0
AUTOJUTUD

kuidas ma uut autot ostma hakkasin*

19. mai 2020

Ma vist ei üllata teid, kui ma ütlen, et ma teen kõiki asju nii jooksvalt ja randomilt, et kas see on teile šokeeriv, kui ma ütlen, et autoost toimus täpselt sama moodi. Ehk ükskord tuli meil Piltsbergidega jutuks nende auto. Ala midagi sellist, et issand, teil on nii pisike auto, et kuidas sinna kolm las taha mahub? Ja nad vastasid, et seal on ju kolm täisistet, et ikka mahub, et mega mõnus ja soodsavõitu auto. Just siis olin ma nagunii rääkinud, et peaks oma auto Mobiresse tagasi viima, sest no see viis sotti kuus tühja maksta on pikas perspektiivs veidi…lamp. Õnneks koroonaaeg ja ei pidanudki maksma 3 kuu renti trahviks, sai ainult ühe kuu omaga hakkama. Kohe kui ma seda teada sain, kirjutasin ma Viking Motorisse, et kuulge, teil on seal kaks Kia Carensit, et tehke mulle hea pakkumine, ma proovin siin liisingut saada.

Ei olnud ma selleks hetkeks seda autot näinud, ega sellega sõitnud, haha.

Liisingutaotluse saatsin Swedbanka, kust mulle öeldi kohe, et käi pekki, rott, kes on nelja inimese ülalpidaja, meilt sa küll essugi ei saa. Aga Illukas soovitas Luminorist proovida ja kae nalja – sealt sain kohe positiivse vastuse. Minu meelest üsna loogiline, et kui ma enne sain iga kuu viis sotti makstud, siis miks ma nüüd ei peaks kolme sotti makstud saama. Ühesõnaga on mul sellest Swedbankist kopp nii ees, et kui ma kunagi viitsin, siis lähen võtan oma kontod sealt ära ja liigun edasi normaalsemasse panka. Reaalselt sellest Swedist pole mulle kordagi poolt tolku ka olnud.

Ehk siis umbes nädalaga juhtuski see, et lambist sain vana Peugeoti tagasi viidud ja uus auto ootas mind Ülemiste Viking Motorsis. Endiselt, ega ma seda enne VAATAMA ega proovima küll ei viitsinud minna. Mis ma ikka lähen, Piltsud ju ütlesid, et norm auto on, ma ju usun kõiki (olgu öeldud, et siiani pole ma selles otsuses pettuma pidanud haha).

Aga enne kui ma autole järgi minna sain, oli mul vaja ära teha liikluskindlustus ja kasko. Esimese autoga tegin ma ise liikluskindlustuse IIZI kaudu ja ega ma seekord ka viitsinud mööda kindlustuste lehtesid ringi joosta ja otsuda endale vajalikku. Kirjutasin neile, et ost’sin uue auto, et mul oleks kindlustust vaja. Nii hea on kindlustusmaakleri vahendusel kindlustus sõlmida. Olenemata sellest, kui suurt soodustust, lisateenuseid või boonust pakub üks või teine kindlustusandja oma kodukal, saad IIZI kasko kalkulaatoris ülevaate kõigist kaskokindlustuse võimalustest turul, ilma ise mööda netti tuiamata. Aeg on raha, sõbrakesed! Liikluskindlustuse võtsin suvaka ja kõige odavama (209€ aasta), aga kasko suhtes tahtsin rohkem kindel olla, et see mulle sobiks.

Minu jaoks oli oluline nii asendusauto võimalus, et sõidud tegemata ei jääks ja autoabi teenus, kui teel olles midagi juhtuma peaks (nt kütus saab otsa vms, jumal mind udupead teab). IIZI toob muuseas välja oma soovituse, et oleks lihtsam otsustada (IIZI soovitus tekib võttes arvesse just parimat hinda ja kindlustuskatet). No ja just sellise pakkumise ma sain, kuulasin nende soovitust, lisaks veel asjad, mille peale ma ise küll poleks osanud tulla. Nt on mul nüüd kasko, mis sisaldab kõigile viiele autos viibijale õnnetusjuhtumikindlustust (iga inimese kohta 10 000) ja kui loom peaks teele sattuma, siis omavastutust ma ei pea maksma. Lisaks on mul nüüd olemas ka liisingmaksehüvitis, mida makstakse vastavalt tingimustele kuni kolme kalendrikuu eest. Kui peaksin kivi tõttu täkke klaasile saama, siis salongiklaaside kahjude puhul on omavastutus 0 €!  Kasko sisaldab veel pagasikindlustust, õigusabi, varguse ja vandalismi kindlustuskaitset ja palju muud, niiet ma võin nüüd rahus öelda, et ma olen üsna kaitstud omadega. Omavastutus ka ainult 125€! Kogu protsess võttis paar tundi ja oli üli kiire, seega võisin ma nüüd rahus oma uuele autole järele sõita.

Sellele samale, mida ma kunagi näinud ei olnud, ega millega sõitnud olnud ?

Muuseas, ma võin praegu 1000 liitrit kütust ka vist võita, haha. See oleks tuus. IIZIl on praegu (mai  lõpuni!) kampaania, et kui sa teed nende kaudu liikluskindlustuse (ja miks sa peaks mujal tegema üldse?) siis osaled 1000 liitri kütuse loosis! Niiet tehke aga SIIN endale kindlustus ja oodake võitu! Muuseas, lisaks viis õnnelikku, kes selle lingi kaudu endale kindlustuse sõlmivad, võidavad endale ka IIZI nännikoti!

Aga autost ma räägin järgmises postis, sest see venib muidu saja kilomeetri pikkuseks. Kas keegi oskab juba arvata, mis auto ma siis ostsin ?? Ja kas teil on kasko või loodate vanajumala abile, et midagi ei juhtuks? 😀

*postitus sündis koostöös IIZIga!

Loe ka neid postitusi!

27 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Anni 20. mai 2020 at 20:28

  See siis ikka megalt oleneb, meie saime Swedist kõige parema intressiga kodulaenu pakkumise, seal juures olen ise veel lapsehoolduspuhkusel ja meil on ka autolaen sweist. Paljud pangad ütlesid mulle, et mina ju sissetulekut ei saa ja tulgu tagasi kui tööd hakkan tegema??‍♀️

 • Avatar
  Vasta I. 20. mai 2020 at 14:09

  esimese auto puhul oli kogu kasutusperiood kasko ca 900 eurot aasta ning vaja ei läinud seda kordagi. Nüüd uue autoga tegin ka alguseks, aga kuna hind ikka üsna krõbe (1200 aasta), siis lõpetasin selle ära ning loodan et hullu õnnetust ei juhtu kuna auto on suhteliselt uus (2016. a )

 • Avatar
  Vasta aaa 20. mai 2020 at 13:39

  mõtlesin, et su järgmine on midagi sellist. https://www.auto24.ee/used/3324581 Kunagi rääkisid, et selline võiks tulla 🙂 Aga Kia ka hea auto kuigi carens väiksem kui Espace

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. mai 2020 at 11:06

   jaa, see ka hea, aga minu auto uuem, 7a garantiiga ja poole väiksema läbisõiduga 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisu 20. mai 2020 at 10:51

  Meil on just vastupidi alati swedis saame kõige paremad pakkumised. Me seal muidugi “kuldkliendi” staatuses ka. Aga panga kahjuks me ei poolda liisinguid ja laene. Kunagi vaatasime küll, et ostaks uue auto siis sai huvipärast paar taotlust tehtud ja kodupank trumpas ikka kõik üle. Aga noh me jätsime asja sinna paika ja ostsime ikkagi auto oma rahadega välja. Kaskos ikka palju loeb mis auto. Eelmine auto oli fäänsim ja kasko oli ka mega fäänsi. Nüüd võiks öelda, et rahvaauto ja kasko ka kohe odavam. Omavastustuse summa aga jäi ikkagi üsna kõrgeks täispaketi puhul, sest noh auto kuulub sinna klassi kus odavamaks ei saagi. Aga ilma kaskota ei julge. Naljakas lugu oli sellega veel. Me olime ühe autoga pm juba üle aasta sõitnud kui meid ikka pommitati erinevate kasko pakkumistega. Mingil hetkel otsustasime suva teeb ära. Hea otsus! Sest täpselt kuu hiljem suutsime auto pm koduukse juures mahakanda. Kasko oli siis Ifis ja noo kõik paberimajandus ja asjade ajamine käis lihtsalt ja kiirelt.

 • Avatar
  Vasta Maarja 20. mai 2020 at 09:51

  Aasta tagasi 2.aprillil ostsin eraisiku käest kasutatud auto. Kuna erinevate olukordade tõttu ostu-müügiprotsess venis siis ma vahepeal olin juba liisingu mõttest loobunud (tahtsin autot kiiresti aga meil venis kuu pikkuseks kogu see asi) ja mõtlesin autolaenu peale. Siiski kannatasin ja sain auto liisingusse. Jumal tänatud, mõtlen praegu. Liisinguga on kasko kohustustlik, autolaenuga mitte. Ei tea nii 100% kindlalt)öelda kas oleks vabatahtlikult selle kasko teinud. Aga… 8.mail juhtus avarii ja auto läks mahakandmisele. Ehk uue auto rõõmu sain siis napilt kuu tunda. See oli hea õppetund mulle, et kasko ja kindlasti kasko!

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. mai 2020 at 10:44

   omgg, peaasi, et ise ka terve ikka!

   • Avatar
    Vasta Sirly 21. mai 2020 at 17:53

    Meil on Kia carens ja kokku 6 pereliiget. Väga hea auto, väike kütusekulu ja uskumatult hea minekuga möödasõitudel (mida me poleks osanud mahtuniversaalist oodatagi) 🙂

 • Avatar
  Vasta Hel 20. mai 2020 at 09:50

  Luminori pank on suht mõtetu igapäevaseks kasutamiseks! Ma sain oma kodulaenu sealt mõned aastad tagasi, kuid intress jne olid tohutu suured 🙁 aasta tagasi kolisin LHV’sse üle ning kuumakse on nüüdseks 40 euri väiksem. Samuti on raha kandmine Luminori ja sealt välja kõige aeglasem meie pankadest. Auto liising on mul samuti Luminoris ja seda ma ei viitsi ümber kolida, sest noh, seda on veel 2 aastat jäänud maksa. Aga igapäevapanganduseks ei soovita seda – LHV on palju toredam ja sõbralikum. Swedi pole mul kunagi olnud, sest mulle ei meeldi lihtsalt olla mainstream 😀 ja ma olen väga rahul sellega , et pole seal kontot 😉

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. mai 2020 at 10:45

   LHV panka ma olen tahtnud ammu kontot teha, aga kuidagi pole nad enam jalgu jäänd poodides 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 20. mai 2020 at 10:51

    Tee veebis.
    LHVl on kõik maksed välkmaksed, isegi välismaale. S.t teed ülekande ja sekundi pärast on teisel see käes. V.a Luminori klientidel, sest Luminor ei aktsepteeri välkmakseid. 😀

    • Mallu
     Vasta Mallu 20. mai 2020 at 11:04

     ok teengi! 😀

     • Avatar
      Kaisa 20. mai 2020 at 22:05

      Kiidan

  • Avatar
   Vasta Liis 20. mai 2020 at 17:36

   Mul on ka pangakonto LHV-s ja väga rahul, see konto sai sellepärast tehtud, et swedist kadusid noortekaardid ära, millega sai soodustusi näiteks kaugliini bussiga sõites. Aga siis ma nägin reklaami, et LHV-l on noortekaart ja luxexpressiga sõites saab veel soodsamalt. Nüüd peaks ainult selle swedi konto kinni panema, aga no ei jõua kuidagi selleni ?

 • Avatar
  Vasta Viki 20. mai 2020 at 09:43

  Sama mis sul swedbankiga ja nagu lugeda, siis ka mõnel su lugejal. Tuleb ka ikka ümber ära kolida. Liisingut ei antud, sebist sain kohe. Ometi pikaaajaline klient ja 0 võlgnevust. Jäävad paljudest klientidest ilma nagu näha ?‍♀️
  Kasko on mul PZUs vist, kui õigesti mäletan. Ise ei jaga väga midagi sellest, elukaaslane aitas ära valida ja korraldada mõlemad kindlustused, nii mis kõige parem on ?

 • Avatar
  Vasta A. 20. mai 2020 at 09:29

  Minul oli samuti kodubank swed ja kodulaenu taotlema hakkasime, siis saadeti ka pikalt ja laenusummaks pakuti poole väiksemat summat. Läksime edasi Luminori ja nüüd oleme majaomanikud.?
  Swedi konto on veel alles, aga sentigi ma sinna ei kanna ja ilmselt panen selle konto varsti kinni. ?

 • Avatar
  Vasta G 20. mai 2020 at 09:26

  Ma olen aru saanud, et IIZI kaudu kindlustus kallim kui firma oma kodulehelt tellides. Ma tavaliselt kindlustust otsides vaatan lkf või iizist pakkumised välja, aga vormistama lähen firma oma kodukale, et parimat hinda saada ja kuskile juurde ei peaks maksma.

  • Avatar
   Vasta Kaisa 20. mai 2020 at 09:56

   Ma teen ka alati nii ? otse kodulehelt on soodsam kindlustus ja kasko võtta, milleks vahendustasu maksta?

  • Avatar
   Vasta Kaisa 20. mai 2020 at 10:01

   Iizis otse tehes on kallim jaa. Pakkujalt otse võttes saab ikka tunduvalt soodsamalt 🙂 ja ei pea mõõda lehti jooksam. Tavaliselt see, mis iizis kõige soodsam on, on päriselt ka. Lihtsalt valid sealt välja ja siis lähed teed otse firma kodukal ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Annika 20. mai 2020 at 09:20

  Kas avaldaksid kui palju kasko eest maksad? 🙂

  Olen ise võtnud meeletult kasko pakkumisi ja no sellised hinnad, et tule jumal appi…

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. mai 2020 at 09:22

   479€ aastas, tundus päris norm ?‍♀️?‍♀️

 • Avatar
  Vasta Esp 20. mai 2020 at 00:21

  Keset postitust Swedbanki reklaam ?? klikin?

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. mai 2020 at 08:52

   haha, ma neid ise ei vali sinna 😀

  • Avatar
   Vasta Liis 20. mai 2020 at 13:05

   Mul on LHV reklaam siin 😀

   Swedpangaga paistab olevat see lugu, et kui oled madala riskiga klient (suurem sissetulek vms) siis saad neilt parema pakkumise kui teistelt pankadelt. Meil on juba teine eluasemelaen Swedist, tingimused teistest pankadest oluliselt paremad. Aga oma kui sul on vähegi mingi küsimärk, nt taotled laenu üksinda, mitu ülalpeetavat vms, siis saadavad pikalt

 • Avatar
  Vasta Terje 19. mai 2020 at 18:10

  Meil läks esimese autoga väga õnnetult. Ootasime kasko pakkumist, kui auto mahakandmisele õnnetuse tõttu sõitsime. Õnneks saime võidu ja liikluskindlustus maksis auto kinni. Teise autoga ei läinud enne sõitma kui kasko oli peal 🙂 vigadest õpitakse.

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. mai 2020 at 09:08

   aiiiii, väga bad luck!

 • Avatar
  Vasta Vaike 19. mai 2020 at 17:31

  Mul on elektriratas, läheb kodukindlustuse alla. 😀
  Loodan, et sul Luminoriga paremad kogemused kui mul. Kui esimese laenu võtsin, siis oli mu kodupank toonane hansa, kust mind saadeti perse, sest rott. SEB oli nõus andma laenu ainult kooskaaslaenajaga, kelleks pakkusin ema, aga ta surevat kohe ära. Siiani elab õnneks ja täitsa kabe. Toonane Nordea oli kohe nõus laenu andma ja kõik oli selle pangaga super kuni ta muutus Luminoriks. Tenindus muutus kohe ülikehvaks. Lõpuks, kui ma oma olemasoleva laenuga LHVsse üle tahtsin kolida, siis alles keberniit algas, millest ma siin detailselt ei viitsi kirjutada, sest see oli faking pikk.. Üks notariaeg nt läks selle nahka, et mu kliendihaldur konkreetselt varjas mu eest infot. Ma ei tea, mida ta ette kujutas, et teeb mu ühest pangast teise kolimise nii ebamugavaks, et lõpuks ma mõtlen, et ah tühja see, kahesotine igakuine vahe, ma ei viitsi jamada, jään ikka Luminori? Pärast kaebust kontori juhatajale võttis end kokku ja tegi mu paberid notarisse õigeaegselt ära. Nii, kolitud, tahtsin kogu konto seal kinni panna. Tegin avalduse nagu kord ette näeb. Kaks nädalat hiljem mu konto ikka lahti. Helistasin. Konto sulgemine olla alustatud, aga see võtab aega. Küsisin, et kaua siis, mul on kontojäägid tühjaks kantud, aga uus kuu on ukse ees ja siis läheb ju hooldustasuga konto miinusesse. Ma olla kõik õigeaegselt teinud, ei tohiks mingeid tasusid rakenduda. Ja minda ma näen nädala pärast?! Teie kontot ei saa sulgeda, sest teil on miinust 2.60. TRAMAIVÕI! Pärast kirjavahetust ja telefoni otsas tõmblemist suudeti mu konto lõpuks sulgeda, teenustasu keeldusin maksmast. Nüüd LHVis ja rahul.