Kingiloos TESTIN JA ARVUSTAN

tõstku käsi, kellel on uusi prille vaja?* LOOS LÄBI

13. juuni 2018

Räägime nüüd korra veel silmanägemisest. Nimelt ma siin natsa aega tagasi loosisin teile välja tasuta silmaopi, aga nagu ma selles postituses ka ütlesin, ei jäänud mu silmanägemine ideaalseks. Paar aastat tagasi kirjutati mulle välja -0.25 miinusega prillid ja alguses tundus, et nendest on palju abi, aga nüüd autokoolis käies olen ma korduvalt tundnud, et näen halvasti. St. ma ei osanud seda õigesti seletada, et nagu NÄGIN, aga kuidas uduselt ja pahasti. Seega eeldasin, et mu silmanägemine on drastiliselt langenud miinus sajale ja mul on uusi prille vaja. Lubasin endale sada aastat, et kohe-kohe lähen kuskile kontrolli, aga nagu ikka, libises aeg käest ja ei jõudnud ma kuskile kontrolli enne, kui Pere Optika mulle kirjutas ja pakkus välja, et neil on uus Vogue kampaania ja ehk ma tahaks ka uusi prille saada. Lisaks pakkusid nad ka silmakontrolli ja mina olin kohe nõus, sest noh, ma tahtsin ju kellegi käest lõpuks need uudised kätte saada, et mul on miinus sada või nii.

Vogue prillidega on mul muuseas pikk ajalugu. Nimelt mul on prillid juba lapsest saadik olnud, kui ma ei eksi, siis esimest klassist saadik. Alguses olid mul muidugi metallist ja ovaalsed, mis toona koledaks loeti, aga nüüd on nad uuesti moodi tagasi tulnud, vot sulle lopsu. Igatahes kui ma olin juba selline 14-aastane, sain ma endale esimesed ÄGEDAD prillid ja need olid justnimelt Vogue prillikesed. Oh jumal, küll ma olin uhke. Ikkagi ju VOGUE! Uskumatu, aga ma leidsin isegi paar pilti.

Nagu näha, siis ma armastasin oma prille nii väga, et ma lasin isegi sõbral endast profiilis pilti teha, et prillifirma nimi ikka näha oleks. Ei mina tegelikult teadnud, kas see on mingi popp või moes firma, aga see oli see aeg, kus iga asi, mis ÜLDSE mingi firma oli, oli äge. Ja ega mul neid firmakaid kuigi palju olnudki. Kui üldse. Seega tuli täiel rinnal uhkustada. Väike duckface kuulus asja juurde. Olgem ausad, head prillid maksid palju ja lisaks on mul alati ka suur miinus olnud, krooni ajal MITU TUHAT KROONI prillide eest välja käia ei olnud just väike summa.

Eks mul vahepeal ole igasuguseid prille olnud, aga nüüd, tänu sellele kampaaniale jõudsin ma ringiga Vogue prillideni tagasi ja kuigi ma need alles täna ära tellisin ja pole neid veel kättegi saanud, olen ma juba oma valikuga rahul ja ei jõua  ära oodata, millal ma neid kandma hakata saaks.

Nagu te võite aru saada, siis kuna ma täna raame valisin, tehti mulle ka see silmakontroll ära. Ja olen mina elus silmakontrollides käinud küll ja veel, aga sellist kontrolli ma enne saanud ei olnud. Okei, sinna masinasse, kus see majakas või õhupall sees on, sinna ma olen ennegi vaadanud. Ja neid naljakaid prille, kus ees saab klaase vahetada, olen ma ennegi kandnud, ise samal ajal tabelilt tähti arvates. Aga täna sain ma esimest korda teada, et mis värk sellega on, et prillid on nagu õige “kraadiga”, aga ikka on midagi nagu valesti. Ühesõnaga – mul on mingisugune asi nagu silinder, mis maakeeli pidi tähendama seda, et silm on natukene lopergune. Et kui ma pingutan, siis ma näen küll, aga tähtede all on nagu must vari ja tähed on kuidagi valesti venitatud. Kui silinder paika sai, kadusid ka imelikud varjud ja “venitused” mis mul praeguste prillidega oli. Miinus sada ei olnudki, hoopis -0.75. Või keerulisemalt seletades miinus oli 0.25 aga silindrit otsa oli -0,5 mis andis mulle selle puudujääva teravuse.

Minu jaoks siiamaani uskumatu, et ma olen vähemalt 10x elus kontrollis käinud ja pooli harjutustest ja “testidest” ei olnud mulle enne tehtudki. Nagu… kuidas? Ja nüüd te võite öelda, et noh, koostöö värk, küllap selle pärast tehti, aga ma olen enne ka teinud prillipoega koostööd ja no ikka ei tehtud siis ka. Birgit (kes mulle kontrolli tegi) vandus aga, et tema teeb kõigile säärast kontrolli, nii et teile teadmiseks, üks põhjalik silmakontroll oleneb esiteks sinu kaebustest (nt on olemas eraldi masin, millega kontrollida silmade kuivust), kui ka tegija pädevusest vast kah.

vaadake, see on mu silmamuna!

See on nagu see stockphoto, kus keegi salatit sööb ja naerab 😀

Ilma prillideta tundus mulle, et 9-12 ja 3-6 on tugevad ühtlased jooned ja teised katkendlikud, silindrid paigas – kõik ühesugused! Maagia! 😀

Näete, mu uued prillid! Naliiii…

Kõige laiem valik Vogue raame on just Solarise poes ja sealt mina oma uued sinised prillid leidsingi, Kuna ma tegelikult NÄEN okeilt ka ilma prillideta, siis saan ma ka käia üldse mitte prille kandes ja kui tahan, siis enda eelmiste mustade raamidega prillidega ka, seega mõtlesin sedapuhku minna julgema valiku poole ja võtsin hoopis sinised prillid. Ma ei tea, kas asi oli selles, et kõik töötajad kiitsid takka, et “tõesti sobivad”, või see, et mul oli sinine kleit seljas, aga tõesti tundus, et sobivad päris hästi ja no vaheldust on ka ellu vaja inimesele.

Praegu olla moes metallist raamid, nagu vanal hääl ajal.

Mustad meeldisid, aga need on kuidagi nii tavalised…

Olin valiku teinud, et sinised, aga… kummad?

Valik oli megasuur ja seal oli nii hipsterlikumaid, suuremaid, väikseimaid, värvilisemaid, klassikalisemaid ja üldse… kuusnurkseid prille ka, kui ainult tahad. Seega leiab vast iga inimene endale sobivad raamid. Mina valisin lõpuks need:

Kõik Pere Optikas tehtud pildid on by: Siiri Kumari

Kampaania ise on tõesti väga hea, sest prillid saabki kätte 99€ eest. Ehk siis raamid+laoklaasid+kontroll KÕIK kokku 99€. Ma muidugi kohe uurisin, et mis need laoklaasid on ja kas on nii, et kõik ikka 99€ eest lubatud kampaania saavad, või on see tüüpiline variant, et lähed kohale ja selgub, et oioi, SINU klaasid küll laoklaasid ei ole ja sinu omad maksavad 90 miljonit eurot, aga mulle kinnitati, et enamik inimesed -6 kuni +6 mahuvad kenasti sinna vahemikku ja ei pea muretsema, et kampaania talle ei kehtiks.

Minu raamid maksid 145€ pluss sinna juurde veel klaasid ja kontroll, oleks see kupatus mulle ilma kampaaniata maksma läinud 223€. Kampaaniaga oleksin ma säästnud üle 50% sellest hinnast ja maksnud ainult 99€. Ja no kui aus olla, siis nad üldse kinkisid mulle need prillid, seega ei pidanud ma üldse midagi maksma.

Mina sain täna oma prillid kätte ka – mõelda vaid, eile õhtul käisin ja täna juba käes! Siinkohal tuli küll mängu see, et Birgit oma vabast ajast mulle need täna hommikul valmis teha viitsis, aga ta kinnitas, et muidu läheb sääraste prillide valmistamiseks umbes kolm päeva, seegi pole ju eriti kaua. Panin siis prillid ette ja…Ma ei suuda seda tunnet sõnadesse panna. Nagu ma NÄGIN enne ka, aga midagi oli ikka valesti ja nüüd see “midagi” on kadunud. Kõik on selge, ei ole udune, ei ole midagi imelikku. Lihtsalt ideaaalne! Ma olen oma prillide üle no nii õnnelik, et võiks lausa appi karjuma hakata. Kuna aga appi karjuda on imelik, siis ma lihtsalt olen vait ja naudin seda, et maailm on 100% selge ja HD’s.

Üritasin seda duckface’i pilti järgi teha, aga peegelkaameraga selfi tegemine on suht võimatu. Peaaegu!

Mulle meeldib!

Ja kuigi mulle raha meeldib, siis sedapuhku ma mõtlesin, et ma neilt reklaami eest raha ei küsigi, vaid tasu asemel pakkusin välja neile võimaluse ka hoopis mõnele mu lugejale uued prillid kinkida. Mul on sellest silmaopi loosist saadik süda sees painanud, sest niiii-iiii paljudel oli rääkida lugu halvast silmanägemisest ja kuna ma olen ise ka ju terve elu sellega rinda pidanud pistma, siis ma tean küll, mis tunne on, kui ei näe üldse ja peadki kogu aeg läätsesid või prille kandma. Ja kui juba pead kogu aeg prille kandma, siis tahaks ju, et nad ilusad oleks, aga alati ei ole see kahjuks igale rahakotile võimalik väljaminek ja sellest on hirmus kahju. Seda teab Pere Optika ise ka, sest alates eelmisest aastast annetavad nad iga ostu pealt väikse summa heategevuslikku fondi “silmad on südame aken”, mille kaudu saavad prille lasterikkad pered.

Seega – kellel on plaanis olnud endale (uued) prillid soetada, siis tõesti soovitan kasutada Pere Optika 99€ pakkumist, sest niimoodi saate te ise väga hea hinnaga diili (mida kallimad raamid valite, seda rohkem säästate ka) ja lisaks saate kaudselt ka heategevusse panustada, sest ka sellest ostust läheb jällegi piskuke heategevusfondi, kus kõik need piskud kokku muudkui lastele uusi prille anda saavad. Mul on vist lapsepõlvest saadik jäänud pähe see stamp, et prillid on VÄGA-VÄGA kallid ja seetõttu ma olen praegu päris üllatunud, et 99€ eest on võimalik kogu kupatus saada, siiralt kohe soovitan võimalust kasutada. Mitte, et see 99€ nüüd nii vähe raha oleks, aga no prillid on ka asi, mida läheb enamikel igapäevaselt vaja ja kestavad nad ka ikka omajagu aastaid. Teen siin väikse arvutuse, et kui arvestada, et aastas on 356 päeva ja no kolm aastat ikka prille kannad (kui mitte kauem) siis teeb see päevaseks kandmishinnaks 10 senti, kui sa selle 99€ diili kinni nabid. Ah, eks need, kes ise prillikandjad on, teavad ise ka väga hästi, kui oluline on see, et prillid oleks mugavad, ilusad ja aitaksid näha.

Kui sa tahad aga õnne proovida loosis, siis ole aga lahke – selle jaoks on sul kõigepealt vaja klikkida LIKE Pere Optika Facebooki lehel, SEE ASUB SIIN ja seejärel jätma mulle kommentaari, miks just sina need prillid võitma peaksid. Juba esmaspäeval loosin välja kaks õnnelikku, kes endale tasuta kampaaniaprillid saavad! 

Ps! Kui endal pole prille üldse tarvis, siis võid loosis osaleda ka näiteks nii, et võidu korral annetad oma prillipaari otse “silmad on südame aken” fondi!

Ps2! Kui sa pole kindel, et kas sul on prille vaja, aga kahtlustad, et võiksid paremini näha, siis astudes sisse ükskõik millisesse Pere Optikasse ja öeldes salasõnaks “mallukas” saate silmakontrolli täitsa tasuta! Neile, kes prillid ostavad on see muidugi nagunii tasuta selle kampaaniaga, aga niisama maksab see 20€, mille siis minu lugejad saavad seda siis selle salasõnaga kuu lõpuni tasuta!

*Postitus sündis koostöös Pere Optikaga

Loe ka neid postitusi!

708 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Gristel 2. august 2018 at 16:49

  Telefon ei lase eelmisele kommentaarile enam vastata, aga täna nad vastasid mulle “Tere!
  Vogue´i kampaania kestis meil kõikides Pere Optika kauplustes kuni 31.07.2018.” seega 30.07 minnes ei jäänud hiljaks. Mu raamidel oli peal hind 140 eurot ka, kokku maksin raamide, klaaside ja kontrolli eest ikka üllatavad 109 eurot. Ehk kampaania käis täie hooga.

  Kui sealt nüüd rohkem mingit mõistlikku vastust ei tule, siis nad ju sisuliselt ütlesid, et ei nemad tea, mis neil reklaamis kirjas on. Eee.. mida? Kes siis teab?

 • Avatar
  Vasta Gristel 30. juuli 2018 at 12:43

  Väga paha, läksin su reklaami peale Tartu Kvartali Pere Optikasse, kus selge sõnaga öeldi, et nägemise kontroll on 10 eurot ja pidingi 109 kokku maksma 🙁 “aga Malluka blogis oli kirjas, et see on hinna sees” poleks eriline argument olnud 🙁 trust no-one

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2018 at 13:56

   Kui sa siia oma päris meili jätaks, oleks su kaebusega lihtsam tegeleda 🙂 ühel kommentaatoril juhtus sama moodi ja poega võeti ühendust ka olukord lahendati kenasti.

   • Avatar
    Vasta Gristel 30. juuli 2018 at 16:22

    Jaa, loomulikult ma kirjutasin neile ise, lihtsalt ei osanud arvata, et selle pakkumisega nii palju jebimist kaasneb. Oleks siis kohe kirjas olnud, et salasõnaga “Mallukas” nägemiskontroll tasuta vms. Tüü-üü-tu.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 30. juuli 2018 at 17:12

     Uurisin asja, see ju kestis eelmise kuu lõpuni, see kampaania.

     • Avatar
      Gristel 2. august 2018 at 14:39

      Hahahaaa, lugu leidis kõige pricelessima lõpu 😀 (seoses kampaania lõpuga, siis see lõppes 31.07, ma käisin poes 30.07)

      Nimelt sul on kirjas “Kampaania ise on tõesti väga hea, sest prillid saabki kätte 99€ eest. Ehk siis raamid+laoklaasid+kontroll KÕIK kokku 99€.”

      Ja mulle lõpuks vastati, tsiteerin “Blogis esitatud tekst ei ole meie poolt ette antud. Pereoptika kauplustes toimunud Vogue´i kampaania prillide hind 99 eurot sisaldab raamide ja laoklaaside maksumust.”

      Kas see on nali või 😀

     • Mallukas
      Mallukas 2. august 2018 at 14:57

      aga kampaania lõppes 30.06 😀 Sa jäid ju nagu kuu hiljaks.

 • Avatar
  Vasta Liis 2. juuli 2018 at 07:20

  Ma ei tea kas keegi siin enam lugemas käib, aga võibolla kellegile kasu.
  Kuna Eestis prillid nii kallid siis USAs elades saab retsepti prille ka netist tellida ja nüüd avastasin et nad shipivad ehk saadavad Eesti ka. Saatmiskulu 10USD, prillid ise leiab väga odavalt kui ei ole väga valiv, aga saab ka 7USD eest väga normaalse.
  Aadress on https://www.zennioptical.com, aga panen ka oma soovituslehe millega saab 5USD esimeselt tellimuselt alla (ja ma saan 5USD, vähemalt peaks ega ma kindel pole :D) http://bit.ly/2MrgD4h

  Ja netist leiab veel ka tavaliselt sooduskuponge (kuna see on usa), ma nt leidsin 20% alla.

  Äkki keegi loeb ja mu arust ikka odavam kui Eestis ühe paari eest maksta 100+eurot ja sealt läheb ilmselt kokkuvõttes 20eurot.
  Lihtsalt veel infoks, et tellisin sealt oma isale, kelle prillid maksavad muidu Eestis 200-300 eurot, tal mingi imelik silinder ja suured miinused, ja ta prillid läksid 27dol+saatekulu siis.

  Loodan, et kellegil on sellest kasu, kuna siit lugedes tundub, et paljudele käib see prilliost ikka üle jõu ja olen õnnelik kui sain kedagigi aidata. (kui keegi seda üldse enam loeb :D)

 • Avatar
  Vasta Kristiina 21. juuni 2018 at 09:30

  Minu esimesed prillid ja ka teised olid Vogue, juba 18 aastat nende fänn. Kuna praegused on jäänud nõrgaks, otsustasin suvel proovida esimest korda elus kontaktläätsi. Pere Optikast sai need esmaspäeval soetatud, kui nagu ikka, minul ei vea esimest korda millegagi. Parem silm on nõrgem ja määratud läätse tugevus ei sobinud. Teisipäeval käisin uuesti kontrollimas, aparaadi näidud olid samad, kuid tugevama läätsega nägin paremini. Sain siis uue ja tugevama läätse silma.
  Kuid on ikka ebamugav olla, sest mu silmad on aastatega kuivaks muutunud ja läätsi kanda on nagu liiva silma puistata. Seega olen oma praeguste prillidega poolpime ja ootan oma aega, et saaks uusi prille lubada. ☺

 • Avatar
  Vasta Sille 19. juuni 2018 at 12:39

  Tahan uusi prille. Nagunii ei võida aga noh proovime.
  Juba pool aastat ostan a pole silmaarsti juurde jõudnudki. Prilli klaasid nii kriimulised, et hea kui neist üldse välja näeb.

  Järgmine kuu sünnitan nii, et võiks peale seda kindlasti kontrolli minna ja lõpuks endale normaalne nägemine kinkida.

 • Avatar
  Vasta Err 19. juuni 2018 at 09:28

  Ise olen paadunud läätsekandja, aga oma 12aastasele tütrele kingiks hea meelega sünnipäevaks(28.06) uued prillid?

 • Avatar
  Vasta Anna-Liisa Talviste 19. juuni 2018 at 08:32

  Mul oleks vaja väga prille sest näen ühe silmaga ilusti aga teise silmaga u 10-15% (ei näe ka silmaarsti juures kõige suuremaid tähti), olen juba ühe silmaga vaatamisega harjunud aga tean, et ühel hetkel ei suuda see silm enam kahe eest tööd ära teha ja annab samuti alla.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 18. juuni 2018 at 21:13

  Mul on prillid olnud juba 10 a ja ega see eluke just tore pole kui ebamugavaid prille kanda tuleb. Mu praegused prillid panevad mul pea valutama, sest hoiavad nina peal kuidagi valesti. Eriti ebameeldiv on see kui ülikoolis loengus pea ja nina valutavad ja selle tõttu keskenduda ei saa. Oleks tore uued mugavad prillid võita. ?

 • Avatar
  Vasta Maarja 18. juuni 2018 at 20:47

  Mul oleks vaja prille, olen juba kaks kuud edasi lükanud oma prillide ostu, kuna on muid olulisemaid asju ette tulnud. Prillid on olnud juba 12 aastat kui mitte rohkem, aga aprillis murdis mu kallis vennapoeg prilliraamid puru. Oleks tore võita omale midagigi ja saaks uhkelt uute okulaaridega tšillida

 • Avatar
  Vasta Terje A 18. juuni 2018 at 19:56

  Mul on prillide klaas nii palju juba kahjustada saanud, et on kriipse täis millest ma hästi läbi ei näe ??
  Ja need normaalsemad prillid läksid katki juba pool aastat tagasi. Olen uute ostu nii kaua edasi lükanud, sest #kallis, aga nüüd vist ei saa seda enam vabanduseks tuua. Tore oleks siiski hoopis võita 🙂

 • Avatar
  Vasta anni 18. juuni 2018 at 19:50

  Vanad on juba nii kulunud ja väike preili kaasa aidanud palju ?

 • Avatar
  Vasta Liina 18. juuni 2018 at 19:31

  Minul oleks juba ammu uusi prille vaja kuna laps lõhkus ära ühe sanga. kleepisin teibiga kinni ja läks edasi, aga paar päeva tagasi läks katki ka teine sang. Kleepisin sellegi teibiga kinni. hetkel püsivad ees aga hõõruvad jubedalt…

 • Avatar
  Vasta Karin 18. juuni 2018 at 19:25

  Mina sooviksin oma 5-aastasele pojale, kellel on olnud juba 4paari prille. Kahjuks on raamid välja veninud, klaasid ära kriimustunud jne… Nüüd olemegi taas uute otsingul mis peaksid hästi vastu ?

 • Avatar
  Vasta Diana 18. juuni 2018 at 19:11

  No tahaks ka hirmsasti õhtul raamatut lugeda ja kududa 😀 Ealised iseärasused on selle nimi kui käte pikkusest lühikeseks jääb ja raamatus täheread sujuvalt kokku sulavad. Ja silmaarstile minnes avastad äkitsi, et oleks vaja pluss 1,5 ninajuurele lisada 😛

 • Avatar
  Vasta Kersti 18. juuni 2018 at 19:02

  Minuuul, väga, väga vaja. Aga ? alati on midagi kellegil rohkem vaja.

 • Avatar
  Vasta Marii 18. juuni 2018 at 19:00

  Kuna käisin just silmaarsti juures ja sain teada, et vajan uusi klaase ning vanadesse raamidesse enam uusi panna ei kannata, vajaksin hädasti, et loosiõnn naerataks.

 • Avatar
  Vasta Marii 18. juuni 2018 at 18:58

  Kuna käisin just jälle silmaarstil ja sain teada, et vajan uusi klaase ja kuna vanadesse raamidesse enam ei kannata uusi klaase panna siis vajaksin hädasti, et loosiõnn naerataks!

 • Avatar
  Vasta Katre 18. juuni 2018 at 18:52

  Ma olen andunud prillifänn ja vanad vajaksid väljavahetamist – kulunud klaasidest on juba raske läbi näha. Olen aegajalt käinud ka erinevates prillipoodides nillimas, kas midagi ahhetamapanevat pakutakse, kuid pole siiani leidnud. Ehk Pere Optika üllatab!?
  Nüüd, kuna väljavahetamist vajavad ka lapse prillid, siis kahed korraga on veidi nina krimpsutama panev väljaminek.

 • Avatar
  Vasta Kristina 18. juuni 2018 at 18:42

  Endale oleks vaja?

 • Avatar
  Vasta E. 18. juuni 2018 at 18:41

  Mina suutsin mingi hetk oma ülinõrgad “sita-ilmaga-autosõiduks”-prillid ära kaotada ja kuna meeletut vajadust uute järgi polnud, ei raatsinud uusi osta… nüüd mõned aastad hiljem tunnen, et kinos ja telekas käies kh hakkab pildikvaliteet muutuma :O ilmselt siiski tegu halvenenud ekraanikvaliteediga kõikidel ekraanidel (ega ju ometi minu silmad uduses pildis süüdi saa olla :D)
  Ühesõnaga oleks aeg siiski uued prillid muretseda :/

 • Avatar
  Vasta Karmen 18. juuni 2018 at 18:03

  Minu ema lõhkus just oma kallilt ostetud prillid ning kuna tal on tulemas suur juubel, siis oleksid need uued prillid talle ideaalne kingitus. Sest ega ta ei raatsi endale jälle uusi osta ning käib jälle mingite Koduekstrast ostetud prillidega ringi. Nii saaks ta jälle olla lahe vanaema, sest talle meeldivad ka teistmoodi raamid. Ning minu hing oleks rahul, et ta saab endale ÕIGED prillid.

 • Avatar
  Vasta Janne heinsalu 18. juuni 2018 at 17:27

  Sooviks kaasale. Pole kahjuks saanud muretseda.

 • Avatar
  Vasta Maria E. 18. juuni 2018 at 17:17

  Olen 21-aastane ja silmanägemine on -4.25. Oma esimesed ja ainsad prillid sain juba 3.klassis. Väga oleks prille tarvis, sest läätsede tõttu kannatavad silmad ülekoormuse all. Olen ka üks neist, kel tekib nö. mitte nägemise paanika, kui läätsed eemaldan. See oleks nii super, kui saaks prille kanda 🙂

 • Avatar
  Vasta diana 18. juuni 2018 at 16:58

  Jaa Mallukas,mul oleks ka aeg endale uued soetada,aga proovin siiski ka õnne ;):)

 • Avatar
  Vasta Hille 18. juuni 2018 at 16:54

  Kohe väga väga oleks vaja sest, minu 35eurised prillid püsivad veel vaevu elus! Liimitud ja varsti ka teibitud.
  Olen prille kandnud 15a, ei saa mina ilma nendeta!

 • Avatar
  Vasta K 18. juuni 2018 at 16:40

  Mina soovin loosis osaleda, et võita prillid oma vanaemale. Praegused on jäänud juba nõrgaks ning nendega ta enam lugeda ei saa, sest tähed pidavat eest ära jooksma.
  Kuna Vanaema kukkus aasta alguses ka nii õnnetult, et murdis puusaluu ära, siis prillide ostmine on praeguseks jäänud tahaplaanile liikumise tõttu. Olen kindel, et kui võit peaks naeratama, oleks ta selle üle väga önnelik, et saab tasuta prillid, sest alati peab ju “kokku hoidma”! ?

 • Avatar
  Vasta Kaili 18. juuni 2018 at 16:27

  Mu kallile kaasale oleks uusi prille väga vaja, praegused prillid on juba üle 2 aasta vanad ning vaatamata korralikule hooldusele kriimulised. Ta kannab juba lapsest peale väga tugevat plussi. Tänaseks on ta jõudnud +8 juurde ning seni pole me leidnud arsti, kes omaks kogemust nii suure plussi korrigeerimisel. Suure plussi tõttu on aga uute prillide soetamine hirmus kulukas, sest isegi mitmekordse õhendamisega klaas on raske ning igale raamile ei sobi. Kui ma meie poisse ootasin, siis kartis ta hirmsasti, et lastel võivad samad probleemid silmadega olla. Kuid õnneks siiani on kõigil kullinägemine ning kontrollid korras olnud. Seni kuni meditsiin areneb peame aga iga paari aasta tagant 400-600 eurot uute prillide eest välja käima, sest ilma prilldeta isa oma 4 vahvat poega peaaegu ei näekski ?

 • Avatar
  Vasta Marilyn 18. juuni 2018 at 16:15

  Olen käinud silma kontrollis ja tean, et vajan prille. Prillide ostust olen pidanud siiski loobuma kuna raha selleks ei ole. Mul on väike miinus ja silinder silmad mis tekitavad peavalusid kuna pean vaatamisel pingutama. Tean et ka mu emale kuluksid uued prillid ära, tema kannab prille igapäevaselt. Ostis endale küll alles uued prillid aga need läksid katki ja vanadel on klaasid kriime täis.

 • Avatar
  Vasta Laura 18. juuni 2018 at 15:52

  Prille ei lähe vaja mitte minul, vaid mu elukaaslasel. Kellel oli alles silmaoperatsioon, millega peatati nägemise kehvemaks minemine. Täitsa ravida seda ei saa, aga vähemalt kehvemaks enam kah ei lähe. Ning nüüd on tal prille vaja.

 • Avatar
  Vasta Meryt 18. juuni 2018 at 15:42

  Soetasin oma prillid aastaid tagasi. Otsustasin vahepeal läätsekandjaks hakata, kuna nii oli mugavam ja uute prillide ost on seepärast ka edasi lükkunud.
  Uusi prille oleks juba vaja seepärast, et teised on nõrgemad ja ka kõveraks muljutud.

  Kui võit minule naerataks, tuleks see täpselt õigesse kohta 🙂

 • Avatar
  Vasta Mm 18. juuni 2018 at 15:35

  Prille oleks juba mitu aastat väga vaja aga raha kulub koguaeg kuskile mujale (nägemine on küll tähtis, aga kui on valida kas kuu aega näljamänge vöi prillid, muutub see nägemine teisejärguliseks) suht nadi on autoga sõita, kui liiklusmärkidel olevaid asju näed alles siis kui selle märgi mõjualani u 2 m on ?

 • Avatar
  Vasta Jana 18. juuni 2018 at 15:08

  Nii mulle, kui mu tütrele oleks väga vaja. Oleme igapäevaselt kandjad. Seega hoian pöidlaid peos

 • Avatar
  Vasta Eliko E. 18. juuni 2018 at 14:45

  Ma annaksin prillid oma nooremale vennale, kes on meie perest ainuke kes prille kannab. Kuna ta on iseseisvas elus ning püüab üksi hakkama saada ning kogub igat senti, et täita oma unistus Austraalia minna siis lähebki kõik teenitud raha reisile. Hiljuti kuulsin, et ta prillid olid katki läinud ning uute jaoks kulutada hetkel ei saa .

 • Avatar
  Vasta A. 18. juuni 2018 at 14:19

  Nii hästi sobivad sulle need sinised prillid.
  Mina ise uusi prille ei tahakski, oma vanad ka veel täitsa ok ja suvel tahaks nagunii rohkem läätsesid kanda. Uued prillid kingiksin aga oma väikevennale. Ta on juba mitu aastat rääkinud, et ei näe hästi ja koolis tahvlile vaadates on kiri udune. Sel aastal oli olukordi, kus klassivend pidi vennale tahvlile kirjutatut ette lugema või talle oma vihikust näitama, sest vend ise tahvlilt ei näinud. Siis saadetigi ta koolis arsti juurde silmi kontrollima ja sealt edasi päris silmaarsti juurde ning kahjuks selgus, et tal on nägemine tõesti väga kiiresti väga halvaks läinud. Mina olen 8 aastat prille kandnud ja vaikselt ikka läheb halvemaks nägemine, kuid vennal on umbes pooleteise aastaga sama seis, mis mul ja arst kirjutas retseptid – 2 pillidele välja. Muidu nägijale see – 2 ei tundugi nii palju, aga tegelikult on seis ju ikkagi halb.
  Vanematel ei ole ka hetkel võimalik prillide raha kohe välja käia ja nii vend siis kannabki minu prille, et telekat vaadata, kui ma maal käin ja kui mind pole, siis istub nina vastu ekraani, sest muidu ei näe, aga see ju rikub omakorda rohkem silmi… Kurb seis igal juhul ja see võit aitaks kindlasti väga palju.

 • Avatar
  Vasta Mel1ssa 18. juuni 2018 at 14:03

  Minul oleks vaja küll uusi prille! Peale kaht rasedust on silma nägemine nii palju kehvemaks läinud, et varem soetatud prillidega tuleb silmi lausa kissitada 🙁 Aga prilli ost on laste kōrval tahaplaanile jäänud…alati on miskit muud “tähtsamat” vaja osta.

 • Avatar
  Vasta Alice 18. juuni 2018 at 14:00

  ??????pliiis!

 • Avatar
  Vasta Kuld 18. juuni 2018 at 13:54

  Tõstan käe, et oleks väga vaja uusi prille. Vanad vajuvad eest ära ja paar korda isegi klaas raamist välja vupsanud. Kuid prillid ei ole odavad asjad, et neid nüüd naljalt iga aasta raatsiks välja vahetada. Prille kannan juba 13a, esimesed neist olid ovaalsed roosad ja need vist siiani kapis alles ?

 • Avatar
  Vasta Sunshine 18. juuni 2018 at 13:46

  Minu hetkelised prillid on juba kehvas seisus-silmanägemine ka kehv tõsiselt et prillidega pean juba kissitama et kaugele näeksin. Kõva -2.75 ja rohkemgi kahjuks

 • Avatar
  Vasta Marge 18. juuni 2018 at 13:43

  Mul täpselt sama teema selle silmanägemisega. Tundub, et prille on vaja, aga pole ennast kontrolli vedanud. Sest kardan, et nägemine on -100 000 ja prillid kallid.

 • Avatar
  Vasta Anu 18. juuni 2018 at 13:42

  Sain ka 3a. tagasi teada, et ma ei näe, sest silindrid on paigast ära. Nüüd näen hästi aga prillid on kulunud ja vajaks hädasti välja vahetamist. Lapsed on klaasid ära kriipinud ja raamid on ka nagu paadi alusel.

 • Avatar
  Vasta Liisi 18. juuni 2018 at 13:40

  Kingiksin uued prillid võidu korral oma emale

 • Avatar
  Vasta Tiina 18. juuni 2018 at 13:28

  Uued ja moekad prillid kuluksid ära küll. Eriti nüüd, peale teise lapse sündi, olen väikest muutust märganud. ?
  Prillikandja olen juba pea 16 aastat, kuid pubekana tundusid lisavidinad näos ju nii õudsad, et enamuses peitsin ma prillid hoopis kotti ja proovisin minimaalselt kissitada (mis polnudki nii lihtne kui arvasin ?).

 • Avatar
  Vasta Kadi 18. juuni 2018 at 13:12

  Minul oleks hädasti prille vaja. Vanad on olnud juba kaua aega, aga ei saa endale hetkel uusi lubada, sest on käsil suurem kogumisprojekt, nimelt panen kõik oma raha kõrvale selleks, et osta endale oma kodu ja seetõttu tuleb teha palju ohverdusi.

 • Avatar
  Vasta Morgie 18. juuni 2018 at 13:10

  Mis kell esmaspäeval? Ou, kule, mu mehele kuluks küll uued prillid ära, aga kuna tal on kumbki silm eri suunas rikkis, siis on see alati üsna kallis lõbu olnud. Loosi mulle!

 • Avatar
  Vasta Keiti 18. juuni 2018 at 12:53

  Kuna mina pole oma silmade kuivuse tõttu sobiv opikandidaat, siis pean terve elu prille kandma, sest ka läätsesid ei taha mu silm enam vastu võtta ? silmad on -4.25 ja ka hetkel pean minema silmakontrolli, sest nägemine pole enam nii terav. See oleks super kingitus mulle endale..

 • Avatar
  Vasta Jaanika 18. juuni 2018 at 12:45

  Uusi prille oleks väga vaja. Mingisugused on aga lapsed suutsid sangad neil täitsa ära murda ja nii need lihtsalt nüüd seisavad. Olnud on need kindlasti 7 aastat ja ennem sai kuidagi auto sõidul veel hakkama nendega aga nüüd kui sangad katki (ei aita enam liimimine ega ka teibi tuuning) siis ei saa ma neid ka auto sõidul isegi kasutada. Ja nh rahaline seis hetkel ei luba uusi prille osta ja nii ma siin pool pimedana hakkama üritan saada. Uusi prille oleks väga vaja. Meil juba peres omamoodi naljaka kujunenud et keegi ütleb vaata seal on midagi ja ss kõigile meenub oijh sa ju ei näe nii kaugele. 😀

 • Avatar
  Vasta Annika 18. juuni 2018 at 12:43

  Lapsele (6 aastasele) oleks vaja uusi. Murdis vanad katki, kogemata. Aga ilma ja ei saa ju.

 • Avatar
  Vasta Triin 18. juuni 2018 at 12:34

  Minul õnneks prillid olemas aga hädasti oleks uusi prille vaja mehel. Lapsel õn estus prillidelt uks sang küljest ära saada. Kuna mees pidev prillikandja, siis hetkel kannab ajast ja arust kunagisi prille, mille klaasid enam kindlasti ei vasta silmade vajadusele 🙁 aga hädapärast peab seda varianti kahjuks hetkel kasutama

 • Avatar
  Vasta Kätlyn 18. juuni 2018 at 12:28

  Mina väga igatsen uusi prille. Viimased suutsin katki teha paraku. Miinust nagu väga palju polegi, viimati 0,75, sellepärast olen ka uute prillide soetamist edasi lükanud, kuna see on küllalti kulukas lõbu tavaliselt 🙂 Aga viimasel ajal tunnen, et silmanägemine on ehk isegi veidi kehvemaks läinud. Silmad väsivad kiirelt ja sellest hakkab pea tuikama. Sellepärast mõtlesingi, et võtaks ka loosist osa, ehk näkkab 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 18. juuni 2018 at 12:28

  Prillid on juba nii palju kahjustada saanud. Klaasidest ei näe midagi enam läbi kuna kõik on mikrokriime täiesti täis 🙁 Puhastan küll ära kui ei saa ikka asja. Lasime laadal tasuta klaasidepuhastust teha ja onu ütles et tänase päeva kõige hullema prillid. piinlik piinlik.
  Tasuta uutest prillidest ei ütleks küll ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Jane 18. juuni 2018 at 12:22

  Minu praegused Vogue´d on nüüdseks juba mitu aastat vanad, kiirmused – kraamused ja veidike kulunud. Ja ma lihtsalt ei raaaaatsi uusi osta veel noh.. Nii, et proovin õnne loosiga 🙂

 • Avatar
  Vasta Lizette Kurvits 18. juuni 2018 at 12:21

  Olen oma prillisangu juba mitmeid kordi küüneliimiga tagasi liiminud. Palju seda küüneliimi sinna enam ei mahu?Ehk tõstan samuti käe ja loodan uute prillide võidule??

 • Avatar
  Vasta Nella 18. juuni 2018 at 12:12

  Sest ma olen pime ja enamus vaba cashmoney läheb lapse ja tema vajaduste peale. Uued prillid kuluks ära, vanad on ammuilma kadunud ja läätsed on mu silmadele väsitavad igapäevaselt kanda.

 • Avatar
  Vasta Silvia 18. juuni 2018 at 12:09

  Mul ainult üks paar ongi. Aga uued prillid annaksin hoopis oma isale, tal uusi rohkem vaja 🙂

 • Avatar
  Vasta Ingrid 18. juuni 2018 at 12:08

  Oi endal oleks vaja mul juba miinus 5 ja oi oi kui palju parandatud ja raske on osta ka kui puudega laps kodus ja teine laps ka veel kodus. JÄÄME LOOTMA ÕNNELE.

 • Avatar
  Vasta Kairi 18. juuni 2018 at 12:03

  Mu 50 aastasel emal oleks hädasti vaja prille. Käis mõni kuu tagasi prilli kontrollis ära aga nüüd on asi raha taga. Tal oleks meeletult hea meel kui võidaks.

 • Avatar
  Vasta Kati 18. juuni 2018 at 12:03

  Uusi prille oleks vaja küll, olen prilli kandja juba vist neljandast klassist, aga koguaeg kandma hakkasin neid alles seitmendas või kaheksandas klassis.Ehk siis tänaseks kuskil 14/15 aastat olund prillidega.Miinus on tänaseks päevaks päris suur ja olen samuti silindri kandja.

 • Avatar
  Vasta Anne 18. juuni 2018 at 12:02

  Mina ,mina,mina

 • Avatar
  Vasta awe Makejev 18. juuni 2018 at 12:02

  oi mu emale oleks see nii vajalik.
  tal silmanägemine nii halvaks läinud.
  räägin küll, et mine kontrolli jne aga praegu pole seda vaba ~100.- 🙁
  kui võidaks siis ema oleks önnelik
  ??
  ?

 • Avatar
  Vasta Sireli 18. juuni 2018 at 11:59

  Mina vajaksin juba pikemat aega uusi prille.

  Praegused on mul olnud juba paar-kolm aastat. Klaasid on kriimulised ja sangad on katki. Prilliostmine on aga aina edasi lükkunud just seepärast, et ilusad prillid on kallid!!!

 • Avatar
  Vasta Katrin 18. juuni 2018 at 11:55

  Uusi prille oleks vaja küll, aga hetkel kingiksin need hoopis emale kelle prillid on juba vanad ja kulunud ?

 • Avatar
  Vasta Gerli 18. juuni 2018 at 11:53

  Eelmisest prilliostust on möödas juba mitu aastat ja oleks vaja uusi. Suht ära tüüdanud on see praegune välimus ja särtsu vaja juurde 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 18. juuni 2018 at 11:50

  Minul. Iga sünnitusega on mul silmanägemine kehvemaks läinud. Ja 3.5kuud tagasi sain kolmanda pisikese. Pluss mu keskmine laps on mu praeguseid prille niipalju loopinud, siis on need haigelt ära kriibitud. Heameelega läheks ja ostaks uued aga no kolm last ja korteri remont. Käsi ei kisu praegu rahakotti kangutama 😀

 • Avatar
  Vasta Liina 18. juuni 2018 at 11:49

  Mina sooviks uusi prille lihtsalt sellepärast, et tahaks nüüd mingeid ägedaid raame – tavalised mustad olemas, aga kuna on suvi, siis võtaks isegi vähe värvilisemad nüüd 😉

 • Avatar
  Vasta Jaana 18. juuni 2018 at 11:29

  Ma ei tea kas prille mulle vaja oleks. Annetaksin abikaasale, kellel on olnud vist 7a samad prillid. Vajaks kontrolli ja uusi kriimuvabu prille.

 • Avatar
  Vasta Katrin Tamm 18. juuni 2018 at 11:09

  Tere!

  Mina vajaksin küll väga uusi prille. Sain 6 juuni oma prillid kätte. Oli pakkumine, et 39 euri raamid+ klaasid. Juba koju tulles vaatasin, et üks sang käib raskelt, arvasin, et alguse asi, aga nüüd avastasin, et sealt sanga juurest on midagi nihkes ja pean täna nendega tagasi poodi minema. Eks näis mis saab. Kinni see sang ei lähe hästi. Järjekordne näide, et kõige odavamat ei tasu osta.
  Lisaks täna hommikul üles tõustes oli mul silmanägemine väga hägune isegi prillidega ei näinud lugeda ja kaugele vaadates ei olnud ka pilt selge. ?
  See kõik paneb mõtlema, kui õnnelikud peaksid olema need inimesed kes näevad 100% Paraku ei oska nad seda hinnata enne, kui nägemine halveneb. Kui abituna end tunned poes, kui prillid järjekordselt koju oled unustanud. Kui tüütu on käia igal pool vedades prillitoosi kaasa ?
  Kahevaatelisi prille lubada endale selleks läheb veel aega, sest need on väga kallid.
  Ilusat suve!

 • Avatar
  Vasta Jaana 18. juuni 2018 at 10:48

  Tütrele uusi stiilseid prille vaja.

 • Avatar
  Vasta Kristi 18. juuni 2018 at 10:10

  Panin enda ja mehe kirja “tasuta” silmakontrolli. Mees käis ära ja pidi ikkagi maksma 10€, öeldi, et tasuta kontrolli saavad ainult need, kes prillid ka tellivad. Ei ole väga äss diil.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. juuni 2018 at 10:15

   Palun ütle, kus poes selline asi toimus. Kui on öeldud, et on TASUTA, siis on tasuta ja raha tuleb talle tagastada.

   • Avatar
    Vasta Mailit 18. juuni 2018 at 10:35

    Meil Võrus oli samuti ükskord selline kogemus, nagu Kristi kirjeldas, aga võib-olla hetkekampaania ajal ei ole nii.

   • Avatar
    Vasta Kristi 18. juuni 2018 at 10:40

    Tartu Lõunakeskuses

   • Avatar
    Vasta Kristi 18. juuni 2018 at 15:06

    Minu paha! Mees lasi endale lolli peaga retsepti kirjutada, sellest tuligi see 10€. Palun vabandust, kui kellelegi liiga tegin.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 18. juuni 2018 at 15:07

     Okei, väga tore :D!

 • Avatar
  Vasta Helerin 18. juuni 2018 at 07:46

  Hei-hei! Uued vogue-d kuluks küll ära, sest vanad vast 10 aastat olnud. Aga jah, hästi peavad vastu ja meeldivad siiani, kuid eks nüüdseks natuke kulumise märke on ikka 🙂

 • Avatar
  Vasta Aune 18. juuni 2018 at 07:46

  Mu kaheaastane tütar murdis prillisanga katki ja hetkel käin teibitud prillidega ? uutwst prillidest ära ei ütleks ?

 • Avatar
  Vasta T. 18. juuni 2018 at 06:24

  Mingit nutulaulu teemal, miks just mina võitma peaks, ma välja mõtlema ei hakka. Prille on lihtsalt vaja. Ja ma hoiaksin neid hästi, mitte ei kaotaks kuhugi ega istuks laiaks ega annaks lastele mängida.

 • Avatar
  Vasta Proua prill 18. juuni 2018 at 03:49

  Minu prillid on mind aastaid korralikult teeninud. Kuigi klaasid on kriibitud ja raami värv maas pole ma lihtsalt raatsinud uusi soetada. Nädala pärast tuleb meie perre pisike poisipõnn – tema on üks põhjus, miks ma enda peale mõelnud pole. Oleks ütlemata äge temaga kohtudes kriiba-kraabaste prillide asemel uusi kanda! Ehk veel jõuaks ?

 • Avatar
  Vasta Illekas 18. juuni 2018 at 00:15

  Tere Mallukas!
  Üle pika aja kolasin su FB lehel ringi ja juhtusin selle artikli ning loosi otsa 🙂 (PS! suht tihti olen vaadanud su livesid, seega kontvõõraks mind pidada kohe kindlasti ei saa). Ühesõnaga otsustasin ka kirjutada ja paluda endale prille. Miks siis just mulle? Sellepärast, et mul on uusi prille juba viimased 2,5 aastat olnud vaja, aga elu on mitu raskust ette veeretanud ja ei ole konkreetselt neid endale lubada saanud.
  Üks raskustest oli muidugi lapse kõnepuudega ja üldises arengus mahajäämusega silmitsi seismine. Seega on enamus minule vajalikest ostmata asjadest minu kullakalli arendamiseks läinud (muidugi meil on olemas reh.plaan ja teenused, aga kahjuks transport maksab, sõidame 2x nädalas Keilasse ning lisaks trenn ja üks tasuline teraapia). Leian, et olen oma raha väga õigesse kohta suunanud 🙂 Kõne on suure hüppe teinud, lausa saan aru, mida laps räägib, oskab nüüd viimased 2 nädalat numbreid 1 kuni 20 lugeda, kuigi 20 on kümmeteist :D, teeb kaasa enamustest kuntitöödest ja oskab juba ka mingeid tähti kriitseldada. Olen üliõnnelik ja usun, et 2019 a sügis võime julgelt väikeklassi minna.
  Ühesõnaga, kui see üks suure võiduga osa minu loost sind kõnetab, siis oleksin ülitänulik uute prillide eest 🙂 Ennekõike vajan ma uusi prille, et vähendada koormust silmadele valede prillide kandmisest ja sellest väheneksid ka peavalud, millega olen see kevad väga õudsalt kohe kimpus olnud.

 • Avatar
  Vasta ANN 17. juuni 2018 at 22:48

  Enda prillid on nii läbi omadega , raam välja veninud ja klaasid kriime täis aga ei ole raha ka et uusi soetada, selle ma ka viimasel ajal olen hakanud lààtsi kasutama aga need on nii vastikud 🙁 kaua need lààtsedki mind enam aitavad .

 • Avatar
  Vasta Katrin 17. juuni 2018 at 22:04

  Tahaks täiega cool välja näha ja sellepärast vajan uusi prille! ????

 • Avatar
  Vasta Kerttu 17. juuni 2018 at 21:15

  Ma oma vôidu puhul laseksin emal endale uued prillid saada.
  Kogu elu on ta mulle pühendunud ja end tahaplaanile jätnud.
  Oleks tore ka ühel hetkel temal miskit saada.

 • Avatar
  Vasta Triin 17. juuni 2018 at 21:09

  Minul ka silinderklaasidega prillid, mida nüüd peaaegu aasta vahelduva eduga kandnud olen. Kuna varem prille ei ole olnud, siis oli raske valida neid õigeid ja mugavaid. Praegu teeksin juba hoopis teistsuguse valiku ?

 • Avatar
  Vasta Maarja 17. juuni 2018 at 20:38

  Minu noormees vajaks väga prille! Kuna ta hiljaaegu on kogu oma südame headuses panustanud oma raha ja aja vaid teiste heaolule, on ennast jätnud tahaplaanile. Siinkohal läheks võit täpselt õigele inimesele!?

 • Avatar
  Vasta Cätlin 17. juuni 2018 at 19:43

  Mul oleks uusi prille vaja, sest aastatega on miinus suuremaks läinud, aga vanad prillid jäävad liiga nõrgaks. Uusi prille ei ole kahjuks võimalik soetada, sest tõesti on prillid üsna suur väljaminek.

 • Avatar
  Vasta Kadri 17. juuni 2018 at 18:26

  Soetasin esimesed prillid samuti kui alustasin lubade tegemisega. Väike miinus oli ja autoga sõites prillidega mugavam. Nüüdseks on silmanägemine kehvemaks läinud(ilmselt ikka see arvutiga töö) ja silmakontrollis pole ka käinud. Kahjuks on prillid juba vanad ja seetõttu kannangi neid ainult autoga sõites ja televiisorit vaadates. Olen kindel, et kaubanduskeskustes või poes olen juba mitmest tuttavast tuimalt mööda kõndinud, sest lihtsalt ei zoomi välja inimeste nägusid 😀 või siis vahin kedagi kahtlaselt palju,selleks, et näha kas tunnen. Igaljuhul oleksid uued prillid igati abiks 🙂

 • Avatar
  Vasta kristi 17. juuni 2018 at 17:55

  Tegelt kingiks need prillid oma tütrele, kes lõpetab paari päeva pärast keskkooli, oleks ilus kink talle

 • Avatar
  Vasta Kats 17. juuni 2018 at 17:22

  Mina sooviks prille oma emale kes on unistuste vanaema minu lastele? Emale meeldib palju lugeda nii endale kui lastelastele aga viimasel ajal on ta tihti maininud, et prillid ei ole enam päris tema silmade järgi ja midagi jääb nagu puudu 🙁
  See võit oleks tore üllatus talle 🙂 ??

 • Avatar
  Vasta Triin 17. juuni 2018 at 17:13

  Oooo, need võtaksin! Olen tugevalt lühinäegelik ja igapäevane läätsekandja, senised prillid läksid arusaamatul põhjusel katki. Universumi message vist, et aeg uuteks 😀

 • Avatar
  Vasta grete 17. juuni 2018 at 17:09

  Prille oleks vaja küll. Oma esimesed prillid sain kuskil 10 aastat tagasi. Aastatega on miinus päris suureks läinud ja olen kaalunud ka operatsioonile minekut, aga ootan sobivamat hetke. Praegused prillid on mul tegelikult olnud aasta aega ainult, aga valisin seekord vist vale raami. Metallist sangad on küll ilusad, aga kuna ma olen igapäevane prillikandja, siis “venivad” need üsna kiiresti ära ja ma olen juba neli korda neid pingutamas käinud. Seega oleks vaja häid ja vastupidavaid tugevaid prillikesi! ?

 • Avatar
  Vasta Jane 17. juuni 2018 at 16:45

  Mul endal on täitsa kabedad prillid olemas, aga minu emmele oleks uusi prille vaja. Tal on vist mingid kahevaatelised prillid ka veel pealekauba, nii et see kõik on väga kallis lõbu. Ma oleks väga õnnelik, kui minu emme saaks uued mugavad ja sobivad prillid omale, sest ta on lihtsalt nii tubli ja seda väärt.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 17. juuni 2018 at 16:37

  Sooviks uusi prille, kuna vanad on juba ajast ja arust. Nii tore oleks omada uusi ägedaid prille 🙂

 • Avatar
  Vasta Jane 17. juuni 2018 at 16:26

  Vajan hädasti uusi prille ja oskaksin suurt rõõmu tunda!
  Loodan, et tuleb roosa esmaspäev ja loosiõnn naeratab!

 • Avatar
  Vasta Reet 17. juuni 2018 at 16:22

  Tõstsin käe, sest et tore oleks näha kellega räägin ja kas ta mulle ka otsa vaatab. Üldse oleks lahe ümbritsevast silmade kaudu osa saada, näeks ehk mõnd tuttavatki üle pika aja.

 • Avatar
  Vasta Mirjam 17. juuni 2018 at 15:54

  Minu peres on kolm prillikandjat. Kahel neist ( 9a ja 12a ) oleks kindlasti uusi prille vaja. Oleks suur kokkuhoid, kui vôit postkasti potsataks ☺️

 • Avatar
  Vasta Jandra 17. juuni 2018 at 15:50

  Sooviksin väga võita uusi prille, sest käisin just hiljuti kontrollis ja avastati, et miinus on jälle suuremaks läinud. Olen prillikandja olnud üle 10 aasta ja pidevalt uute prillide tegemine on päris kulukas.

 • Avatar
  Vasta Helen 17. juuni 2018 at 15:46

  Sooviks prille, kuna ei jaksa enam pilusilmai teha. Miinus on paari aastaga suurenenud, eks oma töö on teinud arvutiekraani taga istumine. Muidugi oleks mugav näha elu läbi prillide, silmad ka tänaksid mind 😀

 • Avatar
  Vasta Kadri 17. juuni 2018 at 15:11

  Prillid on ju üks osa moest ja mu prillid vajaks juba kaasajastamist

 • Avatar
  Vasta Külli 17. juuni 2018 at 13:10

  Oleks ka vaja uusi prille. Endal samamoodi silinder silmad. Hetke prillid on nii laiaks juba veninud, et peab koguaeg kohendama. Eks need olid juba algusest peale natuke laiad, kuna ei leidnud naiste mudelitest midagi pidin valima meeste raami. Aga nüüd jah on olnud ka juhuseid kus juba eest ära kukuvad 🙂

 • Avatar
  Vasta Annnely Grazer 17. juuni 2018 at 10:10

  Silmad vajavad igaks juhuks kontrollimist ja uued prillid oleks lihtsalt imeline kingitus pealekauba

 • Avatar
  Vasta Kristina 17. juuni 2018 at 01:36

  Tahaks lube tegema hakata, aga praegused prillid on nõrgaks jäänud. Kui poodi minnes unustan prillid maha siis pean elu eest silmi kissitama ja alatihti keegi kobiseb et mis ma vahin nii vihaselt.

 • Avatar
  Vasta Sveta 16. juuni 2018 at 22:54

  Sooviks uusi prille. Ammu ei vahetanud ja silmakontroll oleks vajalik.

 • Avatar
  Vasta Ethel 16. juuni 2018 at 21:35

  Käisin ka kunagi silmakontrollis ja oligi prille vaja. See oli kooli ajal, nii umbes 10a tagasi. Prillid on kahjuks ammu oma teed jalutanud. Tol ajal oli + prille vaja. Aga nüüd tunnen, et siiski mul oleks vaja veel prille kanda. Eriti tuleb see sõites välja. Mitte et ma just täitsa pime oleks ?Aga tundub, et kaugele nägemine hakkab ära minema ?

 • Avatar
  Vasta Marianne 16. juuni 2018 at 18:22

  Üldiselt ma loosides ei osale, aga ühed korralikud mugavad prillid on noorele inimesele silmanägemise juures -2 üsna olulised igapäevased “aksessuaarid”, et saaks üldse tööd teha ja isegi enda igapäevatoimetusi (mis seal salata, silmaopp tegelikult oleks hoopis lausa jackpot..).

  Kindlasti tahaks kõik kommenteerijad võita ja on kõik samapalju ühteviisi selle väärilised!

 • Avatar
  Vasta D 16. juuni 2018 at 15:56

  Sooviks ka uusi prille!!! Enda omad katki ja ei ole piisavalt võimalusi, et uusi osta.

 • Avatar
  Vasta Topklots 16. juuni 2018 at 15:43

  Miks just mina? Sellepärast et lapsega kodus olles kaisutades/tissitades on teised veidi kõssi vajunud 😀

 • Avatar
  Vasta Agnes 16. juuni 2018 at 13:25

  Osalen ka loosis, alguses mõtlesin, et kingiks võidu õele aga ..heh, ma tahan ka uusi prille. Praegused prillid ma olen ostnud nö leti alt. –
  – Prille ei müüda tavaliselt poodides nagu lugemisprille. Aga mis sa teed kui rott oled, asi seegi. Samas õel ei ole ültse prille kuigi väga oleks vaja ja ilmselt kui loosiõnn peaks naeratama siis, ma annaks selle võidu talle. Sest meie vahel valitseb õelus ja armastus :*
  Sulle soovin päikest!! Aitäh, et sa oled olemas meile kes sind armastavad ja ka neile pahuritele kelle elu on p**s ja tahavad kõike ja kõiki vihata!

 • Avatar
  Vasta Eike 16. juuni 2018 at 10:49

  Uusi prille oleks hädasti vaja, kuna hetke omadega olen pea 10 aastat läbi ajanud ja kasutan ainult autoga sõitmise ajal, sest ülejäänud aeg suht mark viltuste raamide ja kriibitud klaaside prillidega ringi jalutada. Autosõidu ajal ikka vahel võtan hoo maha ja naudin seda looduse ilu, mis jääb mitte nägemise tõttu nautimatta. 🙁

 • Avatar
  Vasta Gertrud 16. juuni 2018 at 10:16

  Minu praegused prillid on juba pea 5 aastat vanad ning said valitud liiga väikese klaasiga raamid. Ammu juba mõelnud, et oleks aeg uued soetada. Tõenäoliselt selle ajaga ka nägemine halvemaks muutunud…

 • Avatar
  Vasta Elise 16. juuni 2018 at 09:23

  Sooviksin uusi prille, kuna teismeajast saati on mul neid päääris palju “kulunud”, seega uued prillid oleks tore kingitus 🙂

 • Avatar
  Vasta Eileen 16. juuni 2018 at 08:13

  Minul endal silmanägemisega probleeme ei ole, aga abikaasal seevastu küll. Olen teda juba kolm aastat silmakontrolli saata üritanud, aga kuidagi ei võtta härra vedu. Ta mäletab ka veel seda aega, kus prillid olid väga-väga kallid ja nüüd kuidagi automaatselt ei raatsi uusi osta, sest põõõhiiimõttteeeliselt näeb ju küll. 😀 😀 Pärast võitu ei oleks tal enam valikut.

 • Avatar
  Vasta Kaia 16. juuni 2018 at 07:09

  Kingiks isale, kes loeb oma Säästumarketist ostetud prillidega, aga vajaks ammu juba korralike ?

 • Avatar
  Vasta Gristel 16. juuni 2018 at 00:48

  Käisin aasta algul arsti juures ülevaatusel, kus pumbati verd välja, kästi topsi kusta, mõõdeti ja kaaluti kõike ning selgus, et muidu terve kui purikas, kuid prillid on nii vanad, et klaasid on kriibitud ning sangad välja veninud. Hea meelega täidaksin arstide ainsa soovi ning jätkaksin Pere Optika prillidega

 • Avatar
  Vasta Jennifer 15. juuni 2018 at 23:56

  Ausalt-öeldes sooviksin väga neid prille võita oma emale, kes on hetkel 90-aastase inimese hooldaja ning selle tõttu pole tal aega üldse iseenda jaoks, rääkimata rahast uute prillide ostmiseks. Tal on peaaegu terve elu nägemisega probleeme olnud, sest miinus on üsna suur (-6) ning olen tähele pannud, et sellepärast ta tihti ka vaevleb ning harva kurdab ja mul on seda nähes nii kahju, sest ta on väga hea ja tubli inimene.

 • Avatar
  Vasta Susi 15. juuni 2018 at 22:09

  Tead Mallukas ma mitte isegi ei annetaks neid prille mis siis et ise endal pole vaja vaid laseksin need oma.emale kuna tema vana koi pole suutnud endale paari 8aasta jooksul muretseda ja nüüd loeb Koduekstrast ostetud 3 euroste nn prillidega mis ilmselgelt rikuvad veel rohkem tema silmi. Xo xo

 • Avatar
  Vasta Udune pilk 15. juuni 2018 at 21:31

  Ma tegelt alles aasta tagasi ostsin uued prillid. Hullult kaua valisin ja lõpuks siis leidsin oma arust parimad. Täiesti teissugused kui muidu. Varem kandsin alati musta plastikraami. Ja siis võtsingi #moodsa metalli. Kui need kätte sain, siis oli nii harjumatu ja olin päris pettunud. Peamiselt enda peale. Ma ei tea, mis mul pähe lõi, et selliseid daami prille tahtsin. Varajane rasedus vist. Ega ma neid kandnudki. Mässasin ikka läätsedega ja kissitasin vanade prillidega. Praegu beebiga kodus olen oma prouaprille ikka kandnud, aga uute prillide ost mõlgub ikka meeles. Enne on muidugi 100 muud asja vaja.
  Prillikandja olen olnud üle 15 aasta. Mul ka vist isegi kahed Vogued olnud. Ja siis Pradad (mille ära kaotasin!:D), Swarowskyd ja veel mingid vähem tuntud brändid. Nägemisteravus (haha, teravus) aina väheneb. Praegu on midagi -3 kanti – ehk üks udune maailm.
  Ühesõnaga, kena oleks kingituseks uuef prillid saada!

  • Avatar
   Vasta Udune pilk 15. juuni 2018 at 21:34

   Vakkk, kuramuse typod.

 • Avatar
  Vasta Mairi 15. juuni 2018 at 21:23

  Sest istusin oma hetkelised prillid kõveraks ja pole olnud aega ega ressursse et uutesse panustada!

 • Avatar
  Vasta Siret 15. juuni 2018 at 20:13

  Mu kõige hullem lapsepõlvemälestus olid mu esimesed prillid 11 aastaselt, sellised heleroosad, ovaalsed, plastikust jänkuprillid. Ei tahaks never oma lastele seda tunnet. Seega käed püsti ja osalen loosis, et oma 14 aastasele tütrele ilusad uued prillid leida 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerttu 15. juuni 2018 at 18:09

  Oh, uued prillid! Jaaa!!! Mul on silmadega nii nutune olukord, et viimati eelmisel aastal uued prillid saades üllatati mind sellega, et mõlemad silmad olid selleks hetkeks -7.0. Enne seda polnud ma prille uuendanud vist 2 aastat ja lõpus ma tõesti enam ei näinudki mitte midagi. Mure on aga selles, et mu silmad lähevadki reaalselt iga kuuga hullemaks, ehk siis tänaseks päevaks olen ma jälle olukorras, kus peaks välja käima 300+ eurot prillide eest, mis päriselt ka sobiks ja endale meeldiks. Arsti sõnul pole antud olukorras midagi teha, sest minu hirmud mõnest koledast haigusest, mis mind lõpuks täiesti pimedaks jätab, ei osutunud vajalikuks. Lohutas, et küll mõne aasta jooksul seisma jääb, aga siiani ei ole seda pidurdust küll kuskil näha. Ja noh, olgem ausad, selle -7.0ga oledki sisuliselt pime kui pole õige tugevusega prilli.

  Seetõttu olekski tore võita uued prillid, et saaksin end taas igapäevaelus natuke kindlamalt tunda, julgelt autorooli istuda ja tuttavatele tänaval tere öelda, sest ma TUNNEN NAD ÄRA! 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 15. juuni 2018 at 18:03

  Just mina peaksin uued prillid võitma, sest praeguste prillide raam surub kõrvadele ja ninale ning see paneb mu pea valutama.. selline valus suruv tunne tuleb pähe. Seetõttu ei kannagi neid eriti ja tunnen, et mu nägemine on nüüdseks palju kehvemaks läinud. Pärinevad need siis aastast 2009.
  Enne neid prille olid mul lapsepõlves veel ühed, mis pisut loksusid ees ja isa üritas neid kitsamaks suruda.. need läksid pooleks.. siis viis ta need remonti ja keevitati kokku.. no pärast seda ei tahtnud ma neid enam kanda, sest seisid veits viltu ees.
  Ühesõnaga on mul pool elu prille olnud vaja kanda, aga ei saa sest koguaeg on neil midagi viga. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kairi V 15. juuni 2018 at 17:47

  Uusi prille läheks vaja just seetõttu, et hiljuti tuli ühele klaasile väike mõra sisse. Prilliraamid ise on ka juba väga vanad ja kulunud.
  Seega uutest ära ei ütleks 🙂

 • Avatar
  Vasta ANNELI 15. juuni 2018 at 17:37

  Just mina peaksin uued prillid saama! olen hetkel haiglas uuringutel oma kohutavate migreenide tõttu ning saadeti ka silmaarsti kontrolli. olen selline väikese -0,75ga ning prille kannan enamasti vaid kinos-teatris, koosolekutel-aktustel ja autoroolis. Nüüd ilmneski, et mu hingepeeglite andmed on juba vananenud, silindrit pole justkui arvestatudki ja prille peaksin ikkagi pidevalt kandma… Nii et esmaspäeval haiglast pääsedes oleks see nii-nii-nii sigalahe uudis, kui võidan!

 • Avatar
  Vasta Nele Kõli 15. juuni 2018 at 17:34

  Mina kingiks empsile võidu !!

 • Avatar
  Vasta Kristina 15. juuni 2018 at 16:43

  Mina sooviksin väga uusi prille oma 7 aastasele tütrele. Praeguseid olen liiminud ja teipinud ja seisavad hinge kinni hoides veel ees. 22ndal on tal ka silmaarsti aeg kus saab uue klaaside retsepti ning sealt otse prillipoodi prille ostma! 🙂

 • Avatar
  Vasta MaKi 15. juuni 2018 at 16:21

  Ma heameelega kingiks need oma empsile. Olude sunnil on ta kolinud maale oma vanemate juurde elama, teeb kodukontorist tööd ja hooldab vanemaid. Oma vajadused ja muud miniluksused on täiesti tahaplaanile jäänud. Seega Vouge kind of preemia oleks väga tuus!

 • Avatar
  Vasta Vaike 15. juuni 2018 at 16:10

  Meie perre oleks lausa kolm paari prille vaja. Venna prillid on juba korra paranduses käinud, ema ja isa kasutavad môlemad nö. Poe omi, oleme kodus arutanud korduvalt et vähemalt empsile tuleks uued muretseda, tal üks silm on nö laisk ja vaatab sellega imelikult. Ema on olnud prillikandja kogu minu teadaoleva elu. Suurima hea meelega osalen:) võidu korral on peres üks nägija juures… juhuuu☀️?

 • Avatar
  Vasta Getter 15. juuni 2018 at 15:49

  Miks just Mina peaksin uued prillid võitma? Aga…Why not?! 🙂
  Tegelikult vanad okulaarid ootavad ammu välja vahetamist, aga olen liiga rott selle jaoks 😀

 • Avatar
  Vasta Brenda 15. juuni 2018 at 15:37

  Sooviksin võita, kuna elukaaslasel oleks prille vaja. Ta ei ole nõus enda peale raha kulutama. Ise kahjuks ei saa ka talle neid kinkida, kuna olen töötu üliõpilane ja elukaaslane toetab minu õpinguid.

 • Avatar
  Vasta Kris 15. juuni 2018 at 15:34

  Ei ütleks isegi uutest prillidest ära. Aga veel enam sooviks uusi vahvaid prille oma emale 🙂

 • Avatar
  Vasta Heleen Välba 15. juuni 2018 at 14:48

  Kuigi kasutan prille vaid autoga sõites ja tööd tehes, siis pärinevad minu klassikalise raamiga tagasihoidlikud prillid juba aastast 2009. Ilmselt oleks vaja ka nägemiskontrolli tulemusel veidi kangust korrigeerida.

 • Avatar
  Vasta Jaana 15. juuni 2018 at 14:23

  Peaksin võitma kuna meil peres suuremal tütrel prillid ja siis saaks endale ka võita uue sinised prillid kuna tegelt mul ka prillid aga ei mäleta mis miinuses ja pole ammu silmakontrollis käinud ja oleks vahva võit .

 • Avatar
  Vasta Laura 15. juuni 2018 at 14:17

  sest ma ei näe

 • Avatar
  Vasta Heldin 15. juuni 2018 at 14:08

  Mina sooviks uusi prille kuna vanad ei taha kuidagi ninal püsida ja siis ma unustan neid üldse kanda. Kui saaksin endale uued prillid kannaksin meelsasti neid kuna nägemine pole kõige selgem.

 • Avatar
  Vasta Isabel 15. juuni 2018 at 14:05

  Mina olen see õnnetu kes eelmisel aasta lõpuks võttis ennast kokku ja lasi endale uued prilli teha üle mingi 6 aasta vist… jaaa siis mu koer sõi need järgmisel päeval ära. Nüüd oleks väga uut kontrolli ja uusi prille vaja so fingers crossed!

 • Avatar
  Vasta Katariina 15. juuni 2018 at 13:56

  Mul on prillid olnud juba oioioi kui ammusest ajast ja ma nendega nii harjunud, et nad lausa meeldivad mulle. Ilma on imelik olla 🙂 Mul üks silm kah silinder, aga teine täitsa tavaline. Uusi prille tahaks küll, aga eelkõige oleks vaja just silmakontrolli minna, sest tunnen, et vist on vaja klaaside tugevust korrigeerida. Kisub vahel uduseks. Loosivärk oleks muidugi superluks, aga ma seda võitu ei looda – ei ole mul looside peale õnne. Kuid tänud info eest ikkagi – suure tõenäosusega just Pere Optikasse ma nüüd lähengi. Nii keeruline on otsustada, et mis prillipoodi minna tasub ja su lugemine sinu kogemusest muutis asja kuidagi konkreetsemaks.

 • Avatar
  Vasta Inger 15. juuni 2018 at 11:58

  Mina oleksin väga õnnelik! 🙂 Olen mitu aastat lootnud opile saada ja seetõttu ka pikalt kriimuliste prillidega ringi käinud, et äkki ikka saan samadega kuni opini läbi.

 • Avatar
  Vasta Sandra 15. juuni 2018 at 11:41

  Olen ise igapäevane läätsekandja, aga viimasel ajal tunnen, et silmad on väsinud. Hea meelega kannaksid vahelduseks prille, aga peale sünnitust ma enda prillidega enam hästi ei näe. Pikemalt kandes hakkab pea valutama, kuna koormus on silmadele suur.

 • Avatar
  Vasta Margit 15. juuni 2018 at 11:39

  Mina kingiks need parimale sõbrannale, kellel on prille vaja olnud juba ammu. Kuna ta sügisest on õpetaja ametis, siis oleks prillid hädasti vajalikud.

 • Avatar
  Vasta A4 15. juuni 2018 at 11:37

  Praegused prillid juba 2a vanad vist ja tunnen et peaks uuesti kontrolli minema ja tahaks uusi. Need kuidagi kõveraks ka juba läinud ja mõte on pikemat aega juba et välja vahetada. Miinus on ka vist juba muutunud :/

 • Avatar
  Vasta Evely 15. juuni 2018 at 11:37

  Minul on uusi prille tarvis!!!;) Eelmised prillid näppas pisipoja enda kätte ja tegi nendega üks-null. 😀 Aga pole hullu, poja tuletas meelde, et need 2011a saadud prillid vajasidki väljavahetamist 🙂

 • Avatar
  Vasta Marje 15. juuni 2018 at 11:36

  Mina kingin need prillid oma kaksikutest tütardele kes on 13 aastased?Aasta tagasi hakkas üks neidudest peavalusid kurtma ja millegipärast tormasin nendega kohe silmaarstile ja kohe saime mõlemile prillid -2.Nohh kaksikute värk?Nüüd peab uuesti minema kontrolli kuna aasta möödas ja jälle ühel neiul peavalud platsis,ju siis nägemine halvenenud?Ja me kõik teame kui palju maksavad topelt prillid?

 • Avatar
  Vasta Sigrid 15. juuni 2018 at 11:33

  Mulle endale kuluks hädasti uus paar prille ära. Raamid on suureks jäänud ja prillid ei seisa enam korralikult ees.

 • Avatar
  Vasta Ilona 15. juuni 2018 at 11:32

  Tere ☺️Silmakontroll ammu plaanis,teha tuleb ta igal-juhul,kirjutades virvendab juba päris hullusti,hea hinnaga prillide üle oleks väga hea meel, seda enam,et esimeste ☺️ Kui loosiõnn naeratab,siis olen ikka väga rõõmus ?

 • Avatar
  Vasta Sveta 15. juuni 2018 at 11:29

  Kingiksin uued prillid emale, temal on uusi vaja kuna vanad prilliklaasid juba kulunud.

 • Avatar
  Vasta S. 15. juuni 2018 at 11:24

  Mina sooviksin kinkida need prillid oma vanaemale, kellel on vist viimased 2884668 aastat samad prillid olnud. Ma usun, et ta oleks sellise üllatuse üle väga hea meel. 🙂

 • Avatar
  Vasta elina 15. juuni 2018 at 11:22

  Mul endal küll alles soetatud prillid aga mu kallis emme kes arvab et ta ikka veel nii noor et ei vaja prille käis kontrollis ja otsustas et vist ikka ootab sest kallis on vajaks kindlasti neid prille ?siis näeks ka lõpuks lugeda hästi ?

 • Avatar
  Vasta Lili 15. juuni 2018 at 11:16

  Minul oleks ammu uusi prille vaja sest nägemine on kehvemaks läinud aga kahjuks ei jää raha üle, et uusi soetada.

 • Avatar
  Vasta Merilyn 15. juuni 2018 at 11:12

  Mu unistus muidugi on laseropp… Aga sinnamaani võiks ju ka näha. Prillid juba lagunevad veitsa, et peaks neid vahetama igaljuhul, pole lihtsalt olnud seda ressurssi, et vahetada veel. One day…

 • Avatar
  Vasta Karolin 15. juuni 2018 at 11:10

  Minul endal on küll prillid alles ostetud kuid kuna mu peres kannavad 3inimest veel prille, siis kuluks need kindlasti ära.

 • Avatar
  Vasta Ann 15. juuni 2018 at 11:09

  Matule oleks uusi prille vaja, vanad kipuvad juba eest ära kukkuma 🙂

 • Avatar
  Vasta Gertrud 15. juuni 2018 at 11:09

  Sain enda esimesed prillid 20 aastaselt – 5 aastat tagasi. Kontroll ja prillid tehti intsrumentaariumis, aga tehti lohakalt ning kiirelt…. seega sain ühele silmale +0.25 ja teisele -0.75 jah ma tean, et tegelikult olematud miinused/plussid aga siiski segavad igapäevaseid tegevusi. Ja nüüd, kui olen rase, siis on silmanägemine veel hullemaks läinud…. Võtsingi plaani peale sünnitust minna silmaarsti juurde ja oi kui moos oleks see võit ???

 • Avatar
  Vasta Klaarika 15. juuni 2018 at 11:07

  Kui ma peaks võitma siis kingiks need oma õele.Õde avastas ka tänu autokoolile, et on suht pime juba.?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuni 2018 at 11:11

   haha, ma lugesin “tänu alkoholile” 😀

 • Avatar
  Vasta Erika 15. juuni 2018 at 11:02

  Prille oleks küll uusi vaja, kuna teen päevas 7tundi tööd arvuti taga ja sügisest kevadeni lisandub õhtuti kodus arvuti taga õppimine siis on see mu silmanägemisele suht kehvasti mõjunud ja preguste prillidega näen halvasti. Silmakontrolli pole ka siiani jõudnud, et uusi prille lõpuks saada. Võidu korral oleks vähemalt prillide probleem mul lahendatud ??

 • Avatar
  Vasta Jaana 15. juuni 2018 at 11:01

  Kuna meil peres suuremal tütrel prillid siis väga hea oleks võita endale ka sinised prillid võita.

 • Avatar
  Vasta Thea K 15. juuni 2018 at 11:00

  Kui ma oma esimesed prillid sain, siis vihkasin prille.
  Hetkel on saanud minust igapäevane prilli kandija ja naudin prillidega käimist, teisiti ei kujuta enam ette!
  Prillid on ilusad aksessuaarid, mis kaunistavad! Soovin uusi ja kindlasti värvilisi raame, sest erinevus rikastab! 😉

 • Avatar
  Vasta Maili 15. juuni 2018 at 11:00

  Minul prille pole vaja aga vot mu mehel on küll. Ta prillid on juba nii räbalad. Ja ilmselt iga prillikandja kellel on laps teab mis nendega juhtub kui laps on sul süles ja virutab prillid sul peast minema. Või lihtsalt tirib eest. Vahest on ta ka unustanud kuskile ja laps kätte saanud ja kohe prilli sangad!? tagurpidi väenanud. Ühesõnaga on ta neid vähemalt 20 korda ise kokku lappinud kui mitte rohkem. Ja ega need enam väga sirged pole ja minu teada kahjustavad katkised prillid veel rohkem silmi ? Ma räägin talle juba üle aasta ilmselt, et ostku uued aga ei. Eks raha ka kahju maksta aga ikkagi. Sinu silmad ju ….. Mul oleks väga hea meel kui just minu mees võidaks uued prillid , tal on sünnipäev ka tulemas mis oleks ju eriti hea kui saaks sünnaks uued prillid.
  Aga kui ei võidagi siis see 99 eurine pakkumine on ka väga hea.

 • Avatar
  Vasta H 15. juuni 2018 at 11:00

  Ise olen kandnud vaid neid nö arvutiprille, et silmad ei vâsiks, aga mees on igapäevane prillikandja.
  Võidu korral saadaksin tema uusi prille valima, sest viimased ongi tal olnud juba ca 2a ja meie väiksed lapsed on neid veidi retsinud. Küll mängimise käigus kogemata või niisama kui kuskilt näpud taha saanud..
  Mehel pole üldse suur miinus, aga samas prillideta toa teisest otsast ta väidab, et ei näe isegi mu kaunist näolappi.. seega :(((
  Remondi ja kolmanda lapse sünni eel kuluks väike võit ära, sünnitusel võiks prillid ees püsida ikka ???

 • Avatar
  Vasta Mirje 15. juuni 2018 at 10:58

  Oi ma oleks õnnelik, kui saaks endale uued prillid. Aasta tagasi läksid suht uued prillid katki kukkusid õnnetult asfaldile maha ja auto sõitis üle ja nii ma siis nüüd kannan oma 7aastat vanu prille edasi, millega näeb päris häguselt aga parem ikka kui mitte midagi.

 • Avatar
  Vasta Piia 15. juuni 2018 at 10:56

  MINA peaksin võitma, sest siis saaks mu überkallis emme omale uhke uue prillipaari,mida oleks juba ammu vaja välja vahetada:) ??

 • Avatar
  Vasta Carolin 15. juuni 2018 at 10:53

  Minul on silmanägemine täitsa korras, kuid võidu korral kingiksin selle edasi emale 🙂 Paar kuud tagasi läksid tal just raamid klaasi juurest katki ning tuli välja, et seda parandada ka ei saa. Ehk siis lahenduseks oleks uued prillid.

 • Avatar
  Vasta mari-ly kaasla 15. juuni 2018 at 10:50

  kui mina osutuksin võitjaks, kingiksin võidu oma kallile vanaemale ? . ta on plaaninud osta omale uusi pikemat aega.

 • Avatar
  Vasta Lisbet 15. juuni 2018 at 10:49

  Väga vahva tegu ikka! 🙂
  Mul juba pikemalt uusi prille vaja. Näen kõike uduselt, ja ka raamid on juba kulunud aga mis sa ikka teed ootad seda “õiget aega” et omale uued prillid soetada. Kuna olen ka nüüd värske emme siis tunnen et peale sünnitust on nägemine veel hullemaks läind. Voodiserval olevat arvutiekraanigi ei näe ilma suurema kissitamiseta lugeda?

 • Avatar
  Vasta Mari 15. juuni 2018 at 10:48

  Mul endal on eluaeg üle keskmise parem nägemine olnud ja olen väga-väga tänulik selle eest!
  Küll aga soovin pakkuda võimalust ühele väga lähedasele, kelle nägemise üle tunneks rõõmu peale tema veel mitmed inimesed tema ümber.

  Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Kaie 15. juuni 2018 at 10:45

  Mina kingiksin võidu oma nooremale õele. Kui tal oleksid ilusad prillid, siis ehk ta kannaks neid ka rohkem. 🙂

 • Avatar
  Vasta Siret 15. juuni 2018 at 10:44

  Tahaksin küll vaheldust, prillid igapäevaselt ees ja saavad lapse poolt kõvasti vatti. Lisaks on mul rasedusega mega pigment näos, mida prillid varjata aitavad. Ei taha kodus meikida ka siis prillid veidi katavad 🙂

 • Avatar
  Vasta Mannu 15. juuni 2018 at 10:43

  Mul oleks väga uusi prille vaja. Kuskil 12 aastat tagasi, kui olin 14, olin ka arvamused et brändinimi on ülioluline 🙂 olin nõus kandma prille ainult siis kui sain omale 7000 kroonised Dolce Gabbanad 😀 kahjuks läks paar aastat tagasi raam katki ja pole prille kanda saanud. Loodan väga omale uued moodsad prillid saada 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 15. juuni 2018 at 10:42

  Sest sünnitus viis silmanägemise ja soovika ilusaid prille. ?

 • Avatar
  Vasta Marili 15. juuni 2018 at 10:41

  Just tekkisid silma probleemid, olen 3 kuud viivitanud ostmisega, kuna no ei ole seda raha kuskilt vötta. Arvutis numbrite nägemiseks kissita juba silmi, ise 21 aastane! Önnele lootma jäädes?

 • Avatar
  Vasta Tiina Verzibikovs 15. juuni 2018 at 10:40

  Ma saadaks Sulle oma praegustest prillidest pildi aga häbi hakkaks! Oi ma olen neid painutanud tagasi sirgeks ja padjakesed on ammu kadunud. Oh isssand ütlen ma!
  Seega ma hoian jäseme püsti ja ütlen Ma tahan uuusi prille!!!

 • Avatar
  Vasta A. 15. juuni 2018 at 10:39

  Minul hetkel prille pole, aga vaja on kindlasti ! Võtan pidevalt hoogu, et sellega tegeleda, aga kuna olen beebiootel ja varsti sünnitamas meie esimest beebikest, siis lükkan seda ikka ja jälle edasi. Lihtsalt nii palju on teha, elukaaslane on kaitseväes, seega enamus tegemisi on minu õlul ja rahalises mõttes olen ka kõik enda soovid edasi lükanud, et ikka lapsel kõik vajalik olemas oleks ja kodus saaks remont tehtud.

 • Avatar
  Vasta Piret 15. juuni 2018 at 10:39

  Mina sooviksin ka endale väga vãga uusi prille! Olen olnud aastaid kerge miinusega, aga peale igat sünnitust on miinus ikka suuremaks lãinud. Kahjuks silmaoperatsiooniks raha pole ja siia tuleb leppida sellega mis antud on. Praegu olen aga ootamas neljandat last, ja hoian hinge kinni et miinus enam suuremaks ei lãheks! Aga uusi prille oleks hädasti vaja, sest teised juba kõige pisema poolt kannatada saanud.

 • Avatar
  Vasta Diana. 15. juuni 2018 at 10:39

  Proovin ka õnne. Olen lapsest saati olnud kehva nägemisega. Näiteks tunned inimesed alles siis ära kui nad on hästi lähedal. Pole teab mis suur see miinus aga on väga häiriv. Prillid on juba teist aastat puru ja uusi soetada pole hetkel veel võimalik.

 • Avatar
  Vasta Triin L. 15. juuni 2018 at 10:39

  Vajan prille, et näha paremini ja pole juba aastaid uusi prille ostnud omale. Lisaks kaunistavad ilusad prillid naist ja toovad naise ilu esile. Mina olen see, kes arvab, et prillid on seksikad 🙂

 • Avatar
  Vasta Birgit 15. juuni 2018 at 10:38

  Oeh. Prillid on mu elu osa. Ma ei tohi isegi autoga söita ilma nendeta. See on ka hea, sest muidu oleksin ohtlik endale ja teistele. Praegused on juba kuid katki. Ühte sanga on miljon korda liimitud ja teibitud. Hädasti tahaks uusi, mida kanda uhkusega ja turvaliselt söita. Praeguseid muide kannangi ainult roolis, seal ei näe keegi, et need katki on.

 • Avatar
  Vasta Katrin 15. juuni 2018 at 10:38

  Hetkel just võtan hoogu, et minna teha ära uued prillid. Esimese rasedusega läksid silmad korrast, sain enadale – 0,25 prillid, klik oli super, kuni järgmise raseduseni tundsin kohe alguses, et on halvemaks läinud. Talvel hakkasin juba kartma, et ma varsti ei näe autoga sõites jalakäiaidki ja käisin kontrollis, minu – 0,25st oli saanud – 1,25/-1,5 ja tundub hetkel, et on veel hullemaks läinud. Nüüd ooran, et vähemalt kuuke oleks sünnitusest möödas ja lähen teen need prillid endale ära, seega see võit oleks suureks abiks 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaidi 15. juuni 2018 at 10:38

  Minu tütrel oleks vaja uusi prille ?. Samas peaks ise ka kontrolli minema. Vahel ütlevad lapsed et kissitan nagu vanainimene ?. Enda arust näen kõike.
  Korra elus võiks midagi võita ka. ??

 • Avatar
  Vasta diana 15. juuni 2018 at 10:38

  Oleks kūll vaja uusi prille nii endale kui tūtrele?Vōita on ju alati tore?✌️

 • Avatar
  Vasta Birgit 15. juuni 2018 at 10:37

  Mina kingiksin prillide saamise võimaluse enda õele, tal on augustis sündimas beebi ja mis oleks parem kui oma enda last selgelt ja mitte uduselt näha 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra-K 15. juuni 2018 at 10:34

  Kui ma osutuks võitjaks siis ma annaks selle imelise võidu oma isale, kellel parasjagu hetkel just plaanis ongi omale uued prillid seotada?

 • Avatar
  Vasta Jaana 15. juuni 2018 at 10:32

  Uute prillide üle oleks õnnelik ?.Vanad juba väsinud ja päevi näind.Ja kuna viimasest kontrollist sada aastat möödas siis kindlasti oleks ka nagunii uusi prille vaja soetada .

 • Avatar
  Vasta Kätlin 15. juuni 2018 at 10:31

  2 päeva tagasi kukkusid mu prillid asfaldi peale, muidugi klaasid vastu maad. Nüüd on klaasidel koledad kriipsud ja silmad väsivad ka kiiremini- ilmselt segava faktori pärast. Kuna vajan prille just autoga sõitmisel ( miinus on suhteliselt väike, et igapäevaelu ei sega), siis on keeruline, kui peab roolis olles silmi pingutama.
  Seega prilli vahetuseks põhjust küll ja enam!
  #näpudpihus

 • Avatar
  Vasta Liis 15. juuni 2018 at 10:31

  Tahaks uueks kooliaastaks uusi prille, kuna pole juba aastaid silmakontrollis käinud ja ilmselt nägemine on halvenenud.

 • Avatar
  Vasta Kadri 15. juuni 2018 at 10:15

  Uusi prille oleks väga vaja, pisike piiga on praegused prillid ära venitanud. Kuna prillid kukuvad mul pidevalt eest ära siis, kannan neid vahel kui enam tõesti ei näe aga peaks kandma igapäevaselt.

 • Avatar
  Vasta Potsataja 15. juuni 2018 at 10:00

  Vajan prille, sest kanapime on paha olla.

 • Avatar
  Vasta kristiina 15. juuni 2018 at 09:30

  Ma ei ole kunagi kandnud prille, aga nüüd viimase aastaga on nägemine läinud ikka väga kehvaks 🙁
  Mul on ka see arvamus olnud, et prillid on ikka väga kallid ja sellepärast pole ka raatsinud neid osta.
  Nägemine on läinud ikka väga kehvaks, kaugele ei näe ma üldse, nii et prillipoodi/kontrolli pean ma end lähimal ajal nkn vedama 😀
  Võidu puhul oleksin väga väga õnnelik! 🙂

 • Avatar
  Vasta Sigrit 15. juuni 2018 at 07:38

  Olen 3 lapse ema. (10a, 6a, 2,5kuune) Peale viimast sünnitust on minu miinus palju tugevam. Ei näe enam oma vanede prillidega. Prillidega nüüd nagu varem ilma prillideta. Nii kahju, kui laps seisab kaugemal ja naeratab, aga mina ei näe emotsiooni tema näos, sest kõik on ühtlane udukogu 🙁 See teeb mind väga kurvaks ning oleksin äärmiselt tänulik kui peaks juhtuma, et mina need võidaksin. Kui ei proovi pole võimalustki võita, seega.. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin Sofia 15. juuni 2018 at 07:32

  Ma olen teismelisest peale prille kandnud, nüüd rasedusega läks silmanägemine veel kehvemaks(kontrollis pole käinud,aga tunnen seda), see oleks hea võit. Uued prillid aitaksid veel selgemini oma beebit näha ?

 • Avatar
  Vasta Gerlaa 15. juuni 2018 at 07:28

  Mulle kirjutati ka aastaid tagasi prillid väikse miinusega (-0.75 vist) ja alguses ma kandsin pädevalt. Nüüd on omajagu aastaid vahele jäänud ja ka mina autokoolis panin tähele, et on vist halvemaks nägemine jäänud. Mees koguaeg räägib, et lähme teeme ja kontrollime aga ma ei viitsi: “Ma näen ju küll”
  Võidu korral käiks ära küll ?✌️

 • Avatar
  Vasta Triin 15. juuni 2018 at 06:13

  Prillid läheksid mu emale, kes rikkus oma silmad tööl nigelate, virvendavate monitoridega. Miks just talle? Minul on silmad kontrollitud ja korras, aga ema mainis, et tema prillid hakkavad nõrgaks jääma, lisaks on hakanud tema prilliraam liigendikohtadest kriuksuma, seda heli on äärmiselt tüütu kaasas kanda.

 • Avatar
  Vasta Kaia 15. juuni 2018 at 00:02

  Tjah, minu töö seisneb arvutiga töötamisel. Prillid kirjutati mulle välja aasta tagasi, aga kuna see on pigem suur väljaminek, siis olen seda “prilli-shopingut” pikalt edasi lükanud. Võit kuluks marjaks ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Jane 14. juuni 2018 at 23:24

  Ma olen teismeline neiu kellel prillid kadusid ära umbes 8kuud tagasi. No ei ole olnud viitsimist/tahet vms et uusi prille osta. Kardan et nüüd on ka miinus suuremaks läinud aj peaks uuesti kontrolli minema ja uued prillid ostma.

 • Avatar
  Vasta C 14. juuni 2018 at 22:49

  Käisin kontrollis juba 1-1,5a tagasi ja väike miinus oli. Praegugi tunnen aegajalt, et pilt pole päris selge 🙂 aga prillid on ikka jube kallid, vähemalt ilusad 😀 , ei raatsi kuidagi..kui võidaks oleks superlux!

 • Avatar
  Vasta Egle 14. juuni 2018 at 22:15

  Mulle kuluksid juba ammu tegelt uued prillid ära, sest kui hakkasin töötama kaamerate ja arvutiga, on mu nägemine veel halvemaks läinud, tunnen, et vanad prillid on nõrgaks jäänud. Ja nõrgad prillid väsitavad kohutavalt silmi.
  Oleksin uute prillide üle väga õnnelik 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa-Liisa 14. juuni 2018 at 21:53

  Mina vajan hädasti uusi prille! Ma käisin terve kooliaja poolpimedana ringi, sest arvasin, et ega ma siis nii pime kah pole, et prille vajaksin. 3 aastat tagasi otsustasin sisse astuda prillipoodi. Otsus oli õige! Sain prillid -1,5 ja -1,75. Ma ei tea kuidas ma oma elu sinnani elasin. Nüüd ei saa isegi öösel vetsu ilma prillideta minna.. ? Aga uusi prille vajaksin nüüd niikuinii.. nimelt on mul kahtlane tunne, et nägemine on veel kehvamaks läinud või siis just paremaks. Mine sa tea!

 • Avatar
  Vasta T. 14. juuni 2018 at 21:41

  Sooviksin endale uusi prille, tunnen, et vanad jäävad veidi nõrgaks. Kui TLC pealt “Minu pirakas mustlaspulm” ajal silmi ikka läbi prillide kissitama peab siis midagi jama ???

 • Avatar
  Vasta Liisu 14. juuni 2018 at 21:36

  Ma ise ja laps on kolme aastaga ikka prillid korralikult ära kraapinud. Igati oleks uusi isendeid vaja

 • Avatar
  Vasta Anni Aksberg 14. juuni 2018 at 21:28

  Ma soovin endale prille , kahjuks on mul silinder silm ja kunagi mainiti et läätsesid lubada ei saa 🙁
  Mul on olnud kahed paarid prille ja viimased prillid on olnud vähemalt 4 a vanad ja 3 korda klaasi vahetatud :/ enam vahetada ei saa sest raam on habras 🙁
  Uue prillide üle oleks megahüppersupper õnnelik , saaksin autokooli tagasi minna 🙂 hetkel seisab kõik prillide taga kinni 🙂 näeksin muidugi oma meest ja last paremini ?

 • Avatar
  Vasta Mia 14. juuni 2018 at 21:06

  Minu emal on hästi kehv silmanägemine, -3 midagi ja tugev silinder, mis teeb õhukeste klaasidega ilusate prillide leidmise pea võimatuks. Väikelinnas elades oleme kõik prillipoed läbi käinud ja üksi raam ei sobinud. Või kui sobivad, siis ei saa neile õigeid klaase panna. Ühesõnaga jama kui palju ja praegu on ta viimased prillid kohe-kohe ära lagunemas. Niisiis sooviksin need prillid hoopiski temale võita.

  Mul on endal ka üsna tugev silinder ja -0.75, aga praegu saan veel hakkama. Koolis oli nii raske, kui pidin tekstist kursiiviga osa leidma ja sellega midagi tegema. Ma ju lihtsalt ei näinud seda! Seega tunnen oma emale väga kaasa. Kui prillid otsad annavad, siis praegu uute ostmiseks raha ei ole. Jääme loosiõnnele lootma! 🙂

 • Avatar
  Vasta Meeli 14. juuni 2018 at 20:56

  Eelmisel korral proovin õnne silmaoperatsiooni loosiga. Kuna siis minule õnn ei naeratanud, olen järjepidev ja ehk õnnestub sel korral saada uued prillid. Arvan, et ühele tudengile kuluvad uued prillid igati ära. Ma ei ole juba mitu aastat jõudnud kontrolli ning vanad prillid vajaksid vahetamist. Siiani olen lükanud silmakontrolli edasi, sest pidevalt leidub “vajalikemaid” väljaminekuid. Tegelikult aga on tõesti silmad oma südame aknaks ja uued prillid tuleks soetada kiiremas korras. 🙂

 • Avatar
  Vasta Monika 14. juuni 2018 at 20:44

  Mul pole küll endale prille vaja. Kuid arvan et mu 12 aastane neiu peaks uuesti minema kontrolli. Ta kannab ka prille juba esimesest kooli aastatst saadik. Ja ta peab neid kogu aeg kandma. Ilma prillideta on nägemine hägune.
  Viimasel ajal on maininud ka et tarvis vist uus kontroll teha. Hakkab ka nendega uduseks tõmbama

 • Avatar
  Vasta M.S 14. juuni 2018 at 19:58

  Ma vajaks prillide väljavahetamist hädasti aga lükanud seda väikse lapse kõrvalt edasi. Prillikandja olen samuti üsna noorest east olnud- 3-4a vanuselt. Mingi periood pidin ka kandma lapsena plaastreid silma peal. Kooli minnes arst ei lubanud istuda kaugemal tahvlist kui 3 pink,et näeks tahvlilt asju. Pubeka aeg leidsin ,et ei taha kanda prille ja olen kole neis. Ning nii saigi mingi aeg vaid kodus kanda prille. Prillide kohapealt tuli mõistus tagasi ca 5-6 a tagasi,aga siis lükkasin prilli ostu edasi rahalistel põhjustel. Praeguses prillid sai ostetud 2015 a. Ja nüüd tunnen kuidas on kuidagi lahjaks jäänud ,aga väikest last kasvatades paraku on kõik sendid tähtsad.

 • Avatar
  Vasta Merlin 14. juuni 2018 at 19:55

  Ma olen lapsest saati tundnud, et mul silmad veits kehvad aga kuskil kontrollis küll ei käinud. Otseselt ei seganud ka see udune nägemina. Aegajalt onu prille provides oli selline wow effect et tõesti saab nii selgelt kaugele näha 🙂
  Aga kui autokoolis käisin ja sõidueksami läbi kukkusin sest ei suutnud viitade järgi sõita, no ei näinud mina neid nimesi kokku lugeda õigeaegselt, siis hakkasin mõtlema, et ju ikka segab 🙂
  Eks ma siin aegajalt ikka mõtlen et peaks ja oleks vaja prille aga ei ole olnud võimalik kuskilt midagi kõrvale panna seda enam et, peres on laps kes kannab prille.

 • Avatar
  Vasta Vikike 14. juuni 2018 at 19:47

  No ma sain juba märtsis diagnoosi messil,et prille vaja aga pole siiani jōudnud kontrolli ega ka prillideni…ooops ja no see telefonis sinu blogi lugemine ongi selle nägemise pekki keeranud,seega ettetänades!

 • Avatar
  Vasta Kätu 14. juuni 2018 at 19:33

  Oehh kus olen unistanud silma operatsioonist. Aastatega nägemine halvemaks läinud ja Eks rasedus teeb ka oma töö. Esimesed prillid said soetatud pea 7 aastat tagasi kui lapseootel olin, eks siis oli ka ùlioluline,et raamid oleks sobilikud….nüüd on juba teine laps ja pole mitu aastat prille enam kandnud….ikka päris kaua pole kandnud…klaasid enam ei sobinud ja nägemine on ka hoopis teine,kui varem. Nüüd olen täitsa ilma prillideta ja vahel tunnen puudust…nii hea oleks näha kaugemale. Unistama peab suurelt…ehk kunagi unistused ka täituvad.

 • Avatar
  Vasta Liis 14. juuni 2018 at 19:18

  Ma sain endale umbes seitse aastat tagasi prillid ja siiamaani kannan neid samu. Raamid on välja veninud ja üleüldse on kõik seal ligadi logadi. Kui varem kandsin prille vaid siis, kui oli vaja kuskilt kaugemalt midagi lugeda, siis nüüd tunnen üha enam, et pean prille igapäevaselt kandma. Aga kuna olen endale äsja päris oma kodu soetanud, siis on prilli ostmine jälle edasi lükkunud teadmatusse, sest prioriteet on jälle muutunud. Nii, et hirmsasti tahaks endale ilusaid uusi prille, mis kummardudes eest ei kukuks 🙂

 • Avatar
  Vasta Signe 14. juuni 2018 at 19:13

  Ka mina olen prille juba esimesest klassist saadik kandnud, seega enamus aega oma elust. Olen mõelnud ka operatsiooni peale, kuid esiteks on see päris kallis ja teiseks ei ole kahjuks minu silmade miinus veel seisma jäänud ja aastatega tuleb seda järjest juurde. Seetõttu on uute prillide ostmine minu jaoks alati suur välja minek, kuna suure miinuse tõttu vajavad klaasid ekstra õhendamist ja on seetõttu kallimad. Olen viimased pool aastat mõelnud uute prillide ostmise peale, sest just samuti autoroolis annavad nõrgad prillid eriti hästi tunda, kuid kahjuks ei ole selle jaoks seni vaba ressurssi olnud. Seega oleks antud võit minu jaoks väga suur õnnistus!

 • Avatar
  Vasta Krikand 14. juuni 2018 at 19:09

  Sünnist saati halb silmanägemine, mida kahjuks ravida ei saa. Ei saa mulle ei laser oppi teha ega saa ma ka läätseid kanda. Seega pean prillidega leppima alatiseks. 2 a tagasi käisin kontrollis ja nägemine oli palju paremaks läinud seega ostsin uued prillid. Nüüdseks kahjuks mingil põhjusel jälle kehvem ja pean jälle prille vahetama. Halvast nägemisest maadlen ka migreeniga ja ka tööd on vahel raske teha kuna nina pidi kogi aeg arvutis. Hirmuga mõtlen, et mis veel vanemas eas saama hakkab, kui juba praegu (alla 30) nii palju probleeme nägemisega.

 • Avatar
  Vasta K. 14. juuni 2018 at 19:09

  Oeh, ma nii väga sooviks oma isale uued prillid kinkida. Aasta tagasi sai ta vähidiagnoosi ja nüüdseks oleme selle õuduse vist seljatanud, aga kuna selle aasta jooksul on palju kodus oldud ja isegi interneti kasutamine veel kõrges eas selgeks õpitud, siis kahjuks prillid on endiselt jäänud kuhugi kiviaega – sang Super Atackiga kokku liimitud ja kokku klappida neid ei saagi. Oleks superheameel talle nüüd head teha.

 • Avatar
  Vasta Pille 14. juuni 2018 at 19:00

  Sooviksin tegelikult prille oma abikaasale. Teda pussitati ja lõhuti ka prillid. Politsei lubas,et riik maksab kõik kahjud,kuid ei midagi. Ja seda Soome riik. Kuritegu toimus Soomes kolme neegri poolt.Nüüd tal mingid odavad Tigerist ostetud prillid. Kingiks talle uued prillid.

 • Avatar
  Vasta Mann 14. juuni 2018 at 18:47

  Mul lihtsalt oleks uusi prille vaja.Niisuguseid sooviksin täiega.

 • Avatar
  Vasta Geidi 14. juuni 2018 at 18:41

  Minul endal oli ülihead prillid olemas. Maksid ilusat hinda ka aga mu emale oleks küll korralikke vaja. peale vähiravi läks nägemine kehvaks ja prillid ostis ta võimalikult odavad. Hea oleks kui ta saaks ka korralikud prillid.

 • Avatar
  Vasta R 14. juuni 2018 at 18:23

  Ma võiksin võita, sest mul pole kunagi ühtegi paari olnud, aga alati olen tundnud, et ilmselt näeks nendega paremini.

 • Avatar
  Vasta Ülle 14. juuni 2018 at 18:23

  Vaja prillid välja vahetada, sest ei näe praegusega hästi. Jäävad “lahjaks” 🙂 Vogue raamid kunagi olnud ja meeldisid väga 🙂 Nüüd vaja kähku uusi.

 • Avatar
  Vasta Karolin 14. juuni 2018 at 18:20

  Ma käin praegu ainult läätsedega, sest prillid on nii kehvad, et vajuvad eest ära. Oleks väga uusi vaja, et silmadele puhkust anda.

 • Avatar
  Vasta Mailit 14. juuni 2018 at 18:06

  Mina olen kahest prilliraamist ühed kokku meisterdanud. Võib tunduda geniaalne, aga võiksid ju uued olla ka olemas. 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 14. juuni 2018 at 18:02

  Oma tütrele, neid on vaja ja nuud juba naha, et tosiselt vaja. Kahju, aga mis teha – noor inimene ja silmi tuleb hoida. Ma olen kindel, et sealt leiaks trendikaid prille 13 aastasele tütarlapsele :)?

 • Avatar
  Vasta Liina 14. juuni 2018 at 17:13

  Just tarvis uusi prille. Üks kaksikutest sai prillid kätte. Tegi väikesed upgrade-id ja nüüd näen maailma huvitavama nurga alt.

 • Avatar
  Vasta Annely J 14. juuni 2018 at 17:13

  Sain oma esimesed prillid kaks ja pool aastat tagasi ja paraku selle paari aastaga nõuavad silmad juba uusi klaase. Praegused prillid valisin vaese tudengina loomulikult võimalikest kõige odavamad ja nagu näha, siis silmadele see hea pole. Kuigi ma kogu aeg neid kandma ei pea, siis siiski arvuti taga töötades, autoga sõites, kodus telekat või koolis tahvlile vaatamiseks on need lausa hädavajalikud. Uued prillid oleks hiliseks sünnipäevakingiks ja ülikooli lõpetamiseks super premeering oma tublidele silmakestele jätkamaks õpinguid ja töötamist! ?

 • Avatar
  Vasta Jane 14. juuni 2018 at 17:09

  Mul oleks uusi prille vaja, kuna poeg kunagi väänas mu prillidel raamid kõveraks ja olen käinud prillipoes neid painutamas, aga pole ikka see, no ei saa paika neid, ikka vajuvad nina pealt ära ja pole mugavad ? Prillidega käingi ainult kodus ja enamus päevast läätsedega ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 14. juuni 2018 at 17:03

  Kuna töötan igapäevaselt arvuti taga, siis kahjuks silmanägemine on tunduvalt halvemaks läinud:( ja korralikud prillid maksavad päris priske summa,nii tore oleks saada endale sünnipäevakingiks need hoopis !

 • Avatar
  Vasta Leila 14. juuni 2018 at 16:56

  Oleks endale kvaliteetseid prille vaja, sest praegused on alla igasuguse arvestuse ja pigem väsitavad kui aitavad…

 • Avatar
  Vasta Liisa 14. juuni 2018 at 16:39

  Solarise Pere Optikas on väga meeldiv teenindus!

 • Avatar
  Vasta Taana 14. juuni 2018 at 16:36

  Mul endal pole prille vaja aga mu vaprale empsile kuluks need küll ära. Kui ta eelmisel aastal oma sünnipäeval sai vähi diagnoosi siis selle aasta sünnaks oli ta juba selle koleda haiguse seljatanud. Juhhuuu! Ma küll ei tea kas haigusest (ise ta üldse ei kurda) aga nägemine on tal kõvasti halvemaks läinud ja sellepärast oleks tal uusi prille vaja. Sest nii vapper ja suure südamega inimene nagu mu emps peaks elu nägema kõige ägedamates ja selgemates värvides!

 • Avatar
  Vasta Eeva 14. juuni 2018 at 16:29

  Võiksin ka neid prille kanda, hetkel ka Vogue prillid, tundub nagu veel toimib, aga nagu ka kuskil kommentaaris ütlesid, et rasedus mõjutab nägemist- mul siis ehk mõjutab topelt( ootan kaksikuid:) ja ongi ehk varsti vaja uusi, miks siis mitte neid võita:))

 • Avatar
  Vasta Deliisa 14. juuni 2018 at 16:28

  Juhtus kord selline lugu, et lapsel mähkemid vahetades ta sipleb hirmsasti ja selle suure sahmimise peale nö lõi mulle jalaga näkku! Nunnu! Prillid lendasid minema.. õnneks kukkus ainult sang küljest.. AGA mu kuldsete kätega abikaasa leiutas sinna uue suvalise kruvi, et ma oma lapsi ikka edasi näeksin 😀
  Uued prillid oleksid ägedad 😉
  Nii, et käsi on täitsa püsti!

 • Avatar
  Vasta Deliisa 14. juuni 2018 at 16:25

  Juhtus kord selline lugu, et lapsel mähkemid vahetades ta sipleb hirmsasti ja selle suure sahmimise peale nö lõi mulle jalaga näkku! Nunnu! Prillid lendasid minema.. õnneks kukkus ainult sang küljest.. AGA mu kuldsete kätega abikaasa leiutas sinna uue suvalise kruvi, et ma oma lapsi ikka edasi näeksin 😀
  Uued prillid oleksid ägedad 😉

 • Avatar
  Vasta Siili 14. juuni 2018 at 16:17

  Olen aastaid, juba peaaegu 7, edasi lükanud prillide ostmist. Mul koguaeg ei olegi vaja kuna olen kana pime aga pimedal ajal pean autoga liiklemist vältima sest ma ju lihtsalt ei näe. Tore oleks kui saaks ka pimedal ajal ise liigelda 🙂

 • Avatar
  Vasta Janne Nägelik 14. juuni 2018 at 15:43

  Olen terve elu olnud prillikandja. Aeg oleks päevi näinud raamid uutega asendada.

 • Avatar
  Vasta Juuli 14. juuni 2018 at 15:24

  Väga asjalik lugemine! Nägemise tasuta kontrolli plaanin küll kasutada, kuna nägemine pole viimasel ajale enam kõige teravam. Kui loosiõnn peaks mulle naeratama, siis kingiksin prillid oma kallile emale, kellel tuleb juuli alguses juubel ja uusi prille vajaks. Kahjuks hetkel vaba raha läheb kallile hambaravile.

 • Avatar
  Vasta Ma 14. juuni 2018 at 15:20

  Minul oleks küll uusi prille vaja. Eelmised on umbes 4 aastat vanad juba… uuuh… ?

 • Avatar
  Vasta Tuuli 14. juuni 2018 at 14:51

  Minul olid Vogue prillid pool aastat, kuni ma korvpalliga näkku sain, mis prillid vildakaks lõi. Nüüd ma olen prillikandmist vältinud, sest see vildakus paistab nii tobedalt välja ja nägemine on ka seetõttu nagu natuke paigast ära, aga – 3’ga ei saa nagu lubada, et sa nagu näed, aga samas ikka ei näe ka.

 • Avatar
  Vasta annelise 14. juuni 2018 at 14:47

  Mulle kuluksid uued prillid hädasti ära, kuna viimasest uuendusest on juba aastaid ca 6, teravus hakkab ära kaduma.

 • Avatar
  Vasta A . 14. juuni 2018 at 14:39

  Minul endal õnneks silmad on täiesti korras, aga uusi prille vajaks väga mu vanaemal. Nägemine on tal juba vägagi kehva ja uusi prille ka osta ta ei saa, sest tema jaoks on need lihtsalt liiga kallid. Hetkel on tal kastutusel tema enda ema(minu vanavanaema) prillid, mis tema arust veel käivad küll, kuigi tegelikult on needki juba väga vanad.
  Tal on tulemas varsti ka sünnipäev, niiet uued prillid oleks tore üllatuskink talle 🙂

 • Avatar
  Vasta Karolina 14. juuni 2018 at 14:34

  Mul on nii vaja prille,sest varsti ma ei näe lugeda sinu blogi?

 • Avatar
  Vasta Keili Lutschan 14. juuni 2018 at 14:33

  Olen olnud prillide kandja alates 10ne aastaselt. Minagi sain alles hiljuti teada, mis tähendab ” silinder” klaas. Mul mõlemad klaasid on silindrid. Üks silm on -0.7 ja teine -1. Ei osanud arvataki, et selline asi nagu silinderklaas teeb nägemise veel paremaks. Tänu silinderklaasile ei ole mu silmad nii väsinud ja näen ka paremini.Põhjus, miks ma loosisit osa võtan on see, et ma sooviks nii väga optilisi päikseprille. Praegu käin nn”topelt” prillidega. Kindlasti tekib küsimus, et miks ma läätsesid ei kanna. Nimelt ma ei kannata läätsi. Olen proovinud erinevate firmade ja nn hingavaid läätsi, ikka silmad lähevad punaseks juba poole tunni jooksul ja hakkavad valutama. Selline siis lugu minu prilli kandmistest. 🙂

 • Avatar
  Vasta Natalja 14. juuni 2018 at 14:29

  Tahan prillid kinida oma emale, kuna ta ostab mis on odavam. Aga tahaks et tema saaks valida mis talle meeldib ja soobib rohkem, mis on ilusam ja mugavam.

 • Avatar
  Vasta Helen 14. juuni 2018 at 14:25

  Minul on uusi prille vaja, sest suures istutamis tuhinas tõstsin prillid korraks eest muru peale ja hiljem astusin neile peale. Ma olen nii õnnetu, sest ilma prillideta on nägemine halb.
  Aga kurk kasvab mühinal 🙂

 • Avatar
  Vasta Merilin 14. juuni 2018 at 14:22

  Olen ka 1. klassist alates prille kandnud, peale ülikooli avastasin enda jaoks läätsed ja olen neid viimase 5 aasta jooksul päris palju kandnud.
  Sattusin tänu eelmisele töökohale tervishoiukõrgkooli, kus optometristi eriala õpetatakse ja sattusin juttu rääkima sealse õppejõuga, kes ütles, et läätsekandjad peaksid kindlasti regulaarselt oma silmi laskma pilulambi all kontrollida. Noh, muidugi on sellest infost ka omajagu vett merre voolanud ja just paar päeva tagasi sattusin ühest prillipoest mööduma ja täitsa ehku peale õnnestus mul oma silmad selle sama aparaadi all lasta ka üle vaadata.
  Noh, juba enne kabinetti sisenemist öeldi mulle, et mul on silmadest kohe näha, et need on liiga kuivad… Ja ega sealt masina alt mingeid rõõmustavaid uudiseid just ei tulnud – tänu arvutiga tööle kontoris, kus on kuiv õhk ja aknad lahti ei käi ja usinale läätsekandmisele on mu silmades nii vähe hapnikku, et veresooned on hakanud kasvama “valge osa” pealt sinna värvilisse ossa. Ja kasvavadki sellepärast, et neil ei ole hapnikku. Kui see veresoon jõuab silma musta osani, siis võib see hakata ka nägemist häirima (mis võib, hakkabki tegelikult) ja tegu on tagasipöördumatu kahjustusega.
  Lahenduseks peangi rohkem prille kandma ja harva kasutada 1-päevaseid läätsi (hapniku läbilaskevõime on vist nendel suurem) ja vähemalt 5x päevas pean kasutama silmatilku…
  Lähen järgmisel nädalal uuesti kontrolli, kus vaatame täpselt läätsede mõõdud jms asjad ka üle ja uurime silmade tervist natuke põhjalikumalt veel. Tahaksin kunagi silmaopi ka ära teha, aga nii jätkates olen ma enne pime vist 😀
  Ühesõnaga kuluksid mulle uued prillid sajaga ära, silmade tervist peab hoidma!

 • Avatar
  Vasta Kaisa 14. juuni 2018 at 14:07

  Olen 27 aastane ja mul on prillid, aga ma kannan ikka veel neid samasugused prille, mis ma sain 15 aastaselt. Oleks aeg juba uutele ?

 • Avatar
  Vasta Tiina Mikk 14. juuni 2018 at 13:43

  Uusi prille oleks vaja küll !

 • Avatar
  Vasta Maria 14. juuni 2018 at 13:37

  Mul on samamoodi silinder mõlemas silmas. Miinused on muidugi oluliselt suuremad. Uusi prille oleks vaja ,sest vanadel on klaasid kriimulised.

 • Avatar
  Vasta Efka 14. juuni 2018 at 13:34

  Olen prillikandja koolist alates, tänaseks 18a..minu esimesed prillid olid reaalselt mingid vanainimeste raamidega sest lihtsalt ilusamaid ja sobivaid raha osta polnud.. Nii ma käisin koolis neli aastat ja kuulasin seda norimist, kuniks sain uued ja kenade raamidega prillid… Aga siis kui oli vaja vahetada lõpuks klaase selgus et nendele raamidele ei saa neid paigaldada.. Suht alles iseseisva elu peale läinud, seda pappi nüüd väga palju ka polnud kuid prille oli vaja.. Õnneks leidsin sobivad nii välimuselt kui rahaliselt.. Olen neid kandnud nüüdseks 9aastat ja raam on väsinud.. Viimasel korral öeldi et uusi klaase enam ei saa panna kuna raam nõrk 🙁 rasedusega aga läks nägemine kehvemaks ja oleks vaja uusi aga nagu paljudele omane siis enda peale raha ei kuluta.. Vaja ju lastel üht teist ja nii see lükkub edasi..

 • Avatar
  Vasta Pamela 14. juuni 2018 at 13:33

  Sooviks väga uusi prille, kuna silm väsib kiiresti ja tunnen, et miinus on tugevamaks muutunud. Vanad prillid jäävad juba nõrgaks ja välimuski pole neil kõige moodsam. Ilus prillipaar kaunistab ja motiveerib pidevalt kandma! Väsinud silmad ei kaunista, seega sobivad prillid aitaks ka õhtu lõpus värske olla ☺️?

 • Avatar
  Vasta Jane 14. juuni 2018 at 13:19

  Mina kingiksin selle võimaluse oma kallile emmele. Talle on hädasti uusi prille tarvis.

 • Avatar
  Vasta Jane 14. juuni 2018 at 13:18

  Mina kingiksin selle võimaluse oma kallile emmele. Talle hädasti uusi prille tarvis.

 • Avatar
  Vasta Elina 14. juuni 2018 at 13:17

  Mulle tundub ka, et silmanägemine on kehvemaks jäänud ning vanade prillidega ei näe enam nii hästi kui võiks. Olen ammu pidanud plaani, et võtan kätte ja lähen lasen endale uued prillid teha, aga nagu alati tuleb midagi muud vahele või mingi teine tähtsam väljaminek.

  Muide, nende Vogue prillidega on mul täpselt sama lugu… olin vist põhikoolis, kui endale esimest prillid sain ja need olid ka Vogued. Oi, ma olin uhke nende prillide üle, sest see Vogue kõlas ägedalt küll, ise muidugi ei teadnud sellest firmast eriti midagi. Nüüdseks olen omanud päris mitmeid prillipaare, kuid Voguesid on nende hulgas kõige rohkem – lihtsalt meeldivad kõige enam. Ilmselt valiks uued prillid ka just Vogued 🙂

 • Avatar
  Vasta Signe 14. juuni 2018 at 13:03

  Nonii. Võtsin ühendust Pärnu Pere Optikaga ja soovisin salasõnaga tasuta kontrolli. Sain vastuseks, et tegelikult neil nii ikka ei saa, et ilma prille tellimata tasuta saab salasõnaga. Lõpuks ikka lubasid siis kontrollida, aga kui kohale lähen, eks siis näeb, mis saab. Kurb muidugi, kui ainult Tallinna Pere Optikates see salasõna laseb tasuta kontrollida…

  • Avatar
   Vasta A . 14. juuni 2018 at 14:34

   Mina käisin ka Pärnus Kaubamajaka Pere Optikas veidi aega tagasi, küsisin tasuta kontrolli ja sain ka. Kuna neil oli sel hetkel vaba aega, siis sain kohe tehtud

 • Avatar
  Vasta Liina 14. juuni 2018 at 13:00

  Uusi prille oleks vaja küll, sest vanad on juba väsinud ja tundub, et silmanägemine on ka kehvemaks läinud.

 • Avatar
  Vasta Mirjam 14. juuni 2018 at 12:59

  Mul oleks prille vaja, sest ma olen oma -0,75 juba mitu head aastat ignoreerinud (praeguseks juba vb ka suuremat miinust). Alguses ei leidnud sobivaid prille, millega ma kuri õpetaja proua välja ei näeks ja hiljem ähmasin käega, et ju saan ilma ka hakkama. Tegelikult oleks ju tore vahelduseks subtiitreid ka näha ?

 • Avatar
  Vasta Katrin 14. juuni 2018 at 12:58

  Vajan prille oma töös õpetajana, et näha paremini ja soliidsem ka väljanägemine ?

 • Avatar
  Vasta Gerda Kiil 14. juuni 2018 at 12:54

  Minul oleks vaja hädasti prille, kunagi kirjutati välja, aga pole enam tükk aega kontrollis käinud. Kasvatan ka üksi kolme tütart ning pole voimalik hetkel prille ise osta endale.

 • Avatar
  Vasta Reilika 14. juuni 2018 at 12:18

  Mina ise näen väga hästi. Prille oleks hoopis vaja mu armsal kallil emal, kes on silmaarsti külastust pidevalt edasi lükanud. Seega kingiksin selle auhinna talle.

 • Avatar
  Vasta E 14. juuni 2018 at 12:00

  Uusi prille oleks hädasti vaja. Hetkel nina peal olev paar sai ostetud vist 6 aastat tagasi. Nad on üpris täbaras olukorras: klaasid kindlasti ei kaitse enam mu silmi arvuti taga tööd tehes, raamidelt on värvi maha kulunud piisavalt, et mitte enam kõige värskem välja näha, sangad on ligadi logadi pärast viimast ebaõnnestunud palli püüdmist, mille laps minu poole saatis. Tihti leian ennast peegli eest mõttes, et nüüd on küll aeg minna prillipoodi, aga siis tulevad jälle kõik igapäevased ootamatud kulutused ja jälle lükkan edasi.

 • Avatar
  Vasta Elis 14. juuni 2018 at 11:52

  Prille kannan alates lasteaiast. Juba ammu oleks uusi vaja, praegused on oma aja ära elanud ? Jaanuaris saan kolmandat korda emaks ❤️, oleks hea kui lastega tegeledes, ei peaks muretsema, et prillid eest kukuvad ?

 • Avatar
  Vasta Annika 14. juuni 2018 at 11:42

  Mul läheks väga uusi prille vaja. Kui leiaks sobivad lõpetaks läätsedega silmade rikkumise..

 • Avatar
  Vasta Angela 14. juuni 2018 at 11:38

  Uusi prille oleks vaja, sest vanad on kuidagi mööda ja ei näite pilti korrektselt. Aga uusi pole raatsinud veel kahe lapse kõrvalt osta 🙁

 • Avatar
  Vasta Triin 14. juuni 2018 at 11:33

  Ma pole ligemale 10 aastat silmaarsti juurde kontrolli jõudnud. Vanad prillid näevad juba suhteliselt kulunud välja ja oleks tõesti vaja nii nägemist kontrollida kui ka uusi prille 🙂

 • Avatar
  Vasta Anne 14. juuni 2018 at 11:27

  Minu õde vajaks uusi prille. Ta on mul selline stiilne õde aga prillid on tavalised.
  Ma arvan, et ta oleks uute üle üliõnnelik ja valiks midagi temalikumat! ☺️ ?

 • Avatar
  Vasta Kristel 14. juuni 2018 at 11:22

  Olen samuti lapsest saati prille kandnud ja seda seepärast, et parem silm on pool pime. Kahjuks ei ole võimalik ka nägemist laseroperatsiooniga parandada, kuna silm pole lihtsalt välja arenenud ja seda paraku parandada ei saa. Õnneks ei vaju haige silm kõõrdi ning keegi ei saa arugi, et ma tegelikult näen praktiliselt ainult ühe silmaga 🙂 Seega ühed prillid kuluksid ära küll, kuna praegused on juba üpris vanad ja vajaksid väljavahetamist.

 • Avatar
  Vasta Kristel 14. juuni 2018 at 11:16

  Mul oleks väga-väga uusi prille vaja. Varasemalt töötasin pubis ja prillide kandmine sellise jooksmisega oli väga ebamugav. Tänu sellele aga halvenes minu silmanägemine päris palju. Praegused prillid on juba peaaegu kolm aastat vanad, ei ole kordagi ei klaase ega raame vahetanud. Ausalt öeldes on prillid ka üsna vanaks jäänud, klaasid on kriimulised, kandmise ajal häirib see silmi väga, tänu millele ma neid väga ka enam kanda ei taha. Kuna vahetasin töökohta ja töötan igapäevaselt arvutis, siis on prillide kandmine mulle väga oluline. Peamiselt just sellepärast, et kui ma neid ei kanna on mul pidevalt kohutavad peavalud. Seega ma oleksin väga-väga tänulik ja rõõmus kui saaksin endale uued prillid, mis oleks mugavad ja nüüdseks juba ka õigete klaasidega, et ma ei peaks silmi ka läbi prillide nägemiseks kissitama :).

 • Avatar
  Vasta Maris 14. juuni 2018 at 11:13

  Minul oleks hädasti prille vaja, sest hetkel on ainult läätsed ja silmad vajavad puhkust neist ?

 • Avatar
  Vasta L 14. juuni 2018 at 11:13

  Uusi prille oleks vaja küll. Ilma prillideta ei näe eriti midagi (olgugi et miinus pole kuigi suur, ei saa ma tööl arvutiekraanil toimuvatki näha), aga läätsed mulle eriti ei sobi, enamik, mida proovinud olen, hakkavad ikka üks hetk kiskuma silmas ja see on päris ebamugav. Mõnikord kannatan, aga eelistan ikkagi prille.
  Viimaste prillipaaridega aga on mul üsna õnnetult läinud: ühed läksid katki, järgmised olid liiga laiad NING läksid sanga juurest pisut katki ja olid seetõttu veel laiemad (aga sellegipoolest mu kõige lemmikumad läbi aegade, sest need olid nii ilusad ja nii mina) ja praegused, mis hakkavad nüüd ka vaikselt nõrgaks jääma, on – pagana pihta – ka ikkagi liiga laiad. Valisin küll need prillipoes koos teenindajaga, aga tol hetkel tundusid KÕIK paarid kitsamad kui need lemmikud ja laiuse osas mulle väga nõu ei antudki. Kui aga prillid kätte sain, selgus, et ikka vajuvad nina peale ja alla vaadata ei saa üldse – kukuvad lihtsalt peast ära. Autokool ja õppesõidud on ukse ees, tundub ilgelt jama, kui prillid hakkavad valel hetkel eest ära libisema… 😀 Aga vot uusi pole ka raatsinud osta. Päris kallis lõbu.

 • Avatar
  Vasta Merje 14. juuni 2018 at 11:13

  Minul on ka nägemine kehvemaks läinud. Nagu sinulgi, pean pingutama ja siis näen täitsa teravalt. Kuna endal 1a9k laps kodus ja olen lõpurase, siis pole lihtsalt auurnud end kodust välja vedada, et kontrolli minna. Lugu selline, et lapsike lõhkus mänguhoos mu prillid ka ära. Käis “raks” ja klaasid põrandal. Nüüd siis käin superarackiga kokku liimitud prillidega :D. Seega oleksin uute prillide ja kontrolli eest väga tänulik 🙂

 • Avatar
  Vasta Olga 14. juuni 2018 at 10:57

  Olen aastaid hoogu võtnud, et minna silmakontrolli. Siiani seda teinud pole, 15 a tagasi oli nägemine -0,25 Nyyd tunne ka nagu sada korda hullem.

 • Avatar
  Vasta Anne-Mari 14. juuni 2018 at 10:56

  Minu silmanägemine läks halvaks väga kiirelt ja seda ütlesid ka arstid. Mingeid haiguseid ei ole, aga lihtsalt väga healt silmanägemiselt -3,75 minna on üsna julm.
  Esimesed prillid sain 4 aastat tagasi ja kandsin neid kuni eelmise aasta suveni, selleks ajaks oli neist alles katkine klaas ja päikeseprilli sang, mille külge raamisin. Võimalust uusi paari osta ei olnud, lisaks kolisin ka üksinda elama – prillide jaoks veel vähem vaba raha. Lõpuks olin mitu kuud ilma prillideta, mis segas mu igapäeva elu, sest -3,75 ja mina nägin ainult hästi lähedalt ja uduseid varju.
  Hetkel olen läätsete peal, mis pikemas tulevikus ei ole ka just taskukohane, aga maksta hetkel suuremat summat prillidele, mul kahjuks pole. Ja oii, kui väga ma igatsen prille, üks jama ja jant nende läätsetega 🙁

 • Avatar
  Vasta Piret sarapik 14. juuni 2018 at 10:45

  Minu 17 aastasel õel oleks uusi prille ikka väga vaja tal on miinus 4 ja teine silm on miinus 3,5 ja ta oleks väga õnnelik kui ta saaks omale uued prillid ta on väga tubli gümnaasiumi õpilane ja ta oleks väga õnnelik sest et praeguste prillidega on keeruline koolis hakkama saada tema suur unistus on omale uued prillid saada

 • Avatar
  Vasta Evelin 14. juuni 2018 at 10:33

  Oleks mehele hädasti prille vaja, sest lapsele jonnihoos jäävad just need esimesena ette ja no need on lendand igalepoole. Seega vaene mees käib lööbakil raamide ja kriibitud klaasidega. Tal sünnipäev tulemas ja oleks tore teda uute silmadega üllatada 😀

 • Avatar
  Vasta Maret 14. juuni 2018 at 10:22

  Minu prillid on kohe-kohe hinge heitmas, uued kuluks hädasti ära küll.

 • Avatar
  Vasta aiki 14. juuni 2018 at 10:17

  Prille hetkel polegi,kuigi miinust on kusagil -2-3 juures aga prilli sang lihtsalt otsustas pooleks minna??nägemine selle miinusega ikka suht null??

 • Avatar
  Vasta Keiu 14. juuni 2018 at 10:04

  Mul oleks uusi prille vaja. Tegelikult tundsin juba jõulude ajal, et vanad prillid ei kõlba enam (täielik kriibuskraabus klaaside asemel, viis aastat olnud ka juba), aga siis ma olin rase ja pärast seda olin padurase ja ees ootas suurem pressimine. Esimese lapsega pressisin sünnitusel ühe miinuse juurde, seega ei tahtnud hakata raha raiskama, kui pärast uut sünnitust jälle vaja uusi, veel suurema miinusega prille. Sõnaga – nüüd on beebi käes, aga prillid on prioriteetide nimekirjas umbes eelviimasel kohal. Kunagi jõuan nendeni ka. Kui just loosiõnn ei naerata, siis saan kiiremini.

  Aijaa, ja see 99-diil mulle ei kehti, sest mul viimati oli -8,75 juba. Ei tea, kas keegi kunagi minusugustele poolpimedatele ka hea diili teeks? 😀

 • Avatar
  Vasta Pirgit 14. juuni 2018 at 09:34

  Tere Mallukas!
  Minul on hetked prillid, mida ma sain umbes 8 aastat tagasi kooli ajal. Polegi varem mõelnud, et nii kaua aastaid tagasi käisin viimati kontrollis?Kuid praegused prillid on kriime täis ja ajast ja arust? Ja nagu Sa ütlesid, et Sul alati selline tunne olnud, et prillid on väga kallid, siis mul on sama põhimõte olnud ja pigem mitte prilli poodi läinud. Kui võimalik osalen kindlasti loosis?

 • Avatar
  Vasta Kiks 14. juuni 2018 at 09:28

  Oeh minul on ka prillid olnud pikka aega ja mu kauaaegsed sõbrad on oma aja ära elanud. Kuna ise teen ka õppesõite siis oleks hädasti vaja prille, mis mul nina peale ei vajuks, vaid püsiks omal kohal. Samuti tunnen, et praegused klaasid on lahjaks jäänud, mis on minu jaoks tegelikult halb uudis.
  Alustava õpetajana tuleks mulle ka kasuks uued prillid (noh teeb mind targemaks ju :D) ning pideva liikumise tõttu oleks vaja mugavaid, kvaliteetseid prille!
  Ahjaa tudeng olen ka veel, aga lõpetan nüüd paari nädala pärast oma õpped, seega see oleks ideaalne kingitus värskele õpetajale!

  Fingers crossed!

 • Avatar
  Vasta Kertu 14. juuni 2018 at 09:25

  Mina panustaksin võimalusel optilistele päikeseprillidele, kaua ma ikka oma topeltokulaaridega nagu “Sipelga 14” sarjast Jaan Zorro ringi sõidan?
  Uuest prillipaarist ära ei ütleks, arsti visiit tuleks niikuinii varsti ette võtta, muidu jalutan kõik Tallinna tänavapostid sirgeks ??
  Laps teeb enne kodust lahkumist alati märkuse, et ma ikka prillid ette paneks, muidu ma käin jälle nagu siil udus ringi ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 14. juuni 2018 at 09:24

  Uusi prille oleks hädasti vaja, vanad juba lagunevad ja tunnen et nägemine ka kehvem, seega ka silmakontroll kuluks ka ära.

 • Avatar
  Vasta Liisa 14. juuni 2018 at 09:23

  Mul tegelikult on juba prillid, päris kaua aega juba… Aga ma olen hakanud kahtlustama, et prillid on väheke nõrgaks jäänud… Eriti annab see tunda autoga sõites, sildid on udused, ei näe hästi lugeda. Ja kui peab võõras kohas sõitma ja kohanime järgi sihtkiha üles leidma, läheb selleks kaua aega, sest pean hoo maha võtma, et jõuaksin lugeda, mis sildil kirjas on. (Alati ei saa gpsi ju ka kasutada). Ja autoga sõidan ma palju.
  Lisaks on mul õhtuti pidevalt peavalud ja kui viimati silmakontrollis käisin (sellest on möödas ligi kolm aastat), selgus, et mu prillid on vale tugevusega ja see ongi peavalude põhjuseks.

  Ja prillid on tõesti jube kallid ikka. Väikese lapse kõrvalt poole kohaga tööl käies ei jää nagu väga seda raha üle ka.

 • Avatar
  Vasta Geidy P 14. juuni 2018 at 09:23

  Ma lükkan KOGU AEG oma külastusaega edasi, sest tean, et pean uued prillid ostma. Vanad vedelevad kapi peal nukralt, sest mida ma neid kannan, kui ei näe nendega. Kaugemale näen häguselt, oleks nüüd vähe tummisemaid prillikesi vaja. Niiet osalen kahe käega!

 • Avatar
  Vasta Laura 14. juuni 2018 at 09:21

  Minul endal pole prille vaja, aga ämma oleks hädasti uusi vaja. Kurdab, kuidas vanad prillid on lahjaks jäänud ja ei näe korralikult, talle kuluks küll üks korralik prillipaar ära.?

 • Avatar
  Vasta Triini 14. juuni 2018 at 09:12

  Minu prillide iga läheneb ka juba kolmele aastale. Väga truud prillid on olnud koolis tahvlile vaadates, aga on juba veidi kulunud ja ka klaasid on nõrgaks jäänud. Seepärast vajaksingi vähemalt uusi klaase, et ka sügisel, ülikooli astudes, ükski loeng nägemata ei jääks 🙂 Raha läheb lõpukleidi ja -kingade peale nii või naa ja uued prillid oleks ideaalne lõpukink 🙂

 • Avatar
  Vasta Merily 14. juuni 2018 at 09:07

  Pärast esimese lapse sündi umbes 1.5 aastat tagasi sai just uued prillid ostetud, aga nüüd pärast teise lapse sündi on nägemine jälle muutunud ja peavalud prillidest igapäevased, niiet uued prillid on hädavajalikud. Läätsed pärast laste sündi ka millegipärast ei sobi, üks silm hakkab kraapima. Uued prillid kuluksid sajaga ära!

 • Avatar
  Vasta Erle 14. juuni 2018 at 09:05

  Mul pn hädasti vaja ei näe enam õieti

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 14. juuni 2018 at 08:59

  Olen aus ja ütlen, et olen lihtsalt edev ja tahaksin, et mul oleks võimalus käia ühel päeval ühtede prillidega ja nt peole minnes saaksin teised ette panna.

 • Avatar
  Vasta Kerli 14. juuni 2018 at 08:55

  Ma annaks võidu korral selle emale, kuna ta käis mõlema silmaga operatsioonil (võrkkest tuli lahti), siis talle oleks hädasti uusi prille vaja. Praegu käib ja ajab asju nii, et ei tea kas sai õieti või mitte, või siis kirjutan mina tema eest 😉 Oleks väga õnnelik kui selle mure saaks ka lahendatud.

 • Avatar
  Vasta M 14. juuni 2018 at 08:45

  Jaaa, mul on vaja! Mu armas laps on juba ühed pooleks murdnud… järgmisi kaitsen paremini..

 • Avatar
  Vasta Brenda 14. juuni 2018 at 08:40

  Olin aastaid arvanud, et minu silmanagemine on korras. Ise pidevalt silmi kissitades, kui kaugele vaatasin. ? Ostsin oma esimesed prillid ja olin vaga rahul. Kuni selleni, et mu sobranna istus neile peale ja nad natuke viltuseks jaid. Noh kanda neid sai. Siis istusin ma toojuures neile ise peale nii, et sang kukkus kuljest. Siis jaid nad seisma, kuni uks paev oli keegi mu prillidele sanga tagasi kulge “keevitanud” Noh kanda neid ju saab, aga veidi viltune on see maailm nii. ?

 • Avatar
  Vasta Geity 14. juuni 2018 at 08:28

  Kui aus olla siis oleks need mu esimesed prillid.. lähen alles silmaarstile aga no kindel suht et prille vaja.. diivanilt tv teksti lugeda suht võimatu, lihtsalt ei näe. Töötan lillepoes ja leti tagant vajadusel hinnasilte ei näe siis muudkui jookse ümber leti,seega prillid teeks ka töö kergemaks ja aitaks veidi kiirem klient teenindatud saada. Kardan prille ? aga ma saan aru et ma vajan neid, enne kui asi väga pimedaks läheb… Päikest ! ☺️

 • Avatar
  Vasta Brit 14. juuni 2018 at 08:21

  Minul täpselt sama seis, mis sul, opp ja nüüd kontrolli vaja.. lapse kôrvalt vinged prillid eelarvesse ei mahu praegu:)

 • Avatar
  Vasta Liina 14. juuni 2018 at 08:13

  Oma 9 aastasele piigale (kannab +5 prille) sooviks küll uusi prille. Kuna meil mitmekordse õhendusega peavad olema(muidu šampapudeli põhjad ees). Oleksime väga tänulikud.. Muidu hirm kallis värk see prill. Pääsu ka pole

 • Avatar
  Vasta Ingrid Pirsi 14. juuni 2018 at 08:12

  Miks mina peaks võitma?
  Sest et mul on uusi prille vaja ja juba aasta algusest saadik olen seda edasi lükanud hirmust, et mis need jälle maksma lähevad.( viimased maksid soodushinnaga 639 €, jeeeeei?) Laps virutas tassiga vastu prille ja mõnus vikerkaar on nüüd silme ees kui näiteks õhtul autoga linnas vaja sõita.

 • Avatar
  Vasta Dagmar 14. juuni 2018 at 08:03

  Ehk naeratab nüüd loosiõnn! Aga mul silma nägemine juba aastaid kehv, lähedale näen aga kaugele näen uduselt, ja prillid pole sugugi odavad, seega siiani ilma läbi ajanud, kahe lapse kõrvalt pole lihtsalt seda vaba jääk raha.

 • Avatar
  Vasta Kaili 14. juuni 2018 at 08:00

  Tahaks endale küll uusi prille, kuna ma kannan igapäevaselt ühtesid ja samu prille . Aga võiks ju ometi naisterahval olla ka valikut , et mis tuju on, need prillid panen. Niisama ma omale lubada ei saa prille, et tahaks ja ostaks. Uued ostan siis, kui vanad ikka täitsa läbi. Ja minul ka see silindri värk, aga mul on see suurem kui sul ja ei teagi kas kvalifitseerun mängu aga kui isegi peaks maksma oma klaasi eest veidi rohkem, on ikka win olukord 🙂

 • Avatar
  Vasta G 14. juuni 2018 at 07:55

  Mina ei sooviks prille endale vaid oma õele. Nüüdseks on ta prillikandja olnud ikka tubli mitu aastat ja raamidega ei ole tal siiamaani väga vedanud. Küll on värv maha kulunud ja ta on need küünelakiga üle värvinud, sang heast peast küljest ära kukkunud ja super attackiga tagasi liiminud, et kuidagigi oleks võimalik veel nägijana ringi liikuda. Lisaks on ta kohe lõpetamas kooli ning see oleks üheks vahvaks ja väga praktiliseks lõpukingiks, et selgema pildiga oma tulevikule vastu astuda. 🙂

 • Avatar
  Vasta Helena 14. juuni 2018 at 07:52

  Võiksin võita kuna just tütrega käisime optometristi juures ja talle kirjutati välja uus prilliretsept. Tal on prillid olnud 2 aastat ja miinus muudkui suureneb alustades -1 ja nüüd juba -4 ning olekski vaja osta jälle uued aga aastas 2 korda neid vahetada ikka suur väljaminek 🙁 Kuna kõigil kolmel lapsel prillid siis pole see kuigi odav lõbu veel eriti kui keegi peaks need ära lõhkuma.

 • Avatar
  Vasta Evely 14. juuni 2018 at 07:50

  Meie peres on kolm prillikandjat mina, vanem tütar ja abikaasa. Iga aasta ostane neile vähemalt kahed prillid kellel lähevad trennis katki ja kellel tööl vôi hoopis lohakusest istutakse puruks. Siis ongi keegi peab alati loobuma millestki mida ehk oleks väga väga vaja minu prillid on 5 a vanad ja tôsiselt läbi omadega silmad on minul kahjuks haigeks jäänud geenidega ja sama ka tütrel niiet prillid on hetkel ainuke vôimalus normaalselt näha?

 • Avatar
  Vasta Heleriin 14. juuni 2018 at 07:49

  Mul on tõesti hädasti prille vaja.No tõesti on.Tahtsin see kuu poodi prille minna tellima aga kui su tûtre balletiga reis läheb maksma 500€ siis ei jätkunud lihtsalt selleks raha?Lapse vajadused ikka ennem.Ja me teame ju kõik millised meil siin palgad on?Mu prillid polnud aastagi vanad kui lihtsalt sang tuli ära jh lihtsalt tuli ära prillipoes ei osatud midagi teha,viisin siis vanaisa juurde.Mõtles siis sellise asja välja et pani teise prilli sanga mulle.Nūüd ma siis käin ringi igalpool ka tööl üks sang ühtemoodi teine teistmoodi.Ja see sang tuleb ka ára sest see on liimitud super liimiga.Liim peab alati kotis olema sest oma -3,75 ga ei näe mitte muffigi ilma prillita?

 • Avatar
  Vasta Helena 14. juuni 2018 at 07:49

  Võiksin võita kuna just tütrega käisime optometristi juures ja talle kirjutati välja uus prilliretsept. Tal on prillid olnud 2 aastat ja miinus muudkui suureneb ning olekski vaja osta jälle uued aga aastas 2 korda neid vahetada ikka suur väljaminek 🙁 Kuna kõigil kolmel lapsel prillid siis pole see kuigi odav lõbu veel eriti kui keegi peaks need ära lõhkuma.

 • Avatar
  Vasta Triin 14. juuni 2018 at 07:46

  Ägedaid prille pole kunagi liiga palju 😉

 • Avatar
  Vasta Aliise 14. juuni 2018 at 07:37

  Endal pole küll prille vaja, olen ka ise Vogue prillide kandja ja tõesti super kvaliteediga. Küll aga kingiks uued prillid oma väiksele õele, kes lõpetab hetkel põhilooli ning aastatega on ta silmanägemine palju kehvemaks jäänud ning suures peres pole kahjuks võimalik kõigile uusi prille korraga soetada, sest suur osa perest on prillide kandjad. Tema elu teeksid uued prillid kindlasti lihtsamaks ning poleks ka vaja enam silmi kissitada, et kaugemale näha ?

 • Avatar
  Vasta Monika 14. juuni 2018 at 07:27

  Kellel siis uusi prille vaja poleks, eriti kui üks põnn neid tihti väntsutab ja endale ette proovib 😀

 • Avatar
  Vasta Liina 14. juuni 2018 at 07:18

  Minul oleks vaja uusi prille kuna vanad on jäänud veidi nõrgaks ning raamid kulunud ning septembrist hakkab jälle kool pihta ja selleks ajaks tahaks uusi. ☺️

 • Avatar
  Vasta Nele 14. juuni 2018 at 07:09

  Isiklikult veel prille olnyd aga ammu oleks aeg kontrolli minna ja kindlasti ka prillid soetada . .. Nimelt on kaugele n2gemisega meeletu probleem tekkinud. Vahel kodus ei n2e isegi telekast texti lugeda kaugemalt .. r22kimata siis t2nava peal kaugele vaatamisest 🙁 .

 • Avatar
  Vasta lugeja 14. juuni 2018 at 07:06

  Miljon asja on enamuse ajast pooleli, mõni päev tundub, et uusi prille väga vaja polegi ja lükkan ja lükkan kõike edasi. Usun, et see on tuttav tunne paljudele 🙂 Tõenäoliselt vajan lihtsala “jalaga tagumikku” hoopi, et prillipoodi kohale jõuda ja omad senised armsad kõveraks paindunud sõbrad välja vahetada.

 • Avatar
  Vasta Liina 14. juuni 2018 at 07:04

  Uusi prille oleks vaja, kuna need, mis praegu on nõrgad mulle (üsna eakad ka teises). Prille kannan vaid õhtuti ja hommikul, siis lähevad läätsed silma, pole suutnud harjuda, et peaks päeval ka prillidega olema. Vb ongi ilusamaid ja stiilsemaid vaja ?

 • Avatar
  Vasta hedi 14. juuni 2018 at 06:54

  osaleks loosis. Uusi prille oleks endale vaja, tundub, et raamid hakkavad otsa saama aga eks nad tublid 5 aastat vastu ka pidanud. Õnneks pole nägemine kehvemaks jäänud, või siis lihtsalt pole aru saanud?

 • Avatar
  Vasta Kristi 14. juuni 2018 at 06:46

  Just raha on alati see, miks prilliostu edasi lûkkan. Tegelikkus aga sunnib juba takja, et tuleb sammud prillipoodi seada, kuna prille vajan oma töös väga. Kui loosiõnn peaks , siis see kiirendaks prillipoodi minemist ?

 • Avatar
  Vasta Raili 14. juuni 2018 at 06:16

  Sest mu prillisangad on superattackitud, need on miljon korda ära tulnud ja siis uuesti liimitud (ei saanud just kvaliteetne raam viimane kord – ca 5a tagasi). Aga raske on leida seda ajaauku, mil vaba raha ei kuluks nt laste suvelaagrile või uutele kevadriietele. Ühesõnaga kõik tulevad enne ema, tead küll, et vahel on nii. Aga mina tunnen, et see annaks nii palju jõudu ja enesekindlust kui ma ei peaks muretsema nt töökohtumisel, et kas külaline märkab või ei.

 • Avatar
  Vasta Greete 14. juuni 2018 at 06:16

  Paar aastat tagasi sain oma esimesed prillid ja eelmisel aastal selgus, et nägemine on halvenenud. Silmakontrolli aga uuesti jõudnud ei ole, et uusi prille tellida. See pakkumine oleks mulle suureks abiks. Arvutiga töötamine on lõpuks välja toonud, et silmanägemine ei olegi enam nagu kullil ja kooliaastad on oma töö teinud.

 • Avatar
  Vasta Merilin 14. juuni 2018 at 06:15

  Minul oleks hädasti vaja uusi prille, aga eelkõige just raamide pärast. Praeguste prillide ajalugu on uskumatult kirju – alguses pandi mulle raami sisse mingid täiesti valed klaasid, nii et iga kord kui prilli ette panin, hakkas pea ringi käima, süda oli paha ja muidugi ei näinud ka selgelt. Käisin seda selgitamas poes, kust ostsin, aga mind ei usutud ja paluti veel proovida, et ma ära harjuks. Kui ma siis ikka ei harjunud paari päevaga, siis läksin tagasi, optometrist vaatas asja üle ja muidugi avastaski seal, et esiteks oli mõlemal silmal vaja juurde panna -0,25 ja lisaks oli fookuspunkt täitsa vales kohas klaasidel. Sain siis lõpuks prillid kätte, mis mulle ka päriselt sobisid, aga need raamid on paari aastaga nii hullult välja veninud, et kukuvad kogu aeg nina pealt ära ja lisaks on sangadel selline metallist osa, mille taha kogu aeg juuksed kinni jäävad.
  Nii et täna ma küll näen oma prillidega, aga ei taha neid väga kanda, sest lihtsalt jube ebamugav on, kui kogu aeg peab neid paika lükkama. Muud teha põhimõtteliselt ei saagi 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 14. juuni 2018 at 06:04

  Olen terve lapsepõlv pidanud prille kandma, kuid hilis-pubekama sai villand ja jätsin päevapealt prillide kandnise. Nüüd 10 a hiljem tunnen, et autosõiduks ja õmblemiseks ikka on taas prille vaja. Kuid vaba raha nii palju kunagi pole.

 • Avatar
  Vasta Külli Alatare 14. juuni 2018 at 05:51

  Mina võtan ka loosist osa, kuna oleks ka uusi prille vaja. Vanad oleks vaja juba ümber vahetada. Silma oppi ma teha ei saa oma silmade eripära pärast, läätsesid ka kanda ei saa. Nii,et uued prillid oleks väga vajalikud 😀

 • Avatar
  Vasta Liisa 14. juuni 2018 at 05:49

  Ma osaleksin loosis. Aga uusi prille oleks hoopis mehele vaja. Niiet võidukorral annaks talle võimaluse uued prillid soetada. Ta enda omad on nii kriibitud ja kulunud. Ja silmakontrolli oleks tal ka vist vahepeal vaja teha. Niiet loodan loosiõnnele. 🙂

 • Avatar
  Vasta Gerlyn 14. juuni 2018 at 05:43

  Ostsin u 1.5a tagasi endale Pere Optikast nahkraamidega prillid, kuid kahjuks nahku nüüd ära kulunud ja ribad lahti. Seetõttu ei näe nad just kõige ilusamad välja ja ka nägemine on kohati udune. Silindritest ei teadnud üldse midagi. Niisiis kuluks lisaks uutele prillidele ka nägemiskontroll ära.

 • Avatar
  Vasta Mari 14. juuni 2018 at 05:38

  Mina sooviks uusi prille hoopis oma emale, kellel oli just sünnipäev. Ta pole vist mitukümmend aastat silmakontrollis käinud ning tema eelmised prillid ei kannata enam kriitikat :D.

 • Avatar
  Vasta Kristi 14. juuni 2018 at 05:20

  Mul oleks hädasti tarvis uusi lugemisprille kuna vanad hakkavad nõrgaks jääma ja nägemine hägustuma. Tööl tunnen enim vajadust parema nägemise järgi.

 • Avatar
  Vasta Mariii 14. juuni 2018 at 04:46

  Mina sain prillid kui olin 5 aastane. 13-14 aastaselt nn kasvasin välja. Nüüd paar kuud tagasi algasid jubedad peavalud ja läksin silmaarstile ja tuligi välja et taas on prille vaja. Kirjutati välja aga ostma pole veel raatsinud minna, kuna ka mina olen arusaamal et prillid mega kallid ja igakuu mõtlen et see kuu ei jätku, ah järgmine kuu vaatan.

 • Avatar
  Vasta Marje 14. juuni 2018 at 03:29

  Mina, kes ma kannan juba üle 20 a prille, oleks uusi vaja küll. Praegused on juba väga kulunud klaasidega. Minu päev hakkabki hommikul prillide otsimisega, et voodist tõustes ikka näeks kuhu astuda või mis lapsed teevad. Kui prille ei oleks siis ei näe ma midagi.

 • Avatar
  Vasta Angelika 14. juuni 2018 at 00:48

  Olen olnud pikalt läätsekandja ja prillide ostmine on minu jaoks alati olnud suur ettevõtmine, kuna ma ei leia endale lihtsalt sobivaid raame. Käin poes vaatamas ja tulen sealt ära, olles veelgi pahuram, sest üksi raam ei sobi. Kui loosiõnn naeratab, äkki lõpuks leian endale sobivad prillid. Oleks aeg ?

 • Avatar
  Vasta Liana 14. juuni 2018 at 00:45

  Miks peaksin just mina need prillid võitma? Kui alustada algusest, siis sain prillid 13. aastaselt, tänaseks on need katki ja miinus on suuremaks läinud. Olen pikalt mõelnud uute prillide ostmiseks, aga rahaliselt pole olnud võimalust. Olen kandnud läätseid, aga need on tekitanud suuri ebamugavusi ning silmapõletikke. Lõpetan järgmine nädal gümnaasiumi, oleks super lõpukingitus. Aitäh meelde tuletamas, ma pole niii ammu silmakontrollis käinud! ?

 • Avatar
  Vasta Christelle Rajaveer 14. juuni 2018 at 00:20

  Vajan uusi prille selle pärast, et enda omad läksid just katki

 • Avatar
  Vasta Elis 14. juuni 2018 at 00:15

  Aga mina tahaks, et mu elukaaslane omale uued priilid saaks.. oijummel, see oli ikka mitu-mitu head aastat tagasi, kui mees oma prillid auto kõrvalistmele hetkeks pani ja tuli tema ema ja istus pläraki neile otsa.. 🙁 noh raam klaasi nurgast lahti vms, nii et klaasid kukuvad koooguaaaeg eest ära ja autoroolis neid tagasi toppida… ja siis need on tal a l a t i näpujälgi täis sellest klaaside ettepanekust.. ühesõnaga igati niru värk. Ja noh, miks me pole siiani talle uusi prille ostnud.. koguaeg on millegi tähtsama peale raha kulutada nagu näiteks majaehitus (kust avastasime majavammialged) ja ta ütleb alati ise: saab hakkama küll nende prillidega ju.. no maitea, ei saa ju noh 😀

 • Avatar
  Vasta Leili 14. juuni 2018 at 00:02

  Võtan juba detsembrist hoogu, et uued priļlid tellida. Olemasolevad on ostetud mingi sada aastat tagasi ja juba päris väsinud. Lisaks pean laskma ühe silma klaasi praegusest kangema panema, seega kindlasti lähen uurin seda pakkumist ka omapäi 🙂

 • Avatar
  Vasta Ege 13. juuni 2018 at 23:50

  Väga tahaks uusi prille. Vanad raamid on tõesti vanad, nii 14aastat juba, vahepeal aint klaase vahetanud. Aeg oleks juba uute jaoks, siis enam ei kannaks vastavalt vajadusele, vaid iga päev, sest siis tõesti pilt pisut selgem ja uute asjadega vaja ikka eputada 🙂

 • Avatar
  Vasta Lisbet 13. juuni 2018 at 23:48

  Väga oleks uusi prille vaja. Vanade raamid on kole kulunud ja eks see disaingi on juba tüütama hakanud, aga kuidagi pole jõudnud prillipoodi laste kõrvalt…

 • Avatar
  Vasta Liis Tannum 13. juuni 2018 at 23:46

  Mina kingiks prillid oma kallile õele, Liina Tannum, ta on kandnud prille aastaid, ning kindlasti oleks juba uusi vaja. Kuid olgem ausad, prillid on väga kallid, siis selleks raha ei jagu. Üks tema lastest kannab prille, ning teisel on diabeet, siis enamus vaba raha kulubki laste peale (ravimitele). Noor naine sooviks oma peret ja kõike muud ümbritsevat näha paremini ja kvaliteetsete prillidega, mitte näha häguselt ja vaevelda peavalude küüsis.

 • Avatar
  Vasta Ketryn 13. juuni 2018 at 23:36

  Miks mina? Oii ma olen juba aastaid unistanud, et näeks ka ometi normaalselt. Praegu ma ei tunne tuttavaid tänaval ära ja kissitan nagu ülbe vanamoor ? Lisaks astusin ma ka autokooli ja oleks vahba kui ma ninaa eest natuke kaugemale näeks.

 • Avatar
  Vasta Jaana 13. juuni 2018 at 23:30

  Väga tahaks uusi prille. Kolm aastat kooli on prille võimsalt kulutanud ja koolilapse põli pole just hää. Silmanägemine on ka nende aastatega nõrgemaks jäänud. Nüüd kooli lõpetades oleks seda ülicool teha tähistades seda uute prillidega ?

 • Avatar
  Vasta agnes 13. juuni 2018 at 23:30

  Minul oleks küll prilli ja kontrolli soovi, kuna prillid nii vanad ja uued mis ostsin kukuvad eest, poes proovides oli kõik korras, nüüd olengi uusi prille max 2x kandnud ja vanad juba nii kriimulised?

 • Avatar
  Vasta Annika Nurmik 13. juuni 2018 at 23:22

  No nii miks just mulle prille vaja- …sest ma ei näe 🙁 olen käinud silmaarstil retsept ka n-ö olemas aga raha selleks lihtsalt ei jagu ikka ja jälle kulub ära , kuna on neli last ja ikka vaatad et neil kõik olemas oleks, ennast kuidagi tahaplaanile jätnud. Ühesõnaga kui ma saaksin selle võidu oleks ma üks üli õnnelik inimene ….??

 • Avatar
  Vasta Liisu 13. juuni 2018 at 23:20

  Olen tükk aega mõelnud uute prillide soetamise peale, niiet kindlasti on soov endale uhiuued kenad prillid saada 🙂 Kunagi proovisin ka läätsi kanda, aga siis läksin ikka “kergema” vastupanu teed. Samas olen kaalunud seda varianti ka, et uuesti läätsedele võimalus anda. Aga eks prille läheb niikuinii vaja, ega kogu aeg saa läätsedele lootma jääda.

 • Avatar
  Vasta Airika 13. juuni 2018 at 23:01

  Miks mina? Sest viimased prillid on soetatud aastaid tagasi ja tänaseks näen ma nendega juba üpriski uduselt, niiet võimaluse korral eelistan läätsi, kuigi need hakkavad teada oleva tugevusega juba ka uduseks jääma.

  Viimati olid tugevused -2,5 ja -2,25 – tänaseks on see miinus juba kindlasti tunduvalt suurem. Lähen homme kohe uurin, kas on kohalikus poes veel see kuu vabu aegu, et saaks su salasõnaga tasuta silmad ära kontrollitud. Ja siis on ju loomulikult uusi prille vaja, et saaks suve selgelt nautida 😉

 • Avatar
  Vasta S 13. juuni 2018 at 23:00

  Ma ise näen suurepäraselt, aga loosis osaleksin oma kalli ema eest kes juba väga kaua uusi prille vajab, sest vanad on nõrgaks jäänud ja ära kulunud 🙁 ja uued prillid peaks saama just tema sest ta on maalima parim ema ?

 • Avatar
  Vasta Kaisa 13. juuni 2018 at 22:56

  Mina loodan väga väga loosiõnnele. Enamusel meie pereliikmetest on prillid, kuid eriline hädasolija on ema. Peres on 3 last ning alati on tema end tahaplaanile jätnud. Lastel oli vaja uusi riideid, kooliasju, lõpetamiseks ülikondi, kleite, sõprade sünnipäevadele minna. Alati oli ema see kelle taskust raha tuli. Kuna ta on 28 aastat õmbleja olnud, siis märrgatavalt on näha, kuidas ta silmanägemine halvenenud on. Arvan, et see oleks hea üllatus talle, kui saab midagi üle aastate armast ja uut ning ainult tema oma.

 • Avatar
  Vasta Keiu 13. juuni 2018 at 22:53

  Kuluks kindlasti üks lisapaar prille ära, kunagi ei tea mis võib juhtuda ja prillid näiteks katki lähevad, ilma ka olla ei saa. Tahaks küll ühe paari ägedaid prille juurde 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaira 13. juuni 2018 at 22:52

  Mina kingiksin prillid oma elukaaslasele. Tal väga vanad ja väsinud prillid ja kurdab et ka ei näe nendega hästi. Kuid kahjuks pole võimalik olnud kontrolli minna ja uusi prille osta. Tal oli ka eile sünnipäev niiet see oleks imeline kink ❤

 • Avatar
  Vasta H. 13. juuni 2018 at 22:48

  Minul endal prille vaja ei lähe aga minu emal küll. Tean et ammu on ta tahtnud omale uusi “korralikke” prille osta.Oleks nii tore kui saaksin omalt poolt väikse panuse anda ?

 • Avatar
  Vasta Mari 13. juuni 2018 at 22:45

  Osalen loosis! Jah, mul oleks tõesti uusi prille vaja.. Pisike tütar on ka prillikandja ja kuna tema silmakesed on mulle PALJUPALJUPAAAALLJJJUUUUU tähtsamad siis olen järnud ennast tahaplaanile. Hetkelised prillid on mul soetatud kampaania ajal “100 miinus sinu vanus = allahindlus” ja valisin ka kõige odavamad raamid mis poes olid pluss kõige soodsamad klaasid. Tütrel lubasin aga kenasti talle endale meelepärased ja sobivad valida pluss klaasid ikka korralikud ja kallid. Tütrel on ka silmad silindriga.. Jah, ma olen ema ja peangi oma lapsed esikohale seadma- küll mina nende prillidega hakkama saan ja pole lugu.. Tahaksin neid prille väga aga siinkohal siiski tahaksin jätta end taaskord tahaplaanile ja sooviksin, et kui mina juhtun võitma siis saaksid prillid “Silmad on südame aken” fond ?
  Usun siiani sellesse, et tee head ja küll ka sinuni hea jõuab.. Usun, et mul on miski paar “okulaare” ees ja olen õnnelik, et midagigi minul on.. Ja sealt fondist saab keegi äkki siis just tänu minu isetusele õnnelikuks ja vot see ongi kõige suurem rõõm üldse! ?

 • Avatar
  Vasta Grete 13. juuni 2018 at 22:44

  Uusi prille mina soovin,
  nüüd siis loosiõnne proovin.
  Prillid loomulikult kaunistaksid mind,
  näeksin paremini loodust ja Sind!
  Autorooliski näeksin igat märki ja siga,
  Ega teeks liigeldes kellegile viga.
  Ühesõnaga, üks ilus prill oleks tore,
  ja see maailm poleks vaadates nii kole ?

 • Avatar
  Vasta Rutt 13. juuni 2018 at 22:42

  Esimene asi,mis hommikul teen,penen prillid ette ja viimane asi,mis õhtul teen,võtan prillid ära.Ei kujutaks elu ilma prillideta,miinust on -2,2

 • Avatar
  Vasta Anett 13. juuni 2018 at 22:40

  Tore oleks reisile minna suvisema paari prillidega mitte nende tõsiste mustade ristkülikutega:)

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. juuni 2018 at 22:37

  Mul on prillid mingi 12 aastat vanad. Sangad koera poolt näritud. Need värgendused mis ninapeal prilli toetavad on ära kukkunud. Logisevad. Aga pole raatsinud uusi osta. ja noh nägemine on nagu ta on, diivani pealt teksti igatahes selgelt lugeda ei näe. Aga kodus ajavad asja ära ja nüüd laps majas, siis vöib uurest prillidest unistada.
  Mitte et raha nii palju poleks, aga ei raatsi, tahaks ikka lapsele kulutada eksole 😀

  Aga uued prilid kuluks väljaspool kodu ka ära, tahaks maailm näha veits ikka ja kaugemale kui paar meetrit ja last tahaks ka ju selgelt näha ikka. Pimekana nagu ma olen. ?

 • Avatar
  Vasta Amanda 13. juuni 2018 at 22:35

  Uusi prille oleks hädasti vaja – vanadel on plastikraamid juba koledaks kulunud ja ei julge kandagi; läätsesid samas silma toppida ei julge.

 • Avatar
  Vasta liis 13. juuni 2018 at 22:34

  võidu korral läheksid prillid mu kallile tütrele,kes varsti kuue aastaseks saamas.
  prilli kandja on juba mitu aastat,kuna avastasime laisa silma 🙁
  prille meeldib talle väga kanda,ja eks uued ja uhkemad on ikka vinged 🙂

 • Avatar
  Vasta Vero 13. juuni 2018 at 22:25

  Minul on põhikoolist saadik -klaasidega prillid+silinder. Sel aastal olen tahtnud minna kontrolli, sest ammu pole käinud ja tunnen ka, et nägemine taas kehvem. Pole aga veel läinud, kuna prilliraamid+silindriga klaasid pole mingi odav lõbu. Eelmisedki prilliraamid maksid aind 19€ ja klaasidega kokku läks ikka ~120€. Seekord tahaks lisaks ka optilisi päikeseprille, sest kaua sa ikka pimedana tavalisi päiksekaid kannad ? Sellele mõeldes ma juba füüsiliselt tunnen, kuidas raha on 0.

 • Avatar
  Vasta D 13. juuni 2018 at 22:19

  Tahaks just päikeseprille, mul sama miinus, mis Sinulgi. Kahjuks hetkel ei ole seda 99€ prillide alla panna, saab ka pool uduselt läbi, aga unistada, et kunagi saab, ikka võib 🙂

 • Avatar
  Vasta Vesper 13. juuni 2018 at 22:18

  Sest tahaks endale uusi ja veidi tagasihoidlikumaid prilliraame, samas kui ülikooli kõrvalt on küllaltki kallis neid endale hetkel lubada ja pean leppima sellega, mis on.

 • Avatar
  Vasta Ther 13. juuni 2018 at 22:18

  Mind on õnnistatud hea silmanägemisega, seega võidu korral annetaksin need siis fondi 🙂

 • Avatar
  Vasta Marion 13. juuni 2018 at 22:17

  Oleksin ülimalt rõõmus, kui loosiõnn mulle naerataks. Üle poole oma elust olen prillikandja olnud ning nägemine on, sellest ajast kui prillid üldse sain, iga aastaga halvenenud. Samamoodi tuli see silindri jama ka juurde. Silindrinahk, ma ütlen. ? Uute prillide ostu olen aina edasi lükanud, sest muud kulutused ja asjad on tervisega seonduvalt vahele tulnud. Vanad prillid juba logisevad ja vajuvad ninaotsa ning kummardades tahavad sootuks eest ära kukkuda. Huvitav kaua neil see kampaania kestab? Sorri, kui kuskil suurelt ja boldis kirjas see info on. Ma ei näinud, saan pugeda vabanduse taha, et olen poolpime. ?

 • Avatar
  Vasta Kaidi 13. juuni 2018 at 22:16

  Soovin osaleda, kuna hädasti oleks uusi vaja ja silmakontroll kuluks ka ära. Hetkel on prillid laste poolt nii välja venitatud, et koguaeg kukkuvad ära silme eest ja klaasid on ka ära kriimustatud, aga hetkel kahjuks ei ole mitte kuidagi võimalik endale uusi prille soetada. Väga tore oleks suvele vastu minna uute prillidega 🙂

 • Avatar
  Vasta Sigrit 13. juuni 2018 at 22:14

  Mina loodan ka väga loosiõnnele, sest praegused prillid on ilmselgelt väga nõrgaks mulle jäänud ning igapäevaselt autoga sõites on see kissitamine üsna tüütu, kindlasti ka ohtlik ja samas on raamid ka kohe, kohe otsi andmas, prillisangal pragu ja hakkavad pooleks minema, prillid on muidugi üsna vanad ka juba.

 • Avatar
  Vasta helerin 13. juuni 2018 at 22:13

  minul oleks väga uusi prille vaja . vanad on juba 8 a vanad . ja nüpd peale sünnitust silmad ka kehvemaks jäänud . aga hetkel võimalik soetada uusi ei ole . prille kandnud alates 3 eluaastast . ka operarsioon 7 a läbi elatud aga silmad väga kehvad siiski . kuna 8 a möödas viimaste soetamisest siis isegi ei mäleta mis kandus mul oli . aga mõlemad klaasid on nii +[-) ehk siis -1.6 +0.2 ja -2.5 +0.5 vist oli nii ega täpselt ei teagi vb olid kangemad ka

 • Avatar
  Vasta Ave 13. juuni 2018 at 22:12

  Olen tänaseks prillikandja olnud 17.aastat uhh nii mōeldes ulme pikk aeg.
  Aastast aastasse on ka halvemaks nägemine läinud ning tänased prillid on mul c’ 4 aastat vanad ja ma eriti enam ei näe nendega sest lahjad on juba.
  See 99€ on jube hea pakkumine kui ainult kuskilt oleks võtta see 99€.
  Kahjuks praegusel juhul see minu eelarvesse mitte kuidagi moodi ei mahu aga nägijaks tahaks saada 🙂

 • Avatar
  Vasta Anna 13. juuni 2018 at 22:12

  Praegused raamid on mul olnud juba aastaid ning paari aasta eest vahetasin vaid klaasid. Kuna minu silmad on tugeva silindriga ja miinust parasjagu siis tavaliselt maksavad uued prillid sadu eurosid. Hetkel sellist raha kusagilt välja võluda pole ja seetõttu pean hetkel leppima oma kriimustatud klaaside ja kulunud värviga prillidega. Niiet oleksin ülimalt õnnelik kui lõpuks loosiõnn naerataks.

 • Avatar
  Vasta egle 13. juuni 2018 at 22:10

  Minu pojal oleks hädasti uusi prille vaja.Vanad on juba oma aja ära elanud. Äkki seekord loosiõnn naeratab?

 • Avatar
  Vasta Kleer 13. juuni 2018 at 22:09

  Tere,

  Oleks väga kena endale prillid võita. Prillid sain omale 13 või 14 aastaselt ja need on mul praeguseni ja ma saan augustis 25, uskumatu. Ma muidugi ei kanna neid enam igapäevaselt nagu kooli ajal, sest näole need enam ei sobi (raam rohkem vist kitsamale näole mõeldud mis mul siis noorena rohkem oli ja ma ma ei näe nendega nii hästi enam kui vanasti). Aga need on ikkagi Hugo Bossi omad ja ilusad kirsi punased et ei raatsi loobuda nendest veel. Ainult koduseinte vahel vahest harva olen pähe pannud kui mõne filmi või seriaali tekst jube uduseks kisub. Ma vahest ei tunne tuttavaid ära tänaval (vaatan otsa aga ei saa
  aru) kui nad minust asuvad umbes 5-6 meetri kaugusel ja võin vabalt mööda kõndida…. jh natuke jama. Kui vanad prillid peas siis lahe on eemalt puid vaadata sest uskumatu on lehti näha kuidagi eraldi, üksikasjalikult, muidu on nagu roheline mass. Ja muidugi see silmade kissitamine on juba nõme. Olen 2 aastat kindlasti mõelnud et läheks uusi ostma, aga alati tundub et see on vähem tähtis asi millele raha kulutada kui on vaja muid oste teha.

 • Avatar
  Vasta Merlin 13. juuni 2018 at 22:08

  Mina vist siia kampaania raamidesse ei mahu, mul on juba miinus üle kuue, aga proovin õnne ikka.
  Prillikandja olen juba üle 20 aasta, noorena häbenesin nüüd on prillid ees 24/7 ja nii juba 2 aastat ja 4 kuud 🙂 Lapse pärast magan ka öösel prillidega, kuna ta on väga halva unega ja kui ma silmad avan, siis tahan kohe teda näha, mitte hakata otsima prille taga. Tänu sellele magamisele on need prillid mul otsi andmas. Ei seisa enam korralikult ees ja nõrgaks on ka jäänud. ??

 • Avatar
  Vasta p 13. juuni 2018 at 22:08

  mul on väike miinus ja samas lähedalt on ka vahel väsitav lugeda teksti, et ühed prillid võiks veel olla

 • Avatar
  Vasta Kristiin 13. juuni 2018 at 22:08

  Prillid võiksid mulle just marjaks ära kuluda. Mõned tunnid arvutis tööd ja juba silmad ei teravusta ekraani.. õudne. Pole ammu silmaarstil käinud, ilmselt tuleb see trall nüüd ette võtta

 • Avatar
  Vasta Riini 13. juuni 2018 at 22:08

  Minul oleks ka väga uusi prille vaja… Vanad vajavad välja vahetamist ??

 • Avatar
  Vasta Heleen 13. juuni 2018 at 22:07

  Olen prillikandja olnud umbes 11 aastat. Alguses püüdsin ikka ilma prillideta hakkama saada, kuid väga ebameeldiv oli nt tänaval käies riietuse ja kehahoiaku järgi arvata, kas on nüüd tuttav inimene ja kes täpsemalt vastu tuleb. Samuti kuulsin tihti lauset “Nägin sind…..”. Ja ma pidin vastama, et ma ei näinud?
  Praegused prillid on mul olnud 3 aastat. Hädasti oleks vaja uusi, sest prillid ei püsi enam peas, kukuvad alla vaadates eest, raam (plastik) on kulunud ja tunnen selle pärast juba piinlikkust. Ka klaasidel esineb kergeid kriimustusi. Kõige hullem on aga see, et mul on ilmselt praegustest “kangemaid” prille vaja! ?
  Käisin alles 2 päeva tagasi poes prille proovimas. Sain väga meeldiva teeninduse osaliseks. Kahjuks prillid, mis mulle tõesti sobisid, maksid 219 ja 179 eurot (raamid). Klaasid juurde 98 eurot!! See on ju arulage hind!? Hea küll, kampaania raames oleksin pidanud maksma umbes 240 eurot… aga see on ikkagi liiga kallis.
  Oleksin niii õnnelik, kui prillid võidaksin!
  Aga isegi, kui ei võida lähen järgmisel nädalal Pere Optikasse. 99 eurot kogu komplekti eest oleks reaalne diil! Aitäh, et seda infot jagasid!
  Aga mind palun siis loosimisse kirja panna! Kui võidangi, jääb raha üle, et hambaarsti juures käia ? (eestlase teine suur mure ?)
  Ps! Sulle tõesti sobivad need prillid.

 • Avatar
  Vasta Laura J 13. juuni 2018 at 22:07

  Mina sain omale prillid alates kolmandast klassist ja enam ei oskagi nendeta olla. Inimesed on öelnud, et ei tunne mind nendeta äragi 😀 Ka mul on silindrilised klaasid, mis teevad mu prilli ostu veel kallimaks, seega uusi omale lubada on üsna keeruline. Aga uusi on hädasti vaja, kuna klaasid on kulunud ja see segab tohutult mu vaatevälja. Jään ärevusega ootama oma loosiõnne 🙂

 • Avatar
  Vasta J 13. juuni 2018 at 22:06

  Ei ütleks ka uutest prillidest ära. Praegused on küll ilusad, aga ei taha hästi peas püsida. Mul samuti astigmatism (vajan silinderklaasidega prille) ja nii tugev, et läätsed kahjuks üldse ei sobi. 🙁

 • Avatar
  Vasta Marika 13. juuni 2018 at 22:04

  Piinlik küll aga kaua ma kasutan mõne eurosi prille.korralikult läksid katki ja ostsin nö valmis prillid jyskist?

 • Avatar
  Vasta Maarja 13. juuni 2018 at 22:02

  Teismelisena oli ideaalne nägemine. Töö arvuti taga teeb paraku päris palju kahju. Nüüd taipan, et käed jäävad järjest lühemaks 😀
  Kontrolli lähen igal juhul 🙂

 • Avatar
  Vasta MARIAN 13. juuni 2018 at 22:00

  Ja muidugi uusi prille oleks vaja küll…kuna minu – 10 klaas ja sinna sobiv raam veel leida on väga kallis lõbu. Ja need soodus kampaanida mulle ei kehti, erinevalt neist enamust +6kuni -6. Prille kannan hea meelega, aga nende ostmine ja sobivate leidmine on suht raske ja kurb minu jaoks. Aga hea et prillidegagi näen, nii et mis teha.

  • Avatar
   Vasta Birgit 14. juuni 2018 at 07:22

   Tere, Marian!

   Meil on hetkel käimas ka kampaania kaks klaasi ühe hinnaga (või kahed prillid ühe hinnaga, saad ise valida), mille raames leiab endale väga mõistliku hinnaga prillid ka -10,0D tugevustega! Meil on mitmeid koostööpartnereid, kes pakuvad eri hinnaklassides klaase. Tule küsi mõnest meie esindusest julgelt ja ära unusta kasutada sooduskoodi “mallukas”, et saada juurde ka tasuta silmakontroll!

   Parimat
   Birgit
   Optiline Grupp OÜ

 • Avatar
  Vasta Karmen S 13. juuni 2018 at 21:58

  Nüüd on küll minu kord loosiõnnele loota! Nii kaua kuni mina mäletan, on mul alati prillid olnud. Väiksena pidin silmade treenimiseks kandma lappi prillikaaside ees (mis oli helesinine ja lamba pildiga) ja siiani mäletan tunnet, kuidas üldse ei tahtnud selliselt sõprade ette minna? Nüüd on see õnneks ainult hea mälestus millele tagasi mõelda, aga prillidest pole ma siiani lahti saanud. Ma olen alles 20ndate alguses, aga mul on vähemalt 10 viimast aastat olnud prillid +5,5 tugevusega, teen ikka vahel nalja kui keegi küsib, et ma olen nagu väike vanainimene. Igal juhul on + klaasidele veel keerulisem prille otsida, sest need teevad ju silmi suuremaks. Leidsin endale sobivad kuskil 4a tagasi, aga istusin kogemata need 2a tagasi ka kõveraks…ja uskuge või mitte, aga ma ikka veel kannan neid kõveraid prille, sest ma pole suutnud uusi leida ning läätsed on olnud mugavaks alternatiiviks. Iga kord kui ma prillipoodi olen külastanud (kuskil poole aasta jooksil korra), siis tagurdan ma sealt lõpuks ikka tühjade kätega välja, tudengi jaoks tunduvad need hinnad nii kallid ja pidevalt on mõte peas, et “kui ma seni olen oma kõverate prillidega hakkama saanud, siis küll saan nüüd ka”. Tegelikult oleks aeg seda suhtumist muuta, sest ma pean igapäevaselt prille või läätsesid kandma ja kui nüüd mulle loosiõnn naerataks, siis oleks väga tore üle pika aja omada prille, millega julgeks ka kodust kaugemale minna?

 • Avatar
  Vasta E* 13. juuni 2018 at 21:57

  Meie issil oleks prille vaja. Vanad läksid katki ja pere eelarvest on pidevalt kiiremaid väljaminekuid ning prillide ost on juba pikemat aega edasi lükkunud. Hetkel kasutusel -3.5 läätsed, mis ainult magamiseks puhkusele saavad.

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. juuni 2018 at 21:54

  Soetasin oma elu esimesed ja seni viimased prillid ülikooli esimesel kursusel ja sellest on 11 aastat möödas! Kõik silmaarstid pööritavad ilmselt silmi nüüd 😀 Aga kuna ma kasutan prille ainult kaugele vaatamiseks (kinos, loengutes, teatris vms), siis pole raatsinud uusi prille soetada. Silmaarstil olen aga vahepeal kolm korda käinud – miinus pole selle ajaga muutunud. Nüüd mõtlen küll, et uued prillid kuluksid ikka ära.

 • Avatar
  Vasta Maili 13. juuni 2018 at 21:52

  Siin ei ole kahtlustki, et ma uusi prille vajaks.
  Olen juba 20 aastat kindlasti prillikandja olnud.
  Peale 2 lapse sündi olen end päris unarusse jätnud ja ei ole jõudnud silmakontrolli minna. Miinusprille kannan ja kui neid igapäevaselt ei kannaks, siis oleksin suht pime… ei tunneks oma pereliikmeidki ära ?Need on asendamatud mul.
  Nii, et uued prillid kuluksid ära küll ja silmanägemist taas tervadada… miks mitte?! Teeme ära!

 • Avatar
  Vasta MARIAN 13. juuni 2018 at 21:51

  Mind paneb mõtlema see et miks raseduse ajal sulle üldse uus retsept ja prillid tehti. Ok tasuta siis veel, aga muidu eriti ei tehta, kui just suuri muutusi nägemisteravuses. Rasedus võib ajutiselt nägemist muuta hormoonide jms koostöös. Tean mida räägin. Mul prillid – 10 ja silindrit ka lisaks. Mõlemad lapsed keisriga sündinud õhukeste silmapõhjade tõttu. Minul tuli silindrit juurde päris palju rasedusega ja alles siia kui hormoonid lahkusid peale imatamist…taastus ka rasedua eelne nägemine. Aga ega vahet ple…peaasi et prill ilus ja ise rahul.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuni 2018 at 21:55

   mul oli see probleem juba enne rasedust ju.

   • Avatar
    Vasta MARIAN 13. juuni 2018 at 22:04

    Võibolla eksisin…vabandust. Varasematest sama teemadest lihtsalt meenus , et nägemisteravus on praeguseks nagu langenud.

    • Avatar
     Vasta Birgit 14. juuni 2018 at 07:24

     Tere!

     Sai kenasti selgitatud, et raseduse käigus võibki nägemine muutuda, kuid kui juba roolis on raskusi liiklusmärkide nägemisega, siis tuleb siiski nägemine ära korrigeerida.

     Parimat
     Birgit
     Optiline Grupp OÜ

 • Avatar
  Vasta Liina 13. juuni 2018 at 21:50

  Minul oleks küll hädasti vaja, käisin isegi kontrollis, kuid kuna oleksin soovinud uued klaasid enda raamide sisse, siis öeldi, et see pole hea mõte, kuna ennegi juhtunud, et klaasid katki ja raamid samuti. Seega oleks vaja kogu kupatust. Ning kuna hetkel väikese lapsega kodune, siis ega seda nn”vaba raha” ka kahjuks ei leidu. Jääme siis loosi õnnele lootma. ✌✌

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. juuni 2018 at 21:49

  Kui see postitus pole looduse poolt mulle määratud, siis ma ei tea, mis võiks veel olla 😀 Sest mina käisin täna oma miinust kontrollimas ja vajan uusi prille või siis klaase ja nüüd loen postitust, kus võib võita uued prillid. Tõsi, uued klaasid ma tellisin, sest kaua ma poolpimedana ikka ringi jalutan. Venitasin seda aega isegi kaua, sest teadsin, mis summa tuleb enam-vähem välja käia. Täpsemalt 114 eurtsi ja need on ainult klaasid. Oleks saanud ka 80-ga, kuid kuna nägemine pole teps mitte hea, siis langes valik parematele klaasidele.
  Pere Optikat küll Rakveres vist? pole, aga no ma sõidan ükskõik kuhu, kui võit mulle langeks.

 • Avatar
  Vasta Pille-Riin 13. juuni 2018 at 21:48

  Väga oleks uusi prille vaja, sest vanade klaasid juba kulunud ja kriimulised. Sel kevadel sai tütrele uued prillid ostetud, aga millal endale saab seda küll ei tea.

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. juuni 2018 at 21:47

  Minul oleks uusi prillle vaja, juba mitu aastat ilma olnud. Tahaks jälle hästi hâsti nâha ?

 • Avatar
  Vasta Merxake 13. juuni 2018 at 21:46

  Uusi prille oleks küll hädasti vaja – praegused on 15 aastat vanad kindlasti ja klaasid on juba nii ära kriibitud, et lihtsalt ei näe enam läbi. Mõte on juba pikalt olnud, et peaks uued prillid soetama, end kuna odav lõbu see pole, lükkan pidevalt edasi. Seega kasutan igapäevaselt läätsi, aga silmad väsivad nendega korralikult ära, eriti arvuti ja erinevate ekraanidega tööd tehes. Nii et selle loosi võit oleks praegu kui rusikas silmaauku 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 13. juuni 2018 at 21:44

  Mul pole prille vaja, kuid poja vajaks hädasti uusi prille. Praegused ei istu ning juba mitu korda parandatud ka(lasteaia rõõmud…)

 • Avatar
  Vasta Marju 13. juuni 2018 at 21:44

  Mina ise küll prille ei kanna aga võidu annaksin edasi oma emale, kes oleks kindlasti väga õnnelik uute prillide üle. Isegi kui ei võida siis arvan,et viin ta just sinna poodi ja teen talle sünnipäevakingi ?

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. juuni 2018 at 21:43

  Mulle väga meeldivad su uued prillid!! Mul endal ka sinised?. Hetkel on nad küll nii vanad, et alla vaadates kukuvad eest ära. korra isegi beebit vannitades kukkusid vette. Niiet hädasti oleks uusi vaja, aga kuidagi ei jõua ostmiseni, päris kulukas ettevõtmine ka üldiselt.

 • Avatar
  Vasta Kathariina 13. juuni 2018 at 21:42

  Prillid on minu elus olnud juba puhtalt 12 aastat. Ja praegused prillid on juba 4 aastat olnud, hakkavad juba suuresti ära vajuma iga kord kui mingi pisi liigutuse teen. Ostaks uued, aga vot lopsakad summad suure miinuse pärast. Oleks nii tore see loos vōita 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerli 13. juuni 2018 at 21:41

  Prille mul endal vaja poleks,aga kingiks need emale.
  Emal diagnoositi eelmine aasta sklerosis multiplex ja just silmades. Tänaseks on leevendus leitud,aga silmad siiski läbi. Samuti juhtus me peres teine ‘õnnetus’. Mu isal diagnoositi kolmanda staadiumi kõhunäärme vähk ja infarkt. Hetkel on pere sissetulekuks ema miinimum palk ja isa haigusraha. Paraku sellest ei piisa,et osta endale prille,sest teadagi,see ei ole odav.
  Sellises trööstitus olukorras oleks prillid mu emale veidigi rõõmu toojaks.

 • Avatar
  Vasta Tiia 13. juuni 2018 at 21:41

  Minul oleks uusi prille vaja, sest lapsed on raamide väänamisega kõvasti vaeva näinud. Ja need on nii kõverad et hea et veel peas püsivad.

 • Avatar
  Vasta K 13. juuni 2018 at 21:40

  Mul oleks väga, väga tarvis uusi prille, kuna praegused prillid on mul kuskil kaheksandas või üheksandas klassis ostetud ehk siis 15 või 16 aastaselt ja hetkel olen ma kohe, kohe 30 saamas. ? Prillidel kukub pidevalt üks klaas ära, sangal plastik lahti nii, et juuksed jäävad sinna pidevalt kinni ja ega hästi enam ei näe ka nendega ning avalikku kohta ma ka ei julge nendega minna, sest nad on juba liiga inetud ja väikesed minu näo jaoks nii, et väljaspool kodu tuleb silmi kissitada ja õhtuks pea valutab silmade pingutamisest?Eriti raske on hämaras, sest siis olen nagu kanapime?Ja uusi prille pole ka jõudnud osta, sest koguaeg ajab üks jama teist taga nii, et jätangi ennast tahaplaanile ja vaatan, et kannatan veel.

 • Avatar
  Vasta Mannu 13. juuni 2018 at 21:39

  Uusi prille on tegelikult väga-väga vaja. Olen isegi plaani võtnud, et lähen vaatama, kuid prilliraamide valimine on alati üks peavalu olnud. Kuna mul on palju suurem miinus, kui sul, siis sobivate prilliraamide valimiseks pean esmalt läätsed ostma ja need silma venitama, sest läätsedeta ei näe ma muhvigi. Ja kui mingis kuus olen mõelnud, et võiks vaadata, siis on jäänud see ka sellesama müüdi taha, et prilliost on jube kallis. Osta raamid mitmesaja eest, siis sott klaaside eest ja läätsed ju ka veel. Aga tegelikult on mul uusi prille väga hädasti vaja, sest praegused on, ausalt, ma ei teagi kui mitu-mitu aastat vanad, ikka kõvasti. Sul nii kenad uued prillid, et ma tahan ka!!!!

 • Avatar
  Vasta anni 13. juuni 2018 at 21:38

  Praegused prillid on juba päevi näinud 🙂 ja mu 3a plika aitab sellele usinalt kaasa ?

 • Avatar
  Vasta Pille-Riin 13. juuni 2018 at 21:37

  Ma küll kommenteerisin FB postituse alla ka, aga kommenteerin siia uuesti. Võidu korral kingiksin prillid oma emale, kuna ta juba aastaid vaevleb selle küüsis, et näeb halvasti. Igapäevaelu, alates siis poes siltide lugemisest, teleka vaatamisest kuni selleni et, tänaval ei tunne kohati isegi oma tuttavaid kaugemalt ära. Tööiseloom on ka selline, et pidev töö arvutiga on silmanägemisele halvasti mõjunud. Selle võiduga ma saaksin teha emale ilmselt parima võimaliku kingituse!

 • Avatar
  Vasta Maris 13. juuni 2018 at 21:37

  Sooviks väga uusi prille. Praegused on juba kolm aastat vanad. Raamid on kulunud, värv maha tulnud. Klaasid kriime täis, et suht halb näha.

 • Avatar
  Vasta Maiku 13. juuni 2018 at 21:33

  Veidi enam kui kolm aastat tagasi ostsin enne poja sündi uued prillid. Tegin endale sünnipäevakingi. 🙂
  Tänaseks on klaasi pealiskiht nii kulunud, et enamus arvavad, et mu prilli klaasid on lihtsalt mustad ?
  Plaanisin see kuu KSAs opi teha, aga kuna erinevad asjaolud siiski ei võimaldanud, kaasaarvatud teine operatsioon, siis pean endale uued prillid soetama. Praegune raam on plastikust ja väidetavalt vana juba, siis ei anta mulle ka garantiid, et klaasivahetusega raam ei purune. ?
  Ehk siis uued kaunid prillid kuluks igati ära. ?

 • Avatar
  Vasta PreiliA 13. juuni 2018 at 21:32

  Mul ka ühel silmal see silidri jama vms. Aga ma saan hakkama ka ilma prillideta, sest ei ole võimalik nende peale hetkel kulutada.
  Võidu korral kingiksin ma prillid hoopis oma Abikaasale. (Tal järgmine kuu sünnipäev kah)Tal on väga vanad prillid, ninapadjad kukuvad küljest, üks on üldse vale prilli padi aga ilma selleta on tal veel valusam ja ebamugavam kui selle valega. Tal väga suur miinus kahjuks ja ilmselt aastatega ka muutunud, sest kurdab, et praeguste prillidega ei ole nägemine enam üldse nii selge ja hea.

 • Avatar
  Vasta Mari 13. juuni 2018 at 21:32

  Mul hakkavad praegused prillid ära väsima. Värv on juba mõnda aega maha koorunud, aga nüüd lagunevad juba mujalt ka. Lisaks on üks kriim juba jupp aega keset klaasi ilutsenud. Aga no alati on muid asju, mida rahaga teha. Koduse emana, kelle sissetulek on praktiliselt olematu (vanemapalk on juba läbi), leiab tuhat muud kohta, kuhu see raha panna. Lähen kas või lastega kuhugi, küll need prillid veel kannatavad. 😀

 • Avatar
  Vasta Kristin 13. juuni 2018 at 21:31

  Mul on see nn laisk silm ja siiani pole kuskilt õigeid prille saanud ja kui olen prillid ostnud siis pole ikkagi õiged ja ikkagi ei näe korralikult.
  Loomulikult olen ise ka loobunud ja nooremana oli hirm, et naerdakse. Nüüd olen mõelnud jälle, et peaks minema ja proovima aga asi on raha taha seisma jäänud..

 • Avatar
  Vasta Di 13. juuni 2018 at 21:31

  Minul oleks küll väga vaja 🙂
  Olen igapäevaselt läätsekandja, varahommikust hilisõhtuni, nii kui ärkan panen silma ja kui magama siis võtan alles ära ja need ikka väga väsitavad silmi ja tekitavad peavalu, õhtuti on pilt väga udune ja seetõttu ka enam autoga ei sõida. Prillid on olemas, aga need on aastaid juba aegunud ja nendega ma ei näe mitte midagi, sest need -3 ja viimati kontrollis olid silmad -4.25, aga tundub et nüüd juba rohkem sest ei näe enam selgelt ja see oli 2 aastat tagasi juba kui käisin. Kannaks heameelega prille ja laseks silmadel läätsedest puhata, sest koguaeg tuleb miinust juurde ja ikka suur mure nende pärast, aga siiani alati asi raha taha jäänud miks uusi soetanud pole, sooviks et silmad oleksid tervemad, opist võib ainult unistada. Tahaks teada, kas mõni ka hästi sobib ja ees püsib, sest niipalju kui neid proovinud olen ei püsi ükski ilusti ninal, mingi kahtlane ninakuju vist 😀

 • Avatar
  Vasta Pille 13. juuni 2018 at 21:30

  Ma avastasin kena mõra prilliraamis. Uued oleks lausa ideaalne võit.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 13. juuni 2018 at 21:29

  Minu hetkel kasutuses olevad prillid on olnud juba 4 aastat kasutuses. Prillid on juba nii väsinud, et kummardades kukuvad nad mul eest, sest sangasid enam pingutada ei ole võimalik. Vahepeal on ka nägemine mõne miinuse võrra halvemaks läinud, seega oleks uusi hädasti vaja. ?

 • Avatar
  Vasta Riina Roo 13. juuni 2018 at 21:29

  Mul pole kunagi loosiõnne olnud aga seekord ehk just veab. Prille vajaks mu vanem tytar kes just põhikooli lõpetas ja edasi öppima asub. Seoses lõpetamisega kulutused suured ja hea kui saaks prillid kasvõi soodsamalt ja kiiremini kätte.

 • Avatar
  Vasta Merili Mäestu 13. juuni 2018 at 21:28

  Miks ma peaksin võitma imeilusad uued prillid! Prillid kaunistavad inimest. Ma olen juba prillikandja üle 25aasta. Tean kui tähtsad on head prillid. Hetkel kahjuks on ühed päris odavad ja väsinud prillid. Kuna on miinus prillid siis pean neid ka igapäevaselt kandma. Ilusad prillid oleks ehe mu näos. Kui on võimalik siis osaleksin loosimises ja ehk õnn naeratab.

 • Avatar
  Vasta alice 13. juuni 2018 at 21:28

  minu 4 aastasel Ranetil oleks vaja uusi prille. Kuna lasteaias läks sanga juurest katki nüüd liimitud. Pojal oleks vaja uusi.

 • Avatar
  Vasta Monika 13. juuni 2018 at 21:27

  Minu 9 aastane tütar vajab uusi prille, kahjuks miinus muutub kogu aeg(viimati oli -4,0 ja -5,25).

 • Avatar
  Vasta Veronika 13. juuni 2018 at 21:26

  Kùi loosiratas naeratab?Sooviksin uusi prille mehele?

 • Avatar
  Vasta annabel 13. juuni 2018 at 21:26

  Võidu kingiksin oma kallile mehele, kes vajab endale uusi prille 🙂

 • Avatar
  Vasta kaadriii 13. juuni 2018 at 21:25

  Tead. Ma ei sooviks isegi endale prille vaid oma parimale sõbrannale kellel on laitmatult äge maitse. Ma tahaks niiii väga näha mida hullu ta selle võiduga peale hakkaks. Muideks tal on ka silinder silmad 😉

 • Avatar
  Vasta Mari 13. juuni 2018 at 21:24

  Oleks uusi prille vaja, sest mul ka tunne nagu oleks miinus 100-le langenud 😀 paar kuud juba lükkan edasi seda ostu ja nüüd ju väga hea võimalus loosis osaleda

 • Avatar
  Vasta Kirke 13. juuni 2018 at 21:24

  Mul kukkusid paar kuud vanad prillid kruusa teele ja nüüd olen hädas kriibitud klaasidega. Soovin osaleda loosis, vajan uusi prille, eriti autoga sõites.

 • Avatar
  Vasta Maarja 13. juuni 2018 at 21:24

  Minul ka hädasti uusi prille vaja. Olen juba aastaid prillikandija ning hetkel on prillid juba väga vanad ja kodus üks kümnekuune kutt kes neid igal võimalusel mul eest kakub ja maha viskab 😀 Seega on nende sangad muutunud juba täitsa nõrgaks ja kunmardades kukuvad lihtsalt eest ära, siis on kõik udune 😀

 • Avatar
  Vasta Kairit 13. juuni 2018 at 21:23

  Vogued on väga chuulid! Kannan ise ka praegu neid aga tead, vanad ja väsinud on nad ja ilmselt miinust ka juurde omajagu tulnud! So, please please I need to win cuz want to see this world brighter ?

 • Avatar
  Vasta Kirke 13. juuni 2018 at 21:22

  Hädasti oleks prille vaja aga kuna need nii kallid siis lükkan seda pidevalt edasi. Alles aasta tagasi ostsin uued aga need lahjaks jäänud ja ei püsi ninal aga kui pole prille siis ei saa ka oma toimetusi teha, sest kahjuks ei näe piisavalt hästi. Prille olen asendanud läätsedega, sest noh muidu ju ei saa aga need on mu silmad juba täitsa pekki keeranud.

 • Avatar
  Vasta Liisi 13. juuni 2018 at 21:21

  Minul oleks ka prille vaja…aastaid seisavad ühed vanad vougi prillid, mis kolimise käigus kõveraks läksid, enam kanda ei saa, vahel olen autosõidul pimedas ette pannud, et siis ehk midagigi selgemaks teeks…aga noh, päevavalguses ei julgeks nii sõita, kui näeksid, milline välja näen nende kõverikega, siis saaksid mõnusa kõhutäie naerda 😀
  Aga mul sama jama, et tähtede ümber vari ja asjal puudub teravus…eitea kas ka just see silindri teema nagu sinul..aga silmad vajavad kontrolli ja prille küll 🙁

 • Avatar
  Vasta T 13. juuni 2018 at 21:19

  Minu prillid (raam+klaas) maksid 35 euri. Kannen neid juba mitu aastat. Soovin loosis osaleda, sest väga tahaks uusi prille ?

 • Avatar
  Vasta Ege 13. juuni 2018 at 21:19

  Olen prillide ostmist aastaid edasi lükanud, nüüd oleks aeg maailma HD’s näha küll

 • Avatar
  Vasta A. 13. juuni 2018 at 21:19

  Kui loosiõnn mulle esimest korda elus naerataks, siis kingiksin kontrolli kindlasti oma mammale! 🙂
  Tal oleks hädasti uusi prille vaja, kuid rahakotiga on lood nagu on.. Seega hoian pöidlad pihus! 🙂

 • Avatar
  Vasta Valeria 13. juuni 2018 at 21:18

  Muud põhjust polegi kui see, et ma olen vaene tudeng ja hetkel käin emalt laenatud prillidega, mis on tiba nõrgad mu silmadele siiski. ?

 • Avatar
  Vasta Tiina Saareoja 13. juuni 2018 at 21:18

  Sooviks väga prille,sest on vaja

 • Avatar
  Vasta Sandra 13. juuni 2018 at 21:17

  Hei! Mul endal oleks vaja. Olen kolm silmaoppi läbi teinud, sh sarvkesta siirdamise ning kaeopi. Head prillid kuluksid küll väga ära. ?

 • Avatar
  Vasta Pille 13. juuni 2018 at 21:16

  Mina sooviks prille oma kallile emale, ta lükkab koguaeg silma kontrolli ja uute prillide ostu edasi, kuna rahaga priisata pole. Kunagi olid tal uhked prillid aga need läksid katki ja nüüd ta kannab ainult neid odavaid prille mida saab igalt poolt soetada. Odavad prillid need rikuvad ainult veel rohkem silmi, kahju on kohe vaadata kuidas ta üritab nendega lugeda või poes tööd teha. Oleks nii tore talle võita uued prillid sünnipäevaks, ta oleks kindlasti üli happy ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 13. juuni 2018 at 21:14

  Võidu kingiksin hoopis oma kallile emale, kes ostis toidupoest (või oli mingilt laadalt) omale kõige odavamad prillid, mida ta ei taha üldse kandagi, kuna ei pidavat sobimagi talle. Maailm on ju tegelikult nii imeline ja värviline, prillid ette, küll tema ka siis seda näeb! ?

 • Avatar
  Vasta Anna-Liisa 13. juuni 2018 at 21:13

  Mulle kuluks paar uusi prille marjaks ära.
  Olen prille kandnud seitsmendast eluaastast ja olen see õnnelik kellel üks silm +2.25 ja teine -2.25, ning ei, nad ei kompenseeri teinetest ?
  Praegused prillid on mul oma viis aastat vanad, muidu poleks neil häda miskit, kuid ca kuu aega tagasi juhtus selline õnnetus et kriimustasin ühe klaasi sügavalt ära ? ja kuna doktorandi toetus pole jumal teab kui suur ning pean ise hakkama saama, nõnda ma käin siis selle piraka kriimuga ringi ?
  Seega jah, uued prillid rõõmustaks mu väga ?

 • Avatar
  Vasta Helen 13. juuni 2018 at 21:10

  Ma ei ole kunagi raatsinud soetada omale nö tagavarapaari prille, aga kuna poja on ühtedest prillidest juba jagu saanud, siis hädasti oleks tagavaraks siiski teist paari tarvis, sest ilma prillideta ei saa kuidagi.

 • Avatar
  Vasta Kertu 13. juuni 2018 at 21:10

  Minaaa! Nii tahaks uusi! Alles olid mul mustad raamid, millel sang koguaeg ära tuli ja Nii siis ühe sangaga oligi, kui jälle mees kinni liimis! Jube tüütu oli! Siis aga sain venna prillid millel vahetasin klaasid ja siiani need, kuid raam on natuke suur ja oleks väga õnnelik kui võidaks uued prillid! Võiks lõpuks mulle ka miskit loosiõnne olla 🙂

 • Avatar
  Vasta Jaanika 13. juuni 2018 at 21:09

  Esimese rasedusega läks kegvaka nägemine. Peale sünnitust voilaa nägemine taaatus. Teise raseduse ajal oli kehvem lugu, käisin kontrollis ja kirjutati läätsed kui väga ulme on autoga aõita või lugeda. Oli -0.25 kui ei eksi. Peale sünnitust olen nüüd 2a oodanud kas läheb paremaks aga ei. Pole mahti saanud ka kontrolli minna.
  Kui ma võitjaks ei osutu et endale prille saada, siis panustaka hoopis silmad on südame aken fondi. 🙂

 • Avatar
  Vasta Retti 13. juuni 2018 at 21:08

  Minul endal oleks vaja uusi prille ja oleks vaja korralikul kontrollil ka käia????

 • Avatar
  Vasta Maris 13. juuni 2018 at 21:08

  Soovin uusi prillle.

 • Avatar
  Vasta Elo 13. juuni 2018 at 21:05

  No mul läheks endal vaja uusi. Vanad on mind juba viis aastat teeninud? Üliõpilasest tütrele kuluksid ka uued prillid ära?

 • Avatar
  Vasta Piret 13. juuni 2018 at 21:05

  Ma olen ka olnud pool elu prillikandja, 15 aastat tagasi lasin teha laseropi ja siiani on nägemine korras olnud. Imepisikene miinus arvutiga töötamisest on küll tekkinud uuesti, aga prille kandma õnneks enam siiski ei pea. Küll aga rõõmustaks mu tütar uute prillide üle tohutult, 9.-nda klassi lõpupeole oleks ju šeff minna vähe ägedama prilliga kui tema praegused tavalised mustad raamid.

 • Avatar
  Vasta Berit 13. juuni 2018 at 21:05

  Oeh, see loos on küll nüüd selline, millest väga osa tahan võtta. Mina sooviksin uusi prille oma kallile emale ja oma tütre armsale mammale. Tal juba ammu üks prillisang logiseb ja prillid ise on oma aja ära elanud… Ma tean, et igal kuul ta planeerib endale prilliostu, kuid raha läheb nagu niuhti ikka mujale, abiks lastele ja lastelastele jne. Ja ma tean ka, et uute prillide üle oleks tal TOHUTULT hea meel! Et ta saaks oma lemmikraamatuid lugeda, internetis hängida ja õmmelda (tema suur kirg, lapiteki materjalid ootavad toanurgas virnas!). Hoian pöidlad pihus ja soovin südamest, et loosiõnn mulle naerataks, sest sellega saaksin oma emale suure ja olulise kingi teha. Aamen! 🙂

 • Avatar
  Vasta Moniva 13. juuni 2018 at 21:03

  Mina soovin oma lapsele. Tal on klaasid juba kriimulised ja hädasti kuluks uued prillid ära.

 • Avatar
  Vasta Triin Een 13. juuni 2018 at 21:02

  Mul oleks uusi prille vaja, sest vanad on juba 10 aastat vanad. Ja ma sain samuti paar aastat tagasi et mul on silinder silmad? ka vist vedas sellega kes silmi kontrollis. Varem öeldi ainult et lühinägelik ja kirjutati miinusega prillid.

 • Avatar
  Vasta Jekaterina 13. juuni 2018 at 21:02

  Kuna vajan ammu prille prillid üle aasta tagasi välja kirjutatud, aga pole võimalust välja osta.(toit ja lapsele vajalik tähtsamad)
  Telekat ei näe ka ammu lugeda aga vähemalt kuulen 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 13. juuni 2018 at 21:02

  Minul endal küll prille vaja pole, aga tütrel on prillid ja poeg nähtavasti vajaks ka.

 • Avatar
  Vasta Getter 13. juuni 2018 at 21:01

  Sooviksin väga uusi prille, kuna vanad on juba kulunud.. kusjuures need on ka Vogue omad!

 • Avatar
  Vasta Keit 13. juuni 2018 at 20:59

  Ma olen niiiiiii kaua edasi lükanud uute prillide ostmist. No ikka mitu aastat. Koguaeg mõtlen, et peaks ja peaks, aga selleni jõudnud pole, et kontrolli minna. Kui võidaks, siis enam muud üle jääks. ?

 • Avatar
  Vasta s2mmi 13. juuni 2018 at 20:59

  Mul on praegused prillid ees juba yle 8 aasta. Ikka korralikult kriime leidub ja nina peal ei taha ka enam hãsti püsida. Kuna miinus on ka korralik : -5,5 ja -6,5 siis ilma olen ainult magades 😀 Môtlen prillivahetusele juba ammu aga asi raha taga kinni. Seega oleks uued prillid nagu taeva kingitus ! 🙂

 • Avatar
  Vasta Natalja 13. juuni 2018 at 20:58

  Kirjutasin oma pika loo ja seni, kuni meiliaadressi trükkisin, tuli põnn ja vajutas nuppu. Las see lugu siis jääda. Teen nüüd lastele musi ja jään lootma, et sel aastal saan prillid tasuta ning poistega Vudilasse lustima minna. Auku ju rahakotti ei teki. ?

 • Avatar
  Vasta Diana 13. juuni 2018 at 20:57

  Appi, nii hea diil ?!
  Ma mõtlen reaalselt 365 päeva , terve aasta, et ma pean endale prillid ostma aga see jääb alati kuidagi teisejärguliseks ja enne saab kõike muud ostetud kui prillid. Sõidan igapäev autoga vähemalt ~500km, töö selline, kõige rohkem vaja just autoga sõitmiseks. Ja kui mulle loosiõnn ei naerata siis kiman Tallinna prille ostma ?.

 • Avatar
  Vasta Rachel 13. juuni 2018 at 20:56

  Mul on prillid juba põhikoolist saadik, kuigi viimased aastad olen nüüd läätsesid kandnud. Läätsed on silmad korralikult ära väsitanud ja kannaks heameelega prille jälle, aga vanad prillid on liiga nõrgad. Uued prillid oleks väga teretulnud!

 • Avatar
  Vasta Kati 13. juuni 2018 at 20:55

  Mul oleks vaja! Miks mina? Ma tean mida sa tundsid kui sa prillid ette panid! Kõik oli niiiiii selge,isegi maja nurgad ei olnud enam kumerad vaid sirged ? värvid tundusid kuidagi palju ilusamad ja no kui ma prillid ette panin siis ma tundsin ennast kuidagi pika inimesena. ? Hetkel mul ei olegi prille kuna koer suutis eelmised ära närida! ? (oma lohakus, et jätsin need lohakile) Pole raatsinud endale ka uusi osta kuna need maksavad tõesti miljon!

 • Avatar
  Vasta Mari-Lii 13. juuni 2018 at 20:54

  Kuna mul olid prillid aga nüüd need lahjad. Oleks vaja uusi aga ma pole raatsinud veel minna, et osta uusi. Oleks ju hea võita see hea võimalus näha paremini ?

 • Avatar
  Vasta Leili 13. juuni 2018 at 20:53

  Minul on väga vaja uusi prille! Juba ammu lükkan edasi sest no ega see odav lõbu pole.. viimane kord kui töö poolt kontrolli saadeti oli koos prillidega nägemisprotsent 40! Ehk sis ma ei näe midagi vist ? ei kujuta ettegi kuidas oleks selgelt näha ilma suumimata ?
  Pöidlad peos!
  Ps. Need sinised prillid on täiega püssid

 • Avatar
  Vasta Maarja-Liis 13. juuni 2018 at 20:51

  Mulle oleks täiegs uusi prille vaja, vanad on ootsmstult kuidagi lahjaks jäänud ja koledaks kulunud. Oleks nii vahvs kui Mallukas mulle varajaseks sünnipäevs kingituseks uued prillid loosiks ?

 • Avatar
  Vasta Sannu 13. juuni 2018 at 20:50

  Hetkel endal on prillid ja ausalt öeldes endale on prille odav osta…aga mul on kodus viie aastane maragratist tüdruk kellel on uusi prille vaja, vanad läksid lasteaias katki…ja ma ei saa aru miks need laste prillid nii kallid peavad olema…igal juhul, kui ma võidaksin saaks laps uued prillid…aga sulle need uued prillid sobivad täiega hästi 🙂

 • Avatar
  Vasta Inga 13. juuni 2018 at 20:49

  Oh eelmisel aastal sai silmaarsti juures käidud. Ja sain siis prillidepaberi aga senini on see mul rahakotis.ootab aga ega siis sellest nägemine paremaks lähe. Mis teha kui silmad enam kõige teravamat pilti ei näita ?
  Eks see prillidega ongi nii et oh pole vaja et parem ostan ikka kas lapsele või mehele vajalikke asju. Ja nii need endale vajalikud asjad ostmata jäävadki ☺

 • Avatar
  Vasta Maarika 13. juuni 2018 at 20:47

  ?? Praegused prillid mis on umbes aasta olnud. On juba niiõelda juba nii mõndagi näinud ja läbi elanud. Ja ei ole ka enam päris need prillid, need minu prillid mida jumaldaks.
  Oleks uhke omade jälle prille mida saan jumaldada ?

 • Avatar
  Vasta Karin 13. juuni 2018 at 20:47

  Mina tõstan kaks kätt kohe püsti 🙂 Mul on prillid juba 30 aastat ees olnud, vahetanud neid päris palju nende aastate jooksul, enamasti on kõik katki läinud. Viimased lõhkus ära minu kallis tütreke, nüüd paar aastat tunnen, kuidas vajan jälle uusi, sest need tunduvad nii kulunud ja ma ei näe enam läbi nende klaaside selgelt. Käin ka autokoolis, mistõttu vajan hädasti uusi. Samuti on mul kogu elu olnud silinderklaasid. Kooliajal ikka narriti ka päris palju nõmedate prillide pärast, kuid praegu on see täiesti tavaline nähtus, päris paljudel on prillid. Tahaks oma kolme last ka selgemalt näha 😀

 • Avatar
  Vasta Johanna 13. juuni 2018 at 20:46

  Võiksin võita, sest ammu-ammu on mul uusi prille vaja, vanadel on kriimustused peal ja lisaks ei näe ma nendega enam nii hästi. Uued klaasid on isegi välja kirjutatud, aga sedagi üle poole aasta tagasi, seega isegi kontroll on vaja mul uuesti läbida. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadriann 13. juuni 2018 at 20:45

  Olen igapäevane prillikandja olnud 6 aastat, kuid prille pean vahetama pm iga aasta tagant, sest silma miinus aina kasvab. Praeguses prillid on tiba alla aasta vastu pidanud, kuid enam ei tea, mis on hea nägemine, sest see puudub. Rahaliselt on käimas aga rohkem, kui raske aeg, seega ka seda 99eurot pole kahjuks kuskilt välja võluda. Ise olen kusjuures siiani suutnud leida prillid, mille hind (koos nt raami alega) jääb u 110 kanti. Samas ega ma pole väga valida saanud ka, vaid võtnud lihtsalt selle, mida kannataks kuidagi osta (A). Prillide võit oleks praegu the best thing, mis võiks siia halli aega vähegi värvi juurde tuua,seega kõikide pereliikmetel pöidlad peos ???

 • Avatar
  Vasta Jane 13. juuni 2018 at 20:44

  Mul diagnoositi üleelmisel sügisel pingepeavalud, mida tekitab kehva silmanägemine. Ja just eriti siis, kui olen telefonis või arvutiekraani taga – viimane on aga paratamatu kaaslane, sest kooliõpingud käivad läbi arvuti, e-õpe. Seega ma oleks ikka ülihäppi, kui ühed korralikud prillid võidaksin, mis silmades pinget vähendaks ja peavalusid oleks samuti vähem 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaidi tölp 13. juuni 2018 at 20:42

  Mina sooviks võita neid prille, kuna alles sain uued prillid siis mu ime armsad lapsed suutsid need ära lõhkuda. ? Muidu mul -1,75 ja teine on plussist ja miinusest koosnev seda ma täpselt ei tea. Aga sooviksin sama suviseid nagu sina said??

 • Avatar
  Vasta Nimi 13. juuni 2018 at 20:42

  Mul oleks megalt prille vaja, aga ma ei taha üldse seda kellelegi tunnistada, eriti oma mehele, sest noh, prillid on nii kallid ja mul on käesolevat raha igale poole mujale vaja. Pealegi ma käisin umbes 7aastat tagasi silmaarstil ja mul ühed prillid on olemas ka, ainult et peale rasedust läks silmanägemine kehvemaks ja ma ei näe oma prillidega mitte kui essugi, seega ma viimased 4kuud isegi ei tea kus mu prillid asuvad, pole neid juba pool aastat pähe pannud ja olengi rahus pime. Autoroolis on vähe kehv, aga muus osas saab hakkama, miinust oli 7a tagasi – 1,5 & – 2, eks nüüd on siis vast – miljon, kahjuks..

 • Avatar
  Vasta Triinu 13. juuni 2018 at 20:42

  Peaksin need prillid võitma, sest vajan neid. Põhjus on lihtne, eks. Olen veel ka suhteliselt noor ja juba on nägemine veelgi halvenenud. Tunnen ise ka , et vajaksin uusi prille ja uut kontrolli. Prillikandja olen juba algklassidest alates, valinud olen eelnevaid paare pigem hinna järgi, mida soodsam, seda kasulikum. Seekord plaanin valida puhtalt sobivuse järgi ja teha veidi julgema valiku. ?

 • Avatar
  Vasta Greete 13. juuni 2018 at 20:41

  Oma esimesed prillid sain juba siis kui olin vaevalt kolmene plikatirts. Lasteaias sain loomulikult igasugu hüüdnimesid aga ega see mind ei heidutanud. Tahtmine oli suur, et silmad korda saaks.
  Mida vanemaks ma sain, seda hullemaks läks ka minu silmanägemine. Missest et ma olen hoolega oma silmi hoidnud (ei ole neid rikkunud läätsete kandmisega jm sellisega). Tulemuseks on see, et nüüd ma pean juba iga aasta prille vahetama, kuna nägemine ei lähe ega lähe paremaks vaid aina halvemuse poole. Ma ei saa isegi opile mõelda. Ma mõtlen ainult sellele, et ükspäev olengi pime valmis ja ma ei näe enam oma lapsigi ega omale kalleid inimesi.
  Oleksin ilgelt tänulik kui saaksin selle võidu 🙂 Valiksin kohe midagi särtsakat punast, et oleksin kõigile kaugelt näha 😛

 • Avatar
  Vasta Kati 13. juuni 2018 at 20:40

  Mina kingiks võidu oma koolilapsele, kes taas kurdab et prillid on lahjaks jäänud 🙁

 • Avatar
  Vasta Birgit 13. juuni 2018 at 20:38

  Oehh.. millest ma nüüd alustangi. Silmanägemine läks kehvaks juba päris noorelt, kui olin umbes 10 aastane. Silmakontrolli läksin alles 15 aastaselt ning sain ka endale -0.75 prillid. Mõned aastad suutsin nendega käia, kuid mingi hetk tundsin, et need prillid ei sobi enam kuidagi ning oleks tugevamaid vaja. Nüüdseks aga pole siiani silmakontrolli läinud, kuna lihtsalt ei ole materjaalseid võimalusi selleks. Olen tudeng, seega võiks ju ilusti näha, mida õppejõud loengutes näitavad. Kissitamine ka enam ei aita.. Seega oleksin väga õnnelik, kui saaksin endale uued prillid, millega südamerahus ka autot juhtida saaksin 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. juuni 2018 at 20:38

  Tere Mallukas! Olen juba pikka aega omale uusi prille soovinud,praegused on juba vähemalt 4 aastat vanad,raam viltu ja klaasid tiba kriimused,kodus veel kannatab käia aga kui tahaks mõnda head etendust või kontserti vaatama/kuulama minna,jääksin hätta :/
  Uued moekad prillid,eelistus sama mis sinul,sinise raamiga,oleks just see,mis vaatamist väärt elamustest puudu 🙂
  Ja kui loosiga ei veagi,siis aitäh vihje eest,tuleb sammud Tartu Pere Optikasse luurele minna 😀

 • Avatar
  Vasta Karin 13. juuni 2018 at 20:37

  Minul pole prille tarvis. Kuid minu laps on 7ne ja prillikandja alates 4dast eluaastast. Iga aasta uued prillid vaja, kuna aastaga kriipse kraapse ikka tekib klaasidele. Paras kogumine ja väljaminek need prillid, kuid väga väga vajalikud.

 • Avatar
  Vasta Kats 13. juuni 2018 at 20:36

  Mina sooviks ka uusi ja poppe prille. Mul mingid vanad, mida 2x parandatud ja pidevalt kruvid logisevad…no kaevad ära ja pean muudkui uusi ostma 🙂

 • Avatar
  Vasta Christina Värno 13. juuni 2018 at 20:34

  Minul oleks ka uusi prille vaja. Praegused kohe üldse ei istu, vajuvad pidevalt alla. Olen mitu korda painutamas käinud aga ikka ei midagi, tundub, et pole lihtsalt minu prillid. Ilma aga koolis ega autoroolis hästi ei näe 🙁

 • Avatar
  Vasta kertu 13. juuni 2018 at 20:34

  Oleks väga õnnelik uute prillide üle kuna vanad on nõrgaks jäänud ja sellepärast olen loobunud ka nende kandmisest.

 • Avatar
  Vasta Teele 13. juuni 2018 at 20:33

  Selline kingitus teeks meeletult õnnelikuks mu ema, kes on terve enda elu enda 5le lapsele pühendatud ja isegi nüüd, kui kõik lapsed täiskasvanud, siis mõtleb endale alati viimasena, nüüd juba ka ju lapselapsed, keda tema arust endast taaskord vaja ettepoole panna. Elu aeg on ta prille kandnud, kuid viimastel kuudel sangaga, mis on väikese nööriga kokku pusitud, sest vahelüli on katki ja osta uusi ei jaksa. Kuigi meie peres kunagi milleski tavaliselt võita ei õnnestu, siis äkki see kord õnnestub, et saaksin omapoolt veel enda ema aidata, kasvõi kübeke sellest, kui palju ta meid terve elu aidanud on.

 • Avatar
  Vasta Sandra 13. juuni 2018 at 20:33

  Sooviksin uusi prille, sest viimati ostsin uued 7 aastat tagasi. Olen ka esimesest klassist saati prille kandnud ja mäletan ka esimesi Vogue prille 😀 olen pidevalt mõelnud, et ei osta uusi prille, sest kogun laseropiks raha ja julgust, aga pean ikkagi reaalselt tunnistama, et lähiaastatel ma opile ei lähe.

 • Avatar
  Vasta Mariine 13. juuni 2018 at 20:32

  Kas sa laseropil mitte ei käinud? Ebaõnnestus see?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuni 2018 at 21:26

   loe fbis, ma vastasin sellele juba

 • Avatar
  Vasta Kaisa 13. juuni 2018 at 20:31

  Mina ise näen nagu kull aga minu laps kannab 3ndast eluaastast prille. Alusatsime +4.5 ja +1.5g, nelja aastaga oleme tublid +3.0 ja +.05 juba! Sügisel ootab kool ja uusi prille oleks hädasti vaja, kogu see krempel mis kooliks vaja läheb ei ole just odav! Loodame et loosiõnn teeb selle veidi kergemaks ?

 • Avatar
  Vasta Liisi 13. juuni 2018 at 20:31

  Mulle paluks!
  Sest Sinu sinised on nii ägedad ja ma võtan julguse kokku ja valiks oma pruunide pirakate asemele miskit kelmikamat!

 • Avatar
  Vasta Madli 13. juuni 2018 at 20:29

  Olen prillikandja 24 aastat ja kord kahe aasta tagant püüan ikka uued soetada, miks mitte seekord võita ?.

 • Avatar
  Vasta Liina 13. juuni 2018 at 20:28

  Minul oleks hädasti uusi prille vaja! ☺️

 • Avatar
  Vasta Laura 13. juuni 2018 at 20:26

  Mul tuli lambist 6 kuuga juurde 1 miinus. Seega on arvata, et läheb ajaga veel halvemaks ja no uued prillid ei oleks midagi halba:)

 • Avatar
  Vasta Kaire Arakas 13. juuni 2018 at 20:26

  Miks mina? Kuna silmanägemine on kehv ja oleks uusi prille vaja. Ja kuna hetkel ise seda väljaminekut teha ei saa kuna olen 5 aastase lapsega kodune.

 • Avatar
  Vasta Janika 13. juuni 2018 at 20:25

  Väga tore oleks saada oma esimeseks suureks juubeliks ägedad prillid, kuna silmad on juba niivõrd kahjustunud läätsede kandmisest.

 • Avatar
  Vasta Latte 13. juuni 2018 at 20:25

  Mu kallile tütrele on kindlasti uusi prille vaja, muudkui lükkame edasi….

 • Avatar
  Vasta U.J. 13. juuni 2018 at 20:24

  Väga oleks uusi prille vaja – vanad on juba üsna vanad… Ja neid võib alati rohkem olla :p
  Ent lisaks, teen trenni ja mängin ka meeskondlikke pallimänge ja kunagi ei tea millal võib mängus õnnetult minna ning kogemata palliga näkku saada, seega lisaprillide olemasolu on hädavajalik.
  Ja, kuna ma ka eriline meikija pole, siis saab lisaks nägemise andmisele nendega imagot muuta. 🙂
  Seega lisapaar oleks siiralt teretulnud ja tänuväärt kingitus.

 • Avatar
  Vasta Marleen 13. juuni 2018 at 20:23

  Kuna mul silmaopiks lihtsalt vahendeid ei jätku praegu, siis vajaksin uusi prille küll. Praegused on jäänud liiga nörgak. Ja ma tahaks käia prillidega väljaspool kodu ka, ajast maha jäänud möni aasta. Nendega mis mul on praegu ei làhe ma 300m kaugusele poodi ka. Ikka topin läätsed silma.

 • Avatar
  Vasta Sirje 13. juuni 2018 at 20:22

  Minu pojal läheb uusi prille vaja!

 • Avatar
  Vasta Gigi 13. juuni 2018 at 20:22

  Laikisin lehte. Ise prille ei vaja ja kui võidan, siis hea meelega annetan nendele, kes vajavad.

 • Avatar
  Vasta Liina 13. juuni 2018 at 20:21

  Mina endale prille ei vajaks, aga minu Mamma vajaks neid kohe väga, niiet kingiks need hea meelega talle hoopis ?

 • Avatar
  Vasta Regina 13. juuni 2018 at 20:20

  Minule kuluks tõesti prillid ära. Olen omanud kahte paari prille, esimesed lõhkusin oma rumalusest ära ja teised läksid töö juures katki. Nüüdseks olengi juba pea 2 aastat olnud läätse kandja. Hommikul silma ja õhtul silmast ära. Ei mäletagi enam, et mis tunne on prille kanda. Mõndaaega tagasi käisin ka prillipoodides prille proovimas, kuid siis ei leidnud seda õiget. ??

 • Avatar
  Vasta Liina Parts 13. juuni 2018 at 20:19

  Minul mingit kurba lugu rääkida pole ja pole ma oma prille sada korda liiminud ka, mina olen oma vanade prillidega lihtsalt kole ja töötu olen ka ja lisaks on mul vaid üks laps ka , nii et riigilt mingit tasuta raha ei saa, et prille osta.Ühesõnaga uusi prille oleks vaja kyll, sest mul on ka ilmselt juba miinus sada või on vana prill juba nii vana et on lihtsalt õhukeseks kulunud suurest silmade kissitamisest.

 • Avatar
  Vasta Liisa-Maria 13. juuni 2018 at 20:19

  Annaksin selle võimaluse oma emale. Kuna ta on noor naine, aga juba räägib, et näeb kuidagi halvasti. Aga nagu emadel kombeks, ütlevad nad et see läheb mööda või siis et saab hakkama. Oma ema tundes tean veel, et tema arvates maksavad prillid üüratuid summasid ja sellepärast jätab selle asja katki. Kuid sageli kõrvalt vaadates näen, kuidas ta tegelikult on hädas. Seega jah, võidu korra kingiksin oma emmele uue nägemise 🙂

 • Avatar
  Vasta Liia 13. juuni 2018 at 20:18

  Kindlasti on siin palju neid, kes prille vajavad. Mina ise ei vaja neid, aga mu lapsel on olnud prillid nüüd kuus aastat ja iga aasta käime kontrollis ja iga kord läheb miinus aina tugevamaks. Oeh, ma ei teagi, kui palju me neid prille oleme ostnud, ikka palju. Esimene aasta lõhuti prillid klassikaaslase poolt, mis oli …… ma ei hakka seda siin lahkama. Ühesõnaga jama kui palju. Siis on prillid kehalise tunnis teise lapse poolt kogemata katki istutud. No neid on ikka olnud. Ja oleks nüüd jälle vaja. Ma ei tahagi jälle mõelda, mis raha nende peale jälle läheb. Kui hea oleks kui laps saaks jälle nägemise korda ja uued prillid.

 • Avatar
  Vasta Merelle 13. juuni 2018 at 20:17

  Eelmistel prillidel tuli sang küljest ära (bussis läksin kuidagi totakalt istme vastu?) ja peale seda oli tarvis uusi prille. Sain samad raamid, ainult teist värvi (nii hoidis klaaside hinna pealt kokku), kuid lilla mulle kuidagi ei sobinud ja teisi värve ka polnud… Sooviksin väga uusi prille, kuna tahaksin raame, mis mulle paremini sobiksid. ?

 • Avatar
  Vasta Lisandra 13. juuni 2018 at 20:16

  Minul oleks hädasti vaja uusi prille, vanad prillid istus täna mu armas vanaema kahjuks puruks ??‍♀️?

 • Avatar
  Vasta Kerstin 13. juuni 2018 at 20:16

  Otseselt polegi uusi prille vaja. Tollel ajal sai lihtsalt väga tagasihoidlikud valitud, oleks aeg värvideks 🙂

 • Avatar
  Vasta Merily 13. juuni 2018 at 20:16

  Prillid kingiksin oma õele, kes on samuti juba noorest peale silmadega hädas olnud 🙁

 • Avatar
  Vasta Kairi V 13. juuni 2018 at 20:15

  Olen 22-aastane neiu.
  Kaitseväkke läksin 2016 suvel (3.juuli) ja siis oli mul miinust 0,50, aga kuna see miinus oli siis suhteliselt väike mu jaoks, siis ma väga sellele tähelepanu ei pööranud… noh, need prillid mis mul seisid, olid ka 7ndast klassist saati- polnud uusi ostnud. Kaitseväes olles see miinus tõusis- kui lasketiirus olin, siis pidin hullult palju pingutama, et näha üldse 200m tiirus näha seda rohelist märklauda.. noh, ega ma üldiselt lasingi siis suht huupi ? Kui aga oli n.ö hindele laskmine ja ma enamuse mööda lasin, siis mõtlesin et oleks vist aeg silmaarstil käia. Käisin, miinuseid oli mul 0,75. Kohe soetasin ka endale prillid ja maailm oli kohe palju selgem, polnud enam udune. Aga metsas ringi mässates on mu klaasid ja raamid nii kahjustada saanud, et klaasidest väga puhtalt läbi ei näegi. Jah, ma kannan neid, aga veidi häirib küll, et see “selge maailm” hakkab muutuma jälle uduseks.

 • Avatar
  Vasta Nele 13. juuni 2018 at 20:13

  Võtan loosist osa. Kannan prille igal pool igal ajal, sest ilma olen kana pime. Praeguseid kannan viiendat aastat ja kole lahjaks on jäänud, peale selle veel mitmest kohast katki ja liimiga kinni. 😀

 • Avatar
  Vasta Maira 13. juuni 2018 at 20:12

  Ausalt ja nagu tegelikult ka Mina vajan uusi prille. Tulin 31.05 tagasi puhkusereisilt kuhu jäi ka minu osaline silmanägemine. Minu prillid lendasid minu enda rumaluse tõttu ja suure laine löögist eest ja muidugi mõista haaras meri need endaga kaasa. Mul on väga kuivad silmad ja võib vaid ette kujutada kui kohutavalt raske on mul läätsedega olla. Kodus küll olid vanad prillid, aga need juba parandatud ja nendega ma ei näe nii hästi nagu vaja oleks.
  Loodan nii väga, et loosiõnn naeratab mulle ja ma saan jälle näha 100%lt.
  Päikest ☀️

 • Avatar
  Vasta M. 13. juuni 2018 at 20:11

  Tahan kaa! Mu kutsubeebi on ühe sanga ja klaasi ära närinud, niiet uusi prille oleks vaja küll?

 • Avatar
  Vasta Liina-Grete 13. juuni 2018 at 20:11

  Ma küll võtsin sinu eelmisest Riia silmaopi loosist osa ja võitsin täitsa selle!!! Aga selgus tõsiasi, et minu isa ei sobinud opile ja kinkisime selle opi edasi järgmisele inimesele, kes seda vajab. Ja hetke seisuga tema nägemist paremaks muuta on vaid uued prillid lasta välja kirjutada uute näitudega. Kuid seegi on omakorda raha ja kui ma tean nüüd, et loosiõnn võib naeratada ükskõik kellele siis proovin uuesti oma isa aidata 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. juuni 2018 at 20:11

  Minul oleks uusi prille vaja! Häbi tunnistada, aga oma -3,5 juures pole käinud kontrollis juba 4 aastat. Vahepeal on sündinud kaks last ja kuidagi olen “unustanud” selle. Samuti on mu 7aasta vanustel prillidel mingi tugev kriim peal. Kui loos mind ei soosi, pean ikka minema ja uued prillid ostma ?

 • Avatar
  Vasta Ene Kiisel 13. juuni 2018 at 20:10

  Oleks hädasti vaja omale. Tahaks ka selgemalt ja normaalsemalt näha üle hulga aja.

 • Avatar
  Vasta Eret Enn 13. juuni 2018 at 20:10

  Prillid määrati mulle juba lapseeas…nüüd olles 32a siis võtan neid kui kohustuslikke aksessuaare…raame peab ikka erinevaid olema. Uued kuluvad igati ära nii mulle kui ka mehele. Võit jääks perre ?

 • Avatar
  Vasta Maki 13. juuni 2018 at 20:09

  Prille kannan juba lapsest saadik. Viimased prillid ostsin mingi kolm neli aastat tagasi, kogusin seda raha peaaegu aasta. Tunnen et oleks hädasti uusi vaja kuid olles peres ainuke töölkäiv inimene siis ikka ju mõtled et ennem olgu lastel vajalik olemas ja alles siis mina ise. Ja nii ma koguaeg lükkangi uusi prille edasi ja paraku rahast ka nagu ei tuleks välja et minna uusi ostma. Loodan et seekord õnn mulle naeratab ja saan oma sünnipäeval selgema pilguga näha

 • Avatar
  Vasta Kristel 13. juuni 2018 at 20:08

  Proovin ka õnne.
  Igastahes oleks ka mul uusi prille vaja.. Aga enda omadega saan veel hakkama. Ma kingiks selle paari oma ämmale kellel on minust rohkem uusi prille vaja. Sest lühidalt kirjeldades on meie peres uus nali selline, et kui keegi kes näeb kaugele hästi.. Ja ta näeb seal midagi põnevat siis meie ämmaga vaatame seda asja korda mööda 😀 sest noh.. Meie prillid täendavad üksteist. (Mul – 4, tal – 1.. Või 2) ja välja näeb see selline, et tema annab enda prillid mulle.. Ma panen need enda prillide peale ja voilaaa. Ma näen kõike.. Ja siis teeme vahetust.. Tema paneb enda prillide peale minu prillid ja maagia sünnib ????? me peres jagame kõike ?
  Aga jah. Tal on neid rohkem vaja kui mul.. Ikkagi samuti suht noor inimene ja töötab suurte teravate masinate peal seega peaks nagu nägemine ka hea olema.

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. juuni 2018 at 20:07

  Minul on ilmselgelt uusi prille vaja, kuna eelmised langesid ahvirünnaku alla ?.?
  Käisime sügisel perega Balil ja muidugi tahtsime armsaid pärdikuid Uluwatu templi juurde vaatama minna.
  Lugesime eelnevalt inimeste kogemusi, et ahvid on väga osavad väãrtuslikke esemeid näppama. ?.
  Minu arvamus oli, et mina küll oma asju ahvile ei loovutaks.. Minu prillid on +3,75 tugevusega ja ilma olen suhteliselt abitu ?. Siiski juhtus nii, et paar minutit peale templi aeda sisenemist jäin ühte ahvikest uudistama, samal ajal kargas suurem ahv seljatagant minu käekoti külge ja vilunud liigutusega eemaldas ta minu prillid ja jooksis põõsasse neid lahti harutama. Tegemist oli professionaalse lammutajaga, ja minu mõned kuud varem ostetud prillid olid sekunditega pilbasteks. Eriti meeldisid talle silikoonist pehmendused ja kui pargitöötaja kohale jõudis ja ahvile puuvilju vahetuskaubaks pakkus, sain oma “prilliluukere” tagasi ?.
  Järgmisel päeval ostsime marketist uued prillid, aga need on siiski ajutine lahendus ja klaasid hakkavad tuhmuma.

 • Avatar
  Vasta Liis 13. juuni 2018 at 20:07

  Just mõtlesin, et oleks uusi vaja koos kontrolliga, seega osalen loosis 🙂
  Mul vanad raamid mis peaks olema mustad on juba halli värvi ehk üsna kulunud, nii et oleks ikka uusi väga vaja ja kuna tervislikel põhjustel ma ka tööd ei leia, kuluks võit vägagi ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Piret 13. juuni 2018 at 20:06

  Kingiks prilllid oma emale, kuna tal vaja kõike paremat lastele ja lastelastele lubada siis oma prillide ost jääb ära koguaeg, prillid on tal väga väsinud juba ??.

 • Avatar
  Vasta S. 13. juuni 2018 at 20:06

  Väga tahaks uusi prille. Ostsin küll teised mitte väga ammu, kuid mul on ka see nõme tunne, et ei näeee ju. Telekat vaadates siiani kissitan, seega tahaks teada, milles asi on, kuna sai ka sii ju silmad uuesti kontrollitud. Praegu kannan ainult läätsi, sest nendega saan rahus telekat vaadata, kuid tunnen kuidas silmad on kuivad ja väsinud.

 • Avatar
  Vasta Katri Väli 13. juuni 2018 at 20:06

  Mina soovin väga uusi prille oma abikaasale.Kahjuks töökäigus läksid katki ja ,eelnevalt ka varunud just suve perjoodiks läätsed mitu paari ja nüüd kannabki neid ,aga ikkagi vajab edaspidi ka prille mida ta nüüd siiani ei ole raatsinud ka uusti tegema minna.Miinused on tugevad ja ilma ei saa kuidagi,Tahab väga tulevikus minna ka silma opile kuid see suht kulukas ja tuleks mõnda aega seda koguda ja enne oppi peab vaba olema läätsedest ja kindlasti kandma prille.Loodan ,et saan oma kaasat röömustada ühtede vägevate värvikate prillidega 😀

 • Avatar
  Vasta K&T 13. juuni 2018 at 20:06

  Ma võiks võita, sest ma pole ühegis loosis varem võitnud ja üks paar prille kuluks väga ära 😀 Ma olen prille kandnud 11 aastat ja tahaks ka midagi huvitavamat mustale raamile vahelduseks.

 • Avatar
  Vasta Kasekas 13. juuni 2018 at 20:04

  Ma pole ammu juba käinud silmadega kontrollis ning prillid on ka kuskil 4-5 aastat vanad. Eelmine aasta tööl lõin wc-st tulles uksega vastu nägu ja prillid läksid katki. Töötasin siis Konsumis ja sain kohe prillid ära liimitud. Ja mitu korda veel katki läinud, aga ei raatsi osta uusi prille. Sooooviks niiiiii väga uusi prille ❤️❤️

 • Avatar
  Vasta Maaris 13. juuni 2018 at 20:04

  Endal on juba head prillid olemas, aga emal veel ühed puudu. Võit lähekski temale 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 13. juuni 2018 at 20:03

  Minul oleks hädasti uusi prille vaja, kuna mu 2 aastane sai mu prillid kätte ja otsustas neile üks null teha. Loodan, et ükskordki elus on lôpuks mul loosiônne ja minust saab taas nägija 🙂

 • Avatar
  Vasta Karita 13. juuni 2018 at 20:03

  Minu prillidel on juba mõlemad sangad uuesti tagasi keevitatud, iga hetk on hirm, et äkki lähevad nüüd uuesti ja täitsa katki. :/

 • Avatar
  Vasta Hedi 13. juuni 2018 at 20:03

  Võtan osa ja võidu korral kingiks prillid oma suurest perest kellegile 😉 Siiani arvasin, et meie maal kõik hambutud,aga nüüd tuleb välja hoopis pimedad 🙁

 • Avatar
  Vasta MK 13. juuni 2018 at 20:02

  Prille hakkasin kandma algkoolis ja kuna pere ei olnud kõige siniverelisem siis sai ikka valitud sellised odavamad raamid. Algul vahetasin prille pea iga aasta sest miinus ikka suurenes ja suurenes. Ühel hetkel jäi aga õnneks seisma. Hetkel üritan ühtede prillidega pikalt hakkama saada, sest ämmaemandus õpingute kõrvalt poole kohaga tööl käies ei teeni just miljoneid ja alati on miskit pakilisemat, kui vana raami vahetus uue vastu. Uued prillid teeksid kindlasti suve jälle rõõmsamaks 😀

 • Avatar
  Vasta Anastasia 13. juuni 2018 at 20:02

  Ma ise kannan prille juba 10 aastat vist isegi võib olla paar aastat kauem. Olen prille vahetanud üle 5 korra , kuna nägemine läheb halvemaks või hoopis raamid lähevad katki või kuluvad. Hetke seisuga minul on – 3.75 ja seda on ka juba 4 aastat püsinud ja nii ka prillid 4 aastad samad ja kulunud. See aasta mõtlesingi, et võiks vahetada raamid ära aga pole kuidagi veel poodi jõudnud. Nüüd mõtlesingi, et kui ma loosi võidan siis on kindla peale minek uutele prillidele järgi. :))

 • Avatar
  Vasta Maarja 13. juuni 2018 at 20:02

  Miinus läheb aina suuremaks, nüüd pean isegi kord aastas kontrollis käima viimase arsti soovitusel. Praegu on juba kasutuses tagavara prillid, sest eelmised läksid väikese õnnetusega väänduma ja noil oli nõrgem miinus ka. Tagavaraprillid aga odava klaasiga ja juba kriimud peal. Oktoobris plaan uued soetada aga vaid juhul, kui on õnne rahaliselt sellega välja tulla..

 • Avatar
  Vasta Ene 13. juuni 2018 at 20:00

  ISe prille ei kanna, kuid sooviks õele prille. Teha talle kingitue nö on ta minuarust need väga ära teeninud 🙂 Eks ikka uued vinged raamid oleks lahedad?☺️

 • Avatar
  Vasta iren 13. juuni 2018 at 20:00

  Vanad prillid on juba vanaks jäänud. On õige aeg uute prillide saabumiseks. ?

 • Avatar
  Vasta Cat 13. juuni 2018 at 19:59

  Mulle oleks ka vaja uusi prille, aga võidu korral kingiksin ma need oma vanaemale. Tema silmanägemine on juba -1000, tänaval ta enam liikuda ei julge sest ta lihtsalt ei näe oma praeguste prillidega enam. Tema praegused prillid on tal olnud umbes 10 aastat ja need on nii katki et sangasi enam ei olegi, ta seob omale prille paelaga pähe. Palun fortuuna naerata meile ja aita vanaema taas mere äärde jalutama.

 • Avatar
  Vasta Olga 13. juuni 2018 at 19:59

  Peale esimest ja teist last käisin silmakonrollis oma miinustega, kuid peale kolmandad ei ole seda aega leidnud. Ämmakas andis küll pabetid, et sasn minna ja läheks, kuid ei kasutanud seda võimalust. Seega oleks mul aeg seda teha. Super oleks ju see võimalus võita, koos uhkete uute prillidega???

 • Avatar
  Vasta Liina 13. juuni 2018 at 19:59

  Tahaksin ka osaleda. Ostsin u. 1,5 a tagasi uued prillid, aga kahjuks sai toona aastane laps prillid kätte ja tegi neile kohe tšikibriki. Nüüd püsivad prillid vaevu peas?

 • Avatar
  Vasta Triin 13. juuni 2018 at 19:58

  Otsin juba aasta aega uusi prille, sobiva raami leidmine on väga raske. Ja väga kalleid ei hakka üldse ette proovima. Pere Optikas pole veel õnne proovinud?

 • Avatar
  Vasta Mare 13. juuni 2018 at 19:57

  Võtan loosist osa. Ise küll prille ei kanna, kuid mees kannab. Igatahes võiks ta uued prillid saada ?

 • Avatar
  Vasta Kirsti 13. juuni 2018 at 19:56

  Ma ei oskagi öelda,miks just mina….No võtan juba pool aastat hoogu minna silmaarstile ,et lasta prillid välja kirjutada.

 • Avatar
  Vasta Naffik 13. juuni 2018 at 19:55

  Kas dr. Solomatini silmakliinik garantiid ei andnud?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuni 2018 at 19:57

   andis, aga ma ei taha enam opile never minna 😀

   • Avatar
    Vasta Elina 13. juuni 2018 at 20:11

    Miks????

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. juuni 2018 at 20:18

     valus oli 😀

 • Avatar
  Vasta Marika Kiivits 13. juuni 2018 at 19:55

  Minagi olen käinud ksa s laseris kuus või seitse aastat tagasi.Aga pean tõdema, et leian ennast igapäevaselt silmi kissitamast.Ja kes siis neid kortse ikka omale näkku tahab:(Kontrolli on plaan ammu minna olnd,aga ei leia nagu mahti.

 • Avatar
  Vasta Sigrid 13. juuni 2018 at 19:55

  Mul endal pole prille vaja, aga võidu korral kingiksin oma emale uued prillid. Ta käis just kontrollis ja selgus et vanad on liiga nõrgad, seega tal oleks hädasti uusi vaja ?

 • Avatar
  Vasta Mairi 13. juuni 2018 at 19:54

  Minul endale tarvis pole, kingiksin võidu edasi oma empsile, kes juba aastaid on kehva nägemisega ja kes lihtsat ei raatsi enda peale sellist raha kulutada. Usun, et ta oleks ülimalt õnnelik võidu üle ?

 • Avatar
  Vasta C 13. juuni 2018 at 19:53

  Hmm ei teagi kust alustada. Igastahes on mul iga kontrolliga miinus suuremaks läinud. Asi oli kindlasti ka selles, et kes teismelisena ikka neid prille kanda tahtis vb algul ainult suure tuhinaga. Algul ikka sai 2a tagant kontrollis käia ja iga kord mul oli vaja muidugi uusi prille mis vanemad ka mulle ostsid. Viimased ostsin ise 4a tagasi ja ka viimati kontrollisin oma silmanägemist siis. Autoga ma sõita ei tohi ilma prillideta kuna lubadel on vastav märge, sammuti olen õnnetul kombel isegi trahvi selle eest saanud kuna lihtsalt unustan vahest. Nüüd kui mul kodus kaks väikest last ja just suve aeg kus lihtsalt ei ole võimalik neid prille osta siis kindlasti pidid need ju katki minema. Nii ma siin istun iga päev ja palun, et politsei mind kinni ei võtaks, sest prille ju pole mida ette panna. Algselt mõtlesin superatakiga kinni panna, et ehk kuidagi saab, aga prilli sang ei teinud minuga koostööd ja on teadmata kadunud, kõigepealt muidugi kadus see pisike jupp mille tahtsin kinni liimida, aga no kui seda pole siis pole sangaga ka midagi peale hakata ja otsustas ära kaduda. Kindlasti kui uued prillid lõpuks saan siis see sang ka välja ilmub nagu ikka alati osade asjadega. Muidugi need ühe sangaga prillid on mul igaks juhuks autos kui peaks juhtuma et politsei rajalt maha võtab saan ette torgata, kujutan muidugi ette nende nägu kui ühe sangaga prillid ninal on. Miinuseid oli viimati vist 1 seega väga pime veel pole, aga no eks ma ise ka enam ei taha eriti ilma prillideta sõita, sest no vahe ikka suht suur kas prillidega või ilma, mitte et ma inimesi ei näeks, aga silmad väsivad kole kiiresti ja tihti õhtul mega tugevad peavalud. Sai pikk jutt, aga kes siis ikka loosist ära ütleks 🙂

 • Avatar
  Vasta Gerda 13. juuni 2018 at 19:52

  Sooviksin uusi prille, et ma oma lapsukesi paremini näeksin?

 • Avatar
  Vasta Laura 13. juuni 2018 at 19:52

  Mul uusi raame just otseselt vaja pole, aga uusi klaase küll – nagu paljudel teistel, mõjus ka minul rasedus silmanägemisele kehvasti. Aga uute raamide vastu poleks kah midagi, praegused siiski neli aastat vanad juba.

 • Avatar
  Vasta Ene Kiisel 13. juuni 2018 at 19:51

  Nägemine läheb järjest kehvemaks, kontrolli pole siiani saand just hindade pärast. Oleks tore üle pika aja ka midagi normaalselt ja selgemalt näha.

 • Avatar
  Vasta Margit Ader 13. juuni 2018 at 19:51

  Need sinised prillid oli hea valik,sobivad suurepäraselt ?
  Aga miks just mina võiks prillid võita?? ?Võibolla,kuna mul seisab juba 6 kuud prillide retsept kummuti sahtlis,sest ma pole veel õigeid leidnud :/
  Nägemisega küll suur probleem pole, -0.5 oli vist..pigem silmad väsivad ja tööl oleks hea kanda,niiet MIKS KA MITTE MINA!Oleks aeg, et ka mina miskit lõpuks võidaks ?

 • Avatar
  Vasta Mai 13. juuni 2018 at 19:51

  Mina olen ilmselt üks vähemuse esindajatest, kellel on + klaasid olnud alates 12 eluaastast 😀
  Noorena ei julgenud neid koolis kanda, eriti veel kuna neid pidin kandma vaid lugedes/kirjutades või arvutis olles.
  Kaks aastat tagasi peale aastaid prillideta olemist läksin kontrolli ja ostsin uued prillid. Seekordseks plussiks 1.00 ja 1.25. Lisaks on mul veel erilised klaasid mille alumine osa 0.25 võrra kangem 😀 et ikka lugeda kannataks. Siiski pingutan ma silmi ärkvel olles iga sekund, sest kui ma peaks silmalihased nö lõdvaks laskma, muutub kõik uduseks.
  Praegused prillid skoorisin Instrust ja kui ma sinna vahel sisse põikan ja prille proovin, siis tekib ahastus peale, sest mitte ükski paar, mis mulle meeldiks, ei sobi. Ehk leidub Pere Optikas mõni kena raam, mis istub ning tõenäoliselt mu kasvanud + välja kannatab 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 13. juuni 2018 at 19:51

  Mul on väga vaja!!! 😀

 • Avatar
  Vasta Sirts 13. juuni 2018 at 19:50

  Minu puhul on täpselt see, et tähtsamad asjad kõigepealt- kõik mis puudutab lapsi, peab hangitud saama. Ise näen ju silmi kissitades ka. Nii tore oleks jälle selgelt nägijate sekka tulla 🙂

 • Avatar
  Vasta Raily 13. juuni 2018 at 19:50

  Minul oleks ka väga uusi prille vaja. Prillid on juba palju aastaid vanad. Lapsed on mitmeid kordi mu prillidest jagu saanud, seega koosnevad need enamasti liimist. Ka kutsikas sai mu prillid kord kätte, kuid õnneks sain uue sanga. No eks ma ise olen jätnud nende haarde ulatusse, aga mis sa teed kui ei kanna kogu aeg neid ees.

 • Avatar
  Vasta Laine Kubu 13. juuni 2018 at 19:49

  prille oleks juba vaja, aga raha napib ja sellisest soodusest pole ka veel kuulnud

 • Avatar
  Vasta Sirli 13. juuni 2018 at 19:49

  Miks peaksin mina need prillid võitma… No aga why not ?
  Olekski tarvis elu esimesi prille ja see oleks ju super kui võidaksin.

 • Avatar
  Vasta nimi 13. juuni 2018 at 19:48

  Mul oli ka ühel silmal see mingisugune silinder ja huvitav on see, et kõik optikapoed ja optometristid on mulle seda kohe öelnud, et mu prillidel on vaja seda. Imelik, et sa polnud sellisest asjast üldse teadlik. :O

 • Avatar
  Vasta Marju 13. juuni 2018 at 19:48

  Soovin ka uusi prille ?

 • Avatar
  Vasta T 13. juuni 2018 at 19:47

  Mitte mina, aga küll võiks need prillid võita minu väikevend, kes hakkas prille kandma juba paari aastasena ja täna 15 aastasena kannab endiselt prille ja silmanàgemine on üsna kehva. Prillid on väga suur kulu ja noortel läheb prille tihti katki ning iga aasta tuleb uus prillipaar osta, siia ongi see kulu meie pere jaoks suur. Äkki õnn naeratab meile ja Siim saabki omale coolid uued prillid! :p 🙂

 • Avatar
  Vasta Eleriin 13. juuni 2018 at 19:47

  Endale sain prillid septembris, mu sõber käis samal ajal kontrollis. Tema miinus oli palju rohkem kui minu oma. Kahjuks tema pere talle neid võimalda ei saa, seega kingiksin prillid suurima hea meelega hoopis oma 17aastasele sõbrale ?❤

 • Avatar
  Vasta kadi 13. juuni 2018 at 19:46

  Sooviksin prillid võita oma emale, kellel oleks hädasti uusi prille vaja 🙂 !

 • Avatar
  Vasta GT 13. juuni 2018 at 19:46

  Käisin sügisel ühes Pere Optika kaupluses optometristi vastuvõtul.
  Mulle määrati uued miinusprillid (-0,25 võrra kangemad, kui eelmised olid).
  Aga… Saades prillid kätte, selgus, et ma ikkagi ei näe nendega kaugelt lugeda (liiga nõrgad määrati vist?) ja tänu ühe silma silindrile näen nende prillidega sirgeid jooni mega kumeralt, pea käib lausa ringi neid kandes.
  Olen eelnevalt kolm korda prille ostnud ja sellist asja pole enne kogenud.
  Nädal peale prillide kättesaamist käisin poes seda kurtmas, aga sealt öeldi, et silmal vaja harjuda või mingu ma siis silmaarsti juurde, et tema kontrollib üle.
  Kuna mul ravikindlustust pole, maksab arstivisiit vähemalt 50 eur…
  Võimatu on neid prille kanda.
  Seega seisavad need prillid mul niisama kasutult ja raha läks tuulde.
  Uusi pole ka raatsinud osta, eriti arvestades eelnevat halba kogemust.
  Seega loodan nüüd loosiõnnele 😉

  • Avatar
   Vasta Birgit 13. juuni 2018 at 20:11

   Tere!

   Väga kahju kuulda, et saite sellise kogemuse! Kindlasti soovime, et meie kliendid lahkuksid ikka rõõmsal meelel ja õige korrektsiooniga prillidega.
   Kontrollin hea meelega Teie silmad ise uuesti üle ja vaatame, mida saaksime parandada. Olge hea ja kirjutage mulle birgit@optiline.ee , et leida Teile sobiv aeg kontrolliks – kontroll oleks muidugi tasuta.

   Parimat soovides
   Birgit Krieger
   Optiline Grupp OÜ

 • Avatar
  Vasta K. 13. juuni 2018 at 19:45

  Prille mul endal ei ole ja hetkel veel ei vaja ka, kuid prillid on mu emal ja juba noorest east peale..mäletan, et kunagi ta endale uued ostis, kuid mina käisin siis kindlasti veel põhikoolis ja see võis olla oma 15.aastat tagasi. Näevad need välja ka täpselt sellised nagu sa kirjeldasid – metallist, kitsa raamiga ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 13. juuni 2018 at 19:44

  Ma olen kunagi 9-ndas klassis + klaasidega prille kandnud, siis olin pikalt ilma olnud, polnud enam lihtsalt vajadust. Nüüd aasta-kaks tagasi tundsin, et miskit on nihu, astusin esimesse prillipoodi sisse ja küsisin, kas on kohe vaba aega, et silmi kontrollida.
  Tuligi välja, et seekord on miinuses silmanägemine. Tellisin omale prillid ära, mingil hetkel jäin rasedaks ja selle 9-sa kuuga halvenes nägemine veelgi. Oleks vaja uuesti kontrolli minna ja arvatavasti kangemad prillid osta ja olgem ausad, kes ei tahaks edevamaid ja ilusamaid prille ??
  Seega osalen ?

 • Avatar
  Vasta Marii 13. juuni 2018 at 19:44

  Näen ju niisama ka ikka midagi, aga prille oleks ikka hädasti vaja. ? just sellepärast, et ühel paaril klaasidel kriimud ? ja teise paari lõhkus üks lastest ära. ? aga noh nüüd lapsed vähe suuremad ja ise tean ka ettevaatlikum olla ja ehk kestaks uued prillid kauem. ?
  Pealegi on ikka hea küll kui prille kandes näed, et puudel on ikka lehed ka, mitte ei ole lihtsalt mingid rohelised lärakad. ???

 • Avatar
  Vasta Helen 13. juuni 2018 at 19:44

  Mul on endale vaja. Eelmised ammu katki, ehk siis üks sang ära. Ja kuna need raamid olid niigi odavad nirud, siis ei anna ka parandada. Nii ma siis kasutan neid viimases hädas ja olen selline vildaka väljanägemisega, sest ühe sangaga vajuvad nad viltu. Praegu ei ole suutnud seda raha ise ka leida, sest vähem kui kuu pärast sünnib esimene laps ja no suht Iga vaba sent on tema asjade ja enda hambaravi peale kulunud. Pole ammu midagi nii palju vist võita tahtnud. Äkki seekord on minu kord ?

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. juuni 2018 at 19:43

  Sooviksin uusi prille küll. Tükk aega võtan hoogu juba, sest kohe sünnib teine laps ja teda tahaks ka näha 😀 Nali naljaks aga praegused prillid tahavad mähet vahetades lapsele kõhule kukkuda, iga kord kummardades tahavad kukkuda. Lisaks laps on neid prille palju kordi kätte saanud ja loopinud, niiet klaasid veidi kriime saanud.

 • Avatar
  Vasta Merli 13. juuni 2018 at 19:43

  No millisel prillikandja prille vaja poleks! Koolitee kestab veel kaks aastat ja No uued prillid kuluksid ära!

 • Avatar
  Vasta johhi 13. juuni 2018 at 19:43

  Prille on vaja küll sest olen 12 aastat olnud jarjepidev laatsekandja ja kardan, et see voib tekitada mingi kulumise, millest oled ka kirjutanud, aga kuna Eestis ei ela, siis annetaks prillid fondi.

 • Avatar
  Vasta Kadi kirsch 13. juuni 2018 at 19:41

  Uued prillid kuluksid vägagi ära, sest praegused on mul kasutuses olnud juba viimased 8 aastat?

 • Avatar
  Vasta K 13. juuni 2018 at 19:41

  Endal küll on uusi prille vaja, ent võidu korral kingiksin prillid kellelegi, kes neid väga vajaks.

 • Avatar
  Vasta Leana Viira 13. juuni 2018 at 19:41

  Uusi prille oleks küll vaja ? lapsed majas ja prilli mõlemad sangad ära murtud. Teibiga parandatud ?? . Ja väga ebamugav kui alla kummardud ja prillid lendavad kohe peast kuna ei hoia enam ??? .

 • Avatar
  Vasta Riin 13. juuni 2018 at 19:39

  Ei teagi kui haruldane mu see silmanägemine on, kuid vajaksin Kahte paari prille, millest ühed soetasin ise mõned kuud tagasi. Oleks väga tore see teine paar võita loosiga 🙂

 • Avatar
  Vasta Suusi 13. juuni 2018 at 19:38

  Issand! Ja tõesti pole varasemalt keegi silindrit “avastanud” sul!? Uskumatu! Ma ei julge küsidagi, kus sa varasemalt oled kontrollis käinud ja prille tellinud.
  Minu ema on optometrist ja kõik Sinu poolt loetletud kontrolli osad on täiesti tavapärased, rutiinsed…
  Aga prillide valikut kiidan samuti! Endalegi tellisin uued sinist värvi. 🙂 Kuigi ma kannan 24/7 prille. Aga no suure miinusega raam väsib ja seda sinist saan kah vast heal juhul uue suveni kanda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuni 2018 at 19:45

   Eagle Visionis käisin alati.

 • Avatar
  Vasta Liis 13. juuni 2018 at 19:37

  Oh, minu jaoks väga täppi postitus. Ma ka katsun siin seda juhiluba teha ja kuigi pean ennast väga heaks nägijaks, siis liikluses olles pean tunnistama, et ega ikka pole kõik korras nende silmadega mul. Liiklusmärkide pilte/tekste näen tavaliselt alles siis, kui need pm mu kõrval on. Tasemel kontrollist ja uuest prillipaarist ei ütleks kindlasti ära.

 • Avatar
  Vasta Kai 13. juuni 2018 at 19:37

  Hirmsasti tahaks uusi prille,vanad vogue prillid on mul aastast 2010 🙂

 • Avatar
  Vasta Iris 13. juuni 2018 at 19:35

  Jah ka mina põhikoolist prillikandja, mäletan neid raane 😀 kõik naersid mõnitasid kuo prille kandsin aga harjusin sellega ja ei ole hullu miskit aga vahel ajab vihale sest ma ei näetea lihtsalt 🙁 mul hetkel Ray Banid ja need on mul juba mitu mitu aastat. Nimelt kinkid need minu kallis vanaema keda kahjuks enam pole ja need prillid kõige kallimad 🙂 tean imelik aga minu jaoks on needsee väga tähtsad. Aga nüüd mõtlen et oleks vaja uusi küll millega kekutada ja tegelt tahaks optilisipäikseprille kuna autoga on veits paha kui päike paistab ja raske on olla pime 😀 niiet pika jutu jätkuks oleks über vinge kui saaks ebdale uued moodsad prillid 🙂

 • Avatar
  Vasta Siiri 13. juuni 2018 at 19:35

  Uusi prille oleks hädasti vaja. Praegused on cr 10aastat vanad logud. Alles eelmisel kuul prille ette panema hakates,kukkus sang koos klaasiga eest ära ?
  Mees sahkerdas prillid kokku, aga logisevad ja no ei lähe enam kaua kui jälle laiali vajuvad.
  Seega oleks megavahva kui saaks omale tänu sulle uued prillid 🙂

 • Avatar
  Vasta Riina 13. juuni 2018 at 19:35

  Oleks kyll hädasti uusi silmi vaja (prille ) , kuid kogun selle raha ise kokku , kyll aga usun, et kellelgi suurpere lapsele oleks seda veelrohkem vaja . Ei oska kyll kedagi kindlat soovitada aga usun, et sa teeksid selle inimese väga -väga õnnelikuks ?

 • Avatar
  Vasta Kristiin 13. juuni 2018 at 19:34

  Kingiksin võiduprillid oma kallile isale, kes vajab neid lugemiseks (seda meeldib talle ka väga teha) 🙂 Tal on nimelt juba mitmeid aastaid samad raamid-klaasid ja soovin, et ta endale midagi värskemat, mugavamat ja tervislikumat saaks valida. Hoian mõlemaid pöidlaid kõvasti peos!

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. juuni 2018 at 19:33

  Sest ma olen nagu sina…sada aastat lähen silmakontrolli. Viimati vedasin end kohale esimest last oodates….siis vastati, et tulge 6 kuud peale peale sünnitust. Ok, käisin ka uuringutelt, et kas saab mulle uut oppi teha (kunagi tehti mulle see noaga mitte laserigal), aga nemad prilliretsepti ei anna…seega olen teatud aegadel autoroolis ikka täitsa hädas?

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 13. juuni 2018 at 19:32

  Vägavägaväga oleks uusi prille vaja. Eelmised juba 4 aastased ja tugevused ka muutunud. Tahaks ikka paremini näha ?

 • Avatar
  Vasta Triin 13. juuni 2018 at 19:32

  Lükkan ka seda kontrolli juba sujuvalt pikka aega edasi. Kas ei ole aega või ei ole raha. Eelmised prillid sain kuskil 2009, alates 2013 kannan läätsesid ja viimasest kontrollist on juba 4 aastat möödas. Siis juba öeldi, et peaks hakkama mõtlema prillide vahetuse peale.
  Prillid on nii ajast ja arust, seega neid ma väljaspool kodu lihtsalt ei kanna.
  Nii lihtne see põhjus ongi ! 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaire 13. juuni 2018 at 19:32

  Olen nüüd valmis saama oma esimesed prillid olles 45 aastane. Minul silindernägemine, et arsti sõnul selle tõttu õnnestunud seni ilma läbi ajada. Nüüd aga tunnen, et just õhtuti vaja abilist, mis aitaks lastega õppida ja mängida. Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Joel Plakso 13. juuni 2018 at 19:31

  Ise prille ei vaja, kuid minu laste ema vajaks seda väga. Nimelt tema prillid on 6 aastat vanad, mitmeid kordi parandatud. Prillid peab välja vahetama, kuid tema jaoks on väga kallid, raamidega saaks ta isegi hakkama, kuid klaasid maksavad palju ( silinder koonus klaasid). Ka silma nägemine on selle töttu halvemaks läinud , ei näe enam prillidega ka teleka teksti.

 • Avatar
  Vasta Mann 13. juuni 2018 at 19:31

  Eelmine aasta detsembris sain enda prillidele uued klaasid, mis nägemise paremaks tegid. Nüüd uuesti kontrollis käies selgus, et oleks vaja jälle muuta klaasi, kuna miinus on suurenenud. Raamid on samuti ajast ja arust, seega vajaks väga uusi prille. 🙂

 • Avatar
  Vasta Anny 13. juuni 2018 at 19:31

  Aastas on muidu enamasti 365 päeva, sa kaotasid 9 ära. Mul vist nägemine liiga hea?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuni 2018 at 19:47

   Ma süüdistan Kardot, ma tema käest küsisin 😀

 • Avatar
  Vasta Taivi 13. juuni 2018 at 19:31

  Ammu juba vajan uusi prille, lihtsalt pole siiani suutnud osta. Võidu korral oleks kindel minek , nägemine oleks ka kohe parem ja tuju rõõmsam 🙂

 • Avatar
  Vasta Hellu 13. juuni 2018 at 19:31

  Oleks küll uusi vaja. Ùhed seisavad kapis, mis kohe üldse ei sobi. Kukuvad ninalt maha ja kuidagi ebamugavad.

 • Avatar
  Vasta Ingrid M 13. juuni 2018 at 19:30

  Ma pole juba prille vahetanud u 3-4 a. Varsti kukuvad klaasid eest ära, laps kisub pidevalt eest ära neid ja viskab maha. Aga kuna töötan arvutiga on vaja näha ka ? Ilma ei saa ollla.

 • Avatar
  Vasta K 13. juuni 2018 at 19:30

  Uued prillid oleksid vajalikud, et autoroolis enam kissitama ei peaks – praegused prillid on nõrgaks jäänud. 🙁

 • Avatar
  Vasta Kadri Kollo 13. juuni 2018 at 19:29

  Minul oleks vaja elu esimesi prille. Hiljuti käisin silmaarsti juures kipitavate silmadega, lasin kontrollida ka nägemist, kuna viimasel ajal on kaugele vaatamine muutunud häguseks. Ja töö nõuab täpsust ja head nägemist. Seejärel selgus, et ongi kerge miinus.
  Nüüd jääb vaid prillid soetada ja saada selgeltnägijaks ?

 • Avatar
  Vasta Aive 13. juuni 2018 at 19:28

  Minul oleks uusi prille vaja. Prilli/läätsekandja olen alates 5.klassist juba. Viimati sai uued prillid soetatud u 3 a tagasi, aga nüüd pärast esimese lapse sündi on nägemine jälle veidike kehvemaks muutunud. Kindlasti vaja nägemine üle kontrollida ja nüüd kahjuks nädal tagasi mu 1,5aastane painutas mu ainukesed prillid kõveraks :((( nii et peas praktiliselt ei seisa. Kahjuks on ka vanemahüvitis praeguseks lõppenud, peame hakkama saama abikaasa palgast, kes on endale tööandja. Et jah, kahjuks lähitulevikus ei paista, et uusi prille ostma läheks, aga läätsedega ka iga jumala päev käia pole ju hea, aga mis teha… Äkki naeratab loosiõnn ?

 • Avatar
  Vasta Karmen 13. juuni 2018 at 19:28

  Oleks vaja uusi prille küll! ? Kuigi mõte uued soetada on olnud juba pikalt, pole siiski veel prillipoodi jõudnud. Ehk naeratab loosiõnn seekord minule. ?

 • Avatar
  Vasta Liisu 13. juuni 2018 at 19:28

  Silma nägemine kehvemaks jäänud ning raam ka paremalt loksub, seega pikka pidu enam antud prillidega ei ole ning hädasti oleks uusi vaja. Tegelikult oligi plaan varsti uusi vaatama minna, kuna prille kannan igapäevaselt ning kui nad katki lähevad on jama käes.

 • Avatar
  Vasta kristiina 13. juuni 2018 at 19:27

  Sooviksin vâga neid!
  Olen kandnud prille juba 14a ning hetkel olen 25a..Kunagi krooni aeg ostis mu ema mulle prilli poest õiged kvaliteetsed prillid mis maksid oma mitutuhat krooni. Kahjuks aga kui üks seltskond tûûpe mulle kallale tungisid siis löödi mul need puruks. Oma ûlejaanud kõik prillid olen ostnud apteekidest kust saab need mōne €-ga, kuna rahaliselt pole voimalik enam prillipoest osta. Aga just need prillid ongi minu silmanägemist veel rohkem rikkunud 🙁
  Nagu teadagi siis prillid on kallis lõbu. Oleksin sellise võidu üle vâga rõõmus ja kannaksin neid prille uhkuse ja rõõmuga 🙂

  Päikest!

 • Avatar
  Vasta Raila Kens 13. juuni 2018 at 19:26

  Uus retsept juba ammu välja kirjutatud, aga finantsid ei võimalda ka odavamaid prille hankida. Töötan arvutiga 12 tundi päevas ja ka öises vahetuses. Kuna mul ka vajalikud silinderklaasid, siis vahetan kogu aeg kolme paari prille. Kui poodi minnes näiteks kaks paari prille maha unustan, siis tuleb koju tagasi minna. Väga loodan võita!

 • Avatar
  Vasta Anne 13. juuni 2018 at 19:26

  Kingiksin prillid võidu korral “silmad on südame aken” fondile. Ise prillikandjana tean küll, kui kehv on olla, kui prille pole ees, niiet keegi tunneb kindlasti headest prillidest puudust!

 • Avatar
  Vasta V 13. juuni 2018 at 19:26

  Arvan, et mina peaksin saama, kuna ma pole siiamaani endale mugavaid ja häid prille leidnud, ja kasutan oma lambiseid, mis on 1.7 miinuse jagu maas, ja ainult siis kui mul päriselt kuskil on vaja näha 😀 (koolis) Muidu tavaelus ma ei näe isegi sõpru kui nad mööda kõnnivad, teeninduses ka üsna nadi töötada kui lauanumbreid ei näe ja niisama ka kissitan koguaeg nagu segane, mille üle sõbrad naerda saavad 😀

 • Avatar
  Vasta Sirle S. 13. juuni 2018 at 19:25

  Mina sooviksin prille oma emale, ta on hoole ja armastusega üles kasvatanud palju lapsi ja andnud meile kõik, mis võimalik on olnud. Endale, aga kvaliteetseid prille või muud sellist- mitte kunagi! Ta ostab turult või kataloogist odavad prillinikerdised ja kannab neid. Ta käis aasta tagasi silmaopil, kus eemaldati kaed ja opereeriti auku silmapõhjas (mille tõttu oleks ta võinud pimedaks jääda) ja ta nägemine on selle ajaga muutunud, õnneks natuke paremuse poole, aga no ta ei lähe normaalsesse prillipoodi ja silmaarstile, vaid kannab ikka mingeid vuffel lugemisprille edasi, millest on nii kahju. Ma nii sooviksin talle need prillid kinkida, et ta natukenegi paremini näeks ja oma silmi vähem väsitaks.

 • Avatar
  Vasta Ainika 13. juuni 2018 at 19:24

  Ma sooviks väga prille oma 12a tütrele. Sai omale prillid 3klassi lõpus. Kandis neid 2aastat ja need prillid mis tal olid jäid nädal tagasi näo ja jalgpalli vahele ning nagu ikka targem annab järele siis läksid raamid kahest kohast katki…

 • Avatar
  Vasta Eget Kitsing 13. juuni 2018 at 19:24

  Olen vaid 20ne aastane- tundub, et polegi teab, mis suur vanus. Aga prillikandja olen olnud sellest vanusest enamik aastaid- vot see tundub küll igavik.

  Ma tean, mis tunne on endale IGA aasta uued prillid osta ja milline varandus selle alla läheb, sest mul on üpris suur miinus + samamoodi silinder nagu sinul ja kokku teebki see miinuseks kuskil 5, seega jah, raamid võivad küll odavad olla aga mis minul maksab on prilliKLAAS, sest nii suure miinusega on klaas paksem ja nii ma maksangi iga aasta 200 + raha prillide peale, mis koolis õppijale on väga suur summa. Prille pean vahetama iga aasta, sest miinus on kõik need aastad kasvanud ja tundub, et ei jätagi järele ja läheb aina hullemaks.

  Ma peaksin ja võiksin võita need prillid, sest oleks tore mitte maksta see üks aasta tohutult suurt summat ise nende peale. Loodan, et õnn lõpuks naeratab.

 • Avatar
  Vasta Berit 13. juuni 2018 at 19:24

  Mul oleks väga uusi prille vaja, sest mul on praegu liiga nõrgad prillid, ja nendega ei näe eriti hästi, näiteks koolis tahvli peale. Praegu on prillid küll olemas, aga ei näe nendega mitte midagi. 😀

 • Avatar
  Vasta Mona 13. juuni 2018 at 19:24

  Mul on täpselt sama probleem, et paar aastat tagasi oli mul üks silm -0,75 ja teine -1,0 ning praegu on tunne nagu oleks miinus sada! Niiet uued prillid oleks nii must have ?

 • Avatar
  Vasta Erle 13. juuni 2018 at 19:24

  Minule määrati prillupid juba miski 12 aastat tagasi, aga siis tulid igasugu teised huvid peale,rumal teismeline ei mina prille tahtnud ja nii ma olengi siiani ilma prillita.. nüüd lihtsalt olengi pime ja kissitan telekalt subtiitreid välja.. noh ei raatsi lihtsalt osta,lube mul pole,kõndida veel näen, ilma et vastu posti põrutaks, töötu ka takkaotsa, mis siis veel eksole.. kyll oleksin ma aga sellise võimluse eest taevani tänulik ja toesti oleks huvitav näha,kui värviline see maailm tegelikult on ka .

 • Avatar
  Vasta Haike 13. juuni 2018 at 19:24

  Mul küll oleks uusi vaja ? hetkel mis ees on nende sang on supper atakiga liimitud juba, kuna uusi ei saanud soetada aga ilma prillideta ei näe. Miinuseid pea 3 🙁

 • Avatar
  Vasta Kairi Ader 13. juuni 2018 at 19:23

  Vanad prillid on oma aja juba ära elanud ja klaasid on nõrgaks jäänud. Hetkel majandan läätsedega aga tahaks vahest lasta silmadel puhata ka seega uued prillid kuluksid väga ära.

 • Avatar
  Vasta xxx 13. juuni 2018 at 19:23

  Mina tahaks ka uusi prille, mul üks silm koos silindriga +5,5 ja teine miski +6,25. Päris pime ma ei ole ja ilma prillideta näen ka, kuid halvasti. Kui kodu vahest liiga must on, siis võtan prillid eest ära ja ongi mure murtud 🙂
  Tahtsin Sinult küsida, kas ennem silmaoppi ei tulnud välja, et Sul on silindreid tarvis? Seda pidavat lõikusega vaid nii korrigeerida saama, et üks silm lõigatakse miinuseks ja teine plussiks. Tundub päris hirmutav. Sul on lahedad raamid, kuid nendega on üks aga, kui raam toetub palju põsele, siis kipuvad klaasid uduseks minema 🙂

 • Avatar
  Vasta R. 13. juuni 2018 at 19:22

  Mina oleksin ka huvitatud uutest prillidest. Sain oma esimesed prillid 5-aastasena ehk olen juba peaaegu 16 aastat prille kandnud. Ja ka minul on see salakaval silinder ehk siis ilma prillita näen ka veidi uduselt ja moonutatult ja naljakas on alati öelda, et mul + – prillid, ehk mul muidu + prillid, aga silinder annab – ka mõlemale silmale juurde. Ja uusi prille oleks vaja, sest praegused on hea mitu aastat mul olnud ja neid on mitu korda parandatud ka ehk veidi väsinud prillid nüüdseks.

 • Avatar
  Vasta Merilin 13. juuni 2018 at 19:22

  Mulle kuluks samuti uued prillid ära just slprst et uusi ise hetkel lubada ei saa ja vanadel kriimud peal.

  • Avatar
   Vasta Kätlin Kt 13. juuni 2018 at 19:31

   Ma ei hakka “halama”, kuidas prillid vanad ja sangad logisevad.
   Mina sooviksin seepärast uusi prille, sest igal prillikandjal peaksid olema silme ees terved , kaunid ja stiilsed prillid, kuna inimesed näevad ju neid ennem, kui sinu silmi ?
   Aga, et olla nägija ja mitte piinlikust tunda, siis mina sooviksin heameelega oma vanad prillid välja vahetada. Käia edaspidi sirge seljaga ja olla uhke, et olen pime ja saan kauneid prille kanda ja uuesti nägijaks ?

 • Avatar
  Vasta Maiu 13. juuni 2018 at 19:21

  Noohm, praegused luubid on ikka näguripäevi näinud juba aastaid, nii et uued särasilmad kuluks kohe väga-väga ära!! 🙂

 • Avatar
  Vasta Maarja 13. juuni 2018 at 19:21

  Mul on nii vanad prillid, et mul on ausalt öeldes neid piinlik kotist välja otsida. Iga kord ma pean ” vabandama ” kellegi ees, et sorry lähen varsti uusi tegema jne . Ei ole siiani jõudnud , kuna oli vaja natuke hambaid kõpitseda jne. Seega oleks väga vaja 🙂

 • Avatar
  Vasta Camme 13. juuni 2018 at 19:21

  Mina prille ei vaja, õnneks ja lastel on ka uued moodsadprillid samuti Pere Optika poest. Küll aga vajab hädasti uusi prille minu pensionärist isa.

 • Avatar
  Vasta Liis 13. juuni 2018 at 19:21

  Oeh, prille olen ma vajanud juba ma arvan ka esimesest klassist alates. Mu emal on prillid, mu isal on prillid, mu vend sai enne mind prillid ja siis oli minu kord. Ma olin oma esimeste prillide üle väga kurb. Miks mina.. Teised prillid sain endale paari aasta pärast, kui olin veidi pubekamaks saanud. Olin ikka väga kurb selle üle et miks mina pean prille kandma ja nö see “prillipapa” olema.. need prillid olid mul -1. Aga need sain ma juba sellised moekamad mis olid Guessi raamiga ja puha. Nende prillidega käin ma umbes täpselt siiamaani.. ja see on 10 aastat ma arvan 😀 kuniks ma ikka arvasin et ma ei näe nendega ja läksi silmakontrolli.. avastati et mul on -2,5.
  Kuna mulle prillid tekitasid seda tunnet et ma olen jälle prillipapa siis uusi prille pole ma siiani endale soetanud.. vaadates seda kampaaniat mõtlen et peaksin.. Siiani olen kandnud ainult läätsesi ja aeg ajalt siis oma 10 aastaseid Guessi prille, millega olgem ausad, ma enam ei näe 😀

 • Avatar
  Vasta Kristiina 13. juuni 2018 at 19:21

  Prillid on juba kaua kaua olnud, viimased aastad küll tugevus püsinud, aga nüüd tundub, et vist jälle nõrgaks jäänud,ilma ei näe eriti midagi, -3.5 ja -3.75 on paras udu kõik?

 • Avatar
  Vasta Zireen 13. juuni 2018 at 19:20

  Ise olen laseriga oma silmad korda teinud, oli -5, esialgu kruttisid üle +1 ni aga ajaga sai korda. Küll aga mul 14 aastase tütre silmad -5,75 juba ja on suht õnnetu, et silmad nii kehvad, ilmselt minu geenidest. Seega rõõmustaks see Pere Optika pakkumine teda (meid) küll, eriti kui tal veel lastaks ilma minu inisemiseta raamid valida 🙂

 • Avatar
  Vasta Anna Maria 13. juuni 2018 at 19:20

  Minu armsal kutil oleks küll hädasti vaja kes homme/ülehomme isaks? saab ja olulisim on lapsele asju vaju ja seega praegu pole võimalust endale miskit soetada. Praegused prillid on tal peas juba oma 10aastaselt saadik ja tänseks on ta juba 24? Prilli klaasid on tal väga kanged ja ilmselt ka väga kallid 🙁

 • Avatar
  Vasta H. J 13. juuni 2018 at 19:19

  Ja, oleks uusi vaja. Esimesed prillid ostsin 8 aastat tagasi. Hahhaaaa.. Ka Vogue. Kusjuures firmast kui sellisest ei olnud kuulnud ja ostsin puhtalt välimuse pärast. Hiljemsain teada, et see mingi tuntud firmakas. ? Silmad – 0.5 ja – 0.25., ehk ei ole hullemals läinud.

 • Avatar
  Vasta Maria 13. juuni 2018 at 19:19

  Olen igapäevane läätse-/prillikandja ja uued prillid teeksid kindlasti mu nõrgaks jäänud silmadele head.

 • Avatar
  Vasta K 13. juuni 2018 at 19:18

  Mina kingiks võidu korral prillid oma emale, ta oleks kindlasti väga õnnelik

 • Avatar
  Vasta E. 13. juuni 2018 at 19:18

  Oi kui väga oleks uusi prille vaja, praegused on ikka väga läbi. Ma mäletan veel nii selgelt, kui palju aastaid tagasi prillid sain ja kuidas maailm palju värvilisemaks muutus. Tahaks jälle ilma pingutamata kohe selgelt ja kaugele näha. Nii igatsen selget pilku, mis aitaks ka lastel paremini silma peal hoida 🙂

 • Avatar
  Vasta Anna 13. juuni 2018 at 19:18

  Minu elukaaslasele läheks hädasti uusi prille vaja. Tal samuti silindrite jama ja vanad prillid jäävad juba liiga leebeks. Ta aga tüüpiline mees ja poodi enne ei lähe kui ikka viimane häda käes. Seni peab siis läbi hägu vaatama aga autoga sõites teda see väsitab ja veidi häirib. Ma pole suutnud teda veel prillipoodi saada ja ehk kinkekaart aitaks ? Oleks meil kõigil turvalisem sõita ka ?

 • Avatar
  Vasta Maris 13. juuni 2018 at 19:17

  Sest ma just armusin nendesse sinistesse Vogue prillidesse ära ?

 • Avatar
  Vasta Liis 13. juuni 2018 at 19:17

  Just rebis mu 10 kuune poja mul prillid eest ja nüüd prillid kuidagi “suured” ? Kulub marjaks ära!?

 • Avatar
  Vasta Mirru 13. juuni 2018 at 19:17

  Mul ka prillid päris ammusest ajast, üks sang küljest ära ja kasutada ei saa 🙁 kriimud korralikud ja tegelikult on nägemine tohutult halvem nüüd juba. Kannan läätsi enamuse ajast aga kaua sa ikka kannad neid järjest. Üks päev läksin ilma linnapeale, ainult peajalgsed tulid vastu 😀 muud ei eristanud.

 • Avatar
  Vasta Laura 13. juuni 2018 at 19:17

  Minamina!! Prillid on vanad ja vajuvad alla, lisaks opile veel ei saa minna kuna miinus suureneb ja siis ei lasta teha kahjuks :/

 • Avatar
  Vasta Kristi Liisa 13. juuni 2018 at 19:16

  Oleksin uute prillide üle lihtsalt MEGAÕNNELIK. ammu juba salamisi unistan uutest raamidest mis ammu nii kõverad igatepidi kuna kui laps väike oli siis rippus pidevalt prillide küljes kinni 😀 Pole aga raatsinud uusi osta vaid muudkui vanu raame lasknud väänata ja parandada kuna tütrel on ka prillid ja väikelapse silm kasvab ju nii megalt igatepidi et pidevalt uusi klaase vaja ja koguaeg kulub mega raha sellele, silmatrenni klappidele läheb juba kuus 30euri… lisaks muidugi on tal juba kolmandad raamid kuna lasteaias kipub raamidega ju igast asju juhtuma :D:D Just mõtlesin, et küll nüüd ostan omale prillid aga tuli välja et mehel hoopis vaja kuna silmad väga kehvaks läinud arvutitaga töötamisega ja sellega mu oma unistus taas edasi lükkus teadmata kaugusesse 😀 ühesõnaga oleks meie perre need prillid väga väga oodatud!! Vanade prillidega tundub tänaval kõnnitee ka nii laineline et kipun juba koperdama, aga vat ei teki seda võimalust et omale uued osta ja lasen taas vanu vähe timmida kuigi jah prillipoes juba korduvalt öeldud et varsti ei anna enam väänata :D:D

 • Avatar
  Vasta Kätlin Keerles 13. juuni 2018 at 19:16

  Minul on käsi kõige kõrgemal, sest Minu maailma kõige vahvamal empsil on nii vaja uusi prille. Selleks on miljon põhjust vähemalt.
  1. Veider on vaadata, kuidas ta asju vaadates, tunnetab need kõigepealt oma ninaga ( just nii lähedalt ta vaatabki)
  2. Tõstke käsi, kes tahaks, et ta Teile tänaval otsa koperdab( see võib valus olla)
  3. Ta vanad prillid pole üldse šekšikad( no ja ometigi 48a naine võiks seksikas olla ju)
  4. Te ei kujuta ette kui tüütu on end vigaseks karjuda temast 10m kaugusel, et ta aru saaks, kes ma olen.
  5….
  6….
  7….
  10000000… Tal on neid niiii vaja!:)

 • Avatar
  Vasta Annika 13. juuni 2018 at 19:16

  Nii kaua kui ma mäletan, olen ma alati prille kandnud. Väiksena olid mul samasugused metallraamiga prillid nagu Sul 😀 ma just ükspäev vaatasin oma tiineka pilte ja no appi need olid ikka jubedad 😀 aga eks minagi unistan, et ühel ilusal päeval ärkan ma üles ja ei peagi enam esimese asjana prille otsima, et oma lähedasi selgelt näha. Aga selleni läheb veel aega. Ostsin suveks läätsed ka, et seda jubedat prilliranti veidi ära päevitada, aga need ei sobigi mulle enam. Silm läheb niii kuivaks kuidagi. Seega pean ikkagi prillidega leppima ja tore oleks üle mitme setme aasta jälle värskeid prille kanda.

 • Avatar
  Vasta Ester 13. juuni 2018 at 19:15

  Prillikandja olen olnud rohkem kui poole oma elust. Nägemine halveneb iga aastaga ja märkamatult on kätte jõudnud aeg taas silmaarsti ja prillipoodi külastada. Mis saaks mul olla selle vastu, kui uued silmad täitsa tasuta saaksin? Seega käsi pikalt taeva poole!

 • Avatar
  Vasta jaanika 13. juuni 2018 at 19:15

  Minul momendil uusi prille vaja pole,aga kingiksin need oma 5a tütrele kelle silmanägemine on +6 ja ta ei taha üldse prille kanda ning lõhub neid pidevalt.

 • Avatar
  Vasta M 13. juuni 2018 at 19:15

  Ma olen juba eelmisest suvest saati tahtnud uusi prille minna ostma, sh muidugi ka nägemist kontrollima, aga vahepeal sündis laps ja nii ma siis muudkui oma mõtetes sinna prillipoodi lähen. Tegelikult pole omadega kusagile jõudnud. Igatahes, nii tore oleks uued prillid saada ja kontrollida, kas nägemine ikka on okei või on vahepeal miskit kehvemaks läinud. 🙂

 • Avatar
  Vasta Hetty 13. juuni 2018 at 19:15

  Prillid sain 2007.aastal ja siiani on raamid samad olnud. Kuna igapäevaselt kannan kontaktläätsi, siis endal väga karjuvat vajadust uutele prillidele pole. Aga… Mu armas ema vajab küll hädasti uusi prille. Tal praegused prillid -5.5 ja viimasel ajal on maininud, et ei näe enam nendega hästi.

 • Avatar
  Vasta Vahur 13. juuni 2018 at 19:15

  Tegelikult ei sooviks ma neid prille üldse omale. Vaid oma elukaaslasele ja laste emale 😉

 • Avatar
  Vasta Mare 13. juuni 2018 at 19:15

  Olen prille kandnud 1. klassis saadik, hetkel 22aastane & kuna mul nii suur silinder & väga pudelipöhjadega ringi ei taha käija siis peab neid klaase öhendama ja löpuks prilli hinne ulme, alati olen vaadanud sooduka ajal prille kui klaasid -50% 😀 Oleksin väga, väga önnelik kui vöidaksin 🙂

 • Avatar
  Vasta Moonika 13. juuni 2018 at 19:15

  Mul on juba 8a ühed ja samad prillid lugemiseks, noh tegelikult polnud need mullegi välja kirjutatud ja kahjuks pole suutnud soetada endale uusi prille. Oleks väga hea kui näen ilma kriimu teha täppiteta klaasi läbi. Kui muidu ei võida eks ma kunagi lõpuks lähen ostan endale ka.

 • Avatar
  Vasta Egle 13. juuni 2018 at 19:14

  Sellepärast, et prillid on juba 18 aastat mu elu! Viimati ostetud prilliraamid saavad küll alles aastaseks, aga igatsen uusi ja moodsamaid- seega see võit teeks ühe prillipapa väga, väga õnnelikuks.

 • Avatar
  Vasta Kingiks 13. juuni 2018 at 19:14

  Ma kingiks võidu oma emale kellel on juba mitu aastat uusi prille vaja. Viimati olid tal enda prillid katki ja kandis vanaema vanu prille 🙁

 • Avatar
  Vasta Merli 13. juuni 2018 at 19:13

  Ma tahaks võita, sest ma ka ei näe enam nii hästi kui varem. Käisin novembris kontrollis, on väike miinus, millega otseselt ei pea prille kandma. Ajaga on järjest rohkem hakkanud häirima see udusus ja mõtlen prillide soetamise peale. Rahaliselt oleks see arvestatav väljaminek nii et hea meelega võidaks loosi :D.

 • Avatar
  Vasta Ulvi 13. juuni 2018 at 19:13

  Mul polegi paremat põhjust välja tuua, kui et praegustel prillidel on klaasid juba kriimustusi täis ja uusi niipea endale lubada ei saa. Eks soovijaid on palju ja lootma peab vaid õnnele 🙂

 • Avatar
  Vasta Katariina 13. juuni 2018 at 19:13

  Uusi prille oleks vaja mu tublile ja töökale emmele, kel mõlemal silmal väga suur miinus aga korralikke prille pole olnud võimalik osta, mistõttu ajab läbi vanade logudega, mis pidevalt lagunema kipuvad. Mõlemad emaga oleme eluaegsed prillikandjad ja Pere Optika pakkumised tunduvad päris mõistlikud! 🙂 Prillide ja klaaside hinnad on päris kõrged.

 • Avatar
  Vasta Grete 13. juuni 2018 at 19:13

  Endale oleks uusi prille vaja küll. Mõnda aega tagasi avastasin, et vanadel prillidel üks klaas puhta ära kriibitud ja pole hetkel vaba ressurssi, et lasta uued teha 🙁

 • Avatar
  Vasta Merit 13. juuni 2018 at 19:12

  Mul endal silmad teravad nagu kotkal ja prille ei vaja aga võidu korral vahetaks tütre omad välja ning ühtlasi laseks üke vaadata kas kangemaid vaja.

 • Avatar
  Vasta Must täp 13. juuni 2018 at 19:12

  Minul oleks hädasti prille vaja ,laps on mures et emme on koguaeg kuri( tegelikult pingutan silmi et midagi näha) ja muidugi sooviks prille ka emale sest elame emaga üpris kaugel ja tahaks üksteisele kirjutada aga ema ei näe enam arvuti kirja lugeda.

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. juuni 2018 at 19:12

  Miks minul vaja ?:) Minul oleks vaja uusi prille kuna vanadega enam ei näe just hästi ,ilma prillideta on keeruline näha kaugemale kui paar meetrit korrekselt ,muidugi silmi pingutades tekivad peavalud mille küüsis olen .Hea oleks saada endale uued prillid millega näed ja ei pea peavaludest taluma 🙂

 • Avatar
  Vasta Kris 13. juuni 2018 at 19:12

  Oleme terve oma perega Pere Optika kliendid. Just pool aastat tagasi tellisin endale uued Vogue raamiga iludused. Neil seal tegelikult väga palju teisi ägedaid prilliraame ka.
  Sedapuhku sooviks prille hoopis oma emale, sest just täna rääkis ta mulle, et vanad enam ei sobi.

 • Avatar
  Vasta M. 13. juuni 2018 at 19:12

  Mina sooviksin endale väga uusi prille. Mu praegused prillid meeldivad väga mu 1 aasta ja 3 kuusele pojale. Igal võimalusel haarab ta sangadest ja venitab neid. Järgmisel hetkel koksab ta mingi oma mänguasjaga vastu prilliklaase. Ise on üliõnnelik. Ja nii need klaasid ongi ära kriipsutatud sellest poja trummi mängimisest. Aga prillid on mulle üliolulised. Nendeta ma paraku ei näe. ?

 • Avatar
  Vasta Karis 13. juuni 2018 at 19:12

  Minul on prillid olemas, aga mu emale oleks vaja küll. Ütleb, et sobivad need Magaziini omad ka, aga kui loosiõnn naerataks, oleks ta nö sunnitud kinki vastu võtma ja saaks ometi korralikud prillid ?

 • Avatar
  Vasta Liisa 13. juuni 2018 at 19:11

  Mina loovutaksin võidetud prillid oma maailma parimale emmele ?
  Kuna vahel on lausa kurb vaadata,kuidas ta oma prille koguaeg parandab ja nendega puupüsti hädas on!?

 • Avatar
  Vasta Marten-Egert Vahtla 13. juuni 2018 at 19:11

  Noh, naljakas on kirjutada siia sellisel teemal, et “Noh mina peaksin saama, sest….” aga samas jällegi – mul tegelikult ka on uusi prille vaja, istusin oma prillid katki (jah, olen 18 ning istun oma prille katki nagu oleksin 68!) juba novembris ja nüüd nad siis mu laua peal seisavad, juba viimased 8 kuid lausa. 😀
  Kui väga vaja, kannan ühe sangaga, aga enamjaolt olen ns pime. Seega uued soodsad-moodsad prillid tuleks kasuks ikka megalt!
  Ps! Tulles tagasi postituse algusesse, siis Malluka prillid näevad küll üli tuusad välja ning sobivad talle valatult!

 • Avatar
  Vasta Triin 13. juuni 2018 at 19:11

  Mina kingiksin prillid emale, kes juba pikemat aega ei ole endale ostnud uusi prille, aga oleks vaja. Ise ma ei ole veel kontrollis käinud, aga arvutiga töö nõuaks seda.

 • Avatar
  Vasta Ave 13. juuni 2018 at 19:10

  Minu praegused prillid on aastast 2011, peale seda on sündinud kaks last ja silmanägemine palju halvemaks läinud, seega kasutan ainult õhtuti tv vaatamiseks, autoga nendega õhtuti ma sõita ei saa ja seega pimedale ei jää,püüan valges koju jõuda. Hirm vist prillipoe ees ongi mis see hind tuleb, ja seega lööd käega ja ootad järgmist aega, aga jah,prillid on vanad,kaugele ikka ei näe,kauem ees hoides tekitavad peavalu ja silmavalu, seega oleksin väga õnnelik selle loosi võidu üle ?

 • Avatar
  Vasta Eve 13. juuni 2018 at 19:10

  Minul minul minul on uusi prille vaja. Vanad juba 12 a tagasi saadud ja no oleks uuemaid juba vaja 🙂

 • Avatar
  Vasta Pille 13. juuni 2018 at 19:10

  Prillid on minu jaoks praegu luksus,kuigi vajan neid. Minu olematu sisissetulek (olen osalise töövõimega) kulub lapsele.

 • Avatar
  Vasta Diana 13. juuni 2018 at 19:09

  Tere!
  Prillid sobivad sulle väga hästi 🙂
  Ma olen aastaid edasi lükanud, et lähen silmakontrolli, aga ma olen lihtsalt arg..ma kardan oma elus peale puukide kõige rohkem silmaarsti..sest mu silmad on niiiii tundlikud ja emos hakkasin nutma ning sain arsti käest riielda, sest liiv oli silmas..lihtsalt nutsin ja jalutasin välja!!:( piinlik!!
  Tütar saab suvel 10 aastaseks ja võidu korral kasutaksin seda võimalust temaga, et ta saaks uued prillid!! Tütar sai prillid, kui 1.kl läks ja ma süüdistasin end, et mina olen süüdi.. Lastehaigla tore personal rahustas mu maha, sest mu lapsel on hoopis kaasasündinud silmahaigus, mis polegi hoopis minult päritud, vaid isalt..tema oligi esimene mind süüdistama, et lapsel prillid 🙁
  Lapsel on praegu prillid olemas, käime iga aasta kontrollis..kuid sel aastal veel käimata, seega võidu korral oleksime rõõmsad- saaksime uued prillid lisaks ja kindlasti teeksime ka kontrolli!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuni 2018 at 19:41

   Ma ütlen kohe ära, et seal kontrollis keegi mu silmi füüsiliselt ei puudutanud 😀

 • Avatar
  Vasta Kersti 13. juuni 2018 at 19:09

  Ma oleks väga õnnelik, kui saaksin uued prillid.? Auto roolis tunnen sama, mis sinagi, nagu näen, kuid nagu ei näe ka hästi. Hetkel juba on väike miinus, kuid arvatavasti on suuremaks läinud.
  Uutega näeksin ka tööl olles vahvaid põngerjad paremini, et nende kavalustele ja salasepitsustele paremini jälile saada ning koos vahvaid seiklusi ette võtta ilma, et silmad ära väsiksid. ?

 • Avatar
  Vasta Keit 13. juuni 2018 at 19:09

  Mu praegused prillid on juba 6 aastat vanad ja kannan ma neid igapäevaselt, seega hädasti oleks juba uusi tarvis :D.

 • Avatar
  Vasta Elen 13. juuni 2018 at 19:09

  Oleks väga väga vaja. Udusest nägemisest juba omad hädad tekkinud 🙁

 • Avatar
  Vasta Jaanika 13. juuni 2018 at 19:09

  Endal on mul täitsa okey prillid olemas, aga minu väiksel plikatirtsul oleks hädasti uusi prille vaja.Tal on kaks aastat samad raamid olnud ja viimati olid mõlemad silmad tal +4 ? Kuna olen ka üksikema,siis pole ka võimalik neid soetada.Praegused prillid maksid 138 € ? Kuna ta on meil Downi sündroomiga,siis talle pole kerge raami leida(nimelt ninakont on lame).Ehk naeratab õnn ja saan talle uued,ilusad ja sobivad prillid ?

 • Avatar
  Vasta Brigitta 13. juuni 2018 at 19:09

  Mina kingiksin prillid hoopis emale, ise ta seda käiku kunagi ette võta ja nii nõme teda kissitamas vaadata :/ ühtlasi tal ka jargmine nädal sünnipäev ja see oleks ikka väga hea kink talle 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaire 13. juuni 2018 at 19:08

  Kingiksin oma emale, kes vajaks prille.

 • Avatar
  Vasta Katrin 13. juuni 2018 at 19:08

  Like pandud ja sukeldun loosirattasse! Prillid juba lapsest saadik ja praegused juba üsna vanad ja nii mõndagi näinud. 😉 Täpselt õige aeg uued soetada.

 • Avatar
  Vasta Nele 13. juuni 2018 at 19:08

  Minul oleks uusi prille vaja,kuna tunnen,et enam ei näe praegustega nii selgelt,kui tahaks ??

 • Avatar
  Vasta Anne-lii 13. juuni 2018 at 19:08

  Sooviks prille endale, sest tunnen just sama, et praeguste prillidega näen kuidagi halvasti. Arvan ka, et asi valesti valitud silindris. Miinust on mul – 5. Kannan prille juba aastaid, aga pole ka sellist teenust nagu kirjeldasid varem kohanud. Oleksin väga õnnelik kui saaks õigete prillidega super nägemise.

 • Avatar
  Vasta Grete 13. juuni 2018 at 19:08

  Ka mina sooviksin väga endale uusi prille, vanadel juba kriimud peal ja teevad silmade ette panemisel imelikke hääli (raamid läbi). Kindlasti oleks kergem tööl käija ja tunneks mehe kaugemalt juba ära ?

 • Avatar
  Vasta Laure 13. juuni 2018 at 19:07

  Mina olen ka juba alates põhikoolist prillikandja ja siiani olen käin nende samade prillidega, mis esimeste prillidena ostetud said. Need on päris hästi oma tööd teinud arvestades kasutusaega, aga uued prillid tasuksid kindlasti ära ja lisaks olen ma ka üsna kindel, et minu silmade miinus on ajaga suuremaks läinud.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 13. juuni 2018 at 19:07

  Uusi prille oleks vaja selleks, et saaksin sõita liikluses turvaliselt. Näeksin kaugel olevaid asju ja märkaksin neid. Kuna kasvan suures peres ja viiest lapsest peres neljal on prillid, siis pole võimalik kõigile lastele uusi prille muretseda.

 • Avatar
  Vasta Kaili 13. juuni 2018 at 19:07

  Ma kingiksin võidu korral prillid oma tütrele 🙂 Tal oleks kindlasti vägaväga hea meel !

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. juuni 2018 at 19:07

  oii mul oleks uusi prille juba mitu aastat vaja…aga nagu ikka-asi jääb raha taha.nüüd on mul pisike mudilane ka ja ikka ostad talle midagi ja enda jaoks kunagi raha ei jagugi..isegi see 99 on kallis,sama palju maksan iga kuu korteri eest peale omanikule.mul -3,5 ka ja ilma prillideta olen suht siil udus?aga mis ma ikka halan ? siiani veel oma last näen vanade prillidega kuigi tunda annab,et enam pole õiged aga misteha ☺

 • Avatar
  Vasta Egvel 13. juuni 2018 at 19:07

  Sooviks väga seda mängu võita 🙂 Just täna käisin oma pojaga (7.a.) silmaarsti juures ja kahjuks osutusid mu kahtlused tõeks – ongi vaja talle lugemisprille. Nii, et võit läheks siis pojale.

 • Avatar
  Vasta Ele 13. juuni 2018 at 19:07

  Mul on juba kissitamisest kortsud(-1,75 ja -2,5) aga kissitades näen, silindrilised prillid on olemas aga nüüd ilmselt tugevamaid tarvis, sellest kissitamisest 🙁 see on minu to do listis. Kui võidaksin, siis lausa jookseksin prille valima, mis tõesti sobiks ka minuga 😀

 • Avatar
  Vasta Anni 13. juuni 2018 at 19:06

  Mina kingiks need prillid oma mehele, kellel oleks uusi prille vaja aastast….
  Ja pealegi laps lõhkus ühe sanga ka ära ?

 • Avatar
  Vasta Reeli 13. juuni 2018 at 19:06

  Kuna vanadest prillidest on juba keeruline välja näha suurte kriimustuste tõttu, rääkimata kõveratest raamidest. Samuti oleks aeg silmi kontrollida. 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 13. juuni 2018 at 19:05

  Miks kampaaniad ei kehti suurema miinusega inimestele? Mul on -8 ja iga kord prille tehes maksan vigaseks ennast, ükski kampaania mulle ei kehti. Jube nõme. Aga ilma prillita olen pime nagu mutt, ainult valgused ja värvid eksisteerivad… nii kannangi prillid ribadeks, siis veel natuke ja kui katki lähevad, hangin uued ning nutan arvet makstes.

  • Avatar
   Vasta Birgit 13. juuni 2018 at 19:21

   Mari, Pere Optikas om praegu ka kampaania kaks klaasi ühe hinnaga! Mine uuri kindlasti 🙂

 • Avatar
  Vasta Lea Talton 13. juuni 2018 at 19:05

  Ühed korralikud prillid kuluks ära,sest tööl ja autoroolis väga vajalikud.Kaks last ka prillikandjad,see tõttu emme prillitu??

 • Avatar
  Vasta Janika 13. juuni 2018 at 19:05

  Mina ise prille ei vaja, kuid minu ema vajab.

 • Avatar
  Vasta Kristin 13. juuni 2018 at 19:04

  Juba pikemat aega olen mõelnud minna uuesti kontrolli, et uued prilliklaasid teha, sest nägemine on nii kehvakeseks jäänud- koolis on isegi esireas tahvlile nägemine prillidega raskendatud :’D Miinust oli mul veidi üle 1,5 aasta tagasi 0,5, nüüd ilmselt juba 5 MIINUST. Samas miks mitte uute klaasidega ka uued prillid soetada

 • Avatar
  Vasta A 13. juuni 2018 at 19:04

  Ma sain oma esimesed prillid vist 2009, mäletan et need maksid üle 3000 krooni, noh ma olen neid ikka siiani kandnud, aga kooliajal arvasid klassivennad et on äge mu prille proovida ja nii nad n-ö välja venisid, antud hetkel kui pean palju lastega tegelema ja autoga sõitma siis ei püsi need prillid kuidagi peas, olen käinud ja lasknud neid kuumutada ja väänata prillipoodides aga ei mingit tolku, ikka tolgendavad kuskil nina otsas, vajuvad ära ja on niii ebamugavad, lisaks tundub, et enam ei ole kraade ka piisavalt.. kuna hetkel oli käsil kolimine ja oma maja ehitus siis pole lihtsalt olnud võimalust prille ostma minna ja kui olekski vaba raha siis avastaksin et hoopis lastel midagi kindlasti vaja… Niisiis oleks see kingitus üliiiiiim mis minuga veel sel suvel enne sünnitama minekut juhtuda saaks ?

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. juuni 2018 at 19:04

  Olen olnud samuti pikka aega lühinägelik ja kuna silmaoperatsiooni pole võimalust ette võtta ning läätsede kandmine kuivatab hirmsasti mu niigi kuivapoolseid silmi, siis pean paratamatult igapäevaselt vaatama maailma läbi kahe klaasi. Aga ma oleks õnnelik, kui need klaasid ja raam poleks mitte lihtsalt hädavajalikkuse eesmärgil kiiresti prillipoes valides hangitud ja aastaid kantud, vaid annaks ka mu välimusele midagi juurde. Seega ma väga-väga tahaksin uusi prille, mida suveseiklustele kaasa võtta!

 • Avatar
  Vasta Helena 13. juuni 2018 at 19:03

  Mul endal vist prille vaja poleks, aga emal oleks küll. Ei näe kirjutadagi 😀 kannab vahest sõõgipoest ostetud kaheeuroseid prille, et midagigi vahest näeks 😀

 • Avatar
  Vasta Heleri 13. juuni 2018 at 19:03

  Ma võtan juba peaaegu 5 aastat hoogu, et silmakontrolli minna.
  Kahjuks on asi raha taha jäänud.
  Raske on lugeda, kaugele ma ei när peaaegu üldse ehk siis meeletult raske on.
  Silmad on tihti väga väsinud ning pean neid koguaeg pingutama.
  See segab elamist. Veidi hirmus on olla nii noor ja poolpime ??

 • Avatar
  Vasta Pisi 13. juuni 2018 at 19:03

  Minul läks silmanägemine kehvaks kolmandat last kandes. Olen nüüd 5a olnud prillide omanik ja aina tugevamaks prillid lähevad. Sel korral ma ostsin veel kallimad prillid, kuna tavaliste miinustega hakkama ei saa. Kuna mul on palju arvuti taga töötamist, siis on oluline see, et oleks sinise valguse kaitse ja siis on prillidel veel lisana see, et toetab lähedalt lugemist. Ei ole ju see arvuti nii lähedal, et saaks ilma prillidega hakkama ja samas ei ole ka nii kaugel, kui prillidega olek ei väsitaks silmi. Täis hinnaga läinuks lõbu maksma 500€ aga kuna sattusin poodi just siis, kui oli see -50% kampaania, sain 250€ga hakkama. Aga kardan kûll, et vöin need katki teha. Kindlustus ei maksa ju uusi prille kinni vaid ikka selle soodushinnaga saadud hinnast mingi osa.

 • Avatar
  Vasta Anni 13. juuni 2018 at 19:02

  Kuna mu nägemine on juba mitu aastat halb ja majanduslik seis ei ole võimaldanud osta siis mul oleks neid väga vaja 🙂

 • Avatar
  Vasta Kai 13. juuni 2018 at 19:02

  Uusi prille oleks hädasti vaja, sest tunnen, et silmanägemine on kehvemaks jäänud ja vanad raamid/klaasid ei funka enam nii nagu peaks. Raamid on kitsad ja pidevalt vaatan neist üle. Seetõttu kannangi 24/7 läätsesid, aga vahepeal tahaks lasta silmadel “puhata” ka.
  Siiamaani pole aga rahalist auku jäänud, et saaks uued prillid lasta teha.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. juuni 2018 at 19:01

  Oleks vaja uusi prille küll. Kaua ma neid sangasid superatakiga parandan ? Ja ilma ei näe mitte kui midagi.

 • Avatar
  Vasta Triin 13. juuni 2018 at 19:01

  Jaaa! Tahan väga uusi prille. Kannan prille iga päev ja tõesti koguaeg ja seetõttu on nii oluline, et oleksid head prillid. Prillid iseenesest nii vanad polegi aga juba päevinäinud(klaasid kraapsulised ja raamid tuhmiks kulunud)
  Oi ma oleksin nii õnnelik uute prillide üle?

 • Avatar
  Vasta Nella 13. juuni 2018 at 19:00

  Mul oleks neid prille vaja, kuna ma olen pime ja minu prillid on ammu ammu kadunud ja operatsiooni sa mulle ju ei loosinud. Nüüd ma pean pime olema ??? ??????

 • Avatar
  Vasta Mari 13. juuni 2018 at 18:59

  Ossaraks ja ojee! Ma olen see inimene, kes pole kindel, kas on prille vaja, aga nagu natuke vist oleks ka, aga võib-olla siiski pole… Ja millegi pärast pole ma julenud minna optometristi/silmaarsti vastuvõtule, kes reaalselt siis asja paika paneks ja kinnitaks, mis kolb (või silinder, ha!) on. Ilmselt tuleb süda rindu võtta ja hirmuga silmitsi seista. Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. juuni 2018 at 18:59

  Prille sooviks oma mehele. Suure sundimisega sain ta paari aasta eest arstile, kus siis öeldi, et prille vaja. Aga ikkagi pole neid! Kuna mehed ikka pigem ei hoolitse oma tervise eest siis hea naisena tahaks kiirendada seda protsessi, sest autoga sõites vahest kasutab poja prille ja ütleb: “Oo ma sain nägijaks!!. Enda vabanduseks on tal vaid öelda, et ei viitsi asja ajada ja no ainult liiklusmärgid on udused, muidu teed ju näeb.

 • Avatar
  Vasta Eva 13. juuni 2018 at 18:59

  Mina kingiksin võidetud prillid oma kallile abikaasale! Ta on nii ammu juba uusi prille soovinud aga see väljaminek on päris suur- nii see edasi lükkubki. Ta kurdab juba ammu, et nende praeguste prillidega enam nii hästi ei näe kui peaks. Lisaks on tal töö ainult arvutite taga, mis kurnab tohutult ta silmi. Meil on ka juulis pulma-aastapäev, see võit oleks ideaalne üllatus talle. 🙂

 • Avatar
  Vasta Triinu 13. juuni 2018 at 18:59

  Meie peres on pms kõigil prillid, kuid sooviksin need kinkida oma emale. Just hiljuti võttis ta ette riski ja värvis juuksed punaseks (kogu aeg blond olnud), kuid nüüd ei sobi enam heledama raamiga prillid + emal on ka kohe sünnipäev tulemas ja see oleks suurepärane kink, sest eelmised prillid on juba päris vanad?

 • Avatar
  Vasta Annika 13. juuni 2018 at 18:58

  Hei Mallukas!
  Sooviksin uusi ja mugavad prille just sellepärast: rahakott ei võimalda silma operatsioonile minna ja ega ma tegelikult ei julge ka. Kuna käin autokoolis siis mul ei jää muud üle. Vanad prillid on väsinud juba ja segavad sõitmist.

 • Avatar
  Vasta Liis 13. juuni 2018 at 18:58

  Minu elukaaslasel on ka silinder. Tal on üks silm mingi -6.25 ja teine oli äkki -4.75. Oleks küll hädasti vaja uusi prille talle, kuna need juba mingi 3 aastat vanad a’la kukuvad eest ja noh teibituuning ka kenasti märgatav. Kunagi tulevikus tahaksin ta kindlasti saata silmaopile Lätti aga selle jaoks pean hakkama raha koguma ja alles tuleval aastal saaksin seda teha ?? Oleksime võidu üle ilmselgelt õnnelikud ❤️?️

 • Avatar
  Vasta Hanna Mitt 13. juuni 2018 at 18:58

  Vot, opiga ei vedanud, aga äkki nüüd läheb õnneks! Siiamaani seisavad katkised prillid, mille aastane poeg suutis katki väänata, prillitoosis. Ei ole seda aega ja raha kahjuks kusagilt võtta. Ja nii ma käin siis ringi enda vanema õe prillidega, mis ilmselt on väga vale tugevusega, aga vähemalt näen midagigi. Hädasti oleks just uusi prille vaja, aga juba mitmes kuu lükkub finantsi tõttu see ost lihtsalt edasi… loodan, et seetõttu nägemine veel kehvemaks ei muutu… aga ehk läheb nüüd siis õnneks, hoian pöialt! See oleks kindlast väga suureks abiks meie noorpere rahalisele seisule!

 • Avatar
  Vasta Gerli 13. juuni 2018 at 18:57

  Kuna minu koolimineval tütrel on vaja prille,siis osalen suurima rõõmuga loosis. Ja isegi kui loosiõnn ei naerata,lähen uurin kohapeal,mis neil pakkida on.

 • Avatar
  Vasta Killu 13. juuni 2018 at 18:57

  Prillid lapsest saadik. Nüüd olen 6 aastat ilma prillideta, sest sugulase laps tahtis oma õpetaja moodi välja näha (1 klassis) ning võttis need kooli kaasa. Eks ta oani need salaja ette endale. Lõpuks avastasin tema koolikotist kõveraks väändunud ja üks sang puudu.No mis ikka teha.. Siiani pole saanud endale uusi prille lubada.

 • Avatar
  Vasta Mai Ratassepp 13. juuni 2018 at 18:57

  Minu praegused prillid ei kannata enam kriitikat.Kriimude vahel on natuke klaasi ka.

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. juuni 2018 at 18:56

  Tahaks väga uusi prille, tahaks näha samu asju mida lapsed (kasvõi kitsi põllul) mitte udu kogu.

 • Avatar
  Vasta kristiina 13. juuni 2018 at 18:56

  Mina tahan seda loosi võita, sest mul on väga suur miinus (-8) ning ilma läätseteta ja prillideta ei näe no kohe ikka mitte midagi. praegu kannan igapäevaselt läätseid, kuna prillid läksid katki. Läätsed kuivatavad aga ikka korralikult silmi, ilma ei saa ka olla. Prillid paraku maksavad tõesti mitu sotti ja pole olnud raha, et seda summat välja käia. Olen alati pidanud tegema ka klaasidele õhenduse, kuna liiga suur miinus ja paks klaas ei mahu raamidesse sisse. Olengi üllatunud, et -6 ka siis ikkagi on laoklaas, sest -6 mul just prillid olnud ongi, aga ikka tehtud õhendus.

 • Avatar
  Vasta Kätlin L 13. juuni 2018 at 18:56

  Alles alustasin oma elu ja kolisin vanemate juurest välja, palk on samuti väike…pole endale juba 5 aastat prille saanud lubada. Praegused on väga kulunud ja katki…samuti tunnen, et oleks tugevamaid vaja.

 • Avatar
  Vasta Maret 13. juuni 2018 at 18:56

  Ise ma prille ei vaja, aga minu armas isa vajab prille, kuna tihti käib minu õelaps külas ja tahab, et vanaisa talle raamatut loeks, kuid minu isa ei näe oma vanade prillidega enam midagi.

 • Avatar
  Vasta Piia 13. juuni 2018 at 18:56

  Oehhh…mul on prillid juba 3-4 aastasest peale ja oiii kuidas mind nende pärast on narritud noorena. Kõigil ei olnud ju võimalust kõige moekamaid prille osta ?
  Ja ma olen igapäevaselt prillide kandja, seega kulub mul neid ikka päris palju ja lisaks töö arvuti taga, seega peavad olema kvaliteetsed ?
  Ma pole eriline loosides osaleja, aga kui nägin neid kauneid prille Sinul ees, siis no see on küll loos, millest ma osalema pean???

 • Avatar
  Vasta Eevi Joosu 13. juuni 2018 at 18:56

  Tere Mariann!Kommenteerin ka siis,ehk läheb õnneks.Silmanägemine on tänu vanusele ikka selline,et käed jäävad lühikeseks lugemisel.On kül turult ostetud (mida no ei tohi teha)lugemiseks prillid,aga need juba jäävad ka kehvaks ja tahaks ikka selgemat kirja lugeda.Ja nagu maakatele probleemiks,siis siingi sissetulek selline,et no ei jagu.Lootuses fortuuna naerunäole,ehk veab.Oleks vaja väga küll.

 • Avatar
  Vasta Kristina 13. juuni 2018 at 18:55

  Mina tahaksin prille võita sest 1) mul on alati keeruline leida sobivaid prille mis mulle tegelikult ka sobiksid, selle ma olen alati jätnud katki prillide ostmise kuigi oleks vaja mul kanda kui sõidan autoga ja yldse näen kaugele uduselt ja 2) minu poole pole kunagi pöördunud see õnn et ma midagi võidaks, selle ma nyyd katsetan kas ykskordki elus veab mul nii ja ma võidan endale midagi mis oleks mulle ka vajalikud – PRILLID 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 13. juuni 2018 at 18:55

  Vajaksin prille, sest mul on tohutult halb silmanägemine noore inimese kohta:D olen läätsedega silmad täiesti ära kulutanud seega ühed okulaarid kuluksid marjaks ära

 • Avatar
  Vasta Karita 13. juuni 2018 at 18:54

  Ma prooviks ikka ise õnne. Olen käinud erinevatel ajastutel erinevate arstide juures ja ikka saan vastuseks et “teil on silmad erilise kujuga ja me ei saa teile prille kirjutada…”
  Nagu mis mõttes. Nüüd siis nn. Kaasajal ei olegi enam tahtmist minna sest suurt usku pole. Samas on nii tobe et paremast silmast midagi eriti ei näe ja silmad on mega tundlikud päikese ja tuulega… Oleks aeg end käsile võtta küll ja uuesti kontrolli minna. Neid pimekanasid terve ilm täis 🙂

 • Avatar
  Vasta Sofikene 13. juuni 2018 at 18:54

  Juba nädala nutan taga oma Guessi prille, mis kahjuks pisikese inimese nobedate näppude vahele sattusid. Aga minu -6,5 on lihtsalt eluohtlik, et veel kauem ilma edasi elada. Oi, kui suur oleks tänu, kui endale uued “silmad” saaksin! 🙂

 • Avatar
  Vasta Elise 13. juuni 2018 at 18:54

  Kui ma võidaks, siis saaks uued prillid hoopiski minu elukaaslane, sest ta on igapäevane prillikandja ning praegused on juba korralikult päevi näinud.

 • Avatar
  Vasta Kerli P 13. juuni 2018 at 18:54

  Väga vajaks uusi prille, olen prille kandnud alates nii 11ndast eluaastast. Ja nüüd on prillid juba pea kolm aastat vanad, viltu, klaasid kriimustatud, sangad laiad. Eks aeg ja Lapsed teevad oma töö. Aga väga-väga oleks uusi vaja 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. juuni 2018 at 18:53

  Pole ammu kontrollis käinud, aga mida aeg edasi seda rohkem tunnen,et lugemisel on vist vaja prillide abi.

 • Avatar
  Vasta Irma Sütt 13. juuni 2018 at 18:53

  Vajan prille igapäevaselt oma õmblustöös ja kuna laps paar päeva tagasi tegi mulle sellise kalli,et prilli sang läks pooleks,siis kuluksid prillid väga ära.?

 • Avatar
  Vasta Diane 13. juuni 2018 at 18:52

  Ma ei teagi, mul on prillid olemas, aga vend mul räägib et tal oleks vaja, nii et ma loovutaks talle need ?

 • Avatar
  Vasta Karoliina 13. juuni 2018 at 18:52

  Mul küll ühed prillid on aga lisapaarist ei ütleks küll ära! Lihtsalt igaks juhuks, kuna ma palju kuuma ahju jm ees töötan või kogemata kuhugi jätan ja keegi neile peale peaks astuma.. 😀 pealegi on prilliraame nii palju erinevid ja ägedaid, et siis saakski tujule vastavalt vahetada vms 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. juuni 2018 at 18:51

  Minul oleks väga vaja uusi prille. Praegustega tunnen, et ei nâe enam väga hästi. Peae teise lapse saamist tundub, et silmanägemine on läinud veidi halvemaks. Prillikanda olen olnud juba 16a. Hetkel mul 4ndad prillid. Väga loodaks ka lôpuks midagi vôita

 • Avatar
  Vasta kadi 13. juuni 2018 at 18:51

  Kasutan praegu kodus tv vaatamisel 1 sangaga prille,sest poja arvas,et nii on mooddam? Tegelikult peaksin koguaeg kandma,ags siiani pole jõudnud poodi uusi ostma. Prille olen kandnud vist 7ndast klassist alates. Uued kuluksid seega väga ära ?

 • Avatar
  Vasta Eva 13. juuni 2018 at 18:51

  Minu prillid vajaksid kangesti väljavahetamist. Sain miinuse kui mitu aastat järjest arvuti taga tööd tegin ja päevas 8+ tundi ekraani vahtisin. Vahepeal jäin lapsehoolduspuhkusele ja silmakesed said ka puhata, aga nüüd alustasin kooliteed hoopiski ning seal ilma prillita ikka läbi ei aja. Pingepeavalud on taas pihta hakanud ja kardan et prillid on lahjaks jäänud..seda tõestab isegi tõsiasi, et ükskord mõtlesin, et spikerdan veidi aga kahjuks ei õnnestunud, sest oma spikrit ma lugeda ei näinudki 😀

 • Avatar
  Vasta Triin 13. juuni 2018 at 18:51

  Väga oleks tarvis kuna ma juba üle 10a prillikandja ja ilma prillideta ei näe muhvigi või noh näen, aga see pilt on nii udune. Paraku tuleks ikka aegajalt uuesti kontrollis käia ja ka uued prillid tellida, aga selleks meil hetkel võimalust pole.

 • Avatar
  Vasta Tatjana 13. juuni 2018 at 18:50

  Ooo jaaa väga väga oleks uusi prille aga rahakott ei jõua järgi 🙂

 • Avatar
  Vasta Helle 13. juuni 2018 at 18:49

  Sest mul on kaks last kes kannavad prille ja nende ostmine on iga kord väga kulukas, nii et oleksin väga õnnelik kui ühed prillid võidaks