KINGILOOS

VÕIDA TASUTA SILMAOPP!*

28. aprill 2018

Üle kolme aasta tagasi, 2014. aasta detsembrikuus sain ma Dr. Solomatini silmakliinikus nägijaks. Kui ma tol hetkel mõtlesin, et küllap elu peale silmaoppi parem on, siis ei osanud ma aimatagi, et selline “väike” asi elu nii palju muuta võib. Ega inimene ei oskagi ju igatseda midagi, mida tal iial olnud ei ole. Nüüd olen ma aastaid hästi näinud ja ma ei kujuta enam seda elu ettegi. et ma ärkaks hommikul, kõik oleks hägune ja ma hakkaks kobamisi enda prille otsima. See tundub kohutavalt ebameeldiv ja tõele au andes, oli ka. Ma mäletan üht korda spas, kus ma unustasin läätsed maha ja üritasin seal pimedana aru saada, et huvitav, milline nendest meestest Kardo on…

Kuna selle kohta on mulle läbi aastate väga palju küsimusi tulnud, siis vastan neile kõigile nüüd korraga, et kui keegi googeldab “Silmaoperatsioon Lätis”, “Solomatini silmakliinik” või miskit muud säärast, mis otsingutega siia blogisse jõutud on, siis saaksid nad oma vastused kenasti kätte.

Mis miinus sul enne oli ja kas on ajaga halvemaks ka tagasi läinud? Ma täpselt ei mäletagi, üks silm oli miinus kuus, teine nelja viie vahel, kui ma puusse ei pane? Peale silmaoppi olin ma täpselt null, kuid eelmise aasta seisuga käisin ma silmakontrollis, sest mulle tundus, et see haigem silm oli natukene nõrgemaks muutunud. Arst leidis, et silm on maksimaalselt -0,25 ja ei tahtnud mulle isegi mitte prille kirjutada, aga mulle nii meeldivad prillid ja need on minu meelest päris ägedaks aksessuaariks, eriti kui neid kandma ei PEA. Loodan, et see vastab ka neile, kes on minult uurinud, et miks mul mõnikord piltidel prillid on, kuigi ma ju silmaopil käinud olen.

Miks valisid just Solomatini kliiniku? Olen kuulnud, et seal pole operatsiooni kvaliteet nii hea kui Eestis? Ma ei oska selles suhtes kommenteerida, sest ma ei ole arst, aga mina jäin enda operatsiooniga küll rahule. Kogu teenindus oli viisakas ja sõbralik. Kõike seletati põhjalikult ja nagu näha, siis tulemused kestavad siiani. Kindlasti mängib rolli ka pea poole soodsam hind, kui ma toona Eestist leidsin. Muuseas, ma pidin ühe öö kauem Riias olema, sest mulle ei saanud tavalist Lasikut teha. Arstid otsustasid siis mulle teha hoopis PRK ehk pinnapealse laserkorrektsiooni, mis oli ainuke võimalik meetod minu silmade puhul. Arstid hoiatasid ka mind selle eest, et minule tehtav operatsioon on siiski pikema paranemisprotsessiga kui tavaline Lasik, aga see olevat ainus viis mind prillivabaks teha. Mis seal ikka, olin nõus ja ei kahetse!

Miks ei saanud sulle tavalist Lasikut teha? Siinkohal ma pean teile rääkima natukene piinliku loo. Nimelt teavad vist kõik läätsekandjad ja muidugi isegi ka need, kes ei kanna läätsesid isegi, et läätsed tuleb iga õhtu ära võtta. Minu ema rääkis mulle sellest juba oma 10 aastat tagasi, kui ma hakkasin läätsesid kasutama ja vigises pea igal õhtul mu ukse taga: “Mariann, võta läätsed ära!”. Mõnikord võtsin ja mõnikord ei võtnud. Ema küll ähvardas, et kui ei võta, siis tuleb hirmus silmapõletik ja see on väga valus ja paha, aga kuna mul seda kunagi ei tulnud, siis ei võtnud seda hoiatust kuigi tõsiselt.

Viimased aastad ostsin ma need tavalised 30 päevased läätsed ja ma võisin neid lebolt KUID kasutada. Hea kui kuus paar korda ära võtsin. Lõpuks, kui silmad juba liiga sügelema ja kipitama hakkasid, siis ma võtsin nad ära ja ostsin uued. Mõnikord võtsin ära ja natukese aja pärast kasutasin jälle, nagu mingi loll!

Midagi hullu ei juhtunudki, ainult mingi aja pärast muutusid silmad inetult punaseks ja veresooneliseks ja öösel läksid mega rähmaseks. Kui ma seda siia praegu kirjutan, siis ma ei saa aru, miks kurat ma enne mõistust pähe ei võtnud, kui mul endal nii tohutult ebamugav olla oli, aga oh ei. Miks ometi? Palju kergem on ju ebamugavustundega ringi joosta ja oma silmi rikkuda, eksole? Selline käitumine kulutas mingisuguse kihi mu silmas ära ja kui ma oleks kliinikusse sattunud paar aastat hiljem, poleks mulle saanud sedagi oppi teha, mis tehti. Veel hullem, mingi 10 aasta pärast poleks ma saanud üldse läätseidki enam kanda ja olukord oleks võinud väga nadisti lõppeda. Kuulake neid läätsenõudeid, need on olulised!

Kaua protseduur kestis? Umbes 10 minutit ja see osa küll valus polnud, pigem väga imelik!

Kas oli valus? Ma olin väga üllatunud, kui saalist välja astudes ei olnudki ma sootuks pime ja valudes, nagu ma eeldanud olin. Vastupidi, ma nägin paremini kui kunagi varem ja valus ka üldse ei olud. Siinkohal tegingi ma oma esimese vea ja läksin liiga julgeks. Kuigi mulle öeldi, et ma heidaks magama ja ostaks endale valuvaigisteid, tundus see nii mõttetu, sest mul ju polnud und ega valus. Seega läksime me sõbrannaga hoopis lõunatama, veinitama ja linna peale jalutama. Tuule ja külma mõjuna olid mul kaitseläätsed paigast nihkunud ja seetõttu oli mul üks hirmus-hirmus öö. Ei olnud valuvaigisteid ega miskit. Ma arvasin, et ma ei suudagi enam iial silmi lahti teha ja helistasin isegi hommikul kell 7 oma arstile (kes reaalselt siis ka telefonile vastas ja mu maha rahustas). Jah, nii et see esimene öö ma küll mõtlesin, et MIKS ma selle opi tegin. Aga järgmine päev pandi mulle uued kaitseläätsed ja valu kadus koheselt.

Umbes nädal aega oli minul vaade natukene udune ja silmi hõõruda ei saanud, aga samas kõik need teised, kes Lasiku said, olid juba järgmine päev omadega tipp-topp. Seega jah, eks ma oma lollusest tegin selle kogemuse natukene valusamaks, kui see olema pidi. Soovitus – kuulake, mida teile räägitakse ja tehke ka nii. Meile öeldi, et minge peale oppi hotelli ja pange silmad paariks tunniks kinni. Kas ma tegin seda? Ei…

Samas kui ma seda valu praegu meenutan, siis ma mõtlen, et ma oleks valmis olnud palju kauem seda kannatama, sest ma NÄEN iga päev ja kogu aeg. Seega jah, ei pruugi olla valus, aga ma hoiatan, et võib olla ka. Et oleneb, kui hea laps ise oled ja kui pekki sa oma silmad enne keeranud oled. Igaks juhuks võid kotti mõned valuvaigistid pakkida, ega nad leiba küsi. Ja päikseprillid võta kaasa, valgus on ere!

Kas hotell ja bussipiletid olidki nn kohe hinna sees, või maksti see raha hiljem tagasi? Oli hinna sees jah. Midagi juurde maksma ei pidanud, isegi kui ma pidin ühe lisaöö Riias veetma, ei küsitud ka selle eest midagi juurde, sest nad ise tahtsid mind veel ühe öö jälgida. Praegu nende kodukalt vaatan, et hinnas ongi kaks ööd, aga meil said kõik peale minu juba peale esimest ööd koju. Ahjaa, ravimid sain ka nende käest kaasa!

Mis keeles seal suhelda saab? Inglise ja vene keeles, kuid kui kumbagi keelt ei oska, on terve aeg teiega kaasas ka Eesti tõlk!

Tahan, kannan prille!

Tahan, olen ilma!

No öelge nüüd ausalt, kas on mu lugejate seas neid, kes iga hommikul alustavad pimesi prillide järgi kobades? Kas on sellest kohutavalt kopp ees? On, eks? Ärge muretsege, ustav Dr. Solomatini Silmakliinik ja veel ustavam Mallukas tulevad sulle appi ja üks inimene võidab endale võimaluse ülejäänud elu Malluka blogi ilma prillideta lugeda. Okei, arvatavasti saad sa muud ka peale oppi ilma prillideta teha, nii et ole sa aga lahke! Tahad loosis osaleda? See on väga lihtne – jäta siia kommentaar, miks just sina peaksid tasuta silmaopile saama (või miks ka mitte keegi teine, kelle sa võidu korral nägijaks saama saadaks) ja juba 4. mail loosingi üheskoos Dr. Solomatini Silmakliinikuga võitja välja! Äge värk, eks!

Ps! Kui võitja osutub peale uuringuid operatsiooni jaoks ebasobivaks (näiteks seesamal põhjusel, mis mul “raskema” opi kaela tõi), siis saab võitja ise valida, kellele ta enda võidetud operatsiooni edasi pärandab. Olgu see siis sõber, pereliige või töökaaslane.

Soovitan kõikidel osa võtta, sest kaotada on ainult prillid!

Lisainfot operatsiooni ja kliiniku kohta saad nende Facebooki lehelt, mis asub SIIN ja nende kodukal, kuhu saad SIIA klikkides!

*Postitus ja loos sündinud koostöös Dr. Solomatini Silmakliinikuga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

1 502 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Ester Tamm 4. mai 2018 at 08:32

  Mina kingiksin selle enda lapse isale, tal päris korralik miinus,ilma prillideta on ta väga pime palli mängija ja prillidega ebamugav. Kuna meil energiline laps siis pallimängud ja muud jooksmised on igapäevased ?

 • Reply Karin 4. mai 2018 at 08:32

  Olen vaevelnud noorest peale silmanägemisega, prillid nii tüütud ja läätsede panekut pole siiani õigesti ära õppinud, mässan ikka hommikuti väga kaua nendega :/ Peale rasedust läks nägemine aga veeeeel hullemaks, mistõttu oleks see võit ideaalne!

 • Reply Annika 4. mai 2018 at 08:31

  Ma soovin, et see õnnelik oleks mina. Oleks ülim suvele vastu minna ilma läätseteta.

 • Reply Ülle Lippus 4. mai 2018 at 08:05

  Mina kingiksin silmaoperatsiooni oma tütrele Gretele, kui tema mingil põhjusel ei sobi, siis endale.

 • Reply Tiiu 4. mai 2018 at 07:57

  Tahaks lõpuks päikseprille kanda ja ujumas käia ja trenni teha ja mida kõike veel! Ja mugavalt läätsedeta!

 • Reply Kaisa 4. mai 2018 at 07:48

  Elu väikeste põnnide ja prillidega lihtsalt ei käi kokku ja läätsesid saan kanda vaid äärmisel vajadusel, kuna silmad ei kannata neid. Silmaopp muudaks tõesti elu kordades lihtsamaks :)

 • Reply Birgit 4. mai 2018 at 07:43

  Prille olen juba kandnud 18 aastat igapäevaselt. Viimasel ajal on aga nii, et olen rohkem ilma prillideta kui prillidega, sest teen palju sporti – ujun, sõidan rattaga, mängin pallimänge, jooksen ja harrastan muid vahvaid tegevusi looduses, mille juures prillide kandmine on äärmiselt ebamugav. Läätsesid ma kahjuks kanda ei saa ja seega mul ei jäägi muud üle, kui uduses ja tuhmis maailmas olla. Unistan päevast, kus ujudes näen selgelt läbi sinise basseinivee ja väljas saaks nautida erkrohelist loodust!

 • Reply Aire 4. mai 2018 at 07:43

  Tahaks kinkida selle enda kallile elukaaslasele, et ta jälke näeks. Kuna ta mul jube kaotaja ja unustaja siis tal pidevalt prillid kadunud, aga ilma prilliteta ta ei näe ja autoga sõita on ilma prilliteta tal suht võimatu. Samuti oleks see talle ka suurepäraseks sünnipäeca kingituseks.

 • Reply Jane 4. mai 2018 at 07:37

  Sooviksin taas nägija olla ilma prillideta. Kuigi prillid on ilusad aksessuaarid, siis tihti on nad tülikad. Lastega mürades pean neid pidevalt manitsema, et mul on prillid, olge ettevaatlikud.

 • Reply Maige 4. mai 2018 at 07:36

  Mina tahaks väga võita. Ma ei jaksa enam prille osta kui laps need ära lõhub kogematta.. oleks mega õnnelik kui saaks prillidest vabaks

 • Reply Hanna-Kaisa 4. mai 2018 at 07:26

  Nii tore loos, miks aga mina osaleda tahan? Vastus on lihtne tahaksin sellest hallist “udu” elust pääseda ja lõpuks tõesti näha kõike nii selgelt ja kaunilt, kui mu nägijatest sõbrad, tuttavad! ☺️ Olgem ausad see prillidega elu on üks jube tüütu mutukas küll ?‍♀️ – kord on nad udused, kord sajab vihma ja loobud niisama – seega kipub ikka juhtuma, et lihtsam on need koju kapile jätta ja teha nägu, et “tegelikult näengi ju täpselt niipalju kui vaja”, ehk siis käin ringi nagu siilike udus !? Ehk on õnne ja saab nautida suve juba täitsa uue vaatega ?

 • Reply Natalja 4. mai 2018 at 07:25

  Väga tahaks vabaneda tüütudest prillides ja läätsetest. Nägemisteravust ei saa kudagi nendega saavutada(. Autoga sõites on lausa piin, silmad kergelt väsivad ära kuna koguaeg sunnitud neid pingutama. Ilma prillideta või läätsedeta ei näe üldse midagi. Sooviksin jälle näha selgelt ilma selliselt nagu ta on, mitte et peaks oletama või juurde mõtlema!!!!!

 • Reply Kadi 4. mai 2018 at 07:22

  Olen prillikandja umbes 15 aastat. Tegelikult isegi täitsa meeldivad prillid :) läätsi ma eriti kanda ei saa, sest silmad millegipärast ei taha neid. Seega olen enamuse ajast prillidega. Samas kui olen läätsed ette saanud, imestan küll, et – vau kui mõnus ja teistsugune on olla ilma, et miski sul koguaeg näos on. Ah jaa, laps tihti tõmbab prille eest, seega tänu opile ei peaks enam kartma, kui laps prilliega midagi teeb :D

 • Reply Andrea 4. mai 2018 at 07:20

  See loos oleks nagu mulle loodud ? Mäletan, et ma sain prillid, kui ma käisin kolmandas klassis. Pilt oli jube udune ja esimesed päevad prillidega koolis ma isegi võtsin neid ära ja häbenesin. Pikapeale ma harjusin, aga miinus läks aina hullemaks. Hetkel olen püsima jäänud -3,5/-3,75 peale ehk ilma prillideta paras hägusilm. Mingi aja kandsin ka läätsesid, aga just selle eesmärgiga, et ikkagi opile saada, kannatan pigem prille (silmaarsti soovitusi, läätsed kuivatavad silmi). Mul on paar korda juhtunud, et jään läätsedega magama ja siis ärgates oh seda rõõmu, ma näen ju!! Siis jõuab kohale, et ups.. Mul mingid eriti nõmedad prillid, mis mul eest ära ka koguaeg kukuvad. Olen juba pikalt silmaoppi oodanud ja see oleks suurim kingitus mu 12h tööpäevadele ???

 • Reply Helerin 4. mai 2018 at 07:19

  Olen pidanud olema pikalt prillikandja ja kuna ma ei suuda neid kanda nii palju kui vaja, siis on silmanägemine halvenenud ja minu suur unistus on käija operatsioonil ja saada silmad korda. Nägemisprobleemid on tulnud suguvõsast kaasa ☹️

 • Reply Jaanika 4. mai 2018 at 07:13

  Olen prillikandja juba veidi rohkem kui 15 aastat, prillid sain 3. klassis juba. Ja tugevused on selle ajaga küündinud juba -5 ja -6. Iga päev vähemalt korra käib erinevates elusituatsioonides peast läbi mõte, et mõnd tegevust oleks palju kergem teha ilma prillideta. Kuna mul on prillid silindritega, peavad ka läätsed silindritega olema, kuid see teeb need nii kalliks, et ei saa neid endale lubada.
  Meeletult tunnen puudust päikseprillide kandmisest, kui kõik teised suveks päiksekad üles otsivad siis vaatan mina kõrvalt, mnjaa.. Tahaks ju kaa!

 • Reply Kärt 4. mai 2018 at 07:13

  Olen 10 aastat olnud prillikandja. Ja aastatega läheb nägemine aina hullemaks.. Mu eluunistus on saada nö nägijaks. Peavalud on tohutud, mida ei suuda enam taluda.. oleksin tohutult ônnelik kui kõik need mured saaksid lõpuks läbi.

 • Reply Kersti Leppik 4. mai 2018 at 07:05

  Olen silmaopile nüüd juba aastaid mõelnud. Prille olen kandnud nüüdseks juba 11 aastat. Esiti, klaverimängijana oleks palju mugavam ilma prillideta nooti lugeda. Ja nüüd kui peres on vastsündinu tuleb see tee vist ikka ette võtta – praegu ta veel ei haara kätega, küll aga varsti leiab ta emme prillid ülesse ja hakkab neid endale tahtma. :)

 • Reply Hevel 4. mai 2018 at 07:01

  See oleks päris luksus. Muidugi tahaks prillidest ja läätsedest vabaneda.Mul on olnud vist juba 20 aastat prillid. Mäletan et suht varakult koolis olid mul suurd ümmargused ja koledad prillid. Jään võitu ootama. Päikest teile

 • Reply Kirsti 4. mai 2018 at 06:57

  Saadaksin opile oma kalli õe:):)Ta on juba aastaid kaalunud opile minemist, kuid pole võimalust unistus teoks teha. Ta teeb palju sporti, käib ujumas Ja prillivaba elu oleks talle suurepärane lahendus :) prille/läätseid on ta kandnud üle 10a, Nii et tasuta silmaop parandaks õe elukvaliteeti Ja oleks talle Väga hea üllatus:):):)

 • Reply Maia 4. mai 2018 at 06:19

  Olen miinus nägemisega. Seda juba kuskil 13 eluaastast saati. Sellest ajast saadik olen unistanud sellest, et ei peaks telkat prillidega vaatama või külmade ja märgade ilmadega pidevalt prille puhastama/kuivatama.Viimased viis aastat olen ma muidugi läätsesid kasutanud. Eks neidki ole suht tüütu koguaeg silmast ära võtta ja tagasi panna. Aga oleks tore kui võidaks, siis saaks sellega uue lehekülje elus keerata. ☺

 • Reply Kaidi linke 4. mai 2018 at 06:13

  Võitu sooviks oma 5 aastasele pojale.

 • Reply Joanna 4. mai 2018 at 06:07

  Naeratus ei kaoks, kui näeksin elu HD´lt ilma prillideta, milline rõõm see oleks.. Iga prillikandja unistus :)

 • Reply Riin 4. mai 2018 at 05:47

  Kuna olen automaaler, siis maru tüütu ja ebamugav on pärast värvimist iga kord lahustiga prille puhastada. Alati peab kodus olema teine paar pille a la ühed tööks ja teised puhkuseks. Kallis Mallukas tahaksin hommikul ärgates näha kõike ilusat ja ka koledat enda ümber, sest siilina udus elamisest on juba *kopp* täitsa ees ?

 • Reply Sigrid 4. mai 2018 at 05:43

  Tahaks nii väga maailma uue pilguga näha :) Tahaks käia spaas nii, et teisi inimesi ka enda ümber ära tunneks. Tahaks kanda suvel igasuguseid erinevaid päikeseprille. Tahaks lihtsalt jälle kõike näha….

 • Reply Laura Saks 4. mai 2018 at 04:01

  Prillidega elu eriti tüütu kokana töötades. Alati kui tulen suurest külmkapist kööki on minu prillid udused, alati kui keedan midagi ja kallan vett ära või kui miskit autab on prillid udused, alati kui praen midagi ja kogematta lähen käega prillide vastu on prillid jälle mustad- hmm lahendus oleks silmaopp ja minu elu oleks palju selgem :)

 • Reply Krista 4. mai 2018 at 04:01

  Mu kallile õele Marily Naurile?

 • Reply Külli 4. mai 2018 at 01:33

  Oleksin südamest väga, väga tänulik, kui loosiõnn mulle naerataks. Ei ole kunagi midagi võitnud. Prillipapa olen juba kakskümmend aastat, hetkel olen kolmkümmend viis. Päris kurb ju, kui Sind kogu aeg tädiks kutsutakse…
  Kahjuks endal võimalust seda operatsiooni soetada ei ole võimalik, kuna olen hetkel töötu, aga kui juhtuks ime, et võidaksin, siis tõepoolest hakkan imesid uskuma???

  • Reply Külli 4. mai 2018 at 02:42

   Külli R

 • Reply Marelle 3. mai 2018 at 23:53

  Tahaks uuesti näha. Enam ei saa õues aru, kas on juba pimedaks läinud või pole prille ees.

 • Reply Olesja Suhhov 3. mai 2018 at 23:49

  Minu laps ükskord ütles: “Emme, tahan, et sa oled jälle mu ema!” Milline, siis? “Ilma prillideta, noor!” Jah, mõtlesin ma, soovin ise kogu südamest oma nägemus tagasi…

 • Reply Madli 3. mai 2018 at 23:19

  Minu prillikandja elu sai alguse kui ma olin kas 6-7klassis ehk siis kuskil 13-14a ehk siis peaaegu 14a tagasi. Algas kõik sellest,et põdesin väga räigelt läbi silmapõletiku mis algselt ei allunud ravile. Esimesed prillid olid -0,25 pidin kandma ainult siis kui lugesin või nt arvutis olin. Täna kannan prille mille üks klaas on üle -4 ja teine -5,ees peavad olema koguaeg,sest muidu on elu udune. Tunnen,et nägemine on jälle kehvemaks läinud. Hirm tuleb peale kui mõtlen, et nägemine aina halvemaks läheb iga aastaga,mis siis 10a pärast saab? Keskmine eestlane keskmise sissetulekuga nagu ma olen,võib ainult unistada sellisest opist. Tahaks ükskord jälle päikseprille kanda :)

 • Reply Liina 3. mai 2018 at 23:14

  Mina sooviksin võita, kuna prillidega elu on niii tüütu :( kahjuks on mul silmad juba nii kehvaks läinud, et läätseid on ebamugav kanda. Olen mõelnud ka silmaopi peale, aga poleks kusagilt sellist raha võtta ja olen paratamatult pidanud edasi olema inetu prillipapa.

 • Reply Karina 3. mai 2018 at 23:10

  Tahaksin väga näha hommikuti, ilma, et peaksin läätsekarpi otsima. Prillidega on selline tobe lugu, et ma reaalselt ei suuda leida omale selliseid, nagu ma tahaksin või mis ideaalselt sobiks. Seetõttu kannan koguaeg läätsesid. Ma ei mälwta aega, mil ma ise nägin – vist olin siis kuuene. Nüüd kui sain 23, oleks paras aeg operatsioon ära teha ja nautida oma silmadega nägemist.

 • Reply Margaret 3. mai 2018 at 23:07

  Mul on prillid olnud umbes 4 aastat, kuid nende kandmine on minu jaoks ebamugav. Olen lasknud mitmel korral sangasid väänata kuid ikka vajuvad prillid koguaeg eest ära. ? Olen ka mõelnud läätsedele, kuid mu silmad on nii väiksed, et kui üritasin ükskord neid silma saada, siis see lihtsalt ei õnnestunud, kuna olid liiga suured (tellisin kõige väiksema diameetriga). Oleksin väga õnnelik tasuta silmaopi üle, mis muidu oleks minu jaoks hetkel liiga suur väljaminek. ?

 • Reply Carmen 3. mai 2018 at 23:07

  Olen prillikandja (/läätsekandja) olnud nüüdseks pea 6-7 aastat ja ei kujuta elu ettegi nii, et ärkad ja kohe on kõik selgelt nähtav. See tundub ausalt öeldes ebareaalne. Hommikul prillid ette ja kui kodust välja, siis läätsed silma ning elu tundub palju ilusam. Samas ma tean, et elu saaks olla veel ilusam ja nähtavam. Mõtle, näed ümbrust ilma mingisuguse lisavaevata ja -kulutusteta (sest miks ma pean iga kuu maksma nende kuradi läätsede eest ja paari aasta tagant uute prilliraamide ja -klaaside eest, kui saaks ka ühe korra JA veel tasuta silmaoperatsioonil käia?). Ei peaks muretsema, kuidas nädalasel reisil olles elada üle puhkus ühe nägeva silmaga, sest teine lääts esimesel päeval ära kadus või mida teha tagurpidi silmas oleva läätsega pikal koosolekul, kus iga kahe sekundi tagant silma sügada tundub natuke kahtlane.
  See operatsioon on kindlasti mu tegevuskavas pikemas perspektiivis, kuid saada see tasuta ja lähiajal oleks muidugi hoopis teine asi. Ma oleksin küll arvatavasti nagu uuestisündinud ja kindlasti väga tänulik!

 • Reply Laura 3. mai 2018 at 23:05

  Harrastan üsna palju sporti teha ja maailma kõige tüütum on ujulas pime olla, rattaga sõites prille kergitada, vihmaga jooksmas käies sõrmedega kojamehi mängida või suusatades läbi udukogu piiluda. Oleks aeg lõpuks HD pildiks, kuid endal pole seni veel selleks ressurssi jagunud..äkki Mallukas toob nägemise majja :)

 • Reply Kadri 3. mai 2018 at 22:46

  Olen juba aastaid tahtnud oma prillidest vabaneda. Kuna mul on üsna suur miinus (-7) siis pean kogu aeg prille kandma. Kahjuks ei saa ma ka läätsi kanda, sest silmad ärrituvad liiga ja tulemuseks on jube peavalu. Seetõttu kui näete Auras v9i mujal Tartu ujulas kedagi imelikult otsa vahtimas või silmi kissitamas ja veidraid nägusid tegemas, siis olen see tõenäoliselt mina olnud, sest ma ei leia üles inimest kellega ma olen koos ujuma tulnud ja püüan meeleheitlikult teda kuidagi näha. Ma pole seni julgend hüüda ka.. Loodan võita, et edaspidi vältida inimestele evamugavuse tekitamist. :D

 • Reply Helian Bleive 3. mai 2018 at 22:43

  Tunnen, et enam ei jõua ja taha pimekana olla. Pidevalt on peavalud, mis algavad silmadest. Läätsi kandes väsivad silmad väga kiiresti ära ning hakkavad valutama, kuid olen sunnitud neid kandma, sest kuidas muidu ma trennis, ujumas saan käia. Prillide kandmine on ka ebameeldiv, kuna tunnen, et ei saa elada täiel rinnal. Olen 20 ja ei mäleta elu ilma prillideta. Kõige raskem on suvel, kui sooviks nautida päikest ilma muretsemata, et prillid päevituvad näkku või joosta spontaanselt ujuma, kartmata, et prillid kukuvad vette vms. Igastahes oleks võit minu elu muutev, nii rahaliselt (prillid ja läätsed ikka väga kallid+ opist võin tudengina vaid ilusaid unenägusid näha) kui ka enesetunde ja -kindluse osas!

 • Reply Kaia 3. mai 2018 at 22:33

  Mina pole sûnnist saati näinud selgelt ja pidanud kogu aeg prille kandma. Sooviksin üks kordi elus ilma prillideta maailma selgelt näha.
  Aitäh.

 • Reply Lii Kundla 3. mai 2018 at 22:32

  Sooviksin väga võita, kuna plaan oli juba ammu silmad korda saada, kuid tudengina ei leidu seda raha nii lihtsalt. Armastan väga tantsida ja tunnen kui tüütu on läätsedega, kuid kui silmad on miinus 4 ja 5, siis ilma ei näegi. Tahan ja vajan väga võimalust saada nägijaks, et ei peaks ka igakuiselt raha läätsedele kulutama. ?

 • Reply Merily 3. mai 2018 at 22:31

  Minu mitu aastat mõttes mõlkunud soov. Hommikune prillidekobamine ei ole minu jaoks kõige hullem,kui pole just kuskile kukkunud. Rohkem tahaks ujulas,spas,veekeskuses ja rannas koos lastega tegutseda,lihtsalt olla,mitte see poolpime või muretse,et kas ja kus asetada,et terveks jääksid. Lisaks on just lapsed alati mul prillid katki suutnud teha…peaga…jalaga…uksega..you name it

 • Reply Mirje 3. mai 2018 at 22:22

  Ma lihtsalt ei talu seda kui prillid jälle vihmase ilmaga bussi astudes uduseks lähevad või siis jalgrattaga sõites hingetõmbepausi tehes. Appi kui vastik see on!

 • Reply Helen 3. mai 2018 at 22:21

  Miks mina peaksin võitma. Ma olen juba lapsest saati unistanud, et saaksin prillidest priiks. Minu unistus katkes, kui mu vanemad 20 tagasi surid. Elasin teadmisega, et seda ei juhtu kunagi. Kuna kasvatan saatuse tahtel oma kahte ülitoredat last üksi, siis on nende vajadused minu jaoks prioriteet number 1.
  Viimane aeg on silmad aga hakkanud endast igapäev märku andma, valutades ja väsivad nii ära, mis lõppeb kohutava peavaluga.
  Nii väga sooviks jälle normaalselt näha. Sest need peavalud on kohutavad.

 • Reply Helena 3. mai 2018 at 22:13

  Oi, kuidas ma tahaks saada nägijaks ? miinust polegi palju, aga kui ikka iga päev kannad läätsesid ja siis nt õhtul ära võttes veel nt vaja korra poodi lipata, siis on reaalselt kõik nii udune, et midagi ei saa aru ? prillid ju unustad panna, sest pole harjunud neid väga tihti kandma. Aga ma tegelikult annaks selle võimaluse hoopis oma isale, kes on terve elu prille kandnud. Paraku olen mina tal ka päris mitu paari kogemata väiksena ära lõhkunud (nt istusin nendele peale). Nüüd oleks ju ilus võimalus talle see heastada ?

 • Reply Sirlin 3. mai 2018 at 22:08

  Sooviksin silmaopile saada, sest olen sellele ammu juba mõelnud ja nende läätsede ja prillidega jauramine on jube tüütu…ilma prillideta või läätsedeta on kõik udune…tahaks ju ka seda super nägemist. Siiani on opp jäänud nii kartuse taha kui ka raha taha ?

 • Reply Kätlin 3. mai 2018 at 22:05

  Sooviksin võita, kuna olen reaalselt tüdinud nii prillidest kui ka läätsedest. Olen 18aastane ning lühinägelik olen juba ligi 6 aastat. Tantsusaalis on väga raske midagi näha kui ei ole läätsi silmas, rääkimata prillidest, millega on peaaegu võimatu trenni teha. Sooviksin ülekōige head silmanägemist, et ma saaksin hommikul ärgates koheselt näha selgelt mitte, et ma peaks otsima prille. Täiuslik silmanägemine on õnnistus ja see võit oleks parim koolilõpu kink, mida eales oskaksin soovida.

 • Reply Maarja 3. mai 2018 at 22:04

  Oleks väga hea meel kui võidaks sellise operatsiooni. Ise olen prillikandja (läätsekandja) juba väikesest saadik. Mina sooviksin seda võita, kuna oleks hea ikka oma enda silmadega vaadata ja mitte otsida prille taga. Ilma prillideta või läätseteta on ainult üks suur udukogu ja muud midagi.

 • Reply Külli 3. mai 2018 at 22:02

  Tere.
  Olen ema kelle pojal üks silm praktiliselt pime ja sellega koormab ka teist silma ja kasutab prille.See oleks pojale kingitus minu poolt sest rahaliselt pole minul teda muudmoodi võimalik aidata.Loodan et teda saab operatsiooniga aidata,et ta näeks jälle normaalselt ja ei juhtuks see mis juhtus kunagi tema vanaemaga kes jäi pimedaks.

 • Reply Mairi 3. mai 2018 at 22:01

  Mina, sest võimatu on prillide ja rattaga Vihmas sõita , paraku aga sajab Vihma ju koguaeg & prillidel pole kojamehi ? ja läätsesi kahjuks ei kanna.
  Just täna olin töölt tulles ahastuse äärel sest prillideta ei näe ja Vihmast vettinud prillidega ka ei näe ??‍♀️?

 • Reply Lili 3. mai 2018 at 22:00

  Sest ûkspäev ilma prillideta olles ja tàhelepanu hajutatult peaga vastu uksepiita kõndides oli päris valus . Lisaks selle arvab mu 5ne tütar , et ma olen muldvana kuna ma ei näe ja küsis mult
  ” emme miks sina ei loe neid pimedate raamatuid ?”

  Mina:”aga miks ma peaks lugema , ma ju näen väga hàsti”

  Tütar:”kui sa näeks hästi, siis sul ei oleks koguaeg hiinlase nägu peas. Aaa me hoopis muutumengi nendeks kui nii vanaks saame?? Aga siis me pole enam eestlased ju ..

  Ja no seleta siis lapsele miks sa koguaeg oled hiinlase näoga ise alles 25 aastane.?
  Niiet tahaks ikka eestlaseks jääda ja mitte enam kissitada

 • Reply Jacklyn 3. mai 2018 at 21:54

  Kuulun nende emade hulka, kes hommikul voodi ääre alt prille kobab ja loodab, et lapsed nendest üle pole jooksnud. Ühesõnaga, oleks tore, kui oleks üks mure vähem. ;)

 • Reply Teele 3. mai 2018 at 21:49

  Sooviksin väga võita.
  Kuna endal rahaline seis ei luba seda.Mul juba nägemine väiksest peale halb ja nüüd jõudnud siiani,et üks silm -8 ja teine -9.Ilma prilliteta ei näe midagi aint udu kogu.See oleks mu suure unistuse täitumine.

 • Reply Marjaana 3. mai 2018 at 21:41

  Minul oleks ka endal ikka vaja väga, samas ka mu õed Merleen Raudmäe ja Kati Raudmäe on prilli- ja läätsekandjad juba aastaid olnud ja ka neile kuluks see ära. Üks õdedest õpib ka filmindust, siis ideaalne nägemine kulub vägagi ära.
  Nägemisega algasid probleemis juba vast 15 aastat tagasi ja kuna tegelen aktiivselt ka spordiga ja ametilt füsioterapeut, siis prillid kahjuks segavad ja seetõttu aastaid läätsesid kandunud, mis aga kuivatavad silmi ja õhtuks ikka väga väsinud silmad. Seega ei oleks paha sellel silmaopil lõpuks ära käia :)

 • Reply Mari 3. mai 2018 at 21:40

  Olen juba pea kaks aastat unistanud silmaoperatsioonist, kuid kahjuks on see jäänud pigem rahalise võimekuse taha. Suur soov on läätsedest vabaneda eelkõige oma silmade tervise pärast ning samuti ka mugavama sportimise huvides. Oleksin väga tänulik, kui minust saaks nägija!

 • Reply Eliise 3. mai 2018 at 21:16

  Huvitav, et just nüüd, kui hakkasin oma elukaaslasega silmaopile minemise vajalikkusest rääkima, ilmub selline vinge loosimine. Ka minu mees on tõesti väga nummi oma prillidega, küll aga ta toast välja nendega eriti ei kipu. Töötades kokana, on prillid täiesti välistatud. Kes neid klaase rasvapritsmetest nühkida jõuab eks? Vähe sellest, läätsede silma panemist, või pigem isegi ära võtmist, pole ta suutnud käppa saada, seega käib ta ringi päris pimedana, silmad pidevalt kissis. Olgugi, et vahel pakub see päris palju nalja, on veits nukker ka, et ta paari sammu kauguselt mu emotsioone näost välja ei näe lugeda. Ja naised ju tahavad igati oma emotsioone väljendada, onju? Pole eales loosides õnne olnud, kaalusin pikalt kas üldse kirjutama hakatagi. Aga kui selline võimalus nagu tellituna tekib ning inimene on kallis ja tahad talle sünnipäevaks vaid parimat kinkida, siis see olekski parim asi üldse! :)

 • Reply Herta 3. mai 2018 at 21:15

  Sooviksin seda võita kuna mul on üks noormees 1.3 aastane kes on teinud juba mul 3 paari prille katki lihtsalt tirib eest ära ja need prillid on suhteliselt tülikad juba. Eriti hommikuti pool uduselt otsi kus sa need kapi peal panid.
  Tv vabsjee kaugelt ei näe kui prille pole. See võit teeks elu palju ilusamaks

 • Reply Elin 3. mai 2018 at 21:09

  Mina soovin oma prillidest vabaneda sest lihtsalt ei jaksa enam. Olen korralik läätsekandija ja võtan iga õhtu ära jne aga ikkagi on suur soov hommikul näha ka midagi peale suuurte udumasside.

 • Reply Jane 3. mai 2018 at 21:09

  Heihopsti! Kui mulle peaks loosiõnn naeratama, siis mina võtaksin selle operatsiooni heameelega vastu. Miks? Just sellepärast, et olen noor, kellele väga meeldib tantsida ja üleüldse aktiivne eluviis, aga igal esinemisel jälgida, et prillid inimeste sekka ei lendaks on väga keeruline nautida esinemist ja ilma prillideta on kõik päris udune. ? Ja miks ma pole enne operatsioonile läinud? Sellele on lihtne vastus, ma lõpetan see aasta gümnaasiumit ning alles hakkan iseseisvat elu alustama. Ja see oleks hullult äge, kui ma saaksin sellise võimaluse!??

 • Reply Mari-Liis 3. mai 2018 at 21:07

  Ma vaataks hea meelega maailma selgema pilguga ?

 • Reply Kadi 3. mai 2018 at 21:03

  Olen prillikandja juba üsna varakult, 4.klassist saati. Mäletan, kui arst määras prillid, siis olin endast ikka väga väljas nagu oleks need midagi äärmiselt hirmsat olnud. Enesehinnang oli ka tänu sellele ikka aastaid-aastaid väga madal. Tänaseks päevaks on prillide tugevus -6 mõlemad silmad. Olen 28, kahe lapse ema, noorim laps 8kuune. Spas ei julge käia ilma prillideta, autojuhilubade tegemine on ka jäänud kahjuks selle taha kinni, et ei julge riskida kui eemalolevaid märke hästi ei näe. Meikimisest ma üldse ei räägi – nina vastu peeglit, et ikka näeks mida ja kuhu teha vaja, aga teinekord sellestki ei piisa. :)
  Ikka tihti leian end mõttest, milline oleks elu ilma prillideta – teeb kurvaks.
  Kuigi prillid mulle meeldivad – ilus aksessuaar, mõned muudavad inimese isegi päris seksikaks, loodan ma ikkagi kunagi neist ka vabaneda. Selline väike salajane südamesoov… :)

 • Reply Eleri 3. mai 2018 at 21:03

  Kingiksin abikaasale opi ? nii aktiivsele mehele oleks see super kink…

 • Reply Marleen 3. mai 2018 at 21:03

  Sest ma soovin näha kõike seda ilmailu nii, nagu nägema peab. ?

 • Reply Ketlin Klaaser 3. mai 2018 at 21:01

  Ma sooviksin seda kinkida oma elukaaslasele, kes on alati tahtnud operatsioonile minna, kuid pole olnud võimalusi ega ka julgust. Ta on mule seda rääkinud juba siis kui olime noored. Tahaksin, et ta saaks ka ilma prillideta mulle otsa vaadata ja mitte mõelda, kas prillitoos jäi koju või sai kaasa pakitud. See oleks talle uks unistuse täitumisest.

 • Reply Monika 3. mai 2018 at 21:00

  Silmaopi sooviks ma kinkida oma armsale emale!
  Mõni aasta tagasi sai minu suur unistus ema rahalisel toel teoks, kuna sain hea silmanägemise seal samas kliinikus. Ma sain vabaks lisaks prillidele ka kroonilisest peavalust! Juhhuu!
  Kindlasti on palju inimesi, kes võiks seda operatsiooni väärt olla kuid proovin ka õnne! Ehk õnnestub mul kinkida hea silmanägemine oma kallile emale, tänu kellele mina omale parema silmanägemise lubada sain ☺️☺️

 • Reply Karolin 3. mai 2018 at 20:58

  Ma tahaksin ka näha! Kahjuks isegi prillidega ei näe päris selgelt. Tunnen, et jään paljust ilma. Kuigi mul on ka füüsiline puue, siis halb nägemine piirab mind hoopis rohkem. Nii oluline on nägemine ja nii palju maailmas vaadata.

 • Reply Evelyn 3. mai 2018 at 20:54

  Ma kingiksin nii ilusa kingi emale. Ma arvan rohkem polegi vaja kirjutada miks.

 • Reply Piret 3. mai 2018 at 20:53

  Minul operatsiooni tehtud seal samas kliinikus?
  Olen rahul ja näen hästi ?
  Aga minu noorem õde oleks üli õnnelik, kui ta prillidest lahti saaks. Praegused on mitme koha pealt teibitud ?

 • Reply Kristel 3. mai 2018 at 20:52

  Olen pikaajaline prillide ja läätsede kandja ja olen mõelnud, et võiksin neist vabaneda, et näha prillideta oma kalleid, mitte käsikaudu kobada☺

 • Reply Johanna Elisabeth 3. mai 2018 at 20:51

  Sest ma olen seda väärt!

 • Reply Noora 3. mai 2018 at 20:49

  Silmaoperatsioon ja nägijaks saamine oleks tõeline unistuste täitumine. Prillide kandmine tõeliselt tüütu ja nii hea oleks maailma avastada läbi oma silmade.

 • Reply Kätlin 3. mai 2018 at 20:40

  Olen prille kandnud alates 5. Eluaastast ja ma ei kujuta ettegi, kui vahva on elu prillideta. Ma väga soovin, et edaspidi saaksin kanda erinevaid päikeseprille ja mitte tavalisi prille, soovin ninnunännutada oma lapsi muretsemata neile haiget tegemise või prillide katki minemise pärast, õpetada teisi lapsi, nähes prillideta lugeda ja joosta. Soov ja unistus, mille täitumine annaks juurde nii palju enesekindlust, rõõmu päevadesse ja õnne hingesoppi.

 • Reply P 3. mai 2018 at 20:37

  Minu perekonnas ei kanna keegi prille. Mina olen prillikandja olnud aga 21 aastat. Kogu aeg on mind teistega võrreldud. Ma olin õpilane, keda alandati, mõnitati ja kiusati 12 kooliaastat. Vihkan prille, läätsedega silmad valutavad- ma lihtsalt väga -väga unistan prillidest vabanemisest.

 • Reply Lee 3. mai 2018 at 20:35

  Veel kaks kuud tagasi olin veendunud, et prillid on minule kõige õigem valik ja ega mu nägu olekski ilma nendeta liiga tühi ja inetu. Ei läätsedele ja ei oppidele. Olin esimene kuulutama, et mina ei laseks endale kunagi silmaoppi teha!
  Olin elus vaid kuu aega läätsesid kandnud ja ainus põhjus miks otsustasin puhkusele minnes neid kasutada, oli fakt, et tahtsin seal päikeseprille kanda. Ja seal lõõskava päikese all leidsin tükikese endast ja oma enesekindlusest!
  Avastasin, et mina, kes ma olin terve elu jutlustanud prillidest kui asendamatutest kaaslastest, olin tegelikkuses end hoopiski nende taha peitnud?! Ei ole see nägu tühi ilma nendeta! Ei ole see nägu inetu nendeta!
  Miks sooviksin, aga oppi? Nii nagu paljudele oleks ka mulle kindlasti selleks üheks sooviks püsiv mugavus-ei oleks nende läätsedega jändamist, sest tõele au andes ei tule see silma panemine ja ära võtmine mul veel peale kõigest kahe kuist kasutamist kõige paremini välja. Ka aja kokkuhoid on tugev argument-täitsa uskumatu kui mitmel hommikul olen läätsed esmalt ära unustanud ja siis muserdavat kaua nende silma saamisega oma aega raisanud…
  Ehk siis olen oma ülilühikese “mitte prillikandja” staazi jooksul avastanud, et nõnda ilma prillideta olengi ilus ja vot täpselt nõnda peaksingi välja nägema ja tahaksin selle tunde ka püsivalt säilitada!

 • Reply Gerli 3. mai 2018 at 20:29

  Mina saadaksin võidu korral silmaoperatsioonile oma elukaaslase, kes on juba mõnda aega sellele mõelnud.

 • Reply Tiia 3. mai 2018 at 20:21

  Miks peaksin mina selle võidu endale saama hmm…eks ikka sellepärast, et olen juba väga väga kaua aastaid unistanud prillidest vabanemist. Hirm on kindlasti see mis eemal hoiab ja samuti ka rahanappus. Aga eks seal muud kaotada polegi peale prillide. Võit oleks supper preemia mulle :-) Siis ei peaks enam prillipoes prille käima reguleerimas ja painutamas, sest jälle jäin tukkuma prillidega. Läätse majanduse saaks hüljata ja üldse oleks tore oma kolmele pojale otsa vaadata ilma okulaarideta :-) Näpud risti siis :-)

 • Reply Terje Aikevitšius 3. mai 2018 at 20:14

  Mina kingiksin võidu oma tütrele, Gerlile. Ta soovib seda väga.

 • Reply Triin 3. mai 2018 at 20:11

  Olen aastaid prille kandnud ja iga aasta prille vahetanud,kuna silmanägemine muutub aina halvemaks. Endal pole olnud võimalust operatsiooni jaoks raha koguda.
  Sooviks ka vahel päikeseprille kasutada ja šikk välja näha . Ei soovi iga aasta oma näol valgeid prillirante enam näha ja ärgata iga hommik uduste silmadega. Ei jaksa prille puhastada nii puhtaks tolmust iga kord peale ,peale tööd.
  Ei mäletagi mis tunne ilma prillideta näha on aga sooviks taaskord seda mäletada ja näha igat väiksemat detaili selgena ,mitte mingi udukoguna.

 • Reply Anneli 3. mai 2018 at 20:04

  Hei,

  Mina tahaksin väga, väga kinkida silmaoperatsiooni oma mehele. Ta on minu meelest küll prillidega jube nummi, aga mul on kuidagi kahju kui ta arvuti taga kissitab, sest on laisk prille haarama. Töö on ka tal selline, et ilm prillideta no kohe kuidagi ei saaks. Kui kinos käime, siis on oluline, et prillid oleksid kaasas ja kui ununevad, no siis tunnen mina end pahasti ja tema kindlasti ka, et peab kissitama, mis ei tee üldse head silmadele ja kui lähme 3D-d vaatama, siis peab valima milliseid prille kanda, sest ühed prillid ei sobi kuidagi 3D prillidega kokku. Ühesõnaga täielik nuhtlus. Eriti veel see klaaside puhastamine. Oehh.
  Tean, et ta on alati selle opi peale mõelnud, aga olgem ausad, odav see just pole.
  Meil saab varsti 4 aastat koos oldud ja midagi sellist talle kinkida oleks mu südame soov ?

 • Reply Gertu 3. mai 2018 at 20:03

  Minu elus on kolm suurt unistust. Nendest kaks on tänaseks päevaks juba täitunud. Nimelt väga väikese tüdrukuna unistasin ma Pärnus elamisest ja see unistus täitus 5 aastat tagasi, kui ma Pärnusse elama sattusin. Teine minu unistus oli, et saaksin teha tööd, mida südamest armastan. Ja praeguseks hetkeks on ka see unistus täitunud- ma töötan hotelli restoranis kokana. Seda tööd tehes on alati ka üks hirm, mis mulle muret valmistab. Kardan väga, et kui midagi kuuma peaks mulle silma sattuma, siis sulavad minu läätsed üles. Ja siin ongi peidus veel üks täitumata unistus. Soovin kogu südamest näha maailma läbi oma silmade. Soovin, et saaksin hommikul ärgates silmad avada ja maailm minu ümber oleks selge ja terav. Soovin, et ei peaks enam kunagi muretsema mitte millegi pärast, mis takistaks mul oma silmaga näha. Ja kõige enam soovin teada, mis tunne on näha maailma päris oma silmade läbi. Kuna prillikandja olen ma juba 1,5-aastasest saadik, siis oleks tore, kui minu viimane suur unistus täituks minu 25-ndaks eluaastaks :)

 • Reply Ljudmila 3. mai 2018 at 20:02

  Olen prille kandma hakkanud 9klassist. Ja väga väga tahaks ilma prillideta käija nagu kõik normaalsed inimesed.

 • Reply Anneli Alumets 3. mai 2018 at 19:59

  Võidu võitmine oleks enda hirmude ületamine. Olen 2 korda viimasel hetkel põnnama löönud ja jäänud prillikandjaks. Ehk on nr 3
  eriline mõju ?

 • Reply Auli 3. mai 2018 at 19:57

  Ohh, olen juba pikemalt mõelnud sellele opile, et võtaks ette ja läheks.
  Miks just mina? Kindlasti on paljusid kes sooviksid seda kogeda ja saada oma nägemine tagasi.
  Ise soovin, et saaks prillivabalt näha täiuslike värve läbi oma kaamerasilma. Ärgata hommikuse päikesetõusuga ja minna seda jäädvustama ja näha seda vaadet läbi oma silmadega mitte läbi piiratud klaaside.
  Oleksin meeletult tänulik, kui selline õnneloos just mulle sülle kukuks.
  Isegi kui ei tuleks, siis mõtleksin kindlasti tulevikus ise selle teekonna läbida.
  Päikest, Auli!! ☀

 • Reply Triine 3. mai 2018 at 19:48

  Sooviks väga väga seda võitu. Olen suurema osa oma elust prille kandnud ning ka läätsesid katsetanud. Läätsed mulle üldse ei sobi (silmad liiga tundlikud) ning lisaks sellele on pluss läätsed tudengi jaoks liiga kallis lõbu. Just raha tõttu pole julgenud sellest opist ka enne unistada kuid oi kui mugav oleks prillivaba elu. Olen õenduse tudeng ning jube ebameeldiv on kui protseduuri ajal prillid eest ära libisevad (ei saa protseduuride ajal prille tagasi ka tõsta). Palun aita vaest tudengit! :)

 • Reply Marion Ilves 3. mai 2018 at 19:48

  Võidu kingiks oma mehele kelle nägemine on väga kehva -7 prillid.

 • Reply Mariliis 3. mai 2018 at 19:45

  Olen ammu juba unistanud prillide ja läätsevabast elust. Sooviks vaadata oma armsaid lapsi ilma prillideta. ?

 • Reply Aleksandra 3. mai 2018 at 19:45

  Tahan endale kvaliteetsem elu, hea nägemine selles mängib suurt rolli. Tänan!

 • Reply Kristiina N 3. mai 2018 at 19:44

  Olen juba pikalt unistanud prillidest lahti saamisest. Sain noorena prillid, aga no kes neid siis viitsis kanda, too aeg polnud nad just kõige ilusamad ka. Super hea oleks kui saaks hommikul ärgata ja näha mis ümber toimub ilma et peaks prille kobades otsima. Rääkimata ujulatest mida väldin ja ka teatud palli spordialad kuna olen reaalselt prillid näkku kinni saanud võrkpalli mängides, no auk oli ninas veits aeg :) Pole ka läätse inimene, need tunduvad väga tüütud olevat nii palju kui teiste kogemustest kuulnud olen. Aga jah reaalsus on see, et silmaoperatsioon on Eestis nii kallis, et karju appi, käisin kontrolli ka läbi ja olen täiesti sobilik kandidaat isegi, aga vot sellele summale ei hakanud ikkagi hammas peale kahjuks :( Aga elu on täis üllatusi ehk seekord mu loosiõnn naeratab :D

 • Reply Siret 3. mai 2018 at 19:43

  Mina sooviksin võita silmaoperatsiooni iseendale…
  Umbes 5 aastat tagasi sain eluaegse närvisüsteemi haiguse diagnoosi, millega seoses üheks sümptomiks oli silmanägemise halvenemine. Parem silm on täitsa tuksis ning ükski prilliklaas täiesti selgeks seda silma ei tee. Suurimaks unistuseks on vabaneda prillidest, nii tüütu neid kogu aeg ette panna ja iga päev puhastada.

 • Reply Sandra 3. mai 2018 at 19:41

  Oehhhhh, ma lihtsalt igatsen seda “lihtsat” rõõmu ja vabadust, et teed hommikul luugid lahti JA SA NÄED?! Mis tunne see on? No ei mäleta enam. Prillikandjaks olemise “rõõm” naeratas minule juba üsna varakult, oli äkki 5. klassis? Mäletan, kuidas ma kooliarsti juurest nuttes koju jooksin ja mu isa tulevast prillipapat lohutama kukkus. :D Saatuse iroonia on see, et kellelgi mu perekonnas prille ei ole, olen ainult mina oma pudelipõhjadega. :D Sooviks oma elust eemaldada ka mustmiljonid piinlikud seigad (olen väga vilets prilli- ja läätsekandja) stiilis a’la: “Vaatan kaugelt, et naaber kannab sülekoera – loomasõber nagu ma olen, jooksin siis seda karvapalli paitama, tuli välja et see oli lihtsalt üks pruun paberkoti laadne-asjandus naabri kaenlas. See pilk millega naaber mind vaatas ei lähe mul vist kunagi meelest.” :D:D Või siis need mitmed korrad, kui otsustan kedagi oma “tuttavatest/sõpradest” tänaval üllatada ja tuleb välja, et tegu on minule täiesti võõra inimesega. Ma usun, et ma suudaks enda ellu palju nalja ka ilma oma viletsa nägemiseta genereerida, niiet üks laseroperatsioon oleks dream come true ja säästaks mind lõpututest piinlikest vestlustest. :D

 • Reply Karin 3. mai 2018 at 19:40

  Vôidu kingiks oma pojale,kelle nägemine muutub järjest halvemaks ja igapäevast elukvaliteeti muudaks see väga palju.

 • Reply Marianne 3. mai 2018 at 19:40

  Mina tahaksin silmaoperatsioooni väga, sest olen sellest kaua unistanud. ? Prille kannan igapäevaselt ning miinus on mõlemal silmal üle nelja.? Prillid on juba liialt ära tüüdanud ning elu oleks ilusam ilma prillideta. ?

 • Reply Maarja 3. mai 2018 at 19:37

  Ma sooviks väga võita! Saan 20.mai 21 ja see oleks imeline kink. Olen prillikandja juba alates 11.aastast. Läätsed ei meeldi ja prillidega on vahest üsna ebamugav olla, eriti kui külmast sooja ruumi liigud, lähvad prillid uduseks. Ja suvel ei saa päikseprille ka kanda, kuna ma ilma tavaliste prillideta ei näe eriti ja väga ei topi ju päikseprille tavaliste prillide peale. :D tahaks silmad korda! Ja kuna mulle pidid prillid väga sobima, siis sooviks neid siiski vahest ainult aksessuaarina kanda. :D

 • Reply Mare Kivistik 3. mai 2018 at 19:35

  Aitäh, et sain võimaluse lugeda lihtalt ja loogiliselt lahti kirjutatud silmanägemise taastamise võimalusest. Aitäh! Aitäh! Sooviksin operatsiooni endale. Olen aednik, käsitööline ja “raamatukoi” ning väga tüütu on prille kandes oma hobidega tegeleda. Loodan väga, et loosiõnn lõpuks ka minu üles leiab.

 • Reply Kristiina 3. mai 2018 at 19:35

  Sooviks väga!
  Mul prillid olnud umbes 5 aastat
  8aastane tütar ikka pidevalt tuletab meelde et “emme sa olid ilma prillideta palju ilusam”
  Õnneks noorem pole mind ilma nendeta näiud väga ja ei kommenteeri :)

 • Reply Eva 3. mai 2018 at 19:34

  Minu prilli-lugu sai alguse kolmandas klassis, kui sain oma esimesed miinused. -0,25-st sai keskkooli lõpuks -5,5. Ei olnud 90-ndate alguses veel ilusaid raame ja nii mu kallid õpetajad imestasid, et peale kooli lõpetamist enam tänaval iga kord ei teretanud. Ilmselt oli mõni ostnud uue jope või mantli… 21-aastaselt sündis mu poeg, kes oli üsna aktiivse ellusuhtumisega ja nii läksid käiku läätsed, prille kandsin ainult kodus ja seda kuni eelmise aastani. Siis sai villand. Ja nüüd, varajases keskeas, tahaks lihtsalt vabadust!

 • Reply Anneli Kolde 3. mai 2018 at 19:33

  Mina kingiks silma opi oma pojale. Noor inimene elu ees, palju näha eel. ?

 • Reply Reelika 3. mai 2018 at 19:33

  Mina kingiks selle opi oma kallile ōele, kelle suur unistus on olnud elu ilma prillideta. Ma tean, et see muudaks ta hulka ōnnelikumaks ja enesekindlamaks naiseks. Ta on olnud suureks kiviks ja toeks mulle terve elu ja tahaks talle midagi ägedat veel vastu anda- see opp oleks kindlasti see! Hoian pöialt ;) Ilusat päikselist kevadet teile! :)

 • Reply Kelly 3. mai 2018 at 19:33

  Mina annaksin oma võidu mehele, Suurim soov oleks, et ta saaks taas näha nii nagu lapsepõlves enne kooli..
  miinuseid on tal -5,6 siis see oleks ideaalne sünnipäeva/unistuste kink

 • Reply Ave 3. mai 2018 at 19:33

  Olen ammu unistanud nägijaks saada jälle, silmanägemine hakkas ära minema mul juba kooli ajal, kuid nüüd kus mul kolm last on see veelgi halvem ja ma tõesti vihkan prille,üldse ei taha neid kanda,seega käingi udusena ringi,ei näe ma tuttavaid ja kõike muud enda ümber,kõige rohkem on kahju et ma ei näe oma laste näoilmeid kui nad pole piisavalt lähedal,ja nad hüüavad “näe emme,vaata!” Siis kissita silmi et midagigi näha ja kui ei näegi siis ütlengi emme ei näe nii kaugele. Kuna mulle meeldib loodus ja autoga ringreise teha siis läbi prilli pole see vaade vist see mis peaks ja ei suuda rõõmu tunda nii nagu tahaks. Oeh, tahaks kõike selgemalt näha, tunda ära oma tuttavaid juba eemalt ja ise esimesena tere öelda. Oleksin ääretult tänulik,rõõmus,ja naudiksin kõike vaateid täiega ??

 • Reply Kristel Allik 3. mai 2018 at 19:33

  Mina sooviksin silmaoperatsiooni võita. Sooviksin ka lõpuks näha, pärast 2 lapse sündi on silmanägemine tunduvalt halvem. Olen alati unistanud prilli vabast elust, Sõbranna käis mitmeid aastaid tagasi laseroperatsioonil ja ütles et tähed pidid taevas hoopis teistsugused olema kui nägija oled, sooviks kah kunagi kogeda seda :D

 • Reply Keiri 3. mai 2018 at 19:33

  Mina kingiks selle vahva vôidu oma mehele. Olen ise fotograaf ja tean kui oluline on iga pisematki detaili màrgata ja nàha. Silmad on justkui kôige alus. Prillidest loobumine oleks justkui vabadus! Màrgata ja nàha elu enda ûmber. Lisaks on meil pisike laps kes tal koguaeg prille eest kisub aga ilma ka ei saa

 • Reply Janne 3. mai 2018 at 19:32

  Olen prilli ja läätse kandja. Hommikul oleks tore ärgata ja öelda ma näen ☺mitte hakata esimese asjana prille otsima. Üks hommik ärkasin ja vaatasin ringi…ma nägin kõike selgelt ….rõõm jäi üürikeseks, olin unustanud läätsed silma. Võit oleks superlahe.

 • Reply Anni Schutting 3. mai 2018 at 19:32

  Prillid mulle ei sobi, need vanad, mis on kaovad kuskile pidevalt ja kui ise ei kao, siis kaob raami küljest klaas. No ja siis tuleb see leida… ja ma soovin näha inimesi, keda tahan tervitada eemalt tulles. Noh, soovin näha kokkuvõttes :)

 • Reply Liis 3. mai 2018 at 19:30

  Minu suur unistus!!
  See oleks ilus sünnipäev kingitus homme!

 • Reply Triin Kala 3. mai 2018 at 19:30

  Tere Mallukas, sooviks väga võita seda oma kallile elukaaslasele Karlile. Kes mind lõpuks hommikuti voodist ülesse leiaks ilma prillideta :D

 • Reply Karli 3. mai 2018 at 19:27

  Sest ma olen selleks juba 10 aastat hoogu võtnud aga siiani pole ära teinud. Vajan tõuget (:

 • Reply Andra 3. mai 2018 at 19:00

  Võidu kingiksin oma kallile sõbrannale ?
  Nii suurepärane loosimine ❤

 • Reply Elex86 3. mai 2018 at 18:57

  Mina sooviksin oppi iseendale. Tahaks ka teada, mis tunne on diivanil lõsutades, aknast välja vaadates näha, et puude peal on lehed, mitte ei ole nad ühtlaselt lihtsalt niisama rohelised. Hea oleks hommikul ärgata nii, et ma näen kõike. Oeh.. See oleks mõnus..

 • Reply Eve Maddison 3. mai 2018 at 18:53

  Mina väga-väga sooviks võita seda oppi endale. Ma ei ole küll puhta pime, aga autoga sõites loen sildilt kohanime välja alles siis, kui teeots möödas on. Sõpradega väljas käies võtan mõnikord prillid eest ja siis sõbrad juba teavad- kui ma neist tuima näoga mööda marsin, siis ma pole mitte solvunud ega uhke, vaid ma ei tunne neid ära, sest ma ei näe neid. Pluss veel see, et jään pidevalt prillidega magama ja mu nina hakkab juba raamide survest viltu pähe kasvama.? Ja ma tahaks lõppude lõpuks kanda päikeseprille ilma, et oleks oht surma saada ? Palun, kas ma võiks nägijaks saada ?

 • Reply Viive...... 3. mai 2018 at 18:50

  Olen prille kandnud 30a ja mida vanemaks seda halvem mu nägemine on aga pole ka selliseid arste kes +5 opereeriks ja sellel põhjusel pole ka enam uurinud kuna see ka niiiii kallis.

 • Reply Maile Kirikal 3. mai 2018 at 18:49

  Viimane kord kui käisin arsti juures, ütles, et nüüd pean kahjuks kandma prille kogu aeg(ennem seda oli vaja ainult teleka vaatamiseks). Esimese asjana hommikul tuleb prillid üles otsida ja siis saab alles päeva alustada. Ei tea mis jama minul nendega on, aga iga kord kui ostan uued prillid, siis suudavad nad natukese aja pärast katki minna? varsti ei jõua ära parandada neid ja uusi osta.
  Ostsin ka omale need 30päevased läätsed, et noh, hea mugav kanda ja ei pea iga õhtu silmast ära võtma. Esialgu oligi hea ja mugav, kuid alati jäi miski silma häirima,pidin ikka kogu aeg sättima. Ja kui silma jätsin ja hommikul üles ärkasin, pidin vähemalt pool h silmi hõõruma ja puhastama, et üldse midagi näeks, sest muidu olid silmad nii udused. Täitsa tüütu. Super oleks elada ilma, et pead kogu aeg prille kandma või läätsedega jampsima.
  Olen tükk aega mõelnud selle opi peale ning loodan niiiniii väga, et just mulle naeratab õnn ja et minul võimalus võita see. ?

 • Reply Liisa 3. mai 2018 at 18:47

  Sooviks endale seda. Olen nii noor tûdruk, et ei tohiks silmadega veel probleeme olla aga praegu juba on -1,70 laisemal silmal. See muudaks mu koolielu kui ka töö. ?

 • Reply Laura 3. mai 2018 at 18:43

  Pärandaksin silmaoperatsiooni oma kaaslasele, sest kui ta prillid koju unustab võib ta igast bussist maha jääda ja valele rongile sattudes hoopis Narva või Moskvasse sõita. Ootan teda ikka koju.

 • Reply Ariete 3. mai 2018 at 18:34

  Mina sooviks seda loosi võita, kuna olen alles 16 aastane ning silmad pole just kõige paremas korras. Iga aastaga läheb see number suuremaks ja prillid on kohutavalt häirivad, eriti suvel kui on palav ja higistades lihtsalt libisevad nad alla. ? Teada on et kasvav silm, kuid paremuse poole siiski ka ei lähe. ?

 • Reply Kerli 3. mai 2018 at 18:21

  Mina sooviks seda saada oma mehele, kuna ta on ka olnud juba pikka aega prillikandja ja pool aastat tagasi avastas omale läätsed. Kuna tööalaselt on palju autoroolis siis ilma prillideta on vaade parem ja ohutum, aga kahjuks läätsed kuivatavad liialt sõiduajal silma ja see ka kõige parem lahendus pole.

 • Reply Sirle 3. mai 2018 at 18:21

  Vauuu, mis vahva kingiloos! Mina sooviksin seda meeletult. ? Olen samuti läätse- ja prillikandja olnud juba pool oma elust. Unistan sellest, et hommikul ärgates ei peaks olema selline PIMELOOM. ?

 • Reply Karin 3. mai 2018 at 18:15

  Soovin lihtsalt et selles elus üks unistus täituks :) Oleks tore, kui hommikul tõustes näed kõike selgelt ja ei pea prillide ega läätsede peale mõtlema.

 • Reply Kerli 3. mai 2018 at 18:12

  Ma nii loodan,et saan opile,prillid iga korraga jäävad väheseks siis jookse ja uuenda neid koguaeg ,nii tüütu ja löötsesid ma ei julge panna .

 • Reply Kristi 3. mai 2018 at 18:08

  Sooviksin kõike ilusat selgemini näha :-)

 • Reply Elina 3. mai 2018 at 18:04

  Oi, Mallu, kuidas sooviksin võita! Minul on prillid olnud suurem osa elust ja tõesti see prilli- ja läätsemajandus on üle mõistuse tüütu. Prillid jäävad pidevalt poja väikeste sõrmede vahele, samas läätsi oma tundlike silmadega mitu päeva järjest kanda ei saa – pärast on silmad punased ning kihelevad meeletult. Olen ennegi silmaoperatsiooni peale mõelnud, aga ütlen ausalt, et eks see siiani raha taha on jäänud. Nii, et hoian pöidlaid-varbaid ja jään loosijumalatele lootma, et nad ükskord ka minu valiks! :)

 • Reply Birgit 3. mai 2018 at 17:56

  Olen 17 aastat kandnud prille, teisest klassist saati, hetkel olen 25aastane ja mul on kaks last. 7.aastane ja 4 kuune..
  Sooviks väga olla prillivaba emme.. Suvel on ju nii mõnus ilma prillideta olla.
  Muidugi 4.kuusele meeldib neid haarata, kardan et võib olla hetk kus nad katki lähevad.
  Soovin väga seda loosi võita! ☺

 • Reply Elise 3. mai 2018 at 17:54

  Taoline silmaoperatsioon on juba ammu olnud minu suur unistus! ☺️ Tore oleks maailma selgelt näha – elu oleks kohe palju palju kergem ?

 • Reply H-L 3. mai 2018 at 17:46

  Ma olen juba mõnda aega mõelnud opi peale, aga kole palju maksab teine. Mul siin varsti 20. sünnipäev ka tulemas, hirmus hea oleks selleks ajaks nägijaks saada. Pool aastapalka kulub vist läätsedele ja prillid on käinud läbi tule ja vee, kindlasti kuluks üks kena silmaoperatsioon ära.

 • Reply Alandra 3. mai 2018 at 17:38

  Sooviksin väga-väga silmaoperatsioonile minna. Olen sellest varemgi uurinud kuid just raha tõttu pole olnud võimalust operatsioonile minna. Olen 19-aastane ja nii-öelda pime olnud alates umbes 13-aastaselt. Prille mulle kanda ei meeldi kuna arvan, et need ei sobi mulle ja läätsed küll aitavad kuid tekitavad pidevalt ebamugavustunnet. Tihti unustan õhtuti need silma ja sellega rikun oma silmi veel rohkem. Oleks tõesti tore juba hommikul ärgates kõike ilusti näha ja mitte kulutada iga kuu raha uute läätsede ostmisele.

 • Reply Eve 3. mai 2018 at 17:37

  Oles silmaopist juba aastaid unistanud, aga rahaliselt pole olnud võimalik protseduurile minna. Kannan läätsi ja jätsin prillid kappi tolmu koguma, sest ma lihtsalt ei kannata neid oma ninal. Nii halb hakkab, kui prillid on ees.

 • Reply Talvi 3. mai 2018 at 17:37

  Üks minu suurimaid soove on, et kallis tütreke saaks silmaopile minna ja nägemise korda või vähemalt paremaks. -10,5 ja -11.

 • Reply Kettri 3. mai 2018 at 17:36

  Mina ÜLIÜLIÜLIVÄGA sooviks, et Eda Tammeleht saaks selle operatsiooni…Kuna mu kallis sõbranna vahetas tööd ja peab nüüd oma silmi suure miinusega (-9.5) veel rohkem pingutama, siis ma nii loodan, et ta selle opi saaks. Olen aastaid näinud, millist vaeva sellise miinuse kandja läätsede ja prillidega peab nägema. Oleme operatsioonist rääkinud päris palju temaga, aga kuna see on ülisuur välja minek, siis see teema on jäänud tal ainult unistuseks. Arvestades, et ta juba pisikese lapsena hakkas oma elu nägema ainult klaaside tagant, on ta seda nii väärt!

 • Reply Merje 3. mai 2018 at 17:30

  Silmaopile läheks ikka ise. Mulle ikka meeldib nalja visata, et vähemalt saan ise otsustada, keda näha tahan, aga tegelikult igapäevaelu just kõige mugavam ei ole. Õhtuks on silmad väga väsinud ja kui peaks olema veel üks neist õnnelikest “peavalu” päevadest, siis prillid ette pannes on valu 2x võimsam. Terav ja selge nägemine on lihtsalt hindamatu. Oleksin üliülitänulik võimaluse eest silmaopile minna. :)

 • Reply Jansa 3. mai 2018 at 17:29

  See oleks homse päeva puhul eriti hea kingitus. Esiteks juba sellepärast, et avastasin täna, et mu prillid sangad lagunevad. Ja uued prillid pole ka just kõige odavamad. Ja saaks üle kümne aasta jälle ilma prillideta olla, sest ausalt nii kopp on ees muretsemast, kas on terve ja kus nad üldse on. Ja no kuna ka homme abiellume mehega, siis oleks supppperluks pulmakink.

 • Reply Aneta 3. mai 2018 at 17:26

  Mina saadaksin oma ema opile, tal on päris tugevad prillid ning suur hirm, et kunagi ei näe ehk isegi lapselapsi, sest silma nägemine maru kehva. Kuna on tulemas ka emadepäev ja mul maailma parim ema, siis oleks see temale igati sobiv ❤️

 • Reply Marianne Noormets 3. mai 2018 at 17:20

  Nii sooviks seda võita?nuhtlus neef prillid ja koguaeg kadunud ka

 • Reply Egle 3. mai 2018 at 17:09

  Mida ikka üli hea sõbrannale soovida-soovin loomulikult kõige kõige paremat elu. Ja uus silmanägemine on just see mida talle hetkel soovida. Ja kindlasti on õnn meie poolt et sellist asja läbi teha. Parim lahendus prillidest loobumiseks. ❤️❤️

 • Reply Maarja 3. mai 2018 at 17:01

  Nii tahaks seda silmaoppi.Väikste lastega on prille nii raske kanda.Kuna nad lihtsalt kisuvad need peast.Autoga ka ei näe sõita.Kõige naljakam see,kui tänaval keegi tuttav sulle vastu tuleb ja tere ütleb,aga sina kompad pimeduses ja ei ütle tere ?.Tükkaega püüad mõistatada kes see nyyd oli .??

 • Reply Maide-Marie 3. mai 2018 at 17:00

  Sooviksin väga sellist operatsiooni! Olen selle kohta ka varasemalt uurinud, kuid kahjuks ei saa seda endale lubada, just hinna pärast. Prille olen kandnud juba… aastaid. Algklassis sain endale juba prillid. Tänaseks on miinus töusnud juba -4 peale, kui mitte veitsa rohkem, sest tunnen et on kehvemaks läinud.
  Nii tahaks näha maailma ilma prillideta ja näidata maailmale enda suuri silmi mida prillidega nii väga näidata ei saa. ? Eriti elukaaslasele, sest Talle meeldivad minu suured silmad ja on öelnud et näen ilma prillideta väga kena välja. Kahjuks ise ei oska selle kohta midagi öelda, sest ei näe. ?
  Oleksin nii-nii önnelik, kui meie 5.da aastapäeva puhul, mis on 4.mai, naerataks mulle loosiönn ja ma saaksin taas ‘nägijaks’ nagu ma väiksena olin! ????

 • Reply Regiina 3. mai 2018 at 16:56

  Olen ka juba prille põhikoolist saati kandnud. Kõige enam häirib mind prillide puhul see, et silmad on päeva lõpuks väga väsinud juba. Olen ise ka mõelnud laseroperatsioonile aga ei kahjuks kuskilt sellist summat ja muidugi häirib mind väga see hommikune prillide otsimine :D
  Silmanägemine on ikka nende aastatega tunduvalt halvemaks läinud. Endale kuluks küll hädasti ära laserop.

 • Reply Kersti 3. mai 2018 at 16:51

  Ma sooviks et mu tütar Kadi Veski silmaopi võidaks!
  Noor 27aastane tubli 2 lapse ema ja kunagine Eesti kabemeister-kuid silmad -4
  Kurb kui noor ja tubli tüdruk ei suuda kahjuks endale midagi eriti lubada,sest tema pidas juba noorena pere loomist tähtsamaks!

 • Reply Mirru 3. mai 2018 at 16:45

  Olen samuti üsna noorelt juba prille kandnud, mis on muidugi minujaoks õudus.. Prillid panevad pea ringi käima, muudavad värve ja on ülimalt ebamugavad. Enamus ajast kannan läätsesid aga see pole silmale üldse hea :( Kogu see silmade ja läätsedega jändamine on ülimalt tüütu ja loodan ka mägemist saada :)

 • Reply Liisa 3. mai 2018 at 16:40

  Olen kannud prille 11 aastasest peale igakorraga kui käin silmaarstil on silmad halvemaks läinud. Nüüd aasta tagasi olid juba – 5 ja – 5,25 eelmised prillid olid 4.75. Tunne selline et lõpuks olen täiesti pime. Võibolla kui ma oleks prillid õigel ajal saanud siis oleks parem. Reaalselt pidid mul prillid olema 7 aastaselt.

 • Reply Terttu 3. mai 2018 at 16:39

  Minu ema Piret võiks saada silmaoperatsiooni. Ilma prillideta oleks lapselastega kindlasti palju lihtsam tegeleda ja toimetada.( muidu hoia ja vaata, et prillid katki ei läheks). Meeldib talle ka palju raamatut lugeda ja kâsitööd teha? Poes tööl oleks ka kindlasti lihtsam ja mõnusam olla?

 • Reply Annu 3. mai 2018 at 16:31

  Ma unistan nii väga, et hommikuti kui lapsed rõõmsate nägudega meie tuppa kalpsavad ja kaissu ronivad, ma päriselt näeksin ka nende naerul nägusid. Saaksin keskenduda nendega olemisele, kaisutamisele ja rõõmustamisele mitte ei peaks prille taga otsima ja nii öelda hetke rikkuma. Unistan, et kui keegi mulle midagi näitab hetkel kui mul ei ole prille ees või läätsesid silmas siis ma ei peaks ninapidi asja juurde ronima vaid saaksin seda näha juba kaugelt. Unistan, et kui ma ärkan hommikuti siis ma näen, mis ilm õues on ilma, et peaksin eelnevalt prille taga otsima. Unistan, et silmad saaksid korda :)

 • Reply Kristel 3. mai 2018 at 16:27

  Silmaopile saadaksin oma kalli öe :)

 • Reply Sirle 3. mai 2018 at 16:18

  Olen kandnud prille juba alates algklassist saadik ja mul on pääris korralik miinus. Oleks nii tore, kui iga hommik ei peaks algama udus ja vihmase ilmaga saaks normaalse inimese kombel tänaval kõndida, ilma et ühel hetkel klaasid täiesti läbivettinud on ja ei saa aru kuhu lähed. Ja küll oleks vinge kui ei peaks nagu veidrik autos päikeseprille tavaliste prillide peale suskama :D :D.

 • Reply Andres 3. mai 2018 at 16:10

  Olen kandnud prille mitte väga kaua, kuid see aeg on olnud vägagi ebameeldiv. Iga kord kui on vaja kaugele vaadata, on vaja prillid välja otsida. Silmaopi võitmine teeks elu palju lihtsamaks ja nauditavamaks.

 • Reply Terje Vadi 3. mai 2018 at 16:02

  Soovin väga,et ei peaks prille kandma ja tahaksin silma operatsiooni.

 • Reply Agnes 3. mai 2018 at 16:00

  Mina soovin, et sellise võimaluse saaks minu elukaaslane Priit. Kuna ta töötab tegevväelasena ning on alla 2 aastase põnni isa siis eks igapäevaselt häirib teda prillide kandmine nii tööl kui kodus. Samas läätseid ei ole samamoodi võimalik kanda kuna metsalaagrites olles ei ole võimalik neid koguaeg silma panna ja ära võtta. Kuigi ma ise olen mõelnud, et oh ma tahaks ise prillidest lahti saada siis siiski arvan, et ma suudan ise ära kannatada ning ma oleks rõõmus kui tema just selle võimaluse saaks kuna ta väärib seda. :)

 • Reply Kätlin Hiietamm 3. mai 2018 at 15:59

  Ma arvan, et minu põhjus on lihtne.
  Tahaks ärgata hommikul mõttega, et jess täna ei peagi läätsi silma panema ja hilisõhtul unisena diivanil lösutades mõtlema, et tahaks lihtsalt voodisse pugeda, mitte minna vannituppa läätsi ära võtma.
  Prilli- ja läätsekandja olen nüüdseks olnud 15 aastat.
  Operatsiooni ees on muidugi kabuhirm, aga seda pakkumist kuuldes tundsin, et pean osa võtma ja õnne proovima! :) fingers crossed

 • Reply Kerttu 3. mai 2018 at 15:52

  Ausalt ka, kui mul ei oleks neid tüütuid prille, mis iga silmapilgutuse peale mööda nina alla vajuvad siis ma teeksin palju rohkem sporti ja ma oleksin palju saledam :D Läätsi ka ei kannata kanda. Ujulas ja spaas täpselt samamoodi hiilin mööda seinaääri, et muumidele otsa ei põrkaks ja mullivanni peakat ei kukuks. Suvel ja kevadel tahaks nii hirmsasti päikseprille kanda, aga ei saa, kissitan enamasti liitrite kaupa vett silmist välja selle ereda päikese peale. Seega, ma niikuinii vajan seda operatsiooni, et täisväärtuslikku elu elada.

 • Reply Birgit 3. mai 2018 at 15:48

  Olen kandnud prille algkoolist alates, praegu olen kahekümne aastane ja prillid ja läätsed kuuluvad mu igapäeva hulka. Üks silm on mul -3,75 ja teine -4 nii, et ilma prillideta olen ma nagu pimekana. Hiljuti pidin ostma uued prillid, mis maksid muidugi pool minu kuu sissetulekust ja läätsesid tellin iga kolme kuu järelt. Olen nii väsinud nägema ainult udukogu enda ees ja kogu aeg prillide kandmisest või läätsede silma toppimisest. Ise seda operetsiooni ma endale kindlasti lubada ei saaks, seepärast oleks jube vahva kui saaksin selle võimaluse ja nägemise oma silmadesse tagasi.

 • Reply Kerly 3. mai 2018 at 15:37

  Sooviks taas näha ilma prillideta . Olen mitu mitu aastat prillikandja.
  Inimestele kes mind ilma prillideta näind on tundun võõras ..
  Tahaksin prillide alt silmad välja saada :)

 • Reply Laura 3. mai 2018 at 15:09

  Olen pikaaegne prilli-ning läätsekandja. Olin sellega tegelikult täiesti harjunud, kuid hiljutine optometristikülastus tõi silmade kohta kergelt jalustrabava uudise – minu ühe silma miinus on aja jooksul nii palju suurenenud, et meditsiiniliselt loetakse seda juba n.ö laisaks silmaks (sedapuhku siis -8). Teadmine oli sedavõrd häirivam, et nii drastilist nägemise halvenemist oleks saanud piisavate silmaharjutuste korral täiesti ära hoida, kuid kuidagi jäi see nõrgenev silm kõikidel vahepealsetel nägemiskontrollidel märkamata. Algselt tekitas see minus suurt nördimust, et kellegi teise tegemata jäänud töö pärast pean nüüd nende laiskade silmadega elus läbi ajama, kuid lõpuks rahunesin maha ja mõtlesin, et ehk leiab sellele asjale mingi lahenduse. Oleks kirjeldamatult tore jälle selgelt näha, kuid sama tore oleks saada veidi paremaks ruumitajujaks. Kõlab naljakalt, kuid minu silmade suure miinusevahe eripära tõttu on mul sügavustaju veidi paigast ära, mis sunnib mind teiste inimestega võrreldes natuke rohkem asjade üle koperdama. Hoian sõrmed ristis ja loodan selgema, komistustevaba tuleviku peale!

 • Reply Ave 3. mai 2018 at 15:02

  Olen pikalt unistanud sellest, et näha oma silmadega. Hetkel kannan päevaseid läätsesid. Mul on mõnda aega olnud prillide vastu tõrge. Ilmselt sellest, et tuleb tegeleda väikese lapsega, kes neid ära kisub. Raam muutus ka järsku ebamugavaks. Lihtsalt ei suuda kanda ja kõik. Miinus on suur ning läätsedega on mugav. Kuigi mulle on pandud südamele, et ma läätsesid ei kannaks. Ei teagi, kas olen enam nö kõbulik. Kuid unistan päevast, mida nii mõnigi opi teinud inimene on kirjeldanud. Sellest siirast rõõmust näha maailma ja oma kallist lapsukest.

 • Reply Angela 3. mai 2018 at 15:01

  Tere. Olen prille kandnud 17 aastat oleksin ülimalt õnnelik kui õnnestuks prillidest priiks saada. Mulle ei meeldi prille kanda ja tänu sellele on nägemine halvemaks ka läinud. Hetkel mõlemad silmad – 3. Lastega oleks ikka palju lihtsam kui prille pole.

 • Reply Külli 3. mai 2018 at 14:59

  Võidu korral saadaksin silmaopile oma tütre, kes on saamas 20, kuid kellel on prillidel miinus juba üle 8. Tean ka omast käest, et terve elu prille kanda on väga kohutav – teised ei mõista, kui oled saunas ja midagi ei näe või kui vihma korral prillid märjad ja puhastada pole mõtet, sest mõne sekundiga on asi sama hull. Paljud peavad elama selle ebaõiglusega, kuid mul on hea meel, et sellised operatsioonid on olemas ja aitavad paljusid.

 • Reply Rebekka 3. mai 2018 at 14:51

  Mina sooviksin operatsiooni võita, et maailma selgemana näha. Lapsena sain prillid ning hetkeks on mõlemad silmad -4,25. Töötades haiglas on korralik silmanägemine väga oluline.

 • Reply Airi 3. mai 2018 at 14:50

  Usun, et silmaopi võit oleks mulle endale väga suur rōõm. Olen algklassidest saadik kandnud prille ja vanemaks saadeks hakkasin ka läätsi kasutama. Iga päev pean kumbagi neist kasutama, sest muidu on täielik udukogu. Lõpetan kohe-kohe gümnaasium ja tuleviku erialal, mida tahan õppima minna (politseiteenistus) on terav silmanägemine tähtis ehk see opp oleks suur rõõm mulle ja väga kasulik. Samuti on halb teha trenni (mida teen paju), kui tihtipeale higi voolab silma ning lääts kipub ära tulema.

 • Reply Grete 3. mai 2018 at 14:49

  Olen juba 7 a prille kandnud ning sooviks väga prillideta olla☺

 • Reply Saale 3. mai 2018 at 14:48

  Mina olen prillikandja olnud juba u. 15aastat ja olen prillidega harjunud, kuid mis saab veel imelisem tunne olla, kui näha hommikuti prille otsimata oma pisikest printsessi HDs! :D
  Kuid siiski loovutaksin võidu oma elukaaslasele, kes samuti prillikandja on, kuid pigem neid ei kanna. Elu on nauditavam kui ei pea kissitama silmi millegi nägemiseks!

 • Reply Maris 3. mai 2018 at 14:45

  Operatsioonile peaks minema mu isa. Ta on prille kandnud niikaua kui mina mäletan. Ja ta ise sooviks ka väga sinna minna, kuid kahjuks pole ta suutnud veel raha kokku koguda. See operatsioon muudaks ta igapäevased toimetused paremaks :)

 • Reply Külliki Vainu 3. mai 2018 at 14:42

  Olen juba mitu aastat prillikandja ja see on täielik rist ja viletsus. Mulle enda arvates need prillid ei sobi, nii et topin nii tihti kui võimalik läätsesid silma. Oma prille ma puhastada ei viitsi ja vaatan sellepärast isegi prillidega vahel läbi udu :D Lisaks meeldib mulle väga päikeseprille kanda ja kui nad pole just läätsede peal, spetsiaalsed miinusega prillid või topelt tavaliste prillide peal, siis see jääb kahjuks suvel ära ja kissitan läbi tavaprillide.

 • Reply Marie 3. mai 2018 at 14:41

  Mina tahaks väga silmaopile minna, kuna mu nägemine läheb iga aastaga järjest kehvemaks. Esimesed prillid olid -1.5 tugevusega. Praegu, 25 aastaselt kannan ma -5 läätsesid. Ei taha mõeldagi mis miinus mul kümne aasta pärast on… Varsti ei näe enam oma abikaasat ja lastki ?? Ühesõnaga, seda võitu oleks väga väga vaja!❤

 • Reply Kristiina Laul 3. mai 2018 at 14:35

  Võidu korral kingiksin selle võimaluse oma kallile elukaaslasele! Oma last on prillideta ikka parem näha:)

 • Reply Rebecca-Karoliina 3. mai 2018 at 14:08

  Mina sain omale prillid üsna noorelt. Ei teagi kas oma lolluse tõttu või oligi see nii määratud. Aga hirmsasti tahaks prillidest lahti saada, tüütuks on muutunud see prillide puhastamine ja muu sellega kaasnev. Suvi tuleb mul eriti ebameeldiv. Kuna ma kaugele ei näe siis päikeseprille ma kanda ei saa ja läätsesi ma ka silma ei saa panna :) Seega see oleks üks suurepärane kingitus mulle?

 • Reply Mari 3. mai 2018 at 14:03

  Tere!

  Mina soovin, et selle teekonna osaliseks saaks minu elukaaslane.
  Lisaks sellele, et ta värvipime on, näeb ta ühe silmaga kehvasti ja teisega peaaegu, et mitte üldse. Oleme sellest ammu rääkinud, et see teekond tuleks ette võtta. Aga tean, et tal kaasnevad sellega mingisugused lapspõlvest kaasa võetud hirmud, mida mina näha ei oska. Kuna ta on niiviisi juba terve elu hakkama saanud, ei tee ta sellest suurt numbrit. Siiski aastate jooksul on see süvenenud ja kardan, et ühel päeval ei ole enam midagi päästa.
  Julgen arvata, et ta tegelikult ei tea isegi seda, milline tema naine üldse välja näeb või kui ilusad need toidud kõik välja näevad, mida talle valmistan. Sellegipoolest ei pea ta paljuks mulle igapäev rääkida, kui ilus ma olen või kui hästi ma süüa teen ja kui hästi ta ennast minu kõrval tunneb.

  Oeh, tundub, et see on rohkem minu unistus tema simmid pee’st välja saada.

 • Reply Maile Kiissa 3. mai 2018 at 14:00

  Kui mina peaks võitma,annaks võidu oma mehele,ilma prillideta näeb ta juba meetri pealt uduselt,läädsesi ei kannata,kuid töötab tislerina ja võistleb võrkpallis,mõlemal juhul on prillid ohtlikud,segavad.(töö juures ei saa kanda kõrvaklappe masinate heli summutamiseks,kaitse prille,kuna prillid segavad,korduvalt traumas käinud,kuna pinnud silma lendand,õhtuti silmad valutavad,sellest ka pea valud ja pea valud ka masinatest,seda tööd oskab ta hästi ja armastab teha,)nii sooviks talle seda võitu!

 • Reply Triinu 3. mai 2018 at 13:44

  Oppi sooviksin endale. Tahaks eredaid ja selgeid värve ka ilma prillideta näha. Tahaks et ei peaks lapsele ütlema et tule näita lähemalt, emme ei näe. Tahaks päikest nautida ilma prillideta, telekat vaadata prillideta, elada prillivaba elu.

 • Reply Serena 3. mai 2018 at 13:38

  Olen kolme väikelapse ema, vanim sai märtsis 7 aastaseks alles. teadagi on pisikesed väga aktiivsed ja läätse kandja ma pole. Lahe oleks lastega koostegutsemisest 100 protsendilist naudingut saada, nt veekeskuse vee all nendeni ujuda, talvel suusatada või lumes möllata, kartmata et klaasid uduseks/lumiseks saavad.

 • Reply Kertu 3. mai 2018 at 13:37

  Ma olen olnud prillikandja juba 10 aastat. Minu suurin hirm on see ,et varsti olen pime ja ei näe enam midagi ega kedagi. Sooviks näha ilusaid asju selgelt mitte uduselt.

 • Reply Aigi 3. mai 2018 at 13:32

  Ma ei taha neid tüütuid prille enam 22 aastat juba olen neid kannatanud :( ja just täpselt iga hommik prille otsinud ja unistanud, et üks päev saan ma neist lahti. Pean pidevalt põdema kui laps hoopealt kallistada tahab et ouou prillid tahaks mürada lastega nii et ei peaks põdema, et prillid kukuvad või kuskil nad laiaks litsun :( väga väga loodan prillivabaks saada ja seda juba varsti. ;)

 • Reply Anett 3. mai 2018 at 13:18

  Igatsen näha.

 • Reply Jane 3. mai 2018 at 13:13

  See silmaopp on mu suurim soov! Olen prillikandja juba 15 aastat, kuid ei tunne end nendega üldse hästi ja pigem ikka läätsed enamus ajast kasutusel. Tahaks vabaks saada ja nautida head silmanägemist!

 • Reply Kati 3. mai 2018 at 13:10

  Mina sooviksin, et minu armas õde Siret saaks selle operatsiooni :) just sellepärast, et oleme temaga sellest rääkinud ja kuigi ta arvas, et peaks enne lotoga võitma kui sellisele operatsioonile minna saab. Ja nüüd ohh imet on võimalik ka tasuta saada. Ja kuna ta on lihtsalt parim õde keda tahta ja super tädi minu pojale.. Kahju lihtsalt kuidas nii noor tüdruk kaotab nägemise. Ka minul olid algklassides prillid aga mingi ime läbi paranes mu nägemine ja sain neist täiesti lahti :) temal kahjuks aga nii hästi ei lähe. ma tean kui tüütu on elada prillidega ja soovin, et ka mu õde saaks neist lahti. Kui ma nägin telekas reklaami, et on võimalik võita selline asi, helistasin kohe õele ja käskisin osa võtta. Ta ütles, et juba oli siit lugenud sellekohta ja on nii väike tõenäosus, ning ehk on seda kellegil rohkem vaja.. Aga minu arvates on ka seda temal vaja. Nagu öeldakse: “kes ei riski ei saa ka viskit!”
  Ning ehk joppab ja saan täita ühe tema unistuse?‍❤️‍?

 • Reply Kati 3. mai 2018 at 12:57

  Ma annaks võidu oma mehele. Saab siis lõpuks prillidest lahti ja näeb vast ilma nendeta kombedam välja ? ning samas näeks oma last selgemalt, saaks rohkem raamatuid vaadata ja muidu tegevusi teha kui prille parasjagu pole ?
  Usun, et ta oleks õnnelik ja omaltpoolt saaksime pisi preiliga talle vastu midagi anda, kuna tema rabab tööd, et meil kõik olemas oleks ?

 • Reply Anne 3. mai 2018 at 12:55

  Lihtsalt tahaks näha! Ilma igasuguste abivahenditeta.

 • Reply Triin 3. mai 2018 at 12:50

  Kui loosiõnn naeratab siis saadaksin opile oma abikaasa,kes on terve oma elu prille kandnud ja miinuseid on 3 ja peale …
  Läätsesid ta kanda ei suuda rohkem, kui tund aega, kuna silmad muutuvad nii kuivaks ja punaseks.
  Seega, see oleks võit nii talle, parema nägemise nimel kui mulle, näha oma armsa silmi, ilma , et peaksin neid läbi prilliklaasi vaatama ;)

 • Reply Liis 3. mai 2018 at 12:37

  Olen juba ammu mõelnud et võiks aga hetkel kolme lapse kõrvalt enda peale kulutada ei raatsi. Prille (läätsesid) kannan juba kuuendast klassist alates. Võidu korral aga annaksin selle edasi ilmselt oma abikaasale, kellel töö tõttu seda operatsiooni ilmselt rohkem hetkel vaja oleks?

 • Reply Maire Mölder 3. mai 2018 at 12:29

  Olen prille kandnud kuskil 5.-ndast klassist peale. Olen ka eestis uurinud neid oppe aga minu jaoks ikkagi liiga kallid. Oleks küll tore kui ma endale võidaksin. Parem silm on ka halvemaks läinud, ennem oli -1,75 nüüd juba -2.

 • Reply Marie 3. mai 2018 at 12:24

  Operatsioon kuluks ära küll. Prille olen kandnud juba põhikooli algusest saati ja miinus juba päris suur. Oleks hea kui suvel saaks ringi käia, ilma, et prillide randid näos oleks. ??

 • Reply Ragne 3. mai 2018 at 12:03

  Tere! Mina sooviks võitu oma elukaaslasele. Ta on 28 aastat vana, prille ja läätsi kandnud juba üsna noorelt. Ilma prillideta näeb ta vaevalt meetri kaugusele ja siis ka väga uduselt. Meil on 2 tütart. Vanem saab oktoobris 5 aastaseks ja noorem sai alles 5 kuuseks. Üsna aktiivsed mõlemad ?. Ja kurb mõelda, et isa oma laste nägusid korralikult ei näe kui prillid mänguhoos peast peaks lendama. Läätsi on ta ka kahjuks kuritarvitanud. Liiga kaua kandnud neid ja pole ööseks välja võtnud. Nüüd tal pikem prilli kandmise periood. Silmaoperatsioonist on meil juttu olnud aga tegudeni pole veel jõudnud.
  Tegin talle kord ühe vembu ka millele tagasi mõeldes uhke ei ole. Ta ajas aparaadiga oma juukseid. Võttis prillid eest ja pani lauale. Samalajal kui ta juukseid ajas panin prillid teise kohta. Kui ta lõpetanud oli siis sai üsna pahaseks, et prille ei leidnud sealt kuhu ta need pannud oli. Tegin veel nalja, et kui tahan meest kodus hoida võtan tal prillid ära. Nüüd mõtlen küll, et nõme nali.
  Igatahes oleks see operatsioon talle ja meile väga, väga oluline. Ta oleks pärast seda kindlasti ka oluliselt rõõmsam inimene ja kaaslane. ?

 • Reply Karoliina 3. mai 2018 at 12:01

  Mina hakkasin prille kandma 11 aastaselt. Mäletan selgelt arsti sõnu, et kui kannan ilusti prille siis tõenäosus neist lahti saada on väga suur. Prillide kangus oli toona -0.5 ja -0.75 nüüdseks on saanud sellest -3. Olen prillikandja juba pea 17 aastat. Meil kodus on kaks preilit ja pisem preili armastab hirmsasti mul prille koguaeg eest ära kiskuda. Sellepärast kannan ka enamus ajast läätsesid. Kuna mulle just alles pandi breketid ei avane niipea võimalust ka silmaoperatsioonile. See oleks suurepärane võimalus saada ka silmad korda ?

 • Reply Triin 3. mai 2018 at 11:51

  Inimesi, kes vääriks seda oppi rohkem kui mina, on siin allpool kommentaariumis väga palju.
  See ei tähenda, et ma seda ikkagi ei tahaks!
  Tahaks hommikul ärgates oma koera näha, kes toa nurgas öö otsa mu und valvab.
  Tahaks oma eluka(aaslas)t äratada musiga, mitte kätega kobamisi ta nägu otsides.
  Ja siis tahaks suvel muretult päikeseprillid ja ujukad kotti visata ja randa minna, nii et ei pea õhtul läätsede vahelt liiva välja pesema.
  Ega tahaks enam talvel prillidele oma sõrmedest kojamehi ehitada, et tuppa astudes midagigi näeks..
  No ja siis kui ma kord kvartalis panen läätsed silma ja need mind päeva peale häirima hakkavad, olen ma loomulikult prillid koju unustanud.
  Ja mu prillid saavad koguaeg iseenesest mustaks – mina neid ei katsu, koer ainult peseb neid aegajalt, aga läbi ei näe ikka!
  Armas Mallukas, palun avita :)

 • Reply Helena 3. mai 2018 at 11:51

  Endal nägemine parimas korras, aga tahaks parimat sõbrannat küll aidata. Kahju vaadata, kuidas tal talvel tuppa astudes silme eest uduseks tõmbab ja kuidas suvel saunalavalt mahaastudes hinge kinni hoiab. Pommi pean ka peale sauna alati üksi hüppama… kui sõbrannast pole kahju, äkki on minust :(

 • Reply Karmen Raja 3. mai 2018 at 11:49

  Mina olen 20 aastane tüdruk Karmen ning mul on silmadega palju probleeme elus olnud. Mul on tihti silmapõletik ning kuna ma töötan Olde Hansas, mis on teadupärast keskaegne restoran, siis prillid pole väga ajastutruu vahend, seetõttu kannan igapäevaselt läätsesid. Silmad aga enam ei jaksa..:(

 • Reply Grete 3. mai 2018 at 11:41

  Olen olnud prillikandja üle kümne aasta ja no nii väga tahaks taas nägijaks saada! Läätsede kandmisest olen loobunud, sest silmad enam ei kannta neid üldse, heal juhul ühe-päevaseid saab kanda paar tundi. Ning suvel oleks meeletult mõnus lihtsalt päikseprille kanda ja näha mis toimub! Samuti kaoks ära pidev uute prillide ostmine, pidevalt unustan nad ei tea kuhu ja siis astun või istun need ise katki või keegi teine ?
  Muidugi meeldivad mulle prillid aksesuaarina, kuid tahaks olla nägija. Ja oi kui hea oleks diivanil lesides seriaale vaadata ja ei pea kartma, et tukastades prillid kõveraks magad. ?
  Seega tahan väga silmaopile saada.

 • Reply Merje 3. mai 2018 at 11:38

  Mina olen prillikandja juba 16 aastat. Mäletan, kuidas ena tahtis mulle osta odavaid “pudelipõhjasid” ja mul see peale silmad märjaks tõmbusid. Häbenesin prille. Kuid kui avastasin läätsed olin justkui seitsmendas taevas. Usumatu tunne oli NÄHA ilma prillideta. Nüüd ei kujuta muidugi ette, mis tunne oleks näha lausa ilma läätsedeta. Avada hommikul silmas ja näha laes lampi!!!

 • Reply Anne 3. mai 2018 at 11:37

  Esimesed prillid sain 2010. Siis oli miinust ülivähe, prille kasutasin vaid loengus ja pimedaga autoga sõites. Esimese rasedusega läks asi päris heaks, unustasin oma prillid päris pikaks ajaks. Ja siis põmaki, teine rasedus viis mu silmanägemise ?
  Koguaeg üks hägune pilt, mine siis tänavale ilma prillideta, inimesi ära ei tunne enne kui nad nina all on. Kissitan ja jõllitan ja aru ei saa kes on- päris piinlik.
  Ükskord ma oma silmad korda saan, pean saama ? Lootus sureb viimasena või siis hoopis, et lootus on lollide lohutus ?

 • Reply Kelli 3. mai 2018 at 11:29

  Kõige suurem soov oleks näha koguaeg oma väikest last, ilma et ma peaksin koguaeg prille ette toppima.

 • Reply Merlin 3. mai 2018 at 11:28

  Olen prille kandnud juba neli aastat. Olen prillidega harjunud, aga ilma oleks mugavam, eriti suvel. Ilma prillideta selgelt nägemine on üks suur unistus, mille kindlasti kunagi ellu viin kui ei peaks loosiga võitma :)

 • Reply Andra 3. mai 2018 at 11:27

  Miks just mina peaksin võitma… Tegelikult on nii, et ma ei taha absoluutselt seda võitu omale. Tahan seda oma kallimast kallimale elukaaslasele. Ta on reaalselt meie ellu nii palju panustanud, rabab tööd välismaal, et mina, meie poeg ja koer saaks kenasti kodus ära elatud. Ja nii juba 4 aastat. Ehk siis alates mu raseduse algusest kuni siis praeguseni kui pojake meil juba kolmene on. Olen nüüd ka ise tööotsinguil, et meie pereelu natukenegi lihtsamaks teha rahaliselt :). Kuna mu härra ise ei leia eriti aega end blogide ja igasugu muu põnevaga kursis hoida, siis teen seda mina meie eest. Tema suurimaks unistuseks on lõpuks prillidest vabaneda. Teadupoolest on need silmaoperatsioonid nii nii kallid, et pole siiani lubada seda saanud. Raha kulub ju elamisele ja perele. Ta on aastaid vandunud ja kirunud prille, jäävad ju tööl ette, teinekord kukuvad maha ja lähevad katki. Tuleb jälle uued osta jne. Praegused prillid on tal igatepidi ära parandatud, kuid veel toimivad. No ja suviti, kena tõmmu peiks mul, aga alati on prillirandid silmade juurest kõrvadeni :D mulle niiii nii väga meeldib ta ilma prillideta :) tema ilusad pruunid silmad on kenasti paista ja super kena mees mul :) muidugi asi pole ilus teiste silmis, siiski pigem oma mugavuses ja võimaluses näha maailma ilma prillideta. Soovin talle seda enam kui kellegile teisele oma elus! Mul omalgi nägemine selline nagu ta on, kuid veel toimetan. Oeh nii nii pikk tekst kuid loodan, et on arusaadav :) panin jooksvalt kõik oma mõtted kirja :P

 • Reply Taivo 3. mai 2018 at 11:23

  Kingiksin silmaopi enda naisele emadepäevaks. Oleks esimene emadepäev ja seda prillivabalt!

 • Reply Maria Lippant 3. mai 2018 at 11:21

  Mina sain ka prillid juba algklassides aga kannan pigem läätsesi kui prille. See on aga silmad tundlikuks muutnud. Mind suht häirib, et nt trenniks pean alati läätsed panema, samamoodi suvel enamus ajast kannan läätsi, kasvõi selleks et päikseprille kanda. Päikselisel päeval autoga sõites kaa, alati läätsed, sest päikseprillideta on halb sõita :D see aga muudab silmad järjest tundlikumaks, seega prillidest loobuks küll hea meelega ning hakkaks lõpuks nägijaks!

 • Reply Auli Laats 3. mai 2018 at 11:10

  Kuna prillid häirivad ja lähevad uduseks. Kui tööd teed siis lähevad prillid tolmuseks ja neid tuleb pidevalt puhasta , et näeks selgelt. Lisaks veel vahel kukuvad peast ära või lendavad kuhugi peast ära. Prillidega pole elu lihtne.

 • Reply Maarja Maripuu 3. mai 2018 at 10:51

  Tere, olen kandnud prille 15 aastat. Eelmine aasta juhtus kõige hämmastavam juhtum, kus ma sain aru et ma ikkagi ei näe vist. Eelnevalt valetasin endale et kõige hullem polegi ja ongi hea kui kõiki ebatäpsusi ei näe. Igatahes olin sõbrannal külas ja tal oli mega mega väike telekas ja olime poolteist meetrit telekast eemal ja ma ei saanud aru mis seal toimub :D igatahes olid mul enda prillid ees. Sõbranna pakkus et proovi minu vanu prille need tugevamad. Toetasin enda prillid pea laele ja panin sõbranna omad ette, mis olid kangemad ja väga ei näinud nendega ka, läks uduseks. Ja siis kukkusid minu prillid sõbranna prillide ette. Jaa oh imet MA SAIN NÄGIJAKS! :D ja esimese hooga naersin ja tegin nalja ja kui avastasin et me polegi üleni hallis toas istunud, vaid tapeedil on mingi muster ka, siis nagu hakkas tulema pisar silmanurka et millest ma veel siin elus ilma olen jäänud… Minu viimatine miinus 3,5 a tagasi kontrollides oli – 1,75 ja teisel – 2,25. Ja ühel silmal on silinder. Väljakirjutatud prillidega kaugemale kui 1,5 m ei näe. Telekat pean põrandal istudes vaatama sest diivan on liiga kaugel seina ääres, see pärast eelistan istuda nutiseadmes. Ja kõik esivanemad kannavad prille, see on geenides meil juba. Lähedale näen hirmus hästi aga noh majtea sama olukord nagu teil spas on mul igappevaselt tänaval, kui sõbrad tervitavad ja ma pea norgus mõõda käin sest ei saa aru kas lehvitavad üldse mulle ja ei hakka ennast imelikku olukorda panema, teen näo et ei kuulnud :D

 • Reply Maigy 3. mai 2018 at 10:45

  Olen kandnud prille juba lasteaiast saati. Aastatega on miinus kasvanud suuremaks nii oma lollusest(kes siis koolis prille kanda tahtis, kui noriti), kui ka sellepärast, et igapäevane töö seisneb arvutiga töötamises. Läätsesi kanda ei saa, kuna ei sobi need kuidagi, olen proovinud erinevaid. Suvel eriti päikeseprille kanda ei saa, kuna siis koban totaalses pimeduses. Kui prille ees ei ole ja mõni tuttav vastu tuleb, kõnnin lihtsalt tuimalt mööda või siis avastan viimasel hetkel, et oo Sina. Kusjuures spades käies on olukord sama, oma meest ei näe, lihtsalt ootan seina ääres niikaua, kui tuleb ise mu juurde. Mis kõige rohkem häirib haigete silmade puhul on see, et sellega kaasnevad peavalud ning mitte lihtsad peavalud, vaid sellised peavalud, et jumal hoia. Seega, suur unistus on mitte olla prillipapa. So, fingers cross :P

 • Reply Kristi 3. mai 2018 at 10:44

  Mina saadaksin sünnipäeva (39) kingiks opile oma elukaaslase,kes on palju aastaid kandnud läätsesi mille pikaajalisel kandmisel on oma tagajärjed….silmad valutavad,punetavad jne.
  Ja ta on ammu unistanud saada korralikuks nägijaks,et iga hommik mängida oma pisikese 1.5 a tirtsuga ilma,et peaks pool pimesi läätsesi otsima.
  Üks silm on +8 ning teine +9

 • Reply Riin 3. mai 2018 at 10:29

  Olen olnud prillikandja juba üks 12 aastat ja kuna silmad on nii tundlikud kōigele, siis pole julgenud isegi läätsesid proovida. Suurim soov oleks suvel tavainimese kombel päikeseprille kanda, talvel liikuda soojast ruumist külma ilma, et prillid vahepeal uduseks läheksid ja ärgata hommikul oma lapse kōrval, vaadata teda ja naeratada, mitte hakata esimese asjana prille otsima. Vōib vast väita, et saada nägijaks on mu hetke elu suurim unistus.

 • Reply Maris 3. mai 2018 at 10:28

  Tere! Mina sooviks prillidest vabaneda jäädavalt. Lastega koos mängida ja ujuda, mitte mõelda prillidele. Hommikuti tõusta ja särada mitte kobada udus

 • Reply Kertu 3. mai 2018 at 10:28

  Mina sain prillid, kui hakkasin peale põhikooli kutsekoolis arvutiteenindust õppima ja igapäev pidi arvutis olema. Siis tulin tööle, kus enamus töö on arvutitega ja nii see silmanägemine halvemaks läks.
  Prillid on lahedad küll aga jube tüütu on neid puhastada ja kui õues on päikesepaisteline ilm, siis kannan ma optilisi päikeseprille. Ehk siis hull sebimine käib koguaeg. Nagu Sa ütlesid, siis kaotada pole midagi peale prillide :)

  Kui ma ise ei peaks saama sinna operatsioonile siis ma loovutaks selle võidu oma sõbrale :)

 • Reply Angela 3. mai 2018 at 10:22

  Prillid sain ma kuskil 7 aastat tagasi.Autoga sõitmine ja muud tegevused läksid kohe paremaks.Nüüd kus ma olen lapseootel, on silmanägemine halvemaks läinud.Tulevase üksikemana ei saa ma hetkel endale isegi uusi prille lubada.Tähtsam on, et lapsel oleks kõik olemas.Tibu peaks sündima 2n jooksul.Seega oleksin selle võidu üle siiralt õnnelik.

 • Reply Sandra 3. mai 2018 at 10:22

  Teise klassi lõpus sain õpetajalt soovituse minna silmi kontrollima ja nii ma kolmandat klassi uhkelt uued prillid ninal alustasingi. “Uhkelt” kuna tol ajal minu armsal pinginaabril ja parimal sõbral olid juba prillid ja mul polnud vähimatki selle vastu, et rohkem tema moodi välja näha. Uus elu pisikese abivahendiga algas hästi ning alglassidest mäletan vaid mõnda pisut enesekindlust alandavat kommentaari minu uue Mina pildi pihta. Muidu aga olin päris õnnelik, sest nägin paremini tahvlile, püüdsin paremini palli..ja mõne mürgise kommentaari neelasime toetavalt juba koos parima sõbrannaga alla.
  Tänaseks on minu “pisikesest abivahendist” saanud elutähtis osa, milleta paraku ei saa mööduda päevagi. Küll on prillidele juurde lisandunud mõned üksikud läätsepäevad, aga tunnen, kuidas läätsed silmi väsitavad ning näib, et see pole minu silmade jaoks parim alternatiiv. Niisiis algavad juba 15 aastat kõik päevad pimeduses prillide järgi kobades ning kõigis ja kõiges on need imepärased leiutasid minuga kaasas. Võiks ju elu nii jätkudagi, aga tegelikult unistan väga sellest päevast, kus maailma näen vaid oma silmade läbi ning ei peaks tundma seda abitust ja meeleheidet, kui prille juba tunde ja jäljetult maja pealt taga otsi..
  Sügisel alustasin magistriõpinguid ja paraku tõden taaskord koolipingis olles, et kaugele tahvlile vaadates jäävad prillid nõrgaks ning tuleb taaskord prille tugevdada.. Ja see teeb vahel päris murelikuks ning ikka ja jälle leian end silmaopi kohta lugemas ning prillide vaba elu kohta unistamast. Oleksin südamest õnnelik ning äärmiselt tänulik, kui ühel päeval unistus maailma, oma inimesi ja uusi sihtkohti avastada ilma prilliklaasita täituks.

 • Reply Helena 3. mai 2018 at 10:19

  Tegelikult olen tahtnud selle silmaoperatsiooni ette võtta juba ammu, aga kõik on jäänud raha taha, mida mul tol ajal tudengina ja nüüd noore emana ei ole. Kui ma nüüd päris aus olen, siis on ka hirm, mis mind veidi tagasi on hoidnud. Mulle tundub, et võidu korral tagasi teed enam ei oleks, kas pole? Mu silmad on nii haiged ja tundlikud, et ma pole isegi silmi värvinud viimased 5 aastat. Kõiksugu ripsmetušid ja laovärvid jms paneb silmad kohe valutama ja kipitama. Meenus üks naljakas seik, kus läksin ligi 5a tagasi ripsmepikendusi panema ja kuna silmad nii kipitasid ja pidevalt tõmblesid siis lõppkokkuvõttes, kui kõik valmis oli, silmad avama pidin, et peeglist oma kauneid ripsmeid näha, tuli välja, et need on hoopis kokku kleebitud ja silmi lahti ma ei saagi :D Ilmselt polnud tehnik ka kõige pädevam, aga sain sealt paraja trauma ja oi kui valus see oli, nende ripsmete lahti kiskumine teineteisest.
  Usun, et see võit oleks eelkõige minu lapsele, kes alles maailma avastamas on ja vaikselt roomama hakkab. Saaksin temaga nii palju toredaid tegevusi ette võtta, mis senini ”prillikandja” taha on jäänud paraku.

 • Reply Kristel 3. mai 2018 at 10:10

  Minu suur unistus on minna silmaoperatsioonile. Nägemine on mul kohutav. Parem silm -4 ja vasak -3.75. Olen 14 aasta jooksul prille ette saanud healjuhul paari aasta jagu. Terve aja on olnud kontaktläãtsed minu truud sõbrad. Ma lihtsalt ei suuda prille kanda. Need panevad mu pea valutama ja ajavad südame pahaks. Ilmselt sellepãrast, et need prillid on parajad pudelipõhjad. Samas on kopp ees läätsede kandmisest. Kaua võib! Kui ma seekord opile ei saa, siis kindlasti tulevikus võtan selle tee ette. Hirm on muidugi see, et ma olen vb läätsedega oma silmad veel rohkem ära rikkunud. Vastasel juhul võidu korral, kingiksin oma võidu kallile abikaasale, kes samuti vajab seda operatsiooni.

 • Reply Kristi Kirmel 3. mai 2018 at 10:06

  Omale oleks sellist silma oppi väga vaja silma nägemine tõesti halb juba lapsest saati!

 • Reply Jaanika 3. mai 2018 at 09:57

  Olen alates esimesest klassist prille kandnud ja nüüd see aasta lõpetan gümnaasiumi. Seega olen kõik oma kooliaastad prillikandja olnud. Kui tulevikus ei peaks enam hommikuti esimese asjana prille otsima hakkama, oleks see suurepärane. Tõesti ei tahaks terve oma nooruspõlve elada prillikandjana. Olen alati unistanud sellest, et enam ei peaks prille kandma ja kui see teoks saaks, oleks ma ääretult ōnnelik. Kuna olen veel noor ja palju asju on veel ees, siis tahaks seda kōike kogeda ilma prillideta.

 • Reply Triin 3. mai 2018 at 09:56

  Sest ma tunnen end prille kandes nagu mingi imelik. Prillid lähevad mustaks. Kukuvad eest ära. Ebamugavad.. Paha siga, mitu viga. Läätsed.. No mu läätse kasutus on ala sama mis sul. Aga.. Ma olen eeluuringutel käinud ja mulle saaks teha selle opi.. Kahjuks olin toona rase ja opile minna ei saanud. Nüüd oleks just paras aeg! Saaks vabalt õue ja tuppa joosta ilma et pildi uduseks tõmbaks. Ja näha ilma prillideta ka siis kui on haigus naha vahel.

 • Reply Kätrin 3. mai 2018 at 09:55

  Sooviks autoga sõites hästi näha ja just eriti pimedas, kus muutub nägemine väga kehvaks.

 • Reply Piret L. 3. mai 2018 at 09:53

  Miks ma sooviks prillidest vabaneda? Soovin näha selgelt hommikul ärgates, saunas käies, ujumas käies, matkates, kinos käies ja muid põnevaid tegevusi tehes pere ja sõpradega. Abiellun sel suvel ja sooviks seda erilist sündmust tähistada selgete silmadega ja mäletada seda erilist päeva väga eredalt. Oman prille miinuses 3 ja 4. Ilma prillideta on elu kui udukogu. Jah, neid paljusid asju saab ka teha ilma prillideta ja läätsed pähe panna, aga tahan vabadust kõigest sellest. Olen ka ise see läätsekandja olnud, kes kasutas etteantud tähtajast läätsesid kauem. Mingi hetk selle tagajärjel halvenes silmanägemine ja üleüldse lõpetasin läätsekandmise. Mu mehele meeldib väga, et olen prillikandja. Aga mulle meeldiks veel rohkem, kui saaks sama teravalt näha kui tema.

 • Reply Evelyn 3. mai 2018 at 09:52

  Minu emal tehti silmaoperatsioon ca 20 aastat tagasi ja ta on siiamaani prillideta. Tahaksin ka prillivaba elu, et üle aastate jälle õhtul ilma läätsede ja prillideta teleka ees magama võiks jääda…

 • Reply Kerli 3. mai 2018 at 09:52

  Usun, et just see silmaoperatsioon tooks mulle uuesti naeru suule! Olen prillikandja juba algklassidest peale ja praeguseks 12.klassi lõpuks on minu mõlemad silmad pea -5! Seega, lootus sureb viimasena! ?

 • Reply Riin 3. mai 2018 at 09:51

  Olen olnud prillikandja juba üks 12 aastat ja kuna silmad on nii tundlikud kōigele, siis pole julgenud isegi läätsesid proovida. Suurim soov oleks suvel tavainimese kombel päikeseprille kanda, talvel liikuda soojast ruumist külma ilma, et prillid vahepeal uduseks läheksid ja ärgata hommikul oma lapse kōrval, vaadata teda ja naeratada, mitte hakata esimese asjana prille otsima. Vōib vast väita, et saada nägijaks on mu hetke elu suurim unistus.

 • Reply Aule 3. mai 2018 at 09:50

  Miinust on mul 3,25 ning ilma prillideta ei näe väga midagi. Kannan pea igapäev läätsi, kuid nende kandmisest on silmad valusad ja tundlikud. Olen unistanud operatsioonist juba mitu aastat. Loodan et loosiõnn naeratab mulle.

 • Reply Janno 3. mai 2018 at 09:45

  Mina kingiks selle auhinna oma elukaaslasele, põhjus lihtne- ma tahan, et ta mind öösel voodist üles leiaks..
  Eks see aitaks täita tema unistused, alates oma elukaaslase nägemisest, kuni ilusama/ avarama maailmapildini välja! :)))

 • Reply Maris 3. mai 2018 at 09:44

  Oleks endale väga väga vaja ?
  Aga paraku Kolme lapse koõrvalt sellist summat kokku kraapida ikka annab ? Aga sellegipoolest ei ole Ma alla andnud, kunagi tuleb ka minu kord ??

 • Reply Meril 3. mai 2018 at 09:42

  Mina sain omale prillid kuskil esimestes klassides. Mäletan, kui hea see tunne oli, kui sain prillid kätte ja ma tegelikult nägin ka midagi tahvlilt. Aastad läksid mööda ja silmanägemine läks samuti järjest hullemaks. Siis ükshetk avastasin läätsed. Hakkasin kasutama samamoodi nagu Sina Mallukas, 30 päeva omasid. Ma alguses võtsin need alati ööseks ära. Siis sain teada, et oh, neid võib öösel ka kanda?!? See informatsioon oleks võinud jääda kuskile peitu, sest hakkasin tegema sama asja midagi Sinagi – ma ei võtnud neid mitte kunagi ära. Kohati see ju andis tunde, et sa oled nägija, sest sa ärkad ju üles ja näed kohe selget pilti. Mingi hetk ma otsustasin, et tahan omale prillid osta, sest läätsedega olid silmad läinud väga hellaks ning punaseks ja tahtsin puhkust neist. Käisin siis silmaarsti juures ja sain samuti seal hoiatuse – hakkab kiht kaduma ning siis kaob ka võimalus opi jaoks. Ma sain sellise šoki ja lõpetasin sellest ajast läätsede kandmise täielikult. Kohutav mõelda, et asi mis peaks andma sulle nägemise, võib ka selle sult võtta.

  Nüüd olen olnud siis prillidega umbes poolteist aastat jälle. Läätsesid kanda ei julge enam. Samas tahaks ju väljas käia niimoodi, et prillid ei kata kogu meigi näos ja et vajadusel saaks ka panna päikseprille, kui tahaks. Ma nii igatsen seda prillidevaba elu ning see oleks suurepärane võimalus hakata elu uuesti elama. Tahaks näha kaugele ja seda tehes nautida vaadet.

 • Reply Kati 3. mai 2018 at 09:38

  Mina soovin, et saaks silma opile minna minu kaksikõde Triin! Ma ise hetkel olen Riia hotellis ja operatsioonist on mõõdas 2 päeva. See on kõik mida elult tahta! Ma ei saa seda kasutama jätta, et temal sellist võimalust ei ole. Kui ma seda talle ei võida siis tõenäoliselt ta ise ei saagi aru millest ta ilma jääb. Tal on kaksikud poisid kodus ja nendega mürgeldades on ikka prillid parajad koormad. Peale selle kasutab ta ka suhteliselt silmi kahjustava stiiliga läätsesid. Ja no räägi ja räägi, ei saa ju aru enne kui midagi ei ole sinu endaga juhtunud. Just nagu Mallukas ise enda kogemusest rääkis. Ma soovin talle kogu hingest, et ta üks päev näeb oma põnne ilma raskema vaevata nagu mina näen nüüd maailma. ❤️

 • Reply Kristel 3. mai 2018 at 09:36

  Mina usun, et mu Ema vääriks silmaoperatsiooni, kuna talle on eluaeg meeldinud kudumine/õmblemine/heegeldamine kuid silma nägemine ei ole enam see mis oli noorena..Üle kõige soovin ma seda, et mu Ema saaks teha seda mida ta armastab! :)

 • Reply Merilin 3. mai 2018 at 09:36

  Olen kandnud prille juba põhikooli algusest saati, ning kuna hetkel on miinus juba üsna korralik, siis minu kõige suurem soov oleks kanda suvel päikeseprille mida varem teha ei ole saanud.

 • Reply Helena 3. mai 2018 at 09:35

  Ma ei oskaks ette kujutada enam kui ärkan,et wauu ma näen. Kurjam. Ma ärkan igalhommikul ülesse ja otsin kas prille või panen läätsed silma. Sest kõik ümbrus on udune.
  Hetkel silmad -2.75
  Ja ma ei kujutaks ette kui peaks see arv tõusma.
  Halvasilma nägemise tagajärg on ka tekkinud jubedad peavalud.
  Isegi kui ma ei võida seda loosi. Siis küll kunagi saan sinna opile:)

 • Reply Merite 3. mai 2018 at 09:25

  Olen juba pikka aega unistanud ilma prillide ja läätsedeta elust. Nii tahaks neist vabaneda, nad tekitavad ebamugavust ja vahel lausa piinlikkust. Piinlik olukord oli kunagi kooli ajal- õhtune aeg ja mul kutt koos sõbraga tuli hilisema bussiga kodust kooli. Läksime sõbrantsidega neile ühikast vastu (prillid jätsin miskipärast ühikasse, ei mäletagi, kas kogemata või nimelt) aga kooli juures oli neid poisse juba suurem punt kogunenud ja kui me seal kõik kokku saime, siis mina vana pimekana läksin esimesena kallistama oma kuti parimat sõpra (krt nad olid saama mõõtu) ja paningi puussee. Häbi ka veits öelda, et ma nii pime, et isegi oma poissi ei tunne seltskonnast ära. No ja oligi tüli majas. :) Vot selline juhtum. Annaks jumal, et mu praeguse elukaaslasega sellist olukorda ei tekiks :D . On olnud ka olukordi, kus otsin prille meeleheitlikult taga aga prillid on ju peas. Siis talvel, astud väljast ruumi sisse ja kõik läheb uduseks. Vihma sajab ja prillid märjad, no ei ole neile veel kojamehi leiutatud. Suvel ujumas, jälle prillid märjad ja kui läätsedega ujuda, siis jumala eest peab vaatama, et kui lapsed pritsivad või vette hüppad, et läätsed silmast ära ei kao :). Tahaks selliste väikeste ebameeldivate asjade tõttu väga oma silmanägemise korda saada.

 • Reply Diana 3. mai 2018 at 09:20

  Minu teekond prillideni algas 3. klassis, kus sain oma esimesed prillid. Sel ajal oli veel miinus üsna väike, aga kuna klassis kiusati kōiki, kel prillid olid, siis otsustasin mina kuni pōhikooli lōpuni prille mitte kanda. Kissitasin koolis silmi, et tahvlile üldse näha ja tihti jäidki paljud asjad üles märkimata, sest lihtsalt ei näinud tahvlile. Selleks ajaks oli “mitte nii väga suur miinus” teinud juba oma töö. Tänu sellele, on mul viimase kontrolli pōhjal üks silm -5.. ja teine -4.. Ja kuna hiljuti sain emaks, on nii kurb, kuidas väike tibu üritab pidevalt prille mul peast kiskuda ning hommikul koos ärgates, otsin esimese asjana prille, et oma last üldse selgelt näha ja talle musi teha. Nüüd vahelduva eduga olen pidevalt uurinud ja vaadanud Dr. Solomatini Silmakliiniku kodulehte ja unistanud..a mis siis kui üks päev saab minus nägija? Ausalt öeldes ei kujuta ma seda elu ettegi. Praegu ei saa isegi lapsega basseini-saunatama minna, sest pidevalt on mure, et keegi prille täis ei pritsiks vōi ma ometigi neid kuskile unustaks. Olen tegelikult proovinud ka koguda selle operatsiooni jaoks, aga pidevalt tuleb ette muid ootamatuid väljaminekuid ja nii ma siiani olengi unistamas selgelt nähtavast tulevikust..

 • Reply Katrin 3. mai 2018 at 09:19

  Tere! Mina saadaksin opile oma onupoja, kes on pidanud väga väikse lapsena juba prille kandma ja nii eluaeg. Praegu on ta juba üle 30- aastane noor mees ja otsib võimalust opile minna. Kuid senini on siis kas finants voi hirm teda takistanud. See oleks imeline võimalus talle see opp kinkida!

 • Reply Hanna 3. mai 2018 at 09:15

  Ma olen prille juba põhikooli algusest alates kandnud. Oleks tore tulevikus ilma prillideta ka midagi näha! Mul ei ole suur miinus, aga eriti õhtuti õues olles on suht pimeda tunne!

 • Reply Tuuli Rätsep 3. mai 2018 at 09:13

  Oi kuidas tahaks opile.
  Ise igapäevaselt harjunud juba et kaugele ei näe. Aga kui olen näiteks lastega õues ja vanem poeg küsib,, emme, mis asi seal kaugel metsa ääres on… siis kohutavalt ebamugav on tõdeda et ma ei näe ju sinna kullake. Siis jalutamegi nii palju et ma asja hakkaks nägema. Või kui laps tuleb kilgates et emmenäe leidsin ilusa lille…vaata… pean ise või lapse lähemale kutsuma et näha.
  Muidugi ka autoroolis oleks nii hea olla ilma prillideta. Kuna ma suudan oma prilli klaasid koguaeg nii ära kriimustada ja no uusi ka ei raatsi koguaeg osta.

 • Reply Mirjam 3. mai 2018 at 09:09

  Just oli elukaaslase ja ta vanemategs jutuks, et nii tahaks teha. Absoluutselt ei jaksa olla üle 10 aasta prillikandja. Ämm veel kartis, et Ta on liiga vana opi jaoks, peaks seda ka uurima.

 • Reply Allotar 3. mai 2018 at 08:55

  Olen lühinägelik olnud 8 aastat. Miinuseks on 4, seega ilma prillideta ei näe mitte midagi. Prille mulle kanda ei meeldi, kuna tunnen, et need ei sobi mulle ja lihtsalt ebamugavad on. Kannan igapäevaselt läätsi, kuid kuna mul on väga tundlikud silmad, siis kipuvad need samuti punetama ja sügelema. Olen unistanud operatsioonist, mis muudaks mu elu kordades mugavamaks kuid tudengina puudub mul vajalik fond seda läbiviimaks, seetõttu jään loosiõnnele lootma!

 • Reply Merilin 3. mai 2018 at 08:51

  Tere!
  Prillid ja läätsed on minu kaaslased olnud juba üle kümne aasta. Prillidele eelistan igal võimalusel küll läätsesid, aga viimased pool aastat ei ole mu silmad enam nendega rahul. Juba pärast paari tundi läätsede kandmist tekib peavalu ja silmad hakkavad punetama ja valutama. Sellest tuleneb ka minu soov võita silmaoperatsioon, et saaks ometi lõplikult nägemise korda ja ei peaks läätsede ega prillidega rohkem tegelema. Mul on tegelikult juba ammu olnud unistuseks ühel päeval see opp ära teha, aga kunagi ei ole tekkinud sellist üleliigset raha. Ja nüüd lugesin sinu blogist, kuidas sa oleks opist ilma jäänud, kui oleksid paar aastat hiljem läinud ja mingi tuluke lõi peas põlema.. siin ma nüüd siis olen, mina, kes ma üldjuhul kunagi loosimistest osa ei võta.

 • Reply Melisa 3. mai 2018 at 08:50

  Kannan prille u 7 aastat juba, aga silmanägemine läheb halvemaks ?.

 • Reply Liisu 3. mai 2018 at 08:50

  Ma sooviks nii väga prillivabaks saada. Kannan läätsesid ka, aga päeva lõpuks on silmad ikka kuivad või väsinud. Olen proovinud erinevaid ka, aga ikka tulemus sama. Ja prille ei meeldi kanda üldse.
  Kui ma ise ei sobi, siis saadaksin mehe, ta pms terve elu kandnud prille, kuid tal niiii kenad silmad, mis tuleksid prillideta paremini esile :)

 • Reply Deili 3. mai 2018 at 08:45

  Sain oma esimesed prillid juba algkassis, aga hiljem kuskil uuringutel käies tuli välja, et see arst niisama kirjutas mulle prillid :(
  miinus prille kandes olid mu silmad juba harjunud sellega ja nüüd iga aasta suureneb see miinus… olen läätse kanda ja teen seda sama lolli viga mis sina, kannan kuu aega jäjest ja vahel ostan uued, sest vanad lähevad juba uduseks. Olen uurinud opi kohta, aga rahakott ei luba :/
  Olen pisikese beebipoisi ema ja sooviks väga tema kasvamist pealt näha ?

 • Reply Kaidi S 3. mai 2018 at 08:36

  Minu suurimaks sooviks on saada taas nägijaks. Miinuseid on kogunenud juba -4 ja -3,75 ja prille olen kandnud 7.klassist peale. Päeva alustan nii, et koban voodi alt prille (öökappi pole :D ) ja siis saab juba ka laste nägusid näha.
  Minu jaoks on ka kõige hullem see, et ujuma minnes ei erista ma oma ‘mehi’ teiste seas, nii ma siis varasemalt tundsin lapsed ära värviliste kätiste järgi, nüüd kui enam kätiseid ei kasuta, siis on olukord natuke keerulisem.
  Õde ikka tögab mind, et me võime segasauna küll minna, Kaidi nagunii ei näe kui väike või suur kellelgi on :’D

 • Reply Liis 3. mai 2018 at 08:30

  Mina kingiksin võidu oma õele, sest sain päris šoki, kui Ta silmakontrollis käis! Minul endal on nägemisega vedanud seega sobiks selline imeline kink minu nooremale õele!?

 • Reply Mairit 3. mai 2018 at 08:29

  Pubeka eas oli üks trauma mille tõttu hakkas silma nägemine halvenema.algul kandsin prille,viimased 6a läätseid sest prille ei suudaks nii tihti osta kui lapsed ära lõhuvad.hetkel on -4.5 ja eks tõde et halveneb veelgi aga laste kõrvalt ei saa kuidagi operatsiooni raha kokku sest alati on neile miskit vaja ja ehtsa kanaemana jätan endale kõik ostmata sest lihtsalt kõik on kallis ja ei raatsi.

 • Reply Liisa 3. mai 2018 at 08:26

  Tere,

  mina olen kandnud prille põhikoolist saadik. Kuna olen alati aktiivselt spordiga tegelenud, siis oleks minu unistus küll üks pöev vabaneda nendest, et sportimine oleks veelgi mugavam.
  Ratsaspordis on alati teravaid silmi olnud vaja, et võistlustel aru saada kus on tõke mida suksuga ületama pean.
  Elamusjooksu ning tavalise jooksmise puhul on ülimalt ebamugav kui kuskil ronides ning hüpates on prillid peas ning pead neid sättima jooksmise ajal.
  Lisaks oli hiljuti olukord, kus poksitrenni ajal natukene silma sügades tuli lääts hoopis silmast välja. Voh see oli ebameeldiv, Polnud ju asju kohe käepärast haarata.

  Usun, et aktiivsetel inimestel on elu palju mugavam kui ei pea kasutama läätseid või prille. :)

 • Reply Gerlyn 3. mai 2018 at 08:26

  Igapäevane prillide kandmine on ebamugav, kui on oht, et lapsed need ära lõhuvad. Töötan lasteaias ja ka seal on alati variant, et õnnetuse tagajärjel võivad puruneda nt ükspäev oleks palliga vastu nägu saanud, kui poleks eest ära saanud ja teine päev, kui aitasin lapsel jalanõusid ära võtta, kaotas tasakaalu ja kukkus täpselt nii, et prillid lendasid suure kaarega minema (päris valus oli ? ).

 • Reply Kristi 3. mai 2018 at 08:22

  Prille olen kandnud alates põhikoolist ja nüüd oleks aeg midagi muuta :) Väikene hirm on ikka sees aga tunnen olen valmis seda ette võtma. Suvele vastu ilma prillideta :) Päikest põue!

 • Reply Elys 3. mai 2018 at 08:20

  Mina kingiks selle auhinna oma kallile mehele et ta näeks paremini oma kahte väikest tütart ja kallist naist :) Prille on ta kandunud juba väikest saadik. Ja kingitus oleks ka ilus meie 5nda abielu aastapäeva punkt mida hea meeles pidada ja koos tähistada.

 • Reply Siiri 3. mai 2018 at 08:15

  Sooviks väga sellele opile pääseda.Olen üle 30 aasta prillikandja olnud ja miks mitte nüüd….Unistada ikka võib☺

 • Reply Karoline 3. mai 2018 at 08:04

  Peaaegu kogu teadliku elu on mu silmanägemine halb olnud ja pole saanudki tunda seda tunnet, kui hommikul ärgates teen silmad lahti ja näen! Vähemalt ma ei mäleta seda tunnet. Alates 16. aastast olen olnud läätsekandja, hetkel olen 22, niiet suudan juba kasvõi kottpimedas läätsi silmast võtta. Sellest oskusest olen nõus täiega loobuma. :D Tihti laps ütleb hommikul, et emme vaata seda.. siis pean ikka ütlema, et oota ma panen prillid ette.. Tahan näha värve enda ümber igal ajal ja mitte olla prillide või läätsede ori!

 • Reply Annika 3. mai 2018 at 08:02

  Nii väga sooviks oma nägemist tagasi, aina hullemaks läheb, jälle tuleb uued prillid osta. :(

 • Reply Ave Köösel 3. mai 2018 at 07:57

  Sooviks hommikul silmad avada ja tütrekeste rõõmsaid nägusi vaadata. Mitte enne silmade avamist öökapilt kobamisi prille otsida ja vannituppa kiirustada ja läätsed silma panna. Prillide kandmine on mulle piin, minu ülitundliku nina tõttu kahjuks!?

 • Reply Madis 3. mai 2018 at 07:53

  Võidu korral kingiksin operatsiooni oma elukaaslasele. Ta on silmaoppi juba aastaid väga soovinud. See oleks talle hea kingitus emadepäevaks.

 • Reply Sirly 3. mai 2018 at 07:51

  Üli hea oleks see tunne kui saad kodus olles ja kodunt välja minnes olla ilma prillideta, prillid ei kuku ninalt maha, talvel ei lähe bussi minnes uduseks silme ees, saab telekat vaadates magama jääda nii et prillid ei sega, poleks vaja koguaeg puhastada neid prille, neid ebamugavaid läätsesid ei peaks enam kasutama. Põhjuseid on väga, väga palju miks võiks jälle nägija olla :D Oleksin meeletult õnnelik ja tänulik kui võidaks, kuna see on väga pikalt üks mu unistusi olnud :)

 • Reply Urve 3. mai 2018 at 07:45

  Tere. Jaaa, see pakkumine muudaks täielikult minu elu. Nimelt olen juba väga väsinud, et külma ilmaga sisenedes ruumi peab pikalt käima justkui siil udus, sest prillid on udused. Võis siis ujuma minnes ei tasu kaldast kaugemale minna, sest pärast ei saa aru kummal pool tegelikult kallas asub. Või suvel, kui palju päikese käes viibida siis õhtul prille peast võttes näed peeglist, et prillid oleks ikka justkui peas. Läätse kandja ma ei ole, sest need asjandused panevad mu silmad valutama.
  Seega oleks super kui ma ka kordki miskit võita võiks :)

 • Reply Kaia 3. mai 2018 at 07:38

  Kuna ajastus oleks suurepärane (vennal on 4.mail sünnipäev), siis oleks Fortuuna soosingusse langemisel mul olemas parim sünnipäevakink oma kallile väikevennale. Oleme mõlemad juba lapsest saati prillikandjad ning elu läätsedega pole samuti võõras. Kuna tal juhtub läätsi kandes rohkem ununemist kui mul ning ta töögi eeldaks vähem prillikandmist, siis oleks ta kindlasti rohkem kui lihtsalt õnnelik sellise võimaluse ja sünnipäevakingi eest!

 • Reply Annika 3. mai 2018 at 07:34

  Mina kingiksin oma pojale, kel on väga suur miinus. See muudaks noorel inimesel elu palju lihtsamaks. Kuigi olen ka ise prillukandja. Siis temale oleks seda rohkem tarvis.

 • Reply Margis 3. mai 2018 at 07:32

  Kingiks selle silma operatsiooni iseendale ? Oleks nii õnnelik kui saaks hommikul ärgata ja mitte otsima hakata oma prille, et näha mis ümberringi toimub :)

 • Reply Jana 3. mai 2018 at 07:31

  Minu enda silmanägemine on parimas korras aga mu väga hea sõbranna oleks super õnnelik, kui tal oleks selline võimalus. ?

 • Reply Gerda 3. mai 2018 at 07:31

  Kõige jõhkra on see, kui olen läätsed ööseks silma unustanud ja hommikul kohe ära ei taju ja takib nii positiivne tunne, et oh olen öösel nägijaks saanud. Muidugi kestab see emotsioon umbes pool sekundit, kui juba taipan, et no krt läätsed jäid silma… Nähh! Miks ei võiks selliseid imesid juhtuda…
  Ja kuna ma armastan üle kõige ujuda, siis ma ei kujuta ette, kui vägev on minna ja lihtsalt vette hüpata, kui isu tuleb… Et ei peaks mõtlema, mis selle ujuma minemisega kaasneb… Võta kaasa läätsed. Pane silma, kanna ujumisprille. Vett silma minna ei tohi jne jne…

 • Reply Marleen S 3. mai 2018 at 07:27

  Kui võidaksin läheksin ise silmaoperatsioonile. Olen juba ca 10aastat prilli, läätse kandja. Miks? Sest ilma läätsedeta ja prillideta on sportida, käia looduses ja tegeleda oma muude hobidega palju mugavam.

 • Reply Neve 3. mai 2018 at 07:27

  Oleks tore kui ei peaks ärgates esimese asjana prille otsima.

 • Reply Aljona 3. mai 2018 at 07:16

  Tere! Olen läätse kandnud juba päris mitu-mitu aastat. Oleks tore käia saunas ja ujumas ja näha midagigi, mis minu ümber toimub :D

 • Reply Karin 3. mai 2018 at 07:09

  Ma vajan seda, kuna ma lihtsalt vihkan prille! Ma pole neid kunagi kanda tahtnud ja nii palju lihtsam oleks elu, kui näeksin elu läbi oma silmade, mitte pudelipõhjade.

 • Reply Geelika Pulk 3. mai 2018 at 07:02

  Mina saadaksin operatsioonile enda elukaaslase Kain Saare,kuna ta just sellele mõelnud ja kõik uuringud ja kontrollid selleks tehtud ainuke lüke olekski veel raha ja miks mitte proovida. Oleks hea võimalus see tasuta saada.

 • Reply Dagmar Heleen 3. mai 2018 at 06:59

  Olen kandnud prille teisest klassist saati ja ma tõesti tahaks nendest lahti saada.

 • Reply Meeli 3. mai 2018 at 06:47

  Olen 21aastane tudeng, kes kannab täna meeleldi prille. Just sel samal põhjusel, mis sinagi, Mallukas. Need meeldivad mulle. Miks ma aga soovin siis ikkagi osaleda loosis ja saada silmaoperatsioonile?
  Ma ei ole olnud varasemalt enesekindel prillikandja. Enda esimesed prillid sain algkassis. Sel hetkel aga ei olnud perel võimalik soetada mulle ilusaid ja minu näokujule sobivaid prille. Valisime ikka kõige odavam, sest toime on ju prillidel üks, välimus ei mõjuta ravi. Tegelikult mõjutas küll.. Kui ma sain koolikaaslastelt põlastavat ja norivat tagasisidet endast kui prillikandjast, viskasin ma need juba järgmisel päeval sahtli põhja. Ja nii saigi alguse kriitiline suhtumine prillidesse. Silmanägemine samal ajal muudkui halvenes.
  Tänaseks olen saanud endale meeldivad prillid ja aja jooksul on prillikandjad hoopis nö popiks saanud. Mina aga olen enda kunagise prillide mittekandmisega jõudnud -5ni. Ja teate, isegi kui prillid on ilusad ja sobivad mulle, siis mis saaks olla veel parem, kui avada hommikul silmad ja näha maailma säravaid värve ilma prille haaramata?!

 • Reply Veronika 3. mai 2018 at 06:42

  Olen prille kandnud juba 17 aastat. Ja nooh..ammu juba ära tüüdanud, kuid ei ole võimalust ega julgust leidnud, et minna opile, samas sellest alati vaikselt unistades :) :( Seega kahjuks jätkuvalt määramata ajaks olen üks nende seast kes igal hommikul oma prille mööda elamist taga ajab. :) :(

 • Reply Marlein Tomberg 3. mai 2018 at 06:36

  Jah mul pole neid miinuseid nii palju kõigest 2.75 aga seda on piisavalt et ümbrus on hägune. Olen läinud ka läätse kandmise teed, aga jube tüütu on küll. Hommikul unise peaga olen neid ikka väga palju silmast välja hõõrund. Armastan päikeseprille sellepärast valin pigem ebamugavad läätsed.

 • Reply Diana 3. mai 2018 at 06:34

  Mina olen prille kandnud juba algklassidest. Miinust on kokku 4, see on väga häirinud minu spordi tegemist ja seega otsustasin juba 5klassis läätsede kasuks. Paraku on läätsede kandmine tekitanud just viimasel ajal tihedat silmapõletikku. Olen operatsioonist pikalt mõelnud ja unistanud :)
  Paari kuu pärast sünnib minu esimene laps ja juba õudusega mõtlen kuidas öösiti hakkan öökapilt prille otsima. Operatsioon muudaks mu elu palju!

 • Reply Karin 3. mai 2018 at 06:23

  Võidu korral läheksin ise opile. Silmadel -5.25 hetkel ja no ilma läätsedeta olen pool pime.
  Su läätse kandmise jutt on peaaegu nagu minu enda kirjutatud. Ainult ööseks pole ma julgenud jätta neid,kuna mul ka on tulnud põletik silma. Kannan ka tihti neid 30päevaseid kauem,kui lubatud. Hommikul silma ja õhtul hilja välja… prillid panevad pea valutama ja neid ma kannan väga vähe.
  Kunagi plaan ka vanem laps opile viia.

 • Reply Triin 3. mai 2018 at 06:08

  Hey!
  Mina kingiksin silma operatsiooni oma lasteisale.
  Ei kujuta ise ette elu prillidega aga pealt vaadates tundub see ikka päris tüütu tegevus. Koguaeg peavad prillid ees olema, muidu ei näe mitte essugi!
  Nb! Muidugi õnnestub tal kuidagi koguaeg enda prillid ära lõhkuda. Olen talle mitu korda öelnud, et operatsioon tuleks odavam, kui uute prillide ostmine?
  Ühesõnaga usun,et ta on väärt operatsiooni!!?

 • Reply Gerda 3. mai 2018 at 06:07

  Karin Kõrts, kuigi ta loeb blogi!?

 • Reply Karoliyna 3. mai 2018 at 06:03

  Ma tahan saada NÄGIJAKS! Tunda ennast normaalse inimesena kes ärkab ülesse hommikul ja lihtsalt näeb. Nägemine on vabadus mille peale eI mõtle kui silmad on korras … kunagi tahtsin nii väga prille kanda nagu mu isa … nüüd kannangi juba rohkem kui 10aastat, vaheldumisi läätsedega … no ei ole täisväärtuslik elu.

 • Reply Kaidi R 3. mai 2018 at 06:01

  Täpselt see tunne, et kõik hommikud algavad uduselt, see on õudne! Olen prillikandja olnud nii kaua kui ennast mäletan ja miinus 9ga ei piisa kahjuks SPA- s isegi hästi pingutamisest, et abikaasa või laps ära tunda. Teine laps sünnib juunis ja kui siiamaani olen kõik rahaliselt kulutanud, et perel oleks hea, siis kahjuks ei näe ma ka edaspidi võimalust natukenegi enda peale mõelda. Aga see tunne oma lapsi selgelt näha tundub imeline!

 • Reply Maris 3. mai 2018 at 06:00

  Tõesti on kohutav hommikuti prille otsida. Mul on 3 last ja nende 7 aasta (esimese lapse vanus) jooksul on mul korduvalt prillid kadunud olnud. Ei ole ka eriline läätsekandja- heal juhul 5 päeva kuus kannan, aga igaks olukorrale olen nüüd endale koju varunud. Samuti on mul mitmed prilliraamid laste poolt lihtsalt kakti murtud. Ja ega siis parandusse viies nn asendusprille ka ei saa, peab vanad katkised kuidagi nii kauaks ette ajama. Ja muidugi prillid vajuvad koguaeg nina pealt ära. Mõne tegevuse käigus tekib küll vahest tunne, et tõmba või selle “mäkaiveriteibiga ” ümber pea.
  Ühesõnaga olen kooli minekust saadik prille kandnud- see on umbes 19 aastat. Viimastel aastatel on õnneks see miinus 3.75 peale pidama jäänud.

 • Reply Johanna 3. mai 2018 at 05:52

  Mina nii sooviks seda opi, nüüd ja kohe ?. Ilma prillideta ei saa ja prillidega tunnen ennast nii koledana. Kõik korrutavad küll, et sobivad, aga ei tunne mina nende prillidega ennast hästi. Mõjub tugevalt enesekindlusele, sest pole kunagi tahtnud see igapäevane prill olla ? kui ei võida, siis opile ei jää kindlasti tulevikus minemata. Läätsesid pole peale sinu läätse teemat kandud. Kui siis väga pidulikul üritusel neid ühekordseid, et ma ei näeks välja nagu kole prill( teistele sobivad ?)

 • Reply Grity 3. mai 2018 at 05:40

  Mina sooviksin endale kuna miinus aina suureneb ja laste kõrvalt oleks väga hea olla ilma prillideta.

 • Reply Luise 3. mai 2018 at 05:23

  Mäletan, et varases lapsepõlves tundusid prillid nii toredad ja soovisin väga-väga neid kanda. Põhikoolis see “unistus” ka täitus. Nüüd on minu unistus veidi teistsugune – näha hästi ilma prillideta!

 • Reply Retti 3. mai 2018 at 05:19

  Miks mina? Sest olen juba 7. eluaastast kandnud prille(hetkel vanust 28)?ja nagu ikka sain ka hüüdnime prillipapa. Suvel olen hädas sest päevitan prillid ette ja läätsesid ei saa kasutada..

 • Reply Caty 3. mai 2018 at 05:10

  Hei :)
  Kindlasti vajaks silmaoppi mu kallis Siim.. iga hommik ja õhtu näen, kui tüütu nende läätsedega jamamine on. Palju parem oleks hommikul ärgata ja kohe näha ?
  Kuigi mu mees pole eriline blogide lugeja, siis nüüd ütles ise mulle, et kas sa kallis ka ikka kommenteerid seda postitust? :D
  Aga lootma peab, oma mehe nimel ?
  Muide, keep it going- Sa oled väga äge! ?

 • Reply Karin 3. mai 2018 at 05:08

  Tere!
  Mina peaksin saama tasuta silmaopile, sest umbes 90% minu migreenidest on tingitud prillide kandmisest ja minu tundlikest silmadest. Usun, et silmaopp teeks elukvaliteedi kõvasti paremaks.
  Tahaks samuti lihtsalt elu ilma prillideta ka nautida :)

 • Reply Marju 3. mai 2018 at 02:29

  Kingiksin operatsiooni oma emale ?. Veebruaris sündis mul tütar ja, et vanaema saaks lapselapsega koos pannkooke küpsetada, peitust mängida, maasikapeenra pealt maasusid noppida ja kõike muud põnevat, siis kindlasti on seda palju lihtsam teha ilma prillideta. Ja muidugi, kui lapselaps jookseb hommikul vanaema üles ajama, siis ei oleks vaja hakata kuskilt kapi pealt prille otsima, et seda nunnut nägu näha ?

 • Reply Merilyn 3. mai 2018 at 01:18

  Olen juba mitu aastat mõelnud ja üritanud seda oppi teostada aga lihtsalt pole võtta kusagilt seda raha . ? olen nende prillidega nii suurt vaeva näinud ja koguaeg uusi ostnud olen nii palju rahasid sellele juba pannud, et lausa kurb on mõelda. Ja jälle olen vaevas uute prillidega. Loodan tõesti südamest, et ükskord see loosiõnn naeratab lõpuks mulle. ?? Mitte miski ei pakuks mulle sellist suurt õnne kui selle loosi võitmine ?

 • Reply Krista Kass 3. mai 2018 at 01:05

  Oma peas veeretan operatsiooni mõtet juba ammu. Miks mitte See siis nüüd võita ?

 • Reply Julija 3. mai 2018 at 00:42

  Oh, kui lahe, et keegigi loosib midagi reaalselt vajalikku ja elumuutvat. Ütlen ausalt, et ma olen Riiga minekut ja Dr.Solomatini juurde opile minekut väga pikalt uurinud,lugenud tagasisidet ja plaaninud minna, aga alati on mingid rahalised asjad, et ei saa minna. Ja mõtled alati…noo järgmine aasta. Ma olen halb kirjutaja, aga ma tahan RÄIGELT prillidest lahti saada. Nagu tegelt ka. Halb nägemine segab igal sammul. :( Prillid ja läätsed on, aga see pole piisav, et kõiki elurõõme nautida. Hetke kõige suurem unistus on nägijaks saada. :) Ma oleksin üli-üli õnnelik, kui see unistus saaks teoks. Hea, et ma sattusin seda postitust suht viimasel minutil lugema. Ja las loosiõnn naeratab sellele, kellele naeratab, kindlasti on kõik osalejad seda väärt. Aitäh, et olete nii vajaliku loosi käima pannud. :)

 • Reply Merilin Kurn 3. mai 2018 at 00:39

  Olen 19-aastane, noor neiu ning prille kandnud juba algklassidest. Oleksin väga-väga õnnelik, kui saaksin noorelt oma nägemise korda, et edasine elu veeta muretult ja näha ilma abivahenditeta elu värve. Poole aasta pärast lendan kaugele Austraaliasse maailma avastama, see teeks kindlasti minu retked ja avastamised palju hõlpsamaks ja muretumaks :)

 • Reply Liis 3. mai 2018 at 00:31

  Oeh kus sooviks läätsedest/prillidest vabaneda olen 8 aastat prille kandud ja olen 19, miinuseid juba -4,25 ja môlemal silmal.Sama lollust teen ka mina tihti , et läätseid ära ei võta. Aga niii super oleks kui saaks selle vôidu kuna pikk elu alles ees ja tahaks seda imelist maailma näha ilma, et oleks miski hägune….

 • Reply Kerlin 3. mai 2018 at 00:27

  Ma sooviks ka väga läätsetest lahti saada ma alles 25a ja kantsin prille juba 14a ja peale seda kannan läätsesi ja mina ei võta ka ära läätsesi sest olen harjund
  Tahan väga silmi korda saada

 • Reply Heleriin 3. mai 2018 at 00:25

  Soovin osaleda. Ilma prillideta ei näe kaugele ega lähedale. Läätsesid silmad ei talu. Väikese lapse kõrvalt (1,5 aastat) on väga raske sedasi. Tahaks jälle väga näha :)

 • Reply Annika 2. mai 2018 at 23:58

  See oleks vast vahva kink minu tütrele, kellele küll väga sobivad prillid, aga nii hale on temast kui ta ilma nendeta on ja midagi ei näe ja kedagi ei tunne. Kärdil on juunis sünnipäev – parim kink:)

 • Reply Helle Kongo 2. mai 2018 at 23:42

  Olen juba mõned aastad silmaopi peale mõelnud, kuid see on alati rahakoti tõttu edasi lükkunud. Elu ilma prillideta annaks kindlasti hoopis uue hingamise ja vabaduse ning paljudele prillikandjatele on see tõeline unistus. Kiidan sedasorti ettevõtmist ning osalen samuti nii vinges loosis! :)

 • Reply Karin Kikas 2. mai 2018 at 23:42

  Olen prillikandja olnud ca 15 aastat. Tänaseks on miinust mõlemal silmal 4,25 ning ilma prillide või läätsedeta veedan aind aega magades. Suurimaks probleemiks on minu nägemisvaegus ekstreemspordiga tegeledes, sest puutun palju kokku ka veega, mistõttu läätsed ei taha silmas püsida, rääkimata prillide peas püsimisest. Opp oleks hea võimalus muuta oma elu veel värvilisemaks ja selgemaks, kui ta on siiani olnud. :)

 • Reply Siiri 2. mai 2018 at 23:29

  Sooviksin väga ise minna silmaoperatsioonile, kuna olen proovinud mitmeid erinevaid prille ning need pole kas mulle sobinud või on ebamugavad siis oleks väga mugav kui ei peaks iga hommik ja õhtu läätsi silma panema/ära võtma. Ööpäevaseid läätsi ei saa ma kanda silma veresoonte tõttu?

 • Reply Helen 2. mai 2018 at 23:29

  Tõenäoliselt on igal prillikandjal tagataskust võtta mõni naljakas lugu seoses prillidega mille üle pere või sõprade seltsis naerda, eks ole minulgi, aga südames me igatseme ikkagi seda, et ei peaks enam kunagi olema ühe pisikese tarbevidina meelevallas.
  Nagu kõik prillikandjatest kaaskannatajad, soovin ka mina ükspäev maailma näha ilma abivahendita ja ihkan seda aega, kus ma ei peaks muretsema selle pärast, et kuhu ma oma prillid küll pannud olen ja ei peaks heietama mõtet, et miks ometi ei ole neil positsioneerimise võimalust.
  Kuna ise ma pole kunagi läätsekandja olnud, siis prillid on olnud mu pikaaegsed sõbrad. Kahjuks aga sellised sõbrad, kes ei lase üksinda maailma avastada ja täiel rinnal seda nautida.
  Ma südamest loodan, et õnn naeratab ja ma saan üsna pea nendega hüvasti jätta.

 • Reply Agne 2. mai 2018 at 23:15

  Minu suurim unistus oleks kanda päikseprille, sest neid on nii palju ilusaid ja coole. Autoga on päris kohutav sõita suvel kui päikseprille pole ja on mitu päris ohtlikku olukorda tekkinud liikluses. Kui võit tuleb, siis opile ning vingeid päiksekaid valima ?

 • Reply Krislin 2. mai 2018 at 23:14

  Tere! Olen juba pikka aega soovinud minna silma operatsioonile sest nii tüütu on igapäev läätsi või siis prille kanda, kuid rahaliselt on see hetkel keeruline. Läätsi kandes kipitavad pidevalt silmad ja prillidega tunnen end nagu akvaariumis, et ei oska kuidagi neist välja vaadata. Tegelikult on mul raske kahte asja kõrvadele toetada kuna olen veel kuulmislangusega siis pean kandma igapäevaselt veel kuuldeaparaati. Oeh tahaks loobuda vähemalt ühest abistavast vahendist ja olla nägija sest kuulmist kahjuks tagasi ei saa. Loodan siiralt võita seda operatsiooni sest see muudaks minu elus nii nii palju! (A) :)

 • Reply Eret 2. mai 2018 at 23:03

  Mina kingiksin võidu oma mehele, kes unistab päevast, mil ei peaks kandma kahte paari prille. Ühed ehitusel tööl olles ja teised vabal ajal.

 • Reply Marilyn 2. mai 2018 at 22:53

  Võiksin ju ise osaleda loosis, kuna ka prilli kandja .. aga .. miinuseid vaid 1.75 ka 1.5 oli VIST . Kuigi kissitan silmi nagu hull kui prille ees pole . Ja autoga ei julge kunagi ilma prillideta sõita .olen ka selle opi peale mõelnud aga kardan selliseid asju nii kohutavalt :D Aga loodan et loosi võidab tõesti keegi armas inimene kellel tõesti nägemine väga halb ja tõesti kellel ei tuleks kunagi rahaliselt võimalust selliseks operatsiooniks. Hoian pöialt :) ps mitte et kõik ei vääriks seda :)

 • Reply Maila Munski 2. mai 2018 at 22:51

  Tere
  Mina sooviksin operatsiooni oma tütrele Marie Lisettele,sest sooviksin,et ta saaks olla sama õnnellik ja näha nagu meiegi…

 • Reply Nele 2. mai 2018 at 22:50

  Oiii ilma prillideta oleks elu ikka palju lihtsam…
  Mõned põhjused:

  *Olen prille kandnud juba päris mitu(kümmend) head aastat.
  *Läätsedega jändamine on ebamugav ja mega tüütu. Pluss siis mu silmad kogu aeg kuivavad ja ma pean silmi pilgutama vahet pidamata.
  *Mehega ei saa rahus musitada, ikka ja jälle mu kobakad prillid suruvad vastu ta nina ?
  *Tahaks vahel lebos telekat vaadata. Pea padjal, aga siis väänad prilli sangad välja
  *Kui autoga on vaja sõitma minna siis hommikul prillisang murdub(alles hiljuti juhtus) ja ilma olen pime
  * Tahaks pulmas hea välja näha ilma prillita, läätsed nutan ma ennast teades lihtsalt välja. Aga tahaks ju seda ilusat päeva näha ❤

 • Reply Elis 2. mai 2018 at 22:45

  See võit oleks mõeldud minu armsale, kallile mehele, kellel on maailma kõige seksikamad silmad. Kui te seda vaid ise näeksite!!!
  Hetkel on nii, et ilma prillideta ta kuskile ei liigu ja mul on lihtsalt nii kahju, et ta oma pilgu peab prillide taha peitma.
  Hoian pöidlad pihus ?

 • Reply Getter Anett Arro 2. mai 2018 at 22:39

  Tere. Olen väga huvitatud silmaoperatsioonist, sest minu nägemine on aastatega väga halvaks läinud, kuigi olen alles 22aastane. Tunnen, et see kohutavalt halvustab mu elukvaliteeti. Mul peab olema prillid pidevalt ees, sest ma ei näe mitte üldse. Lugedes teie postitust, ajas muigama sama probleem, et kaaslasega spaasse minnes ei tunne end mugavalt, kuna ei näe paljugit ning ei tunne ka kaaslast ära. Vahel on olnud väsitav küsida teiste käest, kui midagi ei näe. Minu suuremaks mureks on aga see, et mul on autojuhiload aga ma ei julge sõita, sest kardan, et ei näe piisavalt või ei märka piisavalt kiiresti. Ma tahaksin väga elu näha paremini, läbi prillide ei ole see päris nauditav.

 • Reply Kelly 2. mai 2018 at 22:38

  Ma ütlen ausalt- ma oleks lihtsalt mega ōnnelik, kui näeksin elu selgelt. Muud polegi. Tihtilugu ei tunne tuttavaid nägusidki tänaval ära enne, kui nad mu ees juba seisavad. Prillide kandmine on minu jaoks meeletult ebamugav.

 • Reply Katrin 2. mai 2018 at 22:36

  Tere. Võimalus prillidest vabaneda tundub paras katsumus. Minul on prillid ajast, kui täisealiseks sain. Kõik algas âgeda silmapõletikuga kui Lõuna-Eestist päälinna sai kolitud. Sellele järgnes ridamisi probleeme. Saades esimesed prillid selgus, et mul on nikli allergia. Terve nägu ja keha läks kärna prilliraamide tõttu. Ainuke lahendus oli plastikraamid, sest isegi niklivabad raamid ajasid mu kärna. Tundus juba, et see mingi reklaamitrikk. Plastikraamide toetus ninale aga ajab mul pea kuidagi valutama:) Aga olen sellega ära harjunud. Samuti vaevab mind tohutu silmade kuivus. Seega pole ma suutnud läätsesid ka kanda. Olen neid erinevaid proovinud, aga üle 2h lâätsedega on juba royal pain silmades. Päikeseprillidest saan ainult unistada, sest optilisi plastikust päikeseprilleb tuleb luubiga otsida. Ja see silmade triangel on kestnud juba 18aastat. Olen praeguste raamidega oma toimetusi teinud juba 6 aastat. Vahetamine tundub jube peavalu, sest näokuju on selline, et nii naljalt ikka iga raam ei sobigi. Juba mõte raamivahetusest tundub väsitav.
  Seega jah, kui ma kõigi oma probleemidega sobin patsiendiks, siis ma vajan seda oppi rohkem kui käekella, sest isegi seda ma ei saa kanda oma allergia tõttu ?

 • Reply Annika 2. mai 2018 at 22:36

  Olen prille kandnud juba kolmandast klassist saati, ehk siis 21 aastat juba ja neid prille on oma jagu puruks läinud ja olles 4 lapse ema on mul lapsed päris oma jagu neid puruks teinud. Juba pikemat aega unistan prillidest vabaks saamisest aga 4 lapse kõrvalt pole võimalik ka koguda opi jaoks. Mul nooremal tütrel on ka prillid ja tema prillid tegi katki väike venna. Ma loodan loosi õnnele, aga kui ei saa, siis üritan ikka ise koguda ja olen õnnelik selle üle kes võidab.

 • Reply Jaanika 2. mai 2018 at 22:28

  Soov prillidest lahti saada on väga suur. Näha maailma selgemalt. Näha oma pisikesi lapsi lasteaias,koolis esinemas terava,mitte häguse pilguga. Põhjuseid on palju.

 • Reply Nastassia 2. mai 2018 at 22:28

  Mina tahaksin saada tasuta opi endale, kuna koguaeg valutavad silmad. Ei saa rahulikult tööd teha ega tavalist elu elada(kuna koguaeg peab prille otsima) Koguaeg kanna neid ei saa ka, kuna silmad väsivad ära. Alguses kui hakkasin prille kandma oli väike miinus (-0.75), praegu aga tunnen et asi muutus palju hullemaks, kuna isegi prillid ei aita enam ((.

 • Reply Ruth 2. mai 2018 at 22:26

  Sooviks oppi endale, sest päike, tuul ja läätsed ei ole hea kombo..kui sinna lisada veel kahe-ja neljaastane, kes tahavad emmega vees hullata, oleks operatsioon vägagi abiks. (Ainuüksi juba sellepärast, et omaenda lapsed spaas üles leiaks ?)

 • Reply Tiina Kase 2. mai 2018 at 22:26

  Kingiksin operatsiooni endale. Olen juba 7 aastasest saadik prille kandnud ja nägemine läks alati aina halvemaks. Nüüdseks olen juba aasta kandnud -6 läätsi kuid siiski tunnen, et nägemisest on vajaka. Kuna veedan aega ka palju rooli taga siis oleks super luks pimedas ilma kissitamata teed näha :)

 • Reply Berit Valgemäe 2. mai 2018 at 22:23

  Olen kandnud prille juba ehk 10 aastat oma elust, ise alles 19. Prillid on ilusad aksessuaarid jah, aga esimest korda kui läätsed endale ostsin ja need silma panin puhkesin ma nutma, sest ma ei suutnud uskuda et ma eales suudan näha ilma prillideta. Miinus küll väga suur pole (-2,5/3), aga piisav, et ilma prillideta inimesi ära ei tunne ja välja minna ei saa. Ise olen mõelnud ka opi peale aga Eestis töötades ei ole see minu vanuselt väga võimalik.

 • Reply Raido 2. mai 2018 at 22:18

  Olen prille kandnud juba 6 aastat ning paanin juba pikemAt aega opile minna. Tore oleks prillidest lahti saada.

 • Reply Pille 2. mai 2018 at 22:17

  Soovin seda võimalusel oma noorimale pojale-see oleks talle vajalik,kuna tema elukvaliteet paraneks oluliselt-soovin teda aidata sellega-olen tànulik,lôppmatta tànulik,kui ta osutub valituks!

 • 1 2 3 4 5