KODU

kodus olla on ju täitsa hea?

15. märts 2020

Teate mis. Ma pole iialgi olnud nii rõõmus selle üle, et mu elutoa remont enne seda karauuli valmis sai. Ma lugesin Redditist ühte teemat, kus uuriti, et mida karantiinis olevad inimesed kahetsevad, et nad enne karatiini ei ostnud ja väga paljud vastasid, et remonditarbeid. Et kui nagunii kodus olla, et siis oleks võinud ju kõpitseda ja nokitseda, aga kui ehituspoodi ei saa, siis koduste vahenditega ei saa enamus miskit tehtud.

Meid muidugi see karantiin väga ei puuduta. Selles suhtes, et me oleme nagunii kogu aeg kodus ja väga tihti ei viitsi me lapsi lasteaeda viia, või on neil eripedagoog vms, et lasteaiapäevasid ei ole, oleme kõik viiekesti kodus nagu miškad. Ainukene vahe ongi see, et aeg-ajalt saime mõne pudina kuskile vanavanematele sokutada, aga nüüd on kaks kolmest nohused ja üks kohe eriti tõbine (mu vaene beebi), seega oleme kogu aeg koos, ilma sokutamisvariantideta.

Nagu öeldud, hullu pole. Oleme harjunud. Kolme lapsega on kodu nagunii mänguasju ja meisterduskraami täis, ei teki väga seda olukorda ka, et nüüd jube igav hakkaks. Nagu ma aru saan, siis jalutamas võib ju ka käia ja no kui ka enam ei võiks, siis aeda saame ikka passima minna.

Aga teate, mulle meeldibki kodus olla. Eriti kui kodu on just remonditud ja puhas ja korras. Okei-okei, kellele ma valetan. Puhas ja korras on hetkel ainult mu elutuba. Teised toad on … miskit hullu. Aga keskendume sellele ühele. Selles suhtes, et ega mul mingit väga suurt remonti ei tehtudki ju, nipet-näpet uuendada ja paari mööblieseme välja vahetamine ja juba ongi toal uus ilme.

Minu elutuba enne (pildid veits erinevatel aegadel tehtud, sest mul polnud diivani tagusest seinast lähiajal pilti tehtud, või ma lihtsalt ei suutnud seda leida)

see veits vanem pilt, aga no seina näha. also seda, et mulle meeldib kogu aeg midagi muuta ja ümber tõsta ?

ELUTUBA NÜÜD (sry, pildid on tehtud telefoniga, saadetud FB’i ja pool kvaliteeti tee peal ära kaotatud).  Panen alla ka kirja, kust miskit ostetud on, nii palju, kui mäletan, et te ei peaks ükshaaval uurima.

Uus laud: rug.ee Uued toolid: deko.ee. Mida ma siin veel muuta tahaks, oleks see, et ma ostaksin laste meisterdusasjadele ja mänguasjadele ühesugused kastid, aga no pole nii kriitiline muudatus, haha.

Liumägi: Scandikids, vaip: kodukoi, rulood: rulo.ee

Tapeet: Photowall, vaip: rug.ee, diivanilaud: Andralt rotitud, aga tema sõnul IKEA kraam. Diivan: SoffaInn

Raamaturiiul: IKEA, must laualamp: KODUKOI, seinalillepoti laadne toode: Greenbox

Uus telekalaud: rug.ee

Laste toolid: Nomi chair, lauamatid: Scandikids

Maailma parimad rulood on muuseas praegu koodiga “karantiin20” lausa 20% odavamad. Kui kõik kodus istuvad, ei ole vaja, et naabrimees sulle tuppa ka vahib 😀 Difuuserist tuleb “on guard” eeteriliku õli sussu, mis pidada. SIIT saab selle kohta rohkem lugeda.

Ühesõnaga kodus on hea. Oleks parem, kui ma viitsiks tube koristada (eile olin terve päeva hommikumantlis, haha) ja veel parem oleks, kui keegi poleks Malluka FBi lehte rotti lasknud ja ei postitaks sinna igasuguseid imelikke videosid, aga kurta ei saa (pange FBi otsingusse “malluka grupp” see mu uus sala auk). Nii kaua, kuni saab kodus olla oma perega, siis on ju tegelikult kõik veel täitsa fine. Saaks see Marta ka kiiremini terveks, praegustes oludes on köhiv laps siiski veidi kõhe ?

Mis teie sellest kodus istumisest arvate? Või kas töö üldse lubab koju jääda hetkel? 

Loe ka neid postitusi!

50 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Triin 15. aprill 2020 at 18:25

  Tere, kuna rulo.ee lehel läheb silme eest kirjuks ja kohale minna ei saa, siis mis variandid voldikkardinast sina võtsid- poolpimendavad, pimendavad või topeltkangaga? Ja kas see soodukas kehtib endiselt 😉

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. aprill 2020 at 19:15

   Soodukatest saad aimu nende fbi lehel ja nad vastavad seal ka väga kiiresti. Mul on lastetoas poolpimendavad ja magamistoas pimendavad. Elutoas tavalised.

 • Avatar
  Vasta Karoliina 21. märts 2020 at 01:39

  mind huvitab, mis firma difuuser sul on ja kust said ? 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. märts 2020 at 09:54

   Saadeti koos doterra õlidega.

 • Avatar
  Vasta Mari 20. märts 2020 at 09:10

  Lapsega kodus nagunii koguaeg seega kodusistumine pole uus minu jaoks..
  Kahju, et trenne ja lauluringe ei toimu, niigi näeb vaid emmet-issit igapäevaselt, varem oli mingigi vaheldus lapsele.

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. märts 2020 at 09:22

   Seda külll!

 • Avatar
  Vasta Sigrid 18. märts 2020 at 23:05

  Reklaam vaadatud ja sendike ehk teel 🙂
  Smiley ka ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 19. märts 2020 at 00:03

   :))

 • Avatar
  Vasta Anni 18. märts 2020 at 01:20

  Kuna ma lapsega kodune nkn, siis ega mul ka väga vahet pole, kolisime just oma päris esimesss koju ja siis pakkimist ka nagu jagub. Ps! Ma lihtsalt armastan su diivanit, ma koguaeg mehele räägin, et mul samasugusf vaja nagu mallukal?, samas nüüd meil suur elutuba kuhu see mahutada.. ??

 • Avatar
  Vasta Triin 17. märts 2020 at 15:13

  See potisinine sein kuidagi karjub ja ei sobi enam üldse.Ma teeks kollaseks või diivani karva või kõige parem valgeks ,sest üks sein on juba roheline.Aga noh peaasi,et sulle endale meeldib.Muidu igati 5+,way better .

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2020 at 16:09

   Mul ei ole ühtegi potisinist seina muuseas 😀 Isegi mitte lihtsalt sinist ei ole 🙂

 • Avatar
  Vasta t 16. märts 2020 at 22:34

  Oi kuidas mulle meeldis see eelmine laud ja toolid..nii armas ja sellised hubased 🙂 See Skandinaavialik stiil, mis kõigil on, on suht igav..aga see vaip tundub ülimõnus 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2020 at 00:17

   Mulle meeldis ka 🙂

 • Avatar
  Vasta ehitamemaja 16. märts 2020 at 18:26

  Ehitusmaterjale saab e-poest endale tellida ka 🙂 https://interbauen.ee

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2020 at 01:15

   Hea idee!

 • Avatar
  Vasta T 16. märts 2020 at 11:50

  “Difuuserist tuleb “on guard” eeteriliku õli sussu, mis pidada.” Mis see lause tähendab?

  • Mallu
   Vasta Mallu 16. märts 2020 at 11:56

   LAuse on poolik haha, see pidada tervisele hea olema ja baktereid tapma.

 • Avatar
  Vasta T. 16. märts 2020 at 01:21

  Kas köhiva lapsega ei tahaks kas või tasulist viirusetesti teha? Laps ehk saab hakkama (kuigi kopsupõletiku jms oht on ka neil olemas, aga väiksem), aga kui on ikkagi viirus, ei tohiks ju ÜLDSE vanavanematega kokku puutuda, aga te ju pm elate koos.. et noh, oleks päris selge, et kas on n-ö kergem viirus.

  • Mallu
   Vasta Mallu 16. märts 2020 at 10:18

   Selles suhtes, et nagunii me ei puutu üldse kokku, elame ju eri majades.

 • Avatar
  Vasta Minni 15. märts 2020 at 23:54

  Kust neid ruloosid soodukaga muidu osta saab? Unustasid vist lingi lisada….

  • Mallu
   Vasta Mallu 16. märts 2020 at 10:18

   rulo.ee

 • Avatar
  Vasta M 15. märts 2020 at 19:51

  Sinu endine kollane lauake oli lihtsalt nii-nii äge! Andis ruumile vahva isikupära ning kuidagi sobis Sinu koduga. Praegu on muidu ka ilus, põhjamaisem 🙂 .

 • Avatar
  Vasta Zz 15. märts 2020 at 17:17

  mulle meeldis enne ja meeldib nüüd ka. Nüüd lihtsalt avaram/valgem, tundub suurem?

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. märts 2020 at 17:36

   mulle on ka kogu aeg mu kodu meeldinud, we cool 😀

 • Avatar
  Vasta Rohhel 15. märts 2020 at 16:48

  Vaatan tavaliselt üsna kõiki sisustuspilte päris tuima näoga, aga siin seda diivanitagust seina nähes ütlesin valjult: “Vau!”

  Arvan, et see on üks ilusaimaid seinu üldse.

  • Mallu
   Vasta Mallu 16. märts 2020 at 10:32

   Aitäh 🙂

  • Avatar
   Vasta Aide 16. märts 2020 at 17:53

   See jah mega hästi valitud. Keegi lugejatest vist soovitas? Ei tea kas sisekujundaja või lihtsalt hea silmaga inimene 🙂

   • Mallu
    Vasta Mallu 16. märts 2020 at 17:58

    Täitsa ise valisin 😀

 • Avatar
  Vasta L 15. märts 2020 at 14:37

  Mulle nii meeldis su kollane söögilaud, uus on ilus aga nii igavalt tavaline ja mannetu võrreldes rõõmsa kollase ümmargusega 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. märts 2020 at 16:49

   mulle ka väga meeldis, aga lapsed olid ta nii ära retsinud, et ma oleks pidanud teda uuesti restaureerima hakkama ja seda viitsmist poleks mul ever olnud. Oleks ta puhas olnud, oleks ma ta alles jätnud.

 • Avatar
  Vasta Vaike 15. märts 2020 at 13:29

  Kodu on minu arust parim koht kus olla. Või noh, siis kui see ei koosne kolimiskastidest, nagu praegu, aga isegi siis tegelt. Minu oma maitse ja harjumuste järgi kujundatud parim koht ever.

 • Avatar
  Vasta H 15. märts 2020 at 13:26

  Mhh, kõik mis minu jaoks ebavajalik on mainitud aga kust on pärit läpaka all olev laud/ajakirjahoidik?

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. märts 2020 at 16:49

   Selverist 10€ eest ostsin 😀

 • Avatar
  Vasta H 15. märts 2020 at 13:26

  Me pidime ära jätma selle nädalavahetuse reisi (lennupiletid, hotell, jne. – kõige eest oli makstud). Samuti jätsime ära paari nädala pärast tuleva reisi Aasiasse (ka kõik oli bookitud). Veel paar reisi oli kevadeks (ja märtsiks) planeeritud aga ei jõudnud pileteid veel osta.
  Trenn jääb ära (sealhulgas eratreeneri tunnid), keeltekursus kus käin jäi pooleli, jne.

  Elukaaslane töötab nüüd kodust aga mina käin tööl edasi (meil 25st inimesest ca 8 hetkel kontoris, ülejäänud töötavad kodust, võimalik et ma ka järgmisest kolmapäevast töötan kodust). Enamus koosolekuid ja kohtumisi on Skype viidud, tööreisid ära jäetud.

  Veidi tobe on kodus istuda, aga äärmiselt vajalik. Ei ole kahju ära jäänud reisidest ja kohtumistest. Ma lihtsalt südamest loodan, et kõik lähedased terveks jäävad. Sõpru ja pere igatseme aga elame selle aja telefoni teel üle.

 • Avatar
  Vasta Liis 15. märts 2020 at 13:06

  Väga mõnus muudatus, tuba kohe rahulikum ja “puhtam” kui nii öelda võib.
  Mina hakkasin remonti tegema. Kuna me siin pmst 2 aastat maja erinevaid nurki nokitsenud, siis mingeid vanu, aga toimivaid värvipotsikuid on terve kelder täis. Isegi parajas koguses parketti on jääkidest alles, et üks pisike ruum korda teha. Saab ruumi korda ja jäägid kasutatud. Olen väga uhke?

 • Avatar
  Vasta Mirjam 15. märts 2020 at 12:09

  Väga mõnus hubane sul seal. 🙂
  Aga mina hetkel veel käin tööl. Kui tuleb käsk, et peab kinni panema no siis peab, aga krt rahaliselt läheks väga väga väga raskeks. 🙁 Loodan, et see aeg saab ruttu läbi.

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. märts 2020 at 12:14

   aii, kus valdkonnas töötad?

   • Avatar
    Vasta Mirjam 15. märts 2020 at 12:38

    Juuksur olen. :/ Ja palka maksan iseendale. Seega jahm. 😀

    • Mallu
     Vasta Mallu 15. märts 2020 at 12:43

     kliendid julgevad tulla ka?

     • Avatar
      Mirjam 15. märts 2020 at 12:47

      Praegu veel julgevad küll. Eks kui tuleb rohkem tühistamisi, siis teine asi. Eks ole näha, aga ausalt hoian pöialt, et see nii ei läheks ???

     • Mallu
      Mallu 15. märts 2020 at 13:04

      Jaa, ma loodan ka 🙁

 • Avatar
  Vasta Triin 15. märts 2020 at 11:25

  Mallu, kas keegi on su Malluka facebooki häkkinud? Ma näen mingeid veidraid postitusi ja videosid seal. Või olen ma ainus?

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. märts 2020 at 11:59

   Konkreetselt postis kirjas, et on häkitud 😀

 • Avatar
  Vasta Nata 15. märts 2020 at 10:58

  Mulle meeldis enne kuidagi rohkem . oli selline isikupärasem. nüüd kuidagi selline “tavaline” aga maitse üle ei vaielda. tubli oled.

  • Mallu
   Vasta Mallu 15. märts 2020 at 11:00

   Mul olid enne kõik valged seinad tahmased ja ahi ühe värvikihiga ja kuidagi bleeeh. Nüüd meeldib nigu rohkem 😀

   • Avatar
    Vasta Kristina 15. märts 2020 at 12:08

    Tere! Mõnus, valgusküllane, avar ja armas elutuba. Elutoa vaip tundub eriti mõnus ja pehme. Lastel seal kindlasti mõnus möllata. ☺
    Mis sai vanast mööblist?

    Jõudu ja jaksu, kiiret paranemist väikestele.

    • Mallu
     Vasta Mallu 15. märts 2020 at 12:14

     vana mööbel läks uude koju 🙂

   • Avatar
    Vasta D 15. märts 2020 at 12:15

    Mulle meeldib just praegune rohkem. Nii puhas, soe, maitsekalt sisustuselemente ja mis peamine, tuba on nii avar! Ennem oli minu maitse jaoks liiga sigri-migri 🙂

  • Avatar
   Vasta Liisu 15. märts 2020 at 12:32

   Mulle meeldis ka vana rohkem just see telkakapp ja diivanilaud. Nüüd on kuidagi kaootline. Vb kui teleka tagune sein oleks ka hele? Sulanduks see kompott paremini kokku.

   • Mallu
    Vasta Mallu 15. märts 2020 at 12:41

    ma ei taha, et mu kõik seinad valged oleks 🙂