SPORDIJUTUD

mom, am I fit yet?

6. märts 2020

Esiteks tehkem leinaminut sellele ülemisele pildile, kus ma kaalun ainult 5 kilo vähem kui praegu… Tore, et ma seda saavutasin, sest sama kiirelt sõin ma selle endale paari kuuga külge tagasi. Tubli, Mallu!

Tegin endale selle Myfitnessi kaardi ära (perekaardiga saab mega palju odavamalt, kaas sarisigijad!) ja täna ongi see õnnis päev, mil ma esimesse trenni lähen. Ma kunagi käisin rohkem jõusaalis, aga sedapuhku otsustasime sõbrannaga rühmatrennist alustada, sest ega me keegi ei mäleta, mida täpselt kus teha tuleb. Kuigi jah, mul peaks meilil mulle kunagi tehtud kava täitsa alles olema.

Haha, öelge MITU korda ma elus olen hakanud suure hurraaga tervislikuks ja trenni tegema ja siis lõpuks olen ikka rase ja 80 kilone ? Okei, seekord ma luban mitte rasedaks jääda ja ma kavatsen nii kaua piinelda seda trenni tehes, kus juhtub see imeline asi, mida kõik spordiinimesed väidavad, et juhtub – sa hakkad trenni armastama ja tahtma sinna minna. Ma pole elusees sinna punkti jõudnud ja ausalt öeldes tundub see mulle sama suur vale kui see, et tervislike retseptide juures alati on.

“See maitseb nagu päris šokolaad!”

Jajah, see, et sa 8 aastat ühtegi šokolaaditükki endale suhu pannud ei ole ja ei mäleta šokolaadi maitset, ei tähenda, et see kookosrasvast õline pruun tükk šokolaad oleks…

Tahtsin uusi trenniriideid ka. Kollaseid. Siit leidsin (link), aga miskipärast tundub, et trennis käivad ainult XS suuruses inimesed, sest enda suuruses kollaseid trenniriideid ma leidnud pole. Mis siis ikka, panen oma vanad, kaltsukast leitud retukad selga, suva topi peale ja annab minna. Ega riided mind fitimaks ei tee.

Hommikuks ei osanud ka midagi süüa, ma ei mäleta mis need “õiged” asjad on, mida enne trenni paugutatakse, seega sõin munaleiba ja kaks tassi kohvi. Väga fit, tundub mulle.

Okei, ma nüüd lähen viskan trennikoti kokku (mis algab sellega, et ma mõtlen välja kas ja kus mul üldse trennikott olla võiks) pakin oma asjad ära ja lähen siis vormi saama. Ma isiklikult loodan, et sellest ühest korrast piisab, sest rohkem tunduks küll enam kui liigne pingutus.

Muu elu rindelt –  mu “botox” hakkas tööle (ma ütlen “botox” sest ta kasutas tegelikult mingit teist ravumit) ja nüüd mu otsaesine enam ei liigu, hehe. Okei, kulmud ikka liiguvad aga see otsaesise osa, kus mul enne mega kortsud olid, on nüüd sile nagu beebi tagument. Abiks ikka, isegi kui kohe max kõhnaks ei saa.

Hoidke nüüd mu instal pilku peal, sest vähe ma ei tee MyFitnessis “ma nzm trennis” pilte. Muidu ju ei saa trennis käia.

Ps! Instast rääkides, ma loosin seal enda followeride vahel välja Ehituse ABC 250€ kinkekaardi, niiet minge võtke osa, kes remonti teha tahab või kodu sisustada vms. Ma hea meelega võidaks selle ise, ma tahan ju vannitoas ka remonti teha ?

Lõpetuseks pilt Lendest muffineid nautimas, ma ei või, ta maailma naljakaim ?

Loe ka neid postitusi!

24 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta t 11. märts 2020 at 22:45

  “Mul on praegu bronnitud trenn teisipäevaks, aga ma ise mõtlen, et vb pühap läheks roccasse ujumistrenni, kui sõbranna viitsib.”

  See on vist juba alguses natuke vale suhtumine, et KUI sõbranna viitsib..pigem ikka ju sinu viitsimises ja tahtmises peaks asi olema 😉

  • Mallu
   Vasta Mallu 12. märts 2020 at 00:22

   …sest kui ta ei viitsi ujuda, teeme midagi muud (mida me ka tegime)

 • Avatar
  Vasta Kristiina 11. märts 2020 at 22:16

  Mina sain trennituhina (kodus) sisse ja pidin minema operatsioonile. Peale taastumist proovisin edasi teha, aga oli ravi peal ja no megahalb ja raske. Siis juhtus ime ja jäin rasedaks. Mingist hetkest sundisin ennast iga päev 10000 sammu tegema ja umbes niipea, kui see mõnusaks harjumuseks sai, hakkasid tugevad toonused. Mingi kuukene passisin siis diivanil tagumenti laiaks. Lõpuks vedasin ennast velotrenažööriga trenni tegema, 5x nädalas ja tegin seda veel päev enne sünnitust. Kaal tõusis ikka veidi rohkem, kui oleks tahtnud, aga mul oli VÕHMA. Isegi viimaseid päevi rasedana silkasin trepist rutem üles, kui enne rasedust.
  Beebsu varsti 6 kuune ja praegusest olukorrast ei taha üldse rääkida ???

 • Avatar
  Vasta N. 9. märts 2020 at 10:09

  ” Okei, seekord ma luban mitte rasedaks jääda ja ma kavatsen nii kaua piinelda seda trenni tehes, kus juhtub see imeline asi, mida kõik spordiinimesed väidavad, et juhtub – sa hakkad trenni armastama ja tahtma sinna minna. Ma pole elusees sinna punkti jõudnud ja ausalt öeldes tundub see mulle sama suur vale kui see, et tervislike retseptide juures alati on.”

  Veel aasta tagasi ei saanud ka mina sellest aru, kuidas on võimalik trennia rmastada ja sinna minna tahta. Olen elu jooksul erinevaid trenne proovinud ja nendes käimine tekitas aiult stressi ja veel suuremat väsimust sellest tulenevalt. Siis aga mõtlesin, et ei peab midagi ettevõtma, kaal aina kasvab. Otsustasin kunagi saadud soovitusi kuulda võtta ja enda hirmudele vastua studa ning minna vesiaeroobikasse. Pean tunnistama, et nüüd olen leidnud trenni, mis mulle tegelikult ka meeldib ja mis annab energait aj mida ma teengi hea meelega. Iga hommik mõtlen, et oh.. õhtul saab trenni minna ja kui midagi on õhtul ees, siis olen natukene kurb, et pean trenni vahele jätma.
  Ma olen sellessuhtes tõsti hea näide. Terve oma kooliajal (12klassi) ma vihkasin kehalist kasvatust (ebameeldivamat tundi enam ei olnud tunniplaanis) ja ka hilisemad trennis käimised on kõik olnud paras stress ja ebameeldivus. Ja nüüd 30+ aastasena ma käon heameelega trennis.. see nädal palaanis 6 päeva trenni minna.

  Seega ma enda kogemusest julgen arvata, et tuleb lihtsalt see õige trenn leida (ja vb ka õige ajastus trenniks).

 • Avatar
  Vasta Birksu 8. märts 2020 at 21:03

  Mina olen siis see muinasjutu ükssarvik keda sinu arvates ei ole olemas ehk trenni ja sporti armastav inimene. Neid on küll olemas, miks ei sa arvad et ei ole? Kui sul seda tunnet peale ei tule ei tähenda et keegi teine ei võiks nautida sporti. Ja siis peaks leidma endale sobiva ala, sest ega ma ka otseselt kõike ei naudi. Nt rühmatreeningutes mulle ei meeldi käia ja jooga mulle ka ei meeldi kuigi olen ühe korra proovinud. Jõusaali trenni naudin täiega ja eriti kui veel tulemusi näha ja lihas kasvab. Jooksmist naudin ka täiega ja loomulikult kui algust teha sellise asjaga siis on vere maitse suus, kuid ma juba aastaid sellega tegelenud ja 10 km jooksen nagu niuhti ja takkaotsa naudin ka seda. Saan sellest mingisuguse erilise tunde et keha on proovile pandud ja meeldib ennast muidu ka proovile panna. Mu arvates on täiesti mõtetu vaielda selle üle et kas trenn saab meeldida või mitte.

  • Mallu
   Vasta Mallu 9. märts 2020 at 10:32

   Mina ütlesin huumoriga pooleks lause ja sina vaidled 😀

 • Avatar
  Vasta Neiu K 8. märts 2020 at 19:13

  Mis rühmatrennis käisid?

  • Mallu
   Vasta Mallu 9. märts 2020 at 10:33

   Esimene kord käisin mingi “naine” trenn ja teine kord bodybalance

 • Avatar
  Vasta Miia 7. märts 2020 at 02:38

  Mis selle koha nimi oli, kus sa süstimas käisid?

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. märts 2020 at 09:48

   Ma täna blogin sellest 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisi 6. märts 2020 at 19:01

  Ma ka ootan seda ilma-trennita-ei oska-ollagi aega, aga seda ei paista tulevat. Ilmselt peaks selleks trennis käima, aga ma olen nii kuradi laisk viimasel ajal, et hea on, kui poodi viitsin autoga sõita. Aga ei, olen ikka trenni vihtunud teha oma elus üksjagu, aga hated every minute of it ? Ja Orxi kava peaks uuesti jälgima hakkama, aga tuhinat pole. Kuskohast tuhinat saab, ah?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. märts 2020 at 23:54

   Ma ka hakkan kohe täiega jälle Orxi panema 😀 tule kampa

   • Avatar
    Vasta Liisi 7. märts 2020 at 00:31

    No davai, paneme siis koos Orxi ? Tegelikult ka, ma ausõna esmaspäevast toitun nagu iga toitumisnõustaja unistus. Võiks juba ju homme, aga ma ei saa, sünnipäevale lähen ja seal saab õgardlusega tegeleda. Ehk siis esmaspäevast olen taas korralik ?

    • Mallu
     Vasta Mallu 7. märts 2020 at 09:48

     Ma juba tänasest 😀

     • Avatar
      Liisi 7. märts 2020 at 13:40

      Tubli! Sa oled siis paar sammu minust ees ?Ma nii palju tegin ära, et vaatasin kõik järgmise nädala retseptid välja.Homme siis poodi kraami järgi ja fitlife algab taas… mingi paar kuud on väga okei ja siis ma kogemata kukun kuhugi šokolaadikaussi ja upun sinna ?Noh, teades ennast, on see üsna tõene ennustus.

 • Avatar
  Vasta Vaike 6. märts 2020 at 13:43

  Mul tekkis küll see, et pean saama trenni, muidu suren, aga see võttis vähemalt kaks aastat endda piinamist, kus trennieelsel päeval oli juba õhtul halb olla, sest homme pidi ju end liigutama. Aga noh, küll ta tuleb, eks ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. märts 2020 at 14:02

   Ma olen kahe aasta pärast surnud juba 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 6. märts 2020 at 12:15

  Samastun 100% selle suure trenni sõltuvuse ja šokolaadijutu kohapealt. Olen mingi hetk isegi üritanud jooksma hakata õhtuti. Jooksin kaks nädalat ja ootasin põnevusega seda suurt sõltuvust.. Neeeh. Vihkasin jooksmist täpselt sama palju kui enne, kui mitte rohkemgi.
  Nüüd käin sigalahedas trennis nimega jumping. Täiega meeldib (ma arvan, et selle muusika pärast. Mõnus peomuss) , aga sõltuvuses kindlasti ei ole ja poole trenni pealt vahin kella ja arvutan, mitu lugu veel. Olen veel umbes kõiki saadaolevaid rühmatrenne proovinud. Ja sõltuvus on endiselt valgusaastate kaugusel.
  Ja no see “magusaisuga söö puuvilju” bullshit. No ma lähen niii närvi kui ma suren suure magusaisuga kätte ja siis söön õuna ja tunne on täpselt sama mis enne..
  Uhh.. Taba mind tervislikkuse sõltuvus, palun!

  • Avatar
   Vasta Mammu 6. märts 2020 at 20:22

   Ma vihkan jooksmist ja niisama jõusaalis passimist, mul peab liigutades ka põnev olema. Hakkasin oma vanu lemmikuid sarju kuulama (mida lapsega koos väga ei saa) ning jalutamas käima. Nüüd varsti isegi nädal tehtud iga päev. Muidu ikka käid ühe päeva ära oled hullult tervislik ja siis loobud, sest šokolaad on nii hea ? Aa isegi oma kohutava 2se vedasin vankriga kaasa ?

 • Avatar
  Vasta Zz 6. märts 2020 at 11:26

  Tead, ma ka suure hurraaga mitmeid kordi hakanud trennis käima ja siis on ikka kuidagi see ära vajunud. Nüüd olen 3 kuud käinud ja tõesti see on uskumatu, et mulle hakkas see meeldima ja ootan kogu aeg, et saaks uuesti minna? see nädal näiteks olen eriti tubli enda kohta( enda, sest noh mõni ju pm elabki seal) ja lähen täna ja proovin pùhap ka jõuda (olen see nädal käinud 3x juba?)
  Mis puudutab seda ‘botoxit’, siis sa alles käisid suht ju tegemas seda. Kas sa tohid nii ruttu trenni minna? Tavaliselt nende süstidega peab ootama mingi aja, aga selle süsti puhul ma ei tea kui kaua. No eks sa vast saad, kui minemas oled. Ise küsin ise vastan?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. märts 2020 at 13:35

   Haha, 24h oli jah, ma käisin esmasp ju 😀

   • Avatar
    Vasta Zz 6. märts 2020 at 23:37

    Väga hästi siis? nägin storyst ka, et olid suht laip omadega.. noo.. mulle meeldib trennis käia aga rühmatrennis ma paneks pärast esimest 10t minutit paela kaela endale vist? minu arust see palju raskem, kui jõusaal haha. Niiet väga tubli oled! Millal jälle lähed?:)

    • Mallu
     Vasta Mallu 6. märts 2020 at 23:53

     Mul on praegu bronnitud trenn teisipäevaks, aga ma ise mõtlen, et vb pühap läheks roccasse ujumistrenni, kui sõbranna viitsib.

     • Avatar
      Zz 7. märts 2020 at 02:26

      Aa no väga hästi siis ju!:) väga tubli! Kui sõbranna ei saa tulla mingil põhjusel, siis ma võin vabalt sinuga ujuma tulla!? polegi kaua ujunud haha. Saad mulle nt meilile kirjutada vms, kui peaks huvi olema/sõbrannal pole aega?