0
Mari Uncategorized

kus alles räägib…

26. september 2018

Mari on lisaks usinalt rääkima hakkamisele hakanud sama usinalt valetama. Tõesõna ei saa varsti enam ühtegi sõna uskuda, mis see laps räägib.

Alguses ma ei saanud arugi, et ta valetab, sest ta valed on nii suvalised asjad, aga lõpuks hakkasin otsi kokku viima, et see laps ainult luuletab. Näiteks võib ta rahus väita, et ta mängis lasteaias Jassuga, kuigi Jassu oli tol päeval emaga kodus. Või, et Eleanor kukkus lasteaias nii rängalt, et kiirabi käis ja jalg oli väga katki – midagi sellist ei juhtunud muidugi. Täna rääkis minu emale, et emmel on nina väga katki, sest ta kukkus. Ja no ükskord rääkis mulle, et tema ei taha issiga magama minna, sest issi lööb teda jalaga ja tema kardab issit.

giphy-1313527

Eile sõitsime taksoga hambaarstile, kui Mari hakkas taksos rääkima, et “Uuuh, emme, onu lasi PUUKSU! Tee aken lahti, nii paha hais!”, ise naeris nagu metsaline. Ma üritasin talle siis rääkida, et aitab nüüd ka sellest puuksujutust, aga seda rohkem ta oma “iuuuu, puuksuhais!” juttu jätkas. Suht mark oli seal taksos olla, sest tegelikult olen ma üsna kindel, et vaene taksojuht ei sahistanud kindlasti peeru.

See ei olnud esimene piinlik olukord Mariga tema jutuga seoses. Näiteks hiljaaegu rääkisin ma Marile, kuidas lapsed välja saavad. Ta enne arvas, et nad lõigatakse välja, aga ma seletasin suht lihtsalt, et nad ikka tulevad … sealt altpoolt. Tulemus: seisame Maxima järtsus, kui Mari koputab ühele mehele kintsule: “Minu emmel tuleb pissust tita välja!”

giphy-1090353

Ma ei osanud muud teha, kui täpsustasin kohmetult: “Noh.. mitte kohe praegu…”.

Igatahes. Mari on ikka paras suslik küll… Ja seda suslikut saab muuseas näha täna, kell 21.00 Kanal2 pealt! Ma ise unustasin juba ära, et täna “Malluka sügis” telkus on. Nii harjumatu see kolmapäevane aeg 🙂 Tänases osas me lähme metsa seenele ja teeme magneesiumivanni ja mina vaatan miskipärast Kätu sünnitusvideot ja minu meelest oli päris pull päev, eks vaadake ise. Ja kes eelmiseid osi näinud pole, siis vaadake SIIT.

Loe ka neid postitusi!

24 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Rooza 29. september 2018 at 19:48

  Kui mu poiss oli viiene, siis muutus ta ühel hetkel kaubanduskeskuses ülemuseks ja ma ütlesin talle, et ta pole maailma naba. Selle peale rebis ta oma teesärgi seljast ja osutas oma naba peale: Mina ei ole jah, aga maailma naba on SIIN!

 • Avatar
  Vasta Mammu 27. september 2018 at 20:38

  Jep, selles vanuses on see mis lapsesuust tuleb väga huvitav 😀 Ma ise vihkan olukordi, kui kuskil nö salaja pussu lasen..ja kui mu härra seal kõrval on, siis ta NEVER ei jäta kõva häälega kommenteerimata “emme, kas sa lasid puuksu??” ja kui üritad maha salata, siis irvitab, et “lasid kül ju puuksu” 😀 et kui ennem keegi ei kuulnud, siis nüüd kindlasti 😀
  Ja no lobapidamatus on ka sellises vanuses päris tüütu, kui sa ei vasta, siis korrutatakse ühte lauset niikaua, kuni vastus tuleb ja võib-olla ka veel edasi 😀

 • Avatar
  Vasta Riina 27. september 2018 at 13:18

  Selle valetamise koha pealt. Nemad ei saa aru, et nad valetavad. Neil on kirev fantaasia ja ei saa tihti aru, mis oli päriselt ja mis nende mõtetes. Nii ma kuskilt lugesin.
  Mul ka põnev kuulata, kui keegi uurib pojalt ala eilse päeva kohta. Siis tuleb ikka igasuguseid põnevaid seiku. Igav ei hakka.

 • Avatar
  Vasta Katz 27. september 2018 at 12:19

  Ma panin kohe saate pealt ära, kui seda sünnitusvideot vaatasid. Kuigi mul endal on üks laps, siis ma ei suuda selle jubedusega enam silmitsi seitsa- isegi mitte kuskil videotes. Ja sellepärast ilutseb minu 3-aastane ka üksinda meie perekonnas, sest ma ei suuda iial enam sünnitusmajja tagasi minna. Kõik, kes seda korduvalt suudavad teha on minu arvates kangelased!!! Nagu sa ütlesid see ei ole midagi loomulikku- vaid üks jubedamaid asju siin maailmas! 😀

  • Avatar
   Vasta A. 6. oktoober 2018 at 23:56

   Sama siin.

 • Avatar
  Vasta Lotte 27. september 2018 at 06:28

  Ma veel valetamise kohta ei saa rääkida, aga kuna mul tüdruk alles õpib rääkima ja osad tähed välja ei tule on ta need sujuvalt teistega asendanud. Nt. Kui ta tahab, et mulle puhutakse, siis ütleb “mull!”, aga kuna ta “l” tähte ei oska hääldada on ta selle “n”iga asendanud. Ütleme nii, et me väldime iga hinna eest mullitajaid kuskil avalikus kohas?

  • Avatar
   Vasta Kiivi 27. september 2018 at 21:52

   Ohjah.. Mina ise ja üks minu lastest ütles rääkima õppides mütsi asemel p.u.t.s. “Vaata, emme, onul on suur p**s peas!” Oli küll veits piinlik ?

 • Avatar
  Vasta mar 27. september 2018 at 03:46

  OT Kes Su raamatut enne selle trükkiminekut toimetab?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. september 2018 at 08:47

   Kirjastuse poolt valitud toimetaja.

   • Avatar
    Vasta tinkerbell 27. september 2018 at 15:31

    Mis trükikojas plaanid trükkida? Milline tiraaž tuleb? 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 27. september 2018 at 16:03

     Pegasusega koostöös 🙂

     • Avatar
      Rooza 29. september 2018 at 19:37

      Ja mina tahaks hirmsasti kujundada, aga ka ei saa 😀

 • Avatar
  Vasta Ty 26. september 2018 at 23:56

  Mulle nii meeldis see kommentaar metsas- ma ei saa, ma olen abielus. Just fun fact – kui mõlemad on abielus siia on fine ?? selline väike rollimängu reegel, mis meil abikaasaga on 😀 (üksteisega rollimänge mängides siiski, kui kellelegi segaseks jäi)

 • Avatar
  Vasta C. 26. september 2018 at 23:14

  Lapsesuu on tore asi. 🙂 Seoses oma tööga olen ikka piisavalt kuulnud erinevaid lapsi ning seda, kuidas vanemad tahaksid sel hetkel maa alla vajuda. Samas mina, kui teenindaja, pean jääma tõsiseks aga nii raske on seda teha…

  Näiteks täna oli just olukord, kus isa ja ema oma tütrega käis poes, tüdruk oli nii viiene umbes. Ja siis tüdruk hüüab kõva häälega ” Näe neegri tädi käib ka poes”. Isa siis üritas olukorda siluda “Jah, tädi ostab ka süüa” . Laps ikka korrutas pidevalt, et jah neegri tädi ja neegri tädi. Vaene isa oli näost lõpuks nii punane ega ema parem ei olnud 🙂

  Mõni aeg tagasi oli juhus, kus isa ja tütar kassas olid, isa maksis ja tütar oli seal kassalindi otsa ning nii öelda sorteeris kaupa. Kui üks hetk teatas kurjalt “Emme lubas ainult ÜHE õlle osta. ”

  Lapsesuu on üks tore asi 🙂

 • Avatar
  Vasta Anneli 26. september 2018 at 22:03

  Jaa, oh seda lapsesuud eksole ? Mul on ka olnud üsna mark olukord. Nagu te kõik teate, siis kassade juures, seal kus nätsud ja muud pudinad asuvad, on tihti ka kondoomid. Olin lapsega poes ja lubasin talle, et saab ka endale ühe maiuse valida. Kohe meil see meelde ei tulnudki ja alles kassas tuli lapsele meelde, et ta pidi ka saama valima ju midagi. No kuna olin juba asjad kassalindile pannud ja valmistusin juba ka maksma, siis ütlesin lapsele, et vali siit midagi. Eeldasin, et ju ta nätsu võtab… Aga ei. Haaras kondoomipaki ja ütles valjult, et need on mingid uued kommid ja just tema neid ka saada soovib. Te oleksite pidanud mu nägu nägema ? Ma siis üritasin seletada lapsele, et kallike need pole tegelikult kommid ja need on suurte inimeste asjad ja… No kokkuvõttes, ega ta mind väga kuulanud ja jäi endale kindlaks ja järjekord mu selja taga oli hirmus pikk ja meie vestlust kuulsid vist küll kõik, isegi kassapidaja muigas. Mul megamark ja näost punane. Haarasin kiiruga veel paki nätsu ja ka need kondoomid said sel korral ostetud. Ma pole vist elusees nii kiiresti poest väljunud kui tol korral ? Nüüd tagant järgi mõeldes pole lugu nii hull, aga sel hetkel ma tahtsin maa alla vajuda. Päriselt! ?

 • Avatar
  Vasta K 26. september 2018 at 22:00

  Meil ka üks korralik luuletamine käib, 4.5aastane preili siis 😀 tean, mida sa tunned ?
  Rahvas on su synnituse jutust lausa pyhaviha täis, hea komme lugeda 😀
  Sa ise ka õhtulehte loed :D?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. september 2018 at 22:29

   Ei ma ei loe kuskil mujal endast teemasid/kommemtaare/artikleid kui aint siin ja oma blogis. Seega andku aga tuld, mind nende soig ei puuduta ja käib kauge kaarega mööda ?

 • Avatar
  Vasta Mia 26. september 2018 at 21:51

  Mine pekki kus ma praegu naersin selle killu peale, mis Mari maximas sul maha pani ?????
  Muide täna olin tööl ja kui üks meie klientidest (töötan erivajadustega inimestega) põrandaid pesi peale õhtusööki, siis ta rääkis omaette, et täna ju malluka saade, seda ei tohi kindlasti ära unustada ja mallukas on ikka vahva tüdruk ??

 • Avatar
  Vasta Evelin 26. september 2018 at 21:33

  Sünnituse playlist ja Kardo kommentaarid sinna juurde, puhas kuld:D:D:D

 • Avatar
  Vasta Äbilugu 26. september 2018 at 20:43

  Mari on sul ikka äge pliks. Kirjuta üles need naljad ja ütlemised. Ma olen ise ka maa-alla vajunud kunagi, kui kassajärjekorras laps kõvasti küsis ob paki kohta, et emme, kas need on need shampoonid, mis sa omale pepusse topid?

  • Avatar
   Vasta Liis 26. september 2018 at 21:04

   Hahahahaha issssand 😀

  • Avatar
   Vasta Sandra 26. september 2018 at 21:25

   Hahahaaaaa ?????

 • Avatar
  Vasta Mer. 26. september 2018 at 20:41

  Ei ole mingi Malluka sügis. Minu lapse jaoks on Lende ja Mari selle saate nimi? Juba ootab, millal hakkab?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. september 2018 at 20:52

   Haha, õige kah!