KODU

sügavad mõtted ja uut kodukraami

20. aprill 2020

Küpsetasin eile leiba nagu korralikule abielunaisele kohane (hämmastavalt hästi kukkus välja, nüüd saan juuretist paremale ja vasakule jagada) ja hakkasin mõtlema, et KUIDAS keegi kunagi leiva välja mõtles? Sest esiteks on vaja juuretist, aga seda saab teha… leivaviilust. Ja no isegi kui kellelgi täiesti juhuslikult kuskil mingi rukkijahuollus käärima läks, siis kuidas jumala lambist mõtles ta, et ooo, sellega võiks ju midagi teha? Et ma võiks sinna segada juurde rukkijahu ja soola ja suhkrut ja kardemoni ja köömneid ja panna vormi ja lasta vormis kerkida ja siis susata kogu see gemööse 250 kraadisesse ahju, siis kohe see 200 kraadi peale langetada ning küpsetada 53(!) minutit – ohhoo, saingi leiva. Kae perra…

See pani mind mõtlema, kui imelikud on pooled asjad, mida me teeme ja kuidas küll keegi seda esimest korda tegema sattus?

  • Ooo, sellel imelikul muugival loomal sündis poeg, huvitav, mis siis saaks, kui ma ise ta tissist tilkuvat vedelikku kaaniks?
  • Hmm… see uhke lakaga loom jookseb nii kiiresti, ma parem istun talle selga ja hakkan edasipidi temaga punktist A punkti B liikuma.
  • Ohhoo, milline mõnus lokkis loom. Kui ma ta karva maha ajaks, mingit moodi sellest pika nööri valmis  teeks ja kahe pika pulgaga selle kallal pusiks, siis kuidagi peaksin ma sellest ju midagi kampsunilaadset saama?

Ehk siis jah, nagu näha, siis mul on palju huvitavaid ideid, hehe. Kahjuks oli leiva ja pasteedi tegemine väga suur viga, sest esiteks on mu äsjakoristatud köök jälle mega sassis ja teiseks on seal ilmselt neli miljonit kalorit, mida ma süüa ei tohiks. Nimelt hakkab mul homsest katse vol miljon, sest ma endiselt võtan usinalt kaalu juurde ja ma pean mingisuguse muu rütmi endale kätte leidma, sest see läheb juba naeruväärseks. Mulle kirjutas Monika ja küsis, kas ma tahaksin tema kuuenädalast Hourglass programmi proovida ja ma mingis hullushoos lubasin seda teha. Seega ma pean täna kõik leiva ja pasteedi ära sööma, sest see programm nõuab MyFitnessPal’i kasutamist ja konkreetselt see on õudne, kui palju kõikides asjades kaloreid on. Ainukene asi, mille kalorikogus mul rabandust ei tekitanud, oli hapukapsas, niiet järgnevad kuus nädalat toitun ilmselt sellest.

Mis paneb mind mõtlema, et…Kunagi oli inimene, kes mõtles lambist, et oo, ma riivin selle kapsa ära ja lasen hapuks minna. Äkki on hea? Kuigi jah, ma pean tunnistama, et on hea küll jah, mulle meeldib.

Rääkides veel kaalust, siis täna näitas kaal 67.6 (alles ükspäev olin 66.6 niiet jee, jälle kiloke juurde õgitud) ja ainukene liigutamine, mida ma teen, on epoodides klikkimine ja parimatel päevadel koristamine ka. Kardo käib lapsega mingi kümnekildistel ringidel ja ma istun arvutis ja kütan blogisid ja vlogisid teha. Nagu öeldud, tere tulemast 876555 kilone elu. Ok, ok, ma tean, et see 67.6 pole nüüd ka mingi megasuur number (kuigi mu kaal kuvab mulle alati peale kaalumist vaalapildi ?) aga tahaks lihtsalt absull ilma mingi vaeva ja effortita olla nt 59 kilo ja süüa mida ma tahan ja null % liigutada, kas on palju palutud v???

Ei teagi, miks näiteks see kodu korrastamine tundub palju olulisem ja parem idee, kui enda keha, eee, korrastamine? Ma võiks ju ka koristamise asemel jalutama minna, aga oh ei, kus sa sellega. Kuigi ma lubasin, et ma järgmine kord lähen kaasa, selle programmi üks nõudmine on iga päev 10 000 sammu täis saada (veel üks õudus mu ellu).

Igatahes, minnes tagas kodu korrastamise peale, siis ma olen teinud vägagi tubli tööd oma kodust asjade vähemaks saamisel. Ma ei tea, mitu kotti ja kastitäit asju MTÜ Garderoobi siit rännanud on ja mitu veel peab rändama, aga näiteks köögikapid pole enam nii pungil täis ja ma isegi enam vähem tean, kus asjad asuvad. Et ma aga köögi ideaalsesse korda saaks, sain ma Apelsinist endale hunniku tavaari tellida. Jep, mu lemmar pood on lõpuks netis ka olemas (või oli ammu ja ma lihtsalt ei teadnud seda, haha). Kes tahab, siis siin see pood ennast peidab, aadressil https://www.kodusvajalik.ee.

Tahate näha, mida ma sealt soetasin? Mis muud, kui kiigake siis videosse ja näete ise. Ja kui mõni minu ost tekitas tunde, et sul ka seda vaja, või leiad kodukalt midagi, mis tekitab tunde, et just seda oleks koduses majapidamises tarvis, siis sooduskood “Mallukas” annab sulle -20% allahindlust! (Kehtib tavahinnaga toodetele ja kestab aprilli lõpuni!). Kasutan seda kohe ise ka, tuligi üht-teist meelde, mida tarvis (langesin ise enda reklaami ohvriks haha).

Ps! Palun ärge pange tähele, et ma näen videos välja, nagu mu alakeha oleks 90x suurem kui ülakeha, haha. Also, kui me mängiks joomismängu, et võta pitsike iga kord kui ma “ühesõnaga” ütlen, oleksite te ennast video lõpuks surnuks joonud.

Pott, nagu videos mainitud, on nüüd tellitud. Jäätisevorme on vaja, sest lapsed nõuavad iga päev jäätist ja kasulikum oleks neid ise nt smuutist teha, mitte neid poe omi sisse sööta. Ja leivavorm ja leivanuga ka, sest siis ma saan edaspidi 3 leiba korraga valmis küpsetada, mitte kahe laari kaupa, nagu eile. Ma siiani nii amazed, et see mul välja tuli ja veel nii maitsev ka! Ma olen tõeline kodujumalanna ?


Isetehtud leib ja isetehtud pasteet ja Kardo kasvatatud hernevõrsed, omg kui HEAA!

Aga okei, ma lähen nüüd oma asju köögi ära paigutama ja teiega räägime juba homme, sest mul teile üliägedaid uudiseid, ma lihtsalt täna ei jõua enam siin toksida, haha ? BAIII.

Ps! Kui midagi ägedat tellite, andke mulle ka teada, äkki on mul ka vaja 😀

Loe ka neid postitusi!

Kommentaarid puuduvad

Jäta kommentaar