0
Beebiootus LAPSED Lasteasjad

mida on beebile tarvis?

9. juuni 2018

Britt kirjutas mingi aeg naljaka postituse teemal, kuidas beebile ei lähe TEGELIKULT midagi tarvis peale tisside ja puukulbi, et ta õnnelik oleks ja ma võin sellega kenasti nõustuda. Aasta ja kolm kuud klammerdus Lende mu rinnale nagu keskmist sorti puuk ja üks ta lemmikmänguasju on siiani tavaline metallist pott. Samas olen ma kahe lapse saamisega avastanud, et tähtis pole mitte ainult beebi õnnelik olemine, vaid ema oma ka. Jah, pmst pole vaja lamamistooli, sest põrand sobib ju kah, aga kuna meil on siin loomad ja kaks uudishimulikku last, siis ma pigem päris maha teda pidevalt ei asetaks. Kandekotti ja -lina ka pole vaja, võib süles ka tassida ja sama lugu on ka beebikiigega. Võid ju ise ka kiigutada, kuni käed ära kukuvad, sellegipoolest ütlen ma ausalt, et ma olen mugav inimene ja tean üsna täpselt, mis mul eelmiste beebidega kasutamata jäänud on ja samas ka seda, mis on tõesti elu lihtsamaks teinud.

Mari ajal ei olnud, aga Lende ajal oli Medela Swing rinnapump elupäästja. Mul nimelt piimaprobleemi ei ole, või siis noh, on – see, et seda tuleb meeletult palju ja ma tilgun piima nagu lüpsilehm. Ma tean, et piimapaisu ajal ei ole soovitatav väga palju rinnast välja pumbata, aga jeesus on mulle halastanud vähemalt sellega, et mu beebid on alguses suured magajad olnud, mistõttu olen ma neid pidanud juba selle pärast üles ajamas käima, et mu rinnad muidu plahvatavad. See tunne ei ole üldse mõnus ja palju stressivabam on võtta oma pump ja ise ennast natukene aidata, mitte tita ümber kiibitsemas käia ja tema kõrval kogemata liiga kõvasti köhatada, et siis heisata, et jee, ta on üleval, saab süüa anda!

Olen proovinud neid manuaalseid pumpasid kah, aga olgem ausad, peale sünnitust ei viitsi mingi jamaga nusserdada ja mida kõike on võimalik teha valutult ja kiiresti, on just see, mida ma noil hetkedel teha eelistan. Ma muidugi ei tea, et ehk on kuskil ka soodsamaid ja sama mugavaid pumpasid, aga kuna selle kasutusaeg on väga pikk, siis ei murra see 160€ ka pikas perspektiivis konti. Ma andsin enda pumba muidugi ära, sest üks meist siin ei plaaninud ju nii ruttu kolmandat last saada, aga no pole lugu.

Mis mul on alles, on beebikiik. Mari ajal oli mul mingi vana ja odav nässakas, aga see ajas oma asja ära sama hästi, kui Lende aegne mitte nii odav ja nässakas kiik. Ma mäletan, et ma korraks isegi mõtlesin Lende aal osta selle Mamaroo kiige, aga see maksis siis üle 300 euri ja lõpuks ma ikka ei raatsinud. Samas oli mul ka meie 100 eurine abimees iga päev kasutuses, läks siit edasi Triinule, siis edasi Renale ja lõpuks tuli tagasi minu koju sellel hetkel, kui ma sain teada, et ma olen jälle rase. Seega seda vajalikku asja soetama ei pea. Ma isegi olen oma kiigeülistusest kunagi postituse ka teinud, näete SIIN.

Kiigepostitusega ühes leidsin ma ka kaks aastat tagasi kirjutatud postituse, kus ma Lendet oodates nimetasin, mida ma arvan, et mul beebiga vaja läheks. Ütleme nii, et mõni asi osutus vajalikuks küll, aga enamus on selline, ah, neeeeh. No näiteks selle toidupüreestaja/aurutaja ostsin, kasutasin 2x ja andsin sõbrannale. Swaddler oli, aga sellega ei saa last üldse nii tihkeks burritoks kui vaja ja ei kasutanud ka vist rohkem kui korra. Videopildiga monitor jäi kõvasti alla mu Brittoni monitorile, mida me kasutame siiani ja seega on ka alles.

Ahjaa, okei, kandekott on mul ka muidugi olemas, sedapuhku küll Tula FTG versioon, mida saab kasutada ala 1k vanuse beebiga. Väiksemale on mul olemas tavaline trikoolina, mille üks tore lugeja mulle andis. Tahaksin küll õppida “linatama”, aga siiani olen leidnud, et kandekott on ikka üle kõige ja palju mugavam. Aga eks näis, ehk ma õpin! Igatahes soovitan ma kandelina või kandekotti ausalt kõikidele lapsevanematele. Kui linatamine tundub keeruline, siis valige kott. Aga KINDLASTI mitte BabiBjorni kandekott – see on kallis ja totaalselt ebaergonoomiline, kuigi pakend väidab vastupidist. Ma just sattusin kellegi postitust lugema, kuidas ta kirjutas, et ta uhkelt kannab BB kotti, kuigi teab, et see pole hea, aga tal on pohhui, sest poes müüakse ja sitta seal ikka ei ole.

Jeaaaa… ühesõnaga – paljudele on see lapsekandmine võõras maa ja ega ma ise ka ekspert ei ole, aga keda see rohkem huvitab, siis FBis on lapsekandmise grupp ja sealt saab palju nõu ja abi seoses selle teemaga. Lisaks saab sealt soetada ka soodsamalt kotte ja linu – kandjad on veits segased ja kui sa sinna maailma sukeldud, siis võid pidevalt vaheldust tahta, seega ei tasugi kohe uut osta, vaadake sinna gruppi. Kindlasti saate parema hinnaga hea lina või koti, kui suvalise BB koti, mis lapsele hea ei ole. Ps! Kui kohe osta ei taha, siis seal osad tegelevad laenutusega ka, nii et see on ka variant, mida soovitan proovida.

Ma korrutan endale, et mul pole vaja seda Kokadi värki osta, aga no vaadake kui ilus! Saadaval nii WrapTaina (ehk siis nagu…pool kott, pool lina vaheline asi) kui ka lihtsat kandekotina. 

Issand, kuidas mul sai Nomi tool meelest minna? See on lihtsalt parim asi maailmas, kui sul on väike laps, päris ausalt kohe. Eriti kui sul on kodus loomad, teised lapsed, kes võivad tahta beebit näppida ja noh, kui sul on plaanis kunagi last söötma hakata 😀 Kasutusaeg on umbes seitse aastat ja kuigi mul on neid lausa kaks tükki, siis see ei ole kahjuks üks nendest asjadest, mida ma saaksin “edasi pärandada”, sest nii Mari kui Lende kasutavad oma Nomi tooli tänase päevani.

Ma siin väga pikalt ei arvusta, olen seda juba SIIN teinud, aga vannun käsi südamel, et see on tõesti mõnus – hea kõrge, ei saa loomad lakkuma tulla ja teised lapsed silmadesse näppe torgata. Hiljem on hea beebi sellega näiteks kööki tõsta, et ta näeks, kuidas sa toimetad. Ja kui laps juba suurem, saab sellest talle söögitool. Tõesti hea asi. Ainukene miinus on see, et mul on juba laua taga kaks Nomi tooli ja ma ei tea, kuhu ma selle kolmanda mahutan, nii et see sinna sobiks. Peaks vist ümmarguse söögilaua ostma 😀

Olnud on mul igasuguseid imevidinaid ja ma võin kohe öelda, et vaja ei lähe mul ei võrevoodit ega vooditaskut, sest seal nagunii M magama ei hakka. Mis ta ikka mul kodus ruumi võtab. Veel meenub mulle kasututest asjadest Najelli sleep carrier, mis mulle alguses päris kasulik tundus, aga hiljem lihtsalt ees vedeles. Et last magama kiigutada ei ole eriti mugav teda miljoni traksiga enda külge klammerada, vaid panna ta kõhukotti, kandelinasse või beebikiike. Et ta diivanilt maha ei kukuks, oli mul olemas beebipesa. Maas mängumatina kasutada oli seda ka lõpuks nadi, sest  – loomad! See on ju seest lumivalge, mida ta üsna kiiresti muidugi enam ei olnud.

Mis veel vaja ei olnud… Aaa ma ostsin ju selle hingamismonitori, mida ma kasutasin tegelikult mega vähe aega. Ala esimene nädal sain sellest südamerahu, siis sain närvipinge, sest iga kord kui sa võtad lapse voodist välja ja unustad masina kinni panna, siis hakkab see karjuma. Seega ma uuesti seda ostma ei hakkaks, mitte et ma peakski, sest see sama monitor vedeleb mul praegu üleval titeasjade hulgas, aga no kasutama ei hakka. Vb mingi esmase ema elu teeks lihtsamaks, ei tea.

Vot jah, sellised mõtted siia laupäevahommikusse. Küll on ikka hea kodus olla, Kardo tehtud kohvi juua ja oma diivanil külitada. Mitte, et seda rõõmu kauaks oleks, sest ma pean juba poole tunni pärast ühte nunnut beebikest pildistama minema, aga kodu on ikka da best. Ja beebid on da best.

Mis beebiasi teil asendamatu oli? Ja kas oli midagi sellist ka, mida ostsite ja siis jäi seisma?

Loe ka neid postitusi!

63 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kuld 12. juuni 2018 at 17:35

  Mähkimislaud oli suur raha raiskamine koos mähkimisalusega. Mõttetu oli veel vanniiste. Beebivoodit ka ei kasutanud kordagi. Pluss lutipudelid ei leidnud kordagi kasutust jne. Elupäästja oli muidugi beebikiik.

 • Avatar
  Vasta meow 11. juuni 2018 at 22:36

  Meil oli ka BB tool asendmatu. Pikalt kasutasin seda veel beebi söötmiseks. Super asi!

 • Avatar
  Vasta Marit Uusväli 11. juuni 2018 at 16:26

  Mul oli see sama rinnapump väga hea,ma jõudsin ühel mootori läbi lasta,nüüd seisab teine kodus,on plaanis see maha müüa,seda teist kasutasin paarkorda

 • Avatar
  Vasta Saarlane 11. juuni 2018 at 12:26

  Hei! Soovin lugeda sinu postitust teemal Austraalia!! Palun jaga minuga parooli! Vana postituse alla ma ei saa millegi pärast kommenteerida!
  2013a

 • Avatar
  Vasta Vivka 11. juuni 2018 at 10:53

  Kas sa muud siin ilmas teha ei oska, kui ainult paljuneda? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. juuni 2018 at 18:21

   No nagu näha, ei ole ma siin elus mitte midagi saavutanud jah, kui ainult paljunen. Ega kõik sinusugused tublid olla saa 🙂

  • Avatar
   Vasta Aveli 11. juuni 2018 at 23:38

   :O wow…Vivka, sa muud ei oska kui nõme olla?…

 • Avatar
  Vasta Katrin 11. juuni 2018 at 09:56

  Oot, sa ju oskad linatada? Kui mu imetav aju mind alt ei vea, siis ma nägin lausa videot selle kohta. Ja ausalt öeldes, sain sellest ka kindluse, et ei olegi nii keeruline. Meil kandelina asendamatu. Poiss enneaegne ja niiiii klammerduv, et ilma linata ei kujutaks elu ette. Ja seal grupist sain Tula FTG kotti proovida ja eile tellisin endale ka ?
  Laps hoopis rahulikum linas/kotis ja mul käed vabad. Ja olen tähele pannud, et need päevad, kui linas kannan, siis puuksud väljuvad ka palju kergemini. Lapsel siis ???

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. juuni 2018 at 10:01

   ma oskasin jah trikoolinaga ühte sidumist 😀 ainult ühte – sama proovisin tavalise linaga ja ei saand hakkama 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 10. juuni 2018 at 20:56

  Esimese lapsega läksin hoogu- igasuguseid imevidinaid sai kokku ostetud- eriti tore, kui asjad vaja mahutada 2-toalisse, kus elas 3 inimest( 1 kuu enne sünnitust saime täitsa oma kodu:D) Teisega kasutasin vanema lapse asju- teadsime, et niikuinii kunagi tuleb ja ega ma siis uuesti ostma viitsi hakata- eriti, kui allesolevad asjad on terved ja korralikud.
  Riiete poole pealt juhtus üldse nii, et shoppasin mis ma shoppasin, sugulane pärandas enda poisi asju lisaks, nii et ma pakun, et 68-92 suuruses riideesemeid juhtus olema ca 500 ringis…

 • Avatar
  Vasta Britt 10. juuni 2018 at 18:24

  Puulusikad oeh…ma unustasin ühe isegi sinu juurde kunagi!

 • Avatar
  Vasta k 10. juuni 2018 at 12:19

  Minu jaoks oli asendamatu algul kandelina… hiljem avastasin MeiTai mis on ka lina ja koti hübriid, hea mugav ja kiire last enda külge siduda.

  Lamamistool oli meile ka väga vajalik, tahaks et vanem laps ei jookseks beebile otsa või diivanil kogemata talle peale ei hüppaks. Aga oli täiesti tavaline mitte mingi mootoriga kiigefunktsiooniga vms.

  Söögitool samuti. Söömiseks ja niisama köögis chillimiseks. Meil tavaline ikea oma, hea kompaktne. Neid suuri kokkukäivaid jurakaid elusees enam ei taha, tasuta ka mitte. Aga selle lamamistooli-söögitooli hübriidi peaks hankima küll… tundub väga mõnus.

  Rhinomer ninapump. Sellest paremad on võibolla ainult need elektroonilised aga ma eelistan seda taskukohasemat varianti.

  Ülejäänd asjad on sellised et võivad olla võivad mitte olla. Mingil ajahetkel kui laps veits suurem, on meie peres just maneež asendamatuks muutunud, aga eelkõige et vanem saaks vahepeal hinge tõmmata ja rahulikult vetsus/pesus vms käia ilma et last kaasa tassiks. Paned ta sinna mänguasjadega ja rahu majas tükiks ajaks.

 • Avatar
  Vasta Katre 10. juuni 2018 at 11:07

  No vanker/käru on meil asendamatu siiani, sest peale jalutuskäikude teeb laps seal kõik oma lõunauned. Ehk siis terassil värske õhu käes (kui ilm lubab).
  Siis oli see lamamistool ka most wanted, aga seni kuni laps ise istuma hakkas, siis enam ei tahtnud olla seal.
  Ja enam ei tulegi selliseid asju meelde.. ah no jah söögitool..tavaline ikea oma.

 • Avatar
  Vasta M 10. juuni 2018 at 08:08

  Kandelina ja -kott (nüüd juba on neid mitmuses) olid me parimad investeeringud üldse! Meile anti selline kratt, kes ei maga ja ma ei teagi, kuidas ilma oleksin ma süüa teinud, söönud, koristanud.. hinganud? Nüüd on ta juba suur ja jookseb ise, aga ikka pistan kotti nii õues või ka kui maas ei sobi olla nt toiduvalmistamise ajal… vanker oli seega meie puhul tarbetu, ainult koti/linaga sai rahus liikuda.
  Asendamatu veel korralik turvavarustus autosse. Siinkohal me järeleandnisi ei teinud ja ostsime väga heade testitulenustega hälli ja tooli. Ehkki me sõidame ülivähe, kuna ta vihkab traksides kinni olla, siis maksime pigem rohkem, aga sellise asja puhul jura ei osta.
  Kuna meil kodus on ainult dušš, siis oli beebivann ka kohe vajalik.
  Ebavajalik oli kiigutatav beebihäll… nagunii on kaisus. Lamamistoolis ta ka olla ei tahtnud ja see oli mu kõige esimene ost ja maksis ka jaburalt palju asja eest, mis meil karbis pm ainult seisnud on…

 • Avatar
  Vasta N33 9. juuni 2018 at 23:25

  Mul tulemas oktoobrikas ja kuna niiii paljud sõbrannad on pisikeste lastega, olen suurema osa kraami ostnud(ostmas)/ saanud nende käest. Ma üldiselt mõtlen sada korda enne kui midagi ostan ja teen enne ka tohutu researchi. Vankrit nt valisin ca aasta 😀 ehk alustasin enne oma uurimistööga, kui rasedaks jäin. Turvavarustuse puhul on määravaks turvatestide tulemused ja neid olen uurinud palju. Mugavusasjadest saab meil olema BB lamamistool ja Brittoni beebimonitor. Kombekaid beebile ei tule, tuleb Nordlyse sulekott, kus magab toariietes või õhemas villakombes. Ja no villariiete maailm on ainuke maailm, kus ma võin täiesti arutuks minna. Just tegin Scankidsist ja Johast suurema tellimuse ja niii paljud asjad jäid veel ostmata 😀 Küll ei ole ma veel leidnud seda õiget beebi talvemütsi ja salli. Silme ees on geniaalne müts, aga taolist teostust pole veel kusagilt leidnud . Tahan, eest lahti käiva tuukrimütsi lahendust, aga mitte välimust 😀 Peab mingi käsitööhundi leidma, kes meriinovillast mu ajus oleva mütsi valmis kooks 😀

 • Avatar
  Vasta Kaia 9. juuni 2018 at 21:48

  Eks neid asju on erinevaid, ilma milleta ei saa, kuid parim investeering esimese lapsega oli inhalaator, mis on haiguste perioodil abiks olnud juba 9 aastat. Ja nüüd teisele lapsele sai ostetud nosiboo ninaaspiraator pärast seda, kui ta teist korda järjest 1,5 kuu jooksul kõrvapõletiku sai :s. Ja kuna suurem laps tõi koju ikka korduvalt sellel sügis-talvisel hooajal igasugu pisikuid, siis ilma nende vahenditeta enam elu ette ei kujuta. No ja muidugi kandelina ja ergonoomilise kandekotita (meil ka Tula kasutusel :)) samuti. Kahju, et esimese lapsega ei julenud kandelina proovida, kuna tundus liiga keeruline ja kasutasin vaid rõngaslina. Tegelikkuses on kandelina parim, mis olla saab, eriti kui on kodus tõeline kaisukas poiss, kes ainult süles viibikski :D. Ja tegelikkuses ka väga lihtne kasutada, kuigi tundub alguses ulme keeruline.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 22:13

   Meil on ka see tatiimemisasi ja inhalaator olemas 🙂

  • Avatar
   Vasta A. 9. juuni 2018 at 22:23

   Lina ei ole keeruline, aga omajagu tüütu ikka, kui vaja beebit välja võtta-tagasi panna-jälle välja võtta…

 • Avatar
  Vasta Maija 9. juuni 2018 at 21:41

  Mul tekkis pumba kasutusest just probleem ületootmisega ja seega on see see asi mida järgmisel korral ehk ei kasuta, aga mine tea. Täiesti seisma jäid kõik need lutipudelid. Ei teagi, miks ma arvasin, et neid nii vaja on, ei plaaninud küll kunagi RPA-d andma hakata..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 22:12

   Mul tekitas pigem Lende seda ületootmist ja elus püsida aitas vaid pump 😀

 • Avatar
  Vasta Jah 9. juuni 2018 at 21:16

  BB lamamistool. Laps on 11 kuune ja endiselt meeldib talle seal istuda ja kiikuda või lihtsalt selle otsas turnida 🙂

 • Avatar
  Vasta Geidi 9. juuni 2018 at 20:36

  Oh kus ma tahaks ka diivanit! Alles kolisime ja diivani soetamiseni pole jõudnud. Matkatoolid ajavad ka asja ära aga oh diivan mmmm…..

 • Avatar
  Vasta Geidi 9. juuni 2018 at 20:34

  minu suurema lapsega oli turvahäll asendamatu. Talle ei meeldinud lamamistoolid/kiigud jne. Turvahälliga oli igal pool kaasas. Väiksemaga oli asendamatu oma voodi. Pole ta siiani mujal magamise fänn juba 3,5 aastat. Kaisua magamine pole tema teema. Kui suurem laps fännas kõhukotti siis väiksem ei sallinud seda. Kuskil 1,5-2aastani sai teda rõngaslinaga hoida, muidu pani jooksu igal võimalusel.
  Teisega polnud vaja lutte. Aga ma pole ette ostja. Olen ostnud/ kasutanud asju mille järgi vahadus tekkinud 😉

 • Avatar
  Vasta Triinu 9. juuni 2018 at 19:43

  Mina tellisin Aliexpressist 40 euroga elektrilise pumba, koos pudelitega. Mitu eri faasi. Töötas täiesti võrratult. Parim investeering. Firma “Navi”. Siinsed poehinnad pumpadele on veits utoopia.

  • Avatar
   Vasta Ma 10. juuni 2018 at 08:14

   Palun linki! 🙂

 • Avatar
  Vasta Mannakas 9. juuni 2018 at 19:37

  Ma ei ole veel päris täpselt mõistnud miks need BB kotid nii halvad on?
  17 aastat tagasi kasutasin mina oma lapsega küll seda ( siis ei olnud see linatamine nii popp).
  Elus, terve spordipoiss, ei ole küll mingeid anomaaliaid tähendanud va. Lokkav puberteet.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 20:44

   Mõni suitsetab ka 30 aastat ja pole häda kedagi, tervised ongi erinevad. Ma ei usu ka, et kui NATUKENE kasutad, et kohe vigaseks jääd, aga ergonoomilised variandid on eelkõige mugavamad emale ka. Lapse asend on nendes parem, ehk siis ka neil on mugavam 🙂 Kui sa lapse sülle võtad, siis ta ju automaatselt paneb sulle oma jalad ümber (konnaasend) mitte ei jää rippuma (nagu BB kotis).

   • Avatar
    Vasta Mannakas 9. juuni 2018 at 22:21

    Jah seda kindlasti.
    Usun kui sellel ajal oleks linatamine popp olnud ja ergonoomilisemad kotte olnud, siis ehk pööritaks ka BBpeale silmi, nii et need ähvardavad kuklasse kinni jääda.
    Siis tõstsid BB koti peale käed ja tänasid taevast, et sellegi said 🙂

    Ja olgem ausad, igat asja LIIGA palju/kaua ei ole hea ..

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 22:26

     No keegi ei saagi ette heita ju inimesele, et kasutati seda, mida kätte saadi. Lihtsalt kui nüüd inimene TEAB paremini, siis saab teha ka paremaid valikuid 🙂

     • Avatar
      anu 11. juuni 2018 at 09:28

      tollal öeldigi, et BB on kõigist muudest ergonoomilisem… ma ka kasutasin 15a tagasi aga siis sain juba rõngaslina ning järgmise lapsega ka päris lina

 • Avatar
  Vasta Mailis 9. juuni 2018 at 17:17

  Kuule kui sa tahaksid kokadi kotti ja wrapstari katsuda, siis ma ostsin omale just selle sama arielle helene wrapstari ja siis paul in wonderland koti, mõlemad üli mõnusast materjalist ja no se arielle helene on ikka niiiiiiii ilus, et ma võin seda ilma beebita ka kanda 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 17:43

   pead külla tulema 😀

   • Avatar
    Vasta Mailis 9. juuni 2018 at 18:00

    jah, see lükkuks vast edasi tulevikku, ma kolmapäeval sünnitama 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 18:01

     eriti täpselt tead seda või :D?

     • Avatar
      Mailis 9. juuni 2018 at 18:05

      Kuule sel korral tean jah, mind ootab kolmapäeval plaaniline keiser ees ja no vaevalt, et ta ise varem tulema hakkab 😉

     • Mallukas
      Mallukas 9. juuni 2018 at 18:30

      uuh, niii põnev juuuu! 😀 edu sulle ja kerget sünnitust kaaa!

 • Avatar
  Vasta Katrin T 9. juuni 2018 at 16:51

  Minul on ka Kokadi Wrap Tai ja olen väga rahul.

 • Avatar
  Vasta Katrin 9. juuni 2018 at 16:51

  Minul on ka Kokadi Wrap Tai ja olen väga rahul.

 • Avatar
  Vasta Katrin 9. juuni 2018 at 14:00

  Kasutuks jäid lutt ja lutikett 😀 Hea, et veel seda fancyt nimelist ketti ei ostnud. Inimene keeldus kategooriliselt seda kasutamast 🙁 Asendamatuid asju ei oskagi nimetada 🙂

 • Avatar
  Vasta E 9. juuni 2018 at 13:58

  Meil oli just Najelli sleepcarrier esimesed 6 kuud igapäevaselt kasutusel. Elame kortermajas, vankri sai jätta esimesele korrusele ja carrieriga oli ülimõnus magav beebi kolmandale korrusele tassida. ☺️

 • Avatar
  Vasta Vivian 9. juuni 2018 at 12:29

  Asendamatud:
  1. Haakaa rinnapump – odav, mittelektriline, hirmus mugav, super easy puhastada, kerge, vähe ruumivõttev. Parim investeering.

  Alguses kasutasin mingit muud pumpa, kuid üsna pea tekkis tunne, et elu koosnebki pumba pesemisest ja kokku-lahti võtmisest. Ja ma ei pumbanud selleks et lapsele ainult pudelist anda vaid et ülejääk külmutada ja hiljem püree/pudru vms tarbeks kasutada.

  2. Ergonoomiline kandekott
  3. Korralik “kompartidega” mähkmekott. Alguses oli plaan võtta suvaline kott ja sinna asju loopida. Nähes, kuidas sugulased pidid alati külas koti tühjaks valama, et midagi leida, otsustasime organiseeritud koti kasuks. Me ostsime DadGeari. Teiste kottidega kugemus puudub, sest oleme sellega täiega rahul. Kui laps suurem siis sai juba vähem manti kaasa võtta (ja väiksemaid käike ka väiksema kotiga teha) aga pikematele sõitudele mahub ka suurema lapse kogu kraam sinna ilusti ära. Lisaks tean alati, kus mis asi asub 🙂

  Seisma jäid:
  1. Rõngaslina – mitte tema olemuse vaid pigem minu enda tõttu. Kuna kott istus nii hästi, siis ei suutnud leida momenti, et harjutada linatamist. Ehk järgmisega, hetkel kodus alles 🙂

  2. Lutisteriliseerija – mõttetu plönn, mis leidis meie majja tee läbi kingikoti. Ei küsinud seda kingiks, endale tundus nii absurdne idee. Kasutasin paar korda, aga ausaltöeldes üsna palju patareisid sööv vidin. Selle asemel toimis sõidus olles paremini eraldi pudel vett, millega sai lutti loputada vajadusel. Ja ka seda sai üliharva kasutatud. Ei saanud sellest ka tasuta kuulutades lahti 😀

  • Avatar
   Vasta Helen 6. oktoober 2018 at 09:39

   Tere! Kust Te haakaa rinnapumba ostsite? 🙂

 • Avatar
  Vasta Nell 9. juuni 2018 at 12:09

  Meie lähtusime beebile asju varudes põhimõttest, et poed on olemas ja ka netipoodidest tuleb kaup paari päevaga. Jah, esimesed riided ja turvahäll olid ikka enne haiglasse minekut olemas aga isegi vanni ostis mees siis kui olime juba kõik kodus. Nii soetasimegi asju vastavalt sellele kuidas vajadus tekkis. Lisaks taheti katsikule tulles kinke tuua ja nii läksid mitmed asjad kingisoovide nimekirja. Seega ei poolda enne beebi sündi kogu elamise beebikraami täis varumist, ikka mõistuse piires ja vastavalt reaalsele vajadusele.

 • Avatar
  Vasta A 9. juuni 2018 at 12:09

  Ühtegi täiesti ebavajaliku asja polnudki. Paljude asjadega oligi see, et mugavuse pärast ja saaks ka ilma. Meil osutus vajalikuks ja kasutame siiani (kuigi kohe väike) beebipesa, nimelt laps ei maga oma voodis, samas meie voodi nii mäluvahuga ehk meie augud palju sügavmad kui lapse ja kardame, et veereb meile külje alla 😀 Lamamistool on vajalik, et saaks ise ka midagi kodus ära teha ja lapsel oleks seni tegevust. Tegelusmatt vms sellest huvi ei tunne. Rinnapumpa kasutasime kuni piima oli ehk 2 kuud, seega oleks võinud odavama osta, kuid ostu ei kahetse. Kuna meil talvelaps, siis turvahälliks ostsime spets soojateki, et laps oleks võimalikult õhukeselt seal sees.

 • Avatar
  Vasta Maili 9. juuni 2018 at 11:54

  Beebipesa. Kõige parem asi lihtsalt.
  Nüüd ostsin ka kiige. Loodetavasti on see ka väga hea abimees, eriti kui on ka teisi lapsi. Lina ostsin ka suht algul kui rasedaks jäin kuna nii hea hind oli. Loodetavasti ka see meeldib mulle ja titele.

 • Avatar
  Vasta eix 9. juuni 2018 at 11:20

  Mulle tundub, et parim ost kolmanda beebi puhul oli seitsmekohaline Chrysler 😀 lahe trippida kogu perega, lapsed on piisavalt eraldi, et kakelda ei saaks tagaistmel 😀 samuti nõus puulusika, poti ja kandekotiga 🙂 ja Instant Poti ma tänan iga päev, sest seal saab toit valvamata valmis ja beebipüreed ülilihtne valmistada suures koguses korraga. 🙂 lastega veel inhalaator ka hea, kui nohu kipub olema.

 • Avatar
  Vasta annelise 9. juuni 2018 at 11:17

  kõige hädavajalikum on korralik käru/vanker – mitte mingi jama, mida enamik poode üritavad sulle pakkuda. vaid midagi kompaktset (ühes tükis kokku käivat), kerget ja hea vedrustusega – vot sellest sõltub elukvaliteet kui pead vähegi seda tõstma ja sageli kasutama. meriinovillased – ja siidi-villa riided on külmemal ajal ka asendamatud. ja minu parim ost – 6-7 väikest väga pehmet käterätikut (alguses piima pühkimiseks, hiljem osa lapse tagumiku kuivatamiseks ja teine osa põranda puhastamiseks jms mida väikelapsega sageli ette tuleb. esimeseks lamamistoolik oli meil babybjörn ja see ajas asja ära ka söögitoolina esimesed paar kuud. üldiselt ei maksa väga soetada esimese aasta rõivaid uuena (neid on lihtsalt nii palju saada) ja mänguasju (neid ka tohututlt saada). edasi juba kuluvad asjad rohkem ja siis järelturul nigelamad asjad.

 • Avatar
  Vasta Merlyn 9. juuni 2018 at 11:07

  Hei kust sellist kandekotti saaka?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 12:18

   Millist? 🙂

   • Avatar
    Vasta Merlyn 9. juuni 2018 at 14:06

    Tula oma 🙂

    • Avatar
     Vasta K 10. juuni 2018 at 00:32

     Babytula.eu

 • Avatar
  Vasta aka 9. juuni 2018 at 10:59

  Beebipesa…2 tk lausa. Esimene oli selline pisem- enneaegne beebi ei kadunud selle sisse ära ning kate oli vett hülgav. (Kuna piima tagasiheide oli üsna pikalt teema, siis see oli ikka suur pluss ?)
  Kuna elu käib ka kahe korruse vahet siis oli ikka asendamatu asi. Mugav diivanile v kasvõi söögilauale laps panna toimetamise ajal ? kaisus oli ka ta pesas ?
  Ja teine asi oli see tiny love rocker …or something
  Gaasid olid, siis oli mega mugav beebi sinna, kiik vibrama ja asi klaar ?

 • Avatar
  Vasta Lisbet 9. juuni 2018 at 10:56

  Ostsin liiga palju riideid ja teen seda siiani :D.
  Monitor kingiti,aga seda väga vähe kasutanud. Kiike ei ostnud,lamamistooli ei ostnud jne. Ainuke asi,mille oleks pidanud varem ostma,oli nõdepesumasin,ostsin selle siis kui laps oli 8 kuune ja mul olid närvid juba täitsa püsti,sest arvasin,et mees hakkab kodus ka aitama,kui laps sünnib…. Valesti arvasin….

 • Avatar
  Vasta Kersti 9. juuni 2018 at 10:45

  Minu jaoks oli asendamatu abimees kõva põhjaga mähkimisalus. Sain seda vastavalt vajadusele ühest toast teise viia ja lihtsalt eest ära tõsta kui vaja polnud. Kokku kasutasin seda ikkagi esimese kuue kuu jooksul igapäevaselt

 • Avatar
  Vasta Mari Liis 9. juuni 2018 at 10:30

  Kandelina on da best tõesti. Pole üldse raske siduda ka, natuke harjutamist vaja ainult. Pelgasin alguses ise ka kas saan hakkama aga otsustasin riskida 😀 ja hiljem saab laps seda nt võrkkiigena kasutada veel 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 9. juuni 2018 at 10:13

  Mu esimene laps saabub oktoobris ja täitsa häda, mida varuda ja mida mitte. Üsna kallid on ka asjad, et igaksjuhuks osta ja pärast hunnik eaha magama pandud, sest ei lähegi vaja. Ükspäev oli täielik dilemma, et kas on vaja talve voi sügise kombet… või mõlemaid? Oeh!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 10:21

   Ma olen mõlemale oktoobrikale ostnud talvekombe ikka.

  • Avatar
   Vasta Anny 9. juuni 2018 at 15:21

   Talvekat. Kuhu saad rohkem/vähem alusriideid panna. Algul üks kiht pikkasid riideid, hiljem lisad vajadusel kihte.

 • Avatar
  Vasta Anette 9. juuni 2018 at 10:13

  Minu jaoks oli hea abimees soojapadi (mul kipkep oma), mida mikrokas soojendada ja lapse kõhule panna, kui gaasid/puuksud/kõhuvalu talle liiga tegid.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2018 at 10:20

   Mul oli see küll, kasutasime mingi… 5x 😀

  • Avatar
   Vasta Mariann 9. juuni 2018 at 10:47

   Minu arust oli see ka parim asi! Meil on küll mingi no-name suvakas lambakujuline, aga nüüdseks viieaastaseks saanud tüdruk krabab selle talvisel ajal ikka kaissu, et hea soe magada oleks meie jahedavõitu kodus.

  • Avatar
   Vasta Marilin 9. juuni 2018 at 11:05

   Meie lapsel olid tohutud gaasid ja see padi oki tõeline elupäästja. Endal. Rinnapõletiki ajal aitas ka. See on üks väheseid kulutusi mida ma üldse ei kahetse.

   • Avatar
    Vasta kats123 9. juuni 2018 at 13:42

    Kolmanda tütrega ostan:
    1) Taas EJ, seekord de lux ratastega, olen kõva kärutaja
    2) El rinnapump
    3) Beebipesa, ka magab niikuinii meie vahel…
    4) Turvahäll+easifix kinnitusega
    5) Soojakott vankrisse
    6) Tuubi-vann

    Kuna nüüd elame majas, siis hunniku turvaväravaid, uksepiirajaid jms nodi, aga need jooksvalt. Rinnanibu kaitsme ostan haiglasse kaasa, läks eelmistega vaja, ees ei osanud normaaset osta:D