KINGILOOS

VÕIDA TASUTA SILMAOPP!*

28. aprill 2018

Üle kolme aasta tagasi, 2014. aasta detsembrikuus sain ma Dr. Solomatini silmakliinikus nägijaks. Kui ma tol hetkel mõtlesin, et küllap elu peale silmaoppi parem on, siis ei osanud ma aimatagi, et selline “väike” asi elu nii palju muuta võib. Ega inimene ei oskagi ju igatseda midagi, mida tal iial olnud ei ole. Nüüd olen ma aastaid hästi näinud ja ma ei kujuta enam seda elu ettegi. et ma ärkaks hommikul, kõik oleks hägune ja ma hakkaks kobamisi enda prille otsima. See tundub kohutavalt ebameeldiv ja tõele au andes, oli ka. Ma mäletan üht korda spas, kus ma unustasin läätsed maha ja üritasin seal pimedana aru saada, et huvitav, milline nendest meestest Kardo on…

Kuna selle kohta on mulle läbi aastate väga palju küsimusi tulnud, siis vastan neile kõigile nüüd korraga, et kui keegi googeldab “Silmaoperatsioon Lätis”, “Solomatini silmakliinik” või miskit muud säärast, mis otsingutega siia blogisse jõutud on, siis saaksid nad oma vastused kenasti kätte.

Mis miinus sul enne oli ja kas on ajaga halvemaks ka tagasi läinud? Ma täpselt ei mäletagi, üks silm oli miinus kuus, teine nelja viie vahel, kui ma puusse ei pane? Peale silmaoppi olin ma täpselt null, kuid eelmise aasta seisuga käisin ma silmakontrollis, sest mulle tundus, et see haigem silm oli natukene nõrgemaks muutunud. Arst leidis, et silm on maksimaalselt -0,25 ja ei tahtnud mulle isegi mitte prille kirjutada, aga mulle nii meeldivad prillid ja need on minu meelest päris ägedaks aksessuaariks, eriti kui neid kandma ei PEA. Loodan, et see vastab ka neile, kes on minult uurinud, et miks mul mõnikord piltidel prillid on, kuigi ma ju silmaopil käinud olen.

Miks valisid just Solomatini kliiniku? Olen kuulnud, et seal pole operatsiooni kvaliteet nii hea kui Eestis? Ma ei oska selles suhtes kommenteerida, sest ma ei ole arst, aga mina jäin enda operatsiooniga küll rahule. Kogu teenindus oli viisakas ja sõbralik. Kõike seletati põhjalikult ja nagu näha, siis tulemused kestavad siiani. Kindlasti mängib rolli ka pea poole soodsam hind, kui ma toona Eestist leidsin. Muuseas, ma pidin ühe öö kauem Riias olema, sest mulle ei saanud tavalist Lasikut teha. Arstid otsustasid siis mulle teha hoopis PRK ehk pinnapealse laserkorrektsiooni, mis oli ainuke võimalik meetod minu silmade puhul. Arstid hoiatasid ka mind selle eest, et minule tehtav operatsioon on siiski pikema paranemisprotsessiga kui tavaline Lasik, aga see olevat ainus viis mind prillivabaks teha. Mis seal ikka, olin nõus ja ei kahetse!

Miks ei saanud sulle tavalist Lasikut teha? Siinkohal ma pean teile rääkima natukene piinliku loo. Nimelt teavad vist kõik läätsekandjad ja muidugi isegi ka need, kes ei kanna läätsesid isegi, et läätsed tuleb iga õhtu ära võtta. Minu ema rääkis mulle sellest juba oma 10 aastat tagasi, kui ma hakkasin läätsesid kasutama ja vigises pea igal õhtul mu ukse taga: “Mariann, võta läätsed ära!”. Mõnikord võtsin ja mõnikord ei võtnud. Ema küll ähvardas, et kui ei võta, siis tuleb hirmus silmapõletik ja see on väga valus ja paha, aga kuna mul seda kunagi ei tulnud, siis ei võtnud seda hoiatust kuigi tõsiselt.

Viimased aastad ostsin ma need tavalised 30 päevased läätsed ja ma võisin neid lebolt KUID kasutada. Hea kui kuus paar korda ära võtsin. Lõpuks, kui silmad juba liiga sügelema ja kipitama hakkasid, siis ma võtsin nad ära ja ostsin uued. Mõnikord võtsin ära ja natukese aja pärast kasutasin jälle, nagu mingi loll!

Midagi hullu ei juhtunudki, ainult mingi aja pärast muutusid silmad inetult punaseks ja veresooneliseks ja öösel läksid mega rähmaseks. Kui ma seda siia praegu kirjutan, siis ma ei saa aru, miks kurat ma enne mõistust pähe ei võtnud, kui mul endal nii tohutult ebamugav olla oli, aga oh ei. Miks ometi? Palju kergem on ju ebamugavustundega ringi joosta ja oma silmi rikkuda, eksole? Selline käitumine kulutas mingisuguse kihi mu silmas ära ja kui ma oleks kliinikusse sattunud paar aastat hiljem, poleks mulle saanud sedagi oppi teha, mis tehti. Veel hullem, mingi 10 aasta pärast poleks ma saanud üldse läätseidki enam kanda ja olukord oleks võinud väga nadisti lõppeda. Kuulake neid läätsenõudeid, need on olulised!

Kaua protseduur kestis? Umbes 10 minutit ja see osa küll valus polnud, pigem väga imelik!

Kas oli valus? Ma olin väga üllatunud, kui saalist välja astudes ei olnudki ma sootuks pime ja valudes, nagu ma eeldanud olin. Vastupidi, ma nägin paremini kui kunagi varem ja valus ka üldse ei olud. Siinkohal tegingi ma oma esimese vea ja läksin liiga julgeks. Kuigi mulle öeldi, et ma heidaks magama ja ostaks endale valuvaigisteid, tundus see nii mõttetu, sest mul ju polnud und ega valus. Seega läksime me sõbrannaga hoopis lõunatama, veinitama ja linna peale jalutama. Tuule ja külma mõjuna olid mul kaitseläätsed paigast nihkunud ja seetõttu oli mul üks hirmus-hirmus öö. Ei olnud valuvaigisteid ega miskit. Ma arvasin, et ma ei suudagi enam iial silmi lahti teha ja helistasin isegi hommikul kell 7 oma arstile (kes reaalselt siis ka telefonile vastas ja mu maha rahustas). Jah, nii et see esimene öö ma küll mõtlesin, et MIKS ma selle opi tegin. Aga järgmine päev pandi mulle uued kaitseläätsed ja valu kadus koheselt.

Umbes nädal aega oli minul vaade natukene udune ja silmi hõõruda ei saanud, aga samas kõik need teised, kes Lasiku said, olid juba järgmine päev omadega tipp-topp. Seega jah, eks ma oma lollusest tegin selle kogemuse natukene valusamaks, kui see olema pidi. Soovitus – kuulake, mida teile räägitakse ja tehke ka nii. Meile öeldi, et minge peale oppi hotelli ja pange silmad paariks tunniks kinni. Kas ma tegin seda? Ei…

Samas kui ma seda valu praegu meenutan, siis ma mõtlen, et ma oleks valmis olnud palju kauem seda kannatama, sest ma NÄEN iga päev ja kogu aeg. Seega jah, ei pruugi olla valus, aga ma hoiatan, et võib olla ka. Et oleneb, kui hea laps ise oled ja kui pekki sa oma silmad enne keeranud oled. Igaks juhuks võid kotti mõned valuvaigistid pakkida, ega nad leiba küsi. Ja päikseprillid võta kaasa, valgus on ere!

Kas hotell ja bussipiletid olidki nn kohe hinna sees, või maksti see raha hiljem tagasi? Oli hinna sees jah. Midagi juurde maksma ei pidanud, isegi kui ma pidin ühe lisaöö Riias veetma, ei küsitud ka selle eest midagi juurde, sest nad ise tahtsid mind veel ühe öö jälgida. Praegu nende kodukalt vaatan, et hinnas ongi kaks ööd, aga meil said kõik peale minu juba peale esimest ööd koju. Ahjaa, ravimid sain ka nende käest kaasa!

Mis keeles seal suhelda saab? Inglise ja vene keeles, kuid kui kumbagi keelt ei oska, on terve aeg teiega kaasas ka Eesti tõlk!

Tahan, kannan prille!

Tahan, olen ilma!

No öelge nüüd ausalt, kas on mu lugejate seas neid, kes iga hommikul alustavad pimesi prillide järgi kobades? Kas on sellest kohutavalt kopp ees? On, eks? Ärge muretsege, ustav Dr. Solomatini Silmakliinik ja veel ustavam Mallukas tulevad sulle appi ja üks inimene võidab endale võimaluse ülejäänud elu Malluka blogi ilma prillideta lugeda. Okei, arvatavasti saad sa muud ka peale oppi ilma prillideta teha, nii et ole sa aga lahke! Tahad loosis osaleda? See on väga lihtne – jäta siia kommentaar, miks just sina peaksid tasuta silmaopile saama (või miks ka mitte keegi teine, kelle sa võidu korral nägijaks saama saadaks) ja juba 4. mail loosingi üheskoos Dr. Solomatini Silmakliinikuga võitja välja! Äge värk, eks!

Ps! Kui võitja osutub peale uuringuid operatsiooni jaoks ebasobivaks (näiteks seesamal põhjusel, mis mul “raskema” opi kaela tõi), siis saab võitja ise valida, kellele ta enda võidetud operatsiooni edasi pärandab. Olgu see siis sõber, pereliige või töökaaslane.

Soovitan kõikidel osa võtta, sest kaotada on ainult prillid!

Lisainfot operatsiooni ja kliiniku kohta saad nende Facebooki lehelt, mis asub SIIN ja nende kodukal, kuhu saad SIIA klikkides!

*Postitus ja loos sündinud koostöös Dr. Solomatini Silmakliinikuga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

1 502 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Madeleine 6. mai 2018 at 13:22

  Mina näen väga hästi, aga saadaks oma mehe tegema, sest et tal on -6 prillid ja prillid lagunevad ka juba peas ära, seega tal oleks seda hädasti vaja :D

  • Reply Mallukas 6. mai 2018 at 13:28

   see loos lõppes reedel

 • Reply Evelin 5. mai 2018 at 20:18

  Mina sooviks ka operatsiooni, sest esiteks ma pole suutnud endale juba kaks aastat poest uusi prille välja valida ja no tegelikult on eriti peale lapse saamist see prillidelt rasvaste näpujälgede pühkimine ikka jube tüütuks muutunud. Läätsedega läks mul ka nii, et mingil hetkel enam silmad ei kannatanud ja nüüd saan vaid ajutiselt ühepäevaseid kanda :(

 • Reply Carme 5. mai 2018 at 16:14

  Mina sooviksin võita oppi, kuna olen veel väga noor ja juba algklassidest prille kandnud. Gümnaasiumialguses hakkasin ka tihedaks läätsekasutajaks, kuid kadestan hirmsasti tuttavaid, kes saavad näha lihtsalt täitsa niisama.
  Eriti meeldiv oleks olla nägija just nüüd, kuna kolin sügisel Tenerifele ning troopikas elades võib prillide ja läätsedega jamamine eriti tüütu olla.

 • Reply Jane 5. mai 2018 at 13:42

  Kingiksin võidu oma kallile abikaasale, kes kannab prille juba beebieast peale. Lapsena on ta käinud mitmetel silmaoppidel. Viimati veidi üle 10 aasta tagasi käis proovimas ka laseroppi. Opiga juba alustati, kui selgus kurb tõsiasi, et talle ei saa siiski oppi teha. Lääts pandi aga ilusasti tagasi ja nägemine oli jälle veidi kehvem.. :( Loodan, et tehnika on tänaseks päevaks juba nii palju arenenud, et sellest opist võiks talle nüüd abi olla. Oleks ju tore lõpuks oma pea teismelisi lapsi ja abikaasat ka ilma prillideta täiesti selgelt näha.
  Kui siiski talle seda teha ei saa, siis kingiksime võidu edasi minu emale, kes kunagi lapsena pimedas teki all lugemisega oma silmad ära rikkus.

 • Reply Kelly Reisbich 5. mai 2018 at 13:33

  Noore inimesena ja -6 prillidega ei ole vist olnud kunagi suuremat soovi kui normaalselt näha! Mäletan suviseid prillirante sellest ajast kuni olin päris pisikene ja ka seda kuidas ei saanud kaasa teha asju mis mulle meeldisid või oli see äärmiselt ebamugav. Jalgpalli mängimine(neiu aga mis sellest!) palliga näkku saades oli vahel lausa kurb koju minnes emale seletada, et miks prillid jälle katki on jms. Need probleemid olid siis kui veel lapsemõõtu olin. Praegu oleks soov lihtsalt kanda meiki, et keegi seda näeks ja et kogu maailm ei oleks vaid kahe raami sees. Kindlasti on ka neid keda häirib nende -2 silmanägemine kuid see ei ole selline millega sa ei saa klubis tantsida või ujuda ilma et ei saaks üldse aru kuhu sa lõpuks lähed ning ei sega see ka prillideta pilte tegemast sest kaamerasse ju ikka näed vaadata, mul ei õnnestu isegi see sest kaamerat lihtsalt ei näe :D! Rääkimata sellest, et “kuhu ma oma prillid küll eile ōhtul jätsin enne magamaminekut” sest tihti ei leia ma neid 20 minutit kuni lopuks tuleb kurb meel ja tuleb pere käest abi küsida, et keegi aitaks mul neid otsida sest ma lihtsalt füüsiliselt ei näe. Laseroperatsioon on kallis ja mina isiklikult enda lühinägelikkuses süüdi ei ole ja noor inimene kellel raha sellise asja jaoks varnast pole võtta oleks väga tore saada see kallis asi endale tasuta terveks eluks.

 • Reply Kristel Pleiats 5. mai 2018 at 08:25

  “Elu on vaatamist väärt”, nii öeldakse.
  Sooviksin ka seda elu vaadata ilma klaasi abita ☺️ See oleks lihtsalt võrratu☺️

 • Reply K 5. mai 2018 at 08:18

  Tahaksin oma emale seda võita väga. Oleks hea kink 50-aasta juubeliks maailma parimale empsile?

 • Reply Caroline 5. mai 2018 at 00:56

  Sooviksin kogu ilu enda ümber näha selgelt ?❤️

 • Reply Karmen oole 4. mai 2018 at 22:50

  Võidu realiseeriksin enda peale,sest mul ka koblakas nendest prillidest. Talvel lähevad uduseks,vihmaga märjaks jne. Autoga sõites tahaks päikseprille kanda ?

 • Reply Ilts 4. mai 2018 at 22:37

  Mina sooviks prillivabaks saada, kuid kahjuks finantse pole piisavalt ja peaksin kaua koguma või laenu võtma.

 • Reply Auli -Agate 4. mai 2018 at 22:33

  Minu vanaemale kuluks see ära

 • Reply Karmen 4. mai 2018 at 22:07

  Minu isale läheks see suuuuuur võimalus kuna mina ei mäletagi teda ilma prillideta, seega päris mitukümmend a on ta neid kandnud.. Aga see võimalus muudaks tema elu muidugi, kes prillikandjatest ei unistakski elust ilma prillideta ? niisiiis pöidlad pihku ja jääme lootma ning ootama võitu ?

 • Reply D 4. mai 2018 at 22:05

  Tahan ka nähaaaa

 • Reply Kersti 4. mai 2018 at 21:59

  Iseendale sooviks oppi võita. Põhjus väga lihtne, parandaks igapäevast elukvaliteeti. Igapäevatöös silmad saavad suure koormuse. Tore oleks elu ilma prillideta, ei mäletagi enam mis tunne see on.

 • Reply Kimberly 4. mai 2018 at 21:57

  Kuna mul on juba 15a kindlasti kehv silmanägemine olnud (praeguseks -6), siis oleksin väga õnnelik võidu üle ?
  Unistan sellest, et saaks õhtul voodis filmi vaadates tuttu jääda ilma, et peaks läätsed enne silmast võtma.

 • Reply Kristin Ratasepp 4. mai 2018 at 21:51

  Artur Olle vajaks oppi väga. Unistab suurtest tegudest, ise alles 21, kuid halb nägemine takistab tal suuri asju saavutada ning selle taha jäävad paljud tema tulevikuplaanid, soovid. Näiteks ajateenijaks minemine. Ta on sellest terve elu unistanud, nende inimeste aitamisest kes ise ennast aidata ei saa, kuid oma nägemise pärast Võibki see vaid unistuseks jääda. Naljakas kui palju võib üks pisike probleem elu mõjutada. Ta on selle ära teeninud.

 • Reply Laivi 4. mai 2018 at 21:42

  Ma ise sooviks enda silmad korda saada. Olen juba mitmeid aastaid nn poolpime. Ammu olen unistanud sinna kliinikusse minna,aga no ei kannata see rahakott.

 • Reply Lote 4. mai 2018 at 21:33

  Mees on ühest silmast pime ja meil kaks last..minu arust sobiv kandidaat kes tõesti vajab seda?

 • Reply Iris 4. mai 2018 at 21:30

  Operstsiooni vajaksin ise ja eks suurim süü nagu enamikel on suuresti see elukvaliteedi paremaks muutmine. Et hommikul ei peaks esimese asjana öökapil kobama või sattuma tänu lühinägelikkusele kentsakatesse olukordadesse(ulatades näiteks tuld küsivale noorhärrale taskust hoopis tampooni) jne jne. Igaljuhul muudaks see minu elu mitmeidkümneid kordi kergemaks ja kindlasti ka värvikirevamaks. ?

 • Reply Kristiina Pahk 4. mai 2018 at 21:26

  Mu vaimukas elukaaslane lubas juhul, kui ma siia kommentaari ei pane, tunnistada mind “ametlikult pimedaks”: meie valge pisikese karvanässi lubas registreerida juhtkoerana, parkida auto tähtsa näoga invakohale ning omada ise bussis tasuta sõiduõigust kui puudega inimese saatja :)

 • Reply Katrin 4. mai 2018 at 21:26

  Saadaksin opile oma ema. Muidu vaja uusi prille ostma minna, ja seda liiga tihti :(

 • Reply AnetteKuldner 4. mai 2018 at 21:25

  Vaatasin et seal kodulehel ka hetkel silmaoperatsioon ei ole just kõige kallim 950€ aga nii kurb kui see ka pole siis isegi järelmaksuna oleks see liiga suur koormus endale võtta majanduslikult. Prille kannan esimesest klassist saadik ja viimased paar aastat kandsin ka vale miinusega prille kuni sooduka aeg lõpuks õige miinusega prillid ostsin. Ma väga väga loodan, et esimest ja kasvõi ainukest korda elus fortuuna naeratab mulle, sest see on asi mida ma väga sooviks. Olla lõpuks ilus prillivaba naine. Mitte hommikul minna kööki prille otsima ja siis neid pool tundi puhtaks nühkida .

 • Reply Küllike 4. mai 2018 at 21:23

  Väga lahe loos Mallukas!
  Olen prillikandja juba 21 aastat ehk siis juba kaheksandas klassis olid pudelipõhjad ees. Kooliajal oli prillide kandmine päris suur piin. Koolikaaslased mõnitasid päris tihti, aga see ei olnud kõige hullem. Kõige kohutavam oli see, kui õpetajad kommenteerisid, et oi, sul ju pudelipõhjad ees jne…
  Kui koomilistest intsidentidest rääkida, olen läinud vale bussi peale sh ilma prillideta ei näe bussi numbrit, ei näe teiste inimeste silmi ehk siis olen ” ülbe inimene, kes ei tereta tuttavid”, aga kõige naljakam lugu juhtus üks päev, kui hakkasin valesse autosse istuma, mulle vaatas vastu täiesti võõras mees koos täiesti võõra lapsega. See viimane oli ikka väga naljakas juhtum, meenutan seda siiani:) Kui prille ees ei ole sh olen need juhuslikult koju jätnud, juhtub igasuguseid jaburaid asju.
  Läätsesid kahjuks kanda ei saa, kuna optometristi sõnul pidavat mul väga kuivad silmapõhjad olema. Kurb, kui alati ja kõikjal peab prille kandma.
  See inimene, kes selle loosi võidab, on väga õnnelik. Mis peamine, ta saab vabaks, vabaks prillidest.
  Mallukas, Sa oled fantastiline!

 • Reply Teele 4. mai 2018 at 21:22

  Minu vanem õde võiks selle võita ! Kallil õel on juba nii noorelt nii tugev miinus , et lausa kahju temast. ?

 • Reply Sigrit 4. mai 2018 at 21:21

  Mul on 3 imelist last, väikseim 6nädalane. Peale iga sünnitust on silmanägemine kehvemaks muutunud. Sooviksin oma musirulle selgelt ja ilma prillideta näha <3

 • Reply Priit 4. mai 2018 at 21:19

  Koll on ees juba, kui igakord prillid minutiks või kaheks eest ära võtan ja neid uuesti jälle ette tahaks panna, siis muidugi on mul meeles, kuhu ma need panin, rääkimata sellest, et ma näeksin, kus need on. Ei ole prillidel ka seda lisafunktsiooni, et vilistamise peale lõugama hakkaksid nagu kunagi võtmehoidjatel oli. Ma arvan, et võiks ühe opi võtta küll, kui siin niimoodi juba jagatakse.

 • Reply Sigrid 4. mai 2018 at 21:16

  Võiksin võita, sest mul on silmad nii nõrgad juba, et mõlemad on – 3, kuigi alles olen 19-aastane neiu. Mulle meeldivad ka prillid, aga tahaks vahel ka ilma olla, kuid ei saa.
  Kahjuks ilma ei näe nii selgelt enam.
  Lisaks hakkab pea veidi pöörlema

 • Reply Janne M 4. mai 2018 at 21:12

  Sõbranna tegeleb tippsprodiga ja prillidega on seda jube kehva teha. Sooviks võidu korral anda võimaluse tal saada silmaoperatsioonile.

 • Reply Agnes 4. mai 2018 at 21:10

  Minu armas mees vajaks op’i, sest ta tahaks väga ka “nägijaks”saada ;) Lihtsalt sellepärast, et ta on nii tore, armas ja hea :)

 • Reply Kairi 4. mai 2018 at 21:04

  Kolmas laps tulemas ja ilma prillideta oleks palju mugavam kolme marakrati eest hoolitseda ?ja ausalt öeldes ei jaksa neid prille koguaeg näpujälgedest puhastada?

 • Reply Kerit 4. mai 2018 at 21:04

  Palun. Nii kõrini on läätsedest ja prillidest. Tahaks normaalse inimese moodi olla.

 • Reply Kadri 4. mai 2018 at 20:59

  Pärast 23 aastat prillide kandmist oleks ju huvitav maailma ka muudmoodi näha kui läbi klaasi.

 • Reply Regina 4. mai 2018 at 20:58

  Tere!!
  Mul ei jaguks veel ilmselt mitmeid aastaid vahendeid, et saada lahti enda miinustest, mis on ikka väga tugevad ja pealegi erinevad, ca -7 ja -5.5. Silmad viimasel ajal on ka väga väsinud ja punetavad… Lisaks ma vihkan prille ja seega valutavad silmad suht palju. Kannan ka neid, ideaalis aga ei tahaks ju üldse.
  Miks ma peaks võitma? Arvan, et esiteks, sest mul tõsiselt ei ole vahendeid, lisaks on mul vähe võimalusi “tänu tervisele” et nii pea leida mingi väga hea tööots… Võitlen enda muude muredega ja rahaliste kohustustega. See oleks imeline kingitus ja üllatus kevadeks.
  Miks veel, siis olen elus alati teisi aidanud ja olnud toeks, oleks lõpuks aus, kui ka mina saaks midagi vastu universumilt, kuna seni olen võidelnud arvutute probleemidega, mis viinud teelt kõrvale ja lootuse purustanud… Arvan, et oma siiruse ja abivalmiduse eest, lisaks läbielatud raskuste eest oleks ma väärt seda ehk?
  Lisaks ei oleks mul nii pea tõesti lootust… Seda oppi teha.
  Kes iganes ei võidaks, on see väga suur kingitus ja see inimene peaks olema üliRÕÕMUS, kui ka muud asjad pole elus ideaalsed. Mul pole ka muid nn tugiisikuid, kes saaks mind aidata, toetada sellega.
  See on teil väga hea loosimine!! :)))

  Ilusat kevadet!

 • Reply Anna-Liisa 4. mai 2018 at 20:57

  Olen nüüdseks juba väga pikalt mõelnud, et peaks selle opi ette võtma. Olen nüüdseks 12 aastat prille kandnud ja läätsesid ei suuda üldse endale silma panna. Pulmapäeval võtsin ennast kokku ja panin neid endale tund aega silma – minujaoks oli see totaalne eneseületus et need üldse silma sain. Aga rohkem pole proovinud. Kodus kasvavad kaks last ja oleks ju tore nendega mürada ja mängida ilma et peaks kartma, et prillid lähevad katki või kukuvad eest ära. Ja saaks sõita autoga ka päikesepaistelisel päeval ning panna ette tavalised päikeseprillid juhul kui oled oma miinusklaasidega päikeseprillid maha unustanud, mitte ei peaks kannatama.

 • Reply Laura 4. mai 2018 at 20:57

  Minu kalli kaasa nooruslik ema ja maailma parim ja hoolivaim ämm Kariina vääriks seda!❤️
  Ta alati annab endast kõik teistele, imeline oleks temale anda võimalus ilma prillideta igapäevaelu nautida?

 • Reply Siret 4. mai 2018 at 20:54

  Sooviks ise prillid on ikka väga tüütud.

 • Reply Karin 4. mai 2018 at 20:53

  Mina peaksin silmaopi võitma, sest igahommikusest läätsede silma panekust on kohe täiega kopp ees. Seda juba ca 14 aastat. Muidu -2.75 nägemine ja ilma läätsede/prillide abita elan nagu siil udus :/

 • Reply Maret 4. mai 2018 at 20:53

  Mulle omale oleks seda operatsiooni vaja… Saaks see 18 aastat pime olnud mutt ometi nägijaks, sest ilma prillideta ei näe aga läätsesid silma panna ei saa :)

 • Reply Getter 4. mai 2018 at 20:53

  Ise oppu ei vaja, kellegi ikka võidu korral leiaks. Käisin laseropil juba aastal 2010 ja olen tulemusega siiani megarahul,

 • Reply Liisi 4. mai 2018 at 20:50

  Soovin ka :) kindlasti on kõik inimesed seda operatsiooni väärt. Arvestades Eesti keskmist palka, ei saa paljud inimesed endale seda protsetuuri lubada. Ise olen plillikandja 15 aastat olnud. Neist 6 viimast aastat läätsekandja. Mul sama probleem kui Sul Mallukas oli et ei viitsi alati ööseks ära võtta. Tekkis kohe hirm et äkki kui ma veel kaua ootan siis ei saa ma ka enam teha. Mina hoian pöidlad pihus. Ehk veab ka mul :)

 • Reply Kyka 4. mai 2018 at 20:49

  Sooviksin ise silmaoppi kuna olen kandnud prille juba 22 aastat! Ja sooviks nüüd prillivaba elu ??

 • Reply Anna-Liisa 4. mai 2018 at 20:48

  Kuna ise olen selle operatsiooni läbinud siis annaks selle edasi oma emale Lea Lehisele.

 • Reply Ave 4. mai 2018 at 20:47

  Mu armas abikaasa vajaks ja tahaks seda silmaoperatsiooni. Help him! ?

 • Reply H. 4. mai 2018 at 20:46

  Minul on hädasti vaja silmaoppi, sest prille ma kasutada ei saa, kuna laps kisub need mul lihtsalt alati eest ?. Kasutan ainult läätsesid aga see on nii nii tüütu. Seega ma väga väga sooviksin saada nägijaks ?

 • Reply Liis 4. mai 2018 at 20:46

  Nii väga soovin läätse- ja prillivaba elu!!!!! :) :)

 • Reply Maris 4. mai 2018 at 20:46

  Sooviksin ise üle kõige prillidest vabaneda sest prillid ise on väga tüütud koguaeg kaasas kanda või silmi kissitada, kuid kui selgub et minule seda teha ei saa siis kingiksin selle oma kõige paremale ja kallimale sõbrannale ❤️

 • Reply Taimi A 4. mai 2018 at 20:45

  Mina sooviksin saada priilidest vabaks! Miks? Kuna mulle kirjutati juba esimesel klassis prillid ja siiani pean neid kandma…jube tüütu ja nõme. Mul küll vaid -1 mõlemad silmad,aga ilma prillideta midagi ei näe..ja silmad hakkavad kipitama. Kui prillidega midagi juhtuma peaks on suur jama. :/
  Minu suurim soov oleks prillivaba elu! :)

  • Reply Taimi A 4. mai 2018 at 20:47

   Prillidest*

 • Reply Lille Laura Halliste 4. mai 2018 at 20:45

  Olen tükk aega vaadanud et minna ka sinna operatsioonile. Paraku pole vahendeid ja olen lükanud selle edasi juba mitu aastat. Kandsin läätsi 6-8 a otsustasin et tahan opile minna ja hakkasin prille kandma et lasen silmadel taastuda aga juba 2 a lasen taastuda. Mina võiks saada selle tasuta operatsiooni sellepärast siis saaks ka lõpuks nägijaks ja neid põhjuseid on veel palju et miks näha mis siin maalimas toimub. Prillid ikka jäävad ette koguaeg, külla nad lendavad ja on kõverad ning läätsi enam kanda ei soovi ja silmad ei kannata ka enam väga läätsi . Heast nägemisest tunnen küll puudust, paljud tegemised on raskendatud halva nägemise ja prillide tõttu.

 • Reply Aivi 4. mai 2018 at 20:42

  Sooviks väga oma emale seda võimalust. Ei mäletagi, millal oli aeg, kui ema midagi selgelt nägi. Ühest silmast peaaegu pime ja teisega ei ole ka midagi head kiita. Oleks tore, kui saaks nüüd nägijaks ja ei peaks enam pimeduses kompima :) ja oleks ju suurepärane emadepäev kink, saada nägijaks :)

 • Reply Elena 4. mai 2018 at 20:41

  Mina sooviks endale. Väsinud olen hommikul prillide otsimisest, suvel kissitsmisest ja spas ei leia last ega näe, kes minuga koos seal on.. Kurb on selline elu.. Tahaks nägijaks saada

 • Reply Kersti 4. mai 2018 at 20:38

  Mina jäin nn. “pimedaks” esimese raseduse ajal ja silmaarsti sõnul pidi see olema ajutine, et seda juhtubki beebiootuse ajal. Varasemalt oli nägemine väga hea, kandsin vahelduse mõttes lihtsalt mõnikord 0 tugevusega värvilisi läätsesid.
  Nüüd on aga möödas 1,3a ja ma näen ikka päris kehvasti… Olen jälle muidugi ka beebiootel ja loodetavasti päris pimedaks selle rasedusega ei jää ?
  Tahaks nii väga oma teravat silmanägemist tagasi – nii tore oleks jälle prillivaba elu nautida ja “oma silmaga” lapsi näha ?

 • Reply Klaarika 4. mai 2018 at 20:38

  Ma ei tea, mis on elu ilma prillideta. Oma esimesed prillid sain umbes kolme aastaselt, sellest on möödas pea 30 aastat. Läätsede kandmine on minu jaoks välistatud. Ma ei suuda ennast sundida midagi endale silma toppima, isegi silmatilkadega on probleem. Ilma prillideta liikuda ei ole võimalik. Kuna üks silm vajab + klaasi ja teine -, siis ilma liikudes tekivad lihtsalt tasakaaluhäired. Olen ennegi mõelnud, et peaks silmaoppi proovima, kuid selliseid võimalusi kahjuks pole.

 • Reply Airi 4. mai 2018 at 20:35

  Sooviks ōele, kellel väga vaja sellist operatsiooni! Oleks super kingitus talle! ☺️?

 • Reply MariL 4. mai 2018 at 20:35

  Tükk aega mõtlesin, kas kirjutada või mitte. Ma olen nii hädas oma silmadega. Hirmutav ja piinlik on. Ma tean, et see ei ole minu süü, aga kui silmaarstid juba üllatuvad ja nägusid teevad, siis tahakski lihtsalt peitu minna. Ma ei julge kellelegi oma miinuseid öelda. Olen proovinud ja vastuseks tuleb naermist ja naeruvääristamist. Mul on arvuti taga töö ja reaalne hirm, et olengi üks hetk pime. Operatsioon oleks vapustav elu muutus. Ilmselt ei saaks minu puhul miinustest lahti, aga kui olukorrale mingigi leevendus tuleks, oleks see lihtsalt sõnuseletamatu kergendus!

 • Reply Kaia-Liisa Tõntsohn 4. mai 2018 at 20:33

  Sooviksin silmaoppi, sest olen olnud prillikandja juba üle kümne aasta ja ei mäletagi enam seda tunnet, kui hommikul saaks tõusta nii, et kohe prillide järgi haarama ei peaks. Samuti on sagedased need olukorrad, kui tahaksin käia ilma prillideta ja asendan need läätsedega, kuid siis on need mitu päeva järjest silma ja hommikul ei saa silmi lahti, sest silmad on liiga kuivad. See tundub nagu unenägu, kui saaks tõusta hommikul nii, et ei peaks prillide järgi hommikul haarama või kuivade ja sügelevate silmadega ärkama. See thndub tõesti nagu luksus!

 • Reply MS. TH 4. mai 2018 at 20:32

  Kingiksin selle operatsiooni oma kasulapsele. Temal on terve elu ees ja ta võiks seda näha selgelt :).

 • Reply A4 4. mai 2018 at 20:32

  Kingiksin naabrinaisele. Ta oleks yliõnnelik?

 • Reply Maris 4. mai 2018 at 20:32

  Miks mina? Sest olen tüdinenud hägusest pildist, kui silmad on väsinud ja prillid eest võtan. Hägususest tekib foobia ja ebamugavus. Tihtipeale lastega koosolles kõlab närviline lause “ettevaatust, mu prillid ?”. Ujuma samuti ei saa enne, kui pole läätsesid ostetud eelnevalt. Tahaks ka normaalset hägususevaba pilti?

  • Reply Maris 4. mai 2018 at 20:36

   Ja mis on veel imelik.. on see tunne, kui võtan prillid eest ja pilt on hägune- oleks nagu tunne et kõrvad sõltuvad silmadest, sest tunduks kui lisaks puudulikule nägemisele ei kuule ka enam?. Ilmselgelt topelt foobia ?

 • Reply Marii 4. mai 2018 at 20:31

  Ilma prillideta oleks nii hea ? praegu kannan prille väga harva, sest häirivad hirmsasti + lastel vaja pidevalt näppida.. ja siis jälle prillid näpujälgi täis ja ikka ei näe midagi ? samas prille mitte kandes läheb nägemine järjest hullemaks. ?

 • Reply Ellu 4. mai 2018 at 20:30

  Mina ei sooviks oppi endale. Aga heast südamest kingiksin selle oma elukaaslasele, kes kannab prille, mitte küll koguaeg, aga näiteks telekat vaadates ja autoroolis(mis on eriti tähtis, koguaeg kontrollib, et kas on ikka olemas kui rooli istub) Ma täpselt ei oska öelda kaua ta juba prille kannab, aga minu teada on ta oma peres ainus prillikandja. Aga usun, et ilma prillideta oleks ka tema elu lihtsam. Ma rohkem nagu miskit ei oskagi rääkida, loodan vaid õnnele ja talle vaid üllatust teha. Ma kusjuures ei kujutaks ta reaktsiooni ettegi,aga loodan et see oleks ikka positiivne?

 • Reply L 4. mai 2018 at 20:30

  Võidu kingiks oma elukaaslasele, laste isale. Prille ta kahjuks väljaspool kodu ei kanna, aga parem nägemine oleks vajalik igalpool. Op endale lubada ta ka ei suuda. Ta oleks selle kuhjaga ära teeninud?

 • Reply Aljona Kalamees 4. mai 2018 at 20:30

  Olen läätsesid kandnud juba umbes 12 aastat ning viimasel ajal jälginud Dr.Solomatini tegemisi. Hetkel on kõik jäänud muidugi raha taha ja samuti on väike hirm, et aga, mis siis kui ebaõnnestub ja jään pimedaks ? Läätsed on nii tüütud…nt tahad väikest uinakut teha, aga pead end üles ajama ja vannituppa lohistama, et läätsesid eemaldada. Selle ajaga on uni läinud ? Või on juhtunud, et töö juures tuleb läätse sisse mingi pragu või mustus ja siis pead kogu päeva ükssilm olema ? Kunagi juhtus lugu, et pidin öösel elukaaslasele 1km kaugusele autoga järele sõitma. Olin juba pidžaamas ja ammu tudusin. Tõusin kiiruga üles ja autos selgus, et unustasin läätsed panna. Seega sõitsingi rahulikult teosammul, nägu esiklaasis kinni, silmad pilukil ? Ühesõnaga, elu oleks nii palju superlihtsam, kui saaks kõike ilma abivahenditeta näha ?

 • Reply Ulvi Jõesaar 4. mai 2018 at 20:29

  Tere !
  Minu tütar Mariliis Jõesaar töötab iga päev numbritega, silmanägemine halveneb ja kannab pikka aega prille, mis on küllalt tülikas. Operatsioon aitaks vabaneda pikaajalisest prillide kandmisest ja teeks ka väljanägemise kaunimaks.

 • Reply Anneli 4. mai 2018 at 20:29

  “Kes sind on näinud on nii palju näinud” on minu lemmiklaulu read. Ma sooviks NÄHA kõike/kõiki ilma kissitamata või prillideta ??

 • Reply Kats 4. mai 2018 at 20:29

  Mina sooviksin opile ise minna. 14 aastat olen elanud prillielu. Nendest 5 otsustasin läätsede kasuks, kuna prillid lihtsalt ei sobinud enam. Kuid minu aju ei hoia meeles,millal peaks uued läätsed tellima ja nendega majandamine on suhteliselt tüütu. Sooviks kordki toast välja astuda ilma, et peaks midagi silma toppima.

 • Reply Jessica 4. mai 2018 at 20:28

  Mina ise läbisin selle tee just eelmise kuu alguses, seega ise ei soovi.

  Küll aga kingiksin selle operatsiooni oma parimale söbrannale, kes ei julge seda teed ette vötta, kuid väga tahaks. Sellise vöimaluse korral saaksin ta kindlasti nöusse.

 • Reply Merili 4. mai 2018 at 20:27

  Juhul, kui ma võidaks, siis kingiksin selle edasi hoopis oma kallile abikaasale, kes on prille kandud sisuliselt kogu oma elu.

 • Reply Elle Männamets 4. mai 2018 at 20:27

  Soovin nii väga prillidest vabaneda… Olen algklassidest alates prille kandnud. Tehti ka ühele silmale(kehvemale) operatsioon(3x),see peatas silmanägemise halvenemise. Aastate möödudes on see siiski vaikselt muutunud halvemaks. Suur unistus on elu ilma prillideta.

 • Reply Mari-Liis Ki 4. mai 2018 at 20:27

  Tahaks väga seda oppi ?

 • Reply Katrin 4. mai 2018 at 20:27

  Mina saadaks silmaopile oma tütre. Tal nägemine üsna kehva, et ilma prillita kõik puha udune.

 • Reply Liisi 4. mai 2018 at 20:26

  Endal on mul silmadega kohutavalt vedanud, isegi peale igapäeva tööd arvutiga pole aastad õnneks jälge jätnud ?

  Aga osaleda tahaks küll ja operatsiooni kingiks oma imelisele emale emadepäevaks. Koguaeg kuulen kuidas 48 tundi ränka vaeva nägi mind sünnitades – saaks siis korralikult oma vaeva ilma prillideta ülejäänud elu vaadata ?❤

 • Reply Nella 4. mai 2018 at 20:26

  Kannan prille umb 20 aastat, või noh, oleks pidand kandma. Pubekana ei arvanud, et need mulle sobivad ja otsustasin poolpimedana ringi patseerida. Umbes 10/11 aastat olen pidev läätsekandja, aga mu silmad väsivad neist üsna kiirelt. Ja päris õigel ajal neid alati välja ka ei vaheta?? Kodus kannan prille, mis vajaks ka ammu ammu väljavahetamist, oma viisakad prillid suutsin ära kaotada. ☹️ Igatahes oleks väga meeldiv, kui ei peaks prille otsima hommikul esimese asjana ja neid üldse kandma, eriti veel nüüd, kui mul on super energiline väike laps, kes arvab tihti, et prillid on tema mänguasjad ja neid on väga äge emme peast ära kiskuda ja vahel ka ära peita. ??✌️Selgest maailmast ilma abivahendideta unistan sama kaua, kui prille peaksin kandma, aga alati tundub et kõik muu on olulisem, kuhu raha panna, oleks tore kingitus ???

 • Reply Sandra P 4. mai 2018 at 20:26

  Kingiksin emale. Kuna tal on töö arvutiga, tänapäeval enamik onju. Ja prillid lihtsalt ei püsi ees. Nii rikub oma silmi aina enam. Mul on nii kahju, et aidata ei saa. Mu ema väärib seda operatsiooni, kuna terve elu on oma elu korraldanud minu heaks. Et mul kõik oleks olemas. Nüüd on raskustes, kaasa arvatud mina… selletõttu pole ka õigeid prille. Igal juhul oleks see super emadepäeva kink, kaudselt minu poolt, rohkem nagu sinu ja silmakliiniku poolt :)

 • Reply Marii 4. mai 2018 at 20:25

  Nii hea oleks, kui ilma prillideta korralikult näeks. ? praegu kannan ikka väga harva prille, sest häirivad päris palju + lastel on pidevalt vaja näppida ja siis on prillid näpujälgi täis ja ikka ei näe midagi ? seega prille kannan väga harva ja nägemine läheb järjest hullemaks. ?

 • Reply Carmela 4. mai 2018 at 20:25

  Mina sooviksin silmaoppi endale. Olen juba 20 aastat prilli/läätse kandja. Unistan sellest hetkest et saaksin hommikul ärgata üles nii et poleks udukogu ees.
  Varsti beebi ka sündimas ja siis öösiti oleks ka väga supper kui ei peaks pimedas esimese asjana prille käsipidi taga hakkama ajama.
  Sooviks ka selgemat pilti, mitte hägust udukogu.
  Üks hommik elukaaslane tõi ühe paki, mis tema ema saatis kus oli sees beebi voodilina, mina kaugelt ei näind ja pidin nina ette selle endale tõmbama et näha. :(
  See oleks väga supper kingitus!
  Loodame et õnn naeratab. ?

 • Reply Leenu 4. mai 2018 at 20:24

  Minu emme võiks küll võita, sest tal lähevad need silmad reaalselt minu arust aina hullemaks :( Aga uusi prille ta ka ei raatsi osta (ega ei jaksaks ka vist) ja nii ta kissitab kogu aeg ja kannatab selle pärast veel peavalude käes. Nii halb on teda vaadata niimoodi ja see võit oleks mega hea emadepäeva kingitus!!

 • Reply Mari-Liis Ki 4. mai 2018 at 20:23

  Laps väänab pidevalt prillid katki.( olen väga saamatu prillide ärapanekuga :D)
  Prille olen kandnud 4 aastat.
  Igatsen väga neid aegu kui sai lihtsalt ilma prillideta välja minna.

 • Reply Mariliis 4. mai 2018 at 20:23

  Aga miks mitte mina ? Mina tahan ka näha kõrgele ja kaugele ?

 • Reply Angela 4. mai 2018 at 20:21

  Kui ma peaks võitma selle silmaopi siis ma kindlasti annan selle võimaluse oma enda emale, kuna tal on seda vaja, sest ta seljatas alles hiljuti raske haiguse (rinnavähk) , pluss veel tal dibeet, on ära teeninud tõesti korraliku silmanägemise. Kuna ta veel üsna noor ja elu veel ees. Siis tuleb loota õnnele ?? ja teha talle varajane sünnipäevakingitus. Sest ta on maailma parim ema ja vanaema ?

 • Reply Lisett 4. mai 2018 at 20:20

  Enda elukaaslasele. Kellel on kanged prillid ja pole jõudnud opile minna veel Ta on terve oma elu prille kandud. . nII väga tahaks ,et ta võidaks :) LoodAn väga,et ta võidab :)
  Kõike head ette tänades Lisett :)

 • Reply Liina 4. mai 2018 at 20:20

  Mina tahaks väga võita. Kannan juba 12a prille. Hetkel on silmad -1,25 aga annab tunda et aina halvemaks läheb. Kodus laps muutkui kisub prille eest ära ja seegi on jube ebameeldiv. Lisaks ma tahan autokooli varsti minna ja palju meeldivam oleks minna selge silmanägemisega mitte prillidega.

  Soovin kõigile palju palju edu

 • Reply Agne 4. mai 2018 at 20:20

  Oleme mehega alati kaalunud, et kuna voiks kuid ikka ja alati tuleb midagi muud vahele. Tahaksin vaga prillivabaelu :)

 • Reply Eve 4. mai 2018 at 20:20

  Näha, see on ammu suur unistus, miinus on 8,nii et jh iga hommik on esimene asi prillid pähe, et ometi midagi näha. Igapäevaselt kasutan läätsi, asendamatud minu jaoks, sest ilma lihtsalt ei näe, kahjuks. See oleks tõesti suure unistuse täitumine, kui opile saaks.

 • Reply Teele T 4. mai 2018 at 20:20

  Mina olen ka tüdinud kobamisi prillide otsimisest. Silmaopile läheks suurima hea meelega ja alustaks iga hommikut nägijana.

 • Reply Inger 4. mai 2018 at 20:20

  Silmaopi võiks võita minu ema. Prille kandnud tema juba ~25 aastat. Kuna aga miinused silmades erinevad, siis juhtus umbes 7a tagasi prillipoe poolt suur prahmakas ja pandi vasakule silmale mõeldud klaas prillides hoopis paremale poole ja paremale silmale mõeldud klaas vasakule poole. Kuna miinus polnud nii drastiliselt erinev, siis ema ei pannudki tähele, et midagi valesti oleks. Kahjuks aga aastatepikkune valesti kokkupandud prillide kandmine tõi emale tõsised peavalud ning samuti süvendas mõlema silma miinust. Seega tean, et ta oleks üliõnnelik kui peale kõike seda saaks ta lõpuks nendest prillidest lahti.

 • Reply Grete-Liis Oja 4. mai 2018 at 20:19

  Vahel on ette tulnud olukordi, kus olen sunnitud korraga kandma kahte paari prille korraga (päike, 3D kino)…teistel on küll naljakas mind niimoodi näha, aga endal jõle ebamugav ?

 • Reply Grete 4. mai 2018 at 20:19

  Minu mees on prillikandja, kes unistab ka paremast nägemisest. Läätsed on kahjuks töö iseloomu tõttu välistatud ja prillid on väga tülikad, eriti lapsega mürades või sporti tehes. Kuna tal mai lõpus sünnipäev ka tulemas, siis see oleks talle maailma parim kingitus! Kuna mees loosi õnnele ei usu, et ise osa võtta, siis teen seda tema eest :D

 • Reply Merlin 4. mai 2018 at 20:19

  Mina sooviksin silmaoppi väga. Olen prille kandnud 10 aastat ja olen nendest väsinud. Aasta tagasi keelati ka läätsede kandmine, sest silm sai kahjustusi, aga nüüd on aeg, mil sain rohelise tule silmaopi jaoks. Olen mitu korda mineku soovile mõelnud, aga asi on julguse taha jäänud. Kui loosis võidaksin, poleks enam tagasiteed ja saaksin olla õnnelik prillidest vabanemise üle.

 • Reply Ave Marie Tuherm 4. mai 2018 at 20:18

  Nii hea oleks näha maailma selgelt ilma ühegi abivahendita :)

 • Reply Laura 4. mai 2018 at 20:18

  Silmaopp oleks heaven sent!

 • Reply Katrin 4. mai 2018 at 20:18

  Mina olen olnud viimased 10 aastat suhteliselt niru nägija. Lisaks sellele on mul nii tundlikud silmad, et arst lubab läätsesid kanda ainult reisil olles. Terve suve käin ringi silmad kissis, sest päikseprille kanda ei saa. ?

 • Reply Mari 4. mai 2018 at 20:17

  Kindlasti osalen – olen seda väärt, et naha oma kolme last kasvamas :)

 • Reply Maris R 4. mai 2018 at 20:17

  Tahan vägavägaväga! Teadsin juba 10-aastaselt, kui prillid sain, et selle laseroperatsiooni mina teen!
  Olen läätsekandja, sest igapäevased tegevused oleks tihti häiritud prillidega.
  Ma VIHKAN seda päeva osa, kui õhtul peab läätsed ära võtma! Tihti jätangi lihtsalt silma..

 • Reply Helen 4. mai 2018 at 20:16

  Tahaks teha lõpu 20a kestnud igapäevasele prilli kandmisele :)

 • Reply Anna 4. mai 2018 at 20:16

  Minul on miinus küll väike (-1.75), aga ilma prillideta on täiesti võimatu olla, mitte midagi ei näe. Kannangi prille koguaeg, iga hommik esimene ja õhtul viimane tegevus. Oi kui väga ma tahaks läätsesid kanda, aga ei suuda neid endale silma panna. Käisin silmaarsti juures kontrollis, et kas võiks ning õppimas neid silma panemas, aga langesin korraliku mõnituse alla, et issand kuidas sa hakkama ei saa, mul käivad siin meetriste kulliküüntega naised ja panevad kohe silma. Niisiis panigi arst silma ning võttis ära, sest ise ma seda ei suutnud :D Nimelt pidavat ma kartma oma silmamuna puudutada ja seega ei suuda seda silma panna. Peale seda halba kogemust proovisin korra kodus, aga loobusin ja salamisi unistan prillivabast elust. Samuti oleks prillivaba hea olla töö juures, kus sügisest saan enda rühma pisikesed sõimelapsed, kellele väga meeldib prille eest tirida ja ilma prillideta, poolpime õpetaja ei ole ju mingi õpetaja :D

 • Reply Karmen 4. mai 2018 at 20:15

  Elukaaslasel oleks vaja küll, autoga sõites kissitab alati silmi. Ja kui ülekäiguraja juurde pimedas satume, siis mina pean alati tema “silmad” olema. Ja kui ta võidaks selle endale, küll ta siis su blogi ka lugema hakkaks :D

 • Reply Piret 4. mai 2018 at 20:15

  Olen ise ka prillide kandja aga kui võit tuleks minu õuele siis sooviksin kindlasti, et minu ema saaks uue nägemise.

 • Reply Mari-Liis 4. mai 2018 at 20:15

  Omg, ma saadaks iseenda operatsioonile. Kasutan läätsesid, prille pole üldse?

 • Reply Kims 4. mai 2018 at 20:14

  Tahaks selle opi kinkida oma mehele. Kurb on vaadata, kuidas inimese esimene mure autosse istudes, kinno minnes või telekat vaadates on “Kallis, ega sa mu prille pole näinud?”
  Ta üritab neid võimalikult vähe kanda ja selle tõttu tihti unustab kuhu ta need viimati pani. Opist oleme kaua rääkinud, aga hetke seisuga rahakott ei hakka peale, kuna ma käin ainukesena tööl, et ta saaks õppida.
  Sel suvel lõpetab juura magistri ning see oleks tohutult hea kingitus :)
  Ma tahaks sellele mehele kuu ja tähed ka kinkida, kui ainult oleks võimalus.

 • Reply Krissu 4. mai 2018 at 20:13

  Mulle küll meeldivad prillid aga hirmsasti häirib kui klaasid pidevalt uduseks tõmbavad kui on liiga suur temperatuuride erinevus, läätsedega on mugav aga mul läheb pidevalt meelest ära,et peaks laskma silmadel puhata ja tihti ongi nii,et jätan need ikka väga pikaks ajaks silma, tahaks väga nägijaks saada?

 • Reply Maria 4. mai 2018 at 20:12

  Minu suurim südamesoov on, et mu kallis öde saaks taas ilma prillideta näha. Oleksin väga önnelik kui saaksin teha tema önnelikuks. ❤
  Oled uskumatult vahva inimene Mallukas. Loodan, et sul läheb elus köik hästi!

 • Reply Kertu Tamm 4. mai 2018 at 20:12

  Oeh.. olen nii kaua unistanud silmaoperatsioonist aga kuidagi ei ole võimalik olnud, kannan nii prille kui läätsesi, kuna silmad on meeletult tundlikud siis enamasti ainult prille aga nii ebamugav on ja no need klaasid on koguaeg mustad! :D Üks suur suur unistus on elada prillivaba elu ja nautida iga päev teravat ja selget pilti :)
  Olen väga õnnelik selle inimese üle, kes sellise kingituse saab, te kõik olete seda väärt!

 • Reply Anneli 4. mai 2018 at 20:10

  Ma va kadekopsina arvan, et ise vajan seda oppi kõige rohkem. Et näeks lapsega rannas sulistada ja 3D prille oleks hea kinosaalis pähe asetada!

 • Reply Margit R 4. mai 2018 at 20:10

  Praegugi kissitan silmi kui seda kommentaari kirjutan ? olen pea 30 aastat pidanud kasutama abivahendeid, et elu selgelt näha. Ehk aitaks juba udust ja päike paistaks selgelt ka minu silmadesse ☺️

 • Reply Evelin 4. mai 2018 at 20:09

  Tahaks oma memmele kinkida seda opi. Emadepäevaks ?

 • Reply Laura 4. mai 2018 at 20:08

  Mul juba geenides
  halb silmanägemine ja seega on kõigil peres prillid. Ma tahaks oppi endale, aga kuna mul on ainult -2 siis mitte sobivuse korral kingiksin opi emale. Saaks prillide ostmise kulusid vähendada.? Pöidlad pihus, äkki veab :)

 • Reply Greete Kerttu Salumets 4. mai 2018 at 20:08

  Olen Malluka blogilugejate seas uustulnuk aga kõik mis sa teed on väga lahe! Võidu kingiksin edasi sõbrannale kellega koos elan. Iga hommik algab tema prillide otsimisega kuna ise ta neid väga hästi leida ei suuda kuna ilma prillideta nägemine väga väga hägune. Ta oleks võidu üle kindlasti väga õnnelik kuna osaleb ise ka loosis!

 • Reply Kätlin 4. mai 2018 at 20:08

  Läbisin ka ise selle operatsioon 2016 aasta sügisel. Väga abivalmis ja tore personal. Võidu korral saadaksin sellele kvaliteetsele operatsioonile oma venna elukaaslase. Olles ise sportlane, tean kui tülikas on pidevalt enne võistlusi läätsesid silma panna ja kui need veel silmas kuivama hakkavad…Kuna ka venna elukaaslane on sportlane, siis see operatsioon parandaks kindlasti tema kui Eesti lootustandva keskmaajooksja saavutusi ning muudaks treeningkvaliteedi kordades paremaks. :)

 • Reply Marina 4. mai 2018 at 20:07

  Minu poeg on ilma prillideta täitsa pime. Kingiks talle selle operatsiooni,et ta näeks ka ilma prillideta kui kaunis pruut tal on!??

 • Reply Egle 4. mai 2018 at 20:07

  Miinust peaks mul nüüdseks kogunenud olema juba -2. Minu jaoks ikka väga ebameeldiv juba. Kõige ebameeldivam selle juures on see, et mulle ei meeldi absoluutselt prille kanda, tunnen ennast nendega nii ebamugavalt. Kuid tööl on minu ümber arvutid ja kaamerad, mida pean koguaeg jälgima ja ilma prillideta hakkama ei saaks. Samuti autoga sõites.
  Prillidest vabanemine on olnud juba ammu minu väga suureks unistuseks! Siis tunneks kaugelt vastutulevad tuttavad ka ikka ära ja keegi ei peaks solvatuna ennast tundma, kui ma tere vastu ei öelnud :D

 • Reply Kati 4. mai 2018 at 20:05

  Mul tubli -8 ja lihtsalt niiiiiii äge oleks hommikul silmi lahti tehes oma meest ja lapsi NÄHA, mitte paaniliselt prille otsida :D

 • Reply Annika 4. mai 2018 at 20:05

  Tahaksin väga prillidest vabaneda ja näha ilma abivahenditeta?

 • Reply Üllar Zeigo 4. mai 2018 at 20:05

  Küll mu mees oleks sellise võimaluse üle alles ônnelik. Ammune unistus! Kahjuks tema seda blogi ei loe ( kuigi veel natuke näeb kûll). Seepärast kirjutan tema eest selle kommentaari mina, tema eit! Olgu jumalad lahked sellise võimaluse andjatele!

 • Reply Taivi 4. mai 2018 at 20:05

  Minu emale oleks väga seda silmaoppi vaja.Nägemine läheb iga aastaga aina kehvemaks:(

 • Reply Berit 4. mai 2018 at 20:04

  Mina sooviks seda oppi, tore oleks olla jälle nägija, mitte kissitades ringi käija :) prillid on nii tüütud ja läätsed pole mulle. Tahaks näha ülejäänud elu mis veel ees ?

 • Reply Lea Valk 4. mai 2018 at 20:04

  Oi minia saaks mängijaks!

 • Reply Jane 4. mai 2018 at 20:04

  Olen 6aastaste tüdrukute ema. Olen prille kandnud üle poole oma elust, ning viimasel ajal mõelnud palju operatsiooni peale, kuid kurat, maksab ju nii palju :(. Kui prillid jäävad veidi kauemaks nn kapile mõni päev, siis silmade pingutamine toob kaasa migreenihood.

 • Reply Margit 4. mai 2018 at 20:03

  Mu ämm tahaks väga nägijaks saada?

  • Reply Margit 4. mai 2018 at 20:06

   55 juubeliks ämmale hea kink teha

 • Reply Karin 4. mai 2018 at 20:03

  Parim kink , võit või kuidas seda nüüd kutsuda. Ilus 20 aastat kandnud prille ja nüüd kui olen ema, siis tajun veel paremini miks prillid on tülikad – neid väikseid sõrmejälgi klaasidelt võibki jääda pühkima.

 • Reply Marju 4. mai 2018 at 20:03

  Sooviksin, et ei peaks pidevalt prille sättima ja oleks võimalik mugavam looduses seigelda väikese tütrega. :)

 • Reply Kadri 4. mai 2018 at 20:03

  See läheks kingituseks minu nooremale õele , ta lõpetab juunis 12 klassi. Aastatega on ta nägemine läinud halvemaks . See oleks talle ikka väga hea kingitus lõpetada 12 klass prilliteta .

 • Reply Leaanika 4. mai 2018 at 20:03

  Minu emal oleks see hea võimalus saada pillidest vabaks :/ Ta 0on juba pikki aastaid kandnud prille ja läätsesi . Ma tean et ta on aastaid seda oppi soovinud aga ei ole õnnestunud :(

 • Reply Liisa 4. mai 2018 at 20:03

  Mina tahaks väga võita seda operatsiooni, sest ma olen niiiiiii tüdinenud prillide kandmisest. Üle kümne aasta juba igapäev kandnud. Oleks väga lux lihtsalt näha :)

 • Reply Kaja 4. mai 2018 at 20:01

  Enda emale sooviks seda oppi endal õnneks kõik ok silmadega.

 • Reply Kersti 4. mai 2018 at 20:01

  Soovin osaleda ja nautida elu prillideta ?, üle kümne sai prille kantud.

 • Reply Liis 4. mai 2018 at 20:01

  Sooviksin silmaoppi iseendale, kuna olen aktiivne ja sprortlik noor neiu. Suvel rannavõrkpalli mängides läheb pidevalt liiv silma ja pole valusamat tunnet kui liivaterad läätse taga hõõrumas.

 • Reply Signe 4. mai 2018 at 20:01

  Soovin nautida elu ilma prillideta. Ei mäletagi enam, kuidas see välja nägi. ?

 • Reply Steff 4. mai 2018 at 20:00

  See on minu ammune unistus. Kannan prille juba u 15 aastat ja ausalt öeldes enam ei jaksa prilli-ja läätsemajandusega tegelda. Viimased ajavad ka pea valutama. Tahan elada nii, et ei peaķs muretsema, kas näen spas, sportides, rannas olles jne.

 • Reply Kristi 4. mai 2018 at 20:00

  Olen pime nagu mutt. Oleks hädasti vaja ?

 • Reply LIISI 4. mai 2018 at 19:59

  Ei soovi palju, vaid emadepäevaks emale kinkida ilma prillideta elu …

 • Reply Liina 4. mai 2018 at 19:57

  Minu kallis ema peaks saama omale korraliku silma nägemise, et ka juba kaugelt oma 5 lapselast lehvitamas saaks nãha ?

 • Reply Riina 4. mai 2018 at 19:53

  Olete näinud…
  -luubid näos korvpallurit?
  -kuulnud ajakirjanikust, kes ei saa enam võib-olla varsti enam tööd teha, kuna nägemine on ostunud tõsiseks probleemiks?
  -värsket isa, kes ei saa oma lastele enam muinasjutte ette lugeda?
  -fotograafi, kes ei näe tegelikult, mida ta pildistab?
  Rein Säinase suur kirg on raamatud.
  Palun aidake tal neid ka edaspidi lugeda.

 • Reply Aljona 4. mai 2018 at 19:34

  Elukaaslane on pikka aega olnud läätsete ja prillide kasutaja. Ehitaja ametit pidades on prillid ebamugavad ja läätseid ei saa ehitustolmu tõttu kasutada. Ja nii väga tahaks neid ilusaid silmi vaadata ilma, et prillid ette jääksid ♡

 • Reply Kaia 4. mai 2018 at 19:30

  Kissitamine ajab hulluks, läätsesid kanda ei saa, silmapõletikud kohe kallal. Prillidega raske sporti teha, segavad rohkem, kui on abiks. Ja nii ma poolpimedana ringi käingi :(

 • Reply Dagne 4. mai 2018 at 19:29

  Sooviksin ise silmaopile saada. Mul küll väike miinus,aga prillid on igapäevaselt koguaeg ees.
  Aga sooviksin väga prillidest lahti saada, kohe väga-väga. Olen isegi juba mitmeid aastaid uurinud seda protseduuri ja hindasid, ka silmaarst viimases kontrollis soovitas,kuna mu miinus pole mitmete aastate jooksul muutunud. Plaan on täitsa see ette võtta, aga ennem vaja veidi koguda maksumust.
  Ega mind prillid tegelikult väga ei sega, ega ei kujutagi ette end ilma, aga nad jäävad pidevalt ette…ette selles suhtes,et kuna kasvatan sügava puudega last,siis tema oma kätevehkimiste ajal pidevalt lööb neid mul eest ära ja prillid pidevalt lendavad maha nii väljas kui toas. Ja kui need maha kukuvad,siis nt õues olles väga raske maast üles korjata,kui laps kätel.
  Aga see selleks :)
  Muidugi oleks tore suvel käia lahedate päikeseprillidega, mida võimalik vastavalt outfitile vahetada. Ja samuti nagu Sina Kardot spas otsisid, siis mina teen kahjuks samuti nii :(

 • Reply Marleen 4. mai 2018 at 19:24

  Olen ise juba aastaid unistanud sellest operatsioonist, sest ma ei kujuta ette, milline privileeg see oleks, et kui ärkad ülesse ja lihtsalt… näed. Olen prille kandnud juba 12ndast eluaastast ja kokku siis 17 aastat.
  Siiamaani ongi kogu see asi jäänud ilmselgelt raha taha.
  Üldiselt ma loosidest osa ei võta, aga no see auhind on väärt osalemist!!

 • Reply Kätlin kuuskmann 4. mai 2018 at 19:23

  Pole võimalik raha suhtes minna opile.Olen lühinägelikk ja olen sellest unistanud juba väga ammu.

 • Reply Birgit 4. mai 2018 at 19:22

  Soovin nägijaks saada. Olen aastaid juba läätseid kandnud ja ausalt jube tüütud on need aga ilma nendeta ei näe ?

 • Reply RailiR 4. mai 2018 at 19:21

  Minu armas vend Rando vääriks seda täiega :) Prille/läätsesid on ta juba pikalt kandnud. Praegu on ta kaitseväes, läätsesid kulub üsna palju ja see omakorda on rahaliselt kulukas. Kindlasti oleks ta sellise võimaluse üle ütlemata õnnelik ja mina soovin samuti, et mu venna saaks lõpuks elada täisväärtuslikku elu nägijana!

 • Reply Kaidi 4. mai 2018 at 19:19

  Ma loodan,et pole hiljaks jäänud. Aga ma südamest loodan võidule! Minu 9 a tütar tahab saada prillivabaks! ?
  Miks tema peaks selle saama? Sest et ta on imeline tütar. ❤.

 • Reply Patrik 4. mai 2018 at 19:19

  Soovin kandideerida lennuakadeemiasse, mis on olnud minu unistus lapsest saati. Kuna tervisenõuded on väga karmid ja minu silma miinused on täpselt piiri peal, siis on ebakindel minna juuli keskpaigale vastu, kus tehakse tervisekontroll ja see otsus mõjutab minu elu väga suuresti, sellest oleneb, kes ma ülejäänud elu olen ja mida hakkan tegema. Silmaoperatsioon eemaldaks ka ebamugava hommikuse häguse ning enam ei peaks prille taga otsima või puruks istuma.

 • Reply Krista 4. mai 2018 at 19:09

  Mina soovin, et võidaks minu õde Gerli. Saaks nautida elu ilma prillidet. Ise olen selle läbi teinud ja soovitan! Päikest!

 • Reply Monika 4. mai 2018 at 19:04

  Nii esmalt sooviks seda oma tütrele. Annaks võimaluse temal saada prilli vabaks. Aktiivne sportlik neiu. Prille kannab juba enne kui 1 klassi läks. Ja kui juhtub et ta ei peaks sobima siis saan veel oma 3 õe vahel ju valida. Neist 2 prille kannavad ja kolmandal on nn laisk silm. Ühe silmaga nägemine üli kehva.
  Loodan killukesele õnnele, et valmistada head meelt ühele neist neljast.
  Ise pole kunagi pidanud prille kandma ja pole hetkel õnneks märganud ka nägemise kehvenemist.

 • Reply Elise 4. mai 2018 at 18:52

  Mina tahaksin ise minna silmaoppile kuna olen mitu aastat järjest iga päev prille kandnud ja see muutub pikapeale juba väga tüütuks. Mul on silmad ka juba – 3.75 mis on suht halb. Kuigi kannan koguaeg prille lähevad silmad iga aastaga järjest halvemaks.

 • Reply Nele 4. mai 2018 at 18:45

  Abikaasa saadaksin, sest mulle on operatsioon juba tehtud. Nüüd võiks olla tema kord!

 • Reply Kertux 4. mai 2018 at 18:39

  Prillidest tahaks küll vabaneda, osalen kaa ?

 • Reply Merka 4. mai 2018 at 18:12

  Kuna ma prillikanda terve elu pole olnud ja nägemine halvenes tänu tööle ja hiljem raseduse tõttu, siis avastan end väga tihti olukorras, et ma ju ei näe nii hästi või nii kaugele kui vaja. Või lihtsalt avastan end lollis olukorras kuskil võõras linnas…kael pikas autoroolis, et liiklusmärke näha, need märgid on liiga pisikesed! Prillid on mul olemas aga need ununevad tihti koju või siis autosse…ühesõnaga neid pole siis kui on vaja. Ja no muidugi lapsele meeldivad prillid väga aga mulle ei meeldi kui ta neid kakub :)
  Tahan selgeltnägijaks saada ;)

 • Reply Elen 4. mai 2018 at 17:53

  Mina ise näen hästi,aga oma elukaaslane ja lapse isa,kes on alles 34 a oleks seda operatsiooni väga vaja,kuna ta näeb kahe silmaga kokku 90 % ?,ma näen kõrvalt kui raske tal on,sest ilma prillideta ta pm ei näe enam üldse ?

 • Reply Külli-Carmen 4. mai 2018 at 17:35

  Oeh, just eile istusin voodi ees maas ja tahtsin silmi peast välja kiskuda – kobasin nagu lollakas mööda põrandat ja otsisin prille, et saaks päeva alustada. Nii kopp ees on, et selleasemel et hommikul rõõmsalt elukaaslase nägu vaadata, pean ma hoopis ette kujutama, kas tal on silmad kinni, lahti , naeratab ta või magab veel, kui ma just kätega kompida ei taha :D. See ajaks ta kindlasti üles. Mõtlesin, et nüüd teen selle ära ja hakkan asju ajama ja siis märkasin seda postitust. Nagu rusikas silmaaauku – just see, mida ma vajan!

 • Reply Igor 4. mai 2018 at 17:29

  Silmaoperatsiooni võiks võita mu teine pool, põhjuseks võiks olla see et mõned aastad tagasi rääkis ta mulle kui hea silmanägemine tal ikka on :D
  Päeval mil ma endale prillid soetasin, proovis ta neid korraks… esimene lause oli kohe et mis asja puudel on oksad ja piirjooned ka vää :D oli tükk tegemist et prillid tagasi saada temalt…ei läinud kaua mööda kui ta otsustas endale ka prillid osta…
  Nüüd hiljuti ta toitis oma koduakna all üht kassi, või no nii arvas vähemalt ta ise, üks hetk jooksis naerdes, pisar silmil, magamistuppa ja rääkis mulle et ta hetkeks arvas et kass magab või siis on ära surnud, kuna visatud singitüki ja kutsumise peale ei olevat reageerinud. Prillid ette pannes ja uuesti kassi vaadates selgus et see oli hoopis üks vana puuroigas seal maas xD

 • Reply Triin 4. mai 2018 at 17:25

  Avan, et olen läätsede kandmises, paigaldamises tõeline profesionaal. Hommikul silma, hilisõhtul silmas ära, paigaldamiseks ei vaja valgust ega peeglit. Prillid on ka, neid kannan kui stiiliga sobib. Pole prillikandja inimene, tunnen end neid kandes nagu “maski taga”.
  Mis saab siis, kui silmad enam läätsesid ei kannata…
  Dr. Solomatini Silmakliiniku kohta olen lugenud, jälgin aktiivselt tagasisidet, aga enda sees on väike hirm protsetuuri ees, seepärast pole ise seda otsust vastu võtnud. Äkki nüüd on aeg kellegil teisel see otsus teha. Proovin!
  Huvitav, mis tunne on minna ujuma, kui saad vabalt vee alla minna, snorgeldama. Hommikul ärgates näeks vabalt kella või aknast välja. Õhtul võiks vabalt teleri ette magama jääda või pisaraid pühkides ei kao silmast läätsed. Kõlab võibolla liiga lihtsalt, aga ideaalselt.

 • Reply Ellu 4. mai 2018 at 17:14

  Sooviks ise nägijaks saada ning näha oma kolme lapse kasvu ilma prilliteta :)

 • Reply Susanna 4. mai 2018 at 17:07

  Tere!
  Sooviksin väga seda operatsiooni võita, sest ma oleks väga õnnelik selle üle kui ma näeks enda ümber olevat maailma selgemini nagu kunagi. Olen 17 ja üpriski noor, et kanda prille tugevusega (-3). Ma oleksin nii õnnelik selle üle kui ma ärkaksnd hommikul üles ja näen kõike selgelt ja ei pea silmi kissitama et mitte uduselt näha. Ja see oleks ka tore kui ma tunneks tänaval juba kaugelt enda tuttavad ära. Tahaksin väga seda operatsiooni võita, et näha jälle kõike selgelt. Silmad on need, mida peab väga hellalt hoidma. See oleks parim kingitus mille ma endale saaks, saada tagasi enda silmanägemine oleks justkui ühe unistuse täitumine!

 • Reply Victoria 4. mai 2018 at 17:04

  Sooviksin seda operatsiooni oma elukaaslasele, päikesega autoroolis tema vingumine kaoks ära ja elu oleks lill kuna ei ole nii palju raha, et miinustega päikeseprille osta :)

 • Reply Mari 4. mai 2018 at 16:48

  Mu armas elukaaslane tahaks väga silmaoperatsioonile minna. On sellest palju rääknud, et tahaks prillideta olla ja liikuda ringi :)
  Lapsest saati olnud prillidega ja on ära tüdinenud.

  Minu jaoks oleks väga harjumatu teda ilma prillideta näha igapäevaselt aga kui see on tema soov ja kui on selline hea võimalus, et äkki veab ka meil ja ta saab tasuta silmaopetsiooni siis ma oleks õnnelik. :) Ja tema ise oleks veel õnnelikum.

 • Reply Ann 4. mai 2018 at 16:48

  Olen prille kandnud 5ndast klassist alates. Hetkel olen 33. Läätsed on abiks aga sooviks nii väga oma silmadega hästi näha. Ujuda ilma ujumisprillideta. Rahulikult joosta.

 • Reply Eltsu 4. mai 2018 at 16:34

  Mina võiksin võita operatsiooni, sest töö tõttu vajan väga “teravaid” silmi, et pätipoisse ja teisi seaduserikkujaid kiirelt märgata. Hetkel kasutan läätsesid, kui silma eripära vno suuruse pärast saan kasutada vaid ühepäevaseid läätsesid ja see on üsna kulukas. Imetore oleks kohe ärgates näha kõiki ja kõike ümbritsevat selgelt!

 • Reply Berit 4. mai 2018 at 15:51

  Et, miks just mina? Aga, miks mitte ei võiks just see õnnelik olla mina, kes saaks nägijaks. Ausalt öeldes olen sellest ammu unistanud, asi on jäänud toppama raha ja hirmu tõttu. Nii tüütu on koguaeg kohendada prille ninal ja puhastada uduseid klaase…meigid ennast ära ja siis on tunne nagu oleksid ikka akvaariumis…ilusad silmad jäävad peitu ? Läätsedega ka nii ebamugav…Muidugi on inimesi, kellele sobivad prillid, aga mitte mulle!

 • Reply Daily Raudsepp 4. mai 2018 at 15:43

  Ma arvan, et ma peaksin võitma, kuna olen alles suhteliselt noor, hetkel teen juhilube ja loodedavasti juba järgmisel sügisel saan ausda õppima Lennuakadeemiasse piloodi või lennujuhi erialale, kus mõlemal on oluline hea silmanägemine. :) Hetkel on miinused sellised, et vasak silm on – 3.75 ja parem juba üle – 4,kuna sain prillid liiga hilja perearsti apsaka tõttu, kuid ma ei pea vimma. Ka ma unistasin väiksena, et nii lahe oleks prille kanda, kuid nagu sina ka ütlesid, et kui see muutub kohustuslikuks, siis see rõõm enam nii suur pole. :D

 • Reply Pille 4. mai 2018 at 15:37

  Kui kôik làheb nagu Jumalikus plaanis on kirjas,siis soovin endale seda operatsiooni,kuid suurem lootus on ikka,et see vôit làheb minu pojale,keda sai juba mainitud ühes jagamises❤️

 • Reply Merle 4. mai 2018 at 15:34

  Oi,kuidas ma olen sellest unistanud,et prillidest vabaks saaks. Olen iga suvi unistanud päikeseprillidest aga siiamaani on see unistuseks jäänudki.
  Ehk nüüd mingi ime läbi võiks mu unistus täituda.
  Päikest Sulle ja sinu nunnudele :-)

 • Reply Angeelika 4. mai 2018 at 15:32

  Sooviks saada prillidest sõltumatuks! Kena oleks suvel rannas istuda ilma prillideta ja poega vees sulistamas vaadata ilma silmi kissitamata :)

 • Reply Eveli 4. mai 2018 at 15:31

  Ma tahaksin lõpuks ilma prillideta maailma värviliselt näha.

 • Reply Marge 4. mai 2018 at 15:24

  Mina sooviks seda oma emale. No ela koos 4 paari prillidega? Autosõiduprillid, kaugele, ligidale ja “ niisama” prillid. Ja nagu arvata, siis möödub külaskäik ema juurde ainult erinevaid prille otsides? Me muidugi pere keskel ikka viskame juba nalja… et noh milliseid nüüd otsima hakkame.
  See oleks imeline kingitus!

 • Reply Inxu 4. mai 2018 at 15:20

  Esiteks sooviksin kinkida endale selle imelise võimaluse. Prillid sain ma juba 15 aastat tagasi. Iseenesest ei ole miinus just ülimalt suur (-3.0), aga ikkagi piisavalt suur, et prillideta väga tegutseda ei saa. Mäletan kuidas ma alguses prille tahtsin saada, sest minu sõbranna oli need just veidi varem saanud. Aga mida aeg edasi, seda tülikamaks prillidega elu muutus. Mul tekkisid kohutavad peavalud, kuna prillid olid nõrgad, ma ei saanud päris mitmetel kordadel isegi kooli minna, sest ma ei suutnud peavalude tõttu isegi voodist tõusta. Hiljem selgus, et tegelikult oli kõige põhjus kohaliku “silmaarsti” poolt määratud vale tugevusega prillid. Arst, kes selle probleemi avastas, ennustas mulle, et gümnaasiumi lõpuks on mul -8 või lausa -9 tugevusega prillid. Õnneks nii hullusti ei ole läinud. Samas olen ma juba väga pikalt unistanud, et ühel päeval ma ei pea enam prillidega möllama või läätsete panekuks näppe silmadesse toppima.
  Kui mingil põhjusel ei peaks minule operatsioon sobima, siis kingiksin selle edasi oma elukaaslasele, kellel on tugevamad miinused ja läätsete kandmine on tema jaoks keerulisem. Tema silmad muutuvad väga kiiresti kuivaks ja tänu sellele ei saa ta väga pikalt läätsesid üldse kanda. Mõlemad me armastame õhtuti raamatut lugeda ja me ikka aeg-ajalt katsetame, et mis objekte ja asju saame me ilma prillideta eristada. Või kui kauged asjad meie jaoks on selged, enam-vähem aimatavad ja mis juba täitsa udukogud.

 • Reply Sigrid 4. mai 2018 at 15:11

  Neid põhjuseid on ju palju, kõik prillikandjad teavad neid. Aga tooksin välja kõige häirivama mittenägemise juures. Ei näe öösel lapsi! Pean prillid otsima öösel, et kontrollida lapsi.
  A ja muidugi saunas käimine. Armastan väga leili võtta ja sauna nautida aga keegi ei viitsi minuga seal olla ja endal väga jama koguaeg nagu läbi kasvuhoone kile vaadata.

 • Reply Piret 4. mai 2018 at 15:11

  Mina sooviks seda oma elukaaslasele. Ise olen nägija aga sooviks et ka tema saaks prillideta elu nautida

 • Reply Maarja 4. mai 2018 at 15:09

  Minu peikale kuluks see opp nii nii nii väga ära! See muudaks oi kui palju!??

 • Reply Silja 4. mai 2018 at 15:04

  Oii, see võimalus teeks elamise palju mugavamaks, lihtsamaks ja maailma erksa -värvilisemaks igal ajahetkel. Tahad istud autoroolis, televiisori ees, kinosaalis, teatripublikus või viibid rahvaüritustel, kus tuleb raudselt kedagi rahvasummast taga otsida, ilma, et peaksid muretsema, kas prillid on kaasas või läätsevaru olemas. Ilmselt teavad seda kõik prilli – ja läätsekandjad.
  Ka ise laval olles on kui mõnus kuulajate emotsioone eemalt jälgida :)

 • Reply Kätlin 4. mai 2018 at 15:00

  Minu mehel oleks hädasti vaja silamoperatsjooni tall väga kanged.prillid ees ja ta on alati tahtnud sinna läti silma.opile minna aga kunagi ei ole.sellist võimalust old meil et sinna operatsioonile.saata meest tall tuleb see kuu 30mnes juubel ka ta oleks võga õnnelik kui ta sellise kingi saaks omale sünnipäevaks

 • Reply Liza 4. mai 2018 at 14:56

  Heii..Mina olen terve elu pimekana olnud(2-3 aastaselt kandsin prille juba) ☺
  See ùks osa hommikusest ja òhtusest rutiinist -kanda làatseid/prille-ilma ei saaks mitte kuidagi hakkama,sest miinus pàris suur (-10 oli vahepeal aga nùud miinus 9.75) .Olen kaua unistanud opist,aga alati leidub segavaid faktoreid elus,et ise pole saanud seda edale lubada ?Nùud ka Tùtrel Minult pàritud kehv nàgemine ja tuleb sama suure hooga miinus ,kui Minul. Nùud juba pean mòtlema ,et tulevikus Talle see op lubada pigem -Emmede vàrk ?
  Ùks suur suur unistus oleks selline op endale vòita ja päris ise oma silmadega nàha Kòiki ja Kòike ??

 • Reply Veronika 4. mai 2018 at 14:54

  Ma tahaks väga nägijaks saada. Hetkel pean igal hommikul prille ette panema, sest muidu ei näe mitte midagi. Miinused on 6-7 vahel. Septembris sünnib ka beebi, ning oleks jube mugav kui ei peaks muretsema sellepärast, et kas ei näe midagi või on võimalus pisikesel prillid ära lõhkuda. Igal juhul oleks mugavam ilma.

 • Reply Triinu 4. mai 2018 at 14:52

  Olen kaheaastasest saadik prille kandnud. Nii ootan aega, kus näen maaulma selgelt ilma vajaduseta “lisasilmade” järele.

 • Reply Anette 4. mai 2018 at 14:47

  Tere,

  Olen prille kandnud juba algklassidest saati, kuid kuna alguses ei julgenud prille üldse kanda, sest see ei olnud “äge”, siis läks nägemine kogu aeg halvemaks ja nüüd ei saagi enam ilma prillideta. Ei julge hommikuti isegi vetsu ilma prillideta minna, sest kardan, et komistan kuskile otsa :D Kasutan ka vahest läätsi, kuid millegipärast need kuuajased ajavad silmad valutama ja saan vaid ühe päevaseid kasutada. See kõik on päris tüütu kuna armastan tantsimist ja prillidega seda teha ei saa, sest need lendavad eest kui paar kiiremat sammu teha. Samuti on suvel nägemisprillide kandmine nii ebamugav kuna päike paistab silma kui päikeseprille kanda ei saa. Olen ammu juba silmaopist unistanud, kuid kahjuks ei ole seda endale siiani lubada saanud.

 • Reply Kaili Oru 4. mai 2018 at 14:43

  Mina sooviks opi endale. Samuti läätse ja prillikandja. Mõelnud olen palju aga julgusest on kogu aeg puudu tulnud. Ikka löön käega, et kûll saab nii ka edasi.

 • Reply Marika 4. mai 2018 at 14:41

  Tahaks südamest,et õde saaks oma silmad korda.See oleks 180 kraadi elumuutus talle.Tal on suht lapsest saati prillid olnud.See on väga suureks takistuseks olnud igapäeva elus.
  Kniks!

 • Reply Janika 4. mai 2018 at 14:24

  Sooviksin oma pojale. 18 ja elu ees. Kanapimedaana suht raske. Eriti palliplatsil.
  Loodan suurele.võimsale fortuuna jumalale.. ?

 • Reply Di 4. mai 2018 at 14:23

  Mina saadaks silmaopile hoopis oma ema. Endal on plaanis see ka lähima aasta jooksul ette võtta, kuid enda -1,5’ga saan veel kenasti hakkama ja igapäevaselt sellega prille ega läätsesid ei kanna. Küll aga on väiksest peale prille kandnud juba mu ema, kellele tasuta silmaopi loovutaksingi.

 • Reply Helen 4. mai 2018 at 14:19

  Igahommik ärkan üles ja põhimõtteliselt esimese asjana koban kohe prillide järele. Hommikuprotseduurid tehtud ja läätsed silma. Enamuse ajast käingi läätsedega. On juhtunud, et mõnikord lähen prillidega välja – ja nagu valatud iga jumala kord on siis vihmane ilm. Või siis just vastupidi – päike sirab silma ja päikeseprille prillide tõttu ette panna ei saa. Lisaks ilma läätseteta ei tuleks trenni minek kõne allagi. Päris nõme on tegelikult see prillikandja elu. Ühesõnaga. Väga sooviksin silmaoppi. Vägaväga :)

 • Reply Triin 4. mai 2018 at 14:15

  Võidu kingiksin oma mehele, tema suur soov on taas ilusti näha. Endal oleks ka vaja aga tema vajab seda rohkem.

 • Reply K 4. mai 2018 at 14:10

  Tere!
  Minu prillikandmise teekond sai alguse juba väga varakult, 8-aastaselt. Kuigi tänapäeval see enam nii varajane aeg ei tundu, siis tol ajal olin esimene oma klassist, kes prillid sai. Seetõttu sain esimesed paar prillikandmisaastat tunda ka korralikku koolikiusamist. Sellest tulenevalt hakkasin oma prille vihkma ning soovima, et ma neid kandma ei peaks. Kandsin aga 9nda klassini välja, vastu tahtmist, kuid selle miinusega, mis tol ajal juba oli, polnud see enam võimalik. 9ndas klassis otsustasin vahetada prillid välja läätsede vastu, et lõpuks oma kauavihatud prillidest vabaneda. Läätsed teenisid mind ustavalt ülikooliajani välja, kuid külastus silmaarsti juurde andis mõista, et kui läätsesid veel sama kaua kannan, siis ei ole enam silmaoperatsioonile mingit võimalust, kuna silm on läätsedest nii kahjustada saanud. Seega ostsin uued prillid, mis olid esimesed, mis mulle tegelikult ka meeldisid ja sobisid ning käin nüüd nendega.
  Olen küll prillidega teinud teatava rahu, kuid unistan siiski mugavamast viisist maailma näha kui läätsed. Tänaseks olen noor neiu, kelle silmanägemine on -7/-8. Lühidalt öeldes, üsna pime. Minu suureks unistuseks pole mitte ainult saada prillidest lõplikult lahti, vaid soov on tegelikult isegi lihtsam – ma soovin ärgata nii, et tehes silmad lahti ma tõesti näeksin maailma jälle, üle 15 aasta, kogu tema ilus.

 • Reply kaisa 4. mai 2018 at 14:09

  Tere!
  Tegelikult osaleksin loosis oma elukaaslase eest, kes ilma läätseta peaaegu pime. Nii tahaks, et ta elu oleks lihtsam ja ta saaks näha maailma, nagu minagi :) mõlemad silmad -4,75 :/

 • Reply Hanna-Liis Raudsepp 4. mai 2018 at 14:03

  Võidu korral kingiksin selle imelise auhinna oma elukaaslasele, kes on kaua unistanud suurepärasest nägemisest, kuid muud kohustused pole seda senini võimaldanud. Minu elukaaslane kannab vaid läätsesid, kuna prille kandes ei tunne ta ennast enesekindlalt. Lisaks töötab ta tehases, kus läätsed ja tolm ei ole parim kooslus. Silmad on nii suur vara ja seda peab hoidma! Ma tean, mis tunne on näha ilma, et peaks läätsed või prillid appi võtma. Ta väärib samuti seda tunnet nagu me kõik.

 • Reply Kadri 4. mai 2018 at 13:59

  Minu elukaaslane on 30aastane ja kandnud prille iga päev alates 4.klassist. Just tema peaks saama tasuta operatsioonile, kuna ta ei mäleta enam elu ilma prillideta ja ka trennis on prillidega raske sporti teha.

 • Reply Merlin 4. mai 2018 at 13:59

  Mina osalen loosis, sest ma ei mäleta tagasi aega, kui mul veel selge nägemine oli. Tean, et sain prillid vist viiendas või kuuendas klassis ja ema ütles, et see on pikali voodis salaja poolpimedas lugemisest. Oli kuidas oli, aga sellel perioodil oli lugemine minu jaoks niivõrd oluline, et kui koolipäevadel oli käsk kell 22 magama, siis ma võisin vahel ka kell 2 veel ninapidi raamatus olla, lihtsalt vahele ei tohtinud jääda ;)

 • Reply Marili 4. mai 2018 at 13:58

  Olen suht pikka aega tahtnud silmaoppi ja alati on midagi vahele tulnud. Oleks yli heameel seda v6ita,sest siis pean sellele minema. Tavaliselt ei v6ida ma kunagi midagi, aga see v6it oleks suurim 6nnistus .

 • Reply Carmel 4. mai 2018 at 13:57

  Tere! Silmad on mul – 2 ringis ja kannan prille paar aastat juba. Ei oleks siis enam mingit muret prillidega, nt et jäävad koguaeg igalepoole maha, sang tuleb ära või peab kangemad luubid muretsema. Ja ikka on ju tore ilma luupideta ringi käia?

 • Reply Eli 4. mai 2018 at 13:54

  Tere!

  Kuigi ma nii nii niiii…. väga kardan seda operatsiooni siis tasuta võidu korral, peaksin hirmust üle olema ja selle ära tegema, olles sellest ise salaja juba aastaid unistanud.
  :)

 • Reply K 4. mai 2018 at 13:53

  Mina olen juba käinud ja oma silmad seal korda teinud. Aga võidu korral kingiksin selle oma kallile sõbrannale :)

 • Reply Kreete 4. mai 2018 at 13:51

  Oeh Mallukas.. Sellest olen unistanud juba ammu ammu, et oii kui heaaaa oleks ärgates kõike näha nii nagu prillidega. Ilma prillideta oleks elu ikka paganama lihtsam ja ilusam. Jända nende läätsedega.. see pole ka päris see. Kõike oma silmaga näha ja kogeda oleks ikka nii hea, just ilma abivahenditeta :D Tihti on ka nii, et just panen prillid ära ja siis keegi hõikab et “Kreete, tule vaata mis seal toimub! Ruttu ruttu!” ja siis lähed vaatad, aga prillita eriti sittagi ei näe ja siis hakkad veel prille otsima ja siis on selle ajaga action läbi juba :D Seega.. mis oleks veel parem kingitus Universumilt, kui prillidest vabaks!! :)

 • Reply Karina 4. mai 2018 at 13:46

  Jaaa mina olen üks neist, kes oma hommikut alustab sõna otseses mõttes pimesi prillide järgi kobades, sest üks silm on -6 ja teine -5,25… ja nii juba 25!!!aastat ehk enamuse oma elust…ei mäletagi enam mis tunne on päriselt oma silmadega hästi näha…see oleks uskumatu kingitus :)

 • Reply Hanna-Liis Raudsepp 4. mai 2018 at 13:44

  Minu suureks sooviks on, et minu elukaaslane võidaks selle imelise loosi. Ta on kaua unistanud suurepärasest nägemisest. Ta töötab tehases, kus läätsed ja tolm pole just parimad sõbrad. Prille ta ette ei pane, sest tal on piinlik. Operatsioon on ainus võimalus, kuidas nägemist säästa ja veidike rohkem enesekindlust saada. Me kõik oleme seda ju väärt! ?

 • Reply Janeli 4. mai 2018 at 13:43

  Sooviksin väga prillidest vabaneda, kuna lastega tegeledes jäävad prillid üsba tihti ette ?

 • Reply Anne 4. mai 2018 at 13:41

  Minu nägemine on korras aga sooviksin seda võitu oma õele Erikale. Ta peab prille kandma kui loeb, arvuti taga ja kui sõidab autoga. Väga hea oleks kui ta saaks prilludest lahti, sest nendega on ta olnud peaaegu terve elu, st et teismelisest saadik.
  Ku võidan siis saab vähemalt kolm inimest õnnelikuks!! Mina, õde Erika ja tema poeg. ?
  Tahaks väga võita! ? ? ? ? ?

 • Reply Maiu 4. mai 2018 at 13:27

  Sooviksin osaleda! Ma olen prillikandja olnud juba algklassidest alates, seega ei teagi reaalselt kuidas on elu ilma nendeta. Kunagi oli olukord kui mul läks üks lääts katki ja võtsin teise ka ära ning kõndisin koju. Teepeal tuli vastu 2 inimest, kes mind teretasid ja ma teretasin vastu ka, kuid siiamaani ei tea kes nad olid, sest ma ei näinud. Täielik udukogu. Ma olen pikalt mõelnud operatsiooni peale, kuid asi on jäänud raha taha. Imeline kingitus oleks jälle näha!

 • Reply Maarja-Liis Mägi 4. mai 2018 at 13:15

  Kindlasti sooviksin ise ja oma kallile emale Elle Trei

 • Reply Siret 4. mai 2018 at 13:05

  Tere, kuna kõik jutud eelnevalt teiste poolt räägitud, siis kokkuvõttes – tahaks elus ka üks kord nägijaks saada ?

 • Reply Anna 4. mai 2018 at 12:54

  Sooviksin väga, et iga hommik kui silmad avan, näeksin kõike suurepäraselt ja ei peaks iga hommik esimese asjana läätsesid silma hakkama toppima. Ja nii iga päev viimased 9 aastat – hommikul ärgates läätsed silma ja õhtul ennem magama minekut läätsed silmast. Kuna olen alles 20 siis tunnen, et pool oma elu ei olegi õieti hästi näinud. Olen ka prille kandnud kuid need on alati kuskile kaduma läinud või väga juhuslikult need katki teinud. Silmanägemine on juba -4 ja sellise miinusega on väga võimatu ilma läätsedetta olla, muidugi ka läätsed on korduvalt põletikke tekitanud. Üsna väsitav on läätsedega veeta pikki päevi, et õppida, tööd teha ja elu nautida nii, et läätsed ei häiriks ega rikuks seda. Usun, et prillide või läätsedega enam nägemist tagasi paremaks ei muuda sellise lühikese ajaga, sest tõesti sooviks veel nii noorena elu paremini näha!

 • Reply Egle P. 4. mai 2018 at 12:50

  Ei tea, kas enam mahun loosiaega, aga sooviksin ka loosis osaleda. Sain detsembris just teise lapse ja tunnen, et silmanägemine on jällegi kehvemaks läinud. Kusjuures alles 10 kuud tagasi sain uued ja tugevamad prillid. Olen alles 24 ja prilli klaasid lähevad iga aastaga aina paksemaks. Tahaks ka lastega ringi joosta ja mürada ilma, et peaks kartma, et nad mu prillid katki hüppavad vms.
  Opile olen mõelnud, aga hirm on liiga suur. Nii opi enda kui raha maksmise ees. :D Võit annaks ehk jalaga tagumikku ja ajaks hirmu minema. Mulle nt ei meeldi piltidel prille kanda. Aga selleks, et ilma prillideta poseerida, pean ma ikka päris kõvasti silmi pingutama ja hiljem on silmad kohe valusad ka pingutusest. Ja mis, autoga ka ei saa sõita, ilma, et prille ei kannaks. Tahaks küll seda prillivaba elu tagasi. :)

 • Reply Laura Kapp 4. mai 2018 at 12:50

  Tere! Pidin hakkama prille kandma juba 5.klassis. Mäletan, et minu miinus oli võib-olla 1, 75. Olin noor ning oskasin arstilt pärida, et silma treeningutega oleks äkki võimalik ju prillidest lahti saada aga silmaarst teatas, et nii minul kui ka mu õel ja vennal on kaasaündinud viga ning see takistab nii mõndagi. Sain siis toreda diagnoosi, et prille jäängi kandma. Minu peres on kõik prillikandjad, kuid vend lasi teha endale aastaid tagasi operatsiooni ning ei kahetse. Nooremana kandsin ka läätsi aga sain mõni aasta tagasi jõhkra silmapõletiku ning jätsin need läätsed sinna paika kuna lihtsalt ei taha enam seda tunnet ja jubedat valu kogeda. Praeguseks on aastatega silmanägemine kõvasti halvemaks läinud. Hetkel miinust juba 3,75 :(
  Miks ma vajan silmaoperatsiooni? See nimekiri tuleks lõputu aga toon mõned punktid, mis mind eriti ärritama on hakanud.
  Prillidest on mul tõsiselt kopp ees ning silmaoperatsioon on aina aktuaalsemaks teemaks tulnud. Kuna ilma prillideta olen nagu pime kana siis kõige hullemad ajad prillikandjatele on just päikselised kevad- ja suveilmad. Päikseprille kasutada ei saa. Ok, tegelikult saaks kui lasen need endale eraldi teha aga päikseprillid on aksessuaarid ja olen ikka aegajal unistanud, et neid tahaks erinavaid ja kohe mitut. Miimikakortsud hakkavad juba süvenema selle päikese käes kissitamise ja krimpsutamisega ning see on hetkel kõige hullem selle asja juures.
  Teiseks olen hakanud palju matkamas käima ning sportima. No kurat need prillid on siis nii ebamugavad. Lähevad uduseks ning suure kõndimise või jooksmise järel on nägu higine ning säti siis neid koguaeg. Vihmaste ilmadega väljas olemisest ma ei hakka rääkimagi. Üks positiivne asi siiski on. Metsas olles kaitsevad prillid okste ja puru eest, kuid see on ka ainus hea asi.
  Paar aastat tagasi oli veel üks jama, mis siiamaani. Leidsin endale ülivinge elukaaslase, kes suudleb super hästi aga prillikandjana pean kogu aeg peale musipausi prille pühkima kuna need puudutavad partneri näonahka ja lähevad ähmaseks :D :D :D
  Lisaks sellele on spas käimine nagu õudusunenägu. Kunagi oli lahe sõber, kes mulle vastu tulles pani üks kord kärtskollased ujukad selga, et ma näeksin kus seltskond parajasti paikneb. Nalja sai kõvasti aga reaalselt see aitas. Olen spas ka oma sõbra kellegi teisega sassi ajanud ja nii korduvat. Ujud, ujud ja lõpuks kui lähemale jõuad siis avastad, et ups vale inimene. Vahel on need olukorrad eriti piinlikud tundunud.

  Üks tähelepanek veel. Mu õde teatas, et näeb unes ka kõike läbi prilliraamide. Hakkasin ise ka siis tähelepanelikum olema ning minul veel nii hull see ei ole. Oma unenägudes olen ilma prillideta ning tunnen, et on viimane aeg ka reaalsuses see läbi prilliraamide maailma vaatamine ära lõpetada :D

  Igatahes on mul järgmine aasta 30. aasta juubel ning see oleks super äge kingitus ;)

 • Reply Inna 4. mai 2018 at 12:46

  Tere. Prillikandjaid peres kolm ise oman prille juba 27 aastat ,18 aastane tütar ja 13 aastane poeg .Sooviks väga, et minu tütar Daily saaks oma silmad terveks .☺

 • Reply Marian 4. mai 2018 at 12:37

  Tere!
  Olen 22 aastane, peagi on sündimas esimene laps ja seetõttu olen hakanud ka rohkem silmaopi peale mõtlema. Tahaks oma last näha ka ilma prillideta ja et laps ei hakkaks neid katki tegema. Olen aastaid prille kandnud ja siiani pole harjunud nendega nagu miski piiraks vaatevälja. Õde käis ka silmaopil ja ei jõua ära kiita kui õige otsus see oli. Kuna laps on tulekul ja maja ehitus/remont pooleli siis ise ma seda silmaoppi osta ei saaks. Tõesti sooviks väga seda võitu.

 • Reply Lizette Kurvits 4. mai 2018 at 12:29

  Kuna endal pole vaja opile minna, saadaksin sinna oma ema kellel on probleeme lähedale vaatamisega ;)

 • Reply Karin 4. mai 2018 at 12:26

  Minu tütar sooviks vabaneda – prillides ta tunneb ennast nendes ebakindlalt,et ei sobivat!

 • Reply Priit Rohtvee 4. mai 2018 at 12:25

  Hädasti oleks silmaoppi vaja sest millegipärast õnnestub mul prillid kogu aeg katki saada. Ja ilma prillideta oleks elu palju mugavam

 • Reply Kerli 4. mai 2018 at 12:24

  Olen lapseeast saati kandnud prille ja unistanud kogu aeg elu ilma prillideta. Ja tõesti on kohutavalt kopp ees alustada igat hommikut pimesi prillide järgi kobades.

 • Reply Lisett 4. mai 2018 at 12:22

  Mina ei peaks, aga minu emme võiks! Prille on ta nüüd kandnud mõned aastad, kuid näen kõrvalt, kui palju ebameeldivamaks on see igapäevaelu muutnud-kodus,poes,tööl, aias…ühesõnaga igal pool. Ilma prillita ei näe ning nendegagi pole parim.
  Pisike heategu mille saaksin talle teha, et elu oleks täisväärtuslikum!

 • Reply Herta 4. mai 2018 at 12:19

  EI tea, kas olen egoist aga eelkõige tahaks oppi endale. Tegelikult olen ma sellele mõelnud juba aastaid aga mida ma kokku ei saa on raha, sest oleme ausad, ega see odavamate killast pole.

  Hirmus on hommikuti prille otsida. Vahest on tunne, et mu silmadest reaalselt pritsib rasva ja muid olluseid välja, sest klaasid on koguaeg mustad. Lisaks meeldib lapsele oma näppe klaaside vastu pidevalt suruda :D

  Ja no SUVI … päikeprille tahaks kanda nii, et ei peaks hirmuga vastu posti kõndima või kui keegi kuskil kauguses asjale viitab siis enam vähem sinna suunda vaatama ja lihtsalt noogutama, mis sest et ise mõhkugi ei näe :D

  Läätsed on vahest sahtlis olemas ( päevased) et kui mingi üritus või dresscode on selline, kus prille ei tahaks kanda siis on võimalus, mitte pime kana olla. Aga need on mu silmadele viimasel ajal kuidagi ebamugavad.

  Sellel aastal palusin oma juubeliks inimestel kinkida mulle ümbrikud, et saaksin juba mingi alusfondi silmaopiks luua. Aga kui võidaks siis investeeriks selle raha vist tõesti millegisse muusse nagu nt jalgrattasse :)

 • Reply Kaisa 4. mai 2018 at 12:11

  Prillid sain juba koolis, aga ei julgenud koolis kanda ja väga palju asju mis tahvlile kirjutati jäi nägemata ja kirjutamata. Muidugi süvenes peale esimese lapse sündi. Tahaks load ära teha, aga krt ma ei näe märke ?silmaoppi olen mõelnud küll aga alati jäänud raha taha.

 • Reply Greete o. 4. mai 2018 at 12:10

  Olen prille kandnud algklassidest saati. Algul ikka ei julgenud neid koolis ette panna ja istusin tahvlile aina lähemale. Kui laps sündis hakkasi kandma läätsesid, olgem ausad suvel oli ikka väga ebamugav pisikese lapsega ja palavate ilmadega… prillid olid jalus. Päikseprillidest rääkimata. Läätsedega hakkavad aga silmad kiiresti kuivama ja pole viie aasta jooksul suutnud leida neid sobivaid. Tööl aga ei saa eriti prillidega olla, need ei seisa ees… :) . Oleks tore kui ei peaks pidevalt muretsema kas olen oma silmadele jälle liiga teinud läätsedega ning ei pea käima ringi prillilapp koguaeg igalpool kaasas.
  Samuti on mu elukaaslane prillikandja, kas tema sooviks saada taas nägijaks :) … mõlemad me endale seda lubada kahjuks ei saa.. lähitulevikus mitte. Oleks tore kui üks meist saaks sellest probleemist lahti…. ei oska ette küll kujutada elu ilma prillide ja läätseta…

 • Reply Merlin Aron 4. mai 2018 at 12:08

  Olen pikki aastaid olnud prillikandja ning pikalt mõelnud sellele, küll oleks suurepärane elu nautida prillivabalt ja muretult ning ei peaks mõtlema enam kunagi, kuhu ma oma prillid olen pistnud ? Sooviksin suvele vastu astuda PRILLIDETA ?

 • Reply Katharine 4. mai 2018 at 12:06

  Operatsiooni kingiksin oma isale.
  Ta töötab laeva peal ning päevavalguslambid on silmanägemise tunduvalt halvemaks ajapikku teinud. Samuti ta lausa jälestab prillide kandmist ning on sellega koguaeg hädas…
  Tean, et ta juba pikemat aega kaalub sellele operatsioonile minekut, seega läheks see vägagi õigesse kohta.

 • Reply Triinu 4. mai 2018 at 12:04

  Heipa, olen noor, kohe 22-aastaseks saav neiu ning läätsesid kannan praeguseks juba 6 aastat. Miinust tegelikult jube palju ei ole, ühel silmal -1,75 ja teisel -1,5, aga autoga sõitmist on palju ja sellisel juhul loeb igasugune miinus ja ilma läätsedeta sõitmine ei tule kõne allagi. Prillid sain tegelikult kohe algul 6 aastat tagasi, aga ma ei suutnud neid kunagi kanda. Nii ebamugavad ja häirivad, üldse ei sobinud ka mulle. Algul olin sama rumal, ostsin kuu ajalised läätsed ja kasutasin neid mitmeid kuid.. Kuni lõpuks tekkisid tugevad peavalud iga jumala kord kui üle kuu aja olin läätsesid kasutanud. Lisaks muidugi see ka, et silmad olid veresoontest pidevalt punased ja kahjuks seda on nad vahel siiani, kuigi praegu kasutan suhteliselt nõuetekohaselt läätsesid. Tahaks noore inimesena lihtsalt ja muretult ilma igahommikuste läätsede silma toppimisteta elada.

 • Reply Egle 4. mai 2018 at 12:03

  Soovin 100001% sõbrannale seda imelist muutust.
  Sõbranna oma mehega rääkimas sellest operatsioonist,mees lausub ma ei tea kas sa ikka tahad seda,äkki näed siis liiga selgelt milline ma olen,ja siis veel pettud ka veel ?üli armas ❤️Kes ei riski see shampust ei joo ?et täiega loodaks et tema võidab selle ❤️

 • Reply Ketlin 4. mai 2018 at 11:58

  Minul endal operatsiooni vaja ei ole, aga kingiks selle oma elukaaslasele, kellel ei ole üldse hea silmanägemine ja kes juba ammu mõelnud seda operatsiooni teha.

 • Reply Käroly Seemann 4. mai 2018 at 11:47

  Miks just mina?
  Olen noor neiu ja kuna mu silma nägemise miinus on liiga suureks läinud, segab see mu igapäevast elu. Olen kandnud prille juba väiksest saadik. Läätsesid väga enam kanda ei tahaks(kuna tõesti ei jaksa neid enam igapäev ära võtta ja uuesti tagasi panna) ja ei ole suur prilli inimene. Nägemine on halvenenud juba -6-le, mis on minu jaoks juba väga suur ja ilmselt ka kellegi teise jaoks. See oleks väga super kui võidaksin selle, kui loosi õnn kusagil ei naerata siis tuleb paari aasta pärast ise minna ja see operatsioon ära teha, kuna parim tunne on see, kui saad prillid ja läätsed silmade eest ära võtta ja silmadel puhata lasta.

 • Reply Anella 4. mai 2018 at 11:44

  Kingiksin sellise võimaluse oma 13 aastasele tütrele. Ta oli väike plikatirts kui sai oma esimesed prillid. Täna on mõlemal silmal -5. Ta uniatab nägemist ilma prillideta. Nii tahaksin seda unistust täita.

 • Reply Triinu 4. mai 2018 at 11:44

  Tahaks opi võita iseendale. Olen pool elu prille kandnud ja sooviks lõpuks loobuda. Töö on mul ka selline, kus pigem oleks ilma prillideta mugavam olla. Ausaltöeldes ei kujutakski eluilma prillideta ette :)

 • Reply Marge Merdikes 4. mai 2018 at 11:35

  Sest ma olen pime nagu mullamutt???sinu eelpool kirjeldatud igahommikune prillide otsimine-no täiesti mina.

 • Reply Annely Loik 4. mai 2018 at 11:35

  Olen aastaid kandnud prille. Operatsiooni sooviks väga endale.

 • Reply Kheitel 4. mai 2018 at 11:34

  Kingiksin võidu armsale sõbrale Markole – ta on selle operatsiooni soovist mulle nii mitu korda rääkinud :)

 • Reply Susan 4. mai 2018 at 11:25

  Miks ma võiksin selle opi võita? Ma tahaksin ausalt teise poole (ja rohkemgi ehk) oma elust veeta nägijana! Jube nõme on hommikul ärgata ja otsida taga prille, puhastada neid päeva jooksul miljoneid kordi, sest no nii häiriv on, kui miski segab vaatevälja! (Ma olen selles osas ikka mega Monk… Iga väiksemgi tolmukübe häirib nii, et kui kohe prille puhtaks ei saa, võin täitsa kurjaks ära minna.)
  Tahan vihmase ilmaga käia koeraga jalutamas, ilma et peaksin läbi vaatama mingi vihmapiiskade tantsupeo… Tahan, et mu koer saaks mu nägu ”musitada” ilma prille määrimata (et ma neid jälle ei peaks puhastama jooksma…)
  Lisaks ei saa ma soetada endale kõiksugu ilusaid raame, sest mul on nii suur miinus, et isegi õhendatud pudelipõhjad on endiselt pudelipõhjad ja näiteks plastik raam suudab vaevu neid näos hoida mul, kui just kummiga tagant pähe ei fikseeri…
  Päris tõsiselt tahaks ka suvel kaitsta oma silmi päikese eest… Aga… Minu miinuse ja raamide vähese sobiva leiduvuse juures on see VÄGA kallis lõbu. Seega ma lihtsalt nutan kogu aeg kui päike piilub, sest mu silmad on niivõrd tundlikud.
  Ja no see sauna värk… Tuttav teema. Hea, kui ma sauna ukse tagant oma prillidki hiljem üles leian :D
  Läätsed kahjuks/õnneks mul silmas üldse ei püsi, vupsavad kohe minema…

  Ok… ühesõnaga põhjuseid, miks ma võiksin selle opi võita, on palju-palju. Aga kui ma ka ei võida, ei ole hullu. Olen üle poole oma elust pidanud kõige sellega rinda pistma, niiet rutiiniga saan hakkama. Ja kunagi kui rahaline võimalus on, saab ka opp tehtud :)

 • Reply Triin 4. mai 2018 at 11:13

  Olen unistanud aastaid, et saaks vaid prillidest vabaks. Kuna töö on mul hästi mitmekesine – olen noorsootöötaja, siis on mul palju aktiivseid tegevusi, ka välja veedan palju aega. Ning ka päikseprille unistan kanda. Mul on silmad kontaktläätsede vastu tundlikud, muidu kasutaksin ka neid rohkem. Seepärast oleks hea, kui saaksin lõpuks prillidest vabaks, need kipuvad alatasa ette jääma ja segama.

 • Reply S 4. mai 2018 at 11:10

  Tere!
  Kuna endal on mu nägemine super ja opi ma ei vaja,siis sooviks väga seda võita on emale.Ta on 47 aastane ja on noorest saati kandnud prille.Tahtis vahepeal läätseid kasutada,aga tuli välja,et tema silmamuna kujul on midagi teistmoodi ja sellise kujuga läätseid ei tehta.Nägemini on aga aastadega aina hullemaks läinud.Hämara ja pimeda ajal ei saa ta üldse autoga sõita,telefonis tavasuuruses kirja on ka raske välja lugeda,arvutitki raske tal kasutada,kuna peab väga silmi pingutama,aga see ei pruugigi tulemust anda ja lõpuks valutab ka veel tohutult.Sooviks väga võita emale seda opi,et ta hakkaks nägijaks ja silmanägemini enam ei häiriks ta elukvaliteeti!! :)

 • Reply Madli 4. mai 2018 at 10:56

  Väikeste laste emana on suht keeruline prille kanda, sest need jäävad tihtipeale väikeste sõrmede vahele. Tglt ei mäletagi enam elu ilma prillideta, olen kandnud üle prille 20 aasta.

 • Reply Siret 4. mai 2018 at 10:54

  Enadal vaja ei ole aga kingiks emale kellel oleks vaja. Enam pole silmanägemine nii hea ja peab kasutama prille mis on jube tüütu. Eriti just tööl olles. Kuna igapäevane töö arvutiga ja väikesed triipkoodid mida ta enam ei suuda välja lugeda ilma prillideta.

 • Reply Liis 4. mai 2018 at 10:46

  Tere. Mina olen hetkel 29 aastat vana ja mul on olnid lasteaiast saadik prillid miinus 6 üks silm ja teine miinus 7 . Ja harjunud nii ära nendega,et vahest kui pesemas käin hakkan neid ära võtma. Aga ei taha enam eriti prille või tahaks vahemals saada miinjseid ja kooge parem oleks yld see ilma prillideta olla.
  Tahaks juba selleks ka lahti saada,sest olen poes teenindaja ja lähevad uduseks ,kui soojast letist anda toitu. Õnneks enam prillipapa narrimist pole,aga algklassides oli.
  Tüütu on käija kuus 1 kuni 2 korda prillipoes et kruvi jalle lahti tulnud jne.

  Rohkem midagi lisada pole :)

  A seda,et kui ma alles sain lasteais prillid,siis olid mul nn konnaprillid,suured ja siis olid klaasist klaasist aga nüüd on õnneks plastikust.

 • Reply Merilin 4. mai 2018 at 10:45

  Oh, kuidas ma unistan elust ilma prillideta! Nüüdseks olnud prillikandja u 15 aastat. Tahaks lahti saada sellest konstantsest prillide puhastamisest – saad prillid puhtaks, ja poof! kaks sekundit hiljem on nad jälle mustad! Nii kui natuke jahedama ilmaga end kiiremini liigutad on nägemine kadunud, sest prillid kattuvad uduga ning siis juba pole vahet, kas on prille ees või mitte, ühtemoodi pime olen ikkagi. Lastega müramisel pean pidevalt jälgima, et keegi kogemata prille suures möllus ei krabaks ning katki ei teeks.
  Lihtsalt nii põnev oleks tunda seda kogemust, et ühel hetkel tõused üles ja voilaa, nägemiseks polegi enam prille tarvis! Nagu Spiderman :D
  Kuna olen ka ise mõelnud eelnevalt opi jaoks raha kogumisest või lausa isegi selleks laenu võtmisest, kuid pidevalt on muid pakilisemaid kohustusi, siis hea meelega võtan loosist osa, hoian pöidlaid ning loodan võidule!

 • Reply Mellu 4. mai 2018 at 10:43

  Yo,
  Olen juba väiksest saati halva silmanägemisega olnud ja ei mäletagi aega, millal oleks maailma näinud selgelt ja ilma prillideta. Miinuseks on mul -3 ja see kehtib mõlema silma puhul. Silmaarsti juures mulle käia eriti ei meeldi, kuna piinlikus tõmbab mu maatasa, kui pean seinalt hakkama tähti lugema. Silmaoperatsioon oleks mulle suureks kasuks, kuna olen juba mitu aastat soovinud omale terveid silmi :)

 • Reply Garolin Kolbasov 4. mai 2018 at 10:41

  Olen prille kandnud alates 11 a saadik :-( olen unistanud prillivabast elust, aga seni pole ressursse jagunud.

 • Reply Merilin Aul 4. mai 2018 at 10:38

  Mina olen prille kandnud umbes 20 aastat ja kõige enam häirib tõesti see, et kogu aeg peab mõtlema, kas nüüd minna läätsedega kuhugi või ikkagi prillidega. Läätsesid on mul üsna ebamugav kanda, kuna silm kuivab kergelt ja siis on kogu aeg siuke liivapaberi tunne. Seega enamus aega kannangi prille, näiteks tööl arvutisse vaadates on see ainuke variant. Mulle meeldiks selle peale mitte mõelda ja nautida seda, et ma teen hommikul silmad lahti, näen kohe täitsa selgelt oma nunnut kassi ja meest ja maailm olekski kohe palju värvilisem ja ilusam :)

 • Reply Ülle T. 4. mai 2018 at 10:33

  Olen prillikandja juba 30 aastat(alates 15-st eluaastast).Ütlen ausalt,väga tüütu…Vee-ja spakeskusesse minnes,ütlen alati kaaslastele,et palun hoidke mul silma peal,et näiteks kogemata kombel meeste riietusruumi ei jalutaks sisse :D Sportimine oleks samuti lihtsam,prillid ei segaks,ei peaks muretsema,et liiga agaralt rapsides prillid kuskile nurka lendavad :) Ka igapäevast tööd arvuti taga teen prillidega,sest muidu ei näe lihtsalt. Vahel harva olen ka läätsesid kasutanud aga ei meeldi,tekitavad kuivust silmades.

 • Reply Sandra 4. mai 2018 at 10:33

  Olen hetkel kandnud juba 15 aastat prille (hetkel olen 20aastane). Prillide kandmine on juba täiesti valistatud minu jaoks, kuna mulle absoluutselt ei meeldi need, kui neid kandma pean. Hetkel olen 3-4 aastat läätsesid kandnud ja nende kandmine on samuti väga tülikas, kuid esinemistel tantsijana ei tuleks prillid kuidagi kõne alla ka, sest need oleks esimese kahe liigutusega teises saali otsas. Olen unistanud ammu silmaopist, kuid nüüd aina tihedamale graafikule olen ka seda mõtet edasi lükanud. Aga suur unistus on ärgata nägijana ja näha kõike selgelt. Samuti kes siis ei unistaks tervetest silmadest ❤️?

 • Reply Mari-Elle 4. mai 2018 at 10:17

  Tere.
  Olen prille kandnud esimesest klassist peale. Eks ajaga on ka muudetud neid kangemaks. Kuna kannan iga päev, siis nendega harjunud ja tavaline elu osa. Kuid nüüd sellel suvel Juulis on pulmad. Ja olen siin ise juba tükk aega mõelnud, kui vahva oleks ilma prillideta ja ka pildil palju ägedam. :)
  Võtan siis julguse ja proovin ka loosiõnne.

 • Reply Egne 4. mai 2018 at 10:14

  Olen juba aastaid prillikandja, aga ikkagi tunnen, et ei näe viisavalt hästi ja autoga sõites ei ole see üldse hea. Olen lasknud silmi uuesti kontrollida, aga kõik sama ja uusi ega tugevamaid prille välja ei kirjutatud. Operatsiooniga saaks ehk nägemise täielikult korda ja saaks prille tõesti ainult aksessuaarina kasutada??

 • Reply Helar Heitur 4. mai 2018 at 10:10

  Tegelikult mu enda silmad ühtegi lõikust ei vaja, kuid ma annaksin selle võidu oma elukaaslasele, kes juba pikalt seda teekonda plaanib ette võtta.

 • Reply Karolin 4. mai 2018 at 10:07

  Tahaksin seda operatsiooni seetöttu, et ma tahaksin prillidest vabaneda(ilmselgelt eksole :D) Esiteks – ma näen ilma prillideta palju parem välja. Ja nt kui panen külili, siis niiiii häirib,kui prillid ebamugavalt peas on – kui vötan prillid ära siis probleem et ei näe :D Niiet ma väga sooviksin seda operatsiooni, et ma löpuks näeksin ilma prillideta normaalselt ja ma saaksin tunda kindalt enda nägemise osas!

 • Reply Karoliina 4. mai 2018 at 10:04

  Mina peaksin võitma silmaopi, sest olen juba 11.aastaselt prille pidanud kasutama, viimased 5 aastat enamjaolt kasutan läätsesid. Juhuse kombel vaevlen just praegu läätsedest tekkinud silmapõletike (jah, lausa mitme põletiku) käes, mistõttu käisin üleeile isegi Magdaleena erakorralises. Ilmselt sama probleem, nagu Mariann postituses kirjeldab – küll ei viitsi läätsi silmast võtta, kasutan ühtesid ja samu läätsesid rohkem kui peaks jne jne. Oleks ju tore lõppude lõpuks saada nägijaks, ilma et peaks prille kasutama, mis kohati segavad erinevaid tegevusi või toppima läätsi silma, mis tekitavad põletikke.
  Niiet PALUN MARIANN, MUL ON HÄDASTI VÕITA VAJA! :)

 • Reply Alina 4. mai 2018 at 10:04

  Tere,
  Olen ammu operatsioonist mõelnud ja unistanud, kuid alati olid olukorrad, et ei saanud seda teha. Võidu korral oleks hea samm selle tegemiseks ja vana unistuse täitmiseks.

 • Reply A 4. mai 2018 at 10:04

  Tahaks väga näha oma laste nägusid kaugemalt kui poolteist meetrit ja ilma prille kasutamata.
  Kui opile saaks, siis oleks see mure lahendatud?

 • Reply liisi 4. mai 2018 at 10:02

  olen prille kannud juba 18 aastat (olen kohe 26) ja no opipeale olen ilmselgelt korduvalt mõelnud aga see mõte on unarusse jäänud sest no prillid on pmst pähe kasvanud. ja nägu on hoopis teine ilma nendeta aga tead kopp on nii julmalt ees kui tööl on prilli klaasid rasvased ja yritad neid puhtaks saada aga tõmbad selle mööda klaasi laiali ? ja suvel prillirandid ? hommikul otsi prille taga ? läätsede silma toppimine ja siis jumalaeest lootmine et sa neid ujudes ära ei kaota silmast või see moment kui lääts silmas katki läheb issandapüharist kui valus see on .
  ma võiksin võita sest sina juba tead kui mõnus on olla nägija ja mul on siiralt oma prillidest kopp ees ?

 • Reply Elis 4. mai 2018 at 09:55

  Mul endal silmanägemine korras aga mu elukaaslane on eluaegne prillikandja.
  Nagu ikka tekib suhtes mingi hetk rutiin, kõik nii tavaline, omavahelisest kingituste tegemisest oleme ammu loobunud.
  Tahaksin selle simaopi kinkida oma elukaaslasele, et vabastada ta igahommikusest prillide otsimisest ja ühtlasi teha talle üks eriline kingitus :)

 • Reply Liis K 4. mai 2018 at 09:51

  Olen läätse- ja prillikandja juba pea 13 aastat. Kuna miinus on suur, siis ilma abivahenditeta olla ei saa üldse. Enamasti kannan siiski läätsi, kuna ei tunne end prillidega hästi. Samas läätsed kurnavad ja väsitavad silmi tohutult. Silmaopist olen unistanud juba ammu, sest hommikuti esimese asjana prillide otsimine on tüütu ja igapäevaselt läätsede kandmine rikub silmi. Dr. Solomatini silmakliinikust olen ainult head kuulnud :)

 • Reply Hannamari 4. mai 2018 at 09:51

  Minul ongi ainukesed võimalused prillid. Oma kevadise õietolmuallergia pärast on mu silmad tundlikud ning seetõttu on minu jaoks läätsed välistatud. Ja no prillid võivad osutuda vahest vägagi tüütuteks.
  Näiteks trenni tehes tahavad need pidevalt ära vajuda ning seetõttu olengi trenni teinud ilma prillideta- ise totaalselt pime kana. Tore oleks ju ujuda ja trennis käia jne nii, et oma silmad näeksid :)

 • Reply Kristel 4. mai 2018 at 09:50

  Olen 20 a prille kandnud(vanus 27) . Miinust on môlemal silmal 3.5. Suur unistus on prillidest vabaneda!! Lastega oleks mónusam múrada ilma prillideta. Pãikeseprille saaks kanda, ujuda saaks ilma prillideta !Silmad lààtsesid ei kannata.

 • Reply Arke 4. mai 2018 at 09:48

  Kingiks endale ;) Tunnen küll, et miinus tugevamaks läinud ja pilk udusem, aga silmaarstile minek, uute prillide ostmine, valimine on nii palju jantimist ja kulukas.

 • Reply Sandra 4. mai 2018 at 09:45

  Kingiksin selle vöimaluse oma mehele, no et ta ikka näeks kui kaunis naine tal tegelikult on ?

 • Reply Kertu 4. mai 2018 at 09:45

  Dr Solomatin..Su juures kliente tuhandeid.
  Ole hea mees ja vali mind..mu silmad nägema peavad sind :D

  Kanda prille,läätsi ei ole tõesti meeldiv. Iga üks sooviks võita. Seda minagi. Võitu ma kasutaks ise..Olen sinna juba kunagi ammu aja kinni pannud aga jeene on alati puudu tulnud. Almaz taevaisä tule appi :D

 • Reply Stella-Liisa Lõhmus 4. mai 2018 at 09:40

  Olen prille kandnud juba 1.klassist saati (see suvi lõpetan ülikooli) ning olen jõudnud sinna punkti kus miinus enam aasta aega muutunud ei ole (parem silm -3.75 vasak -4). Oleks suurepärane ülikoolilõpu kingitus! ?

 • Reply Egle 4. mai 2018 at 09:39

  Oi kui väsinud ja tüdinud olen ma nendest läätsedest ja prillidest. Iga hommik algab läätsede silma panemisega, mis vahel võtab üüratult kaua aega, sest uniste ja paistes hommikuste silmadega pole see kõige lihtsam. Prilli kandja ma kahjuks pole, mõni üksik õhtu kui kodus olen, siis panen oma kõverad ja “aastaid näinud” prillid ette, kui kuskilt sahtli põhjast need üles leian. Kui ei, siis panen uuesti läätsed, sest ilma ei saa kohe kahjuks üldse olla. Kuivavad tihti silmad ja kulutab ju tegelikult see kõik silma sarvkesta. Laps ka hommikuti jookseb kaissu, emme tule mängime ning alles siis, kui olen omale läätsed ette saanud panna, siis tunnen sellist ebamugavust ja vastikust, sest silm ju tahaks tegelikult puhata :( algklassides hakkasin juba silmamiinusega maid jagama ning aastate jooksul miinus suurenenud ja teeb õnnetuks see silmanägemine.

 • Reply Kadi Tellissaar 4. mai 2018 at 09:36

  Tere. Mina olen peaaegu terve elu prillikandja olnud ~15a. Minu silmade miinus on küll väike aga see-eest ilma on tohutult raske ja keeruline liigelda. Ma olen proovinud läätsesid, kuid mu silmad ei kannata.
  Ma olen viimased 2-3a uurinud silmaoppi.köisin isegi KSA’s uuringul ja öeldi, et olen sobiv kandidaat.
  Ma ei ole seda retke võtnud ette eelkõige raha pärast. Teiseks on tohutu hirm (aga samas mida rohkem selle kohta uurin seda kindlamalt tunnen, et tahaks ära teha). Ning kolmandaks, keegi ei ole selle silmaopi mõttega mind toetanud (“Davai, Kadi, mine tee ära!”).
  Terve mu pere kannab prille koguaeg.
  Mina ei taha enam kannatada. Ma tahan oma partnerile läheneda nii, et ma ei peaks prillide pärast muretsema, ma tahan õue minna nii, et ma saaks oma uued ja uhked päikeseprillid ette panna nägijana, ma tahan ujuda nähes enda ümber ja inimesi, ma tahan näha värve. Minu kaks lemmikut asja maailmas on muusika ja kunst, muusikat ma kuulen – sellega kõik korras aga kunst. Väga kurb on värvida vahel, sest ma pean prillid eemaldama esialgu, sest muidu on silmadel valus. Lisaks on värvi vahe tohutu kui sul on prillid või vaatad täiesti oõa terve silmaga. Värvid on olnud mu kirg ja kui ma neid ei näe… Ei taha mõeldagi.
  Ma tõsiselt sooviks võita. Ma olen sellest viimaded 2-3a mõelnud peaaegu, et iga päev. Sest minu jaoks on see tohutult vajalik.
  Ongi vist kõik.
  Aitäh, et sellist loosi üldse teed.
  Hoian endale pöidlaid. Kõike ilusat!

 • Reply Aive 4. mai 2018 at 09:25

  Mina kingiksin selle ühele väga heale sõbrale kes tõesti ilma prillideta midagi ei näe.. ja minu jaoks on seda kõrvalt üsna kurb vaadata ?

 • Reply Janka 4. mai 2018 at 09:25

  Olen aastaid juba prillikandja ja olgem ausad, see on üsnagi tülikas.Eelmisel kuul proovisin elu esimesi läätsesi mis jäid ka elu viimasteks.Silmad lähevad põletikku ja nägemisteravus on veel hullem.Niiet ainus võimalus ongi olla prillikandja.Tahaksin väga silmaoperatsiooni ja sellega parandada elukvaliteeti.

 • Reply Vivian 4. mai 2018 at 09:23

  Ma tahaks võita selle seetõttu, et kannan ka igapäevaselt kontaktläätsi ning tihti unustan nad ööseks silma. Läätsedega elu on küll mugavam kui prille kandes kuid tahaks avada silmad nii, et läätseid ei ole ning ma näeks suurepäraselt. Lisaks on läätsekandmine mu silmanägemisele halvasti mõjunud ja miinus on varasemast veidi suurem.

 • Reply Kristina Kiisk 4. mai 2018 at 09:19

  Kuna mul on probleeme peavaludega, siis seetòttu kannan sisuliselt aastaringselt mùtsi ja prillisangad suruvad veel lisaks meelekohtadele. Vòidu puhul kasutaksin kindlasti ise selle operatsiooni ära. Jään ònnele lootma ?

 • Reply Kristin 4. mai 2018 at 09:18

  Ma kingiksin selle opi oma elukaaslasele, kes on kogu elu prille kandnud ja muideks 18.mail on tal 30 aasta juubel. Oleks väga lahe sünnipäeva kingitus. Oleme sellest varem rääkinud, ta kindlasti tahaks seda oppi, aga võimalused selleks puuduvad.

 • Reply Brigitta Vainola 4. mai 2018 at 09:16

  Kingiksin võidu oma tütrele. Kuigi tal on väga ilusad prillid siis tema ilusad silmad jäävad ikkagi varju. Nii ta siis kannab prille ja läätsesid vaheldumisi. Ta juba ammu unistab sellest opist.

 • Reply Kerli 4. mai 2018 at 09:14

  Kasutaksin ise juhust, et vabaneda prillidest.
  Olen prillikandja juba põhikooli ajast ja ei kujutagi ette milline see maailm ilma udustamata oleks. Miinus ei ole küll ütlemata suur aga piisav, et ilma prillideta ei näeks lugeda suptiitreid ja linna peal raskusi kaugelt isegi tuttavate äratundmisega. Olen veel noor ja patt oleks proovimata jätta, kuna kahjuks endal vahendid puuduvad.

 • Reply Gristel 4. mai 2018 at 09:14

  Mina soovin endale. Et oma lapsi tegutsemas näha ilma prillideta, nautida loodust, ujumist jpm. Kindlasti kergendab ka tööl olekut, kui silmad korda saab.

 • Reply Liisa 4. mai 2018 at 09:12

  Ma laseksin endale teha. Prillide ja läätse majandus hakkab juba ära tüütama. Miinust ka piisavalt et ilma ei nàe. Ning suvii, prillivaba olla oleks eriti mahe

 • Reply Kristiina 4. mai 2018 at 09:11

  Võidu korral saadaksin nägijaks saama oma kalli elukaaslase, kes on juba pikka aega soovinud prillidest vabaneda :)

 • Reply Melanie 4. mai 2018 at 09:09

  Olen juba 6 aastat prille kandnud ja siiani ei suuda harjuda. Läätsedega paar tunnikest saab olla ja siis väsivad silmad nii ära, mõnikord kukuvad pilgutamise peale isegi ära, väga ebameeldiv kui see nt kuskil ühistranspordis juhtub… Nii väga sooviks ühel hommikul ärgata ja prillide otsimise ning puhastamise asemel kõike näha ?

 • Reply Andrea 4. mai 2018 at 09:07

  14a läätse- ja prillikandja, aitab küll :)

 • Reply E* 4. mai 2018 at 09:07

  Minu kahe väiksemehe issi võiks küll nägijaks saada. Silmanägemine päris kehva ja öösel kui prille/läätsi pole, siis võrevoodist nutva lapse leiab vaid kombates üles. Nägijana oleks elu palju värvilisem :)

 • Reply Laura 4. mai 2018 at 09:04

  Mul on geenidega halb silmanägemine, niisiis on kõikidel mu perest prillid. Alguses tahaksin oppi endale, aga ma kardan, et äkki jääb minu -2 liiga väikseks niisiis kingiksin mitte sobivuse korral opi enda emmele. Vähemalt keegi peres võiks ju prillide pealt kokku hoida! :))

 • Reply Maire 4. mai 2018 at 09:03

  Olen ammu-ammu tahtnud nägijaks saada kuigi operatsiooni pelgan päris palju. Mul silmadega väike kiiks, ei kannata kui nendega ükskõik mida tegema peab (midagi silma läinud ja see kätte vaja saada, silmatilku panna jms). Samas nägijaks tahaks saada, prillideta olen ikka teist nägu kohe ja üsna tüütu on, et ilma hakkama ei saa. Kuna mul kiiks on siis ei julge ka läätsesi proovida.
  Samas tean et tahan kindlasti prillidest lahti saada siis tuleks julgus kokku võtta vähemalt operatsioonikski.
  Siiani on asi jäänud raha taha ning kuna kahe lapse vahepeal lõppes mu tööleping ka siis järelmaksu võimalust ka pole hetkel.
  Nii et oleks super kui selle võidaks. Üks minu unistustest saaks kindlasti täide ning hetkel ei ole ühtegi tervislikku asja ka takistamas.
  Fingers crossed..

 • Reply Kelly L 4. mai 2018 at 09:00

  Prillidest loobumine oleks minu elu unistus. Prillikandja olen olnud juba 12 aastat. Algkoolis ei julgenud väga prille kanda, sp läks miinus halvemaks.. Olen ka varem mõelnud, et peaks opi ära tegema, aga rahaline olukord ei luba.
  Sooviksin väga väga elada elu prillivabalt.

 • Reply Nele 4. mai 2018 at 09:00

  Juba sünnist saati olen pahuksis prillidega, kuna olen sündinud Astigmatismiga. See toob kaasa palju probleeme iga päeva elus(silindriga prillid ning läätsed, tugev miinus jms). Eks need, kes selle samaga pahuksis, teavad.. ?
  Olen mõelnud kaua-kaua sellele ning suurepärane sünnipäeva kink oleks see ju mulle!
  Südamest loodan ja kõike paremat! ?

 • Reply Averiin 4. mai 2018 at 08:59

  Mu silmanägemine on alla igasuguse arvestuse. -6 ja kopikaid peale, mis tähendab, et ilma prillideta ei saa mitte kunagi. Masendav onju. Lähen magama ja panen prillid padja alla, et ärgates need kohe ette panna. Päikeseprillide kandmine on unistus.

 • Reply Getter 4. mai 2018 at 08:59

  Olen isekas, sest kingiksin silmaopi vaid iseendale! Olen tegelikult juba pikalt olnud Malluka blogi n.ö salalugeja. Ei ole siiani tahtnud midagi kommenteerida, sest sisimas nõustun sellise konkreetse, otsekohese ja ka avatud ellusuhtumisega. Olen prille kandnud juba põhikooli ajast saadik ja miinust on mul üle 5! Kandsin kunagi ka läätsi aga keskkooli ajal pidin nendest loobuma silmade kuivuse tõttu. Alates eelmise aasta novembrist olen hakanud jooksmise harrastajaks ja olgem ausad, prillidega jooksmine või üleüldse sporti tegemine, on parajalt ebamugav. Lisaks sellele on mul silmad väga tundlikud valgusele, kuid topelt-prillide kandmine tundub lihtsalt tobe, ja spets-klaasidega päikeseprillid on maru kallid. Ja kui peakski välja tulema, et mina ei sobi kandidaadiks, siis mõru, aga siiski hea meelega, kingiksin opi oma elukaaslasele, kellel miinust 4! Pimedad kokku sattunud. :)

 • Reply Mari 4. mai 2018 at 08:57

  MIna tahaksin väga nägijaks saada! Ma olen niii mitu korda saanud lapselt käe-jala-peaga vastu prille või löönud need eest ära (mitte meelega vaid mängu käigus) et ma tahaks niiväga et saaksin lapsega rahulikult mängida, ilma et peaksin prillide pärast muretsema. Et saaksin hommikul ärgates kohe näha selgelt oma lapse rõõmsat nägu või kasutada päiekseprille autoga sõites!

 • Reply Signe 4. mai 2018 at 08:57

  Mina kingiksin silmaoperatsiooni oma väga heale lapsepõlvetuttavale, kellel on väga tugev miinus ja kes kahjuks ise rahaliselt seda omale võimaldada ei saaks. Põidlad pihku! :)

 • Reply C 4. mai 2018 at 08:52

  Minul on prillid olnud juba 19 aastat. Tänu sellele pidin pooleli jätma iluvõimlemise (tol ajal ei julgenud mu ema jätta mind trenni, sest arsti “käsk” oli, et pean kandma kogu aeg ja sellisel alal ei tundunud ok prillidega olla), millest on mul väga kahju. Samuti ei ole saanud ma läätsesid kanda, sest minu silmas on olnud silinder. Tänapäeval on juba silindrite ka läätsesid vist aga olen jäänud prillide juurde. Õnneks ajaga läks nägemine paremaks, nüüd on 10 aastat stabiilne olnud. Aga siiski ei näe ma nii nagu sooviksin ja see on nii halb minu töös. Ma ei oskaks unistadagi silmaopist, sest no see on ju “luksus” ?

 • Reply Marina 4. mai 2018 at 08:51

  Olen prille kandnud juba 30 aastat, nägemine läks halvemaks vähehaaval, nüüd on juba -6,5. Vahepeal olen palju prille vahetanud, halvema nägemise, prillide kulumise ja ühe korra ka sellepärast, et väike poeg murdis prillisanga katki. Ei mäletagi elu ilma prillideta aga kujutan ette kuipalju lihtsam see oleks, mul on kaks väikest poega kellega palju koos mängime ja mürame ja alati pean muretsema, et prillid katki ei läheks.

 • Reply Anette 4. mai 2018 at 08:51

  Alustasin läätsede kandmist juba 13 aastaselt ning ei taha teada mis mu silmadest ühel päeval järgi on kui niiviisi jätkan, silmaopp oleks suurepärane lahendus.

 • Reply Elen 4. mai 2018 at 08:50

  Mina ise näen väga hästi,aga silmaopi kingiks oma elukaaslasele,kes on 34 a vana ja näeb kahe silmaga kokku 90 %,temal oleks seda oppi väga vaja,sest näen kui suuri raskusi valmistab mitte nägemine.

 • Reply Sandra 4. mai 2018 at 08:48

  Ei oska ette kujutadagi enam mis tunne on hommikul ärgata ja selgelt kõike näha. Silmaopile pääsemine oleks minu ühe suure unistuse täitumine! ?

 • Reply Anne-Mai 4. mai 2018 at 08:48

  Mina käisin 2 aastata tagasi Dr. Solomatini silmakliinikus silmaopil ja olen niiiirahul. Silmaoperatsiooni kingiksin oma vennale, et ta saaks ka tunda, kui hea on elu ilma prillideta…..ja näha ilma prillideta, et puudel on lehed :D :D ja kuna vennal kohekohe ka sünnipäev tulemas, siis oleks talle super sünnipäeva kink :)

 • Reply Maris 4. mai 2018 at 08:47

  Ma kingiks selle operatsiooni oma elukaaslasele. Kuna ta kaugele ei näe, siis mu sooviks oleks et ta mind ikka kaugelt ära tunneks, mitte ei jookseks eksikombel võõra naise poole.

 • Reply Jan 4. mai 2018 at 08:46

  Kingiksin selle operatsiooni oma imelisele(seda sōna otseses mōttes) naisele. Ta on tegelikult viimased kaks aastat juba kurtnud, kui väga ta seda tahaks, aga paraku on jäänud kōik raha taha kinni. Näen kōrvalt kuidas ta suure seiklejahingena, on pidanud nii palju oma unistusi maha matma. Talle meeldib meeletult kokata, ujuda ja veekeskustest suurtest torudest liugu lasta, sukelduda, tantsida.. aga paljud nendest tegevustest ongi jäänud vaid unistamise taha. Kuna silmad on nii haiged, siis pole ka läätsesid ta kanda saanud. Suure loomaaktivisti ja loodusearmastajana, arvan, et see annaks talle nii nii palju juurde ja ta oleks rohkem kui väärt seda! Kui Sina, Mallukas, ütled, et kaotada pole midagi, vaid prillid, siis mina usun, et kaotada on ka unistused. Kaotada unistused ja teha need reaalsuseks. Jätta unistused minevikku ja nautida mineviku unistusi prillivabas tulevikus.

 • Reply Merilin 4. mai 2018 at 08:45

  Olen tükimat aega mõelnud, et peaks ikka ära tegema selle tüki.
  Jah, hetkel ma näen kirjutada, sest mul on peaaegu pudelipõhjad ninal.
  Sõbranna kolmapäeva õhtul vaatas mu klaase, mis külgedelt katmata on, ja imestas “oi, kui paksud klaasid sul on! Palju sul miinust on?”
  Vastasin: “-5,5 vist”.
  Igatahes jõudsime koos järeldusele, et oleks vaja ikka ära teha see opp.
  Kui Õnn mulle naeratab, naeratan mina Õnnele ja kõigile teile ka vastu :D

 • Reply Pille-Riin Urb 4. mai 2018 at 08:41

  Silmaopile läheksin kas ise või kingiksin emale. Endale absoluutselt ei meeldi prille kanda, häirivad kohe ja läätsedega tegelemisest vaikselt juba aastatega tüdinenud. Emale seetõttu, et ta saaks ka lõpuks päikseprille kanda, kuna tal tugev miinus ja läätsesi kanda ei suuda.

 • Reply Reelika 4. mai 2018 at 08:38

  Mina sooviks võidu korral kinkida selle auhinna oma kallille kaasale. Temal on kaasa sündinud lühinägelikkus. Tema igal hommikul kompab käega öökapil ja otsib prille. Igapäevane rituaal on töölt tulles läätsed vahetada prillide vastu. Meil sündis eelmine aasta juunis tütar. Ma siiralt sooviks, et issi näeks hommikul ärgates esimesena kaissu pugend tütre nägu, mitte ei peaks selleks prille hakkama kõige pealt otsima ja selle sahmimise käigus ei saa kaisutada oma last.

 • Reply Dina 4. mai 2018 at 08:37

  Pōhjuseid vōikski ilmselt nimetama jääda, miks tahaks nii väga prillidest lahti saada, aga pōhilised, mis meenuvad- külmast ruumi-sooja liikumine ja pidevalt udused prillid, suure sauna ja vee armastajana, hoian pidevalt lihtsalt hinge kinni, et jumala eest ei kukuks ja keegi mind käest kinni hoiaks, väikese lapse kōrvalt on naljakas mis moodi lapsele prillid nii palju huvi pakuvad ja ta neid pidevalt peast üritab vōtta, voodis pikutades kisuvad prillid viltu ja teevad haiget, suvel kannatan ereda päikese käes ega saa päikeseprille kanda, prillid vajuvad pidevalt alla, kohenda sa siis neid pidevalt.

 • Reply Birgit 4. mai 2018 at 08:34

  Mina olen ise alati olnud hea silmanägemisega, mehe õde Reelika on aga pikalt pidanud prille kandma või läätsesi. Et tema saaks näha ja nautida maalima prillivabalt, kartmata et prillid katki lähevad(kuna tädi prillid meeldivad väga pisikesele Karl-Mihklile) või läätsed ära kaovad kingiksin selle just talle ?

 • 1 3 4 5