Beebiootus Rasedus

ametlikult beebiootel / officially expecting a baby

10. aprill 2018

Täna sain ma siis lõpuks enda rasedakaardi kätte ja lõpuks oleks ka mina siis niiöelda ametlikult rase või nii. Muidugi teekond oma kaardi kätte saamisele oli üsna keeruline, sest ma jäin hommikul kohutavasse liiklusummikusse ja sõitsin männikult kesklinna lausa tund aega. Et seda igale poole hilinemist, mis see tekitas, veelgi ebameeldivamaks teha, hakkas mul autos nii himsasti iiveldama, et ma lihtsalt istusin lahtise akna all ja palvetasin, et ma oma hommikust banaani välja ei oksendaks. Ühesõnaga jäin ma ämmaka juurde mingi 40 mintsa hiljaks.

Mõned teist on uurinud, et kus ma ennast arvele võtan ja millise ämmaka kasuks otsustasin. Kuna ma olen mõlemad lapsed ITKs saanud, siis ei olnud mul ka seekord isegi mitte mõttes Pelgusse minna. Seda enam, et ITK minuga ühendust võttis ja tahtis olla mu eee…kaaslane sellel teekonnal ja pakkuda mulle selle raseduse jooksul kõiki võlusid, mis ITKl rasedatele naistele pakkuda on. Aga isegi kui nad poleks ühendust võtnud, siis oleksin ma ikkagi ITKsse läinud, sest seal töötab minu lemmik ämmakas maailmas.

Mul nimelt Lendega joppas nii tore ämmaemand, et sedapuhku panin ka kohe tema juurde aja kirja. Kui kedagi huvitab, siis Triin Rootalu on minu meelest igati äge. Seletab kõike hästi põhjalikult, kui küsimusi on. Sõbralik, tore ja humoorikas naine, kellega saab alati igast murest ja problemist rääkida. Ja milline mälu inimesel on. Küsis mu käest, et kuidas Mari kõne arenenud on ja kuidas Triinul oma beebiga läheb (Triin oli Triinu ämmakas ka!). Ehk siis jah, kui keegi tahab endale hästi toredat ja osavõtlikku ämmakat, siis Triin Rootalu on igatahes minu soovitus.

Kahjuks Triin ise sünnitusi vastu ei võta, seega eraämmakaks teda võtta ei saa, aga kui saaks, siis võtaks kohemaid. Ma muidugi ei ole üldse otsustanud, kas ma tahaksin endale võtta eraldi ämmaemanda sünnituse juurde, või doula või… Või teen nagu alati, et pressin selle lapse paari tunniga välja ja lähen järgmine päev koju tagasi nagu ristirahvale kombeks. On muidu kelllegi teist olnud eraämmakas, kellest jube palju abi oleks olnud? Mul pole olnud, aga pole nagu puudust ka tundnud. Muidugi ma kindlasti tunneks ennast teisiti, kui mu sünnitused kaua kestnud oleks ja ma mitme ämmakaga kokku oleks pidanud puutuma, aga praegu ei teagi. Eks sinna on veel mega palju aega ka, jõuab veel mõelda ja otsustada.

Mul äpp väidab, et ma olen esimese trimestri poole peal. Või noh, natukene üle ka. Tegelikult on päris keeruline määrata raseduse suurust ka, sest iga jumala kord, kui ma arsti juures käinud olen (kõik need kaks korda :D) on beebi veel suurem, kui eelmine kord pakuti. Nagu te võib-olla teate, siis esialgne tähtaeg pannakse paika viimaste päevade esimese päeva järgi arvutades. Kuna aga keegi ei tea, millal mul see spiraal oma elu peale läks, siis võis see muuta ka ovulatsiooni aega, mistõttu esimene kord arstil käes pidi mul olema 6+5 aga oli 7+5. Täna pidi olema 8+5 aga on hoopis 8+6. Ehk siis numbrid, mida mõistavad ainult rasedad. Kes ei mõista, siis kaheksa nädalat ja kuus päeva. Homme saab siis üheksa nädalat täis ja see tähendab, et saan Panorama testi andma minna. Kui see kedagi huvitab, võin sellest eraldi postituse teha.

Enesetundest nii palju, et hommikuti enamasti iiveldan, jõuetu on olla. Uni. Vahepeal käib pea ringi. Aga samas on päevi, kus pole midagi häda ja unustan lausa äragi, et rase olen. Või jah, see unustamine on vist küll üks suurematest raseduse tunnustest, mis mul on. Lihtsalt MITTE MIDAGI ei mäleta. Täitsa võimatu niimoodi elada. Tõusen püsti ja ei saa aru, kuhu ma minema hakkan. Hoian võtmeid käes ja otsin elu eest võtmeid. Räägin telefoniga ja teise käega otsin hüsteeriliselt telefoni. Hakkan süüa tegema, lasen pannile ära kärssada, sest unustan, et ma süüa tegin. Hea, et ma elus ei unusta püsida.

Sellle pärast on see tõmmatud äpp ka päris kasulik, saan sinna vähemalt kõik oma arstiajad ja analüüside värgid kirja panna. Kuna see on ITK äpp ka, siis ongi kõik aadressid ja asjad seal menüüd olemas, nii et minu meelest igati mugav kasutada. Mul Lende ajal oli mingi äpp, kus oli kirjas iga nädal, mis vilja suurusjärgus laps parasjagu on, aga olgem ausad, see mind enam eriti ei huvita ka. Mul on äppi vaja, et teada saada, mitu nädalat ma rase olen olnud ja millal ma arstile minema pean 😀

Kui te mind antud kuupäevadel samal kellaajal kuskil mujal näete, siis palun öelge mulle, et ma arsti juurde läheksin 😀

Ahjaa, sellest Panorama testist veel nii palju, et kui ma selle vereanalüüsi selle nädala jooksul ära annan, siis juba uue nädala lõpuks on lootus tulemused teada saada. Ja noh, see on muidugi mõeldud geenihaiguste välistamiseks, aga ühtlasi annab ta teada 99.9% tõenäosusega ka lapse soo. Wohhoo! Muidugi ma võin teile kohe ise ära ennustada, et ma saan tütre, lausa ilma Panorama testita. Mis teie arvate, kes meil uueks Treimanniks tuleb?

minu meelest on tal Kardo silmad… a oih, tal pole veel silmi… 😀

Vot, selline hulk beebijuttu teile tänasesse päeva. Ma sain eile oma lootedoppleri kätte ja kuigi pakend lubab, et sellega saab südametööd kuulda 16dast nädalast, siis ma Lendega sain juba 10dal kenasti leitud, seega ehk proovin järele. Muidugi sellega tasub rahulikult võtta, sest arvestades, et inimene on 2cm suur, siis mõelda vaid, kui väike see süda on ja kui raske seda leida võib olla, nii et kui ka ei leia, siis pole lugu.

Ps! Ma just paar kuud tagasi mõtlesin endal postituse kirjutamise vaatest võtta ära tag’id rasedus ja beebiootus, näed siis nüüd nalja, saab jälle kasutada teisi 😀


I finally received my pregnancy card today and finally I am so to say officially pregnant. Of course the journey to receiving the card was quite complicated, because I got stuck in a terrible traffic jam and it took me an hour to get from Männiku to downtown. To make it even worse I got so nauseous in the car that I was just sitting there with the window rolled down praying that the banana, I had for breakfast, wouldn’t come up. In short, I was 40 minutes late to the midwife appointment.

Some of you have been curios as to where I got registered and which midwife I decided on. Since both my kids have been born at ITK, I didn’t even consider going to Pelgulinn. Even more so, because ITK got in contact with me and wanted to … eerrmm.. be my companion on this journey and give me all the perks ITK has to offer for a pregnant woman. But even if they hadn’t done that, I would’ve still gone with them, because my favorite midwife in the world works there.

I got so luck with the midwife when I was expecting Lende, that this time I made appointment specifically with her. If anyone is interested, Triin Rootalu is all around awesome. She explains everything if there’s any questions. She’s friendly, nice and funny woman, who you can share any concern or problem with. And what a memory! She asked how Mari’s speech is developing and how Triinu is doing with her baby (Triin was Triinu’s midwife as well!). So yea, if someone is looking for a super nice and attentive midwife, I suggest Triin Rootalu.

Unfortunately Triin doesn’t do deliveries herself, so you can’t get her as your personal midwife, but if you could, I would do it in a heartbeat. I, of course, have not deiced if I want a personal midwife at my birth or a doula support person or … or I will just, like always, get the baby out in a few hours and go home the next day, like a proper christian. Has anyone had a personal midwife that has really helped a lot? I haven’t had one, but I haven’t missed on either. I am sure I would feel differently if my labors had gone of a long time and I would have experiences with multiple midwives, but now I don’t know. There is plenty of time, so I can think it over and decide.

My app is telling me that I am half way through my firs trimester. Well, a little over. It’s actually very difficult to determine how far along I am, because every single time (both the times :D) the baby is even bigger than expected last time. As you maybe know, the initial due date is determined by calculating from the last period. Since no one knows when my IUD went on its way, then that could’ve changed the ovulating dates, which meant that the first time the doctor told me I was 6+5 weeks, but it was 7+5. Today it was supposed to be 8+5 but was 8+6. So numbers, that only pregnant women understand. Who doesn’t then it’s eight weeks and six days. Tomorrow is the nine week mark, so I can go get a Panorama test. If someone is interested I can write a post specifically about that.

Speaking about how I am feeling – I am mostly nauseous in the morning and I feel weak. Sometimes I am dizzy. But then again there are days where I am fine and I may forget that I am even pregnant. Or yes, the forgetfulness is one of the biggest pregnancy symptoms I have. I just can’t remember ANYTHING. Living like this is totally impossible. I get up and don’t remember where I was going. I am looking for the keys I am holding. I am on the phone and frantically looking for it with my other hand. I start to cook and let it burn, because I forgot I was cooking. It’s lucky I remember to stay alive.

That’s one of the reasons the app I downloaded is so useful – I can add all my doctor’s appointments and tests and stuff on there. Since it’s and app by ITK, it has all the addresses and things in the menu, so it’s a very user-friendly app. When I was expecting Lende I has an app, where you could read about the size of the baby every week, but lets be honest, I am not that interested this time. I need the app to know how far along I am and when I have to go see a doctor 😀

Oh yeah, about the Panorama test – if I give blood this week, there’s hope of getting the results by the end of next week. And well, it’s meant for determining any genetic diseases, but at the same time it will, with a probability of 99.9% tell me the sex of the baby. Wohhoo! Of course I can predict it’s going to be a girl, without the Panorama test. What do you think we will have as the newest Treimann?

So those are the baby talks today. I got my baby doppler yesterday and although the packaging says that you can listen to the heartbeat from week 16, I was able to find one on week 10 with Lende, so I will test it. Of course it’s good to take your time with it, considering the little human is only 2cm bing, can you imagine how tiny the little heart is and how difficult it can be to find the heartbeat, so if I can’t find one, it’s OK.

PS! Just a couple of month ago I was considering removing tags like pregnancy and expecting a baby, but there you go, now I can use them again 😀

Loe ka neid postitusi!

93 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K. 22. aprill 2018 at 11:57

  Kas läksid kohe rasedusega ämmaka juurde või käisid naistearstil ka?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. aprill 2018 at 12:21

   ämmaka juurde

 • Avatar
  Vasta K. 22. aprill 2018 at 11:56

  Kas läksid kohe rasedusega ämmaka juurde või käisid naistearstil ka?

 • Avatar
  Vasta Marta 17. aprill 2018 at 17:30

  Elp me…….. nii äge et perelisa(teile) on oodata

  Poisi nimi(haha):Kris Marti Treimann

  Tüdruku nimi(haha): Lenna Eliisa/Eliisa Treimann

  Hehee… idk why, but i like these names?

  • Avatar
   Vasta Marta 17. aprill 2018 at 17:31

   Upzz…..

   Tüdruku nimi(haha): Lenna Eliisa/Eliise Treimann

 • Avatar
  Vasta katrin 11. aprill 2018 at 10:28

  kõik see verevahetuse-möga ja muu ennustamine on ikka suht naljakas ?sattusin ühe Insta postituse peale, kus kolme tütrega naiskuulsus tahtis kangesti poissi ja küsis nõu kuidas seda eostamist jne sättida, et poiss tuleks. kõik naised andsid üliagaralt nõu. kui aasta hiljem sama inimese Insta lehele sattusin tuli välja, et sündis jälle tütar ?? ma usun, et see on ikka täiesti 50/50 võimalus. muidu ennustamine ja arvamine on suht fun ajaviide küll.
  ma pakun, et teile tuleb üks tore latseke ??

 • Avatar
  Vasta KS 11. aprill 2018 at 09:36

  Mina käin ka Triinu juures. Mul pole elus vist ägedamat ämmakat olnud.
  Julgen ka 100% soovitada!

 • Avatar
  Vasta Piret 10. aprill 2018 at 22:58

  Esimese lapsega oli tasuline ämmakas. Kuna aga tuli erakorraline keiser, siis teda vaja ei läinudki ning raha sain ka tagasi. Teisega enam tasulist ei võtnud, ja oh üllatust, kui lõpuks peale 10h valusid sünnitustuppa läksin, oli sama inimene seal (too kes oli algul võetud tasuliseks ämmakaks). Väga super inimene. Nüüd kolmandaga ei plaani ka võtta, kuna räägitakse, et see läheb libedamalt. Paar tuttavat on umb 40min hakkama saanud.

  Mis aga lapse soosse puutub, siis olen aru saanud, et poistel madalamad südamelöögid, nii 142-147, tüdrukutel 151-154. Ning poistele meeldib südame alla peitu pugeda. Mul 2 poissi ja nüüd tüdruk tulemas.

 • Avatar
  Vasta Maria 10. aprill 2018 at 21:35

  Mina soovin teile ja kõikidele teistele, kes beebit ootavad, tervet last. See, mis soost ta on, ei oma mingitki tähtsust.
  Kõik muud soovid on toredad, aga teisejärgulised:)

 • Avatar
  Vasta Diane 10. aprill 2018 at 20:50

  Ma arvan, et Kardo jääb endiselt ainsaks meheks teie perekonda ehk siis arvan, et te saate kolmanda tütre.
  Toredat ootusaega teile.

 • Avatar
  Vasta S. 10. aprill 2018 at 20:44

  Mina ei tea miks, aga ma arvan, et sa saad poisi 🙂

 • Avatar
  Vasta P. 10. aprill 2018 at 20:27

  Ok, ma nüüd lähen ka kaasa selle soo ennustamise loraga. Pidavat olema nii, et kui unes näed et sünnib tüdruk, siis tegelikult on poiss. Ja vastupidi, kui näed unes poissi, sünnib tüdruk. Enda kahe lapsega paika pidanud küll, järelikult peab ju vett, eksju 😀 😀

  • Avatar
   Vasta Katre 11. aprill 2018 at 07:51

   Minul küll ei pidanud paika see. Nägin tüdrukut unes ja tuleb ka tüdruk (ise soovisin rohkem poissi).

 • Avatar
  Vasta Agnes 10. aprill 2018 at 20:01

  Nii tore! Õnne! Sünnitasin veebruaris kolmanda lapse ITK’s ja esmakordselt oli juures tasuline ämmaemand. Soovitan väga-väga Kaili Nisu. Mõnusa olemisega naine, oskas luua vahetu kontakti ja turvalise tunde.
  Ilusat ootusaega!

 • Avatar
  Vasta Gerli 10. aprill 2018 at 19:01

  Saate ühe nunnupalli juurde:)

 • Avatar
  Vasta MP 10. aprill 2018 at 17:50

  Ei hakka pakkuma või arvama, mis soost laps tuleb. Kuna tundub, et teie lootused ja ootused on siiski veel üks vahva tüdruk saada, ärge siis pettunud olge, kui läheb vastupidi. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 18:23

   mul on tegelt suva 😀

 • Avatar
  Vasta Jants 10. aprill 2018 at 16:59

  Sisetunne ütleb, et teie perre toob kurg seekord sinised uudised ? Elan nii kaasa teie imetabasele beebiuudisele! Olge terved ja kasvage ilusti!

 • Avatar
  Vasta Reelika 10. aprill 2018 at 15:38

  Minul oli nüüd teise lapsega eraämmakas. Ja teisiti ei oleks vist tahtnud. Kaili Nisu. Väga vahva. Kui tahtsin üksi olla siis läks ta välja. Kui tahtsin et selga masseeritakse, tegi seda. Kui oli vaja põrandale pudenenud lootevett pühkida, tegi seda. Ja lõpus kui ma juba väsinud olin ja pressid ära kadusid… Ütleme nii et tänu talle on mul elus ja terve laps. Mina soovitan, et kui rahakott vähegi kannatab, siis võiks. Lapsed sünnivad ju ühe korra. Miks mitte siis kindlustada, et vajalik abi on olemas. Mis siis et igaks juhuks.

  • Avatar
   Vasta Agnes 10. aprill 2018 at 20:02

   Ma olen ka Kaili Nisu fänn! 🙂

  • Avatar
   Vasta Kk 13. aprill 2018 at 13:15

   Minul ka vaid suurimad kiidusõnad Kailile!! Imeline ja hooliv ämmakas. Päästis kindlasti õigete otsustega mind keisrist. Arst juba tahtis erakorralist kui Kaili sosistas talle, et las ta veel korra ikka proovib pressida… ja oi kuidas see mulle mõjus!

 • Avatar
  Vasta Kristel 10. aprill 2018 at 15:09

  Novot kui tore. Minul nãitab tãna 9+1 rasedust. Samuti loodus teinud oma töö. Nimelt toimus viljastumine siis kui menses oli 4 pãeva juba hilinenud. Viljastumise aeg määrati loote pikkuse järgi. Paras üllatus, samas meeldiv. Homme lähen teen selle veretesti ära.
  Perre sündimas kolmas laps.
  Arvele võetakse alles 13n peale I trimestri UH.

 • Avatar
  Vasta Birgit 10. aprill 2018 at 14:46

  Õnnelik inimene, et pere nõnda viisi kasvab 🙂 Palju ônne! 🙂

 • Avatar
  Vasta Maiken 10. aprill 2018 at 14:04

  Triin oli ka minu esimese raseduse ämmaemand ja jäin temaga väga rahule. ☺

 • Avatar
  Vasta O. 10. aprill 2018 at 13:54

  Võin kindlalt väita, et kolmas laps on sul poeglaps 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 13:57

   kohe lausa kindlalt või :)?

 • Avatar
  Vasta Jaanika 10. aprill 2018 at 13:54

  Aga kas sa kodus sünnitamisele pole mõelnud? 🙂 ma viimasel ajal videod vaadanud selle teema kohta ja need sünnitused tunduvad väga ilusad ja erilised. (Muidugi haiglas sünnitus on kaa ilus ja eriline!)
  Aga mõtlesin, et uurin mida sina sellest arvad.
  Edu!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 13:57

   Ei, ma kodus ikka ei tahaks.

 • Avatar
  Vasta M 10. aprill 2018 at 13:53

  Palju õnne ! ☺️
  Esiteks loodan et saate terve purika ! See kõige tähtsam 🙂
  Aga kui juba küsid arvamust siis mina loodan et saate poja . Mul on kaks last (rohkem ei soovi) ,tüdruk ja poiss . Esimene oli tütar ja olin üliõnnelik. Aastad läksid ja soovisime teist. Alguses oli suva mis soost tuleb,samas sisimas veidi lootsin poissi .Kui mitte enda pärast siis juba mehe pärast . Lihtsalt minul on elu näidanud et on väga väga huvitav kogemus näha kasvamas kaht erinevast soost last .Nad on küll sarnased mitmes mõttes ( spordihuvilised ,väga aktiivsed jne) aga samas nii erinevad . Tüdruk näiteks on väga iseseisev ja laia silmaringiga, ,teeb kõik selleks et olla igas asjas väga hea ,kui mitte parim .Iseloomult täielik võitleja ,kes igas olikorras hästi hakkama saab .Kui vaja kasvõi üle laipade minna siia läheb.kui vaja ,saaks ilma meieta hakkama ideaalselt nädalaid üksi kodus olla ,ta ei sõltu kunagi kellegist .
  Pojal on aga tüüpilised meeste omadused .Hoiab oma ema iga hinna eest .Mina ja õde oleme talle number üks maailmas ,olgugi et tal on kõige hoolivam ja parem isa maamunal.Aga poeg lihtsalt kuidagi näeb meid eeskujuna .Armastus ja hoolivus ema vastu on tohutu ,vajadus helluse järgi jne .Alati arvestab meiega ja ei sõida kellegist üle .Välimuselt ja tegudelt tõeline maragratt aga samas hingelt hell ,nagu mehed ikka .
  Ma olen iga jumala päev tänulik selle üle et mul saavad kunagi olema täiskasvanud poeg ja tütar ,et ma saan kõrvalt vaadata ,milline on nende täiskasvanu elu jne .Minu jaoks on see fantastiline kui erinev on poisi ja tüdruku maailm ja nende areng .
  Usun ,et kes ei ole saanud kasvatada nii poissi kui tüdrukut ei saagi sellest aru saada kui tore on näha kõrvalt kuidas kahest erinevast soost inimest arenevad ja erinevates vanuse etappides käituvad jne .
  Aga nagu juba alguses öeldud siia lapse tervis on elus määrav ja kõige tähtsam .Loodan ja usun et põngerjas tuleks teil terve nagu purikas ! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 13:54

   Mul ka tütred NII erinevad 😀

   • Avatar
    Vasta Mona 10. aprill 2018 at 17:01

    Olen ka “mõlema soo ema,” sh 2 tüdrukut ja 1 poiss. Malluka kommentaari kommentaariks, et tüdrukute iseloomude erinevus ning omakorda poisi ja tüdruku kogemuse erinevus on hoopis on täiesti omaette ooperid 🙂 see on see põnev asi, mida ei kujuta enne ette, kui pole kogenud. Poja kogemus oleks teie perele äge! Mitte, et kolmas tüdruk seda poleks muidugi 🙂 Seega M kirjutatuga nõus!

  • Avatar
   Vasta P. 10. aprill 2018 at 14:06

   Pole küll eriline õigekirjafanaatik, aga miks need kirjavahemärgid k õ i k valesti on. Õudselt häirib lugemist 😀

   • Avatar
    Vasta M 10. aprill 2018 at 22:11

    Olen väääga palju aastaid eestist väljas elanud ja pean sõna otseses mõttes pingutama ,et ilma nende kohutavate kirjavahemärkidetagi teksti siia saan .Lisaks muidugi kiiruga kirjutamine .Jah ka meie riigis kasutatakse kirjavahemärke,kuid eesti keeles on mul seda tõesti raske tunnetada.Oma rootsi keeles kirjutades ei eksi kirjavahemärkidega aga eesti keeles teen seda jah .
    Loodan et minu vabandus on rahuldatav ???

    • Avatar
     Vasta P. 11. aprill 2018 at 14:05

     Pole nagu väga vahet, mis keeles kirjutada. Ikka pannakse tühik peale kirjavahemärki, mitte enne 😀 Aga no misiganes. Niisama mõtlesin, et mainin, kuna tundub, et sa pole kursis nii elementaarse asjaga.

 • Avatar
  Vasta Mirjam 10. aprill 2018 at 13:36

  1. Ma arvan, et on tüdruk.
  2. Kuniks eraämmandad meie eest ei sünnita, pole nendega midagi peale hakata. Minu 2 last on sündinud ilma tasulise äe-ta ITKs, ja isegi ei kujuta ette, mis seal paremini olla oleks saanud, kui oleks olnud. Täiesti ülespuhutud teema.
  3. Vaatan praegu Kodutunde saadet ja mõtlen, et uus/vana saatejuht ei sobi sinna mitte kuidagi. Kas üldse keegi teeks seda saadet kunagi paremini kui Signe seda tegi? Aga ma mõtlesin, et Sulle see sobiks küll. Väga hästi kujutan sind seal paari aasta pärast ette, täitsa tõsiselt! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 13:39

   Nii armas sinust, ma vaatasin ka eile seda õhtul ja pisardasin siin. Ja muuseas, ma ise mõtlesin korraks selle peale, et seda saadet Signe asemel juhtida oleks küll suur au, aga no vaevalt, et keegi mind sinna kutsuks või paluks. Signest paremat ma ette ei kujuta!

  • Avatar
   Vasta P. 10. aprill 2018 at 13:47

   Ma peale kahte last ei näe ka vajadust kedagi sünnitusele palgata. Üldjoontes saab kogemuste põhjal aimata, kuidas läheb ning erandolukordades on haiglapersonalist ka abi. Teise raseduse ajal mõtlesin küll, et palkan omale eraämmaka, kuna esimene sünnitus oli nagu oli, minuga ei tegeldud piisavalt jne. Aga esimene oligi sellepärast selline, et see oli esimene. Esmasünnitajaid on lihtne mõneks ajaks palatisse “ära unusstada” ja nad pikemalttähelepanuta jätta, sest neil enamasti kõik kulgeb aeglaselt jne. Siis võib neist douladest päris suur abi ikka olla, et vähemalt pole üksi ja kürval on pidevalt keegi, kes on adekvaatne ütlema, kaugel omadega oled, kaua veel minna võib, kuidas energiat kokku hoida jne. Lõpuks ei palkanud kedagi, sest noh.. tagantjärgi vaadates polnud see esimene ka nii hull midagi, teadsin juba mida sünnitus endast kujutab, tundsin, et teist korda oskan ja suudan ise paremini (oskasin ka) ning puhuks, kui miskit peaks ikka valesti olema usaldasin tööl olevat haiglapersonali.

 • Avatar
  Vasta P. 10. aprill 2018 at 12:58

  Tead, kui sa kunagi Lende ootele jäid, tuli mul ka kohe nii suur beebisoov peale, olgugi, et olin siis veel oma 9.kuu vanuse nunnuga täishõivatud. Hakkasin meest ära rääkima, et vaja uus beebi hakkama panna. Aega läks pea kuus kuud, enne kui ta sellega nõus oli. Sul sündis juba varsti Lende ja.. Nii ägedad mälestused mul sellest kõigest kuidagi jäänud. Peale teist beebit mõtlesin, et oh, nüüd saan vast rahu, et kaks beebit olemas, rohkem küll ei. Või vähemalt mitte lähima 5 aasta jooksul. No midaaa. Ikkagi hakkas kuskilt end see kolmanda beebi soov ilmutama. Seda on lihtne eirata, kui ükski tuttav või keegi, kellele kaasa elada rase pole. Aga mis nüüd!? Nüüd loen su blogi ja jälle tuleb ei-tea-kust see mingi sisemine tung titaootele jääda. Tõesti ei saa aru, mis naistel viga on. Või on see siis ainult minu viga 😀 Ma muidugi siiski seda päriselt plaani ei võta. Mul tunne, et me ei tuleks majanduslikult kolmega toime, praegugi keeruline. Et vahepeal võiks midagi ses osas paremuse poole muutuda. Eks ma niikaua käin ja elan su beebiootusele kaasa:) Nii äge ikka. Kohe tulevad oma ajad meelde. Nagu eilepäev oleks olnud kõik..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 13:16

   Loodan, et su mees mulle vimma kandma ei hakka 😀

   • Avatar
    Vasta P. 10. aprill 2018 at 13:24

    Haa 😀 ma tegelt arvan, et ta pigem rõõmustab, sest enne tuleks see imelikult pikalt kestnud tsölibaat lõpetada xD Ja noh.. Kuna need jutud veel päriselt titeni jõuavad… A samas kes teab, eks, millal need ras.vastased vahendid alt veavad. See siiski vist pole nii massiline nähtus õnneks 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 13:27

     Haha, no siis lõpeta tsölibaat 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 10. aprill 2018 at 12:48

  Mina jälle usun, et nüüd on sündimas poiss. Rasedused ja inimesed on erinevad… aga väga sarnane raseduse algus Sul nagu siis, kui ma poissi ootasin 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:51

   mul kõik raseduse algused samad olnud, aga näed poega ei ole 😀

  • Avatar
   Vasta P. 10. aprill 2018 at 13:01

   Jummmel. Halb hakkab juba neist ennustustest, et oiiii, mina nende sümptomitega ootasin poissi, nonde sümptomitega tüdrukut jne. Rasedused on kõik isesugused, olenemata mis soost beebi kõhus kasvab. Mul mõlemad poisid, rasedused nagu öö ja päev.

 • Avatar
  Vasta Mann 10. aprill 2018 at 12:47

  Sry aga see ämmakas on väga ebaprofessionaalne.liigne familiaarsus pole lahe.Ja mäletab ta sinu lapsi,sest sa oled nn kuulus.Paberimajanduses on ta koba ja lohakas.
  Arvamused on muidugi erinevad.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:52

   No eks igale oma, ma olen tema kohta VÄGA paljudelt kiidusõnu kuulnud ja ühtegi etteheidet mul paberimajandusele olnud ei ole.

  • Avatar
   Vasta P. 10. aprill 2018 at 13:04

   Minu ämmaemand oli küll keegi teine, kuid ka tema mäletab ka mu lapsi, olgugi, et ma olen suvaline võõras inimene sisuliselt tema jaoks. Juba kui teise rasedusega tema juurde esimest korda läksin, naeratas tuttavalt ja ütles tere jälle 😀 Eks kui ühe ja sama inimese juures käia, siis midagi ikka meelde ka jääb. Ja vb nad vaatavad, et tuttav nimi, vaatavad kuskilt digiloost järgi kes ja mis. Mulle mõjub küll positiivselt, kui arst või ÄE suudab minuga natukenegi isiklikumalt suhelda. Mingi ülim familiaarsus ja sõbrannatamine oleks minu jaoks ka juba liig, aga lihtsalt küsimine, et kuidas teised lapsed elavad, kuidas neil läheb jne on pigem muljet avaldav ja loob mugavama õhkkonna visiidil.

   • Avatar
    Vasta M 11. aprill 2018 at 09:28

    No mis te arvate kui raske see naise “meelde jätmine” nüüd on? Näed, et esmane visiit, võtad ikka enne naise loo lahti ja uurid, mis varasemalt olnud. Näed enda nime sissekannetes, loed kes sündis ja kui naine tuleb, siis ütledki tere jälle, kuidas tütreke elab. Naine rõõmus, et ohh, ta mäletab mind ja ta mäletab mu last ja kes sündis jne jne.
    Naisele jääb muidugi ämmaemand meelde, sest ta puutub selle ühe ämmakaga kokku, ämmakas aga näeb sadu naisi ja tõesti arvate, et suudab kõik meelde jätta? Mul on minu naistest ainult üks nii hästi meeles, et tunneksin tema ja ta mehe ära, tean kes sündis ja umbes millal. Isegi lapse nimi on meeles. Aga see on vaid üks. Mul teenust osteski klienditeenindaja öelnud, et teie võtsite mu lapse vastu, sel ajal ja seal haiglas. Jällegi, mina tal meeles olen, tema mul mitte.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 11. aprill 2018 at 09:37

     Eks see vast oleneb inimesest ka. Mõnel on lihtsalt jube hea mälu ka 😀 Näiteks Triin ei võtnud Mari vastu, aga ometi nimeliselt uuris, kuidas tal läheb, sest noh, Lendet oodates siis 9 kuud kohtusime ja ikka rääkisime sellest 😀

  • Avatar
   Vasta Ma 10. aprill 2018 at 13:14

   Kas sa talle seda otse näkku ka julgeksid öelda?

 • Avatar
  Vasta Kaie 10. aprill 2018 at 12:45

  Et sa arsti juurde minekut ära ei unustaks, siis võin su 7.mail
  käevangus viia, sest noh, mul samal ajal samas kohas, ainult 30 min varem 1. ultraheli uuring ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:46

   Väga hea, ootan siis sind siis maja ees, et sa mu kohale lohistaksid 😀

   • Avatar
    Vasta Mirelle 10. aprill 2018 at 12:53

    Eheee Mallukas sinu vastused rumalatele küsimustele on koomilised 😀 Palju Palju Õnne beebiootuse puhul 🙂 Aga nuhin ka autokooli kohta, ise kogun julgust, et ennast maikuusse Autosõit OÜ koolitusele registreerida. Kuidas sul seal läheb? Plaanin ka automaatlubasid, manuaal jääb kindlalt ära. Jõudu meile 🙂

    • Avatar
     Vasta Mirelle 10. aprill 2018 at 12:53

     Oih, valesse kommentaari läks see, oli Kristy kommentaari alla mõeldud 🙁

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:54

     Autokooliga on norm, kolmapäeval sõitma, neljapäeval teooriasse 😀

 • Avatar
  Vasta Kristy 10. aprill 2018 at 12:45

  Nii nunnu!
  Äkki plaanid neljandat ka?

  Kuidas autokoolis läheb?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:46

   Kas ma peaks plaanima juba neljandat, olles kaks kuud kolmandaga rase :D?

   • Avatar
    Vasta P. 10. aprill 2018 at 13:26

    Mallu, vaata, et sa enam ei seksi, äkki saad veel mitmikud xD

 • Avatar
  Vasta Merili 10. aprill 2018 at 12:42

  Palju õnne ! ITK minu arvates tõesti hea haigla kus sünnitada 😀 Mul rasedust 19+3 🙂 kaks tütart juba ära sünnitanud. Homme lähen looteanatoomiasse, eks paistab kumb on kas poiss või tüdruk. Ise olen arvamusel, et ma poisse vastu ei võta 😀 aga kes teab, eks paistab mis soost ta on 🙂 kuklavoldil ütles arst, et tema pigem arvab, et tüdruk on aga lisas ka, et see tõenäosus, et ta mööda paneb on 70% kindlasti 😀 Ja see panorama test.. Loll küsimus inimeselt, kes kolmandat last kannab aga ma pole küll sellist teinud. Oleks ka ikkagi tahtnud 99.99% tõesena teada saada, kumb tuleb 😀 ITK’s tegid seda testi v

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:44

   Ega ma ka enne ei ole teinud, seekord lihtsalt dr šois rääkis sellest ja tekitas mul huvi. Siis vaatasin, et ITKs saab ka teha ja päris korralikult odavamalt, seega mõtlesin seekord ära teha. Eks veits ikka kripeldab sees selle rasvaimu ja narkoosi värgi pärast, saab natsa rohkem südamerahu 😀

   • Avatar
    Vasta Merili 10. aprill 2018 at 13:30

    Lihtsalt huvist kui saladus pole 😀 siis kuidas test läbi viiakse ? Vereproov ? Või midagi uut ? 😀 Olen laisk ja ei viitsi ise infi otsida 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 13:31

     Jep, võetakse veeniverd ja kõik 🙂

   • Avatar
    Vasta M.R. 10. aprill 2018 at 15:20

    Hinnavahe ei ole dr Šoisi juures ja ITK-s eriti märkimisväärne, st tavaline Panorama on Šoisi juures 450 ja ITK-s 400, samas kõikide lisadega Panorama Šoisi juures 600 ja ITK-s 590. Ise tegin Šoisi juures, meeldis väga tema poolt antud tagasiside põhjalikkus ja suhtumine. ITKga kogemus puudub, aga ilmselt on seal ka okei.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 17:02

     Mulle tundus et on 600 ja 530 see erinevus. Aga Panorama tulemused edastab minu meelest ikka minu enda ämmakas, ta mulle meeldib 🙂

 • Avatar
  Vasta J 10. aprill 2018 at 12:37

  Olin samal ajal rase kui Lendet ootasid, aga siis oli vahe umbes 2 kuud. Nüüd olen samuti jälle rase ning rasedus vaid natukene üle nädala väiksem. Nii et vägagi huvitavad rasedajutud 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:53

   Oleme siis samas paadis, palju õnne! 😀

 • Avatar
  Vasta kris 10. aprill 2018 at 12:26

  Mul oli ka Triin ämmakas ja muideks täna lähengi ta juurde sünnitusjärgsesse kontrolli. Supper arst, või noh kui visiidile lähed, siis ei tundu küll, et arsti juurde minek vaid nagu tuttava juurde külla.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:34

   jaa! 😀

 • Avatar
  Vasta Annely 10. aprill 2018 at 12:26

  Täiesti nõus, meil oli enne viimast poega kolm poissi ja nagu arvata oligi, sündis neljaski poeg. Nüüd olen viienda ootel (17+) ja olen enam kui kindel, et tuleb viies poiss kah. . 😀

 • Avatar
  Vasta Ma 10. aprill 2018 at 12:13

  Mina arvan, et sul sünnib tüdruk. Vist seepärast, et teie perre on kummaline poissi ette kujutada. ?
  Mul on juba 19+3. Reedel on UH, aga 12.n UHs öeldi juba “pigem poiss”. 🙂

 • Avatar
  Vasta Laurabel 10. aprill 2018 at 12:04

  Kolm tütart on megalahe, aga salamisi võiks üks väike nunnu kutt ka tulla 🙂

 • Avatar
  Vasta Kati 10. aprill 2018 at 12:03

  Hahaaa!
  Samas mul on täpselt sama plaan nagu sul – paari tunniga asjaga ühele poole saada ja sama kähku sealt jalga lasta! Esimesega läks nii, et hakkas täpselt keskööl märku andma ja hommikul sain tilka. Peale seda aktiivset sünnitust 3h ja tehtud ning kui päris aus olla siis terve selle aja jooksul nägin eraämmakat kokku ehk 1h. Mees tegi suurema töö ära 🙂
  Mitte üldse, et halb ämmakas (väga tore oli) aga teda lihtsalt polnud vaja enamus ajast. Oleks lihtsalt lolli näoga vahtinud kuidas seal tuhude ajal inisen. Seega pigem seekord ei hakka võtma seda teenust 🙂

 • Avatar
  Vasta Agnes 10. aprill 2018 at 11:58

  Sarisünnitaja hehe 😀
  Palju õnne ikka!
  Ma ise pole kordagi lapseootel olnud aga kaasaga on juttu tulnud, et mis soost lapsi soovime. Mina olen samal arvamusel et vahet pole, peasi et terve. Härra aga pani sellise prini maha et tema tahab poega, sest ta ei taha mõelda tulevikus et keegi tema tütart kargutab :O 😀 . Tere normaalsus ütleks ma selle peale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 11:59

   Ütleme nii, et ega ei tahaks seda väga mõelda jah 😀

 • Avatar
  Vasta Mai 2016 10. aprill 2018 at 11:58

  Kaili Nisu on parim eraämmakas ITKs, keda sünnitusele kaasa võtta! Soojalt soovitan!

 • Avatar
  Vasta Kaia 10. aprill 2018 at 11:53

  Veelkord palju õnne, nii äge! Mul sai täna just 12 nädalat, sugu saan alles teada healjuhul 21ndal nädalal.

 • Avatar
  Vasta Alice 10. aprill 2018 at 11:52

  Tõenäosus saada samast soost laps, mis on olnud eelmine või eelmised pidavat langema iga järgneva rasedusega. Samas arvestades kuidas inimene siia sai, arvan, et tõenäosusega pole siin suurt midagi pistmist. Tüdruk on igati sinulik!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 11:54

   ma just lugesin, et mida rohkem sul on samast soost lapsi, seda suurem tõenäosus seda sama sugu saada on 😀

   • Avatar
    Vasta Kiivi 10. aprill 2018 at 21:19

    Kui saad kõik lapsed ühe mehega, siis nii on. Osad ongi spetsialiseerunud ühe sugupoole meisterdamisele 😀

 • Avatar
  Vasta Kati 10. aprill 2018 at 11:52

  Tervisi kaasrase! Tuleb välja, et minu rasedusäpp näitab sama numbrit ja arvel samuti ITKs 😀
  Toredat ootusaega ja äkki novembris näeme kui oleme seal ühte asja ajamas 🙂 🙂 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 11:54

   Saame käsikäes sünnitada 😀

 • Avatar
  Vasta Kreete 10. aprill 2018 at 11:47

  Eks sul Endel tuleb venda läheb ka vaja..Ja kui juhtus et up….ja rase…. siis kindlast on poiss sa oled ju seda ka soovinud….?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 11:49

   Lende ootusaja alguses ootasin jah poissi, seekord kuidagi pole seda tunnet.

   • Avatar
    Vasta M 10. aprill 2018 at 22:24

    Ma arvan et hetkel sa ei ootagi “kedagi teatud isiksust” ,mitte halvas mõttes ! Sellise ootamatu raseduse esimestel nädalatel ongi raske nii kaugele mõelda nagu “milline,mis soost ,mis nimeks jne) .Usun et nüüd kui sa paisuma hakkad ja sul see raseda tunne tuleb+ beebit näed hilisemates UH ,niiöelda puust ja punasest näed ära et uus kodanik tulwb peree ,siis kindlasti hakkad mõtlema ,kuidas oleks elu veel ühe tirtsuga või hoopis pojaga .
    Ma arvan et sinust saaks mega lahe poja ema ,samas sa ju juba oled megalahe tütarde ema nii et mis siin vahet ,tulgu beebi terve 🙂

 • Avatar
  Vasta Ripli 10. aprill 2018 at 11:44

  Ikka plika. Mu isal ka 4 last, kõik tütred 😉

 • Avatar
  Vasta kurij 10. aprill 2018 at 11:43

  Appi, kas ITK tõepoolest tahab mingit siseturundust teha sinu arvelt? Miks on vaja riiklikul haiglal siseturundust??? Minu jaoks ei tundu see küll kuidagi eetiline ühe riigihaigla puhul, et blogija saab tasulised uuringud (Panorama, ca 600 eurot), mille eest tavainimene peab vb pangalaenugi võtma, tasuta, sellel eesmärgil, et reklaami teha. APPPPi ja veelkord appi, ITK maine langes kolinal. Kaudselt maksame meie selle sinu Panorama kinni, mis pole sulle näidustatudki. Kurb.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:41

   Miks üldse mingil asutusel on vaja turundust? Kõik siin ilmas on äri. Nad tahavad tutvustada enda haiglas pakutavaid võimalusi ja see, et mina soovin Panoramat teha, on ikka minu ja minu rahakoti peal, sest nagu öeldud, see ei ole just mingi väga levinud protseduur, mida hullult tutvustada vaja oleks. Millest sa välja lugesid, et see mulle tasuta on? Miks tavainimene peaks üldse pangalaenu võtma mingi testi jaoks? Kui raha pole, siis ei ole panorama test mille kellelegi kohustuslik. Enamikke geenirikkeid saab tutvastada KV uuringus, mis tehakse igale rasedale tasuta ja kui seal esineb mingi anomaalia, siis lisatestid anomaalia välja selgitamiseks on absoluutselt igale rasedale tasuta. Panorama test lihtsalt võimaldab neid anomaaliaid teada saada veidikene varem ja põhjalikumalt. Elu on selline, pole alati nii, et kõigile täpselt samad võimalused ja asjad kehtiksid. Ära muretse, sina isiklikult küll seda testi kinni ei maksa, täitsa minu enda rahakotist tuleb see.

 • Avatar
  Vasta Liisi 10. aprill 2018 at 11:41

  No ma arvan jätkuvalt, et tuleb poiss. Su blogist on meeldiv jäänud veel nimigi Johan Endel. See nime mõte oli sul vist Lendet oodates ?

 • Avatar
  Vasta Vici 10. aprill 2018 at 11:40

  Panustan siiski poisile ?

 • Avatar
  Vasta Laura 10. aprill 2018 at 11:40

  Mina sattusin juhuslikult Triinu juurde ja tõesti -ta niiiiväga meeldib mulle! Isegi siis ei riielnud ega teinud suuri silmi kui ma 24h hiljem tema vastuvõtule läksin ?. Ûtles ainult, et ei hakanud mulle helistama, et küll ma mingil hetkel välja ilmun ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 11:41

   Ta vist harjunud hajameelsete rasedatega 😀

 • Avatar
  Vasta Kristiina 10. aprill 2018 at 11:35

  Minule sattus ka ämmaemandaks Triin Rootalu ja ma olin nii rahul temaga. Juba esimesel kohtumisel tundsin, et olen sattunud kindlatesse kätesse ja ta tõesti räägib nii ilusti asjadest ning küsimustele sain alati vastused. Alles hiljuti käisin sünnitusjärgses kontrollis ja tundsin, et ei tahagi ära minna 😀 Kaalusin ka eraämmakat võtta aga lõpuks otsustasin, et kui ma Triinut ei saa, siis ei tahag eraämmakat.
  Sulle aga kaunist lapseootust 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. aprill 2018 at 12:53

   Triin on äge jaa!