JUMALAITA

“ma teen kõik, et su leht kinni panna!”

5. november 2018

Hommikune salongisaaga ei lõppenud kesiste küüntega, vaid hoopis sellega, et jälle olen ma suutnud ennast panna olukorda, kus keegi mind andmekaitse ja muu säärasega ähvardab. Aga alustame siis algusest. Peale hommikuse postituse kirjutamist uurisin salongist, et kas nad on kursis, et tigudel ei ole õige elukeskkond ja pakkusin välja, et kui nad ei tea või oska neid tigusid hooldada, siis võin nad ära osta. Samal ajal andsin olukorrast teada ka loomakaitsele.

Edaspidine jutt oli segane. Kohapeal öeldi, et teod on juhataja omad, samas FBis kirjutati, et nad “rendivad” tigusid kuskilt firmast ja hooldavad tigusid nii, nagu neile see “firma” nõuded esitanud on ja üldse on need kaks nälginud tigu seal kausis neil “tööl”, sest nad pakuvad teoteraapiat, kus kaks tigu siis 60€ eest kliendi näol siiberdavad. Mis tolk sellest on, seda ma ei tea, aga ju siis on.

Kuna ma aga pakkusin, et ostan teod ära, siis nad nentisid, et kuna nemad omanikud ei ole, siis nad ei saa mulle neid müüa, aga nad andsid mulle tigude omaniku numbri. Helistasin numbrile ja rääkisin vastu võtnud naisele sama juttu, et ta tigudel ei ole seal sobiv keskkond ja toit, et kas ta on sellega kursis. Jällegi pakkusin võimalust teod ära osta. Vastuseks sain, et esiteks on teod seal “tööl” ja ta vahetab neid seal mingi aja tagant (ma ei mäleta, kas ta ütles nädala või 2 nädala tagant) ja siis toob uued teod asemele, kellel on kõhud täis. Minu küsimuse peale, et kas ta koduseid tigusid ka aluspanuta hoiab, muutus ta maru närviliseks ja hakkas närvitsema, et tema teab tigudest kõike, teod saavad 2 nädalat ka toiduta hakkama ja üldse teda ei huvita. Ma ka juba ärritusin ja ütlesin, et mul on pilt tigude keskkonnast olemas ja ma panen selle teistele vaatamiseks ka üles, mille peale ta juba kisas, et pangu ma kuhu tahan, teda ei huvita. Oma nime keeldus ta mulle ütlemast, minu oma nõudis. Tutvustasin ennast, kuid siis viskas ta juba kõne ära.

Ma alguses nime ei teadnud, aga noh, numbri googeldamine andis vastuseks, et tegu on Diana Vinogradovaga. Nimi ja number klapib säärase lehe omanikuga (LINK). Seal on näha partneritena ka Chloe ilusalong, et ju siis tal ikka mingi seos selle firmaga on, kuigi oma fbis rõhutas salong, et need pole absull nende teod ja nemad pole vastutavad ka.

Noh, see kõik oli päeval, mina enam sellele Dianale ei helistanud, aga salongi viimased sõnad olid säärased: “Võtsime otsuse, et täna tigude omanik tuleb nende järgi ja hetkel Meie salong ei pakku teoteraaapia teenust.”

Istun nüüd mina siis siin diivanil, mõtlen, et varsti tuleks lapsed magama viia, kui heliseb telefon. Telefoni teises otsas on Diana Vinogradova, kes konkreetselt karjub. “KES SA ARVAD, ET SA OLED? MA LUGESIN, MIDA SA MINU KOHTA OMA LEHEL KIRJUTASID! SA OMA KÕRVU OLED PESNUD VÄ? PEAKSID! SEE, ET MA ÜTLEN, ET TEOD SAAVAD 2 NÄDALAT SÖÖMATA OLLA, EI TÄHENDA, ET MA OLEKS ÖELNUD, ET MINU TEOD 2 NÄDALAT SÖÖMATA OLEKS!”.

Ma olin nagu… eee et te siis ütlesite mulle suvalisi tigudefakte või?

“KES ÜLDSE OLED SINA, ET HELISTAD MULLE JA KÜSID MINU NIME????????”

Karjumine jätkus, aga ma ei saanud eriti sealt kisast midagi aru ja ma ei viitsinud ka vastu karjuda, sest mis vestlus see ka oleks. Seega pidin toru ära panema, et närviline proua maha rahuneks. Ei ta rahunenud, saatis smse:

Ausalt ma ei saa aru, kuidas saab võimalik olla, et ma kõik need hullud üles leian, kes aina kembelda ja taielda tahavad. Ja krdi IGA kord on nad alguses nagu “jaajaa, pane pilte kuhu tahad, i don’t care” ja kui ma seda teen, siis on suur kisa lahti, et ma annan su andmekaitsesse. No jeerum küll, otsustage enne ära, mida te tahate või ei taha 😂

Muidugi see oleks “huvitav” kolmas kohtukeiss. Et noh see pääsukesevärk, ekspress meedia ja siis sega teotädi.

Kas see on mingi universumi vihje, et peaks veel suurem pohuist olema? Et las müürivad piiritajaid sisse, ei tasu tegeleda, ei tasu mõleda, las olla, muidu oled pärast kohtusse antud. Või kui ma tunnnen, et on ebaõiglane, et Ekspress Meedia nõuab minult 20a vaikimist, aga minu lugejad tahavad ikka teada, et mis siis sai, et kui ma keeldun kompromissist, olen kohe kurjategija ja lähme siis kiirelt kohtusse. Ja kui ma näen kuskil kuivavaid ja nälgivaid tigusid, siis ma peaks lihtsalt mõtlema, et pohui, pole minu asi, nende taga on raudselt jälle mingi segane, nagu sedapuhku ka on ja pangu ma heaga oma valurahad valmis, eksole.

Jällegi, ma ei tea, kui levinud see Diana nimi on, aga see oleks maksimaalselt irooniline, kui see oleks see sama naine:

“Ma tahan tuua Teie ellu rohkem rõõmu ja positiivsust. Sõbralikkus – see on edu võti kõiges! Sellepärast ma pooldan rahu kogu maailmas. Nagu ema, ma tahan et pered oleksid täisväärtuslikud ja õnnelikud. Ma olen headuse ja iga inimese naeratuse poolt meie riigis.” 😂

EDIT: Eile õhtul saatis ta mulle päris pikalt smse, mille käigus tundus mulle põgusaks hetkeks, et ehk tõesti olime me mõlemad emotsionaalsed ja kiirustasime oma väljaütlemistega. Noh, laias laastus pole ju vahet, kas mingi Diana mulle sõimates helistab või mitte, ma võiksin sellest ka mitte blogida, eks? Jutt oli tal ka muutunud, ütles, et soovib olukorda lahendada.

Minu lahendus oli, et okei, ma võtan postituse maha, kui ta need piinatud teod mulle müüb ja enda kodus olevatest tigudest ja nende elamistingimustest pildi saadab. Sest ega mul tegelt on sellest Dianast ju suva, põhiline oligi, et saaks need vaesekesed kätte ja ehk saaks talle natsa infotki antud sääraste loomade pidamisest. Muu on ju tegelikult emotsioonide pealt välja koorunud kemplus. Tundus, et ka tema tunneb nii, ütles isegi, et kahju, et me kohe nii normaalselt suhelda ei saanud.

Ta väitis, et ikkagi tema ei ole nende tigude omanik, vaid ainult …eee vahendab neid salongile ja tal on endal kodus ainult üks tigu, mis kingituseks lapsele kasvataja poolt antud. Saatis ka siis pildi sellest teost, kes tal kodus on ja kellel ideaalsed kasvutingimused:

Väga sõbralikult ja rahulikult seletasin talle, et kahjuks ei ole need elamistingimused kindlasti õiged. Esiteks peab olema tigudel u 10 cm aluspanu kiht, kuhu sisse pugeda. See kiht peaks olema siis kookoshuumus ja sammal. Sööki ma väga seal ei näe, peale mingisuguse salatijupikese, aga okei, ega neil kogu aeg ka ei pea mingi restoranivalik ees olema, see selleks. Aluspanu seevastu PEAB olema. Mis veel peab olema, on tigudel õhutusaugud aluspanu  piiril, et õhk paremini läbi käiks, nagu näha, siis neid ei ole. Veekauss on liiga kõrge ja seal liiga palju vett. Ja no see mullahunnikuke seal nurgas…

Dianal olid ainult mingisugused lambised vabandused, et see muld milles tigu toodi hakkas haisema ja tal uut polnud, selle pärast võttis ta selle praeguse kuskilt lillepotist. Kui ma ütlesin, et muld polegi üldse õige aluspanu ja et ka teised tingimused on väga-väga kasinad, oli tal ainult vabandusi ja põhjendusi, et ei ei, nii on ka ok. Ma pakkusin, et järelikult ei teadnud ka see tigude kasvataja eriti midagi, kui ta ei osanud edastada säärase kingitusega ka õpetusi, kuidas looma eest hoolitseda.

Ühesõnaga hakkas nagu looma korras, aga siis hakkas ta ikka pihta, et kustutagu ma nüüd kõik eluga ära ja lubas, et saan tigude omanikuga homme kohtuda. Ma ütlesin, et selge, ootan siis omaniku kontakti ja infot, et kus ja mis kell me siis kohtume, millele vastust ei tulnud.

Hommikul mõtlesin, et appi. Ma olen NII väsinud. Lihtsalt nii krdi väsinud mingi inimesega kemplemast kogu aeg, nagu mul neid asju vähe oleks eks. Et pohui, äkki ta eile sai ikka aru, et tal see tigu kodus valedes tingimustes ja ÄKKI teda huvitab natukene ja äkki ta siis muudab neid tingimusi ja no mida ma ikka vaidlen. Panin postituse privaatseks ja mõtlesin selle ka nii jätta, aga ausalt, praegu olukorda vaadates, ma lihtsalt EI SAA. Ma näen, et see Diana on selline naine, kes on harjunud kahte lehte ähvardusi loopima ja harjunud, et kõik teevadki nii, nagu tema tahab. Ja vot TEMA TAHAB, et mina maha võtaks ja teda ajab max närvi, et ma tema sõna ei kuula. Isegi, kui ma olin postituse maha võtnud, jätkas ta ülbitsemist ja tõmblemist, iga sekund rõhutades, et muidu me lähme kohtusse, muidu ma talle veel maksan, tal on kõva advokaat ja lõpetuseks hakkas ta mu lapsi ähvardama. Ja vot ma võin pohhuist olla, aga mingisugusel hüsteerilisel naisel ma endale pähe istuda ei lase. Ma võin kolmanda asjaga ka kohtusse minna, don’t give a shit, kui aus olla.

Ta väidab, et ma laiman teda, aga öelge mulle palun, kus? Mis osa sellest postitusest on laim. Ma kirjeldasin üks ühele oma kontakti Dianaga ja kui tema röökimine ja ähvardamine on mulle tekitanud temast teatud kuvandi, see on juba paratamatu. Minu põhipoint oli, et minu esimesest kõnest temaga lugesin ma välja, et ta ei tea tigude kasvatavamisest kuigi palju ja eile saadetud pilt tõestas seda. Kui ta selle pärast tahab kohtusse minna, siis mingu, aga krdi hell no tuleb keegi mu LAPSI ähvardama!

Tema väidab, et laimu osa on see, et ma kirjutasin, et tema tigude omanik on. No ei tea, mida muud ma oleksin pidanud siis vestlusest salongiga välja lugema? Kui see on laim, siis noh, persse, olgu. Ma ei viitsi enam.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

40 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Pisi 6. november 2018 at 23:11

  Lugedes su seikluseid, siis kas ekstra sulle tehtud mangi horoskoop ka kogu seda jama ette ennustas?

  Issanda loomaaed on suur ja lai. Ma arvan, et ta hakkas sind ähvardama, kuna su blogi nii populaarne ja võib talle tööl jama kaela tuua. Aga mis teha, kui südametunnistus on must.

  • Reply Mallukas 6. november 2018 at 23:49

   ta ei teinud mulle seda ju kunagi valmis 😀

 • Reply Birgit 6. november 2018 at 21:12

  Oeh, Sinu puhul vist peab küll paika see, et ükski heategu ei jää karistamata 🙁 Jõudu sellistega mässamisel! Imetlen, et kuidas sul on küll jaksu alati õigluse ja headuse nimel võidelda. Ma ise just üritan endale pähe raiduda, et ma oma suukese ikka alati kinni suudaks hoida. Vahel harva kui juhtub, et siiski olen oma arvamust kuskil avaldanud, ei jõua ma seda ära kahetseda… Üritan jälle õppida, et hoidku ma oma lõuad ometi kinni ja elu ilusam… kuigi sageli ka ebaõiglasem…
  * Maailm vajab selliseid inimesi nagu Sina, kes ei pelga õigluse nimel sekkuda! 🙂

 • Reply Janeli 6. november 2018 at 18:37

  Mul on täpselt sama jama pidevalt. Ma olen kergelt allergiline igausugse ebaõigluse vastu ning olen aru saanud, et valdacalt on meie ümber pohuistid, kes sind sõimuga üle lasevad kui julged arvamust avaldada. Vahepeal on küll tunne, et enamik elab kuskil omad voolus, toimetavad punkt punkti haaval mingi käsikirja järgi ja jumala eest kui keegi peaks midagi kommenteerima, ARVAMUST AVALDAMA, siis hoidku parem piip ja prillid.
  Ja nii ma vahelduva eduga leiangi ennast jälle situatsioonis, kus ma pean kellegagi vägikaigast vedama. Eeskätt on muidugi tegu mingite suurfirmadega, kelle jaoks ma olen tõenäoliselt kärbsesitt kuskil garaaži aknal, aga ma ise ikka mõtlen, et kui ma suud praegu lahti ei tee, saab keegi teine ka kusagil jälle üle ja bossid vennad saavad liugu lasta.

  • Reply Mallukas 6. november 2018 at 18:44

   Vähemalt ma pole siis ainuke 😀

 • Reply Trololo 6. november 2018 at 17:28

  No nii igaks juhuks, kui seda juba pole, võiks kõnede salvestamise appi tõmmata omale. Saad hiljem vestlust kuulata, kui miski ära ununeb…

  • Reply Mallukas 6. november 2018 at 17:31

   noh, ta ütles, et tal salvestatud 😀 nii et olla nagu olemas, samas ma tean, et mina talle midagi valesti ei öelnud, nii et istugu sisse oma kõnesalvestus kui tahab.

   • Reply SS 6. november 2018 at 20:13

    Kui tal pole sinu nõusolekut kõne lindistamiseks, siis pole tal sellega hiljem mitte midagi teha, seda ei saa sinu vastu kasutada.

    • Reply Mallukas 6. november 2018 at 20:16

     No seal kõnes ei ole mitte midagi, mida minu vastu kasutada, ainult tema enda karjumine 😀

 • Reply mees 6. november 2018 at 06:26

  IRWWWWW sa ikka oskad kohe sõpru leida :’)

 • Reply Maarja 6. november 2018 at 00:21

  Tegelikult on nii, et peabki meil üks avaliku elu tegelane olema, kes teistel silmi avab.
  Ja õiget asja ajad. Minul on hea meel, et võitled ja räägid. Äkki jääb petiseid ka ükskord vähemaks.
  Edu sulle ja hoian kõiges pöialt, ka su rasedusel hoian pilku peal. Ise olen sinust 4 nädalaga maas. Niiet solidaarselt olen koos rase ka 😁.

 • Reply Tirts 5. november 2018 at 23:04

  Aga kus on küüntest pilti? 😛

  • Reply Mallukas 5. november 2018 at 23:18

   Fbis on

 • Reply meow 5. november 2018 at 22:58

  Sorri, Mallu, aga sa vist ikka ei leia neid hulle üles, vaid sa ise vist suht tihti norid muhku ka. Õigel hetkel tuleb hullud maha rahustada ja „sõbraks“saada, pead õppima veel 😂

  • Reply Mallukas 6. november 2018 at 17:24

   jah, eks elu vast siis ehk õpetab 😀

 • Reply Kadri 5. november 2018 at 22:55

  Videos olev Diana Vinogradova on minu vana klassiõde. Kooli ajal oli ta ülimalt lõbus ja rõõmust pakatav inimene. Räägib ka täiesti puhast eesti keelt, seega ei oska arvata, kas on sama inimene. Eka tal temperamenti ka ole parasjagu, seega miks mitte 🙂

 • Reply Eva 5. november 2018 at 22:21

  Lahe oled, Mallukas! Mõtlesin kogu aeg, millist positiivset kangelast mulle meenutad ja täna sain aru: Pipi Pikksukka 🙂

 • Reply Triin 5. november 2018 at 22:12

  Sul on kohe annet leida selliseid siit väiksest eestist !:D

 • Reply Kats 5. november 2018 at 21:53

  eesti.ee lehel nimede statistika pärimine näitab, et Eestis on 7 temanimelist😄

  • Reply A. 5. november 2018 at 22:42

   Jah, aga ma sain nii aru ,et Mallu otsis tel. nr järgi ning selle konkreetse numbri omanikuks annab justnimelt selle “hapu viinamarja”.

 • Reply Grete 5. november 2018 at 21:50

  Ma ütlen vaid üht – ise viimase vindi peal rase,aga nii raudse närviga naine! 😄 Väga õige..Tundub,et siin riigis ei saagi teisiti,kui süda on õige koha peal,saad kohe nö “vastu tatti” ,kui aga on savi,siis on ka teistel sinust savi..😕

 • Reply Greete 5. november 2018 at 21:45

  Ma olen ka täiega sitamagnet ja pidevalt saan tünga asjadega, lastakse üle ja väga tihti satun intriigidesse. No offense, aga siis vahest, kui jälle mingi jama on, siis tulen ja loen su blogi, et tunda seda “ma pole ainuke” tunnet 😄 Lihtsalt, ma tean mis tunne see on (nats leebemal levelil aint), kui kuidagi iga asjaga viltu veab 😏 Aga õnneks olen ma Sinult seda pohhuismi õppinud, ja ausalt, on ikka kergem elada küll, kui igat asja max südamesse ei võta ja lihtsalt minna lasta või sügavalt hingata korra ja siis asi kuidagi korda ajada.

 • Reply Helina 5. november 2018 at 21:43

  Ma nüüd selle Chloe ilusalongi puhul mõtlen, et esiteks, miks nad ütlesid sulle, et Stockis on lähim parkimisvõimalus? Kaubamaja kõrval on ka ju autodele mõeldud parkimine, tasuline nagu ikka. Samuti Rävala üle tee, Stock jääb natuke kaugele.. eriti veel rasedale naisele.

  Ja teiseks, miks nende logo mulle kangesti Super Alko logo meenutab? Äkki nad on selle logo suht copy-paste võtnud? 😀

  • Reply Leen 5. november 2018 at 23:33

   Nad pakuvad igalpool oma salongi vabu aegu, ja ma algusest peale olen öelnud et sinna “ Super Alkosse “ ei läheks ainuüksi juba selle logo pärast 😂

 • Reply Marianne 5. november 2018 at 21:41

  Mis selle pääsukese teemast sai muidu? 😁

  • Reply Mallukas 5. november 2018 at 22:39

   Kohtunik menetleb

 • Reply M 5. november 2018 at 21:39

  Tead .Mina olen ka ”maailmaparandaja” tüüpi inimene .Tänu minu tähelepanulikkkusele ei tööta (pealtnäha korralik) narkomaanist lasteaiakasvataja lastega (vähemalt paar aastat ,kuniks ta ”puhas” ) ,iganädalaste pissiproovidega tõestades . Siis ükskord päästsin ühe vankrilapse võimalikust ületoosist . Kord päästsin koera külmumisest .Teda opereeriti küll hiljem kuid siiani elab ,uues peres . Samuti olen ma lahendanud ”tavalisi” olukordi ,millega täiesti suvaline inimene ise hakkama ei oleks saanud (näiteks viimati Tallinki laeval ,kus eesti keelsel töötajal ei olnud rootsi seadustega kursis kuid oma kangekaelsusega oleks ühe pere suvepuhkuse ära rikkunud) jne .
  Aga ! Igal korral olen ma jäänud täpselt nii viisakaks et nendele konfliktidele ei ole kunagi järgnenud mingit probleemi .
  Ma pean ütlema et sul on suur süda ja oled armas inimene aga jääb mulje nagu sa arutult ruttaksid oma heategudega natuke enne mõtlemata .
  On olemas väga palju idioote ,kuid nad võivad olla imestama panevalt koostööaldis ,kui vaid õiget teooriat ja praktikat kasutada .
  Esiteks ma arvan et nendest olukordadest KOHE blogides ,ilma fakte ja inimesega kontakti saamisega jätad juba mulje nagu sa ise otsiks konflikti .Ka tänasele loole oleks olnud teine järg ,kui sa ei oleks kohemaid inimest ka tema töökohta ”rünnanud” selle loo avalikustamisega .Pole välistatud et inimesel on sellele kóigele inimlik seletus ,ehk oleksite koos kuidagimoodi lahenduse sellele loole saanud .Aga sa tormasid nii kiiresti et nüüd kõik ongi ärritunud ja räuskavad .
  Ma soovitan (mitte üldse mónitades) kuulata näiteks kriminaalseid podcaste .See harib väga ,just seaduste ja üleüldse evameeldivates olukordades käitumise poolest .Mulle endale väga meeldib neid kuulata ja olen saanud palju häid nõuandeid . Sina kes sa oled avalik blogija ja kellel juba mingi hullud öösiti aiss tantsivad võiks selliste teemadega kursis olla .Hea on olla teadlik seaduse poole pealt teadlikum ,sest on ilka väga palju asju mida tava inimene seadustest ,nende rikkumisest ei tea .
  Loodan igastahes et see olukord laheneb rahulikumalt kui tundib ,sest ei ole just mónus elada ja ringi liigelda oma perega ,kui igas rajoonis on kellegagi mingi konflikt või kohtuasi või u name it

  • Reply marta 6. november 2018 at 21:23

   Nah, on ka hea, kui on selliseid inimesi nagu Mallu.

 • Reply Jaanika 5. november 2018 at 21:29

  Mis iganes protseduure nende tigudega pakutakse, siis fakt on see, et sellised vaesed kuivanud kortsus isendid, seda kindlasti ei paku. Ükskõik mis loomadega teraapiaid tehakse, peab ikka isend ise olema stressivaba ja täie tervise juures, mida need sellel pildil kindlasti pole. Sellest aga järeldus, et peale selle, et neid väärkoheldakse, petetakse inimestelt ka suur summa raha välja, selle eest, et need vaesekesed mööda nägu ringi roomaks

 • Reply Merje 5. november 2018 at 21:23

  Tundub, et üsna levinud nimi. Mul samanimeline tuttav, kes peaks kuskil 18-19 alles olema ning minu andmetel elab hoopis Tartus.

 • Reply Katrin 5. november 2018 at 21:16

  Issand, kuidas see salong nüüd vannub, et nad Sulle eile aja pakkusid 😂😂😂

  • Reply A. 5. november 2018 at 22:49

   Jah, pagana jama ikka, et keegi kajastas kuskil ebaviisakat teenindust ja lohakalt tehtud tööd. Lisaks sai ilmsiks, et riigikeelest ei jagata seal asutuses ööd ega mütsi. Viimati peavad nad nüüd hakkama tõsist eeltööd tegema, et ega keegi kuskil hiljem kõike ei kajasta. Või siis keerulisem variant, tuleb hakata pakkuma korralikku ja viisakat teenust.

 • Reply Kaire 5. november 2018 at 21:11

  http://info.rk2015.vvk.ee/kandidaadid/1/32464/diana-vinogradova/

  Kahjuks ongi sama inimene ju, kes selles valimiskampaanias :O
  Ehk siis tead keda mitte valida: Eestimaa Ühendatud Vasakpartei 😀

 • Reply Liis 5. november 2018 at 21:09

  Su moraalne kompass nagu tõmbaks magnetina selliseid asju ligi 😀
  Aga mulle meeldib! Kui keegi ei ütleks midagi, siis need vaesekesed jääks sinna jumal teab kui kauaks :/
  Loodan muidugi, et loomakaitseselts sekkub kiiresti sellesse 🙂

 • Reply Anneli 5. november 2018 at 21:08

  Tegelikult oleks võinud seda olukorda veidi teisel moel lahendada, lihtsalt sellepärast, et mitte sattuda sellise hullu otsa ja veel enam mingi kohtu asja otsa…
  Teinud pilt kui asi tundub vale ( tigusid mõtlen) ja uurinud loomakaitsest kas see on päriselt ka okei, kuidas neid tigusid koheldakse, kui ei, siis loomakaitse tegeleb asjaga edasi… sa ise väga usinalt mu arust tõmbad endale pori kaela 😀
  Muidugi on see auväärne kuidas sa loomakeste eest väljas oled.

 • Reply Ann 5. november 2018 at 21:06

  Selle ilusalongi logo vms meenutab nagu alko1000 Iklas 🤣🤣🤣🤣

 • Reply Kaili 5. november 2018 at 21:03

  Appiii….Sa oled ikka sitamagnet mallu😂😂😂😂kuis sulle need hullud ikka külge haakuvad😂😂😂.Õige ,et looma piinamist ei poolda👍

 • Reply Älis 5. november 2018 at 20:56

  Issand jumal küll, mine juba sünnitama, muidu rahu üldse ei saa :D.

  • Reply Mallukas 5. november 2018 at 20:57

   Jah, vaatame mitu korda ma suudan enne sünnitust intriigi sattuda :D:D

   • Reply Ann 5. november 2018 at 22:40

    Iga lisa päev toob uue kohtuasja. Hmm… 😀
    Marta, palun paki oma paar asja kokku ja saabu! 🙂