0
AUTOJUTUD

mu auto on soe!

17. jaanuar 2019

Mäletate ma rääkisin, et mõtlen autole Webasto paigaldamisele? Noh, ühel hetkel see ära sai tehtud ja veel nii ideaalsel ajal, et just peale seda hakkasidki külmemad ilmad. Kuna neid erinevaid variante oli omajagu, siis lasin endale lihtsalt öelda, et mis nende meelest kõige parem ja mugavam on, ning selle võtsingi. Valituks sai ThermoCall 4 süsteem.

Esiteks pidin auto viima Viimsis asuvasse Autoeksperti. Kuna aga Marta oli siis vaid paar päeva vana, aitas sõbranna mind hädast välja ja viis auto ise kohale. Põhimõtteliselt oligi nii, et hommikul viisin ja oleksin juba õhtul tagasi saanud, aga mul sõbranna tõi hoopis järgmine hommik ära ka. Mul vahet polnud, ma passisin vastsündinud Martaga nagunii kodus ja nautisin täisteenindust heade sõbrannade näol.

Kasutamine on lihtsamast lihtsam. Umbes 10 min enne sõitma hakkamist helistan ühele numbrile (Webasto on mingi sim-kaardiga ühendatud, mis on nüüd kuskile autosse ehitatud?) ja kõne peale hakkab auto ustavalt soojenema. Umbes 10 mintsaga saab juba vabalt sõitma hakata. Teine variant on äpist ühte nuppu vajutada, see paneb ka auto sooja:

Paljud ütlesid, et Webasto on nii mõttetu ja sama lihtne on ju õue minna ja ise auto tööle panna, et see soojaks läheks. Tegelikult ju ei tohi, sest ma nagu mäletan autokoolist, et üle kahe mintsa ei tohi niisama mootor käivitatud olla? Eksin või? Teiseks ei viitsi ma elusees saapaid jalga ajada, läbi lume õue sumbata, auto tööle panna, riidest lahti võtta ja siis hakata lastega siin rapsima nende mütside ja kombekatega.

Ega jah, ta muidugi mingi HÄDAVAJALIK ei ole, aga väga-väga mugav sellegipoolest. Külmas autos sõita on vastik, pean ma tunnistama. Ükspäev pidin Webastota hakkama saama, sest mul oli sim-kaardilt raha otsa saanud. Iga kord, kui ma seda telefoniga käivitan, siis ta võtab sealt mingid sendid maha ja nüüd oligi otsa saanud. Jumal tänatud, et ma selle sim-kaardi ümbrise alles taipasin jätta, muidu mul poleks õrna aimugi olnud, kuhu ma seda raha kanda saanud oleksin ?

Nii mitmed uurisid, et palju see lõbu maksab. Kuna seal konkreetset hinnakirja pole, siis ma saan nii aru, et see oleneb auto vanusest ja mudelist ja miljonist eri asjast, et mida vaja paigaldada ja mis kütust sa kasutad  ja mis autos juba olemas on. Mina sain säärase hinnapakkumise:

Igatahes olen ma õnnelik, et see tehtud sai ja edaspidi ilma Webastota elada ei taha. Lastega nii mugav. Paari sekundiga auto sooja ja siis saab rahumeeli siin neid riietada ja klanida, enne kui uksest välja ajada tuleb. Ja autosse jõudes on juba nii hea ja soe. Mina kiidan heaks – meie kliimas, kus enamik aega on rõve ja külm, on see üks taevane leiutis!

Muidugi veits irooniline, et mu auto on uhke soojendussüsteemiga, aga üks link ikka puudu. Ma pole siiani veel välja uurinud, kus seda uut linki paigaldatakse, aga peaks selle ka kiiresti ära tegema, sest see on just Lende uks ja niiii ebamugav on teda muidu autosse saada.

Ehh, poleks mina enne uskunud, et ma kunagi selliseid autojutte rääkima hakkan?

Loe ka neid postitusi!

8 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta TN 18. jaanuar 2019 at 16:27

  Kõlab maru hästi. Just täna pidin pagasniku kaudu autosse ronima, sest kõik uksed olid kinni jäätunud. Kui oleks hommikul pidanud teise auto võtma, kust pagasna kaudu salongi ei pääse, siis mai tea. Polekski sisse saanud.

 • Avatar
  Vasta Kirsika 18. jaanuar 2019 at 15:05

  Mul webastot pole aga lasin just paigaldada selle juhtmega eelsoojenduse. Õhtul yhendad juhtme ära ja hommikul ei mingit akende kraapimist. Maksin umbes 200 eur.
  P.S! Mingi ajastusega pistik on vahel. Ei soojenda kogu öö ?.
  Umbes-täpselt kaks tundi ennem sõitu hakkab soojendama.

 • Avatar
  Vasta nojah 18. jaanuar 2019 at 12:09

  nojah, kuidas kellegile.
  minu arvates on hind üle mõistuse.
  nt mu lapse auto turuhind on alla 200€, sinna mingit sellist 2000€ “lisaseadet” pole küll mõistlik ostma hakata.
  samuti mitte mu oma autole, mis selle “seadmega” samas hinnaklassis.

 • Avatar
  Vasta Stella 17. jaanuar 2019 at 17:52

  Liiklusesuses jah ōuealal vōi elamule lähemal kui 10 m tohib . Elan ise kadriorus kus maja ees igapäevaselt kohviku külastajad kas pargivad kinni vōi soojenavad oma 30 min tagumikku samal ajal chillivad telefonis. Mul on ilus hoov kus ma ei saa oma lapsi välja mângima lasta, seat kōrvale on ehitatud ebaseduslik parkla kus täna vaatasin, et lausa 40 mintsa proua lasi vingukat otse laste akendesse. 1 m vahe ja tema parkis täpselt tagumikuga akende alla ja neid on siin palju. Muidi veel toredam on veel see et pargivad veel kinni ka hoovi 🙂 otse minu auto ette 🙂 Jah läks välja elamiseks aga noo inimesed, mis teil viga on??

 • Avatar
  Vasta A 17. jaanuar 2019 at 14:35

  Meil vähe teistsugune webasto ehk siis autos orginaalis olemas sätid taimeri paika ja hakkab hommiku aga soendama 😀 aga sinu variant sobib jah inimesele kes alati ei tea oma käike ette . Aga meil ikka hea hommiku 7.10 ja õhtul 20.30 taimer tööle 😀

 • Avatar
  Vasta H* 17. jaanuar 2019 at 13:39

  Ei ole küll spetsialist, aga minu mäletamist mööda võtab autos asuvalt sim kaardilt raha vastus sms, mille seade saadab. Selle saad äpi settingutest maha võtta, siis ei peaks selliseid ootamatusi enam ette tulema 🙂

 • Avatar
  Vasta Keski 17. jaanuar 2019 at 10:18

  Mazdaga soovitan käia mazdaabis – http://mazdaabi.com/

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. jaanuar 2019 at 10:28

   Tänks, kirjutasin neile ja uurisin!