0
Kingiloos KODU TESTIN JA ARVUSTAN

niiskus kodus?*

16. aprill 2018

Kui ma kunagi veel õikal elasin, oli mul suur mure. Aknad, eriti magamistoa aken, oli pidevalt seest poolt märg ja kaua aega ei läinud, kui rõduukse peale hakkas tekkima hallitus. See oli ikka väga räme! Kirjutasin sellest SIIN! Kuna ma peale selle postituse kirjutamist sain kõvasti targemaks, siis võin nüüd kohe ära öelda, et hallitus hakkas paneelmaja korterisse tekkima peale remonti – me ei jätnud ühtegi ventilatsiooniava! Seega oleksin ma võinud endale neid Ceresiti niiskuseimajaid kasvõi 10 tükki ritta panna, aga kui probleemi ära ei lahenda, ei saa ka kõige parem abimees tulemustega hakkama.

Meie korter oli selline pikliku ülesehitusega, mille keskel oli vannituba. Kuna laps oli alles sündinud, siis käis pesumasin igapäevaselt kogu aeg. Muidugi ka pidev tite ja enda vannitamine ja duššid. Kuivatit meil ei olnud, seega rippus kogu aeg märg pesu koridoris. Mõelge nüüd ise – ruum, kus pole ventilatsiooniavasid + pidev niiskuse allikas. Loomulikult tekkis hallitus. Lõpuks lasime akendele need ventilatsiooniavad teha ja olukord läks palju paremaks, aga pesuresti kõrval hoidsime ikka igaks juhuks Ceresiti niiskuseimajat, mis meil umbes nädalaga täiesti täis läks. Ilmsegelt üsna niiske olukord.

Aero 360 on hea lahendus, kui teie kodus on niiskuseprobleemid, mis EI OLE põhjustatud valest ehitusviisist, sest nagu öeldud, sellisel juhul tuleb see suurem probleem esmajoones lahendada. Aga niiskuseprobleeme võivad tekitada väga erinevad asjad, SIIT saad nendest lähemalt lugeda.

Nagu näha, siis meie praeguses kodus niiskuseprobleemi ei ole. Vaene masin sai endale vaid paar hädist tilka kogutud. Ega selle üle maksa kurb olla, sest see tähendab ainult seda, et meil on siin suht ideaalilähedane niiskusetase. Pole liiga kuiv, aga pole liiga niiske ka. Muidugi meil on ta olnud nädalakese, aga tegelikult peaks ta ka niiskes kodus täis saama alles kolme kuuga.

Mis probleem aga meil on, ja ma olen sellest ka siin blogis enne rääkinud – asjad hakkavad riiulitel imelikult… haisema? Mingi imelik spetsiifiline lõhn tuli asjadele juurde. Näiteks lastevoodi all on suur sahtel ja seal voodipesu hoida oli võimatu, sest juba nädalaga hakkas täiesti puhas pesu seal rahumeeli haisema.

Sama lugu on ka meie esikus seisva suure riideriiuliga, mis on minu jaoks veel utoopilisem. Puhtad riided hunnikus, kapiuksi ees pole, õhk saab kenasti läbi käia, aga võtad mõne kauem seisva asja kätte ja jälle see imelik lõhn. Ma olin juba jumala nõutu, sest päris tobe on pidevalt puhtaid asju pesta, sest need otsustavad heast peast haisema hakata. Aga nüüd ma leidsin lahenduse! Või noh, kolm nädalat olen katsetanud ja veel pole midagi haisema hakanud! Nimelt on Ceresitil ka väiksed niiskust imavad kotikesed, mida panna väikestesse ruumidesse. Garderoobidesse, kappidesse, sahtlitesse. Mina paningi ühe sinna sahtlisse, kus laste voodipesu on, teise esikuriiulisse. Ja asjad tõesti pole igatahes VEEL haisema läinud. Ma ei saa aru, kuidas või mis niiskus enne sinna vahele pääses, aga igatahes on see mind aidanud küll. Kolme nädalaga muutus see riiulikott geeli täis, sahtli oma saab veel kasutada.

Saadaval on kaht varianti – õrna lavendlilõhna ja neutraalse pakina.

Väikest niiskuseimajat soovitatakse ka panna näiteks spordikotti, nõnda viskasin ühe Kardo trennikotti kah. Eks seal ole ju niiskust kamaluga – pesemisasjad, niisked riided jne. Ta ütles, et ta ei saa erinevusest aru, aga noh, ega mehed ei peagi kõigest aru saama 😀

Ma pildi jaoks tõstsin pakikese teistpidi, ag a tegelikult peab ta olema nii, et valge pool on üleval pool. Riiulis on seda kergem sättida, kotis ikka liigub ringi.

Huuh! Ma pole vist elu sees nii palju sõna “niiske” kasutanud, võttis kohe võhmale! Aga mul on teile kinke ka, kuidas muidu. Saan nimelt kahele lugejale kinkida Aero 360 masina + pisipakkide komplekti (neid on ühes pakis kaks). Et loosis osaleda, kirjuta mulle lihtsalt kommentaar, et kus toas või mis puhul sa neid abimehi kasutaksid!

*Postitus on sündinud koostöös Ceresitiga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

120 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Ethel 20. aprill 2018 at 22:00

  Meil on ka kodus niiske. Eriti magamistoas, sest seal on pesurest. Tuba on väike ja vahel enne laste magama panemist tunnen, kui niiske on. Õnneks suvel saab pesu õue viia, aga hunnikute viise sokke ja pisemaid riideid ma lihtsalt ei jõua nöörile Ükshaaval viia.

 • Reply Sirle 19. aprill 2018 at 18:27

  Mul ema elab maal vanas palkmajas (ca 100 aastat vana- rehielamust elumajaks tehtud) ja seal on kohutav niiskus. Seda on kõige rohkem tunda talvel kui tubades on koguaeg külm olla- kraadiklaas võib 20 näidata, aga ikka külm. Mul hakkasid riided isegi nagis hallitama, kus õhk ju saab liikuda ja nii. Aga ikkagi kohutav! Ma ei hakka rääkimagi, mis kappides toimub…

 • Reply Silva 19. aprill 2018 at 07:29

  Mina viiksin vanaemale, kuna ta elab vanas puumajas ja seal on palju niiskust.

 • Reply Silva 19. aprill 2018 at 07:27

  Mina viiksin oma vanaemae, elab vanas puu majas ja seal on väga palju niiskust.

 • Reply Triin 18. aprill 2018 at 20:59

  Masina paneksin esikusse ja pisipakid magamistuppa riidekappi ! : )

 • Reply Hanna-Greete Kilk 18. aprill 2018 at 20:12

  Mina kasutaksin lapse toas. Seal on täitsa võimatu magada kõik on koguaeg niiske :/ Ja nii mitu päeva järjest on laps mul kaisus maganud.

 • Reply Anni 18. aprill 2018 at 15:06

  Mina paneksin samuti väiksema garderoobi ja teie veel kappi 🙂 suurema niiskuseimaja ehk asetaksin meile väikse kodu keskele 🙂

 • Reply Kaie 18. aprill 2018 at 09:06

  Ma kasutaks neid magamistoas. Seal ikka päris palju niiskust. Samamoodi pesu hakkab imelikult lõhnama ja aken ka niiske.

 • Reply Mari 18. aprill 2018 at 08:37

  Kasutust leiaks köögis või koridoris, sest aknapalest ning seinast tuleb krohvi ja värvikihte maha selle niiskuse pärast. Tegemist kortermajaga ning ootame välisfassaadi renoveerimist, seega ei hakka iseseisvalt hetkel midagi tegema. Väikseid abimehi pistaks kappi, sest ka endal jääb pikemalt seisnud voodipesule imelik lõhn külge.

 • Reply Kätlin 17. aprill 2018 at 22:57

  Magamistoas, no ikka on niiske küll, isegi beebi ei saa rahus magada ja endal ka raske tekiga sina peal olla tänu sellele ?

 • Reply Anett 17. aprill 2018 at 19:12

  Kasutaksin meelsasti enda magamistoas.
  Pesu kuivatades on alati aknad täiesti märjad ja ka endale on niiskusest tekkinud pidev nohu. 🙁

 • Reply Christina 17. aprill 2018 at 19:07

  Aero 360 masina paneksin vannituppa, kus on pidevalt suur niiskus ja tekib ka hallitus seintele. Lõhnakotikesi kasutaksin garderoobis, sest kui riided pikalt riiulis seisavad, siis tuleb imelik lõhn juurde, olenemata sellest, et garderoob on nö. avatud ja läbikäidav, kus nagu õhk liikuma peaks 😀

 • Reply Kadi 17. aprill 2018 at 18:00

  Kasutaksin seda suures toas ja kummutist. Kuigi ma arvan, et meil ka pole korteris korralikku ventilatsiooni, aga natuke oleks abiks ikka.

 • Reply Marje 17. aprill 2018 at 16:11

  Kodus elamine suht niiske. Suvel kipuvad riidekapis ka asjad hallitama minema. Peaks järgi proovima ja niiskusekoguja soetama. Ehk on abiks

 • Reply Kerli Rajastw 17. aprill 2018 at 16:08

  Lastetubades ja magamistoas oleksid head abimehed.
  Saaksime kõik koos mõnusalt ventileerida?

 • Reply Diana 17. aprill 2018 at 15:47

  Kasutaksin elutoas seda

 • Reply Sirelyn 17. aprill 2018 at 15:44

  Akna ääres on meeletu niiskus, iga nädal lapiga pühin jälle musta niiskuseseent(?) ära. Kuna ühe toaline korter siis sinna ühte tuppa aknalauale ma selle masina paneksingi. 🙂

 • Reply Getter 17. aprill 2018 at 14:33

  Kodus aknaääred on tihtipeale hallitust täis ??

 • Reply Kristiina 17. aprill 2018 at 14:32

  Kasutaksin hea meelega oma kodus neid 🙂

 • Reply Anita 17. aprill 2018 at 14:17

  Kasutaksin enda magamistoas 🙂

 • Reply Agnes 17. aprill 2018 at 13:35

  Mina kasutaksin neid oma korteris ?

 • Reply Monika 17. aprill 2018 at 13:33

  Niiskuseimejat oleks hädasti tarvis küll. Kevadel ja sügisel läheb olukord päris niiskeks. Lastetoa aknaserv sai ka üks aasta hallituse kätte. Kütmine on äsja lõpetatud või pole veel alustatud ning õues on külm ja päikest tuppa ei paista. Akende lahtihoidmine aitab veidi, kuid lõpuks peaks õueriietega toas istuma ilmselt 😛 Pisikese paki paneksin spordikotti pesemisvahendite koti sisse, see kõige niiskem koht.

  PS! sul viskab siin jubedalt nähtamatuid reklaame ette, 3 korda kirjutasin kommentaari :S

 • Reply kati 17. aprill 2018 at 13:30

  need pisikesed masinad ei kogu tegelikult mitte muhvigi. või noh, kasutegur umbes sama, kui paned niiskusekoguja kotikese kingakarpi. ehk siis pigem iluasi.

  kui paneksid samasse ruumi korraliku elektrilise niiskusimuri, mida ehituspoodides müüakse (keskmise tolmuimeja suuruses, hinnaklass sõltuvalt poest 120-250 vahel), siis kogub see niiskes elamises nende tilkade asemel esimeses ööpäevas ca pool ämbritäit. kui pikemalt kasutada, siis ca liiter päevas.
  me kasutame elektrilist masinat põhiliselt keldris, aga vahel ka toas.

 • Reply Kes 17. aprill 2018 at 12:51

  Vannitoas

 • Reply Nella 17. aprill 2018 at 12:35

  Vannituppa oleks megalt vaja seda ja pisikesed paneks lapse asjadesse kappi.

 • Reply Mari-Jaana 17. aprill 2018 at 11:23

  Kasutaksin igas toas, sest aknal vahel ikka pisarad.. ja no ei jaksa seda vannitoa imuri häält koguaeg kuulata, tahaks elada ju. ?

 • Reply Kati 17. aprill 2018 at 11:09

  Neid pisikesi pakikesi oleme siiani autos kasutanud, eriti kevadel ja sügisel kui rohkem väljas märg.Suurt läheks vaja maale kus parajagu remont pooleli ja ei küta iga päev siis tekib seal palju niiskust.

 • Reply Mariliis 17. aprill 2018 at 10:55

  Magamistoas ja riidekappides kasutaksin. Magamistoas oleks suureks abimeheks, kuna niiskus on sees.

 • Reply M. 17. aprill 2018 at 10:10

  Mina annaksin masina oma õele, kellel on 3-kuune laps ja tal külas käies näen, kuidas aknad on niisked. Hoolimata ventilatsiooniavades. Hallitus ja niiskus ei ole beebile kindlasti head!
  Endale võtaksin kotikesed, mida panna kappi, kus hooajavälised riided on – need kipuvad ajaga niiskeks minema küll.

 • Reply Meryt 17. aprill 2018 at 09:41

  Meil maal ka jube niiskus akendel/aknalaudadel. Lausa nii hull, et akendelt voolab vesi aknalaudadele. Päris jube on see meeletu niiskus.

 • Reply Ents 17. aprill 2018 at 09:23

  Kasutaks magamistoas seda masinat ja kotikesi samuti riidekappides 🙂

 • Reply Helen 17. aprill 2018 at 09:18

  Issand, ma ei olegi varem sellele mõelnud, et minu niisked aknad kodus võivad tähendada seda, et varsti leian ka hallituse :/ Appi!
  Paneksin niiskuseimeja köök-elutuppa ning kotikesed riidekappidesse.
  Isegi kui nüüd loosi ei võida, soovin tänada sind tähelepanu juhtimise eest millelegi, mille üle ei ole kunagi muretsenud, kuid ilmselgelt peaks. Aitäh!

 • Reply Angelina 17. aprill 2018 at 09:13

  Peab proovima. Meil on vannitoas suur niiskuse probleem. Tihti on aknad niisked ka magamistoas.

 • Reply Mari 17. aprill 2018 at 09:10

  Kasutaksin kogu elamises kuid eriti magamistubades. Meil on niiske elamine ja see ei tulene ehitusest, kasutan hetkel uhe teise firma omasid aga hea meelega prooviks ara ja siis teaks tulevikus milline siiski valida 🙂

 • Reply Stella 17. aprill 2018 at 08:14

  Mul sama mure linade ja riietega. Mingi imelik lōhn tuleb seistes külge seega kasutaks kappides ja riiulites lōhnapakikesi.Aero 360 paneks huvi pärast suurde tuppa, sest seal aknad niisked.

 • Reply Kädly 17. aprill 2018 at 08:06

  Oeeh, meil on ka vaja hädasti seda abimeest. Magamistoas, kui hommikuti kardinad eest ära vötan, siis on aknad seest märjad.
  Ostsin aasta alguses netist kah mingi löhnaga niiskuseimaja, aga see mingi kahtlane ja rohkem ta ilmselt ei vöta niiskust ära, sest pöhi on tal kuivanuf juba ja vedelikku seal pole enam.
  Alles vaatasin maximast seda masinat, aga ei raatsinud osta.

 • Reply MS 17. aprill 2018 at 08:04

  Vannituppa ja trennikotti kuluks küll selline asi ära 🙂

 • Reply AT 17. aprill 2018 at 07:40

  Meil ka niiskusega mure, sest ventilatsiooni ei ole. Pesu peseme-kuivatame iga päev, lisaks pliidi taga toimetamised, saun, laste solberdamised…. aitab, kui hommikuti akende servad lapiga üle tõmmata, aga kes seda teha viitsib. Masinast oleks suur abi.

 • Reply Potsataja 17. aprill 2018 at 07:30

  Lapse toas ja kotikesed riidekappi.

 • Reply Ave 17. aprill 2018 at 07:27

  Ma ei tea, meil alati magamistoas hommikul aknad vesised. Vent augu tegime ära, kuid niiskus alles. Võibolla tõesti peaks pesu allkorrusel kuivatama ? Samas pesen pesu iga paari nädala tagant. Ah, ei tea. Tahaks seda Aero 360 masinat proovida!

 • Reply Elina 17. aprill 2018 at 07:11

  Ma paneksin ka elutuppa

 • Reply Merit Eier 17. aprill 2018 at 07:04

  Kasutaksin vannitoas, pisipakkidest ühe sutskaks koridori riidekappi ja teise mehe spordikotti ?

 • Reply Anne 17. aprill 2018 at 06:53

  Meil on korteris vanad aknad ees , ja eks sealt tuleb mingil mààral niiskust , aga lastetuppa paneksin niisutaja kindlasti , ehk magavad nad siis mul paremini sest nende heaolu on mulle tàhtsam kui enda , ûks preili saab varsti 2 ja teine 6 ☺️

  • Reply L 17. aprill 2018 at 09:47

   Tegemist pole õhuniisutajaga, vaid vastupidi – niiskuse imajaga, mis võtab just üleliigset niiskust vähemaks. Kui laste toas on õhk liiga kuiv, siis on vaja sinna hoopis õhuniisutajat ?

 • Reply Moonika 17. aprill 2018 at 06:37

  Kuna lapsed magavad magamis toas siis kasutaks seal .Meie perele kuluks Aero 360 masin väga ära! 🙂

 • Reply Tiina 17. aprill 2018 at 05:13

  Need väikesed pakid on meie peres aastaid kasutusel ja lemmikud. Kasutame neid autodes, üks alati vedeleb armatuuril, siis ei lähe aknad seest uduseks ja talvel ei lähe seest jäässe ka. 🙂

 • Reply Tiina 17. aprill 2018 at 01:10

  Sain taaskord mõned nipid juurde.Minul oleks hädasti vaja lapsetuppa ja magamistuppa.Kuna meil otsapealne korter ja maja soojustamata.
  Magamistoas ja lapsetoas ei saa mitte midagi vastu seina panna,hakkab kohemaid hallitama
  Magamistoas olen äädikaga nühkinud seina ja muude vahenditega
  Aga väga hull hallitus on meil,mööda laeäärt ja põranda ääres.Aga siiani olen kasvõi mõneks ajaks hakkama saanud.Paari aasta pärast hakatakse renoveerima,siis peaks paremaks minema.Auditi kontrollis avastati ka et meie korteris kõige hullem niiskus
  Tänan heade soovituste eest ?

 • Reply Pille 17. aprill 2018 at 00:15

  Minul on niiskusega probleeme magamistoas ja vannitoas. Vōitlen hallitusega pidevat. Siiamaani olen proovinud äädikat, mis küll vōtab hallituse akna äärtest kuid niiskus akendel püsib endiselt.

 • Reply Kati 16. aprill 2018 at 23:29

  Maal ämma juures kasutaksin kindlasti. Sada häda- linnas liiga kuiv õhk, maal liiga niiske 🙂

 • Reply Kkk 16. aprill 2018 at 23:14

  Kasutaksin oma pisikeses korteris

 • Reply Annika 16. aprill 2018 at 23:08

  Kasutaks rohkem külmemal perioodil, sest pesu on võimatu kuivatada korteris aknad hakkavad kohe vett jooksma ja akent ka ei kipu külmaga väga lahti tegema. Pisipakid paneks voodipesu kappi.

 • Reply Kristi 16. aprill 2018 at 22:41

  Oh, olen nii tänulik selle postituse eest praegu. Ma ei ole varem niiskusimajast kuulnud, kuid minu koju on seda HÄDASTI vaja :/ iga sügis, talv, kevade algus on kõikide tubade aknad igal hommikul läbimärjad. Voolab aknalaudadele ja lihtsalt kogu aeg peab puhastama ja möllama nende akendega. Kuna väike laps korteris, siis just külmal perioodil nii palju aknaid lahti hoida ei saa. Tuulutusavad on olemas, kuid nende kasutegurist ei ole veel aru saanud (või siis on meil niiiii niiske siin kodus, et ilma nendeta oleks olukord veelgi hullem?). Eriti hulluks teeb olukorra veel ka see, et meie korteril ei ole rõdu ega pesukuivatit. Kogu pesu kuivatame ka kogu aeg toas ning kui radikatele ära ei mahuta, siis ülejäänud asjad jäävadki niiskuse haisuga.
  Meie perele kuluks Aero 360 masin väga ära! 🙂

 • Reply Karin 16. aprill 2018 at 22:19

  Kasutaksin elutoas

 • Reply Simonee 16. aprill 2018 at 22:01

  Paneksin Magamistuppa, kuna sama probleem, et aken on seestpoolt märg.

 • Reply Sandra 16. aprill 2018 at 22:00

  Meil on korteris niiskusega probleeme…enne kui aknad ventileeritud saame kuluks küll selline seade ära?☺️ Magamistuba kahjuks kōige probleemsem…

 • Reply Kati 16. aprill 2018 at 21:52

  Pakke kasutaksin garderoobis ja masinat magamistoas.

 • Reply Geili 16. aprill 2018 at 21:51

  Meil on magamistoas ja köögis lausa hallitus, mis on väga murettekitav kuna peres on 1,4 kuune laps ja sügisel sünnib ka teine beebi. Hetkel on kasutusel see sama niiskuseimaja j köögis oleme saanud asja nii palju selle abil paremaks, et enam aknalaual värv ei koori. Varem kogunes niiskus sinna alla. Magamistoas oleme kasutanud just neid samu lavendlilõhnalisi pakikesi ja on asja paremaks saanud küll, peale hallituse eemaldamist ja niiskustõkke kasutamist on aidanud need vähemalt natukenegi niiskusest tingitud hallituse tagasi tekkimist vältida. Nüüd on probleemiks elutuba, kus seintel on värvi alla tekkinud niiskusest mullid. Ilmselt võidu korral lähekski asi käiku just elutoas.

 • Reply Kiira 16. aprill 2018 at 21:51

  Meil aitas pesukuivati. Peale seda majast niiskus läinud

 • Reply Jana 16. aprill 2018 at 21:50

  Meil on ahiküttega korter. Talviti on kõik aknad seest poolt märjad. Iga hommik pühin neid
  Arvan, et kasutaksin elutoas, kuna avatud köök jne. Pesukuivatamine talvel. Seega kulub ära

 • Reply Evelin 16. aprill 2018 at 21:50

  Niiskust on meie kodus kahjuks väga palju,elame vanas kortermajas.Hommikuti on iga toa aknad märjad,ka ühes toas,mida me väga ei kasuta,tekkis suur hallitus.Pesu toas ei tohiks üldse kuivatada, enamjaolt kuivab kas rõdul või välikoridoris,suviti õues.

 • Reply Daisi 16. aprill 2018 at 21:36

  Mina sooviks väga ühte, köögis ja väikses toas on meeletu hallitsus, nii laes, kui akna äärtes ja akna all. Võitleme juba aastaid sellega, mõneks kuuks kaob ära ja siis uuesti. Ex vana paneel maja värk vist. Akendele on pandud õhutused, kuid siiani nagu väga kasu sellest olnud pole, sest kaks tuba ikka hallitab. Tulevikus tuleb endal väiksesse tuppa kolida, et tüdruku tirts saaks endale oma ruumika toa, kus hallitsut ei ole.

 • Reply Eve 16. aprill 2018 at 21:36

  Paneksin magamistuppa. Meil kodus väga niiske ja klaasid pidevalt märjad ehk liigniiskus. Sellistest väikestest pakikestest ma kuulnud polnud, see et puhta pesu lõhn seistes läheb ebameeldivaks, tuttav tunne. Hea ja hariv nipp, mida siit blogist sain, jälle targem, peaks katsetama.

 • Reply Katrin 16. aprill 2018 at 21:31

  Suured toas ja riide kappides ?

 • Reply Triin 16. aprill 2018 at 21:22

  Meil vana puumaja ja kuigi muidu on õhk ilusti ventileeritud, siis toas kus pesu kuivatame lähevad samuti aknad seest märjaks. Sinna ühte tuppa seda niiskuseimajat just vaja olekski + mul on ka riidekapis mingi imelik hais asjadel, mis kauemaks seisma jäänud (olen igasugu looduslikke soovitusi katsetanud aga paraku kasu pole neist olnud ja ega niiskusega poleks seda ise seostada osanudki ka).

 • Reply Riina 16. aprill 2018 at 21:22

  Ilmselt kasutaksin pakke garderoobis ja masinat prooviks suures toas.

 • Reply Maris 16. aprill 2018 at 21:10

  Minul aero 360 kopsikuid kodus 3, köögi poole peale oleks ühte veel vaja.. Samuti aknad higistasid ning akna tihendile tekkis imelik must hallituse moodi kiht. Tegime ventilatsiooni augud igasse tuppa ja ostsin aegamisi aerosi juurde. Olukord on paranenud ja kui alguses enne ventika auke (õhk ei liikunud) täitusid kopsikud kiirelt, siis hetkel on olukord üsna okei. Õhk liigub, aknad ei higista, tihenditele ei teki musta ollust.. Ja samuti riidekapis oli hull hais, panin lõhnakotikese. Voodialuses kastis pole ammu riideid hoidnud, ainult laste plastmassist mänguasjad või joonistused. Põranda ligi samuti midagi ei hoia, alati natukene kõrgemal. Kummuti alumises sahtlis olnud sokid ja aluspesu haisesid. Nüüd sooviks ka sinu jutu peale niiskuse imamise kotikesed ka ära proovida. Äkki muutub ka see olukord paremaks 🙂
  Nb. Elan muidugi esimesel korrusel, elektriküte ja samuti “soojustatud” maja.

  • Reply Maris 16. aprill 2018 at 21:12

   Arva et meil on abiks nii aero360 kui ka õhu aukudest, mis igas toas:)

 • Reply Annika 16. aprill 2018 at 21:09

  Vannituppa paneks..hetkel seal kõige niiskem

 • Reply Mariliis 16. aprill 2018 at 21:09

  Magamistoas kuivatan pesu ja vajaksin hädasti seda masinat + riietega sama lugu, mis sinulgi.

 • Reply LIISI 16. aprill 2018 at 21:07

  Jubedalt oleks vaja,lapsel pidevalt nohu tilgub ja arvatavasti niiskusest,mis vanas majas on.

 • Reply Siiri 16. aprill 2018 at 21:03

  Kasutaks seda enda toas, kuna ka aken väga tihti niiske.

 • Reply Klaara 16. aprill 2018 at 21:01

  Ma hea meelega katsetaks just neid väikesi niiskuseimajat, pole ennem kogemust olnud. Pesukapis just. Suurt niiskuseimajat kasutaksin vannitoas

 • Reply Silvia 16. aprill 2018 at 20:50

  Meil terve korteri aknad talvel niisked. Jube värk küll, hallitus kaugel ei ole.

 • Reply Kadi 16. aprill 2018 at 20:49

  Oma tuppa sätiks ja ka kööki 🙂
  Toaaken niiske pidevalt, kuigi õhutusavad on akendel olemas, aga eks ma kuivatan pesu toas ka ja sellest see niiskus tekibki.

 • Reply Gellu 16. aprill 2018 at 20:48

  Minul on sama mure riietega kapis,vähese ajaga tuleb ebameeldiv lõhn külge.
  Magamistuba on üsna niiske.

 • Reply Maki 16. aprill 2018 at 20:45

  Elan üürikorteris ja siia tulles elutoa välissein konkreetselt hallitas, pikapeale sain sellest suurest jamast lahti kuid tihti on aknad niisked. Aegajalt puhastan seina igaksjuhuks ikka veel. Oleksin väga õnnelik kui võidaksin.

 • Reply Kai 16. aprill 2018 at 20:41

  Magamistuppa, remont tehtud, aga ikka kipub sein hallitama:(

 • Reply Kaisa 16. aprill 2018 at 20:29

  Meil oli sama probleem- olen juba endale 2 masinat ostnud, nüüdseks enam kasutust ei leia, sest sain probleemile jaole- meil pole asi puudulikus ventilatsioonis, vaid külmetavates mutikestes, kelle pärast küte ikka nii maximumi keeratakse, kui vähegi võimalik. Me hoiame ka keset talve toaaknaid lahti, et seda lämmatavt sooja õue ajada- toa saab hea karge õhuga täidetud ja niiskus ei tekigi nii lihtsalt. Ja uni ka kohe mitu korda parem. Riietel meil probleemi pole- kuivavad ilusti värske õhu käes rõdul ja hiljem toon tuppa tahenema- mitte ükski asi pole kuskil veel mingit lõhna külge võtnud.

  Loosiõnne jätan seega teistele 🙂

 • Reply Liisike 16. aprill 2018 at 20:26

  Oi meil oleks seda lastetoas vaja, sest just seal on aknad väga niisked,eriti talvel 🙁
  Kohe lähen uurin ka lisatud linke,et natuke aimu saada, miks see meil sinna tekib,sest ka hallitus on vaikselt juba platsis 🙁

 • Reply Kristina 16. aprill 2018 at 20:13

  Magamistoas aken pidevalt niiske ja sama teema voodipesuga, hakkab lõhnama ?

 • Reply alice 16. aprill 2018 at 20:07

  meil on köögis ühes nurgas. Teist oleks vaja juurde magamistuppa 🙂

 • Reply R 16. aprill 2018 at 20:06

  Mina kasutaksin seda lapse toas.

 • Reply Kai 16. aprill 2018 at 20:03

  Kasutaksin koridori kapis ja pesukuivatustoas! Igaljuhul loodan vôiya, muidu pean sammud poidi seadma 😉

 • Reply Carolin 16. aprill 2018 at 19:56

  Kasutaks elutoas. Pesule tekib sama veider lõhn juurde ning oleks tarvis küll ühte imajat 🙂

 • Reply Kertu 16. aprill 2018 at 19:50

  Kasutaksin neid kotikesi esiku garderoobis, seal sama jama. Tekib ka seal olevatel riietel imelik lõhn külge.

 • Reply Geidi 16. aprill 2018 at 19:43

  väikeseid tahaks lapse koolilotti ja tennikottu. koolikotis on see kaval, oleme kasutanud. 360-ne paneksin elamisse. Kolisime äsja ja ahjuküttega elamisse, meil pole õrna aimu kuidas siin niiskusega lood on.

 • Reply Sandra 16. aprill 2018 at 19:28

  Meil on kodu sellise koha peal puude all, et valgust väga palju tuppa ei pääse ja keskmisest rohkem niiskust on ka, eriti kui on kevadel-sügisel vihmasemad ilmad. Eriti oleks vaja garderoobi riiete jaoks kuna kipub ka vahel veider lõhn külge jääma ning lisaks esikusse.

 • Reply K 16. aprill 2018 at 19:25

  Ilmselt elutoas 🙂

 • Reply Kerstin 16. aprill 2018 at 19:15

  Kuna mul on 1-toal korter, siis seal 😀 ja kapis pisipakke, mul ka lõhnavad imelikult riided. Just voodipesu.

 • Reply Liis 16. aprill 2018 at 19:07

  Prooviksin huvi pärast magamistoas ja elutoas, kuna pole aru saanud veel niiskustasemest (plastikaknad, puitmaja, aga midagi veel ei hallita). Saaks selguse majja kuis niiskusega lood.

 • Reply Getu 16. aprill 2018 at 19:01

  Olen poes neid pikalt vaadanud, et peaks katsetama. Kodune olukord ikka ulme. Hommikuti aken niimoodi tilgub, et pean kätterätti aknalaual hoidma. Sest aknaalune põrand juba rikutud. ning ka hallitus kipub juba tulema. Õnneks küll suvel tuleb kortermaja remont kus plaan ka ventilatsioon korda teha. Aga selle masina paneks magamistuppa kus koos lapsega magame 🙂 ning riidekapp vajaks ka natuke värskendust. Sest asjad kipuvad kahtlaselt lõhnama vahepeal. Eriti voodipesu ja käterätid.

 • Reply Karin 16. aprill 2018 at 18:55

  Appi. Ma tahaks panna koridori ja magamistuppa. Need kotikesed siis oma riidekappi ja lapse omasse. Naabrimees uputas mu korteri üle ja praegu on meil siin ikka väga kehva seis.?

 • Reply Raily 16. aprill 2018 at 18:54

  Mina kasutaksin vanema poja toas sest kui tema jaoks tuba liiga niiske siis tal võib astma hoog tekkida. Pisikesi kasutaksin kappides. ☺

 • Reply Helen 16. aprill 2018 at 18:49

  Korteris oleks vaja sellist abimeest magamistuppa, kus niiskuse tase on kõrgematest kõrgem. Pisipakikesi kasutaks riidekappides. 🙂

 • Reply Andra 16. aprill 2018 at 18:47

  Kasutaksin enda toas, kuna just võitlen hallitusega. Ka endale sai soetatud mingisugune ühekordne niiskuseimaja ning see sai liiga kiirelt täis:D

 • Reply Elsa 16. aprill 2018 at 18:40

  Viiksin emale kuna elutoas on väga niiske. Varem on ta proovinud muu firma oma kuid see Aero näeb palju parem välja ?

 • Reply Kairi 16. aprill 2018 at 18:38

  Elame korteris ja siin oleks väga seda vaja. Pesu kuivatamine ja akende higistamine.

 • Reply Enelin 16. aprill 2018 at 18:38

  Ma olen oma peas juba pikalt mõelnud soetada endale niiskuskogujat, mul aknad jubedalt “higistavad” :D(elan üürikas ja siin kõik vendid ilusti peitu pandud)
  Ja aitäh, kotikesed pean ära proovima, voodipesuga olen jubedalt hädas.

 • Reply A 16. aprill 2018 at 18:34

  Ma kasutaks alumisel korrusel, kuna majas on avatud planeeringuga see korrus, siis kokkamise ja pesu kuivatamisega akendel näha niiskust. Tegelt kui ma ikka tahan, et tervislik elada oleks siin, peaks vist ikka selle võitma. ?

 • Reply Anneli 16. aprill 2018 at 18:33

  Ostsime perega hiljuti maakodu. Muidu kõik suurepärane, aga öösel magada on võimatu. Madrats, tekk, lina, tekikott – kõik on nii niisked nagu magaks sambla otsas! Oleme hakanud voodipesu kilekottides hoidma, aga sellest pole erilist kasu – kui need välja võtta, hakkavad kohe niiskust koguma ja väriseme terve öö külmast. Jube rõskus ja seda isegi suvel. Olemegi mõelnud, et ehk leevendaks mingid niiskuseimejad olukorda, aga pole veel proovinud.

 • Reply Galina 16. aprill 2018 at 18:32

  Mul oleks hàdasti vaja lastetuppa, kus niiskuse tase on madal.

  • Reply L 16. aprill 2018 at 21:37

   Seda masinat kasutatakse just kodudes, kus niiskuse tase on liiga kõrge ? Kui õhk on liiga kuiv, siis on hoopis õhuniisutajat vaja!

 • Reply Mari 16. aprill 2018 at 18:32

  Kellel niisukus ja kellel 3 õhuniisutajat üle 70 ruuduse korteri, sest õhukuivus on tappev.

 • Reply Galina 16. aprill 2018 at 18:31

  Mul oleks hàdasti vaja lastetuppa, niiskusemôôtjaga môôtes tulemus oli madal 🙁

 • Reply Vivian 16. aprill 2018 at 18:29

  Mina paneksin masina magamistuppa kus meil millegi pärast tundub olevat kõige rohkem niiskust ning väikesed pakid sokutaksin kappi. 🙂

 • Reply Ketu 16. aprill 2018 at 18:27

  Ma paneks selle imuri magamistuppa. Köögis meil juba on. Sügisel oli nii tugev niiskus, et ostsime katsetuseks ja toimis päris hästi. Aga kuna niiskus tuleb meil üsna pea jälle teemaks, siis kuluks ära küll 😉

 • Reply Liina 16. aprill 2018 at 18:27

  Mul just laps lõhkus magamistoas ära selle ja nüüd olekski uut vaja 😉

 • Reply K. 16. aprill 2018 at 18:23

  Mina kasutaksin magamistoas.

 • Reply Liisi 16. aprill 2018 at 18:23

  Kasutaksin magamistoas kus ka pidevalt meil aknad märjaks lähevad seespoolt…

 • Reply Killu 16. aprill 2018 at 18:17

  Sama mure, et kapis hakkavad riided imelikult lõhnama. Et siis kasutaks väikseid pakke kapis. Suur kuluks niisama toas ära, sest meil ikka niiskust palju, talvel külmaga olid aknad poolenisti märjad hommikuks, praegu päikselise ilmaga veidi parem.

 • Reply Kaija 16. aprill 2018 at 18:13

  Kasutaksin söögitoas, sest seal kuivab tihti pesu ja on ka akvaarium, mille ümbrus on pidevalt niiske.

 • Reply Airi 16. aprill 2018 at 18:11

  Annaksin tütrele, neil üürikas pidevalt niiskusega probleem, pesu peab toas kuivatama rõdu puudub ja õues pole kohta?

 • Reply K 16. aprill 2018 at 18:10

  Paneksin elutuppa

 • Reply K 16. aprill 2018 at 18:08

  Meil korteris kaks niiskuseimajat, vannituppa, kus pesu kuivatan, oleks ka vist midagi vaja 😉

 • Reply Laureen 16. aprill 2018 at 18:06

  Paneksin kindlasti garderoobi!

 • Reply Kätlin 16. aprill 2018 at 18:04

  Kasutaksin suures toas. Kus kuivab pesu. Kahjuks on 1 nurk juba hallitama läinud. Sooviks väga

 • Reply Kätlin 16. aprill 2018 at 17:56

  Paneksin ka kontorituppa kus pesu kuivatame

 • Reply Sandra 16. aprill 2018 at 17:53

  Kasutaksin niiskusrimajat magamistoas, olen neid mitu kuud poeriiulitel jälginud, kuid ostmiseni pole
  veel jõudnud .

 • Reply Helina 16. aprill 2018 at 17:53

  Vanematele maale oleks vaja kohe kindlasti 🙂

 • Reply S 16. aprill 2018 at 17:49

  Kasutaksin oma väikses korteris, kus on ka palju niiskust, sest pean pesu toas kuivatama.