NIISAMA JUTTU

hoidke mulle pöialt siis

30. september 2019

Ma pean terve selle nädala muudkui mööda ametnikke ringi käima. Näiteks täna lähen Nõmme LOV’i rääkima, et äkki ikka tohiks teoorias meile need suured aknad panna. Ma saan aru, et poolmiljööväärtuslik tänav ja blablaa, aga meil on siin küll ja veel selliseid uuemaid ja suurte akendega maju tänaval, et ei ütleks ise, et need meie omad nüüd kuidagi imelikult silma paistma hakkaks.

Aga no ega mina ekspert ei ole ja viisaka kodanikuna tuleb seal ära käia ja uurida, mismoodi me üldse saaks või ei saaks edasi liikuda. Ma ütlen, täiesti nagu lõhestunud isiksus. Üks osa minust ütleb, et kle mine ikka vaata paari korterit/uut pleissi, mõtle kui hea oleks, kui kõik oleks uus ja puhas ja korras. Teine osa minust ütleb, et no tegelikult on siin nii palju ju tehtud ja äkki ikka saab neid aknaid vahetada ja siis saaks ka allakorrusele rohkem valgust. Ja kui lastetoa katuseakna saab vahetatud, siis tuleb seal nagunii remonti teha, sest see lõhub ju seina. Ja mul on juba mõtteid, et kuidas seal asju paigutada, et saaks rohkem ruumi jne. Aga noh, see oleks ikka… remont-remont, mitte nagu ah natukene värvin siit-sealt. Ma Kardole pole öelnud, kardan, et ta saab südamerabanduse sellise uudise peale.

Mis seal ikka, tegin meie majast pilte ja naabrite majadest, lähen käin ära ja vaatan, mida räägitakse. Kaalusin isegi Marta kaasa lohistamist, sest tal palju armsam nägu, millele vb raskem ei öelda ?‍♀️? Muidugi on võimalus, et Nõmme LOV ei tee oma otsuseid seoses sellega, kui armsad inimesed neilt küsivad asjade jaoks luba. Samas iial ei tea, siiski päris armas nägu.

Ja teate, mul homme esimest korda elus kohtusse minek! Ei, mitte selle ekspressi asjaga, see venib nagu tatt ja ei ole minu meelest kuskile eriti jõudnud. Kohtus käimine näeb välja selline:

 • Keegi annab su kohtusse
 • Võtad esindaja, kes saadab kohtule mingid paberid
 • Maksad esindajale miljon euri
 • Sada aastat hiljem vastaspool vastab midagi kohtule
 • Sinu esindaja vastab omakorda sellele
 • Maksad esindajale miljon euri ja jääd järgmiseid vastuseid ja pabereid ootama.

Konkreetselt nii see on siiani olnud ja iga punkti vahele jääb 2-3 kuud, muud miskit. Nagu nii aeglane on see protsess, et iga kord kui mu esindaja mingeid uusi pabereid saadab, siis ma olen juba 90x unustanud, et mul üldse mingi kohtuasi käimas on ?

Igatahes seekord on see üliammune asi lõpuks kohtus, no see, kui pääsud õikal sisse müüriti. See korteriühistu esinaine andis mind kohtusse, sest minu blogis öeldi talle halvasti ja ta oli nii traumeeritud, et ei saanud mitu kuud tööd teha. Rõhutame, et see kõik toimus 5a tagasi ?? Aga mis seal ikka, homme on tunnistajate ülekuulamine, seega saame siis kuulda ta mehe tunnistust, kuidas naine pea sussid püsti viskas, sest kuri blogija talle pahasti ütles, nuuxxxx!! ?? Saab igatahes tore kohtupäev olema. Omg, mis ma selga panen??!??!!  Mul põle kohturiideid, kuigi arvestades sagedust, mitu korda mind kohtusse antud on, võiks eeldada, et mul neid mitu komplekti, haha.

tere, plz mitte mult 20K sisse nõuda, icc

Et jah, hoidke mulle pöialt ja lootke, et saan loa uuteks akendeks. Ja palvetage, et ma kellelegi debiilikuks (tegelt ei mäleta sõnasõnalt milleks ma teda kutsusin) kutsumise pärast 20K maksma ei peaks. Või noh, mul nagunii pole 20K nii et nali on … minu enda kulul ?

Mis endal sel nädalal põnevat plaanis? Ma võin vastu ka pöialt hoida.

Loe ka neid postitusi!

17 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Evelin 9. aprill 2021 at 13:19

  Sorry, vale teema alla sattus 🙂

 • Avatar
  Vasta Evelin 9. aprill 2021 at 13:18

  Pole küll väga teemasse, aga sattusin juhuslikult Instas ühe vana tuttava kontole ja vaatasin, et midagi on teistmoodi: oligi uus perenimi (st vana nimi tagasi). Järelikult lahutas ja sellega koos olid kontolt kadunud kõik fotod, mis kuidagi seostusid ta endise abikaasaga. No 90% fotodest oli kustutatud, mingi 7 aastat fotosid. Jäin siis mõtlema, et kas on üldse keegi, kes endise peika või abikaasa pilte kustutanud poleks ja natukese aga pärast meenuski, et Mallukas ju pole. Nii tore 🙂 Vbl on seda ülesaamiseks vaja, kui on valusad lahkuminekud. Ma isiklikult ei mõista, kuidas on võimalik pool eelmist elu kustutada, nagu seda polekski olnud..

  • Mallu
   Vasta Mallu 9. aprill 2021 at 18:00

   Ma mingisugused pildid panin küll privaatseks, aga perepildid jne jätan ikka alles, mis põhjust mul neid kustutada oleks:)

 • Avatar
  Vasta K 2. oktoober 2019 at 08:00

  Laena Martat, mul oleks Viimsi VV ka vaja ära käia. Minu ja minu mehe näo peale ei ole need kalgid ametnikud sulanud, räägivad ainult EL nõuetest ja ei hooli külaelanike elamisväärsetest tingimustest. Lainele äkki Marta meeldib ja räägib midagi muud kui mõtleme, vaatame, arutame, tegeleme…

 • Avatar
  Vasta Kata 30. september 2019 at 16:36

  Muidugi edu kohtus, aga natuke uuriksin Su esindaja kohta. Kas pöördusid mõne advokaadibüroo poole või kuidas ta leidsid. 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 30. september 2019 at 20:32

   Selles asjas on mu juristist sõbranna esindaja 🙂

 • Avatar
  Vasta Anu 30. september 2019 at 14:29

  Selle triibulise outfitiga oled nagu vang 😉

  Aga katuseakendest – neid on tänapäeval igasuguseid vingeid, mitmeosalisi jms… vaata veluxi vms kodulehte, saad ehk valgust juurde. Mu lemmik on see, mis nö rõduks käib aga ma ei tea, kuidas teil seal konstruktsioon jms on, kas kannataks kusagile panna?
  Ei tea, kes on Nõmme LOV arhitekt, ta mu meelest pidi titepuhkusele minema… seega võib-olla pead linna Linnaplaneerimise Ametisse vastuvõtule minema hoopis, see täna 14-17 ja neljapäeval vist 9-12 – kontrolli ise kodulehelt järgi. Seal küll mitu uut inimest osakonnas aga miljööinimesed on ka, ilmselt nendelt kõige mõistlikum infot saada.
  kui tahad konsulteerida, siis kirjuta.

  • Mallu
   Vasta Mallu 30. september 2019 at 14:36

   Titepuhkusele läks jah, aga tal ju asendaja ka 😀 Läksin täna… valel ajal krt 😀

   • Avatar
    Vasta Anu 30. september 2019 at 15:12

    LOVis on vist teised ajad kui LVs… seega see ka veel.
    kui asendaja on uus, siis ta ei pruugi matsu jagada ja lõplikud otsused tulevad niikuiii Linnaplaneerimise Ametist.

 • Avatar
  Vasta Elina 30. september 2019 at 10:50

  Mul sellel pühapäeval TA, oleks tore kui saaks sellel nädalal ära sünnitada ? Hetkel küll sellist tunnet pole, et ta hakkaks tulema ??

 • Avatar
  Vasta Kat 30. september 2019 at 08:34

  Ma olen mitu vooru läbinud ühe ettevõtte töövestlusi ja täna selgub, kas sain koha või ei ??ma unistasin selles kohas ja sellel alal töötamisest juba keskkooli ajal, nüüd 5a hiljem võib mu unistus täituda. 50/50, sest viimases voorus oli peale minu veel ainult 1 inimene. Niiet vaata, et hoiad mulle enda pöidlaid ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 30. september 2019 at 08:52

   hoiiaaaan!!

   • Avatar
    Vasta Liis Er 30. september 2019 at 09:08

    Ma hoian teile mõlemale ühe pöidla!

  • Avatar
   Vasta Huvitav, huvitav.. 30. september 2019 at 09:52

   Huvitav, kas me oleme samasse kohta kandideerimas? ?? Hoidke siis mulle ka pöialt! ?

   • Avatar
    Vasta Kats 30. september 2019 at 16:30

    Andke siis teada, kumb teist sai 😀

    • Avatar
     Vasta Kat 30. september 2019 at 20:52

     Kas said tööle??? ? sest minuga ühendust ei võetud täna ?

     • Avatar
      Kat 1. oktoober 2019 at 12:59

      Ma sain tööölee ??