KINGILOOS

VÕIDA TASUTA SILMAOPP!*

28. aprill 2018

Üle kolme aasta tagasi, 2014. aasta detsembrikuus sain ma Dr. Solomatini silmakliinikus nägijaks. Kui ma tol hetkel mõtlesin, et küllap elu peale silmaoppi parem on, siis ei osanud ma aimatagi, et selline “väike” asi elu nii palju muuta võib. Ega inimene ei oskagi ju igatseda midagi, mida tal iial olnud ei ole. Nüüd olen ma aastaid hästi näinud ja ma ei kujuta enam seda elu ettegi. et ma ärkaks hommikul, kõik oleks hägune ja ma hakkaks kobamisi enda prille otsima. See tundub kohutavalt ebameeldiv ja tõele au andes, oli ka. Ma mäletan üht korda spas, kus ma unustasin läätsed maha ja üritasin seal pimedana aru saada, et huvitav, milline nendest meestest Kardo on…

Kuna selle kohta on mulle läbi aastate väga palju küsimusi tulnud, siis vastan neile kõigile nüüd korraga, et kui keegi googeldab “Silmaoperatsioon Lätis”, “Solomatini silmakliinik” või miskit muud säärast, mis otsingutega siia blogisse jõutud on, siis saaksid nad oma vastused kenasti kätte.

Mis miinus sul enne oli ja kas on ajaga halvemaks ka tagasi läinud? Ma täpselt ei mäletagi, üks silm oli miinus kuus, teine nelja viie vahel, kui ma puusse ei pane? Peale silmaoppi olin ma täpselt null, kuid eelmise aasta seisuga käisin ma silmakontrollis, sest mulle tundus, et see haigem silm oli natukene nõrgemaks muutunud. Arst leidis, et silm on maksimaalselt -0,25 ja ei tahtnud mulle isegi mitte prille kirjutada, aga mulle nii meeldivad prillid ja need on minu meelest päris ägedaks aksessuaariks, eriti kui neid kandma ei PEA. Loodan, et see vastab ka neile, kes on minult uurinud, et miks mul mõnikord piltidel prillid on, kuigi ma ju silmaopil käinud olen.

Miks valisid just Solomatini kliiniku? Olen kuulnud, et seal pole operatsiooni kvaliteet nii hea kui Eestis? Ma ei oska selles suhtes kommenteerida, sest ma ei ole arst, aga mina jäin enda operatsiooniga küll rahule. Kogu teenindus oli viisakas ja sõbralik. Kõike seletati põhjalikult ja nagu näha, siis tulemused kestavad siiani. Kindlasti mängib rolli ka pea poole soodsam hind, kui ma toona Eestist leidsin. Muuseas, ma pidin ühe öö kauem Riias olema, sest mulle ei saanud tavalist Lasikut teha. Arstid otsustasid siis mulle teha hoopis PRK ehk pinnapealse laserkorrektsiooni, mis oli ainuke võimalik meetod minu silmade puhul. Arstid hoiatasid ka mind selle eest, et minule tehtav operatsioon on siiski pikema paranemisprotsessiga kui tavaline Lasik, aga see olevat ainus viis mind prillivabaks teha. Mis seal ikka, olin nõus ja ei kahetse!

Miks ei saanud sulle tavalist Lasikut teha? Siinkohal ma pean teile rääkima natukene piinliku loo. Nimelt teavad vist kõik läätsekandjad ja muidugi isegi ka need, kes ei kanna läätsesid isegi, et läätsed tuleb iga õhtu ära võtta. Minu ema rääkis mulle sellest juba oma 10 aastat tagasi, kui ma hakkasin läätsesid kasutama ja vigises pea igal õhtul mu ukse taga: “Mariann, võta läätsed ära!”. Mõnikord võtsin ja mõnikord ei võtnud. Ema küll ähvardas, et kui ei võta, siis tuleb hirmus silmapõletik ja see on väga valus ja paha, aga kuna mul seda kunagi ei tulnud, siis ei võtnud seda hoiatust kuigi tõsiselt.

Viimased aastad ostsin ma need tavalised 30 päevased läätsed ja ma võisin neid lebolt KUID kasutada. Hea kui kuus paar korda ära võtsin. Lõpuks, kui silmad juba liiga sügelema ja kipitama hakkasid, siis ma võtsin nad ära ja ostsin uued. Mõnikord võtsin ära ja natukese aja pärast kasutasin jälle, nagu mingi loll!

Midagi hullu ei juhtunudki, ainult mingi aja pärast muutusid silmad inetult punaseks ja veresooneliseks ja öösel läksid mega rähmaseks. Kui ma seda siia praegu kirjutan, siis ma ei saa aru, miks kurat ma enne mõistust pähe ei võtnud, kui mul endal nii tohutult ebamugav olla oli, aga oh ei. Miks ometi? Palju kergem on ju ebamugavustundega ringi joosta ja oma silmi rikkuda, eksole? Selline käitumine kulutas mingisuguse kihi mu silmas ära ja kui ma oleks kliinikusse sattunud paar aastat hiljem, poleks mulle saanud sedagi oppi teha, mis tehti. Veel hullem, mingi 10 aasta pärast poleks ma saanud üldse läätseidki enam kanda ja olukord oleks võinud väga nadisti lõppeda. Kuulake neid läätsenõudeid, need on olulised!

Kaua protseduur kestis? Umbes 10 minutit ja see osa küll valus polnud, pigem väga imelik!

Kas oli valus? Ma olin väga üllatunud, kui saalist välja astudes ei olnudki ma sootuks pime ja valudes, nagu ma eeldanud olin. Vastupidi, ma nägin paremini kui kunagi varem ja valus ka üldse ei olud. Siinkohal tegingi ma oma esimese vea ja läksin liiga julgeks. Kuigi mulle öeldi, et ma heidaks magama ja ostaks endale valuvaigisteid, tundus see nii mõttetu, sest mul ju polnud und ega valus. Seega läksime me sõbrannaga hoopis lõunatama, veinitama ja linna peale jalutama. Tuule ja külma mõjuna olid mul kaitseläätsed paigast nihkunud ja seetõttu oli mul üks hirmus-hirmus öö. Ei olnud valuvaigisteid ega miskit. Ma arvasin, et ma ei suudagi enam iial silmi lahti teha ja helistasin isegi hommikul kell 7 oma arstile (kes reaalselt siis ka telefonile vastas ja mu maha rahustas). Jah, nii et see esimene öö ma küll mõtlesin, et MIKS ma selle opi tegin. Aga järgmine päev pandi mulle uued kaitseläätsed ja valu kadus koheselt.

Umbes nädal aega oli minul vaade natukene udune ja silmi hõõruda ei saanud, aga samas kõik need teised, kes Lasiku said, olid juba järgmine päev omadega tipp-topp. Seega jah, eks ma oma lollusest tegin selle kogemuse natukene valusamaks, kui see olema pidi. Soovitus – kuulake, mida teile räägitakse ja tehke ka nii. Meile öeldi, et minge peale oppi hotelli ja pange silmad paariks tunniks kinni. Kas ma tegin seda? Ei…

Samas kui ma seda valu praegu meenutan, siis ma mõtlen, et ma oleks valmis olnud palju kauem seda kannatama, sest ma NÄEN iga päev ja kogu aeg. Seega jah, ei pruugi olla valus, aga ma hoiatan, et võib olla ka. Et oleneb, kui hea laps ise oled ja kui pekki sa oma silmad enne keeranud oled. Igaks juhuks võid kotti mõned valuvaigistid pakkida, ega nad leiba küsi. Ja päikseprillid võta kaasa, valgus on ere!

Kas hotell ja bussipiletid olidki nn kohe hinna sees, või maksti see raha hiljem tagasi? Oli hinna sees jah. Midagi juurde maksma ei pidanud, isegi kui ma pidin ühe lisaöö Riias veetma, ei küsitud ka selle eest midagi juurde, sest nad ise tahtsid mind veel ühe öö jälgida. Praegu nende kodukalt vaatan, et hinnas ongi kaks ööd, aga meil said kõik peale minu juba peale esimest ööd koju. Ahjaa, ravimid sain ka nende käest kaasa!

Mis keeles seal suhelda saab? Inglise ja vene keeles, kuid kui kumbagi keelt ei oska, on terve aeg teiega kaasas ka Eesti tõlk!

Tahan, kannan prille!

Tahan, olen ilma!

No öelge nüüd ausalt, kas on mu lugejate seas neid, kes iga hommikul alustavad pimesi prillide järgi kobades? Kas on sellest kohutavalt kopp ees? On, eks? Ärge muretsege, ustav Dr. Solomatini Silmakliinik ja veel ustavam Mallukas tulevad sulle appi ja üks inimene võidab endale võimaluse ülejäänud elu Malluka blogi ilma prillideta lugeda. Okei, arvatavasti saad sa muud ka peale oppi ilma prillideta teha, nii et ole sa aga lahke! Tahad loosis osaleda? See on väga lihtne – jäta siia kommentaar, miks just sina peaksid tasuta silmaopile saama (või miks ka mitte keegi teine, kelle sa võidu korral nägijaks saama saadaks) ja juba 4. mail loosingi üheskoos Dr. Solomatini Silmakliinikuga võitja välja! Äge värk, eks!

Ps! Kui võitja osutub peale uuringuid operatsiooni jaoks ebasobivaks (näiteks seesamal põhjusel, mis mul “raskema” opi kaela tõi), siis saab võitja ise valida, kellele ta enda võidetud operatsiooni edasi pärandab. Olgu see siis sõber, pereliige või töökaaslane.

Soovitan kõikidel osa võtta, sest kaotada on ainult prillid!

Lisainfot operatsiooni ja kliiniku kohta saad nende Facebooki lehelt, mis asub SIIN ja nende kodukal, kuhu saad SIIA klikkides!

*Postitus ja loos sündinud koostöös Dr. Solomatini Silmakliinikuga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

1 502 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Kristi 28. aprill 2018 at 12:17

  Mina sooviks võidu korral saata opile oma mehe. Oma silmad on täitsa okei, aga mees on pikki aastaid juba läätsesi kandnud ja igal hommikul kui läätsesi silma paneb või õhtul ära võtab, siis kirub, et ta ei viitsi enam. Ta ise ja tema elustiil on ka sellised, et läätsed on mitu korda lihtsalt silmast välja kukkunud ja kuigi üldiselt on tal varupaar olemas või on ta selle kukkunud läätse siiski ülesse leidnud(väga ebahügieeniline ka!), siis oleks ikkagi tore mitte läätsesi tööl põrandal taga ajada või trennis matilt. Muidugi oleks tore ka, kui ta kohe hommikul enne prillide ette panemist näeks, kas ta teeb musi padjale või mulle ?.

 • Reply 28. aprill 2018 at 12:15

  Sooviks võita, sest vihkan prille, aga ei suuda ka sobivaid läätsi leida. Ja Lätis pole ka ammu käinud.

 • Reply Tiina 28. aprill 2018 at 12:12

  Olen pikki pikki aastaid kandnud prille ja läätsesid. Kui sain oma teised prillid, siis juhtus nendega väike õnnetus ja klaase enam vahetada ei saanud. Majanduslikult ei olnud võimalik uusi ka osta ja jäin ainult läätsesid kandma, mis samamoodi on muutnud mu silmad väga tundlikuks läätsede suhtes. Ilma prillideta ei näe midagi, aga paljudes olukordades ei saagi prille kanda, läätsesid kandes kipuvad silmad kuivaks ja uduseks õhtu lõpuks. Vahest tekib lihtsalt nii õnnetu ja lootusetu tunne..Olen koduvalt opile mõelnud, aga siiamaani on see ainult unistuseks jäänud. Sooviksin väga saada pilti selgeks ?

 • Reply Kai 28. aprill 2018 at 12:11

  Sest et viimane aeg maailma näha?

 • Reply Maarja 28. aprill 2018 at 12:08

  Ma peaksin uuesti nägijaks saama, sest siis ei saaks mu pisike preili enam mänguhoos prille lõhkuda! ?

 • Reply Karina 28. aprill 2018 at 12:07

  Olen viimasel aastal mõelnud väga palju selle operatsiooni tegemisele. Elasin aasta aega Eestist eemal, soojas riigis, kus iga päev käisin ujumas ja nautisin head ilma. Igapäevaselt kasutasin läätsesid. Loomulikult oli tüütu läätsesid ja prille ja läätsevedelikku koguaeg kaasa tassida, kui järgmisesse kohta edasi reisisin või kasvõi paariks päevaks kuskile mujale ööbima läksin, lisaks võtsid need asjad ka päris korraliku ruumi seljakotis. Kuid lisaks sellele, et kogu see trall oli lihtsalt tüütu, oli seal vahetevahel läätsede kandmine ebameeldiv. Näiteks läksin ATV-ga kodust veidi eemale waterfalli vaatama ja selle alla ujuma.. Sealt alla tuiskav vesi lükkas ühe läätse paigast ära ja kaotasin selle ära. Niisiis pidin ühest silmast pimedana ATV-ga tagasi koju saama. :D Kõik sellised ebamugavad asjad jääksid opi tehes ära.. Pealegi ma plaanin veel palju reisida, seega kuluks see operatsioon väga-väga marjaks ära. :)

 • Reply Liis 28. aprill 2018 at 12:05

  Minule AUSALT prillid ei sobi ja läätsede panemisega ka hakkama ei saa ?
  Vot just nii õnnetu ma olengi! Vabal ajal kissitan silmi ja siis kui kedagi kodus ei ole, siis kannan salaja õhtu hämaruses teleka ees prille ???
  Seega sooviks väga võita, et end inimesena tunda ?

 • Reply S. 28. aprill 2018 at 12:04

  Oh issand, see oleks nagu unistusr täitumine. Mul on silmad -5.75 ehk siis teisisõnu ma olen täitsa pime kohe. Ma ükskord rääkisin ka, et oh kunagi tahaks ära teha ja tahaks seda tunnet et ärgates saaks kohe näha, et see tundub üks imeline tunne. Igatahes see võit oleks täpselt see, mida mul vaja oleks ja ühe suuure suuure unistuse täitumine.

 • Reply M 28. aprill 2018 at 12:03

  Prillid on olnud mul peaaegu 8 aastat. Minu jaoks on prillide kandmine kohutavalt ebamugav ja raske, olen proovinud erinevaid raame jne kuid pärast paari tundi hakkavad raamid kõrvade tagant ja ninale haiget tegema ning silmad väsivad kiirelt. Ja läätsed ajavad samuti silmad tundlikuks ja valusaks. Seetõttu ei saa igapäevaselt prille ega läätsi kanda ning pean pidevalt kissitama, elama pidevas udus ja arvatavasti veel rohkem oma silmi rikkuma sellega.

 • Reply Elis 28. aprill 2018 at 11:53

  Olen prille kandnud juba päris pikka aega… väiksest peale. Olen mõnel korral kandnud läätsesid, mis on andnud nii hea tunde, kuid mis pole kasutust leidnud minu igapäevases elus. Oleks tore ärgata ühel hommikul, ilma et peaksin prille otsima.

 • Reply Marion 28. aprill 2018 at 11:53

  Tahaksin väga seda operatsiooni võita, sest see on olnud pikka aega mu unistus see kunagi teha… see oleks imeline lihtsalt!!! Ei peaks enam nende läätsede ja prillidega jamama kunagi ja ega ei mäletagi ju enam, mis tunne see on, et teed hommikul silmad lahti ja kohe näed kõike.

 • Reply AJ 28. aprill 2018 at 11:52

  Hei,
  Mina tahaks lihtsalt lõpuks oma lapsi ka ilma prillideta selgelt näha ?
  Üle – 5 nägemisega on see hetkel keeruline, kahe poisi asemel jookseb kodus kaks udukogu ringi ?
  Ning kuna mul suhteliselt alles (eelmise aasta lõpus ?) oli juubel, siis oleks see võit takkajärgi elu parim kingitus ?

 • Reply Anett 28. aprill 2018 at 11:52

  Mina tahaksin võita! Sest halva nägemise põhjus on nn pärilik ehk aitab mind ainult silma opp. Siiamaani olen vist kartnud või ma ei teagi põhjust, miks ei ole seda ette võtnud. Seega see oleks hea põhjus opile minna :D ja näha nagu “normaalsed” inimesed.

 • Reply Silvia 28. aprill 2018 at 11:51

  Ma osalen loosides harva, sest sageli mõtlen, et küllap auhinda kellegil teisel rohkem vaja läheb. Praegu aga tean siiralt, et kõige õnnelikum selle auhinna üle oleks mu kallis abikaasa. Prillidest vabanemise operatsioon on olnud tema unistus juba aastaid, kuid paraku pole selleks lihtsalt võimalust.
  Ta on noor mees, kuid silmad juba suures miinuses. Ma niiiii loodan, et võitjaks osutuks just tema!

 • Reply Liisi 28. aprill 2018 at 11:49

  Mina sooviksin ka niii väga võita. Olen prille kandnud alates algkoolist juba ehk siis pea 15 aastat. Vahepeal kandsin pikalt ka läätsi aga enam silmad ei kannata neid. Olen ühe väikse prääniku ema ja vabal ajal tegelen ka sportlikku eluviisiga, matkan, jooksen ja sõidan mägiratast. Ennem lapsehoolduspuhkusele jäämist töötasin samuti välioludes. Prillidest vabaks saamine oleks elu unistus ja teeks selle toreda elukese palju palju kergemaks. Siis ei peaks neid prilli ka beebi eest koguaeg peitma. Pliis pliis õnn naerata mulle!!

 • Reply Sannu 28. aprill 2018 at 11:48

  Mul juhtus aastaid tagasi selline olukord, et mina, kes ma olen hästi hoolas läätsede kandmisel ja ära võtmisel.. jäin ühel ööl läätsedega magama..ja kujuta ette mu hommikut, kui ma ei mäletanud, et ma olin läätsed silma jätnud? Ma ärkasin üles ja kõik oli nii selge. Ma reaalselt nägin oma varbaid ? see võib kõlada veidralt ? aga mina olin niii õnnelik ja kujutasin juba ette, et kas tõesti üleöö võisin nägijaks saada? Kahjuks see rõõm oli üürike ? tundus liiga hea, et olla tõsi ja nii oligi. Sellest ajast saadik on see üks mu unistustest, saada nägijaks! Nii nii tahaks ?

 • Reply Margit 28. aprill 2018 at 11:41

  Olen 20-aastane noor naine, aga prille kandnud juba pool elu. Mulle meeldiks samuti kanda prille vaid aksessuaarina. Nii tüütu on neid kobades otsida, nendega pikali olla, talvel külmast sooja tuppa minna ja vihmas kõndida. Tahan kunagi kindlasti silmaoperatsioonil käia ja miks mitte praegu õnnele loota! :)

 • Reply Janne Ilves 28. aprill 2018 at 11:39

  Oiii, kuidas ma tahaksin seda võita.Hetkel hästi aktuaalne teema minu jaoks…panin juba KSA-sse aja kinni , kuid siis kõik sõbrad ja tuttavad arvasid , et lollidelt tulebki raha ära võtta ? , kuna tark inimene läheb poole väiksema taha eest Lätti. Nooo, ei tahtnud see loll olla , kellelt raha ära võetakse ?
  Tühistasin selle aja ja loodan kaa Lätti minna….hetkel on aja kinni panemine jäänud vist isegi hirmu taha ?
  Kui keegi paneks aja ja viiks sunniviisiliselt kohale , oleks ma üliõnnelik ???

 • Reply Key Kiilmann 28. aprill 2018 at 11:38

  Minu prillid jäävad koguaeg mu aastasele põnnile ette, koguaeg kisub ta neid mul eest ja nässerdab. Teiseks mind nii häirib, et diivanil külitades on telkut enamugav vaadata. Ja kolmas põhjus, isegi oma mehega rahulikult musitada ei saa, peale seda peab ALATI jooksma prille puhastama :D nagu fakkide fakk.

 • Reply Kersti 28. aprill 2018 at 11:37

  Mina sooviksin seda oppi võita just nimelt sellepärast, et saada oma silmanägemine korda. Esimesed prillid kirjutati välja siis kui läksin 1.klassi (aasta siis oli 1999). Igapäevaselt kandsin prille 12 aastat jutti. Siis aga muutusin laisaks ja olin juba nii vana kaa, et otsustada ise kas kanda neid igapäevaselt või ainult arvuti/teleka taga. Tänaseks on prillid üldse jäänud tolmukoguma kapipeale ja ninale rändavad väga harva, olen lihtsalt harjunud nägema nii nagu ma näen, kuid see “nägemine” on kaugel sellest kuidas näeb tervete silmadega inimene. Niisiis oleks see võit nagu kirss tordil! :)

 • Reply Jane 28. aprill 2018 at 11:36

  Ma saadaks sinna operatsioonile oma ema. Ta on nii suure südamega inimene, ning soovib oma tervist võimalikult kaua hoida tugevana, et oma lastelastega koos aega veeta. Näiteks jättis ta päeva pealt suitsetamise maha, kui mina oma esimese lapse sain. Ta ütles, et seda põhjusel kuna tahab oma lapselast üles kasvamas näha. Hetkel on ta prillikandja, ning usun, et see võit rõõmustaks teda väga, kui saaks oma nägemise korda ja segamatult lastelastega aega veeta ning koosoldud aegu läbi oma ilusate silmade jäädvustada. ?

 • Reply Kertu 28. aprill 2018 at 11:36

  Oi kui kaua olen unistanud sellest operatsioonist, aga pole siiani võimalust olnud. Kandsin ka vahepeal agaralt läätsesid, sest prillid üldse ei meeldi, kuid kontrollis käies selgus samuti, et olin nendega mingi kihi ära rikkunud veidi.. Arst ütles, et kui soovin kunagi opile minna, pean hakkama rohkem prille kandma ja harvem läätsesid. Oi kui kurb ma olin ja olen siiani, sest mulle kohe üldse ei meeldi prillid. Aga olen siiani ilusti kandnud, et mitte silmi veel rohkem ära rikkuda ja lootes, et ühel päeval jõuan ka mina opile..

 • Reply Saara Liis 28. aprill 2018 at 11:34

  Mul on prillid olnud ajast, kui olin kuskil 12 või 13. Preagu olen 25 ja kannan prille ja läätsesid enam-vähem võrdselt, mõlemad silmad on -2,75. Kodust ära minnes kuskile ööseks on küll see et joppab kui kõik meeles kaasa võtta on (läätsed, prillid, läätsevedelik ja konteiner) aga no seda manti on liiiga palju ju. Kui postitust lugesin siis selle spaajutu peale tundisn ennast 100% ära, ainult et mul on mingi sada korda seda juhtunud et olen spaas pime ja otsin sõpru :D Olen alati mõelnud, et ei tee oppi kui veel rohkem pimedamaks jään aga praegu kasutaks küll võimalust ja osalen loosis.

 • Reply Jaana 28. aprill 2018 at 11:34

  Endal pole nägemisega probleeme. Kingiks ilma prillideta elu oma armsale tütrele, kes on 21 aastane ja kandnud läätsesid pikka aega. Tean, et see on tema unistus, tõusta hommikul ülesse, mõtlemata, et vaja läätsed silma panna või teha üks päev läätsevaba.

 • Reply E 28. aprill 2018 at 11:33

  Oi kuidas mina tahaksin võita! Endal on silmad küll enam vähem korras aga emale oleks opist küll kasu. On teine juba aastaid rääkinud, et peaks ikka uurima ja raha koguma, et saaks ette võtta asja aga miskipärast kunagi ta seda teinud veel ei ole. Miinused on tal aga päris kõvad, numbrit ei oska isegi öelda.

 • Reply E.R 28. aprill 2018 at 11:33

  Ilmselt rikkusin oma silmad ise väiksena ära.. sugulasel olid prillid ja ma pidin ju valetama, et ma kehvalt näen, et ka prille saada. Nüüdseks on üks silm -3 ja teine -2,75. Nooremana ei tahtnud prillegi eest võtta, et nägu ilma nendeta liiga naljakas. Siis nõudsin läätsesid omale, aga ei saanud kunagi neid alla tunni ajaga silma ja loobusin :D hetkel aga ei suuda muud moodi käia, kui aind läätsedega, mis vahel samamoodi ununevad kauemaks, kui päevaks silma, prillid pähe pannes tekib siuke nn vangistatud tunne silmadel ja peal ja ei taha üldse enam :D tahaks hirmsasti nägemise korda saada, sest vanust on alles 19 ja see takistab nii mõningaid tegevusi (rikub täielikku naudingut, a la ujumas käimine jne) ?

 • Reply Elis 28. aprill 2018 at 11:29

  Kindlasti väärivad kõik kommenteerijad selget silmanägemist ja muretumat elu. Ei ütleks sellisest pakkumisest minagi ära :) Olen prille kandnud juba ca 11a ja miinus kasvas väga kiiresti. Hetkel on pidama jäänud 4,25 juurde ja iga hommik algab uduselt. Tahaksin väga olla üks nende õnnelike seast, kes silmad avades näeb kõike selgelt.

 • Reply Jansa 28. aprill 2018 at 11:29

  Ma olen juba aastaid mõelnud ja unistanud prillivabast elust. Kui hommikuti ise üles ei leia prille, mu 2,5a preil aitab emmel prillid kätte saada. Mäletan nii selgelt, kui sain oma esimesed prillid kätte, kui selge see maailm järsku tundus. Imestasin nagu väikse laps oleks esimest korda lund näinud. Üle kümne aasta prille juba kandnud. Unistame mehega koos, et mõlemad saaks kunagi prillidest priiks. Ja see oleks ka väga supper pulmakink. 4 mail me mehega abiellume?

 • Reply Helerin 28. aprill 2018 at 11:29

  Olen prille ja läätsi kandnud juba üle 10 aasta. Kuna tegelen tantsimise ja iluvõimlemisega, siis prillide kandmine on üsna ebamugav ja eelistan läätsi. Need aga muudavad silmad kuivaks ja igapäevane läätsede silmapanemine ja äravõtmine on üsna tüütu. Silmaopist olen unistanud praktiliselt alati, kuid hetkel pole see rahaliselt lihtsalt võimalik.

 • Reply Andra Kaldma 28. aprill 2018 at 11:27

  Mina peaksin võitma tasuta silmaoperatsiooni, sest olen prillikandja olnud peaaegu kogu oma elu. Olen varemgi kaalunud Dr. Solomatini Silmakliiniku operatsioone, ent seni pole olnud ülikooli kõrvalt piisavalt finantsilisi vahendeid. Tahaks oma ülejäänud elu mitte poolpimedana oma prille otsida, mille ma minut tagasi kuskile voodisse asetasin (ja oh seda võrratut prilliklaaside puhastamist!) :)

 • Reply Selje 28. aprill 2018 at 11:25

  RÄIGELT TAHAN VÕITA! 10 aastat olen iga päevprille kandnud, aitab küll :D

 • Reply Mirjam 28. aprill 2018 at 11:25

  Katrin Roots, sest nelja väikse lapsega oleks elu prillideta palju mugavam ja odavam, kui ei pea avastama, et mõni väike marakratt on prillid ära lõhkunud ja alles vaid katkised sangad… on seda väärt igati ❤️. Kindlasti kõik prillikandjad on väärt seda, aga tõesti on näha, et need prillid on ainult üheks taagaks kaasas ja pidevalt mingi jama nendega.. lisaks ei saa mitttttte midagi näidata kui prille pole ees, sest ta lihtsalt ei näe ilma, see pidev prillide otsimine…Loodan, et vōit läheb just sinna!

 • Reply Maarja-Liis 28. aprill 2018 at 11:21

  Mina oleks üli õnnelik kui saaks prillid ära visata ja ilma prillideta elu nautida :) Nii oleks palju mugavam elada ja muidugi ka blogi lugeda ? Pealegi näeks ma öösel ilma prillideta kuidas mu pisitütar tudub ??

 • Reply Raili 28. aprill 2018 at 11:20

  Endal silmad korras. Kuid abikaasa on pool pime. Elu prillidega härib nii töö tegemist kui ka igapäeva elu. Prille on pidanud kandma juba lapsest saati. Läätsesi sai proovitud aga ei sobinud kuidagi. Prillidest pääsemine oleks suur kergendus.

 • Reply Gerli 28. aprill 2018 at 11:20

  Minul endal ei olegi silmaoperatsiooni vaja, aga tean inimest, kes kindlasti hindaks seda võimalust väga.

 • Reply Kristina 28. aprill 2018 at 11:18

  Olen juba lapsest saati prille kandnud ja ammu unistanud silmaoperatsioonist, aga siiani jäänud julgusest puudu või siis rahalistest võimalustest. Prllid kohati segavad elu, ma näiteks suudan neid pidevalt kuhugi panna ja siis ei leia ülesse, samas annavad need vahepeal välimusele nii palju juurde :D Võit oleks supper, ma siiani väga skeptiline, a vot, kui seda nägin, siis mõtlesin, et proovin ka õnne! :)

 • Reply Helena 28. aprill 2018 at 11:18

  Olen olnud prillikandja juba algklassidest saadik (ligi 15 aastat). Mõlemad silmad ligi miinis neli, üks äkki 3,75 ja teine 4.25. Olen ka viimastel aastal olnud üha rohkem ja rohkem läätsekandja, kuna füüsilise töö tegemisel on prillid väga ebamugavad, higi koguneb alla ja prillid vajuvad paigalt jne. Nüüdseks on miinus enam-vähem paigale jäänud, seega olen kaalunud võimalust opile minna. Ei mäletagi enam kuidas see tunne on, et nn päris oma silmadega näha. Sooviks väga seda mugavust jällegi kogeda.

 • Reply ei soovi avaldada 28. aprill 2018 at 11:16

  Ma saadaks oma härra. Tal aastaid see mõttes olnud, aga tegutsema pole veel hakanud. Olgugi, et ise ka prillikandja olen, kuid tema kanapimedus on kordi hullem. Ma suudan veel prillideta oma toast prillid kohe üles leida, kuid tema peab terve toa läbi käima ja 20cm kaugusele vaadates neid otsima. Kui telefoni või arvuti ekraanilt midagi põnevat näidata tahan, siis kas lükkab prillid ette või pean ma ekraani ninani lükkama, olgugi, et istume kõrvuti.. Selle võidu üle oleks ta õnnelik küll.

 • Reply Liina 28. aprill 2018 at 11:14

  Olen juba 4dast klassist prillide kandja. Tahaksin ja vajaksin küll ise seda oppi, kuid ilmselt olen üks nendest, kellele see reklaamitud opp ei sobi. Lisaks on veel ka teine põhjus (beebiootus), miks ise seda kingitust kasutada ei saaks, aga oleksin lahkesti nõus võidu korral kingitust edasi jagama/kinkima (sõbrale).

 • Reply Liisi 28. aprill 2018 at 11:14

  Ohh kui ma vaid saaksin ühel päeval ärgata nii, et oleksin jälle nägija… Kunagi kiitlesin kui hea silmanägemine mul ikka on aga põhikoolis mingi aeg hakkas see luksus läbi saama. Kaheksandas klassis VIST sain prillid ja nii see miinus järjest kasvama hakkas. Lõpuks kui läätsed avastasin siis läks elu natukene lihtsamaks aga lisandusid uued mured… Kui palju ma olen avastanud et oiii… Fantastiline… Tuleb hakata läätse taga otsima jälle kuskilt silmakoopast sest see on sinna ära kadunud suure kuivuse tõttu silmas… Ja ikka kipub see juhtuma siis kui pean kohe kodust välja astuma. Või siis need korrad kui olen magama jäänud kogemata ja ärgates on selline tunne et tahaks silmad tangidega lahti kangutada sest silmad on niii kuivad et ei taha avaneda… Oleks mul vaid rahhi et see opp ära teha ja jälle inimeseks saada või et ometi loosiõnn mulle naerataks ? Tahaks ikka oma lapsed ja lapselapsed ka ära näha aga kardan et kui nii edasi siis olen ühel päeval lihtsalt täiesti pimedaks jäänud ?

 • Reply K. 28. aprill 2018 at 11:13

  Ma tahaks ise väga seda oppi. Miinus pole küll teab, mis suur, aga prille pean ikka igapäevaselt kandma ja see tõesti häirib. AGA mu abikaasal on veel palju suurem miinus. Peaks juba 7 kanti olema. Ja prille on ta kandnud lapsest peale. Nii et väga-väga tahaks just teda üllatada selle tasuta operatsiooniga. Ta on pikalt unistanud, et tahaks seda oppi teha, kuid kuna see on meie jaoks kallis, siis ei ole seda kahjuks teha saanud.

 • Reply Mariann 28. aprill 2018 at 11:12

  Vaevalt, et ma seda võitu rohkem vääriksin kui igaüks, kes siia postituse alla oma kommentaari on jätnud. Kuid terve oma teadliku elu olen unistanud, et hommikul ärgates ei peaks esimese asjana läätsede järgi haarama ja neid oma unistesse silmadesse toppima, vaid näeksin maailma lõpuks omaenda silmadega. Loodetavasti nüüd see unistus täitub!

 • Reply Kerli 28. aprill 2018 at 11:11

  Mul oleks seda tõesti vaja. Ilma prillideta oleks elu tunduvalt parem. Samuti suvel ei jätaks see enam prilli rante näole. Operatsioon kuluks vägagi ära. ?

 • Reply Laura 28. aprill 2018 at 11:08

  Olen juba väiksest saati pidanud kandma prille. Hetkel olen nad läätsede vastu vahetanud aga jube tüütu on kui su silmad ära kuivavad. Ja no ilma läätsedeta ma ei näeks midagi, sest mõlemad silmad on -3,75. Tahaks mitte oma silmi enam kurnata ja näha ise maailma mitte kasutada selleks abivahendeid.

 • Reply Triin Altmets 28. aprill 2018 at 11:08

  Probleem on mul sama, et hommikul koban prillide järgi ja spa-s käisin sõbrannal käest kinni, et võõraste keskele mullivanni ei roniks :D Hädast ei päästa isegi läätsed, mul on väga kuivad silmad ja arst keelas kanda, kui ma just päris pimedaks ei taha jääda. Olen juba ammu kaalunud silmaoppi, et elu lihtsamaks teha, aga pole seda raha kuskil senini võtta olnud…

 • Reply Ansy 28. aprill 2018 at 11:08

  Tere. Mina sooviksin väga prillivaba elu elada. Prille hakkasin kandma alates 1.klassist. Tõenäoliselt oleks pidanud juba varem, sest kui sain oma esimesed prillid oli miinus juba päris suur. Umbes alates 4.-5. klassist hakkasin prillikandmist häbenema, kuna klaasid olid tol ajal õhendamata, siis oli päris palju narrimist. Kooli minnes panin prillid kotti peitu ja elasin niimoodi kuidagi oma koolipäevad üle. Loomulikult hinded langesid kohe kolinal. Prille ei kandnud ma avalikult u kuni 20nda eluaastani, käisingi ringi poolpimedana, aga elatud sai. Nüüd olen juba 38 aastane ja ei kujuta oma elu ilma prillideta ettegi. Miinust on mõlemal silmal -10. Tõenäoliselt oleks miinust nüüdseks vähem, kui oleksin vähema lugenud :) ja ilusasti prille kandnud.
  Aga võidu korral annaksin oma võidu hoopis oma 16 aastasele tütrele, kes lõpetab 9.ndat klassi. Tema sai oma esimesed prillid 3.klassis ja kahjuks nagu minulgi, ka temal iga aastaga miinus suureneb. Eelmine nädal just ostis jälle uue priilid,sest eelmised jäid nõrgaks. Plaan oli ainult klaase vahetada, aga siis oleks ta pidanud olema 2 nädalat ilma prillideta,niikaua kui klaase vahetatakse.
  Lapsest nii kahju, et minu halvad geenid pärinud on. Ka minu ema ja vanaema olid prillikandjad…
  Ma ei oskaks prillivaba elu eladagi, nii ära harjunud.
  Nii, et jah võidu korral, saaks mu laps elumuutva kingituse :)

 • Reply Mai 28. aprill 2018 at 11:07

  Tahan ka prillidest lahti saada! Väga tüütu on hommikuti prille otsida, sest muidu ei näe. Alati kadestan inimesi, kes näevad selgelt. Suvel eriti kui päike silma paistab ja mul on valida kas lähen pimedana õue või pimestatuna.

 • Reply Sandra 28. aprill 2018 at 11:07

  Sest ma soovin hommikul üles ärgata selge pildiga ja käia lapsega ujumas muretsemata, et läätsed basseinivette ära kaoksid :)

 • Reply Getter 28. aprill 2018 at 11:04

  Olen juba väga pikka aega silmaoperatsioonile mõelnud, kuid siiani tudengielu kõrvalt pole rahalisi võimalusi tekkinud. Olen alati mõelnud, et tulevikus teen kindlasti ära. Igapäevaselt kannan läätsesid, kuid nendega see elu ka kõige mugavam pole- punetus, silmad väsivad ära. Prillid on ka, kuigi neid julgen kanda ainult koduseinte vahel :)

 • Reply Helen 28. aprill 2018 at 11:04

  Huhh, silmaopp kuluks mulle hädasti ära. Pime on ikka jube olla ? See udune maailm
  ilma prillideta ja läätsedeta on üsnaaa nõme ?

 • Reply Carolin 28. aprill 2018 at 11:04

  Mina sooviksin saata oma ema, kel endal sellist raha võtta ei oleks. Peab iga kahe aasta tagant enda prille uuendama, mis ei ole sugugi odav lõbu. Silmaopist on ta juba väga kaua unistanud ning oleks tore, kui ta saaks lõpuks oma unistuse teoks!

 • Reply Eliise 28. aprill 2018 at 11:04

  Mina tahaks niii väga võita. Olen 21 aastane ja silmad on mul -7 ja -7.5. Sain prillid juba teises klassis ja hiljem kui pubekas peale tuli kandsin ka koguaeg läätseid kuni silmaarst mulle aastaid hiljem ütles, et mu silmad on ülimalt pinges ka veresooni täis ja peaksin pigem prille kandma. ☹Aga prillidega on nii nõme juu. Vihma sajab siis prillid on vihmapiisku täis. Talvel tuppa tulles lähevad uduseks. Päikseprillide kandmiseks peab panema läätsed või ostma prilliretseptiga päikeseprillid.. ujuda ja trenni teha ebameeldiv. Sauna minna läätsedega ei saa, prillid lähevad uduseks aga ilma prillideta käin käsikaudu nagu mutionu.. ?oeh.. see muudaks mu elu 100% paremuse poole

 • Reply Ingela 28. aprill 2018 at 11:03

  Minul ja mu elukaaslasel oleks mõlemal vaja prillidest vabaneda. Tüütud ju! Aga tasuta operatsiooni annaksin oma elukaaslasele, kuna ta mängib ameerika jalgpalli ja teeb niisama ka väga palju sporti, siis ta peabki iga päev läätsesid kandma ja see on ilmselgelt väga tüütu, ebamugav ja kallis ka.
  Ma oleks hullult õnnelik, kui saaksin oma kallile tagasi anda natukenegi seda, mis tema mulle andnud on!
  ??

 • Reply Liina 28. aprill 2018 at 11:02

  Minu silmanägemine läks väga kehvaks 10 aastaselt ja kõik need 19 aastat, mis ma olen prille kandnud,olen ma enim igatsenud minna merre ujuma ja sukeldudes silmad lahti teha ja näha kuldset põhja ning mere rohelust. Teha seda ilma maskita ja teha seda nii, et veest välja tulles ei hakkaks ma paaniliselt silmi kissitama ja otsima kallast.
  Lisaks oleks väga vinge kuubis ärgata iga hommiku ja avastada, et ma näen.

 • Reply Annika 28. aprill 2018 at 11:00

  Mina annaks võidu enda õele. Kuna näen kui ebamugav on koguaeg prillidega jamada siis kingiks selle võimaluse talle. Ta on alles noor ja tore oleks näha, kui ta saab enda ülejäänud elu veeta prillideta. Läätsedega pole kunagi jamanud. Ta on ise rääkinud, et sooviks seda oppi aga pole selliseid võimalusi. Oleks ilus sünnipäeva kingitus talle. :)

 • Reply Martin Lensu 28. aprill 2018 at 10:59

  Maailmavaate paranemist alati vaja :)

 • Reply Mi 28. aprill 2018 at 10:58

  See operatsioon on mu suurim salasoov. Mäletan kui väike olin ja käisin silmaarsti juurs ja iga korraga läks mu nägemine halvemaks ja halvemaks ja see tegi mind meeletult kurvaks. Lihtsalt iga kord sinna minnes teadsin, et häid uudiseid oodata pole. Üks kord käisin koos venna ja ema sõbranna oli ka oma tütrega. Neile muidugi oli ainult rõõmusõnumeid ja mulle – loomulikult miinus jälle süvenenud :( oi kus ma siis vaikselt omaette nutsin kui teised rõõmustasid. Elulõpuni jääb meelde see. Ja kui ma lõpuks põhikooli lõpetama hakkasin, tahtsin läätsesi, et natukengi vaheldust saada. Silmaarst oli need mulle ära keelanud. Läksin siis prillipoe silmaarsti juurde ja sealt ikka sain. Ja nüüd olengi see kes kannab 30päevaseid läätsi rahus paar kuud kuni ebamugavaks muutuvad ja siis vahetan. Muidugi öösiti tekib kohutavalt rähma mille enne silmade avamist pean ära pühkima sest noh, muidu ei näe mitte midagi. Aga ma lihtsalt ei viitsi hommikuti pime olla ja kobamisi läätsesi silma panna.
  Ja muidugi ma kardan, et ma ei sobi sellle operatsioonile, et mu silmad nii pekkis valest läätsekandmisest ja üleüldse miinus nii suur.. aga kui ma seda loosi nägin siis ma teadsin, et pean proovima. Miks mitte, eksole!?

 • Reply Triinu 28. aprill 2018 at 10:57

  Kingiksin võidu sõbrannale, kes on pime kui kana ning tahaks prillidest lahti saada. Ta on tõesti seda väärt!

 • Reply Sanna 28. aprill 2018 at 10:56

  Olen juba lapsest saati prille kandnud ja ammu unistanud silmaoperatsioonist. Praegu pisike laps ja jube tüütu kui ta koguaeg prille eest ära kakub. Läätsed pole mulle ka kahjuks kunagi sobinud kuigi olen erinevaid proovinud.

 • Reply Kats 28. aprill 2018 at 10:56

  Ma saadaks ilma mõtlemata sinna oma ema. Ta reaalselt on poolpime ja prille ega läätsi ei kasuta, silmaarstile ka ei lähe, sest hoidku jumal..äkki saab prillid :D
  Mõne kuu pärast saab mu emast vanaema ja ma tõesõna ei julge teda oma lapsega kuskile kärutama lasta. Vahva oleks, kui ta lõpuuuuks nägema hakkaks ning ei peaks selleks objektist 10cm kaugusel olema, et näha.

 • Reply Liina 28. aprill 2018 at 10:55

  Mul oleks seda väga vaja. Prillid on mul olnud juba põhikoolist alates. Kanda ma neid väga ei taha ningenamus ajast läätsed silmas. Lapsega tegeledes on see kõik väga ebamugav!

 • Reply Merje 28. aprill 2018 at 10:55

  Tean väga hästi, mis tunne on hommikul ärgates kõike läbi udu näha. Kõige vastikum oli see, et kui lapsed sündisid, siis nägin nende nägu selgelt alles siis, kui nad mulle rinnale tõsteti. Seda tehti küll üsna kohe, aga ma poleks tahtnud ka neist sekunditest ilma jääda. Läätsesid olen praeguseks kandnud juba u 20 aastat ja tunnen, et silmad hakkavad väsima, prillidega on aga -6ga tülikas. Nii et operatsioon kuluks vägagi ära.

 • Reply Laura 28. aprill 2018 at 10:54

  Mina saadaksin sinna enda kalli sõbranna, kes on üpris kaua unistanud silmaoperatsioonist kuid kahjuks pole tal veel võimalust olnud sinna minna. Võit teeks teda väga õnnelikuks! Hoian pöidlaid??

 • Reply Marit 28. aprill 2018 at 10:52

  Appi selline loos, et võttis südame puperdama. Täpselt selline seis mul on nagu kirjeldasid. Kannan prille ja spas olles ei tunne enda meest ära. Koguaeg loen sõnad talle peale, et kui näeb mind kusagil kissitamas siis lehvitaks, et saaksin aru milline ta on. :D :D see on ebameeldiv ja piinlik. Läätsesid väga kanda ei saa, tekkisid põletikud.

 • Reply Birgit 28. aprill 2018 at 10:51

  Kohati on prillid mu aktiivselt elu segamas. Tegelen spordiga, mistõttu on sageli oht, et prillidega midagi juhtub. Kasutan küll läätsi, ent on perioode, mil silmad kipitavad ning ei taha neid üle kuue tunni silmas hoida. Seega on perioode, kus olen sunnitud prille kandma. Eriti vastik on see suvel, sest kuna silmad on tundlikud päikesevalguse suhtes, siis peab valima, kas päikeseprill ja udune nägemine või nokamüts ja prillid. Nokats ei meeldi mulle eriti.

 • Reply Marit 28. aprill 2018 at 10:51

  Tahaks ka peale 11 aastat lõpuks näha. Mul on prillid -5,25. Sellele operatsioonile olen ma just hiljuti hakanud mõtlema, kuid ei teadnud kumba kliinikut valida (kas Eesti või Läti). Kui nüüd võidaks, siis poleks kahtlustki. ?

 • Reply Kädi 28. aprill 2018 at 10:50

  Olen juba prille ja läätsesid kandnud ca 7 aastat ning kopp on täiesti ees. Sooviksin lõpuks inimesi ka kaugelt ära tunda ja tunda neid ära näo, mitte kõndimisstiili järgi.. sest kaugele ju ei näe.

 • Reply Gerly 28. aprill 2018 at 10:49

  Mitmed minu tuttavad on seal silmaopil käinud ja kiidavad taevani. Mina alustasin ka raha kogumist, aga kahjuks kahe lapse kasvatamise ja oma kodu ehitamise kõrvalt palju raha kõrvale panna ei saa. Silmanägemine on aga eluaeg väga kehv olnud, praegu miinuseid üle 5.. Prille pikalt kanda ei saa kuna tekitavad peavalu. Läätsedega päev otsa olles on õhtuks silmad väga väsinud. Hommikuti ärgates palun abikaasat, et ta aitaks mul prillid leida. Hetkel on korras silmad ja hea nägemine minu suurim unistus.. Ei kujuta ette, mis tunne oleks ärgata ja selgelt näha :)

 • Reply Kerli 28. aprill 2018 at 10:48

  See on nii see mida ma täpselt vajan. Prillidega on ebamugav, ilma ei näe midagi. Pealegi ei sobi ka prillid mulle ja nii ma siis koban poolpimedana ringi, prillid panen ette ainult autosõidul või loengus. Olen üritanud selle opi jaoks raha koguda aga sellise summa kokku saamine tudengina ei ole kuigi lihtne.
  Kõige ebameeldivam on prillidega spordi tegemine. Kuna tegelen takistussõiduga siis ilma ei saa ja prillid võivad kukkumisel isegi ohtlikuks saada.
  Oleksin ikka väga väga õnnelik kui lõpuks saaks sinna opile minna ja ka näha vahelduseks midagi!

 • Reply Piret 28. aprill 2018 at 10:45

  Prillid on minu jaoks nii ebamugavad. Talvel lähevad uduseks, vihmaga oleks vaja kojamehi ja ei saa isegi normaalselt diivanil lösutada? Läätsed hakkavad aga nii kergesti hõõruma, millest omakorda tekivad ka peavalud. See oleks mulle suurepärane võit just emaks saades. Saaksin hommikul kohe oma uhiuut beebit selget näha?

 • Reply Kairi 28. aprill 2018 at 10:44

  Selle operatsiooni kingiks heale sübrannale Mariann Tamurile.
  Superemme oma kolmele vahvale kutile, alati abivalmis ja suure südamega.

 • Reply Anneli 28. aprill 2018 at 10:43

  Mallu,see on kõige imelisem loos?
  Õnnelik saab olema see inimene kes nägijaks saab?
  Mina olen kogu oma elu olnud prilli ja nüüd viimased 22aastat läätsekandja. Olen palju unistanud nägijaks saamisest?
  Edu kõigile loosis!

 • Reply Lisett 28. aprill 2018 at 10:43

  Kingiksin silmaopi oma emale :)

 • Reply Katrin 28. aprill 2018 at 10:43

  Mina väga sooviksin operatsioonile minna. Terve elu olen pidanud prille kandma ja see on nii tüütu. Viimased aastad olen läätsesid kandnud, kuid elu ilma nendeta oleks samuti palju mugavam. Hetkel olen õpilane ja ei saa operatsiooni lubada endale, aga pärast kooli lõpetamist tahaks selle ära teha küll. Praegu see võit oleks SUPER!

 • Reply Cätlin 28. aprill 2018 at 10:42

  Ma sooviksin väga sinna opile minna, sest tahaksin lõpuks lahti saada läätsedest. Prille ma võiksin aeg-ajalt kanda, aga kuna nad on üsna nõrga tugevusega siis saan kanda ainult kodus neid. Uute klaaside või prillide jaoks pole nii palju vaba raha.

  Tahaksin käia muretult ujumas, ilma et peaksin muretsema selle üle, kas lääts ikka on silmas alles. Lisaks väsivad silmad läätsedega üsna ruttu ära.

 • Reply Maile 28. aprill 2018 at 10:41

  Sooviksin maailma näha läbi oma tervete silmade ☺️

 • Reply Arti 28. aprill 2018 at 10:41

  Sooviksin seda operatsiooni, kuna olen juba väiksest peale prille kandnud ja ei mäletagi milline maailm ilma prillideta on. Koguaeg kui prille peas ei ole on kõik nii hägune, et ei tunne isegi 10m kauguselt ära oma tuttavaid, see on ikka täiega häiriv. Prillid segavad ka veel tõsiselt oma hobiga tegelemist ja üleüldse töötamist. Vägev oleks võita selline auhind, niiet edu kõigile ;)

 • Reply Teele 28. aprill 2018 at 10:40

  Kuna olen väga väikesest saati olnud prilli kandja ja hiljem läätsedele üle läinud, siis tõesti sooviks näha nii et ei peaks midagi muud kasutama sellesks :)

 • Reply Liisi K 28. aprill 2018 at 10:40

  Kingiksin selle võimaluse oma kohe-kohe pensionile jäävale emale. Mul oleks super hea meel kui ta näeks selge pilguga oma peagi sündivat lapselast ? ?

 • Reply Sirle 28. aprill 2018 at 10:39

  Läätsed mulle ei sobi, kuna silm on nii ümmargune nagu ping-pongi pall ja ilma prillideta näen kui elevant tee peale tuleb…operatsioon annaks elule palju juurde, sest prillidega sporti teha pn suht ebamugav, aga praegu muud valikuid pole.

 • Reply Mariana 28. aprill 2018 at 10:39

  Ou mai good kui hea loos! Mu tütar vajaks väga, kahjuks ka hästi tugev miinus, aga ta 15 aastane ja veel ei saa. Seega mu abikaasa Margus oleks järgmine ja oleme tihti arutanud, et ta peaks ära käima. Alati läheb raha mujale vaja ?Ja viimasena pretendeeriksin ise, minu miinus küll väiksem kui teistel pereliikmetel. Ühesõnaga parim loos mida olen näinud ja lootma peab ?

 • Reply Sandra 28. aprill 2018 at 10:38

  Mina sooviksin silmaoperatsiooni, sest olen lapsest peale unistanud lennundusvaldkonnas õppimisest ja töötamisest ning paraku pidanud selle unistuse ka maha matma, sest silma miinus on kahjuks liiga suur.

 • Reply Kaja 28. aprill 2018 at 10:37

  Ma annaks võidu oma õele kellel on kolm last, tore kui ta neid lõpuks näeks ka.

 • Reply Maarja 28. aprill 2018 at 10:36

  Ma vajaks seda oppi, sest olen juba kuus
  või seitse aastat kandnud läätsi ja kui vaja ka prille.
  Igal hommikul üles ärgata ja läätsed silma toppida on väga tüütu, prillidega olla väga ei kannata, sest laps kakub neid koguaeg eest ära. Igat moodi jama olukord ja selge silmanägemine oleks parim kingitus üldse ??

 • Reply Leaana 28. aprill 2018 at 10:36

  Sooviksin ka hommikuti ärgates näha maailma selgelt või kuna mul väiksed lapsed (8kuud,2 ja 7) ja nad ärkavad öösel tihti siis on masendav unise peaga otsida prille või mõelda uniselt kuhi kurat ma need jälle panin. Oleme ausad mugavus kiires elutempos on ikka pool võitu. Vanasti sai läätsesid ka ikka kantud kui nüüd vaid erand korras sest see ära võtmine jne on järjekordne lisa tegevus mille asemel saaks ju lausa 2 minutit vabaaega kui lapsed magavad
  ?.
  Seega oleks tore kui prillid oleksid lihtsalt aksessuaarid mitte vajalikud.

 • Reply Mari 28. aprill 2018 at 10:36

  Minu sõbranna, tal on päris suur miinus, ilma abivahenditeta ei näe peaaegu üldse.

 • Reply Maide-Marie 28. aprill 2018 at 10:36

  Sooviksin väga sellist operatsiooni! Olen selle kohta ka varasemalt uurinud, kuid kahjuks ei saa seda endale lubada, just hinna pärast. Prille olen kandnud juba… aastaid. Algklassis sain endale juba prillid. Tänaseks on miinus töusnud juba -4 peale, kui mitte veitsa rohkem, sest tunnen et on kehvemaks läinud.
  Nii tahaks näha maailma ilma prillideta ja näidata maailmale enda suuri silmi mida prillidega nii väga näidata ei saa. ? Eriti elukaaslasele, sest Talle meeldivad minu suured silmad ja on öelnud et näen ilma prillideta väga kena välja. Kahjuks ise ei oska selle kohta midagi öelda, sest ei näe. ?
  Oleksin nii-nii önnelik, kui meie 5.da aastapäeva puhul, mis on 4.mai, naerataks mulle loosiönn ja ma saaksin taas ‘nägijaks’ nagu ma väiksena olin! ?

 • Reply Iris 28. aprill 2018 at 10:35

  Silmaoppi oleks endal vaja. Viimasel ajal on silmad kummaliseks muutunud. Mõni päev on udusem, teinekord jälle mitte. Elu ilma prillideta ja läätsedeta on palju parem :)

 • Reply Merilin Kaasik 28. aprill 2018 at 10:35

  Esimene kommentaar minu poolt, kuigi olen nö vaikselt nurga tagant juba aastaid su blogi lugenud. Aga no olgem ausad, võimalus võita on lihtsalt liiga ahvatlev, et nüüd tasa olla. :) Mu elukaaslasele oleks see lihtsalt idekas kingitus suveks sünnipäevaks. Ta aastaid prille kandnud ja aeg-ajalt ikka kirub neid prille ja vesistab selle opi järgi, aga noh, rahakott ei hakka peale hetkel. Seepärast olekski väga vahva kui võidaks, mees saaks korraliku nägemise tagasi ja minul oleks nö sünnipäevakink talle olemas. Jään pöidlaid hoidma! :D

 • Reply Mai-Liis 28. aprill 2018 at 10:35

  Mina, minaaa!!
  Mul prillid kuskil 10 aastat, ega mulle üldse ei meeldi prillidega,aga läätsesid ära võtta ja pähe panna on üsna tüütu.. Nii siis vaikselt unistangi opist :)

 • Reply Greete 28. aprill 2018 at 10:35

  Mina kingiks selle edasi oma mehele.. sest kuna ise olen terveeu niiöelda nägija olnud, siis on ikka hirmutav vaadata ja kuulda, kuidas inimesed päriselt ka ei näe! Ma ei suuda seda ette kujutada, et terve su maailm on ilma prillide või läätsedeta hägune ja sa lihtsalt EI NÄE! Ma tahaks, et tal oleks võimalik samamoodi oma päeva alustada nagu minul – nägijana. Et ta saaks tunda seda elu, kus prillid ei ole must have. (Loodan, et ta oma silmi läätsedega ära ei ole juba rikkunud)

 • Reply Sigrit 28. aprill 2018 at 10:33

  Mina sooviksin seda operatsiooni, sest mulle ei meeldi prille kanda, nendega kaasnevad ebamugavad randid ja mul on juba mitmendad prillid, mis on diivanil pikutades lihtsalt kõveraks läinud ?

 • Reply Em 28. aprill 2018 at 10:32

  Minu elukaaslane vajaks seda hädasti, niiet kui loosiõnn peaks naeratama mulle siis kingiksin Talle selle. ?

 • Reply Mairi 28. aprill 2018 at 10:31

  Mina ise vajaksin silma oppi, sest need olukorrad kus prille ette ei taha panna (ja läätsesi ma ei kanna ) ning ka lähedasi tuttavaid paari meetri kauguselt ära ei tunne muutuvad aina piinlikumaks ?jne see kõik ebamugav prillidega kaasnev!

 • Reply Kristel 28. aprill 2018 at 10:30

  Tahaksin väga opile. Prillidega käimine on minu jaoks kohutavalt ebamugav. Peeglist vaadates näen, et prillideta olen palju ilusam. Hommikul ärgates oleks meeldiv maailma selgelt näha

 • Reply D 28. aprill 2018 at 10:30

  Sest ma ei salli silmaotsaski päikest ja tahaks lõpuks normaalselt nägijana päikseprille kanda, summer is coming ?

 • Reply Laura 28. aprill 2018 at 10:29

  Olen aastaid olnud prillikandja, viimasel ajal kandsin enda lollusest vähem ja nüüd on omad vitsad käes, kuna mul on üsna suur erinevus nende miinustega, ehk üks silm on -3 koma midagi ja teine silm veel -0,45 umbes siis see võit oleks igati väärt,sest pmts 1 silmaga näha on suhteliselt keeruline :( Seega jään õnnele lootma! ;)

 • Reply Marleen 28. aprill 2018 at 10:29

  Ma olen väga kaua unistanud sellest silmaopist. Siiani, aga pole rahalised vahendid seda võimaldanud ja järelmaksu ei taha ka võtta.
  Olen pea viis aastat juba läàtsesid kandnud. Nädalas vähemalt korra on see olukord, kus ma hommikul käpukil maas otsin ühte läätse taga, sest näpud on hommikul nagu makaronid ja see lääts lendab lihtsalt kuhugi Narniasse. Kui mitmeid kordi ma olen läinud tööle üks lääts silmas, sest prillidega ma niisama käia ei taha. Sellega on kooliajast omad issued. Tõmbab mu enesekindluse veel sùgavamasse Narniasse. Uusi ma pole ka endale vaatama läinud, sest ma kasutan läàtsesid ja need meeldivad mulle rohkem. Tunnen, et ei vaja prille. Pigem püüdlen selle operatsiooni poole.
  Ütleme nii, et tahaks maailma selgena näha ja muretseda mitte iga väljasöit, et kas läàtsekonteriner ja vedelik on ikka kaasas. Ja kui ei ole, siis tuleb pool majarahvast tagajalgadele ajada, et Mann saaks oma läätsed kuhugi pista ööseks. Kergem elu mulle endale kui ka neile, kes on mööda küla vōi linna öösel läätsevedelikku otsinud.

 • Reply Kleiri 28. aprill 2018 at 10:29

  Mina sooviksin seda seda operatsiooni võita, sest olen juba aastaid tahtnud nägijaks saada ja kõike prillivabalt teha. Kuna miinus on väga suur, siis alustan igat hommikut prillide otsimisega. Lisaks ei saa kanda tavalisi päikseprille.

 • Reply Liisi 28. aprill 2018 at 10:28

  Eh, just siia lehele sattudes ja seda lugedes olen istunud diivanil ja silma süganud, lääts ei taha kohe kuidagi täna sobida.
  Üldiselt mul prillide ja läätsede vastu miskit pole, sest näha on ju kõvasti etem kui nende pärast viriseda aga siiski oleks tore tõesti kui saaks sellest prilli-läätse majandusest lahti.

 • Reply Piret 28. aprill 2018 at 10:28

  Mina sooviksin oppi, kuna olen 11-aastasest alates prillikandja ja arstid väitsid, t kui ma kasvamise lõpetan, siis taastub ka nägemine. Mis ei ole siiani normaliseerunud, on mu nägemine. Parem silm on -3 ja vasak -2.75 ja kasutan samuti läätsesid igapäevaselt. Oma vea tõttu lõhkusin kolimise käigus ka oma prillid ja päris ausalt tahaks lihtsalt normaalne inimene olla, kes ei peaks iga hommik ja õhtu läätsedega jändama…

 • Reply Kristel 28. aprill 2018 at 10:28

  Kuna prillideta näen ainult udukogusi ja prillidega käimine on minu jaoks ebamugav, siis oleksin väga õnnelik, kui hommikul ärgates maailma selgelt näeks.

 • Reply Marie 28. aprill 2018 at 10:27

  Kingiksin operatsiooni oma armsale mehele, kes on oma miinusega täitsa operatsiooni viimase piiri peal (-12) ja vajaks seda operatsiooni väga :)

 • Reply Liisa 28. aprill 2018 at 10:27

  Mina ise prille ei vaja, kuid võidukorral kingiksin operatsiooni oma kallile mehele. Meie 1,5aastane poja sikutab issilt koguaeg prillid eest, mis on ilmselge vihje, et issi tema arvates ilma prillidega olla võiks =)

 • Reply Triin 28. aprill 2018 at 10:26

  Sooviksin ise opile minna, olen miinusprille kandnud juba umbes 10aastat. Olles nüüd ka lapsevanem, on prillid pidevalt pisikesi näpujälgi täis :) ja suvel on ikka väga kehva koguaeg kissitada, kuna pole raatsinud eripäikeseprille endale teha. Kindlasti olen ka kade oma sõbranna üle, kes sai juba nägijaks! :)

 • Reply Liis 28. aprill 2018 at 10:26

  Ma kingiksin selle võidu enda isale, sest vahest ta unustab endale õiged prillid ette panna, millega ta autoga sõidab, ja siis ta alati kurdab et kõik on udune ja ta ei näe midagi. Aga nii võib juhtuda palju õnnetusi.

 • Reply Gerly 28. aprill 2018 at 10:26

  Mina vajaksin seda oppi lausa väga! Olen diabeetik ja kasvatan kahte last,kellest üks sügava puudega :( Prille kannan ma alates 11ndast eluaastast.Hetkel mul silma miinus mõlemil silmal -9,5 ja silinder ühel 1.5 ja teisel 1.25. Silmaarstil käisin nüüd veebruaris ja seis nutune. Läätseid ma samuti kanda ei saa. Uusi prille ma endale lubada ei saa, olen lapsega kodune ja sissetulek puudub. Mehe palgast maksame maksud ja elame…Ühesõnaga, ma sooviks väga seda oppi!

 • Reply E. 28. aprill 2018 at 10:25

  Vaevalt, et see saatus on, aga eile ma lihtsalt ISTUSIN oma prillid puruks. Panin nad diivanile, unustasin ära ja siis kui istusin siis käis raks ja üks sang ja klaas tulid ära. . Õnneks on ühed vanad tagavaraprillid alles, millega enamvähem näen, kuni prillid paranduses on. Tänu jumalale, et mul pole nägemine kahe aastaga eriti hullemaks vist läinud.
  Pole iial läätsesid kasutanud, sest tean neid riske ja et ühel heal päeval tulevikus ma lähen opile, aga kas aasta või 10 aasta pärast, ei oska öelda. Prillid on alates 11 eluaastast. Oleksin võidu üle rõõmus, see annaks selle lükke, et nüüd peab minema. Neid jubedaid hetki on olnud palju ? tööl, koolis, kinno minnes, kuskile välja minnes, isegi autokoolis unustasin üks kord prillid maha ja ei saanudki sõitu teha ?. Viimati ei olnud mul prille peas siis, kui käisin ühel seminaril, mida olin kuu aega oodanud. Seal näidati kõike suurel ekraanil ja minu koht oli tagumistes ridades. Guess palju ma endale märkmeid sain teha ? Hetkel harjutan veel autosõitu tuttavaga, jubedalt häirib prillide olemasolu, sest nendele prillidele ei ole ma leidnud päikeseprille. Jubedalt halb on sõita, kui päike vastu kiirgab ?
  Kui ei peaks operatsiooniks sobima, saadaksin mõne oma lähedase.
  PS: Kui kaua olid sinu silmad tundlikud ja vajasid päikeseprille? Kas Solomatinis tehakse ka järeluuringuid?

  • Reply Mallukas 28. aprill 2018 at 10:33

   Silmad olid mul tundlikud.. No kuu kindlasti. Esimene nädal väga, hiljem pigem aimatavalt ja natsa uduselt kohati.

 • Reply Liina 28. aprill 2018 at 10:24

  Olen läätsekandja alates 14 eluaastast, alustasin miinus 2,5 ja nüüd 17a hiljem on mõlemad silmad -4. Seega suht pime, mis tähendab, et kannan läätsesid koguaeg. Õnneks ei suuda ma läätsed silmas magama minna, sest õhtul annavad silmad ise märku, et aitab küll. On olemas ka prillid, aga neid pole ma harjunud kandma ja veidral kombel hakkab neid kandes mul pea kõik ringi käima. Prillidega näeb mind vaid õhtul peale 10 ja hommikul ärgates. Silmaopi peale mõtlen juba ammu, u 7 a tagasi tehti ka kontroll ja olen täitsa kõlblik (vähemalt olin), toona oli see opp aga liiga kallis. Nüüd finger crossed ja loodan loosiõnnele.

 • Reply Silvia 28. aprill 2018 at 10:23

  Pikemalt juba mõtlen minna, sest kaugele ei näe absoluutselt, läätsesid ma silma ei saa, aga no päris pime ka nagu olla ei taha, aga opi jaoks peaks pensionile minekuni raha koguma…? Seega, yees palun silmaopilee?

 • Reply Kerti 28. aprill 2018 at 10:21

  Sooviksin silmaopile, sest prille on (eriti sportides!) väga tüütu kanda ja läätsed hakkavad samuti pikema kandmise peale aina rohkem silma häirima :/

 • Reply Aveli 28. aprill 2018 at 10:20

  Sooviksin sellist võimalust, et saada taas nägijaks! Olen juba esimesest klassist saadik kandnud prille ja see on tüütuimast tüütum. Pea 14 aastat kasutanud prille ja lihtsalt ei tahaks enam. Sooviks ärgata hommikul ja näha nagu loom. Mõlemad silmad -4,5. Kuna mulle hullult meeldib ujuda, siis alati ei viitsi läätsesi silma panna. See operatsiooni võimalus muudaks mu elu ?

 • Reply Pirjo 28. aprill 2018 at 10:20

  Ma sooviks väga sellist imelist kingitust. Mulle on mu silmanägemine muret valmistanud juba pikemat aega, prille olen pidanud kandma juba enne 1. klassi minekut (kohe saan 30-aastaseks), aastatega on silmanägemine jäänud aina kehvemaks, praeguseks on mul silinderklaasid, vasakul silmal -6,5…-2,5 -siilinriga ja paremal silmal -5,5…-1,75-se silindriga. Samuti olen kasutanud läätsesid, kuid kahjuks need kraabivad ja see ei ole üldse hea, aga aeg-ajalt ikka kasutan, kui on pidulikum sündmus või tahaks prillidest puhata. Samuti tekitab prillide raam ninale muljumiskohti, mida pole samuti väga meeldiv endal vaadata. Kõige rohkem segab ilma prillideta nägemine hommikusi iluprotseduure, no ei näe kohe üldse, mida ma värvin ja kas jääb ka ok. Samuti on see ka väga oluline kuluartikkel. Teatud aja tagant on vaja välja vahetada klaasid ja seega ka uued raamid ja ega läätsedki pole odav lõbu. Silmaoperatsioonist olen ma unistanud niikaua kui ma sain teadlikuks, et üldse selline op on võimalik ja olemas, Silmaoperatsioon oleks meeldiv ja tore samm täisväärtuslikuma elu suunas.

 • Reply Merle 28. aprill 2018 at 10:20

  Sooviksin väga endale. Kahjuks pole selleks rahalist võimalust. Alati kulub raha millegi muu jaoks ära. Lastele seda ja teist vaja osta. Ise jään alati tahaplaanile. Seega oleks väga kena seda võita.

 • Reply Kaili 28. aprill 2018 at 10:20

  Nii nagu teisedki siin, loodan väga loosiõnnele. Olen muidu igati rahulolev nelja vahva lapse ema, aga see silmanägemine on üks paras nuhtlus. Sain prillid põhikooli lõpus ja siis ma häbenesin neid ega pannudki koolis ette. Ka hiljem on need olnud minu jaoks pigem takistus ja ebameeldiv lisa, mida võimalusel (eriti avalikes kohtades) ette ei pane, aga see on muidugi põhjustanud igasugu olukordi – teinekord on täitsa piinlik, kui tuttavalegi tere ei ütle, aga seda lihtsalt seetõttu, et ma ju ei näe teda… Aeg-ajalt mõtlen küll, kuidas oleks, kui näeks selgelt ka ilma prillideta… Alles mõni nädal tagasi jäid vanemad lapsed kooli pisut hiljaks, kuna olin nad küll autole pannud, aga prillid tuppa unustanud – otsisin neid kõigepealt jupp aega käekotist, seejärel toast ja nii see aeg kadus. Igatahes oleks prillidest vabanemine minu jaoks ühtaegu nii füüsilisest kui hingelisest “koormast” vabanemine, aga see lihtsalt on nii, et alati on leidunud “karjuvamaid” materiaalseid vajadusi.

 • Reply Grete 28. aprill 2018 at 10:18

  Mina vajaksin seda oppi kuna olen veel niii noor ja sooviksin maailma näha läbi oma tervete silmade.

 • Reply Mari 28. aprill 2018 at 10:18

  Mina sooviksin seda operatsiooni sest tahaksin vabaneda sellest taagast mis kaasneb prillidega – päikeseprille ei saa kanda – prillirandid jäävad suvel – ilma prillita ei näe mitte midagi normaalselt – läätse silma panemine on muutunud omaettepiinaks sest ta kipub sealt end välja lööma – just ühest silmast.. ei tea mina mis tal häda on.. Ja kuna ma olen üksikema kelle lapse isa on minemas kaitseväkke siis endale ise ma seda oppi lubada ei saa. Tahaksin väga saada nägijaks!

 • Reply Laura 28. aprill 2018 at 10:18

  Mina saadaks oma õe opile. Ta ikka suht pime, ilma prillideta, ?

 • Reply T. 28. aprill 2018 at 10:16

  Palun mulle :) Ma olen terve elu „poolpimeduse“ all kannatanud. Koolis käies ei kandnud üldse prille, tahvlile ei näinud. Igal võimalusel istusin esipingis ja üritasin silmi kissitades tahvlilt midagi aru saada. Nüüd täiskasvanuna kannan prille, vahest ka läätseid. Miinust on päris palju. Pisut rohkem kui sul oli :) Aga küll tahaks prillivaba elu. Nii et tasuta OP oleks minu jaoks nagu tohutu lotovõit :)

 • Reply Maria 28. aprill 2018 at 10:16

  Minu õde peaks võitma selle opi! Ta on aastaid seda juba teha tahtnud, kuid pole ikka veel sinna sattunud. Kuna tal on ka miinus väga suur, siis soovin et üks päev oleks nägija ka ilma prillideta/läätsedeta. Mu õde väärib seda!

 • Reply Laura 28. aprill 2018 at 10:15

  See oleks imeline kingitus mu parimale sõbrannale. Oleme sõbrannad juba 13 aastat olnud ja nii kaua kui ma mäletan on tal alati prillid olnud. Ja muidugi on ta neid ka lõhkunud ja 100 korda uusi ostnud. See on ka üks tema suurtest unistustest, et saaks selle operatsiooni ära teha. Viimasel ajal räägib sellest üha rohkem. Oleks ka aeg, et ta nendest tüütutest prillidest lahti saaks.

 • Reply Maris 28. aprill 2018 at 10:14

  Oh, ei saa öelda, et elu ilma prillideta ei oleks müüd nii vinge aga elu nägijana oleks ikka üliüliüli vinge!!! Prille olen kandnud peaaegu terve elu, seega ei kujuta väga elu ilma nendeta ettegi, olen nendega nii kokku kasvanud, et nägu on nii tühi ilma prillideta. Aga see tunne, kui hommikul ei näe kella, öösel pimeduses kobad oma prille, et näha, kas su tutikas beebi magab vöi vaatab sulle suurte silmadega otsa.. just nüüd emaks saades olen hakanud tösiselt mötlema prillidest loobumisest, et pakkuda endale ja oma pojale rohkem röömuhetkeid. Ei tahaks ju, et tema esimesed naeratused ja kilked jäävad nägemata, kuna ei suuda nii kiirelt prille kobada :( See oleks uskumatult äge võit!

 • Reply Merle Reinsalu 28. aprill 2018 at 10:14

  Sooviks väga seda võimalust. Prillikandja juba vähemalt 15 aastat ja juba harjunud, aga siiski oleks ilmselt imeline tunne näha kõike ilma prillideta.

 • Reply Piret 28. aprill 2018 at 10:13

  Mina soovin silmaopile saada just sel samal põhjusel, et ei peaks igat hommikut alustama häguste silmadega prille otsides ja sooviks näha milline see maailm siis tegelikult on ?

 • Reply Amalie 28. aprill 2018 at 10:13

  Minul on õed prilli/läätsekandjad, usun, et neil oleks küll hea meel, kui saaks lõpuks täiesti prilli/läätsevaba elu elada. Seega võidu korral kingiksin võimaluse ühele neist. :)

 • Reply Maris 28. aprill 2018 at 10:13

  Minu elukaaslasel oleks seda oppi kohe väga-väga vaja, tal on mõlemad silmad -10 ringis, isegi läätsesid pole võimalik kanda. :/

 • Reply Kerli 28. aprill 2018 at 10:12

  Kingiksin võidu oma armsale õele. ❤️

 • Reply Piret 28. aprill 2018 at 10:11

  Minul on prillid juba lasteaiast saati ning mina soovin silmaopile saada just sel samal põhjusel, et ei peaks igat hommikut alustama häguste silmadega prille otsides ja sooviks näha milline see maailm siis tegelikult on ?

 • Reply Kristel 28. aprill 2018 at 10:11

  Minaaaaaaa! Nii kohutavalt ebameeldiv on prillidega. Pärast sünnitusi ei taha läätsed ka kuidagi enam sobida.

 • Reply Kersti Övel 28. aprill 2018 at 10:10

  Tore kui võidaksin….ma olen nii tüdinenud prillidest….Mina sain omale prillid haiguse tagajärjel…Hoian pöialt….varbaid ka….

 • Reply Birgit 28. aprill 2018 at 10:10

  Mina sooviksin võita sest mul on ausalt öeldes juba elust prillidega kõrini. Prille kannan ma alates 5ndast klassist saati. Koguaeg on mul jama nendega, kas lähevad katki või ei püsi normaalselt ees. Samuti on mul alati uusi osta väga keeruline sest vähesed sobivad. Viimaseid prille ostes sobis terve poe peale ainult 1 paar. Läätsi ma koguaeg ei saa kanda sest kandsin mingi aeg igapäevaselt kuni sain silmapõletiku. Ma soovin, et üks päev ärgates näeksin ma kõike selgelt ilma prillideta.

 • Reply Getter 28. aprill 2018 at 10:09

  Sooviksin minna, sest olen noor ja elu on palju parem nautida, kui ei pea kogu aeg prillide või läätsede pärast muretsema.

 • Reply Martin 28. aprill 2018 at 10:09

  Olen kõigest 22. aastane ja töötan autojuhina iga päev ning on suur oht, et prillid võivad tööajal katki minna.
  Viimased aastad olen pidanud soetama 2 korda uued prillid, mis on väga kulukas noorele inimesele. Ilma prillideta jääks ära mitmed kordi päevas puhastamine, kuna tolmu leidub palju töös (Haagised mustad jne) ja vihmaga ei ole vaja ka puhastada. Ilma prillideta oleks mul tööd parem ja mugavam teha.
  Kuna miinuseid on palju (-3,75), siis kahjuks hetkel ilma prillideta on kõik udukogu.
  Tahaksin oma kallist elukaaslast näha ilma prillideta ka selgelt! :)

  Vajaksin antud operatsiooni, et muuta on igapäeva elu lihtsamaks ja paremaks.

 • Reply Elisabeth 28. aprill 2018 at 10:09

  Mina saadaksin oma kaaslase silmaopile. Kuna ta prillikandija ei ole, siis kannab läätsesid aga silmad ei kannata koguaeg läätsesid kanda. Silmad on tihti õhtuti punased, isegi sügelevad, on ka silmapõletiku tekitanud. Juba sel põhjusel tahaks teda oplile saata kuna tihti peale pole tal läätsesid silmas ja kui tahan talle midagi näidata või küsida siis vastuseks saan: Kallikene ma ei näe ?

 • Reply E. 28. aprill 2018 at 10:08

  Mina sooviksin antud operatsiooni oma nooremale vennale kuna just tema on meie perekonnas, kes peab prille kandma. Korra on ta rääkinud oma soovist silmaoperatsioonile minna, ent praegu on see vaid jutuks jäänud. Rõõm oleks talle kinkida nägemine ilma prillideta, sest prille on ta kandnud gümnaasiumist saati.

 • Reply Daisi 28. aprill 2018 at 10:07

  Sooviks väga uuesti selgelt näha. Prillikandjaks sain juba algklassides ja nüüdseks on mõlemal silmal miinust juba 4. Kannan igapäevaselt läätsesi, mis on väga tüütu ja prille ei meeldi mulle üldse kanda.
  Oleks tore ilma igasuguste abivahenditeta selgelt näha ?

 • Reply Kerli 28. aprill 2018 at 10:07

  Mina, mina ja veelkord mina sooviks oma prillidest lahti saada!! Mu miinus on juba üsna suureks läinud ja ilma prillide või läätseteta üldse olla ei saa. Nüüd, kui päike väljas, siis pean läätseid juba rohkem kandma, sest kellelegi ei meeldi ju päevitunud prilliraamid näkku (on olnud, tean, kui kole see on :D ). Oleks täitsa tore hommikuti tõusta ja siis silmi avades näha kõike enda ümber selgelt, mitte 20-30 cm kaugusele vaid.

 • Reply Katrin 28. aprill 2018 at 10:07

  Olen sellest operatsioonist mõelnud juba sellest ajast, kui 2014 aastal emaks sain. Nüüdseks olen juba kahe väikse lapse ema ja jube tüütu on kümme korda päevas prille puhastada! Olen proovinud kodus ka ilma prillideta olla, aga ei saa, 5 minuti värast haaran ikka prillide järele. Ja ei ole ma leidnud ka endale selliseid prille, millel klaasidele mu pikad ripsmed vastu ei käiks. Praegu on see operatsioon jäänud ainult mõtteks, kuna olen ennast emana tahaplaanile seadnud ja lastega seotud kulutused on olulisemad!

  Igatahes oleks elu ilma prillideta palju lihtsam ja selgem! Seega loodan loosiõnnele ja ehk kaotan oma prillid!!

 • Reply Reelika 28. aprill 2018 at 10:06

  Prille/läätsesid olen kandnud põhikoolist saadik ehk siis umbes 11 aastat. Miinust peaks olema 3, aga kuna tööjuures pingutan silmi väga palju siis tunnen kuidas ka lähedale nägemine on muutunud halvemaks. Läätsesid enam väga kanda ei saa, kuna silmad hakkavad kohe kuivama ja prilliklaasid on nii kulunud et ega nendega ka enam hästi ei näe ja nii ma siis käin poolpimedana ringi ?. Kunagi sai läätsedega sama viga tehtud et iga õhtu ära ei võtnud ja siis olid ka lõpuks punased ja kuivad. Opist olen juba ammu unistanud, aga nagu enamus inimestel siis on see raha tõttu tegemata veel. Eks kõik me poolpimedad unistame sellest tundest, kui hommikul ärkad ja näed kõike selgelt ?

 • Reply Kaisa Vits 28. aprill 2018 at 10:05

  Sooviksin väga võita. Aastaid tagasi 2006aastal juhtus minuga õnnetus kus käin vaibakloppimis toru alla. Peas oli oma 24luumurdu ja eluga pääsesin vaid imeläbi. Kahjuks küll kadus ka selle õnnetusega silmanägemine. Iga aastaga kehvemaks nüüd alles kontrollis käies on silmanägemine seisma jäänud. Aga ilma prillide või läätsedeta ei näe pea midagi peale udukogude. Niiet hetkel on suureks abimeheks läätsed. Loodan et võidan ja saan lõpuks oma nägemise tagasi. ❤️

 • Reply Liisu 28. aprill 2018 at 10:04

  Prille on juba aastaid kantud ja muidu oled harjunud, aga teatud olukordades on ikka väga ebamugavad (sporti tehes..). Silmaoperatsiooni peale olen kaua mõelnud ja nüüd, olles 20, oleks hea aeg selline elumuutus ette võtta :)

 • Reply Janne 28. aprill 2018 at 10:04

  Oleksin ka päris egoist ja ütleksin, et tahaksin sellist võitu endale. Prille kannan ammu, vaja olekski kangemaid aga noh.. eelarve teeb oma töö. Suvel tahaks päikeseprille kanda ja tööl (töötan lasteaias) viibime palju õues ning päike teeb silmadele valu. Paraku läätsesid kanda ei saa, silmad on pidevalt kuivad ja kriibivad, olen küll erinevaid tooteid proovinud aga asjata.
  Oi ja saunad ning veekeskused.. hetkel kasutan seal oma väga vanu prille, sest kardan ka praeguseid ära rikkuda (lähevad koledaks). Eelmiste prillide tugevused väga valed ja ülimalt halb on nendega olla.
  Olen ammu mõelnud uurida selle silmakliiniku kohta. Hetkel on seal küll väga soodne pakkumine aga sellegipoolest jääb see kalliks. Istun ja hoian sõrmed ristis, et võidaksin selle loosi. See teeks mu elu palju lihtsamaks ?
  Ahjaa. Blogilugeja olen ma juba päääääris ammusest ajast ?

 • Reply Mari 28. aprill 2018 at 10:04

  Olen juba aastaid unistanud elust prillideta. Viimased kümme aastat olen läätsesid kandnud ning see on ikka päris tüütu. Eriti kui tahaks pikema õhtu sõbrannadega teha, aga läätsed hakkavad hõõruma juba ja tuleb koju minna et silmadele puhkust anda. Praegu on mul abikaasaga maja ehitamine käsil ja selle kõrvalt kahjuks ei ole võimalik muid suuri kulutusi lubada. Kui nüüd ei peaks juhtuma kõige suuremat õnne, mida tavaliselt ei juhtugi, siis plaanin minna aasta või kahe jooksul kindlasti ise opile. Olen väsinud jamamast läätsedega ja sobivaid prille pole oma elu jooksul suutnud veel leida. Tahaks ka elada nagu normaalne inimene ?

 • Reply Marit 28. aprill 2018 at 10:04

  Mina sooviksin võita kuna olen kümnendast eluaastast peale prille kandnud ning hetkel on minu nägemine igaastaga halvevenud. Kuna olen noor inimene siis sooviksin ülejäänud elu ilma prillideta veeta. See oleks elumuutev võit minu jaoks!

 • Reply Sander 28. aprill 2018 at 10:03

  sünnipäevaks ja suve alguseks silmad korda, et saaks elu HD’s nautida

 • Reply Mariella 28. aprill 2018 at 10:03

  Ma väga, väga sooviks oma kalli õe opile saata. Ta on seda aastaid soovinud, kuid võimalust pole olnud. Ma tean, et see teeks ta väga õnnelikuks. Käime koos prille valimas (et läätsedest vahelduseks puhata), aga see valik on nii keeruline, sest talle sobivad nii vähesed prillid. Ja kallis Liisu, kui sa peaks seda kommentaari lugema juhtuma, siis isegi, kui me ei võida, siis kunagi ma aitan su sinna opile ;)

 • Reply N. 28. aprill 2018 at 10:03

  Unistan ammu prilli-/läätsevabast elust. Aga muud asjad tunduvad kogu aeg olulisemad, kuhu raha vaja panna on. Kuna läätsi ma pikalt kanda ei saa, siis kodus olen prillidega, mis tegelikult originaalis isegi minu omad pole ja mis vajaks ammu väljavahetamist(samamoodi muu tundub kogu aeg olulisem). Aga prillid on nii kohutavalt segavad, seda enam, et mu enam mitte nii beebipoiss arvab, et tal on neid mängimiseks rohkem vaja. ? Korduvalt sangad tagurpidi väänanud, imestan, et veel katki pole ? Saadan soovid teele, äkki saab silmavaate selgeks lõpuks ?

 • Reply Triinu V 28. aprill 2018 at 10:02

  Ma olen juba ammu prillivaba olemisest unistanud. Praegu kannan päeval läätsi ja õhtul prille. Aastase lapse kõrvalt eriti raske nende läätsede ja prillidega tegeleda. Nägemine on mul – 4,5 mõlemal silmal. Nii väga unistan sellest, et avan hommikul silmad ja näen oma last selgelt, mitte uudsena.

 • Reply Maarja 28. aprill 2018 at 10:02

  Mari Aunapuule oleks see super hea asi. Ta ammu kiiganud seda ning sooviks väga nägijaks (prillidest vabaks) saada.

 • Reply Helene Kroon 28. aprill 2018 at 10:02

  Tervist.Olen prillilandja olnud päris pikka aega.Kannan-7 tugevusega prille.Kõige rohkem tunnen et kehv nägemine segab sportimist.Mulle meeldib väga ujumine ja jooksmine.

 • Reply Kersti 28. aprill 2018 at 10:00

  Kuigi olen ka ise igapäevane prillikandja, saadaksin ma opile hoopis oma kalli õe Birgiti, sest temal oleks seda palju palju rohkem vaja! Oleks ütlemata tore, kui ta saaks päeva alustada ilma prillide otsimiseta ning tulla minuga koos trenni ka siis kui läätsed aegunud.
  See oleks ütlemata tore kingitus, mis täidaks ta pikaaegse unistuse! ?

 • Reply Riina 28. aprill 2018 at 10:00

  Prille olen nüüdseks kasutanud 10 aastat. Endal on ka juba plaanis olnud käia Dr. Solomatini Silmakliinikus ära, aga kuidagi jääb raha taha kõik kinni.
  Hetkel on nägemine -5,5. Kui prillid ära võtan, ega siis ei näe küll midagi :D

 • Reply Ramona 28. aprill 2018 at 10:00

  Minu kallis õde Maris Sõmer. Kaua ikka silmi kissitada ja prille otsida. Ykskord pidasime synnipaeva, moni klaasike veini. Enne magama minekut proovus kallike viis korda läätse silmast välja võtta kui too juba esimese korraga maha kukkus. Oh seda punast silma hiljem. Oleks väga vinge võit ?

 • Reply Kätlin 28. aprill 2018 at 10:00

  Ma olen sellest operatsioonist juba ammu unistanud! Kahjuks pole see rahaliselt võimalik olnud.
  Miks peaksin see mina olema?
  Olles ilma prillideta nagu siil udus, siis on väga halb käia saunas(no ei näe seda leili õigesse kohta visata, pidevalt läheb põrandale ?).
  Ujumisest ja spaas käimistest ei hakka rääkimagi. Lähed prillidega, näed maalima läbi veepisarate. Lähed ilma, ei tea, kas asud lastebasseinis või mullivannis ?.
  Olles autojuht, on päikeselised päevad sõitmiseks nagu nuhtluseks. Päikeseprille ette panna ei saa, mistõttu peab ennast istmega lakke lükkama, et päike ei pimestaks.
  Kui ahjust tahad häid küpsetisi välja võtta, pead arvestama, et hetkeks on kogu su maailm mattunud udusse, proovi siis pott ilma kõrvetamata kätte saada ?.
  No ja talvedest ei hakka üldse rääkima, tuppa astudes saad edasi liikuda ainult kätega kompides.
  Ja siis need magamajäämised teleka ees, hommikuks prillid kusagil tagumendi all kõverad.
  Võikski jääda heietama, aga sa mäletad neid “rõõme” niikuinii. ?
  Ja neid prillipapa “nalju” kuulen ma siiamaani.
  Issand, kuidas tahaks prillivaba elu. See mu kõige suurem unistus ?
  Issand, kuidas tahaks prillivaba elu.

 • Reply Berit 28. aprill 2018 at 10:00

  Mina sooviksin ise prillidest vahaneda, sest trennis on need suureks probleemiks ja üleüldse on nendega koguaeg probleem. Sest isegi kui lähen kooli ja unudtan prillid maha ei näe ma mitte kui midagi.

 • Reply JuliaR 28. aprill 2018 at 09:59

  Mina sooviksin silmaoperatsiooni, et paremini näha ja nautida prillidevaba elu. Läätsesid kahjuks silm ei kannata ja nii käin trennis-ujumas prillidega (päris ebamugav), saunas “pimedana”. Oleks tore, kui see muutuks :)

 • Reply Triin 28. aprill 2018 at 09:58

  Ma olen juba 16a pidanud prille (peamiselt küll läätsesid, võtan iga õhtu ära :D ) kandma ja tahaks hommikul ärgata nii, et ma näeksin.

 • Reply Frederika 28. aprill 2018 at 09:58

  Olen prille ja läätseid kandnud juba umbes 7 aastat, kuigi olen alles 20. aastane. Silmaopist olen unistanud juba ammu, aga ilmselt läheb veel mitu-mitu aastat enne kui ma saan endale seda lubada, sest olen üliõpilane ja poolekohaga tööl käies pole võimalust väga raha kõrvale panna. Aga ilma prillide ja läätsedeta tahaks ju kohe elu kogeda.

 • Reply Laura 28. aprill 2018 at 09:58

  Soovin ka väga loosis osaleda! Olles kandnud prille juba 5.klassist saadik ja hetkelgi ainult mõni aasta üle 20ne, oleks ju siiski tore olla nägija! Ühekorra kiirustades just tõustes unesegasena olen unustanud prillid ette panna ja õues mõelnud, et mis valesti on?!? Kui siis taipasin, et prillid kodus. Palju toredam oleks ju kodust välja tormata, unustada oih prillid, ja siis meenutada, ah õigus – mul ju ei olegi neid enam! :) Samas mu armaskallis õde, kes on minust noorem ja tal miinust rohkem, vajaks seda oppi rohkemgi ja võidu korral kingiksin selle talle!

 • Reply E 28. aprill 2018 at 09:57

  OI, mina väga tahaksin võita. Olen ammu plaaninud minna sinna kliinikusse opile, siiani on asi jäänud raha taha. Olen lapsega kodune, emapalk sai läbi, kuidagi ei õnnestu kõrvale panna. See võit oleks mulle nagu “rusikas silmaauku” ?

 • Reply Merilin 28. aprill 2018 at 09:57

  Ohh, olen ammu juba unistanud, et saaks dr Solomatini juures ära käia, aga alati on see jama, et ei ole lihtsalt raha. Vahetasin ka läätsed eelmine aasta prillide vastu, et ehk õnnestub tilkade abil põletikust lahti saada.
  Üks kursaõde käis ka tema juures opil ja jäi väga rahule.
  Minul on -5,2 või 5,5 mõlemad silmad,ei mäleta täpselt.
  Igatahes oleks üliäge, kui nüüd silmad ka korda saaks?

 • Reply Kaisa 28. aprill 2018 at 09:56

  Mina läheksin võidu korral ise, sest olen prille “kandnud” üle 7 aasta. Jah just jutumärkides, sest koolis käies unustasin nad alati koju kapi peale, autokoolis käies ei näinud liiklusmärke ja poes kissitan silmi nii mis kole. Miinuseid on hetkel alla nelja. Ma vähemalt loodan, sest kontrolli pole enam mitu aastat jõudnud. Hetkel laeva peal kokana töötades on ikka kehv küll päeva lõpus olla, kui silmi nii palju kurnatud on. Pole mina see prilli inimene. Palun vabastage mind pimedusest.

 • Reply Britt 28. aprill 2018 at 09:56

  17 aastat prillidega(olles praegu alles 24)- tõeline tüütus! Armastan väga merd ja merel käimist, aga prillikandjana ongi kaks varianti(läätsesi kanda ei saa kahjuks)- kas sõidan merel nagu pime(mida ju ei tohi?) või pühin aina veepritsmeid klaasidelt.
  Silmaoperatsioon on mu üks väga väga suur unistus ☺️ #pöidladpihku

 • Reply Kristiina L 28. aprill 2018 at 09:56

  See oleks ikka väga suur asi minu jaoks.

  Tegelt umbes 4 aastat tagasi ma käisin seal juba ja kuna mul miski viga oli (ei midagi sellist nagu sinul, läätsede kandmisega pole üldse sinapeal .. kui õieti mäletan, siis ehk oli mingi kumeruse asi vms), oleks saanud teha, kuid oleks taastumine veidi kauem aega võtnud ja oleks vist 2-3x pidanud veel Riias kohapeal käima, siis pidin loobuma. Kodus oli väike mõnekuune beebi, abikaasa töötas Soomes ja kuidagi ei oleks kahjuks õnnestunud see “kauem taastumine” ja mõned korrad Riias käik :(

  Olen palju mõelnud, et peaks siiski selle asja ette võtma, kuid nüüdseks on 2 last(+ 2 veel last kes on määratud eestkostega mulle lasteks:)) ja maja (majalaen) jne jne, siis ei tule kuidagi välja, et saaks selle summa kuskilt kõrvale panna. Kuna autoga ei saa üldse sõita ilma prillideta, siis prillid on enamusaega autos. Telekat vaadates on ikka väga tüütu kissitada ja tihti kui juhtub, et on lausa mitu filmi(seebikat) päeva jooksu ära vaadatud, siis õhtul annavad silmad tunda küll kissitamisest. Ja noh eks prillidega emad teavad, kui tüütu on neid pidevalt 10000x päevas puhastada, eriti kui pidevalt tahetakse neid sul peast ära krabada :D.
  Lisaks oleks tore ilma kõrvalise abita ise ka veidi kaugemalt näha, mis lapsukesed parajasti teevad :)

 • Reply Mari-Liis 28. aprill 2018 at 09:56

  Mina niiii sooviks endale võitu. Tahaksin niii väga ka ilma prillideta kodust lahkuda ja peol käia. Lastega metsas mütata ja ujulas mõnusalt perega aega veeta :)

 • Reply Ketlin Uustal 28. aprill 2018 at 09:55

  Minul on juba väga pikalt olnud suurimaks sooviks silmaoperatsioonile minna! Tunnen, et olen selleks valmis, kuid rahaliselt ei ole see lihtsalt võimalik :(. Ma väga loodan, et antud loosiõnn naeratab seekord mulle, sest no nii väsinud olen nendest prillidest ja nende ebamugavustest. Samuti ka läätsede silma panemisest, ära võtmisest, puhastamisest ja kogu kupatuse kaasas kandmisest :(. Fingers crossed ja loodan, et uueks sünnipäevaks näen juba paremini kui varem ??.

 • Reply kristiina 28. aprill 2018 at 09:54

  Soovin samuti loosis osaleda!
  Prille olen kandnud juba 9a.. Ma oleks mega õnnelik, kui saaksin enda silmad korda, kuna ma olen nii noor ja silmad täiesti läbi :/ Hetkel on tugevus -3.

 • Reply Pirjo 28. aprill 2018 at 09:54

  Olen 18.aastane noor neiu ja kandnud prille juba üle 5aasta. Viimaste aastatega, kui tervis halvenenud on kannatanud selle all ka silmad. Ühe silma miinus on -4 ja teisel -4,25 kui ma just ei eksi. Olen uurinud ka palju dr. Solomatini silmaoperatsiooni kohta, kuid paraku pole selleks raha leidnud. Olles ise just juunis oma gümnaasiumiteed lõpetamas, oleks see ideaalne kingitus mulle, et uude eluetappi astudes oleksin prillivaba ja näeksin tulevikuplaane selgelt. :)

 • Reply T 28. aprill 2018 at 09:54

  Tänaseks päevaks olen prille kandnud juba üle kümne aasta ning sellest umbes 6 aastat kasutanud ka kontaktläätsi. Olen laseroperatsiooni peale mõelnud juba päris pikalt, kuid eriti on mõtted sellele läinud viimase aasta jooksul ja seda tänu oma mehele. Tema jaoks on väga oluline, et kasutaksin võimalust oma silmad korda teha, kuna temal sellist võimalust kunagise trauma tõttu enam ei ole. Ja loomulikult tahakasin ma ka ise hommikul ärgata nii, et saaks kohe Malluka blogi lugeda ja ei peaks hakkama prille otsima :)

 • Reply Marie-Liis Orav 28. aprill 2018 at 09:54

  Laseroperatsiooni on kindlasti väärt minu õde Kristiine-Liis. Mäletan selgelt, kui ta väikesena nuttes vanematele ütles, et ei näe enam telekast selgelt subtiitreid lugeda. See oli nii südantlõhestav! Tänaseks on ta saanud 18. aastaseks ning usun, et julgelt 8 aastat on ta kindlasti prille kandnud. Ja paraku on nägemine muudkui halvenenud. Usun, et selge maailmapildiga täiskasvanu eale vastuminek oleks suurepärane kingitus… Lisaks läheneb gümnaasiumi lõpetamine ning mis saaks olla ilusam, kui selge silmaga lõpuaktusel särada! ;)

 • Reply Heilika 28. aprill 2018 at 09:53

  Ma sooviksin sellist võimalust kogu südamest. Prillid on mul juba alates algklassidest ja mulle üldse ei meeldinud need, muutsid väljanägemist väga palju. Põhikooli lõpus avastasin läätsed, ning siiamaani väljaspool kodu on Alati läätsed. Miinuseid on ka ikka, vasak -5,75 ja parem -5,5.
  Läätse kandjana võin nõustuda, et tõesti on neid kordi ette tulnud, et ööseks ei võta läätsi ära aga järgmine päev silmad nii kuivad, et kohe tekib ka kahetsus.
  Ujumas käies on olukord ikka täitsa metsas, näiteks kui sõpradega ujuma minek on, siis enamjaolt ei kanna läätsi ega prille.. ja tulemus on see, et mälu järgi, mis värvi ujumisriided kellegi olid, siis selle järgi orienteerun.
  Oleksin sellise võimaluse eest väga tänulik kuna vanus on ka selline (20), et saaks elu nautida piiritult ilma, et oleks sõltuv silmanägemisest.

 • Reply D 28. aprill 2018 at 09:53

  Mina saadaksin oma sõbranna, ta on sellest unistanud.. Ja olgem ausad pulmapäeval astuda altari ette ilma prillideta on kindlasti tunne nagu miljon dollarit, või siis 2,sest pulma päev on enivei miljoni päev!

 • Reply M. 28. aprill 2018 at 09:53

  Hea meelega lâheks ikka ise? Mul oli poolenisti samamoodi nag Mallukal, et kandsin läãtsesid koguaeg, ainuke erinevus oli see, et ööseks ikka võtsin ãra. Prille korralikke polnud juba teab mis ajast enam olemas ja ega polnud ju vajagi, kui lãâtsed olemas. Silmad ise juba yle -4 lâinud. Nüüd aasta algul töötervishoiu arst ütles,et tuleb prillid osta st olen lããtsesid liialt kaua kasutanud jãrjest ja kahjustanud silma kesta. Ostsin hirmuga prillid, et silmad taastuda saaksid, kuid parajalt keeruline ja tüütu on ikka nendega jantimine (eriti trennides kâies), et korralikult nãeks?

 • Reply Kristel 28. aprill 2018 at 09:52

  Oeh. Kindlasti tahaks. Sest töötan ka öösel ehk kasvatajana. Öösel kui pikutan/puhkan siis ikka võtan prillid eest. Juhul kui lapsed öösel ärkavad või plaanivad teha mingit pättust siis vaja kohe reageerida mitte et hakkan oma prille otsima laua pealt. Selle ajaga võib mida iganes juhtuda.
  Hirm ka selle ees kui vaja nt väiksematega tegeleda siis vb peaga müramise hoos löövad vastu prille ja need katki lähevad. Prille nii ruttu ei daa ju Silmanägemine ilma prillideta oleks super jälgida ka öösel ja tööd teha:)

 • Reply Karin 28. aprill 2018 at 09:52

  Ma väga sooviksin prillidest vabaks saada. Olen umbes 10 aastat juba prille kandnud. Kasutasin ka läätsesid päris pikalt. Päris kehv on trenni teha prillidega ja mul on ka spas sama indsident olnud mis sullgi, ei leia oma meest üles. Miinus on päris korralik ~ – 4.
  4 Mai on ka mu sünnipäev, see oleks maailma parim kink kui ma võidaks.

 • Reply Kätlin 28. aprill 2018 at 09:52

  Ma ammu unistan, et kui saaks kasvõi üks päev ärgata nii, et ei peaks prille kohe ette panema, siis rohkemat ei oskakski tahta. Rääkimata sellest, et ALATI kui ma otsustan prillidega kodust väljuda, siis sajab kindlasti vihma. Või kui mõtled, et ei hakka läätsesid silma panema kiireks autosõiduks, aga siis on kindlasti hästi ere päike kuskilt pilve tagant just sellel hetkel piilumas ja kahte paari prille ju ette ei pane?! Ja reisile minnes peab olema 100 pudelit ja karbikest kaasas, kasvõi üheks ööks kuskile minnes…
  Võiks ju siia kirjutama jäädagi, miks see op oleks minu jaoks elumuutev, aga inimene, kes on kunagi pidanud pidevalt prille või läätsesid kandma, sest muidu oled nagu pime mutt, saab sellest ka ise väga hästi aru.
  Loodetavasti saab üks väike unistus täidetud ja ma saan elada edasise elu nagu NORMAALNE inimene.

 • Reply Kati 28. aprill 2018 at 09:48

  Mina saadaksin oma ema silmaopile. Kuna ega elugi teda hellitanud pole ja ta suurimaks sooviks oleks oma silmad korda saada, siis pakuksin raudpolt ennem talle selle opi võimalust, kui kasutaksin ise. Tahaksin täita kõik oma ema soovid, kelle igapäevaelu hõlmab puudega lapse kasvatamist ja vanurite hooldamist, selle loosi võitmine aitaks mul seda soovi täita ? fingers crossed!

 • Reply Eva 28. aprill 2018 at 09:48

  Operatsiooni soovikain ma võita, sest olen umbes 6 aastat prille kandnud ning ei kujuta ilma nendeta oma elu enam ettegi. Ainuke hetk kui mul ei ole prille peas, on siis, kui ma magan. Pole leidnud veel läätsi, mis mulle sobiksid, mistõttu veekeskustes olen täiesti pime ning suvel pean pidevalt vahetama päikeseprillide ja prillide vahel. Kui endal oleks võimalus oppi teha, siis kindlasti teeksin, aga kahjuks on see üsnagi kallis protseduur.

 • Reply Kristi 28. aprill 2018 at 09:48

  Minu sõbranna sai endale prillid juba enne esimesse klassi minekut, praegu on ta 24 aastane. Kui ta prillid ära võtab, siis ta näeb väga häguselt, nimelt on ta silmad miinus 7,5 ja 7,75. 24 ja ilma prillideta ei näe põhimõtteliselt midagi! Ta väärib silmaoperatsiooni väga ja loodan, et loosiõnn naeratab talle! :)

 • Reply Triinu 28. aprill 2018 at 09:46

  Soovin väga loosis osaleda, sest nägijaks saada oleks ju võrratu. Olen veel võrdlemisi noor, aga siiski pidanud juba terve eelneva elu prille kandma. See on tõeliselt ebameeldiv, kui ärkad peaaegu pimedana ja magama lähed samuti mittenägijana. Tahaks tunda elus kordki seda tunnet, et ärgates saan kohe asuda päevatoimetuste juurde ja spaas ei pea enam käsikaudu liikuma. Päikselistel ilmadel muutub olukord veelgi raskemaks, optilised päikeseprillid on liiga kallid, et seda endale lubada suudaksin. Kui võidaksin selle operatsiooni, siis ei pärandaks seda kellelegi edasi, sest mul on veel pikk elu ees ja tahaks selle veeta nägijana. Aitäh võimaluse eest selles loosis osaleda!

 • Reply Annika 28. aprill 2018 at 09:46

  Ma olen aastaid mõtelnud, et nii tore oleks hommikul ärgates kohe kõike kenasti näha. Mitte vaadata kus on mu läätse konteiner või prillid. Tean et see pole miski elu. Sa pmtl oled sõltuv nendest lisavidinatest, mida sa pead Koguaeg endaga igale poole kaasa vedama, sõltumata kus sa siis oled, selleks et näha. Rahaline kulu on ka metsik, mis aastatega läätsede ja kõikide lisade peale panen ? Ülitore oleks selline võit.. see lihtsustaks kõike ja ma oleks niiiiiii õnnelik ka ?

 • Reply Maiden 28. aprill 2018 at 09:46

  Ma olen olnud prillikandja 17 aastat ona elust,hetkel on -5 prillid..ja tahaks näha hommikul oma lapsi,meest ja kogu ilu mu ümber selgelt..läätsedega mässamine on väsitav:Dtahaks puhkust:D

 • Reply L 28. aprill 2018 at 09:45

  Mina olen prille ja läätsi kandnud 15 aastat. Olen prille katki istunud ja ujudes järve unustanud. Läätsi olen alla neelanud (!) kui olen neid läätsetopsi maha unustamisel hoopis veeklaasis hoidnud. Ma olen muutunud profiks autoga sõites päikeseprillide ja tavaliste prillide üheaegsel kandmisel, ja 3D kinos ka. Tegelikult on kõrini sest pimedusest, tahaks mõni hommik selge silmavaatega ärgata :D. 5. mai on sünna ka..sobiks imehästi

 • Reply Maarja 28. aprill 2018 at 09:45

  Minu õde! Ma mäletan kui me väiksed olime ja kui vanemad magama jâid, siis tema hakkas teki all taskulambiga raamatut lugema. Sellega meenuvad ka tema nunnud prillid, mis olid peenemad kui ta kulmud pubekaeas ?
  Nüüdseks on temast kasvanud väga väga kaunis naine, kellel on aga jâtkuvalt luubid ees. ??
  Teen kõike, et minu õe unistus saaks teoks!!

 • Reply Vivian 28. aprill 2018 at 09:45

  Mina pärandaks selle oma kallile elukaaslasele, et ta enam nende prillidega jamama ei peaks.

 • Reply Renita 28. aprill 2018 at 09:44

  Mina saadaks oma elukaaslase prillidest vabanema, sest ta suudab koguaeg enda prille retsida.. vanadest prillidest ei hakka rääkimagi… mingi aeg tagasi sai siis uued prillid talle kambapeale kingitud..ja küll olid tal klaasid nii ära kriibitud et pidi neid juba vahetama… siis on ta ise oma raame liiminud ja sirgemaks timminud…. ja nüüd hiljaaegu murdus üks ninapadi (vôi mis see on) ära…
  Nii et koguaeg juhtub tal midagi?
  Eks ta ise ole ka muidugi üks kobakäpp ja ei hoia enda prille nii kuidas võiks .. aga noh mehed ?

 • Reply Maiki 28. aprill 2018 at 09:44

  Minu ema oleks selle üle vâga õnnelik! Tal on seljataga olnud päris palju operatsioone mille tagajärjel silmanägemine koguaeg halvenenud.

 • Reply Karoliina S 28. aprill 2018 at 09:44

  Minu suurimaks sooviks peale lapse saamise, on saada uuesti nägijaks. Prillikandja juba aastaid, enam ei jaksa käia iga aasta või 2 tagant kontrollis ja osta uusi prille või vahetada klaase. Iga hommik ärkad kerge udukoguga ja otsid prille taga. Ma küll olen mugav ja kasutan läätsesid päevasel ajal, aga mis summa neile kulub aasta jooksul.. ulme. Eriti kurb ja marru ajab see, kui lääts katki läheb, ära kaob või on nö aegunud- ja mille tulemuseks on üks hetk ootamatult silmapõletik. ?
  Nii tahaks seda prilli- ja läätsevaba elu nautida ning iga päev näha oma pisikest last kasvamas selge ja terava pilguga.?

 • Reply Kristel 28. aprill 2018 at 09:43

  Sain prillid põhikoolis, 7. klassis, aga väga neid kanda ei meeldinud. Aasta hiljem soetasin endale läätsed ja nüüdseks olen neid kuskil kuus aastat kasutanud.. Olen ka tihti põdenud, et teen silmadele liiga, kuna silmad või pea hakkavad aeg-ajalt valutama, kui olen terve päev läätsedega olnud, aga prille igapäevaselt kanda endiselt ei meeldi. VÄGA tahaks saada nägijaks, et saaks vabalt käia rannas, saunas, veekeskuses, trennis. Enam isegi ei oska mõelda, mis tunne see oleks, kui ärgates polekski ümbrus nii hägune või prillide/läätsedeta kaugele vaadata ja saada aru ka, mis/ kes seal kaugel on! :D

 • Reply Pille 28. aprill 2018 at 09:43

  Mul pole kedagi muud tag’ida, kui end. Nii, et tegingi seda.
  Reaalselt ma varsti vist ei saagi lugeda. Autoga sõita ei saa pärast rasedust. Sõidan aga vaid vaikseid külateid. Nii, et paluuun nägemist oma silmadesse. ?

 • Reply Jaana 28. aprill 2018 at 09:43

  Prillidest vabanemine oleks ideaalne, olen alles täisealiseks saanud ja juba olnud prillikandja umbes 10 aastat, ilma prillideta ei näe peaaegu üldse.

 • Reply Britta 28. aprill 2018 at 09:43

  See on üks väheseid loose, millest ma osa võtta tahan! Loosis pole suvaline materiaalne asi, mis hetkeks head meelt teeb, vaid selge nägemine, mis teeb õnnelikuks iga päev ja hetk! Mõnele mitte-prillikandjale võib hea nägemine tunduda loomulik igapäevaosa, aga mina hindaksin oma terveid silmi ja selget nägemist üle kõige! Silmaopp on minu üheks unistuseks olnud juba mitmeid aastaid.

  Olen prille ja läätsesid kandnud juba üheksa aastat. Täna, 24. aastasena pean igat päeva alustama läätsede silma panekuga/prilliga. Minu silmade miinus pole küll suur (-1,5), aga ilma prillide/läätsedeta on kõik üks suur udukogu ja midagi teha suht võimatu. Raskendatud on minu lemmikud tegevused – jooksmine, ujumas käimine, saunas käimine, looduses jalutamine, reisimine jne. Sooviksin väga, et ühel ilusal päeval saaksin oma lemmikuid tegevusi teha ilma ebamugavate läätsede või segavate prillidega!

  Loodan väga, et loosiõnn just mulle naeratab! :)

 • Reply m 28. aprill 2018 at 09:43

  Mina saadaksin oma ema silmaopile. Tal on prillid juba päris pikalt olnud ja ta räägib tihti, et prillidega on ikka nii tüütu, läätsedega samamoodi. Ma nii tahaksin, et ta jällegi paremini näeks ning niiviisi on ju palju mugavam autoga sõita ja igapäevast elu elada. Tal on ka alati hommikuti udus kompamine, sest kes ikka mäletab, kuhu prillid pandud said. :D Ta on võitu väärt!

 • Reply K 28. aprill 2018 at 09:43

  Mina olen juba mitu aastat silmaopi peale mõelnud. Mõlema silma miinus jääb küll alla kahe, kuid siiski on see prillide ja läätsedega jändamine jube tüütu. Nüüd on tulemas 12. klassi lõpetamine ning miks mitte saada selleks ajaks prillivabaks. ?

 • Reply Kadri 28. aprill 2018 at 09:43

  See on nii tuttav tunne ärgata hommikul prillide järele kobades või veekeskuses kaaslast otsides või mis veel hullem: panna prillid ajutiselt kuhugi niimoodi ära, et neid “pimedana” enam üles ei leia. Seega oleksin väga õnnelik, kui saaksin ühel päeval taas OMA silmadega näha! :)

 • Reply Katri 28. aprill 2018 at 09:42

  Tahaksin oma lapsele. Ilma prillidetta ei näe mitte midagi. Tihtilugu jääb prillid peas magama ja hommikuks on prillid väändunud, kruvi kadunud jne. Ka koerale meeldivad poisi prillid?. Kui prillid peas magama jääb napsab kutsikas need voodist kaasa ja noh…. Elu oleks igatepidi lihtsam ja ilusam lapsel ?

 • Reply Kalle Kama 28. aprill 2018 at 09:42

  ” Et ma sind paremini nâeksin ” – Karolin Pallo

 • Reply Alesja 28. aprill 2018 at 09:42

  Mulle oleks vaja. -14 juures kuulutatakse inimene ametlikult pimedaks. Mul on üle poole tee käidud. Nägemine -7.5 mõlemad silmad kahe aasta taguse kontrolli põhjal. Lähiajal tarvis uuesti minna, sest -7 läätsed, mis on aastaid sobinud ja head nägemist garanteerinud, on nõrgaks jäänud ning kirja ja liiklusmärkide lugemiseks on tarvis “vidutada” silmi, et lugeda näeks. Ilmselt on -7.5-est allapoole taas kukkunud. Opist unistan ammu, kuid rahapuud kodus pole ja protseduur on siiani olnud vaid unistuseks. Oma näost kümne sentimeetri kaugusele näen hästi, edasi elangi juba 27 aastat udus. Sõna otseses mõttes oma ninast kaugemale ei näe ?See ongi elu? Ei tahaks uskuda.

 • Reply Kristiina Talvoja 28. aprill 2018 at 09:41

  sooviks ise operatsiooni.

 • Reply Tuure 28. aprill 2018 at 09:41

  Lugesin seda postitust ja suutsin nii paljude punktidega samastuda. Käisin ka eile oma pisikese pojaga Spas ja kuna uued läätsed unustasin tellida ja vanad on omadega läbi, siis olin valiku ees, kas minna prillidega nagu viimane totu või minna pimedana, siis poja ohutuse mõttes valisin esimese variandi. Muidugi oli see halb variant, sest poja ei saa aru, et ei tohi pritsida, sest muidu saavad emme prillid märjaks. Ütleme nii, et ei olnud lõbus ja ei näinud ma suurt nagunii. Oleks küll super tore, kui saaksin sellest igapäevasest vaevast lõpuks ja lõplikult lahti.

 • Reply Eneli 28. aprill 2018 at 09:41

  Loodan õnnele, sest nägemine on – 7,5 ja – 7,8 kuid kuna peres on pisike preili kasvamas?, on pere eelarve piiratud ka selle soodsa opi jaoks. ☹️

 • Reply Merilyn 28. aprill 2018 at 09:41

  Oi, ma olen selle peale kaua mõelnud, et tahaks näha. Mäletan viie aasta tagust seika, kui ma hommikul ärkasin, üritasin aru saada, miks ma ei näe ja tahtsin tule põlema panna. Oli suvine hommik, pool lõunat juba, tuba oli valge. Siis meenus, et ahjaa, kannan juba mingi kümme aastat prille…
  Nüüd nädal-paar tagasi läksid katki mu prillid. Üks ninapadi tuli küljest ära, liimisin tagasi. Aga paratamatult tuleks uued muretseda. Samas – miks uued prillid, kui laseks üldse silmad korda teha? Saaks juulis oma pulmapäeval prillideta abikaasat vaadata. Ja tulevikus lapsi ka näha, mitte kissitada pidevalt…
  Õnneks ma läätsesid pole kunagi kandnud, ehk kvalifitseeruksin sellele Lasikule…

 • Reply Kärt 28. aprill 2018 at 09:41

  Ma kingiks nägemise oma isale, sest omal ajal kinkis ta mulle silmaoperatsiooni, aga enda peale ei ole ta kulutada raatsinud, kuna tal on kohe sünnipäev ka tulemas, siis arvan, et nägemine oleks imeline kingitus. :)

 • Reply Janeli 28. aprill 2018 at 09:41

  Oh see oleks suurepärane kingitus enne suve. Nii ammu olen unistanud sellest, et ei pea hommikul esimese asjana prille otsima või läätsesi silma toppima. -3.5 ei ole küll ulmeliselt palju aga ilma prillita olen ikka täitsa pime. Tahaks suvel päikseprille kanda ja ilma prillideta ujumas käia. ohh, elu oleks nii palju lihtsam kohe :)

 • Reply Angelika 28. aprill 2018 at 09:40

  Ola, olaa!
  Appiii, apppiii, pōhimōtteliselt essat korda osalen üldse mingis loosis, sest tunnen, et seekord on see niii vajalik ? Nimetan ka iseend, sest ma olen 23 ja lihtsalt pime ? Prille ma kanda ei suuda, sest häirivad kui ees on (panen ette, vōtan eest, siis panen kuhugi ära jne.. ? Ja kuna pean koguaeg silmi pingutama, et näha siis valutavad silmad, pea, silme ees koguaeg laigud jne ?). Aga minust saab juulis pereōde ja pean ju ometi selgelt nägema kus verd vōtta ja kuhu beebikestele süsti teha ja neid nunnutada ja.. oehhhh, ootan loosiōnne! ?????

  Angelika ?????

 • Reply Heikki 28. aprill 2018 at 09:40

  Tahaks teleka ette magama jääda, et hommikul jälle ei avastaks et prillid jälle katki.

 • Reply Sirli 28. aprill 2018 at 09:40

  Olen prilli ja läätse kandja olnud Juba 13 aastat. Iga aastaga läheb nägemine Hullemaks ja Juba ammu on minul mõõt täis.

 • Reply Kadri 28. aprill 2018 at 09:40

  Mina soovin väga prillivaba elu. Minu elu prillikandjana on suht keeruline, sest need nõmedad prillid kipuvad kaduma, istumise alla jääma, lapsed kisuvad neid ära ja üleüldse ei näe ma prillipapana välja nii hot mama kui ma tahaksin.
  6 a tagasi, peale seda kui olin järjekordselt oma prillid lõhkunud, käisin ringi ühe sangaga prillidega. Isegi loengus käisin nii. Ja kui ma siis lõpuks selle viimase sanga ka ära lõhkusin, vot siis oli naljakas ? näpitsprillid. Sidusin kummiga pähe.

 • Reply Liska 28. aprill 2018 at 09:40

  Mina sain prillid 10 aastasena ja juba siis oli kohe -2, nüüdseks on miinus kasvanud -5 peale ja vanust on mul 30, ehk siis 20 aastat prillilandja olnud. Ma ei kujutaks elu ilma prillideta ette, st kui ärkan hommikul üles ja ei pea esimese asjana prille otsima ? see oleks vist päris vinge tunne!!

 • Reply Sirle 28. aprill 2018 at 09:39

  Ma kaotaks suurima heameelega oma prillid ära.?
  Ei taha läätsi ka kandma hakata, kuna mul mingid imelikud silmamöödud siis pean endale sobivaid tikutulega taga ajama. Ja kui pole neid siis pean tavalisi ostma, mis ei sobi üldse silma ja max 6h saan olla nendega.
  Ise olen juba üpris pikka aega möelnud, et minna sinna, aga aga pole veel siiani jöudnud?.
  Päikest☀️

 • Reply Oksana 28. aprill 2018 at 09:39

  Väga sooviksin, et minu õde Natasa saaks prillidest vabaks. Ta on üksikema ja kasvatab puudega last. Prillid tal lapsest saati, hetkel -7. Ise olen oma teise õega opil käinud, väga rahul. Tore oleks kui õnn talle naerataks, siis saaks ka kolmas õde nautida prillivaba elu. Ta on seda väärt.

 • Reply ivi 28. aprill 2018 at 09:39

  Soovin osaleda loosis.
  Ise prille ei kanna, aga mu pojal on -5,25 . Tänaval jalutab tuttavatest inimestest mööda kui postist. (kui prille või läätsesid ei kanna) . Ütleb, nagu kotis elaks või oleks ees silmaklapid. Kõik nii udune. Soovin, et ta saaks nägijaks :-)

 • Reply Alo Paurson 28. aprill 2018 at 09:38

  Karolin Pallo

 • Reply Mari 28. aprill 2018 at 09:38

  Mina ise – olen selle peale pikalt mõelnud, aga olgem ausad – alati olen pidanud investeerima kuskile, mis on hetkeliselt tähtsam ja jälle on jäänud see vaid unistuseks.
  Prillid sain 8 aastasena – ja laatseid olen kandnud viimased 15 aastat. Enamvähem nagu Mariann vist :) aga ma siiski puuan olla hoolikam ja valin laatsede osas viimasel ajal siiski parima kvaliteedi ja mitte rohkem kui kuu ajalised. Probleeme on olnudki poletike samuti. Paar aastat tagasi ostsin ka prillid juurde, nuud viimane nadal prillidega käinud :) lihtsalt puhkust oma silmadele. Ütleme siis nii, et ma olen vaga unistanud sellest, et uhel päeval näen ma oma kolme last hommikul koheselt, ilma et ma peaks tegema ei tea mis protseduure koigepealt. Samas ma mõtlen ka sellele, et kas just mina olen see kellel seda nii vaga vaja on, aga äkki kuskil on keegi kes vajab seda rohkem. Kindlasti ongi. Mina võib-olla mõne aasta parast ehk ei pea mujale investeerima ja saan teha seda iseendale, aga moni teine Vb ei saavutaks seda. Ma ei tea, ma jätan selle saatuse hooleks ? Igatahes kellegile see õnn naeratab ja minul on siiralt hea meel, kui see naeratab õiges kohas ? Tubli MALLUKAS – andsid nii mõnelegi minu küsimusele vastuse, lisaks kontaktid ja muidugi ka kellegile organiseerisid valja vaga ilusa nägemise – maailm, see on mida vaadata ❤️

 • Reply Anne 28. aprill 2018 at 09:38

  Mul pole küll väga suur miinus. Ja prille ei kanna (olemas on), aga ei meeldi. Iga kell olen nõus feilima sellepärast et ei saa selgelt aru, mis kirjas kui et panen prillid ette.

  Aga ei kujuta ette, mis tunne võiks see olla, kui näed kõike selgelt. Kui eristad värve ja kauguses viibivad asjad pole ainult hägused värvid, mis ühte sulavad.

 • Reply Helen 28. aprill 2018 at 09:37

  Tahaksin prillidest lahti saada küll ja olen ennegi mõtelnud, et äkki teeks operatsiooni, siiamaani on see jäänud kahjuks protseduuri kalliduse tõttu tegemata. Prillikandja olen olnud juba üle kümne aasta. Kui neli aastat tagasi esimest korda läätsed silma panin olin nii nii õnnelik et pisarad tulid silma – ma nägin nii selgesti kõike ilma prillideta. Tahaks nüüd nii selgelt näha ka ilma läätsedeta. :)

 • Reply Mellu 28. aprill 2018 at 09:37

  Oh, god! Täpselt selline loosimine, mida mulle vaja oleks! Hommikuti prillide otsimine on megatüütu, pluss vihma käes käies prillid juba sekunditega märjad ja juba korra klaasile pihta minnes on klaas must. ? prillide kandmine on tüütu, aga mulle juba aastaid väga vajalik, sest miinused on päris suured.
  Loodan, et õnn naeratab ja saan lõpuks ka ilma prillideta elust rõõmu tunda! :)

 • Reply Maki 28. aprill 2018 at 09:37

  Kannan lapsest saati prille, salamisi koguaeg soovin et võiks olla nägija. Päikselisel aastaajal on väga raske autot juhtida, päike paistab silma ja silmad pidevalt vesistavad. Üksikemana käib mul üle jõu ka vastavate prillide ostmine. Südamest loodan et õnn naeratab ja saan prillivabaks.

 • Reply sylva 28. aprill 2018 at 09:37

  Ka mina käisin paar aastat tagasi samal opil Leedus ja see oli parim otsus. Järgmine päev peale opi lihtsalt vahtisin suu ammuli kaugustesse. Kadunud on probleemid läätsega jamamisega, mis mu silmi tuksi keerasid ning saan muretult prille koju unustamata trennis ja autoroolis olla.
  Sooviksin, et seda kõike saaks kogeda ka mu mees. Pikalt on ta soovinud oppi teha aga pole olnud veel võimalik. Seega sooviksin,et ka mu mees nägija rõõme saaks kogeda :)

 • Reply Kadri 28. aprill 2018 at 09:36

  Soovin loosis osaleda, sest olen kasutanud läätsesid juba umbes 14 aastat. Igal hommikul läätsede silma toppimime on saanud küll rutiiniks ja ma ei oskakski enam ette kujutada, et seda tegema ei pea. Kui saaks hommikul silmad avada ja näeks kohe maailma selge pilguga.. See oleks kõige imelisem kingutus, mis üldse olla saaks. Jään lootma õnnele ?

 • Reply Tiia 28. aprill 2018 at 09:36

  Seda ma vajan pliis pliis. Peres on kasvamas 2-aastased kaksikud. Neile meeldib mu prille kiskuda peast ja kapi pealt. Ja olgem ausad, et raha nende kõrvalt säästa, et opile minna on keeruline, eriti kuna ma ise täiskohaga tööl ei käi.

 • Reply Hanna 28. aprill 2018 at 09:36

  Ma ise endale ei soovi aga võidu korral kingiksin selle oma mehele, kes on lapsest saadik prille kandnud, imeline oleks kui ei peaks prille enam kandma ?

 • Reply Marii 28. aprill 2018 at 09:36

  Olen noor 20 aastane neiu, kelle mõlemad silmad on nii pluss kui ka miinus ja ilma prillideta käimine ei tule kõne allagi. Prillikandja olen juba põhikoolist saati ja nagu noorele inimesele ikka kohane ei pannud ma ka koguaeg prille endale pähe, sest “nõme” oli. Tänaseks prillide mittekandmine tähendab aga tugevat miinust ja veidi vähem tugevat plussi mõlemas silmas. Väga tahaks saada nägijaks! Kui aga mina ei osutuks operatsiooniks sobivaks annaksin võimaluse oma emale.

 • Reply Hanna 28. aprill 2018 at 09:36

  Olen juba lapsest saati unistanud elust ilma prillideta! Tohutult tüütu on iga hommik neid prille pähe panna, sest ennem sa lihtsalt ei näe midagi. Ujumistunnid koolis möödusid ka VÄGA uduselt… hea, et veel basseini nägin. ? Nüüd otsustas mul aastane laps, et talle meeldib iga 5 minuti tagant mul prillid peast kiskuda ja need korralikult näpujälgi täis teha ja siis veel omakorda prillisangi vaja ju ka väänata….
  vihmaga õues olemisest pole ilmselt vaja rääkidagi… kojamehed vaja neile leiutada ?. Kahjuks endal pole võimalik kuidagi ise see raha kokku saada, sest noorperena ei jää kahjuks sellist vaba raha praegu..
  Oh kuidas unistan ajast, mil ma ei pea enam oma nägemise pärast muretsema! Jään õnnele lootma!
  Ilusat päeva teile!

 • Reply Renna 28. aprill 2018 at 09:35

  Mina kingiks võidu oma elukaaslasele. Prillid maksavad päris palju ja töö ning elu lapsega on nii mõnedki prillid katki teinud.

 • Reply Anne 28. aprill 2018 at 09:35

  mu kallis abikaasa, tal on üle poole oma elust prillid olnud ise alles 27.aastane ja tean kui väga ta sooviks prillivaba elu, sest 1)tööl on palju tolmu ja prille peab pidevalt puhastama ja see on vàga tûûtu 2) kuna ta tegeleb juba mitmeid aastaid jalgpalliga siis on väga vastik neid lààtis pidevalt silma toppida , vahepeal ei saagi panna kuna silm hakkab kipitama ? 3) lastega mângides on ka prillid temal takistuseks kuna mänguhoos on mitmeid kordi prillid eest lôôdud ja ujuma minnes peab ka neid lààtsi silma toppima ja see kôik on vàga vàga tüûtu .

  Me oleme kaalunud seda silma oppi teha aga kahjuks on alati kôik raha taga kinni , seega oleks see talle suurim kink ,sest tean kui väga ta seda soovinud on ❤️

 • Reply Kristi v 28. aprill 2018 at 09:35

  Minu mees Koit Videvik vajaks seda. Saaks palju paremini enda lastega mürada ja palju palju mugavam oleks elu ilma prillideta.

 • Reply Nele 28. aprill 2018 at 09:35

  See prillide kobamine on tõesti õudne ja pean tunnistama, et ma teen põhimõtteliselt samu vigu mis Sina omalajal – läätsesid kasutan oluliselt kauem kui 30 päeva (ei mäleta, millal viimati neid vahetasin :/), igapäev läätsevedelikku ei vaheta, korralikult läätsesid ära ei võta. Jah, ma enamasti ei maga nendega (kui muidugi ei jää kogemata), aga ma ei võta neid ka tõenäoliselt enne magamaminekut ära ja silma panen enamasti hommikul suht kohe. No eks kõik prillikandjad väikeste laste emad teavad, kui nõme see on, kui laps neid KOGUAEG eest ära kisub -.- Seega hädasid sada ja julgust opile minna olnud pole (noh, raha ka ilmselgelt mitte), aga kui nii saaks, siis ei jää muud lihtsalt ju üle ja ma saaks lõpuks olla õnnelik prillivaba inimene :D.

 • Reply Ellu 28. aprill 2018 at 09:34

  Mina sooviks selle sõbranna Merilynile suviseks elu suursündmuseks.
  Superäge kogemus minul ja soovitan!
  Seda päeva prillideta näha oleks väga eriline kogemus.

 • Reply Maria 28. aprill 2018 at 09:34

  Mina saadaksin oma hea sõbranna Greetel Eensalu silmaopile. Tal on päris kanged prillid. Ilma nendeta ta ei näe enda ettegi. Samuti kasutab ta ka läätsesid, kuna prillid on ta ära tüüdanud. Kuid ikkagi läätsed pole talle need õiged, sest tekitavad talle tugevaid peavalusid. Asja teeb kurvaks see, et ta on ilus ja noor naine, kes ei peaks sellist piina taluma ? Mina ja kindlasti ka Greetel oleks võidu üle väga hea meel, kuna tõesti see võit läheks õigesse kohta ?

 • Reply Birgit 28. aprill 2018 at 09:33

  Ma ei hakka siia härdalt enda, oma ema või koera vennanaise õe elulugusid kirjutama :D, aga selle “pimesi kompamise” koha peal tuli äratundmisrõõm küll. Mul mõlemad silmad -7 (äkki pealeg veel, pean tunnistama) ja kui õhtul ei mäleta, kuhu prillid panid, siis hommikul on noh… kenasti öeldes, halvad lood. Kaunikesti närvi ajab, kui inimesed hoiavad nina ees sõrmi püsti või näitavad sulle meetri kauguselt midagi, mille peale palud selle endale nägemiseks konkreetselt silmast sisse lükata, kui prille parasjagu ees pole. Vanust alles paar kümpsi ja natuke peale, aga eks väike hirm sees ikka, et varsti enam midagi ei näe. Igatahes, nagu superstaarisaates öeldakse, siis mina peaksin saama järgmiseks Eesti supernägijaks, sest miks mitte!

 • Reply Marje 28. aprill 2018 at 09:32

  Ooool see oleks just mulle. Oleksin väga õnnelik, kui näeksin oma armsaid pereliikmeid ilma topelt silmade. Iga sekund silmiavades otsin oma prille taga. (Ei suuda voodist väljagi ilma nendeta tulla.) Oh seda röömu kui seda enam tegema ei peaks . Eks harjumatu on ikka. Ja alguses ikka otsiks:D

 • Reply Liina 28. aprill 2018 at 09:32

  Oh, selline loosivõit oleks lihtsalt parim. Olen läätsekandja ja see on nii tüütu. Ilmselgelt olen mõelnud oppi peale, kuid hirm on nii suur, et vabatahtlikult pole seda teed läinud. Võit oleks suurepärane tõuge, millest taganeda ei saaks.

 • Reply Kristina 28. aprill 2018 at 09:32

  Mul on olnud eluaeg prillid. Niikaua kui üldse mäletan ennast. Aga olen alles 23(!!!).
  Tulemas on teine laps..
  Ja paratamatus on see, et ükskõik kui palju ma ka ei püüaks pere ja lapse kõrvalt raha kõrvale panna- tekivad ikka mingid ootamatud kulutused, kus tuleb säästud appi võtta.
  Ma oleks väga väga väga õnnelik,kui mul oleks võimalik peale teise lapse sündi see opp ikkagi ära teha.

  • Reply Mari 28. aprill 2018 at 09:40

   Siinkohal ma jäin isegi mõtlema, et minul on kolm last ja iga lapsega on lainud silmad -0,5 nõrgemaks :(

 • Reply Kaidi 28. aprill 2018 at 09:31

  Jaa palun, mul mõlemad silma pea -4 ja nii halb on, et ilma prillideta no ei näe midagi ja suvel ei saa päikseprille kasutada ja tahaks oma lapsi ka ilma prillideta näha, endal poleks kahjuks võimalust seda oppi teha, nii et heameelega võidaksin selle :)

 • Reply Birgit 28. aprill 2018 at 09:31

  Mina peaksin selle opi saama, sest siis ma ei peaks enam prillidega magama. :D
  Hetkel magan enamus ajast prillidega, et oma vastsündinut beebit näha, et kas kõik ikka korras tal ja ega ta oksendanud pole jne. Ta siis magab samas toas, aga oma voodis (vähemalt paar tundi ööst).

 • Reply Kaire 28. aprill 2018 at 09:30

  Ma läheks heameelega ise. Mul on mõlemad silmad -6 ja prille kandnud jubaa 9-aastasest saati. Olen harjunud elama prillidega aga eriti just suvisel ajal on tüütu nendega toimetada. Olen ka läätsesid proovinud aastaid tagasi. Käisin ka aastaid tagasi korra uuringutel (Refocuses), et kas mul oleks üldse lootust silmaopile ja tuli välja, et mul ühel silmal on mingi kiht õhuke. Nüüdseks on olemas uuem tehnoloogia ja see peaks sobima ka minu silmadele.
  Ma väga-väga rõõmustaks kui ma võidaksin. Ja kui peaks juhtuma, et ma ei sobi, siis prilli kandjaid sõpru on omajagu, kellest ühele üllatuse teha saaks.

 • Reply A. 28. aprill 2018 at 09:29

  Mina kingiksin oma heale sõbrannale. Kuna ta hetkel mind ja minu lapsi meeletult aidanud . See oleks talle kõige väiksem tasu selleeest, mis ta minu ja mu lastejaoks teinud on . Ja kui palju on mind toetanud . Paraku pole mul muud võimalust talle tänu avaldada, kui suure kalli ja tänusõnadega . Nii tahaks talle selle võidu anda. Ta on seda väärt !

 • Reply Kelly 28. aprill 2018 at 09:29

  Minu silmanägemine hakkas halvenema 6.-7. eluaastast ja tänaseks olen ma 24aastane ning kannan -4,5 läätsesid. Silmaarst ütles juba tollal, et minu halval silmanägemisel on üks väga tõenäoline põhjus – minu hobi. Nimelt alustasin ma üsna noore tüdrukuna võitluskunstide harrastamisega – karate, taekwondo, poks… See aga tähendab pidevaid lööke peapiirkonda.
  Prillid minule ei sobi. Noorena kaotasin, lömastasin ja lõhkusin ma neid valguskiirusel ja tänaseks on mul väikelaps (ja beebi tulekul), kelle näpujälgedes rohkemat prilliklaasil ei näe :)
  Seega olen ma tänaseks olnud aastalt aastale aina pimedam pea 18 aastat.

  Oleks uus tunne oma lapsed ja abikaasa ka kaugemalt kui paari meetri pealt ära tunda :)

 • Reply Koidu 28. aprill 2018 at 09:29

  Põhjus lihtne – tahan näha! Prillid on nii tüütud. Olen juba opi järjekorras ja oleks super saada see tasuta :)

 • Reply Gretu 28. aprill 2018 at 09:29

  Mina tahaksin, et võidaks minu poiss. Pidevalt ta on õnnetu, sest prillidega on pea võimatu näiteks autoga sõita, kui päike paistab ja ta üldse ei kannata musi teha, kui prillid on peas, sest suudan nendele kuidagi ikkagi pihta minna ja siis peab ta jälle neid puhastama hakkama. :D Kahe aasta jooksul on tal juba kahed prillid olnud, sest väga püsivad need asjad ei ole.. Pidevalt kirub, et elu oleks nii palju lihtsam nendeta.

 • Reply Helen 28. aprill 2018 at 09:29

  Mina ise! Kuna silmakuju tõttu ei ole mul võimalik läätsesid kanda. Läätse ja silma vahele ei pääseks niiskust ja see lihtsalt jääks mu silma külge kinni ja selle peaks silma pealt maha lihvima. Lisaks on mul plussid ja miinused mõlemas silmas, ehk ei näe normaalselt ei lähedale ega kaugele ? Tahaks ka nägijaks saada ??

 • Reply Kristiina Lummo 28. aprill 2018 at 09:29

  Tütar räägib sellest juba pikemat aega ja hea, kui ta oma tütart ja ema paremini näeks, kui praeguste pudelipõhjadega :) Karolin Pallo-le sooviks seda võitu küll.

 • Reply Janeli 28. aprill 2018 at 09:27

  Minu kalli abikaasa kaaslasteks on aastaid olnud prillid või läätsed. Sellest tulenevalt õhtuti pidevalt punetavad silmad.
  On tuttavad hetked, kui hakkab läätsesid ära võtma ja üks kukub? Eks proovi leida udukoguga oma ” silmad ” ülesse.
  Igapäevaselt kasutab prille – palju lihtsam oleks prillivaba olla. Tööl, kodus või sportides – koguaeg arvesta, et neile peale ei istu või ära ei kaota.
  Teeksin oma kalli abikaasa väga õnnelikuks, kui täidaks tema pikaldase unistuse! ?

 • Reply Mari-Liis 28. aprill 2018 at 09:27

  Mina vajaks ise väga seda oppi. Sain juba 5. aastasena prillid ning kohe saan juba 20. aastaseks. Pikk elu veel ees ja mis oleks veel parem kui saada endale hea nägemine. Väga tüütu on prille ja läätsi koguaeg kanda ja selle üle muret tunda, et kas võtsin need ikka endaga kaasa.

 • Reply Triinu Viirg 28. aprill 2018 at 09:27

  Ma sooviks seda lõikust väga. Olen aastaid mõelnud ja isegi alustanud raha kogumisega, kuid ikkagi on jäänud see unarusse! Yheks põhjuseks on kindlasti see, et olen terve elu ka kandnud prille ja nendega nii harjunud. Mul on haiguse pârast olnud kõrge vererõhk ja nyyd kui sain uue neeru , silmarõhk on langenud ja poleks paremat aega oma silmi yllatada millegi heaga?? Kliinikust olen ka kuulnud ainult head ning miks mitte kasutada sellist suurepärast võimalust ?

 • Reply Helen 28. aprill 2018 at 09:26

  Mina olen olnud kehva nägemisega terve elu – lapsena ma ei teadnud, et seinakellal on sekundiseier, sest ma ei näinud seda. Öösel taevatähti ei olnud ja ma ei saanud üldse aru, millest inimesed räägivad, mis tulukesed?! Telekat vaatasin nina vastu ekraani ja ma ei tea, miks mu ema ei kahtlustanud, et ma ei näe :D Igatahes õnneks tuleb enne kooli silmaarstil käia ja sain siis ka kohe oma esimesed prillid – suured ja roosad. Armastasin seda, et ma NÄEN aga vihkasin prille, sest et noh prillipapaks sain. Muutusin ajapikku prillide suhtes leebemaks. Suht kiiresti läks nägemine järjest kehvemaks, hetkel on prillid -6,5 ja -6 klaasidega ja läätses siis vastavalt -6 ja -5,5. Hakkasin läätsesid umbes ülikooli alguses (ca 7-8 a tagasi) kandma ja olen ka senimaani vaimustuses nendest kuuajalistest läätsedest – hommikul ärgates on õue vaadates PUUDEL LEHED ja trennis, ujumas jne on tore käia + ma saan autoga sõites päikeseprille kanda. AGA ma olen sama rumal olnud ja ei hoolitse oma silmade eest, nagu peab. Kannan läätsesid kuni kannatab ja siis panen uued. Võtan pm ära ainult siis, kui tõbine olen või miskit silma satub. Peaks vähemalt selle ühe läätsevaba päeva nädalas tegema. Ja kui olin viimast kuud rase, käisin silmaarstil, kes ütles, et rasedana ei tohiks üldse läätsesid kanda – 3 kuud enne vôtad ära ja 3 kuud párast sünnitust võib tagasi panna. Ma siis naersin, et veits hilja vist nüüd ja olin nahhaalselt läätsedega edasi, sest ma sünnitades poleks ette kujutanud, et ma seda poolpimedana teen, ma ikka tahtsin last näha ka :D igatahes proovin endale harjutada sisse selle ühe läätsevaba päeva nädalas ja olla silmadega leebem. Oleksin õnnejunn, kui saaksin silmad korda. See oleks nii uskumatu õnn et ma isegi ei kujuta ette, mis see tähendab :D

 • Reply Maira 28. aprill 2018 at 09:25

  APPPIIII see oleks minu unistuse täitumine. Nagu päriselt ka. Kui sinu blogi hommikul lahti tegin ütlesin endamisi, ma pean selle loosi võitma. Viimased pool aastat olen selle sama silmakliiniku kohtalugenud ja mõelnud,e t nii tahaks seda operatsiooni läbi teha, kuid hetkel väikse lapsega kodus olles, ei ole see rahaliselt olnud võimalik.
  Iga hommik nagu päriselt ka algabki prillide otsimisega, sest prillideta ei saa kuidagi olla. Mulle ei meeldi maailma udusena vaadata. Kuna mul on kodus aastane marakratt, kellele samuti mu prillid meeldivad, siis on ikka päris põnev see elu prillidega. Koguaeg lendavad eest, on näpujälgi täis ja seetõttu on prillid juba nii väsinud, et ei püsi ka korralikult ees. see kõik tekitab üha enam soovi JÄLLE prillivabalt elada.
  Seega jääb loota ainult parimat..et see loosiõnn Naeratab mulle ja ma saan elada PRILLIVABALT :)

 • Reply Kätlin 28. aprill 2018 at 09:24

  Mina ise vajaks operatsiooni. prille olen kandnud 9sandast klassist saati ja hetkel olen vaid 21 aastane :). muudkui mōtlen, et vōiks minn juba aga alati tuleb midagi vahele ja mōtteks on see jäänudki juba aastateks. Läätsi ma ei saa kanda kuna silmad on meeletult kuivad ja noh prillid suudan ma alati ära kaotada ??

 • Reply Mari-Liis 28. aprill 2018 at 09:24

  Mul oleks vaja küll silmaoperatsiooni. Olen tihti sattunud piinlikusse olukord, kus tänaval vmhivõõrale siiralt lehvitan arvates, et on minu sugulane/sõbranna/tuttav. Neid hetki on olnud rohkem, kui julgen tunnistada. Läätseid ma ei kanna ning prillidega ei ole soovinud õues viibida ka (lähevad uduseks kui toast õue/ õuest tuppa liigun) ja sellepärast säravalt võõrastele tänaval lehvitan. Samuti on sõbrannad tüdinenud mulle “silmadeks” olema, kui väljas käime- “ole kallis ja loe mulle, mis söögid/joogid seal üleval menüüs on”. Enamasti nad ikka loevad, vahel kiusavad ja lasevad mul ise kissitades lugeda. Loodan tulevikus nägijaks saada ning piinlike olukordade arvu vähendada ja ise baarides menüüsid lugeda, kõik oleksid palju rõõmsamad- mina, võhivõõrad ja sõbrannad/perekond

 • Reply Silvia 28. aprill 2018 at 09:24

  Ma saadaks sinna oma isa. Endal on ka mul prillid aga -0,5 mõlemad, niiet küllap oleks isal seda oppi rohkem vaja ?

 • Reply Anne 28. aprill 2018 at 09:24

  Sooviks minna korrektsioonile,sest halb nagemine segab mu tööülesannete täitmist, kui oled haige,siis läätsedes alati sügelevad silmad, kui tahad oobida kuskil ning unustad konteinerid,siis jalle uks suur mure… ja laatsed ei taasta su nagemist taielikukt, kui keegi osutab millegile,pead ikka pingutama silma ja lahemale tulema,et aru saama… lisaks kahjustavadki laatsed silma kihti,aga prillid ei sobi kahjuks ning elustiil on vaga aktiivne,ei saaks joosta nendega jne… olen tudeng ning raske leida aega ja raha,aga siin on selline voimalus,mis korraga lahendaks mitu probleemi… ??

 • Reply Triin 28. aprill 2018 at 09:23

  Ega siin mingit eriliselt originaalselt põhjust pole, miks just mina. Ma lihtsalt tahaks ka NÄHA. Perega spas käies, mitte oma mehelt küsida, et kas ta ikka näeb last vaid ise NÄHA. Kui hommikul ärkan ja laps midagi näitab ei peaks ma haarama prilli või teda lähemale kamandama, vaid ma NÄEN, mida mulle näidatakse.
  Sa töid need põhjused kõik ka ise välja ja loomulikult väärib iga prillikandja seda kingitust.
  Aga loomulikult tahan mina ikka kõige rohkem ?

 • Reply Laura 28. aprill 2018 at 09:23

  Ma alustan iga hommikut udus kobamisega, ning jaa on tüütu. Vahel lausa väga tüütu ja siis ei mäleta ma kuhu eelmisel õhtul prillid jätsin ja pea iga tasapinna oma ninaga läbi käima.
  Ma arvan et igaüks vääriks prillivaba elu, ja ei oskagi välja tuua ühtegi niiii erilist põhjust, miks just mina see õnnelik olema peaks. Aa mõnda põhjust tean ?. Ma pean vahel kissitama et näha kaugemale (kuigi prillid ees..) ja see tekitab kortse ning cammoon kes tahab olla kortsus ?. Ning ma tahaks suvel päikeseprille kanda (läätsedega hakkavad silmad kuivama). Aga noh..eks need ole ka iga prilliinimese probleemid ?.
  Unistanud olen silmaoperatsioonist aastaid, ja vahel võiks unistused täituda :)

  • Reply Laura 28. aprill 2018 at 09:25

   Aa ja mul 2 last ka, seega nendega mängides on alatihti mu prillid kuskile lennanu v pauke kirja saand. Nad saaks ka hüüda “jee, emme näeb!” kui ma oleks prillivaba ;)

 • Reply Maria 28. aprill 2018 at 09:23

  Mina sooviksin küll :)

 • Reply Anastassia 28. aprill 2018 at 09:23

  Minul nägemine hakkas halvaks minema esimeses klassis ja järjest läks hullemaks. Nüüdkseks on üks silm -6 ja teine -5,5. Olen tükk aega mõelnud, et teeks õppi, aga siis enne tulid tähtsamad asjad (laps, kodu jne). Kannan prille igapäevaselt ja läätsed üritustel ja suviti. Ausalt, kopp ees, tahaks nendest lahti saada. Juba sellelpärast, et saaks sporti teha, jooksmas jube tüütud.

 • Reply Paula 28. aprill 2018 at 09:23

  Tahaks väga prillidest lahti saada, olen neid pea terve elu kandnud. Mäletan, kui esimest korda läätsed silma panin, kui vabastav tunne see oli – näha prillideta! Nüüd olen ülikooli lõpetamas ja uue elu alguses, no küll oleks hea diplom nägijana vastu võtta. See oleks mulle kõige ilusam lõpukink :)

 • Reply Kati K 28. aprill 2018 at 09:22

  Ma annaks võimaluse sõbranna Monika Paele. Talle sobivad prillid ülihästi, aga ilma on palju mugavam (tean omast käest!)

 • Reply Geili Pärn 28. aprill 2018 at 09:22

  Sooviksin niiväga seda võitu. Prilli kandja olen juba alates põhikoolist. Nii tüütu on igahommik ärgata ja oma prille voodi servalt otsida ja klaase puhastada. Ja no muidugi kellel lapsed siis lastele meeldib veel eriti prille eest kiskuda. Oleks lihtsalt super hommikul ärgades selge pilguga oma pisikesele otsa vaadata. Jään lootma õnne :)

 • Reply Kätlin 28. aprill 2018 at 09:22

  See on nüüd küll selline loos, millest oleks patt osa võtmata jätta! Olen aastaid mõelnud silmaopi peale ja just nimelt teha seda dr. Solomatini kliinikus, kuid asi on jäänud ilmselt ettevõtmatuse ja hirmude taha, tahan olla kindel, et miinus stabiliseeruks ja enam suuremaks ei läheks.
  Olen prillikandja olnud 13 aastat, seega üle poole oma elust, miinus pole küll meeletult suur (-3), kuid piisavalt suur et rikkuda elu kvaliteeti. Olen samuti üks nendest kes hommikul pimedana voodi kõrvalt prille kombib.
  Väga-väga tahaks selle protseduuri võita!

 • Reply Sandra 28. aprill 2018 at 09:22

  Silmaopile tahaksin saata oma elukaaslase. Peres on kasvamas väike laps, kellele prillid väga palju huvi pakuvad ja selle pärast ei saa lapse isa tihti kodus prille kanda (ja läätsed ei sobi), mis rikub ta silmi veel rohkem. Kahjuks pere eelarvest lähimal ajal sellist summat välja käia pole võimalik. Ja no muidugi kuna tal on ka varsti sünnipäev tulemas, siis selline asi oleks ideaalne üllatus talle :)

 • Reply Karina 28. aprill 2018 at 09:22

  Appi, ma olen nii kaua oodanud, et kas see kliinik mingit loosimist ei taha teha :’) Mul on seda niiii vaja, minu silmanägemine on -9 kanti mōlemal silmal ja hetkel kannan läätsesid, mis tunduvad väga nōrgaks jäänud.. Tahaks nii väga seda võita, sest praegu mōjutab see väga palju minu elukvaliteeti ja enesekindlust.. Enesekindlust just selle koha pealt, et ma pole siiani suutnud lube ära teha, kuna kardan koguaeg, et äkki ma ei näe piisavalt. Nii tahaks vōita

 • Reply Erika 28. aprill 2018 at 09:22

  Ma olen juba mitmeid aastaid soovinud nii väga prillidest vabaneda võib isegi öelda et see on üks mu unistustest, aga pole seda saanud endale kahjuks lubada sest hinnad on minu jaoks ikka väga kõrged ja järelmaksu ma võtta ei soovi kuna ei tea kunagi mis elu võib ette tuua. Ma oleks nii õnnelik kui saaksin edasi elada prillivaba elu, saaksin lapsega koos ujumas käia nii et ei oleks kõik udune ning siis ei oleks ka seda muret kui prillid peaksid katki minema või nägemine halvenema et peab jälle uusi prille või klaase muretsema. Ma tõesti loodan et see unistus võiks nüüd täituda ???

 • Reply Agnes 28. aprill 2018 at 09:22

  Oi mina kui kotkasilm annaks selle enda armsale elukaaslasele, kes on pidanud prilliorjuses elama juba päris mitu aastat. Kuna ta neid päevasel ajal niisama kandma ei pea, küll aga autoga sõites ja nt kinos, siis on tal need kogu aeg kombeks maha unustada või sootuks ära kaotada. Kui hea meel tal oleks, et see tüütus ta kukilt kaoks! Mitte ehk minul, sest tegelikult olen ka ise prillide fänn ja ta näeb nendega päris äge välja… ??

 • Reply Kristel 28. aprill 2018 at 09:22

  Minu jaoks oleks see suur võit. Ma olengi üks nendest inimestest, kes igal hommikul kobab prillide järele. Olen veidi üle 20aasta vana, aga ilma prillideta ei näe midagi.
  Kõige hullem minu jaoks on see, et ma vahetan 2x aastas prille ja see on nii kulukas. Olen kaua mõelnud selle silmaopi peale, aga nagu ikka raha ei jagu.
  Olen Eestis käinud silmakontrollis mitmel korral läbinud ka mingeid teste. Aga nende tulemus on alati olnud selline, et ma pean nägema ka ilma prillideta, sest silmad on terved ja korras. Aga reaalselt ma ei näe ilma midagi. Ja siiani pole keegi aru saanud miks see nii on. Nii, et olengi leppinud hetkel prillidega. Kuigi tahaks elu ilma prillideta.

  Loodan, et õnn naeratab mulle ja ma saaks jälle näha nagu kotkas.??

 • Reply Helen 28. aprill 2018 at 09:21

  Mul endal on nägemine väga hea, aga peika unistab sellest protseduurist juba aastaid. Oleme just raha kokku saanud ja Lätti minekut planeerimas. Kui saaks veel tasuta, oleks mega – saaks selle raha hoopis uue kodu sisustamisele kulutada :)

 • Reply Kristel 28. aprill 2018 at 09:21

  Minu suurim soov oleks, et minu ema saaks silmaopile. Tema viimane aasta on väga raske olnud, pidi käima kolmel operatsioonil, millest viimane oli väga raske. Selle operatsiooni tagajärjed annavad siiani märku. Lisaks silmanägemise halvenemisele on halvenenud ka kuulmine. Oleksin väga õnnelik, kui saaksin talle kinkida tema silmanägemise tagasu paremaks ?

 • Reply Aigi 28. aprill 2018 at 09:21

  Tahaks ka ise väga. Kuna kooliajast saadik juba määrati prillid, esialgu kandmiseks ainult siis kui tuleb vajadus, kandsin mina koguaeg. Juhtus kuidagi et mitu paari läks katki. Ühed murdis väike õde kogemata pooleks kui mulle hommikul prille tooma tuli. Nüüdseks kannan läätsi, kuid tahaks väga ka nendest lahti saada. :)

 • Reply Karolin 28. aprill 2018 at 09:21

  Üpris raske on hommikuti ärgata kui ei näe silmi avades midagi peale udukogu. Isegi pesemas käies peab kompama udus kas ikka leiad shampooni või pesed hoopis millegi kolmandaga pead :D (ok see oli liialdus)
  Aga väga tahaks normaalse inimese kombel näha ja prillid pooleks astuda

  • Reply Mallukas 28. aprill 2018 at 09:25

   Kui ma veel “pime” olin, siis panin šampoonipudeli ümber patsikummi, sest liiga tihti haarasin ma šampooni asemel palsami ja vastupidi :D

   • Reply Karolin 28. aprill 2018 at 09:46

    Kui ma kohe nüüd operatsioonile ei saa, siis juhtub minuga varsti sama :D

 • Reply Sigrid 28. aprill 2018 at 09:20

  Ma unistan sellest opist pea iga päev. Ma ei mäleta enam seda aega , kui prille kandma ei pidanud. Mäletan vaid niipalju et koolis käies ühel päeval ma enam tahvlile ei näinud. Üleöö. Ja alates sellest on mu silmanägemine nõrgenenud. Nüüd viimased poolteist aastat umbes on püsivalt mõlemad silmad -5.75. Ilma prillideta ei saa, sest siis ei näeks mitte midagi. Lastega mängides pean ka alati ettevaatlik olema, et piki prille ei saaks. Samuti tööl ebamugav ja just saingi oma uutele prillidele tööjuures pesumasina tõttu kriimu. See opi võitmine oleks kui unistuse täitumine!!! Blogi loen ka praegu iga päev, kuid palju mugavam oleks seda kohe ärgates teha nii et prille kobama ei peaks!

 • Reply T. H. 28. aprill 2018 at 09:20

  Tere! Ma olen kandnud prille kuskil põhikooli ajast ja siis otsustasin üle minna läätsede peale. Kahjuks silmaarstil käimine toob alati pettumuse, kus teatab, et nägemine on taaskord halvemaks läinud, kuigi ma teen kõik selleks, et miinus püsiks. Hetkel on mu miinust pea 4. Iga päev tahaks olla prillivaba, läätsevaba. Jah, on küll tüütu otsida oma prille ja igal hommikul läätsesid ette panna, kuid see eest ei jää muud üle. Ma olen noor inimene, kellel 10 aastaga võivad silmad olla väga hullus seisus ja silmaoperatsiooniks raha leidmine on tudengile raskendatud. Oleksin õnnelik, kui saaksin selle võidu.

 • Reply Kerli P 28. aprill 2018 at 09:20

  Oeh, mina soovitaks iseennast. Olen alates 12ndast eluaastast prille kandnud. Ema ja isa mõlemad prilli kandjad. Mul vist silmad juba mõlemad miinus 5. Veel häguselt mäletan kui käisin algklassis ja hommikuti köögist sai vaadatud multikaid ja samalajal putru söödud.. ohh, nägin nagu kotkas. Ja nüüd olen pime…ilma prillideta ei näe ma mitte essugi. Ja jama koguaeg nendega, küll sangad väljaveninud, kukuvad ninalt alla…siis talve “rõõmud” kui lähevad klaasid uduseks. Niinii unistan prilli vaba elu, see üks mu suurtest unistustest. Mu hea sõbranna ka just käis seal aga mina sellist raha kuskilt kokku ei sebi :( Peaks isegi mainima, et ei tunne end ka nooh, voodis hästi kuna näen ju uduselt, vb mingi loll vabandus aga kahjuks mulle mõjub nõmedalt see, tahaks ju näha…

 • Reply Aire 28. aprill 2018 at 09:20

  Sooviksin väga! Kuna prille olen omanud juba eelkoolist peale, siis ei teagi, mis tunne ilma nendega olla on.. Jube tüütu on koguaeg mõelda, kas saan midagi teha ilma, et prillid ei segaks või minema lendaks.. Läätsede kandmine on ka tüütuks muutunud ja kui aus olla, siis ei ole need minu jaoks ka mugavad.. Miinust on 3,5 ja 3,75.. Oleks ju tore üks päev ärgata ja näha maalima selgemalt.. Isegi ei kujuta seda tunnet ette, et näeksin ilma prillideta selgelt.. Ilmselgelt üks suurimaid unistusi..

 • Reply Ingrid M 28. aprill 2018 at 09:19

  Oii ma viskaks oma prillid ammmu nurka! No nii tüüütu on see asi. Laps kisub koguaeg ja varsti on mu prillid jupppideks. Tahaks ärgata nii, et näen kohe selgelt ja pole vaja hakata prillle ette ajama ? Tööjuures oleks ka lihtsam, kui arvuti taga töötades, saaks ilma hakkama.
  Kandnud juba 247 prille vist mingi… 6aastat ?

 • Reply Jaanika 28. aprill 2018 at 09:18

  Mina annaks võimaluse oma Emale. Emadepäevaks hea üllatus ?
  Saaks lõpuks prilli vabaks ja hetki nautida, mitte pidevalt küsides: ,, Kus mu prillid on? ”
  Muudame mälestused selgeks – mitte uduseks ?️.

  Kiidan loosi!

 • Reply Anni 28. aprill 2018 at 09:18

  Minu kallis ema! See oleks supper emadepäeva kink talle, ta on mind nii palju aidanud elus ja mis saaks olla veel parem kui teha talle selline vinge kingitus!

 • Reply Ann 28. aprill 2018 at 09:17

  Mina vajan väga silmaoppi! Sain juba 8 aastaselt prillid, hetkel olen 21 ning imeline oleks oma 22-eluaastat alustada nägijana ja ilma tugevate peavaludeta (silmade kissitamisest). Jääme nüüd lootma, et kõige muu kõrvalt naeratab ka õnn :)

 • Reply Kristina 28. aprill 2018 at 09:17

  Mina sooviksin võita operatsiooni oma emale :) Ma ei teagi täpselt, kui suur miinus tal on, aga väiksem kui 6 kindlasti mitte. Ta ei näe ilma prillideta ikka mitte midagi, õnneks geenid on nii helded olnud ja mulle isa nägemise andnud, seega ma isegi ei kujuta ette mis tunne see on, aga usun, et väga kohutav. :(

 • Reply Kätu 28. aprill 2018 at 09:17

  Minu suur unistus on taas näha ilusti ja selgelt…..küll oleks hea oma silmaga ikka näha kaugele, mitte ei pea kissitama ja udukogu vaatama. Lapsed on eluõnn ja tahaks ikka neid näha oma silmaga alati!

 • Reply Joanna 28. aprill 2018 at 09:16

  Mul tulemas autokool mais.. ning prillid olnud 10 aastat .. aga pean autokooliks uued prilliklaasid saama sest silma nägemine halvenenud .. olen aus blogi ilma prillideta näen ..aga kaugelt lugedes ei näeks :D ..aga oleks hea kui juhilubadel ei kajastuks prillid ning saaks hoopis päikseprillidega rooli taha istuda :)

 • Reply Tiina 28. aprill 2018 at 09:16

  Mul on silmanägemisega on õnneks kõik hästi, aga võidu korral tahaksin kinkida selle võimaluse oma mehe õele. Ta on tahtnud seda teha juba 10 aastat, aga ikka tuleb vahele muid olulisemaid asju, mis paneb selle unistuse jälle ootele. Loodan, et fortuuna aitab mul tema unistuse täita :)

 • Reply Liina 28. aprill 2018 at 09:16

  Mina väga tahaks. Prillidest olen nii tüdinenud.. eriti suvel. Läätsesid tihti kanda ei saa, kuna silmad muutuvad nendega üldjuhul liiga kuivaks.

 • Reply Kai 28. aprill 2018 at 09:16

  Olen olnud juba aastaid prillikandja. Kuigi miinus pole meeletult suur (-1.75 ja -2.25) siis ilma prillideta ei näe ma midagi. Isegi 3 meetri kaugusel olev inimene on udune mu jaoks. Ja see on nii häiriv, et midagi selgelt ei näe. Läätsede kandmine on suhteliselt tüütu, sest silmad muutuvad kuivaks ja tundlikuks. Oleksin üliõnnelik kui võidaksin! ?

 • Reply Merka 28. aprill 2018 at 09:16

  Oma prillid visksks küll kus see ja teine :D niigi kahe aasta jooksul kahed prillid ära lõhkunud.. Nüüd juba mõnda aega operatsioonile mõelnud kuid noh.. Kuna nii noorelt tugevus – 4,5 siis ilmselt on hirm, et sellest pole kasu ja aasta hiljem samas seisus tagasi :D

 • Reply Triin 28. aprill 2018 at 09:16

  Mul on endal olnud prillid väiksest peale, aga selline imelik lugu on, et vasak silm ei näe kaugele ja parem ei näe lähedale. Lisaks on vasak silm veel nö “tavalise silma kujust erinev”. Seda muidugi väliselt märgata pole.
  Kuna miinust või plussi ei ole nii metsikult palju, tahaksin selle silmaopi hoopis oma emale kinkida, kel miinust rohkem, kui minul.
  Ta küll alles soetas endale uued lahedad prillid, aga ka tema on aastaid juba läätsedega mässanud (muidugi korralikult õhtul ikka ära võtnud :D) ja nii vahva oleks ta hoopis silmaopile saata, et talle rõõmu valmistada ja elu natuke mugavamaks muuta :)

 • Reply Jekaterina 28. aprill 2018 at 09:16

  Soovin ka osavõtta loosist äkki õnn naeratab :) tahaks silmanägemist paremaks vajan prille juba jupp aega aga ei jaksa osta prilliretsept peaaegu aasta juba rahakotti vahel.

 • Reply Carolina 28. aprill 2018 at 09:15

  Sooviks loosis osaleda küll :)
  Silmanägemine juba lapsest saadik halvenenud. Sõidan iga päev autoga ja olen ekraanide taga.

  Ega paremaks ei lähe.
  Ühel päeval tahaks ilma -100 prillideta lapsi näha :)

 • Reply Jaanika 28. aprill 2018 at 09:15

  Appike see ju mega suur asi ?? ma juba oma 10 aastat prille kandnud kui mitte rohkem ? ja iga korraga miinus suureneb varsti vist shampuse pudeli põhjad ees?. Isegi lapsed alati ùtlevad kui prille ees pole et emme sa ei näe ju meid pane prillid ette ??. Ligidale ikka näen aga naljalt ilma olla ei saa siis olen piilukil ja ikka ei näe. Nii et targem prill ette lükkata ??. Kuigi mega supper oleks selline asi vòita ja olla ülejäänud elu prillivaba ?? . Siis saaks isegi päikesega ikka päikseprille kanda mitte silmi katta et liiga err päike . Näpud ja varbad appi et saaks selle silmaopi omale ????

 • Reply Aivi 28. aprill 2018 at 09:15

  Mina tahan! Prillid on aastatega nii ebameeldivaks muutunud. Ei kannagi enam igapäevaselt, vaid koban udus. Läätsed ei sobi kohe üldse. Tahan ka ühel heal päeval maailma HD-s vaadata :)

 • Reply Siret 28. aprill 2018 at 09:14

  Ma tahaks küll ise minna, alates pubekast prillikandja olnud. Üldse ei viitsi seepärast ujulas/spas käia. Tüütu on. Ja no suvel päikeseprille ei saa üldse kanda. Kasutan küll läätsesid ka, aga ei viitsi neid lihtsalt õue minekuks panna. Mulle kuluks marjaks ära.

 • Reply Elina 28. aprill 2018 at 09:14

  Aaaaaah, ma niiii pikalt juba jälginud ja mõelnud just sinna seda oppi tegema minna, aga kuidagi julgusest puudu jäänud, praegu olekski super hea võimalus see ara teha :)

 • Reply Liis 28. aprill 2018 at 09:14

  Mu elukaaslasel oleks seda megalt vaja, tal üks silm -6,5 ja teine ca -4,75 vb panen veitsa mööda aga nii ta umbes on. Kannab prille mida teibib, no ta ei raatsi uusi ka osta. :D Tihti peale tööd tehes kukuvad need eest ära lausa. Tõesti sooviks, et ta kunagi ilma prillideta lugeda saaks.

 • Reply Anna 28. aprill 2018 at 09:14

  Ise ma prille ei kanna, aga peika kannab küll. Nii sooviks, et ta neist lahti saaks, sest praegu on nii et kaisutamise ajal saan mina kogu aeg prilliraami nurgaga tou.

 • Reply Kätlin 28. aprill 2018 at 09:13

  Minaaa pean saama selle operatsiooni, sest tahan ka prillideta maailma näha, ilma silmi kissitamata. Maailma kõige tüütum on prillilapiga klaase nühkida, et üldse midagi näha oleks. Ei tea kas minu esimene võit siit tulemas? ☀☀☀

 • Reply manna 28. aprill 2018 at 09:13

  Just nädala eest rääkisin mehele, et peaks selle ette võtma, et nii siiber on, et suvel ei saa päikseprille kanda ja kui prille pole ees, siis kõik on nii udune ja eriti piinlik on linnas, kui kedagi ära ei tunne. See oleks küll mega, kui loosiõnn naerataks. Miks just mina peaksin võitma? See teeks mind väga-väga õnnelikuks :)

 • Reply Maie 28. aprill 2018 at 09:13

  Olen sammuti juba aastaid tahtnud seda oppi teha, kui kõik seisab ikka raha taga kinni. Juba teisest klassist alates hakkasin prille kandma aga siis narriti ja ei tahtnud väga kanda, pigem istusin ees reas koolipingis ja kissitasin silmi. Nüüdseks olen kohe 24 aastaseks saamas kannan prille igapäevaselt ja -3,50 prillid.

 • Reply Greete 28. aprill 2018 at 09:12

  Olen küll kõigest 18-aastane, kuid tahaks nii väga perfektselt nägijaks saada. Kannan igapäevaselt prille, olen ka läätsesid kaalunud, kuid kuna ma selline udupea, siis vanemad ei soovita riskida.

 • Reply Kris 28. aprill 2018 at 09:12

  Sest ma olen prillideta pimekana ja no jubedalt on segama hakanud prillid – külmast sooja astudes ei näe midagi ka prillidega, lastega mängides nad ainult sikutavad ja tirivad neid ja noo lisaks ilmselgelt tahaks ju igast fäänsisid tavalisi päikseprille kanda :)

 • Reply Getter 28. aprill 2018 at 09:12

  Soovin osaleda!

 • Reply Päevalilleke 28. aprill 2018 at 09:11

  Minu kallis abikaasa! Silmanägemine on väga halb aga siiani lihtsalt keeldus kontrolli minemast… 5. Mai on aeg kirjas ja 100% kindel, et prillid ta saab ka. Kuna üks tavakontroll oli, kus juba öeldi ka, et nägemine halvenenud. Ja ta ei näe vahepeal nagu üldse ütleks, ei suuda miskit välja lugeda, mida mina näen täiesti selgelt. Naljatasin, et 30 sünnipäevaks (saab 30. Aprill nüüd 29) kingin talle selle opi, kui võimalik :P Paneks tema perega rahad kokku või mõtleks miskit välja. Ehk ei ole nali, kui suudaks teostada ära selle idee. Maja ostu unistus siin ees, lubade tegemine jne, seega eks näeb. Igatahes kingiksin talle selle opi, et ta nägijaks saaks!

 • 1 2 3 5