NALJAKAS

hakkasin kriminaaliks

8. mai 2018

Käisin ükspäev Selveris. Seal on mingisugused “päevad” käimas, mistõttu pooled asjad oranžide hinnalipikutega ja tunduvalt alla hinnatud. No mis siis ikka, ladusin korvi vajalikku kraami täis, aga eelistasin ikka pakkumises olnud asju. Miks mitte odavamat võtta, kui juba säärased soodukad tehtud on.

Kassas aga avastasin täbara loo – olin kaasa krabanud nii enda, kui Kardo Aitäh kaardi, aga Partnerkaarti njeetu. Mõlemad ju teised oranžid, nõnda see viga sündiski.

Aga ega see mul esimene kord pole, kus ma poes avastan, et kaarti pole. Alati on järjekorras olnud keegi, kes kaarti lahkelt jagab. Sedapuhku oli minu järtsus ainult… mina, aga kõrvalkassas tasus üks vanem naisterahvas ja ma märkasin, et tal oli mulle vajalik kaart juba kenasti peos.

Pöördusingi tema poole ja küsisin viisakalt, et ehk saaksin korraks ta kaarti laenata, et endal jäi kahjuks maha.

Tädike vaatas mind nii umbusaldavalt, nagu ma oleksin just ta PIN-koodi küsinud. Surus ainult kaardi endale kõvemini pihku ja küsis: “Aga mis oranž kaart see on?” näidates mul endiselt peos olevatele Aitäh kaartidele. Seletasin talle olukorra ära, et näete, krabasin kodust nii enda kui ka abikaasa Maxima kaardid, justnimelt sarnase värvi tõttu.

Tädike vaatas mind pika pilguga, kui ütles äkki: “Näita!”. Ma ei tea, kui tihti talt enne on valedega Partnerkaarti välja pinnida üritatud, aga mis siis ikka, kui näitasin. Selle peale mõtles ta natukene veel, kui ikka oma kaardi mulle ulatas, aga näha oli, et see oli talle VÄGA vastumeelne.

Kuna ta andis kaardi enne mulle ja kui ma selle talle tagasi andsin, tõmbas tema selle oma kassas läbi, siis ma ei tea, mida ta arvas, et ma kaarti kasutades teinud olin, aga igatahes uuris ta oma tsekki, ise mu kaupa kõõritades, sellise näoga, nagu oleks ma kuidagi nüüd salaja midagi enda ostudest miskitmoodi tema kaardile sokutada saanud.

Lahkudes tänasin tädikest veelkord ja soovisin head päeva, kui ta mulle vaikselt ütles: “See oli kõik ebaseaduslik!”.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

59 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply pult 12. mai 2018 at 16:31

  järgmine kord kasuta piiksutajat, ei pea inimesega kassasse minema ja hinnad-summad kõik kohe näha puldis. kui kaart koju jääb siis kohe enne ostude tegemist teada et pole :)

 • Reply Seda, et 12. mai 2018 at 13:18

  Tõsi osad kaardid on lisaks kas deebet või krediitkaardud ka lisaks sh viipemaksevõimalusega. Seega kaardilaenamisega poes peab kaardikasutamust jälgima.

 • Reply KätaR 10. mai 2018 at 09:23

  Ta ju sai sellest vaid boonuspunkte, mitte eriti tark tädi :D

 • Reply Vesper 9. mai 2018 at 21:08

  Ma peaks juba aastaid kinni istuma – käisin ema Säästukaardiga mitu aastat poes, kasutan elukaaslase sooduskaarte ja vahest isegi pangakaarti, kui enda oma kodus.
  Muidugi saan tädist ka aru, tegelikult ei pruugi ta ju olla kursis, et selle konkreetse kaardiga võõras palju paha teha ei saa ja pidas seda pangakaardi vääriliseks. :)

  • Reply Airi 18. mai 2018 at 09:01

   Ehk kartis, et Mallukas ta boonuspunktid varastab :D

 • Reply Johanna 9. mai 2018 at 15:07

  Kui ma eile Kaubamajast välja tulin, siis just üks naine minu ees rääkis teisele, kuidas üks blond tütarlaps oli sabas kelleltki (võimalik, et temalt endalt, ma nii täpselt ei kuulnud) partnerkaarti küsinud :D

 • Reply N 9. mai 2018 at 13:43

  Tõmba mTasku, ma käin juba ammu rahumeeli AINULT telefoniga Selveris :)
  https://www.mtasku.ee/

 • Reply Liina 9. mai 2018 at 11:34

  Käisin kunagi koos isaga Selveris, partnerkaarti ei olnud tal kaasas, pakkusin enda oma ja läksin siis asju kotti pakkima. Kauba hulgas oli ka paar õlut. Teenindaja küsis minu käest dokumenti. Üldse ei saanud aru, et misasja nagu, for real :D???!

 • Reply Marju 9. mai 2018 at 10:23

  Tuli meelde kuidas mina olen sattunud küsima juhuslikult sellistelt keskealistelt ja vanematelt härradelt. Ja see on nii armas kuidas nende silmad nii särama löövad selle peale. Nagu naisterahva/neiu abistamine oleks selle päeva tipphetk lausa. Iga kord ma üllatun, aga samas jään mõtlema, et kas tõesti nende jaoks see nii eriline olla võib. Eks ma selline siiras ja soe olen ka, alati väga südamest tänan neid ja nad nii armsasti säravad selle peale.

 • Reply K. 9. mai 2018 at 09:08

  mul oli kord selline juhus, et olime kaaslasega Selveris, seisime kassas ja ootasime kuni meie ees üks noormees oma ostu eest maksab. Aga seniks kuni kassapidaja tema asju läbi lõi, läks noormees juba asju kotti laduma. Me rääkisime kaaslasega juttu kui äkki kassapidaja ütles kõva häälega, et kas teil partnerkaarti ka on ja hetkegi mõtlemata astus mu kaasa kassa juurde ja tõmbas oma kaardi läbi. Alles siis sai aru, et krt see oli selle teise tüübi kraam. Ja te oleks pidanud selle venna nägu nägema…jäi vait, kohmitses…vaatas tsekki…ja asi lõppes sellega, et mu kaasa andis talle sularahas 1 euro, ehk siis selle summa, mis oleks pidanud see noormees oma kaardile boonusena teenima…(enne muidugi uuris kassapidajalt järgi, et kui suurest summ,ast ta nüüd ikkagi ilma jäi)…

 • Reply Getri 9. mai 2018 at 09:02

  Ma tavaliselt hea meelega pakun teistele oma Partnerkaarti kui teen Selveris või Kaubamajas ostu. Omal kasud sees ju. Ja teine saab ka soodsamalt :)

 • Reply Kertu 8. mai 2018 at 22:06

  No kurb et ta ei soovinud sinu osta pealt raha teenida!!! Aga no ehk Saab hiljem aru kui paku tal nüüd sinu ostuga teenis kopikkaid partnerkaardile!! Ja tegelt kui unustad vms, mone küsi uus kaard infost, ütle et kadus ära! Ma muidugi ei tea Kas maksab ka, aga peaks Nii ka saama ja ei pea kohe vangi minema!!! :)

 • Reply I. 8. mai 2018 at 21:50

  Ma soovitan mTasku äppi. Nad teevad just Selveriga koostööd ja laed ühe korra sinna oma partnerkaardi sisse ja ei pea enam kunagi seda kaasa võtma, ainult telefoni. Lisaks saab ka pangakaardiga ühendada ja sellega maksta. Või maksad peale mobiilis partnerkaardi kasutamist sularahas või muu kaardiga, kõik on võimalik.

 • Reply Kätlin 8. mai 2018 at 21:38

  Phahahahhahhaa :D :D Tädike peaks häppy olema, sai boonuspunkte ehk rahhi :D :D

 • Reply Mannakas 8. mai 2018 at 21:17

  Mina olen sari kliendikaardi laenaja.
  Kui näed järve Selveris kedagi järjekorras partnerkaarti laenamas, siis see olen mina.
  Mammi ehk on liiga palju vaadanud saateid, kus hoiatatakse igasuguste pättide eest :D

 • Reply Hanna 8. mai 2018 at 21:04

  Kusjuures olemas on selline asi nagu mTasku (telefoni äpp) saad sinna lisada nii partnerkaardi, pangakaardi ja muid kaarte ka. Seega poes pole vaja ei partnerkaarti ega ka pangakaarti, väga mugav on ?

 • Reply Laapu 8. mai 2018 at 20:55

  Kas osadel mitte ei tööta need Partnerkaardid samaaegselt krediitkaardina? Äkki sellel tädikesel oli…….siis muidugi ma ei laenaks oma krediitkaarti mingile suvalisele, et ta oma ostud minu arvele paneks ;) :D

  • Reply Mallukas 9. mai 2018 at 07:57

   välimuselt nägi küll tavaline partnerkaart välja, aga no ma pole seda krediitkaarti näinud ka :D

 • Reply lillllll 8. mai 2018 at 19:56

  Täna käisin Maksimarketis, kus samamoodi kollaste siltidega kaupa korvi ladusin, ainult selleks, et kassas avastada, et Säästukaarti mul kaasas pole. Müüja vaatas mind haletseva näoga ja küsis ise minust kassas tagapool olevat inimest, kas see laenaks vaesekesele oma kaarti. Ma ise, täielik geenius, poleks absoluutselt selle peale tulnud, et võõralt kaarti küsida… :D Tänu vahvale müüjale hoidsin poes ca 10 eurtsi kokku!

  • Reply Kristi 9. mai 2018 at 08:41

   Minul on ka müüjad küsimise enda peale võtnud. Jah, müüjad, st mitu korda sellist asja juhtunud lausa. Ju ma siis ei näe väga julge välja :)

 • Reply Merilin 8. mai 2018 at 19:53

  Selliseid asju juhtub. Tòötan ise rimis ja meil turistid küsivalt pidevalt teistelt. Aga sellist asja pole juhtunud. Ebaseaduslik see ei ole. Ja ma arvan et see inimene peaks õnnelik olema, teenis sinu ostu pealt endale partner kaardile raha, mida ta hiljem kasutada saab. Seega jãi ta lausa kasumisse ju.

 • Reply Liis 8. mai 2018 at 18:49

  Kusjuures, ma olen alati eeldanud, et võõra kaardi kasutamine on midagi sellist, mida pigem ei tohi teha. Aga siis.. natuke aega tagasi oli konsumis üks sell oma säästukaardi maha unustanud ja hoopis müüja oli see, kes pöördus minu poole ja küsis kenasti, kas ma laenaks sellele tüübile oma kaarti. Hetkeks nagu kõhklesin, aga siis teesklesin nagu ma kogu aeg sheeriks oma kaarte ja vastasin: “jaa, muidugi, ega ma kade ei ole!” ?

 • Reply katrin 8. mai 2018 at 18:44

  issand mis seaduserikkumisega sa vabal ajal tegeled… piinlik :/

  • Reply Rents 9. mai 2018 at 12:37

   Miks vabal ajal? Vaata, mis inimene ta on, ma arvan küll, et ta ainult tööajast poes käibki.

   • Reply Mallukas 9. mai 2018 at 13:00

    Rents, sa unustad, et ma ju tööl ka ei käi…Minust mõttetumat inimest vist polegi :D

 • Reply ritsik 8. mai 2018 at 18:42

  Mul oli ükskord vastupidi: ostsin Rimis midagi soodukaga ja kaart oli koju jäänud. Küsisin siis enda taga seisvalt mehelt, ega tal pole laenata ja ta jooksis õue autosse seda tooma. Ütlesin küll, et las olla, aga ta tahtis ikka tuua, seisin ja ootasin punastades mitu pikka minutit kassa ees..

 • Reply Kats 8. mai 2018 at 18:39

  Misasja? :D Endalgi nii juhtunud, et just võttes allahinnatud tooteid jäàb kaart koju. Vahest ikka julguse kokku võtnud ja küsinud kelleltki :).

 • Reply Sirly 8. mai 2018 at 18:38

  Tädi sai ju tänu sulle boonuspunkte/raha. Jummel neid vanainimesi :) :)

 • Reply Liisa 8. mai 2018 at 18:03

  Nii tuttav. Mul juhtus Rimis ükskotd sama asi või tglt mitte päris. Palusin 1.lt vanemalt meesterahvalt kaarti ja ta lihtsalt sõimas mu näo kõva häälega täis niiviisi et kõik müüjad mind kõõritasid :D peale seda ma enam seda viga ei tee :D

 • Reply Anna 8. mai 2018 at 17:56

  Ma kannan harva kliendikaarte kaasas ja arvestan juba kaupa valides et ei saa soodust. Ükskord küsis samuti Selveris müüja omaalgatuslikult eelmiselt kliendilt (ei paistnud eriliselt vana ega peast lihtne) siis Partnerkaarti, aa too vaatas vihase näoga ja põrutas mitu korda et ei anna tema oma kaarti kellegile. Vaatasime mõlemad müüjaga, et wtf tal viga on ? Tema oleks sellest ainult võitnud eksole, aga vastas nii, nagu oleks müüja tahtnud temalt jalga maha lõigata ?

 • Reply Brx 8. mai 2018 at 17:54

  Päris huvitav, poes oma kaardijupist hoitakse kümne küünega kinni, aga kõik oma varad ja korterid kirjutatakse küll silma pilgutamata igasugustele noortele sugulasekandidaatidele ja muudele libedikele. Sülitan üle õla, et see nõdrameelsus minust kaarega mööda läheks.

 • Reply Merilyn 8. mai 2018 at 17:48

  Tuli kord minu ema, mu väikevennad ja mu onunaine pealinna elu kaema. Käisime loomaaias, sest traditsioonid. Peale seda läksime Hesburgerisse. Seisame kõik kassas. Onunaine tellib esimesena. Pakun oma kaarti, sest noh. Oleme koos ja ma olen kaardiga sealsamas. Ei tohi. Ainult mina võin seda kasutada. Üritasin selgitada, et oleme kõik koos üks seltskond ja ma seisan siinsamas, ma luban seda kaarti kasutada. Ikka ei tohi. Olgu. Onunaine maksis oma toidu eest ise, ma siis maksin kõigi teiste toidud. See nähtavast sobis.

  Töötan ise kohas, kus ka kliendikaardid on nimelisd ja nendega saab vahepeal päris suure sooduka. Ja kui keegi ostab persetäie soodukaga lilli aga kaarti pole, küsivad me kassapidajad ise vahel järjekorras olevatelt inimestelt, ega nad laenata taha – koguvad ise boonuspunkte, aga raha neilt ju maha ei võeta.
  Käitume ebaseaduslikult, tuleb välja…

  • Reply Mairi 8. mai 2018 at 21:56

   Mul kartul Hessis öeldud, et kaarti ei tohi sõbrannale anda. Nagu wtf? ?

 • Reply K. 8. mai 2018 at 17:31

  Minult on nii Selverites kui ka Kaubamajas teenindajad küsinud, kas ma saaks enda ees olevale inimesele oma partnerkaarti laenata. Ma ei näe probleemi, soodushind talle, boonuspunktid mulle. :D

 • Reply Nimi 8. mai 2018 at 17:21

  Mul seisis kunagi ees vene noormees ja ostis ühe šokolaadi, aga see oli allahinnatud, nagu ikka, ainult Partnerkaarti omanikule. Seletas siis teenindaja, mis ta seletas, aga aru ei saanud noormees. Klienditeenindaja läks lõpuks närvi ja ütles, et ma, kes ma ta taga seisin oma kaarti läbi tõmbaks. :D

 • Reply Neiu 8. mai 2018 at 16:49

  Ma käin oma “kodupoes” Konsumis/Coopis suht tihti ja olen seal juba müüjate seas nn. oma jope :D. Ja tihtipeale kui ma olen järjekorras, siis nad ütlevad, et ole hea ja laena korraks oma kaarti. Ma ei näe küll selles midagi halba. Pigem vastupidi, mina saan ju boonuspunktid ja keegi saab kauba selletõttu odavamalt. Ise olen ka pidanud paar korda kaarti laenama, pole õnneks probleeme olnud, et kriminaalseks lausa asja keegi peab :D :D :D

 • Reply Kuku 8. mai 2018 at 15:40

  Soovitan kasutada äppi nimega M-tasku, siis on partnerkaart alati sinuga telefonis kaasas. Skännid aga läbi äpi kassades ja pultide juures olevat qr koodi ja toimib täpselt samamoodi. Väga geniaalne värk, loodan et sinna lisanduvad ka teiste poodide kliendikaardid.
  Ja kui äppi sisse logid, siis ta automaatselt tuvastab ära, et sul on partnerkaart, ei pea kuskile midagi sisestama ega midagi :)

  • Reply m. 8. mai 2018 at 19:34

   ainult telia klientidele

   • Reply Elisa kasutaja 9. mai 2018 at 06:33

    Vale puha, Elisa kasutajana kasutan ka seda võimalust.:)

 • Reply Evelin 8. mai 2018 at 15:17

  Kui ma Tallinnas elasin, siis leidsin ennast tihti olukorrast, kus üritasin poes maksta bussikaardiga ja bussis läbi piiksutada pangakaarti, sest mõlemad olid rohelised:P
  Partnerkaardiga mul pole jamasid olnud (pole ise kelleltiki pidanud laenama ja pole ka minult veel laenatud), aga mingil perioodil sõitsin väga palju Pärnu ja Tallinna vahet Lux Expressi boonuskaardiga. Ükskord juhtus selline lugu, et ostsin pileti nii endale kui töökaaslasele ja sain bussis riielda, et see on ebaseaduslik, sest kaart on nimeline ja võin sellega pileti osta ainult endale. Seekord küll anti andeks, aga väga range poliitika on neil selles küsimuses. Partenrkaart on ju ka nimeline, huvitav et seda siis lubatakse ka teistel kasutada ja mõne kaardiga ollakse nii range, et ei tohi mingil juhul.

 • Reply Liisa 8. mai 2018 at 15:14

  Mul on suurmas osas kaardid elukaaslase omad. Ei nàe mõtet neid 10tk teha. Mees nkn soomes koguaeg. Endal vaid tankla omad ning coopi oma ,kuna mees kaotas enda oma àra :D pangakaart ka muidugi mul endal.

 • Reply Kadi 8. mai 2018 at 14:40

  Mul ei ole partnerkaarti ja väga tihti ei käi selveris aga mu vanaema, kes jälgib reklaame palus et talle sussid selverist ostaksin, sest need sai 7€ tavahind 15€, kui selverisse läksin siis avastasin et ilmselgelt on see hind partnerkaardiga ja palusin ka ühelt vanemalt naisterahvalt, et ta mulle kaarti laenaks. Kõigepealt küsis, miks ma just tema valisin, siis mida ma osta kavatsen sellega ja kolmandaks kui palju ma soodsamalt tema kaardiga saan? :-) pidin siis kõik asjad ära seletama ja lõpuks andis selle kaardi aga samuti väga umbusalduslikult :-D

 • Reply Mari 8. mai 2018 at 14:38

  See oli praegu minu paeva nali :)

 • Reply E 8. mai 2018 at 14:30

  Appi kui hea ???
  Sõitsin ükskord rongiga koju ja piletimüüja tuli minu juurde, andsin siis enda arust oma elroni kaardi ja müüja jääb mind lolli näoga vahtima, lõpuks sain aru, et olin elroni kaardi asemel andnud hesburgeri kaardi.. Miks need kõik kuradi kaardid peavad oranži värvi olema ?

  • Reply Aveli 9. mai 2018 at 06:52

   Ma andsin samamoodi selveris. Müüa vaatas tükk aega nõutu näoga ja andis kaardi tagasi, et vale on. Oli samuti Hesburger ?

 • Reply erts 8. mai 2018 at 14:22

  Mul hiljuti Rimis müüja ise palus, et laenaksin endast järgnevale meesterahvale ka oma kaarti, härra sai päris suure summa enda arvelt maha, mina sain boonust, aint võidud ju.

 • Reply E. 8. mai 2018 at 14:18

  Ma sain kunagi Hesburgeris sõimata teenindajalt, sest andsin enda boonuskaarti kasutada ka oma emale, kes oli järjekorras kohe peale mind. Öeldi, et ei tohi nii ja järgnes pikk loeng. Miks nagu? Ma olen seal samas ning pole kunagi varem probleeme tulnud… Saan rohkem boonust äkki?

  • Reply Mallukas 8. mai 2018 at 14:25

   Ma kuulen ka esimest korda – minu kaart, annan kellele tahan, või ei vä :D?

   • Reply Kirsikka 8. mai 2018 at 15:11

    Mina olen samamoodi Selveris saanud müüja käest pahandada, kui tahtsin sõbranna kaarti laenata. Ei lubanudki kasutada ja pidin kõik täishinnaga ostma :(

    • Reply K. 8. mai 2018 at 16:33

     Ei saa aru, miks ei tohiks. Saan siis sõbra eest maksta, kasutades enda kaarti ja ta annab pärast raha mulle. Sama teeb ju välja. Siis pole nagu eriti vahet, et ei või kaarti laenata :D Õnneks olen ise pigem sattunud nende teenindajate peale, kes ise soovitavad laenata kaarti, kuna kliendile kasulik ja pikas perspektiivis ka poele, kui seetõttu meeldiv emotsioon ja seos poega jääb :)

  • Reply E 8. mai 2018 at 16:05

   Töötan Selveris ja täiesti üks kõik kelle kaarti kasutada. Inimene kelle kaarti kasutatakse saab ainult boonuspunkte. Olles ise kassiir, olen isegi palunud, et ehk saab keegi järjekorrast kliendile kaarti laenata. :)

  • Reply A. 9. mai 2018 at 12:10

   Olen kunagi Maximas töötanud. No tegelikuklt on see lihtsalt tööandja mingi nõue või reegel, millest justkui peaks kinni pidama, aga millest kassiiridel tegelikult enamasti kama kaks on. Võimalik, et kui tuleks audit ja teeks kontrollostu, siis läheks võõra kaardi kasutada lubamine kassiiri kapsaaeda ja ta saaks mingi seleturkirja kraesse vms. Ilmselt poed nagu eeldavad, et igaüks, kes tahab soodustusi saada, ostab omale ise kaardi ja on poe silmis koha ka püsiklient. Vb mingi käive sõltub sellest. Andmed jooksevad süsteemi ja nende põhjal vahitakse pidevalt seda käivet nagu hobuste võidusõidujooksu. Et kui üks inimene laenab kümnele oma kaarti, on need 9 kaarditut inimest saanud tooteid odavamalt “ebaausal moel” :D ja vb kajastub ka käibes kuidagi, et 10 kliendi asemel oli ainult 1? Ma ei kujuta ette. Kassapidajana oli mul igatahes kama kaks sellest reeglist. Kui häda käes, soovitasin ka inimesele, et küsigu kelleltki teiselt kaarti. Siis aga arvasid kliendid, et ma võin ju oma kaarti kasutada, aga see on juba rangelt keelatud ja seda kontrolliti ka pidevalt, et kassiiril poleks taskus/kassas oma kliendikaarti.

 • Reply Sandra 8. mai 2018 at 14:05

  ???? Kõva suur asi küll. Kriminaal valmis.

 • Reply Ülle M 8. mai 2018 at 14:03

  ..muig..oleks pidanud tädile ütlema, et ta on nüüd ikka palju rikkamaks saanud, koguneb ostude boonus ju tema kontole.

 • Reply Kristi 8. mai 2018 at 14:03

  Haha :D
  Ma olin ükskord pangaautomaadi järtsus, suht kiire oli. Üks tädike askeldas nii kaua masina juures, maksis arveid automaadiga. Tal läks koguaeg midagi nihu ning ei saanud hakkama kuidagi. Pakkusin siis abi, kuid selle peale nähvati vihaselt, et nagunii tahan tal konto tühjaks teha, okkk :D no ja siis ta veel jauras seal tükk aega kui oma asjad tehtud sai ja abi ei soovinud vastu võtta. Eks palju neid Liishaavleid liikvel, ei usaldatada. Kuid jube tüütu on see kui hakatakse arveid maksma panga automaadis..

 • Reply kriss 8. mai 2018 at 14:02

  äkki arvas, et sa kasutad tema boonusraha ära :D

 • Reply Kärt 8. mai 2018 at 14:00

  Hahah..see võis küll huvitav olla ? aga tegelt peaks ju kaardi andja just saama kasu sellest, rohkem boonust millega hiljem nö maksta saab..aga vb tõesti mõni penskar arvab, et teda tüssatakse nkn ?

 • Reply hiireke 8. mai 2018 at 13:58

  ilmselt kartis et sa kasutad tema boonuspunktid ära ;) :D

  • Reply Mallukas 8. mai 2018 at 14:03

   ma selle peale ei tulnud jah, et ta sellist nahhaalsust kardab :D