AVALDAN ARVAMUST

läbilõige ekrekatest

1. märts 2019

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

 

Ja kõige lõpetuseks tahan tänada ka ühe geeniusest EKREka infot sellest, kuhu läheb kogu Eesti maksumaksja raha. Konkreetselt iga viimne kui sent! Aitäh “Preili Suurmäe”:

inimene, kelle displei pilt on hitler räägib…

Et jah, kui teid huvitab, mille eest te makse maksate – eks ikka ainult transade ümberlõikamiseks. Oleks ma seda inffi enne teadnud, oleks ka vb EKRE valinud! ?

Ühesõnaga – nagu näha, on keskmine EKRE valija haritud, täis häid argumente ja üleüldse üks meeldiv inimene. Paistab, et ma eksisin, kui arvasin, et EKRE valijad debiilikud on. Au on sääraste inimestega koos eksisteerida, kas pole?

 

 

 

Loe ka neid postitusi!

86 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Sirts 5. märts 2019 at 22:10

  Tõeliselt kohutav, mida tegelikult ju võhivõõrad inimesed kommentaariumis suust välja pritsivad* (loe: trükivad). Kuidas võib keegi nii madalale laskuda ja lihtsalt mõnitada. Kui midagi ei meeldi, siis haritud inimene oskab seda vastavalt ja aktsepteeritavalt väljendada- vähemalt siiani olen ma seda arvanud… Kohutav- lihtsalt kohutav.
  Samas on rõõm teada, et meil oled Sina Mallukas, keda see pealtnäha ei kõiguta 🙂 Teravat keelt ja sulejooksu jätkumist, sest neid “tarku ja haritud” inimesi on vaja sageli raputada, muidu surevad veel viimati omaenese mürgi sisse- ja meil ülejäänutel muutuks elu väga üksluiseks 🙂 päikesepaid!

 • Avatar
  Vasta Mirjam 5. märts 2019 at 07:53

  Mul on tõsine hirm juba sellepärast, et neid nende “haritlaste” valijaid nii palju oli. Kui nii edasi, siis meil ilmselt rohkem valimisi ei tule. Saame hoopis Ekre kaelatõmmatud raevu ja sõja ?

 • Avatar
  Vasta karin 4. märts 2019 at 14:56

  Mul on kurb lugeda, et need kes kommenteerivad on ka suurem osa enamuses ise lapsevanemad. Mida üldse oodata on?

 • Avatar
  Vasta H 3. märts 2019 at 20:47

  Palun palun palun, anna see asi kohtusse!

 • Avatar
  Vasta Lonni 3. märts 2019 at 16:48

  Mul hakkas paha seda lugedes. Müts maha, et sa idiootsusega vôidelda jaksad.

 • Avatar
  Vasta hmmmm 3. märts 2019 at 15:58

  ma arvan, et täpselt samasuguse sõimurahe oleksid sa saanud kaela ka kõigil teistel juhtudel, kui oleksid tolle – üht parteid mahategeva blogipostituse asemel teinud samalaadse mõne teise erakonna kohta.
  Inimesi on igasuguseid ja nad jagunevad ühtlaselt kõigi erakondade vahel proportsionaalselt.

  • Avatar
   Vasta Älis 6. märts 2019 at 14:37

   Ei usu!!! Esimest korda elus nägin ma, et vähe tuntum poliitik nagu Madison, kirjutab sellisel viisil oma kommentaare, nagu ta seda Mallukale kirjutas. Et just arukusega ta ei hiilga. Mitte ükski tõsiselt võetav poliitik ei lange nii madalale ja ei luba sellist matslikku suhtlusviisi. Ja see Jaak kinnitas väga kenasti enda olemust, kui ta seal valimispeol vehkles ja räuskas ja teenindajaid persse saatis.
   EKRE valivad vaid ajupestud ja/või madala haritustasemega inimesed. No ei saa isemõtlev ja teadlik inimene nende vihapropagandat pooldada!

 • Avatar
  Vasta Katrin 3. märts 2019 at 11:00

  Mnjaaaa päris masendav lugemine ??? pagan, et neid ikka nii palju on! ? täitsa hirmus tegelikult! Mitte kunagi pole mulle tegelikult nii korda läinud, kes valimised võidab. Seekord aga palun jumalat, et EKRE ei võidaks ???

 • Avatar
  Vasta Kairixxx 3. märts 2019 at 10:21

  Piinlik, väga piinlik neid sõimu-kommentaare lugeda ?

 • Avatar
  Vasta MartA 3. märts 2019 at 07:06

  Väga õudne, mis toimub :S

  Huvitav, et osad inimesed ütlevad teistele “sa oled mitte arukas” Tekib küsimus, kas see on arukas tegu?

 • Avatar
  Vasta Laura 3. märts 2019 at 01:45

  Seda oli vastik lugeda. Vastik-vastik-vastik! Vahet pole, mis erakonna toetajad nad on – mis toimub selle inimese sees, et ta ajab suust selllist saasta välja, nii avalikult ja ilma mingi häbitundeta?!?! Kui sulle keegi ja miski ei meeldi, saab seda öelda ka ju viisakalt, isegi internetis!
  (Aga noh, olgem ausad, seda kõike poleks juhtunud kui ka sina poleks nii avameelne olnud…)

 • Avatar
  Vasta Leelo 3. märts 2019 at 00:20

  Jube kuidas inimesed lähevad pöördesse sellise postituse pärast. Vahet pole kõik lubavad midagi aga kui võimul on ss ainult koorivad sealt kus võimalik ja ajavad kärbseid pähe. Ja meie kui lihtrahvas ainult maksame. Ja oma palku lihtsalt suurendavad ja lendavad eralennukitega.

 • Avatar
  Vasta Helena 2. märts 2019 at 22:57

  600 nigeerlast ôpivad siin, et hea elu peale saada ?? lubage ma naeran nüüd, hea elu peale saab ehk norras või rootsis, aga siit seda KINDLASTI ei leia. EKRE’kad sümboliseerivad kōike mida ma eestlaste juures ei salli- ekstreemne natsionalism (ehk peidetud napoleoni kompleks) nagu tegelt ka, Eesti pole nii vägev midagi, mille üle siin nii vâga uhke olla on, ah?! Rassism mis tuleneb kitsast silmaringist, enamus neist jutupaunikutest pole reisinudki Eestist välja, et teistmoodi inimestega suhelda. Ütleme nüüd ausalt, eksju. EKRE pooldaja pole kōige teravam pliiats karbis. Ja see pasarahe, millega Sina pihta said on täiesti rōve. Siukest sousti ajavad täiskasvanud inimesed suust välja, langevad nii madalale et solvavad sinu lapsi… Ōudne, milliste inimestega me riiki jagama peame. Lohutada võib end sellega, et mitteükski seemiselt õnnelik ja rahulolev inimene ei kirjuta teisest inimesest nii, veel vâhem avalikult. Kui keegi neist kommenteerijatest hetkel seda loeb siis mul polegi muud òelda kui et otsi ravi pliis! Ja hari ennast.

 • Avatar
  Vasta Älis 2. märts 2019 at 22:10

  Appi, kui rõve?! Jube, kui palju meil harimatuid ja labaseid inimesi on, lihtsalt JUBE! Vahet pole, mis erakonda nad eelistavad, aga mida nad kirjutavad.. ma siiralt loodan, et see ei ole nn. keskmine eestlane, sest selliste rõvedikke pärast oleks mark eestalne olla?!

 • Avatar
  Vasta Kiku 2. märts 2019 at 20:06

  Tere
  Arvestades seda saasta, mis viimatel päevadel su kohta liigub siis päriselt. Anna see jama kohtusse. Mitte ainult kommijad vaid ka nt ”avasta.me” see on rõve, mis nad oma promomiseks toodavad.

 • Avatar
  Vasta kepsutaja 2. märts 2019 at 11:41

  Ma soovitaksin Sul see asi kohtusse anda. Kindlasti klassifitseerub avaliku laimu jms alla. Saaks ekre napakaid jüngreid veidigi paika panna. Mäletad ju Korolevi juhtumit 🙂

 • Avatar
  Vasta M. 2. märts 2019 at 10:52

  Rohkemgi kui kindel, et ükskõik mis erakonna kohta (või nende valijate kohta) oleksid sa sarnaselt halvasti kirjutanud oleksid kommentaarid samad/sarnased! ?

 • Avatar
  Vasta H 2. märts 2019 at 07:27

  Kuidagi nagu meenutab lasteaeda. Ma mäletan küll selliseid vaidlusi et kellel on kõrgem IQ ja ilusamad mänguasjad ja mis kõik veel..
  Aga ekre eksisteeribki ainult selleks et inimesed oskaksid heal ja halval vahet teha.

 • Avatar
  Vasta Annu 1. märts 2019 at 22:23

  Mul on lausa häbi olla eestlane…

 • Avatar
  Vasta eve 1. märts 2019 at 21:59

  oh püha õudus.olen kasvanud nõuka ajal, poleks eluski uskunud et eestlased on sellised mölakad, ja need mehed on veel isad ka nagu piltidelt näha. ekrekate kohta võiks öelda,et kust need küll tulnud on,nende esinemisd üks ühele hitleri dok.film

 • Avatar
  Vasta H 1. märts 2019 at 21:28

  Ma hakkasin hommikul lugema neid postitusi. Ja ma olen mingi miljon korda tel käest ära pannud, sest mu silmadel hakkab valus. Ma poleks elu ilmaski uskunud, et need 800+ kommentaari, enamus on puhas vihakõne. Ja sellistes kodudes kasvavad lapsed, kes võtavad kogu selle suhtumise üle.
  Vaatasin täna valimisdebatti ja ma tahtsin lihtsalt karjuda. Ihukarvad tõused püsti, kui ekre kuskil sõna võtab

 • Avatar
  Vasta Kadi 1. märts 2019 at 21:22

  :O

 • Avatar
  Vasta Pirje 1. märts 2019 at 20:13

  Ausalt, see on HEA postitus! Nii ilmekat ülevaadet Ekre valijatest annab ikka leida! Ainus, mis hirmutab, on see, et neid nii palju on.

 • Avatar
  Vasta Kai 1. märts 2019 at 18:57

  Tüdruk, siit tuleks alles kohtuasju. Hoia need screenid alles ja hullemate autorid kaeba kohtusse ähvardamise, vihakõne, solvamise jm. eest. Korolevi juhtumi näol on pretsedent loodud. Ega nende EKRE algharidusega toetajate käest suurt summat pole loota, aga vähemalt maksavad oma kohtukulusid ja saavad mõnusalt aega veeta kohtumajas.

 • Avatar
  Vasta Raili 1. märts 2019 at 18:56

  Mind paneb ikka ja jälle imestama see solvumine EKRE ja natside võrdlemise pärast. Mina suutsin nende vahele päris mitu vettpidavat võrdusmärki tõmmata.
  Keda huvitab, siis:
  https://railirandmae.wordpress.com/2019/03/01/kui-mina-saaksin-valida/

 • Avatar
  Vasta Anni 1. märts 2019 at 18:47

  I LOVE U even MORE!
  Lōpuks julges keegi need kasvatamatud ja ōelad inimesed letti vōtta. Ma olen EKRE-t jälestanud alates sellest ajast kui Kirstiina Ojuland nad suuremale pildile tōi. See pime ja egoistlik “Eesti armastus” on lihtsalt nii madalalaubaline.
  Nende arvamused ja lubadused on kōik nii ekstreemsed,et ma hirmuga mōtlen mis siis saab kui need hullud vōimule saavad. Uhh igastahes Mallu ma väga austan su julgust! ❤️ Nina püsti ja edasi!

 • Avatar
  Vasta Rix 1. märts 2019 at 18:30

  Tahan ka tänada Sind Mallukas selle teema torkimise eest! Sul kindlasti on ebamugav olla sellise pasarahe all praegu aga ma arvan, et hea eesmärgi nimel kannatad ära eks 🙂 See oli hetkel suurepärane näide ühtede tõelisest palest ja ehk avas nii mõnegi silmad, sütitas ehk ka veidi mõistlikke arutelusid ja kui kasvõi üks inimene selle tõttu nüüd rohkem valimiste teemasse süvenes ja vb seetõttu ka otsustas siiski häält andma minna (ükskõik kelle poolt siis) on juba hea ju! Passiivsed kodanikud on demokraatia surm ju nii et vähemalt riigile oled teene teinud 😉 Muidu ainult trollid teevad oma vihakampaaniat ja õhutavad oma jüngreid valima minema. Nüüd läheb ehk ka mõni teisitimõtleja 🙂

 • Avatar
  Vasta L 1. märts 2019 at 17:28

  Need, kes sedasi solvavalt kommenteerivad on täielikud ajukääbikud, aga neid inimesi on meie ühiskonna igas kihis, igas ametis, igas erakonnas. Trollid töötavad täistuuridel ja jätavad ka normaalsetele inimestele pleki külge. 🙁 Mida arvad tôrvikurongkäigust, Tõnis Mägist ja Ülo Vooglaiust…? Mul on nii kurb et selline sildistamine käib ja rünnak. Ma ei ole mingi pagana ekrelane (see nagu sõimusõna juba), aga olen hinges eesti patrioot.

 • Avatar
  Vasta Liis Er 1. märts 2019 at 17:19

  Issand ma just ärkasin ja olen jumala traumeeritud 😀 mis just juhtus 😀
  Mu hea sõbranna valis ka EKRE, mis seal ikka, ma valisin Rohelised. Suudame ikka koos eksisteerida. Ma loodan, et ta sisimas samasugune pole, nagu need tüübid su postitusest. EKRE toob ikka inimestes selle kõige jubedama külje välja

 • Avatar
  Vasta Mia 1. märts 2019 at 17:09

  Püha müristus. Tahaks öelda, et ma olen üllatunud, aga kahjuks ei ole. Aga noh selline sapp ja madalalaubalisus lihtsalt näitabki nende taset 🙂 Ma just mõtlesin ka, et issand ses suhtes hea, et sa oled paksu nahaga ning sind ei huvita mingite töllakate arvamused, sest ma ainult kujutan ette kuidas sind sellise jamaga praegu pommitatakse.

 • Avatar
  Vasta mhm 1. märts 2019 at 16:56

  Mina olen sama meelt nagu Mallukas, mitte kõigis teemades ja ma ei ole päris selline, kes julgeb otsekoheselt öelda kes on debiilik või mitte, aga vot EKRE poliitika on küll see mida ma näha ei taha. Selline agressiivne poliitika ei kõlba mitte kuhugi, sellised ajuvabad lubadused, mida pole võimalik täita korraga või ükshaaval lähima 10 aasta jooksul isegi mitte (või ekrelased hakkavad oma taskust kõiki lubadusi kinni maksma, sest muidu võiks eeldada küll, et nende matemaatilised teadmised on väga kehvad, kui lubavad selliseid asju kokku, mis ei ole mitte kuidagi reaalne). Ja oh imet, miks alati sellised inimesed haibivad EKRET ja näitavad toetust välja, kellel on ENAMASTI (et ei oleks tõlgendamisküsimust) kas PÕHIHARIDUS või kes on Soomes kalevipoja staatuses või kes ei ole gümnaasiumis hakkama saanud ja läinud täiskasvanute gümnaasiumi või kutsekasse ( kõik kutsekasse minejad ei ole rumalad ja mõned soovivadki kindlat eriala õppida, aga vot need, kes ei saa gümnas hakkama või kes ei saa isegi põhikoolis elementaarsete teadmistega hakkama ja lähevad kergemat teed, et valida kutsekas…mõtlengi just neid) ning selline on nagu enamik inimesi, kes just silma jäänud EKRE toetajatena… Kuidagi palju ühist…

 • Avatar
  Vasta Jutta 1. märts 2019 at 16:27

  Mida ma siis just lugesin?! Ei ole, lihtsalt ei ole võimalik, et nende kommentaaride kirjutajad on päriselt ka olemas…et Jaak Madison kirjutab oma oma näo ja nime all selliselt …. et hulk EKRE liikmeid istub FB-s tundide kaupa, kirjutamaks rõvedaid, piinlikkust tekitavaid kommentaare …. arvatavavasti tegemist siiski trollivabrikuga. Tekstid on ka sisuliselt ühes stiilis.

 • Avatar
  Vasta liis 1. märts 2019 at 16:17

  Hakkab vägisi meenutama Trumpi ja ameerikat ?

 • Avatar
  Vasta Evelin 1. märts 2019 at 16:16

  Ma pole kunagi näinud, et mehed nii palju Malluka blogi oleks kommenteerinud. Ja kõige rõvedamad kommentaarid tulevad just meestelt.
  Kunagi üks “isamaaline” troll hakkas minu kuuldes kiruma, et kuradi eesti naised teevad murjanitega lapsi. Ma vaatasin teda ja mõtlesin “sinusugustega peaks siis tegema või?”

 • Avatar
  Vasta Helika 1. märts 2019 at 16:09

  No see on teada värk, et kui midagi nii intrigeerivat postitada, roomavad igasugused oma urgudest välja. Küll läheb aga oma elule keskendudes vahepeal meelest ära, et selliseid ka eksisteerib. Tõesti ajab südame pahaks. Lambakari – üks iniseb ees ja teised plärisevad kaasa. Põhimõtteliselt võiks neile sitta ka ette tõsta, kõik söödakse sisse.

 • Avatar
  Vasta Kärolin 1. märts 2019 at 16:03

  Muidu olen vagusi olnud ja lihtslt lugenud neid teemasi aga nüüd täna seda lugedes kiskus pisara silma ühe koha peal kus mees nimega Paul Loosaar kolmes komentaaris on nii kindel, et üks Sinu lastest on poolearuline. Peaksin ka vist endale paksu naha kasvatamisega tegelema kui juba teiste laste sõimamine nii haiget teeb.

  Ei tahaks kasutada sõna debiilik aga Eestlased on ikka eriti rumalad.
  Valmistega seoses.. Pole kavaski kuskile valima minna enne kui näen, et Eestis midagi muutub ja kõigevähem arvan EKREst midagi.

  • Avatar
   Vasta Maria 2. märts 2019 at 11:13

   Mul oli sama asi kui lugesin, lapse emana kel on kõnekeskuse epilepsia ja vajab samuti abi logopeedilt ja ei räägi nii hästi. .KUIDAS Sa julged kellegi lapse kohta nii öelda? Kes andis SULLE õiguse nii rääkida kellegi lapse kohta?
   Ega ta ise vist eriti tark pole, et avalikult nii räägib, äkki ise oli lapsena samasugune ja ei teagi seda!!!

   • Avatar
    Vasta Älis 2. märts 2019 at 22:17

    Te ei kujutagi ette, naised, kui “salliv” meie suur osa ühiskonnast on erivajadustega laste ja üldse – inimeste suhtes! Mina sotsiaaltöötajana olen väga palju negatiivsust selles valdkonnas kohanud just tavalise inimeste poolt, kes arvavad, et erivajadusega inimesed peaksid kuskil kaugel kinnises asutuses olema. Teate ju küll, nagu nõuka ajal, et erivajadusi ei eksisteerinud.

 • Avatar
  Vasta kerlin 1. märts 2019 at 15:11

  hea, et nad kõik siis nii haritud ja hea õigekirjaga on 😀 ja lisaks veel nii huvitavate nimedega …. ja peaaegu pooled julgevad isegi oma näoga profiilipildi panna.

  • Avatar
   Vasta Kai 1. märts 2019 at 19:04

   Enamik neist on kusagilt abikoolist tulnud ja seal 7 klassi suure surmaga lõpetanud. Kõvad eestluse eest seisjad vägistavad eesti keelt nii, et valus on vaadata. Uuringute järgi on ju selgunud, et EKREt valivad eelkõige madalama haridustasemega inimesed. Ega Hitler ilmaasjata õllesaalides oma kihutuskõnedega alustanud- vaesed, harimatud ja alkoholilembesed inimesed on kõige kergemine mõjutatavad. Mõtlemine on EKRE valijatele suurem peavalu kui pohmell.

   • Avatar
    Vasta L 2. märts 2019 at 13:25

    Omg see oli nii hea kommentaar Kai! ?

 • Avatar
  Vasta T. 1. märts 2019 at 15:07

  Ma tean, et sul on paks nahk ja sa ei võta neid kommentaare tõsiselt, aga lapse kallale minemine teeb ilmselt haiget igale emale. Minu laps on sarnase arenguga kui Mari ja sama vana, olen teile siin seega kaasas elanud, Kõne areng on minu lapsel ehk isegi aeglasem kui Maril. Ma tean, et ta pole poolearuline, samuti nagu Mari. Nii mina kui mu abikaasa oleme kõrge IQ-ga ja akadeemiliselt võimekad ja edukad. Need geenid ja see arengukeskkond, mis me lapsele andnud oleme, teevad ta keskmisest EKRE valijast mäekõrguselt arukamaks. Autismi spektrisse jäävad jooned käivad sageli koos kõrgema intelligentsusega. Minu laps õpetas ennast ise juba kolme-nelja-aastaselt lugema ja tal tundub olema fotograafiline mälu. Arvan, et ta teeb veel suuri asju, samuti nagu sinu Mari. Pai sulle ja Marile teise “poolearulise” ema poolt.

 • Avatar
  Vasta D 1. märts 2019 at 15:07

  Hästi kurvaks teeb 🙁

 • Avatar
  Vasta Merli 1. märts 2019 at 15:06

  Oihh!
  Nii kurb on vaadata, kuidas inimesed üldistada ja sildistada armastavad.
  Ütlen ausalt ka mina annan nendel valimistel oma hääle EKRELe. Mitte seepärast, et oleks arulagedalt vihane, vaid seepärast, et ükskord hakataks tegelema ka väikeste maakohtade probleemidega, et minu vanaisa talupidamine vōiks edasi kesta. Senini on kōik valitsused teinud kōik, et talupidajad välja süüa, siia on vaja muutust.
  Samas ei pane see, et neid valin mind internetis arutult kedagi debiilikuks kutsuma, kellegi lapsi vōi välimust mōnitama, seega teeb lihtsalt kurvaks, kui keegi ülistab, et meil kōigil on mingi ühisosa.
  Valimised saavad kohe läbi, kas ei oleks tore, kui lōpetaks selle üksteise kallal närimise?

 • Avatar
  Vasta Imestaja 1. märts 2019 at 14:53

  Sellised kommentaarid ainult tõstavad austust sinu vastu, kuna sa oled julge ja julged ausalt oma arvamuse välja öelda ja erinevalt ekrelastest veel põhjendatult. Ja seda kõike teades, milline emotsionaalne rünnak (loodan, et füüsiliseni asi ei lähe) ees võib oodata. Tõesti paneb imestama, millised jälgid inimesed nad on. Lähen kohe vaatama, millised kommentaarid ei vasta Facebooki tavadele ja sellest ka märku annan. Pea vastu ja tea, et sul on palju toetajaid, kes õnneks on ka palju normaalsemad kui need, kes su vastu seisavad.

 • Avatar
  Vasta Karin 1. märts 2019 at 14:40

  Wooooow

 • Avatar
  Vasta Kellukas 1. märts 2019 at 14:37

  Appppi ma ei taha selliste inimestega isamaalisust jagada ???? ei näe ma kuskil mujal sellist heiti nagu EKRE valijate hulgas. Kui nüüd peakski keegi teine võitma mis need EKRE omad küll korda saadavad siis, loodetavasti lähevad riigist minema kuskile mujale ‘pagulasteks’ ? või tuleb ise ära pageda, kasvõi internetist paus teha. Endal on ka niiiiiiii piinlik ja rõve lugeda, kuna see tegelikult ei käi ju ainult sinu pihta, vaid meie kõigi kes me samamoodi arvame. Mega piinlik

  • Avatar
   Vasta Airi 1. märts 2019 at 20:23

   Ma pigem muretseks, mis siis saab kui nad võidavad… ?

 • Avatar
  Vasta K 1. märts 2019 at 14:36

  Tore, et “intelligentsed” Ekrefännid esinevad fb-s nimedega “Mari Olen” ja “Pohmaka Gibson” jne. Tahad möliseda, siis pane oma pärisnimi ja nägu sinna juurde.
  Teisalt on vastik leida nende kommentaaride hulgast tuttavat nime 🙁

  • Avatar
   Vasta C 1. märts 2019 at 17:22

   Facebook is on vale nimega konto loomine keelatud, väga kerge on sellistest kontodest FB teada anda ning need kustutatakse (või sunnitakse neid õige nimega esinema). Väike asi, mida teha, ent väikenegi võimalus sundida neid jubedaid inimesi oma nime alt sõna võtma — mida maad enamasti nagunii ei julge.

 • Avatar
  Vasta mannakas 1. märts 2019 at 14:34

  Ma nüüd ei ole kindlasti EKRE valija, kuid ma ei olnud ka väga vastane, rohkem nii,et nohh las poisid möllavad kui tahavad.
  Aga kui eile see Jaak poiss siin madistas, siis mul lihtsalt kukkus suu lahti..
  Mõtlesin,et kui samasugune postitus oleks tehtud kas keskerakonna või sotside kohta, kas Ossinovski või Ratas oleksid ka kuskil kommentaarides tatti pritsinud??? Vaevalt.

  Nagu öeldakse, EKRE on klassikalise Soomes ehtajana töötava Eestlase erakond.

 • Avatar
  Vasta Monica 1. märts 2019 at 14:28

  Tunne, mis mind valdab on häbi. Häbi, et tõepoolest on olemas inimesi, kes rõvetsevad, sõimavad, ropendavad ja solvavad, olles ise miskipärast veendunud, et ajavad õiget asja. Kust küll selline arutus? Eriti hirmus oli lugeda rünnet Sinu lapse suhtes. Kui alati võib olla ja materdada last? Täielik ulme, kuid jah, see näitab, et konstruktiivset arutelu ei saa oodata ja Sinu postitus oli oivaline näidates lühidalt kätte tolle pisikeste inimeste koosluse maailma aate ja väiksuse/väikluse.

 • Avatar
  Vasta A 1. märts 2019 at 14:17

  Ära vihasta, ainult vaata ja imesta.
  Ja need on vagad ja konservatiivsed inimesed? Kõrgelt haritud ja tublid eesti inimesed? Sellist eestit me tahtsimegi? Kas nad ajalooga on kursis? Kui palju eestlasi omal ajal sõja eest pages parematele jahimaadele ja elavad võõrastes riikides head elu? Ma kujutan ette, et enamus sellest pundist on sotstoetustel elavad töötud töllid, kes ei saa riigilt piisavalt tuge,et geelküüsi panna või lätis õlle järgi käia.

 • Avatar
  Vasta Kristina Varikmaa 1. märts 2019 at 14:14

  Kohutav, aga sa peaksid kohtusse kaebama need kes süüdimatult solvavad siis ehk jääb ka interneti trolle vähemaks. Jaksu sulle?

 • Avatar
  Vasta Tiiu 1. märts 2019 at 14:09

  jeerum!!! selline kommentaaride ülevaade võtab sõnatuks …. ja süda läheb füüsiliselt pahaks 🙁 ma ei suuda isegi ette kujutada, kuidas Sina seda kõike loed ja talud …

 • Avatar
  Vasta Rutt 1. märts 2019 at 14:03

  Oeh. Tundub, et ekrekad on kamp käitumis- ja isiksusehäirega inimesi… Vaesekesed, mõelge nüüd ise, kui raske neil on sellise vaimuhaigusega elada!

 • Avatar
  Vasta Jaanika 1. märts 2019 at 13:50

  Lugesin neid kommentaare eile ja kas tõesti on see lubatud? Vägistamise teema Malluka suunas oli täiesti lubamatu. See oli juba väga isiklik ja tõsine solvang. Eks need solvangud olidki kõik isiklikku laadi ehk metoodiliselt kõige madalamad. See, et Jaak Madissoon nendega kaasa läks näitab hästi seda, millistele tõdedele see erakond üles ehitatud on. Ja Mari solvamine… siinkohal läksid ikka täiesti üle piiri.
  Seoses EKRE väljaütlemistega 27+lastetute naiste ja abordikomisjonidega, lisan siia ühe viite Cannes reklaamile. Minu arvates iseloomustab see väga hästi seda, et kui tahame Eestis end naistena ka tulevikus kindlalt ja oma valikutes vabadena tunda peame oma hääle andma. https://edasi.org/37568/cannes-lions-parimad-reklaamid-ignite-national-medically-speaking/?fbclid=IwAR3cyu2_tiSDRh74TvpW_zg8EkTqhM9Py_AYPiXdyWvoD2Mmagrm02-j5YI

 • Avatar
  Vasta ML 1. märts 2019 at 13:48

  Alguses tahtsin natuke nutta, aga lõpus läks päris koomiliseks ära 😀 ei teagi, mis inimese elus valesti on läinud, kui ta arvab tõsimeeli, et riigi raha läheb transade ümberlõikamiseks 😀 😀 kes ta õpetajad koolis olid? 😀
  Ja mis asi on ajudeta nikut? 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Nurri 1. märts 2019 at 13:48

  Uskumatu lugeda, et nad ise peavad ennast normaalseteks. Sellised sõnavõtud EKRE pooldajate poolt näitabki täpselt ära, kellele EKRE suunatud on. Poleks arvanudki, et meil on nii palju madalalaubalisi ja viha täis inimesi. Kahju kohe. EKRE on viimane, keda ma valiks ja loodan, et EKRE vastaseid on siiski meil Eestis rohkem kui pooldajaid.

 • Avatar
  Vasta Helen 1. märts 2019 at 13:45

  Appi, kui õudne! Nii alatud sõnad, lausa tülgastav. Kas sellised inimesed, kes selliseid sõnu kasutavad ja mõtteid edastavad julgevad ise olla eeskujuks lastele ja noortele? Kui kole, kuidas võetakse sihikule nii sind kui sinu armsaid lapsi.
  Eriti tore on muidugi lõõpida kellegi teise intelligentsi üle, kui enda postitus on täis kirjavigu…
  Mallu, oled uskumatult tugev ja jõudu edaspidiseks!

 • Avatar
  Vasta Liisu 1. märts 2019 at 13:29

  Tead, ma olen Su blogi vahel lugenud ja pole sellest suurt midagi arvanud. Meie maailmad on lihtsalt liiga erinevad. Praegu tahan Sind aga südamest tänada, et selle postituse tegid, see toob väga selgelt välja EKRE tõelise pale, mis on jäle. Mul on hea meel, et on olemas Sinusugused inimesed, kes julgevad seda vastikut, haisvat herilasepesa torkida. Kogu see negatiivne jama, mis nad Su kohta kirjutavad on nende enda sisemaailma peegeldus. Ajad õiget asja ja ära kunagi vaiki.

 • Avatar
  Vasta Gretz 1. märts 2019 at 13:23

  Siin ei oska muud kosta kui: “jumal sa näed, aga ei mürista!”
  Lihtsalt õudne, kui palju on inimestes pimedat viha. ?

 • Avatar
  Vasta Karina 1. märts 2019 at 13:17

  Mida fakki, see vend tegi sinu heitimiseks endale maili v? Debiilsuse tipp!

 • Avatar
  Vasta Marju 1. märts 2019 at 13:13

  Vähemalt miskit on ühist neil kõigil ????. Jah …. no comments

 • Avatar
  Vasta Anna 1. märts 2019 at 13:08

  Tead, mis mind kõige rohkem ärritab kogu valimistejura juures, kui jätta välja reklaam? See, et põhiargument on, et “a mis see sinu asi on, kelle poolt mina hääletan”. Vot on ikka küll minu asi, tulemus (kui Ekre peaks võitma…) mõjutab meid kõiki järgnevad 4 aastat. Selleni nende mõistus ei küündi, et tegu pole “vaatame, kes on popim”-üritusega, vaid valimistega ja need mõjutavad nii mõndagi, kui hakatakse tegusid tegema.

 • Avatar
  Vasta D 1. märts 2019 at 13:05

  Täiesti uskumatu, mulle ei ole kunagi meeldinud eestlaste nulltolerantsus ja matslikkus, aga nüüd on mul lihtsalt häbi olla eestlane. Loodan, et heasüdamlikke ja arukaid eestlaseid on reaalsuses tegelikult ikka rohkem.

 • Avatar
  Vasta Ell 1. märts 2019 at 13:02

  Uh, Mallukas, jaksu Sulle!
  Ekre-trollid armastavad üle kõige vihkamist ja praegu on kõik oma ühised viha-jõud Sinu suunas saatnud. Neil nii mõnus ennast anonüümselt netis välja elada – nii juhtub, kui elus muud eesmärki ega tegevust pole.
  Sul on väga tore perekond, ise oled heasüdamlik ja meeldiv inimene (jah, me oleme mõningatel kordadel kohtunud, võin seda väita küll 🙂 ).
  Ainus põhjus, miks EKRE hullud silma jäävad on see, et normaalsed inimesed püsivad vait. Normaalseid on rohkem ja hoiame Sulle pöialt, et need napakad Su tuju ei rikuks.

 • Avatar
  Vasta Anneli 1. märts 2019 at 13:01

  See on lihtsalt uskumatu, et on nii palju neid inimesi kes elavad meie ümber ja räägivad nii haiget juttu ja arvavad, et nad on täiesti terved. Ma isegi ei tea mis aitab selliste vastu… Nad võiks kõik kolida kuskile omaette saarele ja ajada üksteisele sellist iba nii palju kui kulub. Või siis algatuseks arvutid käest ära võtta, sest noh ilmselgelt ei oska nad oma mõistust kasutada ja on peast ikka vägaväga lihtsad. 🙁

 • Avatar
  Vasta Kaisa 1. märts 2019 at 12:57

  Need kommenteerijad on ikka täielikud debiilikud! Pea vastu Mallu!

 • Avatar
  Vasta Karin 1. märts 2019 at 12:51

  Üks ühine joon on nendel ekre toetajatel – kirjaoskamatus ?‍♀️

  • Avatar
   Vasta Jaanika 1. märts 2019 at 13:28

   Eriti meeldis mulle see terapeut kes ei oska isegi sõna “hälve” käänata ?

 • Avatar
  Vasta Liis 1. märts 2019 at 12:49

  Eks neid debiilikuid on tegelikult igas erakonna kummardajas. Paraku on nii jah, et kui eesotsas on labaste sõnavõttudega juhid siis andke andeks, ma ei arva ka sellest erakonnast hästi. Igalt poolt lihtsalt õhkab vihkamist ja viha. Meil oli vahepeal kohe mehega meelelahutus, kui ETV-s oli selline saade nagu Foorum. Nii kui mõni EKRE esindaja Foorumis esines olime vahest ikka kõhud kõverad 😀 Sorry, aga nii lihtsalt on.

 • Avatar
  Vasta Katariiin 1. märts 2019 at 12:42

  Ma kohe südamest naersin kui selle postituse seed reklaamidel Jaak Madissoni nägu vilkus 😀

 • Avatar
  Vasta Mammu 1. märts 2019 at 12:39

  Valus ja sama aegselt häbi on lihtsalt lugeda seda teksti. Miks on inimeste sees niivõrd palju pimedat viha?
  Huvitav, mis on EKRE pooldajate keskmine haridustase? Põhiharidus? Algharidus?

  Naljakas on see, et muidu kirjutakse kui halb Eestis on ja kui väga toetusi, palka jms, aga vot nii kui jutt läheb pagulastele, siis nemad tulevad siia “hea elu” peale. Mul on kokkupuude olnud väga mitme välistudengiga, kes õpivad TTÜ-s. Ja nad reaalselt tulevad siia selleks, et saadagi head haridust, sest meie riik pakub head haridust. Ja need nö pagulased, kes tahavad hullult hea elu peale ja ongi puhtalt selle eesmärgiga Eestisse tulnud, lasevad siit ka sama ruttu jalga.

  Ja samas need, kes räägivad, kuidas Eesti toetustest tullakse elama, hea elu peale jms, siis mida teevad mitmed eestlased? Lähevad Soome tööle, sest saab rohkem ja lihtsamalt raha. Natukene kahepalgeline pole!?

 • Avatar
  Vasta L. 1. märts 2019 at 12:39

  Hr Madison ju räägib iseenda erakonnale vastu – need ongi ju ekre toetajad tädikesed, kes unistavad, et neid siia vägistama tullakse (“Tulevad need moslemid ja vägistavad kõik ära”), samas kui enamasti need vägistamis-unistusega tädikesed peaksid õnnelikud olema, kui keegi nende peale vaatabki, puudutamisest rääkimata. Ei tea, miks nad arvavad, et sisserändajad on kõik prügiõgijad, kes neid tädisid hirmsasti näppida ja vägistada tahaks. Öäkk.

  Oksele ajab see kamp, ausalt.

 • Avatar
  Vasta Lila 1. märts 2019 at 12:36

  Appi, ma tahaks nutta. Kas sellepärast, et sind nii sõimati või seetõttu, et Eestis nii palju haigeid inimesi on, ma ei tea, nii kurb on.
  Ma ju teadsin, et kuskil on sellise maailmavaatega inimesi, aga see et nad nii kõva lärmi teevad, et neid palju on ja et nad nii rumalad on… Õudne hakkab.
  Pea vastu Mallukas!

 • Avatar
  Vasta Malle 1. märts 2019 at 12:34

  Ma jään sellistes asjades alati ülimalt erapooletuks sest ma ei viitsi enda pead vaevata kes keda valib ja miks jne … kuid seekord lugedes seda teemat ja sealt neid screenshote siis mind ajas meeletult marru see vend kes kommenteeris su last !!!! Oi see ajab ikka harja nii punaseks mul,et ma hea meelega läheks otsiks üles ja…. öelgu sinu v teiste kohta mida iganes,aga last sõimama tulla on ikka viimane piisk…. jõudu sulle selliste a…………. tegelemisel !!!

 • Avatar
  Vasta Krissu 1. märts 2019 at 12:33

  Oh jumal..see oli nüüd küll piinlik lugemine. Oleks tahtnud pooleli jätta selle “kauni” ilukirjandusliku teksti aga lugesin siiski lõpuni kui juba alustatud sai. Kuidas sellised inimesed üldse kuhugi jõudnud on?Tõsiselt- kas need on päriselt ühiskonnas toimetulevad täiskasvanud inimesed, või panid nad kambaga kuskilt instituudist plehku? Selline viha ja väiklus..kurb:(

 • Avatar
  Vasta Merike 1. märts 2019 at 12:32

  Issver! Ma ei viitsinud kõiki neid isegi läbi lugeda. Tundub päris masohistliku seltskonnana, sest ma ei kujuta ette, et ma viitsiksin ennast järjepidevalt kursis hoida kellegi tegemistega, kes mulle üldse ei meeldi. ?

 • Avatar
  Vasta Riina 1. märts 2019 at 12:30

  Ma pole usklik, aga JUMAL AITA!!! Mis ma just praegu lugesin??!! Ette jäävad kõik, ka lapsed 🙁 Ma tõesti loodan, et neil, kes selliseid kommentaare pilluvad pole lapsi või kui on, siis lastekaitse sekkub.
  Andke nüüd minu pihta ka tuld- mu laps on diagnoosiga autist. Mis on nende vabandus?!

 • Avatar
  Vasta liis 1. märts 2019 at 12:30

  Häbi hakkab neid kommentaare lugedes. Poleks iialgi uskunud, et selliseid eestlaseid olemas on. Jube.

 • Avatar
  Vasta Janet 1. märts 2019 at 12:25

  APPIIII!!!! Mul on niiiiiii häbi olla eestlane! 🙁

  • Avatar
   Vasta INGE 2. märts 2019 at 08:47

   Miks peaksid Sina häbenema, et oled eestlane? Kas lihtsalt kollektiivsest süütundest või häbened, et oled teinud midagi häbiväärset? Ühegi rahva üle ei otsustada mõne tatipritsija järgi. Minu vanaema ütles alati, et ühegi rahva vôi teatud grupi üle ei saa otsustada mõne ebameeldiva inimese järgi. Nii on ka kindlasti Ekre pooldajate hulgas ka korralikke inimesi. Tatipritsid jäävad tatipritsideks, neil on ükskõik, mida kommenteerida. Ja kindlasti on inimese puue vôi haigus, viimane , mida need inimesed suudavad mängu tuua. Eriti kole on tänitada lapse kallal. See on kindlasti see, mis solvab ja mõnitab lapsevanemat.
   Kuid….. vaadake, Mallukas, lugejad ja tatipritsid – las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi. Sihukesed ropud, ajuvabad ning samasorti killud teatud inimeste poolt ei muuda midagi. Saavad need inimesed oma 5 minutit kuulsust ja kõik. Kindlasti tuleb neil ka kunagi aru anda oma solvavate sõnade üle. Parem oleks, kui vastust tuleks anda varem.

 • Avatar
  Vasta Lu 1. märts 2019 at 12:22

  Ma ei saa aru, mis viimasel ajal juhtunud on. Kust kõik see vihkamine ja ärapanemine tuleb?

 • Avatar
  Vasta Juuli 1. märts 2019 at 12:21

  Tavaliselt ei kommenteeri sotsiaalmeedias. Aga vot need kommentaarid on alla poole arvestuse. Tugevat närvi sulle ja nagu vanaema õpetas, kes teisele nime annab see ise kannab 🙂 Sul on väga ilusad ja tublid lapsed ja sa oled nende aastatega nii paljudele head teinud, et need sõnad ja solvangud unusta heaga ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Helen 1. märts 2019 at 12:14

  Nii kurb, et selliste inimestega pean ma seda riiki jagama…