0
Uncategorized

need pühad koduriided

15. august 2018

Kui kellelgi on päev läbi tunne olnud, et krt tahaks kellestki parem olla, siis ma pakun enda näol imelise võimaluse. Nimelt teen ma puhtsüdamliku ülestunnistuse, et ma o-len-gi vist siin ühiskonnas suur räpakoll. Vähemalt selline tunne on jäänud küll, kui vaatan erinevaid arutelusid, mis netis silma jäävad. Täna siis #kogumispäeviku arutelu teemal, et kas inimesed kannavad koduriideid.

Laias laastus mul vahet pole, mida teised kodus kannavad või ei kanna, aga ma lugesin sealset arutelu ja hoidsin peast kinni. Ma olen vist tõesti valedes elanud, aga põhimõtteliselt sain ma alles täna teada, et koduuksest sisse astudes tuleb koduriided selga panna. Miks?

“Sest ma tahan ennast kodus mugavalt tunda!” tundub mulle lamp argument, sest ma tahan ennast igal pool mugavalt tunda, seega ma jube ebamugavaid riideid ei kanna. Seega kõiki neid, kes veendunult rääkisid, kuidas koju jõudes kohe MUGAVAD riided selga saada, siis neid kujutan ma koduväliselt sellisena:

Veel naljakam tundus mulle see oih ja aih: “Kujutate ette, et ma istun KOHVIKUS ja kõik riided lähevad räpaseks ja siis tulen nende räpaste kohvikuste riietega ja istun oma puhtal kodudiivanil?”. Nagu ma ei tea, mis kohvikus inimesed käivad, et nad seal maru räpaseks lähevad. Lapsed muidugi võivad minna räpaseks, minu omad läbustavad veel toiduga korralikult, aga kui mul on nt kleit seljas, siis mina üldiselt kuskil kohvikupõrandal ei püherda ja ma pole enne tänast isegi mõelnud, et ma võiks peale kohvukus istumist nii must olla, et peaks riideid vahetama tormama. Kohviku-bakterid mu riietel!

Ärge nüüd valesti aru saage, et ega ma nüüd mingi nädal aega ka samade riietega ringi ei lase ja kui on VAJA, ehk siis riided lähevad mustaks või katki või ma ei tea… midagi juhtub nendega, siis ikka vahetan välja. Ja ma saan väga hästi aru, et kui ma käiks kuskil tööl, kus ma hästi ametlikult peaks riietuma, siis ma ka vahetaks kodus kohe riideid. Ja kui mul ebamugav hakkab, siis ma ka ikka vahetan riideid ja üldse ON olukordi, kus vahetan, aga kui ma räägin üldiselt, siis ei, koduriiete selga ajamist ma ei harrasta igapäevaselt. Kannangi lihtsalt selliseid riideid, mida sünnib kanda nii kodus kui küla peal ja elan nõnda, et nende riietega, mis hommikul panen, olen õhtuni, kuni pessu ja magama lähen.

Ehk võtan ma seda kogu teemat seal praegu nii isiklikult, sest konkreetselt tekib tunne, et olen kohutav ema, kes juba eos oma laste elud ära rikub, sest ei harjuta neid koduriideid kandma. Kõik need bakterid ja uuh kui ebasanitaarne ja raudselt sellised lapsed haisevad ka veel ja ei vaheta KUNAGI riideid ja… No ma ei tea…

Muidugi on see värk ka, et kui MINA midagi ütlen, siis need, kellele ma ei meeldi või kes minust mingi maru negatiivse kuvandi loonud on, need võtavad iga asja rünnakuna või mõnitusena või ma ei tea. Et ma ei tohigi kaasa rääkida või naljatledes midagi öelda, sest kohe “otsin tähelepanu”. Aga ma ei saa ju mitte naerda, kui inimesed maru tõsiselt räägivad, et OBV ma vahetan riideid, et sina Mallukas istu jah siis kalahaisusena kodus 😀 Nagu ma ööd päevad läbi praeks ballikleidis kala või miskit.

Üks naljakas põhjendus oli veel, et kui lastega väljas käid, et siis istud pingil, kuhu asotsiaalid oksendavad ja pärast ei saa ju nende riietega kodus istuda. Mul on sellele ka ülihea lahendus – proovi MITTE asotsiaali okse sisse istuda või nii…

great-idea-gif-3846467

Arusaadav on ka see, et ma saan ju rääkida vaid enda vaatenurgast ja kui mul oleks mingi megarange riietusega kontoririietus must have igapäevaselt, siis ma muidugi oleks harjunud riideid vahetama koju jõudes jne, aga noh, kuna mul on vaid enda “koduse” inimese vaatenurk (kuigi see oli sama ka siis, kui ma töötasin kontoris) siis halastage mulle ja ärge mind, vana räpakolli, mättasse lööge.

Kuidas teil lood on? Kas teil on spets koduriided? 

 

Loe ka neid postitusi!

177 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta ML 21. august 2018 at 07:48

  Minul on kindlalt koduriided ja väljaskäimise riided, ju suures osas kodusest kasvatusest, sest väljariideid pidi hoidma, et neid ära ei löntsiks. Seetõttu ongi minul tavaliselt kurss selline, et väljariided, mis on muutunud lötakaks vms, muutuvad koduriieteks. Koduriideid kui selliseid vist väga eraldi ostnud polegi, võib olla siis, kui kaltsuka asi tundub koju jõudes ikkagi väljaskäimiseks mitte sobivat. Tahan ilusaid asju hoida, seepärast ei kannagi neid kodus (eriti teksad, veniksid kohe välja!). Vahepeal, kui laps oli kuskil aastasest kahe-kolmeseni, oli temaga see lugu, et ta ei suutnud oodata väljamineku korral kohe üldse, nii et siis läksin välja samade asjadega, millega kodus olin ning sel ajal olin teadlikult kodus ka valinud sellised asjad, millega sobib enam-vähem ka linnapeal käia. Kuna ma elan (Jaapani) väikelinnas, siis siin väga stiiliteadlikkus oluline pole ning väljamaalasena peavad nad ka minu iidset Zara talvemantlit hullult kenaks (siluett on hoopis teine, kui siinmail), siis sain tol ajal ka sedamoodi hakkama, aga endal oli halb tunne, et kuidas siis ei vaheta. Praegu rahunes laps veidi maha, nii et saan ikka vahetades välja.

  Lapsel pole eraldi riideid, sest ta ei salli riiete vahetamist, vanasti oli hea, kui talle üldse midagi selga said, kui vahetama tahaks hakata, siis on heal juhul tulemus porgandpaljas laps. 😛 Lasteaias on neil nn muda/veemängude ajaks eraldi riided palutud, muul ajal ei ole siin lastel nn aias oleku ja koju mineku riideid (kui just vormi pole, siis vahetavad küll).

  Mees on veel eraldi teema. Kui ta vanasti suurlinnas riietekaupluses töötas, siis koduriideid tal polnud, aga oleme ausad, nooruses käis ta kodus ainult ka magamas, nagu olen aru saanud. Aga peale seda, kui kodulinna tagasi kolis, on kindlalt koduriided/pidžaama ja väljaskäigu riided.

  Kultuurilist erinevust seonduval, samal teemal ka – Jaapani (väike)linna naised käivad töövälisel ajal või siis, kui töötatakse kodus nt poes või muudel lühikestel asjaajamistel põllega! Sellise ülevalt alla kaetud tüübiga. Alguses ei saanud sellest asjast üldse aru, sest minu jaoks on põll selline asi, mida vanaema või muud vanad sugulased köögis/aias kasutasid, aga köögist väljudes võeti põll ikkagi ära, ei kujuta ette, et sellega välja läheks! Aga vot, siin lood teisiti! Nagu sain ämma jutust aru, siis kui põll on ok, ei pea muretsema väga, mis selle all on, sest tagant paistab selg minimaalselt. Ehk siis, linnakestes on naistel põll nn väljariided!

 • Avatar
  Vasta Rrrr 18. august 2018 at 23:25

  Väiksena maakohas elades oli ikka koduriided, kooliriided ja linnaskäigu riided veel eraldi. Alati sai vahetatud. Nüüd 22e aastasena on koduriided mugavamad ja sellised millega päris suurde kaubanduskeskusesse või pubisse sööma ei läheks. Selle jaoks on siis nati viisakama välimusega riided millega käin siis tööl, väljas söömas, kinos jnejne. Väiksest saadik sisse juuritud.

 • Avatar
  Vasta k 18. august 2018 at 11:16

  koduriided ikka.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 18. august 2018 at 11:09

  Mul on ikka koduriided ka. Palju mugavam on, tulen koju viskan kaltsud selga ja vola lebosse.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 18. august 2018 at 10:59

  Minul on koduriided. Tulen koju, viskan mugavad kaltsud selga ja lebosse.

 • Avatar
  Vasta Helina 18. august 2018 at 08:52

  Mul on koduriided, sest lapsepõlves nii harjutatud ja kui ka ei viitsi kohe vahetada, siis tekib imelik tunne, et mida ma nendest teksadest siin venitan diivanil, mingite suvaliste dressidega mugavam ja kindlam, et midagi kiirelt ära ei kulu. Ühesõnaga selline energia/keskkonnavahetuse teema minu jaoks ja samas ka mugavus. Saab vabamalt olla, ei pea nii korralikult riides olema.

 • Avatar
  Vasta Kelly 17. august 2018 at 16:41

  Mul on kodus koduriided ja just täpselt sellepärast, et mugav on :D, ei ole mul mugav diivanil lebotada teksastes ja pintsakus nt. Ja muidugi kasutan ka ühistransporti, mis on minumeelest üsna bakterite rikas koht. Seega ma tõesti ei soovi nende samade riietega olla oma puhtas kodus. Sest kui lugeda mõnda raamatut, kus nt narkomaadinest räägitakse, siis on suht rõve mõelda, kuidas nad ennast reaalselt täis situvad/lasevad ja siis rahumeeli bussides istuvad. R Õ Õ Õ Õ V E E E.. Mulle tundub see teema sarnane olevat kätepesuga, kui koju jõuan pesen alati enne käed kui hakkan midagi üldse puutuma/tegema. Aga eks arvamusi on megaaaapalju. 😀

 • Avatar
  Vasta Triinu 17. august 2018 at 09:21

  Mul ka pole koduriideid, niikaua káin pesu väel kuni välja hakkan minema, siis käin duśśi alt läbi, valin endale riided, no ja kui ma juba selle jõhkra vaeva olen näinud et endale mingid kenad riided selga saan siis ma ei vaheta neid kuni magama minekuni. Kunagi ei kanna ma teist päeva järjest samu riideid. Aga jah mul on ka kõik riided mugavad, ebamugavaid kannan vaid suurematel üritustel. Mõnipäev panen ka lihtsalt trenni riided kohe hommikul selga ja siis olengi nendega, see on siis selle jaoks et endale päev otsa sisendada et õhtul tuleb trenni minna. Ma ei arva ka et nüüd jube hull värk oleks kui tulen oma räpaste riietega koju kuna ma koristan ju niikuinii iga päev kaks tundi vähemalt laste tagant. Baktereid peavad ka lapsed nägema muidu ei tekiki immuunsust teistel.
  Aga kui nüüd mõtlema hakata selle koduriiete vajalikkust siis ma võiks tõesti selle meie kodus kasutusele võtta kuna lapsed rikuvad tohututes kogustes ilusaid riideid ära ja riided maksavad ju palju.

 • Avatar
  Vasta Kristi 17. august 2018 at 07:30

  Mul mehel on koduriided aga just sel põhjusel, et töö tal kontoris ja tööriided umbe viisakad, mis kodus kahe lapsega tegeledes saaksid paigupealt hukka ja seda me lubada ei saa. Minul olid viimati koduriided keskkooli ajal, kui pidin kandma koolivormi, nendega ei tahtnud küll kodus pärast veel olla. Ei enne ega pärast seda 🙂

 • Avatar
  Vasta L 16. august 2018 at 23:26

  Ma püüan endale nüüd, kakskümmend-millegina seda kodudressiharjumust tekitada, aga väga kergelt see ei lähe. Eks lapsepõlves ikka meenutati, et vaheta kooliriided ära, aga ma ei tea, ei teinud ma sellest siis suurt numbrit ega tee väga nüüdki. Käsi see-eest pesen ikka, kui väljast tulen, siis tunnen end juba piisavalt hästi.

 • Avatar
  Vasta A. 16. august 2018 at 22:17

  Ka teen vahet koduriietel ja mitte-kodu-riietel. Samu põhjuseid siin juba palju välja toodud, aga küll küllale liiga ei tee.
  * Mul reaalselt on kahju mingeid lemmikriideid nii palju ja pidevalt kanda, et mul neist lühikese ajaga villand saab, mis tähendab, et kannan neid ainult kuskile minnes.
  * Mõned riided võiks korralikumad olla, mitte välja veninud põlvedega, kulunud tagumikuga, söögiplekkidega (mida meie peres on kõigil, kuna noh.. lapsed) jne.
  * Mul aitab riiete vahetamine lõõgastusrežiimile ümber lülituda. Või kui mitte seda, siis lihtsalt vabam on olla kuidagi.
  * Kuna ma väljas päris dressides või retuusides ei käi, siis ei tunne ma end neis tänavariietes alati ka kõige mugavamalt. Imelik on kodus hakata ka kleidis või kaunis pluusis-seelikus tite potti kasima, põrandaid küürima, süüa teha vehkima jne. No ei ole mugav 😀 Mõni pehme kodukleit/seelik/T-särk & retuus on iga kell mugavamad.
  * Enda puhul mind see väga ei häiri, et kus ma kõik ära istusin oma riietega, sest nii bakterifoobik ka pole. Aga mehe puhul kurjustan küll alati, et ta ealeski riideid ei vaheta, sest tal on reaalselt riided määrdunud ja tolmused kuskil töökojas passimisest. Ma muidugi ei suuda mõista, miks ta kodus ka eelistab teksapükstes istuda. Pole midagi ebamugavamat, kui kodus teksades ringi toimetada või kasvõi lihtsalt lebos olla.
  * Koduriided on kuidagi intiimsemad. Ja ma ei mõtle siin all mitte midagi siivutut, vaid seda, et koju jõudes riideid vahetades ma justkui võtan eest ka mingid misiganes maskid, ning tunnen end vabalt. See pole ilmselt iga inimese probleem, vaid rohkem minu isiklik. Kui keegi külla tuleb, siis ma tavaliselt ka päris suvalistes kodu hilpudes ei ole, sest see muudab kuidagi haavatavamaks. Misiganes diip teema, aga kindlasti keegi samastub.

  Olnud 3 aastat lastega kodune on mul muidugi kergelt hägustunud see piir nende riiete vahel ning vahel satun kodust välja ka riietes, mis muidu lähevat koduriiete kategooriasse.

 • Avatar
  Vasta lillll 16. august 2018 at 22:16

  No ma vist ekstra rõve, aga mul on koduriided sellised, millesse ma südamerahuga peale arbuusi söömist näppe võin pühkida, kartmata, et pärast plekid välja ei tule vms 😀 Ehk siis sellised riided, millega elueest lagastada.. sest ega mul nii 10% söömistest lõppevad sellega, et midagi ikka tilgub särgile. Sorry not sorry!

 • Avatar
  Vasta Liisu 16. august 2018 at 22:03

  Meie peres on ka ikkagi pigem koduriided ja linnariided. Baktereid ei karda aga erinevad riided just sellepärast, et kui ma ikka valjas käimise teksastega kodutöid teeks ja siis niisama diivanil lebotaks, kaua mu ilusad teksad siis ilusad oleks? Ei ole võimalust iga kuu uusi riideid osta , no ja teksastega ju ei ole nii mugav kui retuusidega v dressidega?Suvel tõesti nii vahet ei ole, kui kleidid ja seelikud aga sügisel, talvel ja kevadel ei ole siiski enamus väljas käimise riided nii mugavad kui kodu riided.
  Ja no lastega on nii, et pooled riided ongi ostetud jarelturult ja ongi hoovipeal mängimiseks. Seega peab jaama ka mõni viisakam asi linna minekuks. Eks see sõltub seega ka rahakoti paksusest(just laste puhul), kas on linna riided või ei ole jning vajadusel saab kohe uued asjad osta.

 • Avatar
  Vasta G 16. august 2018 at 20:45

  Huvitav kui neile inimestele külalised tulevad, kas neil peavad ka koduriided kaasas olema, et noh nad oma räpaste linnariietega nende puhtale diivanile ei istuks 😀

  • Avatar
   Vasta minni 17. august 2018 at 09:56

   Ei pea koduriided kaasas olema,aga mina panen diivanikatte selleks ajaks. Ei taha pärast enda hommukumantliga või pesuga istuda samas kohas,kus on väliriietega oldud. Minu meelest koduriided vägagi elementaarsed☺

   • Avatar
    Vasta Karina 17. august 2018 at 16:43

    Minu arvates on ka elementaarsed. Välisriietele jääb mustust, isegi kui nähtava kuse, okse vms sisse enda meelest ei istu.

 • Avatar
  Vasta poltuks 16. august 2018 at 20:16

  Mina küll vahetan riideid. Loogiline, ma tahan kodus maas istuda, puid tuua, nõusid pesta, süüa teha.. .ma määrin oma tööriided ära. See kodune tegevus ei ole minu igapäevase tööga seotud. Tööl pean ma teistsugune välja nägema.
  Kodused riided ei ole mitte sellepärast, et teised on ebamugavad, vaid sellepärast, et ma tööriideid kodutöid tehes ära ei määrkis.

 • Avatar
  Vasta R.F 16. august 2018 at 18:05

  meil ei ole kodu ja linna riideid ja lapsedgi saavad ise otsustada millised riided selga panevad. Olen alati öelnud, et kõik mis kappi on ostetud on kandmiseks.Mis siin salata isegi korra läksin lapsele kooli järgi ja ta oli sinna sukapükstes läinud, ütles et hommikul läks kiireks ja ei jõudnud seelikut peale panna(ma nimelt olin ise hommikuses vahetuses ja läksin 06.30 kodust ära) . Rõõmu tunnen sellest et elan Soomes kus ei ole ülimat kriitikat riiete suhtes.

 • Avatar
  Vasta J 16. august 2018 at 16:57

  Mul on ka kodu- ja linnariided eraldi. Esinene põhjus on ka mugavus, sest kuigi väljas käies on ka mugavus hinnas, siis kodus diivanil molutada on palju mugavam retuusides ja lohvakas fliispusas kui kleidis 😀
  Teine põhjus on just vastupidine paljudele. Nimelt koduriietest pole nagu kahju, kui nt syya tehes mingi moosilärakas peale tuleb vms. Viskan pessu ja kõik. Linnariideid pigem katsun nii hoida, et väga palju töötlema ei peaks, et püsiks kauem ilusad voi üldse, et oleks vähem ohtu, et mingeid püsivaid plekke peale tuleks.

 • Avatar
  Vasta Liisa 16. august 2018 at 16:14

  oiii see teema on nii naljakas ja see, kuidas inimesed lähevad leili, et sul ei olegi kodu riideid..ja bakterid ja mustus jne.. Umbes sama, et kui külalised tulevad, siis koogitakse kapist kõik uhked klaasid ja serviisid välja, aga igapäevaselt kasutatakse katkiseid ja vanu nõusid. Iga päev võib kasutada ilusaid nõusid..mis sellel hoidmisel mõtet on. Aga tagasi riietele…Ma ise vahetan ka riided ära, kui tulen kontorist või õuest töö tegemiselt (niidan, laon puid, rohin jne..), aga niisama, et käin suts linnas ja kohe koju baktereid täis riideid vahetama… no ma ei tea.. käte pesu on meie peres püha toiming pärast õuest tulemist, aga riietega on meie peres see, et varsti nagunii lapsele väike ja ise tahad ka midagi uut. Niiet sellist bakteri-augu-mustuse eest hoidmist ei ole. ( Lisan juba juurde, et olen suur kaltsuka-kirbuga fänn, sa sealt saab ikka väga odavalt uued riided selga). Lasteaias pidime ka kasvatajale ütlema, et kõik riided on kandmiseks ja meie pojal ei ole eraldi riideid. Neile tundusid need liiga puhtad, korralikud. Eks vist enamus saadab siis nende “LASTEAIA RIIETEGA” ja pärast viivad ” LINNA RIIETEGA” koju ja kodus panevad ” KODU RIIDED”. . Samas pean ütlema, et olen ise kasvatatud nii, et oli ka kooli ajal eraldi riided, aga ema kasvatus vist siis külge ei jäänud. 😀 Aga no eks iga pere ongi erinev… niiet chill inimesed 😀

 • Avatar
  Vasta Mutt 16. august 2018 at 15:23

  Mulle õpetati lapsena, et linna-ja koduriided on eraldi. Kuna see komme on siiani küljes, siis kantakse ka meie kodus koduriideid. Mees käib alukate või lühkarite väel ringi, poeg samuti alukate või palja peega, et saaks kiirelt potile, kui vaja. Mina kannan üldiselt imetamispluusi, lühkareid või seelikut. Kui keegi külla tuleb paneme end ikka riidesse või puhtamad riided selga.

 • Avatar
  Vasta Liisa 16. august 2018 at 15:07

  Üldiselt on mu koduriietuseks hommikumantel 😀 sellega vist tänavale ei kipuks 😀 laps viskab ka riided seljast ja on alukate väel. Kui keegi muidugi külla tuleb siis saab ju alati riideid juurde panna 😀

 • Avatar
  Vasta Tairi 16. august 2018 at 15:04

  Meil on koduriided ja väga lihtsal põhjusel. Elame maal ja igapäevselt teeme kodus töid mis võivad riided lõplikult märida või lõhkuda. Ei ole raha, et osta riideid koguaeg uusi ja seetõttu ongi kodus kasutusel riided mis juba on kergelt kahju saanud.
  Muidugi kui plaanis on niisama olla siis ei torma kohe riideid vahetama lihtsalt selleks, et koduriided selga saaks.
  Varasemalt tööl käies oli ka see põhjus, et ametlike riideid oli vähe ja seetõttu pidin neid väga hoidma.

 • Avatar
  Vasta Andrea 16. august 2018 at 14:36

  Kuulun nende hulka, kes teevad vahet koduriietel ja väljaskäimise riietel. Põhjuseks mugavus, hügieen, riiete hoidmine. Käsi pesen ka kui koju tulen. Bakteriteema pani mõtlema vanavanaemade elukorralduse üle. Tänapäeval on olemas antibiootikumid ja vaktsiinid ning enamus bakteriaalseid nakkuseid ja viiruseid on tõrjutavad ja ennetatavad ja eks sellepärast on ka inimesed muutunud mugavamaks. Vanema aja inimesed aga nägid ja kogesid probleeme mida vähese puhtuse hoidmine kaasa tõi ning pidid sellepärast oma igapäeva elus hoolsamad olema. Näiteks voodikatted ei ole ju üksnes iluks vaid ka magamiskoha kaitseks mustuse eest. Mina isiklikult ei tahaks magada linade vahel kus on istutud või pikutatud üleriietes, millega äsja rongis sõideti. Samas ei aita antibiootikumid inimese parasiitide vastu, näiteksa nagu sooleparasiidid või täid (viimaseid võite saada ühistranspordist). Tänapäeval on siiski veel olemas ravile allumatuid nakkusi või siis väga raskesti läbipõetavaid infektsioone mida lihtsalt ei ole vaja endale koju tuua. Sellepärast arvan, et parem eraldi kodu ja õueriided ning kätepesu koju tulles on ikka pigem hea kui halb. Võimalik, et ajal mil inimestel olid eraldi koduriided, tööriided ja lisaks ka pühapäevariided, peeti pühaks ka tõsisemad hügieeninõuded, sest sellest sõltus tervis ja heaolu:)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. august 2018 at 14:53

   Aga miks sa üldse õueriietega peaksid voodisse ronima :D?

 • Avatar
  Vasta A 16. august 2018 at 14:32

  Olen ka üks nendest kes kohe vahetab koduriiete vastu, koduriieteks on suvel pehmed kleidid, lühikesed püksid ning talvel veluurdressid või retuusid. Jah ja ma olen täpselt see, kes ei taha kohvikus käidud pükstega bakterite pärast kodus diivanil olla, kuhu lapsel võib mõni küpsis kukkuda ja siis suhu pistab. Kodust väljas käin alati uute või mõned korrad kantud kvaliteetsete riietega ja ei tahaks kodus olles neid välja venitada kuna jumaldan ideaalseisus riideid.
  Eks kõigil omad kiiksud, seetõttu muidugi garderoob ajab üle, sest ega üle paari korra ühte riietuseset ei kanna 😀

 • Avatar
  Vasta kkkkkkkk 16. august 2018 at 12:40

  Jaa on koduriided , selleks on üks pikem särk. Väljas olles ütlen tihti, et tahaks koju jõuda ja kodumugavad selga panna.

 • Avatar
  Vasta L 16. august 2018 at 12:25

  Meil peres on ka koduriided, kuna meil pole eriti palju riideid ja pole ka võimalik tihti garderoobi uuendada. Lapsed on parajad mäkerdised, seega ongi neil kodus seljas kodu riided mille puhul ma ei karda plekke mis enam maha ei tule.
  Ise olen ma parajalt paksuke ja minu seljas on need riided millega linnas käin kodus jube ahistavad, ehk siis pikad püksid ja pikavarrukaga kleidid, sukapüksid, sokid, kodus meeldib olla t-särk kleitidega, kahjuks linna minekuks need minu kehale kohe üldse ei sobi.
  Seega, on palju erinevaid inimesi ja erinevaid vajadusi…

 • Avatar
  Vasta Kaisa 16. august 2018 at 12:10

  Minul oli olukord, kus kõik uued riided olid “kooliriided” ja nende kodus või linnas või külas kandmine oli kategooriliselt keelatud, sest äkki ma määrin ära ja siis pole koolis midagi kanda 😀 😀 (ei, meie pesumasin oli täiesti töökorras)
  Ja loomulikult, kui juhtusime ostma suvel enne kooli algust paar nädalat mõned uued hilbud, siis need pidid jääma kappi seisma, seniks kuni kool algab 😀

  • Avatar
   Vasta Vaike 16. august 2018 at 16:45

   Mulle meenus sellega klassikaaslase ema, kes koju värsket ja pehmet saia tuues ei lubanud seda kunagi enne süüa, kui vana oli söödud. Selle ajaga jõudis uus ka juba oma esimese pehmuse kaotada. 😀

 • Avatar
  Vasta marii 16. august 2018 at 11:25

  see riiete vahetamine sõltub suuresti eluviisist. töölt tulles vahetan ma küll riided ära, aga nt puhkuse ajal pigem käin toas ja väljas samadega.

  lasteaialaps jätab pärast lasteaeda üldiselt samad riided ehk et koduriided ja lasteaiariided on samad. kui mustad on, vahetab ära.

  kuna elame kesklinnas, siis pole nagu linnariideid ka eraldi.

 • Avatar
  Vasta Merka 16. august 2018 at 11:21

  Ma saan aru mõlemast poolest. Mul on endal ka pigem linna/töö riided ja kodu riided. Aga suvisel ajal on see pigem so-so. Suvel kannad ka kergemaid asju- kleite, shortse jms aga talvel suusapükste või 3 villase kampsuniga väga ei istu diivanil (va juhul kui ei viitsi kütta ja toas on 10 kraadi). Aga ma ei arva, et see oleks midagi mega hullu, mille pärast põdeda. Maailma ja kombed muutuvad. So? Elame ju edasi 😀

 • Avatar
  Vasta Sigrid 16. august 2018 at 10:55

  Meie peres ka ikka koduriided ja linnariided. Isegi lastel riided ära sorteeritud sahtlites. Mehel tiba keeruline on, aga harjub ära. Kodus tavaliselt seljas retuusid ja särk/pusa, aga kui linna lähen, siis ikka viisakad riided… mis on ikkagi mugavad 🙂 Aga koduriiete kandmine vist pärandatud emalt edasi ja ei kujutakski teisiti ette. Linnariided alati väga ilusad ja puhtad, aga kodukatel pole vahet, kui on mõni jääv plekike peal või mikroauguke 🙂 Ja jalanõudega on üldjuhul sama… va kummikud ja crocsid. Eks ta üks kiiks ole mõlemale osapoolele 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 16. august 2018 at 10:23

  Ema on selle kombe sisse harjutanud, olid kodu-, õue- ja kooli/linnariided.

  Ja kuigi see tundus tüütu ja nõme, eriti teismeslisena, siis nüüd on endal samamoodi. Selle vahega, et koduriided on vähem “vanad” riided ja rohkem selleks eraldi ostetud mugavad-venivad ja pigem odavad. Hetkel elan korterikaaslastega, kuid üksi elades vajadus koduriiete järgi väheneks ja ilmselt tuterdaksin rohkem alukates + t-särgis ringi.

  Tööl käin nii teksa+t-särgiga, nende pärast ma väga kodus ei karda, aga rätsepa õmmeldud kontorikleidid, kašmiirkampsunid ja muud säärased ajatud asjad proovin küll liigselt trööpamata hoida. Kui ma neid käsitsi pesen, et nad aastaid kestaksid, siis viimane asi, millega ma tegeleda viitsin on sibulapraadimise lõhn või söejoonistuste plekid nendel.

 • Avatar
  Vasta Birgit 16. august 2018 at 10:11

  Mis lamp postitus see veel nüüd on? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. august 2018 at 10:13

   Mis lamp kommentaar see veel nüüd on? 😀

 • Avatar
  Vasta Krissu 16. august 2018 at 09:45

  Mina olen see kellel on koduriided, sest mulle meeldib kodus olla oma lohvakate ja ärakantud lühkade ja t-särgi või maikaga. Eriti praegu raseduse ajal. Vb mul pole lihtsalt mugavaid linnariideid 😀
  Ja 4 aastasel tütrel on ka siiski koduriided, sest ma ei jõuaks talle koguaeg uusi riideid osta, arvestades kuidas ta kodus oma riideid mäkerdab või õues/hoovis mängides ning ma ei tea miks aga tema ‘koduriideid’ ma pesus tihtipeale puhtaks ei saa. Üritan hoida seda joont et on linnariided eraldi, vähemalt lapsel.

 • Avatar
  Vasta Klaara 16. august 2018 at 08:48

  Lisaks koduriietele on meil ka maariided, need on maakodus trööpamiseks. Töölt tulles ikka vahetan linnariided mugava koduriietuse vastu.

 • Avatar
  Vasta kellu 16. august 2018 at 08:34

  Väljas käin üldiselt teksadega, ja kodus küll teksades istuda ei viitsi, seega jah, alati nö ”koduriided selga”, ehk siis dressid või retuusid vms, et saaks mõnsalt lebotada, sest dressid annavad rohkem järgi kodus telku ees munchides või mida iganes. Seega jah, koduriided for the win 😀 !

 • Avatar
  Vasta Katariina 16. august 2018 at 08:17

  Mul ka kodus ikka koduriided seljas. Töölt tulles vahetan kohe riided ära, et endal mugavam oleks. Eelkõige selleks, et tööl ja väljas käimiseks riided seisaksid kauem ilusad ja kui nad ühel hetkel kuluvad või muutuvad väsinuks, et enam minu jaoks viisakaks riideks ei klassifitseeru, siis saabki neist enamasti koduriie. No välja arvatud kostüümid või sellised riided, millega kodus mugav poleks. Ma ei jaksaks endale nii palju uusi riideid hankida, et mul oleks suva, kui ruttu ma ta ära pean viskama. Ja mugavam on ka kodus, kui ei pea pidevalt jälgima, et kas kuskil mingit plekki pole vms. Samas ei ole mul koduriided mingid augulised või miljoni plekiga – sellised lähevad kas kaltsuks või prügisse. Eraldi koduriideid ma küll ei osta omale – et lähen poodi ja vaatan, et oh, kena pluus, täpselt sobib mulle kodus kandmiseks 😀 Aga jah, seda ma tõesti ei kujutaks ette, et ma tulen töölt ja hakkan samade riietega kohe koristama või süüa tegema… Samas mul täitsa suva, mida teised teevad – kes soovib, kandku kodus kasvõi kalipsot ja lestasid 😀 Et noh, kui su tööks on sukeldumine ja tuled töölt koju ja jätkad samade riietega 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. august 2018 at 08:26

   Haha, su kommi lõpp ajas mind täiega naerma. Kujutasin ette, kuidas ma olekski nii pohuist, et tulen koju ja lestade lirtsudes praen kala 😀

   • Avatar
    Vasta An 16. august 2018 at 09:16

    Mina ka kodus vahetan riided. Ise kasutan palju ühistransporti ja samuti kuidagi ei taha nende pisikutega istuda kodus diivanile, samuti teksad on kodus olemiseks ebamugavad ja mõnus on kodus mingid suva kaltsud selga visata 😀

 • Avatar
  Vasta E 16. august 2018 at 07:51

  Ausalt vanasti kui ma ikka kaalusin 130+kg siis olid mul kuu ll spets koduriided, mis olid seitse numbrit suured ja mugava. Kuna väga viisakaid ja mugavaid riideid siis koos ei leidnud. Ikka ningi koht pitsitas või ärritas. Praegu kui kaalun mingi 76 kg siis olen koguaeg samadega. Paksuna oli muidugi ka omaette klass süüa nii et endale rinnapeale ei läbustaks(teekond taldrikust suuni oli pikk) ja nõusid pesta või süüa teha nii et kõht vastu ei läheks. Lisaks tohutu-tohutu higistamine…. Niiet jah ma saan küll aru kõigist neist põhjustest. Mustuse osas no vahest harva on ühistransport väga räpane… Siis tahan küll kodus puhtad riided saada isegi kui seal räpasees ei istu. Aju on selline tore organ mis genereerib kohe silmeette igasugu patsillid, kollid ja bakterid ja et nn lõõgastuda on vaja ümberriietumist. See pigem ma usun et psühholoogiline teema….

 • Avatar
  Vasta Kätlin 16. august 2018 at 07:20

  Noup. Kuid mõned siiski vist on sellised, et kui keegi küllla tuleb, siis vahetan millegi muu vastu välja ? Niiii kodused riided on. Ilmselt on need, siis kuskilt välja veninud või augulised, aga nii mugavad, et ära ei raatsi visata.

 • Avatar
  Vasta Malle 16. august 2018 at 06:55

  Koduriided, sest
  1) ma ei taha oma kitsaid teksaseid välja v3nitada, kui ma kodus tahan diivanil lösutada/rätsepistes olla/põlvede otsas elada… jne
  2) vanasti kui mul polnud koduriideid, siis ma suutsin kuidagimoodi mingit pudi voodi peale tassida ja pärast magasid mingite terade otsas, hullult ebamugav
  3) külalistele ju ei anna külastuseks mingit kitlit vms, seega asi pole bakterites. Aga ma tunnen end ebamugavalt kui ma tulen bussist ja aelen pärast kodus edasii (olen ennegi mingi jama otsa sattunud kui istmeid üle ei vaata)
  4) ma olen suur pudistaja. 😀 Ma ei taha oma “korralikke” riideid peale 1x kandmist määrida. Kuidagi ei viitsi pesu pesta 😀


  5) miks sind üldse heidutab, kuidas teised kodus elavad? Ole nii nagu tahad.:D

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. august 2018 at 08:29

   miks sa arvad, et mind heidutab? lihtsalt arutlen, või mis teemasid oma isiklikus blogis kajastada võiks? 😀

 • Avatar
  Vasta Ahaa 16. august 2018 at 06:20

  Minul kindlaid koduriideid ei ole. Mul on kindlad tööriided. Seega koju jõudes on riiete vahetamine üldiselt must be.
  Minu lapsed vahetavad ka koolist tulles riided ära, sest neil on koolivorm. Pihikseelikuga annab ka puuotsa ronida, kuid dressipükstes on seda kordades mugavam teha. Lasteaiast tulles vahetasin neil ka riideid… sest need olid mustad…
  Eks see riiete vahetamine ongi pigem harjumuse ja vajaduse asi ?

 • Avatar
  Vasta Merle 16. august 2018 at 05:57

  Mul on väiksema lapse riided korvriiulis ja et vanaema või ka issi teaks, kus miskit on, siis olen riiulid sildistanud. Nt lasteaia pluusid, kodupluusid, lasteaia püksid, kodupüksid jne. Suuremal ka kapis koduriiete riiul. Kodus lihtsalt on kulunumad ja väsinud riided, lastel veel plekilised. No las siis olla.

 • Avatar
  Vasta Ingrid 16. august 2018 at 05:20

  Ma käin kodus dressides/retuusides. Mulle ei meeldi toas olla teksades nt. Kuna ma 99% ajast käin teksadega väljas, siis koju tulles panen midagi mõnusamat. Vahel käin ka dressides väljas, siis pole vahet ?

 • Avatar
  Vasta Marju-shmarju 16. august 2018 at 04:14

  PS See kindlasti ei ole kellesti parem/halvem olemise asi. Lihtsalt isiklik valik 🙂

 • Avatar
  Vasta Marju-shmarju 16. august 2018 at 04:13

  On ikka koduriiete mugavus argument – minu jaoks on see distinction just nagu spordiriietegagi – spordiriietega teen sporti, koduriietega aktiivseid kodu-asju. Kui tuleksin töölt ja istuksin niisama, siis ehk ei vahetakski (meil on normiks smart casual), aga no ikka tuleb teha asju, mis rohkem määrivad/kortsutavad/riideid välja venitavad 🙂

 • Avatar
  Vasta Riina 16. august 2018 at 03:47

  Enne kassi vötmist käisin ka samade riietega kodus ja väljas aga nyyd on lihtsam ära vahetada kui et karvu hakata eemaldama enne igat väljaskäiku.

 • Avatar
  Vasta Marie 16. august 2018 at 03:29

  No mina küll kunagi just nii mõtlesin, et näe persetan siin oma tagumikuga väljas mingil pingil kus istub üks hetk keegi haisev, teine hetk vb puhas aga avalikud kohad on ju kõigile, seega sealt miljon inimest läbi käinud ja siis ma nende samade pükste tagumikuga oma puhaste voodilinade peale küll ei taha pikali visata kus ma tahan paljalt ka end mugavalt tunda. Kuidagi tänav on selline “must” ja kodu uksest sisse tulles tahan tunda kodu “puhast” ja hubast tunnet, koduriided üks osa sellest.

  Käed tahan ju ka kohe ära pesta enne kui kodus katsun söön või näpin kodus oma asju mustade kätega. Ukselingid, võtmed jne. Mõtle kui paljude inimeste bakterid seal on. Ainult käte pesemisega võib talvel ära hoida nii mõnegi viirusnakkuse. Sama loomulik on välisjalanõud ära võtta uksel ja mitte tänavamustust oma kodu põrandatele laiali kanda.

  Ja mugav on ju ka. Ja mõnus. Koduriietes kodus persetada…

 • Avatar
  Vasta Liisi C 16. august 2018 at 01:00

  Appi, ma hakkasin peale neid kommentaare elu üle järele mõtlema kohe…MUL EI OLE KODU RIIDEID. Ma siin loen, et no peaaegu kõigil on ja tekib tunne nagu oleksin elu väga valesti elanud. Lapsepõlves olid küll kooli ja kodu riided aga vahel ma tulin koolist nii kaua koju *loe käisin sõpradega õues mängimas* et nagu kooliriided olid juba nagu igapäeva riided. Teiseks ma ei saa aru miks inimesed ostavad endale ebamugavaid pükse/teksaseid, et kodus vaja kibekiirelt ümber vahetada. Ma ikka vaatan, et mul riided hästi ja mugavalt seljas istuks. Jumal, kus maailmas ma elanud olen. Ma kohe ei julgegi avalikult tunnistada, et mul pole koduriideid, sest no kõigil ju on. Olen vist kasvanud teistmoodi 😀 ühtlasi mul jumala suva kelle koha peale ma bussis,pargis, koolis jne. istun, nkn on igalpool keegi räpasem istunud/olnud. Mainin ka seda, et minu lapsel pole ka konkreetseid koduriideid. On küll viisakamad riided millega kinno, teatrisse jne minna aga konkreetselt, et tuleb koolist koju ja ma sunniks teda koduriideid selga panema, sellist situatsiooni ei ole. PS: ärge lastekaitset nüüd peale saatke. Seni oleme kenasti elus püsinud ilma koduriieteta ja ühistranspordis teiste inimeste kohtade peal istudes.
  Ahjaa.. isegi kui juhatajana töötasin, kandes viisakaid riideid, ei viitsinud ma koju tulles hakata riideid vahetama.. kuna noh, mul puuduvad konkreetsed koduriided.

  • Avatar
   Vasta väga väga naine 16. august 2018 at 10:42

   Ikka tore, et selliseid ka on =)

   • Avatar
    Vasta Vaike 16. august 2018 at 16:51

    Ma olen ka selline. Hommikul selga pandud kleidiga ajan õhtuni läbi.

 • Avatar
  Vasta Wtf? 16. august 2018 at 00:55

  Sellepärast sa ei vaheta, et sinu jaoks on kõik asjad sama väärtusetud. Enamik inimesi investeerivad kallimatesse asjadesse, millega peol/tööl saavad käia aastaid. Kui kogud raha, et endale kallis ja kvaliteetne riideese osta, et see võimalikult kaua vastu peaks (või anda see taaskasutusse nii, et järgmine inimene ka ennast hästi tunda saaks selles), siis võib-olla saaksid nendest inimestest aru. Koduriided võivad välja näha aukus ja kulunud, sest kodus enamasti tehakse süüa, lesitakse diivanil, koristatakse jne. Üldiselt selle tagajärjel riie kulub ja muutub koledamaks kiiremini. Sellest peaksid sina ka ju aru saama.

  Sinu suhtumine on tegelikult suhteliselt masendav. Ma pole kunagi kommenteerinud, aga sellise jama propageerimine, et ah vahet pole – ma küürin õhtukleidis peldikut, kui läheb puruks või tuleb plekk, mis pesus välja ei tule, ostad uue, eks! Savi

  Mõtle, kuidas sinu tarbimine ülejäänud maailma mõjutab. Mittelagunevad mikrokiud, riided, kõik mida endale kokku ostnud ja kraapinud oled, ei kao siit maailmast 15 minutiga. Kui palju tegelikult läheb energiat asjade tootmiseks/transportimiseks ja kui tihti selleks kasutatakse odavtööjõudu, kahjuks ka lapstööjõudu.

  Ületarbimine ja asjade tegelikkusest väärtusest mittearusaamine on suur probleem ja hetkel oled üks selle eestvedajatest eesti sotsiaalmeedias just sina. Sa saaksid panna inimesi teistmoodi mõtlema, aga selle asemel sa plärtsud vastu kõikidele, kellel teistsugune arvamus on.

  Tee silmad lahti ja vaata ringi. Meil kõigil on palju õppida ja sinul samamoodi. Tegelikult ma arvan, et see on väga positiivne, et eestlastel on selline harjumus.

  Kõik need reklaampostitused asjadest ja riietest lükkab su lugejaid veel rohkem ostma ja tarbima. Just a sidenote: eriti masendav oli see travelbag plastmassist minimänguasjadega – wtf? Ma ei taha teada, kui paljud seda ostma läksid pärast seda video.

  I dont know… just think about this shit sometimes.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. august 2018 at 08:32

   Ära pane mulle sõnu suhu, miks koduriiete puudumine tähendab automaatselt seda, et õhukleidis peldikut küürin? Iga riie kulub ja läheb mustaks. Kui läheb mustaks, panen pessu, mitte ei viska ära. Kas sa loobid kõik mustad riided ära?

   • Avatar
    Vasta Evelin 16. august 2018 at 10:58

    Ma küll ei mäleta, et ma kunagi oleks mingi kalli riideeseme ostmiseks raha kogunud. Kuna üsna palju riideid ostan kaltsukast (sest sealt saab ka täitsa uueväärseid asju), siis üldse kulub riiete peale suht vähe raha. Ja nende kaltsukast saadud riietega on kõlvanud minna nii kontorisse tööle kui õhtul peole. Arvatavasti pole keegi arugi saanud, et need mingid odavad riided on.
    Ainukesed veidi kallimad asjad on tavaliselt saapad, aga raha selleks koguma pole pidanud, kuigi ma ka mingi kõrgepalgaline pole.
    Riided on minu jaoks üsna väärtusetud asjad tegelikult. Selles mõttes, et kui peaks midagi juhtuma (ma ei tea, tuleb sajandi torm või tulekahju), siis riided on küll viimane asi, mille kaotuse üle mul kahju oleks. Asjades kinni olemine on suur nuhtlus. Ja see ei tähenda, et inimene midagi ei väärtusta ja kõik kohe suvalt minema viskab. Lihtsalt asjad on vahend ja päris õudne on neist sõltuda ja pidevalt muretseda, et äkki mu asjadega juhtub midagi ja siis on peaaegu et maailma lõpp ja mu suur investeering on tühja läinud. Riided on küll viimane asi, millesse “investeerida”.

    • Avatar
     Vasta väga väga naine 16. august 2018 at 11:34

     /südameke

     • Avatar
      Liina 16. august 2018 at 12:16

      Ma arvan, et postitute algne mõte oli mujal. Nimelt sinu reklaamipostitustes, mis propageerivad 90% ulatuses täiesti mõttetuid asju ostma. Ökoloogiline mõtlemine ei tähenda ökośvammide ostmist ja kaltsukates käimist. (Viimane on eriti mõttetu, kui need riided on toodud kuskilt mujal riigist.) Ma ei väidagi, et inimesed peaksid täiesti täiesti ära keerama keskkonnateadlikusega, piisab sellest, et me lihtsalt tarbiksime mõistlikuse piires. Juba sellega teeksime planeet Maale suure teene.
      Ma saan aru, et reklaampostitused on sinu sissetulek, aga siis sa peaksid ka lihtsalt endale seda teadvustama, et nii ongi, sa ei ole eriti keskkonnasõbralik inimene.

     • Mallukas
      Mallukas 16. august 2018 at 12:28

      Kas kas ma kuskil olen kuulutanud, et pean ennast keskkonnakuningannaks või midagi? Olen ise täpselt sama öelnud, mis sina – see on minu töö ja seetõttu on mul palju asju. Kõik. Mis sa kempled, aru ma ei või.

     • Avatar
      Liina 16. august 2018 at 13:31

      See oli mu esimene kommentaar sinu blogis ja ma kahtlustasingi, et ma saan sellise tooniga vastuse. Ja mu eesmärk ei olnud vaielda või kempleda. Lihtsalt tahtsin, et sa keskkonna aspekti oma töö juures teadvustaksid. Ja kui sa juba teinud oled, siis väga hea. Ma arvan, et kõik nö. priviligeeritud* inimesed peaksid seda tegema ja mõtlema, mis tagajärjed nende tegevusel mitte ainult keskonnale, vaid ka ühiskonnale üldiselt on.

      Peace out!
      *Korraliku sissetulekuga inimesed

     • Mallukas
      Mallukas 16. august 2018 at 13:33

      No su kommentaar oli üsna ründavalt kirjutatud, justkui nagu ma ennast pidevalt kuskil käiks keskkonnakuningannaks tembeldamas või midagi. Vastuse toon oleneb ikka kommentaarist, eksole 🙂

   • Avatar
    Vasta K 16. august 2018 at 20:46

    No vaevalt, et keegi ka raudrüüs linna peal käib?

    • Avatar
     Vasta Elisabeth 17. august 2018 at 15:02

     “Ja mu eesmärk ei olnud vaielda või kempleda….” – äkki inimene tahaks ikkagi teada, et seda kirjutatakse k e m b e l da, olen vanem inimene ja tahaks teada, kas koledaid kirjavigu parandada on taktitu, et las parem jääb, nii kuis on?

  • Avatar
   Vasta Merks 16. august 2018 at 14:10

   Minu arust täiesti õige ja asjakohane jutt.

   Näitena toodud
   “ma küürin õhtukleidis peldikut, kui läheb puruks või tuleb plekk, mis pesus välja ei tule, ostad uue, eks! Savi”
   ongi tegelikult täpselt see, kuidas mallukas ise alati vastab. Ülevõimendatult üle võlli.
   Kahjuks ise aru sellest ei saa. Lugejad on kahepalgelised. Ainult siis on sõbrad, kui nänni jagatakse.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 16. august 2018 at 14:55

    Jah, mulle need lugejad jagavad hommikust õhtuni nänni. On sul ka anda? Kui jah, siis luban viisakamalt vastata. Muidu käi persse. 😀

 • Avatar
  Vasta Nimi 16. august 2018 at 00:47

  Minu koduriieteks on pidžaamad. Esimese asjana lendavad rinnahoidjad seljast, käin duši all ja panen puhta pidžaama selga. Minu jaoks ei ole mitte ükski riietusese sama mugav kui puuvillane pidžaama. Üldiselt on mul päris mitu kategooriat riiete jaoks: tööriided (need firma poolt ja asuvad tööpostil), linnariided, peoriided, koristamiseriided/remondiriided, koduriided/ööriided.

 • Avatar
  Vasta l 16. august 2018 at 00:27

  Muidu on ikka olnud, aga viimasel ajal pole ema käskinud vahetada enam, siis lasen ikka nende samade teksade ja särgiga nii kodus kui ka väljas ringi. Ei taha kodus mingeid koledaid riideid kanda, kõik on ikka sellised, mis igalepoole sobivad. Kuigi üks päev, kui kodus valged teksad jalas olid, siis ta käis küll järgi ja rääkis, et mis ma ikka neid kodus kannan, pärast on koledad. Nii et jah, saan mõttest aru, kuid ise üldiselt nii ei tee.

 • Avatar
  Vasta Margot 15. august 2018 at 23:48

  Koduriided… hmm. Ei ole! Kôik riided mida julgen ka vãljaspool kodu kanda kanan uhkusega ka kodus… tahaks hullult enda koju ehitada ülesse sûsteemi mis mujal maailmas on ûli populaarne.. kanda toas ka jalanôusi, eriti suvel kus enamus outfitide juurde on ka sobitatud kingad…
  Armastan kôiki oma riideid võrdselt, kôik mis olen oma koju kappi valinud vããrivad vôrdseid ôigusi nii kodus kui ka väljaspool kodu.. jah, ma olen addicted whit my clothes.

  • Avatar
   Vasta Maria 17. august 2018 at 20:43

   Jap jalanousi toas kanda on ikka eriti hea.
   Tanavatel on koerte sitt, inimeste loomade kusi, okse, roga ja koik muu, vahel vihm peseb need silmale nahtamatuks, aga olematuks see ei muutu ja sellest astume me labi iga paev, need jaavad talla all ja motle kui tore see siis tuppa laiali vedada ?..

 • Avatar
  Vasta Hõbe 15. august 2018 at 23:16

  Mul pole see niivõrd sedasi, et koduriided panen selga, kuivõrd et võtan tööriided ära. Vanal tööl oli teisiti, siis olin tööl ka nn casual, siis jäi enamasti sama outfit ka koju. Aga nüüd on ikka vaja viks ja kraaps välja näha, voldid sirged ja kortsud triigitud, et neid riideid kodus trööbata ei raatsi.
  Kusjuures ühe aasta viks ja kraaps on järgmiseks juba casualiks kulunud, siis vahetan uue viksi-kraapsu nende riiete vastu, mida varem olin kodukate vastu vahetanud. Kontekst! Taustsüsteem!

 • Avatar
  Vasta r. 15. august 2018 at 23:06

  Maiteagi. Ma vahetan ka alati kodutulles riided ära. Ma olen vist imelik, aga mulle meeldivad mu 4-5 numbrit suuremad augulised ja plekilised T-särgid 😀 Nii hea ja mugav, muud mul seljas polegi (aluspesu vms). Ma käiks heameelega linnapeal ka nii 😀 😀 😀 😀 Minujaoks on pesu nii ahistav ja mingid pikad püksid jne, isegi kui need on retuusid. Mulle meeldib olla palja peega kodus.
  Kunagi oli hästi naljakas situatsioon, kus ma külitasin diivanil ja sõbranna mu pool ja ütleb järsku et: “Tra mis pluus sul seljas on, pomm ripub väljas” No T-särgil oli auk ja sealt tilpnes rind välja, nii et ma ise ei märganudki seda. See oli nii naljakas. Aga pärast toda seika ma ostsin oma elu esimese korraliku öösärgi, nüüd käin tollega ringi kodus (vähemalt siis kui sõbrannad külla tulevad) 😀
  Üleüldse ma ei viitsi juukseid ka kammida jne, suht prükkar näen välja koduseinte vahel 😀
  Aga sellel on oma boonus kah, alati enne väljaminekut, kui olen pannud nö normaalsed riided ja enast korda teinud siis ma vaatan peeglisse ja mõtlen et vauu, ma näen täitsa inimene välja 😀 😀 😀 😀

 • Avatar
  Vasta R 15. august 2018 at 22:59

  Ma vahetan tavaliselt kohe koju jõudes riided ära. Kodus oleks kole ebamugav olla nt teksaste või mõne ümber rõivaga.
  Aga mul on koduriided mingid sellised, et ma ausalt ise ka ei tea, kust need mulle tulnud on. Nagu, et ma pole raudselt neid enne kodukaks saamist kuskil avalikult kandnud 😀 Need on mingid vanaaegsed põlvini öösärgid, sageli on kuskil auk ka. Mõni on lihtsalt XXXL pluus aga mulle pikk maika. Kannangi kuni enam no üldse ei kõlba.
  Mees naerab mu üle kogu aeg, et selline kaltsukubu kodus olen….mul on mingi top 3 särki üks hullem kui teine, ise olen rahul.
  Ja selline kodus õudukas olemine on kestnud lapsepõlvest saadik.
  Väga palju kordi olen otsustanud, et ma hakkan ka kodus inimeseks ja kannan viisakamaid asju. Ei tea mis siis takistuseks saab aga siiani pole pikaajalist muutust saavutanud.
  NB! Mulle ei saa keegi paugu pealt küll tulla sest ma pean jõudma ümber riietuda.

 • Avatar
  Vasta LAURA 15. august 2018 at 22:55

  Koduriided on täiega teemaks ? ja seda imelikum on mul endal kui nt tahaks vahel kodus ka paremini riides käia, aga ei saa seda või toda panna, sest pärast teised vaatavad, et ta käis ju tolllega kodus, on see siiis koduriie või linnariie ? täiega first world problems ?
  Aga jah, eks see harjumus ole lapsepõlvest sees, kui koolist tuldi ja koduriided selga ? arvatavasti õpetan lapsi samamoodi

 • Avatar
  Vasta Mari 15. august 2018 at 22:45

  Minul ka kodukad, milles end üliiiiimugavalt tunnen, nt retuusid ja t-särk. Väljaminnes üldjuhul vahetan alati riideid.

 • Avatar
  Vasta Hel 15. august 2018 at 22:21

  Muidugi on eraldi nö. linna- ja koduriided…nii mehel, minul, kui ka lapsel, ma arvasin, et see on elementaarne ja kõigil nii 😀 Ei kujuta ette kui peaksin nt teksadega kodus olema, koju jõudes ikka esimese asjana mõnus kodukleit või tuunika selga ja muidugi ka rinnahoidja eemaldus 😀 tihti juhtub, et pole isegi alukaid jalas…sest kodu ja nii on kõige mugavam. Lisaks kui teen süüa vms koduseid toimetusi siis pole kahju kui riietele mõned plekid või pritsmed satuvad, väljas käimise riideid küll ei tahaks niimoodi rikkuda.
  Ja tavaliselt need riided mis enam väljas käimiseks ei kõlba lähevad koduriietena kasutusesse.
  Aga see bakterite teema on veits jabur minu meelest, pole kunagi sellise nurga alt isegi seda teemat mõelnud…ikka mugavus on minu jaoks (kodu)riiete ja olemise puhul kõige tähtsam 😀

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 15. august 2018 at 21:53

  Mul olid koduriided, kui ma olin nii vaene, et ei saanud endale lubada kodus ka ilusaid riideid kanda, sest ilusaid riideid oli nii vähe, et neid tuli väljaskäimise jaoks hoida.
  Nüüd on suva + ma ausalt võin ka päev otsa olla ööpidžaamaga. Paar korda olen pidžaamas ka poes käinud.
  Midagi ei juhtunud, keegi ei surnud.

  • Avatar
   Vasta Hõbe 15. august 2018 at 23:18

   Oo jaa, see on nii vabastav, kui oled korra pidžaamaga poes käinud ja… keegi ei andnud otsi! Kedagi ei koti!

 • Avatar
  Vasta Mariann 15. august 2018 at 21:47

  Minu garderoob jaguneb laias laastus kolmeks :
  1) koduriided – vanad kleidid, dressid, pluusid, retuusid.
  2) tööriided – pintsakud, viigipüksid, kontorilikud kleidid ja seelikud.
  3) linnariided – teksad, korralikud pluusid, viisakad kleidid.

  Mina vahetan koju jõudes alati riided ära, sest kontoririietega ega linnariietega pole mugav ja riided kuluvad rutem. Mulle meeldib lösutada diivanil ja süüa tehes käsi aeg-ajalt riietesse kuivatada (sest rätik on nõrkadele?) ja lapsega põrandal istudes mängida/joonistada ning ma ei kujuta ette, et teeksin neid tegevusi viigipükstes ja valges triiksärgis või teksastes ja siidpluusis. Kui koduriietele pritsib õli või läheb vildikas vastu, siis sellest on mul suva, aga linna-/tööriietest oleks kahju küll.
  Minu lapsepõlves olid alati kõigil koduriided, aga praegu kannan vaid mina neid mu peres.

 • Avatar
  Vasta Ty 15. august 2018 at 21:37

  Koduriided oo jaaa! See tunne võtta rinnakas ära ja mõnusad õhukesed kodukad selga – parim osa päevast! ?? Pubekana eirasin ka vanemate käsku kodukad panna ja vedelesin samade riietega kodus ka. Nyyd on juba materjalid nii kehvad, et riided ei kesta kui neid kodus kanda…

 • Avatar
  Vasta Lisbet 15. august 2018 at 21:35

  Maal olid küll,linnas mitte. Või noh,oleneb,päris uute riietega kodus ei käi ja mõndade riietega õue ei lähe 😀
  Ja teksadega nt kodus olka ei taha.

 • Avatar
  Vasta Jansa 15. august 2018 at 21:24

  Mul on küll kodusemaid riideid, mille selga tõmban hommikul nt siis, kui tean, et niipea kodust kuskile ei lähe. Enamasti siiski need riided millega ma mujal käin, nendega olen kodus ka. Vahetan ainult sellisel juhul kui väljas on väga palav olnud ja mul on upskombel liiga palavad riided selga saanud ja talvel vastupidisel juhul. Aga siis ka mitte ilmtingimata “koduriiete” vastu. Ühesõnaga olen samasugune räpakoll ja mu laps on ka. Vast ei löö keegi mättasse

 • Avatar
  Vasta Angela 15. august 2018 at 21:16

  Loomulikult on koduriided. Kuna ma olen suht kooner, siis ma ostan peamiselt riideid lastele ja mehele,seega mul omal on vaid mõned nö korralikud riided. Neid läheb vaja harva ka, kui poodi v kuhugi minna vaja. Kodus on koduriietest kõige mugavamad mehe t särgid 😀 eks see ole, et tavaline inimene siiski ongi kodus nagu maakas, sest nii ongi mugav ja kui sööki, õues rokka või laste sodi peale läheb, pole kahju.

 • Avatar
  Vasta Lotte 15. august 2018 at 21:02

  Ikka koduriided ka. Mehel samamoodi ja lapsel vahetan samuti. Me kodus käime enamjaolt selliste vanemate tsärkide ja pükstega, mida mujale ei pane selga, aga on väga mugavad.
  Ja see ka, et ei taha viisakaid riided mustaks teha.
  Nii on olnud minu lapsepõlvest alates. Mehel vanasti ei olnud eraldi, aga hakkas minu järgi vahetama, kuna ütles, et dressides ja lühikestes pükstes mugavam, kui terve päev teksades.
  Laps saab ka aru, et õuest tulles või kuskilt paneme kodused riided selga kohe. Ta muidu läbustaks kõik oma riided nii ära, et mul polegi midagi viisakat panna, kuna ma ausalt ei viitsi küll mingeid plekke nagu hull hõõruda. Kui pesus välja ei tule jääbki koduriietuseks.

 • Avatar
  Vasta Vesper 15. august 2018 at 20:55

  Kodus on retuusid/T-särgid, kodukleidid. Linnas ja ka kodu lähedal poes käin ikka teiste riietega, aga veidi lihtsamal põhjusel – tegu on vana harjumusega juba lapsepõlvest, mil koolist koju tulles pidi ikka “kodukaltsud” selga viskama, kui oli tahtmist maakodus väljas mütata, sest siis polnud muret, kui oksa otsa sattudes või rattaga upakile käies midagi rebeneb jne.

 • Avatar
  Vasta M. 15. august 2018 at 20:39

  Eks see suuresti oleneb, mis tööd sa teed. Sina enamasti teedki oma tööd kodus olles. Pildistamisel ka vaevalt nö kontoririideid kannad. Seega sul ongi kõik riided mugavad (retuusid, pusad jne).
  On aga palju ameteid, kus on ametlikumad kostüümid 🙂

 • Avatar
  Vasta Kiivi 15. august 2018 at 20:36

  Ma ei olegi kunagi selle peale tulnud, et koduriided tuleks selga panna BAKTERITE pärast. Kas need riided pannakse siis kohe pessu pärast ühepäevast kandmist? Puhaste riietega ühte kappi ei saa ju sellist saastunud eset paigutada…
  Meil on ka endal ja lastel koduriided, aga mitte bakterite pärast vaid seetõttu, et elame maal renoveeritavas talus ja peame hunnikut loomi, seega lapsed näevad tavaliselt õhtuks välja nagu oleks terve eluaja koopas veetnud ja JAH, ma panen neile kodus tsillimiseks selga riided, mida pole vajadusel kahju õhtul kasvõi ära visata(nt värviplekkidega, aga muidu terved pluusid jne). Las lapsed möllavad. Linna ei lähe me nende riietega austusest tsiviliseeritud inimkonna vastu-mõni õrnakesem saaks kreepsu?.

  • Avatar
   Vasta pegasus 15. august 2018 at 22:46

   Hahh, vaga hea! Meil on sama moodi, elame maal ja loomi on palju, nii toas kui oues. Linnas kaime harva ja lapsed teavad millised on neil koduriided ja millised linnariided. Kolmesele tudrukule meeldib kogu aeg kleite kanda, olen teadlikult kaltsukatest vaadanud eriti varvilisi ja pigem kostuumide moodi kleite, et ta saaks rahus nendega nii peegli ees keerutada kui kanade juurde minna, merisigadest, janestest, kassidest ja koertest raakimata. Ka meie vahetame austusest teiste vastu linna minnes riided ara 🙂

 • Avatar
  Vasta Liis 15. august 2018 at 20:23

  Mul on ka ikka eraldi koduriided, kohe kui koju jõuan, siis tavaliselt kohe esimese asjana vahetan riided ära. Ma nüüd küll ei vaheta mugavuse pärast riideid, vaid esiteks mind on nii väiksest peale üles kasvatatud, et on olemas linnariided ja siis koduriided, millega väljas väga ei kõlba käiam. Teiseks mul on kodus kass, kes ajab aastaringselt rämedalt karva.

 • Avatar
  Vasta Jkk 15. august 2018 at 20:22

  Jaa, kogu mu perel on koduriided. Mul juba lapsepõlves utsitas ema peale koolist tulekut, mul riideid vahetama. Ja sellest mul see harjumuseks sai. Teen seda siiani, alati vahetan riideid. Sama teeb ka mu mees ja laps. Harjumuse asi ja tõesti, mugavam kuidagi.

 • Avatar
  Vasta Maria 15. august 2018 at 20:20

  Mul on ka koduriided, sp et kuna mul väike laps siis tihti ta määrib mu kodus ära ja siis pole kahju koduriideid pidevalt pessu visata, linnariideid või noh õueskäimist riideid soovin hoia ikka kaua nõ uuena, et ei tekiks väga suurt värvi ja muud kulumist. Kuna mulle meeldib kodus ka vähe lühemate riietega olla siis õue ma nendega ei läheks, lapsega olles ei oleks see väga kena kui kummardad või sääred ja rind liigselt paljad. Seda ilu soovin pakkuda vaid oma elukaaslasele. xD

 • Avatar
  Vasta Sirly 15. august 2018 at 20:13

  Pani täitsa mõtlema, aga jah, meil ka koduriided. Ma vahetan kindlasti kui tulen külmal ajal õuest teksadega, siis seeliku või kleidi vastu. Koolilaps vahetab ka, sest püksipõlved ei kannata väga pikalt põrandal mängimist välja kui igapäevaselt trööpaks. Mustusejutust ei saa aru, ei käi räpastes kohtades ja kodus nagu ka pole, seega sama hämmingus kui Sina. Seda küll täheldasin, et suvel üldjuhul väga riideid ei vaheta, välja arvatud kui hakkan kokkama ja praadides võib miskit pritsida vms.
  Ps! Koduriided on ka korralikud, ei kanna kaltse 🙂 tuli meelde seoses sellega, et tuttav sorteeris asju: ah, seda veel ei viska ära, kodus kõlbab küll.

  #nomidapikkmonoloogtuli

 • Avatar
  Vasta Mari 15. august 2018 at 20:04

  Natuke teise nurga alt, aga mulle tuli kohe meelde, kuidas mulle lapsepõlves riideid ja jalatseid osteti: “Selle jätame koolis käimiseks, seda küll kohe kandma ei saa hakata, sellega niisama küll kuhugi trööpama ei lähe.” jne. Nüüd kui ise riideid ostan, lähevad mõned juba kohe poes selga ja võin täiesti vabalt suvalisel hetkel kodus ka pidukleidi selga tõmmata, sest lihtsalt tuleb tuju.

 • Avatar
  Vasta Gerz 15. august 2018 at 20:00

  Minul ka kodu ja linna/tööriided eraldi. Kuna ma maal elan, siis kohalikus külapoes käin küll koduriietega (väljaveninud dress ja crocsid) aga linna ega tööle nendega ei läheks.
  Mul nende “koduriietega” pubekaeast üks seik meeles…nimelt tuli mulle sõbranna peale kooli külla, mina olin siis juba koduriides, dressipükste ja ühe megamugava pusaga mis mu lemmik oli, kuna see pusa tõesto oli mu lemmik, siis otsustasin sellega järgmisel päeval ka kooli minna, sõbrannal vajus suu imestusest lahti ja ohkis, et “issand, sa oled kodupusaga koolis”, mul oli seö hetkel hirmus häbi ning ütlesin sõbrannale, et mul on neid pusasid 2 tükki, ühega neist käin kodus, teisega koolis ?

 • Avatar
  Vasta Reet 15. august 2018 at 19:59

  On koduriided. Sellepärast, et:
  *esiteks, mul on soets tööriided. Need saavad ka mustaks ja tolmuseks.
  *teiseks: ma pläkerdan köögis nii palju, et ei jaksa neid rasvaplekke välja pesta sapiseebiga ja osadelt asjadelt ei pruugi saadagi.
  * ja kolmandaks: ilmselt harjumus lapsepõlvest, sest ema käskis alati vahetada. Kooliriided olid eraldi ja ema ei lubanud neid kodus nö kulutada, sest uute jaoks raha nappis.

  Oma lapselt ma ei nõua koduriideid aga kui õues mustaks on saanud ja väga liivane see värk on, palun küll puhtad selga panna.
  Mu oma koduriided on sellised, mis kannatavad ka väljaspool kodus olemist.

 • Avatar
  Vasta Ursula 15. august 2018 at 19:52

  Mul on ka mõned sellised riided, mida kannan üldjuhul ainult kodus. Koju tulles vahetan ma riideid tavaliselt sellepärast, et ma kas a) kardan neid mustaks teha b) venitan välja (retuusid nt diivanil kägaras istudes) c) ma olen kodus alati lühikeste riietega ja pikad riided tunduvad koju jõudes veits ahistavad. Suviti koguaeg ei vaheta toariieteks ümber, sest siis niikuinii palav ja käingi kergete hilpudega, aga talvel jah pigem juba seepärast, et olles terve päeva näiteks teksades olnud, tahavd jalad õhtul koju jõudes vabadust. 😀
  Aajaa, mul muidu pärast kohvikus istumist pole tunnet, et riided hullult räpased, aga samas tekib mul vahel selline tunne siis kui olen ühistranspordis mingile kahtlaselt mustale toolile kogemata maha potsatanud. Eriti siis kui hakkan poole istumise pealt tundma, et see haiseb ka vms. Siis mõtlen küll, et kodus ei tahaks oma diivanile ega voodisse nende pükstega istuda. Ära küsi, miks ma siis sellistes kohtades istun, vahel lihtsalt juhtub. 😀

 • Avatar
  Vasta I 15. august 2018 at 19:40

  Jaaa mul üks spets topp.ülimugav nii kui koju kohe selga mustaks sai siis vaevu vaevu sain ilma selleta kui pesust tuli jälle kodus selga kuni selleni kui mu kallis armas abikaasa küsis,et kas mul tõesti mitte midagi muud ei ole?:D
  Noooh nüüd mul on uus mida pea 4 kuud kasutan(ikka pesen kah) ja kodus on lühikesed püksid või trussikute väel:D

  Lemmik rinnahoidjad on ka:)
  Nüüd tean miks vanasti vanaemal sama kittelkleit oli ju oli ka lemmk.

 • Avatar
  Vasta K 15. august 2018 at 19:36

  Minul ka koduriided alati. Lapsepõlvest saati olnud ja üksi elama kolides ka, tundub kuidagi nii tavaline asi ja ausalt öeldes pole mõelnudki, et mõned inimesed neid ei oma. Samas sõbrannadega üks kord rääkisime ka sel teemal ja sain teada, et minu vanused keegi ei oma koduriideid :O (olen 19) Olin väga üllatunud. Aga no ega ei sega üldse või vaata halva pilguga kui pole. Igal inimesel oma vaba valik ju ?

 • Avatar
  Vasta njah 15. august 2018 at 19:32

  ma ei kujuta küll ette, et kui ma sõidan linnaliinibussis, kus võib eelnevalt istund olla poms ja ma lähen istun samade riietega oma kodus voodisse.
  ilmselgelt vahetan koduriiete vastu välja.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 19:57

   Ma ei istu üldse riietega voodis 😀

 • Avatar
  Vasta Disny 15. august 2018 at 19:14

  Mina vahetan ka üldjoontes. Ei viitsi küll kodus kleidis, kitsastes teksaded v mitte hingava materjaliga olla. Mul ikka kooli/töö/linna riided eraldi ja koduriietega välja ei lähe. Vb aint hommikul lehte tooma vms koeraga tiirule. Eraldi ka oma kapis koduriiete riiul. 😀 😀 eks vahel ei viitsi vahetada riideid, vöi palavate ilmadega istungi lühkades ja pitspluusis ntx 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 15. august 2018 at 19:08

  On koduriided. Juba lapsepõlves olid kooli/linnariided ja kodu/maariided. Lapsena aru ei saanud, lösutasin koguaeg samade riietega, aga täiskasvanuna vahetan agaralt. Esiteks higistan keskmisest inimesest rohkem ja seega vahetan iga päev tööriideid – koju jõudes lähevad need kohe pesukasti. Teiseks on see justkui rituaal – koju jõudes jätan töö vms jamad maha. Kolmandaks olen süüa tehes paras mäkerdis ja ei taha viisakaid riideid ära määrida, sest raha uuete riiete ostuks ei ole. Neljandaks on mul koduriided sellised, millega enam linna minna ei kõlba (nt teksapükstel hargivahe kulunud ja katki, pluus kerge plekiga vms) aga ära visata veel ei raatsi, ei taha.

 • Avatar
  Vasta Kadri 15. august 2018 at 19:06

  Minul on eluaeg olnud kodus koduriided ja väljas muud riided. Aga mul sellepärast, et kodus ma läbustan raudselt riided ära ja seepärast käin kodust väljas ilusamate asjadega ja kodus ei raatsi, sest rikun ära. Lapsed samamoodi.

  • Avatar
   Vasta Triinu 15. august 2018 at 19:48

   Sama siin. Väljas ikka ilusamad hilbud, kodus suht kama, mis seljas.

 • Avatar
  Vasta Nell 15. august 2018 at 19:01

  Baktereid või räppa ei karda aga töölt tulles panen enamasti teised riided selga pigem selleks, et tööpäevast välja tulla. Ja kontorikleidis lapsega liivakastis toimetada ka väga ei taha. Aga eks koduriietel ja koduriietel on vahe. Minu koduriided on asjad, millega ei ole probleem ka kodust välja minna. Lapsega sama, õuest tulles vahetab õueriided toeriiete vastu kuna ma tõesti ei taha, et ta roniks diivanil samades pükstes, millega liivakastis kaevetöid tegi või lombis pori pritsis.

 • Avatar
  Vasta Mari 15. august 2018 at 18:57

  Ma vahetan kodus riided sest kardan et KODUS TEEN RÄPASEKS;D:. Ma pole tulnud teistpidi mõtte pealegi, ju ma siis pesen, koristan, kokkan palju:D

  • Avatar
   Vasta Jane 15. august 2018 at 20:48

   Haha..täpselt sama mõte ? Ja pealegi mul ka koer, kelle karvu ma nii väga linnariietele ei taha.

 • Avatar
  Vasta Pisi 15. august 2018 at 18:54

  Minul on kodus samad riided, kui välja minnes. Muidugi suvel olles ei olnud, kuna kodus oli pesu väel ja välja minnes siis panin mingi kleidi selga. Muidu aga võib öelda, et samad riided nii kodus, kui mujal.
  Lastel on küll nii, et kui lasteaiast või koolist tulevad ja näen, et riided mustad, siis vahetavad riided ja vajadusel saadan nad ka pessu.

 • Avatar
  Vasta Merike 15. august 2018 at 18:40

  Kuna ma töötan haiglas, siis juba haigla riietusruumis, on tunne, et vaja riideid vahetada, miks? Just selleks, et jätta haiglaelu seljataha, minna uude päeva uue inimesena, need mured ja vaevad, jätan ma koos haiglariietega seljataha…, kodus aga tahan olla alasti…jah kui võimalik, kui lapsi pole…see olek on vabastav ja annab energiat juurde… Juba lapsena magasin ma kodus alasti..siiani ma võin väita…40´+ 🙂

 • Avatar
  Vasta Andra 15. august 2018 at 18:36

  Enamasti vahetan koju tulles riideid. Põhjuseid on palju; puhtus(istun mustal pingil vms),mugavus(armastan kleite,seelikuid ja teksapükse,aga vaid kodust väljaspool.kodus meeldib olla trussikute väel või retuusides 😀 ),plekkide saamine,mis ei pruugi välja tulla,riiete väljavenimine ja kulumine. Koju tulles võtan juba esikus sokid jalast,et põrandat mitte määrida ?. Kui külalised käivad,siis olenevalt olukorrast ma ka vahetan diivanikatteid.
  Samas on olnud olukordi,kus väsimus võtab võimust ja ei vaheta…lihtsalt siis, kui olen rohkem puhanud, vahetan voodipesu,diivanikatted,
  pesen põrandad.

  Käsi pesen alati peale õuest tulekut,õpetan seda ka lastele. Ehk tänu sellele pole ka neid kõhuviirusi ülesse korjanud.

 • Avatar
  Vasta Grete 15. august 2018 at 18:35

  Mul on koduriided olemas-dressid. Ma väljaspool kodu üldiselt dressidega ei käi ja dressid on minu jaoks mugavamad kui mingid muud riided, nt teksad või seelik/kleit.
  Lisaks mul kodu koera pärast nii karvane, et kui koju jõudes riideid ei vaheta, siis õhtul lähevad need pesukorvi otse. Mis iseenesest oleks ka nagu okei kui ma kõike viitsiks nii palju pesta, aga noh, olen ikkagi dressiusku kodus 😀 (lisaks kahjuks mu mees ei pane pesu kuivama nagu Kardo seda teeb #kade, aga nüüd õnneks paar korda on pannud kui ütlesin, et malluka mees küll paneb ???).

 • Avatar
  Vasta Kirsika 15. august 2018 at 18:34

  Mul on ka oma mugavad kodused riided jah.
  Ma mõtlesin, et kõigil on oma mugavad väljaveninud kodupüksid ?.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 18:38

   Mul tõesti pole, AGA mul on hästi palju retuuse, mida ma kannan väljas ka 😀

 • Avatar
  Vasta Kristiina 15. august 2018 at 18:33

  Ma kannan ka koduriideid. 😀
  Esiteks mugavam. Kui töölt koju tulles sukapüksid ja kleidi ja rinnahoidja(!!) ära võtan ja retud ja t-särgi selge panen olen ma õnnelik.
  Teiseks ka mul veidi foobiat.
  Diivan on ok. Aga, et ma voodi peale mitte kodu riietega istuks, on kindel ei. Kasutan tihti ühistransporti ja näen millised imeloomad seal peal istuvad. Ja siis mina istun.. ja siis voodisse… ja siis pärast ronin poolalsti sinna linadevahele. Ei suuda 😀
  Käsi küürin ka alati kui koju jõuan, kui suitsul / vetsus vms käin. Ei suudaks süüa nii. Tavaliselt antiseptik kotis olemas. 😀
  Aga noh, see ainult minu kiiks. Teistele pole kunagi ette heitnud. Eks see iga ühe enda asi ole. 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisu 15. august 2018 at 18:31

  Selles mõttes on koduriided, et ma kodus eelistan olla maika+alukad või maika+lühikesed püksid kombinatsioonis ning maika ja alukate väel kodust välja just ei lähe 😀 Aga hügeeni mõttes ma küll mingit pointi ei näe. Siis oleks juba see teema, et kui keegi külla tuleb, et siis ka küsid, et ega sa jumala eest KOHVIKUS käinud ei ole ja kui on, et siis paned talle diivanile istumise alla kilekoti või? 😀

  • Avatar
   Vasta Triin 16. august 2018 at 15:48

   hahahah..kilekott 😀 😀 😀 😀 pisar tuli kohe silma suurest naerust ( hea kujutlusvõime)

 • Avatar
  Vasta pidsaamas 15. august 2018 at 18:24

  koju jõudes riideid vahetades on nagu meeleoluvahetus. ma vahetan sellepärast.
  lisaks ka see, et kodus on nii soe, et ei oleks mõeldav siin pikkade pükste või kampsuniga olemine.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 18:25

   veab sul 😀

 • Avatar
  Vasta hele 15. august 2018 at 18:18

  Nii ja naa. Vahel vahetan kodus dressid vms selga, aga vahel mitte. Lapse puhul küll ei viitsi iga väljaskäimise järel riideid vahetada, tal endal erilist huvi riiete vahetamise vastu ei ole va siis kui riided täiega mustad ja/või märjad.
  See kohvikubakterite teema on hea nali.. ma pole kunagi selle peale tulnud, et neid pelgama peaks 😀

 • Avatar
  Vasta M 15. august 2018 at 18:14

  Mulle meeldib riided ära vahetada kodus. Harjumus ilmselt lapsepõlvest.

 • Avatar
  Vasta Evalyna 15. august 2018 at 18:13

  Mul ka koduriided.Aga ma vanainimene ka juba nii et pole siinmiskit imestada,
  Samas leian et iga inimese isiklik asi kas kannab kodus koduriideid või ei
  See liiga pisike probleem nii et oma pead ma sellega ei vaeva

 • Avatar
  Vasta Flamingo 15. august 2018 at 18:11

  Mina vahetan küll koju jõudes riided ära 😀 ma ei taha teksapükse ja kontoriseelikut õhtu lõpuni kanda, tahan lohvakaid puuvilla või pidžaama pükse 😀 (eraldi pidžaamad nsm õhtuks ja magamiseks). Tahan rinnahoidja ära võtta ja higistatud särgi ka. Aga noh eraldi maitsed 😀

 • Avatar
  Vasta H 15. august 2018 at 18:11

  Lapsena pidin kandma koduriideid ja ei saanud sellest kunagi aru.
  Täiskasvanuna ei oma ma isegi koduriideid. Mul ausalt ei ole mingeid paremaid riideid väljas käimiseks ja mingid dressid kodus olemiseks. Ma ei tunne end dressides mugvalt – va. sporti tehes. Tahaks nagu kodus ka hea välja näha, end iseendana tunda.

  Ja kusjuures ma olen täiesti võimeline töölt koju tulles 100 eurise valge triiksärgiga tomatikastet keetma. 😀 Ise ostsin, ise maksin ja ise rikun oma riided kui vaja. Üldiselt muidugi ei riku – tomatikaste jääb ikka pannile.

 • Avatar
  Vasta MP 15. august 2018 at 18:05

  Ka minul on eraldi nii koduriided kui ka linnariided. 😀 See on juba väiksena niimoodi olnud ja jääb ka edaspidi. Kui linna või kuhugi mujale minek on, siis ikka viisakamad riided selga ja kodus kandmiseks on just mugavamad riided, nt. retuusid ja särk combo. 🙂 Ka eraldi sokid on. Ehk siis nii öelda linna sokid ja kodusokid. 😀

 • Avatar
  Vasta Katriinu 15. august 2018 at 18:04

  onon koduriided 😀 Mulle lihtsalt meeldib kodus (kui toas on soe) olla aluspesubokserite ja ümber topiga – aga tee või tina, tööle ja linnapeale nii ei läheks 😀

 • Avatar
  Vasta Liisu 15. august 2018 at 18:04

  Minul on küll harjumus “koduriided” kodus selga tõmmata. Isegi kui väljas käies on riided mugavad siis tundub kodus ikkagi loogiline ära vahetada. On küll juhtunud, et olen ka nende samade nn koduriietega ka poes piima järel käinud 😀 Loodan, et moepolitseid sellest suuremat traumat saanud ei ole.
  Mingeid baktereid ja asju ma ei karda kui aus olla siis pole sellele mõelnudki.
  Lastel palun ka ikkagi pärast linnas käiku riided ära vahetada aga seda ka rohkem selle põhimõttel, et nad riideid ära ei määriks .. nad lihtsalt suudavad asjadele saada peale sellised plekid millest lahti saamiseks peab lihtsalt riidelt tüki välja lõikama. Ja kuna riiete kuhjamist kodus õigeks ei pea tuleb neid ikka ju hoida ka.

 • Avatar
  Vasta Jana 15. august 2018 at 17:52

  Ma see eit kellel poh see mugavus, peaasi et hea välja näeks ja riided kokku sobiks. Seega ja, kodus tõmban lambikaltsud selga

 • Avatar
  Vasta Diane 15. august 2018 at 17:50

  Kui sa teiste kommentaare halvustama ja mõnitama hakkas, siis pole ime, et sulle kõrri hüpatakse. Pole vaja igal pool targutada ja “ära panna”.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 17:56

   See, et sa midagi ära panemisena ja kõrri kargamisena võtad on ju sinu kuvandis minust kinni. Ma võin sulle garanteerida, et minu vastused olid sõbralikud ja lõõpivad, nagu ma oleks vastanud ükskõik millisele sõbrannale nt 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 15. august 2018 at 17:50

  Mul ei ole koduriideid, ma ei vaheta töölt, linnast ja kust iganes tulles riideid ära (kui just pole põhjust)..selle, mis hommikul selga panin on ikka ōhtuni seljas.. seega ma vist mingi imelik ??

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 18:05

   ma eile küürisin maani kleidis vetsu 😀

   • Avatar
    Vasta TN 15. august 2018 at 20:19

    Kuidas see mugav on? 😀 Ma just küürisin vetsu, selleks on retuusid ja t-särk ja juuksed kinni ja kui küürimisega hoogu satun, nii et selg märg ja vahtu pritsib, siis lähevad riided pärast koristust pessu ka. Retuuse ja pluusi veits lihtsam pesta-kuivatada kui maani kleite (või on mul eriti nõudlikud kleidid lihtsalt). Seelikuga pole eriti mugav mööda diivanit ka aeleda, kipub ennast igale poole kerima. Teksad jälle soonivad kõhupekki. Nii et koduretuusid on thing.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. august 2018 at 21:47

     Polndki mugav, aga vahetada ka ei viitsind 😀

   • Avatar
    Vasta K. 15. august 2018 at 20:24

    Ma ei oleks selle peale tulnudki, et kellegi baktereid karta või midagi.. ma võin samade riietega millega tööl käisin, süüa teha ja koristada ja kasside kaste kasida ja igasuguseid muid asju teha ja sama rahulikult pärast edasi olla, üldse ei häiri ?

 • Avatar
  Vasta Evelin 15. august 2018 at 17:49

  Mõelda, et kunagi olid naistel lausa koduKITLID. Minul on lihtsalt riided. Mõned on kohe sellised eriti pidulikud, mida pole põhjust eriti tihti kanda ja nendega tõesti kodus ei käi, aga muidu vahet pole.
  Mul ainult enam- vähem esinduslikud riided ongi, nartsud viskan kohe ära. Esinduslikud selles mõttes, et neid kannatab vabalt ka väljaspool kodu igasuguses olukorras kanda. Õnneks on selliseid ülifäänsisid olukordi tänapäeval vähe, kuhu tõesti peab eriti peente riietega minema.
  Baktereid levib absoluutselt igal pool, nii et ei näe otsest põhjust ennast nende eest paaniliselt kaitsta. Kingad pesete ka peale igat linnaskäiku ära?
  Kunagi, kui kontoris töötasin, siis panin küll vahel kodus nö mugavamad riided selga, aga ka mitte alati.

 • Avatar
  Vasta Tinnu 15. august 2018 at 17:48

  Minul on ka koduriided, aga hoopis sellepärast, et ma ei taha oma viisakaid väljas käimise riideid liialt ruttu ära kulutada. Mul on omad lemmikhõlstid ega taha neist niipea veel toppide või kulunud põlvede või mitte maha tulevate plekkide pärast loobuda. Ma nimelt rokastan enda peale enamasti just koduseinte vahel ?

 • Avatar
  Vasta Lilleke 15. august 2018 at 17:46

  Mulle meeldib üldse kodus alasti olla. Aga seda muidugi ainilt siis, kui üksi või mehega kahekesi 😀

 • Avatar
  Vasta Kelli 15. august 2018 at 17:45

  Vanemad on täielikult “kodus ikka koduriided” usku, et kui vanemate juures olen, siis … jah kannan koduriideid. Aga kui eraldi elasin vahepeal, siis väga ei kandnud “koduriideid”. Ainult siis, kui sattusid veidi liiga kitsad püksid jalga või veidi peenem särk, siis kodus panin veidi mugavamad püksid (eriti kui tuli selline mõnus diivanil lebotamise õhtu).
  Pigem teine mõnus “arutelu” on, et kas kõlbab kaks päeva järjest samade riietega käia… Mina olen see, kes käib küll mõnusalt kaks päeva samade riietega, teksapükstega lausa 4 päeva järjest (muidugi ainult siis kui nad ei näe räpased välja. Kui reaalselt mustaks saavad, siis ikka vahetan. Sama särgiga – kui ikka oli mega mega palav ilm ja higistasin palju, siis ikka vahetan 1 päeva tagant).

  • Avatar
   Vasta Kelli 15. august 2018 at 18:03

   veidi peenem kleit* 😀

 • Avatar
  Vasta Neiu K 15. august 2018 at 17:45

  Mul on ka koduriided, aga peamiselt sellepärast, et tööl kontoris olen veidi viisakamate riietega ja mina ei suuda näiteks teksadega diivanil lebos olla. 😀 Ja rinnahoidjaga ei ole ka kunagi kodus kui tean, et enam see päev välja minemist pole.

 • Avatar
  Vasta Marlen 15. august 2018 at 17:43

  Mul on enamjaolt. Lihtsalt, teksadega on nii ebamugav olla. Pluusi ei vaheta, aga jah, pükse küll. Tööl on vormiriietus õnneks ja siis sinna ja tagasi riided on suht suvalised. Nn õueriietega voodi peal istumist ma ei salli (va katte peal). Lastel vahetan rokased riided vaid ära.

 • Avatar
  Vasta Geidi 15. august 2018 at 17:41

  Mul on maal töö tegemiseks paar asja aga üldjuhul need seisavad seal maal 😀
  kodus on vb mõni ese millega väljas ei käi puht praktilises mõttes- lühikese kleidiga lapsega joosta pole ju fun.
  Paar hilpu on mida ma armastan koristades kanda aga kannan ka mujal. mhmmm kurb aga tõsi – mul pole koduriideid. Pole mu elu jooksul kunagi olnudki ja vic ei hakka olema kh 😉

 • Avatar
  Vasta A 15. august 2018 at 17:41

  Meil mõlemal mehega koduriided, mis lähevad selga koju jõudes. Kodus olen võimalikult mugavalt ala tsärk ja lebopüksid, aga linnariided on teised. Sama teema ka pisikutega, koju jõudes ju käsi ikka pesed?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 17:41

   siis pesen, kui need mustad tunduvad, aga mingi kindel laks küll ei ole 😀

 • Avatar
  Vasta S 15. august 2018 at 17:41

  Mul ka kodus olemiseks eraldi riided ? aga no tõesti selleks, et mugav oleks. Esiteks ma ei kannata üldse kodus olles seda, et mul aluspüksid jalas on (miks? Ära küsi, ma ei tea?). Ja teine asi mis mul kodus olles ahistavana tundub on teksapüksid. Ka kõige mugavamad teksad, millega kodust väljaspool on no niiii hea ja mugav.. aga koju jõudes ? kodusteks riieteks on siis enamasti mingi lühikesed dressipüksid või haarem stiilis püksid ja elukaaslase/isa vanad t-särgid, mis on mulle 4-5 numbrit liiga suured.

 • Avatar
  Vasta ann 15. august 2018 at 17:37

  samuti on koduriided, kodus olles meeldib olla mugavates ja lohvakates riietes. kui näiteks lähen välja ja panen teksapyksid jalga siis kodus olles on kuidagi ebamugav olla. ja lastele on samuti koduriided. kui lähme välja mänguväljakule ja tuppa tuleme siis ikka vahetame riided ära,kuna on saanud mustaks , tolmuseks. ei ole väga hea mu meelest kui tulevad õuest ja lähevad voodisse või diivanile pikutame oma õueriietega.

 • Avatar
  Vasta Mannakas 15. august 2018 at 17:36

  Minul ka koduriided, miks vot ei tea ehk on jäänud koolis käimisest, kus pidi riided kodus ära vahetama.
  Nüüd olen nii harjunud, et ei kujuta muud moodi ettegi.
  Baktereid ei karda ja riided on igalpool mugavad.

 • Avatar
  Vasta Pômm 15. august 2018 at 17:34

  Mul on kodu- ja linnariided eraldi. Kuna mul on vàga vàhe riideid (ainult kaks teksapaari nt), siis ma ei saa lubada omale seda, et toidutegemisel nt ketsupipritsmed peale làhevad. Millega ma siis jàrgmine pàev tööle làhen? Ok, teised teksad on veel, aga ikkagi môte sellest, et mul pole puhast varuriietust, ajab nàrvi. Sygisesel ajal ei pruugi ôhtul pessu pandud riided hommikuks âra kuivada ka. Lisaks, teksad nàiteks kipuvad mugavas asendis diivanil lösutades válja venima põlvekohtadest, juba sellepàrast ei taha ma neid kodus kanda, tahan et teksad oleks tööl ikka ilusad jalas, mitte põlvekohast lottis. Vàikelapsed on kodus ka muidugi superplökerdised, kes riietele sekundiga pleki suudavad peale teha. Koduriietega saan mugavalt kodupõrandal põlvitada, kui tahan, làhrn istun veits liivasele liivakasti áárele, kiigun veits niiskel pesakiigul, istun maja ees trepil, korjan lastega õunu vôi mida iganes? Ma ei pea muretsema selle yle kas nende pykstega ikka saab homme tööle ka minna. Pluusidega nii hull mure ônneks pole, neid mul veidi rohkem kui kaks. Mul, muide, eraldi linna- ja kodusokid ka ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 17:35

   Okei, siis tõesti. Mul selliste murede jaoks liiiiiiiga palju riideid 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 15. august 2018 at 17:33

  Ma vahetan riideid koju tulles u. 50% ajast. Mul kodus suht palav ehk siis kõik teksad ja pusad ja natukenegi paksemad asjad lendavad kiiruga seljast. Samas on kordi, kus ma jõuan koju ja olen nii väsinud, et nende samade teksadega ärkan ma hommikul üles(üks ülesanne hommikul vähem)
  Minu puhul kehtib ka tihti see reegel, et kui ma oma ilusate uute riietega kodus chillin, siis on neil raudselt lõpuks mingid rasvaplekid peal. Ühesõnaga mul on suht savi, mida ma oma riietega väidetavalt koju tassib, pigem kardan seda, mida ma nendega kodus teen.

 • Avatar
  Vasta Marianne 15. august 2018 at 17:33

  Koduriided on ka mulle võõras teema. Kannan riideid mida passib igale poole selga panna. Samas kleidiga millega ka küla peal kõlbab käia ma peenraid rohima ja puid laduma ei lähe.

 • Avatar
  Vasta Kaidi 15. august 2018 at 17:29

  Kodus koduriided, sest nii ei kulu teised riided nii kiiresti ära. Ja kodus diivanil lebotades on mugavam ikka mingi lohva kleidi vôi dressidega kui kitsa seeliku vôi pükstega mis kontoris istudes.

 • Avatar
  Vasta Marta 15. august 2018 at 17:28

  Mul ema kodus kogu aeg rõhutas lapsepõlves et ma riided alati ära vahetaks kui koju koolist jõuan. Ja kui ta töölt koju tuli ja mul riided vahetatud polnud siis sain pahandada. See harjumus pigem distsiplineeris, aga nüüd vahetan üldjuhul siis kui plaanin süüa tegema hakata, et linnariided ära ei määriks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 17:36

   Mul ka ema pahandas, aga seda enam ma olin rõõmus, kui eraldi kolides keegi ei kaagutanud sellel teemal 😀

 • Avatar
  Vasta Krk 15. august 2018 at 17:28

  Ma vahepeal vahetan, kui tööriietega on kodus palav või on selline kangas, kust koerakarvad hästi välja paistavad. Kui lapsel on aiast tulles riided puhtad, siis tal ma ei vaheta. Meil väiksena olid ka koduriided, kui koolist tulime, et saaks vabalt õues ringi joosta või diivanil telekat vahtides koduriideid kortsu lösutada 😀 nii et minu meelest on piisavalt palju okeisid põhjuseid, miks kasutada koduriideid, aga bakterid vb pole jah nende hulgas 🙂

 • Avatar
  Vasta Kersti 15. august 2018 at 17:27

  Mul on tunne, et täna said koduriided Sinu blogis täiesti uue tähenduse. 😀 Minu jaoks on sõna ,,koduriided,, tähendanud alati seda, et kui ma parasjagu kodus olen ja mõne tõsisema ja mustema töö ette võtan, siis selleks puhuks panen tõesti need riided selga, mida ma tuimalt olen valmis kodus ära rikkuma. Koduriided on riided, millega käin üksnes kodus või miks ka mitte metsas seenel. Ei raatsi ju korralikke, uusi ja ilusaid riideid koduste toimetustega ära rikkuda. Aga, et kohvikust kaasa toodud bakterid on põhjus koduriieteks on naeruväärne…siis pole mõtet ju oma steriilsest kodust välja astudagi 😀

 • Avatar
  Vasta K 15. august 2018 at 17:27

  Minul on koduriided. Esiteks sellepärast, et olen maal kasvanud, ja siis ei tahtnud ju oma “linnariideid” ära rikkuda ja lapsepõlvest saadik harjunud nn koduriiete kandmisega. Teiseks kodus on peaaegu 10.kuune laps ja ta on nii palju uusi riideid oma püreedega ära plätserdanud mul, et tuleb odavam kanda koduriideid ?✌

 • Avatar
  Vasta Kristina 15. august 2018 at 17:27

  Mul on küll. Ma kannan kodus tihti pidžaamasid või siis näiteks mingeid retuuse ja tavalisi t-särke. Mul on kuidagi harjumus sees juba, et tulen koju ja vahetan riided ära, koduriided on tõesti mugavamad 😀 Suvel võib veel näiteks õuest tuldud lühikeste pükstega toas olla aga külmema ilmaga kui teksad jalas on siis ei taha nendega kodus olla.

 • Avatar
  Vasta Kristina 15. august 2018 at 17:27

  Olen täiesti nõus- ma pole kunagi mõistnud sesa kohest riiete vahetamist koju tulles! Nagunii lähevad riided õhtul pesukasti. Tõsi, kodus süüa tehes võivad saada riided mustaks, aga on sel vahet siis on see ” kodu” või ” linna” riided, mis pessu lähevad? ? Sama on laste ja riietega, üle päeva ma neid samu riideid ikka selga ei pane ju (seega pisikud ka välistatud?) , seega käigu juba päeva lõpuni.

 • Avatar
  Vasta Kaili 15. august 2018 at 17:26

  Hahaaa?kui mina töölt koju tulen siis vahetan kohe tööpüksid ja pluusi retuuside ja t särgi vastu..ja enamasti võtan rinnahoidjad kh ära???kodus peab ikka ennast mugavalt ja koduselt tundma?

 • Avatar
  Vasta Kristina 15. august 2018 at 17:26

  Piinlikusega pean tunnistama, et jah, mul on koduriided ? Seda eelkõige pidevalt karva ajava kassi pärast pluss ka mul on kergemat sorti bakterifoobia ? No ei taha ma istuda samade teksadega, millega just istusin räpasel bussi istmel, oma diivanile, sest hommikul ehk istun sinna samasse palja peega ? Väkk ju ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 17:28

   mul on perse siis kodutute baktereid täis 🙁 😀

  • Avatar
   Vasta tibu0 15. august 2018 at 17:33

   jätkates teemat… Kristina

   Aga kui sõber/sugulane tuleb külla ja istub su diivanile räpaste linnapükstega? Pärast desinfitseerid ära diivani?

   Aga ise küll peale tööd riideid ei vaheta.

   • Avatar
    Vasta Imbi 15. august 2018 at 17:44

    Jah, tõenäoliselt käseb kõneleja oma külalistel ka koduriided selga panna.

    MIKS selline küsimus üldse? Mõne teema üle võiks küll vaikselt omaette mõtiskleda.

 • Avatar
  Vasta Kati 15. august 2018 at 17:25

  Minul küll kodus teised riided kui tööl ja “linnas” käies. Ma just kodus suudan riided söögi tegemisega alati ära mäkerdada ja mul pole teab kui suur riiete hunnik, et iga päev kontoris käimiseks uued riided selga ajada. Kodus mul ükskõik mis selga panen. Veits mustad ja plekilised käravad veel mitu head päeva kodus. Lastel palun ikka ka koolist tulles ikka riided ära vahetada. Nad meil ka väga võimekad riiete määrijad kodus.

 • Avatar
  Vasta A 15. august 2018 at 17:24

  Ma ka mingi bakterifoob, aga on vastik môelda, kui nt istun bussis vôi pargipingil ja siis hiljem kodus diivanil vôi pikutan voodis. Jah ei istu seal pingis okse sees aga kôik asotsiaalid üldiselt ràpased ja pissised ja huh… okei ma nyyd oma jutu peale lopetan pargipinkidel istumise 🙂

 • Avatar
  Vasta S. 15. august 2018 at 17:23

  Aegajalt vahetan riided kodusemate vastu…. No nt mingid pusad, särgid ja osad kleidid mida ma kontoris kanda ei saa… Aga sellel on see hea põhjus, et kui ma süüa teen nt siis ma olen kole räpakoll ja riietele tekivad mingid plekid mis pesus välja ei lähe…ja paremaid riideid ära määrida ei taha… Samas mul pole riided kapis liigitatud et see või too on ainult kodus käimiseks ja mõni teine asi ainult väljas käimiseks… Kodiriietega kannatan tänavale ja poodi ka minna ????mõttetu teema mille üle vaielda

 • Avatar
  Vasta Mirjam 15. august 2018 at 17:21

  Otseselt kodu riideid vist ei ole. Käin nendega ka väljaspool kodu, aga töölt tulles siiski vahetan tõesti riided ära. 🙂
  Kunagi ammu mu isa ütles, et naine peab ka kodus hea välja nägema, mitte ainult välja minnes. Seega jah kodus on ka korralikud riided, mitte räbalad 😀

 • Avatar
  Vasta Annika 15. august 2018 at 17:20

  Meil on vastupidi. Koduriided on närakamad. Näiteks pluus kus võililleplekid peal on kodupluus. Koduriietega võib põlvili peenra ääres olla jne. Siis on veel eraldi tööriided, millega puid vedada, värvida vms.
  On koolijope ja kodujope. Mis on mustem.
  Või oleme meie siis salajased räpakollid?

 • Avatar
  Vasta Monika 15. august 2018 at 17:20

  Mina vahetan reeglina riideid, sest kardan, et mäkerdan kodus töölkäimise riided kohe ära ? ja nii ehk naa torman kodust koertega välja ja siis on juba mõistlik nn koeramise riided selga ajada. Aga miks peaks kedagi huvitama , kas ma vahetan riideid või mitte??? Mis seal vahet on, tee nii nagu soovid ?

 • Avatar
  Vasta R 15. august 2018 at 17:20

  Minul on jah enamasti ikkagi nn koduriided ? ma olen üks neist, keda mainisid ka – tööl üsna ametlik. Kui päeval “viisakalt” ehk siis laua taga istudes ma ei tunne end triiksärgis ja pliiatsseelikus üldse ebamugavalt, siis kodus diivanile lebosse visates on kuidagi ahistav ?

 • Avatar
  Vasta k 15. august 2018 at 17:19

  Mul on. Koduriided on suvel paar vanemat kleidikest ja muul ajal mugavad retuusid ja T-särgid. Just seepärast, et kõik riided, mis väljaspool kodu kantavad mu silmis enam pole, ei lähe prükki vaid valin mugavamad välja ja kannangi kodus. Nt mis veidi välja veninud, ei tundu nii ilus jne. Pole raha, et ühtede ja samadega koguaeg käia, riided kuluvad ja uusi tihti osta ei jõua. Ilmselt tegu kodust saadud kombega, sest ema harjutas külge, et on kodu ja linna riided.

 • Avatar
  Vasta Printsess 15. august 2018 at 17:18

  Jaa, on. Kõige mugavam hetk maailmas, kui saab koduriided selga panna. Parim hetk, kui saab rinnahoidja ära võtta 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. august 2018 at 17:29

   tead mis on veel mugavam – mitte üldse rinnakaid kanda :D!

 • Avatar
  Vasta Jup 15. august 2018 at 17:18

  Ei tea ei oska mina ka muudmoodi kui et koju jôudes mugavad dressid selga jalga, aga olen koguaeg olnud selline imelik et válja minnes ilusti kasitud ja hoolitsetud (nt teksad mis kodus vaga ebamugavad, rinnahoidja mis kodus ka vaga ebamugav), aint koduseinade vahelt vôib mind rääbakana leida 😀