0
NIISAMA JUTTU

pühapäevane värk ja pildid

4. november 2018

Kuna ma täna hommikul sain aru, et nii, täna jälle ei ole siin mingit beebisaamist, siis tuli kohe hommikul mõte kuskile lastega ujuma minna. Esiteks tundus mulle, et vees hulpimine oleks minu olekus super mõnus, teiseks tahtsin, et lastel ka tore pühapäev oleks, homme ju aeda minek. Ei saa ju tervet päeva maha molutada, kuigi noh, päris mõnus oli niisama passida.

ma olen täitsa kursis, et ma oleks nagu suur paks blob 😀

Aga nagu ikka, siis planeerimise ja päriselt MINEMISE vahele jääb sada aastat. Mõte tuli juba hommikul, aga enne tuli ikka süüa. Kardo tegi pannikaid, mulle sellised romantilisemad, huvitav, mida ta must tahab??

See ei ole ketsup, vaid vaarikamoos ?

Minu meelest on lastega kõige kavalam käia kuskil peale lõunaund, sest siis on mingi lootus, et nad pärast kergemini magama jäävad, seega tiksusime niisama kodus. Pesime pesu ja mina tegin lastele patse. Ma olen selles VÄGA kehva ja oskan hädavaevu punupatse teha, aga täna olid lapsed lepilikud ja lubasid mul natukene katsetada. St Mari sai mingisuguse… punutise ja Lende kaks väikes patsikest, niii nunnuu!

Lende väiksed rootsud

Mari punutisi hästi pildile ei saanud, tal oli kiire hambapesuga ja ütles, et ma ta rahule jätaks ?

Lõuna paiku tuli mul endal ka nii suur uni peale, et heitsin Lendega koos magama. Saate aru v? Ma teen päevaunesid NII harva, ma ei tea, kas oma täiskasvanu elu jooksul 10x olen teinud? Tundub mulle alati selline ajaraisk, aga täna mõtlesin, et no tahan ja raiskan oma aega siis, kes mind keelata saab. Jätsin Kardo alla kuuseriisikaid praadima ja läksin ise Lende kaissu magama. Da best!

Nagu näha, siis Mari värvis enne huuled ka punaseks ?

Peale ärkamist ajasime kargu alla ja läksime Elamus Spasse, kus kõik “ägedad” blogijad ja muud tuusad vennad siin hiljaaegu kutsutud olid. Mina, muuseas, ei olnud 😀 Aga mis seal ikka, läksin siis hoopis perega. Mõnes mõttes pean kiitma, sest esiteks mõnusalt lähedal, piisavalt suur, tegemist on palju, uus, puhas ja eile tehtud COOP kaart andis 8€ ale ka! Lapsed olid nagunii tasuta, sest 0-5 ei pidanud piletit ostma. Kokku läks meil sellegipoolest u 30€, mis ei oleks üldse palju, kui me oleksime läinud näiteks nädala sees. Kuigi kui me oleks nädala sees läinud, oleks minu ja Kardo piletid maksnud 8€ näkku, mitte 19€ nagu täna. Samas ma ei saa sellest süsteemist seal väga aru, sest kodukas ütleb nii:

Ma selle järgi eeldasin, et minu ja Kardo piletid maksavad 16€, aga sellegipoolest oli arve 38, millest läks siis COOP kaardiga 8€ maha. Ma ei teagi, kas siis nädala sees läheks sellest kaheksast eurist midagi maha, või kui palju? Kodukal seda infot ei leinud. IGATAHES oleksin ma nõus maksma ka see 19€ per nägu, kui mul oleks olnud ruumi seal sees liigutada.

Jah, arusaadav, et pühapäev ja kõik on peredega nädala lõppu “tähistamas”, seega ise ma sinna valel ajal ronisin, aga täna oli seal küll paras hullumaja. Lapsed jooksid ringi, lükkasid väiksemaid ja suuremaid eest (isegi mind, suur nagu ma olen :D), basseine oli palju, aga kõik ääreni täis inimesi, et lausa ei tahtnud sissegi minna, muidu lõpetad veel kellegi süles.

Lasteala oli küll ülisuur ja lastele tore, aga suuremad märatsesid seal ka ja Lendet lükati rahumeeli mingi sada korda pikali ja eest. Ehk siis mina ja Kardo olime kogu aeg rakkes ja minu unistus vees lihtsalt lebada jäigi unistuseks. Ma ei tea, kas poolteist tundi pidasin seal vastu, olla oleksime saanud seal neli tunnikest selle pileti eest.

Ei hakka siin nüüd ütlema, et jube kehv koht, pigem oli kehv ajastus. Kindlasti lähme tagasi, aga just nädala sees, kus võiks loota, et seal vähem rahvast on. See osa sai siiski tõeks, et lapsed said väsitatud ja arvestades seda, et üleval on haudvaikne, siis ma usun, et nad magavad.

Muud pole mul midagi öelda, peale selle, et ma tegin täna imelise avastuse. Nimelt meil on Elisa pult kadunud ja ma avastasin, et seda saab äpina telefoni tõmmata, jee!

Mis ise täna head tegite? Mis plaanid uueks nädalaks. Ma ise kavatsen beebi saada. 

Loe ka neid postitusi!

21 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Anette 5. november 2018 at 14:16

  Ma lähen perega ujuma alati nädala sees hommikupoole sest peale ujumist ss lapsel kohe hea pikn lõunauni. Lisaks siis enamus inimesi tööl või koolis jne. Olen 2nädalat tahtnud juba minna kuhugi spasse aga mehel graafik nii paha see kuu et kõik vaba aeg nädalavahetusel vaid ja nv ma sapsse minna ei julge just selle ülerahvastatuse tõttu

 • Avatar
  Vasta Triin 5. november 2018 at 12:00

  Haha suht veider küll aga nägin täna öösel unes et sa sünnitasid? Mitte et ma su sünnitust näinud oleks aga tegid mingi postituse et dvj hakkas pihta. ?

 • Avatar
  Vasta Kaisa 5. november 2018 at 05:20

  Minu arust on see nõme, et sinna spaasse korraga nii palju inimesi lastakse, nii ei ole kellelgi ju seal hea. Mäletan, et kui ma sada aastat tagasi Tartus Aura veekeskuses käisin, siis seal sa pididki reaalselt ootama oma korda, et veekeskusesse üldse sisse saada või siis loobuma, et veekeskuses korraga liiga palju inimesi ei oleks. Sellist süsteemi peaks ka antud spaa puhul rakendama. Pilet on üsna kallis ja selle eest saad siis lükatud ja basseinis pm kellegi süles istuda, kõlab nagu mu õudusunenägu. ?

 • Avatar
  Vasta Johhi 5. november 2018 at 04:01

  Elan Belgias ja ausalt öeldes seda lugedes üldse ei igatse neid Eesti Spasid. Siin on muidugi üks aga – Belgias peab spas olema alasti. No muidu kõnnid ikka oma rätiku ja hommikumantliga, aga mullivannidesse, basseinidesse, saunadesse pead ikka alasti minema. Esimene kord käisin, jõin ennast täis, et selle vaatepildiga leppida. Kuni 8nda korrani pidi ka ikka klaas veini olema ees aga nüüd ca 25 x käidud ja ikka täitsa savi on, inimene kohaneb kõigega. Aga see ongi tegelt hea et inimesed ei istu üksteise otsas ja tegelikult ca. 30-40% ajast on võimalik erinevates saunades üksi olla , ja muidu ka on saunas keskmiselt 6 kuni max 10 inimest (v.a. spets saunasessioonidel mis tundub lausa sellise saunainimeste rituaalina ja kõik on “omad” :D). Praegu ei kujutaks ettegi, et peaks auru-eukalüptisaunas istuma bikiinidega kuidagi. Lisaks, mul on 10x kaart ja maksab 250 seega 1x on 25 ja see on terveks päevaks ja saunad on tõesti super. Teine hea asi selle “alasti” reegli osas, et nad ütlevad, et see on hügieenikaalutlustel ning tänu sellele pole spa ei haise kloori järgi nagu osad Eesti spad ning tunned mingit meeldivat lõhna kõikjal. Nad küll kasutavad kloori, aga kõvasti vähem ning nahk ei kuiva ja juuksed ei ole nagu õlekõrred peale käimist. Sai nüüd pika jutu kirja pandud, loodan, et polnud sitt jutt. Ega leidub ka spasid kus saab trikooga olla ja ka burkiiniga, aga seal ilmselt sama teema – hullunud lapsed ja kloor to the max. Never again 😀

  • Avatar
   Vasta marta 5. november 2018 at 13:24

   “Välismaal on kõik parem.” See on uus spa, muidu sellist tunglemist ka Eesti spades ei ole. Meil on ka siin normaalseid spasid, nt hästi armas on Lydia hotelli spa-nurk, veel meeldib Reval-Sport veekeskus (vesi on alati soe). Vanasti meeldis Tallink, aga see on talisuplejatele.

 • Avatar
  Vasta Ly 5. november 2018 at 00:32

  Tuhlan sul blogis,üles ei leia. ? kas oleks võimalik teada saada,kust on pärit need 2 beebide “maali” su seinal,õhkpumba all

 • Avatar
  Vasta Liisa 4. november 2018 at 23:53

  Aga teie piletihind ongi 19€ nägu, pühapäev ja täispilet.
  Esimesest tulbast siis, see teine tulp on soodushind.(16€ nägu pühapäeval)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. november 2018 at 23:55

   jah, ma nüüd saan aru 😀

 • Avatar
  Vasta Annaliisa 4. november 2018 at 23:47

  Mis selle puldi asja nimi oli?
  Mul ka elisa.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. november 2018 at 23:55

   paningi otsingusse elisa 😀

 • Avatar
  Vasta C. 4. november 2018 at 23:40

  Miks sa arvad, et te oleksite pidanud saama sooduspileti? Te Kardoga ju täiskasvanud, koolis ei käi, pensionärid ei ole. 🙂 Ehk sooduspilet teile ei rakendu ehk teile siis nädala sees hommikul 12 ja õhtul 16 ja nädalavahetusele 19 ühe inimese kohta. 🙂 Coop kaardisoodustus eraldi teema, et sellega läheb lõpp summast soodustus maha.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. november 2018 at 23:56

   ma ei saand aru, et see teine kast sooduspileti oma on, ma esimese laksuga vaatasin, et ülemine on see 18+ ja alumine tavaline spa.

 • Avatar
  Vasta Liisi 4. november 2018 at 23:38

  Blob ??? nii äge sõna ?

 • Avatar
  Vasta Elis 4. november 2018 at 23:13

  Sa ei taha teada 😀 iga naise/ ema õudusunenägu.. nimelt mu noorem poeg ärkas veerand 8, no okei, ilus kena pühapäev, hakkasin koristama. Mu vanemad pidid meile ka lõuna paiku külla tulema. Poeg jäi nõks pesle poolt üheksat magama uuesti ja mõtlesin, et ah ei haKka temaga koos magama minema, et hea rahulik koristada.. Sain kogu maja VÄGA ILUSTI KORDA ja tulid mu vanemad siis ja mu isa aitas mehel korstnalõõrist mingi ehitusjääkide ummistuse vms asja ära lammutada.. ja tulemus.. terve maja on paksu musta tahmaga kaetud. Lisame siia 2 last, külalised, kass.. nad kõik hõõruvad ja tassivad seda tahma veel omakorda igale poole laiali ja.. võeh, kohutav! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. november 2018 at 23:25

   Issand jumaaaal, eiiii:D

  • Avatar
   Vasta Vaike 5. november 2018 at 09:19

   Elis, ma “lohutan” Sind, ma ei saanud sellest tahmast seintel päriselt kunagi lahti. Lasin üle värvida. Ja mul ei ole lapsi, külalisi ka siis polnud, ainult kass. 😀

 • Avatar
  Vasta Ave 4. november 2018 at 23:12

  Me käisime perega seal reedel 🙂 lapsed 6a & 9a. Perepileti ostsime. Kuna läksime päeval siis väga palju rahvast polnud aga kesk nädalat oleks ehk veel vähem rahvast 😉 me käisime mehe sünnipäeva ja vaba päeva tähistamas muidugi :p
  käisime täna jalgpalli vaatamas ja eile olime vanaisa sünnipäeval

 • Avatar
  Vasta K. R 4. november 2018 at 23:04

  Chilli.ees on hetkel soodsad piletid sinna spasse. Sai ka ise seal täna käidud, kuid pidin pettuma nähes sellist rahvamassi. Isegi saunades polnud ruumi ja pressiti ennast kuskile vahele. Muidu ilus koht, aga ruumi tõesti vähe.

 • Avatar
  Vasta Ma 4. november 2018 at 23:02

  Siuke ppaan ongi sul uueks nädalaks? Vãga hea plaan!

 • Avatar
  Vasta K. R 4. november 2018 at 23:00

  Chilli.ee-s hetkel elamus spa päris soodne, sai ka täna seal käidud. Kahjuks oli rahvast tõesti väga palju ja ruumi polnud ka saunades.

 • Avatar
  Vasta Älis 4. november 2018 at 22:57

  Pool päeva koristasin ja kraamisin elamist ning teise poole tegin süüa. Puhkepäev ikkagi :D!