0
KODU Meisterdused

DIY esikukapp

7. mai 2018

Ma kogu aeg tassin asju ringi ja viimati nägi esik välja selline:

Kätu tehtud stange, paremal jalatsiriiul + veel üks nagi riietele. Ja väikses esikus VEEL üks nagi riietele.

Igal pool nagid ja jalatsid ja riided ja… Kui siin Liisiga sorteerisime, siis ta pakkus välja, et miks ma ometi mingit asja esikusse ei ehita, saaks ülejäänud asjad eest ära orgunnida. Mõte tundus aus, seega hakkasime eile mõõtma ja põrutasime K-Rautasse vajalikke juppe ostma. Ma küll spetsiaalselt ütlesin Kardole, et ta tseki alles jätaks, aga ta on parasjagu trennis ja seetõttu mul täpset summat öelda ei ole. Aga ostsime neli puiduplaati, toru, paar vidinat toru üles panekuks ja korvid. Kokku läks arve vist mingi 120€, aga seal sees oli ka osa asju, mis ei olnud kapiehituse jaoks, seega ütleme, et see kapp maksis 90€.

Tegin siis esiku puhtaks ja ehitus võis alata. See nägi välja selline, et Kardo tegi, mina külitasin Lotte ja Lendega maas. No niiii suur jõuetus oli peal, mis sa ära teed.

Muidugi ei olnudki Kardol mind eriti tarvis, aga minu töö hakkas siis pihta, kui kapp valmis sai. Kardo ronis õue grillima ja mina jäin asju sättima. Lõpuks sai valmis ja tõesti on esikus mega palju rohkem ruumi, kõik asjad saab kenasti ära panna ja palju lihtsam koristada ka.

Muidugi oleks võinud plaadid kohe ära värvida, aga ma ei viitsinud, kui üdini aus olla. Täiskasvanud elu rõõmud – keegi ei saa sind sundida mitte midagi tegema. Kuigi ma ise mõtlesin osta neid… noh, mis need väiksed vaibakesed on, mille peale jalgu pühitakse, et panen need rivvi maha, et siis on lihtsam koristada sealt.

Elutoa poolt vaadatuna. Vot, selline ta saigi. Minu meelest täitsa kabe ja kohe tore vaadata, kui palju asju ära mahub. Ehk kunagi viitsin ülegi värvida 😀

Mis te viimati koju ise meisterdasite?

Loe ka neid postitusi!

29 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Tyy 9. mai 2018 at 11:47

  Väga eriline foto sinu ja Lendega. Lihtsalt vaimustavasd silmad teil seal mõlemal.

 • Avatar
  Vasta Tiia 7. mai 2018 at 21:45

  Olin ka perega samal ajal K-Rautas ja järsku mees ütles, et näe sinu Mallukas on seal ??? täitsa minu oma jah ???

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 21:54

   Sinu isiklik ja oma ?

 • Avatar
  Vasta A. 7. mai 2018 at 21:25

  Ma ostaks millalgi sinna lükanduksed ka ette, saaks ühe liigutusega kõik koli ära ka peita. Peeglid on kapiuste puhul head ja teevad visuaalselt esiku avaramaks, aga lastega peredes pole ka just kõige ohutum valik. Muidu väga äge ja asjalik kapp 🙂

  • Avatar
   Vasta Mirjam 9. mai 2018 at 01:12

   Mõtlesin ka kohe lükanduste peale, sobiksid tõesti, väga korrektne mulje jääb.
   Aga midagi ohtlikku siin küll pole, peeglid saab ka vastava tagumise kaitsega nö kilega vms, et kui keegi põrutab mingi kolakaga otse peeglisse siis katki ta küll läheb aga ei lagune koost ja kellelegi kaela ei saja.

 • Avatar
  Vasta Manjana 7. mai 2018 at 16:16

  Tubli mees sul! Ma tegin laupäeval ühest riiul-nagist ühe väikese nagi ja kaks riiulit ja natuke jäi veel materjali üle ka, juhuks kui mul jälle tuju tuleb saagida ja puurida.

  Mu elukogemus väidab, et väikeseid vaibakesi on hoopis keerulisem puhastada-hooldada, kui tavalist põrandat. Mul välisukse ees on matt, et jalgu pühkida, kuidas aga seda matti puhtaks teha, ma ei teagi. Ta jube hästi korjab jama enda külge, aga kõike tolmuimejale ära ei anna ja ma näpukestega ka ei viitsi sealt pisiniidikesi korjata.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 17:38

   maast muidugi lihtsam koristada, kui vabalt. ma mõtlesin see matt riiulisse panna, et puit koledaks ei läheks 😀

 • Avatar
  Vasta Maris 7. mai 2018 at 15:32

  Issver see pilt koos Lendega on nii armas!??

 • Avatar
  Vasta Kata-Lota 7. mai 2018 at 15:29

  Kas stange juhiseid saaks, tahaks ka meisterdada:))

 • Avatar
  Vasta Anett 7. mai 2018 at 15:29

  Olen nõus, et värvimata on väga kena. Aga millegagi siiski tasuks töödelda (läbipaistev lakk?), et mustust sisse ei võtaks, on endal kergem puhastada.

 • Avatar
  Vasta Ingrid 7. mai 2018 at 15:05

  Sai ka suvel esikusse lükandustega riidekapp ise tehtud. Pärast tõmbasin puiduõliga üle selle. Väga mõnus ja mahukas sai. Kapi otsas samad korvid/kastid, mis sulgi ?

 • Avatar
  Vasta Keily 7. mai 2018 at 14:33

  Meie peres on ka härral mingi kummaline oskus puidust asju meisterdada.
  Kõige viimane asi oli vist täispuit voodi, põletus elementidega.
  Eelnevalt pildiraam, mitu riiulit, peegelriiul, teleka (riiul)laud….
  Neid voodeid on kokku tehtud tellimusena 6 või 7 juba.

 • Avatar
  Vasta Piret 7. mai 2018 at 13:22

  Väga super töö!!
  Minu abikaasa tegi eelmine aasta siis terrassi ja ka endal!!!! hommikukohvi ja -suitsu nautimiseks tooli ( nüüd ootan endale veini nautimiseks tooli ? ), tegi ka keskmisele lapsele voodi ja samuti nüüd aprillis koridori kapi ja nagid.
  Ootame ka ühe lapse tuppa riidekappi. Enam ei tule ostmine kõneallagi, sest talle meeldib meisterdada ja raha hoiab ka kokku.
  PS! Meie tegime oma koridori kapi läbipaistva lakiga üle, mis toob seda puidu mustrit esile. Purgis selline piimjas valge lakk aga kuivades toob vaid puidu mustrit esile. Soovitan. Lõhnatu ka !!

 • Avatar
  Vasta Mi 7. mai 2018 at 13:21

  Kuna meil megapisike korter ja lihtsalt pole kuskil väliriideid hoiustada. Lõpuks tulin suurepärasele ideele – ehitasime esikusse kahekordse stange (üks pikk toru maast laeni ning siis kaks toru horisontaalis mis kinnituvad torule ja seinale). Suvel hoiame sügise-talve jopesi üleval ja toome kevade-suveasjad alumisele stangele. Ja talvel siis vastupidi. Ei ole mis hull ehitamine, aga ise olen nii rahul sellega. Need poest ostetud stanged lagunesid järjest ega mahutanud nii palju asju kui vaja.

 • Avatar
  Vasta Mairi 7. mai 2018 at 13:04

  Meie viimane suurem isetegine on/oli köögimööbel. Ja vannitoakapid 🙂 (puidu ostsime ehituse ABC mingi sooduka ajal, joonised tegin ise, muud vajalikud jubinad järve keskusest (mingi pood mis müüb sahtlisiine, käepidemeid jne saime just sellise köögi nagu tahtsime 🙂 ) Loomulikult oli tööd palju aga armas tubli kaasa sai hakkama 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 13:04

   omg, tahaks näha!

 • Avatar
  Vasta m 7. mai 2018 at 12:35

  kaltsuvaip, jalamatid
  ühel pildil vist seina lüliti juures mari värvind ning ühel pildil lotte vist pissind põrandale:P
  kappi ei olegi vaja väga värvida, pigem see sinisel tapeedil laigud kardinate juures puhtaks teha ja mingi laud sinna panna, väga tühi tuba kuidagi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 12:39

   Mari on värvinud jah, aga Lotte ei ole kuskile pissinud (Mari sai veepallid endale k-rautast). Tapeeti pole siin majas tükikestki. Tuba ei ole tühi, ukseaugust paistabki ainuke “tühi” auk. Paremale jääb diivan ja vasemale söögilaud. Mul on pilte elutoast küll, eks otsi, siis on vähem porisemist ja nõu andmist 😀

   • Avatar
    Vasta S. 7. mai 2018 at 12:56

    Kus on inimesel alles nägemine :O ma küll nii põhjalikult ei vaadanud, et oleks märganud Mari kritseldamist ja mingit loigutaolist asja 😀 Ja ma pole kunagi aru saanud, miks inimesed hakkavad lampi oma arvamust sisustamise teemal avaldama. Mõnele meeldivadki nt tühjemad toad, mõnele täiesti äärest ääreni ära sisustatud toad.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 12:59

     Ma nüüd märkan küll seda loiku (enne pidil) 😀 See oli vesi jah. Ja no, toa sisustusest rääkides võiks enne pilti toast ka näha, mitte ukseaugust näha ühte kohta ja imestada, et oot sul mööblit pole v?? 😀

   • Avatar
    Vasta . 7. mai 2018 at 13:38

    Lihtsalt tühi tundus. Igas ütlemises ei tasu negatiivset näha. Ega tonti näha kui seda pole..ega rünnakuna võtta.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. mai 2018 at 13:43

     Aga kuidas saab öelda, et tühi tundus, kui näha on ukseauku. Kas inimene arvab, et see ukseauk ongi terve tuba?

     • Avatar
      . 7. mai 2018 at 13:55

      Mitte et terve tuba vaid nukker tühimik tundus. Aken kõrgemal. Lisaks tube on kandilise maid, suuremaid, väiksemaid raske oli aru saada.

     • Mallukas
      Mallukas 7. mai 2018 at 14:17

      Sama loogiline, et ma näen pilti inimese mustast mütsist ja kommenteerin, et miks ta üleni mustas on?

    • Avatar
     Vasta Kirsi 7. mai 2018 at 16:25

     Mul tekib hoopis küsimus, et mis see kellegi asi peaks üldse olema, mis kellelgi toas on ja kuidas sisustatud? No on kaarnad. Ela oma elu, mis see sinu asi on.

    • Avatar
     Vasta issand halasta Tolale 9. mai 2018 at 11:44

     Aga sa ju oledki negatiivne, kohatu ja matslik.
     Ja just nimelt ründav.
     Mis sul viga on võib vaid oletada.
     Mil moel see kommentaar üldse asjasse puutuv on ?
     Ega Tola loll pole, eks iga tola leiab omale ka õigustuse.
     Kas see ka mõistlik on ? See on juba teine jutt.

  • Avatar
   Vasta Tyy 9. mai 2018 at 11:30

   Teise inimesele tema kodu ei kritiseerita. Mitte kunagi- ülim matslus !
   Iseasi kui küsitakse nõu aga ka siis ollakse taktitundeline.
   Head ideed võib pakkuda.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 7. mai 2018 at 12:35

  Me ostsime sellise korteri, kus oli niikuinii remonti vaja teha, seega on seda remont/meisterdust ette küll tulnud 🙂 Lastetuppa ehitasime karkassi ja uue seina, WC sai potitaguste riiulite näol uue ilme. Rõdul hakkas pinda käima see üheülbaline ja pime punane tellis, seega värvisin need ära 😀 Või noh senimaani 2 seina värvitud, 2 veel teha 🙂
  Koridori oli ka plaan lükandustega suur kapp teha, aga kuna ainuüksi peeglitega uksed maksavad ca 500, siis ootab see suuremat rahakogumist 😀

 • Avatar
  Vasta MP 7. mai 2018 at 12:32

  Väga ilus näeb välja isegi niimoodi ilma värvimata. Silmale kohe ilus vaadata. Hea töö! 🙂