Beebiootus

kuus kuud rasedust – räägime eraämmakatest

9. august 2018

Tavaliselt on nii, et kui keegi teine rase on, siis läheb tema rasedus nii kiiresti. Mul on enda omaga nii, sest 100% ma sellega harjunud veel ei ole. Ma tahtsin kirjutada, et “ma ei usu, et ma olen”, aga noh et mitte rasedust uskuda, peaksin ma arvama, et mul on sees üsna suur paeluss, kes korralikult rabeleb, sest KEEGI seal kõhus igatahes mürgeldab nii et vähe pole. Tahaks öelda, et oh kui nunnu, “kõhubeebi” liigutab, aga tegelikult on Marta nii jõuline, et ajab mul kohati oma rabelemisega südamegi pahaks. Aga see selleks, eks iga rasedus saab kord otsa ja mulle ütles äpp ükspäev, et sünnituseni on aega 100 päeva.

Kuna ma ühtegi rasedust 40da nädalani kandnud pole, siis ei usu, et ma ka sedapuhku tähtajani vastu pean. Ise arvan, et Marta sünnib umbes 5-10 novembri vahepeal, aga no ega ma täpsemalt ennustada suuda. Tuleb, millal tuleb. Kuidagi ruttu läheb see aeg lihtsalt, pole midagi öelda.

Enne oli mul kindel plaan, et mina eraämmakat ei võta, sest Triin meeldib mulle nii väga, siis nüüd ma olen ümber mõelnud. Mitte selle suhtes, et Triin mulle meeldiks, aga ma hakkasin mõtlema, et mulle meeldiks vist see võimalus TEADA inimest, kes mu sünnitust vastu võtab. Et ma saaks talle enne rääkida, et mismoodi ma olla tahaks ja mis asendeid proovida, kui ta esimest korda siis palatisse astub, kui mul 10 cm avatust on, nagu Lendega juhtus. Ütleme nii, et siis pole eriti mugav tuvuda ja oma eelistatud poose arutada. Kuigi jah, mu pressid on alati kestnud mingi 2 mintsa, et laias laastus võiks öelda, et mis vahet seal on, mis asendis ma need mööda saadan, aga noh, lihtsalt tahaks.

Lisaks veel see, et ma unustasin oma ämmaka aja paar nädalat tagasi ära ja uue aja saaks alles septembri keskele, tahaks ikka enne kontrolli minna, sest viimati külastasin ma ämmakat mingi 16dal nädalal…

ITK kodukal on kõik eraämmakad kenasti näha ja pildile klikkides näeb nende kohta natukene rohkem infot kah.

Ma kuidagi nagu mälusopist meenutan, et hästi paljud soovitavad Minni- Triinu. Samas pildi järgi tundub ta küll mitte kõige sõbralikum nägu, mida sünnitades näha (sorri, ma usun, et ta päriselt võib sõbralik olla, aga no kas on raske pildil naeratada või :D).

Ma näo järgi valiks vist Ülle Višnevski, tundub selline armas vanaema, kes on miljon last ilmale aidanud. Aga noh, ega nägu tegelikult midagi ei ütle, pigem loeb see, et kas inimesega tekib klikk või mitte. Kas kellelgi on mõne nende ämmakaga kogemusi? Kuulaksin hea meelega 🙂

kuus kuud rasedik, niisama

Loe ka neid postitusi!

136 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Anni 17. august 2018 at 21:22

  Minni-Triin on tore inimene küll, aga eraämmakaks võtaks kellegi kogenuma/vanema.

 • Avatar
  Vasta Õnne 14. august 2018 at 14:58

  Ma olin toetusisik sünnitusel, mille võttis vastu Ülle V.
  Hästi hea mulje jäi – rahulik, enesekindel, sõbralik ja soovitas viise, kuidas sünnituse edenemisele kaasa aidata. Ei ole absoluutselt midagi paha öelda 🙂

 • Avatar
  Vasta I. 14. august 2018 at 11:03

  Esimese lapse sünni juures oli eraämmakaks Ülle. Tore ja armas küll, aga päris mitmel korral, kui saatsin mehe teda koridorist kutsuma, ütles ta, et oh pole tal häda midagi, las ta olla. Ma leian, et tasulise teenuse puhul võiks mul olla siiski privileeg ämmakat saada enda juurde siis, kui ma tõesti tunnen selleks vajadust. Olime pärast sünnitust haiglas 9 päeva ja kahjuks ta meid sel ajal kordagi vaatamas ei käinud.
  Nüüd kohe teine sünnitus ukse ees ja eraämmakaks on Minni-Triin. Pildil küll ei naerata, kuid on päriselus absoluutselt super! Võin lausa eraldi nimekirja teha sellest, mida ta juba kõike minu heaks teinud on, kuid adekvaatsem vast on ülevaade teha siis, kui ka sünnituskogemus juurde lisada on 🙂 Mina soovitan igatahes Minnit kahe käega ja ta on päriselt nii tore ja imeline nagu temast räägitakse 🙂

  • Avatar
   Vasta L. 15. august 2018 at 21:35

   Kusjuures sama. Vinkel käis vaatamas meid ainult kuni sai allkirjastatud lepingu. Oli mul samuti ämmakas ja 14p olime haiglas. Korra käis eputamas kuidas 4 vaba päeva oli, et milline luksus. Ok..

 • Avatar
  Vasta Keke 13. august 2018 at 20:57

  Siiri Ennika!!! Ta teab ka homöopaatilistest teradest! Väga väga hea kogemus.
  Esimene sünnitus oli mul kohutavalt raske aga teine sünnitus Siiri Ennikaga vapustavalt lihtne.

 • Avatar
  Vasta ave 13. august 2018 at 17:47

  Anne Leesmaa võttis mu viimase tütre vastu. mina paras paanikaosakond, ämmakas oli niiiiii rahulik ja rahustav ja konkreetne.

 • Avatar
  Vasta Kateriin 12. august 2018 at 16:32

  Nii naljakas lugeda kellegi teise Marta- mul endal tütar Marta Adeele 🙂

 • Avatar
  Vasta L 12. august 2018 at 13:56

  Oeh.. minul oli erakas Kadri Vinkel, aga kahjuks ma tagantjärgi ei ole üldse rahul 🙁
  Mul venis sünnitus nii, et veed tulid eelmisel õhtul ära, nii et ma ei saanud arugi (selline tunne oli, et pissisin püksi, mis on lõpurasedale väga ok eksole :D) no ja haiglasse läksin alles sünnituspäeva hommikul kui Vinkel avastas, et mul veekotti polegi… no ja peaks antibiootikumid peale panema, aga ei pandud. Lõpuks mul oligi erakorraline keiser, endal 9cm avatust, aga presse ei tundnud, sest laps oli vaja välja võtta ruttu ja ta sündis VÄGA suure põletikuga…

  Aga! Kiidaksin siin Ellut ka, kes mind hiljem jälgis ja tilka pani (kaks nädalat olime haiglas ja lapsega mõlemad saime antibiootikumi), tema oli see, kes kutsus mulle psühholoogi raske sünnituse pärast, kes nägi mind nutmas mitmeid-mitmeid kordi. Ta on parajalt konkreetne. Küsisin, et kas laps saab terveks? ta vastas, et aeg ainult näitab.. 3x üle õla, aga lapsega on siiamaani kõik kõige paremas korras. Ta pigem vb natuke isegi ees arengust, ise on alles 8kuune.
  Kindlasti kiidaksin Kirlin Meejärve, kes oli pärast sünnitust hooldamas, aga ta vist ongi vaid intensiiviosakonna juures. Ja Minni-Triin.. oeh! Ma isegi lahkumispäeval haiglast rääkisin Minniga jumala pikad jutud maha ka 😀 niiii sümpaatne, et RAUDSELT kunagi kui eraka võtan, siis Minni! Ausalt. Ma maksaks topelt lausa 😀

 • Avatar
  Vasta Maarion 11. august 2018 at 20:09

  Meil oli teise beebiga just Ülle Visnevski ja jäime väga väga rahule.
  Mees ütles ka et selline nagu vanaema tüüp.
  Toetas mind ja sain väga palju abi.
  Meile sattua juhuslikilt just õhtul kui asjaks läks ja jäime super rahule.
  Esimene sünnitus oli erakorralone keiser ja siis oli ämmakaks Kaili Nisu kes ka väga tore oli.

 • Avatar
  Vasta T 11. august 2018 at 15:29

  Kui ma esimest last sünnitama läksin siis minu rasedust jälgis Maila. Ta on väga tunnustatud ja soovitud ämmaemand. Ise ma tasulist ei võtnud ja sünnitama minnes oligi esimene pool tundi Ülle minu ämmaemand. Oli selline pisike tore vanatädi, kellel tõesti on aastatepikkune kogemus ja väga palju beebisid ilmale aidanud. Aga minul isiklikult temaga klappi ei tekkinud. Kuna tal sai vahetus läbi ja kohtumine oli põgus siis vb selle pärast. See ämmaemand, kes minuga edasi tegeles kahjuks pole listis. Teise lapsega läksin ka ilma erakata sünnitama. Minuga tegeles Tene, kahjuks perekonnanime ei mäleta aga jäin ülimalt rahule. Oli täpselt selline, kes polnud liiga ninnu nännu aga samas ei olnud ka ülbe ja liiga konkreetne. Kuna ka teda listis pole siis oskan ainult kuuldu põhjal soovitada. Kuid sul tasuks erinevate ämmakate jutul käia kõigepealt ja selle põhjal vb otsustada siis. Igal juhul ma julgeks Mailat ja Minni-Triinu soovitada 🙂 ja vb ka seda vanatädi, puhtalt juba selle pärast et tal kogemuspagas suur.

 • Avatar
  Vasta Tiina 11. august 2018 at 09:41

  Sada korda eelistaksin enne tussule oodilauljat ja pai tegevat ninnunännutajat kui mingit omaarust ‘kõva käega’ mutti kes käitub nagu ta tuleks põhikooli kehkatunni õpetaja kohalt ja viimased 15a treenis võrkpallureid… KOHAD SISSE, LÄKS!! 😀

 • Avatar
  Vasta T 10. august 2018 at 20:48

  Mul oli pool sünnitust Krista Tikan. Jättis väga sümpaatse mulje, ei seganud üleliia ja oli väga rahulik. Siis oli ämmakate vahetus ja tuli Kaili Nisu, kes mind kogu pressimise aja täiega närvi ajas, sest ta kogu aeg korrutas mulle:”Tita tahab tulla,tita tahab tulla”. Oleks tahtnud talle karjuda, et shut up ja lase mul keskenduda.

 • Avatar
  Vasta maarja 10. august 2018 at 17:36

  siiri ennika 🙂 oli nii minu kui onu lapse sünni juures. Mina kes ei teadnud sünnitamisest ega lastest suurt midagi, suutis sellest teHa väga positiivse sündmuse. Ta oli minu jaoks olemas nii öösel kui päeval (ndal aega valutasin kodus enne kui sünnitama läksin) Kui peaksin kunagi veel minema siis kindlalt tema 😉

 • Avatar
  Vasta Triinuliis 10. august 2018 at 13:48

  Siiri Ennikat väga kiidetakse, kuid kahjuks on ka teistsuguseid juhtumeid. Ta on kindlasti hea, kui kõik läheb plaanitult, kui ei, siis on hoopis teine lugu. Mu postitus tervisetrendist aastaid tagasi kustutati väga kärmelt. Ju siis ei sobinud negatiivne kommentaar.

  Kui ma lõpuks haiglasse jõudsin, sain kõvasti pragada, kus ma olin (saadeti arsti vastuvõtule otse), ütlesin ausalt, et usaldasin oma eraämmaemandat. Arst helistas talle, et miks ta lasi mul kodus olla, kui veed olid juba üle 30 h tagasi ära tulnud.

  Sünnituse ajal ta jutt kogu aeg muutus, kui seda meelde tuletasin, et eelmine kord rääkis ju teist juttu, sai väga pahaseks, et ma pole õige sünnitaja, et nii terane olen.

  Kui sünnitus ka haiglas ei edenenud ja palusin arsti kutsuda (oli juba selge, et midagi ei edene ja kogu ta jutt pani kahtlema ta pädevuses), ütles, et öösel ei toimu nagunii mitte midagi ja pole mõtet kutsuda. Väitis, et öösel ei toimu keisrilõikeid ja arstid ei käi sünnitajaid öösel vaatamas.

  Kogu see protsess venis nii pikaks, küll ei saanud nii ja naa ja arstid midagi ei tee,
  et kui see keisrilõige lõpuks tehti, olin juba päevi sünnitanud. Kahjuks laps ei ole päris terve. Üle 3 aasta kõiksugu teraapiad. Kõik uurimised viitavad selleni, et sünnitus oli liiga pikk. Vaimselt õnneks ok, aga füüsilise poolega veel aastaid vaeva. Nii südamest kahetsen, et ta võtsin eraämmaemandaks, ma ei teadnud, et tervisetrendis ainult kallutatud arvamused.

  • Avatar
   Vasta M. 12. august 2018 at 16:39

   Siiri Ennika on väga hea! Mul oli väga raske sünnitus, aga ta päästis mind kõige hullemast. Ka minul tulid veed varakult ära ja haiglasse läksingi selleks, et antibiootikume saada. Avatust ei tulnud kuidagi. Tuhud olid ebaregulaarsed. Koguaeg oli laps anduritega jälgimise all ja lõpuks hakati kiirendma. Siis tulid libapressid. Siis peatati neid. Kui oli avatus, siis ma olin nii väsinud, et ei suutnud enam pressida. Laps ei tulnud ka vaakumiga. Arst suunas kesirilõikele. Siiri palus ühte võimalust veel pressiks, et kui ei õnnestu, siis keiser. Kõik oli narkoosiks valmis ja kohe mineks, aga.. Siiri käskis endale otsa vaadata ja ütles, et sa ju ei taha enam keisrit siia kõigele otsa, et palun võta viimane jõud kokku ja pressi nii nagu ma õpetan. Need sõnad päästsid mind keisrist. Lõpuks oli veel suur verejooks mul. Tegutses väga kiiresti, aga samas inimlikult ja õrnalt. Lapsele kutsus lastearsti meie juurde, et vaataks lapse üle, sest ei tahtnud, et ema ja last eraldatakse. Tavaliselt viiakse laps ära, et kontrollida. Lapsega kõik korras ja tagantjärgi olen Siirile väga tänulik.

 • Avatar
  Vasta Kristi 10. august 2018 at 12:56

  Siiri Ennika-parim!

 • Avatar
  Vasta Mirruke 10. august 2018 at 12:44

  Mul sattus Krista Tikkan. Jäin temaga väga rahule. Kuna mul làks asi pikale, siis käis ja vaatas, kas mul ikka kõik hästi. Kui palusin mehel ta kutsuda, siis tuli kohe, ei jäänud kordagi sellist tunnet, et ta ei tahaks seal olla, vastupidi. Ja oli lõpuni minuga, kuulas mida mina tahan ja pakkus ka enda poolt variante. ?

 • Avatar
  Vasta Triin 10. august 2018 at 12:38

  Mina sünnitasin 4.juuni ja minu sünnituse võttis vastu Kaili Nisu.

  Ta ei olnud mul eraämmakaks võetud.
  Super tore naine ja oli väga-väga abivalmis. Kui ta nägi, et jõud hakkab otsa saama, siis tohutult motiveeris ja püüdis tõesti igati abiks olla.
  Tuhude ajal aitas pressile kaasa ja pauside ajal lasi ikka puhata ka.

  Tõesti oli tegu minu meelest väga südamliku inimesga.

  Ellu Kullerkann jälgis mind peale sünnitust ja käis beebit vaatamas.

  Samuti – küll otsene naine, aga väga sõbralik. Tundis huvi, kuidas lapsel on läinud, kuidas esimese öö vastu pidas, nõustas.
  Tal oli meeles ka peale mitut tundi, et mis probleem lapsega oli ja kas oli. (Nt mul võttis alguses ainult kaalust alla ja tal oli see meeles, palus eraldi veel kaaluma tulla ja tegeles meiega. Õpetas, aitas)

  Õpetas, kuidas rinda rohkem piima juurde tekitada ja samamoodi oli igati abiks!

  Mul küll puudub eraämmaka kogemus, aga nende suhtumise põhjal julgeksin neid mõlemaid soovitada.

  • Avatar
   Vasta Angela 10. august 2018 at 22:48

   Mdil oli ka Kaili Nisu. Oli valveämmakas. Super abivalmis ja tore. Samas meil oli kiire ja kerge sünnitus. Jälgimisel olime Maila juures. Ainult kiidusõnad. Selline tore, toetav ja hea huumoriga. Kui peaks era-ämmaka võtma, siis võtaks ühe nendest kahest ☺️

 • Avatar
  Vasta Jane M 10. august 2018 at 11:44

  Esimese lapse võttis vastu Kaili Nisu, jäin väga rahule, sõbralik ja hea inimene, selline sooja südamega tundus! 🙂
  Teise lapse võttis vastu Irina, ka temaga jäin rahule, tsill ja tegi ka nalja 😉

 • Avatar
  Vasta Kata 10. august 2018 at 10:40

  Minu sünnitust juhtus vastu võtma Ellu Kullerkann ja no, julgen soovitada küll. Parajalt otsese ütlemisega, aga samas ka siiras ja tõesti tahab sind aidata. Jääb vist eluks ajaks meelde, kuidas mina voodis pikutasin ja tema sisse jalutas ja ütles: “no mis sa pikutad seal, tule püsti nüüd, ega sa sanatooriumis ei ole” 😀 alguses ehmusin küll, et no mis hitler see veel on, aga just püsti tulek aitas ja pani asjad tööle. Tõesti lahe ja mõnus ämmakas!

 • Avatar
  Vasta Birgit 10. august 2018 at 08:32

  Mul tekkis see küsimus, et kas kõikide sünnitustel on ämmakal tõesti nii suur roll? Ma eriti ei näinudki seda naist, kes mulle ämmaemandaks sattus. Kuigi väga meeldiv naine oli ja kui pressimiseks läks, andis täpselt õigeid juhiseid, mida tol hetkel vajasin. Arst käis rohkem seal vaatamas ja seda KTG’d kontrollimas jne… Et kui ise ei kutsu ämmakat endale appi avanemisperioodil asendeid muutma jms, siis väga ei näegi teda? 😀 Või tulebki ta alles siis, kui juba esimesed pressid hakkavad?
  Muidu väga ilus rase oled ja oi kui püssid huuled! ;D

 • Avatar
  Vasta H 10. august 2018 at 06:46

  Minni- Triinul on lihtslt vana pilt seal, muidu tõesti tore ämmameand, väga paljude kogemustega. Kindlasti soovitaks ka Kaili Nisu, kes on samuti väga abivalmis, tore ja võtab kõike südamega. Kui soovid veidi karmimat aga samas ka toredat ämmakat siis võiks selleks olla Marge Ratas. Tema on asjalik, sõbralik, aga samas oskab ka olla konkreetne- tema sõna jääb kindlasti peale ?Merilin Krumins on väga rõõmsameelne ja kindlasti ka hinnatud ämmaemand. Ülle Višnevski on aga tõesti juba vanemas eas ja isiklikult teda ei võtaks- on küll tore aga samas võib olla ka ülbe ja nähvata..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. august 2018 at 07:02

   Miks ma peaks tahtma, et “ämmaka sõna peale jääb” :D?

 • Avatar
  Vasta Tk 10. august 2018 at 06:13

  Minu sünnituse võttis vastu Ellu Kullerkann. No super!Ta oli selline chill tädi, mõnusa suhtumisega. Ei passinud koguaeg juures vaid lasi ka omaette olla. Soovitas, aitas igati. Pärast oli ka väga hooliv, käis sageli palatis vaatamas, enne vahetuse lõppu käis ka headaega ütlemas.
  Mõnusa olekuga ja suurte kogemustega.

 • Avatar
  Vasta Liia 9. august 2018 at 23:39

  Minni on nagu kõige ägedam naine ja inimene üldse. Päriselt. Ta on väga armas inimene. See mingi suva pilt. Selle järgi ära küll arva midagi. Minni elab Itk lähedal ja tuleb iga kell sinu pärast kohale. Lisaks ei ole tal kunagi neid tavalisi vastuvõtte kus kõhtu mõõdetakse ja kaalutakse. St ta on alati olemas just seal sünnitusosakonnas ja raudselt saab tulla. Ja ei saada kedagi enda asemel.

 • Avatar
  Vasta JJ 9. august 2018 at 23:18

  Minni-Triinul on väga vana pilt seal üleval. Näiteks vaata aastat 2015 siit: http://vabatahtlikunagaanas.blogspot.com/search/label/Minni

  Eraämmakaga on see lugu, et ega tema sinu rasedust ei jälgi. Seda teeks ikkagi Triin edasi. Te saaksite lihtsalt korra-paar kokku, arutaksite asju vajadusel meilitsi-telefonitsi ja kogu muusika.

  Eraämmaemandat valides mõtle läbi, millist inimtüüpi sa tahaksid. Triin oskab sulle kolleegide seast siis soovitada. Mina nt tahtsin emalikku tüüpi, sain ka. Mõni teine tahab kindla käega ja konkreetset. Jne.

 • Avatar
  Vasta Tene 9. august 2018 at 22:49

  Marge Ratas ❤ Kui mind erakorraliselt Tallinna kaksikuid sünnitama viidi, siis ta sattus mulle ja ma olen nii rahul. Ta oli nii tore, asjalik ja julgustav, motiveeriv. Tänu temale läks kõik nii hästi! Ma olen siiralt tänulik talle, et mu sünnituskogemus nii meeldiv oli 🙂 (selle kõige juures ? )

 • Avatar
  Vasta Mari 9. august 2018 at 22:45

  Sünnitama hakkasin ühe ämmakaga, lõpetasin Minniga ja ÜLIRAHUL. Ta on tõesti super ämmakas, sooviran teda, kui veel peaksin kunagi siin elus vabatahtlikult sünnitama siis kindlasti koos temaga. Super tore ja motiveeriv inimene ? ülbe ta kohe kindlasti ei ole. Teadis alati nii õigel ajal tuppa sisse astuda, just siis kui mul teda vaja oli ?

 • Avatar
  Vasta Terje 9. august 2018 at 22:32

  Minu sünnituse võttis vastu Ellu Kullerkann. Ta oli sel öösel valves ja eraämmaemandana ma teda ei võtnud. Mul lihtsalt ei jätku sõnu milline naine :). Sünnitasin üksinda, kedagi lähedastest ei olnud aga ma ei tundnud end kordagi üksi. Lõpuks kui laps käes oli 2,8 kg-na(õigeaegne laps), siis ainukene lõpus kohale rutanud konsiiliumist, kes ei heitunud et laps nii pisike on. Muigas, et no Aasia laps(pool asiaat mul)-need ongi pisikesed. Lohutas ja oli igati toeks mulle. Soovitan teda soojalt.

 • Avatar
  Vasta Rellu 9. august 2018 at 22:32

  Merilin Krumins – super ämmakas!

 • Avatar
  Vasta Helen 9. august 2018 at 22:24

  Ülle aitas tütre ilmale. Väga rahulik, ilmselt kõike näinud. Astus tuppa ja küsis:” kas tahate ära sùnnitada?” ? Meeldis, et katsus avatust vaid korra ja lapsele inetuid sinikaid pideva näppimisega ei tekitanud. Ja kõige positiivsem mulje jäi temast see, et tuppa tuli proua- käevõrud ümber randme ja pärlid kaelas! Ikkagi pidulik sündmus ju ?. Ei mingeid sinirohelisi kaltse seljas. Ilus kogemus.

 • Avatar
  Vasta Zireen 9. august 2018 at 21:50

  Siiri Ennika oli mul esimese lapsega, kes nüüd 14a. Ainult kiidusõnad sellest ajast. Oli toetav ja kui vaja, veidi pahandas ka sõbralikult.

 • Avatar
  Vasta Liina 9. august 2018 at 21:39

  Minu mõlemad tüdrukud on ilmale aidanud tuua Kaili Nisu. Olen teadlikult mõlemal korral valinud tasulise ämmaemanda, sest see turvatunne, et tean, kes mind haiglas ootab, on mulle oluline. Hiljem haiglas olles kohtasin ikka igasuguse suhtumisega ämmakaid ja mõnda neist kindlasti ei tahaks oma sünnitusele. Väga erinevat juttu ajasid ka kõik. Aga kindlasti võiks ämmakaga eelnevalt kohtuda, et kas tekib klapp või mitte. Inimesed on erinevad. Mulle Kaili väga sobis.

 • Avatar
  Vasta Eliise 9. august 2018 at 21:19

  Minul võttis Ülle Višnevski sünnituse vastu eelmise aasta septembris, selline otsekohene, mitte nunnutaja, aga sellegipoolest väga tore ämmaemand! Neid käis sünnituse ajal (24h kestis) sealt läbi päris mitu ja ühtegi ebameeldivat ei olnudki, jess! 😀

 • Avatar
  Vasta Katz 9. august 2018 at 20:53

  Minul küll polnud era aga Minni-Triin oli kõige lõpus. Mitte midagi halba ei saa tema kohta öelda!

 • Avatar
  Vasta Sarisünnitaja 9. august 2018 at 20:41

  Näo järgi poleks ära tundnudki, aga mulle mitu korda sattunud juhuslikult Katrin Toomingas. Ämmakana saab tast vist küll rääkida vaid ülivõrdes. Oli väga arvestav ja toetav, samas mitte liiga ninnu nännu. Vahepeal tulid 2x teised arstid keset sünnitustegevust ja üks neist hakkas rääkima minu noh..auguga ninnu-nännu häälega :” Tii-ta taa-hab välja tulla”. Sel hetkel oli mul tunne, et ta töötab poolekohaga nukuteatris vms. ja peaks oma hobitööd nüüd edasi tegema minema-KAUGELE! Teine arst kes kunagi korraks sekkus hakkas agressiivselt seletama, et ma ei tohi karjuda, sest valu tuleb välja hingata..Ma mitte just kõige viisakamalt vastasin:” kui mitte nüüd õigus karjuda, siis millal üldse?!?”. Mõlemal sünnitusel Dr.Toomingas sekkus ja toimetas liigsed nõustajad palatist minema. Hing juubeldas!

 • Avatar
  Vasta Yutulind 9. august 2018 at 20:28

  Minni-Triin on üliarmas. Ma sünnitasin oma tütre 2013 oktoobris, ta oli siis praktikant mu meelest või abiämmakas…oli ainult väljutuse ajal, aga suutis ikka meelde jääda kui asjalik ja tegija ja teotahteline ja selline tõsiseltvõetav. Äss ämmakas praeguseks kui kiidetakse!

 • Avatar
  Vasta K 9. august 2018 at 19:50

  Merlin Krumins oli meil! Soovitan! Maila Teramees pidi algselt olema, ta on ka imeline, kahjuks väga hôivatud!

 • Avatar
  Vasta Anne-Liis 9. august 2018 at 19:41

  Mina valisin eelmine aasta Siiri Ennika eraämmaemandaks. Mina julgen teda 100% soovitada. Saime ennem sünnitust kokku,klapp oli kohe olemas. ta väga armas ja meeldiv. Rääkisime minu ootustest . Mingiaeg saatsin talle oma sünnitusplaani ja hoidsin kursis teda beebi näitudega. Tuhude ajal rääkisime telefonis ja ta uuris mida tunnen. Sünnitus temaga oli ka väga meeldiv kogemus. Kartsin hullemat. Tundsin temaga end väga hästi:) Kui peaks teine laps tulema,siis valin uuesti Siiri 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 9. august 2018 at 19:24

  Tasulist küll ei võtnud aga juhtus nii, et minu mõlemad lapsed võttis vastu Ellu Kullerkann ja no väga positiivne kogemus 🙂

 • Avatar
  Vasta Alli 9. august 2018 at 19:15

  Maie Kalliver….siiani võpatan seda nime lugedes. Külm, hoolimatu, upsakas – kohutav kogemus. Ja ma EI OOTA NIINUTAMIST. Tahaks väga temaga nelha silma all kohtuda ja meenutada talle mu õuduste ööd koos pr Kalliveriga . Mis teda minuga niimoodi käituma küll pani?

  • Avatar
   Vasta Ann 10. august 2018 at 14:31

   Sekundeerin, õudne kogemus

 • Avatar
  Vasta n* 9. august 2018 at 19:08

  Esimene sünnitus ja kindel soov oli saada eraämmakas. Mul oli Hanna-Oksana, soovitan väga enda kogemuse põhjal. Armas ja hea hing.. tegi kõik endast oleneva et sünnitus läheks hästi ja läks ka! Ma usun et olen piisavalt tugev persoon kellega seal hakkama saada ? sellepärast juba võtsin eraka, et ei oleks never vist kannatanud kui üks koma teine seal siiberdaks või mis iganes. Muidugi ennem käisin temaga vestlemas ja sobisime tohutult hästi ☺️ Teda soovitas mulle enda ämmakas kes arvas et me võiks klappida, muidu ka ei oleks vist osanud otsida. Loodan et leiad omale sobiva ämmaka ja kõike parimat sulle! ✨

 • Avatar
  Vasta Sigrid 9. august 2018 at 18:57

  Kaili Nisu võttis minu teise lapse vastu. Me teda küll väga pikalt ei näinud, kuna laps oli umbes 30 minutiga käes, aga … see vähenegi aeg, mis me “koostööd” tegime, oli ta hästi sõbralik ning abivalmis 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 9. august 2018 at 18:44

  Siiri Ennika,minu jaoks oli parim ja paremat ei soovigi ?

 • Avatar
  Vasta Kadri 9. august 2018 at 18:25

  Kindlasti Minni-Triin, lihtsalt IMELINE ämmakas, aga temale peab enamasti aja üsna raseduse algul kirja panema, kuna ta on väga nõutud ja graafik läheb kiiresti täis. Pildi kohapealt, siis mina teda selle pildi järgi tavaelus ära ei tunneks, täiesti nagu kaks erinevat inimest 😀

 • Avatar
  Vasta Mann 9. august 2018 at 18:20

  Mina soovitan oma head tuttavat Aive Jürgensoni. Ülilahe ja humoorikas inimene, samas pole pealetükkiv ja ninnunännu.

 • Avatar
  Vasta Eva 9. august 2018 at 18:11

  Anneli Kruus! Kiidan väga. Mul tohutult vedas, et tema minu juurde sattus 🙂

  Negatiivne kogemus on Annely Kärema. 13 aastat hiljem mäletan, kuidas ta minusse nii halvasti suhtus, kui 18 aastaselt rasedusega arvele läksin võtma.

 • Avatar
  Vasta Margit 9. august 2018 at 17:44

  Ma lihtsalt pean soovitama Minnit. Ta polnud küll mu ämmakas, aga lapsega haiglas olles 6 päeva pärast sünnitust, siis oli tema ka meiega vahepeal ja paremat inimest seal mina nende 6 päeva jooksul tööl seal ei näinud. Oli muidugi toredaid, aga minusugusele õrnakesele ta sobis väga hästi, oli hästi konkreetse jutuga, aga väga leebe. 🙂

 • Avatar
  Vasta Gerli 9. august 2018 at 17:41

  Merilin Krumins. Ainult head kuulnud temast 🙂

 • Avatar
  Vasta Karita 9. august 2018 at 17:39

  Minu lapse võttis juunis vastu just Ülle Višnevski ja minul oli temaga kohe klapp. Päeva jooksul oli ta kolmas ämmakas, kes minuga tegeles ja oligi mulle kõige sümpaatsem. Väga konkreetne, aga samas armas ja inimlik, ei jäànud kuidagi liinitöö muljet 🙂

 • Avatar
  Vasta Taimi 9. august 2018 at 17:38

  Minu esimese sünnituse kõrval oli Marge Ratas ja super ämmakas. Mulle sattus ta juhuslikult. Polnud üldse selline nn liini töö. Lootsin teise lapse sünnituse aeg ka,et tema oleks,aga ei olnud sel päeval tööl. Super ämmakas igastahes.. Aa mul oli veel esimene sünnitus vaakumiga ja toetavamat ämmakat annab otsida. Minu sünnitus kestis 12h ja sellest umb 6h oli Marge Ratas ka kõrval. Mees sai vaevalt palati ukse lahti teha(kui ämmakat vaja oli),kui ämmakas juba jooksis. ?

 • Avatar
  Vasta Eva 9. august 2018 at 17:07

  Ellu Kullerkann 100%, nii lahe inimene, oskab suurepäraselt juhendada ja nõuandeid anda väga lihtsalt ja selgelt, et isegi segaselt käituv rase saab aru mida tegema peab (isiklik kogemus :D). Pole ninnunännu, aga samas sõbralik, viskav väga häid nalju selles raskes protsessis ja aitab igati, et kõik läheks kenasti.
  Ka Minni-Triinuga on kogemus olemas, tema on väga sõbralik küll, ülihoolitsev..pigem selline nunnutaja. Aga hea kogemus mõlemaga 🙂

 • Avatar
  Vasta Mannakas 9. august 2018 at 16:56

  Minni on minu lapsepõlve sõbranna, reaalsuses on ta ikka sõbralik.

 • Avatar
  Vasta K 9. august 2018 at 16:35

  Maie Kalliver- vot seda blogipostitust tahaks ma küll lugeda. Ilmselgelt vihkab oma tööd ja kogu maailmat ?

  • Avatar
   Vasta Nele 9. august 2018 at 18:18

   Ma läksin eraldi vaatama, kes see Maie on.
   Oi kui väga ebasümpaatne tundub pildi järgi. Pahad silmad ja vastik pilk. Minu jaoks ei tundu üldse hea ega soe inimene.

   • Avatar
    Vasta Kadi 10. august 2018 at 13:59

    Maie jube inimene, selline ei tohiks seda tööd teha. Väga ebameeldiv kogemus.

    • Avatar
     Vasta MERLE 14. november 2018 at 19:40

     Teine sünnitus 2015 ja samuti ebameeldiv kogemus. Temaga suheldes oleks tegu olnud kui võõramaalasega, kes moka otsast midagi vastas. Tagantjärgi mõeldes, jäi selline tunne nagu tal oleks kuhugi kiire ja tahaks kiiremini kui ma ise vaevast lahti saada.

 • Avatar
  Vasta Liisi 9. august 2018 at 16:28

  Minu teise lapse sünnituse vôttis 5a tagasi vastu just Ülle Višnevski. Lihtsalt niiiiii tore ämmakas oli ja temast oli reaalselt mega palju abi. Oligi tunne nagu oma vanaema oleks kaasas 🙂 Aga ma ei vôtnud tasulist ämmakat, vaid lihtsalt vedas,et ta tööl oli. Mina soovitan küll teda soojalt.

 • Avatar
  Vasta Kerttu 9. august 2018 at 15:24

  Kaili Nisu võttis ka minu sünnituse vastu 2017 aprill ja kui esimese lapse olin 2012 ära sünnitanud siis teadsin täpselt millist järgmisel tahaksin, vastas 110% ootustele.

  • Avatar
   Vasta Getter 10. august 2018 at 08:44

   Mini teise lapse võttis ka vastu Kaili Nisu ja kõik oli supper. Teda soovitan soojalt!
   Hea klapp oli temaga ja polnud nii pealetükkiv ega kuri

 • Avatar
  Vasta Eva 9. august 2018 at 15:22

  Ma vaatan ka, et Piia nägu pole pildis.. Ega ei tahakski rohkem kohtuda. Sattus tööl olema ja võttis minu sünnituse vastu. Ma pole eriline vinguja, aga ühel hetkel hakkasin nutma ja ütlesin mehele: “Ma tahan koju.” Sel hetkel astus Piia uksest sisse ja käratas: “Teistel on veel valusam olnud, mida sa ulud?”
  Well..
  Pärast tõmbas küll tagasi, a no rohkem ei soovi..

 • Avatar
  Vasta Tiina 9. august 2018 at 15:16

  Ma kõhklesin lõpuni välja, et kas on eraämmakat vaja. Kõikidel oli tavaämmakaga nii positiivsed kogemused ja ma ka siis ei võtnud, kuigi rahas ei olnud küsimust. Mulle sattus Maie Kalliver (http://www.tervisetrend.ee/ammaemand-Maie-Kalliver-MD2319.aspx) kes ei lubanud mul poose vahetada, väites, et minu katsetamise peale ei tea laps mispidi välja tulla, ohkis tohutult, et mul lootevett tuleb nagu ookeanist ja üleüldse ei öelnud ühtegi positiivset sõna. Minul kadus igasugune soov temaga suhelda ja koostööd teha. Selle tulemusena mul olid pressid juba 2,5h ja sünnitus kuidagi ei liikunud edasi. Õnneks uus äe tuli pool tundi varem ja saime 10 minutiga suuremapoolse lapse välja. Lisasin ülevalpool Tervisetrendi tagasiside, kust on näha ka teiste inimeste kogemusi. Järgmine kord sünnitama minnes olen ma valmis maksma eraldi selle eraämmaka raha, et ma ainult Kalliveri ei tuleks äe-ks sünnitamisel.

 • Avatar
  Vasta A 9. august 2018 at 15:08

  Minu lapse sünnituse võttis just nimelt vastu Ülle Višnevski. Sünnitustuppa saime 10 paiku ja laps sündis enne kaheksat õhtul. Seega oli tema ainuke ämmakas, kes minu juures oli. Kuna sel hetkel oli ilmselgelt ka teisi sünnitajaid, siis käis ta nende juures ka. Mäletan, et kui lõpp oli lähenemas, siis ma ei tahtnud üldse teda ära lubada. Ütlesin, et ärge minge 😀 Aga ta pidi. Ja kokkuvõttes jäin igati rahule. Mis siis, et ma terve sünnituse kinnisilmi olin, siis mul oli tema vastu täielik usaldus ja kõik, mis ta tegi ja soovitas, ka lõpuks aitas 🙂 Nii et soovitan soojalt! Kui kunagi veel peaks sünnitama, siis võtaks ka eraämmaka, just selleks, et ta saaks minu juures olla. Mul oli mees ka kõrval, aga ämmakat ma usaldasin ikka 100%. Tõesti nagu (vana)ema oleks ise kõrval olnud.

 • Avatar
  Vasta Liisa 9. august 2018 at 14:59

  Minul oli Kristel Treialt j ei suuda teda ära kiita. Ta proovis minuga algul rahulikult suhelda, aga sai üpris kiiresti aru, et vajan konkreetsust ning seda pakkus ta mulle kuni lõpuni välja. Lisaks sai ta aru, et pikali asendis ei ole mul hea ja pakkus presside vahel uusi asendeid proovida. Väga meeldiv ja nauditav sünnitus!

 • Avatar
  Vasta Keit 9. august 2018 at 14:59

  Oi Kaili Nisu! ❤️ Ainuüksi sellepärast võiks uuesti sünnitada, et temaga koos olla. No lihtsalt nii soe ja meeldiv inimene. Hoidis täpset distantsi, et mind mitte närvi ajada (loe: ei passinud mureliku näoga mu voodi ees 24/7). Viisakas, armsad naljad mehega, et tollel ka igav ei oleks
  Jne jne. Lihtsalt oskas koike märgata ja rohkemgi veel

 • Avatar
  Vasta anonüümne 9. august 2018 at 14:48

  Minni on mu tuttav, võttis mu lapse ka vastu ja ma võin öelda, et ta ei näe reaalis absull selline välja, nagu sel pildil. See pilt peab olema vähemalt 10a vana, kui mitte rohkem. Guugelda teda või vaata FB-s ta profiili. Ta on maailma vingeim naine ja teil oleks kindlasti ülihea klapp! Huumorimeel on raudselt mõlemal sama tasemel 😀

  • Avatar
   Vasta Hh 18. august 2018 at 07:26

   Puutusin täna hommikul sünnitusjärgses Minniga kokku ja sekundeerin, huumorimeel oleks kindlasti sama Malluga ? väga sünpaatne naine, ma annaks hääle tema poolt.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 18. august 2018 at 08:18

    Kahjuks Minni on kinni siis.

 • Avatar
  Vasta S 9. august 2018 at 14:38

  Siiri Ennika! Kõige paremini kulutatud raha üldse. Nii soe, hooliv aga ka ülimalt professionaalne ja asjalik. Tundsin, et minu jaoks ollakse olemas nii emotsionaalselt kui meditsiiniliselt. Sünnitasin öösel kell 02:00, ta sõitis minu jaoks kodust kohale. 🙂

 • Avatar
  Vasta Liina 9. august 2018 at 14:36

  Esimese lapsega soovisin samuti eraämmakat, aga kui asjaks läks, oli tal lapsel lasteaia lõpetamine samal päeval. Seega jäi ära. Kuid planeeritud oli siis Kaili Nisu, kes mulle väga sümpatiseeris ja koos panime ka plaani paika. Lõpuks juhtus siis nii, et sünnituse võttis vastu Krista Tikan, kellega jäin väga rahule. Meeldiv ja rahulik minu jaoks. Teise lapse puhul teadsin, et pole mõtet planeerima hakata ja saan selle, kelle saan. Sel korral juhtus mulle siis just tööpäeva alustanud Aive Jürgenson. Ning jäin taas väga rahule.

 • Avatar
  Vasta Liisu 9. august 2018 at 14:36

  Kindlasti Kaili Nisu! Ta on kõige professionaalsem ämmaemand, kellega mul kokkupuude on olnud. Teeb tööd alati südamega, armastab seda, mida teeb… mitte ei tee tööd töö pärast. Nōustab ja aitab juba raseduse ajal, on alati olemas!

 • Avatar
  Vasta Meryliz 9. august 2018 at 14:31

  Minu tasuline ämmaemand oli Merily Lilleväli ja jäin väga rahule. Nii noor aga nii kogenenud ?Soovitan teda, kuigi tean, et Sul ta oli ka ühel sünnitusel ?

 • Avatar
  Vasta H 9. august 2018 at 14:28

  Puutusin Višnevskiga kokku sünnitusjärgses öösel. Olin ühispalatis sünnitajate rohkuse tõttu ja ta oli tõesti armas ja abivalmis. Hoidis beebit kui tahtsin wc käia. Paar korda aitas ka, mul lapsed ajanud palju lootevett välja ja siis nagu hakkavad lämbuma kui pikali. Tema käes laps oli alati kohe rahulik..

 • Avatar
  Vasta GR 9. august 2018 at 14:12

  Siiri Ennika on tore. Aga mina soovitaksin sulle hoopis doulat! Minul oli doula sünnituse juures ja oli väga suureks abiks ja sünnitus ei olnud õudneja mõtlen sellee tagasi positiivses valguses

 • Avatar
  Vasta Anni 9. august 2018 at 14:09

  Mina soovitan Üllet kahe käega. Otsustasin esimese lapse sünni juurde palgata eraämmaka ja ei kahetse hetkekski, et minu valikuks oli just Ülle. Nii armas, soe, sõbralik, siiras ja oii milline kogemuste pagas 🙂 Meil oli suur soov saada perepalatit, aga sünnitajaid oli palju ja perepalatid kõik kinni.. tundus juba lootusetu perepalatit saada ja siis ta teadis, et hommikul üks peaks vabanema ja lasi selle meile kinni panna ja saime tänu temale ka perepalati 🙂 Tõesti supper inimene! Eriti armas oli kuidas ta peale pikka ööd (laps sündis pool 6 hommikul) tuli mingi aeg meile palatisse, tõi värskeid ajakirju, poetas laua peale ümbriku ja ütles, et me ostaks lapsele midagi ilusat 🙂 Mul jätkub vaid kiidusõnu ja ta on tõesti igat senti väärt!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. august 2018 at 17:38

   Eeee… su ämmaemand kinkis võõrale imikule…raha? 😀

   • Avatar
    Vasta meow 9. august 2018 at 22:48

    What the hell??

  • Avatar
   Vasta Ma 9. august 2018 at 19:35

   Whaaaaaat? See on küll imelik… ???

 • Avatar
  Vasta Marie 9. august 2018 at 14:09

  Minu sünnituse juures oli Aive Jürgenson. Ei olnud erakas, aga sattus nii. Väga hea kogemus ja täpselt nagu sa kirjeldad. Piisavalt tore ja toetav, aga ei olnud sellist üleliigset ninnunännutamist. Toetas igati loomuliku ja aktiivsünnitust, aga samas tegi kõik mis vaja kui olukord nõudis kiiremat sekkumist.

  • Avatar
   Vasta Lonni 10. august 2018 at 00:50

   Minule sattus ka Aive Jürgenson, kes oli suurepärane inimene. Soovitan kahe käega. Kahjuks tema vahetus lõppes ja sain Maie Kalliveri, ma ei tea, millega ma selle ära teenisin…

 • Avatar
  Vasta M 9. august 2018 at 14:05

  Minu eraämmakas oli Ülle ja ta oli imeline! Kui vaja, siis nunnutas ja kui vaja, ütles konkreetselt. Väga imeline kogemus!

 • Avatar
  Vasta Maarja 9. august 2018 at 14:05

  Minul raseduse ajal oli ämmakas Maila Teramees – jäin väga rahule. Alguses oli mul keegi teine, aga vahetasin ära, kuna Mailat igal nurgal mulle soovitati. Ta on sõbralik, ent konkreetne, mulle meeldis tema suhtumine, tundub, et läks päriselt korda raseduse kulg, mitte ei teinud vaid ‘tööd’ 😀

  Sünnitusel oli mul 2 ämmakat, aga see viimane, kes kirja läks ja kelle nime peast ei mäleta oli minuga vaid tunni kuni keisrini. Terve valude aja (10h) oli minuga seesama Ülle. Vot ta mõistab nalja 😀 mu mehega kahekesi viskasid vahepeal kildu nii, et ma làbi valu naersin 🙂 Julgen soovitada!

  • Avatar
   Vasta Krissu 10. august 2018 at 10:49

   Mina soovitan ka Maila Terameest! Ämmakana oli ta väga super. Teise rasedusega läksin ka kohe tema juurde. Kahjuks ma teda esimesele sünnitusele ei võtnud, kuigi oleks väga väga tahtnud, sest see kes meil oli, oli imelik. Ja teine sünnitus oli plaanitud keiser siis polnud valikut.

 • Avatar
  Vasta Vaike 9. august 2018 at 13:57

  Ma sünnitanud kahjuks kordagi ei ole, aga Ellut tunnen isiklikult. Kujutan ette, et võib olla sinu masti inimene.

 • Avatar
  Vasta Margit 9. august 2018 at 13:53

  Aive Jürgenson võttis minu tüdruku vastu, ainult kiidusõnu võin öelda, hästi rahulik, sõbralik ja soe inimene tundus. Viskas nalja kui ise seal ropendasin valust ? Selline laadna tädi. Läheksin uuesti ?

 • Avatar
  Vasta Mari 9. august 2018 at 13:50

  Et sul oleks lihtsam endale sobiv ämmakas leida, mõtle juba välja, milline sinu sünnitus olla võiks.
  Jah, keegi meist ei saa täielikult ette näha, milliseks sünnitus kujuneb, aga meil on võimalik kirja panna kõik oma soovid – koostada isiklik sünnitusplaan!
  Ideid/mõtteid, milline sünnitus võiks mul olla, sain ma Ämmaemanduskeskuse perekooli loengutest. Otsustasin, et see peab olema loomulik (soovi korral võin oma sünniplaani jagada)☺️. Edasi uurisin oma ämmakalt, kes on ITK-s loomuliku sünnituse pooldajad ja sain temalt Siiri Ennika nime.
  Võtsin Siiriga ühendust, kohtusime, vestlesime ja tundsime mehega mõlemad, et tema on see õige!
  Siiri oli toetav, usaldusväärne, rahulik, malbe, professionaalne, naerusuine jne jne.
  6-päevakest tagasi otsustaski minu lapseke sündima hakata. Tundsin, et mingi kiirsünnitaja ma ei ole ja seepärast soovisin nii kaua kui võimalik kodus valutada. Siiri oli sellest teadlik ja nii suutis ta mind ja minu meest 19,5 tunni vältel juhendada, rahustada ja kodus hoida.
  Lõpuks saime loa sõitma hakata ja autos hakkasid mul esimesed pressid (looteveed tulid samuti ära). Sõitsime linna 45 minutit ja Siiri ootas meid juba haigla uksel (kogu tüütu sisseregistreerimine oli juba tema poolt tehtud), parim sünnitustuba valitud ja asusimegi sinna poole teele. Sünnitustoas mõõtis ta mul 10cm avatust, kontrollis, kas lapsega on kõik ok, pani vannivee jooksma ja 45 minutit pärast haiglasse jõudmist oli laps minu kätel! Sain ka esmasünnitaja õmblustepaketi, mis on tänaseks peaaegu täielikult paranenud.

  Tänu Siirile sain imelise esimese sünnituskogemuse! Täna, alles 6-päeva hiljem on sünnitusest meeles vaid head ja humoorikad momendid.
  Soovitan teda soojalt!?

 • Avatar
  Vasta Marlen 9. august 2018 at 13:48

  Minni ja Ülle on mõlemad head valikud, ausalt. Pilt on petlik, ausalt.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 9. august 2018 at 13:47

  Minu eraämmakas oli Kaili Nisu ja soovitan soojalt. Väga tore ja asjalik.

 • Avatar
  Vasta Reelika 9. august 2018 at 13:45

  Kaili Nisu oli minu eraämmakas aasta tagasi. Väga asjalik ja konkreetne. Mulle väga meeldis. Otsustas siis kui mina juba nii sassis olin. Tänu temale on mu laps üldse elus. Ka mu onutütre tütar on mõlemal korral tema võtnud ja ka rahul. Katrin Toomingas oli ämmakas mu esimese enneaegsega. Võin öelda,et ka tema päästis mu lapse. Ja mõlemal korral olen tänu nende tublile tööle pääsenud ilma ühegi rebendita.

 • Avatar
  Vasta Nipitiri 9. august 2018 at 13:45

  Ülle Višnevski!! Kindlat on küll juba vanemat sorti ämmakas aga väga muhe tädikene on. Minul võttis ta esimese sünnituse vastu ja ütleme et tänu sellele ämmakle ei oleks mu sünni kogemus ilmselt nii tore 😀 mõnel jälle ta ei meeldi kuna viskab liialt nalja or liiga otse kohene.

 • Avatar
  Vasta Klein 9. august 2018 at 13:13

  Merilin Kruminš, mu sõprusringkonnas lemmik üldse. Kellele kogemata sattunud, kes ise valinud. Suudab näost juba lugeda, kuidas asjalood on. Mul oli ka tema. Lihtsalt nii tore ja hea, et meenutades lähen softiks. Ta nagu päike! Mul olid omad hirmud ja mured ning 30 n kui kohtusime, siis lihtsalt ühe lausega haihtus kõik halb. Mida veel tulevasele sünnitajale tarvis oleks onju 😀

 • Avatar
  Vasta Ahaa 9. august 2018 at 13:00

  Minul on kõikide sünnituste juures olnud eraämmakad. Elu kõige paremini kulutatud raha!
  Võin soojalt soovitada Kaili Nisu ja Anne Leesmaad. Nii sõbralikud, professionaalsed ja asjatundlikud. Tänu Kailile, kes suutis telefoni teel minimaalsete sümptomite põhjal diagnoosida, et sünnitustegevus on alanud, jõudsin ma lapse sünni hetkeks ikka haiglasse ? .
  Ja nii kiiret ning operatiivset ämmaemandat kui Anne on keeruline leida. Peale selle, et ta ise tundub olevat selline pehme loomuga, suudab ta jääda rahulikuks igal hetkel ja tegutseda kohe kui vaja.
  Mõlemad annavad vajadusel konkreetseid korraldusi, uurivad kuidas parem oleks ja on igal hetkel valmis eelnevalt tehtud plaane ümber mängima, kui sünnituse hetkel ikkagi ei sobi see, mis algselt plaanis oli.

  • Avatar
   Vasta Ai 9. august 2018 at 17:27

   Mina ka igati rahul Anne Leesmaaga väga operatiivne ja kiire. Samas selline hea pehme ja rahuliku loomuga

 • Avatar
  Vasta Anne 9. august 2018 at 12:59

  Juhuslikult sattus mulle visiitide ajal Maila Teramees ja kuigi teda soovitatakse väga, siis tunduski mulle, et ta on niii hõivatud, et isegi visiitide ajal vastas kõnedele ja veidi pinnapealne mulje jäi. Sünntusele sattus juhuslikult Kaili Nisu ja oli täpselt see õige -piisavalt konkreetne, samas hästi soe!

 • Avatar
  Vasta Ruta 9. august 2018 at 12:55

  Ma olen kahe lapsega järgimisel olnud Maila juures. Väga rahul 🙂
  Sünnitasin kodus hoopis Ingrid Kaokülaga ja seega ITK kogemus puudub. Esimese sünnituse juures oli Pelgus Algi ja ta oli ka super 🙂

 • Avatar
  Vasta Marju 9. august 2018 at 12:49

  Mina soovitan Siiri Ennikat. Käisin ennem eelmise lapse sündi tema juures mingis loomuliku sünnituse vestlusringis ja enamik mu tuttavaid on temaga sünnitanud ning kiidavad taevani. Ise kolisin sünnotuse ajaks juba Lõuna-eesti ja seekord plaan hoopis kodus sünnitada. Aga kui Tallinnas oleks ja seal sünnitaks siis kindlasti tema.

  • Avatar
   Vasta Brit 9. august 2018 at 21:17

   Minul ka Siiri ja super! Kolisin samuti ja tihti môtlen, et kui peaks veel lapsi saama siis kas peab tallinnasse sünnitama tulema..:)

 • Avatar
  Vasta M. 9. august 2018 at 12:47

  Sünnitasin ITK-s peaaegu 7 aastat tagasi tütre ning kuna see kestis 18 tundi, siis oli 2 ämmakat. Kahjuks praegu esimese nime ei mäleta ja siit piltidelt ei tuvasta. Tohutult armas ja hooliv oli. Viimased 1.5 tundi olin sunnitud karjumise ja õiendamise saatel veetma
  – mitte mina ega ka mu mees, vaid ämmakas lõugas mu kallal. No et esmasünnitaja ja midagi ma ei oska ta meelest ning see laps minust sünnitamata jääb ?
  See nimi jääb eluks ajaks meelde ja ei soovita kellelegi. Annely Kärema oli. Vot ei teagi kas äärmiselt ebaprofessionaalne või lihtsalt maailma peale vihane aga sünnitamise ajal sellist suhtumist ei oleks oodanud. Teise lapse sünnitasin seetõttu Pelgus.

  • Avatar
   Vasta Liisa 9. august 2018 at 13:41

   Mina jällegi soovitan Annely’d väga. Käisin tema juures juba pikalt enne tavavisiitidel. Sünnitusel oli väga toetav, kuulas ära kõik mu soovid. Kuigi ta on loomuliku sünnituse eestvedaja, ei keelanud ega üritanud mind ära rääkida narugaasist ega epiduraalist. Ta oli eelmisel päeval just valvel olnud, sai öösel mõned tunnid magada ja jäegmisel päevals oli 12h mu juures nii, et käis vaid lõunal pikemalt. Muidu oli mu juures pidevalt, mõõtis aegu ja vaatan, et kõik oleks ok. Vahepeal käis vaid kümne-paarikümne minuti kaupa pausidel.

 • Avatar
  Vasta Krista 9. august 2018 at 12:46

  Minu esimese lapse ämmakaks sattus Ellu Kullerkann – väga rahule jäin ka. Väga hästi oskas juhendada, kuidas olla, mida teha, kuidas hingata, kuidas õige pressimine käib (et energia tühja ei läheks) – see oli väga abiks ja vajalik esimesel sünnitamisel. Muidu oli ka väga muhe, tegime ka nalja (nii palju kui sai), samas väga asjalik ja toetav. Saatsin talle isegi lõpuks millalgi hiljem tänukaardi (ma muidu ei tee eriti selliseid asju), sest mul oli lihtsalt nii meeldiv sünnitus tänu temale.
  Maila on ka väga lahe inimene ja olen kuulnud ka väga hea ämmakas (kuigi ise ei ole temaga sünnitanud).

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 9. august 2018 at 12:32

  Mul isiklikku kogemust pole, aga minu ämmakas vanema lapsega (ja too oli ÜLIM, PARIM jne) rääkis Ülle Višnevskist hästi.

 • Avatar
  Vasta Triinu 9. august 2018 at 12:31

  Itk’s arvel olles, oli mu ämmakaks Triin Rootalu. aga sünnitama minnes oli meiega Minni-Triin, väga kiidan, super inimene. Siis ta oli äkki ainult õde, ma ka täpselt ei tea. Aga sünnituse juures ta oli. ??

 • Avatar
  Vasta Kati 9. august 2018 at 12:26

  Kadri Vinkel. Täpselt selline mitte ninnunännu ja päris Hitler ka polnud. Aga meeldivalt konkreetne 😀

 • Avatar
  Vasta Tinnu 9. august 2018 at 12:26

  Eks ämmaka puhul oleneb omavahelisest klapist ja sellest, mida sa tahad. Mina ei taha ka väga nännutamist ja kindlasti ei taha, et keegi keset sünnitust mulle esoteerilist juttu ajama hakkaks, pole lihtsalt minu teema.. Selles osas on Merilin Kruminš hästi mõnus. Lihtne, sõbralik, meeldiv inimene. Alati naeratas, kuulas mind ja ma tundsin tõesti, et ta püüab minu soovide järgi talitada. Samas vajadusel oli asjalik ja tundsin temaga turvaliselt. Enne sünnitust helistasin talle mitmel korral, kui libavalud olid ja ta oli alati väga toetav. Sünnituskogemusest on möödas neli aastat, hoiame sidet siiani ?

 • Avatar
  Vasta Triin 9. august 2018 at 12:23

  Mina sünnitasin öösel, Ülle oli esimene ämmakas, sain sõimata, et mida ma sünnitan ja karjun, et magada ka ei lasta, jube halb kogemus. Hiljem ämmakas õnneks vahetus ja oli palju normaalsem inimene ?

 • Avatar
  Vasta PreliA 9. august 2018 at 12:23

  Ma käisin esimese raseduse ajal Maila juures vastuvõttudel. Alati oli hea meel minna ja valisingi ise ta algul kohe oma ämmaemandaks. Kahjuks sünnitustvta vastu ei võtnud, seega seda poolt ei oska kommneteerida. Aga vastuvõttudel oli alati põhjalik ja mega tore.

 • Avatar
  Vasta P 9. august 2018 at 12:20

  Hanna Soone on super inimene. Ei ole ninnunännu,aga väga soe ja sõbralik inimene.

 • Avatar
  Vasta Gauchy 9. august 2018 at 12:19

  M.Kruminsi valisin eraämmakaks. Kui sünnitegevuseks läks helistasin talle, kuid telefonile ta ei vastanud. Oli kokkulepitud päev millal sünnitus esilekutsutakse ja millal talle helistan, kuid jutuks see ainult jäigi. Helistasin talle loendamatult palju kordi sünnitustoast. Väga halb tunne jäi.
  Lõpuks palusin ükskõik keda enda juurde, helistati koju Krista Tikkanile. Oli nõus välja tulema.
  Väga super inimene, nii rahulik ja sõbralik. Sai aru millal vajan üksi olemist, milllal tema tuge. Olen talle tohutult tänulik!

 • Avatar
  Vasta Eleri 9. august 2018 at 12:18

  Mulle 2016a sattus Kristel Treialt(polnud tasuline). Oli igati meeldiv inimene, karjuma ei hakanud 😀 Ikka motiveeris kui oli vaja pressida ja oli toeks. Ega me seal hullult ei lobisenud, no mul polnd selleks tahtmistki ja sobis igati et oli arvestav ja lihtsalt olemas kui vaja. Kui juba ” kiireks” hakkas minema sünniga siis oli ka asjalik, oli rahulik, tegutses kiirelt, rääkis mis nüüd edasi jne. Ühesõnaga mina oma kogemuse põhjal küll soovitan!

 • Avatar
  Vasta Hanna 9. august 2018 at 12:18

  Mailat soovitatakse väga. Minul ta küll ämmakas ei olnud, aga andis perekoolis loenguid küll ja väga meeldiv tunne jäi temast ja väga asjalik on 🙂

 • Avatar
  Vasta Karin 9. august 2018 at 12:17

  Kaili Nisu kiidan! Ei olnud küll tasuline aga oli sel ajal vahetus tal ja mulle jäi ülipositiivne kogemus temast!

 • Avatar
  Vasta Aienena 9. august 2018 at 12:14

  Mul ei olnud eraämmakas … aga 5 aastat tagasi võttis esimese sünnituse vastu Kaili Nisu .. väga hea klapp oli kohe ja sünnitus läks ka kiirelt 😀 teisega oli Ellu Kullerkann .. aga temaga koostööd ei saanudki teha. . Sest laps tahtis kiirabi ekipaažiga ennem tuttavaks saada 😀 ja Ellu sai mind läbivaatuseks vaid 😀
  Kolmandaga (kui kunagi peaks tulema) soovitati itk platsile telkima tulla ,et maha ei magaks 😀

 • Avatar
  Vasta Anna-Marie 9. august 2018 at 12:13

  Minu sünnitusel oli Siiri Ennika ja seda juhuslikult mitte tasulise ämmakana. Olen super hüper rahul. Seega soovitan teda 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 9. august 2018 at 12:09

  Minul oli Kadri Vinkel eraämmakaks. Enne sünnitust saime kokku ja rääkisime juttu ja ònneks klappisime ka. Meeldis mulle väga, kuna olin kaks päeva enne sünnituseelses, siis suhtlesime ja kui sain teada, millal veed lahti tehakse, tuli ta selleks ajaks haiglasse. Meeldis, et olime 3kesi( mina,mees ja Kadri) ja vahepeal ei siblinud palatisse muid inimesi. Arst käis ka vahepeal, aga mul lòppes asi erakorralise keisriga, siis tuli Kadri ka sinna kaasa.
  Igatahes, mina seda eraämmaka summat taga ei nuta, òigustas ennast igati ja mina ja mul mees jäime väga rahule 🙂

 • Avatar
  Vasta Liis 9. august 2018 at 12:04

  Ma soovitaks Ellu Kullerkanni. Olen kuulnud temast vaid head, aga isiklik kokkupuude oli mul temaga hoopis rinnakabinetis. Ma oma parakaga sinna läksin, et nüüd rinnavähk ja pool rinda kukub kohe küljest, siis ta oli nii armas ja soe, tegi megapõhjaliku kontrolli ja rahustas maha. Seega kui ta sünnitusel samaarmas on, siis ma usun, et sellest oleks palju abi. Ma lahkusin sealt rahuliku südame ja kordades parema tujuga kui sinna minnes.

 • Avatar
  Vasta Reelika 9. august 2018 at 11:59

  Minul oli Ülle! Paremat ämmakat pole mul olnud! Kahju, et teda eelmistel sünnitustel polnud. Kokku mul 4 sünnitust siis. Ta on selline muhe ja väga toetav/juhendav, et kuhu oma valu suunata ja millal mida teha. Ühesõnaga oskab oma tööd teha ja teeb seda armastusega, mitte mingi konveieri stiilis. Lõpus tegime presside vahel veel nalja seal, et teeme selle pressi ära nüüd rutturuttu, siis saame viimase perepalati omale 🙂
  Ainult soojad sõnad tema kohta!

 • Avatar
  Vasta kertu 9. august 2018 at 11:56

  Ülle Višnevski, väga kogenud, hooliv! Pole ninnunännu, aga ei ole tõesti Hitler ka. Minu teise lapse sünni juures oli tema ja jäin väga rahule!

 • Avatar
  Vasta Ma 9. august 2018 at 11:56

  Täiesti haige, ma vaatasin samamoodi, et Višnevski tundub selline eriti nummi ja mina valiks tema, kui näo järgi valima peaks. Ühestki neist ma ei tea mitte essugi. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerli 9. august 2018 at 11:55

  Minule sattus Ellu Kullerkann ja ma olin temaga väga rahul, arvestas mu soove, aitas ja innustas, oli väga armas ja soe, aga mitte liiga ninnunännu.

  • Avatar
   Vasta Jane 9. august 2018 at 12:34

   Minu teise lapse võttis ka tema vastu ja samad emotsioonid 🙂 Jäin väga rahule.
   Esimese lapse võttus vastu Irina Ivakina, ka oli kõik hästi. Aga Ellust jäi veidi soojem mälestus 🙂

 • Avatar
  Vasta Kiku 9. august 2018 at 11:50

  Ei olnud eraämmemandat aga mul võttis sübnituse vastu Anneli Kruus. Nii rahulik ja tsill ja sõbralik. Kui kunagi veel laps peaks sündima, siis võiks tema vahetus jälle olla 😀

 • Avatar
  Vasta Ellu 9. august 2018 at 11:50

  Mulle 2016a sattus Kristel Treialt(polnud tasuline). Oli igati meeldiv inimene, karjuma ei hakanud 😀 Ikka motiveeris kui oli vaja pressida ja oli toeks. Ega me seal hullult ei lobisenud, no mul polnd selleks tahtmistki ja sobis igati et oli arvestav ja lihtsalt olemas kui vaja. Kui juba ” kiireks” hakkas minema sünniga siis oli ka asjalik, oli rahulik, tegutses kiirelt, rääkis mis nüüd edasi jne. Ühesõnaga mina oma kogemuse põhjal küll soovitan!

 • Avatar
  Vasta An 9. august 2018 at 11:48

  Kodulehel pilt küll puudu, aga soovitan väga Piiat! Kui oma tütart sünnitasin sattus just tema mulle ja olgu jumal tänatud selle eest. Rahulik ja hea inimene.
  Kui kõikidel teistel oli mingi vaevu tajutav bravuur sel õhtul kuidagi sees ja kohati oli tunne nagu tehtaks liinitööd ja ma oleks nagu tööpäeva raskendav asjaoluke, siis Piia oli nagu hingeõnnistus – mõistlik ja rahulik ja tekitas turvalise tunde.

 • Avatar
  Vasta KeegiKuskilt 9. august 2018 at 11:47

  Tere, mina küll ei oska sulle kahjuks ühtki ämmakat soovitada, kuid tekkis üks küsimus. Nimelt tahan minna ennast rasedusega arvele võtma ITK, valisin siis pika uurimise peale paar eraämmakat välja, kelle juures võiks siis kuni sünnituseni kontrollis käija. Registratuuri tädi kriiskas nende nimede peale vaid ” ei ei ei, ei saaa!”. Pani mulle siis esmaspäevaks aja Triin Rootalu juurde. Tegelikult kardan Triinu juurde minna, olen kuulnud nii mõndagi mitte just kõige meeldivamat juttu tema kohta. Küsimus on aga selles et kas neid eraämmakaid siis niisama endale võtta ei saagi, noh et käin kontrollis juba tema juures?

  • Avatar
   Vasta Ma 9. august 2018 at 12:35

   Pead otse pöörduma inimese juurde, sest kõik ämmakad, keda saab sünnituse juurde palgata, ei tegele rasedusaegse jälgimisega.

  • Avatar
   Vasta Mm 9. august 2018 at 12:43

   Osad ämmakad jälgivad rasedusi, osad ämmakad võtavad sünnitusi vastu. Ei oleks ju normaalbe, et see, kelle sa valid endale sünnituse juurde, jookseb sinu sünnituse ajal mõne teise raseda tavapärase EPK mõõtmise kontrolli? Vaid mõni üksik ämmakas jälgib ja võtab sünnitust vastu. ITKs ja Pelgus on tavaliselt ikka need rollid eraldatud.

 • Avatar
  Vasta Merka 9. august 2018 at 11:46

  Ma küll eraämmakat ei võtnud aga sünnituse võttis vastu Irena Bartels. Jõudsin lauale tema juurde nii et täisavatus, pea paistis.. Ütles ei ole midagi, jalg püsti ja pressima! 😀 nii palju kui ma teda enne lapse sündi, sünni ajal ja kokkulappimise juures nägin siis nüüd võtaks tema küll iga kell! 🙂

 • Avatar
  Vasta Hele 9. august 2018 at 11:45

  Kui sa tahad kedagi, kes oleks niii toetav ja armas, aga samas väga konkreetne ja aus, siis mina soovitan 100% Kaili Nisu, minu mõlemad beebid on ta vastu võtnud! Maailma soojem ja hoolivam, aga ei mingit ninnunännut 🙂

 • Avatar
  Vasta Karmen 9. august 2018 at 11:42

  Soovitan väga Merilin Kruminsit 🙂 teise lapsega käisin tema juures vastuvõtul ja seejärel võtsin ta ka eraämmakaks. Ja jäin väga rahule. Ei ole liialt ninnunännutaja, aga samas väga positiivne ja sõbralik ning hea suhtleja. Minule igaljuhul sobis väga hästi 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari-liis 9. august 2018 at 11:41

  Ülle Višnevsk oli minu ämmakas sünnitusel ja noh ma küll olen korra elus sünnitanud, aga see oli kõige lõbusam sünnitus ever 😀 Hästi tore ja toetav ja hingega asja juures. Sajaga soovitan teda!

 • Avatar
  Vasta Annika 9. august 2018 at 11:39

  Minul ei olnud küll eraämmaemandat, aga mul on äraütlemata hea meel, et minu sünnituse võttis vastu Hanna-Oksana Soone. Ta oli väga soe, empaatiline, austas minu soove ning samas põhjendas kenasti enda soovitusi. Ta oli tutvunud minu infoga ning lugenud sünnitusplaani. Selgitas kenasti, miks midagi vaja teha on ja lasi mu beebil rahulikult minu vastas olla tükk aega peale sündi, ei hakanud kohe teda mõõtmisega piinama 🙂 me mõtlesime, et kui teine laps peaks tulema, võtame tema eraämmakaks, kuigi nüüd ju enam-vähem tean, mis ees ootab, aga ta suutis mind nii kenasti maha rahustada ja seda agooniat kergemalt talutavaks muuta.

 • Avatar
  Vasta Mirjam 9. august 2018 at 11:33

  Ülle Višnevskit soovitan väga! Mul küll tasulist ämmakat ei olnud aga ta juhtus niisama minu ämmakas olema. Temale jagub küll ainult kiidusõnu ülivõrdes! Inimene, kes teeb oma tööd südamega ja kelle puhul pole vahet, kas ta on niisama valves või tasuliseks võetud.

  • Avatar
   Vasta Anne 9. august 2018 at 11:40

   Sünnitasin 2,5 aastat tagasi ja natuke enne lapse sündi vahetus ämmakas ja tuli Ülle. Oli pisut nagu muu tuhande asjaga hõivatud ja muidugi nunnutas täiega. Õmblused oli kohutavad ning tema kinnitusel terviklik platsenta ei olnud üldse terviklik ja põhjustas hiljem komplikatsioone. Võib-olla oli tal halb päev, aga mina teda enam ei valiks.

   • Avatar
    Vasta Miu 11. august 2018 at 16:02

    Mul 6a tagasi täpselt sama probleem ämmaemand Üllega.
    Kaks nädalat hiljem juba kodus olles tundsin end mitu päeva natuke halvasti,olid tugevad kõhuvalud ja natuke nagu minestamise tunne,kergelt silme ees must.
    Mõtlesin,et ju see ok,ikkagi 2 nädalat tagasi sünnitasin,väsimus jne.
    Siis tundsin,et tahan wc-sse minna,valu oli nagu sünnitusvalu.
    Toaletis kukkus paberiga pühkides peo peale rusikasuurune lihaseline rōve tükk,mis meenutas platsentat.
    Peale seda kudus praktiliselt kohe kõhuvalu ja halb enesetunne.
    Lisaks veel laps oli üsna suur,sain limaskestale sügavama rebendi,mis tema arvates kokkutraageldamist ei vajanud.
    Hiljem paranes ikka tükk aega,usun kui oleks paari pistega kohe kinni nõelutud,oleks ammu asi korras olnud.
    Võrdlus olemas kuna hetkel 2-nädalase pisipojaga kodune,kes samuti keskmisest suurem üle 4kg sünnikaal,sain samuti väikese haava limaskestale,mis ōmblust ei vajanud ja paranes praktiliselt kohe.