KODU LAPSED

argielu ja boobproblems

19. detsember 2018

Kes mu instat jälgib, siis teab, et ma jõuan sinna viimasel ajal palju rohkem kui siia. Vanasti ei saanud ma sellest stooritamisest absull aru, aga nüüd jagan seal aina enam oma päevadest suvalisi killukesi. Nagu otseselt ei ole omast arust postituse jagu midagi öelda ja midagi põnevat ma ka ei tee, millest kirjutada, aga niimoodi piltidena jagada on ka tore, vähemalt mulle on meeldima hakanud.

Ega seal palju muud pole, kui Marta iga nurga alt pildistatuna, enamasti “ta niisama magamas” ja siis niisama mina selfitamas ja .. täna sattusin peale, kuidas mul üks tigu oli “suvikõrvitsakoomas” see oli nii naljakas. Nagu titad on piimakoomas. Tavaliselt nad lähevad sambla sisse magama, aga see tegelane nosis kõhu nii täis, et jäi ülinaljakalt, tundlad rippus, magama ?

Kui ta söömist alustas…
Ma tean, et siit pole aru saada, et ta magab, aga ta absull ei liigutanud, tavaliselt nad niisama liikumatult ei istu, kui nad üleval on, seega ta jah, pani väikse sliibi maha. ?

Aga no Marta pildid on ikka kõige nunnumad, mis siin salata, hea meelega panen siia ka, sest ÄKKI keegi ei vaata mu instat iial ja tahab ka beebit näha, eks eks eks?

48412409_336300143621032_6872893631557009408_n-768x1024-1019117
vaadake vaid neid ripsmeid!
Mõnikord on korraks üleval ka
…ja teeb nägusid ?
Mis ma täna veel tegin – pakkisin Mari lasteaia jõulupeole kingitust. Meil oli kokkulepe, et iga vanem toob ise lapsele kingi ja see peab olema raamat. Alles täna veel saime meilile meeldetuletuse, seega kuna Egmont mulle täna hunniku raamatuid kingiks tõi, siis pakkisin igaks juhuks kaks, et äkki keegi unustab ära vms ja keegi jääks muidu ilma, see oleks ka nadi ju. 
Poes käisime ja beebi sai natsa pahasti (liiga alla) seotud, aga poes oli paha sättida seda ja no ta jäi KOHE magama, ei raatsinud solgutada ka. Teinekord seon paremini, I promise!
Humanast sain S suuruses kleidi, mis läks selga! WTF! Ma ostsin isegi kaalu – 64.3. Hea kaal, näitab vähem ?
Huuled koorisin täna ära, great job!
Kardo tahtis näha, kas Orxi toidud on söödavad ja tegi kanatacosid – parim asi maailmas!
Koristasin Kardo arvutitoa ära ja lappisin mähkmeid ❤️

Ma ei tea miks ma siin nüüd pilte jagama kukkusin, sest tegelt tulin ma üldse tissijuttu ajama. Lihtsalt, et ma ise mäletaks tulevikus, siis pea kuu peale sünnitust ei ole see imetamisvärk IKKA korras. Õudne…

Surnud ring – vasem tiss ei ole nii valus, mistõttu annan seda rohkem. Paremat tissi pumpasin juba alguses, sest nibul oli väike haav, mis megalt haiget tegi. Kuna imemine tekitab rohkem piima, siis paremas ongi nüüd vähem piima kui vasemas. Mõtlesin siis, et olen tark ja annan rohkem paremat. Tulemus on see, et väike haav, mis seal enne oli, on tänaseks MEGA suur ja niii valus, et paremat rinda andes tulevad suust sellised sõnad, et jeesus rullib ennast hauas edasi-tagasi. No aga NIII valus on. 

Nüüd ongi dilemma, et apteegist öeldi, et määrida bephanteniga ja sellest rinnast mitte imetada, aga kui ma EI imeta, siis kaob sealt üldse piim ära ma kardan? Nt kui ma paremat rinda pumpan, siis saan sealt u 60-70 ml, aga samal ajal niriseb teisest pumpamata piimakogujasse vabalt samapalju. Vasema rinna pumpamisest ma ei räägigi, mul saab enne 120ml pudel täis, kui sealt piim otsa saaks.

Kuradi tissid ja kuradi piim ja kuradi jamamamine sellega. Miks see mul nii pole, nagu teistel? Enamik panevad lapsele tissi suhu ja ei mõtle sellest enam, sest sellega ei kaasne problmeeme. Mul ajab üks tissijama teist taga. Abuaaaa! Mai viitsi enam!

Unerežiim on ka totaalselt paigast ära. Ei, mitte Marta pärast, tema ju magab kogu aeg. Aga ma nt praegu arvasin, et kell on u 21.00, aga kell väidab, et 00:32. No midaa??? Und ei tule, teen õhtuti omi asju, blogin, teen tööd jne, passin 2-3 üleval ja siis hommikul ei saa enne 12 üles. Mis hommik see ka on, eks. Ma ei suuda isegi Lendet aeda viia, sest ma magan õndsat und sellel ajal. Samas need korrad, kui ma ennast kell 8 üles ajan, siis vajun ma raudpolt päeva jooksul magama ja siis ei tule uni jälle enne 2-3 öösel. Jälle üks surnud ring ?

Aga ma ei kurda, niisama halan teile, tegelt on kõik hästi ja mul on tuju hea ja beebi on nunnu ja kõik on ilus. Va see, et mu ühest nibust on jupp puudu ja mu unerežiim on kohutav. Oh well, emaduse rõõmud! 

Sai jälle üks random lobapost, aga noh, elate vast üle, et mul midagi tarka öelda pole. Vaadake parem nunnut videot, mis Krislyn meist ükspäev tegi, nii armas mälestus!

Loe ka neid postitusi!

40 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Johanna 21. detsember 2018 at 21:30

  Millega huuli koorid?☺️

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. detsember 2018 at 12:49

   HOIA huulekoorija

 • Avatar
  Vasta Kaija 20. detsember 2018 at 21:11

  Minul ei ole instat ja ilmselt ei tule ka,( sest pean ennast juba liiga vanamutiks selle jaoks.) Seega jaa, mina tahan Marta pilte näha! ?
  Just täna mõtlesin sellele, et mu oma beebi on juba nii järsku suureks saanud (6 kuune), et tahaks ikka mäletada, et kui pisikesi beebisid olemas on…

 • Avatar
  Vasta Kätlin 20. detsember 2018 at 08:05

  Nii armas oli lugeda, et pakkisid veel mõne raamatu, kui keegi peaks unustama. See pani südame heldima küll.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. detsember 2018 at 12:47

   Keegi õnneks ei unustanud 😀

 • Avatar
  Vasta JJ 19. detsember 2018 at 23:46

  Äkki on selline lugu, et su alumise otsa ja nibulõhe probleemid võivad olla seotud. Nimelt võib ka nibudel seen olla, sealjuures ilma nähtava valge kihita lapsel suus, aga just väljenduda nii, et lõhed ei parane. Sel puhul ei tasu nibukaitset karta – see ei tähenda automaatselt, et nii edaspidi jääbki ja laps enam rinda ei võta jne. Eesmärk on nibu korda ja laps vaevadeta rinnale saada. Olen kõigi kolme lapsega vähemal või rohkemal määral kaitset kasutanud paarist päevast kuni 3 kuuni. Tõsi, külili imetades on sellega liigselt jeblamist, istudes aga mitte. Ei pea ka meeleheitlikult keetma ja steriliseerima, küll aga pärast kasutamist üle loputama (öösel tops veega voodi kõrval kas või), sest piim on heaks söötmeks igasugustele bakteritele ja muudele loomakestele.

 • Avatar
  Vasta A. 19. detsember 2018 at 23:12

  Pärast 2.5 kuud erinevates kreemides sama lootusetult tuhnimist aitas mind lampi Töpferi kreem 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 19. detsember 2018 at 22:54

  Lase rinnal rahus paraneda, see piim tuleb hiljem imedes ilusti tagasi, ära üldse muretse <3

 • Avatar
  Vasta Maria 19. detsember 2018 at 21:24

  Piim ei kao nii ruttu, ravi ikka korralikult nibu terveks enne kui pumpad või imetada annad. Katseta ka erinevaid imetamisvõtteid selle haige nibuga pärast (nii kaua kui lapsel kannatust jätkub), et saaksid leida sellise poosi ja kuidagi nii panna suhu et ei tekiks uuesti haavand.
  Olgu imetamine vaid rõõmuks!
  PÄIKEST 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristiine 19. detsember 2018 at 20:22

  Mul selline mauk kodus, lutti ei võta. Enamasti jääb magama tiss suus, aga siis kui lõpetab, siis lõualuud on nii kõvasti kinni, et mul nii valus . Mitu korda nibu hammastega lõhki tõmmanud ja siis ma oigan järgmine kord, kui tissi otsas ?. Emade rõõmud tõesti. Esimese lapsega polnud kordagi, et oleks mu nibudest lihaampsu võtnud! Lapsed ikka erinevad! Praegu häirib see ka, et rinnad lekivad 9kuud hiljem ka. Esimese lapsega lõppes lekkimine 3 kuul ära. ?

 • Avatar
  Vasta Kat 19. detsember 2018 at 12:20

  No mina ei tea, nii palju kui minu ümber on imetamisest räägitud, siis ERITI esimesed 3 kuud on mingi sugune jant sellega. 😀 pole mina kohanud inimest, kellel käib see nii lihtsalt, et tiss suhu ja korras.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 12:35

   No mina ju pildistan beebisid – 20st naisest 1 vb ütleb et ah oli jah veits valus korra

 • Avatar
  Vasta Tups 19. detsember 2018 at 12:03

  Ääremärkusena: kas E-Selverist oled tellinud? Liikumine muidugi hea, aga beebiga mugavam/ohutum mitte rahvarohketes kohtades käia. Värsket liha-kala tahad ilmselt valida, aga kõik muu võiks ju kuller tuua 🙂 Ülimugav. Ja seda olen ka tahtnud ammu mainida, et palu It-mehel seadistada nii, et mingile lingile sinu postituses klikkides avab uues aknas. Kogu aeg panen ristist kinni ja avastan, et sinu blogi läks ka kinni ja kõik otsast peale lahti võtta 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 12:34

   parem klikk – open in a new window

  • Avatar
   Vasta Birgit 20. detsember 2018 at 00:52

   Ja kui tahad samale aknale uut lisalehte (tab), siis need lingid avanevad uuel lehel hiirerullikule vajutades, minu arust see kõige mugavam veel 😀

 • Avatar
  Vasta Annely 19. detsember 2018 at 10:49

  Aga mõtle hoopis nibukaitse ostmise peale. Medela omad on head. Olen ise kasutanud ja soovitan (aga osta kindlasti õige suurus ehk mõõda oma nibu joonlaua või mõõdulindiga ära enne ostu).
  P.S. su lapsed on tõesti nii armsad ning lihtsalt võrratu, kui hästi nad sul magavad

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 11:07

   Nibukaitsmeid ei taha kasutada 🙁

 • Avatar
  Vasta A 19. detsember 2018 at 10:46

  Mul kanuneprobleemid lapd läheb vahel juba kell 21 magama võiks koos temaga minna aga tiksun ikka üheni… ja pole vahet kas magan lõunal või ei. Võin ka ramp väsinud olla aga magama ei jää lihtsalt vehklen voodis. Käisin ka arsti juures ütles et verenäidud korras ja rohkem ta aidata ei oska…

 • Avatar
  Vasta A 19. detsember 2018 at 09:26

  Tahaks ka olla nagu “need teised” kellel piima voolab ja lapsed on ümmargused ja pane ainult nippel suhu kus iganes ja kõik on nii lihtne ja armas. Piima ei jätku ja tuleb lisa anda ja siis lendavad peale kõik need jätkub ju ALATI sa lihtsalt laisk pane beebi tihti rinnale. Ma võin teda sinna panna viimse päeva laupäevani, aga kui ta ei ime siis ta ei ime ja kuidas sellist amööbi midagi tegema sundida. Kaalu tuleb ka juurde linnunoka täite kaupa isegi lisa andes seega las siis sööb seekord vähem on järgmine kord näljasem ja sööb ka ei päde. Ühesõnaga imetamine tundub enne nii lihtne ja loomulik, tegelikult on üks hädade org ja nikerdamine. Ma ei jõua ära oodata, kuna see osa ükskord lõppeb ja saan kõik oma imetamisrinnakad põlema panna ja rahus edasi elada.

 • Avatar
  Vasta Kat 19. detsember 2018 at 08:33

  Mul nibud olid nõks sissepoole, siis pidin kohe alguses kasutama nibukaitset imetades. Ma kasutasin seda mingi pool aastat. Ja siis ühel päeval laps lihtsalt keeldus rinnast söömast nibukaitsmega ja lampi võttis rinna suhu ja hakkas ilma sööma (ta oli mul süles). siis juba ei olnud valus ega midagi ja nii me imetasime veel üle poole aasta. Aga samas neid nibukaitsmeid oli mega tüütu igale poole kaasa tassida, puhastada, pesta.. Aga samas ma sain imetamist nautida ja kordagi ei olnud mingit valu vms. Nokk kinni saba lahti eks ?

  Aga orgu kava soovitan küll. Sööd megahead sööki ja kaal lihtsalt langeb, nagu mismõttes? Kaalulangetus ei olegi kapsa ja porgandi näost sisse ajamine!? Ja kui portsud piisavad, siis kaovad ka igasugused muud isud.
  Aga soovitan mitmeks korraks ühte sööki teha. Ma alguses tegingi päevas 4x süüa ja ma elasingi aind köögis! Sain köögi korda, perse diivanile ja siis vaatasin kella, et tere tali, 20min pärast pean tagasi kokkama minema kööki ? mul selline süsteem, et lõuna ja õhtusöök on sama, aga hommikusöök ja vahepala (mida söön õhtuti tv ees kui laps magab ?) siis erinevad. Aga noh see kokkamise jutt pigem Kardole ?

 • Avatar
  Vasta Marii 19. detsember 2018 at 08:20

  Oh, tead, selle tissitamisega ei ole üldse nii, et on megalihtne. Ma arvasin ka, et on… oh how wrong was I. Ja siis ma avastasin FB imetamisgrupis, et KUI paljudel emadel on imetamine raske. Kui see sind lohutab, siis sa pole ainus. ?

 • Avatar
  Vasta Siret 19. detsember 2018 at 08:11

  Tere.
  Palun ütle, mis valge lapsekandmislina sul on? Tundub väga mugav ja pehme.

 • Avatar
  Vasta Maili 19. detsember 2018 at 07:46

  Minul teise lapsega oli rinnapõletik ja palavik, loobusin tänu sellele tissitamisest. Hetkel kohe sündimas beebi ja juba mõtlen, kuidas seekord läheb? Ideaalis tahaks 2 kuud rinnapiima anda, aga piinlema ma ei hakka, kui ikka jamamist palju, panen pudelile.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 10:38

   Kõik imetamiskogemused on nii erinevad, et ma ei põeks ette. Kaks kuud saad vast ikka anda 🙂

 • Avatar
  Vasta üksikema 19. detsember 2018 at 07:27

  Kuidas sul selle hemoglobiiniga lood? Tõuseb? Kindlasti mõjutab hilist magamaminekut mobiil, arvuti ja telekaekraan. Need segavad uinumist.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 10:38

   No aga kui mul õhtul ekraani pole, mis ma ikka passiks siin siis, vahiks seina v 😀

   • Avatar
    Vasta Lul 22. detsember 2018 at 17:50

    Kasuta seda õhtuti:
    https://justgetflux.com/
    <– tasuta

    Ekraanilt saab vajadusel sinise valguse välja timmida, mis und eemalda peletab. Väsitab silmi ka tunduvalt vähem.

 • Avatar
  Vasta Lisbet 19. detsember 2018 at 07:26

  Nibukaitsed!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 10:36

   Ei soovita ükski imetamisnõustaja nibukaitsmeid ja lisaks on nendega nii ebamugav jamada, et ma parem kannatan valu 😀

   • Avatar
    Vasta Maija 19. detsember 2018 at 13:40

    Naljakas, mulle just imetamisnõistaja soovitas esimese lapsega ? tõi mulle ise, ei pidanud ostmagi. Kasutasime kolm kuud! Nüüd teisega tegin otsuse, et kindlasti mitte. Nibud katki ja nii valus juba teise päeva õhtuks, siis võtsin ikka kasutusele, aga teadlikult et nii kui parem, loobun. Ja täna on tüdruk 9 päevane ja ei pea kasutama. Ühesõnaga võib aidata küll, see valu on ju niiiii hull!

   • Avatar
    Vasta K 20. detsember 2018 at 00:39

    Mind ka nibukaitse aitas – esimese andis ITKs ämmakas, kui nägi mu katkiimetud nibu, ja pärast ITK imetamisnōustamises anti veel teises suuruses. Algus oli julmalt valus, a kaitse aitas ära paraneda. Siis oli jama mōned nädalad, et laps ei tahtnud ilms kaitsmeta – aga sama imetamisnōustaja abiga saime korda

 • Avatar
  Vasta Elo 19. detsember 2018 at 06:02

  Kuidas su enda tervis on? Kas raua taseme said normi? Enesetunne parem? 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 10:37

   Enesetunne on parem küll, vereproovi võetud pole.

 • Avatar
  Vasta Setina 19. detsember 2018 at 02:28

  Undub, et mul on ka mingi boobjama:( Aga kas sa imetad kellaaja järgi? Mitu korda ööpäevas tuleb kokku?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 10:37

   Issand, loomulikult ei imeta ma kellaaja järgi, ega ma nõukogude eestis ela 😀 Imetan siis, kui tundub, et ta süüa tahab, kokku lugenud ausalt öeldes ei ole.

 • Avatar
  Vasta Birgit 19. detsember 2018 at 01:36

  Kui keegi hull juhtub ütlema, et ta mitte kunagi lapsi ei taha, siis tuleb talle seda videot näidata! See on no niii hullupööra armas, et tahaks jäädagi kiitma ja mingi miljon südant toppida siia kommentaari ja siis kohe ruttu lapsi juurde tegema minna! 😀

 • Avatar
  Vasta Emme 19. detsember 2018 at 01:28

  Marta on tõesti ülinunnukas! Aga tissitamise koha pealt ei oskagi miskit kommenteerida. Ma ise topiks seda valusat nibu max sügavale suhu talle, vajutaks sõrmede vahel lapikuks, siis lükkaks vastu ülemist iget hästi sügavale ja topiks seejärel alumist osa ka järele, et tuleks suur amps tissi suhu ja et see haige nibu võimalikult vähe liiguks imemise ajal, aga eks sa tead ju seda kõike isegi. Äkki kutsuda uuesti imetamisnõustaja? Sest see ei ole ju ka lahendus, et ühest rinnast vaid pumpad. Teeb elu nii keeruliseks ja nii tõesti pikka pidu pole, piima kogused jäävad lõpuks väikeseks, sest pumpamine ei stimuleeri samamoodi rinda, nagu lapse imemine.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. detsember 2018 at 01:44

   Juba võtsin nõustajaga ühendust jaa:)

 • Avatar
  Vasta Kats 19. detsember 2018 at 01:02

  Ma iga ôhtu motlen, et täna lähen normaalselt magama 😉 beebsu paneb ammu sliipi juba! Aga ei, mul ka vaja tiksuda poole ööni!
  Ntx. just panin mâhkud kuivama 😉 Et siis tegemist leiab ALATI! Sinu kirledus sellest olukorrast sobib minj hetke elukorraldusega 100%.
  Ja pigem vaataks siin pilte, kui instas! Kardan et jään paljust ilma et instat pole ja ainult sinu pärast olen môelnud, etehk peaks konto tegem 🙂