Beebiootus LAPSED Rasedus

viis kuud rasedust – perekoolist ja enesetundest*

21. juuni 2018

Uskumatu, et pool aega saab kohe läbi. Või noh, okei paari päeva pärast tiksub 20. nädal täis ja ongi pool rasedust möödas. Esimest korda on mul tunne, et see nii kiiresti mööda lennanud on. Paljud paluvad, et ma rohkem rasedusest kirjutaksin, aga no ausalt ei oskagi midagi öelda. Olen vist üsna “keskmine” rase, midagi erilist ei toimu ja kuna see on juba kolmas kord, siis mis ma ikka kolmandat korda sama juttu heietan.

Reisil tundsin esimest korda suuremat “müksu”, ehk siis 17dal nädalal. Nüüd tunnen iga päev mingitel perioodidel, kuidas ta ennast seal sees liigutab, aga kuna platsenta on eesseinas ja üsna suur, siis kõhu pealt veel midagi tunda ei ole. Eks ta ole veel nii pisikene ka, aga ma oma blogiarhiividest loen, et eelmiste rasedustega oli juba liigutusi täiega tunda. Noh, Mari ajal oli platsenta tagaseinas ka, aga Lendega oli ka eesseinas. Ah, ega vahet ei ole ka, millal kõhu pealt tunda saab, küll saab seda last novembrist alates näppida ja “liigutusi tunda” palju kulub. Lihtsalt ma kujutan ette, et Kardol oleks ka äge ise tunda nagu päriselt ja füüisliselt, et seal kõhus üks inimene elab. Aga ega see tulemata jää ja küllap varsti saab tema ka tunda.

Pigmendilaike ma ei tähelda, tedretähne on, aga need tulevad mul iga suvi. Samas ma peaaegu iga suvi rase ka, nii et võta nüüd näpust, kas tegu on rasedussümptomi või päiksega.

Pulss tõuseb kindlasti, pidevalt hakkan suvalt hingeldama, süda taob ja tekib selline tunne, et pean KOHE istuda saama, muidu suren. Eriti juhtub seda poejärjekorras, aga praegu kirjutan seda istudes ja hingeldan, nagu oleks maratoni jooksnud, ise pole liigutanudki 😀

Lõpuks on hakanud kaal ka tõusma. Paar nädalat tagasi oli 65kilo, aga üleeile 66.1 nii et noh hakkab vaikselt ülespoole liikuma. Mitte, et ma nüüd hullult näpuga kaalul järgi ajaks, sest üldiselt olengi ma rasedusega ala 10 kg juurde võtnud ja arvestades, et seekord alustasin ma 71 kilost, siis mul on tegelt üsna suva, kus ma lõpetan selle kaaluga. Laps on vaja valmis teha, siis teen kah!

Hambaarsti olen külastanud ja külastan juulis jälle, mul vaja seal paar augukest korda ajada, aga midagi hullu õnneks pole. Ma olen endale viimasel ajal väevõimuga niiditamise kombe külge ajanud, küllap see ka aitab hammastel tervemad püsida.

ITK äpp soovitab ka rasedate võimlemst ja tegelikult see rasedate jooga koos vestlusgrupiga, kus ma eelmise raseduse ajal käisin, aitas mind sünnituse ajal TOHUTULT. Ühe korra käisin ja ei jõua ennast ära tänada, tuletasin endale pidevalt lõdvestumist meelde ja tõesti oli vaks vahet, kas oled lõdva või pinges. Samas ma ei tea, kas ongi nüüd vaja teist korda minna, nüüd ma ju juba tean, et tuleks lõdva olla 😀

On mõnda perekooli loengut, mida soovitate? Arvestades, et see mu kolmas ring, siis mingid “vastsündinu hooldamised” võiks vahele jätta, sest on neid omajagu juba hooldatud kah. Ise mõtlengi, et vb see jooga ja siis näiteks seadlusandlus, sest ma pole ikka aru saanud, et kas ma saan miinimum dekreediraha (sest eelmine aasta ju ei saanud palka) või sama, mis Lende ajal sain? Muidugi võite mu aega säästa ja mulle ise ka öelda, kui teate 😀

Üllatusena neile, kes viitsivad üldse seda rasedusjuttu lugeda, siis ma ei suuda enam varjata oma beebi nime! Mul on üks teine, väljamaine rasedusäpp ka ja seal sai nime sisse panna ja see ütlebki siis nii, et “Marta on see kuu nii ja nii suur” ja see tundub lihtsalt nii õige, et ma isegi ei pea vajalikuks seda nime enam varjata. Seda enam, et EBAl kasutas lausa kaks inimest võimalust ja küsisid Mari käest, et mis beebi nimi on, muidugi Mari kohe lahkelt vastas, et see on beebi “Malta” 😀 Tegelikult on beebi “Maltal” teine nimi ka ja lõppkokkuvõttes saab tema nimeks väike Martakene, või siis tegelikult hoopis Marta Kene. Selle nime sünniloost räägin ma teile mõni muu kord, aga vot, nüüd teate teie ka ja ma ei pea kogu aeg talle, kui M’ile viitama, sest inimesel on ju ometi nimi ka.

Ps! Kui te eelmise postituse all nimesid pakkusite (neid oli 250 pakkumist) siis ÜKS pakkuski Marta Kene, see tundus nii uskumatu, et keegi selle lambist ära arvata võiks 😀

*Minu raseduskaaslane on sedapuhku ITK ja äpp RASEDUS

Loe ka neid postitusi!

60 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Leili 9. juuli 2018 at 23:29

  Kas sa mulle ka seda appi jagad , kui see on app mis sa siia ülesse panid? 🙂 äkki läheb lähitulevikus vaja 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2018 at 08:07

   Ongi äpi nimi Rasedus 🙂

 • Avatar
  Vasta Leili 9. juuli 2018 at 23:27

  Mu plikade nimed on Sandra ( saab septembris 7a just siis kui lapsed kooli lähevad 🙂 ja pisem on Loora ( sai täna 1,5a )
  Ja kolmas on ka millalgi plaanis
  Marta on ka muidu ilus nimi aga näiteks võiks olla Marta – Liis
  Mul mees tahtis panna meie esimesele ühisele lapsele nimeks Maret oma surnud ema järgi aga minu sõna jäi ikkagi peale nüüd on siis Loora
  Alguses mõtlesin kui laps oli käes juba et kas paneme Loora-Liis või siis Loora-Liisa aga jäi ikkagi Loora
  Loora Heinpaju ja Sandra Lõoke 🙂
  Ja täpselt järgmise nädala esmaspäeval olen ma ise juba kuu aega olnud Leili Heinpaju
  Suurem tütar oli mul pulmapäeval nii solvunud mu peale et ma Lõokest sinna Heinpaju vahele ei pannud aga ta jääb täpselt samamoodi mu tütreks edasi nagu ta on sünnist saadik olnud .

 • Avatar
  Vasta Liisa 23. juuni 2018 at 06:27

  Marta on väga ilus nimi, aga Marta Kene selgitab terve elu, et ei, mu nimi pole Martakene.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. juuni 2018 at 07:12

   Mina seletan terve elu, et “mu nimi on Mariann, kokku, kahe N’iga”. Mari kohta seletan “Lihtsalt Mari, nagu kuuled, ilma y’ta, ühe i’ga”. Iga nimega pead sa midagi seletama, olgu see keeruline või lihtne nimi. Marta Kene ütleb, et ta nimi on Marta Kene ja kui ta ei viitsi seletada, siis ütleb, et ta nimi on Marta ja kui tahab, siis seletab, et jah, olengi Martakene. On ikka probleemid 😀

 • Avatar
  Vasta K 22. juuni 2018 at 16:37

  Väga ilus nimi, meil on septembris tüdruk tulemas, arvatavasti tuleb Marian/Mariann meil ? pole veel otsustanud kas ühe või kahe n’iga kuna perekonnanime lõpus on -man ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. juuni 2018 at 16:41

   Mult ka iga kord küsitakse, et kas Mariann kahe N’iga? Ja Treimann KA kahe N’iga?! 😀

   Aga Mariannidest, mõtle, kas sa tahad, et öeldakse MariANN või MARIan. Mind täigea häirib, kui keegi minu nimes rõhutab seda “mari” osa 😀

 • Avatar
  Vasta Liizu 21. juuni 2018 at 22:44

  Meil ka tütrekene- Marta. Sündis 09.05.18. Väga lahe ja rahulik plika on. Vanem venna2,5a kutsub teda Martakeseks. Hea nime valik!

 • Avatar
  Vasta Anneli 21. juuni 2018 at 22:07

  Kui sa eelmisele lapsele nime otsisid, siis Marta tundus no nii õige nimi sellele beebile! Sul peaks olema tütar nimega Marta 😀 Nii et kui sa nüüd kolmandat beebit nimetasid M-iks, siis mina lugesin seda alati Martaks.

 • Avatar
  Vasta Laura 21. juuni 2018 at 21:00

  Alguses saad dekreedirahad miinimumi järgi ja esimese vanemahüvitisega kompenseeritakse vahe päevade eest, mis jäid PEALE lapse sündi.

 • Avatar
  Vasta Tiina 21. juuni 2018 at 19:57

  Kui kõhust pilte vaadata, siis mulle tundub, et sa pigem kahaned 😀

 • Avatar
  Vasta A. 21. juuni 2018 at 19:37

  Mulle ei tundu küll lamp, et keegi selle ära arvas, sest kui Lendele nime valisid, oli sul korra juba see Marta Kene maania, a ei teagi, miks tookord see nimi siis valikust ära langes. Tundub, et see Marta Kene pidi ikka kindlasti tulema teie perre, et ta sedasi omavoliliselt siiapoolsusesse teed rajas. Kusjuures jah, kui keegi kuskil hiljaaegu kommentaarides seda nime pakkus, oli minulgi kohe see efekt, et raudselt ongi see nimi, sest kõlab suht veidralt ja imelikult, et nii mõnigi selle pihtta imelikult vaataks. Ma ise ei vaimustu, aga pole minu laps ka;) Muidu tore teada lõpuks nime 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 19:41

   Ma ei mäleta, et ma oleks elus enne Marta Kene nime mõelnud, googeldasin isegi, aga pole kuskil kommentaariumis seda välja pakkunud vms.

   • Avatar
    Vasta A. 21. juuni 2018 at 19:57

    Hmmmm, see on küll maru imelik, sest ma mäletan küll väga hästi, et selle nime üle pikalt ja laialt kommentaariumis kaagutati.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 20:00

     No proovi googeldada, ei leia 😀 Äkki mingi muu Kene? Aaaa! Madlikene! 😀

     • Avatar
      Triin 21. juuni 2018 at 20:39

      https://mallukas.com/2016/04/09/viis-suvalist-motet/

      Täitsa olemas! 😀

     • Mallukas
      Mallukas 21. juuni 2018 at 21:08

      omg! ongi 😀 issand, mida ma küll teieta teeks 😀

     • Avatar
      A. 21. juuni 2018 at 21:14

      Kardo on ka järelikult teinud läbi meelemuutuse nime osas 🙂 Tegelt päris intrigeeriv, et sa ise ei mäletanudki, et varem see nimi läbi käinud on 😀 Alateadvus see-eest mäletas 😉

     • Mallukas
      Mallukas 21. juuni 2018 at 21:59

      Kardo ütles ka, et ta ei mäleta ?

     • Avatar
      Carolyn 21. juuni 2018 at 22:15

      Oled Marta Kenest ka rääkinud eelnevalt: https://mallukas.com/2016/04/09/viis-suvalist-motet/ Minu arust väga ilus nimi!?

  • Avatar
   Vasta Kiivi 21. juuni 2018 at 21:02

   Jaaa, ma ka lugesin seda pakkumist ja kohe tekkis tunne, et no raudselt ongi Marta Kene, sest see oli ausaltöelda ainus piisavalt eriline pakkumine, et vastata kriteeriumile “sõbranna oleks äärepealt oksele hakanud” või mis Sa kirjutasidki. Nimi on harjumatu, aga nummi ?. Ja tõenäosus, et mõlemat nime kasutama hakkate on ka päris suur ?.

 • Avatar
  Vasta Merje 21. juuni 2018 at 17:31

  Kuna olin päris kindel, et neljas laps on tüdruk, siis ühe võimaliku variandina kaalusin ka Martat, nii et ilus nimi tõesti ? Aga sünnib poiss ja kuna rohkem lapsi tõesti ei plaani, siis jääb see nimi minu poolt kasutamata. Minul on 3 lapsega olnud platsenta tagaseinas, nüüd eesseinas ja tajutavalt tundsin liigutusi alles kuskil 22nda nädala paiku, nii et päris hilja.

 • Avatar
  Vasta Kristi G 21. juuni 2018 at 16:32

  Appi ja ma isegi nägin seda Marta Kene kommentaari mõtlesin ise ka, et raudselt nii ongi :O 😀
  Väga lahe! 🙂

 • Avatar
  Vasta Jalg 21. juuni 2018 at 16:10

  Pole vist kõigiga kursis aga kaugel autokool on..on juba eksameid ka olnud..
  Aga Marta täitsa sobib..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 16:14

   Ei ole veel 🙂

 • Avatar
  Vasta Maarit 21. juuni 2018 at 15:48

  Nii ilus nimi. Ise olen ka terve elu Marta olnud 😀 tegelik nimi Maarit aga vanaema kunagi arvas , et Marta palju ilusam 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlin 21. juuni 2018 at 15:34

  Mina kirjutan üldse teisel teemal, ma nimelt nägin eile Mari su ema ja venna ja veel tuttavate nägudega siit blogist. Ja ma pean lausa mainima kui armas tüdruk ta ikka on. Kui kenasti käituv ja tubli tüdruk. 🙂 Ma oleks lausa tahtnud teda kallistada, sest sünnist saati tema eluga blogi kaudu kursis olnud, aga see oleks väga väga veider olnud 😀 igaljuhul on sul imearmsad lapsed ja nimi Marta on ka suurepärane! 🙂 Ei saa mina aru kust tulevad need negatiivsed kommentaarid. Ma usun kõigi suu oleks kinni kui nad päriselus näeksid teid

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:39

   Oiii, kus sa neid nägid? Nii armas kommentaar 😀

   • Avatar
    Vasta Kätlin 21. juuni 2018 at 19:25

    Sweet Rosies söömas Pärnus 🙂 nügisin veel küünarnukiga elukaaslast et näe vaata Mari. Ta vaatas mind veidi imeliku näoga, et miks ma kellegi võõra lapse nime tean ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 19:37

     No hea siis seegi, et Mari seal ei kisanud :D:D

 • Avatar
  Vasta Maili 21. juuni 2018 at 15:29

  Oh. Marta lahe. Oleks mul tüdruk tulemas siis oleks kas Marta või Kerttu. Aga nüüd vist tuleb Mart hoopis ?????

  • Avatar
   Vasta Mi 21. juuni 2018 at 15:49

   .. või Kert 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:51

   Ma paneks Kert, ainult sp et üks Mart mu südame murdis 😀 Muidu Mart ilus nimi 😀

 • Avatar
  Vasta S 21. juuni 2018 at 15:19

  Appi, kui sa Lendet ootasid siis ma nii tahtsin et tuleks Mari ja Marta, aga ei tulnud, ja nüüd ei julgenud nagu loota väga ehkki mõte käis läbi küll 😀
  #miksteednii

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:21

   🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 21. juuni 2018 at 15:18

  Nii ilus nimi! ? Jään selle nime sünnilugu ootama ?

 • Avatar
  Vasta Marit Uusväli 21. juuni 2018 at 15:16

  kui sünnib enne kui eelmine laps saab kaks siis saab seda raha,mis eelmise lapsega,aga kui sünnib peale eelmise lapse kaheseks saamist siis saab minimumi

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:18

   Kas see vanus 2.5 ei ole v?

   • Avatar
    Vasta E.e 21. juuni 2018 at 15:27

    Peaks 2a6k olema jah.

    • Avatar
     Vasta Laura 21. juuni 2018 at 20:58

     See vanus on täpselt 2 aastat ja 6 kuud, mitte 2 aastat.

    • Avatar
     Vasta Kris 21. juuni 2018 at 21:04

     Jep, kaks ja pool.

 • Avatar
  Vasta Merle 21. juuni 2018 at 15:11

  Dekteetrahasid saad sa ainult juhul, kui sul dekreedi jäämise hetkel on kehtiv tööleping. Juhul, kui rasedus-sünnituspuhkusele ei jää, siis hakkad saama emapalka alates lapse sünnist.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:14

   no ma maksan endale palka jah 🙂

 • Avatar
  Vasta Helina 21. juuni 2018 at 15:07

  Hehe.. postituse “ma ei karda sünnitust” all arvasin mina Marta.

  Võib auhinna teele panna 😀

 • Avatar
  Vasta M 21. juuni 2018 at 15:06

  ? meie laste nimed on Martha(4,7a), Marleen(kohe2) ja pisike Marian(3kuud). Marta on väga armas nimi!

 • Avatar
  Vasta Ene 21. juuni 2018 at 15:04

  Minu arust peaks saama sama raha kui laste vanuse vahe jääb alla 2,5 aasta või käis see ainult vanemahüvitise kohta. Minu jaoks on see ka keeruline ja küsisin eelnevalt nõu ja uurisin palju lõpuks oli suures segaduses ja küsisin perekooli rahaasjade all selgust ja nõu. Seal on paar tarka kes oskavad hästi seletada.
  https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-liigid

 • Avatar
  Vasta Jansa 21. juuni 2018 at 15:03

  Omg miks Mallu. Mu tulevikuplaanides oli kunagisele pliksile nimeks Marta panna. Kuidas ma panen nüüd kui ma siis nagu wannabe Mallukas olen. Solv.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:08

   Jah, sest ma kindlasti ainukene, kelle laps on Marta 😀

   • Avatar
    Vasta Jansa 21. juuni 2018 at 15:10

    Nojaaaa aga nüüd peale sind on nõme panna 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:14

     Ah är aja 😀

   • Avatar
    Vasta A.K. 21. juuni 2018 at 15:17

    Nimedest juttu siis väikses Paide linnas vurab ringi käru millel lapse nimi kirjas ja see Lende Liis.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:19

     Mul sõbranna käis oma sõbraga kaasas lapse lusikatseremoonial ja Tartus oli ka üks Lende Liis 😀

  • Avatar
   Vasta Kris 21. juuni 2018 at 21:06

   Sa ei kujuta ette, palju Lendesid nüüd sünnib :D.

 • Avatar
  Vasta Katri Väli 21. juuni 2018 at 14:59

  Ilus nimi juuu.Nii nunnu

 • Avatar
  Vasta M 21. juuni 2018 at 14:54

  Alguses saad miinimum dekreediraha, aga koos esimese vanemahüvitisega tehakse tasaarveldus, eelmise emapalga järgi ?
  Alates siis lapse sünnist kuni dekreedi lõpuni 🙂

 • Avatar
  Vasta M 21. juuni 2018 at 14:53

  Kas seda äppi saab kasutada ka see kes mujal arsti juures käib, mitte itk-s?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 15:09

   ikka 😀 tõmba aga

 • Avatar
  Vasta E.e 21. juuni 2018 at 14:50

  Ma sellest samast eelmisest postitusest otsisin nime üles, kui sa tookord mainisid, et keegi on õigesti pakkunud, seega 99% olin juba kindel, et Marta Kene ta ongi 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 14:52

   Teate mind nagu oma viit sõrme ?