0
PILDID Rasedus Riided TÄNA ON MUL SELJAS/JALAS

liiga väike kõht vs liiga suur kõht

26. juuni 2018

“Issand, sul on nii väike kõht! Oled sa kindel, et sa rase oled?”

“Issand, sul on nii suur kõht! Oled sa kindel, et seal neid üks on? Ma läksin sellise kõhuga sünnitama!”

Ühte nendest ohetest on iga rase raudselt kuulnud ja tean omast käest, et mõlemad tunduvad sellised suvalised heietused, sest ega oma kõhu suuruse suhtes jube palju ette võtta ei saa. Või saab? Nimelt rääkisin ma paar päeva tagasi raseda sõbrannaga, kes imestas, et oii, kuidas see võimalik, et sul 20 nädal ja IKKA pole kõhtu ees. Ma vastasin, et ikka on, aga nendel iganädalastel piltidel olen ma sirge seljaga, korraliku rühiga ja alati suht samas asendis, seega ei tundugi see nii suur. Aga no vabalt võin ma endale juba “korralikuma” rasedakõhu ette punnitada, kui vaja on. Näiteks kui mul kuskil kiirelt vetsu vaja saada on, siis lükkan kõhu välja ja noh, rasedaliibe on mul nagunii loomulikult olemas, seega ei kahtle keegi, et ma rase olen. Okei, see kõlab nagu ma EI OLEKS rase ja käiks ainult rasedat teesklemas, et suvalistes kohtades pissida, aga no saate ju aru küll.

Kõik oleneb asendist, rühist, poosist ja muidugi riietusest ka. Mõne asjaga torkab kõhuke rohkem silma, teisega vähem. Kuigi jah, viimasel ajal ma tunnen ise ka, et niimoodi sirgelt hoidmine ja “korralikult” seismine hakkab juba väsitavaks muutuma, sest ma hingeldan iga asja peale ja tahaks lihtsalt… lödi olla ja lödi võrdub selline poolpidune rasedakõht/pekivolt. Ehk siis suht kehva aeg – olen korralikult, ei viitsi ja kui lasen lõdvaks, siis olen selline semipekine eit, mitte veel korralikult rase.

Täna mõtlesime Kerliga, et teeme mõned pildid, et näidata, kuidas kõhu olemasolek sõltubki justnimelt…kõikidest nendest asjadest, mis ma siin just ette lugesin. Noh, seda muidugi, et ma ei saa siin mingeid max lameda kõhuga enne pilte üles panna, sest see ei olnud mul ka superlame ENNE 20 nädalat rase olemist, aga no küllap saate erinevusest aru.

Otsevaates – noh, eks on kõhtu veits näha, aga üldiselt pole nagu hullu ja ise sellise pildi peale kedagi kohe superrasedaks ei tembeldaks.

Aga lükkame nüüd kõhu nii välja, kui füüsiliselt võimalik, selg nii nõgusaks, et peale igat pilti tuleb veits oiata ja ennast lõdvestada, sest lausa valus on ennast nii “punni ajada” aga no nagu te näete, siis töö kiidab tegijat ja nõnda saab minust vajadusel täitsa kabeda raseda, kellele annaks bussis istet küll eksole.

Seljas: TUUB (LINK)

Ja ega see ei käi ju ainult rasedate naiste kohta, sest põhimõtteliselt saame me kõik enda keha pildile sobivalt väänata ja käänata, et olla just selline nagu tahame olla. Mõtle selle peale järgmine kord, kui sa vaatad instast kellegi ilusat figuuri, samal ajal enda kõhupekki kritiseerides. Sest laias laastus oleme me enamused veidi püdelad ja lödid ja vajame vormivaid trussikuid ja peegli ees võimlemist, et saada see üks pilt, mida instasse panna. Niiet palun väga, siin ma olen. Korraga nii “Appi, on sul seal üldse laps ka vä?” ja “Issand, ma läksin oma viisikuid sama suure kõhuga sünnitama!”.

Loe ka neid postitusi!

52 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mann 2. juuli 2018 at 05:57

  Mul oli kolmanda lapsega nii väike kõht või olin ma muidu vaal ja kôht kadus ära (?), aga 1 kuu enne lapse sündi ei usutud, et mul nii vähe veel minna ja pakuti veel kolme nelja kuud oodata. 20ndl rase ja ma olin suht lameda kôhuga alles. Kuskil 26 tekkis mingi väike kumerus. 3 kuud enne sündi magasin veel kòhuli nagu miška.
  Samas esimese lapsega oli kôht samal hetkel ees, kui titt tehtud sai. Vôi vähemalt tunne oli selline.

 • Avatar
  Vasta Sannu 28. juuni 2018 at 15:22

  Nii püss oled!

 • Avatar
  Vasta Miranda 28. juuni 2018 at 12:35

  Kuidas sul tuub küll üleval püsib? (rasedus vist mängib püsimisel suurt ja positiivset rolli 🙂 Ma ei julge tuubi kleidina kanda kuna libiseb üle rinnahoidja. Kandsin kord kleidina aga õnneks oli kampsik peal – kleidist oli sujuvalt seelik saanud. Peale seda ei julge kleidina enam kanda 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. juuni 2018 at 13:35

   Ma kandsin mitterasedana ka ja ei vajunud kuskile. Äkki sul oli liiga suur tuub?

   • Avatar
    Vasta Miranda 29. juuni 2018 at 07:28

    1 tuub on s ja arvasin sama, et äkki liiga suur. Ostsin teise xs ja ikka teeb jehat. Pöördusin ka tuubi tiimi poole. nad soovitasid ühte spesial kopsukat (et ei libiseks rinnahoidja pealt maha) aga see oli loomulikult otsas. Nüüd ma enam ei mäleta mis selle kopsuka nimi oli.
    Ps: ma ei ole Nikaraagua nälginud lapsuke 😀 Täitsa norm s/m suurus aga jah… ma olin vist kuskil ära kui jumal B korvi rinnapartiid jagas 😀

 • Avatar
  Vasta Janne 27. juuni 2018 at 08:45

  Ei saa minagi end tagasi hoida ja pean rõhutama, et sa näed tõesti võrratu välja! ?

 • Avatar
  Vasta K 27. juuni 2018 at 08:18

  Hei!
  See ei puutu küll seda teemat siin, aga soovin, et sa räägiksid oma Blogis Lelo sonarist. Laivis sa rääkisid, et sa tõmbad piiri ja ei blogi sellest. Kui sa juhuslikult oled ümber mõelnud, ma väga sooviks sellest täpsemalt teada ja sinu kogemust kuulata! Aitäh!

  Piltidel oled vapustavat kaunis!

  • Avatar
   Vasta kai 27. juuni 2018 at 20:22

   võiks sellest imevidinast rääkida küll! Ja sebida allahindluse meile 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra 27. juuni 2018 at 01:23

  Tõesti, vau mis ilus naine!

 • Avatar
  Vasta Lisbet 26. juuni 2018 at 21:54

  A jah. Pildid on superkenad 🙂

 • Avatar
  Vasta A 26. juuni 2018 at 21:46

  Nii kaunis:)
  Ja tõesti see tuub toob kõhu veel eriti nii esile, et mina, kes ma sind viimasel ajal väga palju mujal näinud polegi kui neil nädala piltidel imestasin küll praegu, et kuidas sa siiani nii hästi seda suurt kõhtu varjanud oled 😀 Aga eks oma rasedustest on taoline värk tuttav küll. Seoses bussis istekoha andmisega meenus mulle mu teine rasedus, kus oma 1,5aastasega käisin ämmakal. 37nädalane kõht ees, tiinekad vaatasid õudusega mu maakera ning vist mõlgutasid mõtteid sellest, kuidas nad iial rasedaks jääda ei soovi. Härrased ja provvased istusid mõnusalt istmetel ja pidin õnne tänama, et mu lapsekesele keegi istekoha vabastas. Ise seisin pikad otsad püstijala peal. Põhimõtteliselt oleksin võinud veidi diivatseda ka, aga nimelt seisin ja vaatasin, kas keegi ise oma algatuslikult pakub istet. Nope. A noh, mis see väike jala peal seismine ikka teeb ühele nõukogude naisele 😀

  • Avatar
   Vasta Lisbet 27. juuni 2018 at 10:43

   Oujah olen ka rasedana pea tunnise sõidu püsti seisnud…. Saan aru,et enamus sõitjaid olid vanemaealised,aga noh,mõned noored lihtsalt istusid oma nutiplutides

 • Avatar
  Vasta Lisbet 26. juuni 2018 at 21:03

  Haa,tuttav tunne… Nägin eksi sõpra linnapeal,kui lapsega jalutasin,see rääkis,et eks olla end pooleks imestanud,mind lapsega nähes-kuskohast ta lapse sai,tal pole ju kõhtugi ees olnud?!
  No ok,mul sündis laps talvel,niiet kui mul oli juba suurem punu,siis käisin linnapeal talvejopega. Jah hiigelkõhtu polnud tõesti,sest läksin sünnitama oma nr 36 sulejopega

 • Avatar
  Vasta Agnes 26. juuni 2018 at 20:42

  Rasedus sobib Sulle!!!

  Kaunis rase ❤️

 • Avatar
  Vasta Maris 26. juuni 2018 at 20:33

  Ma 26 ndl rase ja kõik imestavad, et tähtaeg nii kaugel. Vàlja pidin nàgema nagu lõpurase. Suur kõht ja kilosid ka juba 15 juures. Seega arusaadav , miks nii arvatakse. ?? praegu siis kolmas rasedus.

 • Avatar
  Vasta Marta 26. juuni 2018 at 19:41

  Äärmiselt ilus oled!

 • Avatar
  Vasta Diana 26. juuni 2018 at 18:16

  Mina olin see rase, kelle puhul kõik kommenteerisid, et kuidas mul ikka nii suur kõht saab olla, raudselt kaksikud (mis siis et UH näitas ühte). Kui ma ikka 21-sel nädalal ütlesin, et no rahunege, järjekordne UH kinnitas, et ainult üks laps tulekul, siis tuli järgmine versioon-raudselt poiss, kui kõht läheb ette, siis pidavat poiss tulema. Mul ei õnnestunudki kedagi ümber veenda enne kui sünnitasin 3500g kaaluva tütarlapse 🙂

 • Avatar
  Vasta Carmen 26. juuni 2018 at 17:58

  Väga ilus oled tõesti?
  Aga mind huvitab rohkem, et mis pesu sa seal tuubi all kannad, et mitte yhtegi volti ega midagi näha pole ? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 18:13

   Bon Bon Lingeriest ühte pesu, mis on tõesti nagu… nahk 😀
   https://bonbonlingerie.com/shop/angelina-push-up-rinnahoidja/ (alumine ots sama – angelina)

   • Avatar
    Vasta M. 26. juuni 2018 at 18:23

    Kas “traksid” käivad täitsa ära? Või pildistamise ajaks vaid alla pandud? ??

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 18:24

     ära ei käi, ma toppisin nad rinnaka sisse 😀

   • Avatar
    Vasta Marika 26. juuni 2018 at 23:22

    Ma kannan sedasama BonBon pesu mudelit alates 2. semestri algusest ja praegu 34. nadal. Toepoolest istub siiani ülimugavalt :))

 • Avatar
  Vasta Janely 26. juuni 2018 at 16:29

  Tume sobib tõesti palju paremini ☺️ Imeliusad pildid! ☺️

 • Avatar
  Vasta kelly 26. juuni 2018 at 16:12

  Hakkab juba tunduma, et täitsa rasedaks loodud lausa! =D Väga ilus punu. Ise olin ka blondi usku, aga sobib seegi. See pilt kus maha vaatad, meenutas seda kui Mari ootasid, see mis raamatu kaanel. Väga erinevad pildid, aga midagi meenutas =D

 • Avatar
  Vasta Kristi 26. juuni 2018 at 16:00

  Tõesti hea näed välja. Kena jume juba peal, toob juuksevärvi eriti hästi esile.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 16:04

   jume on vist Malta ajast, sest siin olen ma mingi 10 min päevitanud 😀

 • Avatar
  Vasta Kats 26. juuni 2018 at 15:57

  Vahvad ja kenad pildid!

 • Avatar
  Vasta L 26. juuni 2018 at 15:48

  Kõhu suurus on jah nii individuaalne ning palju annab juurde riietus, kehahoiak jms.
  See taksojuhi poolt kõhu patsutamine poleks aga mulle näiteks üldse meeldinud, mulle jätab see pigem ebaviisaka inimese mulje, kes tuleb heast peast teise kõhtu silitama või kes üldse selleks vajadust tunneb (väljaarvatud muidugi lapse isa, ämmaemand vms).. ei ole siiani aru saanud, mida annab võõrale inimesele või niisama tuttavale juurde raseda kõhu katsumine. Aga samas võimalik, et olen ka üks väheseid rasedaid, kellele ei meeldi, kui ta kõhtu ilma küsimata silitatakse ja sp ei tule igaüks selle peale, et äkki ei peaks seda tegema ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:58

   Eestlased vist väga ei teekski seda, rohkem väljamaa värk, et selline vana hallipäine kreeka vanamees hakkab “beebit” patsutama. Kuigi jah, mul oli see punane kleit seljas, mida ma viimasel ajal paaril instapildil kandnud olen ja no ei ütleks, et ma nüüd jube rase selles välja nägin, et ta kohe kindlalt pakkuda võiks, et ma rase 😀 See oleks suht awkward olnud, kui ma oleks vastanud, et eeee…ei, ma ei ole rase 😀

 • Avatar
  Vasta Nella 26. juuni 2018 at 15:44

  Sa näed tõesti superhea välja. Öeldakse, et tume pea teeb vanemaks, aga sinu puhul vastupidi, eriti särtsakas ja ilus rase plikake ?

  Ps! Instas on üks fitnessiga tegelev mitme lapse ema Malin Björk (@malinbjork) kes ka näitab seda päris keha, mu meelest väga äge.

 • Avatar
  Vasta Birx 26. juuni 2018 at 15:43

  Sa oled nendel reisipiltidel lihtsalt niii niii ilus! Kohe näha et puhkusel lasteta mitte reisil lastega?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:44

   Kas ma kodustel piltidel olen kehvem v :D:D

   • Avatar
    Vasta Katriinu 26. juuni 2018 at 16:56

    Mina vaatasin sama 🙂 ja ei, kehvem ei ole 😀 Lihtsalt kenadusi on erisuguseid – ilus emana, ilus mehega koos, jne. Siin piltidel on ilus endale oma aega ja puhkust lubava naisena 🙂

    Out of topic – kas seal praegu on väga erk päike – ses mõttes, et kas peab väga tugev uv blokk peal olema ja põlemise oht suur või …. ehk siis kuidas sõbranna päras õues põõnamist oli – villi kärssanud või andis edasi elada?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 17:01

     päike on haardkoor küll, aga sõbranna enne oli ennast SPF 50ga kokku määrinud ja on veitsa punane, õnneks ära ei põlenud 😀

 • Avatar
  Vasta Mary 26. juuni 2018 at 15:36

  Wauu, super hea näed välja! ✌️?

 • Avatar
  Vasta Tene 26. juuni 2018 at 15:33

  Väga hea näed välja! Tumedad juuksed sobivad väga hästi.
  Ma enne rasedust kaalusin 50kg ja enne sünnitust 74 kg. Ei olnud väga kena rase, õnneks see, mis 9 kuuga juurde tuli, kadus ka umbes sama ajaga.

 • Avatar
  Vasta MP 26. juuni 2018 at 15:33

  Ouchiii, kui kuradima hea sa välja näed! See tuub su seljas sobib nii hästi ja see värv on samuti täiega sinu värv. Ja no ma kiidan piltide tegijat ka. Supper! 🙂

 • Avatar
  Vasta Gerli 26. juuni 2018 at 15:27

  Ääretult kaunis naine! Rasedus sobib Sulle! ?

 • Avatar
  Vasta Anneli 26. juuni 2018 at 15:27

  Kõik oleneb pildistamisenurgast jah. Ma panin mais uue pildi instasse; 36 nädalat rase ja suure kõhuga. Pildil pole aru saadagi, isegi sõbranna küsis; et kuhu sa kõhu panid pildi tegemise ajaks.? ja ma veel mõtlesin, et tulen kapist välja. Praegu teavad rasedusest vaid lähedasemad ja no need, kes mind näind on.? Aga näed; ei saand keegi aru. ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:28

   Ma tahaks kohe su pilti näha, kust ma saan :D??

   • Avatar
    Vasta Anneli 26. juuni 2018 at 19:40

    No see pilt oli tehtud ka eest, et sellepärast ka ei saand vast aru keegi. Aga saadan sullr fbsse. ?

   • Avatar
    Vasta Anneli 26. juuni 2018 at 20:27

    No see pilt oli ka eestvaates tehtud, sellepärast ka polnud aru saada. Aga saadan sulle fbsse pildi vms.:D

 • Avatar
  Vasta Mi 26. juuni 2018 at 15:25

  Sa oled nii paganama ilus!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:27

   No sa oled ikka liiga lahke, aitäh 😀

 • Avatar
  Vasta Marta 26. juuni 2018 at 15:21

  Sa oled ikka mega kenaa. ???
  Ma muidu kommenteerin ûlibarva, aga täna tundsin, et pean selle siia kirjutama.. ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:25

   Aitäh! Mulle meeldib su nimi 😀

 • Avatar
  Vasta K 26. juuni 2018 at 15:21

  Arvasin enne et blond oli ilus. Aga tume pea on 5+ ikka. Kardol hea maitse, et soovitas tumedaks värvida ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:25

   Tänks 🙂

 • Avatar
  Vasta Mussa 26. juuni 2018 at 15:14

  Appi kui ilus sa oled ja see tume juuksevärv teeb sind nii ilusaks nooreks, eneseteadlikujs nagu 18aastasena tunneme ennast.
  Nagu esmarase!
  Megaa

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:25

   Noh, ega ma just vana ka pole, aga 10a nooremast olemisest ära ka ei ütle, seega aitäh 😀

 • Avatar
  Vasta Jaana Trepp-Trofimova 26. juuni 2018 at 15:13

  Väga kena näed nälja?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. juuni 2018 at 15:26

   Aitäh 🙂