NALJAKAS

planeeritud mõrv

4. september 2019

Ma olen seenesõprade feissi grupis. Lihtsalt selle pärast, et väike laar kadedust igasse päeva pidi hea olema. Vahin seal teiste seenesaake ja mõtlen, et ühel ilusal päeval teen ka mina katse kaks ja lähen proovin seeni leida, aga nii kaua rahuldun ka teiste seenepiltide vaatamisega. Keskturult ostsin ükskord hingehinnaga puravikke ja noh, saab kuidagi seda elukest nii ka elatud.

Mis aga alati seal grupis silma jääb, on sirmikupildid. Osad leiavad, teised ahhetavad, et issand, parim seen maailmas, nii hea!! Ma ei suutnud eelmine kord metsas üle paari seene üldse leida, seega sirmikut leida ei olnud mul isegi väikest unistust või lootust. Kuniks ühel päeval viisin Lendet lasteaeda ja mida ma seal aias näen. Põõsa all kasvab ei keegi muu, kui SIRMIK!

Järgmisel päeval võtsin autost isegi telefoni kaasa ja tegin sirmikust pilti.

Seen eile, tänaseks oli ta täiesti suureks ja laiali ennast ajanud.

Kolmandal päeval (täna) tundsin ennast nagu kriminaal. Lasteaeda võtsin kaasa noa. Viisin Lende aeda ära, vaatasin paremale-vasakule, et keegi mind ei näeks. Sukeldusin põõsa alla ja toppisin sirmiku kiiresti autosse. Täiesti etteplaneeritud mõrv ja seenerööv. Ma loodan, et keegi teine sellel sirmikule silma peale pannud ei olnud, aga seal kasvab neid õnneks veel. Ma lihtsalt tahtsin teada saada, et MIS selle seene maitse siis on, et kõik seda kiidavad nii hirmsasti.

Uhke tunne oli. Leidsingi sirmiku ja lausa metsa minemata. Küll ta oli suur. Alt pehme ja siidjas. Ussidest puutumatu. Kodus lõin talle noa sisse ja praadisin võis ära. Maitses SUPER HÄSTI. Väärt seenerööv!

EDIT: Shit, tahtsin juurde panna mingi info sirmikust ja sain nüüd aru, et ma vist ikka sõin seda mittesöödavat sirmikut. Mait daii., baiiii!

Loe ka neid postitusi!

16 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Võike Myy 4. september 2019 at 20:26

  Eh milline raiskaamine ! Ära sirmikut küll puruks haki, Ta praetakse võis kahelt poolt , enne kasta munasse ja siis jahusse see kübara latakas ja siis maitseb nagu shnitsel !

  • Avatar
   Vasta Vaike 5. september 2019 at 09:38

   Mulle just nii ei meeldi, minu arust ei jää sedasi seene enda maitsest midagi alles. Ent mu emps on ka alati paneerinud.

 • Avatar
  Vasta Kersti 4. september 2019 at 20:05

  Tundub õige sirmik olevat, väike nipp õige sirmiku ära tundmiseks – sirmikul on õrn pähklilõhn juures ! ?

 • Avatar
  Vasta Merle 4. september 2019 at 18:03

  Hmm. Mina mäletan oma lapsepõlvest juba, et linnast seeni ei korjata. Nad koguvad endasse palju saasta, mis heitgaasidest tulevad. Võib-olla eksin, aga kusagilt on meeles. Mis ma igatahes linnast seeni ei korja, lähen ikka teest kaugemale.

 • Avatar
  Vasta tom 4. september 2019 at 16:02

  Kordan tuntud tõde:
  Kõik seened on söödavad, lihtsalt mõned neist ainult üks kord 😉
  Natuke nagu sapööridega, kes eksivad elus vaid üks kord 😛

 • Avatar
  Vasta JJ 4. september 2019 at 13:34

  Hm, huvitav, mis sirmikud mul siis koduaias kasvavad, kui aastat 15 tagasi oli selle koha peal… mets 😉

 • Avatar
  Vasta Paula 4. september 2019 at 11:21

  Mittesöödav ei ole veel tingimata mürgine

 • Avatar
  Vasta H 4. september 2019 at 10:23

  Selle pildi järgi otsustades on see õige sirmik ja oleks samamooodi käitunud 😉 Kade praegu, pole mitu aastat maitsta saanud sirmikut 🙁

  • Mallu
   Vasta Mallu 4. september 2019 at 10:43

   ma ikka suht valmis manalateele minema 😀

 • Avatar
  Vasta Maili 4. september 2019 at 09:36

  Mis seal ikka kui head teed. ? jääme sind igatsema. ?

  Vast pole hullu, shita võtab äkki lahti. ?????????

  • Mallu
   Vasta Mallu 4. september 2019 at 09:47

   nagu öeldakse, see ya, wouldn’t wanna be ya 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 4. september 2019 at 09:27

  Minuteada tavaline sirmik kasvabki ainult aedades ja heinamaadel, pole mina kunagi metsas sirmikut kohanud.. alati heinamaalt korjanud ja söönud.. pole ka kunagi punaseks läinud. või muid veidraid asju juhtunud. Vaevalt see mürgine oli 🙂

  • Avatar
   Vasta carmen 4. september 2019 at 10:30

   alles paar nädalat tagasi leidsin metsast 4 ilusat sirmikut. peab olema selline rohune metsaalune, meenutab puisniitu.

  • Avatar
   Vasta TYY 4. september 2019 at 20:22

   No vähemalt Läänemaal kasvab küll sirmik metsas ja kui aus lla pole teda aasal käinud otsimas. 🙂

 • Avatar
  Vasta Marika 4. september 2019 at 09:24

  See ikka õige sirmik, järgmisel korral panneeri munas ja jahus ka.

  • Avatar
   Vasta Älis 4. september 2019 at 13:40

   Oh..ma jumala kardan tundmatuid seeni. Ja minu jaoks on nad kõik suht tundmatud :D. Ainus, milles kindel olen, on kukekas :D. Mul ema alati öelnud, kui kindel ei ole, süüa ei tohi – no matter what. Mõningaid seeni tuleb veel enne praadimist keeta ka. Seega seeni sööme vaid sügisel ja nendeks pigem turult saadud kukekad. Ja polegi nagu suur seenearmastaja, lihtsalt vahel ikka võib.
   Mul siin naaber seeneline, tõi terve kasti puravikke, et o jee, nii head ja palun võtke. Sellest tervest kastist saime mingi 3 tk, mis polnud ussitanud :D. Puhastasin, nii et tossas, sõrmeotsad olid kõik mitu päeva mustad ja ei lõpuks olid kõik prügikastis ?‍♀️.
   P.S Loodan, et sa ei saanud mürgitust!