JUMALAITA

hoiatus, ainult hala ja hädaldamine

6. mai 2020

Täitsa jabur, kui kiiresti elu muudkui mööda jookseb. Ma ei jõua korralikult hingegi tõmmata, kui juba avastan, et hommikust on saanud õhtu ja esmaspäevast reede ja nii see aeg meil läheb. Ma, vana loll, kujutasin endale jälle ette, et see vannitoa remont on… vannitoas. Noh, teoorias ongi, aga terve esimene korrus on paksult mingi tolmukihi all, nahk on max kuiv, kõik asjad tolmused, lapsed jooksevad tolmus ringi ja noh, pesta neid (ega ennast) ei saa. Täielik hullumajapuhvet.

Mul käib elu haldamine periooditi, ehk siis on aegu, kus ma olen omadega jumala järjel, kõik asjad on kontrolli all, suudan oma rahaasju normaalselt hallata ja muud sellist. Ja siis on ajad nagu praegu, kus kõik on konkreetselt kaoses, midagi aru ei saa, kõik asjad on aina tegemata, ideid on rohkem kui päris tegusid ja  pidevalt on tunne, et ma tahaks lihtsalt kuskile üksikule saarele põgeneda, aga see tähendaks omakorda seda, et mul jääks veel rohkem tööd tegemata. Õudne. Ma juba 30 aastane, aga ikka ei suuda ennast kuidagi disiplineerida või elu hallata.

Mis seal ikka, ootan lihtsalt uut perioodi, kus asjad jälle paika loksuvad. Elu on näidanud, et need ajad alati varem või hiljem tulevad ka, seega ei tasu põdeda, vaid ainult oodata. Mitte, et ma korraga ennast sellisesse lõksu mänginud oleks, et teen korraga megakallist vannitoaremonti, pluss lambist mõtlesin, et prooviks siis endale OMA auto liisida ja noh, loomulikult see liising mulle anti ja nüüd mulle tunduks ebaviisakas seda ära ka öelda, kui ma LÕPUKS selle sain, seega tere tulemast sissemaks ja kaskod ja liikluskindlustused (pluss mobire lõpparve tegemine ka ?).

Ahjaa, lotiimu konsultatsioonis käisin ka ära ja panin endale aja kirja, õnneks see on alles 1.juuni, seega seda ma KOHE maksma ei pea ja jõuan ennast enne kuskil Sõles müütamas käia. Kes oleks võinud arvata, et see “lõbu” nii kallis on. Aga noh, ise ma olen selline fat f, kes ei suuda muidu oma lotist loobuda, seega nutan ja maksan ?.

Ja konkreetselt te ei pea siin nüüd mind hurjutama, et appi, sa ikka oled nii loll ja ei oska oma rahaasju planeerida ja blaablaa. Ma TEAN ju, selle pärast ma halangi. Ja mul pole kuskil mujal ka halada kui siin, sest Kardo ei taha rahaasjadest ja sellisest teemadest, et “palju midagi maksab” midagi kuulda, sest muidu ta sureb jalapealt ära. Talle meeldib elada illusioonis, et kõik asjad maksavad u 20 euri ja ülejäänu on juba liig. Ups. Õnneks ta mu blogi ei loe ja ma saan siin nüüd südamest halada, HELP, mida ma teinud olen ??.

Ma hakkaks hea meelega teilt raha kerjama, aga see oleks vist NATS imelik, et klge, ma tahan iluoppi ja uut autot, andke raha plzzz. Seega ok ok, ei küsi. Aga kui siin lehel mingi reklaam kõnetab, siis kiigake see üle, suureks abiks seegi ?‍♀️.  Üldse ma arvan, et ma lähiajal teen selle postituse ka ära, kus näitan teile, palju ma blogiga teenin ja palju youtube’iga. Ma juutuubis pole veel kuu aegagi olnud, aga ütlen kohe ära, et raha pärast seda juutuubi mul teha külll mõtet pole, sest erinevus sissetulekus blogiga on lihtsalt massiivne. Muidugi eks erinevus on ka selles, et blogis üle 5000 postituse, mille peale keegi sattuda võib, vs need paar videot youtube’is. Sellegipoolest mulle meeldib neid videosid teha ja mul plaanis seal sellest paganama lotiimust kah rääkida. Seega kui selle kohta küsse, siis küsige aga, vastan nii palju kui tean (või küsin arstilt üle, kui ei tea).

Ok, sry, ma tean, et kogu mu post on mingi esimese maailma hala, ma siis lisan siia ühe “päris” mure ka, kuigi ega seegi mingi väga suur mure pole, on tunduvalt hullemaid. Marta on nimelt veits kõõrdsilmne (või pigem laisa silmaga, nagu öeldakse). Ja ma tean, et on palju tõsisemaid haigusi, millega vanemad tegelema peavad, aga see tundub lihtsalt nii tüütu, et peame hakkama mässama selle silma kinni panemisega ja ilmselt ta ei taha, et see kinni oleks ja kisub seda ära jne, aga eks näis, kuidas sellega jääb. Ei saa mina ikka rahu, kaks ei oska rääkida, üks on laisa silmaga. Samas, ema on neil üldse töötu virts, seega, mis siin imestada ?. Kes vihjest aru ei saa, siis vaadake seda:

Igatahes on mul kindel teadmine, et küllap ma ennast sellest jamast ka välja rapsin, pean lihtsalt tublisti tööd tegema ja küll ma varsti saan mõelda, et ah issand, mida ma pabistasin, jumala lebo oli ju. Võiiiiii elan oma lotivaba elu kuuse all või uues autos, kes teab ?

Ps! Jeesus, tõesti on õigus neil, kes ütlevad, et ma ainult halan ? Mu blogi nimi oli kunagi halavihikuke, oleks pidanud vist selle jätma.

Loe ka neid postitusi!

85 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kaisa 13. mai 2020 at 21:58

  Ma olin ka väiksena kõõrdsilmne. Prooviti ka silma kinnipanemist, prillid erineva klaasiga jne. Tollel ajal see ei õnnestunud. Õnneks pubekaeas ei olnud mingi erak selleprärast aga ex võõrad vahepeal ikka narrisid ja sai nalja 😀
  Kasvasin suureks ja sis vahepeal oli selline asi tekkinud nagu tasuta op, sai sis see tehtud 2010 aastal ja nyyd vahepeal kui megaväss sis võib silm võssa vaadata, muidu korras 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. mai 2020 at 12:16

   No ma looodan, et Martal ka fine, ma pole ammmu märganud ka enam seda tegelt ?‍♀️?‍♀️

 • Avatar
  Vasta Inks 9. mai 2020 at 21:28

  Tead, ma olen aru saanud, et selle rahaga tundub suht nii olevat, et kui muudkui loobid kahte lehte, siis tuleb aga juurde või vähemalt otsa ei saa ka nagu kunagi. Aga kui hullult kitsi olla ja koguaeg iga sendi pärast põdeda, siis ei tule teda juurde ka kusagilt. Seega.. ah ära põe, avatud rahakotti ikka kukub kuskilt midagi juurde 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 10. mai 2020 at 12:11

   Jah, selle pärast ma muudkui usinalt laiali loobin 😀

 • Avatar
  Vasta Kati 7. mai 2020 at 23:37

  Mul käib ka poiss Lendega samas sõimes, suht sama vana ka ja ei räägi. Ootan juba väga postitust sellel teemal, Instagramis jäi silma, et peaks tulema 🙂
  Rahaasjades olen vahel nagu teismeline, kellele sünnipäevaks raha kingiti ja on kohe nüüd ja kõike vaja, kui palk laekub 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. mai 2020 at 09:50

   Ohoo, kuhu su poeg nüüd edasi läheb?

 • Avatar
  Vasta M. 7. mai 2020 at 22:11

  Minu lapsel oli ka samas vanuses üks silm oluliselt sisse poole, isegi varem. Umbes poole aastaselt juba hakkasin kahtlustama vaikselt. Läksime arstile (minul mure muidugi suur), aga ta ütles ka, et jälgime rahulikult – kui kõik muu korras, siis tihti läheb ise kasvades õigeks. Lihtsalt arst soovitas jälgida ekraanide vaatamise aega ( et ei oleks päevas pikalt järjest) ja iga aasta käisime näitamas silmi. Nüüdseks laps 5 ja siiani pole prille ega muud ravi saanud ja mina enam aru ei saagi ise, et oleks sissepoole. Eelmine suvi ütles arst, et kui see suvi ka korras, siis enam iga aasta ei kutsugi näitama. Loodetavasti nii ongi ja teil samuti 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 8. mai 2020 at 09:50

   ma loodan sama!

 • Avatar
  Vasta Edith 7. mai 2020 at 18:19

  Tsau Mallu! Tahtsin tegelikult sulle mega head võimalust pakkuda, kuidas sa enda tutvusi ja sõpru saaksid rakendada, et endale raha teenida. Saan täiega aru sellest olukorrast, et raha nagu on, aga tahaks remonti teha ja lastele kõike osta, endale uut voodipesu, mööblit, head toitu süüa jne. Ma ise ka! Asja point on selline, et liitud veebilehega ja kui sa suudad 14 päeva jooksul veel 4 inimest sinna meelitada enda tiimi, saad 125 euri pluss iga inimese pealt 10% tulu ehk 36 euri nägu. Kutsud veel rohkem inimesi nt kuni 20 inimest, kes veel omakorda kutsuvad inimesi jne, mõtle kui pikk saba sul oleks ja iga inimese pealt saad 36 euri või rohkemgi. Mul tuttav teenib juba üle 2000 euri kuus, sebis 8 inimest veebilehele ja rohkem ei pidanudki midagi tegema, teised inimesed kutsuvad nüüd ise inimesi ja tema teenib ns raha. Sul on ju nii palju sõbrantse, kes on avatud mõtlemisega ja reaalselt prooviks ja tuleks sinuga koos liituma. Inimesed on lihtsalt vaese mõtlemisviisiga, et nii ei ole ju võimalik raha teenida ja elan tööturahast ja tööd ei ole ja midaiganes veel. Tegelikult on ju nii palju võimalusi lahti elus. Panen sulle võimalust tutvustava seminari lingi siia, soovitan vaadata! Ma nii louner, et sõbrantse väga pole, lapsega aasta aega kodus olnud ja kõik sõbrannad ära kadunud, sellepärast teenin ainult mingi 100 euri kuus, aga sul on reaalne võimalus ju raha teenida lihtsalt. Seminar hakkab kell 19 ja eestlane räägib iga päev sama kellaaeg, kuidas ta teenib 10000 kuus läbi selle veebilehe. Zoomi kaudu toimub. Ja ära karda, ei ole viirus ega mingi lolljutt 😀 Mina ju reaalselt teenin seal raha.
  https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fus02web.zoom.us%2Fj%2F83153054965%3Ffbclid%3DIwAR1wTIi9_4mjIps8O4mKUuJM9XOkqbdA8E3Rk3kyH51HpRrVm737OdSe0f0&h=AT1962Gb3CDdxen8HyI4MOGDucjdxCo4kYS7ZXoxcz5Qka9aNeKZjaSBfTDBn3HrmNrdhqGEKiyLaeJTAjxIb0spKq-LHZFGSLRh9Qa1KYm1driS4BpD1PfILDEYQ-8gGbFhtraj5QExBUXsnjDb
  Meeting ID: 83153054965

  Kui hakkab meeldima see idee, siis kirjuta mulle facebooki ja ma saadan sulle kutse enda tiimi: Edith Varb

  Päikest sulle!

  • Avatar
   Vasta Väike Myy 8. mai 2020 at 03:31

   Taevake, mida kõike sulle Mallu saadetakse…. võtab lihtsalt sõnatuks … Ma saan täiesti aru miks iga kiri siia ei peaks jõudma. Mu tuttav kolmekordse ülikooliharidusega läks sellise asja õnge. Täiesti uskumatu. Oma suurt tulu pole ta kunagi näinud aga esimese sissemakse eest sai keegi rikastuda… Siin pole mingist maksest poolt silpigi . Kui keegi ei liiguta lillegi ega ka ava rahakotiraudu, kust see teenistus peakas ilmuma. Ma rohkem kirjutan seepärast et igasugu ullikesi loeb ka seda blogi.

 • Avatar
  Vasta Kiks 7. mai 2020 at 16:18

  Rääkima ei ole ka kolmas hakanud, seega võiks juba TEGELEDA . Ja 2!vanemat kodus ei suuda jälgida eluks vajalikku silma katmist…rumal eks?

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 17:13

   Tegeleda? Mida??? Me oleme konkreetselt 7a vait olnud ja oi kurat, enne hakkab taevast sigu ja pussnuge sadama, kui meie Kardoga midagi jälgida suudaks 😉

  • Avatar
   Vasta K. 8. mai 2020 at 01:18

   3. postitus selle lingi alt

 • Avatar
  Vasta Imukas 7. mai 2020 at 09:33

  Tere Mallukas! Kuna ennastki on lotiimu huvitanud, siis tahaksin teada sellist asja, et kas PEALE imu tuleb minna ka nahka lõikama? Sest loogika ütleb, et kui rasv ära imada sealt, siis peaks ju nahk rippuma jääma vói see tómbub ise tagasi? Vói hoopistükis juba imu ajal korrigeeritakse?

  Ja kui peab siiski lóikama minema nahka, siis kas samasse kohta kus imu tehti vói nö tavalisse haiglasse? Kas naha korrigeerimine maksab lisaks vói on “paketis sees” jms 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:29

   No mul ju tehti kõhule ja ei olnd midagi vaja lõigata, see oleneb sellest, kui elastne nahk sul on. Ma ikka veel noor ja midagi lõigata kindlasti vaja pole 🙂

 • Avatar
  Vasta Väike Myy 7. mai 2020 at 02:31

  Vahel tahaksime kõik halada. Mõistlik on sellega siiski piiri pidada. Olen kah märganud millised üüratud väljaminekud pidevalt sul on ja sinna otsa mingi nälja jutt ei kõla usutavalt. Enne veel mõtlesin, et puudust kannatama on inimestele nii erinev mõiste. Üks mõtleb õudusega kuidas 20€ kuu üle elada ja teine arvab, et tal on suur häda, sest vaja auto osta, terrass ehitada, pidevalt mööblit uuendada, vannituba renoveerid, matkabussiga laagrisse minna jne. Nii, et vahel on seda hala raske lugeda. Ei hakka sind maasse tampima, tead isegi hästi oma häda põhjuseid.
  Ma peaksin see kuu 150 Euriga , mis töötukassa annetab , ära elama. Eelmine kuu oli veel vähem. Mu maksekohustused on isegi suuremad, kui see summa. Õnneks on kallikesi kes ses jamas toetavad. Väga loodan peatselt tööle saada. Kõige nõmedam praeguses ajas on ,et ei vaevuta isegi vastama ise enda tööpakkumistele. Lisaks olen sõpradele võlgu, kes meid kriisipiirkonnast koju lennutasid. Elus võivad asjad väga järsult lõppeda või muutuda.

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:30

   No eks see minu “nälja” jutt on ikka ilmselgelt üle paisutatud.

 • Avatar
  Vasta Merka 7. mai 2020 at 01:53

  Hei.
  Mingi ajani lastel võibki silm sisse poole liikuda, areneb alles. Hetkel ei peaks see veel suur mure olema. Aga kindlasti mõistlik regulaarselt kontrollis käia, siis saab kohe varakult tegelema hakata, kui vajadus peaks olema ☺️ ja mida varem saab jaole, seda kiiremini saab lahti ka ☺️
  Minul sellega kahjuks ei tegeletud ja üks silm käib sisse poole aeg ajalt. Aga nüüd kui paar aastat tagasi sai ostetud üle mitme mitme aasta uued prillid, siis nendel pandi kuidagi tsenter nii, et see on veidi vähendanud seda vajumist sisse poole. Aga minu oukord selles suhtes kehvem, et kohati ei näe ka selle silmaga. Minu ema muidugi ei tegelenud sellega üldse ja kii talle öeldi, et silm käib sisse poole, siis ta ei teinud sellest väljagi ja et tema küll ei näe midagi. Arsti sõnul kui oleks ca 4-5 a hiljemalt sellega tegeletud, siis tänaseks neid muresid poleks… Seega kindlasti soovitan aegsasti kontrollides käia, sest tõesti, see on varakult peale hakates väga kenasti ja kiirelt lahendatav mure ☺️

 • Avatar
  Vasta Anna 7. mai 2020 at 00:27

  Minu tagasihoidlik arvamus on see, et kallis, meil kõigil on tõusud ja mõõnad. Ja ütlen ausalt, mingi hetk hakkab kergem. Sa pääsed sellest üle! Asjadel on kombeks laheneda. Mis puudutab silma, siis kindlasti tegele asjaga. Lapsena on nii palju lihtsam saada see korda, kui täiskasvanuna. Usu mind keegi ei taha olla laisa silmaga laps/noor/täiskasvanu. Meie maailm on lihtsalt liiga julm paik selleks. Tean millest räägin.

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:31

   No kuule, muidugi tegelen 😀

   • Avatar
    Vasta Anna 7. mai 2020 at 15:54

    Tean?

 • Avatar
  Vasta Kükitav mannatera 6. mai 2020 at 22:25

  Halan ka. Istun hetkel Tartus haiglas, erakorraline ning paar päeva uuringuid.

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:31

   Mis juhtus 🙁

   • Avatar
    Vasta Kükitav mannatera 11. mai 2020 at 16:48

    Juba mitmendat nädalat kohutav seljavalu, samuti peavalud. Tehti täpsustavaid uuringuid.

    • Mallu
     Vasta Mallu 11. mai 2020 at 16:49

     Pole veel midagi selgunud?

 • Avatar
  Vasta Kaija 6. mai 2020 at 22:18

  Mul oli endal lapsena kõõrdsilmsus, kandsin klappi ja prille ning opereeriti. Nüüd on minu mõlemal lapsel olnud samuti kõõrdsilmsus. Neil on siiski põhjused erinevad ja nad on vajanud erinevat ravi. Seetõttu peabki seda silmade arengut jälgima pidevalt ja pikema aja jooksul. Samas ma arvan, et jääda 3 aastaseks saamiseni ootama, on liiga pikk aeg.
  Vanemat last hakati jälgima alates 9 kuusest. Prille tal vaja polnud, aga kandsime u. aasta aega iga päev klappi. Umbes 2 aastaselt läks tal siiski ka teine silm kõõrdi ja 2,5 aastaselt opereeriti mõlemaid silmi. Opp aitas hästi. Mida varasemas eas opitakse, seda paremad on üldiselt tulemused. Mind ennast opiti 6 aastaselt ja mul on üldiselt korras, aga teatud olukordades läheb ikkagi silm nö. paigast ära ja siis on tükk tegu, et seda tagasi saada.
  Nooremal lapsel avastasime 10-11 kuuselt, et ka üks silm viltu. Aastaselt läksime näitama ning selgus, et temal hoopis koheselt prille vaja. Kannab prille nüüd ja kõõrdsilmsust pole. Eks käime jälgimisel muidugi edasi.
  Seega soovitan samuti minna ITKsse Kaire Somma juurde jälgimisele. Neil on seal väga suur kogemuste pagas juba aastakümnetega kogunenud ja oskavad õigel hetkel õiget ravi määrata, et midagi maha ei magaks.

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:32

   Hmmm… mulle küll öeldi, et praegu veel suva ?‍♀️

 • Avatar
  Vasta S. 6. mai 2020 at 21:03

  Minul oli ka lapsena kõõrdsilmsus ja laisk silm. Pidin pikka aega kandma parema silma peal plaastrit, et teist treenida. 7a tehti opp, niiet kõõrsilmusega sai korda, aga laisk silm jäi. Kahjuks lõpetasin pubekana ka prillide kandmise ja praegu ei aita seda laiska silma enam ei prillid ega opp ehk siis mitte midagi. Vaatangi pmst ainult ühe silmaga (halvemaga ei näe silmaarsti juures isegi neid kõige suuremaid tähti/numbreid). Elu see väga ei sega (nt juhilube tohib teha jne), sest olen harjunud, aga ruumiline nägemine on ikka päris halb, pallimänge nt mängida ei saa eriti jne. Ja paremal silmal on ka suurem koormus nii ja väsib rutem.

  Niiet soovitan praegu ikka tegeleda sellega, kui vähegi võimalus on. Ei pruugi minna ise üle.

 • Avatar
  Vasta Anneli 6. mai 2020 at 19:46

  Tegelt Mallu sa väga meeldid mulle sa oled nagu oma laps (enda lpsed on vanemad kui sina) ja Kardo oma mõnusa stoilse rahuga ja lapsed nii nunnud ! Käsi püsti kellel ei vedele riided maas ja lapsed ei pissi ja kaka otse põrandale 🙂
  Ma tahaks neid inimesi näha ,ilmselt võtavad õhtul noa ja kahvliga riidest lahti. Kui ei meeldi ära vaata tee oma asja. Iigaüks teeb seda mis talle meeldib.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 6. mai 2020 at 18:28

  Mallu!
  Sa oled ise nii suure südamega, et ma klikkisin kohe kõiki reklaame mitu korda!
  Tee ikka videoid ka edasi, tore on vaadata. Seal on ka vist nii, et kui video lõpuni vaadata, alles siis saab raha, aga kui vahele jätta, siis ei saa midagi…

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:32

   Ei minu meelest ei ole nii, et ainult siis saab… aga ma ei tea ka 😀

 • Avatar
  Vasta Esp 6. mai 2020 at 17:42

  Oota misasja. Ytle nyyd palun, et ma sain ikka valesti aru. Et andsid Peugeot tagasi, maksad 4 kuu summas trahvi, ja samal ajal votad teise auto liisingusse ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:32

   Mkm, kuna eriolukord on, siis saab tagasi anda 1k trahviga õnneks.

 • Avatar
  Vasta Mammu 6. mai 2020 at 15:58

  Kuule millal sa ometigi teed lubatud postituse oma laste teemal? Kõneareng jne jne? Nii ootan seda. Ja muide mina olin lapsena ikka päris kõõrdsilmne, kandsin prille ja ka see üks silm kinni jne jne. Pärast lõpuks tehti ikka operatsioon ja ülejäänud elu on ok. Aga kuna mul oli tõsine kõõrdsilmsus, siis kaasneb sellega ka ruumilise nägemise puudumine (mida tavaelus praktiliselt ei taju üldse, aga lenduriks või täpsuslaskuriks ei saa). Edu teile nummikud!

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 16:52

   Krt, ole hea, anna mulle suunavaid küsse vähemalt, siis lihtsam teha 😀

 • Avatar
  Vasta Laura 6. mai 2020 at 14:36

  Palju see lotiimu siis maksma läheb? Ma arvasin, et see lott on nn üks piirkond (rasvaimu hinnakirjasid vaadates) ja selle hind on mingi 550€? Mis marki auto seekord ostad?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 16:41

   See on kokku 990 nende hinnakirja järgi (ma muuseas arvasin ka, et läheb ühe piirkonnana ja on odavam, aga noh:D). Nüüd tuleb Kia.

   • Avatar
    Vasta jm 7. mai 2020 at 09:43

    Mis Kia on? aga rääkides kõõrdsilmsusest, siis paljudele tuleb üllatusena, aga väga paljudel kuulsustel on see. Nt Paris Hiltonil, Jeff Bezosil ja paljudel teistelgi. See ei pruugi paljudel fotodel välja paista, oleneb kuidas pildistada, aga noh, kellel vähem, kellel rohkem

    • Mallu
     Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:29

     eks ma näitab autot, kui kätte saan 😀

 • Avatar
  Vasta Ketukas 6. mai 2020 at 14:18

  See on seesama Gloria kes facebookis eestlaste kolmnurga grupis livesi teeb. Kord on ta MINU MEELEST NAGU seenepauguall ja kord muid asju tarvitanud. Olen mõned korrad ta laive vaadanud ja no ikka korralik **** on otsas juba. Aga jah nad trussikumiisuga ju bestikad.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 16:47

   ma veits muutsin su kommi, et see ei oleks nii solvav 😀

 • Avatar
  Vasta M. 6. mai 2020 at 13:45

  Minul on endal üks silm natuke kõõrdi ja oleksin ka väga tahtnud, et väiksena oleks tegeletud, aga siis ei tehtud midagi, kuigi mäletan, et isegi kooliarst korraks mainis, et peaksin silmaarstile minema, et saab tegelikult väga lihtsalt korda. Nüüd pean ilmselt ise silmakliiniku poolde pöörduma, et kas saab opiga korrigeerida, olen kuulnud, et haigekassa vist isegi maksab selle kinni osadel..
  Martaga kindlasti tegele praegu selles osas, sest see teeb ikka päris ebakindlaks inimestele silma vaadates.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 16:47

   ma usun jah, aga tal on hetkel õnneks niiii vähe, aga ehk kaob ise ära.

 • Avatar
  Vasta k. 6. mai 2020 at 13:17

  Ma ei tea, kui nüüd topelt saab. Kuradi telefon paneb villast ?‍♀️?.

  Mis ma ennem kirjutasin:
  Marta küll veel pisike, aga tehakse ka nö erinevaid harjutusi laisale silmale.

  Elukaaslase õel oli väiksena nö laisk silm ning harjutustega said silma korda.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 16:48

   No ma ei tea, meid hetkel jäeti nn hängima 😀

 • Avatar
  Vasta R 6. mai 2020 at 12:11

  Mul laps praegu 10, aga u 3. aastaselt sai sama laisasilmasündroomi “diagnoosi”. 7 aastat katsime spets plaastriga iga päev silma kinni. Alguses 3h päevas, lõpuks 45 minutit. Pikk periood küll aga korda saime :).

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 12:16

   what, SEITSE AASTAT??? 😀 ma arvasin et mingi paar kuud 😀

  • Avatar
   Vasta Laura 6. mai 2020 at 14:37

   7 aastat? Ebanormaalselt kaua ju. Me saime selle ka 5-aastasele lapsele ja klappi kandis mingi 6 kuud äkki ja sai korda.

   • Mallu
    Vasta Mallu 6. mai 2020 at 16:41

    ma ka praegu shokis, et niiii kaua :D!

 • Avatar
  Vasta Mustikas 6. mai 2020 at 12:02

  Ma ei tea kui palju see juurde annab, aga mina olen üks nendest kellele meeldib su vanu postitusi pidevalt üle lugeda eri laste teemalisi.
  Eriti kui tunnen ennast umbes samal lainel nagu sina oletatavalt postituse kirjutamise ajal.
  Kord päevas loen nii umbes kolm neli postitust kindlalt 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 12:09

   tõsiselt ka või? nii äge kuulda :D!

   • Avatar
    Vasta Mustikas 6. mai 2020 at 12:11

    Jaa . Ning pean tunnistama, et paljusid vanemaid postitusi juhtun lugema ka esmakordselt kuna olen kahe silma vahele jätnud 😀

    • Mallu
     Vasta Mallu 6. mai 2020 at 12:16

     Noh, eks neid ole omajagu ka 😀

 • Avatar
  Vasta A 6. mai 2020 at 11:40

  Mis auto ostad? Kas tutika?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 11:55

   ei tutikat päris osta ei raatsinud, 2017 aasta isendi 😀

 • Avatar
  Vasta Aka 6. mai 2020 at 11:39

  Mu plikal ka laisk silm…avastati siia kui koolieelne kontroll tehti. Äge oli see, et enne oli terve ja tugev ja tibens-tobens laps? käis arstil ära, siis avastati, et lampjalg, laisk silm, selg pisut kõver jne….täitsa sant kohe?
  Nüüd kannab prille ja lugedes kannab silmalappi?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 11:56

   haha, tervest lapsest sandiks 😀 aga ilmselt lapi kannab ära ja on fine, eks?

 • Avatar
  Vasta Vaike 6. mai 2020 at 11:29

  Kuna mul on uuest kodust nüüd tööle 12 km endise eee kahe asemel, siis ma tellisin endale elektrijalgratta, sest ma ei kavatsegi bussiga sõitma hakata, ja teatasin mehele, et pidagu mind kuu lõpuni üleval või võtku uus naine, sest muidu ma suren nälga. Ta vist ei viitsi õnneks uut otsida.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 11:56

   Huvitav, kas ma saaksin ka su mehele tiiva alla ronida v 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 6. mai 2020 at 12:05

    Arvestades, et mul oli just väike opp ja kaks nädalat k…i ei saa, siis ma arvan, et ta pole vastu. 😀

    • Mallu
     Vasta Mallu 6. mai 2020 at 12:09

     keeksi ei saa? 😀

     • Avatar
      Vaike 6. mai 2020 at 12:11

      Jah, ma ei jaksa praeguses seisus küpsetada. 😀

     • Mallu
      Mallu 6. mai 2020 at 12:16

      las mees ise küpsetab… 😀

     • Avatar
      Evelin 7. mai 2020 at 23:00

      Kas opi on ûldnarkoosis, enne peab covid testi ka tegema? :/

     • Mallu
      Mallu 8. mai 2020 at 09:50

      jjaaaaa!

 • Avatar
  Vasta L 6. mai 2020 at 10:58

  Aga I know the feeling.. soetasime aasta alguses uue kodu, kuhu alla läksid kõik kogutud säästud ja nüüd sain dekreedirahad kätte, millega pean u 5 kuud ära majandama ja samas peame uut kodu sisustama ja beebile vajalikku kraami hankima ja mul on hetkel selline tunne, et praegu veel jätkub, aga kui sama tempoga sisustame ja ostame, siis enne vanemahüvitise algust on vaja taarat minna korjama ??
  Nii raske on nii majandada, kui saad suurema summa ja pead ilma uue sissetulekuta mitu kuud hakkama saama.. iga kuu regulaarse sissetulekuga hakkama saamine ja arvestamine on lihtsam. Samas on kõiki neid asju ju reaalselt VAJA, kui tahame, et oleks kuskil istuda ja magada ?‍♀️ aga uut autot oleks ka vaja, seega lähen ka liisingupakkumisi otsima ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 11:06

   appi, ära räägi mulle vanemahüvitisest, sellega meenub, et Kardol sai see ka nüüd läbi ja ma pean kõik meie muud rahaasjad ka maksma, mis Kardo muidu maksis, jeee 😀

   Aga vähemat sul on uus kodu, woohooo! 😀

   Ps! Liisingu sain Luminorilt, literally ülinormaalne pank. Kodupank ütles 200 korda ära 😀

 • Avatar
  Vasta Hmm 6. mai 2020 at 10:51

  Mu vend käis ka väiksena piraadina ringi, aga vist u 3- aastasena hakkas see pihta, ehk siis talle oli äge, sai piraat olla, vähemalt alguses 😀 . Väiksemale ilmselt oluliselt raskem seda silma kinni katmist selgeks teha…

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 10:54

   Arst ütles jah, et selle pärast polegi mõtet praegu teha, sest ta kisuks kohe ära, et umbes 3 aastaset. Samas ma ei tea, kui väga Marta piraat olla tahab 😀

 • Avatar
  Vasta Marilyn 6. mai 2020 at 10:48

  Oh, mul on hetkel sama periood. Mõni kuu on kõik nii hästi ja mõni kuu langen masendusse 😀 See kuu algus ongi mind hulluks ajamas. Kõik on kuidagi viltu ja halvasti ja aju kärssab mõtlemast,et kuidas paremini saaks. Eriolukord ei tee ka asja paremaks, istun juba 2 kuud kodus, tahaks igast asju teha, osta, aga ei saa, laps tahab lasteaeda, ning ajab mind kodus hulluks juba 😀 Väljas aias on nii palju teha, aga ei ole motivatsiooni ka,et minna ja teha.
  Mõni päev püüan kõik unustada ja elada muretut elu, ja siis järgmine päev tuleb ikka meelde,et nii ei saa, midagi peab hakkama välja mõtlema, muidu on järgmine kuu veel hullem seis rahaliselt kui ka kodu asjadega 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 10:54

   Jep, tõsi ta on 😀

 • Avatar
  Vasta J. 6. mai 2020 at 10:48

  Soovitan Martat minna ITK silmakliinikusse Kaire Sommale näitama.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 10:53

   No me oleme käinud ju arstil 😀

 • Avatar
  Vasta Mirjam 6. mai 2020 at 10:45

  Halamine on ka vajalik. Endast välja rääkimine. 🙂
  Meie lapsel on ka laisksilm+ATH+epilepsia. :/ Aga meil lapsel prillid ka ja see aitab hoida seda nö korras. Minul endal samuti laisasilma värk, aga ma saan ise seda kontrollida ka juba. Tunnen, kui silm hakkab nö vajuma kuskile. 😀 Rõve onju ??
  Küll kõik paremaks läheb. Päriselt läheb. Vaata õue täna. Imeline. Istusin tükk aega oma rõdul ja nautisin. Meil õnneks suurem rõdu ja mööbel ka seal olemas seega ogati fun. 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 11:10

   Jaaa, ilm ilus, aga mul megalt vaja tööd teha, muidu pean lirvaks minema :D:D

   Seda silma värki on lausa ise TUNDA? wow!

 • Avatar
  Vasta Liisu 6. mai 2020 at 10:42

  Ma alguses ka mõtlesin, et sa ei oska rahadega ringi käia. Siis aga sain aru, et sa oskad väga hästi? Ise räägid, et pappi ei ole ja siis muudkui ostad, remondid, liisid ja mida kõike veel. ? Oskaks ma ka nii, et midagi ei ole ja samal ajal ehitan villat ?Seega jaga nippe!

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 10:47

   Kle kuidagi nii on jah, et kuidagi täpselt õigetel hetkedel tulevad uued pakkumised peale ja siis teen veits tööd ja… noh, elu käib 😀 Eile nt sain kirja, et kuulge, tegite meile 2k tagasi reklaami, aga arvet ei saatnudki – maast leitud raha jeee! 😀

  • Avatar
   Vasta Einstein 6. mai 2020 at 21:59

   +1
   IGAKORD mõtlen sama.. ?

   • Mallu
    Vasta Mallu 7. mai 2020 at 11:32

    ;D

 • Avatar
  Vasta Anu 6. mai 2020 at 10:41

  Päris huvipakkuvad reklaamid täna ?

  Kuidas vannitoaga läheb, kuna endal ka see ees, siis oleks huvitav kindlasti selle kohta ka kuulda.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. mai 2020 at 10:46

   Kuule, läheb nii, et see on kipsseintega väike uberik 😀 Täna lähen kiirelt vaatan mingid plaadid välja ja valin vanni ja… siis ehk uueks nädalaks kunagi on lootust vannituba korda saada. Kui sul see ees – tunnen kaasa, see on JUBE 😀

   • Avatar
    Vasta Nele 6. mai 2020 at 14:29

    Minu keskmisel lapsel 2.5a tekkis laisk silm septembris, see oli valus hoop. Jooksin kohe tasulisse arsti vastuvõtule ja öeldi, et stressist (just oli syndinud väike tita) ja pidime 2h päevas klappi kandma. See talle ei meeldinud, aga saime hakkama. Detsembriks olid tuksis juba mõlemad silmad, aga laisk oli alati yks silm, mitte kaks silma yhel ajal. Oli selline tunne, et teen ju kõik nii nagu arst ytles, aga asi läheb ainult hullemaks. Veebruaris käisime Kaire Somma vastuvõtul, kes arvas, et ilmselt asi ei tekkinud stressist, vaid syndis sellisena, lihtsalt osad asjad löövad hiljem välja. Nyyd ootame uut vastuvõttu kirurgi juurde, aga ilmselt peale opi ei aita midagi ja hea kui seegi aitab. Katsetan ka homoöpaatiat ja natuke on see asja paremaks teinud, aga peale arsti vastuvõttu kui saan rohkem infot, katsetame uusi terasid. Ma olen aru saanud, et mõned kasvavad välja sellest jamast, aga enamikul kahjuks see eluaegne probleem. Igatahes ma püüan ka end lohutada, et on hullemaidki asju, aga ma ei saaks öelda, et sp vähe nutnud olen. Loodetavasti saame oma lastel silmad korda 🙂

    • Mallu
     Vasta Mallu 6. mai 2020 at 16:42

     Jaa, mulle ka öeldi, et tulge tagasi kui ta 3 on, et vb on üldse ise ära kadunud vms!

    • Avatar
     Vasta M. 13. jaanuar 2021 at 17:42

     Nele, kuidas nüüd lapsel olukord on? Ma praegu megapaanikas, sest 3 aastasel tekkis ka äkki sama asi, nüüd oleme kandnud silmaklappi ja vahel vajub teine silma ära. Mitte kunagi samal ajal, aga korda mööda..
     Ma lihtsalt olen hullumas.