KINGILOOS LAPSED PILDID

mida sinna Lottemaale iga aasta ronida?*

24. juuli 2018

Just nii küsis mu sõbranna minu käest. “Kas te mitte eelmine aasta ei käinud? Kas seal muutub midagi igaastaselt?”. Ma jäin mõtlema, et vist ei muutu. Üldjoontes on kõik sama. Majad on samad, tegelased on samad, atmosfäär on sama. Ainult ilm on selline asi, mis igal aastal erinev olla võib. Esimene kord Lottemaad külastades, mis oli juba neli(!) aastat tagasi, sadas näiteks vihma. Aga näed, ikka läksime järgmine aasta tagasi ja olemegi jäänud käima. Aga miks siis, kui see on a-la-ti sama?

Ma olen nüüd aus – Lottemaal käimine on tohutu ettevõtmine. Muidugi mina olen kehva näide, sest ma olen hetkel rase ja meie käigu ajal tõmbas mul kõht pidevalt toonusesse ja päev läbi oli iga kiirema sammu tegemine tohutult vaevaline. Pole harjunud nii abitu ja jõuetu olema, sest enamasti olen ma omadega päris kabe, aga vot seal aastal oli just nii, et iga samm tegi haiget ja mina jalutasin ringi just nii kiiresti, et lastel silma peal hoida, kuid nii aeglaselt, et mitte endale rohkem haiget teha. Hakkasin tänasest pühalikult igapäevast magneesiumi võtma, et sääraseid jamasid edaspidi vältida.

Ja no, 50% ajast, kui ma Lottemaal käinud olen, olen ma rase olnud. See jälle tähendab, et 50% ajast olen ma ka mitte rase olnud, aga sellegipoolest on pärast Lottemaal käiku tohutu väsimus peal. Pärnusse reisimine, laste järgi jooksmine, teineteise ära kaotamine, laste kilkamine, keegi nutab, keegi kukkus, keegi saab nõelata. Üks tahab ujuma, teine hoopis kuskile tornitippu ronida, käi ja majanda siis kogu seda kupatust. Palju lihtsam oleks ilusa ilmaga kodus olla, terrassiuks lahti teha ja lapsed aeda “lahti lasta”. Palju lihtsam! Aga no mida me sinna Lottemaale siis ronime?

Sel aastal tundub mulle, et ma saan seda seletada väga lihtsasti vaid piltide abil. Me lähme iga jumala aasta Lottemaale tagasi just selle pärast, et:

Seiklus hakkab juba enne Lottemaale territooriumisse sisenemist, sest …RONG! Enne rongi liikuma hakkamist on lihtsalt ootusärevus…

Kui rong sõitma hakkab, täituvad pisikesed silmad rõõmusära ja põnevusega. Päriselt ka, vaadake ise kui ei usu!

Täpselt sama on ka suuremate lastega. Rongis võib küll palav olla ja ei taha ju oodata, tahaks juba sõita! “Emme, miks me ei sõidaaa?”

“Jeeee, liiigumeeee!” Ja just niimoodi, eheda rõõmuga saavad lapsed sõita Lottemaa värava taha. Kus mujal hakkaks kogu pull puhta ENNE kohale jõudmist, ah?

Mari vaatas ümberringi ja kilkas: “Vaata, loodus!” :D

Lende nägu, kui tore rongisõit julgeb otsa saada. Vihaselt lendab maha müts ja kulm läheb kortsu. Ta veel ei tea, mis teda ees ootab, sest eelmine aasta oli Lende liiga väike.

“Jaaa, issi, viska viis! Siin on tegelikult sees ka täitsa lahe!”

Mis on Lottemaa juures veel eriti vägev – et olgugi vanematele kohutavalt väsitav (ei, ma ei räägi vaid endast, vaid vaatasin seal ümberringi higist leemendavaid vanemaid, kes oma präänikuid taga ajasid) siis lastele on need tõesti väga erilised hetked. Ma ei saa küll kõigi eest rääkida, aga üldiselt on argipäev segu lastest, kodust, loomadest, sõpradest, olmest, arvetest, tööst – KÕIGEST. Aga Lottemaa on lastele nagu mingi võlumaa. Rääkimata sellest, et see on täis kohti, kuhu joosta, turnida, ronida ja on mida avastada, on see ka võimalus 100% olla oma vanematega. Lottemaal ei ole maksmata arveid ja pesemata pesu. Lottemaal ei ole töö tähtaega ja ei ole “tasa, beebi magab!”. Lottemaal ei ole “Ära seda puutu, seda ei tohi võtta!”Lottemaal on kõik katsumiseks valla ja no Lottemaal on ainult lust ja pull ja seda kõike koos emme-issiga. Ausalt, nad hindavad seda niii-iii väga!

Ma loodan, et ma ei kõla, nagu ma muidu lapsi keldris hoiaks ja neile sealt luugi kaudu kord päevas kääru leiba viskaks, sest nii see loomulikult ei ole. Aga no neli tundi järjest iga päev ka tõesti lastega jutti ei mängi ja tegele, seda peab tunnistama. Lottemaa on aga ainult lastele ja laste rõõmuks. Jah, mõned ütlevad, et oh ma käiks lapsetagi, aga ma ei käiks :D Laste rõõmu nimel olen aga nõus kord aastas aga hea meelega käima, jooksma ja lapsemeelne olema. Ma muidu olen jube lapsik küll, aga niisama lolli mängida lastega küll 24/7 ei viitsi :D

Lottemaal võib kõike teha, mille kohta kodus öeldakse, et issand jumal, hull oled või? Mida sa siin kolistad? Lottemaal mine ja kolista palju süda lustib. Okei, meie kodus väga kolistamist ei keelata, aga kui me elaks nt korteris, siis ei saaks ju lastel lasta kilgata ja möirata ja kolistada vastavalt väikeste inimeste soovidele, siis tuleb teistega ka arvestada. Seega korteriinimesed, saatke kõik oma lapsed Lottemaale kilkama ja kolistama! Nad hindavad seda ja kolistavad kogu südamest.

“MINA tahtsin just SELLE potiga kolistada…”

Jällegi ei ole meie lapsed parim näide, sest need suviti minu meelest ainult jäätisest toituvadki, aga Lottemaa külastus on ideaalne maiustamisepäev. Mis oleks üks kuum suvepäev jäätiseta? Ei olekski üldse mitte mingi päev! Muidugi maksis see jäätisega plätserdamine Lendele valusalt kätte, sest mõnusalt kleepuvaks olemine “võitis” Lendele ta elu esimese herilasenõelamise. Õnneks tuli korraks vaid pisar silma ja sai edasi tormata ja ronida. Väike suts või üks korralik šokolaadijäätis? Pole küsimustki!

Mul on kombeks öelda, et ma olen nii laisk inimene, et teen ühe käigu päevas. Ehk siis kui lastega on ujumas käidud, siis no et ma sellel päeval veel ennast kuskile lohistada viitsiks, küll ei ole. Aga Lottemaal on rand kaks sammu astuda. Ja kuidas sa siis EI lähe vette, kui merevesi on soe nagu supp. Ma tõesõna ei ole mitte kunagi elus nii sooja merevett katsunud, isegi mitte väljamaal. Ehk siis mõelge, mis rõõm. Saab joosta ja ronida ja mängida ja avastada JA ujuda. Kas see on paradiis või?!

Sealt ta läheb, sest veemaailm tahab avastamist

Mari põhitegevus vees oli osutada lepatriinudele, keda ma päästma pidin. Esimest korda tuli Mariga teemaks “surnud olemine”. Nimelt olid osad lepakad tõesti elus ja ka mulle tundus igati õige neid kaldale toimetada, aga paraku olid enamus juba lännud. Nii seletasingi Marile, et nemad on juba surnud ja nendega pole enam midagi teha. Mari nentis kurvalt, et lepakad said ai-ai , pritsis neile vett peale ja ütles kurvalt: “head aega lepatiinu…”. Kui nunnu!

Lottemaal võib emmet veega ka pritsida. Pull värk!

Lende avastas, et vee all on midagi pehmet ja pudisevat. Liiv?!

Veekaldal on lastele igasugu lõbustusi, kus saab näiteks karusselli peal keerutada ja kiikuda.

Otse rannast kimasime me Lottemaale tagasi, muusika kutsus! Laval käis kontsert, Lende vihtus issiga tantsu, Mari pidas vajalikuks väike jätsipaus teha ja jalga puhata. Ega kõike tralli kaasa tegema ei pea, vahepeal peab inimene jalga ka puhkama, onju. Iga natukese aja tagant võis jälle ennast kuskile etendusele või kontserdile sättida, mis saaks parem olla? Tahad, istud ja vaatad, tahad – jooksed nigu hull!

Lapsed on ikka nii erinevad. Mari Lende vanuses minu meelest küll nii palju Lottemaa atraktsioone ei julenud kasutada, aga Lende on nagu väike vanainimene. Tasa ja targu proovib ta kõike, mida teisedki. Kuigi jah, need lapsed ta selja taga ei olnud aeglase kamraadi üle just rõõmsad, aga Lende ise küll oli, kui terve raja edukalt läbitud sai.

Muidugi ei ole Lendel meie pere turnimiseksperdi medalit oodata, see kuulub vaieldamatult Marile. Ei ole kohta, kus tema ronitud ei saaks. Ka Lottemaa seiklusradadel oli ta nagu vana kala, kiikus suure kiige peal….

…turnis hulljulgelt mööda kõiksugu köisi ja köisteid….

…vahepeal vilistas muretult viisijuppi (millal ta ometi vilistama õppis ja kes talle seda õpetas?!)

….ja vahepeal oli platsi “ment”, sest osad lapsed tulid tagurpidi suunas ja meie korraarmastajale see ei sobinud. “Eiiiii, vale koht. See ei ole koht!” kisas meie väike mures Mari. Vaadake seda korralooja nägu, ma ei või. Ise nii räämas ja must, aga vot mööda köit peab õiget pidi tulema! Saate aru jah?!

Igatahes ma loodan, et need pildid seletasid teile, miks me sinna oleme neli aastat jutti roninud ja miks me veel kindlasti ka edaspidised neli aastat sinna kindlasti igal suvel ronime. Kõikide postituses kaasarääkijate vahel valin aga reedel ühe õnneliku, kes endale neli piletit võidab. Ehk siis saab juba sel nädalavahetusel lapsed kolkima, kilkama, jooksma, turnima ja jäätist sööma viia :)

*Postitus sündis koostöös Lottemaaga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

361 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply kaelkirjanik 1. august 2018 at 17:00

  Muide. Oleme käinud perega kõik 5 aastat suvel Lottemaal ja 2 hooaega ka talvel. Iga aasta on seal uusi atraktsioone, mida eelnevatel polnud, uued etendused ja uued näitlejad. Siis on lahe võrrelda eelnevatega. Endale tõsi küll enam wow effekti majad ei paku, küll aga olen ise aega veetnud kohvikus või rannas kuni laps majades mängib koos isaga. Isa omakorda vaatab kuidas ta tulevikus samasuguse ägeda maja ehitab nagu Lotte maja. Kõigile midagi. Igal aastal :)

 • Reply 4 lapse ema 28. juuli 2018 at 18:20

  Ma lugesin praegu su postitust ja tuli tahtmine sinna minna ja kui vaatasin palju see meil laheb maksma siis jahm… lapsi 4 pluss veel sõit ka sinna ja toit… lapsed on suuruses 1a-8a :D et päris krõbe hind … 100 euri pliss kütte 30 euri ja pluss toit …

  • Reply Jaanika 29. juuli 2018 at 10:51

   3- ja enamalapselistel perededel on võimalik soetada Perekaart, sellega saab Lottemaale ja ka mujale veidi odavamalt!

 • Reply Carmen 27. juuli 2018 at 13:33

  Meie polegi veel Lottemaale jõudnud, loodaks see suvi ikka minna :) Mu neljasele ja kahesele meeldiks väga, ma juba tean :D

 • Reply Sandra 27. juuli 2018 at 13:11

  Lotte on meie lapse suur lemmik. Nii huvitav, sest muidu meeldivad talle ainult kraanad ja ekskavaatorid ja siis Lotte. Heegeldan talle just Lilleliisi mustri järgi päris oma Lottet ja kahjuks olen selles liiga aeglane. Siis ta käib ja musitab ja kaisutab veel ilma silmade, käte ja jalgade ja kleidita Lottet. Tingimusteta armastus vist. :) Ühesõnaga, need piletid teeksid ta super rõõmsaks!

 • Reply Ingrit 27. juuli 2018 at 10:26

  Lottemaa oleks tõesti vahva väljakutse. Mu peaaegu neljane polegi veel käinud ja kindlasti lustiks rõõmuga. Kaasa veame ikka issi ja teismelise ka, kvaliteetaeg perega ?

 • Reply Jaana 27. juuli 2018 at 08:16

  Niii vinge!!! Me ka just motlesime et voiks minna sinna, meil kyll 1,5aasgane, aga ta ka selline hakkaja ja julge et kindlasti oleks mega põnevv ??

 • Reply Mari 27. juuli 2018 at 07:18

  Pole veel lottemaal käinud, aga tahaks väga minna. Õe lapsele ka kindlasti meeldiks. :)

 • Reply Liina 26. juuli 2018 at 23:26

  Ma olen terve selle suve kaalunud kuhu minna lapsega sel aastal augustis ja siiani arvasin, et lähen ikka vudilasse, aga nüüd mõtlesin ringi ja tundub, et mu pea 2-aastasel tütrel oleks ilmselt seal palju huvitavam ? Pole seal varem käinud ka…

 • Reply Ebe 26. juuli 2018 at 23:08

  Olen seal käinud korra oma lasteaiarühmaga ja see oli talvel kui pidasime ka jõulupeo seal. Eriti meeldis lastele Jõulujänes – ta oli tõesti tasemel ja energiline lastega tegeleja, vahelduseks kohmakale jõuluvanale. Päev seal oli küll lumeta, kuid väga äge. Rongi asemel olid endi jalad ja mudilased lahkusid süles ning kukil ?
  Nüüd sooviks päevaga Lottemaal rõõmustada oma elukaaslase väikesi lapsi ja külastada seda kohta ka soojal ajal. Muide mu elukaaslane on selle koha rajamisele ka olulise panuse andnud enda ehitustööga. Nii armas oleks neid kõiki nüüd rõõmustada. ?

 • Reply Mari 26. juuli 2018 at 22:22

  Mina sooviks väga neid pileteid, ilmselt mu 2 aastane aktivst oleks väga ônnelik lotemaa külastuse üle. :)

 • Reply Hannak 26. juuli 2018 at 22:17

  Mina käisin eelmine aasta 2-aastasega, aga see aasta oleks juba palju rohkem tegutsemist seal kindlasti ja ka Lotte tegelased rohkem teada talle. Mina võtaks kaasa oma vennanaise ja tema lapse, siis jätkuks võidurõõmu ka neile ☺️

 • Reply Krissu 26. juuli 2018 at 22:01

  Lottemaa on lihtsalt võrratu! Kahjuks rahakott nii ei arva. Aga sellest hoolimata on plaan kunagi veel Lottemaale minna, loodetavasti pole lapsed siis juba liiga suured.

 • Reply Marika 26. juuli 2018 at 21:18

  Pole veel Lottemaale jõudnud , kuid arvan et meie pere lapsed oleks küll rõõmsad väljasõidu üle ja eriti veel sellise söödu üle kus pulli saab ka ?

 • Reply Janika 26. juuli 2018 at 20:28

  Just mõtlesin ja kaalusin, et kas minna Lottemaale või vudilasse. Lottemaa vist võitis nüüd :D

 • Reply Triin 26. juuli 2018 at 20:02

  Lottemaal oli nii lõbus! Kõiki kohti ei jõudnudki läbi käia,hea meelega läheks kohe uuesti ☺

 • Reply Aa 26. juuli 2018 at 18:45

  Pole veel Lottemaal käinud, aga sooviks väga minna!

 • Reply Gellu 26. juuli 2018 at 18:01

  Tahaks ka oma perega minna sinna.Pole võimalust olnud veel.

 • Reply Triin 26. juuli 2018 at 16:55

  Loomulikult läheme :) 3-a tüdruk on suur fänn!
  Etendused on iga aasta erinevad, tegelased ju ka.
  Pileti hind on igati OK selle kõige eest!

 • Reply Siiri 26. juuli 2018 at 16:17

  Meie pliks saab augusti lõpus 2 ja Lottemaale pole me veel jõudnud. Eelmine aasta oli liiga väike ja see aasta pole veel suutnud aega leida. Kuid kindel on see, et peame seal ära käima ja Sinu tehtud pildid aitavad sellele mõttele kindlasti kaasa! :)

 • Reply Yutulind 26. juuli 2018 at 14:18

  Su kleit on fenomenaalne! Punule nii sobib.

  • Reply Mallukas 26. juuli 2018 at 14:32

   aitäh :)

 • Reply Mari 26. juuli 2018 at 14:17

  Ma võtan hoogu, et suurema pojaga sinna minna. Lugenud olen selle koha kohta vaid head. Noja seda, et kes kord käinud on, see käima jääb. Nagu seljaopil ? väiksema pojaga on ses suhtes veel lihtne, et tema on sellega rahul, kui on mini külge haagitud ja poogitud ja elu ongi lill. Aga jah, suurem on see, kes meelsasti naudiks elu ?

 • Reply Angela 26. juuli 2018 at 14:04

  Meie 3-aastase neiu unejutud tulevad hetkel just Lotte sarjast. Oh seda jama, kui raamat loetud sai, aga selgus, et küla raamatukogu puhkusele on läinud. Täna saime taas raamatukokku ja uus Lotte raamat ootab riiulil, et issi koju tuleks. Nimelt ei luba issi teistel sealt lapsele ette lugeda, muidu ta ju ise ei saagi loo detailidest osa ? Kui see raamat ka läbi, lubasime Lottemaa ette võtta. Esialgne plaan oli pere 2 kutti koju jätta, kuna piletid on üsna krõbeda hinnaga, aga 4 pileti võitmise korral saaks kogu pere Lottemaale ?

 • Reply Hanna-Leena 26. juuli 2018 at 11:17

  Meie käisime see aasta esimest korda. Olin eeltööks korduvalt suuremale lapsele Lotte raamatut muinasjutuna lugenud. Jõudsime kahjuks nii hilja, et pooled asjad jäid vaatamata ja tegelase nägemata. Ja nagu ikka ei saanud algul hoogu sisse lõpuks kui sulgemise aeg saabus, et tahtnud laps enam ära tulla ?. Ka endale jäi Lottemaa väga hinge, armsad tegelased, huvitavad maja. Oleks vaid teadnud, et seal reaalselt hommikust õhtuni läheb. Nüüd kriibib nii hinge, et kõike tehtud ja käidud ei saanud ja lotte veelgi rohkem südames. Loodame, et avaneb võimalus veel sellele aastal Lottemaa külastada.

 • Reply Silja Russak 26. juuli 2018 at 09:30

  Meie perele ka Lottemaa meeldib. Mõelda vaid, mis meile kodusesse Eestisse kätte on toodud! Ma isegi ei näe põhjust hinna pärast viriseda, sest noh – mine lastega kuhu tahad – ikka on kallis. Aga Lottemaal tegelevad lastega kogu päev toredad tegelased, on näidendid, jutu nurgad, mängutoad. Kõike võib katsuda ja kõigega mängida ja ükski neist asjadest ei nõua lisa kulutust. Lisaks on lubatud siseneda oma toidu ja joogiga. Meil kulub Lottemaal kogu päev – viimati olime kohal esimese rongiga ja lahkusime viimaste hulgas, sest teha ja vaadata on nii palju.

  Uudistes oli juttu, et Lottemaa on kahjumis. Loodan siiski, et nad suudavad kuidagi toimetada ja sama kvaliteediga teenust edasi pakkuda. Sest jube kurb oleks, kui Lottemaa paari aasta pärast kinni pandaks või lihtsalt amortiseeruks. Just see on üheks põhjuseks, miks me ka sellel suvel püüame selle toreda käigu ette võtta ja Lottele külla minna. :)

  NB! Teine koht, kuhu meil kindlasti plaanis minna on, on Kiviõli seikluspark – vaja oleks nüüd vaid puhkuse algust! :)

 • Reply mai 26. juuli 2018 at 09:10

  Olen käinud igal aastal Lottemaal kaks korda, algusaastal ka õhtustel täiskasvanute etendustel (kahjuks neid enam ei ole). Samuti ka talvel. Olen suur Lotte fänn, õnneks ka on lapsi, keda kaasa võtta :)
  Rahakotile nii hullusti ei mõju, kui vb keskmisel külastajal, sest elan lähedal, kasutan sooduspakkumisi, teen alati ise oma piknikukraami kaasa ja suveniire ei osta.
  Kui saaksin tasuta piletid, siis kingiksin need paljulapselisele sõbrannale, kes toimetab päevast-päeva kodumuredega ja kellel oleks suurem kulu neid pileteid ise osta.

 • Reply Riin 26. juuli 2018 at 08:22

  Meie oleme ka iga aasta käinud. See aasta ei saa :( Kolimine ja muud kohustused lihtsalt ei luba eelarvesse seda. Lapsed kurvastavad, sest mäletavad, et eelmine aasta jäi meil üks mäng pooleli, pidi telefoniga mingeid asju otsima. Me ei leidnud viimast üles, sest park pandi kinni :D Lihtsalt ajast jääb seal puudu. Alati. Seega praegu piletid võita oleks lihtsalt suurepärane :)

 • Reply Marju 26. juuli 2018 at 08:20

  Pole perega ka kunagi Lottemaal käinud, kuigi mõttes ikka on olnud. Kolmele väiksele tüdrukule seal kindlasti meeldiks. Ehk õnnestub??

 • Reply Anks 26. juuli 2018 at 08:14

  Võit oleks väga lahe. Saaks lõpuks ka oma lapsega ära käia. Kui see aasta ei saa siis üritab järgmine aasta minna. Siis on ta juba suurem ja saab aru ?

 • Reply Riin 26. juuli 2018 at 08:12

  Mina olen plaaninud terve suve sinna minekut, aga nüüd saab juba puhkus läbi ja polegi kâinud! Aeg lihtsalt kaob kuhugi!
  Aga kuna olen kuulnud ka nii palju häid sõnu Lotemaa kohta, siis lähme kindlasti kogu perega!

 • Reply Liia 26. juuli 2018 at 00:35

  Väga väga tahaks neid pileteid. Suve alguses oli plaanis minna, aga muud tegevused on aega ja raha võtnud. Selle postituse peale tekkis küll tunne, et peaks ennast ikka kokku võtma ja minema. Tasuta piletid oleks niii head. Elame Pärnust kaugel ja see sõit niigi kulukas :)

 • Reply Sandra 25. juuli 2018 at 23:37

  Pole samuti veel perega Lottemaale jõudnud. Järgmisel nädalal on tulemas minu synnipäev – nii lahe oleks see koos lastega seal veeta… sest no parim kingitus ühe ema jaoks on KINDLASTI rõõm laste silmis!

 • Reply Hedi 25. juuli 2018 at 23:32

  Me käisime eelmine aasta esimene kord. Mina olen juba muidugi neli aastat kihelenud sinna minna aga paraku oli laps alles eelmine aasta minu hinnangul nii vana, et sellest päriselt rõõmu tunda :)

  Nii me siis sinna läksime. Mina teadsin, et aega peab varuma, mees arvas, et palju me ikka jaksame ..
  .. läks nii, et jõudsime sinna kell neli õhtul ja mees nentis, et oleks pidanud tõesti varem tulema :D
  See aasta läheme varem sinna! :)

 • Reply Kertu 25. juuli 2018 at 23:30

  Lottemaa on ülilahe koht, ma olen üks nendest inimestest, kes läheks sinna ka ilma lasteta. ? Aga kuna ilma lasteta oleks imelikminna ?, siis läheksin sinna heameelega kvalieetaega veetma oma väikeste õelastega.

 • Reply Merite 25. juuli 2018 at 23:22

  Pole veel kahjuks lastega Lottemaale jõudnud. Sinna minek on tòesti suur ettevòtmine (eriti, kui ees ka pikk tee Vòrust Pàrnuni). Ehk sel aastal ònnestub neile seda ròòmu teha. :)

 • Reply Mari 25. juuli 2018 at 22:54

  Jaa! Ma pole käinud veel seal ja täiega tahaks :)

 • Reply Kiku 25. juuli 2018 at 22:53

  Tahaks ka minna lõpuks seda kohta vaatama. Sõitnud palju mööda ja tundub väga vahva!

 • Reply Liise 25. juuli 2018 at 22:49

  Mulle endale meeldib ka lottemaal-ülinunnud majad, rand, kohvik ja tegelased on minuarust nii naljakad. Seega ma lähen ise ka sinma hea meelega, mitte pole selline käik, et prab laste pärast ära kannatama

 • Reply Ranely 25. juuli 2018 at 22:46

  Lottemaast on nii palju räägitud, et see aasta tekkis ka endal mõte lapsed sinna viia,aga veel pole seda jõudnud, oleme lähemal asuvaid teemaparke külastanud. Aga kui piletid võidaks, siis kindlasti läheks :)

 • Reply Kätlin 25. juuli 2018 at 22:34

  Heameelega läheks koos oma peaaegu 2aastase poisi ja mehega Lottemaale möllama ja võtaks sõbra pere ka veel kaasa ? kindlasti meie lastel oleks palju avastamis ja turnimis rõõmu ?

 • Reply Annika 25. juuli 2018 at 22:22

  Meie värske kolmene ei ole veel Lottemaale jõudnud. Aga kindlasti härra soovib sinna minna! Ja rongisõit – boonus!

 • Reply Raili 25. juuli 2018 at 22:03

  Meie pere pole veel sinna jõudnud, aga eks kunagi ikka. Tore kui keegi saadab varem avastama Lottemaad ja lahedaid tegelasi.

 • Reply Kuld 25. juuli 2018 at 21:55

  Viiks meeleldi oma aastase plika kuhugi kolama ja kaasa haaraks neljandaks oma kuuese õe, kes kodust õhtust hommikuni lote multikaid vaatab ?

 • Reply Liisa 25. juuli 2018 at 21:54

  Lottemaa on tõesti üks väga tore koht, kuhu reisiks igal vabal võimalusel oma lapsega ?

 • Reply Merily 25. juuli 2018 at 21:30

  Meie põrutame homme hommikul otse Lätist Lottemaale. Üleüldiselt on meie kahene väga suur Lotte fänn, aga Teletorni sünnipäeval olid ka need tegelased külas ja ta lihtsalt põles elevusest, niiet ma kujutan ette, kui pöördesse ta läheb, kui homme üllatuseks avastab, et on jõudnud päris Lottemaale!

 • Reply Geidi 25. juuli 2018 at 21:30

  Oleme käinud kaks eelmist aastat + jõulumaal ka.
  Sel aastal pole veel jõudnud.
  Tahaks ka sel aastal jõuda.
  Eks pasitab
  Seal on tõesti maailm omaette ja kõik mõtted/mured/ka aeg-kiirustamine jääb autosse maha .
  Meil ilmaga ei ole vedanud ja ujuma me pole saanud.
  Üks aasta osalesime mängus ja võitsime Rootsi kruiisi. Minu pere ja õe pere mõlemad, seega saime veel koos seiklemist nautida tänu Lottemaale ;)

 • Reply Kätlin 25. juuli 2018 at 21:06

  Olen käinud ühe lapsega seal. See oli umbes kolm suve tagasi. Mäletan seda rongisõidu rõõmu lapse silmis ja jooksuvõistlust staadionil. Lemmiktegelane oli siis Bruno isa Mati, kes lendas vasaraga ümber maailma. Temaga kohtumisest pilt kaunistab lapse albumit siiani. Nüüd on aga teine laps ka olemas. Täpselt sama suur ja vana kui Lende. Ja kui Lendele kõik nii hästi sobis,siis usun et minu väike präänik tunneks sellest päevast ja külatusest sama suurt rõõmu kui kõik tema vanused lapsed. Seega tuleb ikka ise oma silmaga kaema minna, et kuidas see imeline Lottemaa minu kahele põnnile sooja suvesse rõõmu ja lusti lisab.

 • Reply Carmen 25. juuli 2018 at 20:54

  Ei ole kahjuks veel kordagi lottemaal käinud, kuigi võiks ju.. sest mul on 4.5a poja, kes oleks ilmselt väga vaimustuses sellest.
  See aasta minek plaani võetud, kuigi ei tea millal saab minna täpsemalt.

 • Reply M 25. juuli 2018 at 20:40

  Olen mitu aastat mõelnud sinna minna, aga alati on see jäänud ainult mõtteks… sest meie pere laps on pisut teistmoodi ja temaga sinna minek oleks tõeline katsumus. Samas lugesin praegu seda postitust ja mõtlesin kui väga talle seal meeldiks kolistada, ronida, muusikat kuulata, vees sulistada ja lihtsalt vahelduseks tavaline laps olla. Äkki sel aastal ikka võtame julguse kokku.

 • 1 2