KURB ON OLLA

ei ma taha, aga aastas korra ikka lähen närvi

24. mai 2018

Ma muidu olen üldiselt selline, et enamike asjade peale rehman käega ja ütlen, et ah, suva, las jääda. Aga vahepeal lihtsalt väiksed asjad tiksuvad ja tiksuvad ja tiksuvad ja siis lõpuks PAUH, olen juba närvis ja ei suuda lõpetada. Eks see võib muidugi sellest ka tulla, et jube kiire on kogu aeg ja siis tekibki tunne, et oh appi, ma ei jõua mitte midagi ja ma ei saa kõigega järje peale, kui kõik inimesed mu ümber ei tee täpselt nii nagu alguses jutt oli.

Nüüd järjest juhtuvad mingid asjad, mis panevad mind vaikselt tõmblema.

Esiteks mind ajab NIII närvi, et see kutt, kes mu blogi tehnilist poolt haldab, lihtsalt kogu aeg mind üle laseb. Nagu kogu aeg lubab, et jajah, teen kohe ja siis … ei tee mitu kuud midagi. Ta võib ju mulle öelda, et kle kammoon, ma “tegelen”, aga näiteks vähemalt kaks kuud on ta “tegelenud” sellega, et blogi saaks olla kakskeelne. Neid näiteid on mingi miljon, aga see on nii häiriv, sest ma tean ITst ise NII vähe, et mulle võibki ükskõik mida öelda, mina ju ei tea, kui kaua ühe või teise tegemisega aega läheb. Ainult siis saan ma aru, et ta actually midagi teeb, kui blogi päriselt ei tööta, siis ta teeb midagi, et see tööle hakkaks. Aga töötavat blogrolli olen ma vist ka pool aastat kerjanud. Eks vaadake ise paremale ribale, kas te näete seal mõnda blogrolli või mitte. Igatahes MEGA KOPP ON EES ja on vaja uut arendajat. Aga kust ma selle leian, ah? AH? Persse, miks mul ei võiks blogi lihtsalt olla selline, et valin wordpressi theme’i ja asi ants. Eiii, on vaja servereid ja arendajaid ja mida kõike veel.

Veel ajab mind närvi Kardo, sest tema otsustas, et meie eelmine nett oli liiga aeglane (kõige parem, mida Telia pakkus) ja otsustas, et meil on vaja paremat netti, et ta saaks nagu väike laps arvutis paremini mängida. Nii, nüüd on meil Elisa, millel vist on kiirem nett (mina ei tea, mul ei olnud ka enne kunagi probleemi), aga mul on vaid 20 kanalit telekas, TLC’d ka ei ole ja ma ei saa enam iial teada, kuidas tuleb pesta 300 kiloseid inimesi ja takkatipuks ei ole mul Elisaga ka isegi mitte videolaenutust. Freaking ABSURRDDDDDD. Kuradi Kardo, mida ta siin korraldanud on?!

Nii, mille üle ma veel jonnida võiks, kui juba jonnima hakkasin… Noh, küüned on nii korrast ära, aga kust ma leiaks salongi, kes täna kohe mu küüned korda teeks?

Tulles tagasi selle “kiire” juurde, siis mul sõbrants just küsis, et millega mul ikka nii kiire on, ma ju kodune ema. Hehehe. Noh, ütleme nii, et jah, ma olen ema küll, kodune ka, st kuskil kontoris konutama ei pea. Küll aga käin ma stuudios ja viimasel ajal ka looduses pildistamas, mis tähendab seda, et neid pilte on vaja ka töödelda. Siis on vaja tegeleda blogiga – reklaamartiklid ja igasugused projekid. Vahepeale tahaks ju niisama ka kirjutada, lihtsalt hingelt ära, nagu praegu. Ja kuna nüüd hakkas saate filmimine ja see kestab terve suve, siis o …

*pidin pausi tegema, et Kardoga möliseda, teemal Elisa pakett*

Ühesõnaga saade on terve suve ja me peame ka terve suve filmima. Seega on nii, et umbes paar päeva nädalas me muudkui filmime ja filmime ja kuigi see on täitsa tore, sest me teeme ju üsna ägedaid asju, siis teisalt on see nii väsitav ja nendel päevadel jääbki kõik muu tegemata. Eriti tüütu on see, kui võtteplaan muudkui muutub ja, blaaaaah, lihtsalt nagu… kiun ja hala, kiun ja hala.

Kogu selle hektilise suve sees PEAN ma saama load tehtud, või no okei, lubadega ma andsin endale aega oktoobrini, et noh lihtsalt enne kolmandat beebit need kätte saada, aga mulle tundub, et suvel oleks eksamit lihtsam teha, kui sügisel sopa ja vihmaga.

Ahjaa, vahepeal käisin ju veel kirjastusega kohtumas, kes ikka kangesti mu raamatut tahavad trükkida ja müüki paisata, aga nad leiavad, et kuna saade on terve suve, siis oleks hea, kui raamat ilmuks kohe peale saate lõppu. Kas pole mitte tore? 350 000 tähemärki! Suve lõpuks! :D

Ma ükspäev siin alustasin ja kirjutasin jutti 30 000 tähemärki valmis, noh, ainult 12x sama palju veel ja ongi raamat nagu naksti valmis, samas tempos jätkates isegi paari nädalaga…Hehe, nali! Aga no tüütu on see, et kohe kui vabam hetk on, siis käib peast läbi, et oota, ma pean ju raamatut kirjutama, sellega on KIIRE! Ja ma pean ju teooriateste lahendama, sellega on KIIRE. Ja ma pean ju selle ja tolle reklaamartikli ära tegema, sellega on KIIRE. Ja kui pole mõne asjaga nii kiire ja on mingi hea idee, millest niisama blogida võiks, siis võiks selle ka ette valmis kirjutada, nendeks päevadeks, kus on nii kiire, et ei jõuagi blogisse tulla.

Lendel on vist mingi hammas tulemas ja ta iniseb niiiiii palju, aga tema peale ei saa närvi minna, sest ta õppis sõna “nunnu” ära ja see on niiiii nunnu, kuidas ta seda ütleb, kui inisemise vahelt aega leiab.

Lõpetuseks teen ka teile etteheiteid – ma tean, et suvi on ja inimesed möllavad mööda ilma ringi, aga mulle tundub, et absull keegi enam kaasa ei räägi. Omaette soiun siin postitusest postitusse ja see teeb ka nii kurvaks, et ma olen mingi tühi rabelev koht, kellel pole isegi TLC kanalit.

Huh, sain nüüd ära halatud ja kohe parem hakkas, aga siis meenus, et ilm on nii ilus, tahaks lastega õue minna (täna on need Nõmme laadapäevad või miskit rohelised tänavad/väravad, ma ei tea), aga samas peaksin ma ju hoopis raamatut kirjutama või teooriateste lahendama.

Rist ja viletsus on mu elu, RIST ja VILETSUS (loe hästi dramaatiliselt).

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

100 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Martin 10. juuni 2018 at 14:11

  Noh, wordpressi kahekeelestamine(tingimusel, et sa viitsid kirjutada kahekeelseid poste, mitte et oleks masintõlge on umbes 10 minuti töö.

  Aga ma arvan, et see spetsialist sul, lihtsalt ei tunne piisavalt motiveeritult?

  edukat suve

 • Reply Anni 28. mai 2018 at 15:31

  Facebookis on grupp “Vabakutselised arendajad & disainerid” https://www.facebook.com/groups/vabakutselised/ ehk leiad sealt endale uue arendaja :)

 • Reply Triin 28. mai 2018 at 13:45

  Pffff pole hullemat lauset kui et “sa oled ju kodune ema, sul ju aega on!”??
  Mul on alati tahtmine sellise lause peale panna inimesele kannaga näkku ?!
  Krt mul jääb 8 kuuse beebi ja 13 aastase neiu, pluss veel elukaaslase, kõrvalt ööpäevas puudu vähemalt, VÄHEMALT, 6 tundi!
  Ise tahaks ju ka omi asju teha! Mul ka autokool käsil, õpin öösiti, oma une ajast, sest muul ajal pole aega!
  Kukkusin nüüd ka halama ??

 • Reply Geidi 28. mai 2018 at 12:12

  Mul ka pole TLC-d ja ma vajan seda!!!!!!
  Mul pole seda juba novembri kuust saati ja ma vahel tunnen, et suren! Näiteks kui ma jala välja väänasin ja voodireziimil olin siis ma surin iga 5 minuti tagant.
  Palun tehke nii, et see nädal läheks kiiremini, sest ma saan uuel nädalal taas endale Telia (I hope!). Oh kui õnnelik ma siis olen. Ma vist magan ka elutoas, et ainult vaadata salvestamisest asju järgi :D
  Lapsed muidugi vallutavad vist ennem teleri ja võidab see kel on pult (meil on neid 2 tk )

 • Reply Krista 28. mai 2018 at 09:17

  No, et sa ainult üksi ei peaks inisema… :), ma lasin ka endale ostukeskuses ilusal noormehel Elisa paketist rääkida. Minu esimene protest oli samamoodi, et aga ma ei näe ju siis TLC-d :) (vahet pole, et pole seda eriti aega vaadatagi…). Teisena ei meeldinud mulle hunnik lastekanaleid, mis igaljuhul tasuta kaasa tulid, sest mulle ei meeldi, kui lapsed need nõmedad 24×7 multikakanalid avastavad. Mulle täiesti piisab ETV2 õhtustest multikatest ja teiste Eesti kanalite multadest, mida nad järele saavad vaadata. Pealegi kogu pakett ei tulnud isegi mitte odavam, jah neti kiirus oli suurem üles ja alla, aga ma ka ei ole tundnud, et praegu aeglane oleks (mul muidugi mees ei taha mingeid mänge ka mängida :P ).

 • Reply sirle 27. mai 2018 at 17:08

  mul abikaasa on arendaja ja võiks su blogiga ise tegeleda ;)

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 17:13

   Arvad või? No las ta kirjutab mulle.

 • Reply . 27. mai 2018 at 16:57

  Seda tuleb lugeda kuu uurija mehe häälega rist ja viletsus :d…tlc-s oli aint koristussaade ja big fat fabolous life ok. Ja mõnda neist ka näinud.

 • Reply Kati 27. mai 2018 at 15:34

  No kui see natuke lohutab siis ma võin oma TLC d jagada :-)
  Kuna mulle väga meeldib lugeda siis ma nii ootan sinu raamatut.
  Nb. Nii et paluks midagi 50halli varjundi stiilis mahlakat ;) ;) ;)

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 15:59

   No raamat tuleb minu elust, seega 50 varjundi stiili mul oleks raske tekitada :D

 • Reply Gellu 27. mai 2018 at 15:26

  Mul samuti kaob aeg lihtsalt kuhugi.Tunnen,et midagi tehtud ei saa ja tuju null.Lähevad need kiired ajad mööda siis jälle aega kulgeda tasapisi.

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 15:58

   Eks ta nii ole jah :D

 • Reply Lily 27. mai 2018 at 15:23

  Toetuseks võin öelda, et mul oli eile see päev, kus apsull iga asi ajas närvi ja ei saand enne tänast hommikut pahurusest üle. Õnneks ei pidanud keegi selle all kannatama (vihkan teiste peale viha valamist), sest olin üksi kodus. Muidu oleks veel halvem, et veel teised ka kannatama pidid minu pärast.

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 15:59

   Ma õnneks nagu olin täitsa normaalne inimene, lihtsalt mölisesin Kardoga (ja IT vennaga)

 • Reply Mariliis 27. mai 2018 at 14:32

  Ahh, mis sa halad. Sa mu matemaatika eksami FAIL’i lugesid?
  Krt, ma peaks nööri otsima präägast! :D :D
  Also, täiega ootan teie saadet :)

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 16:00

   Aga mis sellest matemaatika eksamist oleneb üldse :D?

 • Reply Kuld 27. mai 2018 at 14:30

  Oh kui hästi ms tean mids te tunnete, oh kui hästi… Ainult et nende toimetuste vahel kus keegi mult koguseg midagi ootab pean ma ka veel asju pakkima ja kolima. Ja isegi ei saa otse uude koju kolida vaid vahepeal peab remondi tõttu vanemate juures viibima.

 • Reply Eva 27. mai 2018 at 14:27

  Appi, ma mõrvaks inimese, kes telia elisa vastu vahetab! TULERIIDALE!

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 16:00

   :D

 • Reply Eevi Kihul 27. mai 2018 at 14:00

  Miks sul vaja et kõik “kaasa räägiksid”? Et end popi ja huvitavana tunda või miks nagu?

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 16:00

   Jah, ma muidu tunnen ennast ebapopina :(

   Ps! Tänks kaasa rääkimast :D

 • Reply A. 27. mai 2018 at 13:50

  Hea, et mul telekat pole, kohe vähem asju, mis kõik võiks närvi ajada :D
  Aga Mallu, kes palju teeb, see palju jõuab ;) Raamatut kirjutad oma blogielust?

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 16:02

   raamat blogielust jaa

   • Reply Vaike 28. mai 2018 at 09:10

    Tahtsin ka öelda, et mul ei ole isegi telekat. Viimati oli see jurakas, kineskoop või misasi see ongi, 12-s klassis ostsin igatahes. :D Andsin naabripoisile mängude mängimiseks, kui avastasin, et pole seda kaks aastat lahtigi teinud. :D

 • Reply A. 27. mai 2018 at 13:37

  Mis selle autokooliga siis nii väga on :D Kui sõidutunnid läbi, läheb edasi juba kiiremini. Palju sul neid sõite siis veel jäänud on? Ok, ARKi eksamiaja järjekorrad olla vist ka üsna pikad. Aga siis ongi aega selle õppimisega veel.. et miks sellega üldse siis niiväga pead valutada? Sügiseks saad oma sõidutunnid ikka täis tiksutud, olgu või üks sõit nädalas. Teooria õppimiseks vabastad omale ühe terve päeva ja ongi korras.

 • Reply Jane 27. mai 2018 at 13:24

  Sa suutsid selle teksti samuti niimoodi serveerida, et naera pooleks ? Pea vastu! Mina ei suudaks sellise pingega toime tulla. Respekt sellistele, kes suudavad.

 • Reply Liisu 27. mai 2018 at 13:21

  Sul nii palju teha et mul jooksutas juba lugedes juhtme kokku:) Autokool muidu ongi raske. Teen ise b kat. lube ja muidu sõit juba läheb…aga ringidel sõites nagu mõistus kaob…siis ma lähen nii närvi…

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 16:02

   Mul sõiduga kõik mega ok, aga teooria :D

 • Reply S. 27. mai 2018 at 13:18

  Oi mind ajavad närvi need, kes tulevad mulle väitma, et oh kui tore elu mul on, olen kodus lapsega, tööl käima ei pea. Jajah, ei pea tõesti. Minu kodune tööpäev algab hommikul kell kaheksa lapse ärkamisega ja lõpeb õhtul kell 10-11 kui laps magab ja mul toimetused tehtud. Ja minu töö on iga päev, puhkepäevi ei ole. Ma tahaks sellistele lihtsalt vastu hambaid virutada :D

 • Reply M 27. mai 2018 at 12:53

  Elisa puhul on seee üle-õhu värk, slp ei saagi pooli asju, nagu ma aru sain ?.
  Ma olin ka väga šokeeritud, kui pidin telia selle läägava saasta vastu vahetama :( :(
  Ja see järelevaatamine on ka nii nagu on, pooli asju ei saagi isegi mitte tagasi lerida, kuna jookseb kokku lihtsalt. Ja kui on mingi 4+seadet wifisse ühendatud, siis võid und näha sellest, et mõnda filmi ilma läägamata vaadata saad

 • Reply Katri 27. mai 2018 at 12:42

  Oi, mind ajab ka praegu närvi kõik. Rase, kogu aeg tööl, kõik vabad päevad on sõidutunditeks, et oleks ikka täitsa valmis ARKi sõidueksamiks. Õnneks 3nädala pärast puhkus ja siis kohe dekreet. #kannatanäramaloodan

 • Reply Karro 27. mai 2018 at 12:26

  Oiii. Mina ka olen täna nii närvis? kõik asjad ajavad sita keema. Beebi on hommikust peale inisenud ja kui ma lõpuks alla andsin ja ütlesin, et panen endale mingid raskused külge ja uputan end jõkke ära siis oli vaikus majas. Ja nagu niksti 1 hammas suus ?pls somebody help meee.

 • Reply Marta 27. mai 2018 at 12:21

  Mulle väga just sellised postitused meeldivad :) + ma olen vist üks vähestest imelikest, kes naudib ka reklaampostitusi ja kellele ei meeldi, et seal * või muu märge oleks :) automaatselt kohe ei taha avada… tärniga postitus ikkagi.

  IT-vendadest… sama seis. Mul ongi tunne, et nad teevad asju igavesti…

 • Reply Eke 27. mai 2018 at 12:13

  See nüüd kõlab nagu totaalne hipijura, aga mina olen avastanud, et mind tõesti mõjutab täiskuu :D Tõmbasin umbes aasta tagasi ühe appi Phases of the Moon ja nüüd kui mul tuju paha või rahutus või unetus, siis ma piilun sinna ja peaaegu alati avastan – haa täiskuu. Täna nt on kuu 95%, ehk siis juba täiega mõjub. See teadmine kuidagi rahustab mind – asi pole minus, asi on kuus :D Teine aeg on muidugi PMS. Seda vaatan appist Clue :D Ja nii ma elan, et nendel aegadel suuri otsuseid ei tee ja püüan rohkem end kõrvalt vaadata ja oma tujusid mitte liiga tõsiselt võtta. On mis on, varsti on parem.

 • Reply Anna 27. mai 2018 at 12:13

  Muretse nüüd hoopis selle pärast, et Jaan Tätte kohtusse kaebab tema laulusõnade viitamata kasutamise eest pealkirjas!!! ?

 • Reply Deini 27. mai 2018 at 12:07

  Mina oleks juba ammu otsad andnud, sinu elutempo juures. ??
  Mul on juba raskusi kahe lapse ja kodu korras hoidmisega, millest me siis räägime. Ma lõpetan raudselt kohe vingumise.
  Aga mina ei kujutaks oma elu ilma teliata enam ettegi, nii, et saan sinust aru. ?

 • Reply d. 27. mai 2018 at 12:05

  Fb-s on grupp “Ilutegijate kontaktid ja pakkumised klientidele”. Liitu ja kirjuta seal, võid leida tänaseks küüntesse aja :)

 • Reply Ma 27. mai 2018 at 11:59

  Keegi võiks mulle odavalt või tasuta ühe või sada rasedakleiti anda.
  #random

 • Reply P 27. mai 2018 at 11:55

  Oeh jah! Mis ma oskan soovitada-
  1. Vaheta IT meest. Pöördu mingi suurema firma poole,kes sellist teenust pakub.Neile maksad vast rohkem,aga asjad saavad kiiresti tehtud ja ei pea koguaeg paluma.
  2. Ei tea Eesti lubadesüsteemist küll palju,nii et ei tea kaua see aega võtab,aga mina lükkaks selle edasi. Sa oled ju alati öelnud,et ega sul tegelt lube VAJA pole,milleks siis ennast pooleks rabeleda? Selle perekooli vingumise jõuavad vast ära kannatada. (Inglismaal on lubade tegemine lihtne-tee teooria- ja sõidutest ja olemas. Isegi kindlalt sõidutundidearvu pole tarvis,võta neid kas kaks või sada)
  3. Kui internetipakkujat ei taha uuesti vahetada,siis osta endale nö striimimisebox. Saad vaadata filme,seriaale ja kanaleid! (Kodi box nt mxq on mul).
  Pea vastu ja ära häbene abi küsida,kui raske on.

 • Reply H 27. mai 2018 at 11:47

  Meie olime Starmani kliendid ning kolimisega soovisime ka jätkata ja just siis läksid nad ka Elisaks üle. Siis oli ka, oi nii tore pakett, üle ōhu jne.
  Hakkas teine tööle, sama jama, ei ühtki head kanalit (lemmikud mulgi ikka TLC, ID extra, video laenutus) – kõik ära võetud, kanaleid samuti no 24-25 vist ja siis kiitsid et aga Netflix on kaa.
  Endine filmikombo koos oma 70 kanali, filmilaenutuse ja 4 tasuta filmiga kuus 29,99€ asendus mul siis 26,99€ pluss Netflix 7,99€
  Tehnik käis meil, siis ütles, et üle õhu paketile arendatakse seda filmilaenutust ka ikka juurde.. no ootan ja loodan siis.

 • Reply Piret 27. mai 2018 at 11:31

  Mul sõbranna just lõpetas kurtmise, et iga asi ajab närvi ?
  Mis toimps naised ?
  Mul ka Elisa (end. Starman) ja mul mingi….36 kanalit ? ja nende hulgas ka TLC aga mu mees ei vaata seda ja nii ta ei teagi kuidas mind pesta ??
  Ära muretse Mallukas, homme sinine esmaspäev ?

  • Reply Mariliis 27. mai 2018 at 14:39

   (naerab @ …nii ta ei teagi, kuidas mind pesta) :D :D :D

 • Reply Marilin 27. mai 2018 at 11:31

  Oh kallike, vingume koos.
  Mul küll nii palju kiireid asju pole aga laps on haige ja rase ja sitt olla ning mees ka magab, sest tema ei kuule kui mul abi vaja on, sest tema räägib läbi une…. Nagu tahaks kõigile jalaga näkku anda ja kivi alla surema minna.

 • Reply Haldjapiiga 27. mai 2018 at 11:23

  Telial on internetis olemas minu tv, mida mu teada saab eraldi osta. Et vaatad arvutis kogu jama ära, mobiilis mul näitab, et tlc on olemas ja 31 päeva saab tasuta proovida.

  St, mul on telekas viasat aga ma tegelt ei tea mis internet meil on, seda minu tvd plekime eraldi. Uuri ehk saad arvutissegi

 • Reply Raili 27. mai 2018 at 11:17

  No tundub,et selle it- ga on sul jamasi..lugesin blogi comme ja lõpus miskipärast paremal pool telos kõik sõnad üksteise otsas,nagu post..mis mõttes.Arvastn et telo on kuumaga lolliks läind ,proovisin uuesti ja ikka sama – lõpp kisub greeni..
  Ma ei tea mida sa selle teadmisega peale hakkad aga no nii on…

  • Reply Merily 27. mai 2018 at 11:53

   Mul sama jama kui telefonist kommentaare loen.

  • Reply A 27. mai 2018 at 15:26

   See pigrm ikka su telefoni viga. Kontrollisin 2 telefoniga ja kõik korras.

   • Reply :) 27. mai 2018 at 22:17

    See sõnad üksteise otsas tekib siis moblavaatesse, kui ühe kommentaari all on palju vastuseid. Iga järgmine vastus nihkub natuke paremale ja lõpuks on nii kokku surutud, et sõnad üksteise all.

 • Reply K. 27. mai 2018 at 11:17

  Mind ajavad ka viimasel ajal kõik asjad närvi.
  Alustuseks see, et meil on käsil suuremat sorti remont, mul on kodus lapse tuba ja wc ja siis ülejäänud on nagu üks hiilgama suur saal ?
  Ja see remont ei arene enam mitte kuskile, sest me ei suuda midagi otsustada.
  Lisaks kuulen ma viimasel ajal ka seda juttu, kuidas ma ju nagunii kodus olen, miks ma siis ei jõua päevas miljon erinevat tegevust teha.
  Siis tahaks vihma ka, meil pole reaalselt kuu aega vihma sadanud, selline tunne nagu kõrbes elaks ?

 • Reply Pille 27. mai 2018 at 11:12

  Kui minul selline kiire on olnud, siis vanasti hakkasid samuti närvid valutama. Aga õppisin end rahustama. Kes olen mina, et minu pärast maakera seisma jääb või inimeste saatus minu pärast muutub? Kui ma ka mitte midagi ei tee ja jätan kõik pooleli, mul
  on savi, ei juhtu tegelt midagi. Olen endine ja mu lähedased ja üldse kõik on endine. Minu tegematajätmiste pärast keegi ei haigestu ega sure. Vot sellise mõtlemise peale läheb “kiire” ära ja saan rahulikult oma tegemistega õigeks ajaks valmis. ?

 • Reply Lisbet 27. mai 2018 at 11:10

  Rasedus! :D

 • Reply Evelin 27. mai 2018 at 11:06

  Ehteestlaslikult läks mul tuju su postituse peale hoobilt heaks, sest noh, kellelgi on veel sitt tuju:D Paras noh!:D

  Tegelikult olin mina eile nii mega närvis, et peas vasardas juba pidevalt ainult üks mõte: mul on kodus õhupüss, mul on kodus õhupüss, mul on…
  Nagu sa tead, olen ma haiglas ja juba nädal aega on mul siin üks palatikaaslane, kes ainult hädaldab ja vingub (tal on juba selline vinguv hääletoon), päeval niikiunii, aga vahel laseb ka öösel kella ja siis kui hooldaja tuleb, hakkab kõva häälega halama. Ma saan ju aru, et haigus pole mõnus asi ja kuskilt vahel ikka valutab või on ebamugav, aga no see hädaldamine on ikka tase omaette. Ta sööb ka päevad otsa, ükskord ärkasin hommikul kell viis selle peale, et ta õgis krõpsu ja krabistas selle faking pakiga:D
  Igal juhul on ta nii häiriv, et ma polnud juba nädal aega öösiti normaalselt magada saanud (ega päeval ka magada ei saa, sest vastupidiselt levinud arvamusele, ei ole haiglas mingit rahu ja vaikust, keegi kogu aeg käib ja kolistab kusagil). Eile hommikul olin nii kurnatud, et tahtsin juba kõiki valimatult roppude sõnadega sõimama hakata. Kurat, kui närvi mind ajavad inimesed, kes ei oska ega taha teistega arvestada.
  Eile õhtul lõpuks otsustasin, et kui ma ei taha siit haiglast mõrvasüüdistusega otse arestimajja minna, siis pean võtma unerohtu. Magasin nagu kott ja täna enam üski asi närvi ei aja. Kõigest selline tunne on, nagu oleks mingeid aineid teinud (mitte et ma teaks, mis tunne see on:D).

  Mina ütleks, et kui vahel harva närvi minna, siis ikka korralikult ja et oleks draama nagu Ladina- Ameerika seebikas;)

  • Reply krissu 27. mai 2018 at 11:23

   Haaa, ma läksin haiglas valveõe juurde kell 3 ja küsisin unerohtu, muidu lämmatan naabri padjaga ära :D Päeval magas aga öösel kisas, et peame põgenema. Õde lohutas, et unerohi enam niikuinii ei mõju ja varsti äratus ja viis mu teise , tühja, palatisse magama.

   • Reply Evelin 27. mai 2018 at 11:30

    Ma hakkasin pärast mõtlema, et tegelikult oleksin äkki pidanud hoopis sellele palatikaaslasele unerohtu küsima. Ikka mitu tabletti kohe. Siis peaks olema vaikus ja rahu nii ööl kui päeval:P

    Praegu neil kahjuks pole mulle muud palatit pakkuda, nii et ainuke lohutus on ikkagi see, et mul on kodus õhupüss:D

 • Reply MP 27. mai 2018 at 11:02

  Paljud kurdavad, et reklaamid tulevad ette koguaeg su blogi lugedes, aga mul ei ole ega tule ühtegi reklaami ette, mul adblock ka peal, seega inimesed, pange adblock peale, siis saate rahu. :D

  Vahest peabki ja võibki viriseda. Kõigil ma arvan, et esineb seda. Seega, lase käia, virise ja vingu ja jonni nii kuis jaksad. Siis on jälle hea olla. :)

 • Reply Eliise 27. mai 2018 at 10:59

  Saad e-isteenindusest osta juurde ainullt tlc kanali. Mul kanalite pakett S ja internet L ja ostsin omale lihtsalt ID kanali juurde..

  • Reply N33 27. mai 2018 at 16:24

   Ei saa midagi juurde osta, sest tegemist ÜLE ÕHU Elisa Elamusega. Kõik need juurde ostmised ja laenutused on KAABLIGA ühenduse puhul. Kui mind ei usu, loe Elisa kodulehelt, sel kõik kenasti kirjas.

 • Reply Siky 27. mai 2018 at 10:57

  Isegi Su hala on mõnus lugeda (ühe teise M blogi ma seepärast enam ei loe, muudkui ving).
  Sul on tõesti praegu vist liiga palju kohustusi kaelas. Muidu teeks naksti ära, aga teadmine, et kiiiiiire, ajab mul ka bloki peale. Ja raamatut kirjutama, saadet tegema, blogi pidama ma mõistagi ei pea.
  See Elisa….ohhh…tegin ka selle vea ja võtsin mobiilside operaatoriks. Suur viga oli! Võtan hoogu, et vahetada. Tean, et teil Tv seoses, aga ….tean :)
  Pikk mula ja jõudnud pole kuhugi. Pikk pai Sulle ja üks asi korraga. Kõige tähtsam on kõhutita, seega hoia end ja ära üle pinguta.

  • Reply Siky 27. mai 2018 at 10:59

   Oih, jutt oli Teliast. Vabandust! :)

 • Reply M 27. mai 2018 at 10:56

  Ära muretse, ma olen ka rööprähkleja ?
  2 last, 0,5 koormusega töö(kodus), 1-2x nädalas kontoris..
  vahel tahaks kõik kukele saata ja 2 päeva kuskil spaas konutada, üksinda ?

 • Reply katrin 27. mai 2018 at 10:53

  Sinu mehe kaitseks: Telia nett on tõesti halvem võrreldes Elisaga :D TLC kaotamisele õigustust ei ole muidugi. häbitu tegu.
  see koduse ema jutt on suht tüütu teistelt inimestelt kui seda tõsiselt mõeldakse. nagu lapsed ei vajaks tähelepanu, söök tegemist, kodu koristamist, mingid enda asjatoimetused ka takkaotsa. :D kodune elu tihtipeale aktiivsem kui 8-17 tööl käiva inimese oma.

  • Reply :) 27. mai 2018 at 22:22

   Elan Tallinna kesklinnas ja Elisa netipulk ei toiminud, reaalselt, aja mööda korterit taga, kus vähegi oleks levi. Telia on enam-vähem :D

 • Reply Kaisa 27. mai 2018 at 10:51

  Hei!

  Millise programmiga või leheküljega vms asjaga sa enda pilte töötled?

  Ootan väga sinu saadet ja raamatut!!!

  Minu meelest tore, kui on nii mitmekülgne elu ja ei ole nii üksluine. Aga küll sa järje peale saad.

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:52

   Pilte töötan Lightroom programmiga :)

 • Reply Liisa 27. mai 2018 at 10:51

  Ma igatsen seda kiirust ja kui midagi teha ei jõua! Jah, lugesid õieti. Me lapsega oleme täpselt kuu ja 5äeva istunud haigla palatis. Ma 3x selle aja sees kodus käinud. Aga seal vaid pesu/riiete vahetus/Tartu sõit. Tema aga on kòik see aeg pidanud voodis lebama. Ta teeb seda isegi hea meelega, kuigi enne oli väga suur aktivist. Praeguseks on see aeg käes kus peaks ta palju kõndima et jalalihaseid treenida. Alustasime kõndimisega eile ja issand, ma nagu mega õnnelik et minu toel kõnnib aga ma tahan ju kõike kohe ja praegu! Tahame ju koju. Ja mind ajab ka kõik nii närvi, kuigi toimetused mida arstid temaga teevad on ju vaid selleks et koju pääseksime. Raske on vaadata et iga päev kiustakse mu last. Näen iga päev teda nutmas seat ta ei taha ju süsti.. Mina pean kõrval olema ja seletama et küll kõik korda saab ja lähme juba varsti koju. Üle kuu talle seda rääkinud, ta raudselt ei usugi mind enam. Eilsest saime õues hakata käima, tunnike tiksume õues kui laps ütleb: Emme, lähme tagasi sinna haigla koju. Nutt tuleb kurku… Oeh, sain ka halatud :D hakkas kergem kh vist . Loodan et jaanipäevaks ikka koju saame, silmnähtavalt on asjad paremuse poole minema hakanud.. Oeh. Tahan päikest, kodu ja sõpradega nautida suve. Lapsel oleks nii palju tegevust :)

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:53

   No nüüd tundub minu hala ikka eriti lamp, sest vähemalt on mul lastega kõik korras. Nii abitu tunne on, kui lapsel on midagi viga ja sina ei saa aidata – ei taha mõeldagi, et ma lastega veel haiglas olema peaks :( Jõudu teile ja loodan, et saate varsti koju!

  • Reply Hõbe 27. mai 2018 at 11:25

   Ma tunnen sama – oleme juba kuu aega lapsega haiglas. Tema on haiglas veetnud kogu oma elu – terve kuu. Teisipäeval saabki kuu aega vanaks ja sellest tuleb küll kõigi aegade kõige masendavam minisünnipäev. Isegi kui ma jaksaks seda mingi koogikesega tähistada, siis lahmaks samal ajal nutta, nägu punane peas. Haiglarutiin tapab. Minu oma vähemalt ei saa ise aru, mis toimub, aga suurema lapse kõrval on vist veel hullem olla… Loodetavasti saate varsti koju!
   Me ei tea, millal me võiks koju saada. “Mõni nädal” on nüüdseks kestnud kuu aega ja vist kestab veel kuu :(
   Bussi alla veel hüppama ei hakka, aga täielik minnalaskmismasendus on küll kallal.

 • Reply Kuri!!! 27. mai 2018 at 10:50

  No eriti tigedaks ajavad need inimesed “Kuidas Sa saad nii väsinud olla, Sa ju kodune ema. Mida Sul ikka niiväga teha, Sa ju kodune”. TEGELT??? Kui lastega tegelemata jätad, oled halb ema. Kui tuba segamini, oled halb ema, sest lapsed si*a sees. Kui söögi valmis teed, oled halb ema, sest lapsed seal samas jonnivad. Kui süüa ei tee, jätad lapsed nälga. Kurat, elagu oma elu!!! Kodune ema ongi KÕIGE TEGUSAM! Mul ei ole lapsi, kuid ma olen kõrvalt näinud seda elu ja elanud koos sõbrannaga, kellel on 2 last. Ja see elu… Õudne! Hommikul lapsed lasteaeda. Tuled koju, hakkad koristama, teed süüa. Õhtul tood lapsed koju, pead nendega tegelema, sest muidu oled halb ema. Kui otsustad, et ei jõua täna, las mängivad. Siis selle mängimise käigus nad “mängivad Sinu koristamise koristatuks”. Siis on aeg pesema ja magama minna. Ilmselgelt ei hakka Sa seda korralagedust siis koristama. Hommikul ärgates viid lapsed lasteaeda, tagasi tulles koristad eelmise õhtuse korralageduse ära. Siis peaks poes ära käima. Ühel momendil tahad võtta selle “vabaduse”, et lihtsalt oled ja puhkad, võtad aega endale. Kuigi sada tegemist. “Pesu pesta, pesu kuivama panna, teise pesu võtta”. Lastega lihtsalt läheb rohkem riided. Ei saada neid ju mustade riietega lasteaeda. Väiksematel juhtub öösel vb mõni õnnetus, mis tähendab, et kogu voodipesu tuleb pessu visata. Siis tuleb sellega järgmisel päeval tegeleda. Ja siis õhtul avastad, et pole päeval mitte midagi söönud, aga ei jõua kaa enam, sest lapsed on vaja pesema ja magama panna. Ja kui lisada selle trangli vahele veel omad hobid (kui on aega üldse mõelda, et midagi sellist eksisteerib :) ). Siis… Tõesti, kodune ema ei saagi väsinud olla, sest kõik muu töö on väsitavam kui lapsed (arvestades siia juurde muretsemine nende tervise, tujude ja muude eluliste asjade üle )… No niii tigedaks ajab lihtsalt!!! Ja selle kõige keskel vahitakse Sind kui massimõrvarit, kui julged laste peale natukenegi häält tõsta. Selliste kuradi nõidade pärast jätavadki paljud lapsed saamata, sest tee mis Sa teed, ikka valesti! Ürita kuidas tahad, ikka valesti. Ja nende kuramuse vingujate elu on tõesti nii ideaalne :) Või siis nii per**es, et pole muud teha kui teiste elusid ära rikkuda….
  Huuuh, kohe väga palju kergem hakkas, aitäh! :) :D :D :D

  • Reply Kiivi 27. mai 2018 at 15:32

   Ma ütleks, et su sõbrannal on ikka eriline luksus, et viib lapsed lasteaeda ja siis on ise terve päeva kodus. Enamik vanemaid on sel ajal ikka tööl, kui lapsed lasteaias ja teevad samad asjad ära pärast tööpäeva lõppu. Ja jaksavad lastega ka tegeleda. Suhtumise küsimus.

 • Reply Anneli 27. mai 2018 at 10:40

  Kurjam, ma koguaeg mõtlen,et kommenteerin aga siis vaatan, et nii paljud juba kommenteerivad ja kõik nagu öeldud ja siis jääbki tegemata. Peab ikka tihemini sõna võtma. ? Niiet tühi koht Sa kindlasti pole. ?
  Ma tahaks ka lube enne lapse sündi saada aga mul tähtajani nõks üle kuu.?

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:42

   Aga kus maal sa oled oma autokooliga? Et kas on reaalne :D?

   • Reply Anneli 27. mai 2018 at 11:38

    Mul on juunis
    Ark sõidueksam, kui sellest läbi kukun siis küll ei jõua enam.? Kõige nõmedam,et tahaks ju võimalikult palju harjutada veel sõitu aga pole sõiduaegasid üldse või need vähesed ei klapi mu ajaga. -.-

   • Reply Maša 27. mai 2018 at 13:54

    Kuule, ära üldse muretse selle autokooliga. Ma venitasin seda asja kõva 6 aastat vist ? tegelikult on suvel üldse kõige sitem teha, sest kõik jooned on näha. Pole jooni, pole probleemi. Pargi/keera/reastu kuidas tahad. Sõbranna tegi arki eksami rämedas lumetormis (tema lükkas autokooli kenad 10 aastat edasi) ja sai esimese korraga läbi, sest midagi polnud näha ja seega millegi kallal polnud vinguda.
    Testide koha pealt pole küll muud soovitada, kui teha neid seal arki lehel ja nii, et okse kurgus. KUIGI sellistel keemishetkedel mõtlen mina, et kes sellest surma saab, kui ma selle autokooli nt punkt suve lõpus ei lõpeta? Ah? Kes sellest jala pealt kõngema hakkab? Seega tee asju omas tempos ja pärast, kui närv ära näritud, siis lükka julgelt mõned asjad hiljemaks. Keegi sellest õhku ei lenda, I promise.

    • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 16:01

     Noh, ma alustasin 10a tagasi :D Keegi õhku ei lenda küll, aga no kolme lapsega oleks vast endal ka mugavam autot omada. Või persse, PRAEGUGI oleks :D

 • Reply Mariliis 27. mai 2018 at 10:37

  A) ma lähen ka juba närvi.. otsi või ise su lehele uus arendaja. Ma saan aru, et reklaamid on vajalikud aga päris nii ka ei saa, et hakkan kommi kirjutama, tuleb mingi kaup24.ee vms… Last ta olla, aga ma tahan ka kommenteerida
  B) võtke nüüd rahulikult Telia tagasi, sel aastal investeerib Telia megalt kiiresse internetii ja isegi mina saan oma Nõmme taha otsa valguskaabli ja üli-mega kiire neti. Ilmselt saate teie ka. Ja videolaenutuse ja kõik muud kellad ja viled.
  C) vigisema peab, kes teeb see jõuab… ise samas seisus… tahaks halada, aga mul ei ole blogi…

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:39

   Arendaja pole reklaamidega seotud, see on juba mu reklaamifirma diil – tõmba adblock, ma ei näe oma lehel ühtegi!

   Aga sa võid siin vigiseda :D siis ma ei vigise üksi vähemalt :D

 • Reply Sigrid 27. mai 2018 at 10:36

  Mul oli ka TeliaTV, kuni ühel päeval saime hea pakkumise Elisast. Juba paari päeva pärast muudeti põhipaketi spordikanalid tasuliseks ja üleüldse oli kõik nii jama ja harjumatu, et lasime Telia tagasi panna. Telia ikka parim… :D

 • Reply Lillllll 27. mai 2018 at 10:35

  Elisa vastasest vihast saan täiega aru – kui keegi mult mu armsa Telia TV ära võtaks, siis ma ilmselt vihastaksin seaks! Külas olles olen natuke näppinud Elisa varianti ka, aga see tundub harjumatu ja hirmus. Lisaks – kui tunnen ennast halvasti, siis meeldib mulle TLC-d vaadata ja mõelda mõtteid stiilis “vähemalt ei ole mul tagatoas kolmesajakilost meest, kes pesemist ootab” ja “vähemalt ei saada ma oma kohutavalt kasvatamatut viieaastast spreipäevitusse, et teda ilutusvõistlusele saata” jne.

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:36

   Jah, ega ma ka hommikust õhtuni TLCd ei vaata, aga mulle meeldis see teadmine, et ma saan kui tahan :D

 • Reply Hõbe 27. mai 2018 at 10:33

  See on naljakas, et sina oled endast väljas Elisa telekapaketi pärast ja siis postituse lõpus enne kommentaare reklaamiks Elisa :D
  See muidugi pole naljakas, et sa endast väljas oled. Jube jama jah, kui telekat ei saa vaadata nii, nagu oled harjunud.
  Meil on ka Elisa elamus, aga meil oli enne Starman ja kaabliga, nii et ajamasina järelvaatamised ja laenutused kenasti alles, muutus ainult nimi (siiani, sülitan 3x üle vasaku õla).

  Vaat selle KIIREga… ma vanasti soovisin, et ma saaksin kõike, kohe ja korraga. Aga selle sooviga on sedasi, nagu tuli välja, et siis peadki ISE tegema kõike. Ja kohe. Ja korraga. Ja siis tulebki KIIRE. I feel ya.

  Aga KIIRE läheb mööda ja siis on aega sellel KIIREL ajal tehtu tulemusi nautida.

  Lase aga edasi! Tubli!

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:36

   Ma neid reklaame siia ise valida ei saa :D Aga jah, tuleb edasi elada ja küll ma sügisel puhkan :D

 • Reply N33 27. mai 2018 at 10:33

  Huhh, need kiired ja pöörased ajad söövad hinge seest. Ma töötasin viimased kaks aastat kohas, kus oligi ainult üks suur kiire, tähtajad, rahastused, aruanded, reklaam, kinnitused, järgmise poolaasta plaanid, kokkulepped…. Mul sõitis ikka katus lõpuks täiesti ära. Ärevusest ei saanud magada ka. Nüüd uus töö chill ja ma teadlikult ei võta endale lisakohustusi… Mul raseduse algus oli ka päris hull ja see õpetas puhkama. Sulle lohutuseks, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab… :)

 • Reply T. 27. mai 2018 at 10:29

  Kes on nii rumal ja tahab Teliat Elisa vastu vahetada :D Telias ju kõik igaks tujuks olemas :)

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:31

   vastus on KARDO :D

   • Reply Nimi:) 27. mai 2018 at 15:52

    Kas tagasi ei saa vahetada? Ma küll vahetaks. ?

    • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 15:59

     Kardol ju oma kiiret netti vaja :D

 • Reply KätaR 27. mai 2018 at 10:28

  Sa lõpus ise leidsid vastuse, miks inimesed ei ole enam nii aktiivsed kommenteerijad.. kõik vast naudivad ilusat ilma ja tahavad olla rohkem perega. Sind pole unustatud, võid kindel olla?. Ja veel.. sul oleks tõesti vaja time off-i või siis korralikku aja planeerimist?. Siis vb saaks kordamööda kõike teha. Ma ei kujuta ette, kuidas sa hakkama saad kõige selle saja asjaga + veel rase olles. Hull naine?. Aga jõudu ja jaksu, u can do it!?

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:30

   Rase olemisest – üldse pole raseda tunnet! Hakkasin juba täna mõtlema, et tahaks juba arstiaega et veenduda, et kas ma OLEN ikka rase v???

 • Reply Kats 27. mai 2018 at 10:27

  Liiga palju tegevusi ja mõtteid korraga võivad juhtme tõesti kokku ajada ja närvikava rivist välja lüüa :D Võta üks VABA päev ja ära mõtle neile asjadele :D Naudi suve, rasedust ja perega ajaveetmist :)
  Päikest?

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:29

   Me lähme tegelikult ju reedel juba nädalaks Maltale, ehk seal puhkan :D (aga juba ette olen pinges, et ma peaks siis ju valmis kirjutama 7 posti, mida siis avaldada reisi ajal :D)

 • Reply Liis 27. mai 2018 at 10:26

  Vingumine (autocorrect muutis selle sõnaks hingamine mis sobib ka väga hästi teemasse) on alati vajalik.
  Minu soovitus on mingi kõige perega laadal v mis iganes see on ära, hiljem saad äkki lapsed vanavanematele viia, et ise siis kas raamatut kirjutada või teooriateste lahendada või hoopis youtubest midagi kasulikku vaadata, nt kuidas 300kg tädisid pesta. :)

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:31

   Me vist lähme jah ja vaatame, mis elu toob. Õhtul Kardo paneb ise lapsed magama, siis kirjutan veel 30 000 TM :D

 • Reply Ty 27. mai 2018 at 10:23

  Loen ja elan kaasa – kommenteerida pole jõudnud! Sorry ? olen edaspidi tublim ???

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:24

   Just nii neid ustavaid kommentaatoreid saadaksegi – ähvardusega :D

 • Reply Liisi 27. mai 2018 at 10:18

  Tellige juurde siis tlc ja videolaenutus ja salvestamine vms sa tahad. Koik mis telial on ka elisal olemas. Mul vähemalt kyll on

  • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:19

   Kuna meil on läbi õhu, siis ei saa juurde midagi tellida.

   • Reply K.d 27. mai 2018 at 10:23

    Kanaleid saad ikka juurde- isegi TLC, ausalt! :)

    • Reply Mallukas 27. mai 2018 at 10:24

     No öeldi et ei saaaa

     • Anna 27. mai 2018 at 10:39

      Aga kas sa Elamust Klassiku vastu ei taha vahetada? Seal küll neid järelvaatamisi ja salvestamisi ei ole aga vähemalt saab valida palju kanaled on(18, 27, 35). Kõige suurema paketi sees on TLC ka olemas.

     • Mallukas 27. mai 2018 at 10:40

      Ma tegelt vaatan nii vähe telksi tegelt, et lamp oleks miljonit kanalit omada :D