JUMALAITA

sain teada, et olen inkassovõlglane ja karistuseks Elisa netti ei saa

1. september 2021

Püha issand jeesus, kanna mind palun kätel kuskile, kus ma kohe vihainsulti ei saaks. Vastasel juhul…saan ma vihainsuldi. Okei, tegelikult on see veidi ilukirjanduslik liialdus, sest rohkem ajab see olukord mind lihtsalt naerma. Aga ütleme nii, et see on nüüd kindel, et kui minu elust keegi raamatu kirjutaks, oleks selle pealkiri: “Kui midagi persse minna saab, siis läheb kah”.

Ühesõnaga juhtus eile selline asi, et internet kadus ära. Ega ma esialgu seda tähele pannudki. Mässasin siin kassipoegadega ja elasin oma elu, aga õhtul tekkis ikka tahtmine inimese kombel TLC-d vaadata, kuid mida pole, on nett.

Vana tehnik, nagu ma olen, võtsin kõiki juhtmeid välja ja panin sisse ja tegin restarte ja ohverdasin ristteel kitsesid, aga internet ei tahtnud ikka tulla. Lõpuks vaatasin kullipilguga üle kõik kaablid ja arvasin, et avastasin põhjuse – ühte juhet oli üks persevest närimas käinud. Te võite ise arvata, kes see vest oli. Igatahes lõin ma käega ja arvasin, et ju siis tuleb homme ette võtta teekond uue juhtme järele.

Täna aga natukene asja uurides sain aru, et see katkine juhe on üldse teleka oma ja telekas töötas nagu vana mees. Niisiis ei olnud neti müstilise kadumise põhjuseks teps mitte see juhe. Alustasin uusi uuringuid ja otsustasin nüüd lõpuks teha kõige loogilisemat asja interneti kadumise korral – helistada klienditeenindusse.

Kui ma siia kolisin, pakkus eelmine korteriomanik, et jätab ruuteri siia ning mina saan tema neti nn üle võtta. Helistaski siis ta umbes 18ndal augustil minu silme all Elisasse. Ulatas ka mulle toru, mina andsin oma isikukoodi ja valisin netipaketi ja tädi teisel pool kinnitas, et nüüd on minu nimel leping olemas. Sealtmaalt elasin õndsas teadmises, et ongi, sest…nett ju töötas. Seda siis kuni eilse päevani.

Igatahes helistasin ma Elisasse, lugesin ette oma isikukoodi ja aadressi – sealt kosteti, et minu nimel siin lepingut ei ole.

Oih, äkki ma mäletasin valesti ja ma sõlmisin hoopis Teliaga lepingu? Helistasin sinna ja öeldi, et seal minu nimel lepingut ei ole. Üldse polevat siin aadressil kunagi lepingut olnudki, seega mis muud, kui helistasin uuesti Elisasse.

Rääkisin seal siis pika jutu ära, et näete, selline mure, et mul peaks siin leping olema, aga nagu ei ole ja äkki siis saame selle nüüd teha, et ma jälle netti kasutada saaks. Tehniliselt peaks nagu siin valmidus selleks ju olema, sest alles eilne päev vahtisin ma silm punnis Netflixi. Klienditeenindaja ütles, et muidugi saab, kõike saab! Korrutasin jälle oma isikukoodi. Aadressi. Esimese lemmilooma nime ja oma lemmikvärvi ja südamesaladusi, kuni lõpuks telefoni teises otsas jäädi maru vaikseks ja öeldi, et tal ei lase süsteem lepingut teha, kui mina uut ruuterit ei võta.

Aga siin ju…on ruuter. Elisa oma. Mis eile töötas…Äkki ikka kuidagi saab?

Klienditeenindaja ütles, et ta uurib kohe välja, kuidas ta olemasoleva ruuteriga mulle uue lepingu teha saaks ja lubas 10 minuti jooksul tagasi helistada.

Kui möödas oli tund, helistasin ise tagasi, sest…äkki ei saa mulle olemasoleva ruuteriga isegi sisse helistada, jumal teab. Loomulikult pidin ma kogu pika jutu jälle ette vuristama, isikukoodid, värgid-särgid. Mille peale öeldi, et vabandust, ma lasen kohe õigel inimesel teile tagasi helistada.

Pool tundi hiljem helistasin ma neile uuesti, sain JÄLLE kogu loo ära rääkida. Loomulikult käib iga klienditeenindajaga see trall ka, et ma loen kõik info ette ja nad ohkavad, et teil pole ju lepingut meiega! Nagu MA SAAN ARU JAH, KAS MA PALUN SAAKSIN SELLE TEHA V? 😀 Igatahes võttis vastu mingi mees, kes kogu mu soiu ära kuulas ja ütles, et suunab mu edasi.

Ja ta tõesti suunas, sest juba üheksasajandat korda rääkisin ma seda sama lugu nagu mingit pühakirja, mille peale kosteti mulle “aga olete kindel, et see meie teenusega seotud on, teie nimel pole ju lepingut?!”. Jah, kallis sõber. Mul on väike eeldus, et kui ma soovin teha netilepingut Elisaga, siis see ehk vb kuskilt otsast on Elisaga seotud? Aga mine sa ka tea. Igatahes jõudsime me jälle sinna punkti, kus ta küsib mu isikukoodi ja teatab mulle, et ta ei saagi mulle lepingut teha, sest mul on Elisas võlg, mis on ka inkassosse antud.

“Eee… Millal!? Ma ei tea küll, et mind inkassosse antud oleks?”

“See oli aastal 2013.”

“Okei, aga ma ei ole kunagi ühtegi inkassokirja saanud, et… Kas ma peaksin hetkel võlavanglas olema? Kus inkasssos? Mida ma tegema pean?”

“Meil selle kohta infot ei ole, teame lihtsalt, et te olete inkassosse antud ja võlgnevust meile tasutud ei ole.”

“Aga kuidas ma endale netilepingu saan?”

“Me helistame teile tagasi…”

Ühesõnaga olen ma enda teadmata esiteks KAHEKSA AASTAT inkassos olnud? Mul on inkassodest küll vale mulje jäänud, ma olen aru saanud, et need pidada inimest kaks korda päevas lunima, et kle pliis maksa ära. Mul aga läks nii hästi, et sattus selline inkassofirma, kes isegi kordagi ei maini, et kas mul kuskil võlgnevus ka on või miskit.

Ehk siis sain ma teada, et ma olen häbitu kriminaal. Võlglane!

Teiseks – kas minusugusele üldse enam netti antakse? Kas ma pean nüüd kuskile mustale turule netti ostma minema? Ma ei saa enam tõesti mitte midagi aru. Kust ma seda nägema peaks, et ma kuskile midagi võlgu olen? Kust ma netti saan? Millal mulle tagasi helistatakse?

Ühesõnaga jah, mulle tundub, et hetkel oleks lihtsam õpetada pelikan klaverit mängima, kui mina kunagi Elisast infot saaks, et mis moel nende käest üks kriminaal netti tellida saaks…

Edit: toksisin siis alandlikult googlesse “kuidas näha oma inkassovõlgevusi” ja tulemus oli:

Ausalt, KUS kurat ma võlgu olen, palun keegi öelge mulle 😀

Loe ka neid postitusi!

40 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Even 3. märts 2022 at 17:50

  Elisa ja inkasso.

  Paari päeva eest tuli kõne tundmatult numbrilt. Võtsin vastu ja helistati inkassost, et mul Elisa ees võlg üleval. Mul nendega vaid Põnniradari leping. Lubati emailile nõue saada. Ootan ja ootan, midagi ei tule. Vaatan internetipangast, et Põnniradari arved automaatselt tasutud. Login siis Elisa iseteenindusse ja näen, et tasumata arve summas 21,9 eur. Siis tuleb meelde, et meil oli perepakett, mis õe nimel. Tõin sealt enda ja abikaasa numbrid oma nimel, et nendega ise majandada. Suht kiirelt läksin nendega Teliasse ja teema ununes. Telias tegin püsikorralduse. Võlg oligi tekkinud sellest vahepealsest ajast. 15,9 eurole oli muudkui viivist juurde keevitatud. Kuid mulle pole saadetud ühtegi arvet ega meeldetuletust. Tasusin kiirelt selle võla ja helistasin tagasi kindluse mõttes. Aga ei, ma pole võlavaba, inkasso tahab ikka oma teenuse eest raha saada. Olid nii lahked, et tegid inkasso tasu pooleks. Maksin selle 15 eur ära ja asusin Elisast aru pärima. Sel hetkel tuli ka SMS et võlg edastatud inkassopartnerile. Miks mulle ühegi teavitust SMS ega emaili peale ei tulnud? Elisa väidab, et saadetud on emailid ja SMS. Iseteeninduses näen, et süsteemis email, mida ma kunagi kasutanud pole. Kust nad selle said? Elisa rohkem ei vasta.

 • Avatar
  Vasta Ingrid 2. september 2021 at 23:13

  Samal viisil ei saanud ka mu elukaaslane liitumist teha, kuna selgus, et ta oli maksehäirete nimekirjast kustutamata, kuigi laenu võlg oli tasutud juba 2a tagasi. Ja siis ka vaatasime sealt, mis värk on. Aga õnneks sai asi lahendatud 2 päevaga ja saime uuesti liitumise teha..aga väga mark oli, kui esinduses teenindaja ütleb, et ei saa teha. Olete võlglane kuskil 🙁

  • Avatar
   Vasta Merilin V 6. september 2021 at 18:10

   Mul on ka Elisaga ikka väga halvad kogemused. Ostsin neilt kunagi IPhone 8 ja tegin ka uue seadme kindlustuse. Telefon kukkus siis mingi aeg kahjuks puruks ning viisin neile selle garantiiremonti, kindlustuslepingus oli kirjas et antakse mulle asendustelefon, mis muidugi oli kōige odavam andorid, mida ma kasutada väga ei osanud aga noh see-selleks ?. Pärast seda kui telefon oli Neil nädal aega remondis olnud tuli mulle kōne, et kuna remont läheb kallimaks kui uus telefon siis peale 300€ tasumist väljastatakse mulle uus telefon. Olin sellega siis nōus, läksin uuele telefonile esindusse järgi ning selle uue telefoni sain kätte kiles(mitte karbis nagu uue ?). Kuna mul esimene Kord selline asi siis leppisin sellega? olin endale juba uue Iphone selle aja jooksul(4nädalat) kui telefon nn garantiiremondis oli soetanud ja seetõttu andsin Elisa poolt mulle antud uhiuue telefoni oma lapsele. Laps seda igapäevaselt ei kasutanud ning selgus, et uhiuue telefoni aku saab laua peal seistes 3 tunniga tühjaks ??‍♀️? esitasin neile siis kaebuse, et see pole normaalne ja nad vōtsid selle “uhiuue” telefoni uuesti granatiiremonti ? nädal aega hiljem helistati mulle ja öeldi et jah telefonil on mingi viga (ma ei mäleta mis nad täpselt veaks ütlesid) ja pakkusid heaks lahenduseks et ma maksaksin neile 400€ ja saaksin uhiuue IPhone 8 endale ??‍♀️? ma küsisin et mitu Uhiuut IPhone ma neilt siis lōpuks ostma pean ? ? klienditeenindaja ei osanud midagi vastata. Arutasin tuttava juristiga ka ning jōudsime otsusele, et minu raha-, aja- ning närvikulu läheks rohkem kui asi seda väärt on ? rohkem ma nendega koostööd ei tee, ükskõik kui hea pakkumine neilt tuleb ?

   • Mallu
    Vasta Mallu 7. september 2021 at 09:33

    Issand, ma oleks megaaa närvi läind 😀

 • Avatar
  Vasta Triinu 2. september 2021 at 11:59

  Lihtsalt sulle infoks inkassoga seotud võlgadest ja millal need aeguvad – https://hugo.legal/inkasso-volgade-sissenoudmine/

  “Üldreegel on, et lepingust tuleneva nõude puhul on aegumistähtaeg kolm aastat. Täitmisele pööratud rahatrahvid aeguvad üldjuhul nelja aasta jooksul väärteoasjas tehtud otsuse jõustumisest. Aegumine algab hetkest, mil tekib kohustus maksta (ja teisel poolel vastav õigus makse saamist nõuda). Inkassofirmad vastavad aegumise kohta tavaliselt lakooniliselt, et aegumistähtaeg on 10 aastat. Kuigi teoreetiliselt on selline asi võimalik, siis meie HUGO.legali juristide senisele praktikale tuginedes ei ole inkassofirmadel olnud õigus aegumistähtaega nii pikaks pidada. Kui nõue on aegunud, siis nõuet maksma ei pea. Seadus Eestis näeb nii ette selleks, et kõiksugustes tehingutes saabuks teatud aja jooksul konkreetne selgus ja kindlustunne. Võlausaldaja teab seda ja kui ta soovib nõuet esitada, peab ta seda tegema seaduses ettenähtud aja jooksul. Lõputult venitada (ja näiteks viivisenõuet niimoodi kunstlikult suurendada) ei ole võlausaldajale lubatud.”

  või

  https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/jurist-teeb-puust-ja-punaseks-kuidas-inkasso-aegunud-noudeid-ja-ulisuuri-summasid-kusib/

  “Jurist toob välja väga olulise nüansi, mille abil inkassod aegumist katkestada püüavad ning see on ka suuresti põhjus miks nad aegunud nõudeid kokku ostavad.

  “Võlgnikega üritatakse sõlmida kokkulepe maksegraafiku osas ning pakutakse väga madalaid kuumakseid ja vähendatakse ka viiviseid, kuid selle kokkuleppega tunnistab võlgnik kohustust ning aegumine katkeb. See aga tähendab, et nõue ei ole enam aegunud.” ja “Tõepoolest, seadus Eestis ütleb, et aegumistähtaeg on 10 aastat, kui kohustust on rikutud tahtlikult. See on oluline märksõna – “tahtlikult.” Igasuguse vaidluse üldreegel on alati see, et kumbki pool peab ise tõendama kõiki oma väiteid. Kui inkasso ei suuda tõendada, et kohustust on tahtlikult rikutud, siis ei ole seda tehtud ja inkassofirma väide on alusetu ning nõue ongi kolme aastaga aegunud.”

 • Avatar
  Vasta Liina 2. september 2021 at 10:12

  See on Elisa puhul nii normaalne.
  Mu vanaisal ja vanaemal on praktiliselt terve elu olnud Telia kodu ja telefoniteenused. Eelmine aasta tuli aga kõne Elisast minu vanaisale (kelle nimel on leping) ja öeldi, et neil on palju parem ja soodsam pakett. Vanaisa ütles et ega tal mõistus hästi enam ei tööta ning lisaks sellele on voodihaige ka ja et jube keeruliseks läheb see asi. Elisast öeldi,et pole üldse probleemi. Tehnik tuleb seadmete ja lepinguga voodi veerele. TULIGI!
  Peale seadmete paigaldamist aga olid probleemid kohe platsis.Telepilt ei toiminud ja arved olid täpselt sama suured, sest oh üllatust, seadmete eest oli ka ju vaja lisaks maksta. Seega ei pidanud ka klienditeenindaja lubadused paika.
  Võtsin ise asja käsile, vormistasime vanaisaga mind tema esindajaks ja hakkasin neid asju ajama. Palusin teenindajat et tulgu koju,võtku seadmed maha ja lõpetagu vanaisaga leping. Öeldi et ei saa koju tulla sedasi. Aga lepingut sõlmima ju just nii tulite !?!?!?!
  Okei. Võtsin seadmed,lepingu ja läksin teenindusse. Selgus et ka lepingust ei saa enam nii kergelt loobuda. Ruuter tuleb välja osta ja seda lihtsalt tagastada ei saa. Ruuter maksis ka tervelt 100 või 150 (täpselt ei mäleta). Normaalne eksole. Lisaks selgus et peale lepingu lõppemist jooksis mingi arve jätkuvalt edasi ja ülejärgmisel kuul tuli ka selle eest veel pea 100 maksta. 😀
  Tahan öelda vaid seda,et normaalne inimene hoidub Elisaga mistahes tehinguid tegemast,sest sealt tuleb vaid hunnik probleeme ja lepingut sõlmitud / lõpetatud ka normaalselt ei saa.

  • Mallu
   Vasta Mallu 2. september 2021 at 10:13

   Ma sain jah Tele2 käest kiirema lahenduse juba ✌

 • Avatar
  Vasta G 2. september 2021 at 08:21

  Ja Elisa ongi imelik. Neil vist mingi oma inkasso nimekiri. Mul oli üle 10a tagasi üks arve mis läks üle tõhtaja, muidugi sain selle ikka makstud. Ja läks aeg edasi kuni soovisin oma kõnekaardi teha lepinguliseks. Elisas öeldi et ma olen samuti inkassos ja ei saa nende juures lepingut. Nojaa ei osanud arvata võib nii minna üle 10aastase asjaga. Aga nii on.

 • Avatar
  Vasta Helena 2. september 2021 at 06:38

  Meenus kohe sinu see postitus FBs:

  https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1704992629616189&id=364778193637646&locale2=es_LA

  ?? äkki oleks aeg mitte jätkata Elisaga 😀

 • Avatar
  Vasta Väike tige Myy 1. september 2021 at 22:50

  Mallu see ongi ELISA -s tavapärane ja ainult nendele kogemustele mõtlemine tekitab tohutu ärevuse ja insuldi eelse seisundi. Mina ajasin neid taga TERVE KUU, IGAPÄEV rippudes tunde ootel ja kui kätte sain jäin ootama seda 10 minpärast lubatud kõne tagasi. Seda muidugi ei tulnud ja nii ma aina uuesti ja uuesti alustasin nullist. Olime ise ses olukorras karantiinis ja netita ja siis üks aju geenius arvas, et kui nad saadavad mulle uue ruuteri, siis enne ma pean digi allkirjastama selle vastuvõtmise, kuigi seda pole toimunud veel ja net ONGI JU MINU PROBLEEM. Lihtsalt karjusin kuule inimene MUL EI OLE, saad aru EI OLE NETTI, mis valemiga ma seda allkirjastan.
  Sel aastal taas reisilt tulles avasin oma tv ja neti ühenduse ja esitasin küsimusi oma arve kasvamise kohta. Lubati tagasi helistada ja Maist on saanud SEPTEMBER JA EI MISKITKI. Vahepeal kirjutasin ja helistasin aga kuulsin vaid et helistavad tagasi, mida pole juhtunud siiani. Vot oleks see ainult minuga nii, aga ei mitu tuttavat kurtnud oma muret ja miski pole muutunud.
  Kõige närvesöövam ja mõttetum on see totralt reibas ROBOT ANNIKA kuulamine nagu mõnitus robot.
  Igatahes jõudu, sul on võimalik vähemalt kohapeale minna.
  Minul on aga mõtted teenuse pakkujat vahetada. No kaua võib ?

 • Avatar
  Vasta Kikup 1. september 2021 at 22:33

  Elisaga asjaajamine on nagu peaga vastu seina jooksmine. Meil oli aastaid Telia ja polnud mingeid probleeme. Kui aga kolisime Laagrisse, siis meie majja sai kahjuks vaid Elisa kaabli paigaldada. Pilt aga koguaeg hangus ja suhtlesime Elisaga telefoni teel ca 40x poole aasta jooksul. Iga kord lubati tagasi helistada. Mõned korrad helistatigi, aga lahendust hangumisele ei osatud pakkuda. Korduvalt vahetati ruuterit jne, aga midagi ei muutunud. Iga kord tuli uus tehnik, kes justkui midagi tegi, aga paremaks teleka pilt ei läinud. Iga kord, kui sinna helistasime, siis rääkisime uuesti ja uuesti oma mure. See oli kohutaaaav. Ja kõige iroonilisem on see, et tänaseni pilt hangub ja midagi muutunud ei ole. Lihtsalt ei jõua enam nendega suhelda. Iga kord räägi neile ühte ja sama juttu ja iga kord võtab uus inimene kõne vastu, kes ei tea asjast midagi ja jälle lubab midagi uurida ning tagasi ei helista. Kui üks hetk jälle veidi rohkem jõudu, eks siis helistame jälle…

 • Avatar
  Vasta Natalia 1. september 2021 at 22:10

  Oli meil läks ükskord pool aastat, et ruuter teisele isikule tööle saada. Tegelikkuses pidin mina tegema avalduse, et kirjutada minu ostetud ruuter teise isiku nimele. Ja teine inimene pidi ka tegema avalduse, et ta Nõus seda vastuvõtma? teenindajate jaoks tundus uus teema. Kuigi wtf

  • Avatar
   Vasta Kaidi 2. september 2021 at 07:32

   Vaata taust.ee lehelt ka. Ma samamoodi hiljuti poolkogemata sain teada, et olen inkasso võlglane. Sealt creditinfo lehelt ei näidanud midagi, aga taust.ee lehel oli.

 • Avatar
  Vasta Tiina 1. september 2021 at 21:53

  Mul oli Elisaga täpselt sama lugu. Enne jaanipäeva tahtsin maale telksilahendust ja netti. Kuna ma ei teadnud, et Telia ka läbi õhu teenust pakub, siis pöördusin Elisasse. Mu soov oli sõlmida leping ja minna seadmetele kahe päeva jooksul järele. Klienditeenindaja soovis mulle vägisi tehnikut saata. Ütlesin, et ma ei soovi tehnikut, paigaldan ise, kui keeruline see ikka olla saab. Ütles, et uurin kohe, millal tehnik saab tulla, kas jääte ootele või helistan tagasi? Ootele jääda ei tahnud, lubas tagasi helistada. Helistaski….6 tunni pärast. Kui ma olekin telefoni otsas selle aja olnud, siis oleks päris pikk ootamine olnud. Igatahes ütles ta, et kahjuks ta ikka veel ei tea, millal tehnik tulla saab. Küsisin, kas siis tõesti pole võimalik nendele seadmetele ise kuskile järele tulla, see tehnik ei tule ju pühade ajal ja hiljem mul pole enam vaja, et ta tuleks. Ütles, et uurib ja helistab tagasi. Ootasin terve päeva, aga ei helistatud. Siis pöördusin Teliasse ja paari tunni pärast oli ruuter ja didgibox mul käes. Järgmisel päeval helistas siis Elisa ja ütles, et kahjuks me ei saagi teile ühendust pakkuda, sest inkassos on võlg. üleval. Küsisin, et mis võlg,? Mul pole Elisaga enne mingit pistmist olnud. Ütles, et ei tea, aga võlg on aastast 2013 ja võib-olla aitab see, kui ma maksan mingi ettemaksu Elisale. Kui suur see ettemaks võib olla, seda ta järjekordselt ei teadnud ja lubas uurida. Ütlesin, et aitäh suurepärase teeninduse eest, aga sain juba Teliast kõik vajaliku ja nägemist. Mis võlg ja kellele ,ei tea ma siiani. Aga televiisor ja internet töötavad Teliaga suurepäraselt.

 • Avatar
  Vasta Merit 1. september 2021 at 21:31

  See-eest saan rääkida loo, kus üks ettevõte andis mind inkasosse ca 400 eurose võlaga. Kirja sain siis kui olin juba täisealine, kuid kirjas toodi välja, et vōlg olla mul ajast kui ma olin 13 ? õnneks vōeti vōlg maha, kui inkassole kirjutasin, et vabandage väga, aga kuidas 13aastane saab sellise vōla kaela, kui ta ei saa isegi lepingut sōlmida ja kui ma isegi ei tea seda ettevōtet

 • Avatar
  Vasta Aa 1. september 2021 at 20:31

  Isegi kui sul 8 aastat tagasi oli midagi, siis lepingust tuleneva nõude puhul on aegumistähtaeg kolm aastat, v.a siis kui inkasso suudab tõestada, et kohustust on rikutud tahtlikult (mida on suhteliselt keeruline tõestada).

 • Avatar
  Vasta Tyy 1. september 2021 at 19:59

  No palju õnne, sa elad minu elu Elisaga.
  Aasta tagasi helistasin neile, peale poole aastast reisi, et nüüd võib mulle tv ja neti taas avada.
  Oli kaup et 2€ kuu on see lepingu peatamine aga nemad seal keevitasid mulle mingi suurema summa, mille olin sunnitud ära maksma et üldse maailmaga suhelda, sest oli saabunud kurikuulus Cov ja me sitsime kenasti karantiinis. No ja siis algas see samune jant nagu sul, koodi ja salasõnu ja krt teab mida kõike veel miljon korda ja lõputud lubadused tagasi helistada 10 MINUTIGA. No ja kujuta ette et see trall käis IGA PÄEV KUU AEGA JÄRJEST !!!! Ühesõnaga see nende ruuter mu kodus oli läinud iseseisvalt rikki ja keeldus koostööst ja uut nad mulle ei saada sest ON vaja DIGIALLKIRJA, milleks on vaja neti mida mul ei ole. Jeesus see oli loendamatu arv kordi mil ma sinna IGA päev otsast peale oma lugu seletasin. Jeesus ma saan insuldi juba selle peale mõeldes. Et lühemalt rääkida siis kuu hiljem sain uue ruuter ja tasa arvelduse. Kuu või kaks peale seda sain jälle arve millega nõus polnud. Helistasin rääkisin asja ja ootama ma jäingi.
  Talvel läksin taas pikemale puhkusele ja sulgesin lepingu ajutiselt mai kuuni. Tagasi tulles avasin paketi ja esitasin taas küsimused müstiliste nr kohta, lubati vastata. Maist on saanud september, kirjutasin ja helistasin sinna veel kordi ja igal korral lubati asjaga tegeleda. Oleks vist naiivne loota, et keegi PÄRISELT KA mulle tagasi helistab !?!

  ELISAS KÄIVADKI ASJAD NII, MA POLE AINUS.

 • Avatar
  Vasta Liis 1. september 2021 at 19:43

  Elisaga on tõesti keeruline asju ajada. Olin Teliasse üle minemas, kui Elisast kõne sain ja pakuti siis parema paketiga lisaks ka veel seadmesoodustust.. Valisin mina siis rõõmsalt endale toote ja soovisin ülejäänud summa koheselt sisse maksta. Läks mööda päev.. kaks.. nädal.. kaks nädalat.. kolm nädalat.. Vahepeal kirjutasin müügiesindajale kaks uut meili. Kui pakkumist tehes vastas ta igalpäev väga kiirelt, siis tol momendil ei suudetud nädalaid vastust trükkida. Helistasin mitmeid kordi Elisa klienditeenindusse, rääkisin igakord oma jutu samamoodi uuesti ära ja igakord lubatud tagasi helistamist ei toimunud. Lõpuks peale nädalaid ootamist ja jändamist vastati mulle, et “Teil on kunagi võlgnevus olnud ja ei saa teile siiski antud pakkumist järelmaksule pakkuda”. Ei ole samuti teadlik, et kunagi oleks võlgu neile midagi jäänud, samuti ei osanud nad öelda, millal ja mille eest võlgnevus oli.. Teiseks ei soovinud ma ka antud pakkumist järelmaksu peale, vaid soovisin tegelikult välja osta ning rõhutasin seda korduvalt ?‍♀️
  Anyway sellise klienditeeninduse ja käitumisega enda kliente just ei hoita!

  • Avatar
   Vasta Siret 2. september 2021 at 11:30

   Mulle hakkab siin kommentaare lugedes aina enam tunduma, et see on mingi Elisa taktika, et mitte soodsalt pakkuda. Olete võlgu, saate seadme, aga makske ette ka soodustusi ei saa. Kuidas saab massiliselt olla olematuid võlgu

 • Avatar
  Vasta J-K 1. september 2021 at 19:28

  Vaata Taust.ee’st ka üle ? ma mingi 2a tagasi kui proovisin järtsuga läpakat omale hankida, keelduti andmast, jahuti midagi 2013a võlgnevusest krediidiandja ees, inkassost ja vapsjee kohtutäituritest. Peale 4p telefonikõnesid ja e-maile nii erinevatele kohtutäituritele, inkassodele ja ka krediidiandjale otse, põrutati, et “minu isikukoodiga küll kedagi nende nimekirjas/arhiivis pole”. Lõpuks logisin taust.ee’sse sisse, kus oli kuvatav mingisugune järtsulepingu võlgnevus, aga hea nali oli see, et polnud isegi minu võlg – pole antud toodet ever omanud, peale end seaks vihastamist ja veits turtsumist-plärtsumist, uuriti välja, et mingi klienditeenindaja (ilmselt õpilane või väga algaja töötaja) oli lepinguandmeid sisestades ühe nrivea teinud isikukoodis ja tänu sellele sattusin mina ka “võlavanglasse”. Or at least that’s what they told me ??? Tänaseks on asi klatitud õnneks, aga tol hetkel oli küll nädal aega “mida perset” näkku manatud.

  • Avatar
   Vasta J 2. september 2021 at 08:36

   Just, vaata taust.ee-st. See on Julianus Inkassole kuuluv register ja nemad enda infot minu teada Creditinfosse ei jaga ?

   • Mallu
    Vasta Mallu 2. september 2021 at 09:09

    Seal pole midagi

 • Avatar
  Vasta Kirss 1. september 2021 at 19:03

  Heh, mul oli elisaga sama. Tegelt küll õigem öelda, et kunagise starmaniga. Ühinesid ju mingi aeg. Aga olukord oli umbes sama. Kunagi lõpetasin starmaniga lepingu, läksime tülli teemal enne tähtaega lõpetatud lepingu küsimustes. Lõpuks saime kokkuleppele, maksin summad mis meile sobisid, andsin tagasi seadmed ja elasin õndsat võlavaba elu 3 aastat. Siis elisa ostis starmani, sain elada veel aasta ja tahtsin Elisaga liituda ja oma nr sinna viia ja voilaa, võlglane inkassos. 24 eurot olin võlgu. Võlga kuskil üleval ei olnud, ainult inkasso tädi arvas, et siiski võiks maksta, mis sest et noh nagu aegunud ja nad nn unustanud. Aga ma ikkagi ei jätnud jonni ja keeldusin, lõpuks elisa tuhnis nädala oma paberites või hui teab kus ja tegelt nagu ei ole ikka võlgu vist ja las jääb, umbes nii. Aga ma jõudsin juba tele2 liituda ?

 • Avatar
  Vasta Endine töötaja 1. september 2021 at 18:51

  Olen ise endine Elisa töötaja ja praeguse uue süsteemiga näitab väga paljudel mingeid võlgu ja nö ei luba teha. Minu soovitus on, et mine esindusse, räägi seal oma mure ära. Saad kohese abi ja arvatavasti pead lihtsalt mingi ettemaksu tegema, mis on arvatavasti ühe kuu neti raha. Päris sellist asja pole, et nüüd jääd netist ilma ?Elisa telefoni klienditeenindus on vääga halb, seega ei soovita midagi telefoni teel ajada.

  • Avatar
   Vasta Vaike 1. september 2021 at 21:30

   See tundub mulle veits nõme, kui teenusepakkuja süsteemivea pärast peab klient minema esindusse ja lisaks maksma veel ettemaksu. Ma valiksin lihtsalt teise teenusepakkuja sellisel juhul.

   • Avatar
    Vasta Jaanika 2. september 2021 at 11:24

    Nõus sinuga. Ettemaksu küsida nende vea pärast on ülim nahaalsus.

 • Avatar
  Vasta Ka A 1. september 2021 at 18:46

  ma tahaks teada hoopis, et kuidas pank laenu andis kui nii suur võlglane ja inkassos lausa.
  Mul tuttav unustas kord haigla visiiditasu maksmata, anti inkassosse ja nüüd ei saa küll laenu.

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. september 2021 at 18:46

   Mul endal sama küss 😀

  • Avatar
   Vasta Helina 1. september 2021 at 21:28

   K A A, see pidi siis ikka väga ammune võlgnevus olema, sest mul on jäänd mulje, et osadel tiksub 5€ maksmata arve ikka mitu head aastat seal 😀

 • Avatar
  Vasta Marek 1. september 2021 at 18:42

  Kuskilt otsast ei saa sa inkasso võlglane olla. Kui oleksid siis poleks ka pangast laenu antud. Elisa teenindaja ajab soga.

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. september 2021 at 18:46

   Samas miks elisa klienditeenidaja mulle valetama peaks 😀

   • Avatar
    Vasta Angelika 1. september 2021 at 22:33

    Ilmselt ta ajas miskit ikka sassi

 • Avatar
  Vasta Liis 1. september 2021 at 18:40

  Anna andeks, see olukord on kõike muud kui naljakas, kuid siiski sain seda olukorda lugedes korraliku naeruteraapia ?
  Aga et asja leevendada, palvetan internetijumaluste poole ja palun, et nad ühe interneti Sinu poole teele paneksid ??

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. september 2021 at 18:47

   Olge head, annetage igaüks paar megabaiti, oleks abiks ikka 😀

 • Avatar
  Vasta Võta Tele2 või Telia… 1. september 2021 at 18:40

  …ja mure lahendatud ? ma olen kõik operaatorid läbi laperdanud ja lõpuks ikkagi Tele2 tagasi maandunud, hinnad ja tingimused ja levi igal pool olemas. Elisaga oli kunagi selline juhus, et oli vaja netti saada, no ei saanud kuidagi, helistasin klienditeenindusse, et vahetage mingi vähe vingema paketi vastu, ehk siis õnnestub. Tyyp toru otsas kysis, et mis teil neti kiirus on, ma ytsin, et ei tea, aga kust ma seda vaadata saan? Selle peale vastas, et internetist..: jajahh, mida ma vaatan, kui netti ei saa ???
  Ja no Elisa arvetega oli ka pidev jama, kyll oli midagi puudu ja siis jälle liiga palju ja nohhh, viskas yle see võimlemine. Sain Tele2st väga normaalse pakkumise ja leviga pole mitte yheski Eesti otsas probleeme olnud, isegi Teliale teeb maakolgastes silmad ette ?
  Telepilt on yhes kohas meil Teliast ja teises kohas Tele2st – mõlemaga väga rahul. See Elisa võib minu poolest koera hänna alla suunduda ?

 • Avatar
  Vasta Triin 1. september 2021 at 18:36

  Ma mõtlen, et kui sa kodulaenu kätte said, siis kuidas? Eeldatavasti tehakse mingid päringud maksehäirete kohta ka ja sealt siis peaks see ka paistma, ei v? ?
  Aga tore inkassofirma tundub, selliste “klient” ju lust olla kui raha ei nõuta?

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. september 2021 at 18:39

   Ma ise mõtlesin ka, et maru kahtlane. Seda enam, et maksehäirete register väidab, et mul ei ole hetkel ühtegi olemasolevat, ega ka lõpetatud maksehäiret 😀

 • Avatar
  Vasta Ruth 1. september 2021 at 18:32

  Et sul ikka juhtub? see inkasso värk tundub mingi 100a vana asi olevat, et kas selline asi üldse enam eksisteerib ??

  • Avatar
   Vasta Abiks ehk 1. september 2021 at 18:47

   Julianus inkasso pole? Neil ka iseteenindus ,sealt näed.
   Btw elisa iseteeninduses peaks ka nägema võlga, kui seal veits arvete all surfata?

   • Avatar
    Vasta Kerli 1. september 2021 at 20:08

    Vaata igaksjuhuks ka sellisele lehele nagu http://www.taust.ee Inkasso (eriti Julianus Inkasso) kipub sinna üles panema mingeid väidetavaid võlgasid, millest inimestele teada ei anta ja mis on kunagi tegutsenud firmadelt kokku ostetud.

    • Mallu
     Vasta Mallu 1. september 2021 at 21:43

     Ei ole mul seal midagi