LAPSED NIISAMA JUTTU

elu, eluke

21. juuli 2018

Viimased päevad on lihtsalt nii kiiresti mööda läinud ja kuna kõiki raudselt täiega huvitab, mida ma päevad ja ööd teen, siis palun väga – mida ma tegin ja kus käisin ja mida nägin tüüpi postitus on teie ees. Esiteks oli mul neljapäeval viis pildistamist. Järjest. Kokku kuus beebit, sest ühed olid kaksikud. Sellele eelneval päeval olime me suutnud mega kobad olla ja arvuti kaane katki teha. St mina ütlesin Marile, et tõsta laua peale emme arvuti, tema aga komistas Lende  söögitooli jala taha ja kukkus läpakale otsa ja kuna Lende samal ajal just tooli püsti seisis, üritasin ma teda päästa ja koperdasin ise ka, et astusin KA arvuti kaanele. Igatahes kaas töllendas siia-sinna, aga arvuti ise oli hämmastaval kombel üsna elujõuline ja töötas veel. Seega sain ruttu kõik enda vajalikud pildid ära tõmmatud, aga õnneks on mul komme nagunii iga kuu oma pere pildid ära ilmutada. Seega võiks mu arvuti suva hetkel leekidesse lahvatada ja ma millestki väga ilma ei jääks.

Mida ma aga ei mõelnud, on see, et peaksin oma armsad märkmed ka kuskile kopeerima. Võib-olla lõpuks oleks selle peale ka tulnud, aga enne andis läpakas lõplikult alla. Ajas kärsahaisu välja ja väikse törtsu tossugi. Laias laastus vahet pole. Ma nagunii olen siin mänginud mõttega uus arvuti osta. Mitte, et eelmisel midagi häda oleks olnud, aga nii palju kui ma kuulnud olin, siis PROga olla parem töödelda pilte ja noh, seda ma teen suht igapäevaselt, mistõttu mõtlesin juba uue aasta alguses uuele arvutile. Ütleme nii, et praegune oligi tõuge uus arvuti osta. Mul küll on endiselt kodukindlustus ka, aga selle kõige menetlemine võtab u 2 nädalat ja nii kaua ma ei viitsinud küll arvutita elada. Lisaks ei ole ma kindel, kas säärane värk üldse kodukindlustuse alla läheb, ning ega mul suurt vahet ka pole. Seega läksin eile lihtsalt poodi ja ostsin endale uue macbook pro ära. Kohapeal seda ei olnud, pidin tänaseni kannatama. Nüüd on see imeline elukas mul käes ja ma pean ütlema, et täitsa tore on. V.a see, et mingi uute mäkkide värk – isegi mälukaardi auku sees ei ole, ikka pidin uue vidina lisaks ostma, et üldse piltidega tegelema hakata saaks. Mis seal ikka, nüüd on see jublakas ka olemas.

Uue arvuti miinused – no ÜHTEGI parooli ju peast ei tea, enne olid kõik arvutisse salvestatud. Jeblasin mis ma jeblasin, lõpuks tegin ikka uue AppleID endale, no ei saanud parooli taastamisega hakkama, poolretakas nagu ma olen. Lisaks mainitud märkmed. No pekki küll, muuga suudan veel leppida, aga ainuke asi, millest jube kahju oli, on see, et ma märkisin sinna jooksvalt Lende uusi sõnu. Istusin siis täna ämmaga maha ja hakkasime listi peast taastama. Tead, öelgu need arstid midaiganes, Lende ON geenius! Nii palju sõnu oskab ja aru saab ja on niisama tubli. Aga kuna ma mõtlesin lastest enivei eraldi postituse teha, siis jäägu see lastega kiitlemine teiseks korraks.

Eile käisime korraks Roccas, kus mul hakkas emakas valutama, noh, nagu veniks või midagi. Tavaliselt läheb see peale põgusat istumist üle, aga no mitte ei läinud. Kokku valutasin eile 10h, mis vist pole väga normaalne, aga no tänaseks oli üle läinud ja pole enam hullu midagi. Oleks mul eile meeles olnud, et mul ämmaka aeg on, oleks saanud talle kurta, aga no ei olnud. Ma pole vist selle raseduse jooksul kordagi taibanud rasedaraamatut arstile kaasa võtta ja kohale olen läinud ainult nendele kohtumistele, mis ma äppi kirja pannud olen. Ega see mõistus oma teha pole…

Ma nüüd mõtlen, et kas mul on veel midagi teile põnevat rääkida, aga vist mitte. Elame siin oma elukest rahumeeli ja kõige pakilisemad küsimused on, et kas peaks nüüd sel, või järgmisel esmaspäeval Pärnusse minema, no mitte ei suuda otsustada. Lõpetuseks teile väike pilt Lendest ja elus alla andnud Vellost. Ärge roti pärast muretsege, Lende ei tee haiget ja võtab neid hästi õrnalt sülle, lapsed on lihtsalt nii hullud rotikudrutajad, et Mari kamandab meid hommikul esimese asjana rotte diivanile panema ja seal nad enamuse päevast tsillivadki.

Loe ka neid postitusi!

36 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Heisl 23. juuli 2018 at 21:09

  Tahaks öelda, et vaatasin taas Mallukas suvesaadet ja see läheb aina paremaks. Ootan juba uusi saateid!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 24. juuli 2018 at 14:08

   jeee 🙂 aitäh!

 • Avatar
  Vasta TN 23. juuli 2018 at 20:49

  Valges Klaaris saavad aidata Apple ID parooli taastada ja väga tihti on kõik Notes märkmed seal alles ja olemas. Tasub hetk aega varuda lihtsalt, et saaks kõik rahulikult lahti harutada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 24. juuli 2018 at 14:08

   krt 😀

 • Avatar
  Vasta L.Liisa 23. juuli 2018 at 10:23

  Kust uue arvuti ostsid? – kuuldavasti veel eestis neid pole

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 24. juuli 2018 at 14:08

   aaa, no kui pole siis mul 2017 😀

 • Avatar
  Vasta Stina 22. juuli 2018 at 22:45

  Kust nii toredaid rotte saab? Meil oli ainuke kogemus monster-rotiga. Tahtis kõik jäsemed ära süüa inimestel.?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 24. juuli 2018 at 14:08

   mustaka loomapoest 😀

 • Avatar
  Vasta B 22. juuli 2018 at 21:32

  Kas rotid diivanilt jooksu ei pane? 😀 Ma siin hetkel jalaga voodireziimil olles loen su vanasid postitusi, ja andesta, kui oled seda teemat kuskil maininud, ma otsisin kuid ei leia 😀 nimelt, kas sa parooli jagad veel kellegile või ei? 😀 PS! Mari räägib juba nii ilusasti 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 24. juuli 2018 at 14:08

   imekombel ei pane jah 😀

 • Avatar
  Vasta Lisbeth 21. juuli 2018 at 22:25

  Äkki peaks end ikka ämmakale ka näitama…..
  Mul jäi üks ktg vahele,sest tegija ütles,et käige enne arstil ära,kui uuesti tulete ja ossaraks,kus ma sain sellelt Ridnõilt pärast sõimata 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 22:52

   Rääkisin eile ämmakaga feissis, ta ei tundunud väga mures ja täna oli kõik jumala korras ka 🙂

   • Avatar
    Vasta Ann 22. juuli 2018 at 13:49

    Normaalne ÄE sul, kes nõustub läbi FB suhtlema 🙂 Mu oma ei aktsepteerinud taolist varianti üldse ja hoidis ranget distantsi, et käituda nagu päris arst, mitte a’la sõbranna 😀 Ta vist tunnetas, kuidas ma muidu oleksin ta lihtsalt omale päriselt sõbrannaks ära rääkinud. Haha.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 23. juuli 2018 at 10:39

     Mul Lende ajal ta polnud mul fbis, aga nüüd mul ühel sõbrannal ka tema ja ta mainis, et nad fbi sõpsid, ma siis lisasin ka 😀 aga ega ma muudes asjades temaga ei sõbrusta 😀

     • Avatar
      Leili 30. september 2018 at 23:49

      Mallukas, kui raatsi lisa mind ka sõbraks fb-s ???
      Heinpaju Leili ????????

 • Avatar
  Vasta Lisbet 21. juuli 2018 at 22:24

  Äkki peaks end ikka ämmakale ka näitama…..
  Mul jäi üks ktg vahele,sest tegija ütles,et käige enne arstil ära,kui uuesti tulete ja ossaraks,kus ma sain sellelt Ridnõilt pärast sõimata 😀

 • Avatar
  Vasta Hekti 21. juuli 2018 at 21:14

  SEE LENDE JA VELTSI PILT 10XPOINTS!

  Mari ja roti pilt on ka muidugi armas, aga see Lende nägu ja kuidas ta sõrmekesed vaikselt roti peki ja karvade sisse kaduma hakkavad…aww <3_<3

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 21:24

   Mariga jah sellist pilti ei saa, ta ei julge rotti krabada ??

 • Avatar
  Vasta R. K. Topkin 21. juuli 2018 at 16:40

  Arvuti ‘backup’i olulisusest saab kahjuks alati tagant järgi aru. Tean piisavalt inimesi, kes on pidanud laskma kõik oma dokumendid ja perepildid koos mõne arvuti kõvaketaga igavese unustuse teed minna.

 • Avatar
  Vasta Hevelin 21. juuli 2018 at 15:40

  Oleneb kindlustusest aga mul korvati Seesamis maha kukkunud telefon. Suur osa oli sellest küll omavastutus aga abiks ikka. Arvuti ju kallim ja omavastutuse summa on sama. Uuri kindlasti.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 15:55

   Ma avalduse andsin sisse, aga tahtsin kohe ju ?

 • Avatar
  Vasta S 21. juuli 2018 at 14:16

  No küll on armsad lapsed! :*

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 14:21

   on küll jaa 😀

 • Avatar
  Vasta L 21. juuli 2018 at 14:03

  Kas on 2017 aasta või 2018 a macbook proga tegu?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 14:13

   2018.

 • Avatar
  Vasta Njämps 21. juuli 2018 at 13:57

  Novott, hakkab tulema. Oled mitu korda Nomi toole kiitnud, aga mina iga kord piltidelt vaatan, et need jalad jäävad raudselt jalgu elamises. Muidu tore leiutis see söögitool, aga kõigil on jalgadega mingi kamm, vist ei olegi sellist mille jalad mööda põrandat laiali ei aerutaks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 14:13

   Hakkab tulema jah, kolme aasta jooksul esimest korda komistasin otsa, tõesti JUBE 😀

  • Avatar
   Vasta Katrin 22. juuli 2018 at 11:15

   Mis see Nomi tool siia puutub? ? Jalg võib jääda tabureti, laua, voodijala, vaiba ja jumal teab mille taha veel. Sõbrannadel, kellel Nomi, ainult kiidusõnad selle kohta.

  • Avatar
   Vasta Mari 23. juuli 2018 at 10:15

   Noh, need harali jalad ju tagavadki selle, et tool pea üheski olukorras ümber ei käi, kui laps selle otsas turnima hakkab.

 • Avatar
  Vasta Johanna 21. juuli 2018 at 13:47

  Ma ostsin ka endale MacBook Pro kõige uuema versiooni ja peab ütlema, et no lihtsalt armastan seda arvutit. Väga palju võimalusi ja kuna ma nagunii olen üleni õunale truu, siis kõik seadmed on sünkroonis omavahel. Apple ID puhul on hea see, et kui võtad uue sedme kasutusele, siis andmed tulevad vanast seadmest kaasa. Soovitan sul see Apple ID parool kuskile üles kirjutada või telefoni salvestada, siis teinekord hea üles otsida, kui meelest läheb.

 • Avatar
  Vasta Kairit 21. juuli 2018 at 12:40

  Kirjutan kommentaari lihtsalt sellepärast, et sa millalgi mainisid, et mõttetu ütlesid, et kui keegi ei vasta, siis räägiks nagu üksinda. Igatahes mulle nii meeldib sinu ellusuhtumine. See et sa oskad elada täpselt selles hetkes. Mina kipub üle mõtlema ja kui veel mingi suurem probleem, siis ei saa õhtul magama ka jääda. Lõpuks näen, et kõik läheb nagunii nii nagu minema peab, aga ega oma mõtteid nii lihtsalt muuta ei saa. Muidugi on sul omajagu vedamist ka olnud, aga kui ise ei anna võimalust, siis ei vea ka 🙂 Muidugi on vahel asju, millega ma ei ole samal arvamusel, kui sina, aga see on normaalne ja ma ei arva, et ma peaks seda kommentaaridesse kirjutama. Loen sinu postitusi sellest ajast, kui mari ootasid, ise olin just beebi saanud. Tee seda edasi, mis sa teed. See sobib sulle 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 12:42

   No ma arvan, et inimesed ei peagi olema kõik kogu aeg samal arvamusel. Selles suhtes, et igaühel on mingid baastõed ja ülejäänu on…arutatav 😀 Mul on endal ka kombeid, mis mulle endalegi ei meeldi ja mida ma hea meelega muudaks, aga kuna ma ei saa oma iseloomu muuta (või kui saaks, siis ei viitsi :D), siis lihtsalt lepin sellega, et ma olen nagu ma olen. Ma tõesti olen mugavalt pohuistlik, et üle ei mõtle ja asjad on vaid asjad, samas ma ei näe, et selline ellusuhtumine kellelegi teisele liiga teeks. Ma lihtsalt ei julge kelleltki midagi laenata, äkki lahvatab leekidesse 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 21. juuli 2018 at 12:38

  Mis programmi sa kasutad piltide töötlemisel?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 12:39

   lightroomi 🙂 hetkel just jeblan selle tõmbamisega, pakub mulle muudkui seda CC versiooni, aga mina tahan Classic CC’d, ma harjunud seda kasutama. Hakkab nagu alla laadima, aga laeb 45%ni ja siis lõpetab ära, aaaah, lähen närvi 😀

 • Avatar
  Vasta Maarja 21. juuli 2018 at 12:23

  Kuidas teil Kurg asjasse suhtub et rotid teil vabalt ringi tšillivad? Või on kiisu selleks hetkeks õue lastud kui rotid vabaduses on?
  ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. juuli 2018 at 12:25

   Kurg on enamuse ajast väljas, kui tuppa tuleb, läheb kööki sööma ja siis õue tagasi. Seega tal ei ole rottide vastu mitte mingisugust huvi 😀