KINGILOOS TESTIN JA ARVUSTAN

tõstku käsi, kellel on uusi prille vaja?* LOOS LÄBI

13. juuni 2018

Räägime nüüd korra veel silmanägemisest. Nimelt ma siin natsa aega tagasi loosisin teile välja tasuta silmaopi, aga nagu ma selles postituses ka ütlesin, ei jäänud mu silmanägemine ideaalseks. Paar aastat tagasi kirjutati mulle välja -0.25 miinusega prillid ja alguses tundus, et nendest on palju abi, aga nüüd autokoolis käies olen ma korduvalt tundnud, et näen halvasti. St. ma ei osanud seda õigesti seletada, et nagu NÄGIN, aga kuidas uduselt ja pahasti. Seega eeldasin, et mu silmanägemine on drastiliselt langenud miinus sajale ja mul on uusi prille vaja. Lubasin endale sada aastat, et kohe-kohe lähen kuskile kontrolli, aga nagu ikka, libises aeg käest ja ei jõudnud ma kuskile kontrolli enne, kui Pere Optika mulle kirjutas ja pakkus välja, et neil on uus Vogue kampaania ja ehk ma tahaks ka uusi prille saada. Lisaks pakkusid nad ka silmakontrolli ja mina olin kohe nõus, sest noh, ma tahtsin ju kellegi käest lõpuks need uudised kätte saada, et mul on miinus sada või nii.

Vogue prillidega on mul muuseas pikk ajalugu. Nimelt mul on prillid juba lapsest saadik olnud, kui ma ei eksi, siis esimest klassist saadik. Alguses olid mul muidugi metallist ja ovaalsed, mis toona koledaks loeti, aga nüüd on nad uuesti moodi tagasi tulnud, vot sulle lopsu. Igatahes kui ma olin juba selline 14-aastane, sain ma endale esimesed ÄGEDAD prillid ja need olid justnimelt Vogue prillikesed. Oh jumal, küll ma olin uhke. Ikkagi ju VOGUE! Uskumatu, aga ma leidsin isegi paar pilti.

Nagu näha, siis ma armastasin oma prille nii väga, et ma lasin isegi sõbral endast profiilis pilti teha, et prillifirma nimi ikka näha oleks. Ei mina tegelikult teadnud, kas see on mingi popp või moes firma, aga see oli see aeg, kus iga asi, mis ÜLDSE mingi firma oli, oli äge. Ja ega mul neid firmakaid kuigi palju olnudki. Kui üldse. Seega tuli täiel rinnal uhkustada. Väike duckface kuulus asja juurde. Olgem ausad, head prillid maksid palju ja lisaks on mul alati ka suur miinus olnud, krooni ajal MITU TUHAT KROONI prillide eest välja käia ei olnud just väike summa.

Eks mul vahepeal ole igasuguseid prille olnud, aga nüüd, tänu sellele kampaaniale jõudsin ma ringiga Vogue prillideni tagasi ja kuigi ma need alles täna ära tellisin ja pole neid veel kättegi saanud, olen ma juba oma valikuga rahul ja ei jõua  ära oodata, millal ma neid kandma hakata saaks.

Nagu te võite aru saada, siis kuna ma täna raame valisin, tehti mulle ka see silmakontroll ära. Ja olen mina elus silmakontrollides käinud küll ja veel, aga sellist kontrolli ma enne saanud ei olnud. Okei, sinna masinasse, kus see majakas või õhupall sees on, sinna ma olen ennegi vaadanud. Ja neid naljakaid prille, kus ees saab klaase vahetada, olen ma ennegi kandnud, ise samal ajal tabelilt tähti arvates. Aga täna sain ma esimest korda teada, et mis värk sellega on, et prillid on nagu õige “kraadiga”, aga ikka on midagi nagu valesti. Ühesõnaga – mul on mingisugune asi nagu silinder, mis maakeeli pidi tähendama seda, et silm on natukene lopergune. Et kui ma pingutan, siis ma näen küll, aga tähtede all on nagu must vari ja tähed on kuidagi valesti venitatud. Kui silinder paika sai, kadusid ka imelikud varjud ja “venitused” mis mul praeguste prillidega oli. Miinus sada ei olnudki, hoopis -0.75. Või keerulisemalt seletades miinus oli 0.25 aga silindrit otsa oli -0,5 mis andis mulle selle puudujääva teravuse.

Minu jaoks siiamaani uskumatu, et ma olen vähemalt 10x elus kontrollis käinud ja pooli harjutustest ja “testidest” ei olnud mulle enne tehtudki. Nagu… kuidas? Ja nüüd te võite öelda, et noh, koostöö värk, küllap selle pärast tehti, aga ma olen enne ka teinud prillipoega koostööd ja no ikka ei tehtud siis ka. Birgit (kes mulle kontrolli tegi) vandus aga, et tema teeb kõigile säärast kontrolli, nii et teile teadmiseks, üks põhjalik silmakontroll oleneb esiteks sinu kaebustest (nt on olemas eraldi masin, millega kontrollida silmade kuivust), kui ka tegija pädevusest vast kah.

vaadake, see on mu silmamuna!

See on nagu see stockphoto, kus keegi salatit sööb ja naerab :D

Ilma prillideta tundus mulle, et 9-12 ja 3-6 on tugevad ühtlased jooned ja teised katkendlikud, silindrid paigas – kõik ühesugused! Maagia! :D

Näete, mu uued prillid! Naliiii…

Kõige laiem valik Vogue raame on just Solarise poes ja sealt mina oma uued sinised prillid leidsingi, Kuna ma tegelikult NÄEN okeilt ka ilma prillideta, siis saan ma ka käia üldse mitte prille kandes ja kui tahan, siis enda eelmiste mustade raamidega prillidega ka, seega mõtlesin sedapuhku minna julgema valiku poole ja võtsin hoopis sinised prillid. Ma ei tea, kas asi oli selles, et kõik töötajad kiitsid takka, et “tõesti sobivad”, või see, et mul oli sinine kleit seljas, aga tõesti tundus, et sobivad päris hästi ja no vaheldust on ka ellu vaja inimesele.

Praegu olla moes metallist raamid, nagu vanal hääl ajal.

Mustad meeldisid, aga need on kuidagi nii tavalised…

Olin valiku teinud, et sinised, aga… kummad?

Valik oli megasuur ja seal oli nii hipsterlikumaid, suuremaid, väikseimaid, värvilisemaid, klassikalisemaid ja üldse… kuusnurkseid prille ka, kui ainult tahad. Seega leiab vast iga inimene endale sobivad raamid. Mina valisin lõpuks need:

Kõik Pere Optikas tehtud pildid on by: Siiri Kumari

Kampaania ise on tõesti väga hea, sest prillid saabki kätte 99€ eest. Ehk siis raamid+laoklaasid+kontroll KÕIK kokku 99€. Ma muidugi kohe uurisin, et mis need laoklaasid on ja kas on nii, et kõik ikka 99€ eest lubatud kampaania saavad, või on see tüüpiline variant, et lähed kohale ja selgub, et oioi, SINU klaasid küll laoklaasid ei ole ja sinu omad maksavad 90 miljonit eurot, aga mulle kinnitati, et enamik inimesed -6 kuni +6 mahuvad kenasti sinna vahemikku ja ei pea muretsema, et kampaania talle ei kehtiks.

Minu raamid maksid 145€ pluss sinna juurde veel klaasid ja kontroll, oleks see kupatus mulle ilma kampaaniata maksma läinud 223€. Kampaaniaga oleksin ma säästnud üle 50% sellest hinnast ja maksnud ainult 99€. Ja no kui aus olla, siis nad üldse kinkisid mulle need prillid, seega ei pidanud ma üldse midagi maksma.

Mina sain täna oma prillid kätte ka – mõelda vaid, eile õhtul käisin ja täna juba käes! Siinkohal tuli küll mängu see, et Birgit oma vabast ajast mulle need täna hommikul valmis teha viitsis, aga ta kinnitas, et muidu läheb sääraste prillide valmistamiseks umbes kolm päeva, seegi pole ju eriti kaua. Panin siis prillid ette ja…Ma ei suuda seda tunnet sõnadesse panna. Nagu ma NÄGIN enne ka, aga midagi oli ikka valesti ja nüüd see “midagi” on kadunud. Kõik on selge, ei ole udune, ei ole midagi imelikku. Lihtsalt ideaaalne! Ma olen oma prillide üle no nii õnnelik, et võiks lausa appi karjuma hakata. Kuna aga appi karjuda on imelik, siis ma lihtsalt olen vait ja naudin seda, et maailm on 100% selge ja HD’s.

Üritasin seda duckface’i pilti järgi teha, aga peegelkaameraga selfi tegemine on suht võimatu. Peaaegu!

Mulle meeldib!

Ja kuigi mulle raha meeldib, siis sedapuhku ma mõtlesin, et ma neilt reklaami eest raha ei küsigi, vaid tasu asemel pakkusin välja neile võimaluse ka hoopis mõnele mu lugejale uued prillid kinkida. Mul on sellest silmaopi loosist saadik süda sees painanud, sest niiii-iiii paljudel oli rääkida lugu halvast silmanägemisest ja kuna ma olen ise ka ju terve elu sellega rinda pidanud pistma, siis ma tean küll, mis tunne on, kui ei näe üldse ja peadki kogu aeg läätsesid või prille kandma. Ja kui juba pead kogu aeg prille kandma, siis tahaks ju, et nad ilusad oleks, aga alati ei ole see kahjuks igale rahakotile võimalik väljaminek ja sellest on hirmus kahju. Seda teab Pere Optika ise ka, sest alates eelmisest aastast annetavad nad iga ostu pealt väikse summa heategevuslikku fondi “silmad on südame aken”, mille kaudu saavad prille lasterikkad pered.

Seega – kellel on plaanis olnud endale (uued) prillid soetada, siis tõesti soovitan kasutada Pere Optika 99€ pakkumist, sest niimoodi saate te ise väga hea hinnaga diili (mida kallimad raamid valite, seda rohkem säästate ka) ja lisaks saate kaudselt ka heategevusse panustada, sest ka sellest ostust läheb jällegi piskuke heategevusfondi, kus kõik need piskud kokku muudkui lastele uusi prille anda saavad. Mul on vist lapsepõlvest saadik jäänud pähe see stamp, et prillid on VÄGA-VÄGA kallid ja seetõttu ma olen praegu päris üllatunud, et 99€ eest on võimalik kogu kupatus saada, siiralt kohe soovitan võimalust kasutada. Mitte, et see 99€ nüüd nii vähe raha oleks, aga no prillid on ka asi, mida läheb enamikel igapäevaselt vaja ja kestavad nad ka ikka omajagu aastaid. Teen siin väikse arvutuse, et kui arvestada, et aastas on 356 päeva ja no kolm aastat ikka prille kannad (kui mitte kauem) siis teeb see päevaseks kandmishinnaks 10 senti, kui sa selle 99€ diili kinni nabid. Ah, eks need, kes ise prillikandjad on, teavad ise ka väga hästi, kui oluline on see, et prillid oleks mugavad, ilusad ja aitaksid näha.

Kui sa tahad aga õnne proovida loosis, siis ole aga lahke – selle jaoks on sul kõigepealt vaja klikkida LIKE Pere Optika Facebooki lehel, SEE ASUB SIIN ja seejärel jätma mulle kommentaari, miks just sina need prillid võitma peaksid. Juba esmaspäeval loosin välja kaks õnnelikku, kes endale tasuta kampaaniaprillid saavad! 

Ps! Kui endal pole prille üldse tarvis, siis võid loosis osaleda ka näiteks nii, et võidu korral annetad oma prillipaari otse “silmad on südame aken” fondi!

Ps2! Kui sa pole kindel, et kas sul on prille vaja, aga kahtlustad, et võiksid paremini näha, siis astudes sisse ükskõik millisesse Pere Optikasse ja öeldes salasõnaks “mallukas” saate silmakontrolli täitsa tasuta! Neile, kes prillid ostavad on see muidugi nagunii tasuta selle kampaaniaga, aga niisama maksab see 20€, mille siis minu lugejad saavad seda siis selle salasõnaga kuu lõpuni tasuta!

*Postitus sündis koostöös Pere Optikaga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

708 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Gristel 2. august 2018 at 16:49

  Telefon ei lase eelmisele kommentaarile enam vastata, aga täna nad vastasid mulle “Tere!
  Vogue´i kampaania kestis meil kõikides Pere Optika kauplustes kuni 31.07.2018.” seega 30.07 minnes ei jäänud hiljaks. Mu raamidel oli peal hind 140 eurot ka, kokku maksin raamide, klaaside ja kontrolli eest ikka üllatavad 109 eurot. Ehk kampaania käis täie hooga.

  Kui sealt nüüd rohkem mingit mõistlikku vastust ei tule, siis nad ju sisuliselt ütlesid, et ei nemad tea, mis neil reklaamis kirjas on. Eee.. mida? Kes siis teab?

 • Reply Gristel 30. juuli 2018 at 12:43

  Väga paha, läksin su reklaami peale Tartu Kvartali Pere Optikasse, kus selge sõnaga öeldi, et nägemise kontroll on 10 eurot ja pidingi 109 kokku maksma :( “aga Malluka blogis oli kirjas, et see on hinna sees” poleks eriline argument olnud :( trust no-one

  • Reply Mallukas 30. juuli 2018 at 13:56

   Kui sa siia oma päris meili jätaks, oleks su kaebusega lihtsam tegeleda :) ühel kommentaatoril juhtus sama moodi ja poega võeti ühendust ka olukord lahendati kenasti.

   • Reply Gristel 30. juuli 2018 at 16:22

    Jaa, loomulikult ma kirjutasin neile ise, lihtsalt ei osanud arvata, et selle pakkumisega nii palju jebimist kaasneb. Oleks siis kohe kirjas olnud, et salasõnaga “Mallukas” nägemiskontroll tasuta vms. Tüü-üü-tu.

    • Reply Mallukas 30. juuli 2018 at 17:12

     Uurisin asja, see ju kestis eelmise kuu lõpuni, see kampaania.

     • Gristel 2. august 2018 at 14:39

      Hahahaaa, lugu leidis kõige pricelessima lõpu :D (seoses kampaania lõpuga, siis see lõppes 31.07, ma käisin poes 30.07)

      Nimelt sul on kirjas “Kampaania ise on tõesti väga hea, sest prillid saabki kätte 99€ eest. Ehk siis raamid+laoklaasid+kontroll KÕIK kokku 99€.”

      Ja mulle lõpuks vastati, tsiteerin “Blogis esitatud tekst ei ole meie poolt ette antud. Pereoptika kauplustes toimunud Vogue´i kampaania prillide hind 99 eurot sisaldab raamide ja laoklaaside maksumust.”

      Kas see on nali või :D

     • Mallukas 2. august 2018 at 14:57

      aga kampaania lõppes 30.06 :D Sa jäid ju nagu kuu hiljaks.

 • Reply Liis 2. juuli 2018 at 07:20

  Ma ei tea kas keegi siin enam lugemas käib, aga võibolla kellegile kasu.
  Kuna Eestis prillid nii kallid siis USAs elades saab retsepti prille ka netist tellida ja nüüd avastasin et nad shipivad ehk saadavad Eesti ka. Saatmiskulu 10USD, prillid ise leiab väga odavalt kui ei ole väga valiv, aga saab ka 7USD eest väga normaalse.
  Aadress on https://www.zennioptical.com, aga panen ka oma soovituslehe millega saab 5USD esimeselt tellimuselt alla (ja ma saan 5USD, vähemalt peaks ega ma kindel pole :D) http://bit.ly/2MrgD4h

  Ja netist leiab veel ka tavaliselt sooduskuponge (kuna see on usa), ma nt leidsin 20% alla.

  Äkki keegi loeb ja mu arust ikka odavam kui Eestis ühe paari eest maksta 100+eurot ja sealt läheb ilmselt kokkuvõttes 20eurot.
  Lihtsalt veel infoks, et tellisin sealt oma isale, kelle prillid maksavad muidu Eestis 200-300 eurot, tal mingi imelik silinder ja suured miinused, ja ta prillid läksid 27dol+saatekulu siis.

  Loodan, et kellegil on sellest kasu, kuna siit lugedes tundub, et paljudele käib see prilliost ikka üle jõu ja olen õnnelik kui sain kedagigi aidata. (kui keegi seda üldse enam loeb :D)

 • Reply Kristiina 21. juuni 2018 at 09:30

  Minu esimesed prillid ja ka teised olid Vogue, juba 18 aastat nende fänn. Kuna praegused on jäänud nõrgaks, otsustasin suvel proovida esimest korda elus kontaktläätsi. Pere Optikast sai need esmaspäeval soetatud, kui nagu ikka, minul ei vea esimest korda millegagi. Parem silm on nõrgem ja määratud läätse tugevus ei sobinud. Teisipäeval käisin uuesti kontrollimas, aparaadi näidud olid samad, kuid tugevama läätsega nägin paremini. Sain siis uue ja tugevama läätse silma.
  Kuid on ikka ebamugav olla, sest mu silmad on aastatega kuivaks muutunud ja läätsi kanda on nagu liiva silma puistata. Seega olen oma praeguste prillidega poolpime ja ootan oma aega, et saaks uusi prille lubada. ☺

 • Reply Sille 19. juuni 2018 at 12:39

  Tahan uusi prille. Nagunii ei võida aga noh proovime.
  Juba pool aastat ostan a pole silmaarsti juurde jõudnudki. Prilli klaasid nii kriimulised, et hea kui neist üldse välja näeb.

  Järgmine kuu sünnitan nii, et võiks peale seda kindlasti kontrolli minna ja lõpuks endale normaalne nägemine kinkida.

 • Reply Err 19. juuni 2018 at 09:28

  Ise olen paadunud läätsekandja, aga oma 12aastasele tütrele kingiks hea meelega sünnipäevaks(28.06) uued prillid?

 • Reply Anna-Liisa Talviste 19. juuni 2018 at 08:32

  Mul oleks vaja väga prille sest näen ühe silmaga ilusti aga teise silmaga u 10-15% (ei näe ka silmaarsti juures kõige suuremaid tähti), olen juba ühe silmaga vaatamisega harjunud aga tean, et ühel hetkel ei suuda see silm enam kahe eest tööd ära teha ja annab samuti alla.

 • Reply Kaisa 18. juuni 2018 at 21:13

  Mul on prillid olnud juba 10 a ja ega see eluke just tore pole kui ebamugavaid prille kanda tuleb. Mu praegused prillid panevad mul pea valutama, sest hoiavad nina peal kuidagi valesti. Eriti ebameeldiv on see kui ülikoolis loengus pea ja nina valutavad ja selle tõttu keskenduda ei saa. Oleks tore uued mugavad prillid võita. ?

 • Reply Maarja 18. juuni 2018 at 20:47

  Mul oleks vaja prille, olen juba kaks kuud edasi lükanud oma prillide ostu, kuna on muid olulisemaid asju ette tulnud. Prillid on olnud juba 12 aastat kui mitte rohkem, aga aprillis murdis mu kallis vennapoeg prilliraamid puru. Oleks tore võita omale midagigi ja saaks uhkelt uute okulaaridega tšillida

 • Reply Terje A 18. juuni 2018 at 19:56

  Mul on prillide klaas nii palju juba kahjustada saanud, et on kriipse täis millest ma hästi läbi ei näe ??
  Ja need normaalsemad prillid läksid katki juba pool aastat tagasi. Olen uute ostu nii kaua edasi lükanud, sest #kallis, aga nüüd vist ei saa seda enam vabanduseks tuua. Tore oleks siiski hoopis võita :)

 • Reply anni 18. juuni 2018 at 19:50

  Vanad on juba nii kulunud ja väike preili kaasa aidanud palju ?

 • Reply Liina 18. juuni 2018 at 19:31

  Minul oleks juba ammu uusi prille vaja kuna laps lõhkus ära ühe sanga. kleepisin teibiga kinni ja läks edasi, aga paar päeva tagasi läks katki ka teine sang. Kleepisin sellegi teibiga kinni. hetkel püsivad ees aga hõõruvad jubedalt…

 • Reply Karin 18. juuni 2018 at 19:25

  Mina sooviksin oma 5-aastasele pojale, kellel on olnud juba 4paari prille. Kahjuks on raamid välja veninud, klaasid ära kriimustunud jne… Nüüd olemegi taas uute otsingul mis peaksid hästi vastu ?

 • Reply Diana 18. juuni 2018 at 19:11

  No tahaks ka hirmsasti õhtul raamatut lugeda ja kududa :D Ealised iseärasused on selle nimi kui käte pikkusest lühikeseks jääb ja raamatus täheread sujuvalt kokku sulavad. Ja silmaarstile minnes avastad äkitsi, et oleks vaja pluss 1,5 ninajuurele lisada :P

 • Reply Kersti 18. juuni 2018 at 19:02

  Minuuul, väga, väga vaja. Aga ? alati on midagi kellegil rohkem vaja.

 • Reply Marii 18. juuni 2018 at 19:00

  Kuna käisin just silmaarsti juures ja sain teada, et vajan uusi klaase ning vanadesse raamidesse enam uusi panna ei kannata, vajaksin hädasti, et loosiõnn naerataks.

 • Reply Marii 18. juuni 2018 at 18:58

  Kuna käisin just jälle silmaarstil ja sain teada, et vajan uusi klaase ja kuna vanadesse raamidesse enam ei kannata uusi klaase panna siis vajaksin hädasti, et loosiõnn naerataks!

 • Reply Katre 18. juuni 2018 at 18:52

  Ma olen andunud prillifänn ja vanad vajaksid väljavahetamist – kulunud klaasidest on juba raske läbi näha. Olen aegajalt käinud ka erinevates prillipoodides nillimas, kas midagi ahhetamapanevat pakutakse, kuid pole siiani leidnud. Ehk Pere Optika üllatab!?
  Nüüd, kuna väljavahetamist vajavad ka lapse prillid, siis kahed korraga on veidi nina krimpsutama panev väljaminek.

 • Reply Kristina 18. juuni 2018 at 18:42

  Endale oleks vaja?

 • Reply E. 18. juuni 2018 at 18:41

  Mina suutsin mingi hetk oma ülinõrgad “sita-ilmaga-autosõiduks”-prillid ära kaotada ja kuna meeletut vajadust uute järgi polnud, ei raatsinud uusi osta… nüüd mõned aastad hiljem tunnen, et kinos ja telekas käies kh hakkab pildikvaliteet muutuma :O ilmselt siiski tegu halvenenud ekraanikvaliteediga kõikidel ekraanidel (ega ju ometi minu silmad uduses pildis süüdi saa olla :D)
  Ühesõnaga oleks aeg siiski uued prillid muretseda :/

 • Reply Karmen 18. juuni 2018 at 18:03

  Minu ema lõhkus just oma kallilt ostetud prillid ning kuna tal on tulemas suur juubel, siis oleksid need uued prillid talle ideaalne kingitus. Sest ega ta ei raatsi endale jälle uusi osta ning käib jälle mingite Koduekstrast ostetud prillidega ringi. Nii saaks ta jälle olla lahe vanaema, sest talle meeldivad ka teistmoodi raamid. Ning minu hing oleks rahul, et ta saab endale ÕIGED prillid.

 • Reply Janne heinsalu 18. juuni 2018 at 17:27

  Sooviks kaasale. Pole kahjuks saanud muretseda.

 • Reply Maria E. 18. juuni 2018 at 17:17

  Olen 21-aastane ja silmanägemine on -4.25. Oma esimesed ja ainsad prillid sain juba 3.klassis. Väga oleks prille tarvis, sest läätsede tõttu kannatavad silmad ülekoormuse all. Olen ka üks neist, kel tekib nö. mitte nägemise paanika, kui läätsed eemaldan. See oleks nii super, kui saaks prille kanda :)

 • Reply diana 18. juuni 2018 at 16:58

  Jaa Mallukas,mul oleks ka aeg endale uued soetada,aga proovin siiski ka õnne ;):)

 • Reply Hille 18. juuni 2018 at 16:54

  Kohe väga väga oleks vaja sest, minu 35eurised prillid püsivad veel vaevu elus! Liimitud ja varsti ka teibitud.
  Olen prille kandnud 15a, ei saa mina ilma nendeta!

 • Reply K 18. juuni 2018 at 16:40

  Mina soovin loosis osaleda, et võita prillid oma vanaemale. Praegused on jäänud juba nõrgaks ning nendega ta enam lugeda ei saa, sest tähed pidavat eest ära jooksma.
  Kuna Vanaema kukkus aasta alguses ka nii õnnetult, et murdis puusaluu ära, siis prillide ostmine on praeguseks jäänud tahaplaanile liikumise tõttu. Olen kindel, et kui võit peaks naeratama, oleks ta selle üle väga önnelik, et saab tasuta prillid, sest alati peab ju “kokku hoidma”! ?

 • Reply Kaili 18. juuni 2018 at 16:27

  Mu kallile kaasale oleks uusi prille väga vaja, praegused prillid on juba üle 2 aasta vanad ning vaatamata korralikule hooldusele kriimulised. Ta kannab juba lapsest peale väga tugevat plussi. Tänaseks on ta jõudnud +8 juurde ning seni pole me leidnud arsti, kes omaks kogemust nii suure plussi korrigeerimisel. Suure plussi tõttu on aga uute prillide soetamine hirmus kulukas, sest isegi mitmekordse õhendamisega klaas on raske ning igale raamile ei sobi. Kui ma meie poisse ootasin, siis kartis ta hirmsasti, et lastel võivad samad probleemid silmadega olla. Kuid õnneks siiani on kõigil kullinägemine ning kontrollid korras olnud. Seni kuni meditsiin areneb peame aga iga paari aasta tagant 400-600 eurot uute prillide eest välja käima, sest ilma prilldeta isa oma 4 vahvat poega peaaegu ei näekski ?

 • Reply Marilyn 18. juuni 2018 at 16:15

  Olen käinud silma kontrollis ja tean, et vajan prille. Prillide ostust olen pidanud siiski loobuma kuna raha selleks ei ole. Mul on väike miinus ja silinder silmad mis tekitavad peavalusid kuna pean vaatamisel pingutama. Tean et ka mu emale kuluksid uued prillid ära, tema kannab prille igapäevaselt. Ostis endale küll alles uued prillid aga need läksid katki ja vanadel on klaasid kriime täis.

 • Reply Laura 18. juuni 2018 at 15:52

  Prille ei lähe vaja mitte minul, vaid mu elukaaslasel. Kellel oli alles silmaoperatsioon, millega peatati nägemise kehvemaks minemine. Täitsa ravida seda ei saa, aga vähemalt kehvemaks enam kah ei lähe. Ning nüüd on tal prille vaja.

 • Reply Meryt 18. juuni 2018 at 15:42

  Soetasin oma prillid aastaid tagasi. Otsustasin vahepeal läätsekandjaks hakata, kuna nii oli mugavam ja uute prillide ost on seepärast ka edasi lükkunud.
  Uusi prille oleks juba vaja seepärast, et teised on nõrgemad ja ka kõveraks muljutud.

  Kui võit minule naerataks, tuleks see täpselt õigesse kohta :)

 • Reply Mm 18. juuni 2018 at 15:35

  Prille oleks juba mitu aastat väga vaja aga raha kulub koguaeg kuskile mujale (nägemine on küll tähtis, aga kui on valida kas kuu aega näljamänge vöi prillid, muutub see nägemine teisejärguliseks) suht nadi on autoga sõita, kui liiklusmärkidel olevaid asju näed alles siis kui selle märgi mõjualani u 2 m on ?

 • Reply Jana 18. juuni 2018 at 15:08

  Nii mulle, kui mu tütrele oleks väga vaja. Oleme igapäevaselt kandjad. Seega hoian pöidlaid peos

 • Reply Eliko E. 18. juuni 2018 at 14:45

  Ma annaksin prillid oma nooremale vennale, kes on meie perest ainuke kes prille kannab. Kuna ta on iseseisvas elus ning püüab üksi hakkama saada ning kogub igat senti, et täita oma unistus Austraalia minna siis lähebki kõik teenitud raha reisile. Hiljuti kuulsin, et ta prillid olid katki läinud ning uute jaoks kulutada hetkel ei saa .

 • Reply A. 18. juuni 2018 at 14:19

  Nii hästi sobivad sulle need sinised prillid.
  Mina ise uusi prille ei tahakski, oma vanad ka veel täitsa ok ja suvel tahaks nagunii rohkem läätsesid kanda. Uued prillid kingiksin aga oma väikevennale. Ta on juba mitu aastat rääkinud, et ei näe hästi ja koolis tahvlile vaadates on kiri udune. Sel aastal oli olukordi, kus klassivend pidi vennale tahvlile kirjutatut ette lugema või talle oma vihikust näitama, sest vend ise tahvlilt ei näinud. Siis saadetigi ta koolis arsti juurde silmi kontrollima ja sealt edasi päris silmaarsti juurde ning kahjuks selgus, et tal on nägemine tõesti väga kiiresti väga halvaks läinud. Mina olen 8 aastat prille kandnud ja vaikselt ikka läheb halvemaks nägemine, kuid vennal on umbes pooleteise aastaga sama seis, mis mul ja arst kirjutas retseptid – 2 pillidele välja. Muidu nägijale see – 2 ei tundugi nii palju, aga tegelikult on seis ju ikkagi halb.
  Vanematel ei ole ka hetkel võimalik prillide raha kohe välja käia ja nii vend siis kannabki minu prille, et telekat vaadata, kui ma maal käin ja kui mind pole, siis istub nina vastu ekraani, sest muidu ei näe, aga see ju rikub omakorda rohkem silmi… Kurb seis igal juhul ja see võit aitaks kindlasti väga palju.

 • Reply Mel1ssa 18. juuni 2018 at 14:03

  Minul oleks vaja küll uusi prille! Peale kaht rasedust on silma nägemine nii palju kehvemaks läinud, et varem soetatud prillidega tuleb silmi lausa kissitada :( Aga prilli ost on laste kōrval tahaplaanile jäänud…alati on miskit muud “tähtsamat” vaja osta.

 • Reply Alice 18. juuni 2018 at 14:00

  ??????pliiis!

 • Reply Kuld 18. juuni 2018 at 13:54

  Tõstan käe, et oleks väga vaja uusi prille. Vanad vajuvad eest ära ja paar korda isegi klaas raamist välja vupsanud. Kuid prillid ei ole odavad asjad, et neid nüüd naljalt iga aasta raatsiks välja vahetada. Prille kannan juba 13a, esimesed neist olid ovaalsed roosad ja need vist siiani kapis alles ?

 • Reply Sunshine 18. juuni 2018 at 13:46

  Minu hetkelised prillid on juba kehvas seisus-silmanägemine ka kehv tõsiselt et prillidega pean juba kissitama et kaugele näeksin. Kõva -2.75 ja rohkemgi kahjuks

 • Reply Marge 18. juuni 2018 at 13:43

  Mul täpselt sama teema selle silmanägemisega. Tundub, et prille on vaja, aga pole ennast kontrolli vedanud. Sest kardan, et nägemine on -100 000 ja prillid kallid.

 • Reply Anu 18. juuni 2018 at 13:42

  Sain ka 3a. tagasi teada, et ma ei näe, sest silindrid on paigast ära. Nüüd näen hästi aga prillid on kulunud ja vajaks hädasti välja vahetamist. Lapsed on klaasid ära kriipinud ja raamid on ka nagu paadi alusel.

 • Reply Liisi 18. juuni 2018 at 13:40

  Kingiksin uued prillid võidu korral oma emale

 • Reply Tiina 18. juuni 2018 at 13:28

  Uued ja moekad prillid kuluksid ära küll. Eriti nüüd, peale teise lapse sündi, olen väikest muutust märganud. ?
  Prillikandja olen juba pea 16 aastat, kuid pubekana tundusid lisavidinad näos ju nii õudsad, et enamuses peitsin ma prillid hoopis kotti ja proovisin minimaalselt kissitada (mis polnudki nii lihtne kui arvasin ?).

 • Reply Kadi 18. juuni 2018 at 13:12

  Minul oleks hädasti prille vaja. Vanad on olnud juba kaua aega, aga ei saa endale hetkel uusi lubada, sest on käsil suurem kogumisprojekt, nimelt panen kõik oma raha kõrvale selleks, et osta endale oma kodu ja seetõttu tuleb teha palju ohverdusi.

 • Reply Morgie 18. juuni 2018 at 13:10

  Mis kell esmaspäeval? Ou, kule, mu mehele kuluks küll uued prillid ära, aga kuna tal on kumbki silm eri suunas rikkis, siis on see alati üsna kallis lõbu olnud. Loosi mulle!

 • Reply Keiti 18. juuni 2018 at 12:53

  Kuna mina pole oma silmade kuivuse tõttu sobiv opikandidaat, siis pean terve elu prille kandma, sest ka läätsesid ei taha mu silm enam vastu võtta ? silmad on -4.25 ja ka hetkel pean minema silmakontrolli, sest nägemine pole enam nii terav. See oleks super kingitus mulle endale..

 • Reply Jaanika 18. juuni 2018 at 12:45

  Uusi prille oleks väga vaja. Mingisugused on aga lapsed suutsid sangad neil täitsa ära murda ja nii need lihtsalt nüüd seisavad. Olnud on need kindlasti 7 aastat ja ennem sai kuidagi auto sõidul veel hakkama nendega aga nüüd kui sangad katki (ei aita enam liimimine ega ka teibi tuuning) siis ei saa ma neid ka auto sõidul isegi kasutada. Ja nh rahaline seis hetkel ei luba uusi prille osta ja nii ma siin pool pimedana hakkama üritan saada. Uusi prille oleks väga vaja. Meil juba peres omamoodi naljaka kujunenud et keegi ütleb vaata seal on midagi ja ss kõigile meenub oijh sa ju ei näe nii kaugele. :D

 • Reply Annika 18. juuni 2018 at 12:43

  Lapsele (6 aastasele) oleks vaja uusi. Murdis vanad katki, kogemata. Aga ilma ja ei saa ju.

 • Reply Triin 18. juuni 2018 at 12:34

  Minul õnneks prillid olemas aga hädasti oleks uusi prille vaja mehel. Lapsel õn estus prillidelt uks sang küljest ära saada. Kuna mees pidev prillikandja, siis hetkel kannab ajast ja arust kunagisi prille, mille klaasid enam kindlasti ei vasta silmade vajadusele :( aga hädapärast peab seda varianti kahjuks hetkel kasutama

 • Reply Kätlyn 18. juuni 2018 at 12:28

  Mina väga igatsen uusi prille. Viimased suutsin katki teha paraku. Miinust nagu väga palju polegi, viimati 0,75, sellepärast olen ka uute prillide soetamist edasi lükanud, kuna see on küllalti kulukas lõbu tavaliselt :) Aga viimasel ajal tunnen, et silmanägemine on ehk isegi veidi kehvemaks läinud. Silmad väsivad kiirelt ja sellest hakkab pea tuikama. Sellepärast mõtlesingi, et võtaks ka loosist osa, ehk näkkab :)

 • Reply Kadri 18. juuni 2018 at 12:28

  Prillid on juba nii palju kahjustada saanud. Klaasidest ei näe midagi enam läbi kuna kõik on mikrokriime täiesti täis :( Puhastan küll ära kui ei saa ikka asja. Lasime laadal tasuta klaasidepuhastust teha ja onu ütles et tänase päeva kõige hullema prillid. piinlik piinlik.
  Tasuta uutest prillidest ei ütleks küll ära :)

 • Reply Jane 18. juuni 2018 at 12:22

  Minu praegused Vogue´d on nüüdseks juba mitu aastat vanad, kiirmused – kraamused ja veidike kulunud. Ja ma lihtsalt ei raaaaatsi uusi osta veel noh.. Nii, et proovin õnne loosiga :)

 • Reply Lizette Kurvits 18. juuni 2018 at 12:21

  Olen oma prillisangu juba mitmeid kordi küüneliimiga tagasi liiminud. Palju seda küüneliimi sinna enam ei mahu?Ehk tõstan samuti käe ja loodan uute prillide võidule??

 • Reply Nella 18. juuni 2018 at 12:12

  Sest ma olen pime ja enamus vaba cashmoney läheb lapse ja tema vajaduste peale. Uued prillid kuluks ära, vanad on ammuilma kadunud ja läätsed on mu silmadele väsitavad igapäevaselt kanda.

 • Reply Silvia 18. juuni 2018 at 12:09

  Mul ainult üks paar ongi. Aga uued prillid annaksin hoopis oma isale, tal uusi rohkem vaja :)

 • Reply Ingrid 18. juuni 2018 at 12:08

  Oi endal oleks vaja mul juba miinus 5 ja oi oi kui palju parandatud ja raske on osta ka kui puudega laps kodus ja teine laps ka veel kodus. JÄÄME LOOTMA ÕNNELE.

 • Reply Kairi 18. juuni 2018 at 12:03

  Mu 50 aastasel emal oleks hädasti vaja prille. Käis mõni kuu tagasi prilli kontrollis ära aga nüüd on asi raha taga. Tal oleks meeletult hea meel kui võidaks.

 • Reply Kati 18. juuni 2018 at 12:03

  Uusi prille oleks vaja küll, olen prilli kandja juba vist neljandast klassist, aga koguaeg kandma hakkasin neid alles seitmendas või kaheksandas klassis.Ehk siis tänaseks kuskil 14/15 aastat olund prillidega.Miinus on tänaseks päevaks päris suur ja olen samuti silindri kandja.

 • Reply Anne 18. juuni 2018 at 12:02

  Mina ,mina,mina

 • Reply awe Makejev 18. juuni 2018 at 12:02

  oi mu emale oleks see nii vajalik.
  tal silmanägemine nii halvaks läinud.
  räägin küll, et mine kontrolli jne aga praegu pole seda vaba ~100.- :(
  kui võidaks siis ema oleks önnelik
  ??
  ?

 • Reply Sireli 18. juuni 2018 at 11:59

  Mina vajaksin juba pikemat aega uusi prille.

  Praegused on mul olnud juba paar-kolm aastat. Klaasid on kriimulised ja sangad on katki. Prilliostmine on aga aina edasi lükkunud just seepärast, et ilusad prillid on kallid!!!

 • Reply Katrin 18. juuni 2018 at 11:55

  Uusi prille oleks vaja küll, aga hetkel kingiksin need hoopis emale kelle prillid on juba vanad ja kulunud ?

 • Reply Gerli 18. juuni 2018 at 11:53

  Eelmisest prilliostust on möödas juba mitu aastat ja oleks vaja uusi. Suht ära tüüdanud on see praegune välimus ja särtsu vaja juurde :)

 • Reply Laura 18. juuni 2018 at 11:50

  Minul. Iga sünnitusega on mul silmanägemine kehvemaks läinud. Ja 3.5kuud tagasi sain kolmanda pisikese. Pluss mu keskmine laps on mu praeguseid prille niipalju loopinud, siis on need haigelt ära kriibitud. Heameelega läheks ja ostaks uued aga no kolm last ja korteri remont. Käsi ei kisu praegu rahakotti kangutama :D

 • Reply Liina 18. juuni 2018 at 11:49

  Mina sooviks uusi prille lihtsalt sellepärast, et tahaks nüüd mingeid ägedaid raame – tavalised mustad olemas, aga kuna on suvi, siis võtaks isegi vähe värvilisemad nüüd ;)

 • Reply Jaana 18. juuni 2018 at 11:29

  Ma ei tea kas prille mulle vaja oleks. Annetaksin abikaasale, kellel on olnud vist 7a samad prillid. Vajaks kontrolli ja uusi kriimuvabu prille.

 • Reply Katrin Tamm 18. juuni 2018 at 11:09

  Tere!

  Mina vajaksin küll väga uusi prille. Sain 6 juuni oma prillid kätte. Oli pakkumine, et 39 euri raamid+ klaasid. Juba koju tulles vaatasin, et üks sang käib raskelt, arvasin, et alguse asi, aga nüüd avastasin, et sealt sanga juurest on midagi nihkes ja pean täna nendega tagasi poodi minema. Eks näis mis saab. Kinni see sang ei lähe hästi. Järjekordne näide, et kõige odavamat ei tasu osta.
  Lisaks täna hommikul üles tõustes oli mul silmanägemine väga hägune isegi prillidega ei näinud lugeda ja kaugele vaadates ei olnud ka pilt selge. ?
  See kõik paneb mõtlema, kui õnnelikud peaksid olema need inimesed kes näevad 100% Paraku ei oska nad seda hinnata enne, kui nägemine halveneb. Kui abituna end tunned poes, kui prillid järjekordselt koju oled unustanud. Kui tüütu on käia igal pool vedades prillitoosi kaasa ?
  Kahevaatelisi prille lubada endale selleks läheb veel aega, sest need on väga kallid.
  Ilusat suve!

 • Reply Jaana 18. juuni 2018 at 10:48

  Tütrele uusi stiilseid prille vaja.

 • Reply Kristi 18. juuni 2018 at 10:10

  Panin enda ja mehe kirja “tasuta” silmakontrolli. Mees käis ära ja pidi ikkagi maksma 10€, öeldi, et tasuta kontrolli saavad ainult need, kes prillid ka tellivad. Ei ole väga äss diil.

  • Reply Mallukas 18. juuni 2018 at 10:15

   Palun ütle, kus poes selline asi toimus. Kui on öeldud, et on TASUTA, siis on tasuta ja raha tuleb talle tagastada.

   • Reply Mailit 18. juuni 2018 at 10:35

    Meil Võrus oli samuti ükskord selline kogemus, nagu Kristi kirjeldas, aga võib-olla hetkekampaania ajal ei ole nii.

   • Reply Kristi 18. juuni 2018 at 10:40

    Tartu Lõunakeskuses

   • Reply Kristi 18. juuni 2018 at 15:06

    Minu paha! Mees lasi endale lolli peaga retsepti kirjutada, sellest tuligi see 10€. Palun vabandust, kui kellelegi liiga tegin.

    • Reply Mallukas 18. juuni 2018 at 15:07

     Okei, väga tore :D!

 • Reply Helerin 18. juuni 2018 at 07:46

  Hei-hei! Uued vogue-d kuluks küll ära, sest vanad vast 10 aastat olnud. Aga jah, hästi peavad vastu ja meeldivad siiani, kuid eks nüüdseks natuke kulumise märke on ikka :)

 • Reply Aune 18. juuni 2018 at 07:46

  Mu kaheaastane tütar murdis prillisanga katki ja hetkel käin teibitud prillidega ? uutwst prillidest ära ei ütleks ?

 • Reply T. 18. juuni 2018 at 06:24

  Mingit nutulaulu teemal, miks just mina võitma peaks, ma välja mõtlema ei hakka. Prille on lihtsalt vaja. Ja ma hoiaksin neid hästi, mitte ei kaotaks kuhugi ega istuks laiaks ega annaks lastele mängida.

 • Reply Proua prill 18. juuni 2018 at 03:49

  Minu prillid on mind aastaid korralikult teeninud. Kuigi klaasid on kriibitud ja raami värv maas pole ma lihtsalt raatsinud uusi soetada. Nädala pärast tuleb meie perre pisike poisipõnn – tema on üks põhjus, miks ma enda peale mõelnud pole. Oleks ütlemata äge temaga kohtudes kriiba-kraabaste prillide asemel uusi kanda! Ehk veel jõuaks ?

 • Reply Illekas 18. juuni 2018 at 00:15

  Tere Mallukas!
  Üle pika aja kolasin su FB lehel ringi ja juhtusin selle artikli ning loosi otsa :) (PS! suht tihti olen vaadanud su livesid, seega kontvõõraks mind pidada kohe kindlasti ei saa). Ühesõnaga otsustasin ka kirjutada ja paluda endale prille. Miks siis just mulle? Sellepärast, et mul on uusi prille juba viimased 2,5 aastat olnud vaja, aga elu on mitu raskust ette veeretanud ja ei ole konkreetselt neid endale lubada saanud.
  Üks raskustest oli muidugi lapse kõnepuudega ja üldises arengus mahajäämusega silmitsi seismine. Seega on enamus minule vajalikest ostmata asjadest minu kullakalli arendamiseks läinud (muidugi meil on olemas reh.plaan ja teenused, aga kahjuks transport maksab, sõidame 2x nädalas Keilasse ning lisaks trenn ja üks tasuline teraapia). Leian, et olen oma raha väga õigesse kohta suunanud :) Kõne on suure hüppe teinud, lausa saan aru, mida laps räägib, oskab nüüd viimased 2 nädalat numbreid 1 kuni 20 lugeda, kuigi 20 on kümmeteist :D, teeb kaasa enamustest kuntitöödest ja oskab juba ka mingeid tähti kriitseldada. Olen üliõnnelik ja usun, et 2019 a sügis võime julgelt väikeklassi minna.
  Ühesõnaga, kui see üks suure võiduga osa minu loost sind kõnetab, siis oleksin ülitänulik uute prillide eest :) Ennekõike vajan ma uusi prille, et vähendada koormust silmadele valede prillide kandmisest ja sellest väheneksid ka peavalud, millega olen see kevad väga õudsalt kohe kimpus olnud.

 • Reply ANN 17. juuni 2018 at 22:48

  Enda prillid on nii läbi omadega , raam välja veninud ja klaasid kriime täis aga ei ole raha ka et uusi soetada, selle ma ka viimasel ajal olen hakanud lààtsi kasutama aga need on nii vastikud :( kaua need lààtsedki mind enam aitavad .

 • Reply Katrin 17. juuni 2018 at 22:04

  Tahaks täiega cool välja näha ja sellepärast vajan uusi prille! ????

 • Reply Kerttu 17. juuni 2018 at 21:15

  Ma oma vôidu puhul laseksin emal endale uued prillid saada.
  Kogu elu on ta mulle pühendunud ja end tahaplaanile jätnud.
  Oleks tore ka ühel hetkel temal miskit saada.

 • Reply Triin 17. juuni 2018 at 21:09

  Minul ka silinderklaasidega prillid, mida nüüd peaaegu aasta vahelduva eduga kandnud olen. Kuna varem prille ei ole olnud, siis oli raske valida neid õigeid ja mugavaid. Praegu teeksin juba hoopis teistsuguse valiku ?

 • Reply Maarja 17. juuni 2018 at 20:38

  Minu noormees vajaks väga prille! Kuna ta hiljaaegu on kogu oma südame headuses panustanud oma raha ja aja vaid teiste heaolule, on ennast jätnud tahaplaanile. Siinkohal läheks võit täpselt õigele inimesele!?

 • Reply Cätlin 17. juuni 2018 at 19:43

  Mul oleks uusi prille vaja, sest aastatega on miinus suuremaks läinud, aga vanad prillid jäävad liiga nõrgaks. Uusi prille ei ole kahjuks võimalik soetada, sest tõesti on prillid üsna suur väljaminek.

 • Reply Kadri 17. juuni 2018 at 18:26

  Soetasin esimesed prillid samuti kui alustasin lubade tegemisega. Väike miinus oli ja autoga sõites prillidega mugavam. Nüüdseks on silmanägemine kehvemaks läinud(ilmselt ikka see arvutiga töö) ja silmakontrollis pole ka käinud. Kahjuks on prillid juba vanad ja seetõttu kannangi neid ainult autoga sõites ja televiisorit vaadates. Olen kindel, et kaubanduskeskustes või poes olen juba mitmest tuttavast tuimalt mööda kõndinud, sest lihtsalt ei zoomi välja inimeste nägusid :D või siis vahin kedagi kahtlaselt palju,selleks, et näha kas tunnen. Igaljuhul oleksid uued prillid igati abiks :)

 • Reply kristi 17. juuni 2018 at 17:55

  Tegelt kingiks need prillid oma tütrele, kes lõpetab paari päeva pärast keskkooli, oleks ilus kink talle

 • 1 2 3