AUTOJUTUD

jälle autojutud ja söön oma sõnu ja muud sellist

30. Oktoober 2018

Proovisin siin rahumeeli kõiki uusi autosid, sain kõikidelt firmadelt väga head pakkumised ja tahtsin endale autot liisida, nagu suur tüdruk muiste. Kahjuks unustasin ma fakti, et ma olen dekreedis ja eelmise aasta sissetuleku järgi, mil ma endale palka veel ei maksnud. Seega sain iga kuu eest nn miinimumi ja dekreedirahasid kokku 1600€. Palka endale teadupärast dekreedi ajal maksta ei või.

Tulemus? Panga silmis saab mu sissetulek olema järgnevad poolteist aastat 400€ kuus. See, et ma ÜTLEN, et Kardo jääb isapuhkusele ja hakkab isapalka saama (sama, mis Lende ajal, sest laste vahe on alla 2.5 aasta), see on panga silmis ainult minu ütlus. Nii kaua kuni jälle kontole 6 kuud pole laekunud stabiilset palka, ei huvita minu jutt kedagi. Arusaadav muidugi, muidu võiks igaüks ju pangas maad ja ilmad kokku lubada. Autoliisingule saab käendaja ka võtta, aga see käendaja peab olema AINULT abikaasa või elukaaslane. Seesama, kes viimati meie majas ametlikult sai raha aprillikuus, kui ta viimase isapalga sai. Heh, ehk siis Kardo on panga silmis üldse vallavaene.

Ehk siis ei mingit liisingut meile. Pole mõtet soovitada, et võta firma nimele, sest ma ei viitsi mingeid sõidupäevikuid pidada ja tegelikult ei tohi firma autoga ju niisama ringi paarutada ja ma ei viitsi ka hakata valetama, et jaa ausalt see ja too olid firmasõidud ja… Kui te vaid TEAKS, kui palju inimesed mu peale igasugustesse kohtadesse kaebavad, siis te isegi ei pakuks seda varianti. See on lausa hämmastav!

Näiteks kunagi mu isa ja Kardo ehitasid kuuri, mainisin seda blogis, saadeti meile LOV’i mingi mees aeda mõõtma, et kas ikka on õigetes mõõtudes ja ei vaja ehitusluba.

Kirjutasin, et Lottel on köha – saadeti mulle koju loomakaitse.

Kirjutasin, et Lende sai sõime – kaevati haridusametisse, et kuidas ta sai koha saaada, kui ta 3p tagasi oli kohast loobunud.

Kirjutasin, et mulle määrati 38daks nädalaks veel üks UH, kaevati kohe, et miks see Mariann saab haigekassa rahade eest ultrahelisid, mida tal vaja pole, et “oma räbala nägu vahtida”.

Ehk siis jah, saate ka ise aru, et igasugused sahkerdamised-mahkerdamised, ooüüütamised on minu puhul välistatud, sest esimese viie mindiga kaebaks keegi nagunii ära. Seega ei, ma ei soovi, aitäh 😂

Samuti ei ole mul huvi oma vanematelt paluda nii suurt asja, et keegi meie asemel liisima hakkaks. Eks igaühel on omad väljaminekud ja uue auto liisimine ei ole just odav lõbu, seega jääb ka see variant ära.

Mis variandid siis jäävad? Esiteks uurisin sellist asja nagu täisteenusrent, aga issand jumal, ma peaks ikka raha peale jube vihane olema. Sisse maksad 4000€, mis ei jää isegi kuskile ettemaksuks või sissemaksuks vms, lihtsalt pmst paned 4000€ põlema ja siis maksad iga kuu 608€. Okei, selle sees on kindlustused ja hooldused ja what ever, aga see tundub mulle pigem ikka väga-väga kallis. Jah, ma saaks seda lubada, sest mul see 4000€ on täitsa olemas, oli plaanitud liisingu sissemakseks ja arvestades, et mul mõnikord taksoarved ka siin 400€ kuus olid, siis ega see vahe just üüratu pole, aga… ei tea, tundub LIIALT kallis, eksole?

Nii, seega on uus auto välistatud ja järgmine variant on “rondi” ostmine 😂 Ma endiselt rõhutan, et kui ma rontidest rääkisin, siis ma mõtlesin ikka mingit 300 eurist autot, millega saab vaid punktist A punkti B, aga ikkagi paljud solvusid, et minul on siin 5, 10, 15a vana auto, miks sa mind rondiomanikuks sõimad?! Ei üritanud ma siis kedagi sõimata ja näete, astun siis ka “rondiomanike” sekka.

Ma lihtsalt ei suutnud enam variante välja mõelda, sest pidevalt autot rentida on väga kallis, parem tasuksin selle eest liisingut või järelmaksu. Õues läheb külmaks, lapsi vaja aedadesse vedada, tahaks normaalselt kogu perega kasvõi suuremasse poodi aeg-ajalt minna, ilma, et tassiks mööda taksosid oma turvavarustust jne. Maru tüütu ja noh, eks ma sain selle ise sõitmise maitse suhu. Kahe nädalaga olen juba selline, et appi, kuidas ma enne elasin, ah?!

Seega tunuds mulle ainuke väljavaade see, et ma võtan enda sissemakseraha ja ostan selle eest mingisuguse auto. Noh, mis oleks enam-vähem normaalne, mis mahutaks meie pere, oleks automaatkäigukastiga ja… Ei laguneks enne ära, kui ma uue auto liisida saan, ehk siis ütleme suveni võiks ta elus püsida.

See on muidugi veel eriti tore, et ma ei tea uutestki autodest midagi, rääkimata siin kasutatud isendite vaatamisest ja sellise väikse eelarvega. Ma olin pikalt kahevahel (ja olen tegelt siiani), et kas ma peaksin jääma selle 4000€ piiresse ja leppima sealt parima valikuga, või reaalselt kraapima kokku kõik säästud maailmas ja panema paar tonni veel sellele eelarvele otsa, et natsa parem auto saada? MA EI TEA! Nats imelik on vaadata 4000€ eest autot, endal 2000€ vanker panipaigas, mida ma iial ei kasuta :D

Õnneks mul on paar sõpra, kes automaailmas väga sees on ja nemad hakkasidki eile Auto24 lehte mulle lappama. Need olid erinevad sõbrad, seega kui üks soovitas Sharani, siis teine karjus, et appi, see on JUBE! Üks andis ühe lingi, teine teise, mõlemad tegid teineteise valikuid maha ja… lõpuks jäi mõlemale sõelale üks Mazda 5. Ma tunnen ennast nagu mingi autotark, sest ma saan öelda, et jaa, ma tean, et Mazda tüüpviga on roostatamine, hehe. Aga õnneks Andra mehel on autotöökoda ja ta lubas oma kiirest päevast täna selle aja võtta, et auto üle vaadata.

Muidugi see oli ka hea, et kuulutuses oli müüja nimi, nii et ma nagu stalker lisasin ta endale FBi ja küsisin, et kas ta ema-isa surma nimel vannub, et auto ei roosteta ja mis vead tal ikka veel on ja kas ma jään lastega teepervele sellega. Tundus norm tüüp, vastas sõbralikult, et arvanud et ma saiko ja noh, lõpuks lubas ikka täna auto sauele Andra mehele üle vaatamiseks viia, kuigi ma ju usun kõiki ja mulle oleks piisanud sellest ema-isa surma nimel vandumisest kah.

Ühesõnagaaaa, nii palju siis minu “omg tahan aint tutikat autot”, sest ilmselgelt on tahtmine taevariik ja kui hästi läheb, siis olen ma lihtsalt järgnevad pool aastat rahul sellise loomaga:

Ega ta just ideaalne pole, aga noh, loodame, et on korralik ja ajab asja ära, sest mõnel mehel tiksus siin täna 38. rasedusnädal täis ja ma ei suuda enam selle autojamaga tegeleda. Jah, pole kõiki kellasid ja vilesid, nagu uutel autodel, aga no vähemalt kui ma ta ära ostan, siis ta on MINU ja oma asi, kui kuskil äärekivi vastu kriimud teen. Lihtsalt tahaks, et see õudus juba läbi oleks, hoidke pöidlaid mulle!

Aga kui kellelgi on veel ideid, mida 4-5K eest saada võiks kiiresti ja mis oleks normid autod, siis ma olen ka üks suur kõrv.

Eks ma olen kurb küll, et mu plaanid vett ei pidanud. Oleks kuu aega varem taotluse andnud, poleks absull probleemi olnud. Mul pole ühtegi teist kohustust, isegi järelmaksu pole! Sissemakse olemas, kõik kena, aga noh, ajastus, mis sa ära teed. Pole miskit teha, pean mugavuses järeleandmisi tegema, aga muidu ega vast vahet pole ka. Auto on ainult auto, kes mind ikka narrima hakkab :D (Ok nüüd raudselt kõik hakkavad 😂) Üldse peaks rahul olema, et midagigi lubada saab ilma laenudeta.

EDIT: Eile mõeldud, täna tehtud, nüüd olengi sellesama Mazda 5 omanik ja esimesed sõidud tehtud. Noh, ajab asja ära küll :D 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

90 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Kiku 31. Oktoober 2018 at 15:56

  Palju õnne autoomanikuks saamise puhul! Väga tubli. Hea valik ka!

  • Reply Mallukas 31. Oktoober 2018 at 16:05

   Aitäh, natsa uhke on küll :D

 • Reply Kati 31. Oktoober 2018 at 10:03

  Kuidas liisingut plaanisid, kas pangaliising või esinduseliising? Suvel sai liising võetud ja öeldi, et käendaja võib olla, kes tahes.

  Mazda 5 (2008 aga bensiin) on vennaperel. Autol iseenesest viga pole midagi, jah roostetab, aga üldiselt kõik 10 a vanad autod seda teevad. Tehniliselt pole küll muresid olnud, ostetud sai, kui auto oli aasta vana. Lapsed mahtusid ära, kuid kui viimane rida on kasutuses pole pagassi ruumi, nt vanker ei tahtnud mahtuda (selleks osteti autosse kergkäru). Aga siin tuleb kõige suurem jama, nende Mazdade väärtus nii all. Loodan, et sa ei maksnud 4000 euri selle eest.

 • Reply Kaisa 31. Oktoober 2018 at 01:40

  Nats imelik on vaadata 4000€ eest autot, endal 2000€ vanker panipaigas, mida ma iial ei kasuta :D Miks see vanker seal siis passib? Müü maha ja saad veel parema auto osta? Ja noh ma vaatasin ka täna autosid- muidugi mainin, et sissetulek on vähem kui 170 euri kuus ja seegi raha läheb lasteaeda, aga ikka vaatan autosid- mu lagi on 1000, ja see tuleb ka kogumise tulemusena(kogumine algab siis muidugi sel esimesel palgapäeval peale tööle minekut :D), nii et su elu on kui kuninga kassil.

 • Reply Maarja 30. Oktoober 2018 at 23:35

  Igal autol oma head ja vead 😀 Sharan oli hea mahukas ja mugav, Seat ja Mazda olid pisikesed ja kiired (möödasõidule ei tasunud minna siiski). Nüüd ’96 Audi ja uuemat ei tahagi (vb tahaks, aga liisingut ei taha maksta 😂 kes tahaks eks). Kui auto sõidab, makk ja istmesoojendus töötavad, siis mulle piisab täitsa.
  Aga Mazda sõitis ka väga hästi (senimaani kuni ära roostetas, 2005a auto), automaatkastiga polnud probleeme, kliima töötas aastaid (4-5a pole pidanud täitma ja töötab siiani). Piisas ainult õlivahetamisest ja kuluosade vahetamisest (neid vaja harva vahetada ja on odavad). 😊

 • Reply Kerlk 30. Oktoober 2018 at 21:33

  Ma pidim kreepsu saama mazda 5 minu eelmine auto mis oli 2008 a oma ja diisel. Ära tee sama viga mis mina. Ostes oli kõik korras kuni hetkeni et õlivahetus 200€ siis vaja veel mingit dpf põletust jne me omasime seda autot 1,5a ja matsime sinna 4000€ siis tundsin kuidas aitab! Nüüd olen 2 aastat vuranud ringi volvoga. Parem odavam ja vastupidavam. Mõtle 10X ennem kui mazda ostad või kui ostad siis kindlasti ainult pensukas siis peaks need dpf ja jamad ära jääma.

  • Reply Vesper 31. Oktoober 2018 at 00:14

   Sarnaselt DPF-le (diesel particulate filter) on olemas GPF ehk gasoline particular filter. Mida samamoodi vahetatakse või puhastatakse. Samas õlivahetust peab diislil tegema lühemate ajavahemike tagant, seega see on teoreetiliselt miinus (sõltuvalt sellest, mis mahuga on mootor ja kui palju seda õli läheb jne).

   • Reply kelly 31. Oktoober 2018 at 16:44

    dpf jaoks pead lihtsalt aegajalt sõitma maanteel norm kiirusega, et auto ise filtri puhastatud saaks.
    Seda ,et diisel autol peab õlivahetust tegema tihedamalt kui bensukal kuulen küll esimest korda, üdiselt oleneb see pigem ettantud hooldusvälbast mitte kütuseliigist :D

 • Reply Tr 30. Oktoober 2018 at 20:53

  Ma arvan, et see praguses olukorras parim lahendus. Muretud kilomeetreid :)
  Nii vana auto puhul ei saagi oodata, et see perfektne on igast otsast, kuskilt ikka mingihetk tuleb kõpitseda . Aga noh, ega sa mingit miljoni eurist masinat osta, et Kapost vms peaksid tegema järelepärimise :D Võidki Auto24 jääda lappama, kui kõikide soovitusi kuulda :D

  Usun, et see asi teenib teid kenasti, kuni midagi paremat saate soetada. Praegu nii viimasel vindil rasedana on oluline, et oleks mugav liikuda.

 • Reply Annu 30. Oktoober 2018 at 18:50

  Olin mõni aeg tagasi ka auto otsingutel ja rääkisin erinevate turtavatega. Kammisin auto24 muudkui ja seis oli sama. See mida üks kiitis, tegi teine maha. Ma ausalt mõtlesin et ma lähen hulluks. Sest keda ma siis lõpuks kuulama pean! Juba naersin et meest on ka lihtsam valida…😆
  Sulle aga muretuid kilomeetreid ja nael kummi ! 😊

 • Reply Rootsi Kunn 30. Oktoober 2018 at 18:33

  Kindlasti vajab automaatkäigukast hooldust. Maksab nii 500 euro kanti Kui seda ei tee sisi võib uus maksma minna 7000 või taastatud 2000. Mazda puhul tuleb jälgida kindlasti korrosiooni! Kui võimalik siis seda ennetada. Lähevad põhja alt kiiresti rooste

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 18:36

   Kõik kontrollitud, on ok.

 • Reply R 30. Oktoober 2018 at 17:59

  Vōtsin liisingu sugulase kaudu, hiljem, kui mul palk lubas, juba kandsime selle mulle üle. Passi lisati mind kasutajaks ja kasko on liisingus niikuinii.

 • Reply Merilin 30. Oktoober 2018 at 17:51

  Soovitan autosse proovida turvatoolid ja häll korraga! Suure tõenäosusega Sul ei õnnestu mugavalt 3 last sinna koos toolidega mahutada 🙁 Ei maksa ka unustada, et Sa hakkad seda suht igapäevaselt tegema…

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 18:19

   Miks ma igapäevaselt seda tegema peaks?

 • Reply Kats 30. Oktoober 2018 at 17:29

  Mul sama auto ja täiega fännan seda. Esiteks on tal palju ruumi: 10 topsihoidjat kokku(!) Ja lisaks keskmises reas on istmete alla pandud panipaigad või siis saab keskele panna kas isteosa või panipaiga topsihoidjatega(lastega hea variant ja taga ju kaks lisaistet ka(vist sel variandil on sul?).

 • Reply epp 30. Oktoober 2018 at 17:17

  Samas see kasutatud auto on ka ilus, aga uus on ikka uus😁

 • Reply Kersti 30. Oktoober 2018 at 17:14

  Minule kunagi keegi ütles, et esimene auto peaks olema paras saan, siis õpid uusi ja häid autosid hindama ja hoidma. Nii, et ära nuta… Minu silmis alustad sa õigest otsast.
  👍

 • Reply Anette 30. Oktoober 2018 at 16:59

  Ma ostaks hetkel 4000 eest mingi auto ja suvel saaks siis juba kas selle uuesti maha müüa või viia uue auto sissemakseks :) vahepeal on veel eriti tänuväärt kampaaniaid kus vana auto hinnale lisavad veel 3000 eurot juurde ja siis läheks sisse makseks juba nö 7000 euri. Aga samas kui sulle tehakse juba eraldi pakkumine siis vaevalt veel mingit kampaaniat rakendada saab :) ja no auto on auto suveni ei ole nii pikk maa minna ka seega pea püsti :) kuigi eks ta pisut masendav võib olla kui lootus oli juba uus saada ;)

 • Reply Stiina 30. Oktoober 2018 at 16:37

  Oo sellise raha eest saab juba midagi paremat kui mazda. No meil oli ka siin just käsil uue auto ostmine käisime kõik uued autod läbi ja isegi selle peugot 5008. Meie mõtted olid ka mazda peale aga kuna tal nii palju tüüpvigu siis pigem ei. Soovitan vaadata veel fordi.

 • Reply K 30. Oktoober 2018 at 16:33

  Ma olen täiesti hämmingus, miks inimesed nii vastikud su vastu on? Ilmselt ma elan oma roosas vatis lihtsalt ja püüan ignoreerida, et imbetsille on ikka kõvasti rohkem, kui arvata oskaks. Tugev inimene oled. Kunagi kui oma esimese päris auto (enne seda oli mul opel corsa, mis on võrdväärne rolleriga) ostsin ja ka väga piiratud eelarvega, siis hoolitsesin selle eest väga hästi ja eriti hoolikalt vahatasin järjepidevalt roosteohtlikke kohti. Võin öelda, et oli kasu, kuigi ükski autopede mind ei usu. Kohe kui enam nii ei hoolitsenud, oli ühe talvega jube rooste ja kobrutamine. Enne oli ikka mitu aastat ilus.

 • Reply Mari 30. Oktoober 2018 at 16:32

  Töötasin ka sellisel töökohal, kus ikka aeg-ajalt tuli klientide kaebustega tegeleda ja laias laastus võib öelda, et kõigist kaebustest vist isegi umbes 5% olid asjakohased. Mis ülejäänud 95% puutub, siis pooled neist tulid seetõttu, et inimesed ei oska lugeda ja ülejäänud pool, sest inimesed konkreetselt ongi suure tõenäosusega mingite vaimsete häiretega (kirjastiilist, nimesid googeldades ja näost näkku kohtudes sai sellest kohe aru).

 • Reply Liisi 30. Oktoober 2018 at 16:29

  https://www.autodna.ee – Siit leheküljelt saad mingi 10 euroga äkki osta auto aruande.. (kui oled oma auto valiku teinud). Saad kohe teada, kas auto läbisõit on näiteks keritud või siis kas auto on kuskil avariis osalenud või varastatud vms. Meil aitas see lehekülg palju, tahtsime ühte autot ja siis avastasimegi, et nii palju punaseid lipukesi tuli+auto oli megalt keritud :)

 • Reply neiu 30. Oktoober 2018 at 16:00

  Kle ma ei viitsi kõiki kommentaare läbi lugeda ja seda pikka rondihala postitust ka mitte… AGA! Kui su beebi sünnib ja sa teed eesti.ee-s taotlused hüvitistele, siis tuleb sulle otsus (või Kardole siis) ja seal kirjas, et alates sellest kuupäevast kuni aastani see kuupäev 2020 aastal maksame teile vanemahüvitist selles summas. Dekreedirahad olid mul ka min järgi, kuna laste vanusevahe väike ja tööl ei käinud. Minul piisas pangale kodulaenuks sellest digitaalselt allkirjastatud sotsameti otsusest ja ei pidanud ootama reaalselt 6kuud laekumisi. Äkki see info abiks?

  • Reply Greete 30. Oktoober 2018 at 21:46

   Oiiijahh 🤦🏻‍♀️

 • Reply Mõmmik 30. Oktoober 2018 at 15:53

  Enne kui ostad, siis uuri ka salongides, sealgi müüakse kasutatud ja kontrollituid autosid. Aga kui ikka valik jääb auto24 lehelt, siis ostmisele/vaatamisele võta endale keegi kaasa, kes tõesti teab autodest kõike, et hiljem vastu pükse ei saa.

 • Reply ann 30. Oktoober 2018 at 15:38

  mul on kohe nii kahju sinust, et sind kohuaeg kaevatakse kuhugi ja koju ukse taha saadetakse ametnikke. Nagu mis inimestel viga on??? Ma ei saa aru sellest. Uskumatu. Loodan väga, et sul läheb hästi, et see ekspressi jama lõppeb hästi.

 • Reply LL 30. Oktoober 2018 at 15:24

  Hehee, ma muidu sageli ei kommenteeri, kuid Mazda lausa sunnib mind seda tegema. Just eile saime täpselt samasuguse müüdud, õnneks :D

  Auto on küll 7-kohaline, kuid ma sügavalt kahtlen, et sellesse 2 turvatooli + häll mahub. Need kõige tagumised istmed on nii minid, seal ainult lapsed saavadki istuda. Varustusega istuda? Ilmselt mitte. Keskmises reas keskmine iste on mingi kokkuklapitav nali, sinna samuti korralik turvahäll ei mahu (eriti siis, kui kolm tooli kõrvuti litsuda). Ma soovitan soojalt oma laste turvaistmeid enne sisse proovida, et pärast mitte kahetseda. Ahjaa, kui kõik 7 istet korraga kasutuses, siis ei ole pagasiruum samuti erilist kiidukõne väärt. Kuna Teil ruum oli üks kriteeriume, siis ma soovitaks veel mõelda või vähemalt proovida.

  Autospetsialist ma pole, seega midagi konkreetset soovitada ei oska. Ruumi silmas pidades, siis Chrysler Voyager on ruumikam, tehnilist poolt ei oska ausõna kommenteerida.

  Roostetamise osas – Mazda 5 pole veel kõige hullem, seda ma nii väga ei kardaks.

 • Reply Liisu 30. Oktoober 2018 at 15:23

  hehehe. ma ka rondi omanik 7kuud😂sai ostetud laenuga. olin ka samas seisus😂aga head kasutamist

 • Reply Hele 30. Oktoober 2018 at 15:10

  Kui minul oli ajutine aeg peale lapsehoolduspuhkust, mil pidin mingi odava aga töökindla auto ostma, siis valisin Mazda 6 🙂, 2 aastat sõitsin, kuskilt midagi ei lagunenud, kõik lisad/tuled/viled ja mugavused olid olemas. Ainus kulu selle aja jooksul oli rehvid, õlivahetus ja pidurihooldus. Lõpuks müüsin sama hinnaga, millega ostsin 😊. Valisin ise, Lõuna-Eestist sõitsin rongiga Tallinnasse järgi, kuni laps lasteaias, üle vaatasin ka ise ülevaatuspunktis🙂 Kuni praegust autot otsisin, oli Mazda alles, enne uut mütsi kaevu ei viskand, kui uus olemas. Mina ei ole põhimõtteliselt liisingut tahtnud, sest mulle meeldib oma auto peremees olla. Hetkel on 6300€ eest ostetud Ford S-Max ja see on 3 lapsega lihtsalt supper, mina olen ülirahul ja just nimelt, ta on minu enda oma. Mul oli sõelal, kas uus Renault GrandScenic liisingusse või S-Max välja osta ja otsus jäi selline. Terve suvi sõitsime 3 väikese lapsega mööda Eestit ja ruumi kõigil lahedalt, lapsed fännavad klaaskatust 😊

 • Reply A. 30. Oktoober 2018 at 15:07

  :D No pole võimalik.. Kui eelmisel nädalal Malluka sügist vaatasin ja oli ära olnud see koht, kus sa ütlesid, et saad veel ühe UH, ma kusjuures esimese asjana mõtlesin, et nonii, vihased ja kadedad eesti naised tõusevad sellest ebaõiglusest tagajalgadele. Päris nii vist ei läinud, aga nagu näha, siis keegi reaalselt kaebaski v? :D Uskumatu. Aga kuidas sa neist kaebustest teadlik oled? Ok, loomakaitse tuleb ukse taha, see kesiganes asjapul tuli aeda uut ehitist mõõtma… Aga see Lende lasteaiakoha saamine või veel üks UH? ??? Sulle helistab mingi ametnik ja viibutab sõrmega ,et aiaiaiaii, kuidas sa nii ebaõiglaselt midagi said?? :D :D

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 17:31

   No inimesed räägivad mulle 😂

 • Reply Mari 30. Oktoober 2018 at 15:01

  Mina ostsin endale esimeseks autoks rondi – esiteks kuna ma tean et võimalus on et keegi mul ta lasnamäe maja ees ära kraabib on ülisuur ja lisaks ka võimalus et mina ta ära kraabin (mida ma ka tegin -.-) ja teine oli see et rahakott kannatas kuni 2000.- autot. Sain sõbra kaudu auto 1500.- euroga ja sõidab – probleeme pole eriti olnud ja kui ma kriimud peale tegin siis pisaraid valama ei pidanud , eks pahha tunne oli ikka. Kui kunagi kolin kuhugile kus maja ees norm parkida ja sõidukogemust ja kabariiditunnetust rohkem, siis plaanin ka liisida :)

 • Reply Nelli 30. Oktoober 2018 at 14:57

  Meil oli kodulaenuga nii et mul mees ka ettevõtja, kuid meil arvestati ka ettevõtte tulu mida 1x aastas makstakse. Aga ilge sebimine oli küll pangaga. Käisime läbi tegelikult mitu panka, kuni meie oma kodupank vaatas natuke laiemalt meie maksejõuet kui 6 kuud.

 • Reply Jansa 30. Oktoober 2018 at 14:52

  Tegelikult saab ettevõttele ikkagi ka liisida, peab tasuma lihtsalt erisoodustusmaksu (tasub raamatupidajalt täpsemalt uurida). Siis saab kenasti ka erasõitudeks kasutada.

 • Reply Karoliina 30. Oktoober 2018 at 14:44

  Meil peres hetkel 4last kõik turvatoolides suuremad taga väiksemad ees reas ! Esimeses reas keskmine iste kokku pakitud et lapsed saaks käija !
  Sõidan juba 1aasta ja 2 kuud mazda 5ega ! Mulle väga meeldib :)
  Kui järelmaks makstud vaatan mingi teise aga nii kaua kannatab sõita ! Mulle meeldib :)
  Kiidan !
  Meie oma väga ei roosteta aga arvestades seda et 13aastat vana auto siis eks roostet kuskil natukene ikka :)
  Aga palju vähem kui mu sõbranna passatil 2009 aasta omal !

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:45

   Ma ise mõtlesin ka muuseas, et paneks lende ja Mari üldse koos kõige taha :D

   • Reply Laura 30. Oktoober 2018 at 16:00

    Mu emal on samasugune auto ja iseenesest mugav masin, olen ka ise sellega palju sõitnud. Paljud kaasreisijad on öelnud, et sees istudes on mõnusalt ruumi.

    Aga mind hirmutati ära sellega, et need nii-öelda lisaistmed viimases reas, mis on pakiruumi arvelt… need on kõige ohtlikumad liikluses. Kui keegi peaks tagant sisse sõitma, siis väga ei tahaks, et lapsed just seal istuvad. :/ Mind pani see mõtlema… samas ma ei tea kas ohutumaid alternatiive leidub, kui mitu rida istmeid niikuinii plaanis võtta on.

 • Reply Maiku 30. Oktoober 2018 at 14:40

  Minul tiksub kuues aasta Mazdaga. Ei roosteta, sest ühel hetkel hakati tegema toredamaid ja vastupidavamaid keresid. Tänaseks on minu suksu 10 aastat vana!
  Seda võin küll öelda, et mootor on neil … tundlik! Sööb õli, kuhu paneb, ei tea 😂 Lihtsalt aegajalt tuleb kontrollida, et õli oleks piisavalt 😉 Muidu võib juhtuda, et mootor jookseb kokku. Ühel tuttaval oma viiega nii juhtus kahjuks.

 • Reply K 30. Oktoober 2018 at 14:38

  Eelmisele kommentaarile veel jätkuks- minu elukaaslane sai oma xc90 6000€ga. Päris kaua ja päris palju juba sõitnud ka, hea vastupidav auto igatepidi. Plussiks veel see ka, et vajadusel rakendab nelikveo, seega talvel kinnijäämist kartma ei pea, võid põldudel kasvõi rallitada😂
  Ja üks oluline pluss on ka veel, et kütusekulu on võrdväärne sõiduautoga! Ei pea selle pealegi raha “raiskama”😊

 • Reply imestunud 30. Oktoober 2018 at 14:35

  aga miks sa seda vankrit maha ei müü ja lased sel kuuris hallitada? :D

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:36

   No sest ma kevadel ikka tahan seda kasutada ja ta ei hallita kuskilt. Aga no kui oleks kallima leidnud ja raha kohe vaja, siis müüks muidugi pohuilt. Pigem auto kui käru, loomulikult.

   • Reply Imestunud 3. November 2018 at 20:15

    On kuur soojustatud? Kui ei, ja üle talve lased seal olla, siis ei ole hallitus niiskusest keeruline tekkima paraku.

    • Reply Mallukas 3. November 2018 at 22:39

     Siiani pole kärudega kuuris midagi juhtunud, alati talved seal olnd. Aga juba tõstsime konkusse ka, et no worries

 • Reply M. 30. Oktoober 2018 at 14:32

  Njaa. Mazdasse sul ilmselt 3 turvatooli ei mahu. Viimasesse ritta peaks ühe panema, aga see on selline jebimine iga kord, kui kuskile sôidate. Vaata pigem sellist autot, millel kindlasti teises reas 3 eraldiseisvat istet.
  Just kevadel olime ise sama probleemi ees ja me tegime sellise valiku.
  http://www.auto24.ee/used/2938298 . St et meil sarnane auto mitte seesama 😊
  Meile ideaalne. Liisingut ei taha enne võtta kui uuesti tööle lähen ning seega jäi üle vaid sääste kasutada. Kolme last küll pole, aga ka täiskasvanu mahub keskele istuma. Samuti 3 turvatooli/hälli üksteise kõrvale. Järele proovitud 😉

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:34

   Eks ta jebimine saab olema, aga parem jebin, kui ei saa üldse kuhugi. Ega iga kord pea kõiki vast kaasa ka tassima I hope. Mul lihtsalt KÕIK lootused täna selle Mazda peal :D

 • Reply Kelluke 30. Oktoober 2018 at 14:31

  Ma ostan ka oma essaks autoks “vanema rondi” (kui kunagi load kätte saan :) ) ma ei raatsi tutikat osta, kuigi rahaliselt oleks see võimalik -peaks vist raha peale kuri olema. Proovi leida mõni isend, mis on korrapäraselt hooldatud ja hästi hoitud + siis ostu eelne kontroll :) edu auto leidmisel

 • Reply K 30. Oktoober 2018 at 14:31

  Hei!
  Soovitan sulle päriselt ka Volvo XC90. Kasutatud autod nii ilusad! Pluss Volvo VÄGA turvaline auto (maailma parim turvalises onju) ja tõeliselt mugav- puht omast kogemusest räägin😊 Ise sõidan chrysler maastur/väikebussiga, mees sõidab volvo xc90-ga. Kui volvo rooli saan, ausalt tundub nagu sõidaks väikse sõiduautoga😃 samas 7 kohta ja ruumi on😊 http://www.auto24.ee/used/2927283
  Selline isend on mulle tykk aega silma ka jäänd, kui vaid saaks ostaks ise endale😃 ületab sul kyll umbestäpselt 2x eelarvet, aga kraabi papp kokku ja uuri volvosid!
  Muideks, isegi kui peaks midagi juhtuma, siis volvode remondiarved on ka tõeliselt väiksed! Arvestades, et ta maastur on. Ma igatahes täiega volvousku läinud.

  Ahjaa, kui auto ostetud, tee kindlasti kohe hooldus ära😊 õlid, filtrid jne. Eks targem räägib täpsemalt😄

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:32

   seda ma lubada ei saa :D

   • Reply K 30. Oktoober 2018 at 14:40

    No see on ka mulle puhtalt värvi pärast silma jäänud😃 Tegelikult saab ikka odavamalt ja ka ilusa auto. Lihtsalt mitte kirsipunase😃

   • Reply * 30. Oktoober 2018 at 20:53

    Eile müüdi facebookis volvo xc90-t 2700euriga, autol oli elektroonikaviga, mehe käest küsisin, mis see remont läheks, ta arvas tutvuste kaudu umbes 500euri, ehk siis väga hea auto, korraliku ajaloo, mõistliku läbisõiduga oleks saanud väikse sebimisega 3200euri eest, mis on puhta muidu saadud. Samasuguseid teisi müüakse 6500+euri, no aga ilmselt seetõttu see nii kiirelt ära osteti ka. Ehk tegelt kui peale passida, siis liigub ka heade hindadega häid autosi.

  • Reply K. 30. Oktoober 2018 at 15:36

   Mitte halva pärast aga meil ka volvo ja ei ütleks et remondiarved väikesed oleks, volvodel just üsna kallid jupid pluss rüüpavad kütet ka mõnuga :)

  • Reply Anne 30. Oktoober 2018 at 16:04

   Mul sõbrannal on ca 10a juba volvo x90. Ja tõesti on väga hea, mugav ja turvaline auto. Kütust võtab ka vähe (diisel, ca 6,5l/100-le).
   Remondi arvete hinna suhtes vaidleks aga vastu. Enamike suuremate autode hooldused on kordades suuremad kui väiksema auto puhul. Seetõttu ostsin omale siiski väikese auto kuigi olen suurte fänn :) Sõbrantsil on mingi ülemineku aasta mudel, st kõik varuosad on kirve hinnaga. Kõrval aasta nooremal/vanemal mudelil asjad 3x odavamad.
   Ja suuresti oleneb ka kui hea isendi saad, kas on kõik ilusti tip-top korras või pead kohe hakkama ise remontima. See on kasutatud auto puhul veel kõige suurem mure :)

 • Reply Moonika 30. Oktoober 2018 at 14:28

  Muud ma soovitada ei oska, aga tasub igaksjuhuks üle vaadata, kuhu ostetavas autos turvatoole/-hälle panna tohib. Meil küll näiteks 8kohaline buss üheks autoks, aga kui peaks kolm turvatooli sinna mahutama, siis läheb keeruliseks. Või noh, 1 laps peaks näiteks üksi kolmandas reas istuma, mida ei tahaks. Saaks ka eesistmele ühe tooli panna, aga siis peaks saama turvapadja välja lülitada. Meil näiteks see buss nii vana, et aitaks vaid kaitsme välja võtmine, aga pole uurinud (pole vajadust olnud) , kas selline variant on üldse turvaline ja lubatud.

 • Reply Evelin 30. Oktoober 2018 at 14:28

  Mis aasta oma see Mazda on? Meil järjest 2 Mazdat olnud ja ostame uue ka vist Mazda. See rooste probleem oli varem suurem, nüüd üle 10a juba seda probleemi vähem. Meil mõlemad Mazdad väga head olnud. Ei lagune üldse ja kui midagi vaja parandada, siis varuosad soodsad.

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:28

   2008 oma

   • Reply Evelin 30. Oktoober 2018 at 14:37

    Meil ka 2008 ja ei roosteta :)

    • Reply Diana 30. Oktoober 2018 at 21:53

     Ma olen nüüd peaaegu aasta sõitnud 2008a mazda 5ga ja väga rahul. Mein selline max varusrusega isend mida eestis väga palju ei liigu ning elektrilised liuguksed on mu lemmikud. Nii hea on ppoest tulla laps ühes käes ja 3 kotti teises käes ning siis poolel teel juba näpu vahel olevast puldist uks lahti teha, et kotid hooga autosse visata 😁 ma ei tea kas antid isendilnelektrilised uksed on aga kui on siis selle mugavusega harjud ilselt üana ruttu ja ei tahagi teisiti enam 😁 teine lemmik on tagurduskaamera.
     Ei no liuguksed on üldse lastega mugavad, ei pea parklas muretsema, et laps hooga ukse mõne kõrval oleva auto vastu lükkab.
     Need pagasi ruumi istmed pole jah teab mis mugavad lastega tarbida aga ega me seda ei teegi. Vajadusel istib seal ämm (suht lapse mõõtu oma 158cm ja 46kg).
     Roostet meie isendil ei esine hetkel ja vahetanud oõeme vaid mõned nö kuludosad

 • Reply Krista 30. Oktoober 2018 at 14:24

  Minul oli eelmine auto Mazda 5, mille just suvel maha müüsin. Aasta oli 2007 ja läbisõit 100 000 – no ei roostetanud, õrnalt võis hakata ohtu aimama kahe rattakoopa juures. Muidu oli super hea auto, kahju oli kohe loobuda.
  Ühe turvatooli pead muidugi taha ritta panema ja sealt välja saamiseks peaks istet liigutama – see ilmselt ei ole kõige mugavam. Me muidugi tagumise rea istet kasutasime nii ka, et see tagumine läks sisse ja välja tagaluugi kaudu :) – oli vähem sebimist (aga Kardo jaoks oleks see ilmselt jube tüütu, sest ta on nii pikk :) )…
  Kui sa aga ühe turvatooli paned esimesele istmele, siis vähemalt minu Mazda 5-l ei saanud turvapatja lihtsalt välja lülitada (küsi see üle).

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:29

   ei ma esimesele istmele tahaks Kardo panna :D

 • Reply M 30. Oktoober 2018 at 14:23

  Kas selles autos isofixid on turvatoolide ja hälli jaoks? Või Su laste toole saab turvavööga ka kinnitada?

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:30

   Seal on isofixid olemas, aga minu turvatoole saab turvavööga ka kinnitada jah, selles suhtes hea

 • Reply Triinu 30. Oktoober 2018 at 14:20

  Mul mehe õel on selline. Ostes oli mega ilus, paari aastaga roostetas nii, et hetkel on karbid ja ukse alt ääred+ratta koopa ääred üks suur ussipuru. Loodan et sul läheb paremini, ilus auto muidu:)

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:23

   Mul vaja, et ta suveni vastu peaks :D

 • Reply Ma 30. Oktoober 2018 at 14:19

  Mallu, kui sa oled jõudnud nii kaugele, et sa hakkad uut autot liisima ja see isend sul veel elavate kirjas on, siis palun tuleta mind endale meelde ja teeme ehk diili, et see auto siis minu perre jõuaks. Meil on ka suuremat autot vaja ja kui sina saad endale hea isendi, mida sul varsti enam vaja ei lähe, siis paku seda mulle!

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:21

   Jätan meelde! Ega ma nagunii müüksin ta maha, sest kuskilt pean ma ju pärast liisingu sissemakse tagasi saama :D:D

 • Reply Nimi 30. Oktoober 2018 at 14:19

  Kui võimalik, vaata volvo (nt xc90) poole, ma hetkel ei tea, mis turul pakutakse, aga hea turvaline(!) ja vastupidav auto on. Mazda kohta nii öelda ei saa 😔

  • Reply M. 30. Oktoober 2018 at 14:39

   Kiidan ka volvo xc 90, väga mugav ja suur auto ;)

 • Reply Anneli 30. Oktoober 2018 at 14:17

  Igaks juhuks ütlen, et autol, mida plaanid osta, on neli õnnetusjuhtumit olnud (mind teevad sellised asjad ettevaatlikuks). Saad ka ise üle vaadata lkf.ee

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:20

   Jaa, ma tean seda kõike (autohulludest sõbrad :D)

   • Reply kelly 31. Oktoober 2018 at 16:52

    Heh meie autol nt kolm kindlustusjuhtumit olnud aastast 2010 . Esimene eelmise omaniku oma ummikus tagant sissesõit, teine nö. õnnetus oli, et mul ema agurdas hoovis meie autole sisse ning sellest tuli luugile mõlk ning tuli oli katki ja ta ei sõitnud hooga vaid tagurdaski vaikselt ja arvas, et läks vastu hoovis olevat traktorrehvi :D ja kolmas suur õnnetus mis peaks inimesi eriti ettevaatlikuks tegema oli see kui parklas pööras auto meiekõrvalt nii välja, et kriipis esipampri ära :D

    Eelkõige tuleb jälgida kindlustussummasi kui summa jääb uuematüübi autol 500 kanti siis vaevalt autol suurt viga sellest on Meie autol on tänu sellele uued pamprid ja tagaluuk kenasti värvitud.

 • Reply Tiina 30. Oktoober 2018 at 14:17

  Meie peres on samuti Mazda 5 ja oleme rahul. Jaanuaris saab 5a täis kui on meid sõidutanud. Mulle tohutult meeldivad need liuguksed ja usu pärast seda autot sa tahad, et kõik uued oleks samuti liugustega 😀 parklates super lihtne lapsi sisse-välja tõsta. Mahutab ka käru väga hästi + poekauba. No ja muidugi sel on ju 7kohta. Mida rohkem seda uhkem 😂

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:21

   Noh, kohe hea meel kuulda, et keegi sama autoga rahul :D Mitu last sa sinna pressima pead?

  • Reply Elisa 30. Oktoober 2018 at 16:54

   Mul oli Mazda 5, parim auto ever ;) Liuguksed on niii mugavad, ja mul isegi pole lapsi :D See roostetamine on mingi roostefoobikute jutt, pooled autod Eestis roostetavad, ja see vähene roostevõimalus nagu sõitmist ju ei sega. Olen mitmete autodega sõitnud, aga Mazda 5 on mu vaieldamatu lemmik!!

   • Reply Nimi 30. Oktoober 2018 at 20:46

    Ei ole päris nii ka, sugulase auto oli väljast päris viisakas(üksikute roostetäppidega) ja siis sõitis rehvi katki ja tee ääres panid siis selle tõstuki alla, et varurehv alla panna ja põhi kukkus maha lihtsalt, siis alles sai teada, et terve põhi roostetas, naisterahva auto ka, ega sinna põhja alla ei olnud vaadanud ka. Eelmine aasta oli ülevaatuses küll öeldud, et vajaks keevitamist, aga rahalistel põhjustel sai koguaeg edasi lükatud ja lõpuks tegelikult ju jumal tänatud, et nii välja tuli, mitte keset sõitu autol põhi järsku ära ei kukkunud.

 • Reply K. 30. Oktoober 2018 at 14:16

  Mina ka ei võtnud liisingut. Ei olnud raha et sissemaksu välja käia.
  Taotlesin erinevatelt pankadelt laenu ja võtsin lõpuks kõige soodsama intressiga laenu 8000 , ostsin auto kohe välja ja maksangi seda nüüd kuumaksena tagasi.
  Vähemalt on auto minu nimel ja ei kuulu pangale ega liisingufirmale, ning kasko pole ka kohustuslik. Rahaliselt on see siiski võit kui auto ei ole väga uus ning ostusumma pole nii suur..

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:22

   Millise auto ostsid? Ma vaatasin ka, et ma saakski max 8000€ välja ronida, aga siis ma oleks rahatu :D

   • Reply K. 30. Oktoober 2018 at 16:19

    Ostsin Toyota Corolla. Olen küll alati Audi fänn olnud aga määravaks faktoriks sai siin kütusesäästlikkus. Igatahes, ma sain väga hea diili Amservist. Uuri sealt, nad kindlasti on nõus tegema head pakkumist. Saab ka midagi odavamat kindlasti.
    Aga kuna Sul on 3 last varsti siis Corolla jääks Sulle ilmselt väikseks.
    Aga Sa uuri Amservi lehelt, neil on kindlasti midagi mahukamat ka.

 • Reply E* 30. Oktoober 2018 at 14:14

  See kaebamine on naljakas ja samas ulme. Ma ei suuda mõista, mis toimub inimeste peas, kes oma elu ei suuda elada ja samas neil on kogu aeg nii kiire, sest üritavad kõikide teiste elu maksimaalselt elada.
  Auto valikul oleme ise ka tupikus. Raha umbes sama palju ja vaja ka oma kaasavara auto peale mahutada. Tundub, et 10aastat vana ja uue auto vahele jäävate valikutega on alati nii palju miinuseid, et meil ka autoost veninud juba paar kuud.

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:22

   Mulle ka ulme, aga samas täitsa real life :D

 • Reply Liisa 30. Oktoober 2018 at 14:12

  Minul mazda5. Ei ole üdini halb auto, aga muidugi ega lisasid ka vàga pole. Meie pere hetkel rahul. Autos 2 turvatooli ja neljakesi on hea sôita, viiega làheks autos kitsaks, siis kaotame nö pagasiruumi ja paneme lisa 2 istet.

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:22

   Jah, kitsaks läheb, aga no mis sa ära teed, taksosse ei mahuks me viiekesti üldse :D

   • Reply Anneli 30. Oktoober 2018 at 23:16

    Kui kitsaks läheb, siis soovitan riiete ja muu träni jaoks katusele suusabox. Meil 3 lapsega asendamatu.

 • Reply Vana mutt juba 30. Oktoober 2018 at 14:10

  So what! Sõidad mingi aeg ja müüd maha – läheb sissemaksuks või mida iganes, mingi aja elab üle. Ja tead kui hea on elada ilma laenude, liisingute vms, eriti kui kôik on olemas, maja ja auto laenudeta.

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:22

   Ma mõtlen ka, et elan üle :D

 • Reply Älis 30. Oktoober 2018 at 14:09

  Päriselt inimesed kaebavad sellisel viisil??? Nagu absurd kuubis😶.
  Auto koha pealt ei oska midagi muud soovitada, kui et enne ostu mine mõne teadjama sõbraga kasutatud autot kontrollima enda poolt valitud teenindusse. Oleksime ise mõned aastad tagasi nii ühe pealtnäha kena, aga seest väga sita auto ostnud. Jumal tänatud selgus teeninduses sada viga. Kusjuures tasub vaadata kasutatud autosid just automüügi salongides ka, nii sain ma väga korraliku VW. Keegi oli ta sissemaksuks loovutanud nö.

  • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:10

   Jaa, nagu öeldud, mu sõbranna mees ongi ekspert, tal oma töökoda jne, oskab vaata õnneks ja teab, mida vaadata :)

   Aga jah, inimesed kaebavad mu peale KOGU AEG :D

   • Reply Ave 30. Oktoober 2018 at 14:44

    Mariann sa selle sõbranna mehe töökoja nime ei tahaks öelda oleks ka ehk vaja üle vaadata mingi hetk auto teadjamal mehel :)

    • Reply Mallukas 30. Oktoober 2018 at 14:48

     Ma tean et see on sauel, tule tnv :D