Lende

minu “vaene keskmine” Lendeke, ehk kolm aastat armastust

8. oktoober 2019

Täna on minu Lendekese sünnipäev, hip-hip, hurraa! Kolm aastat on kuidagi eriti kiiresti mööda läinud, sest minu meelest ma alles kohanesin selle tuttuue beebikesega, kui ta on juba täitsa isepäine ja asjalik väike inimene. Õe suunitlusel viimasel ajal ka printsess. Lende tahab olla kõike, mida Mari on ja noh, Mari on ju 100% printsess, seega Lende kah.

Mis ma oskan öelda, ta on igati tubli väike tüdruk. Sööb kolm korda rohkem ja tublimini, kui suur õde. Ei lobise just üleliia, aga räägib kõik, mis tal vaja on. Üldiselt on vaja vanni, kooki, Peppat, Mari, titat, Issut ja no okei, mind ka. Kui ma praegu mõtlen, siis kõige rohkem oskab Lende rääkida erinevatest toitudest ja maiustustest ? Teeme Lentsuga ka varsti paar raundi logopeedi, aga Lende kodus lobiseb sada korda rohkem, kui võõrastega. Isegi lasteaias oli ta enamasti vait nagu sukk, kasvatajad arvasid vist, et ta ei oskagi rääkida, aga näed, kodus tegi jälle suu lahti.

Ei väsi ka kordamast seda, kui erinevad lapsed nad Mariga on. See on kogu aeg ihhiihii ja ahhhaaahaa, Lende on seevastu enamastu tõsine, mõtlik, tasakaalukas, vaikne ja ettevaatlik. Talle meeldib vaikselt kaisus lamada ja poriloikudes mütata. Mis veel – köögis abistada, ehk siis asju lõigata, mina samal ajal õudusega vaatamas, et lõikab raudselt kohe näpud maha. Nagu ta on asjalik ja tragi, aga samal ajal selline tõsine või ma ei tea. Vahepeal vaatab meid kõiki teisi sellise näoga, et issand jumal, mis inimestega ma siin koos elama pean ??

Seda armsamad ta naeratused on, ma ei või, mis nunnu väike mutike ta mul on. Kui hakata mõtlema, siis tõesti nagu vana inimene lapse kehas, hehe. Aga samas meenutab ta mulle täiega mind, nii et ju siis oleme me Lendega kaks mutti, mis sinna ikka teha. Ooot, ma otsin kohe pildi, kus ma umbes samaealine olen:

Mul on vahepeal täiega olnud hetki, kus ma tunnen sellele väiksele mummule nii kaasa, et ta peab just see KESKMINE olema, et nagu oli minu väike titabeebi ja pauh, keegi röövis süle ja nüüd ei olegi ta enam minu kaisuloom, vaid peab issiga leppima. KUSKIL peab ta ju kaisus olla saama. Ja vahepeal küll avastan iseennast mõtlemas, et issand jumal, mis ta käitub nagu titt, et umbes panen ta Mariga samale pulgale, sest ta on ju “suur” koos Mariga ja ainult Marta on väike. Aga tegelikult on ka tema alles kolm, et ka ju pisikene nunnukene alles, kes õpib maailma ja elu tundma. Loodame siis, et ma siiski olen suutnud talle ka olla hea ema ja talle ka individuaalselt piisavalt aega leida, et ta ei peaks kogu aeg ennast tundma nagu see väike keskmine, kes pole ei piisavalt suur ega piisavalt väike. Sest meile on ta lihtsalt piisavalt paras ja armas tüdruk, enda parimais aastais ?

Tegin täna hommikul hunniku pilte ka, nüüd saate vaadata ja AWW öelda. Ps! Kõik tüdrukud said sünnaks samasugused kleidid LizKiz Couture’i käest ❤️ Aga kuulge, kes on mu blogi nii kaua lugenud, et mäletate veel Lende sündi (sünnilugu SIIN), kas asi on minus, või need 3a on ebanormaalselt kiiresti läinud? Ja nüüd kõik kooris: PALJU ÕNNE LENDEEEE!!!

 

Loe ka neid postitusi!

27 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Annika 11. oktoober 2019 at 14:41

  Ta on ikka nii armas. Oma patsikesega meenutab väikest Myd ??
  Ta ongi nii tõsine ja kui naeratuse saab pildile siis selle võrra erilisem see on. Igatahes palju õnne neiukesele ?

 • Avatar
  Vasta Leelo 9. oktoober 2019 at 14:49

  Palju õnne Lende!!!!!!!!!!

 • Avatar
  Vasta Milen 9. oktoober 2019 at 11:16

  Palju Palju Õnne Sünnipäevaks Lendele ???

 • Avatar
  Vasta Morgie 9. oktoober 2019 at 10:49

  Palju õnne, Lende!!!!

  Oled sa lugenud seda raamatut: https://www.apollo.ee/kristiina-see-keskmine.html
  Täiega naljakas.

 • Avatar
  Vasta L. 8. oktoober 2019 at 23:58

  Palju õnne Lendele!
  Ja hahaa, iga kord, kui seda pilti endast väiksena jaganud oled, näen esimese asjana, et Kristjan Laas on pildil, ausalt ei tea, miks ??? mingi sarnasus on, vb olete salaja samast perest v midagi ???

 • Avatar
  Vasta Älis 8. oktoober 2019 at 23:40

  Aeg lendab tõesti liiga kiiresti. Lende sünna meenutab mulle, et varsti saab ka meie pesamuna 3?. Ei väsi Lendet fännamast, ta on meganunts ja palju palju õnne talle!
  Las ta olla keskmine, aga teda sa ootasid kõige rohkem..selles mõttes, et plaaneerisid ja ootasid. Mitte, et teised kuidagi vähem oodatavad olid..aga noh, saad aru küll :D.

 • Avatar
  Vasta Kätöin 8. oktoober 2019 at 22:25

  Palju õnne Lendele!
  Minu oktoobrikas saab 11.10 kolmeseks. Elasin sulle kaasa kogu selle tee, aga kui sünnitasid, siis ei julgenud su postitusi lugeda enne, kui enda beebi käes ? Ja kui kolm päev hiljem enda nunnu kätte sain, siis palatisse jõudes ei tulnud kuidagi und ning lugesin kõik postitused üksteise otsa läbi ?
  Aeg tõesti lendab. Ühest küljest nii suur tüdruk, aga samas veel väike. Kestaks see beebiiga kauem ? Kus neil küll kasvamisega kiire!
  Olge mõnusad!

 • Avatar
  Vasta Sirly 8. oktoober 2019 at 20:39

  Palju õnne, armas Lende! Minu absoluutne lemmik, pole parata ???

 • Avatar
  Vasta K. 8. oktoober 2019 at 17:38

  Palju õnne pisikesele armsale mutikesele??
  Ta teiö tõesti nagu väike suur inimene, nii asjalik ja mõtlik nägu ees alati. Keskmised lapsed pidavat need kõige iseseisvamad olema ka.

  Mu 4a poiss räägib ka, võõrastega, siis kui ja kas talle sobib. Koolis õpetaja lausa küsis, et mis keeles ta teil üldse räägib.. Vastasin siins et Eesti, inglise ja taani. Valigu aga keel.. valisid inglise ?

 • Avatar
  Vasta epp 8. oktoober 2019 at 17:23

  Lende on tõesti välimuselt täpselt sinusse 🙂 Samas kui Mari ja Marta on niiiii Kardosse.

 • Avatar
  Vasta Pille 8. oktoober 2019 at 15:22

  Haha, Lende sünnilugu – ei iial enam!
  😀 Tuleb omalgi tuttav ette. Aga ka mina murdsin seda endale seatud lubadust. Tõsi küll, täiesti oma tehtud otsus. Ma ei tea, mis naistel viga on, et nad on valmis uuesti ja uuesti seda hullust läbi tegema. Lausa ise otsustavad nii.
  Hipp-hurraaaa, palju-palju õnne Lendele! ^^ Aeg on tõesti väga ruttu läinud. Ma olin paar kuud rase, kui sul Lende sündis. Alles eile küsisin oma keskmiselt, et kuhu vahepealaeg kadunud on ja kuidas ta juba nii suureks on kasvanud. Suureks väikeseks… Väikeseks suureks. Eks lapsed on tgelt veel ju vähemalt koolini väikesed, aga ongi konkreetselt see tunne, et juba varsti läheb suurem kooli ju, aeg lihtsalt sulab.
  Ka mul on vahel keskmisest lapsest nii kahju, et oma 2a4k jooksul polegi niiväga minu täit tähelepanu saanud. ok, beebina ikka sai ka, aga ikkagi… vähevõitu teist. Ma ei pannudki teda sellepärast veel ka lasteaeda, et las ta nüüd olla ainult minuga. Ja uue beebiga. Aga no beebi kõrvalt saab neid momente ikka palju ka ainuüksi keskmise lapse jaoks olemas olla. Naudime mõlemad seda aega. Pool elu jõuab ta veel oma päevi igasugustes õppeasutustes veeta. Praegu tahan temaga ise olla.

 • Avatar
  Vasta Anett 8. oktoober 2019 at 15:13

  Lendega seoses tuli mul esimese asjana meelde su okseralli sünnitusel 😀 Ja keskmiste laste kohta öeldakse, et nad on täiskasvanuna parimad suhtlejad ja diplomaadid. PALJU ÕNNE ka !

 • Avatar
  Vasta Liisu 8. oktoober 2019 at 14:38

  Aeg on kiiresti läinud, kui Lende sündis olin ma 4,5kuud rase ? elasin täiega kaasa, nüüd mu oma põnn saab ka varsti juba 3 ?

 • Avatar
  Vasta Kris 8. oktoober 2019 at 14:37

  PALJU ÕNNE???
  Lende on äge. Kõik on nunnud, aga Tema on kuidagi oma olekuga, eriti äge. Ta on mulle koguaeg nii väga meeldinud??

 • Avatar
  Vasta Janne 8. oktoober 2019 at 14:21

  Aww no nii armas Lende? Palju õnne Lendele ja emmele issile ka ning õdedele! Olete hästi hakkama saanud?
  Kuhu see aeg kadus küll? Ei tea? Muidu ei saagi aru ,et aeg kiiresti läheb aga lapsed tuletavad meelde oma suureks kasvamisega.
  Imelist päeva?

 • Avatar
  Vasta S 8. oktoober 2019 at 14:16

  Muidugi mäletan Lende sündi. Sa veel tegid tüdrukute toas remonti ja laivitasid päris sageli. Vahva aeg oli? Mul sünna muidu 11 okt. ja sa oleksid nagu mind iseloomustanud. PALJU ÕNNE LENDELE?

 • Avatar
  Vasta Eva 8. oktoober 2019 at 14:10

  Minu meelest on Lende just nagu väike Kardo, copy täiega ikka 😀

 • Avatar
  Vasta Annika 8. oktoober 2019 at 13:43

  Need aastad on tõesti ulme kiiresti läinud. Ka meie keskmine on vahepeal 3 saanud ja pere pesamuna juba 7kuune. Lendele palju, palju õnne. Kallid, paid ja õhupallid! ???

 • Avatar
  Vasta Käroli 8. oktoober 2019 at 13:40

  Palju õnne lende 🙂 !

 • Avatar
  Vasta Erika Laidla 8. oktoober 2019 at 13:37

  Palju õnne, Lende – sinna vahele käib koma, sest Lende on üte.
  Samuti instas oli sõna “potensiaal” valesti kirjutatud (potentsiaal on õige).

 • Avatar
  Vasta Laura 8. oktoober 2019 at 13:29

  Umbes sellest ajast olengi Su blogi jälgija! Omal ajal elasin kaasa, kas sünnib minuga samal kuupäeval, aga tuli nädalake varem 😀
  Palju õnne Lendele! ?

 • Avatar
  Vasta Triin 8. oktoober 2019 at 13:23

  Palju õnne Lendele! Jah, sul on õigus, et 3 aastat on läinud nagu niuhti, sest mul ka üks kolmene kodus ❤?

 • Avatar
  Vasta S. 8. oktoober 2019 at 13:08

  Oojaaa, ma mäletan seda aega, kui sa alles kuulutasid blogis, et ootad Lendet. ? Nii et aeg lendab tõesti kiiresti. Minu põnn ka alles nagu eile sündis. Nüüd saab kohe kohe kahe aastaseks. Et nagu üldse ei tahaks, et need pisid nii kiiresti kasvaksid. Tahaks igavesti nunnutada ja enda läheduses hoida.

  Lendele megapalju õnne!

 • Avatar
  Vasta Kelly 8. oktoober 2019 at 12:57

  See ju oli nagu alles eile, kui Lendele nime mõtlesid siin.. ja üks variantidest oli Kelly ? Aeg on tõesti lennanud?
  Palju õnne Lendele! ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. oktoober 2019 at 13:01

   Jaaa! Aga vaata Lendele otsa, ta ju ei ole Kelly 😀

   • Avatar
    Vasta Kelly 8. oktoober 2019 at 13:02

    Tõsi, Täitsa Lende on jah! ??

   • Avatar
    Vasta Anna 8. oktoober 2019 at 13:53

    Palju õnne Lendele!!!