AVALDAN ARVAMUST Lapse üles kasvatamine LAPSED

miks laste saamine NII KALLIS ON?!

22. jaanuar 2020

Ma arvan, et Kardo ema saab südari, kui me siit tagasi tuleme ja ta näeb, kuidas Marta põhimõtteliselt ringi jookseb ja Lende aina rohkem juttu puhub. Kolmest lapsest kaks on teinud oma esimesed sammud välismaal ja samamoodi kolmest kaks on just Tenerifel sellise kõnespurdi teinud, et hoia ja keela. Just siin naersime, et kulukaks läheb see laste välismaale tassimine iga asja peale, aga olgem ausad, ikka odavam, kui teraapia ? Üks kord on Maril 40€ ja üldiselt nädalas 2-3-4 korda ikka käib. Takka targemaks, ka Lende võiks ka seal nüüd käima hakata ja arvestades, et talle puuet määratud pole, siis on tal kõik korrad tasulised, Mari ikka mingi summa väärtuses aastas saab riigi kulul kah käia. Aga ega ka see lõbu saab läbi, sest Maril saab kohe puue ka otsa ja pikendada seda enam põhjust ei nähta, seega saab ikka kahe eest täiel rinnal maksta.

Mõneti tore ju, et lapsel puue läbi ja ei pikendata enam. Teisalt rahakott viitab, et tegelikult käituvad nad küll vahepeal niimoodi, et neil mingit paberit vaja oleks. Haha, ok ok, naliiii, ei pea kohe hüsteeriasse minema. Ma tegelikult ainult selle pärast mainin seda siin, et kui kunagi Marile see puue kirjutati, siis mitmeid kommenteerijaid andsid mulle “sõbralikult” teada, et lapse elu nüüd rikutud ja keegi teda kunagi kuskile tööle ei võta, sest jääb elulõpuni paberitega puudega inimeseks. Ei, ei ole nii – ärge seda peljake. Puue kirjutatakse väikseks ajavahemikuks ja uskuge mind, kohe kui saab, võetakse see ka ära (sest see ju maksab riigile!). Ma olen kuulnud, et isegi jalutud peavad käima iga mõne aja tagant ette näitamas, et nad enam jalutud ei ole, et ärge seda nüüd küll peljake, et kui puue kirjutatakse, siis nii jääbki.

Puue oli selles suhtes ka kena asi, mida välja kirjutatda, sest hallooo, 40 euri kord! See on ikka päris kallis lõbu, seega võtke vastu, kui pakutakse, selles pole midagi halba.

Okei, puudejutud jälle tänaseks päevaks aetud, saame edasi minna.

Ma kurtsin siin Triinule ükspäev, et sain lasteaiast emaili, et tasu tõuseb 65 euri pealt 72 euri peale, et kahe lapse peale kokku ikka päris suur summa, pea 150 euri kuus. Triinu hakkas naerma – tal maksab lapse lasteaed mingi neli-viis sotti! Sry, ma täpselt ei mäleta, aga appppiii! Mida summat?! Ja kui kaks last oleks, siis peaksid tonni kuus ainult lastehoiu eest välja käima? Odavam oleks vist töötu abirahade eest lastega kodus olla?!

See panigi mõtlema, et lastega võib see elu tõesti kulukas olla. Noh, kui näiteks lasteaed maksabki neeruhinda. Ja kui näiteks lapsel on logopeedi/teraapiat vaja, jälle kuus 500 euri ikka kulub selle peale. Või kui tahad kuskile spasse/reisima minna. Jah, see ei ole muidugi kohustuslik käimine, aga kui juba ette võtta, siis meile viiele piletid on haigelt kallid. Näiteks need uued piletid koju on 1750€!!! Rääkimata sellest et need 14.02 piletid lihtsalt raisku lähevad, nii nõme lugu. Ma vaatasin, et tegelikult saaks läbi Helsinki ka koju 1000€ eest, aga ma selle kahepäevase solgutamise jätan selleks puhuks, kui ma 7.02 piletite ostuga liiga kaua venitan ja neist ilma jään ?

Sünnipäevad, jõulud, riided, mänguasjad, üritused – lapsed on tõesti räiged raharöövlid. Kuigi toidu peale meil ei kulu, seegi hea. Mul kõik lapsed umbes kuni 2 eluaastani söönud absoluutselt kõike ja siis päevapealt söömise maha jätnud ja soovivad ainult makarone, friikaid ja jäätist. Okei, Marile meeldib mais ja brokkoli ka. Samas Triinu poeg lunib poes kalamarja, et vot sulle kulukat toitujat ?

Kui kalliks teile teie lapsed umbes kuus lähevad? On teil norm hinnaga lasteaed või ka hingehinnaga asutus? Ja no muu lõbu sinna otsa… Julgete üldse kokku arvutada? Ma mitte ?‍♀️ Ja ma ei taha teada saada, mis siis veel juhtub, kui nad tiinekad ja ise asju tahavad ja raha küsivad jne ?? Pubekate emad, võite rääkida, milleks ette valmistuma peab ?

Loe ka neid postitusi!

Kommentaarid puuduvad

Jäta kommentaar