LAPSED

tegime ära

5. juuni 2018

Enne suur hala ja siis teod – läksime täna hommikusööki välja sööma. Ütleme nii, et saime hakkama küll, mitte et ma ennegi arvanud poleks, et ei saaks. Lihtsalt tuli jooksvalt Lendele erinevat kraami ette visata + lõpuminutid päästis Peppa mults. Ei mingit kisa, null! Iga kord kui maha ronida tahtis, andsime uue asja kätte.  Mariga oli lihtsam, ta tahtis “sendimängu” mängida. Saimegi igatahes söödud ja pärast läksime Marile käekotti ostma, tal ju oli vaja oma raha kuskile panna.

Loeb, loomulikult.

mäng, kus asju topitakse millegi sisse

Mari ja ta uus käekott.

Loe ka neid postitusi!

26 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K.H 7. juuni 2018 at 12:43

  Võib-olla üsna rumal küsimus aga mis on sendimäng? Saan mingai oma 28 eluaasta juures 3 last ette näidata ja väljas söömas käimised on ütleme et põnevad, ettearvamatud ja üllatavad. Suvel ootab ees 3 nädalat reisi üle ookeani ja kõik nipid, mis laste ohjamiseks reisil kasulikud on võtaksin vastu. Sellest postitusest jäigi silma just sendimäng. Kuulen sellisest asjast esmakordselt.

  Teine väike tähelepanek. Ma ei tea, kas Lende hoiab teil juba pliiatsit või satub see tal iga kord erinevalt kätte aga ühe pildi peal on näha, et ta toetab kriiti neljandale sõrmele. Minu praegu 3 aastasel plikal oli ka komme neljandale sõrmele pliiatsit toetada. See võib olla sellest, et ta tunneb, et ta ei jaksa muidu pliiatsi tera piisavalt kõvasti vastu paberit suruda ja jooned ei tule nii tugevad kui ta tahaks. Parem oleks tema pliiatsihoidu pisut kohendada (kolmandale sõrmele toetuma panna pliiats) siis on tal tulevikus lihtsam kirjutada ja mida varem selle hoiu õigeks saab seda lihtsam kõigile. 🙂

  Tubli väike perekond olete! Imetlen teid!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuni 2018 at 12:46

   Sendimäng on jooksvalt välja mõeldud mäng, kus ma lihtsalt joonistan paberile ringid ja lapsed laovad sente sinna ringidesse 😀

   Pliiatsist, ma hoian siiamaani nii 😀

 • Avatar
  Vasta Jaanika 7. juuni 2018 at 06:22

  No Lendel on küll sellise pai lapse nägu pildil, kes kunagi ei karju ja ei roni:-D Mul väiksem 1,5 aastane ja ka suht püsimatu. Üldiselt välja minnes arvestan kõige hullema käitumisega, aga lõpp tulemusena enamasti üllatun, suudab olla natuke aega paigal küll kui tahab;-)

 • Avatar
  Vasta K 6. juuni 2018 at 15:51

  Lende on nii nunnu!
  Ta nagu noor vanainimene loeb oma raamatut : “What are these silly sheeps up to?”

 • Avatar
  Vasta KRO 6. juuni 2018 at 07:15

  Mul 2 last. Värske 4 aastane ja Lende vanune. Vanema lapsega läheks vabalt igale poole ja mõistliku aja istub ta isegi paigal. Nooremaga on küll tants ja tagaajamine. Mina arvan küll, et see on ealine iseärasus. Saab tema ka vanemaks, istume kõik viisakalt restoranis. Seni ei lähe sinna. Või kui lähme siis sellisesse kohta kus on mängunurk. Tublid!

 • Avatar
  Vasta Mingimann 5. juuni 2018 at 20:45

  Olen 40+, edukas erialaspetsialist, Perekooli lugeja juba kümmekond aastat ja kahe lapse ema. Ja tahan Sulle öelda, et ma siiralt imetlen Sind! Sinu tegusat meelt, mõnusat pohhuismi, ausust rääkida asjadest nii nagu elu on, huumorimeelt ja kõige rohkem Sinu tegutsemist koos lastega! Vaatasin saadet ja soovisin, et omaksin kübemekesegi seda lahedat saagumissaab suhtumist nagu Teil Kardoga! Olge sama siirad ja armastavad edasi ja palun ärge laske häirida end kägude viginast! Ja aitäh toredate hetkede eest, mida Sinu blogi ja saade pakub!

  • Avatar
   Vasta Ruth 5. juuni 2018 at 22:00

   Mul täpselt sama kommentaar. Olen 40 ja oman kolme last, väga hästi mäletan, kui keeruline oli vahel hoolimata nende armsusest. Mulle nii väga meeldib, et sa näitad asju nii nagu need päriselt on ja seda alati läbi mõnusa huumoriprisma. Nii et jätka, palun, samas vaimus!

  • Avatar
   Vasta Saara 7. juuni 2018 at 18:33

   Ma olen 29 ja unistan samuti pohhuismist. Äkki siis, kui suureks saan…

 • Avatar
  Vasta Kats 5. juuni 2018 at 20:16

  Vahva Kanal2 saade teist!
  Ma kunagi ei tea, kuidas mu 2 last valjaspool kodu kaituvad. Aga noh, elame edasi.

 • Avatar
  Vasta Evelin 5. juuni 2018 at 19:46

  Ma kunagi hoidsin 3 nädalat oma õelapsi, kui ta ise mehega Indoneesias puhkas. Lapsed olid 2, 4 ja 6. Ilmselt siis ülitšillid lapsed, sest päris tihti trippisin nendega ringi, käisime poes ja väljas söömas. Kuna ma tegin samal ajal ka mingeid tööasju, siis sai neid ka mõnele koosolekule kaasa veetud ja keegi kurja näoga ei vaadanud. Ilmselt ma oleks pikalt saatnud, kui keegi kusagil inisema oleks hakanud. Muidu olid nad ikka üsna aktiivsed lapsed, aga sai ka ikka ette mõeldud ja neile tegevusi pakutud, kui oli vaja, et nad vahepeal natuke vait olekisd. Kodus pidin oma valge vaiba küll kohe kokku rullima ja ära panema, sest elasin üürikas ja juba paari päevaga oli seal guašši ja šokolaadi peal. Samas vaatan oma teise õe lapsi ja need on täielikud põrgulised, eriti vanem. Nendega ilmselt nii lihtne ei oleks, sest vanem plika, kes on hetkel 7, võib hüsteeriasse sattuda ka sellest, et tal on sokk kortsus:D Lihtsalt on selline kõva temperament ja iseloom, kusjuures mu õde ja tema mees on täielikud mustervanemad, super kannatlikud, seletavad ja juhendavad, loevad ise vastavat kirjandust ja katsetavad erinevaid kasvatusnippe. Nii et pole see midagi nii, et kui laps ei oska käituda või paigal olla, siis on kindlasti vanemad laisad. Ikka igal lapsel on oma temperament ja iseloom ja mõnda ongi väga raske ohjeldada või temaga mõistlikult rääkida.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. juuni 2018 at 20:19

   Lisaks veel see, et lapsed käituvad enda vanemate ja teistega 100% erinevalt 😀

   • Avatar
    Vasta Evelin 5. juuni 2018 at 21:46

    Seda ka kindlasti. Aga nemad ongi selle paljukirutud “vabakasvatuse” lapsed, vanemad mõlemad sellised boheemlaslikud kunstiinimesed ja minu meelest nad on kõik titest peale üsna tšillid olnud, ka vanematega. Mõnel lihtsalt joppab selliste lastega:D

  • Avatar
   Vasta Kätuke 6. juuni 2018 at 08:40

   Hüsteeriasse minek kortsus soki pärast… Kindel et autismi spektri häirega pole? Tütarlastes diagnoositakse seda palju harvem, sest nad oskavad sotsiaalseid oskusi kopeerida ja selle taha peita, kuid pisikeste asjade pärast endast väljaminek (nt ema tuli 5min hiljem koju, saiakese peal pole iga äär kattega kaetud nagu tavaliselt jne, kõik tavapärasest rutiinist nihked) võib sellele viidata küll. Soovin palju edu Sulle ja Sinu õe perele! 🙂

   • Avatar
    Vasta A. 6. juuni 2018 at 21:29

    Kindlasti ei saa ainult taolise tunnuse põhjal mingit sellist diagnoosi panna. Ma ütleks, et sel juhul on kõik inimesed mingis vanuses autistid või autistlike häiretega, kes rohkem, kes vähem. Väga paljudel lastel esineb “katkise küpsise sündroom” (või vähemalt on mingi periood, kui see esineb).

 • Avatar
  Vasta Kirsika 5. juuni 2018 at 17:21

  Kust Mari jumpsuit pärit?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. juuni 2018 at 20:18

   Paavli kaltsukas 😀

 • Avatar
  Vasta Pihel 5. juuni 2018 at 15:08

  Nii tublid, kogu kamp 🙂 Kas lapsed midagi sõid ka? Teine väljakutse väljas söömisel on alati see, et lapsed lõpuks ei söö midagi, mis neile tellitud, ja lihtsam/odavam on piirduda lihtsalt jäätisega.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. juuni 2018 at 15:28

   Lende sõi kõike, Mari peekonit ja saia ?

 • Avatar
  Vasta Katre 5. juuni 2018 at 15:08

  P.S.. medali siis.

 • Avatar
  Vasta Katre 5. juuni 2018 at 15:07

  No vat..ma panen ka teele 😀

 • Avatar
  Vasta Merilin 5. juuni 2018 at 14:56

  Well done!!!

 • Avatar
  Vasta Flamingo 5. juuni 2018 at 14:45

  Millal võib oodata järjejutu “Mang & advokaadid” järgmist osa? 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. juuni 2018 at 15:29

   Uuel nädalal ehk :&

 • Avatar
  Vasta Kaija 5. juuni 2018 at 14:37

  Tublid!!! Äkki nüüd õnnestub natukenegi nautida söömaaegu.

 • Avatar
  Vasta Kadi 5. juuni 2018 at 14:31

  Sendimäng tundub väga huvitav. ? Mäletan, et lapsena sai ise ka vanaema juures vene kopikatega mängitud. Meeldis täiega. Poemäng oli veel eriti vinge. Põhiline oli pood tühjaks osta ja raha kõik laiaks lüüa, siis algas mäng uuesti. Ja niimoodi korduvalt.. kuni keegi ütles, et enam ei viitsi. ?

 • Avatar
  Vasta Ma 5. juuni 2018 at 13:33

  Su medal jõuab kell 16.00. ?