. Nii et see sõltub kehaehitusest, pikkusest jne. Mina olen ka aru saanud, et riidenumbri pärast pole mõtet põdeda. Hea, et üldse midagi selga läheb 🙂

 • Avatar
  Vasta Tibu 30. märts 2018 at 20:59

  Mina kannan XL. Vahel ka L. Pigem kannan ka retuus-pükse ja peidan oma sangasid ja kõhtu. Keegi never ei ütleks, palju ma tegelikult kannan. USAs pidin pm ostma 2XL riideid ja ausalt ma valasid krokodilli pisaraid. Ma ei tahtnud neid osta aga need sobisid paremini. Aga samas on mul kapis ka S ja M riideid, mis sobivad mulle reaalselt ka selga.

 • Avatar
  Vasta Kristi 28. märts 2018 at 16:10

  Kusjuures mul on tunne et inimesed on oma mõttepiltides liialt kinni. Olen enamus oma elu olnud xs-s ja siis ka mõelnud, et väga kont just ei ole (alati lai puus olnud võrreldes ülejäänud kehaga.) Titat oodates võtsin ikka 20+kg juurde, ja lõpetasin suurusega m/38. Ise jumala stressis, aga teised jätkuvalt toovad mind näiteks, et oh sa võid seda koogikest lubada, nii sale oled. Ükskord pirukamüüja turul toppis mulle ekstra piruka kotti, et imetavad emmed ei tohi nii kleenud olla… Mul tegelt on savi sellest m suurusest ka. Lihtsalt aastatega välja töödatud garderoob on s suurusele, nii et vast peaks ikka proovima tagasi saada, et kõike välja ei peaks vahetama. :p

 • Avatar
  Vasta Annabel 28. märts 2018 at 15:44

  Oled kena naine mallukas! Sul on väga ilusad käed ja jalad, kuid millega sind ikka absoluutselt õnnistatud ei ole on tagumik ja juuksed, noh sa ilmselgelt tead seda vast ise ka aga jah 😀 juusteosas tean, et sul oli vist see pikenduste jama aga seda enam paneb imestama, et miks siiani sirgendad neid kahte karva peas?!!! Ja lased pidevalt veel blondeerida ka? Vaatan, et igakord Peale juuksuriskäiku on sul juuksed(tiheduse ja pikkuse osas) nii palju hullemaks jälle läinud, Peale pikenduste eemaldamist oli sul ikka korralikult rohkem neid peas, juuksed annavad välimusele nii palju juurde…Ja no tagumiku osas vast pole midagi teha, kuju endale valida ei saa, treeningutega saaks seda muidugi lihvida aga no see ka pikk protsess ja ise ka ei viitsiks ette võtta seda 😛 ja peaasi muidugi et ise Rahul oled! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. märts 2018 at 17:07

   Oi tänan, aga mulle täitsa meeldb mu tagumik 😀

   • Avatar
    Vasta Kess 28. märts 2018 at 19:50

    Juusteosas uuriksin isegi, äkki räägiksid Oma juuste olukorrast ykskord, vaatasin ka just, et tõesti õnntus seisus 🙁 oht ju täiesti kiilakaks jääda juba ükshetk

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 28. märts 2018 at 19:51

     ah ei ole häda.

     • Avatar
      Maret 30. märts 2018 at 13:10

      Ee. Heledaid/blonde juukseid tundubki visuaalselt vähem peas kui tumedaid. 🙂 Silmapete. Juuksuri ausõna.

  • Avatar
   Vasta Kätlin 5. aprill 2018 at 22:17

   Annabel, selle nõmeda jutu peale tahaks sulle otsa vaadata. Tundud kõvades kompleksides vaevlevat. Said nüüd ennast natuke välja elada. Millega küll sind on õnnistatud? ?

 • Avatar
  Vasta Nipi Tiri 28. märts 2018 at 14:14

  kuulsin et oled jälle rase. Millal postituse teed selle kohta?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. märts 2018 at 15:39

   mõtlesin sünnituse ajal laivi teha, mis ma siin ikka postitan.

   • Avatar
    Vasta Hõbe 28. märts 2018 at 18:06

    Tee siis seekord ikka korralik laiv, mitte pisteline nagu viimati, kus isegi beebi väljumist polnud näha – vabalt võis Kardo seest tulla. Laiv lõpuni või pole olnud! Ja kindlasti küsi euro piletiraha, sest kes see ikka tasuta šõud teeb. Pluss käibemaks muidugi.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 28. märts 2018 at 18:36

     Just samad mõtted olid mul endal ka 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlin 28. märts 2018 at 13:26

  Mina kannan seda hirmsat L suurust ja vahel ka XL-i. Väiksema suuruse puhul jääb varrukas ja üldpikkus lühikeseks. Samuti ei mahu rind ära või siis jääb liiga ümber. Pükste puhul jääb pikkusest samuti lühikeseks ning puusast ei mahu kinni. Kuna puusa mul on ja sinna tahab hirmsasti pekk ladestuda, siis M-suuruse pigistaks jalga, kuid istumisest tuleks loobuda.

 • Avatar
  Vasta Hõbe 28. märts 2018 at 12:17

  Ma vahel mõtlen, et peaks alla võtma. Endal oleks lihtsam liikuda M v S suurusena (nagu ma kunagi olin, mäletan ju küll), kui praeguse L-42pigem44na. Aga siis ma vaatan oma viimase paari aastaga tekkinud L-suuruses garderoobi ja lemmikriidetükke – no ma pole valmis loobuma oma lemmikutest 😀 ja mõte sellest, et ma peaks nullist üles ehitama samaväärse garderoobi väiksemas suuruses … mulle ei meeldi šopata ja rahapuud ka hoovis ei kasva (hoovigi pole!)
  Seega ma kahjuks ei saa alla võtta. Tiim L for life.

 • Avatar
  Vasta A. 28. märts 2018 at 09:45

  Ma ei tea, misasi see on. 33-aastasena peale lapsi olen ma saledam kui oma 20ndates, mil kandsin suurusi XS-S. Nüüd aga on enamus riided M-suuruses. Mõni üksik ka L. Eks puus on rasedustest ja sünnitustest laiemaks läinud ja diastaasi tõttu on ka väike punu ees. Mingit üleliigset rasva mul aga pole. Jalad, käsivarred, kere üldiselt peenem, tissid laste poolt väiksemaks söödud jne. Täitsa kõrend näen välja. Ometigi on riidenumber suuremaks kasvanud. Ma ise mõtlen, et vb tuleb see erinevus sellest, kas vaadata riideid “laste trendipoodidest” (New Yorker, Terranova). või mõnest muust poest, mis rohkem täiskasvanutele orienteeritud. Vb on vahe sees, kas on tegemist l”laste S,M,L jne-ga või täiskasvanute omadega? Naiste riidepoodides sobivad paljud S-suurused. Ka noist pubekate poodidest võin siiani mõne S suurusega asja leida, mis selga mahub, kuid naljalt alla M asjad seljas mugavad enam pole. NIi ongi vist enamus S-d M-riietega asendunud. Tõsi küll, viimasel ajal ei käigi enam nois lastepoodides, sest noh, lihtsalt on imelik omale mingeid teismelise riideid selga ajada. Riietumise stiil on vanusega muutunud. Enam ei soovi ise ka, et riided oleks hullult kehasse, ligi, ümber jms (kui need just püksid pole). Ikka nii, et mõnus oleks kanda, mitte et pluus ahistab igalt poolt, varrukad higistavad poolde küünarnukki välja jne. Laiem ja lohvakam rõivanumber kukub kenasti ja jätab väga mõnusa, loomuliku ja pingutamata mulje. Päris kõige kohta muidugi paika ei pea, nt kui kleit on ikka tehtud selleks, et ta kehasse ilusti passiks, siis number suurem pole seljas ka teab mis ilus. Mul täiesti kama kaks, mis see number seal peal näitab. Peaasi, et mõnus on kanda ja ok välja näeb.

 • Avatar
  Vasta HAPPY 28. märts 2018 at 08:35

  Mul ülemine ots 36/38 ja alumine 38/40. Keska ajal siis mõlemad nr ühe võrra väiksemad.. ning kui suurus (eriti peale last) suuremaks läks üritasin veel iga hinnaga väiksema selga ajada, kuni avastasin, et paras nr on tegelt seljas ilusam. Olgu sa 34 või 44, kui kannad enesekindlalt oma suurust ja enda kehakujule sobivaid rõivaid näed kõige parem välja ?
  Ps. ma olen alati peene taljega olnud ja suure pepuga ning kadestan neid peenejäsemelisi ?

 • Avatar
  Vasta M 28. märts 2018 at 08:06

  Mina kannan suurust S/M. Pluusid enamasti S, püksid M. Just eelmine nädal üritasin omale S suurus pükse jalga ajada, aga ei läinud ?Tuttavad ei taha uskuda, et M suurus pükse kannan, kuna ma nii kleenuke. Kaalun ainult 55kg ?

 • Avatar
  Vasta kaisa 28. märts 2018 at 08:03

  kammoon 😀 ma olin krimmis sinuga ja sa olid nagu pisike tikk.
  ja mul on hunnik pilte krimmist, kuskilt kindlasti leiaks foto”süüdistuse” ka 😀

 • Avatar
  Vasta Kertu 28. märts 2018 at 07:59

  XS-M , oleneb asjadest. Enamus 34-36 (xs-s) .
  Aga peaksin ma kokku vôtma ja natuke trenni hakkama tegema. Kann on nii lodev, et jube ?

 • Avatar
  Vasta Haldjapiiga 28. märts 2018 at 06:03

  Kas H&M ei kuulu mitte nende kettide hulka kes lapstööjõudu ekspluateerib?

 • Avatar
  Vasta Maarja 28. märts 2018 at 00:17

  Krt sa oled ikka mega lahe just oma väljaütlemistes. Ma olen sinust 10a. vanem ja sitaks palju rohkem kompleksides. Ma olen ka 10kg kergem, kui sina, aga ikkagi 10x enam kompleksides. Sinu suhtumine on see, mis teeb sinust laheda ja seksika naise, mitte sinu kaal, ega ümbermõõt ( ma ei tea, kas ma oleksin pidanud ega ette koma panema või mitte ja ausalt, ei viitsi googeldada ka) Ja ausalt, naise puhul on asi ainult tema enda enesetundes, mis teeb teda ligitõmbavaks ja seksikaks, mitte tema parameetrid. Tean seda oma elukogemusest ( meeste öeldud lausetest) et seksikas saab naine olla vaid siis, kui ta on endaga rahul ja enesekindel, ükskõik, kas tal ühiskonna normide järgi on ideaalne kaal ,või 5 kg üle või puudu. Ausalt õeldes imetlen sind just sinu enesekindluse ja enesearmastuse pärast 100 000 protsenti. Kirjutan siaa esimest korda ja ei pea mitte kellelegi tõestma, miks ma sind loen ja sinuga koos oma aega veedan ( sinu blogi lugedes)

 • Avatar
  Vasta Mina 27. märts 2018 at 22:57

  Mina kannan täiesti p*hhui mis suurust! ???

 • Avatar
  Vasta M 27. märts 2018 at 22:30

  Kannan valdavalt XS-i, vahel juhtub sekka ka mõni S, kuid on olnud ka juhtumeid, kus XS jääb suureks ja oleks veel väiksemat suurust vaja, aga see juba on kõige väiksem 😀

 • Avatar
  Vasta Mann 27. märts 2018 at 21:30

  S-M
  Oleneb asjast
  On ka xs asju aga siis pigem ei vasta nr see lihtsalt.
  Teksa on 27, parem ikka kui viie aasta tagune suurus 33
  Vahepeal sain pegensit vähemaks ka aga raip need koogid….
  aga see nr on köigest nr. Röve on kui keegi venitab oma voltide otsa S suuruse kuigi tegelt on L ja siis saab viie meetri kauguselt ära lugeda mitu volti on. Pige olgu lohvakam kui et iga pekipragu loetav on.

 • Avatar
  Vasta Katre 27. märts 2018 at 21:28

  Ma ei ole siin eriline kommenteerija olnud, ent see teema kõnetas mind.

  Nimelt ma kannan XS ja mõnikord S suurust. Numbritega riided on enamus 34-36 (paar üksikut pluusi 38), kuid kuna mu figuur on liivakell ja mul on peenike keskosa, siis pean mõnikord nägema julma vaeva, et kuskilt number 32 seelikut leida. Aga see ei tähenda, et ma oleks hirmus sale. Jah, paks ka ei ole, aga liibuvat kleidi ikka naljalt selga ei pane 🙂 Minu keha eripära on veel see, et nii kui ma natukenegi söön, tuleb mulle väike rasedakõht ette – kusjuures ma ei räägi siin praadidest ja mitmekäigulistest õhtusöökidest, vaid piisab ka ainult ühest võileivast. Seega lähtun kõiki riideid ostes oma peenikesest keskosast ning pea kõik mu kleidid sellised, mis keskkohast laiaks lähevad. Tegelen justkui igapäev enda peenemaks valetamisega 😀

  Inimesed sageli ikka ütlevad jutu sees, et ma olen peenike ja oh, nad nägid kedagi kes oli isegi (!!!) Katrest peenem, aga jah – te ei tea midagi 🙂 Tõesti, rõivasuurus ei loe.

 • Avatar
  Vasta Sandra 27. märts 2018 at 21:25

  Ostan ise võimalikult palju asju,nii jalanõusid kui riideid, lasteosakonnast või siis poodidest, kus 32 suurus ka esindatud on.. 34 on ka päris hea, aga nii kui kaal 2-3 kilo alla kõigub, on 34 juba lai ja lodev… hm’is vähemalt minu jaoks vastab kõik suurusele, nii et, see et seal nr suuremad asjad on – pole ise kogenud 🙂

 • Avatar
  Vasta Tyy 27. märts 2018 at 20:45

  olin xxs nüüd xxl aga palju enesekindlam ja muretum,
  mis ei tähenda seda, et ma ei igtaseks endist taljejoont.
  Seda ikka siis, kui satun ostlema ja minu seljas on paljud
  riided naeruväärsed. Valik on jäänud kesiseks.
  Ostmisväärse leidmiseks tuleb kulutada 10 x rokem aega.

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 27. märts 2018 at 20:44

  Mulle hakkab L väikeseks jääma.
  Üldiselt ei laseks sel end häirida, aga üks mu lemmikkleit kisub ka kitsaks.
  Ma ei tea nüüd. Kui läheb rasv tagasi ilma erilise pingutuseta, on hea. Aga kui ei lähe, no mis seal ikka, tuleb teisi riideid kanda, mis veel selga lähevad (ja neid ei ole tegelt vähe).

  • Avatar
   Vasta Hõbe 28. märts 2018 at 12:52

   Kui on lemmikkleit, siis kannad ju palju ja vaja ka palju pesta – ilmselt tõmbas pesus hoopis kokku 😉

 • Avatar
  Vasta Getu 27. märts 2018 at 20:38

  Super näed välja 🙂
  Aga mul tekkis küsimus,https://mallukas.com/2006/11/08/vabal-ajal/ kus sul nt siin pekk oli???

 • Avatar
  Vasta Anna 27. märts 2018 at 19:50

  Olen 36-38 ja sama kleidiga nägin välja kui emavaal 😀

 • Avatar
  Vasta Inga 27. märts 2018 at 19:48

  Kooli ajal olin ma M suurus, siis ca 15a XS ja nüüd S enamasti. Paljude firmade suurused panevad väga puusse. Mulle meeldivad enesega rahulolevad inimesed, olenemata nende suurusest! ?

 • Avatar
  Vasta G 27. märts 2018 at 19:46

  Just täna vaatasin seda sama kleiti H&M’is ?
  H&M suurused on üldse väga metsas omadega.
  Kannan XL-suuruses riideid, aga täna näiteks ostsin H&M’ist musta kleidi S-suuruses, kuna suuremad suurused olid nii lohvakad ja seljas imelikud ? Dressipüksid L oli suur ja M paras. Samas pükste suurus mul tavaliselt 42-44.
  Niiet ma enam suuruseid ei vaatagi, jälgin lihtsalt toote disaini, kas lohvakam või liibuvam.

 • Avatar
  Vasta Liblikas 27. märts 2018 at 19:21

  Mina ammu enam otseselt ei vaata neid riiete tähti (ütlen tähed, sest numbrid peavad rohkem paika kui need S, M ja L) ega ka otseselt kaalu. Olen ka aru saanud seda, et kõhna treenimata ja kõhna treenitud keha vahe on ka ikka üüratu. Üldse treening muudab keha meeletult ja ütleme nii et kui on olnud isegi selline lebom ja lõdvem aeg nii toitumises kui ka muidu treeningus siis peale seda uuesti alustades on meeletu mis kiirusega keha uuesti taastub. Hetkel olen 67 kilo, ma mingi aeg eelmine aasta suvel vist olin 62 vms ja noh need nö juurde tulnud kilod mind ei heiduta ja neid ei vaata otseselt. Loeb see mida peeglist näed ja kuidas tunned ennast riietes mida kannad. Üldiselt kõige rohkem läheb mulle M suurus, on ka firmasid kus L sobib ja on ka üksikuid poode kust leian isegi S suuruses ja vahel on seegi suur 😀 Seega oleneb tõesti täielikult firmast. Kui ma nüüd õigesti mäletan siis oli kunagi Terranova Eestis see pood kus ma alati vaatasin et kurat kas need on lasteriided siin või kellele need on mõeldud. Riided olid küll teiste poodidega võrreldes jumala kokku tõmbunud ja mäletan kuidas mu eks kutt ka siis proovis seal ja no ega tallegi väga selga ei läinud meeste riided 😀

 • Avatar
  Vasta Geity 27. märts 2018 at 18:43

  See taiga pilt on ikka ülisheff ? mina alati ka mõtlen kas saan ka kunagi veel niimoodi mugavalt teksaseid kanda 😀 olen S ja M suuruse kandja aga vist oleks pükse vaja L ? kõhupekk ongi reaalselt nagu kerkinud tainas.. Kaal nagu mingi ulme ei ole aga eks kõhule sellest et 3 rasedust olnud.. Väga vinge näed välja igatahes 😉 ja särad ?

  • Avatar
   Vasta Geity 27. märts 2018 at 18:44

   Tagiga*

 • Avatar
  Vasta Katre 27. märts 2018 at 18:36

  Kannan M-i.
  Tavaliselt vanuse lisandudes läheb ka ka riidesuurus suuremaks. Hetkel mul veel lapsi pole, aga pärast nende tulekut pole sugugi kindel, et veel M selga läheb…

 • Avatar
  Vasta Gerli 27. märts 2018 at 18:27

  Kanna suurust s/m..kuigi meeldivaks üllatuseks, sain viimasest shopingust püksid suurus 36 ning pluuse xs? püksid ostsin alguses harjuspärselt suurus 38 kuid õhtul käisin ja vahetasin ringi… ise peeglist oma ahtrit vaadates tundub see ikka suuuuur, aga reaalsus on vist teine…ma võiks kaalupoolest oma kehaga rahul olla kui ei oleks seda vesivoodit meenutavat pehmet lodevat pekki..

 • Avatar
  Vasta Kertu 27. märts 2018 at 18:09

  Mina kannan S suurust, vahest mõni asi ka XS. Samas oleneb firmast ja esemest. Vahepeal jääb mõni S rindadest ja õlgadest väikeseks aga siis M suurus on ikka jälle kuidagi liiga lai ja lohvakas seljas ja ei leiagi nagu mõnele asjale sobivat suurust. Püksid on suuruses 34/XS.

 • Avatar
  Vasta Evelin 27. märts 2018 at 17:53

  Mina kannan XS suurust… aga olen ka S kandnud varem. Praegu olengi liiga peenike 30-aastase kohta ?

 • Avatar
  Vasta Liisa 27. märts 2018 at 17:52

  Kannan XS/S aga no ma tahan just rohkem pekki, persse oleks vaja ja tissi võiks ka tulla 😀

 • Avatar
  Vasta Lisbet 27. märts 2018 at 17:50

  S,mõni asi M,oleneb ju firmast ikka suht palju…..

 • Avatar
  Vasta Jaanika 27. märts 2018 at 17:50

  L/XL 40/42
  Kannan kah pigem mingeid lohvakamaid riideid, et oma puusapekk ära peita. 🙂
  Sõbrannal jälle kinnisidee, et ta nii pisike, et kannab mitu numbrit väiksemaid riideid ja number väiksemaid jalanõusid (kord oli isegi varba juurest küün verine, kuna tal need jalanõud nii väikesed). Talle on eluoluline riide ja jalanõu suurus.

 • Avatar
  Vasta C 27. märts 2018 at 17:26

  Teine teema üldse, aga kas su Soffa Inn diivan on pehme v pigem kõvem? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. märts 2018 at 22:08

   Ei ole nagu megapehme, aga kõva ka pole ?

 • Avatar
  Vasta Kirsi 27. märts 2018 at 16:57

  Väga hea näed sellel pildil välja ja just seetõttu, et rahulolu särab silmadest välja!
  H&M on mu meelest väiksem pigem, kui suurem, hmmm.
  Ise kannan S ja M, aga vahel ostan ka L asju, sest mulle meeldibki kihiliselt ja lohvakalt kanda asju.

 • Avatar
  Vasta Laivy 27. märts 2018 at 16:43

  L nagu sina :).

 • Avatar
  Vasta Li 27. märts 2018 at 16:38

  Kannan enamasti S-M suuruses riideid, ehk siis oleneb firmast ja mudelist. M-suurust kannan rindade ja kõhu pärast, tänu neile alati S-suurus enam selga ei lähe. Aga peale vaadates samamoodi pakutakse mulle tavaliselt XS-S suurust, lihtsalt ei teata, mis on peidus riiete all (eriti mõtlen selle all kõhupekki) ?

 • Avatar
  Vasta Marta 27. märts 2018 at 16:07

  Ma kannan L suurust (Little mitte large)
  🙂

 • Avatar
  Vasta Keegi Kusagilt 27. märts 2018 at 16:05

  Mina kanna L suurust tavaliselt . Mul on selline keha, et ma olen ülevalt S ja alt XL. Kõik kleidid mis ma ostan on ikka L või XL suurusele ja alati alt laienevad ja mitte kunagi liibuvad , ülevalt on kottis ja alt on paras. Rinda puudub aga kõik mis allapoole on lodev ja pekine . Kui ma veidi nälga tunneks ja ennast trenni suhtes ka rohkem käsile võtaks siis saaks täitsa hea tulemuse ma usun , aga hetkel ei ole see tunne ja aeg kus tahaks tõsiselt tegeleda oma keha vormimisega.
  Kehatüübile vastavad riided. Kõht otseselt ei ripu ees aga piisavalt suur , et seda peita .
  See hakkas pihta kõik peale 20-ndat . Nüüd olen 27 ja vabalt 20kg kosunud. Nooruses olin ma XS-S suurust kandev , M oli lootusetult suur .
  Ei tea kust vanusega see suur taguots ja suur sääremarja lihas küll pärit on 😀
  Sinu figuur tundub olevat õun , jalad käed peenikesed ja keskelt ültlaselt ümaraks minev . Kõik käevad su peenikesi käsi ja jalgu , pealegi nn lohvakad riided on moes 😉
  Sa oled 2 last ära sünnitanud ja näed väga hea välja!

 • Avatar
  Vasta Helle 27. märts 2018 at 16:04

  Ma kannan riideid naiste xs-ist meeste 5Xl-ini välja, oleneb täita riideesemest 😀

 • Avatar
  Vasta Maret 27. märts 2018 at 16:03

  Enamus naisi kannavad täiesti vale numbriga rinnahoidjaid, lihtsalt seetõttu, et rinnad ja kehad näevad neis ilusamad välja nende jaoks. Mugavuse seal juures unustades sest you know ilu on valu. Nii ka riietega üldisemalt. Tegelikult on riietel kindlad piirid kuhu maani kehaosa peaks mahtuma (õlal varrukaõmblus, rinna küljel õmblus jne). Ilmselt sa kannad täiesti õiget numbrit, lihtsalt enamus kannab vale sest igal pool söödetakse meile ette mida me peaks kandma. Otseselt ju ei sunnita aga näited on kõik põhinendes piitspeenikeste modellidel. Ja siis mõtledki, fuck, tahaks ka selline olla. Mu meelest ei tee naist ilusaks mitte see kui kui väikse nr ta selga suutis pressida vaid see kui ideaalselt istuva riideeseme on ta suutnud leida ja selga panna. Olgu sa kasvõi XL, selles kleidis ja nendes eilsetes jeansides nägid super hea välja.

 • Avatar
  Vasta Stina 27. märts 2018 at 16:01

  Oooo mulle megalt meeldib see kleit!
  Ma olin ka aastaid S, siis paar sekundit M ja nüüd L. Ja ei ole piinlik ega midagi. Just palju mugavam 🙂

 • Avatar
  Vasta S 27. märts 2018 at 15:57

  Ma arvan, et seal Krimmis sul need klassiõed olid lihtsalt kadedad ja seepärast nii rääkisid. Ise olen S suurus, põhikooliajal olin XS ja sain samamoodi sõimu, et paks ja pekine jne…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. märts 2018 at 16:22

   Ei usu, sest nad olid palju rohkem vormis 😀

 • Avatar
  Vasta Annika 27. märts 2018 at 15:50

  Mina kannan L ja XL suurust. Kehamassiindeks on korras. Ma lihtsalt olen 183 cm pikk. Püksid on 40-42 suuruses. XL on tavaliselt joped ja jakid. Jalasuurus on 41-42.

 • Avatar
  Vasta Hanna 27. märts 2018 at 15:45

  Kannan suurust 34 peaks vastama vist xs? Kunagi enne rasedust kandsin S/M. Peale rasedust L/XL ?. Aga nohh sõõn palju tahan aga kuskilt otsast seda pekki ei tule. Ei taha olla nii kleenuke ??

 • Avatar
  Vasta Kats 27. märts 2018 at 15:39

  Kena kleit!
  Uskumatu, kui rumalat juttu mõned võivad rääkida @su klassiõde.
  Ma kipun poest alati S/M suurust ostma mõeldes, et küll võtan paar kilokest alla, aga tegelikult L-suurus sobiks paremini.

 • Avatar
  Vasta Merlin 27. märts 2018 at 15:27

  sa oled niii naiselikult ilusas figuuris 🙂 Ei ole tõesti vahet mis suurust kannad peaasi, et ise rahul oled! Rahulolu kohe peegeldub sinust välja 🙂 Isegi ennem rasvaimu ei arvanud, et sa pekine lihtsalt natukene oli üle seda kõhupekki aga nüüd on kohe eriti hea ja ei muudaks mitte midagi☺️Ise kannan samuti m-l aga pole pooltki nii hea figuur nagu sinul

 • Avatar
  Vasta kaisa 27. märts 2018 at 15:27

  nägin kunagi mingit videot selle kohta, kuidas mingi kutt pani oma tüdruksõbra pluusi selga, mis oli L suurus, aga see oli talle megaväike. ehk siis naistele kuidagi sisendatakse nende riidenumbritega, et kui oled L, siis oled LARGE ja see on kõige hirmsam asi üldse. samas kui mõelda, et see large on tavalisele kutile selga pannes nii kitsas.. noh, on see naine siis large või pigem ei ole? 😀 kuigi mul on olnud just hästi raske leppida sellega, et ma ei ole enam 15aastane ja mulle ei peagi minema jalga S suuruses püksid.. eks iseendale ongi kõige raskem selgitada, et riidenumber ei tähenda midagi.

 • Avatar
  Vasta Mailis 27. märts 2018 at 15:22

  No hetkel kannan suurust RASE , enne oli S ja eks see pärast näha ole mis tuleb 😀 Aga ma tahaks hoopis teada kust sa niiiii ilusa kollase kleidi leidsid??? ma jube pikalt otsin hõlmikkleiti.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. märts 2018 at 15:28

   H&M 🙂 Seal oli rasedatele ka nii ilusaid värvilisi pluuse ja kleite. Ma vaatasin mingit allahinnatud kraami stanget ja juba hakkasin ühte punast lilledega ostma, aga siis sain aru, et aa, see on see MAMA 😀

  • Avatar
   Vasta Birr 27. märts 2018 at 15:32

   Päris selgelt on kirjutatud, et H&M-ist

 • Avatar
  Vasta Viktoria 27. märts 2018 at 15:21

  Ma olen nii kuradima vihane enda keha peale. Usun, et paljud just oleksid rahul kui peale sünnitust lisakilodest lahti saaks, pluss veel midagi alla aga mina küll mitte enne sünnitust kandsin s/m riideid ja nüüd peale sünnitust xxs/xs. No mitte midagi sobivat ei leia, mis oleks minu kehal normaalne seljas. Kord on püksid liiga kitsad, kord pe*se juurest laiad ja proovi siis rahul sellega olla aga s/m riietust kandes olin ma sada korda rohkem rahul oma kehaga ja ei olnud nii suuri raskusi riiete valimise/otsimisega, kui nüüd on.

  Kui vaadata takka järgi su kleenukest keha ja praegust keha siis kindlasti on mitu korda parem praegune keha, vähemalt on Kardol kust kinni krabada 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. märts 2018 at 15:22

   Ma mäletan, kui Mari oli 6k ja ma kaalusin 49kg. Siis ma ka halasin, et tissi pole ja peput pole, aga no mingi lödisev rasvamagu oli ikka rõvedam olla 😀

  • Avatar
   Vasta Lis 27. märts 2018 at 15:27

   Mul on täpselt sama probleem, kilod kadusid ma ei tea kuhu ja enam ei sobi mitte miski selga.

 • Avatar
  Vasta Kristi 27. märts 2018 at 15:19

  Kannan hetkel XL suurust mõni ka 2XL , see kõik on 3a tagasi rasedusega juurde tulnud nn pekk…nüüd nädal tagasi alustasin programmiga suveks saledaks…tervislikum toitumine, rohkem trenni. 3kg on juba kadunud ? 🙂
  Uhkelt edasi 🙂 Eesmärk saada tagasi 65kg peale, mis ma ennem rasedust olin. 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra 27. märts 2018 at 15:18

  S ja XS olen, mõni üksik, mis nö numbrist välja, on M. Numbritest ainult 34 sobib.

 • Avatar
  Vasta Mia 27. märts 2018 at 15:17

  Ma kandsin ka kunagi suurust S ja XS, aga samamoodi oli natuke kõhupekki 😀 Ja kuna mul rinnad ka megaväiksed, siis üldmulje ei jää just kõige kenam. Nüüd olen juurde võtnud (meelega tahtsin võtta, sest enne olin alakaalus) ja harjumusest panin ikka vanad topid/T-särgid selga ja no sa püha püss 😀 Pmst nägin välja nagu rase. Nüüd ostsingi juba suveks valmis pluusesid, mis on rinna alt laienevad ja seega peidavad mu pekki 😀 Aga ma ise ikkagi väga rahul, et sain normaalkaalu. Savi see natuke pekki ees või taga 😀
  Aa ja nüüd kannan suurust M või L, üldiselt lausa L juba ja ma ei tea, minul tekitab see lausa hea tunde et oooo näe nüüd saan lausa L suurust selga panna! Aga mul see ilmselt sellest, et aastaid jamasin juurde võtmisega ja see XS mind kunagi ei rõõmustanud, pigem tegi kurvaks, et krt ikka nii nõmedalt peenike.

 • Avatar
  Vasta Liis 27. märts 2018 at 15:16

  Ma oleks eluõnnelik kui ma kannaks jälle L suurust ?
  Peale 3 rasedust ma olen mingi saja XXXXLga ? ma ei tea isegi mitu x peab seal ees olema ,igastahes olen 46 suurus ? ja see teeb nii kurvaks ja masendavaks kõik mu elu.
  Iga kuu proovin kaalust alla võtta,aga peale 2kg annan alla .

  • Avatar
   Vasta Mari-Liis 27. märts 2018 at 16:56

   Mul sama teema. Jope mis viimati ostsin on 48 suurus. Püksid 50 suurus ? Kunagi kandsin xxs suurust.

 • Avatar
  Vasta Mariliis 27. märts 2018 at 15:11

  Sinu jama on selles, et sul on ilusad pikad ja sihvakad jalad. Sii ongi kõigil “oumaigaad, ajab ila suust välja” reaktsioonid. Ma täiega usun, et sa oled L ja, et sa ei pea seda maaila lõpuks. Mina võtsin suure vaevaga 14 kg alla ja olen hetkel juba päris rahul olukorraga, aga mul on koledad kõverad täntsakad jalad ja püksid on ikka 0 suurus. Kuigi, jah, H&Mis saan 38 ka osta 😀
  Kuhu ma tahan jõuda on see, et ka fit inimene võib 40 suurust kanda – see on okey.
  Ja sa oled ilus! Neid jalgu tahaks endalegi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. märts 2018 at 15:19

   No fitidel inimestel ongi lihaseline pepu ja jalad, ega ei saakski neile ju XSi selga tõmmata 😀

   • Avatar
    Vasta muhv 27. märts 2018 at 18:53

    Minul ka see mure, et suurus küll S/M, riidesuurus enamasti 38 (sõltub firmast muidugi), aga mul ei ole sellist säärejooksu ja nii peenikesi käsi nagu Sul 🙂
    Olen lühemat kasvu, nö liivakellafiguuriga ja jalad ka sellised tugevama kondiga.
    Sobivaid kleite-pükse leida on pea võimatu.
    Kleidid on tihti lühikesed – minu seljas lühem kui põlvini kleit lihtsalt ei näe hea välja. Või siis pean hullult kõrged kontsad alla panema (mis on ääääääärmiselt ebamugav).
    Pükstega ajab mind hulluks see skinny-teksade mood, sest kui on vähegi säärelihast (või pekki), siis olen nagu sardell viinerinahas…
    Või siis on see pidev mure, et kui vöökoht on ok, siis ei lähe üle puusa (liivakell, eksole). Kui puus ja kann on ok, siis pole käekotti vajagi, sest vöökoha vahel on piisavalt vaba ruumi.