KINGILOOS

VÕIDA TASUTA SILMAOPP!*

28. aprill 2018

Üle kolme aasta tagasi, 2014. aasta detsembrikuus sain ma Dr. Solomatini silmakliinikus nägijaks. Kui ma tol hetkel mõtlesin, et küllap elu peale silmaoppi parem on, siis ei osanud ma aimatagi, et selline “väike” asi elu nii palju muuta võib. Ega inimene ei oskagi ju igatseda midagi, mida tal iial olnud ei ole. Nüüd olen ma aastaid hästi näinud ja ma ei kujuta enam seda elu ettegi. et ma ärkaks hommikul, kõik oleks hägune ja ma hakkaks kobamisi enda prille otsima. See tundub kohutavalt ebameeldiv ja tõele au andes, oli ka. Ma mäletan üht korda spas, kus ma unustasin läätsed maha ja üritasin seal pimedana aru saada, et huvitav, milline nendest meestest Kardo on…

Kuna selle kohta on mulle läbi aastate väga palju küsimusi tulnud, siis vastan neile kõigile nüüd korraga, et kui keegi googeldab “Silmaoperatsioon Lätis”, “Solomatini silmakliinik” või miskit muud säärast, mis otsingutega siia blogisse jõutud on, siis saaksid nad oma vastused kenasti kätte.

Mis miinus sul enne oli ja kas on ajaga halvemaks ka tagasi läinud? Ma täpselt ei mäletagi, üks silm oli miinus kuus, teine nelja viie vahel, kui ma puusse ei pane? Peale silmaoppi olin ma täpselt null, kuid eelmise aasta seisuga käisin ma silmakontrollis, sest mulle tundus, et see haigem silm oli natukene nõrgemaks muutunud. Arst leidis, et silm on maksimaalselt -0,25 ja ei tahtnud mulle isegi mitte prille kirjutada, aga mulle nii meeldivad prillid ja need on minu meelest päris ägedaks aksessuaariks, eriti kui neid kandma ei PEA. Loodan, et see vastab ka neile, kes on minult uurinud, et miks mul mõnikord piltidel prillid on, kuigi ma ju silmaopil käinud olen.

Miks valisid just Solomatini kliiniku? Olen kuulnud, et seal pole operatsiooni kvaliteet nii hea kui Eestis? Ma ei oska selles suhtes kommenteerida, sest ma ei ole arst, aga mina jäin enda operatsiooniga küll rahule. Kogu teenindus oli viisakas ja sõbralik. Kõike seletati põhjalikult ja nagu näha, siis tulemused kestavad siiani. Kindlasti mängib rolli ka pea poole soodsam hind, kui ma toona Eestist leidsin. Muuseas, ma pidin ühe öö kauem Riias olema, sest mulle ei saanud tavalist Lasikut teha. Arstid otsustasid siis mulle teha hoopis PRK ehk pinnapealse laserkorrektsiooni, mis oli ainuke võimalik meetod minu silmade puhul. Arstid hoiatasid ka mind selle eest, et minule tehtav operatsioon on siiski pikema paranemisprotsessiga kui tavaline Lasik, aga see olevat ainus viis mind prillivabaks teha. Mis seal ikka, olin nõus ja ei kahetse!

Miks ei saanud sulle tavalist Lasikut teha? Siinkohal ma pean teile rääkima natukene piinliku loo. Nimelt teavad vist kõik läätsekandjad ja muidugi isegi ka need, kes ei kanna läätsesid isegi, et läätsed tuleb iga õhtu ära võtta. Minu ema rääkis mulle sellest juba oma 10 aastat tagasi, kui ma hakkasin läätsesid kasutama ja vigises pea igal õhtul mu ukse taga: “Mariann, võta läätsed ära!”. Mõnikord võtsin ja mõnikord ei võtnud. Ema küll ähvardas, et kui ei võta, siis tuleb hirmus silmapõletik ja see on väga valus ja paha, aga kuna mul seda kunagi ei tulnud, siis ei võtnud seda hoiatust kuigi tõsiselt.

Viimased aastad ostsin ma need tavalised 30 päevased läätsed ja ma võisin neid lebolt KUID kasutada. Hea kui kuus paar korda ära võtsin. Lõpuks, kui silmad juba liiga sügelema ja kipitama hakkasid, siis ma võtsin nad ära ja ostsin uued. Mõnikord võtsin ära ja natukese aja pärast kasutasin jälle, nagu mingi loll!

Midagi hullu ei juhtunudki, ainult mingi aja pärast muutusid silmad inetult punaseks ja veresooneliseks ja öösel läksid mega rähmaseks. Kui ma seda siia praegu kirjutan, siis ma ei saa aru, miks kurat ma enne mõistust pähe ei võtnud, kui mul endal nii tohutult ebamugav olla oli, aga oh ei. Miks ometi? Palju kergem on ju ebamugavustundega ringi joosta ja oma silmi rikkuda, eksole? Selline käitumine kulutas mingisuguse kihi mu silmas ära ja kui ma oleks kliinikusse sattunud paar aastat hiljem, poleks mulle saanud sedagi oppi teha, mis tehti. Veel hullem, mingi 10 aasta pärast poleks ma saanud üldse läätseidki enam kanda ja olukord oleks võinud väga nadisti lõppeda. Kuulake neid läätsenõudeid, need on olulised!

Kaua protseduur kestis? Umbes 10 minutit ja see osa küll valus polnud, pigem väga imelik!

Kas oli valus? Ma olin väga üllatunud, kui saalist välja astudes ei olnudki ma sootuks pime ja valudes, nagu ma eeldanud olin. Vastupidi, ma nägin paremini kui kunagi varem ja valus ka üldse ei olud. Siinkohal tegingi ma oma esimese vea ja läksin liiga julgeks. Kuigi mulle öeldi, et ma heidaks magama ja ostaks endale valuvaigisteid, tundus see nii mõttetu, sest mul ju polnud und ega valus. Seega läksime me sõbrannaga hoopis lõunatama, veinitama ja linna peale jalutama. Tuule ja külma mõjuna olid mul kaitseläätsed paigast nihkunud ja seetõttu oli mul üks hirmus-hirmus öö. Ei olnud valuvaigisteid ega miskit. Ma arvasin, et ma ei suudagi enam iial silmi lahti teha ja helistasin isegi hommikul kell 7 oma arstile (kes reaalselt siis ka telefonile vastas ja mu maha rahustas). Jah, nii et see esimene öö ma küll mõtlesin, et MIKS ma selle opi tegin. Aga järgmine päev pandi mulle uued kaitseläätsed ja valu kadus koheselt.

Umbes nädal aega oli minul vaade natukene udune ja silmi hõõruda ei saanud, aga samas kõik need teised, kes Lasiku said, olid juba järgmine päev omadega tipp-topp. Seega jah, eks ma oma lollusest tegin selle kogemuse natukene valusamaks, kui see olema pidi. Soovitus – kuulake, mida teile räägitakse ja tehke ka nii. Meile öeldi, et minge peale oppi hotelli ja pange silmad paariks tunniks kinni. Kas ma tegin seda? Ei…

Samas kui ma seda valu praegu meenutan, siis ma mõtlen, et ma oleks valmis olnud palju kauem seda kannatama, sest ma NÄEN iga päev ja kogu aeg. Seega jah, ei pruugi olla valus, aga ma hoiatan, et võib olla ka. Et oleneb, kui hea laps ise oled ja kui pekki sa oma silmad enne keeranud oled. Igaks juhuks võid kotti mõned valuvaigistid pakkida, ega nad leiba küsi. Ja päikseprillid võta kaasa, valgus on ere!

Kas hotell ja bussipiletid olidki nn kohe hinna sees, või maksti see raha hiljem tagasi? Oli hinna sees jah. Midagi juurde maksma ei pidanud, isegi kui ma pidin ühe lisaöö Riias veetma, ei küsitud ka selle eest midagi juurde, sest nad ise tahtsid mind veel ühe öö jälgida. Praegu nende kodukalt vaatan, et hinnas ongi kaks ööd, aga meil said kõik peale minu juba peale esimest ööd koju. Ahjaa, ravimid sain ka nende käest kaasa!

Mis keeles seal suhelda saab? Inglise ja vene keeles, kuid kui kumbagi keelt ei oska, on terve aeg teiega kaasas ka Eesti tõlk!

Tahan, kannan prille!

Tahan, olen ilma!

No öelge nüüd ausalt, kas on mu lugejate seas neid, kes iga hommikul alustavad pimesi prillide järgi kobades? Kas on sellest kohutavalt kopp ees? On, eks? Ärge muretsege, ustav Dr. Solomatini Silmakliinik ja veel ustavam Mallukas tulevad sulle appi ja üks inimene võidab endale võimaluse ülejäänud elu Malluka blogi ilma prillideta lugeda. Okei, arvatavasti saad sa muud ka peale oppi ilma prillideta teha, nii et ole sa aga lahke! Tahad loosis osaleda? See on väga lihtne – jäta siia kommentaar, miks just sina peaksid tasuta silmaopile saama (või miks ka mitte keegi teine, kelle sa võidu korral nägijaks saama saadaks) ja juba 4. mail loosingi üheskoos Dr. Solomatini Silmakliinikuga võitja välja! Äge värk, eks!

Ps! Kui võitja osutub peale uuringuid operatsiooni jaoks ebasobivaks (näiteks seesamal põhjusel, mis mul “raskema” opi kaela tõi), siis saab võitja ise valida, kellele ta enda võidetud operatsiooni edasi pärandab. Olgu see siis sõber, pereliige või töökaaslane.

Soovitan kõikidel osa võtta, sest kaotada on ainult prillid!

Lisainfot operatsiooni ja kliiniku kohta saad nende Facebooki lehelt, mis asub SIIN ja nende kodukal, kuhu saad SIIA klikkides!

*Postitus ja loos sündinud koostöös Dr. Solomatini Silmakliinikuga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

1 502 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Kaarel 2. mai 2018 at 22:17

  Tere
  Algklassidest alates on minu silmad iga-aastaga aina hullemaks läinud. Hetkel gümnaasiumit lõpetades, püsib miinus ilusti 4,5 juures. Elu oleks kohe palju lillelisem kui ma näeks ilma prillideta/läätsedeta inimesi päriselt, mitte vaid häguseid piirjooni neist. :)

 • Reply Merit 2. mai 2018 at 22:13

  Olen juba aastaid tahtnud minna Dr. Solomatini Silmakliinikusse silmaopile, aga ütlen ausalt ei ole olnud piisavaid rahalisi vahendeid. Samas on iga päev nii tüütu kontrollida, et prillid alati oleks kaasas, muidu on maailm nii udune. Ausalt tahaks maailma näha taas läbi oma silmade nii värviliselt ja selgelt nagu see tegelikult on! Ja kui nägemine korda saaks, siis vabaneksin ka nendest pinge peavaludest, mis silmade pingutamisest iga õhtu piinavad..see oleks nagu kaks kärbest ühe hoobiga! :)

 • Reply Maire 2. mai 2018 at 22:08

  Hei Mallukas!

  Oooh,prillikandja olen suht väikesest plikatirtsust saati olnud.
  Oma esimesed prillid sain koolis käies,aga kellele neid kanda oleks meeldinud… :(
  Nüüd vanemas eas kahetsen,et ei kandnud prille regulaarselt,sest miinus on ikka päris kole asi…
  Töö juures oleks jube hea,kui näeks inimesi ja teaks kellele praed viia…
  Ma võin prille kanda,aga samas mul on nii tundlikud silmad et kohe teps mitte ei kannata eredat valgust…Autoga sõites on topelt prillid ees,sest ma ei näe muidu sõita :O
  Tahaks oma plikatirtsud ka kaugelt ära tunda :D

  Edu sulle Mallukas oma blogiga ja prillist prii loosiga :)

 • Reply Ille 2. mai 2018 at 22:00

  Tere, mina kingin operatsiooni endale.
  Mind aitak see, kui ei peaks prille kandma. Olen nii kaua seda soovinud :)

 • Reply Liina 2. mai 2018 at 21:55

  Mina, sest tegin opi 5 aastat tagasi, kuid nägemine on siiski taas kehvaks läinud. Silmad on väsinud ja pilt udune, pimedas on eriti hull, üldse ei näe :(

 • Reply Mirella 2. mai 2018 at 21:48

  Mina peaksin võitma selle operatsiooni kuna olen prille juba aastaid kandnud ja enam tõesti ei ole tahtmist. Olen uurinud samuti Dr. Solomatini silmakliinikut ja kui ma ei peaks võitma, siis kunagi kindlasti sinna oma sammud sean. Samuti nagu blogis kirjeldatud, otsin ka mina iga hommik ja ka päevas mitu korda prille taga, on ka olukordi, kus pean abi paluma, et neid leida.

 • Reply Kadi P 2. mai 2018 at 21:47

  Sooviksin maailma näha selgelt. Maailm on nii ilus, kui pilt on selge. Aga prille ei saa alati kanda. Ja ma näen ilma palju kenam välja. ? Meikida on ka jube nädi, kui ei näe.

 • Reply Mai 2. mai 2018 at 21:45

  Mina kingiksin operatsiooni oma kallile peiksile. Ta on läätsekandija aga see on jube tüütu, kuigi on olemas ka prillid, siis neid häbeneb jällegi.. Ilma on täitsa nadi olla, sest ei näe miskit selgelt. Oleme opist rääkinud küll, kuid ütleb, et ta ei julgeks minna.. vot just tahaksingi võita, et öelda, ”tavai, asjad kokku ja leegid!” ;)

 • Reply Janeli 2. mai 2018 at 21:41

  Olen pidanud prille kandma algkoolist saadik ja oii milline äratundmis “rõõm” spa külastustega :D, nii mõnigi piinlik olukord.
  Kuna mina läätsesid ei kasuta, ootan seda päeva, mil saaks näiteks päikesega autot juhtida päikeseprillid ees või eristada nägusid teisel pool tänavat, kui olen parasjagu otsustanud päikeseprillide kasuks. Ja tõesti tobe on igal hommikul (nüüd olles väikelapse ema, ka nii mõnigi öö) kobada voodiserval prille, et ainult udukogu poleks silme ees. Eks seda nimistut võiks jätkata üsna pikalt. Väikesed asjad elus, mis pakuksid väga suurt rõõmu :)

 • Reply Karmen 2. mai 2018 at 21:37

  Mul on meeletult hea Ema kes on terve Elu endale mees kohustusi peale kanda võtnud. Kes ainult rabab 24/7 tööd ja ennast täielikult unarusse jätnud. Selleks,et Peres oleks kõik olemas!Kuna ta ise on autojuht siis oleks temale laser silmaoperatsioon ideaalne. Saaks vähemalt millegi pealt raha säästa ?

 • Reply Tiina 2. mai 2018 at 21:33

  Ma olen lihtsalt tüdinenud nende prillide ostmisest ja otsimisest. Tahaks prillidest vabaneda ja elu nautida. Kuna silmamunad on erinevad ei saa ka läätsesid omale osta. Liiga kallid.

 • Reply Elis 2. mai 2018 at 21:27

  Korras ja selge nägemine on minu üks suuri unistusi. Ma nii unistan sellest tundest, kui hommikul ärgates näen kõike selgelt ja ei hakka esimese asjana oma prille otsima. Kusjuures prille kannangi ma seniks kuni jõuan vannituppa, et siis need läätsede vastu vahetada ja siis õhtul vastupidi. Läätsi on lüll mugav kasutada, aga on olnud ka ebamugavaid olukordi. Silmaopp oleks lihtsalt super lahendus! Ja tasuta silmaopp tudengile veel parem lahendus!

 • Reply kristiina 2. mai 2018 at 21:24

  Osalen kahekäega loosis!
  Mul on prillid juba väga kaua aega.. Kaks korda olen prillid puru astunud ja istunud :(
  mõlemad silmad on mul -3.
  Olen nii väsinud ja tüdinenud nendest prillidest! :( See muudaks mu elu täielikult!
  Juhul kui ma opile ei sobiks siis kingiksin selle opi enda elukaaslasele, kellel on samuti kaua prillid olnud?
  Ta oleks 100% inimene, kes seda vääriks!
  Hoian pöialt, äkki ükskord tõesti veab ?

 • Reply Triin 2. mai 2018 at 21:13

  Heihei!
  Olen operatsioonist unistanud aastaid. Kuna mul on igasugune silmafoobia(läätsede kasutamine, näpuga silmamuna puudutamine, limaskesta värvimine, silmatilkade kasutamine ja sama kehtib kui ma pean vaatama kuidas teised neid asju teevad), siis läätsede kasutamine ja mõte operatsioonist on mind pikalt hirmutanud. Prille olen kandnud 10 aastat ja tunnen end väga ebaatraktiivsena prille kandes ja tänu sellele üsna suure miinusega ja pimedana väga ei taha prille ette panna, kuigi tegelikult minu miinuse puhul peaks see olema kohustuslik. Olen elu jooksul sattunud väga paljudesse piinlikutesse olukordadesse kuna lihtsalt ei näe, aga prille ka kanda üldse ei taha. Kohe ükski raam mu näole ei sobi. Elukaaslasega teeme ikka nalja, et vaegnägija jälle ei näe kohvikutes/restoranides seinalt menüüd lugeda, ei näe ega tunne tuttavaid tänaval ära jne. Viimase aastaga olen hakanud tõsiselt mõtlema, et see õudus peab lõppema. Tahan vaadata prillivabalt telekat, sõita autoga, käia kinos, tunda inimesi tänaval ära, näha kontserditel lavale jne jne. Hakkasin harjutama silmi, et nad enam nii tundlikud poleks. Tunnen, et julgen ja tahan ja olen valmis operatsiooniks. Olen palju lugenud blogidest inimeste arvamusi dr solomatini silmakeskuse operatsioonist ja tean, et see on parim otsus üldse. Võtan ka juba ise kuu aega hoogu, et end operatsioonile kirja panna,see on küll üsna suur investeering, aga see on 100% seda väärt ma juba tean ette. Minu rõõmuks just nüüd kui see teema on minu jaoks väga aktuaalne, nägin seda postitust ja miks mitte oma õnn proovile panna. Mul on 29ndal mail sünnipäev ja soovin iseendale kinkida silmaoperatsiooni. Kindlasti ei oleks ma õnnelikum kui läbi selle loosi võidaksin ja see võit teeks tee unistuseni palju palju lihtsamaks. Aitäh ka arvamusloo eest operatsiooni kohta, sain veel ja veel ja veel indu ja julgust juurde! ❤️

 • Reply Sireli 2. mai 2018 at 21:07

  Miks mina peaksin võitma? Esiteks, see oleks ülitore! Teiseks, ma olen noor ja endal selle jaoks raha ei jätku..ja ausaltöeldes lükkaksin ma seda kogu aeg edasi..ma ei julgeks. Kui aga võidaks, siis mul ei jääks muud üle.
  Prille kandsin päris mitu aastat, kuid muutusid tüütuks ja läksin läätsede peale üle. Nüüd hakkavad need ka juba tüütuks muutuma. Jama nendega iga hommik ja õhtu. Ma pole nende silmapanekus just väga osav ka..
  Niisiis, see silmaopp oleks parim asi ja parim võit maailmas, kuna pole ealeski ühtegi loosimist võitnud!

 • Reply Maarja 2. mai 2018 at 21:07

  Olen prille kandnud 6ndst klassist saati. Töön pagar-kondiitrina ning prille kuuma aurude tõttu ei kanna. Sooviks väga sinna opile minna. Ja kui ise ei sobi, siis saadan sinna ühe sõbranna. Nii väga loodan, et loosiõnn naertab mulle!

 • Reply Kerstin 2. mai 2018 at 21:05

  Sooviksin tasuta operatsiooni, olen aastaid prillikandja ja see on suhteliselt ära tüüdanud. Lastele õues trenni andes on see veelgi tüütum eriti vihmaste ja niiskete ilmadega. Olen pikalt unistanud sellest operatsioonist ja see on ka ainult minu unistus olnud. Läätsede kandmime on muutunud ka ebamugavaks.
  Operatsioon muudaks väga minu elu ;)

 • Reply Marja Kangur 2. mai 2018 at 21:04

  Miks? Kuna prillid on tüütud ning tahaks oma silmaga lõpuks näha kaugeid asju selgelt. Häiriv näha uduselt ja villand juba mitte kaugele nägemisest. Elu on palju mugavam, lihtsam, rõõmsam ilma prillideta :) läheks ise aga pole endal finantsi.

 • Reply Anneli 2. mai 2018 at 21:01

  Oleks vaja küll! Ei taha neid läätsesid ja prille :S

 • Reply Triin 2. mai 2018 at 20:58

  Olen prille kandnud juba üle 10 aasta ja miinuseid ka juba üksjagu, täpselt ei teagi, aga 4-5 kanti. Sooviks edaspidi prillide otsimisest vabaneda ja oma last vaadata tervete silmadega.

 • Reply Veronika 2. mai 2018 at 20:49

  Mul ainult üks õde,ainuke ja parim,sooviks väga,et ta näeks jälle ilma prillideta näeks kõike seda ilu mis meid ümbritseb…See silmaoperatsioon oleks talle?

 • Reply Triin 2. mai 2018 at 20:43

  Hei. Oleksin meeletult õnnelik, kui selle võidaksi. Olen väiksest peale prille kandnud ja tahaks saada tagasi hea nägemise, et vaadata kuidas laps kasvab. See oleks parim sünnipäeva king mida esles tahta ??

 • Reply Triin 2. mai 2018 at 20:37

  Ausaltöeldes on jube tüütu küll igal hommikul läätsesid silma toppida, sest prillikandja ma väga pole. Ilma ka ju kuidagi ei saa :D Nägemine on juba päris mitu aastat niger olnud ja paremaks ka lähe, kui midagi ette ei võta selle jaoks. Super kasuliku loosi peale sattusin seekord ikka ❤️ Loodame parimat.

 • Reply Johanna 2. mai 2018 at 20:34

  Minu “kena” miinus on umbes sama, mis Sinulgi Mallukas. Olen alates 2. klassist olnud prillipreili, kuid gümnaasiumis otsustasin läätsede kasuks. Nüüdseks olen läätsekandja olnud 10 aastat ja üks minu suurimatest unistustest on ärgata hommikul selge pilguga, ilma et peaks esimese asjana vannituppa läätsekonteineri jahile minema :) Niiet üks tasuta silmaopp kuluks marjaks ära!

 • Reply Maarja Tutk 2. mai 2018 at 20:32

  Mina kingin võidu korral selle opi oma imelisele õele!
  Käisin ise natuke üle aasta tagasi dr. Solomatini silmakliinikus opil ära ja see oli elu kõige õigem otsus!
  Mu õel on miinus palju suurem, kui minul oli ja ta unistab sellest võimalusest juba ammu. Selline võit talle juubeli kingiks oleks võimas.
  Muide just paar päeva tagasi oli üks hetk, mis meenutas eredalt ebamugavusi, mida tekitavad prillid ja läätsed. Tahtsime õega välja minna üle pika aja koos, sättisime end siis ilusaks, kui järsku õde põlvitas maas käekott süles ja ütles suure pettumuse, naeru ja ahastusega (jah emotsioonid olid väga mitmekülgsed): “appi, mul on kotis ainult üks lääts, mida asja ma sellega nüüd peale hakkan?!” Mina muigasin, ütlesin:”aga pane see üks silma ja siis ma kõnnin õhtu otsa sinu sellel poolel, kus läätse ei ole ja juhatan sind kuhu vaja” ? naersime. Läks mööda umbes pool h, kui õde käis autost midagi toomas ja tuli siis kilgates tuppa, endal nägu nalja täis ja hõikas suure rõõmuga: “ma leidsin autost veel ühe läätse!!!!” ?
  Jah, prillid ja läätsed on igavene viletsus, kui neid PEAB kandma!
  Seega pöidlad on pihus ja loodan südamest, et saan selle võidu edasi oma õele kinkida! ?

  Päikest! ☀

 • Reply Ly 2. mai 2018 at 20:32

  Olen üle kuue aasta olnud prillikandja ja unistan juba mitmeid aastaid selgest nägemisest. Viimase aasta jooksul olen regulaarselt silma peal hoidnud Dr. Solomatini silmakliinikul.
  Olen noor seega, mis oleks parem, kui näha maailma selgelt ja ilma tüütute prillideta.

  Ootan juba, millal lotoga võidaksin, et nägijaks saada!

 • Reply Kaia 2. mai 2018 at 20:31

  Väga äge loosike! Mina olen 19 aastat prillikandja olnud. Miinust on 6 ja 7 miskit. Olen juba aastaid unistanud prillivabast elust, kuigi vajadusel kandnud ka kontaktläätsi. Viimastel aastatel on läätsed jäänud rohkem varuvariandiks, kuna need ei ole silmas enam mitmeid tunde kandes mugavad. Tunniks-kaheks vajadusel ikka panen silma, aga viis tundi kusagil läätsedega käia on juba palju. Vahepeal on tunne, et peaks olema eraldi autojuhtimisprillid, ujumisprillid, spordiprillid ja toonitud klaasidega prillid. :D Ma kujutan juba elavalt ette KUI vabastav see on, kui näen ilma prillideta. :)

 • Reply Aidi 2. mai 2018 at 20:27

  Mina annaksin oma võidu edasi enda emale, ta oleks kindlasti väga õnnelik selle üle ?

 • Reply Kristiina 2. mai 2018 at 20:23

  Olen kandnud prille kooli ajast saati. Kandsin samuti läätsi päris mitu aastat, lõpuks otsustasin, et aitab, proovin prille kanda taas. Jah, väidetavalt prillid sobivad mulle jne, aga ma ise tunnen, et ma olen igapäevaselt raamide sisse surutud. Lihtsalt nii ebamugav on.
  Sooviksin seda võita kuna tunnen, et ilma prillideta oleks minu enesekindus kindlasti suurem, vaade avaram ja tulevik selgem. Lisaks sellele, mul endal ei ole kindlasti rahaliselt võimalik opile minna.

 • Reply Merilyn Laende 2. mai 2018 at 20:21

  Mina sooviksin kaotada prillid, sest olen 18-aastane ning prille olen kandnud pea 13 aastat. Miinus on kasvanud 6ni. Oleksin väga õnnelik opi üle, sest ei taha enam minna ujumiskeskusesse prillidega, taludes inimeste pilke, et umm, unustasid midagi ette või? Reaalsus on see, et ma lihtsalt ei näe ega mäleta milline nn selge pilt enam oligi. Läätsede vastu olen allergiline seega kõige kergem oleks oma logisevatest prillidest vabaneda! ?

 • Reply Liina 2. mai 2018 at 20:15

  Olen silmaoperatsioonist unistanud juba pikemat aega. Olen prille kandnud juba algklassidest saadik ning see suur miinus on ikka päris tüütu. Oleks äärmiselt tore, kui peale ärkamist ei peaks esimese asjana prillide järele kobama või kui saaks magama minna ilma pikkade protseduurideta vannitoas. Palun mulle see operatsioon! :)

 • Reply Birgit 2. mai 2018 at 20:12

  Tere.Olen prille kandnud 16 aastat,rōōm oleks ärgata ilma prille ette panemata.Olen unistanud sellest juba paar aastat.

 • Reply Aivi 2. mai 2018 at 20:11

  Tere. Kannan prille juba ligi 20 aastat ja olen ikka unistanud, et saaks prillidest lahti.

 • Reply Võlur 2. mai 2018 at 20:08

  Tere,

  Loosis osaleksin ise. Oma esimesed prillid sain 7 aastaselt, seega nüüdseks olen prille kandnud 23 aastat. Koos vanusega tugevnevad ka miinused, mida on hetkeseisuga kummalgi silmal -5,5. Läätsesid mu silmad ei kannata, kuid sellest hoolimata kannan neid. Eelkõige suvel autoga sõites ja loomulikult ujudes. Prillidest soovikski vabaneda esiti muidugi nendega kaasneva ebamugavuse tõttu ning teisalt seetõttu, et möödunud aastal sai ka mu tütrest prillikandja ja olgem ausad, mitu paari prille peres + kuluvad läätsed on ikka tohutu väljaminek, mille kõrvalt ei suudaks ilmselt ka parima tahtmise juures panna silmaopiks kuluvat raha kõrvale.

  Päikest,
  Võlur

 • Reply Triin L 2. mai 2018 at 19:56

  Tere Mallukas! Kuna minu silmanägemine muutus miinuseks praktiliselt 6 kuuga, oli see minu jaoks šokk. Prillid küll on ilusad aksessuaarid, kuid olen täheldanud, et prillide kandmine tekitab mulle tasakaaluhäireid ja see ei ole meeldiv tunne. Sooviksin endale silmaoppi kuna prillidega olla ei taha ja ilma nendeta on maailm udune. Päikest!!!

 • Reply Kerli 2. mai 2018 at 19:54

  Silmaopile läheksin ise, sest olen algklassidest saadik kandnud prille ja viimased 8 aastat läätsesid. Sooviksin mõnusalt ujuda,saunas käia ja snorgeldada. Tahaksim hommikul ärgata nii et poleks hägune. Ilma et peaks tihti põrandalt läätsesid otsima, kuna need kukkuvad silma panekul ära :D

 • Reply Jelena 2. mai 2018 at 19:54

  Kannan prille nii ammu, et enam ei mäletagi, millal esimest korda need panin. Soovin neist vabaneda, et tunda uuesti täisväärtuslikuna.

 • Reply Aleksander 2. mai 2018 at 19:39

  Põhjus lihtne-ma ei näe:D

 • Reply Aet 2. mai 2018 at 19:37

  Olen prilli kandja 9 eluaastast ja prillid on -6,5 ja -6,0. Oi kuidas sooviks prillidest vananeda aga mida pole on raha,et see on omale lubada?

 • Reply Merle 2. mai 2018 at 19:37

  Sooviksin oma tütrele , ega isegi ära ei ütleks.Aga noortel on seda rohkem vaja.

 • Reply Malle 2. mai 2018 at 19:33

  Tahaks väga vabaneda prillidest?kannan miinuseid pikki aastaid ja õhtati on väga tülikad.

 • Reply Kairit 2. mai 2018 at 19:29

  Minu kodus elab mingi kratt, kes mu prillid KOGU AEG ära peidab või teise kohta tassib. Igapäevane stsenaarium- õhtul koju jõudes eemaldan väsinud ja kipitavatest silmadest läätsed ja hakkan poolpimesi prille otsima, sest JÄLLE pole need seal kuhu omateada jätsin. Soovin nii väga, et see läätse-prilli jant lõpeks.

 • Reply Angela 2. mai 2018 at 19:24

  See on minu unistus!

 • Reply Egle 2. mai 2018 at 19:24

  Mul on väga väga kopp ees oma halvast nägemisest.. hommikuti laps ärkab ja poeb kaissu, emme mängime ja ma ei saa seda ennem teha, kui kuskilt oma “elu näinud kõverad” prillid üles leian või näen tükk aega vaeva, et läätsesid uniste silmadega silma toppida ja siis ka kuivavad tihti :( ning nii igapäevaselt, prille ei kanna ja läätsedest silmad alati väsinud. Oppist olen unistanud juba aastaid ?

 • Reply Lii 2. mai 2018 at 19:22

  Kannan prille juba 30 aastat.Nii tahaks l
  prillidest vabaks saada☺☺

 • Reply Kristel Vist 2. mai 2018 at 19:15

  Mina peaksin tasuta silmaopile minema, sest ilma prillideta olen peaaegu pool pime. Minu üks suurimaid unistusi on vabaneda prillidest. Sooviksin ärgata hommikul nii, et ei otsiks esimese asjana oma prille, tahaksin meikida nii, et ei määriks ripsmetuššiga peeglit ära, tahaksin suvel päikest saades mitte prille pähe päevitada, tahaksin vihmasajus ka enda ette näha…

 • Reply Küllke 2. mai 2018 at 19:09

  Olen naine oma parimates aastates, parajalt paks ja endiselt imedesse uskuja :)
  Olen prille kandnud alates 7 klassist ja aasta, aastalt need miinused on kasvanaud. Nii nagu kirjutasin, et olen naine oma parimates aastates ehk 42 ja novembris saamas vanaemaks :)
  On ju igati vahva olla noor vanaema ilma prillideta :)

 • Reply Merle Alupere 2. mai 2018 at 19:06

  Arvatavasti kõige suurem põhjus ongi just see, et kohutavalt tüütu on hommikul kobamisi oma prille taga otsida! Usun, et ükski mitteprillikandja ei saa tegelikult sellest vaevast aru. Läätsed aga väsitavad silmi, kuid ka nende kandmine on vältimatu, sest sporti on raske prillidega teha. Võib olla jõuaks rohkem oma päevaga midagi ära teha, kui nägijaks saaksin :)

 • Reply Merilyn 2. mai 2018 at 19:01

  Olen prille kandnud kolmandast klassist saadik. Pole siiani julgenud minna. Silmad -5 ja lähevad vaid hullemaks. Olen tüdinud sellest, et pean prille või läätsi kandma. Samas ka tänulik, et päris pime pole :)
  Kui opi võidaks, siis peaks ikka julguse kokku võtma ja minema.

 • Reply Elis 2. mai 2018 at 18:57

  Tere mina kingiksin silma operatsiooni oma kallile emale. Kuna temal on seda väga vaja sest tema on minu elu mind kaitsnud mind ülesse kasvatanud olgu ta vaene või rikas aga pole kunagi kurtnud Oma muresid ega seda et ei saanud oma lastele kõike lubada vaid lubas oma ema armastust oma lastele ja ka neile keda kahjuks enam ei ole. Mina kingiksin selle pärast talle selle kuna ta on ühest silmast pime ja vajab seda Op väga.

 • Reply Kady 2. mai 2018 at 18:56

  Sooviksin,et minu kallis mees saaks lõpuks näha prillideta nii nagu mina. Ta on juba väga pikalt unistanud hästi nägemisest. :)
  Ilusat kevadet!

 • Reply Reelika 2. mai 2018 at 18:54

  Tegelen aktiivselt spordiga. Lemmik ala on vörkpall, kus prillidega väga ebamugav. Kui ei sobiks, “pärandaksin” emale edasi, kellel -4 vist silmad, vb isegi rohkem.

 • Reply Keidi 2. mai 2018 at 18:54

  Olen prille kandnud juba kuskil 9 aastat. Varasemalt ei tundud vajadust prillidest vabanemiseks, sest kandsin neid ainult autoroolis või siis telekat vaadates. Silmanägemine hakkas halvenema möödunud aastal, kui sünnitasin enneaegse lapse. Veetes palju aega haiglas monitore jälgides(kuidas lapse seisund on-hingamine jne) siis halvenes silmanägemine niivõrd, et poes käies oli raske hinnasilte näha ja inimesi tundsin samuti ära alles siis kui mulle lähemal olid juba. Samuti mõjutab nägemine minu liiklemist autoga, olen ebakindel roolis, eriti siis kui laps on samuti autos ja seepärast jätan pigem autojuhtimise mehe hooleks.
  Prillidest vabanemine muudaks mu elu ja samuti mu lähedaste elu palju. Mees naerab alati, et võiksin ükskord hakata ka last ja teda korralikult nägema!

 • Reply Ave 2. mai 2018 at 18:53

  Olen prille kandnud vahekduva eduga, kuid peale viimast silmaarsti tabas mind šhokk :( Nägemine on aastatega julmalt halvemaks läinud! Niii niiii väga on seda silmaoperatsiooni mulle vaja!
  Päikest!

 • Reply J 2. mai 2018 at 18:50

  Kingiks prillidest prii elu oma emale :)

 • Reply Tiia Kokaselts 2. mai 2018 at 18:50

  Sooviksin prillidevaba elu iseendale. ?

 • Reply Milena Konovalik 2. mai 2018 at 18:48

  Kannan prille juba 8-ndast klassist. Tõesti kopp ees. Prillid on enamasti autos, kuid oh kui jama, kui olen otsustanud filmi vaadata telekast ja prille pole. Pane riidesse, otsi võtmeid ja mine autosse…aga kui ilm kehva? Järgmine päev jälle jama…istud autosse ja prille pole ?. Nii et tahaks väga lahti saada prillidega, et poleks liigset jooksmist ja nii tahaks uuesti näha maailma selgelt.

 • Reply Liis 2. mai 2018 at 18:48

  Ohhhhh, kuidas sooviks võita! Olen tüdinud, et inimesed arvavad, et olen pidevalt kuri või tujust ära, sest koguaeg kissitan. Töö on mul selline, kus prille väga kanda ei saa,kuna nad segavad kaitsevahendite kandmist. Läätsesi kannan väga harva, kuna on mulle ebamugavad.
  Nii loodan, et üks hommik saan oma pisipoega vaadata selge pildiga!!!

 • Reply Kati Aviste 2. mai 2018 at 18:48

  Tahaksin proovida, selles loosis osaleda sest äkki tabab mind ka üksikord õnn. Kuna loodus pole andnud mulle midagi lihtsat olen pidanud kõige nimel palju vaeva nägema: hambad ristirästi-sain aprillis 2018 breketid (tahaks 40-ndaks juubeliks kena naeratust ;))
  Lapsed sündinud keeruliste rasedusega, nüüd väiksemal diagnoositud diabeet :( Prillidest vabanemine teeks minu elu kindlasti palju lihtsamaks.

 • Reply Signe 2. mai 2018 at 18:48

  Kannan prille juba aastaid. Kuna tegelen palju väikeste lastega, siis on pidevalt oht millegagi vastu prille saada-tore oleks prillidest vabaneda, et ei peaks nende pärast kogu aeg muretsema.

 • Reply Johanna A 2. mai 2018 at 18:47

  Sooviksin seda võitu, kuna mul on prillid/läätsed olnud juba 13aastat ning ausaltöeldes on juba kopp nii ees. Ilma prillide/läätseteta absoluutselt olla ei saa kuna miinuseid on -6.5 mõlemal silmal. Olles ise 22a ja 4a plikatirtsu ema, siis oleks ideaalne variant prillidest/läätsedest lahti saada ja plikatirtsuga elu täiel rinnal edasi elada! :)

 • Reply Kätlin 2. mai 2018 at 18:47

  Mäletan värskelt mis tunne oli maailma vaadata ilma et prille ninal ei tundnud (sain oma esimesed läätsed) ja muudkui õhkasin emale ma nàen selle autonumbrit ja issand kui selge kõik on. Ja nüüd kus laps on mu prillid vàljavenitand (need vahest kàttesaanud) ja uued prillid vaja vaadata siis tôesti ma pigem loodan et skoorin operatsiooni ja enam ei vii tee prillipoodi vaid Riiga.

 • Reply Viivika Sprenger 2. mai 2018 at 18:42

  Tere. Olen ise prille kandnud kooli ajast alates .Meie peres kannab prille 4 inimest :mina, suurem poeg ja suurem piiga . Mees sai eelmisel aastal lugemisprillid. Ma väga loodan, et pere pisemad ei pea prille kandma hakkama.Ise olen unistanud opist juba pikki pikki aastaid, poiss saab järgmine aasta 21 , ehk õnnestub temal see opp ära teha .

 • Reply Christin 2. mai 2018 at 18:42

  Olen prille kandnud juba mõnda aega ja ainult unistan sellest ajast, kui saan teha trenni/kodus ringi käia/ autoga sõita nii, et tüütused nina peal pole. Samuti saaks ujumas käies näha reaalselt, kuhu poole liigun?. Ei peaks muretsema selle üle, et kas ega magama minnes prillid (või läätsed) pähe ununenud.
  Ja põhiline- ei juhtuks enam sellist olukorda, kus prille pole peas ja seega pean teistelt abi küsima prillide otsimisel, sest no lihtsalt ei näe otsida.

 • Reply Jane-Lii 2. mai 2018 at 18:42

  Olen juba päris kaua prille kandnud. Kahjuks on spordiga tegeledes prillid päris ebamugavad, eriti aerutamises. Läätsesid sellise spordialaga ei soovitata ja pole ka ise nendega sõbraks saanud… Oleks ju tore trenniga saadud randid unustada ja võistelda selge silmaga.

 • Reply Epp Maidla 2. mai 2018 at 18:41

  Prille olen pidanud kandma nii kaua, kui ma suudan mäletada. Lsteaia pildil – prillid, Koolipildil – prillid.
  Mul viskasid prillid lihtsalt kopa ette ja otsustasin, et ma enam ei kanna, olen pigem häguse pilguga, kissitan pigem omale kortsud kui viitsinud iga hommik neid kobmates pähe panna. Kuniks siis sünnitasin oma lapse ja üks hetk taipasin, et appi, ma ei näe ju, kuidas ta üles kasvab. Ei soovi oma lapse lapsepõlve ja üles kasvamist häguselt näha. Lasin prillid teha.
  Nüüd aga sooviks prillidest vabaneda ning ilmselt seda muud moodi ei saagi kui ainult operatsiooniga. Seega kindlasti osalen loosis ja loodan et mulle ka naeratab selge pilk, üks hetk!

 • Reply Karmen 2. mai 2018 at 18:39

  Kuna läätaes ajavad pea ringi käima ja silmad sügelema, seega neid ma kanda ei saa. Kodus kasvamas 2 väikest last kes alatihti käega vastu prille panevad ja prilli klaasidel jälle pisikesed käe jäljed. Ma puhastan päevas 50x prilliklaase kuna vihkan kui need mustad. Prille olen kandnud juba lapsest saati. Väga väga tüütud. Silmaopile olen mõelnud kuid asi raha taga kahjuks kinni :(
  Ja kõige hullem sõita autoga kui päikeseprille kanda ei saa.

 • Reply Maiki 2. mai 2018 at 18:38

  Endal on nägemisega kõik korras aga tahaks seda head kingitust kinkida oma elukaaslasele, kes on sellest opist unistanud juba pikalt. Miks mitte tulevaseks sünnipäevaks mees nägijaks???

 • Reply Stella Ohtla 2. mai 2018 at 18:36

  Ei mäletagi kaua ma olen prillipapa olnud a 20a kindlasti. Kooliajal ikka narriti ja see polnud hea tunne. Nüüd mingi 10a v nii kannan põhiliselt ainult läätsesid. Nendega on mugav aga ikkagi ilma oleks palju parem. Prillid läksid katki ja ei jõua kuidagi uute tegemisteni. Nüüd silmaarsti aeg juuli lõpus ja siis vist peab ikka tegema. Hea meelega võtaks selle opi ise ette aga no mitte pole sellist rahalist võimalust. Käisin isegi kuna Tartus vastaval uuingul ja sobisin ideaalselt aga mida polnud oli raha selleks. Nii tahaks läätsedest ja prillidest vabaneda aga eks tuleb leppida sellega mis on :) Aga eks igaüks meist ootab loosiõnne :)

 • Reply Marianne 2. mai 2018 at 18:35

  Ilma prillideta ei näe ma praktiliselt midagi. Kôige keerulisem on talvel autoga sôites, siis kipuvad prillid uduseks minema. Uuesti nägijaks saada on mu suurim unistus!

 • Reply Maria R 2. mai 2018 at 18:33

  Ohh olen juba pikalt kaalunud ja unistanud, mul on kodus juba prilli virn, iga paari aasta tagant tee uued ja maksa palju raha. Kôige tüûtum on see, et mul ei seisa ûkski prill ninaotsas, aja muudkui sõrmega takka. Ei tea millest see nägemine 2003 aastal otsustas kehveneda, igastahes on miinust juba -5.50 môlemal silmal. Läätsekandjana olen laisk, vaid siis ajan neid sõrmega taga, kui vaja pidustusse minna. Ohhh lord, vabasta mind sellest aheldusest! ?

 • Reply Mare 2. mai 2018 at 18:32

  Prillikandja olen olnud tõeliselt kaua. Minu suurim soov oleks nautida talve ilma uduste klaasideta, ujumist nähes kallast, sooviks näha oma naeratavaid silmi, mitte neid raamide taha peitu panna igal hommikul…

 • Reply Angela Vaga 2. mai 2018 at 18:32

  Tahan prillideta nàgijaks ???

 • Reply Kätlin 2. mai 2018 at 18:28

  Aastaid juba kandnud prille, läätsi sai noorena ikka kantud küll palju, igast jamasid läätsedega olnud, kord kadus lääts ära ja ei tundnudki, et oli lau taha läinud, siis kui õhtul pesema läksin ja silmi hõõusin tuli lääts välja. Nüüd töö ei saa kanda läätsi üldse,silmad värsivad nii ära. Sooviks küll nägijaks saada:)

 • Reply Heidy 2. mai 2018 at 18:28

  Ise kannan prille vaid autoga sõites, kuid mees mul kannab kogu aeg. Võidu korral laseks temal silmanägemise korda teha. Päris palju kordi on prillid kaduma läinud. Üks kord lausa merre, kuid need leidis uuesti vette otsima minnes üles, võinoh astus peale. Lucky ?. Muidugi häirivad issi prillid ka 10-kuust Mathiast, miks ta muidu siis igal võimalusel neist kinni haarab. ?

 • Reply Lilian 2. mai 2018 at 18:21

  Olen prille kandnud juba 10 aastat. Iga kord kui trennis või spaas või jooksmas käies pean alati läätsesid kasutama, sest prillidega on nii ebamugav midagi aktiivset teha. Hommikuti peab käsikaudu prille otsima et kus need küll nüüd on. Olen sellest ammu juba unistanud ja oleks hädasti seda vaja, sest ilma prillideta oleks palju lihtsam aktiivsemat elu elada, ei pea kunagi muretsema läätsede pärast, et millal ja kus võimalikus puhtas kohas need silmast ära võtta.

 • Reply Marju 2. mai 2018 at 18:00

  Olen prille kandnud 3 eluaastast. Koolis narriti ikka prilliks. Sooviks neist nüüd vabaneda!!

 • Reply Evely Lumi 2. mai 2018 at 18:00

  Tere. Olen Evely Lumi . Olen prilli kantnud juba lasteaiast saadik ja kuni tänaseni on juba miinust tulnud lausa 8. Soovin iga hommiku ärgata teadmisega et ma ei peaks võtma prille öökapilt.
  Ja kindlasti kui telekat vaatan siis soovin et ma peaks enam silmi kissitama .
  Lugupidamisega Evely

 • Reply Siret 2. mai 2018 at 16:38

  Olen juba pikka aega kandnud prille. Ja oleks rõõm näha lapsi ilma nendeta. Suvi tulekul ja palju viibimist mere ära ja siis oleks hea kui nägemine korras. Aga lapsed oleksid õnnelikud kui emme ei peaks prille enam kandma.

 • Reply Iiri 2. mai 2018 at 16:06

  Sooviks, et ka minu õde enam veekeskuses või spaas oma meest käsikaudu kobades otsima ei peaks ? võidu puhul kingiks operatsiooni talle.

 • Reply Aleks 2. mai 2018 at 15:41

  Minul endal on küll tervelt miinus viis, ent opi kingiksin oma elukaaslasele, sest teda häirivad prillid oluliselt rohkem kui mind ja talle rõõmu valmistamine on mu jaoks tähtsam kui elu nägijana :D

 • Reply Merja 2. mai 2018 at 14:28

  Olen sellest operatsioonist unistanud ikka mitu head aastat. Just unistanud, sest rahaliselt pole olnud võimalik. Ma ei kujuta ette mis tunne võib olla see, et saad meres ujudes silmad lahti teha ja päriselt näha! Ning et ei peaks hommikutel ilmateadet vaatama, et kas täna sajab või paistab päike, sest esimesel juhul võib prillidega minna ja teisel juhul on vaja läätsesid, et päikeseprille kanda. Jah, prillid on küll ilusad aksessuaarid, aga ainult sel juhul kui ilma nendeta ka näeb :)

 • Reply Liis J 2. mai 2018 at 14:27

  Oi kui tuttav tunne on kuskil spas oma meest häbelikult taga otsida ning ka aastaid hiljem mõelda selle üle, kes küll oli see saladuslik isik, kes mulle meeleheitlikult teiselt poolt tänavat lehvitas (ja kas ta ikka lehvitas üldse mulle?)? Kuidas mu süda lausa murdus, kui Austraalias reisides prillid ära kaotasin Ja vaese ilmaränduri elu elades uute jaoks raha polnud… Olen sellest prilli-läätsemajandusevabast elust unistanud nüüdseks pikki aastaid, isegi jõudsin Dr. Solomatini juurde konsultatsiooniaja kirja panna, kuid kahjuks jäi siiski käimata… Mäletan nii hästi seda tunnet, kui sain kord omale uued prillid ja esimest korda kaubanduskeskusest nendega välja jalutasin – ma lihtsalt seisin, ahhetasin ja imetlesin elu enda ümber, ise aru saamata, kuidas ma üldse seniajani eksisteerinud olin?? Nüüd kogume elukaaslasega intensiivselt raha päris oma kodu soetamiseks ja omal käel silmaopile jõudmine lükkub määramata ajaks edasi…
  Võiiiii äkki siiski naeratab fortuuna siin???

 • Reply Kati 2. mai 2018 at 14:12

  Mina väga sooviks väga seda oppi. Jama ikka kui oled noor inimene, aga juba poolpime. Terve elu veel vaja silmi ja nägemist ning prillid on vääga tüütud. Seega palun üks opp mulle :d

 • Reply Sara 2. mai 2018 at 14:00

  Tahaksin antud operatsiooni, et vabaneda ebamugavusest. Mul on suhteliselt tugev miinus ja ma olen prille kandnud kolmandast klassist saadik. Ei mäletagi enam hästi, milline oli elu ilma prillideta. :) Igatahes, mind häirib prillide juures kõige rohkem asjaolu, et klaasid saavad kogu aeg mustaks. Olen selles suhtes veidi friik, sest ma ei suuda olla prillidega, kus on klaasil kasvõi ainult väike jälg. Mingi iga tunni tagant pean klaase puhastama ja see muutub pikapeale lihtsalt tüütuks.

 • Reply Geili 2. mai 2018 at 13:34

  Just mina peaksin võitma, sest ma EI JAKSA enam elus pettuda :D
  Nimelt on korduvalt juhtunud, et kui ma käin ilma prillideta linnas, siis vaatan, et kaugelt on mingi kena viisakas noormees tulemas ja lausa ülikonnas. Lähemale jõudes on nad tavaliselt 60-80 aastased härrasmehed. Sümpaatsed, aga minu jaoks liiga vanad :D

 • Reply Kaida 2. mai 2018 at 13:26

  Saadaksin operatsioonile oma isa, et teda ei tabaks sama saatus lõpuks mis vanaema-pimedaks jäämine ( geneetiline värk). Loodan, et sellest operatsioonist oleks kasu ja ta näeks oma lapselapsi kasvamas läbi silmade mitte prilliklaaside?

 • Reply Anu 2. mai 2018 at 13:10

  Miks just mina. Ma ei hakka pikalt ja laialt heietama, miks vaid lihtsalt oleks mu suurim soov see oma kallile emale kinkida.

 • Reply Eliis 2. mai 2018 at 13:07

  Olen kandnud prille terve oma elu ja ausaltöeldes on see väga tüütu. Ilma hakkama ei saa absoluutselt ja ka läätsesi pole võimalik sellisele tugevusele teha.

 • Reply Tiit 2. mai 2018 at 13:06

  Minu naine oleks väärt seda võitu.
  Head inimesed on parimat väärt ja ta on parim.

 • Reply Kaisa 2. mai 2018 at 12:52

  Mina sooviksin seda operatsiooni oma mehe õele ( ta on üksikema kes kasvatab oma tütart). Väga kahju on vaadata, et asi läheb järjest hullemaks ning ta on loobunud läätsede kandmisest ning silma miinus muutub iga stressi ja elu tagasilöögiga nii kiiresti, et prilliklaase peab pidevalt vahetama mis on lõpuks väga kulukas. Tean, et ta lükkab seda operatsiooni edasi pidevalt kuna elu tuleb vahele. Ta on seda operatsiooni väärt ja elukvaliteet paraneks kindlasti !

 • Reply Britta Hansman 2. mai 2018 at 12:51

  Tere Mallukas
  See pakkumine oleks nagu just minule mõeldud. No mitte just päris minule aga kohe selgitan.
  Käisin seal samas kliinikus sel aastal 16.03 operatsioonil ja sain lahti 33 aastat kestnud -5 pimedusest. Olen ka kliiniku reklaamnägu ja suurima heameelega reklaamin kliinikut ja soovitan kõigil see läbi teha. Parim kingitus endale sünnipäevaks sai tehtud.
  Nüüd aga põhjus miks kirjutan. Minu suurim soov oleks kinkida see operatsioon oma pojale kes saab sel aastal 21 ja läheb ka sõjaväkke sügisel. Prillidega on sõdurpoiss väga ebamugav olla ja ta oleks maailma õnnelikum kui saaks sellise üllatuse osaliseks.
  Seniks jään istuma pöidlad pihus ja nautima oma selget vaadet.

 • Reply Piret 2. mai 2018 at 12:48

  Sooviks et saaks oma pisikese printsessiga vabalt joost ja mängida,ilma et peaks kartma et piiga kisub prille või et peab kogu aeg neid puhastama.Miinust on praegu -2,75 .Tahaks hommikul ärgata nii ,et ei peaks otsima prille ,telekat vaadata,nii et ei peaks jälle enne puhastama ja siis kogu aeg üles lükkama,sest kummardades kipuvad alla vajuma.Nii tüütu et suvel kui teised kasutavad ägedaid päiksesprille,saad sina neid kasutada ainult siis kui oled pannud silma läätsed.Aga eelkõige tahaks saada silmanägemise korda just laste pärast ,et ei peaks cmuretsema kas on prille vaja puhastada või keegi kuskil sikutab sangast jälle:)

 • Reply Anna-Maria 2. mai 2018 at 12:43

  Olen prille kandnud juba 10. aastasest peale, nüüdeks siis juba 11 aastat. Alguses kui prillid kirjutati oli miinus väike ja arvasin, et pole vaja neid kanda ja nõme ju koolis käia koguaeg prill ninal. Siis kui vanemaks sain ei jäänud muud üle kui prille kanda, sest silmanägime oli läinud niivõrd hulluks. Prillide endaga ka alati jama olnud, sest ükski prill ninale ei sobi ning kukuvad aga maha. Läätsesid sain hakata kandma alles siis, kui sain 18. Ka neid ei saa igapäev kanda, sest pea hakkab valutama. Operatsioon ei tuleks samuti kõne alla, sest ülikooli kõrvalt raske endale seda lubada. Seega hoian siis pöidlad pihus, et äkki õnn naeratab seekord. :)

 • Reply Kersti 2. mai 2018 at 12:43

  Tere. Ma sooviksin seda oppi võita,sest olen tüdinenud läätsede kandmisest. Iga hommik algab sellega et topi neid silma ja päeval pead silmi niisutama,kuna töökoht on selline ja õhtuti koguaeg ära võtta , no nii tüütu. Ja prillid no need on minu puhul ülse üks väga raske teema kuna ei sobi kohe mitte mingisugune raam?. Olen mõelnud silmaopile aga ei ole sellist vabasid vahendeid. Oleksin nii õnnelik kui võidaks ja ei kõhkleks ültse selle teekonna ees.

 • Reply Merike Kase 2. mai 2018 at 12:39

  Olen juba 20 aastat prille kandnud ja just samal põhjusel nagu kirjutasite,et ujulas tõesti ilma nägemata käia ja mul ikka suur miinus -5 prille kannan ja võit oleks mega tore

 • Reply Helis 2. mai 2018 at 12:38

  Minu põhjus prillidest vabanemiseks on imelihtne: ma tahaks oma pulmapäeval näha oma vastse abikaasa nägu, tema kõiki kortse ja kurrukesi ilma igasuguste abivahenditeta! Hea alguses kohe ära lugeda ja siis hiljem aastatega lisanduvaid kortse (naerukortse muidugi!) märgata!
  Mulle küll meeldivad mu prillid, sest need on ilusad ja sobivad mulle aga unistan juba väga ammu samasugusest valikuvabadusest nagu Sul nüüd on! Tahan kannan, tahan ei kanna! ?☺️

 • Reply Maarja 2. mai 2018 at 12:25

  Olen kandnud prille juba kokku ligi 10 aastat. Ja kui aus olla siis ega kopp on ees küll et pead poes käima prill ees, telekat vaatama prill ees , töötama prill ees jne. Sooviks väga elada elu prillivabalt. Kuna mul on tulemas see suvi ka pulmad siis oleks väga suureks kingituseks mulle see kui saaks astuda altari ette prilli või läätsede vabalt. Selge silmanägemine on suureks unistuseks. Ja kui minule õnn naeratab oleks see minu ühe unistuse täitumine :)

 • Reply M 2. mai 2018 at 12:11

  Minul endal on väga väike miinus ja saan elatud ka ilma prillideta, kuid minu elukaaslane käib küll hommikuti nagu pimekana ringi. Ilma prillideta ei saa ja läätsesid ta vihkab(ei saa silma ja pärast silmast ära). Ta plaanib juba ammu minna silmaopile ja on isegi kontrollid läbinud. Kahjuks hetkel on kõik raha taga kinni. Eks ikka vaikselt kogume juba selleks. Samas võita oleks samuti väga äge. Ma nii tahan, et ta näeks mind hommikuti ärgates kohe sellisena nagu ma olen, et ta ei peaks otsima enam hommikul oma prille, et näha mind. Olgu ka ära mainitud, et ta on oma elu jooksul rohkem prille ära lõhkunud, kui ta vanus on. :D Odavam tulebki vist see opp ära teha. :D :D

 • Reply Timo 2. mai 2018 at 11:20

  Kui ikka 15aastat oled sarnast miinust kandnud (prille kokku juba vast 20aastat).
  Tüdinud läätsede pikaajalisest silmajätmisest tingitud peavaludest.
  Õhtuti silmad väsinud, otsid pimedas kontraste,
  Ujud vaid ujumisprillidega, sest läätsed kipuvad muidu ära kaduma.
  Jne. jne.
  Siis oleks ehk aeg silmad korda teha ja kõik need mured unustada. :)

 • Reply Gärry Käsi 2. mai 2018 at 10:53

  Prillidest võiks vabaneda selle suurepärase loosimise võitjana minu elukaaslane! Miks? Aga sellepärast, et ta on maailma kõige parem mees ja parim isa oma 3-le tütrele ning veel supper hea poeg pealekauba. Kui tal ei oleks kolme tütart ja mind, siis arvatavasti oleks tal see operatsioon juba ammu tehtud! See operatsioon muudaks tema elukvaliteeti palju paremaks.
  NB! Need läätsed on ikka päris tüütud ( kuigi ta ei virise kunagi, sest kui ta neid ei kasutaks, siis ta ei teakski, et olen nüüd blond :D ). Prille ta kannab üli harva!

 • Reply Kerli 2. mai 2018 at 10:32

  Olen juba ammu mõelnud opi peale, sest ei kannata üldse läätsedega käija ning prillid on ka ära tüüdanud, sest pidevalt lähevad mustaks ja vaja puhastada :D Lisaks on sporti teha jube kehv, kui prillid nina peal liiguvad nii kuis tahavad. Saunas ning ujumas ei saa üldse käija, siis olengi nagu siil udus ja näen vaid enda varbaid :) Väga mõnus oleks kui saaks hommikul silmad lahti teha ning kõik on selge ja ilus! Fingerscrossed, et olen võidu vääriline :P

 • Reply Marianne 2. mai 2018 at 10:32

  Esiteks tänan Mallukat – tõesti väga tänuväärne loos ja ettevõtmine!

  Olen minagi olnud prillidega alates teisest klassist ning ajapikku kasvatanud oma miinust pea viieni. Kuigi ilmselt mängivad siin mõnevõrra rolli ka geenid – on nii ema kui ka vend üpris halva silmanägemisega, siis lõviosa süüd saab omistada minu lugemislembusele. Nimelt tekkis mul väikesest peale suur lugemiskirg ning loetud sai nii salaja öösel kui ka muidu hämaras toas.
  Kasutan ka läätsi, kuid kõige suurem igatsus tuleb hea nägemise järgi siiski suvel, kui näed teisi järves sukeldumas ja vee all ujumas. Samuti on piin käia veekeskustes – vahel kasutan ka seal ujumisprille, et saaksin siiski läätsedega olla ja mingitki pilti omada. :D

  Edu kõigile kaaskannatajatele!

 • Reply Liisi 2. mai 2018 at 10:15

  Ma ei taha, et mul läheks samamoodi nagu sellel Grey Anatoomia tüübil, kellel prillid opi ajal patsiendi sisemusse kukkusid :D
  Lisaks oleks tore kõikidest muudest prillikandja probleemidest lahti saada, täitsa mõnus oleks näiteks õppides ning laua taga magama jäädes omale monokulmu mitte tekitada prillirandist.Autoga oleks ka tunduvalt mugavam päikesepaitsega sõita, siis ei peaks topelt prille kandma. Tahaks saada nägijaks, kes ei pea kogu aeg prillidest sõltuma (läätseid ei soovitanud silmaarst mul kanda).

 • Reply Pilleriin 2. mai 2018 at 10:12

  Olen prille kandnud juba umbes 15 aastat, enamus ajast kannan ka läätsi ja jube tüütu kogu aeg meeles pidada, millal läätsed aeguvad ja et peaks uued ostma. Peale kahe lapse sündi on nägemine kehvemaks ka läinud. Opile olen tihti mõelnud, aga ikka jäänud tegemata. Oleks hea lastega hommikul ärgates kohe tegutsema hakata ilma, et peaks esimese asjana prillide järele haarama või läätsi silma toppima.

 • Reply Karmen 2. mai 2018 at 09:18

  Olen aastaid juba olnud läätsede ja prillide kandja ning kui ma Sinu kirjutatud artiklit lugesin, kuidas Sina oma läätsesid kandsid, siis ma tundsin end täielikult selle jutu põhjal ära.. Viimane kord kui umbes 4 kuud tagasi silma arsti juures käisin, siis ta mainis mulle samad asja ära, et peab andma silmadele puhkust ning läätsesid ei ole soovitav kanda koguaeg.
  Kuna aga ilma abivahenditeta on pilt udune, siis ma sooviksin Sinu poolt väljakuulutatud loosimises osa võtta!!
  Parimat :)

 • Reply Helena 2. mai 2018 at 08:49

  Tõesti väga üllas eesmärk!
  Nägemine on halb olnud kogu elu, alguses kandsin vaid prille, kuid kuna need polnud mu sportliku eluviisile sobivad otsustasin läätsede kasuks, läätsi olen kandnud oma kaheksa aastat. Kuid ka hommikul läätsede silma panemine ja õhtuti ära võtmine pole just meelistegevus, läätsed on tekitanud ka mitmeid probleeme silmadele. Unistan silmaoperatsioonile minemisest juba pikalt, võit teeks unistuse lõpuks teoks!

 • Reply Greet 2. mai 2018 at 08:39

  Algklassidest saati juba prille kandnud. Nyyd juba igapäevaselt, sest miinus viiega ei näe ilma prillideta ikka mitte midagi ?. Tahaks tõusta iga hommik terava silmanägemisega, mitte kobades kapinurgast prille ?.

 • Reply Malle 2. mai 2018 at 06:38

  Olen prillide omanik olnud 17 aastat. Üle poole oma elust!
  Hetkel on miinus tugev, -5,5. Nii, et ilma prillideta olen põhimõtteliselt täitsa pime kahjuks.
  Viimati käisin arsti juures eelmise kuu alguses ja selgus, et miinust pole juurde tulnud. See oli minu jaoks väga üllatav, sest enne seda jäi viimane visiit aastasse 2008. Ehk siis 10 aastat ja 2 last tagasi.
  Olen ka läätsekandja. Ja mitte eriti usin eemaldaja. Küllaltki sama lugu nagu Sul..

  Aga jah, öösiti lapse nutmise peale üles ärgata ja proovida käsipidi teise tuppa jõuda pole ka just lihtne. Olen operatsiooni ka kaalunud aga alati on väljaminekuid, mis on tähtsamad ja nii see läinud on.
  Mäletan, kui esimesed läätsed sain. Seisin seal poes, läätsed silmas ja mõtlesin, et “ohoo, vot selline see maailm ongi!” Eks ta on samasugune nagu prillidega aga no raame pole :)
  Kui see juba nii eredalt meeles on siis ei kujuta ette, mis tunne veel ilma läätsedeta näha oleks!?

 • Reply Kristina 2. mai 2018 at 06:29

  Miks just mina? Ma kannan prille aastast 2003, käisin kolmandas klassis. Silma nägemine on läinud järjest ja järjest kehvemaks (hetkel -3,5)
  Nüüd kus mul on pisike laps, kes tahab koguaeg prille peast tirida oleks just õige aeg nendest nö lahti saada. Vat mina oleks inimene kes võimalusel enam prille ei kannaks!

 • Reply Triin 2. mai 2018 at 06:18

  Prillid sain esimeses klassis, aga siis ei pidanud neid vajalikuks kanda. Nüüd olles 25a vana on asi nii kaugele läinud, et igapäeva toimetusi oleks prillideta võimatu teha. Hommikul esimese asjana prillid ette ja seejärel igapäevaste toimetuste kallale.

 • Reply Marge 2. mai 2018 at 06:18

  Minul on prillid olnud juba alates 5. klassist, miinus on jäänud enam vähem samaks (-1,5 ja -1,75)õnneks samaks, aga ilma prillideta ei saa ei autoga sõita ega kuskil käia sest reaalselt pilt on lihtsalt nii udune :( väga väga tahaksin silmaoppi kuna suvi tulekul ja siis ei peaks ma enam topeltprill olema?( jah sôites ma panen päikseprillid teiste peale?).

 • Reply Age Arnek 2. mai 2018 at 06:05

  Mina kirjutaksin siis hoopis oma emast, sest võidupuhul kingiksin talle selle võidu.
  tema on prille kandnud juba mitme kümneid aastaid, temale on prillid kõige olulisemad asjad, kuna nendeta ta ei saaks ta hakkama isegi ühte sekundit, tema ühe silma miinus on 8 ja see tähendab, et põhimõtteliselt on ta pime.
  Ma loodan väga, et võidaksime selle ja suudaksin ta elu selle võiduga rohkem täisväärtuslikuks muuta, sest ta on nii kallis inimene, ta on mitu korda rääkinud, et kui tal prillid peaksid katki minema siis ei saaks ta isegi tööl edasi käia, enne kui on uued prillid saanud. Ja tal on ka veel kolm väikest last, kes tahaks et nende ema näeks neid suureks sirgumas.
  võibolla on tõesti teistel siin palju hullemaid probleeme, aga ma siiski üritan.
  hoian endale pöialt :)

  minu ema fb : https://www.facebook.com/lea.arnek

 • Reply Reelika 2. mai 2018 at 01:45

  Tere!
  Sooviksin väga silmaoperatsiooni võita. Olen 30aastane ja prille kandnud kolmandast klassist alates, ehk siis 22 aastat. Kuulun nende inimeste hulka, kellele ei meeldi prille kanda- lihtsalt ei sobi ja on ebamugav! Lisaks peab arvestama selliste tüütute asjaoludega nagu ilmastik- vihm, külm ilm (udused klaasid ja külmad raamid). Mulle meeldib raamatuid lugeda, kuid mõnusalt pikutades ning prillid jäävad alati kuidagi ette. Lisaks õnnestub mul alati prillid peas magama jääda, nii et need väänduvad X-kujusse, mis tähendab sagedasi külastusi erinevatesse optika kauplustesse(samas on kuidagi piinlik käia, kui alles eelmine nädal said sealtsamast loengu ja koolituse prillide korrashoiu kohta) , et need sirgeks saada. Kindlasti teab veel keegi seda lõpmatut ahastust, kui hakkad ühest otsast väänama ja siis läheb kogu asi käest ära, parandad teiselt poolt ja lõpuks ei saa enam aru, kas nad enam üldse õigetpidigi peas on. Armastan ka väga ujumas käia ning iga kord mõtlen sellele, kuidas räägitakse kui ohtlik see läätsedega on. Samas ilma astuksin vist basseinist mööda, murraksin jalaluu või jalutaks meeste riietusruumi sisse. Kas keegi käib üldse prillidega ujumas?
  Halb silmanägemine tuleb minu isapoolsest suguvõsast ja see on omamoodi paratamatus. Emal on siiani kullipilk, aga lapsed on isasse.
  Olen operatsioonist unistanud juba aastaid, kuid vaba raha selle läbiviimiseks pole võimalik olnud veel leida. Miinus on mul mõlemal silmal 5-5,25.
  Oleksin väga tänulik, kui õnn mulle naerataks (ja ma seda pingutuseta näha saaksin- hõhõ!).

 • Reply Janne Leemets 1. mai 2018 at 23:35

  Mul on see juba mõnda aega meeles mõlkunud, nüüd ainult vaja aeg kokku leppida, sest saan ainult puhkuse ajal teha. Ja mis saaks olla veel parem üllatus, kui tasuta operatsioon.

 • Reply Maris 1. mai 2018 at 23:00

  ma postitust lugedes mõtlesin, et proovin ka õnne, aga vaadates KUI palju kommentaare siin juba on, siis ei hakka vaeva nägema. Loen parem teiste postitusi ja loodetavasti võidab selle opi inimene, kes oskab seda tõeliselt hinnata :)

 • Reply Riina 1. mai 2018 at 22:56

  Sain omale prillid juba teises või kolmandas klassis. Esimesed olid sellised “nunnukad” ümmargused ja loomulikult istuti neid mul mitmeid kordi katki, ma ise ka ühe korra. Why?? Oh neid õnnetuid pisaraid siis ja hirmu vanematele sellest rääkida. Jälle ju vaja uusi prille. Hüüdnimi prillipapa oli juba argipäevaks muutunud.
  Aastad läksid ja avastasin läätsed. Selleks ajaks olid mul prilliklaasid juba paksud nagu pudelipõhjad ?
  Praegu on mul vasak -8 ja parem silm -7. Vasak on nagu abiratas, ainult vasakuga ei näe ja samas ilma vasakuta ei saaks ka hakkama. Ei oska ettegi kujutada, mis tunne on hommikul silmad avada ja NÄHA ? See on kindlasti uskumatu tunne, mis on seda võitu väärt. Kui ma loosi tahtel ei võida, lähen kindlasti ise Dr. Solomatini Silmakliinikusse opile!! .. see võtab lihtsalt kauem aega kui ma tahaks.
  Väga tänuväärt ettevõtmine! Palju õnne ja õnnepisaraid tulevasele nägijale juba ette ära :)

 • Reply Liina 1. mai 2018 at 22:38

  Olen prille kandnud juba algklassidest saadik ning see miinus viis on ikka suhteliselt tüütu: kõiki asju peab tegema prillide või läätsedega, hommikul ja öösel, kui laps ärkab, tuleb esimese asjana kobada prillide järele. Nii tore olen lihtsalt silmad avada ja kohe näha selgelt. Silmaoperatsioon muudaks mu elu märgatavalt paremaks.

 • Reply Kaisa 1. mai 2018 at 22:22

  Tahaksin väga võita. Läätsed kahjuks kohe üldse ei sobi ja prillidega jube tüütu. Prillid hetkel ka suht linka lonka ninapeal ? Uusi ei raatsi veel osta, sest olen pikalt mõelnud silma opile minemisest. ?

 • Reply Johanna 1. mai 2018 at 22:20

  Appiii!!! Mul on juba päris pikalt prillid olnud (alates 2002) ja unistan täiega prilli ja läätsevabast elust. No niii kopp on ees:(( Opile pole läinud, sest lihtsalt pole kuskilt võtta seda raha. See oleks maailma kõige ägedam kui ma oma miinusest lõpuks lahti saaks. Fingers crossed, loodan, et õnn naeratab mulle nyyyyyd!!!!!!

 • Reply Natalia 1. mai 2018 at 22:09

  Sain prillid kui olin teises klassis. Liiga hilja viidi silmaarstile ja esimesed prillid oli +6. Hetkel olen 21 ja kannan +8 prille. Kuna mul +prillid ka siis kõige suurema õhendusega käin prillide eest välja ca400. Oleksin megaõnnelik, kui oleks jälle nägija.

 • Reply Hels 1. mai 2018 at 22:06

  Ma saadaks 6emehe silmaopile. Kuigi t2di v2iksel silmar66mu jaoks on omajagu p6nev issi ninalt prille kakkuda, oleks ju tore kui neid prille 8ldse vaja ei oleks. Ei peaks hommikul esimese asjana neid taga otsima v6i muretsema selle 8le, et mis saab kui r8blik need kuskilt k2tte saab ja katki teeb.

 • Reply Maret 1. mai 2018 at 21:40

  Tahaksin näha nii nagu väiksena kaugele-kaugele :)
  Elukaaslasega ikka naerame, et kui õhtul läätsed ära võtan, siis ei teagi, kas oma mees on kõrval või ei.
  Nii väike asi tundub hästi nägemine, aga nii palju väärt !

 • Reply Kaisa Küttim 1. mai 2018 at 21:29

  Prillid on minu kaaslased olnud juba algklassidest saadik. Jah olen harjunud, päriselt ka, kuna käin juba kolmekümnendaid. Ma ei mäleta seda aega, kui tõusin üles ja nägin vabalt kõike, mäletan vaid igal hommikul esimese asjana prillide otsimist. Igatsen nägemist kõige enam autoga sõites, kui pilve tagant hüppab välja päike ja käsi haarab päikseprillide järgi-ahjaa ma polnud täna selgeltnägija, ei mõelnud hommikul, et âkki paistab päike ja paneks läätsed- kissita edasi!! Või siis mees teatab et nyyd on mootorrattaga väljasõit, sul on 5 min et olla valmis, trambid selle pakkimise peale rattani ja avastad et k… prillid jäid pâhe, loodad et pole hullu saad hakkama- prillid+kiiver – vastus on EI saa, esimese 5 km peale on juba tunne et pea plahvatab.
  Aastaid tagasi peol ootasin oma sõbrannat, juttu tuli rääkima, sirge raamiga-nägus noormees- vestlesime veidi ja siis tuli küsimus -“Kui tugevad sul on ?” – olin veidi hämmingus ja esimene môte oli et kas tôesti on siuke lohh et küsib mu rinnahoidjate suurust- veidi kohmetuna küsisin et mida- “kui tugevad prillid sul on?”. Jahh nii uskumatu kui see ka pole, see oli pick up line!! Kõigi nende seikluste ja aastate peale võiksin edasi elu nautida nägijana- prillideta:)!

 • Reply Elisabeth 1. mai 2018 at 21:26

  Mina olen küllaltki noor, kõigest 20 aastane. Prille olen kandnud juba 8 aastasest saati ning nägemine on -6. Ilmselt saab juba aru kui väga ma prille vihkan ning väga palju mõjutas seda just see, et terve algklasside-põhikooli aja olin ainuke klassis prillidega(VÄGA palju koolikiusamist sellega seoses). See selleks. Jah ebameeldiv on hommikul otsida prille, aga see pole veel kõige hullem. Sporti teha on ülimalt keeruline, prillid lihtsalt vajuvad ära. Jooksmine? Ei. Jõusaal? Väga raske seeria korral on päris naljakas vaadata, kuidas samal ajal kui peeglist oma tehnikat üritan jälgida, siis prillid aina vajuvad ja vajuvad madalamale ninale ja see häirib tegelikult meeeletult. Ujumine? Jään lootma õnnele, et ehk mõni mu ujumiskaaslastest ootab mind riietusruumi ees või läheduses sest vastasel juhul ma olen suhteliselt lolli näoga istunud basseininurgas nähtaval kohal, et äkki keegi märkab et ma olen kadunud. Ma tõesti ei tuvasta absoluutselt kedagi ilma prillide-läätsedeta. Olen käinud mõned korrad läätsedega ujumas kuigi ei tohi, ma loodan, et see pole hullu teinud. Võõras kohas pole muidu mõeldavgi ujuma minna :/. Peale selle, et prillid on ebamugavad, on mul veel üks probleem: nimelt minu silma diameeter-kumerus. Paljudel on see standartne, minul on mingi väga veidrad numbrid. Terve läätsede lehe peale leidus ainult 1 paar selliseid(kumerus+diameeter) mida ma kanda saan mis ei liigu silmas ega häiri nii palju, ainult natuke torgivad.
  Seega on väga suur probleem, kuna saan osta ainult teatud läätsesid ning minul pole nii lihtne, et ostan kiiru kuskilt :( Pean tellima ning paarinädalase ooteajaga. Kuid sellessuhtes olen korralik, kuna võtan alati ööseks ära need.
  Siiani olen hakkama saanud kuidagi, kuid aina rohkem mõtlen sellele kuidas operatsiooni raha kokku saada. Operatsioonile olen plaaninud minna 15ndast eluaastast saati, kuid nii noorena veel ei saanud. Kui 18 sain, siis on probleem olnud suuresti raha taga kinni. Alles oma elu peale läinuna peale keskkooli on ikka väga keeruline muude asjade kõrvalt raha koguda. Nüüdseks olen sealmaal kus iga päevaga aina rohkem olen kindel, et maksku, mis maksab, ma PEAN selle opi 2 aasta jooksul tehtud saama, ma tahaks normaalselt elada, ma ei taha raisata oma 20ndaid prillide pärast muretsemisele, ma tahaks ujuda, ma tahaks suvel päikeseprille kanda, ma tahaks normaalselt trenni teha, tahaks liikluses mugavamalt autoga liigelda, tahaks, et ilma prillideta olles ei torgiks silmas miski(läätsed). Nägin telekast seda loosi ning otsustasin osa võtta, kuna silmad on väga tähtis asi mulle ning operatsioon on midagi, mida Tõesti vaja oleks.

 • Reply Signe Süvaorg 1. mai 2018 at 21:23

  Prillid sain 5-6 aastat tagasi kui nägemine gümnaasiumis õppimisest ja unetutest öödest halvemaks muutus. Pean küll neid kandma arvutit, telekat vaadates, kinos ja teatris, kuid ka linnatänaval inimeste nägude eristamine valmistab raskusi. Siiski pole harjunud tänaval prille kandma ja tihti üritangi inimesi ära tunda nende kehahoiaku ja kõnnaku järgi. Koerad pidavat ka inimesi nii eristama. :D Mõte laseropist tundub hirmutav, aga samas tahaks nii väga selge pilguga maailmale otsa vaadata.

 • Reply Helen 1. mai 2018 at 21:17

  Kui ma kunagi 10 aastat tagasi esimesed prillid sain, hakkasin ma üsna pea raha koguma, et endale tulevikus silmaopp saada. Ma ei teadnud, kui palju üks silmaoperatsioon maksab, ja ehk ei tahtnudki teada, sest kui ükskord lõpuks täiskasvanuna järgi uurisin, ohkasin sügavalt ja lõpetasin rahakogumise. Prillideta elu oleks mugavam, kiirele elustiilile sõbralikum ning rahasäästlikum läätsede ja uute prillide arvelt.
  Unistus kunagi kauges tulevikus võimaluse korral silmaoperatsioon endale soetada pole siiani kadunud.. : (

 • Reply Marelle 1. mai 2018 at 21:13

  Uskumatult armas ettevõtmine!
  Mul on tohutult armas vanaema, kingiksin võidu just talle! Ta on väga varajasest east kandnud prille. Kui ma ei eksi, siis 3aastasest saati, hetkeseisuga on ta pensionär. Kuna tal on viimased 15a olnud samad prillid ja mõtleb nüüd jälle prilli vahetusele, sest nägemine on kehvemaks läinud, siis miks mitte kinkida talle hoopis TÄIESTI prillivaba edasine nägemine? :)
  Kuna ta on tohutult hea vanaema ja vägaväga nooruslik vanavanaema, siis oleksin tohutult õnnelik kui tema osutuks selleks õnnelikuks, kes saaks edaspidi lastelastega rõõmsalt mängida ja ei peaks koguaeg lapsi keelama, et vana prille ei tohi eest ära võtta, sest muidu ei näegi nendega mängida.
  Pöidlad pihus! ??

 • Reply Viktorija Bicela 1. mai 2018 at 21:07

  Heihei, mina sain enda prillid juba väga väikesest saadik ja ilma nendega üldse ei saagi. Talvel eriti halb, prillid udused.. Hommikul esimese asjana otsid prille, tööl ilma prillideta ei saa üldse, kuid kui tihti kannan siis hakkavad nii silmad kui ka pea valutama. Kuna ei ole sellist raha kuskilt võtta siis jään lootma õnnele ja ehk võidan elus ühegi loosi.

  Parimatega,
  Viktorija

 • Reply Jane 1. mai 2018 at 21:06

  Väga tore oleks, kui minu õde Helina saaks silmad korda. Ta on sellest juba paar aastat unistanud aga kuna alustab alles oma elu, on ta pidanud oma unistuse edasi lükkama

 • Reply Katriin 1. mai 2018 at 21:04

  Proovin ka .
  Mina sain oma esimesed prillid 12aastaselt ning hetkel 23aastasena on mul üks silma -3 ja teine -3.5 . Olen läätsekandja kuna nii on hetkel kõige parem olnud aga no hommikul esimese asjana, et oma 2.5aastase neiuga tegelema hakata, viskan kiirelt prillid ette . Minu suur unistus on olla oma enda pulmas prilli ja läätsevaba aga kahjuks see vist jääb unistuseks kuna hetkel paneme raha kõrvale oma kodu jaoks ja ka pulmade jaoks .

 • Reply Hans 1. mai 2018 at 21:04

  Kingiksin selle operatsiooni oma elukaaslasele, sest see on ta suurim unistus, millest ta räägib kogu aeg ning ta on seda kõige rohkem väärt. Ma ei jõua ta prille enam igast korteri otsast otsida ja veel vähem ei taha ma teda näha enam kurvana. Nägin kuidas tal pisarad tuli silma kui sai uued prillid ja nägi selgemalt, ei suuda ette kujutadagi kui õnnelik ta oleks kui näeb lõpuks oma silmadega. :)

 • Reply Anne-Ly 1. mai 2018 at 21:03

  Olen aastaid tahtnud minna silmaopile. See oleks super kui ei peaks enam hommikul esimese asjana haarama prillide järgi.Meeldib jooksmas käia.. Hea oleks kui saaks seda teha ilma prillideta. ..

 • Reply Eliise Allik 1. mai 2018 at 21:01

  Tere! Olen 14. Aastane ja loodan, et minu vanune võib osaleda operatsioonil. Mul on miinused ja varem kandisn prille, aga kuna tegelen jalgpalli ja kergejõustikuga läksin prillid koguaeg katki. Nüüd kannan läätsesi. Need on küll mugavad, aga igapäev on tüütu neid silma panna ja on ka kindel aeg kui kaua tohib neid kanda ja loomulikult kannan ma kauem kui võib. Tore oleks kui ei pea läätsesi ega prille enam kandma!

  Kõike head!

 • Reply Kai 1. mai 2018 at 21:00

  Kui ma võidaks siis ma kingiks selle võidu oma elukaaslasele. :) Ta on ammu juba soovinud prillidest vabaneda.

 • Reply Evelin Heinmets 1. mai 2018 at 20:59

  Olen ka pikka aega prille kandnud..ei oska ilma nendeta ollagi aga tegelikult tahaks ammu juba lahti saada. Kolme lapse emana olen pidanud ikka prille vahetama ja parandama, sest ega neile meeldib ju ikka lõhkuda kõike. Soovin tulevikus ikka autokooli ka minna ja ilma prillideta oleks julgem tunne.. ?

 • Reply Hannabel 1. mai 2018 at 20:57

  Unistan seesugusest silmaopist, sest lähen varsti Pärnusse ülikooli ja oleks ju imeline nautida Pärnu päikest ja randa, niiet ikka midagi näha ka on.

 • Reply Jaana 1. mai 2018 at 20:56

  Olen 29a 3 lapse ema. Nägemine läks halvaks 4.s klassis praegu silmad -3.75 ja -4.0. Olen nii väsinud nendest läätsedest ja prillidest ja üks kõige suurem soov on näha elu jälle selgelt.

 • Reply Maarjo 1. mai 2018 at 20:52

  Prillid lendavad koguaeg eest, oleks juba aeg need sinnapaika jätta :)

 • Reply Robin 1. mai 2018 at 20:29

  Hetkel õpin 12ndas klassis ja prillid sain ma juba esimeses klassis ning kandnud olen neid iga päev. Kõige rohkem segavad prillid mul trenni tegemist ja see on üks põhjus, miks ma tahan prillidest lahti saada. Läätsed mulle ei sobi ja ei saa hakkama nendega nagunii. Lisaks oleks see hea kingitus mulle gümnaasiumi lõpuks. Tudengina mul sellist rahalist võimalust pole ja tasuta saadud asju hindan väga.

 • Reply Greteliis 1. mai 2018 at 20:24

  Prille kannan juba 4.klassist saadik. Kuna prillid ei olnud minujaoks koige mugavamas ja prillid olid just katki lainud juba teist korda siis otsustasin laatsede kasuks, kuid ega laatsedki just koige mugavamad pole alati. Suvel vahel ujuma minne pean alati meeles pidama, et laatsed on silmas ja, et vesi ei tohi silma minna. Ja kuna mul on molemad silmad eri miinusega siis on eriti ebamugav, yks silm on -1.00 ja teine -2.50.
  Oleks tore hommikuti argates näha, mis aega naitab kell seinal ja ei peaks kohe telefoni otsima voi kuI ilus ilm valjas on.

 • Reply Kätlin 1. mai 2018 at 20:21

  Tere! Sain esimesed prillid 4-5. klassis (nüüd veits alla 30). Vahelduva eduga olen ka läätsi kandnud, aga tööl hakkas nendega pika päevaga raske ja nüüd kahe väikse lapsega ei ole viitsimist läätsede peale üldse kulutada ei aega ega raha. Prille tuleb küll aeg-ajalt uuendada, siis läheb ikka topelt nii palju kui algselt plaanitud :D

  Tegelikult mulle prillid meeldivad, eriti nüüd kus minu peamiseks aksessuaariks on alatine tõusin-just-voodist-nägu, siis olen tähele pannud, et parem näeb see igatahes välja prillidega.

  AGA ei meeldi mulle talvel udused prillid külmast sooja minnes, märjad prillid kui sajab (mida on päris palju), suvel prillirandid ja kissitamine, sest läätsi ju ei viitsi kanda ja kaks paari prille korraga on päris ebamugav. Noh ja muidugi 100x neid öösel jälle ette toppida kui mõni väike junsu ärkab ja vaja elusalt ta juurde läbi pimeduse jõuda. OK üks põhjus veel, kuna prillid on ju koguaeg ees siis silm läheb laisaks ja jumal hoia ei ole minul viitsimist neid harjutusi ka teha, seega ei näe isegi prillidega kaugele hästi.

  NB! Kuna ma aeg-ajalt ikka rooli satun siis ütleme nii et minu paremast nägemisest saaks kasu ka kogu Eesti rahvas keda ma enam liikluses nii palju ei ohustaks.. Ma arvan, et see on isegi väga mõjuv põhjus, kahju, et see nüüd nii lõpuks alles välja koorus.. Aga seda ülejäänud päevikut ma siiski ära ei kustuta.

  Kõike head!

 • Reply Terje Hokkonen 1. mai 2018 at 20:10

  prillid on hetkel-2.5 aga tunnen et silmanägemine on veidi kehvemaks läinud.Läätsesid ma ei kanna kuna ei saa neid silma olen proovinud aga jah läätsed pole minu jaoks. prille olen kandnud üle 10 aasta kindlasti kui mitte rohkem.
  Et saada nägijaks ilma läätsede/prillideta on üks minu suurim salasoov.
  Ehk õnn naeratab…

 • Reply Annely 1. mai 2018 at 20:03

  Oleksin ülimalt õnnelik, kui saaksin prillivabaks. Kuna alatasa unustan prillid kaasa võtta, kui autoga sõitma lähen ja kuna olen kuumatoidu letiteenindaja, siis ei saa prille kanda tööl ja siis pea väga pingutama, et kaupade koode näha jne. Üldiselt olen unistanud sellest ajast peale prillidest vabanemisest, kui ma omale need sain. Tean ka seda, et rahaliselt ma seda ei suuda kunagi. Nüüd jääb loota õnnele.

 • Reply Auli 1. mai 2018 at 20:00

  Olen prille kandnud nüüdseks igapäevaselt 7 aastat. Autot juhtida ei tohi kui prille pole.
  Miinus pole küll ulmeliselt suur aga piisavalt halb, et kui inimene minust 5 meetri kaugusel seisab, siis tema silmi ma ei näe.
  Viimastel kuudel on silmad ka tundlikumaks läinud. Päevavalguse käes hakkavad silmad valutama ja tekib selline udune kiht peale. Pidevalt peab silmi pilgutama ja kinni pigistama, et natukenegi parem oleks.
  Pea igapäevaselt tööle sõites mööda maanteed on selline hägune pilk ebameeldiv ja ka ohtlik (94km tööle ja 94km koju).
  Hiljuti sai ka mu armas sõbranna prillidest vabaks ja nii tore oleks koos käies teatris/kinos ja näha ise ka korralikult mis etenduses või filmis toimub :)

 • Reply Kinne-Riin Reest 1. mai 2018 at 19:54

  Mõtlen juba mitmedat päeva, kas kirjutada või mitte, kas osaleda või mitte. Silmaopist olen juba pikka pikka aega mõelnud telgelikult. Oleks ju tark otsus, mõeldes kui palju raha on elus läinud prillidele ja läätsedele. Ja muidugi see tunne, hommikul ärgata kui ei pea voodi nurgast oma prille otsima selleks, et midagi näha võib ju olla imeline. Samas on minus mingi tohutu hirm selle opi ees. Paljud sõbrad-tuttavad on käinud ja ütlevad, ka et see pole valus pigem natukene ebameeldiv aga siiski kardan seda. Nüüd siin seda postitust lugedes mõtlesin, et kui peaks võitma no siis võiks ju ennast koku võtta ja seal ära käia. Ju siis nii peab minema.

 • Reply Mari 1. mai 2018 at 19:28

  Silmaopp on mu suursuur unistus. Olen prille kandnud pea 20 aastat ja nüüd sooviks väga nendest vabaneda. Tahaks hommikul esimesena asjana vaada lapse naeratust, mitte prille otsima hakata.

 • Reply K. 1. mai 2018 at 18:25

  Oeeeh, silmaoperatsioon! Tegin endaga 20aastaselt diili.. Kui olen 25 (ehk 10. aasta prille kanda), siis võtan suuna Riia poole ja käin silmaoperatsioonil ära! Mul on mõlemad silmad -3,5, läätsi kanda ei saa. Prillid segavad tohutult igapäevaelu, tekitades migreenihooge!
  Oh, kuidas tahaks hommikul ärgates kõike muud teha kui prille kobada! Kui loosiõnn ei naerata, siis vaid 1aasta veel rahakogumist ja olen Dr.Solomatini juures!

 • Reply Kadi 1. mai 2018 at 17:57

  Mina olen prillikandja kolmandast klassist. Kuna mina end prillidega mugavalt ei tunne (sportida raske, üleüldse tahavad prillid peast kukkuda), siis mina olen pigem läätsekandja, kuigi ega nendega ka alati just kõige mugavam ole. Oleks suurepärane ärgata nii, et ei pea esimese asjana läätsekonteinerit otsima ja magama minnes hakkama silmi näppima.

  Saada nägijaks ilma läätsede/prillideta on üks minu suurim soov.

 • Reply Marian Schär 1. mai 2018 at 17:40

  Minul on prillid olnud 6. klassist saadik. Lootsin väga, et miinus väga palju ei süvene, aga siin ma nüüd olen -4,25ga. No niii sooviks, et ei peaks üldse enam silmade pärast muretsema, teeksin hommikul silmad lahti ja kõik polekski udune + raha kokkuhoid oleks suur. Mitmed tuttavad on sama silmaopi läbi teinud ja niii tahaks ka? Ühesõnaga, võit pakuks ühele tudengile enneolematult suurt rõõmu, tahaks lõpuks oma perekonda normaalselt näha?

 • Reply Carolyna 1. mai 2018 at 17:37

  Saan varsti 19 ja terve elu alles ees. Minu unistus on näha taas hästi, kuna tahan reisida, näha ja avastada uut ja põnevat. Käin tihti looduses jalutamas ja mulle meeldib igast põnevaid elukaid pildistada ja vahel tuleb ette et isegi prillidega ei näe objekti mida väga pildistada tahaks.

 • Reply Merli S 1. mai 2018 at 17:29

  Mina soovin hirmsasti prillidest vabaneda :) Miinust pole küll nii väga palju, aga näiteks tänaval käin pea maas, sest kui keegi kuskilt hõikab mind, siis ma ei näe ega tunne ära, seega on lihtsam üldse mitte välja teha. Elu oleks kohe palju ilusam, kui ma päriselt näeksin!

 • Reply Mery-Kristi 1. mai 2018 at 17:04

  Mina olen prille kandnud esimesest klassist alates ja igatsen nii väga seda tunnet, et hommikul ärgates ei peaks öökapilt prillide järgi kompama, vaid saaks selgelt lage või seinakella vahtida. Olen laseroperatsiooni mõtteid mõlgutanud pikalt, kuna nägemine on mul päris halb -6 ja -5,75, tihti peale töö või koolipäeva silmad lihtsalt valutavad ning aitab ainult pimedas ruumis ilma prillideta ja silmad kinni passimine.

  Ilma prillideta oleks suvele kindlasti mõnusam vastu minna :)

 • Reply Jevgenia 1. mai 2018 at 16:18

  Prillidega olen alates 4st klassist, juba 27 aastat. Nii kaua, et nad on minu keha osaks saanud. Mõtlesin operatsioonist, kuid kardan väga.. See on minu kõige suur unistus ja kõige suur hirmus. Kui ma võidan loosis selle operatsiooni, siis minu elu muutub paremaks, ma usun ja loodan :)

 • Reply Margit 1. mai 2018 at 16:17

  Mina kingiks selle opi oma elukaaslasele. Prille on ta kandnud juba väikesest saati, mina olen temaga koos olnud juba pea 6 aastat. Viimased paar aastat on see olnud mu unistus, kuid kuna käin lisaks tööle ka gümnaasiumis, õnneks küll juba lõpuklassis, siis pole selleks veel võimalust olnud. Lisaks on tal ka sünnipäev tulemas, see oleks ideaalne kink. ?

 • Reply Kristin 1. mai 2018 at 15:57

  Mul on olnud prillid juba 3. eluaastast saati, sest mul diagnoositi laisa silma sündroom. Kandsin peaaegu kogu põhikooli aja prille ja arst muudkui lubas, et 9. klassi lõpupeol saan ilma prillideta särada. Aga mida lähemale see aeg tuli, seda vähem hakkasin ma arsti uskuma, sest nägemine ei läinud oodatult paremaks. Tol ajal (umbes 15 aastat tagasi) olid prillid veel häbiasi ja nende pärast narriti. Ma olin sageli nii kurb ja kadestasin nii väga neid, kes said elada prillivaba elu. 8. klassis otsustasin proovida läätseid ja siiani olen nende juurde jäänud ( need on mul olnud nüüd juba 7 aastat), kuid need on nii tülikad, sest, kui nendega kogemata magama jään või saunas/pesemas käia, siis muutuvad need kuivaks ja silmad hakkavad valutama. Ma olen terve elu unistanud, et mul oleks silmad korras, kuid siiani on see jäänud ainult unistuseks. Ma loodan nii väga, et võidan silmaopi :)

 • Reply Eneli 1. mai 2018 at 15:16

  Tere,
  Unistan väga prillivabast elust, eriti kui 15 aastat prille kandnud. Eriti super oleks suvel päikseprille kanda, ilma läätsesid toppimata…. või sportides. Ei harju vist kunagi läätsedega ära.
  Oleksin super häppi kui loosiõnn mulle naerataks ?

 • Reply Sandra 1. mai 2018 at 14:42

  Mina peaksin selle loosi võitma, sest ma kingin selle opi siis oma empsile, kes kohutavalt tahab sinna juba pikka aega minna, aga rahaliselt pole võimalik, kuid see oleks vist maaaaailma parim emadepäeva kink talle ja mul oleks nii hea meel teda õnnelikuks teha, sest viimasel ajal on ta koguaeg pidanud igasugu asjade pärast kannatama ning ta LIHTSALT väärib seda❤️

 • Reply Dairi 1. mai 2018 at 14:30

  Mul on olnud prillid nii umbes 11-12 aastasest saadik. Hetkel olen 23. Mulle pole kunagi meeldinud neid kanda, seega läksin päris ruttu läätsede üle (13 aastaselt). Võib-olla oleks nõrka miinust prillid kuidagi ravinud, aga kuna ma peaaegu, et vihkan prille, siis nüüdseks on ka minul -5 läätsed. Prille ma ei kannata, kuna talvel on need pidevalt udused kui õuest siseruumi minna, suvel päevitan endale prillid näkku, sügisel on klaasid vihma pärast märjad, seega ainuke aeg prillide kandmiseks tundubki olevat kevad ?. Läätsedega olen väga harjunud, aga siiski tahaks näha päris oma silmadega. Ilma prillide ja läätsedeta ei näe ma mitte midagi. 2 aastat tagasi käisin kontrollis ja olin valmis oma eluunistust täitma, et lõpuks saan opile. Silmaarsti juures aga selgus, et ma ei ole veel sobilik, kuna miinus on kasvanud. Astusin silmaarsti juurest nuttes välja ja jubedalt närvi ajas. Nüüd on aga miinus püsima jäänud ja kindel plaan selle aasta sees opp ära teha. Ma olen juba väiksest saadik kujutanud ette, et üks ilusamaid päevi mu elus saab olema päev peale silmaoppi, kui päriselt enda silmadega näen, ma isegi ei mäleta enam seda tunnet, kuidas on ise näha. Seega ma ei suudaks õnnelikum olla, kui mina selle loosi võidaksin! ?

 • Reply Anna 1. mai 2018 at 14:13

  Mina olen prille kandnud 9ndast eluaastast peale, ehk siis juba viimased 14 aastat. Ei ole ka mulle võõras see, kui oled prillid kuhugi ära pannud ning ei näe enam, kuhu need siis ikkagi said. Tõsiasi on ka see, et noore neiuna olen märganud, kuidas enamus minuealistel on suhtumine, et prillid teevad inimese vähem atraktiivsemaks ning see teeb kurvaks. Prillideta ma suurt midagi ei näe, sest ühe silma miinus on 3 ja teisel 3,5. Läätsesid ei ole ma kunagi kandnud selletõttu, et end tundes, saabuks ka minul ilmselt see päev, kus ma ei viitsi neid ära võtta või siis kannaks 30päevaseid kõvasti rohkem kui 30 päeva. Tore oleks saada nägijaks, jääksid ära kõik need olukorrad, kus sa ei saa külili asendis telekat vaadata, palavaga libisevad prillid pidevalt mööda nina alla jms. Ühtlasi ei taha enam kuulda ühtki sellist lauset “Oi sul pole prille ees. Mitu sõrme ma püsti hoian?” :D

 • Reply Anneli Uibopuu 1. mai 2018 at 13:11

  Mina sooviksin silma oppi oma mehele, siis ei pea ma enam tema prillid olema!

 • Reply Annely 1. mai 2018 at 11:51

  See minu suur unistus. Prillivaba elu teeks elu palju mugavamaks. Kindel soov on see op teha, hakkasin ka raha opiks koguma.

 • Reply Kristina 1. mai 2018 at 11:30

  Mulle meeldib väga joosta, aga poolpimedana on seda raske teha! Hingeldamine on raske, süda tuksub kõvasti, näen uduselt, et mingi takistus vist on ees, aga ei saa aru, mis see on. Lõpuks kui olen objektile nii lähedal, et saan seda juba katsuda, selgub, et see oli lihtsalt üks tühine puukäntsakas. Kui ma jookseks prillidega, oleks pidevalt klaasid udused ning see oleks ju veel ohtlikum. Pärast põrkan kokku mõne puuga! Salamisi unistan, mis tunne on näha hästi ilma prillide või läätseta.

 • Reply Lele 1. mai 2018 at 11:00

  Minul on prillid olnud juba algklassist ehk vähemalt 18 aastat. Muidu olen juba harjunud täitsa olema prillikandja, aga iga aasta kevadel, kui mul algab tsikli hooaeg on need küll pinnuks silmas. Kuna kiivri sisse on nii raske suruda prille, siis ma kasutan läätsesid. Aga mu silmad hakkavad läätsedega jubedalt kuivama ehk siis peavad olema lisaks veel taskus alati silmatilgad kaasas. Tore oleks teada saada, mis tunne on kaugele näha ilma läätsede või prillideta.

 • Reply Merilyn 1. mai 2018 at 10:54

  Tore oleks ise kaugemal olevaid asju näha mitte pidevalt küsida: “Mis seal kirjas on? Mul pole prille kaasas.”

 • Reply Grete 1. mai 2018 at 10:46

  Tere, sooviksin silmaoperatsiooni võimalust oma vanimale tütrele, kes unistab sellest juba aastaid. Miinus on tal päris suur -5. Tore, kui saaksin talle teha meeldiva üllatuse, mida ta oodata ei oska. Aitähhid! :)

 • Reply Tiina 1. mai 2018 at 10:22

  Mina sooviks ka silmaopile, ei peaks hommikul prille otsima,saaks päikeseprille kanda ja telku ees lösutada :) lisaks veel see et kui mu esimene laps tegi prillid kogemata katki kui aastane oli, ja nüüd kasvab teine ja ilmselt ta ka mingi hetk teeb katki, sest lapsed , siis seekord seda enam ei juhtuks ja ei peaks muretsema selle pärast :D

 • Reply Helen 1. mai 2018 at 10:12

  Ka mina kasutan 30-päevaseid läätsi ööpäevaringselt, kuid peale Sinu kogemust mõtlen hirmuga, kas olen ka oma silmadele liiga teinud. Nüüdsest võtan läätsed ööseks ära.
  Silmaoppi oleks minule vaja, sest minu töös veedan osa ajast õues ja prillidega on väga ebamugav (vihm, lumi jne). Lisaks tekivad prillidega peavalud. Seetõttu pean kandma läätsi, kuid nagu aru sain, siis võivad ka läätsed valesti kasutades kahju teha. Soovin saada operatsiooni, et silmad oleksid tervemad ja et ka lõpuks vanaemana saaksin lapselapsi näha :)

 • Reply Kadri 1. mai 2018 at 10:10

  Mina sooviksin oma kallile elukaaslasele pakkuda võimalust loobuda läätsedest!
  Ma tahan, et ta näeks paremini.

 • Reply Mari 1. mai 2018 at 09:56

  Mul on miinus umbes sama suur kui sinul oli ja ilma prillide või läätsedeta ei saagi üldse olla. Iga kord kui keegi küsib, mis miinus mul on, tuleb vastuseks et ‘Issand! Sa oled ikka täitsa pime ju!’ Seega sooviks jälle nägijaks saada :D

 • Reply Carina 1. mai 2018 at 09:55

  Käisin ise Dr. Solomatini kliinikus silmade laseroperatsioonil 10 päeva tagasi ning see tunne, mida saan nüüd kogeda, on uskumatu! Ma näen ilma prillideta/läätsedeta, mis on minu jaoks IME!

  Tahaksin väga, et minu hea sõbranna Laura saaks seda tunnet samamoodi tunda ning prillidest vabaneda!

  Imed on olemas! :)

 • Reply Krista Tuvi 1. mai 2018 at 09:46

  Mina sooviksin võita seda oppi hoopis oma pojale kuna endise prillikandjana tean kui halb on tugeva miinusprilli omanikuna koolis kui korralikult tahvlile ei näe. Tihti oli seda häbi öelda ja olim pigem vait ning sain kehvemaid hindeid. Samuti oli raskem autokoolis, ujumas ja sporti tehes.
  Praeguseks on minu silmad opitud ja näen nagu kull :D Kuna olin tugeva miinusega elanud terve oma eelneva elu, siis mäletan ehedalt esimesi hetki nägijana kui maailm sai minu jaoks hoopistûkkis teised, kirkamad värvid!! Lapsena oli minu ainsaks pûsivaks unistuseks, et mul oleksid terved silmad, tihti mõtlesin magama minnes, et mis oleks kui öösel juhtuks ime ja ärkaksin nii, et mu silmad oleksid terved!
  Hetkel jääb paljudel see ime kogemata lihtsalt rahapuuduses, seega olen õnnelik võitja ûle, isegi kui selleks ei osutu meie pere.

 • Reply Kätlyn Vahtre 1. mai 2018 at 09:45

  Tahaks väga nägijaks saada, sest miinused on väga suured -7 ja -7.5 :( olen aastaid läätsesid kandnud ja ausaltöelda prille mul polegi, sest ilusad raamid ja õhukesed klaasid maksavad liiga palju et neid endale lubada saaks ja mingite pudelipõhjadega käia oleks liiga mark ?
  Seega minu kõige suurim soov ja unistus olekski nägijaks saada ja unustada läätsed ja pimeduses kobamine.

 • Reply Merilyn 1. mai 2018 at 09:40

  Öösiti ilma prillideta ikka annab taga otsida, et kuhu beebi siis seekord voodis tuuseldanud on ?. Üleüldse ongi ööd vist kõige raskemad, sest kuigi miinus pole üüratult suur, annab vahepeal ikka käsipidi lapse lutti taga otsida. Ja muidugi ajavad need pidevalt mustaks saavad prilliklaasid mind juba ammu närvi. Läätsesid ei taha tihti kanda, silmadele nagu viimasel ajal need eriti ei istu ka. Seega tahaks jah hirmsasti neist tüütutest prillidest lahti saada!

 • Reply Kerli 1. mai 2018 at 09:11

  Ma annaksin selle emale, kuna ta on terve elu pidanud kandma prille/läätsesid ja see on lisaks sellele, et tüütu (jääb prillidega magama), kuid enamus ajast kannab ta siiski läätsesid, mis ei ole silmale head, kuna ta kannab neid pidevalt ja vahel jääb ka nendega magama, kuid 30 aastat silmas läätsed pole just kõige parem. Arvestades veel see, et mõni lääts vahel ära kaob, kui hakata silma panema või võtma.

 • Reply Kadri Jürjan 1. mai 2018 at 09:08

  Sooviksin vabaneda prillidest , et täiel rinnal nautida oma lapsega mängimist ja sporti teha ilma prillideta. Läätsekandijaks ma ei sobi :( minu 2.5 aastane laps saab aru, et emmel prille vaja ja toob need iga hommik mulle voodisse :D

 • Reply Liisi 1. mai 2018 at 08:54

  Olen nüüdseks olnud prillikandja rohkem kui pool oma elust ning oleks aeg päriselt nägijaks saada :) Väga tüütu on hommikul esimese asjana prille otsima hakata, suvel on ebamugav, eriti autoroolis. Ujumas käies jooksen ringi nagu pime kana ja nüüd, kui meie peres kasvab kohe-kohe pooleaastaseks saav poisipõnn, oleks ikka kordades mugavam ja lihtsam see elu, kui prillidega jändama ei peaks :)

 • Reply Maide-Marie 1. mai 2018 at 08:51

  Sooviksin väga sellist operatsiooni! Olen selle kohta ka varasemalt uurinud, kuid kahjuks ei saa seda endale lubada, just hinna pärast. Prille olen kandnud juba… aastaid. Algklassis sain endale juba prillid. Tänaseks on miinus töusnud juba -4 peale, kui mitte veitsa rohkem, sest tunnen et on kehvemaks läinud.
  Nii tahaks näha maailma ilma prillideta ja näidata maailmale enda suuri silmi mida prillidega nii väga näidata ei saa. ? Eriti elukaaslasele, sest Talle meeldivad minu suured silmad ja on öelnud et näen ilma prillideta väga kena välja. Kahjuks ise ei oska selle kohta midagi öelda, sest ei näe. ?
  Oleksin nii-nii önnelik, kui meie 5.da aastapäeva puhul, mis on 4.mai, naerataks mulle loosiönn ja ma saaksin taas ‘nägijaks’ nagu ma väiksena olin! ?

 • Reply Annika 1. mai 2018 at 08:45

  Hei!
  Unistused on selleks, et need täide läheksid :) See loos oleks sammuke lähemale unistustele.
  Miks mina? Olen prille kandnud umbes 19 aastat juba. Nagu sa kirjutas siis jube tüütu on hommikuti kobamisi prille otsida, et nägijaks saada. Õhtuti tahaks diivanil pikali visata ja telekat vaadata – kui palju prille selle lebotamisega kõveraks on läinud? Palju! Tahaksin lihtsalt nägijaks saada. Kui palju iga aasta kulub peres raha prillidele – vastust ei kommenteeri (loe: lisaks mulle kannavad ka kas last peres prille.)
  Soovin VÄGA antud loosis osaleda :)
  Päikest!

 • Reply Kairit 1. mai 2018 at 07:05

  Ei mäleta enam seda aega kui olin nägija ja ei pidanud prille kandma.
  Nõme on see udukogu minu ümber, tahan saada nägijaks! :)

 • Reply Külli 1. mai 2018 at 06:51

  Mina tahaks ka nägijaks saada. Olen juba 20 aastat pidanud prillide ja läätsedega jändama. Tahaks hommikul silmi lahti tehes kohe näha ?

 • Reply Anu A. 1. mai 2018 at 04:48

  Tahaksin saata opile oma elukaaslase. Ta on enamiku oma elust olnud prillikandja ja ilma ei näe kohe üldse midagi. Tahaksin talle kinkida võimaluse näha maailma hoopis parema nägemisega ja seda prillivabalt! Pluss, ta näeb ilma prillideta tõsiselt kompu välja. :) olen juba ammu mõelnud talle selle operatsiooni kinkida, aga rahaliselt ei ole kahjuks välja mänginud. Oleks ülisuper võit nii tema jaoks kui ka minu jaoks.

 • Reply Taisi 1. mai 2018 at 02:02

  Tavaliselt ma kommenteeri-võida laadsetes mängudes ei osale, aga sellest võimalusest pean osa võtma.
  Võidu korral läheksin koos oma kahe vanema õekesega Dr. Solomatinile külla. Võibolla täitubki meie kõigi kolme unistus saada nägijaks :)
  #onklidnägijaks #kolmõde #DrSolomatini

 • Reply Maarit Olbri 30. aprill 2018 at 23:59

  Olen 21 ja minu miinuseks on juba -8. Niivõrd noore inimese kohta ikka väga suur miinus. Juba aastaid olen soovinud minna operatsioonile ja üks hetk võtsin kätte ja läksin KSA-sse kontrolli, kus öeldi, et oota veel aastakese ning eelmise aasta lõpus, kui aasta oli möödas, öeldi et kõik on korras aga oota veel aastakese. Kuna olen nii kannatamatu inimene ja eluaeg pidanud uduselt elama siis operatsiooni tegemine oleks ühe SUURE murekoorma õlalt langemine :)

 • Reply Anneli 30. aprill 2018 at 23:44

  Kingiksin selle opi enda emale. Tal on halb silmanägemine, aga ta häbeneb prille kanda. Kuna teda koolis prillide pärast narriti, siis on see tema hinge jätnud nii suure trauma, et ta lihtsalt ei usu, et on olemas ka ilusaid ja moodsaid prille, mis tema välimust ei rikuks.

  Nii ta siis istub nina vastu telekat ja kissitab silmi; jookseb bussi peale ja kui peatusesse jõuab, siis alles vaatab numbrit; kui midagi loeb, siis tõstab selle silmade juurde. Kahju kohe inimesest. Silmaopist on ta pikalt rääkinud, aga tegudeni pole jõudnud.

 • Reply Tiiu 30. aprill 2018 at 23:32

  Prillideta olen pime , ei näe kaugele ega ka lähedale. Tahaks väga saada normaalseks nägijaks. Edu kõigile loosis.

 • Reply Karl 30. aprill 2018 at 23:19

  Sooviksin koolipingis vaadata tahvlile ilma prillideta, näha minu poole lendavaid jalgpalle parema kvaliteediga ning, et suvel ei tekiks probleeme, kus prillid ujudes ära upuksid. :)

 • Reply Kristina 30. aprill 2018 at 23:15

  Mina soovin, et mu sõber Siim ei peaks enam kannatama!

 • Reply L. 30. aprill 2018 at 22:47

  Peaksin olema see, kes saab opile, sest töötan õpetajana ja mu õpilased ütlevad tihti, kui kannan läätsesid, et ma näen palju toredam ja lahkem nii välja. :) Ma tahan olla iga päev tore õpetaja :)

 • Reply Mari 30. aprill 2018 at 22:14

  Mina saadan heal meelel oma ema opile. Arvuti taga olemised ja hämaras kudumised on jätnud oma jälje ja nii äge oleks teda sellise asjaga rõõmustada.

 • Reply Annika 30. aprill 2018 at 21:55

  Saadaksin oma õekese operatsioonile, sest mina olen juba kâinid ja ta on seda lihtsalt väärt ??

 • Reply Ester 30. aprill 2018 at 21:43

  Aprilli keskel saabus minu elus hetk, mil olen prille kandnud rohkem kui pool oma elust! Oleks tore hommikuti silmi avades koheselt näha ja suvel päikeseprille kanda (läätsed ja mina kahjuks kokku ei sobi).

 • Reply Jaanika 30. aprill 2018 at 21:34

  Arvan, et olen prille juba piisavalt kandnud ning oleks aeg nendega hüvasti jätta.

 • Reply Andra 30. aprill 2018 at 21:33

  Oeh, kust nüüd alustada ? Olen viimased kolm kui mitte rohkem aastat plaaninud, vb pigem soovinud, opile minna, kuid takistuseks on olnud raha. Seda on alati kuskile mujale vaja panna ning nüüd olengi lihtsalt ootel. Mõeldes prilli-ja läätsevaba elu peale, lähevad silmad kohe vesiseks. Kui nüüd siin õnne ei ole, eks kunagi selle ära ikka teen ?

 • Reply Riin A. 30. aprill 2018 at 21:32

  Miks just mina peaks võitma – ilmselt mul ei ole mingit erilist X-faktorit, mis paneks mind seda teistest rohkem väärima, aga ma lihtsalt väga väga väga tahaksin seda operatsiooni teha (või noh, et see mulle tehtaks). Kui igakuisest palgast jääks kunagi nii palju üle, et saaks raha koguda (üllatus üllatus, ei jää), siis oleks selle opi juba ära teinud või vähemasti aja kinni pannud. Olen prille kandnud umbes täpselt 16 aasta, alustasin -0,25 ja -0,5.ga, nüüd olen jõudnud neljaringi. Vahepeal oli periood, kus kandsin samamoodi neid 30-päevaseid läätsi järjest. See kestis üle aasta, kõik oli ideaalne, kuni enam ei olnud – worst case scenario – silmapõletik. Pärast seda kandsin pool aastat ainult prille, siis avastas silmaarst, et mul on astigmatism (look it up, üsna levinud silma kuju hälve), mille korrigeerimiseks on vaja veidi teistsuguseid prille ja läätsi ka. Ja otseloomulikult on need läätsed sellised, mis tuleb eritellimusena tellida, need on tavaläätsest pea poole võrra kallimad ja nende tellimise aeg on nii umbes kuu, kui hästi läheb ja ettevõttel tarneprobleeme pole. Tellin karbikaupa ja üldiselt on varu olemas, aga god forbid, kui viimase paariga midagi juhtub enne, kui olen jõudnud uued tellida (spoiler alert, just juhtus, keerasin järjekordselt konteineri kaane vahele). Kuigi mulle prillid meeldivad, need sobivad mulle ja need ei häiri mind (enamasti), teeks nende mittevajamine mu elu miljon korda kergemaks (ja odavamaks ka, eri miinusega läätsede karbikaupa tellimine on iga kord isegi 30% soodukaga sajane laks). Tahaks ka ereda päikesega päikseprillid ette panna (prillidega ju ei saa, või noh saab, aga see on minu miinusega ohtlik), või ujuda suvel meres nii, et ei peaks kartma, et soolane vesi läätsed ära rikuks. Või talvel astuda õuest sooja ruumi nii, et prilliklaasid uduseks ei läheks. Või tantsida nii, et iga natukese aja tagant partnerile prillinurgaga vastu pead ei läheks. Mugavus on selle asja nimi, aga see ei ole patt. Ühesõnaga jah, tahaks hirmsasti nägijaks saada.

 • Reply Signe Kreim 30. aprill 2018 at 21:23

  Sooviks saada lahti prillidest ja làätsedest kuna tôö on selline kus tuleb mitu tundi jàrjest pisikesi detaile järgida. Tead seda tunnet kui prillid ainult ninale vajuvad kui millegile keskenduda? JAAH, megaebameeldiv ?

 • Reply Age 30. aprill 2018 at 21:19

  Mina võiks võita kuna olen noor 23 aastane neiu ja kannan prille miinusega 5 mis pole just kõige väiksem miinus. Hetkel küll ajan läbi läätsedega kui eks aastatega annam ka see tunda. Operatsioon aga on nii kallis et enda rahakott sellele peale ei hakka. Tahaks ükskord ka maailma näha nii nagu iga selgelt ja korraliku nägemisega inimene.

 • Reply Aleksandr Beljajev 30. aprill 2018 at 21:00

  teenin vähe raha töölt, aga alati mõtlen sellist oppist (

 • Reply K. 30. aprill 2018 at 20:12

  Opile tahaksin minna, kuna prillide kandmisega on probleem – pea käib ringi, valutab ja hakkab halb. Lahenduseks pakutakse, et noh, kanna rohkem, siis läheb üle! Aga ma lihtsalt ei suuuuudaaa.

 • Reply Merlyn 30. aprill 2018 at 20:11

  Tahan saada nägijaks!

 • Reply Liana 30. aprill 2018 at 20:02

  Et ma oma peagi sündivat esimest last prillideta näeksin?

 • Reply Mari-Liis 30. aprill 2018 at 19:55

  Ei mäleta seda aega ja tunnet kui sporti sai tehtud ilma läätsedeta. Kuna sport on suur osa mu elust, ei ole paraku muud valikut. Samuti ei mäleta täiesti selgeid hommikuid. Kehv silmanägemine seab palju piiranguid ning alandab enesehinnangut. Siiski mulle prillid meeldivad, kuid rohkem meeldiks kui saaks neid kanda siis kui tahan ning mitte sellepärast, et pean.

 • Reply MARGUS 30. aprill 2018 at 19:39

  Prillid mulle meeldivad ja sobivad, aga tegelik põhjus on see, et suvel päiksega ei saa päikseprillid kanda. Eriti segab see siis, kui autoga sõita ja on näiteks just vihma sadanud. Läätsi olen proovinud, aga need ei istu mulle. Ja kui ilma prillideta ujuma minna, siis pärast raske oma kohta leida rannas?

 • Reply Eko 30. aprill 2018 at 19:03

  Ema (reet pärtel) võiks võita. Tal 6ndal mail sünna, lisaks veel see, kui väljas käib koeraga jalutamas (dalmaatsia) siis prille ta ette ei pane ja pärast helistab ja kurdab, et on koera ära kaotand. Eriti talvel. Prillidega pidi ebamugav olema õues käies.

 • Reply Kristiina 30. aprill 2018 at 18:48

  Kingiksin selle imelise võimaluse oma Kallile emale, kes on terve elu olnud prillikandja. Selline elumuutus oleks hindamatu ja mis oleks veel parem emadepäeva kingitus, kui see!

 • Reply Liivika Mäemurd 30. aprill 2018 at 18:26

  Sest ma vihkan prille,kaugele ei näe prillita ja lähedale jälle ei näe prilliga,muudkui vöta eest ja pane tagasi,kopp on ees!

 • Reply Marika Holzschmidt 30. aprill 2018 at 18:10

  Mina ei oska ennast teistele eelistada, seega jääb see punkt-miks pean mina võitma vastuseta.
  Miks ma vajan seda võitu- sel põhjusel, et kuna ammune töö ja kehvad töötingimjsed ning kesised töövahendid tegid silmadega oma hävitusliku töö.

 • Reply Mairi 30. aprill 2018 at 17:17

  Olen prille juba niiii kaua kandnud, et aitab küll :D
  Tegelikult on nii palju asju mida prillid segavad. Tahaks kanda enda nunnusid päikeseprille mille ma emotsiooniajel ostsin, sest noh mõistus ei mõelnud nii kaugele et millal ma neid kanda saan. Istuvad teised kurvalt autos ja ootavad mind. Kanda ei saa, sest ilma tavaprillideta kaugele ei näe ja olen endale ja teistele ohtlik :D
  Ja noh kes ütleks tasuta silmaopist ära. Mina küll mitte

 • Reply Aive Johanson 30. aprill 2018 at 17:15

  Tahaks ka prillidest lahti saada, suvel on väga tüütu kogu aeg vahetada prille/päikseprille. Ja õmmelda ei näe enam korralikult ( see mu töö).

 • Reply Kersti Rahu 30. aprill 2018 at 17:11

  Teeksin selle imelise kingituse oma tütrele, kes on väsinud prillidest, mis takistavad treeninguid. Tahaksin väga loota, et seekord õnne!

 • Reply Egon 30. aprill 2018 at 17:08

  Tere.Kingiks võidu oma kallile abikaasale,et tema ka lõpuks tunneks vastuutulevad inimesed ära ja varsti ka lapselapsed.Kahuks kanab prille juba väga-väga pikalt.Täidaks ka lõpuks ühe meeletu unistuse.

 • Reply Sirley 30. aprill 2018 at 17:03

  Just , iga hommik sama jama , kus need prillid jälle on , oot-oot ma ei näe ju veel midagi , pean kõigepealt prillid üles otsima . Aga kus need läätsed nüüd on ja õhtul jälle mure , prillid kadunud . Kuskile minnes alati mõte, et läätsed ja prillid ikka kaasa saaksid ja just siis kuskil,kus kindlasti midagi osta ei saa, kaob üks lääts ära, läheb katki vms. Ühesõnaga koguaeg mingi jama kõige selle ümber . Opile mõtlen pidevalt , võidu korral oleks see lõpuks otsustatud ja saaks ka normaalset nägija elu elada ??

 • Reply Tarmo 30. aprill 2018 at 17:03

  Olen unistanud prillidest vabaneda. Ilma nendeta oleks mul palju lihtsam.

 • Reply Merili 30. aprill 2018 at 16:49

  Kuna ammu unistanud sellest, kuid 2last üksi kasvatades ei mängi ilmselt kuidagi välja. Kuid prillid on ilmselgelt tüütud ja hirm, et lapsed prillid ära lõhuvad siis kasutan enamasti läätsesid, aga kahjuks vahel jäävad need liiga kauaks silma ja operatsioon oleks ideaalne lahendus mulle.

 • Reply L 30. aprill 2018 at 16:47

  Soovin väga silmaopile minna. Armastan väga ujuda ja prillidega on päris keeruline. Ükskord kukkusid ujudes prillid Pärnu randa. Oli alles sobramist vee all terve seltskonnaga ja pärast tundide pikkust vee all sukeldumist leidsimegi üles…ohh seda rõõmu. Teist korda sellist jama küll ei tahaks läbi teha.?

 • Reply Eva 30. aprill 2018 at 16:44

  Olen suurema osa elust lühinägelik olnud ja kohe üldse ei viitsi kuhugi minnes läätsi, läätsetopsi ja prille ka veel kaasa võtta. Opist olen mõelnud tükk aega juba, aga kuskilt pole sellist raha hetkel võtta :(

 • Reply Liina-Grete 30. aprill 2018 at 16:33

  Olen juba kaua oodanud võimalust, et kuidagi saata silmaoperatsioonile oma isa. Minu isa on juba pea üle poole oma elust vaevelnud silmanägemise tõttu. Kuna ta on pidanud üle aasta prille vahetama kaua aega siis siinkohal on hetk, kus ta andis alla ja ütles, et sooviks väga saada sünnipäevaks silmaoperatsiooni. Kuna meie pere on suur koguni 7liiget ja sealhulgas erivajadustega laps siis rahakotile see suur uudis rõõmu ei tee. Muidugi saaks suure kogumisega raha kokku ja isa sinna saata. Kuid mu isa pole kunagi elus teinud ühtegi asja iseenda jaoks vaid seadnud alati lapsed ja ema esikohale siis nüüd elus sooviksin ka teha temale midagi tagasi. Ma ei jõua ära oodata, et saaksin tema nägu näha peale operatsiooni ja seda kuidas ta jälle näeb. Loosist tasub alati osa võtta aga kui seda ka ei saa siis tuleb lihtsalt raha kokku ajada.

 • Reply Janely 30. aprill 2018 at 16:32

  Olen niikaua kui mäletan koguaeg prille kandnud, no ikka päris pisikesest peale, see tähendab, et ma ei teagi mis tunne on ilma prillideta näha. See on ausalt öelda olnud mu elu unistus, kuid kahjuks on see unistus suhteliselt kallis lõbu, sellepärast ei ole seda ka siiani teha õnnestunud. Seega oleksin üliõnnelik kui võidaksin selle opi☺

 • Reply Riini 30. aprill 2018 at 16:28

  Mina kannan prille juba kuskil 4ndast klassist saati (täpselt ei mäleta enam). Nüüdseks on aga miinused mölemal silmal 4ja kanti. Ühel silmal veidi üle ja teisel on veidi alla 4ja. Hetkel mul neiu selles eas, kus tassib kõike minema ja kui hommikul enne mind ärkab tassib prillid kapilt minema ja siis sa pime otsi neid kobamisi mööda maja :D :D :D

 • Reply Kristi 30. aprill 2018 at 16:23

  Minu isa oleks seda võitu väärt. Ta on viimastel aastatel kõvaks spordimeheks hakanud, aga prillil on kõva miinus ja läätsi ta ei kanna. Tal on maru kehva nt ujulas olla (udune) või siis vihmaga rattaga sõita (kojamehi pole prillidel).

 • Reply Vivvu 30. aprill 2018 at 16:21

  Appi kuidas ma tahan nägijaks saada, maailma avastada ja värve näha!

 • Reply Tiina 30. aprill 2018 at 15:48

  Isegi prillidega ei näe enam telekat korralikult ja see inimeste äratundmise probleem on t6esti piinlik ja tobe. Tahaks lõpuks mõnusalt näha!!!

 • Reply Grete 30. aprill 2018 at 15:45

  Ma kingiksin võidu oma 15 aastasele õele, kellel on kahjuks mõlema silma miinus 8 ja kes on meie suures peres ka ainukene prilli kandja, mul on väga kahju, et mu õde juba mitmeid aastaid järjest tugevaid prille peab kandma ja peaaegu mitte midagi ilma nendeta ei näe.

 • Reply Marili 30. aprill 2018 at 15:43

  Tere, ükskord ju vōiks loosiōnn ka mulle naeratada, see on operatsioon millest olen unistanud ammu. Mina olen selline inimene kellele ei meeldi prille kanda ja nendest lahti saamine oleks super. Loodan parimat ☺️

 • Reply Karin 30. aprill 2018 at 15:37

  Olen prille kandnud juba päris kaua ja olen üks neist õnnetutest, kes seda Lasikut ei saa. Seega väga väga sooviks silmi korda saada, unistus täituks!

 • Reply Liis 30. aprill 2018 at 15:37

  Sooviksin ise silmaopile minna. Olen olnud prillikandja kuskil 17 aastat.

 • Reply Deivi 30. aprill 2018 at 15:19

  Mina olen prillikandja olnud põhikooli lõpuklassist alates ning seetõttu võiks ju arvata, et peaaegu 20 aastat hiljem olen prillidega harjunud. Paraku on aga aeg näidanud, et mida vanemaks ma saan, seda enam prillid häirivad. Tugevalt annab see tunda päikesepaistelistel päevadel, mil autoroolis peab silmad kriipsuks kissitama, sest läätsed jäid hommikuse rutuga silma panemata ja mu nina ei mahuta prillide otsa veel päikeseprille; vihmasel-lumisel ajal, mil tunnen puudust kojameestest prilliklaaside ees; kesköisel ajal, mil on vaja väiksema lapse juurde jõuda käsipidi kobades, sest prillid kukkusid voodi kõrvale ja haihtusid (aravatavasti sinna maailma, kuhu pesumasinast üksikud sokid kaovad); või spaakeskuses, kus abikaasaga meeldib käia ja prillide ning läätsede sobimatuse tõttu sinna keskkonda olen “siilina udus” järgnenud valele meesterahvale….
  Mõeldes, kui palju aega oma elust olen kulutanud prillide tagaajamisele või läätsede paigaldusele, oleks ideaalne, kui kõigest üheainsa, kuid pikaaegse lühinägeliku inimese jaoks elumuutva protseduuriga võidaks tulevikus olulist aega iseenda ja oma lähedaste jaoks.

 • Reply ants lehis 30. aprill 2018 at 15:11

  Tasuta silmaoperatsioon.

 • Reply Marelle 30. aprill 2018 at 15:03

  Olen prille kandnud lapsest saadik, kuid kõige rohkem vajaks silmaoppi minu mees. Ta on samuti prille kandnud umbes 15 aastat…rohkem kui pool oma elust. Eks esialgu ikka mõtlesime, et “ahh, prillidega saab ka ju hakkama” kuniks avanes minna võimalus õppima ja tööle päästeametisse… kahjuks selle võimaluse rikkus lühinägelikkus. Nimelt võeti tööle ainult noormehi kellel on perfektne silmanägemine. Ta oli sellest nii vaimustuses, et oleks võinud minna kasvõi kohe silmaopile, kuid ikka ja jälle jäi raha taha asi kinni :(
  Nüüd töötab Ta Kaitseväes sõdureid välja treenides/õpetades aga selleks peab ka ise veetma päevi ja nädalaid metsas ööbides. Läätsed on suureks abimeheks, aga tihtipeale hõõruvad ja segavad igapäeva elu.
  Ma tean, et ta on seda väärt ja loodame et õnn naeratab :)

 • Reply Laura 30. aprill 2018 at 15:00

  Tere Mallukas!

  Ma olen kandnud prille 5 aastat kindlasti, kui mitte rohkem. Jah, mul ei ole väga tugev miinus (mõlemad silmad -1), kuid siiski häirib see mu elukvaliteeti. Kõige suuremad miinused prillide puhul ongi see, kui sa oled neid pikalt kandnud, siis prillid muutuvad nö raskeks. Nina valutab ja tahad prillidest puhkust saada. Teine miinus on see, kui ma tahan minna kuhugi peole, olgu see siis sünnipäev või pulm või mis iganes, siis olen alati teinud endale ilusa meigi, kuid seda pole prillide tagant kunagi välja paistnud. Vahepeal olen töö juures võtnud prillid eest ära, et lasta silmadel puhata. Töötan klienditeenindajana restoranis ja kui mõni hetk on tulnud klient ja ei ole jõudnud prille pähe panna, siis kaugelt ei saagi aru, milline klient kuskil istub. Lihsalt ei tee inimestel vahet.
  Autoga sõites, peavad olema alati mul prillid peas, kuna muidu ei näe lihtsalt liiklusmärke. Sellega on ka see miinus, kui autoga sõites päike paistab otse silma, ja päikesesirm ei aita, siis tahaks ju päikeseprille kanda. Mina seda teha ei saa, sest tavaprillid on niigi juba ees.
  Miks ma ei ole läätsede peale mõelnud? – Sest siis on ikkagi vaja koguaeg nendega tegeleda. Sooviksingi prilli ja läätsevaba elu!
  See võit oleks mulle suureks abiks, kuna enda jõududega saaksin sinna minna alles kauges tulevikus.
  Kui ma isegi võidaks ja ma ikkagi ei sobiks selleks opiks, siis kingiksin selle edasi oma ema või isale.

 • Reply Andra Kivistik 30. aprill 2018 at 14:59

  Mina tahaksin väga sellele operatsioonile minna – olen sellele mõelnud juba paar aastat, ent asi jääb ikka raha taha pidama praegu. Olen aastaid prille ja viimasel viiel aastal ka läätsesi kandma pidanud, ent on ikka väga ebamugav ärgata ja näha maailma udusena. Lisaks ei tule mul üldse see prillide kandmine välja – küll uppusid ühed merre, teised jäid autoratta alla, ühed istusin ise katki ja muidu olen lihtsalt klaase kriimustanud. Läätsedega seevastu väsivad silmad õhtuks väga ära. Üks minu pikaaegne suur soov ongi vabaneda prillidest

 • Reply Anneli 30. aprill 2018 at 14:46

  Olen juba mõnda aega Dr. Solomatini kliiniku lehe jälgija FB-s. Otsisin tagasiside opil käinutelt ja sattusin Sinu blogipostitust lugema. Minu sooviks on saada lahti prillidest. Olen neid kandnud põhikoolist saadik ja no ei meeldi ning ekstra raske on leida endale sobivaid ja meeldivaid prilliraame. Suurimaks probleemiks on aga see, et mootorrattakiivri alla ei taha prillid hästi istuda, aga läätsesid ei saa ma kahjuks kanda tundlike silmade tõttu?

 • Reply Marian 30. aprill 2018 at 14:39

  Silmaopist olen unistanud sellest ajast saati kui prillid sain ehk 8aastaselt 12aastat tagasi. Kuna prillid on takistanud nii mõndasi tegevusi sooritamast, otsustasin 5aastat tagasi hakata igapäevaselt läätsi kandma. Nägijaks saades ei peaks enam kunagi muretsema prillide ja läätsede olemasoleku üle ning saaks elada just nii ekstreemset elu kui soovin. Silmanägemine pole muutunud umbes 7 aastat ja mõlemad silmad on -5 (=pime). Nägijaks saamine oleks tõeliselt elumuutev ja imeline sündmus!

 • Reply Ille 30. aprill 2018 at 14:39

  Ma sooviks väga prillidest vabaneda. Tahaks ujuda.Vihma ajal on juhuseid kus prilliklaasid on udused ja nähtavus null.Väsinud olen prillidest.

 • Reply Kristi 30. aprill 2018 at 14:39

  Mina sooviksin seda operatsiooni oma tütrele.

 • Reply Maria 30. aprill 2018 at 14:20

  Silmaopp on minu ammune unistus. Prillid on jubedad tüütused. Mul on väga tundlikud silmad ja tihti läätsedega olla ei kannata. Unistan sellest ,et saaksin nt. rahus päikeseprille kanda. Hetkel eeldab see alati läätsede kasutamist. Samas nagu tihti ei saa kasutada ka ja siis päikesega kissitamisest silamde ümber juba kortsud tekkinud :D…no ja siis tahaks normaalselt ujuda, normaalselt joosta, normaalselt vihmase ilmaga õues olla.
  Seni on protseduur tegemata – kord olen rase, siis imetan, siis jälle rase ja siis jälle imetan. Ja siis kui imetamise lõpetamisest pool aastat möödas (mida siis soovitatakse enne operatsiooni) siis on jälle rahadega kitsas käes. Praegu oleks ideaalne aeg prillidest loobumiseks!

 • Reply Liisi Koit 30. aprill 2018 at 14:17

  Sooviksin opile minna, kuna olen juba ligi 15 aastat prille kandnud ja sooviksin väga näha probleemideta.

 • Reply Maris Kaa 30. aprill 2018 at 14:11

  Tore kuulda Mallukas,et Sinul see tee kenasti läbitud.Mina ka siin unistan juba kümmekond aastat sellest,et saaksin oma prillid üle õla visata ja jälle kõike selgelt näha.Aga paraku on nii et minu laste vajadused on alati ees pool ja nii ma siis lükkan igal aastal oma oppi edasi….Südames loodan ikka ,et küll see päev ka minuni jõuab…..

 • Reply Helen Peniäinen 30. aprill 2018 at 14:10

  Olen silmaopi peale varem mõelnud, aga see on tunduńud väga hirmuäratav ja lisaks olen kuulnud, et hiljem, kui miinus peaks tagasi tulema, siis enam läätsesid kanda ei saa. Kui selle operatsiooni võidaksin, siis poleks pääsu ja viskaksin prillid nurka küll, et suvele hea silmanägemisega vastu minna.

 • Reply Merilyn 30. aprill 2018 at 14:10

  Sooviksin silmaoppi kuna viimasel ajal on silmad läätsede suhtes ülitundlikuda ja eritavad mäda laadset ollust :( Prillidega ei taha ka igapäev olla. Miinust on mul 3 ja 2,75.

 • Reply Marge 30. aprill 2018 at 14:02

  Tere!
  Ma sooviks prillidest lahti saada. Kuna mind häirivad need juba. Olen kandnud juba 5-6 aastat . Ma ise olen mõelnud ,et läheksin opile aga mis ei ole on raha , et minna. Ma sooviks nii väga prillidest lahti saada . Ma oleks väga õnnelik kui ma saaksin prillidest lahti . ?

 • Reply Reelika 30. aprill 2018 at 13:54

  Olen üle 10 aasta pudelipõhjadega ringi käinud.. hommikud algavadki prille otsides , enne ei saa püstigi tõusta voodist kui prille ees ei ole. Õnneks on 2 aastane pliks mul nii tubli kes hommikuti prillid emmele ette paneb :) nii, et seda kompamist on vähem nüüd ette tulnud :) prille kannan -6 millegagi mõlemad silmad.. nii , et ilma prillideta ei näe mitte muhvigi… :D

 • Reply Ketlin 30. aprill 2018 at 13:52

  Mina olen ka prillikandja alates põhikooli 5-ndast klassist ja nagu Sinu tekstiski kirjas on, et ära tee seda, mida Sul keelatakse teha, siis juhtus ka minul nii. Nimelt häbenesin ma alguses oma prille kanda, sest sellel ajal ei olnud eriti ilusate raamidega prille saada ja minu arvates sain ma elu kõige inetumate raamidega prillid ja seetõttu kandsin ma neid nii vähe kui võimalik või vaid siis kui vanemad nägid ja küsisid, miks mulprille ees pole ja ma tõesti koolis tahvlile ei näinud. Selle mitte kasutamisega tegin ma endale loomulikult karu teene ja minu nägemine hakkas järjest halvenema ja miinu aastatega järjest suurenes. Mingi hetk mul polnud enam pääsu prillide kandmisest, sest nägemine läks nii uduseks ja pidin hakkama kandma silinder klaase ja miinus on tänaseks -2,5 ja -3,5. Läätsesid saan kanda vaid ühe päevaseid ja umbes 3-5 tundi, aga silmad lähevad nendega üsna kiiresti kuivaks ja minu jaoks on olemas ainult üks läätse sort, mis mulle sobib, sest mul on eriline silma kumerus ja kuigi tootjad on andnud ka loa, et võin kanda teise kumerusega läätsi, et need sobivad, siis praktika seda kahjuks ei toeta. Seega olen üsna hädas. Olenkaalunud silma operatsioonile minekut vist juba mitu aastat, kuid nagu enamustel on ka minul asi rahas. Olen isegi dr Solomatini kliiniku fb lehe iga päevane jälgija ja üsna kursis nende eestlastega, kes seal opil käinud ja mõelnud, et millal mina saan selle raha kokku, et sinna opile minna, aga alati jääb see mõte poolikuks ja kättesaamatuks unistuseks. Ma oleks väga õnnelik, kui ma võidaks selle opi, sest olen tõsiselt väsinud prillide kandmisest ja tahaks tõesti näha maailma selgelt ja mitte läbi klaaside.
  Kui see op minule mingil põhjusel ei peaks sobima, siis kingiksin selle edasi oma vennale, sest ka tema on prillikandja, kellele läätsed eriti ei sobi. Nii, et tundub, et meie peres on teatud geneetiline foon selles osas täiesti olemas.

 • Reply Maire Heinsar 30. aprill 2018 at 13:47

  Küllalt tülikas on kogu aja prille kanda, ja pidevalt otsida, kui nad on peas. Sooviks selget prillivaba maailma näha ???

 • Reply A.S 30. aprill 2018 at 13:40

  Prillid on olnud u 18 aastat ja tahaksin väga operatsioonile minna.

 • Reply Kerli 30. aprill 2018 at 13:29

  Oleks meeldiv võita kuna aastaid pool pimedana ringi käia on kurnav, kurb on kui on peab spetsiaalselt läätsed või prillid välja otsima, et minna kinno või lähedasi inimesi ära tunda ja selgelt näha.
  Oleks vapustavalt elumuutev tunda end vabalt ja mitte olla piiratud nägemisega ning mitte tunda ebamugavalt kui raamid piiravad vaatevälja elule ja maailmale mis meie ümber on tegelikult imeliselt kaunis.

 • Reply Maris 30. aprill 2018 at 13:28

  Jätaksin meeleldi prillidega hüvasti. Olen prille kandnud juba lasteaiast saadik ehk kuskil 14 aastat. Hetkel mõlemal silmal -4.25. Oleks väga hea olla uuesti nägija.

 • Reply Eleri 30. aprill 2018 at 12:59

  Silmaopist olen unistanud juba väga mitu aastat, paar korda olen isegi opieelses kontrollis käinud, aga operatsioonini pole siiani asi jõudnud, alati asi lõpuks ikka raha taha jäänud. Nägemine hakkas mul halvenema kusagil põhikoolis, esialgu oli pisike miinus, mis järjest kasvas ja nüüdseks juba paar aastat on -5 ja -3,75. Olen ka igapäevane läätsekasutaja, mingid vanad prillid on ka olemas, aga neid kannan ainult õhtul pärast läätsede eemaldamist ja hommikul enne läätsede silma panemist. On perioode, kus silmad läätsesid ka hästi ei kannata ja pidevalt jooksevad vett. Nii väga tahaks, et näeks hommikuti esimese asjana lapse unist naeratavat nägu selle asemel, et “läbi udu” esmalt prille minna kapi pealt võtma.

 • Reply Aili 30. aprill 2018 at 12:50

  Olen olnud umbes 15 aastat prillide kandja, meil peres on paraku ka mu vennad prillide kandjad. Sooviksin väga võita nägemise prilli vabaks, olen kasutanud ka läätsesid aga minu jaoks on se tüütu ja ebamugav, mistõttu olen leppinud prillidega aga oleksin väga rõõmus kui saaksin alatiseks neist loobuda. Nägemine on mul viimased 8 aastat püsinud muutumatult -2 , -1,75, Seega loodan olla vägagi sobiv patsient aga kui paraku minule se ei sobi kingiksin hea meelega selle edasi ühele oma vendadest :)

 • Reply Sigrid 30. aprill 2018 at 12:47

  Mina tahaksin väga sellele operatsioonile minna – olen sellele mõelnud juba paar aastat, ent asi jääb ikka raha taha pidama praegu. Olen aastaid prille ja viimasel viiel aastal ka läätsesi kandma pidanud, ent on ikka väga ebamugav ärgata ja näha maailma udusena. Lisaks ei tule mul üldse see prillide kandmine välja – küll uppusid ühed merre, teised jäid autoratta alla, ühed istusin ise katki ja muidu olen lihtsalt klaase kriimustanud. Läätsedega seevastu väsivad silmad õhtuks väga ära. Üks minu pikaaegne suur soov ongi vabaneda prillidest/läätsedest.

 • Reply Maria 30. aprill 2018 at 12:46

  Alustasin oma 1 klassi -1.5 prillidega. Ja siiamaani kannan prille.. kuid ainult tugevalt kangemaid. Ma ei nae vasaku silmaga mitte midagi? Kuidas see võimalik? On. Laisa silma diagnoos. Parema silma jargi saan vasakule panna sama kanguse. Hetkel parem silm viimase tulemuste järgi oli -6 kuid kannan laatsesi.. ja pean kuu v 2 ootama laatsasi enne kui ma need alles katte saan. Sest mulle tehakse eri tellimusel. Kord lasin teha vasakule lõpliku kanguse analûüsi.. ja seal ei olnud -6 ega -10 vaid võimsalt -15. Zelletõttu et vasak silm ei suuda normaalselt nãha, kahjustab see ka omakorda paremat silma tasapisi. Uuesti minna silmaarstile panen end alati valmis selleks et kangus on jalle alla lainud kas -0.5 või -1 võrra. Raske on olla mitte nagelik. Aga olgem ausad, sain senini hakkama siis saan ka edaspidi. Ma otsin normaalset aega ja kogun raha et minna silma opile. Sest ma ei taha siiski lõpetada pimedana. Kui aeg ei sobi ma annaks oma vennale selle võidu, sest tal on sama probleem mis mul. Ainult tal on see juba hullem kui mul.

 • Reply Kati 30. aprill 2018 at 12:42

  Mina sooviksin väga teha sellist kingitust oma emale kes 3 aastat tagasi kaotas oma elukaaslase kopsu vähi tagajärjel ja peale seda sügavale auku vajus?
  Hakkas jooma ja vajus masendusse,kuid ma näen,et on tulnud aeg kus ta vajab abi ja on nõus ka seda ise vastu võtma.On nõus minema alkoravile kuhu on aeg pandud,soovib oma suu vaikeslt korda teha lasta ja arvan et silmaop annaks ka tema muutustele palju kaasa.
  Tulemas on ju ka emadepäev ja see oleks supper kingitus emale mis annaks ka palju motivatsiooni juurte.
  Palju päikest ☀️

 • Reply Maris 30. aprill 2018 at 12:42

  Olen 15a lühinägelik olnud, opist unistan viimastel aastatel eriti palju. Tegin eelmine aasta ka testid ära, et veenduda ma sobib ja õnneks sobin,aga rahalistel põhjustel pole võimalik oppi teha. Väga väga soovin seda oppi teha, see parandaks oluliselt elukvaliteeti.
  Tahan ärgates kõike näha, mitte kobada kus prillid on.Trenni teha oleks eriti mugav, kui oleksin nägija.
  Jään õnnele lootma ja ehk saab minust ka nägija, et kogu maailma värve näeks ilma et peaks prille/läätsi kandma.

 • Reply Ester Kängsepp 30. aprill 2018 at 12:40

  Tsau, Mallukas!
  Sinu küsimusele, miks just mina peaksin tasuta silmaopile saama on minu vastus selline:

  Ma olen väsinud koguaeg prillide puhastamisest- ma ei mõista, kuidas nad koguaeg nii mustaks lähevad. Ma tahaks oma elukaaslasega musitada ja kallistada nii, et prillid koguaeg ees poleks. Aa, no ja kui me musi teeme, siis alati suudan ma kuidagi vastu ta nägu käia, et mingi lärakas jälle keset klaasi- johhaidi!
  Ma tahan hommikul ärgata ja näha maailma sellisena nagu ta on, mitte udusena.
  Harrastan trennis käimist ja mõnusaid õhtuseid jookse ning leian, et ma näen nii veider välja, kui mul on trenni riietega need samad prillid, kui ma linnapeal käin vms. Pealegi, mu pereliikmed norivad mind, et miks mul luubi ees on :(, aga mulle ei sobi väikese raamiga prillid- näen välja nagu raamatukoguhoidja muidu. :D
  Igatahes, ma olen pikalt mõelnud silmaopi peale aga tudengina pole sellist rahasummat kuskilt võtta. See võit avardaks mu maailma ja vaatevälja! ;)

 • Reply Katrin 30. aprill 2018 at 12:33

  Vajaksin seda, et saaks ka spaas meest mitte otsida. Kuna ma ei suuda läätseid endale silma surada, siis kannangi vaid prille aga nagu teada, siis spaas seda teha ei ole just mugav.

 • Reply Ave 30. aprill 2018 at 12:32

  Sooviksin tasuta silma op oma tütrele kooli lõpu kingiks, ta on väga tubli ja on mulle alati toeks olnud. Me oleme nagu õed , sest olen neid üksi kasvatanud 10 aastat.

 • Reply Liis 30. aprill 2018 at 12:27

  Sooviksin silmaoperatsiooni väga. Minu miinus ei ole küll väga suur, kuid piisavalt, et ma ilma prillideta hakkama ei saa. Kõige ebamugavam prillikandjana on see, et raske on kanda päikeseprille. Läätsed mulle ei sobi, ajavad silmad sügelema ja punetama. Autoga sõites tunnen päikeseprillidest kõige rohkem puudust. Lisaks mu aastane tütar tahab koguaeg prillile rasvaseid näpujälgi teha, sest see on huvitav, mina pean siis leppima ikka uduse nähtavusega, või käima neid iga natukese aja tagant puhastamas.
  Ühesõnaga prillidega on pidevalt mingi jant ja kuigi mulle meeldivad samuti prillid, siis tahaksin nad vahel jätta kapinurgale, panna ette päikeseprillid, või lihtsalt nautida vaadet nii, et mul ei ole vahel lisafiltrit.

 • Reply Piret 30. aprill 2018 at 12:26

  Mina sooviksin oma pojale prillivaba elu, kuigi tean, et ta pelgab seda operatsiooni…☺️

 • Reply Maris 30. aprill 2018 at 12:25

  Ma olen ikka aastaid juba läätsekandja olnud ja no olgem ausad see on ikka jube tüütu. Kodus olles kannan prille ja neid ma lausa vihkan… ? Tahaksin väga pääseda mõlematest,et vaadata telekat ja käia kinos ja ujumas ja suvel kanda päikseprille ilma pideva mureta ja tukkuda diivanil ? ärgata hommikul mitte paistes silmadega ?

 • Reply Terje 30. aprill 2018 at 12:23

  Olen kandud prille alates viiendast klassist. Siiamaani (43a)ei suuda leppida prillidega…kohe kuidagi …Nüüd kus sõidan peale auto ka mootrrattaga…tahan veelgi enam vabaneda prillidest :) Tahaks uuesti maailma puhtalt näha :)

 • Reply Sirle Sermat 30. aprill 2018 at 12:17

  Olen aastaid olnud silmadega hädas, soovin ylekõige operatsioonile pääsu.

 • Reply Piret 30. aprill 2018 at 11:31

  Olen kandnud prille 12 aastat. Olin 14 kui sain omale esimesed prillid. Minu silmanägemine on hetkel -6,5, seega ilma prillideta põhimõtteliselt üldse ei näe. Kannan nii läätsesid kui prille, läätsed on mugavamad ja silmanägemine on teravam. Prillidest vabanemine on olnud minu väga suur soov ammust aega. Soovin hommikul ärgata ja näha kardina mustrit selgelt… kui vähe on õnneks vaja. :)

 • Reply Aliis 30. aprill 2018 at 10:58

  Ma küll hirmuga (valu ees), aga lootusega võtan ka loosist osa :) Tahaks ühe suve ka päikeseprillidega rahulikult ringi käia, mitte hakata muretsema sellepärast, kust kõige odavama hinna ja kvaliteedi suhtega optilisi päikeseprille saada.

 • Reply Potsataja 30. aprill 2018 at 10:52

  Sooviksin seda oppi endale, sest olen terve elu olnud prillidega. Tahaksin maailma näha selgemalt:)

 • Reply Kirke 30. aprill 2018 at 10:48

  Sooviksin väga võita seda tasuta silmaopi, sest see on väga kallis, eriti kui oled õpilane ja täistööajaga tööl käia ei saa. Lisaks sooviksin jälle elada normaalset elu (need, kes prille on pidanud kandma – teavad millest räägin), ilma, et peaks koguaeg prille puhastama kui need uduseks või vihmast mustaks lähevad. Mul on suhteliselt suur miinus ja ilma prilliteta olen tõesti nagu pime kana :( kui tõesti osutun ebasobivaks, on mul piisavalt sõpru, kellel oleks seda opi vaja :)

 • Reply Katrin 30. aprill 2018 at 10:44

  Olen prillikandja ca 20 aastat. Igaüks kes on prille kandnud on ilmselt samade murede ja probleemidega – vihm teeb prilliklaasid märjaks ja piirab nägemist, külmal hommikul sooja bussi astudes oled ca 10 m kimpus uduste klaasidega (sest noh, ega ei olnud ju meeles prillilappi kaasa võtta ja pabertaskurätikuga nühkides teed asja veel hullemaks), ujulas pritsib vesi klaasidele, aga prille maha ka jätta ei saa, sest siis ei tunne meest ära ja kui üksi lähed, siis tahaks ju ikka õigesse riietusruumi minna (eriti kui on uus koht, kus enne pole käinud), saunas on prillid küll mõttetud, aga maha neid kah jätta ei saa, sest muidu on sama jama, mis ujulas. Prillidega magama jäämine võib osutuda väga kulukaks, kui enneaegselt pead uued raamid muretsema. Tähtpäevadeks, sündmusteks tehtud meik jääb kõik raamide taha ja muudab üldmuljet. Pildistamiseks ära võetud prillid aga on jätnud ninale ninapatjade kohta “kenad” punased laigud. Kui mees hoogsalt musitama kipub, tuleb pärast kohustuslikus korras klaase pühkida. Päikseprillide valik on napp – kas tellid üüratu raha eest endale sobivate klaasidega või muretsed sellised, mis teiste prillide peale käivad. Viimased koormavad nina ja panevad päeva lõpuks pea valutama. Ilma aga ei saa, sest silmad on tundlikud. Kui oled fotohuviline, siis pead eest võtma kaks paari prille, et läbi pildiotsija pilti teha. Läätsed pole valikuks, sest sind ajab paanikasse mõte, et miskit su silmas on. Ühesõnaga oleks ikka ilmatuma hea olla nägija ilma prillideta :)

 • Reply Kerli 30. aprill 2018 at 10:35

  Tervitused. Ma sooviks oppi Iseendale- olgugi, et ma kardan. Sa otsisid hommikuti prille taga, ent ma ärkan hommikuti prillidega juba aastaid. Näen nii “selgemaid unenägusid” ? Läätsed tekitavad mul juba ca tund üle 8h silmas olles punetust ja see on tekkinud viimasel ajal, sestbsilmad on nii õrnaks läinud. Ere valgus autoga sõites tundub alati, et kõik nüüd ma siit sillalt alla sõidangi. Kõige karmim on see, et mul on nikli allergia ja ma ostsin kogemata selliste sangadega prillid. Ei saa neid kanda, pool nägu läheb lööbesse. Nüüd kannan vanu, katkiseid- ja teibitud sangadega prille?
  Mu eluunistus nr1-täitumata?

 • Reply Karmen 30. aprill 2018 at 10:27

  Soovin näha maailma läbi oma silmade, ilma abivahenditeta :)

 • Reply Inger 30. aprill 2018 at 10:23

  Hei! Ootan väga, et saada nägijaks! Läätsesid pole kunagi kandnud, prille aga aastaid ja nad on mind alati häirinud. Spas olen ilma prillideta käinud ja mehele öelnud, et otsigu mind ise üles. Pisikeste laste kõrvalt olen pidevalt mõelnud, et saaks ometi opile. Öösiti, kui nt lapsed häält teevad, on niigi tubades pime ja miinussilmad häirivad veel rohkem, et miskit aru saaks :D. Ja pole mõtet rääkima hakatagi kui ebameeldiv on vihmaga prille kanda ja kui prillid veel uduseks ka lähevad…

 • Reply KL 30. aprill 2018 at 10:15

  Sooviksin opile minna, sest prillivaba elu oleks kordades mugavam ning mul ei oleks vabandust end oma prillide taha ära peita!

 • Reply Elen 30. aprill 2018 at 09:58

  Ooo, mina sooviks osaleda! Olen juba varateismelisest ajast prillide küüsis olnud, läätsesid silmad ei kannata kahjuks (ja näppude silma toppimise foobia on ka, fui). Nii tore oleks lõpuks prillidest lahti saada ja peiksi lapsega mürades mitte pidevalt muretseda iga näo poole käiva mütsu pärast. Rääkimata hommikul udusena prillide kobamisest – õudne :) Kujutan ette millist moodi see opp mu elukvaliteeti muudaks – üks suur mure kohe vähem!

 • Reply Anna 30. aprill 2018 at 09:56

  Olen põhikoolist saadik prille kandnud ja ega need muidu ei häirigi, aga mul on palju asju selle pärast tegemata jäänud. Näiteks puhkusereisil olles käisid teised mere peal erinevate tuubidega paadi taga sõitmas, mina minna ei saanud – ma poleks lihtsalt näinud midagi.. kõige rohkem ongi kahju veekeskustes, saunades ja erinevate ekstreemsuste osas.
  Ja muidugi tahaks hommikul ärgates oma meest selgelt näha enda kõrval.

 • Reply L 30. aprill 2018 at 09:47

  ?Kingiks suurima rõõmuga sellise võimaluse oma õele, kes on mind vägapalju aidanud. ?

 • Reply Reelika 30. aprill 2018 at 09:47

  Sooviksin väga saada opile, kuna ise alles 20ne aga prille kandnud juba 11 aastat. Kannan ka läätsesi kuid unistus on hommikul silmad avada ja näha mitte kobama hakata et kus prillid nüüd on. -4 üpris suur tugevus ka, juba ammu tahaks opile minna kuid võimalust lihtsalt pole. Kuid kui mina ei peaks sobima siis annaksin edasi oma kõige kallimale emale :)

 • Reply Sigrid 30. aprill 2018 at 09:29

  Läätsed nii kohutavalt väsitavad mu silmi, kaua neid kanda ei saa ja prillid kukuvad koguaeg ninale. See kõik on nii tüütu! Olen silmaopist unistanud ja see on minu nö soovide tahvlis! :)

 • Reply Kerttu 30. aprill 2018 at 08:53

  Tegime kaaslasega poolnaljaga kokkuleppe, et mina kingin talle uued silmad ja tema mulle uue nina, niiet saadaks tema opile ja endale skooriks nina???

 • Reply Rina 30. aprill 2018 at 08:51

  Ma väga tahaks ka nägijaks saada. Tahtsin Eestis teha, aga ei kvalifitseerunud :( Niiet äkki mulle sobiks ka sama protseduur mis sulle.
  See oleks suur rõõm, suvel eriti :) Näha köike ja mitte iga kord uurida, kus suunas peaks vaatama, et näha, millest teised räägivad :D

 • Reply Marge 30. aprill 2018 at 08:51

  Oi, mina tahaks ka. Kunagi oli plaan kindlalt minna, aga kui sugulasel tekkisid komplikatsioonid, siis tuli hirm nahka ning sinna see jäigi. Nüüd võiks aga uuesti ette võtta ?

 • Reply Eliise 30. aprill 2018 at 08:32

  Kingiksin võidu korral oma mehele prillidevaba elu!

 • Reply Viktoria 30. aprill 2018 at 08:23

  Mina saadaksin opile oma armsa noormehe, et ta ilma prillideta mind ka vaadata saaks :D

 • Reply Piret 30. aprill 2018 at 08:10

  Hea meelega saaks prillidest vabaks. Ja kui mulle millegipärast opp ei sobi, siis teeks see mu tütre väga-väga õnnelikuks.

 • Reply egle 30. aprill 2018 at 08:05

  Ka mina sooviksin osaleda selles loosis. Olen prille kandnud juba põhikoolist alates. Ainuke põhjus, miks ma omale prillid sain, oli see, et ma meelega rikkusin oma silmad ära. Jube pop oli ju prille kanda. Nüüdseks ma ei kujuta elu ilma prillideta ettegi. Okei, kujutan küll, kuna ma olen selline udupea, et jätan prillid kuhugi kapi peale ja pärast ei leia neid. Seega käingi nagu pime kana, käsipidi prille otsimas. Läätsi kannan ma ka ainult erilistel juhtudel, kuna minu jaoks on neid nii ebamuga silmast ära saada. Samas silma ka ei julge jätta tänu ema loengutele.

 • Reply Neljas Eesti 30. aprill 2018 at 08:01

  Mina käisin operatsioonil Eestis ja soovitan seda varianti. Arvutasin kokku sõit+hotell+operatsioon Lätis/Leedus vs Eestis ja see koht Eestis, kus mina selle tegin, tuli soodsam, neil oli just mingi sooduskampaania ka.

  Lisaks, hindamatu väärtusega on see, kui saad kõigest täpse ülevaate oma emakeeles vs kui midagi peaks juhtuma, saad kohe kliinikust abi. Lisaks need 3 järelkontrolli – kas Läti/Leedu opi puhul hakkate siis iga kord sinna tagasi sõitma?

  Igaljuhul, mina soovitan pigem kohta, kus ise käisin, kuna ei taha, et see mõjuks reklaamina, siis jätan asutuse siinkohal välja hõikamata, ütlen vaid, et asub sadama lähedal.

  • Reply Mallukas 30. aprill 2018 at 08:12

   sõit+hotell-opp on Solomatinis kõik hinna sees 950€ kokku. Kus sellest Eestis soodsamalt saab :)?

   • Reply Neljas Eesti 30. aprill 2018 at 08:47

    Laservisioon, sain 949 (mõni aasta tagasi).

   • Reply Neljas Eesti 30. aprill 2018 at 09:00

    Ja ma ütlen ausalt, kui see ka oleks olnud 1000 eurot (nagu neil vist praegu ka on, 999), siis oleksin selle samuti Eestis teinud. Just nende mugavuste pärast, mis eelnevalt välja tõin. 50 eurot võitu ei kaalu seda (minu jaoks) üles. Eriti veel selle pika maa sõitmist.

    Aga noh, käiakse ju ka piiri tagant alkot toomas, seda ilmselt vähemgi kui 50 euro nimel, nii et inimesed on erinevad.

 • Reply Jaana 30. aprill 2018 at 07:41

  Hei Mallu, ma sündisin täitsa hea silmanägemisega kuni kolmandas klassis ägeda kopsupõletiku tagajärjel kukkus mu täiuslik silmanägemine järsult -3 peale mõlemas silmas. Järgnevate aastate jooksul halvenes nägemine üha rohkem ja rohkem, selline tunne oli, et iga kord kui arsti juures käisime ütles ta, et nägemine oli veel numbri võrra halvenenud. Ma ei kujuta ette mu kalli ema muret, sest ta tõesõna arvas, et ma jään lähiaastate jooksul pimedaks. Lõpuks jäi nägemine pidama -9 peale ühes silmas ja -9,75 peale teises silmas. Ja nii ma olengi viimased aastad elanud. Ei tea mida tähendab elu ilma läätseteta, minu jaoks ei ole hommik alanud enne kui olen läätsed silma saanud, sest ma lihtsalt ei näe midagi. Pole isegi udune, vaid kõik on sulanud kokku suhteliselt ühtlaseks massiks. Ma olen läätseteta niivõrd abitu, et ei suuda ise isegi ringi liikuda. Mu suurim unistus oleks saada enda silmad korda. Loodan, et äkki seekord loosiõnn naeratab mulle :)

 • Reply Parim Kink 30. aprill 2018 at 07:29

  Mina kingiks selle võimaluse oma emale! Ta lihtsalt on super, iial ei väsi ja on alati olemas.

 • Reply Sirle 30. aprill 2018 at 07:27

  Mina olen selle opi Lätis teinud ja mega rahul. Sooviksin selle operatsiooni kinkida oma sõbrannale, kellest on saanud suur spordihunt ja prillidest lahti saamine annaks võimaluse paremini sporti teha.

 • Reply Liis 30. aprill 2018 at 07:25

  Sooviksin väga prillidest vabaneda, olen olnud juba aastaid prillikandja ning aastatega on miinuseid kontori töö tõttu juba üksjagu kogunenud. Kindlasti oleks igapäeva elu nägijana palju lihtsam ja toredam, sportimine oleks ka kordades mugavam.

 • Reply Helen Uder 30. aprill 2018 at 07:01

  Vot mina loodan seda loosi võita just selle pärast, et ma hommikul ärgates ning meest otsides kissitama ei peaks. Päris õudukas võib olla tal minu kõrval ärgata, kui ma krimpsus näoga talle otsa vaatan ja kaissu poen. Mine sa tea, mida ta kõike mõelda võib. Või noh.. mis ta ikka mõtleb, ta on ju mees, ta teab, et ma tahan lihtsalt kaissu ja ilmselt on ta mu kissitamisega harjunud. Aga ikkagi. Varsti saab mu tütar ka nii vanaks, et võib vaadata, miks see emme koguaeg kissitab ja nägu krimpsutab, nii tulevad ju kortsud!!
  (Esimese maalima probleemid..)

  Samal ajal, kui suur osa esimesest maailmast juurdleb selle üle, mida lõunaks süüa, meenutab osa kolmandast maailmast, millal viimati söödi.

  Tänan!

 • Reply Elisabeth 30. aprill 2018 at 06:56

  Mina ei teadnud pikalt et nägemine nii halvaks läinud on. 7 aastat tagasi kirjutati välja prillid mis seisavad nüüd kasutult. Esimese lapsega läks nägemine paremaks siis oli valus prille kanda, teistega oli sama lugu. Mind kimbutasid peavalud millest nüüdseks saanud migreenihood. Läksin optometristi juurde et läätsed saada aga sealt saadeti mind arstile kuna mul on silinder ja vasakule silmale miski ei sobinud. Arstil käies ja uuringuid läbides tuli välja et mu vasak silm näeb ainult 40% ja parem 60%
  Nüüd pool aastat hiljem kui taas jälgimise korras läksin arstile näeb vasak silm 30%.
  Küsisin mis aitaks ja öeldi et vasakut silma ei aitagi miski.
  Olles kolme väikse lapse ema ja pidev roolikeeraja ajab hirmu küll peale kui nägemine langeb niimoodi.
  Tahaks oma elu tagasi kus näen nii päeval kui õhtul ja ei pea migreenihooge taluma!

 • Reply Airi 30. aprill 2018 at 06:29

  Olen ka viimastel aastatel aina rohkem silmaopile mõelnud. Aksessuaarina on nad ju toredad, aga kui laps neid pidevalt ära kisub ja ma seda rasvalöga enam maha ei saa, siis on niii tüütu. Päikeseprille tahaks ka vahel kanda, ilma et tund aega läätsi peaks silma toppima.

 • Reply Carmen 30. aprill 2018 at 01:03

  Ma ei tahaks rääkida teemal, miks just mina peaksin saama tasuta operatsioonile. Ma usun, et kõik osalejad vääriksid võitu ja sooviksid paremat nägemist ja tüütutest prillidest igaveseks lahti ! Paratamatult jäävad paljud asjad ja tegemised raha taha kinni. Las õnneratas naeratab sellele õigele ☺️

 • Reply Kätlin 29. aprill 2018 at 23:38

  Mina tahaks selle operatsiooni kinkida oma armsale sõbrannale Kairile. Ta on minujaoks kui perekond ja sooviksin väga, et ta ei peaks enam prille kandma ja saaks oma nööbikesi sirgumas näha!:)

 • Reply Tiina 29. aprill 2018 at 23:14

  Oma silmadega ümbritsevat maailma vaadata oleks vahva!

 • Reply Kaisa 29. aprill 2018 at 22:57

  Olen juba aastaid silmaopist unistanud ja kuna mul on päris suur miinus ka (mõlemas silmas umbes miinus 5), oleks see väga suur elukvaliteedi muutus.

 • Reply Helen 29. aprill 2018 at 22:28

  Mina tahaks küll osa võtta ja prillidest lahti saada. Viimasel ajal on nägemine päris hea hooga kehvemaks läinud ja eriti häirib see hämaras autoroolis olles. Tahan oma silmi tagasi…

 • Reply Liina 29. aprill 2018 at 22:23

  Olen kandnud prille kokku juba pea 20 aastat (hetkel olen 25), igapäevaselt alates 12-13 aastaselt, kus juba vaikselt ka lààtsedega tutvust tegin. Màletan, et nii noorelt ei tohtinud silmi lààtsedega koormata, aga pika nurumise peale sain emailt loa. Nii lààtsede silmast vôtmine kui ka panemine oli korralik katsumus. Lôpuks kui silm oli tulipunaseks kraabitud sain need sindrid silmast. Olin samasugune uljaspea, lààtsed jàid ööseks silma ja vaevlesin igasugu silmahàdade kàes vist kuni 22 eluaastani, kuni jàin rasedaks ja hakkasin natuke peaga môtlema. Opi plaan on olnud alates tàisealiseks saamisest, aga miinus ei jàànud seisma, milleks oli.
  Màletan, et laps vàànas mu prillid katki ja mul olid just lààtsed vanaks saanud ning àra visatud… tàitsa pekkis oli :D mitte midagi teha ei saanud, isegi trepist ei julgenud tavaliselt tempos minna vaid liipasin mööda seinaààri ja kàsipuud kallistades. Ûhesônaga, prillid said parandatu, aga vaesed ônnetud, millele korra peale istusin, lapse poolt vàlja vàànati ja siis hiljuti maha kukkusid on lôpuks Harry Potteri stiilis kokku kleebitud, et kodus saaks silmad puhata lààtsedest :D Lààtsi olen kuu aega konstantselt kandnud ning korraliku prilli uut ei ole ma leidnud ja làbi on kàidud kôik Tallinnas leiduvad prillipoed. Sooviksin vàga oppi teha, sest tegelikult silm ei kannata lààtse, vàga kuivad ja valgusetundlikud on pàeva lôpuks silmad. Jàllegi prillid on ka vàga ebamugavad, kui need on lapse poolt kuskile voodi vahele susatud vôi kaduma làinud vôin heaga terve enda pàeva àra canceldada enne kui need ûles pole leitud vôi mees poodi lààtsede jàrgi saadetud. Opi jaoks on tingimused vàga head, sest miinus on pea 5a sama pûsinud (lôpuks!!!) AGA tundub, et ei tekigi seda ideaalset momenti, et lôpuks raha hakata koguma, sest alati on ootamatud vàljaminekud uksele koputamas.

 • Reply Kristiina 29. aprill 2018 at 22:19

  Mina kingiksin silmaopi oma.armsale.sõbrannale.Marile. ta nii jõhkralt põeb oma silmade pärast. Ja.mina armastan teda niiiiii palju

 • Reply Kadri H 29. aprill 2018 at 22:17

  Miks mina? Just sellel Sinu poolt mainitud põhjusel, et ei viitsi hommikuti ärgates oma prille taga otsida, ega dušši alt tulles, ega peale ujumist, ega peale meigi tegemist jne jne. Aga mida enam…ma lihtsalt EI VIITSI päevas 100 korda neid puhastada. Eriti nüüd, kus mu 5-kuune beebi on haarama õppinud ja neid mul kogu aeg eest tirib. Elu ilma prillideta oleks lihtsalt nii-nii palju kergem ja selgem :) !

 • Reply Jana 29. aprill 2018 at 21:59

  Mina kingiksin operatsiooni oma elukaaslasele. Prillidega ehitusel tööd teha on suhteliselt keerukas ja samuti kulukas ka pidevalt uusi prille osta, kuna prillid pidevalt rikutud (segused?, kriimustatud jne). Ta on alati unistanud opetatsioonist, kuid siiani on see jäänud hinna tõttu vaid unistuseks. Antud võit aitaks tal tema tööd teha veel kvaliteetsemalt kui ta seda praegu teeb ja täidaks ka tema ühe suure unistuse ?.

 • Reply Edith 29. aprill 2018 at 21:56

  Ma ise ei osaleks, aga oleks äge, kui minu “pime” õde selle opi saaks. Tal prillid juba lapsest saati, oleks ju tore, kui ei peaks enam muretsema vihmaga märgade prillide pärast või talvel õuest tuppa astudes, uduste prilliklaaside pärast :)

 • 1 2 3 4 5