0
AVALDAN ARVAMUST

hävitaja Mallu

6. jaanuar 2022

PS! Ma tean, et mu eilne palve mitte mu postitust kasutada meedias oli suht tühine, sest kõik kasutasid, AGA ei kasutanud ühtegi lauset mu blogist. Seega seekord ütlen ma lihtsalt, et kui mõni väljaanne selle postituse PÕHJAL midagi kirjutab, siis ma saadan 1000+KM arve ja viskan teie vanaema aknad sisse.

Ütleme nii, et eile oli sitt päev. Mitte ainult kogu selle kammajaa pärast, vaid mu pea valutas konkreetselt ärkamise hetkest kuni selle ajani, mil ma ükskord magama jäin. Ja ma lihtsalt ei suutnud magama jääda. Kassid jooksid ringi, ronisid selga, hüppasid voodile, kraapisid kilekotte – ma ei tea, kas ma umbes kahe paiku sain lõpuks sõba silmale või mitte. Ja mida sa ikka voodis lamades ja und oodates teed, kui mõtled.

Esiteks mõtlesin ma selle screeni peale, mida ma eile instas jagasin, sest ma sain selle kohta reaalselt miljon küsimust:

Alguses mõtlesin ma, kuidas ma detailideni seletan, mida ma arvan, et need kirjad tähendama peaks. Siis mõtlesin ma, et ma olen väga halb inimene, et ma üldse seda kirja näitasin ja üldse olen mina ise ka selles suhtes NII palju valesti teinud ja võib-olla ma ise eksingi, sest TEGELIKULT on ta ju hea inimene ja tõepoolest muutus mõndades asjades väga palju ja tegi minu jaoks väga palju asju ja oli mega hoolitsev. Jah, äkki ma olen ikka kuidagi see bad guy? Et ise valesti käitusin ja et üldse “sellistest asjadest” blogin.

Aga kurat, siis kihvatas sees. Ma olen reaalselt aasta aega KOGU AEG tundnud, et ma saan valesti aru, ma liialdan üle, ma ei oska õigesti käituda. Ja küsimus tekibki, et miks ma ennast üldse sinna olukorda panen, kus ma tean, et mul ei ole hea ja ilmselt temal ka mitte, sest kogu aeg on mingi probleem või tüli. Ahjaa, vabandust, isegi seda ei oska ma määratleda, millal meil tüli oli, sest iga kord peale mõnda neist imestas ta, et issand, see oli sinu jaoks tüli või?! Seega ütlen kohe ära, et järgnev on minu enda arvamus või vaatepunkt, mis võib olla 100% vale ja tema räägiks sellest ilmselt täiesti erinevat versiooni ja kus see tõde on, on väga subjektiive. Kuna aga mina selles suhtes olin ja saangi asju ainult enda emotsioonde ja vaatenurga poolelt vaadata, siis pole miskit teha.

Sellest smsist: see ei ole just erakordselt haruldane, kus ta jutt on ühe minuti jooksul täiesti erinev. Kord olen ma süüdi, sekund hiljem vabandab, siis olen ikka süüdi, et ise teisiti ei käitunud/sõnastanud jne. Paljud küsisid, et mida ma valetasin oma postituses – ma ei tea. Ma hiljem mõistsin, et ma väljendasin ennast vist selles suhtes natukene pahasti, et paljud uurisid, et kellega ta ikka suudles ja kuidas ma teada sain jne. Ma siis selgitan täpsemalt, et mingit otsest suudlust ei olnudki. Ta kallistas mu sõbrannat teises toas ja siis ütles talle kõrva, et tegelikult tahaks sind suudelda.

Alguses väitis ta mulle, et see on loll jutt ja siis ütles, et see oli naljaga öeldud. Kuna mul polnud (ega pole siiani) temaga isu rohkem rääkida, siis edaspidised vabandused jäid mul kuulmata. Arvestades Pärnut, siis ilmselt oleks sealt tulnud veel klassikaline: “sain korki!”. Fuck I know. Ja ausalt öeldes tunnen, et enam pole vahet ka.

Ja kui me juba Pärnust räägime, siis mulle siiani päris täpselt ei mahu pähe, kuidas ma sellise asja andestada sain. Aga ilmselt need miljonid vabandused ja lubadused muutuda ja lovebombing ja reaalselt KÕIGE tegemine, mida ma vähegi tahtsin, olid asjad, mis panidki mind lõpuks endale ka kinnitama, et jah. Midagi ju päriselt ei juhtunud. Ja ta oli täis – kes siis täis peaga lollusi teinud poleks (mina küll olen!) jne jne. Hetkel arvan ma lihtsalt, et ma olin üksik ja mind oligi miskipärast selle võrra tagasi meelitada. Sest tõesti kui ta tahab, oskab ta olla kõige võluvam ja hoolitsevam mees üldse.

Ma arvan, et sellest Pärnu teemast tuli ka see “hävitamise” jutt. Nimelt rääkis ta mulle hiljem, et see, et ma sellest teemast blogisin, oli minu katse teda hävitada. Ja tõepoolest mul kunagi jutu sees tuli see teema, et kui ta kunagi veel nii teeb, siis ma kavatsen endale ise rusikaga näkku lüüa ja politsei kutsuda, sest kumba nad ikka usuks ja vot SEE oleks alles hävitamine. Mõelge nüüd ise korraks, kas ma tegin siis nalja või mitte. Tundub 100% tõsine jutt, eks. Aga isegi siis oli meil pikk taidlus teemal, et issand, kuidas ma üldse suudan mõelda talle nii tegemisest ja mis inimene üdse teeks sellist asja. Ja kui ma vastasin, et see oli… nali, siis jõudsime (v no tema jõudis) järeldusele, et ma ei oska nalja teha.

See teema vist oli meie top 3 tülide seas kindlasti. Mina tegin nalja, tema võttis seda tõsiselt ja solvus või tõstatas teema, et niimoodi ei räägita ja öelda jne. Mul reaalselt hakkas praegu selle peale uuesti pea valutama…Aga nagu öeldud, see on minu vaatenurk ja võib-olla ma ei oskagi nalja teha ja peaksin kuskile huumorikoolitusele minema. Mina isiklikult leian lihtsalt, et iga asja maailmas EI SAA tõsiselt võtta ja solvuda, sest see näitab minu silmis väga suurt ebakindlust ja nagu ma tallegi ütlesin: “rohkem you problem, kui me problem.”

Räägime natukene sellest ka, et “ma ei tohtinud temast kirjutada”. Ma arvan, et see väide ei ole õige, sest ma ei mäleta ühtegi korda, kus ta päriselt oleks öelnud, et ma ei tohi ühest või teisest kirjutada. Ahjaa, ei, see Good Girlsi hot gängsteri teemal ma läksin küll nii närvi, et ma ütlesin talle, et kui ma blogiks sellest, et kas sellist asja on ebaviisakas oma kaaslasele öelda, et mis sa arvad, et mu lugejad ütleks, siis ta küll kinda keelas. Või noh, ta ütles, et ta probleem ei olnudki selles, et ma ütlesin, et ta on hot, vaid selles, et ma ütlesin, et ma tahaks temaga magada. Tõe huvides oli seal stseen, kus peategelane vaatas seda tüüpi ja ma ütlesin “ta NII tahab temaga magada!” ja ta küsis, et kust ma tean, mille peale ma vaatasin talle suurte silmadega otsa ja küsisin “kes ei tahaks?”. Seega jah, ma teoreetiliselt ütlesin seda. Nurjatu minust.

Tegelikult ei bloginud ma pooltest asjadest, millest oleks tahtnud, lihtsalt selle pärast, et mul oli endal häbi. Esiteks selle pärast, et ma ju päriselt nii väga tahtsin, et me saaksime need asjad korda ja mul oli alati kahtlus (või pigem endale kinnitamine), et ma ju liialdan üle ja ta ei teeks never midagi halba ja teised inimesed valetavad. Teiseks selle pärast, et kui ma oleks need asjad kirja pannud, oleksin ma vist ise ka aru saanud, et need päris õiged asjad poleks. Ja küllap ka teie seda mulle öelnud oleks.

Näiteks kord, kui mu sõbranna helistas mulle ja ütles, et kuulis, et ta ühele eksile (nad vist koos polnud, aga enne mind sebisid veits) kogu aeg kirjutab ja tahab kokku saada. Kui ta koju tuli, küsisisin, et ta annaks mulle telefoni ja avaks selle naisega chati. Ta tegi seda ja … see oli tühi. Nagu kustutatud. Palun öelge mulle, et see EI OLE kahtlane? Aga ometi suutis ta mulle selle ära seletada sellega, et ta kustutas mitmeid chatte ära, sest ta ei tahtnud meie vahel mingeid tülisid, kui ma neid nägema peaks. Ärge palun küsige, kuidas see üldse loogiline on, sest esiteks ei ole ma elusees ta telefoni võtnud ja sealt midagi lugenud (v.a see kord, kui tema käest ise küsisin) ja teiseks, kui nendes chattides ei ole midagi imelikku, siis miks neid kustutada?

Aga muidugi tuli sealt see, et ta armastab mind, ei teeks kunagi midagi sellist, see naine valetab, kõik valetavad, ta ei tea mida teha! Ta ei valetaks mulle kunagi! Ja ma olin nagu…ok, tundub super loogiline!

Või siis, kui ma Kardoga reisil olin ja pidin temaga terve päeva tülitsema teemal, et miks ma olen instas mingit meest followima hakanud. Ma seletasin talle, et see oli keegi, kes küsis abi oma koduka/blogiga ja kuna tal oli kinnine account, siis ma followisin lihtsalt selle pärast, et näha, kas seal on rohkem inffi vms. See oli talle MEGA kahtlane, sest esiteks, miks mingi mees mu abi küsib? Miks ma lampi viitsin võõrast inimest aidata? Ma ju KUNAGI ei follow võõraid inimesi, miks nüüd alustasin? Ja põhiline: see on VÄGA KAHTLANE, et ma nende küsimuste peale närvi lähen.

Reaalselt ma saan seda meenutades juba vihainsuldi.

Aga loomulikult sain ma lõpuks aru, et ma oleksin võinud ju ise rahulikumalt seletada ja mitte närvi minna ja mitte nii kahtlaselt käituda. Kelle muu süü ikka, kui vana hea minu :)) Ja reaalselt isegi enamik mu sõbrannasid ei tea neid lugusid, sest mul reaalselt oli häbi neile rääkida.

Ühesõnaga – kõigile, kes eile kirjutasid, et ära ole kurb vms. Ma ausalt ei olegi. Ma olen pigem ehk ainult kurb selle pärast, et ma nii kaua oma aega raiskasin, ilusaid sõnu uskusin ja eirasin oma sisetunnet selle suhtes, et see värk ei ole õige. Sest ma niiiii väga tahtsin, et oleks. Ja uskusin alati, et no kammoon, nüüd läheb paremaks! Ja ega ta läks ka paremaks osade asjade koha pealt, seda ei saa eitada.

Niiet jah. I’m fine. Mul hea meel, et see läbi on, sest kuigi väidetavalt need ei olnud tülid, siis mis iganes nad olid, sellised vaidlused ja hääle tõstmised (ma poleks iial uskunud, et ma olen see inimene, kes teise peale KARJUMA hakkab, aga see frustratsioon lihtsalt ei mahtunud mu sisse lõpuks ära) ja solvumised ja vaikimised väsitasid mind ammu ära. Ja ma olen väsinud. Ja ma enam ei viitsi. Vähemalt sain ma talle jõuludeks kingitud Pariisi piletid ära vahetada ja lähen nüüd sõbrannaga Emilyt in Parisis mängima😁

Mul ei ole huvi teda “hävitada”, ma lihtsalt räägin enda vaatenurgast ja sellest, kuidas mina seda suhet kogesin. Oli häid asju ka, aga kui need halvad asjad on nii kõikehõlmavad, siis head nahka nagunii ei tule. Seega pole ka ime, et see ükskord lõppema pidi. Hea lihtsalt, et kauem aega ei raisanud sellele.

Fuck, ma valutan nüüd oma pead edasi.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

166 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Neiu Eeva 9. jaanuar 2022 at 19:29

  Olen selle kõik isegi läbi teinud. Pikemalt, kui Sina. See mees oli mul täiesti objektiivselt võttes haiglane tipptaseme manipulaator. Olen mõelnud, et selliste kohta võiks meil olla mingi nimekiri või grupp või register, et teised naised samasse lõksu ei langeks. Aga ma ei tea, kuidas seda juriidiliselt teostada. Tasub mõtlemist, sest kaua võib?! Nad ju lihtsalt tulevad ja hävitavad, kõik ilusa ja hea, mis ses naises eelnevalt veel ehk oligi.

 • Reply Mariliis 8. jaanuar 2022 at 15:13

  Mallu. Sa oled sattunud manipulaatori otsa. Siin hea raamat nendest: https://rahvaraamat.ee/p/manipulaatorid-kuidas-neid-ära-tunda-ja-ennast-kaitsta/521163/en?ean=2220000008119

  Siin oluline välja toodud: https://lastejutud.wordpress.com/2016/01/06/kuidas-manipulaatoreid-ara-tunda-ja-ennast-kaitsta/

  Run, Mallu, run. Nii kiiresti, kui suudad!!!!

 • Reply Iiv 7. jaanuar 2022 at 20:57

  Hea, et pääsesid enam-vähem veel normaalsena.
  Kõik nii tuttav, väikse erisustega, minu eksmees seksis kõrvalt meestega. Jah, meestega. Saatis voodist selfisi. (No comments) See kuidas nartsisist su aju suudab töödelda on uskumatu. Koos hakkasime elama,siis võttis ta ette mind vaimselt murdma hakata . Iga õhtu nutsin end magama ning alustasin päeva analüüsides milliseid vigu ma ometi jälle teinud olin. Lisaks kaasa alkoholism. Lõpetasin suhte murtud südame ja vaimuga. Aasta on möödunud ning tunnen end natuke paremini. Järgmine päev oli ta tinderis ja otsis uusi naisi kelle ajusi töödelda. “Palju õnne” neile kellega ta seal matchib.

 • Reply Kadi 7. jaanuar 2022 at 12:22

  Klassikaline gaslighting ja manipuleerimine tema poolt, kui saad, blokeeri ära…
  Loodan, et leiad kellegi normaalsema, sellist meest ei vääri keegi.

  • Reply Mallu 7. jaanuar 2022 at 13:07

   blokkisin obv 😀

 • Reply Tiina 7. jaanuar 2022 at 11:43

  https://elu24.postimees.ee/7423519/mallukast-lahku-lainud-gert-sa-olid-mulle-vaga-kallis#_ga=2.173146019.1255788058.1641463238-1395983738.1590434755 näed tonn tulemas. Ma loodan siiski, et vanaema aknad jäävad terveks, tonnine lisateenistus võiks selleks ju tuju piisavalt heaks teha.

 • Reply Eva 7. jaanuar 2022 at 11:30

  https://dcau.fandom.com/wiki/Stargirl

  Selle pealkirjaga tuli silme ette hävitaja mallu
  Aga tean omadest kogemustest mida tunned. Kuigi oleme lahus juba 17a siis ikka siiani ta vahetevahel aktiveerub ja kujutab ei tea mida ette. Minul küll kahjuks nii kiiresti silmad ei avanenud kui sul ja oma exiga olime koos pea 6a ja saime 2 ühist last

 • Reply K 7. jaanuar 2022 at 10:23

  Nonii ma panen oma feigi ka kirja kui loll mina veel kunagi olin, siiani nats häbi. 😂
  Kuskil klubis kunagi sain jutule mingi ilusa noormehega, ma olin jumala purjus ja andsin talle oma nr aga 1 number läks valesti, aga ma rääkisin kus ma töötan jms.
  Ma olin vahepeal haige ja kui tööle läksin siis töökaaslased rääkisid et kuule mingi ilus kutt käis sind otsimas, mõtlesin veel et huvitav mõni sõber et miks ei helistanud või kirjutanud. Igatahes läks mõni päev veel mööda ja ta tuli uuesti, okei mul oli veits mark sest ma olin siis nii täis olnud ja no rääkinud ilmselgelt liiga palju.
  Hakkasime deitima ja ta oli mega armas, tõi koguaeg lilli, kui ma nohune olin tööl tõi mulle lõunapausi ajal rohtusi jms.
  Nii me kohtusime mingi 2 kuud, kutsus mind endaga oma sõbra sünnale ja tahtis minuga mu ema sünnale kaasa tulla.
  Ja siis üks hommik oli minu juures jälle ja viis mu hommikul tööle, leppisime kokku et tuleb mulle pärast järgi ja teeme koos süüa, helistasin veel päeval aga ei vastanud mu kõnedele. Ja etteruttavalt võin öelda et ei vastanud nii umbes 1,5kuud
  Kuni ükspäev helistas, oi kuidas vabandas ja seletas et ta hakkas kartma et me suhe liigub liiga kiiresti ja ta kadus sellepärast ära. Mina armununa no andsin andeks, käisime veel mõned korrad väljas ja ta kadus jälle. Otsustasin et aitab siis kah, siiani ei tea temast rohkem midagi.
  Kui välja arvata see, et kui me suhtlesime siis ta ütles et tal fb kontot pole ja kuskil aasta hiljem kui olin uues suhtes, leidsin fb sõbrasoovituste alt tema ja ta kontot uurides selgus tõsiasi, ta oli suhtes olnud juba 8 aastat ühe neiuga.

  Nagu appi kuidas ma enne aru ei saanud, uskusin nii idiootseid vabandusi.

  • Reply Mallu 7. jaanuar 2022 at 13:08

   oli ikka mehel viitsimist kahega korraga tegeleda 😀

   • Reply hehee 8. jaanuar 2022 at 11:44

    Kahega on nõrk 😀 Usinamad peavad kuni viite stabiilset ja otsivad aina kõrvalt. Lugu elust enesest ja mitmest mehest.

  • Reply Tt 9. jaanuar 2022 at 17:46

   Mul oli kunagi selline peika kellel ka polnud FB kontot, st oma nimega polnud. Sest muidu oleksid KÕIK ( neid oli ikka mitmeid) girlfriendid tahtnud ühiseid pilte panna vms ja oleks jamaks läinud. Lõpuks selguski, et ta tegelikult juba aastaid abielus ja laste isa aga elab salaelu. Naine teab, et käib ” komandeeringus”. Omas mitut üürikat üle Eesti jälgede peitmiseks. Minul õnneks temaga midagi pikalt ja tõsiselt ei toimunud sest sisetunne tema suhtes oli kahtlane aga õppetund eluks ajaks, et kus suitsu seal tuld.
   Mina ise sain loost nii teada, et olime ammu suhtlemise lõpetanud aga ta naine helistas läbi kõiki kõnelogi numbreid sest tüüp oli kuidagi vahele jäänud.

 • Reply Katrin 7. jaanuar 2022 at 04:49

  Tule-taevas-appi kui haiglaselt armukade! See iseenesest on mu meelest juba karm probleem. Nii ei saa ju elada. Mingit usaldust pole. Pealegi on ilmselgelt selle armukadeduse taga see, et ta mõõtis sind iseenda mõõdupuuga. Ehk siis, kuna teda ennast tõmbas teiste naiste poole, siis ta eeldas, et sind tõmbab samasuguse mühinaga teiste meeste poole.

  • Reply Mallu 7. jaanuar 2022 at 13:08

   tema kuldsed sõnad on, et armukadedus näitab, et inimene hoolib 🙂

   • Reply KK 9. jaanuar 2022 at 02:24

    Appi! ja ta ise usub ka seda kindlasti 🤦‍♀️

 • Reply D 7. jaanuar 2022 at 01:36

  Issand kui üks ühele lugu minust kunagi ühe kutiga, kes oli ulme valevorst. Ta valetas rohkem kui rääkis tõtt. Arvasin, et selliseid maamunal rohkem ei leidu, aga näe eksisin😃

 • Reply Helery 7. jaanuar 2022 at 00:03

  Oh, Mallu, viska viis✋. Tubli tüdruk😉.

 • Reply Diana 6. jaanuar 2022 at 19:54

  Kui sa häbi tunned, siis see peaks juba märk olema, et fakkk midagi on valesti. (Olen ise seda tundnud ja liiga hilja aru saanud). Sest sa tegelt saad ise aru alateadvuses,net ta on munn, aga sa ikka lased endaga sitasti käituda. Tubli oled igatahes, et lõpuks aru said.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:01

   parem hilja kui leida 😀

 • Reply Diana 6. jaanuar 2022 at 19:49

  See kui inimene hakkab süüdistama sind hoopis petmises või ülereageerimises, näitab juba, et somethings wrong (mu sõbranna mees käitus täpselt samamoodi, süüdistas teisi alati ja isegi mu sõbrannat, tegelikkuses pettis koguaeg). Mul hea meel, et lõpuks väljusid sellest suhtest. Sama moodi käituvad ka vägivaldsed mehed. Nad teevad haiget, siis vabandavad ja teevad elu nii ilusaks, et mõtledki, et okei tegelt ta ei ole halb inimene, vihahoos lihtsalt. Sul tundus samasugune vägivallaring olevat. Siis ongi raske lahkuda sellest suhtest. Palju jaksu ja jõudu!!!

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:07

   Jaa, ma täna sain toredad screenid, kuidas samal ajal mulle vandudes, et ta muutub ja ei teeks iial mulle haiget enam ja armastab mind 4 ever, kirjutas teisele naisele, et saame kokku, ma pole enam Malluga koos 😀 Noh, pole samas lugu, see oli suvel, niiet vana asi. Aga näitab suhtumist väga üheselt- poolt sõna ka uskuda ei saa 😀

   • Reply Vaike 6. jaanuar 2022 at 21:28

    Mul ainult see küsimus, et huvitav, kuidas ta ise jaksab kogu aeg mitut liini ajada. Ma ei viitsiks. 😀

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 21:39

     No nii palju kui ma kuulnud olen, siis ta tegi seda IGA kord, kui meil parasjagu mingi (tema genereeritud) tüli oli 😀 Et ühes aknas anus mind tagasi ja vabandas, teises kutsus ekse välja 😀 Et päris nii ei olnud (loodetavasti), et minu kõrval diivanil lebades seda tegi 😀 Siiski härrasmees!

 • Reply Liana 6. jaanuar 2022 at 19:44

  Põhiline on aru saada, et selliseid apsakaid võib absull kõigil ette tulla, ükskõik kui tark v eneseteadlik olla. Absull kõigil! Kes ei ole kogenud, lucky flucke

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:25

   See on jah see, kuidas elu õpetab: muidu kaagutaks siiamaani ise ka, et issand ma ei laseks ELUSEES ennast nii kohelda onju 😀

 • Reply oik 6. jaanuar 2022 at 19:39

  Soovitus: pane teemale punkt ja liigu edasi. Kuhja end töö, laste ja hobidega ja aeg parandab kõik. Mida rohkem selles blogides heietad, seda raskem on. Elu on lühike, ära raiska seda!

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:09

   Ausalt, mul tuleb siin aina infokilde ja mul pole isegi enam raske, vaid hoopis kuidagi kergendav teada, et ta pmst iga naisega samamoodi käitunud on ja täpselt samu sõnu kasutanud on 😀 lisaks on natukene naljakas ka, kui loll ma ikka olin 😀

  • Reply Ly 7. jaanuar 2022 at 00:23

   Tšiisaa miks peaks inimene ennast tööga kuhjama? Nagu ausalt, et siis kui on lahkuminek siis hakka tööd rabama nii, et põle làbi? Ära mõtle endale, ära tee midagi mis sulle meeldib alaa sõbrannadega tšillida vaid vala ennast üleni kohustustega! Miks kõik arvavad, et kõik naised kes lahku lähevad on sellest nii löödus, et oma mõtete ja tunnetega üldse hakkama ei saa? Aeg parandab haavad? Et siis niikaua kui see aeg parandab, siis rassin tööd nagu hullumeelne ja pühin tittede pudrulõugasid?

   • Reply Mallu 7. jaanuar 2022 at 13:08

    Ma ausalt tööga kuhjata ei viitsi jah, mul muugagi tegemist 😀

 • Reply Marge 6. jaanuar 2022 at 19:14

  Kõige kindlam indikaator selle kohta et suhe on halb või sinu jaoks vale, on see kui sa ei tunne enam ise ennast ära.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:09

   nii on!

 • Reply M 6. jaanuar 2022 at 18:55

  See mees tundub manipulaator.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:11

   mitte ei tundu, vaid ongi üsna kindlalt

 • Reply Lilian 6. jaanuar 2022 at 18:54

  Oh jah, ise olin aastaid koos ja abielus sellisega… Kõrvale-vaatamist vms (minu teada) ei olnud, küll aga kõik muu. Ainus, mis mul aitas edasi minna ja vabaneda vihast selle vastu, mida ta tegi, oli mõistmine ja andeks andmine… Et ta on väga katkine inimene, valusa lapsepõlvega ja ei oska iseennast armastada, seega ei saanudki ta kunagi mind armastada ning tema käitumine tulenes eeskujude puudumisest. Kahjuks lapse pärast olen sunnitud suhtlema ning suudab endiselt ennast ohvrirolli asetada, solvuda suvaliste asjade peale jms. Pean temaga suheldes 100% end kontrollima, et ma jumala eest kogemata mina ise ei ole ja mõnd nalja ei tee vms ja väga läbi mõtlen, mida kirjutan/ütlen, et järjekordset draamat ei tekiks. Temal loomulikult filter puudub täielikult, aga selle kohta midagi öelda ei tohi. 🙂

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:11

   No eks ma üritasin ka mõista ja leida vabandusi, aga kaua seda ka teha viitsib inimene 😀

 • Reply Leevi 6. jaanuar 2022 at 18:22

  See mehelaadne on ju klassikaline näide nartsust ehk nartsississist. Vaimne vägivald kõige ehedamal kujul. Olen ise sellises suhtes väga noorelt olnud ca 4a ja see häbi oma sõbrannade ees on nii tuttav. Nemad ju näevad, teadagi mida nad siis ütlevad, ei viitsi jälle hakata pooli valima. Lisaks nartsudel on kombeks sõbrannasid canceldama hakata sinu silmis. Ka pereliikmeid. Teie suhe oli selleks õnneks veel liiga noor. Loe raamatut “miks ta seda teeb” ja sa ei lange enam eales ühegi sellise otsa. Hea on lugeda, et sa juba praegu seda kõike näed, tegelikult oli seal ilmselt veel asju, mida mõne aja pärast nägema hakkad alles. Igal korral kui igatsus tuleb, loe seda blogiposti või seda raamatut. Kirjuta endale privaatselt veel ausam kirjeldus sellest, kuidas ta sind päriselt kohtles ja pea meeles, et nartsud kasutavad head ainult valuutana, et rohkem kurja teha. “Olen nunnu, pühin auto lumest, koristan, teen massaaži, mängin lastega” ja sel ajal piltlikult öeldes tiksuvad neil peas protsendid, kaua nad seda veel tegema peavad kuniks vana sigaduse andeks saavad ja uue ja hullema teha võivad.

 • Reply liisu 6. jaanuar 2022 at 17:50

  siit edasi saabki ainult paremaks minna. olen sinust jupike vanem ja peaksin olema sellevõrra targem ja elukogenum, aga ometi raiskasin oma elu parimatest aastatest päris mitu tüübi peale, kes küll ei petnud, aga käitus muul moel emotsionaalselt vägivaldselt, sest oli ise väga ebakindel ja arvas, et ainult manipuleerimise ja hirmutamisega saab mind enda juures hoida. ja seda ta tahtis, sest, noh, ma olin parim asi, mis tema elus juhtunud oli. ja kui ta mind õhtuti kaissu võttis ja pisarsilmi lubas, et ta püüab homme paremini, siis ma uskusin.
  panin endale hiljem ka kõvasti puid alla, et muidu igati SIW ja nüüd selline ämber. aga teatud sorti manipuleerimisle alluvad isegi meiesugused, mõneks ajaks.
  mind vist lohutas, kui lugesin palju psühholoogilist kraami gaslighting`ust ja nartsissismist jms, mis aitas mul aru saada, et ma ei teinud midagi valesti ja minuga on kõik hästi ja mina ei peagi püüdma teisi aidata või parandada, uppuja päästmine on ikka uppuja enda asi.
  nüüd üle aasta möödas ja elu on täis sellist kergust ja rõõmu, mida ma enam ei mäletanudki. praegu õnnelikult värskes suhtes ja nagu nad ütlevad, peale toksilist suhet on paras väljakutse kohaneda sellega, et ei peagi munakoortel käima ega iga väljaütlemise puhul läbi mõtlema, mida see kaasa tuua võib. tundub kohati, et appi, mis meil viga on, kas me ei peaks tülitsema või keegi ei peaks solvuma vms, aga püüan harjuda 🙂
  Grete Kald kirjutab sedasorti meestest päris kenasti, nt. siin:
  https://holistika.ee/kas-sina-tead-kes-on-nartsissist-ja-kuidas-sa-void-enesele-teadmata-olla-kahjulikus-suhtes/

 • Reply Kix 6. jaanuar 2022 at 17:03

  Eks slp tal siis ühegi naisega siiamaani midagi eriti pikalt polegi kestnud, kui siuke kontrollifriik ja udutaja. Need ju kahtlustavad kõige rohkem, kelle enda südametunnistus must 🙂 See ka ikka classic ”kustutasin et mitte tülisid tekitata” …kõik mis on enne sind, pole sinu asi nagunii ja kõik mis sinu ajal, aga pole midagi imelikku, siis miks sellest peaks tüli tekkima 🤣 kui juba kõlab lause ei tahtnud tülisid, siis on selge et seal on midagi varjata…krdi lammas ikka küll ta 😃

 • Reply Silvia 6. jaanuar 2022 at 16:41

  Ainuke asi, mida ma siit välja loen, on see, et te lihtsalt ei saa koos oldud. Pole usaldust ja turvatunnet. Kumbki ei ole halb inimene selle pärast. Vb õnnestub kunagi puhtalt lehelt uuesti, aga teil ilmselgelt on hetkel vanad asjad igatpidi jalus. Ma isiklikult pole polügaamsuse vastu, aga peab mõlemale sobima.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 21:38

   niii on. aga no polügaamsusest ei saa tema puhul kindlasti rääkida, arvestades fakti, et ta kaaslane ei või teist meest instas followidagi 😀

 • Reply K 6. jaanuar 2022 at 16:18

  Tahtsin lihtsalt öelda, et ma olen nii uhke su üle! Sa oled palju enamat väärt, tore, et see meesolend minevikku jääb.

 • Reply Tiina 6. jaanuar 2022 at 16:00

  No inimene on ilmselgelt väga andekas manipuleerimises. Tõenäoliselt on seda terve elu harjutanud, ning valinud oma ümber vaid inimesed, kes a) võtavadki tema emotsioonide eest endale vastutuse, hakates oma elu kujundama temale sobivad suunas või b) osava manipuleerimise peale lõpuks murduvad ja seda teevad. Esimene grupp inimesi siis aitab teise grupi murdmisele kaasa, sest nende jaoks on see nii normaalne, ja polda ka kogu olukorraga kursis, manipuleerija versioon tundub usutav, sest inimene on väga sõnaosav ja šarmikas. Nähtuse nimi inglise keeles on gaslighting ja lihtsustatult on see inimese hulluks ajamine – olukordi sõnastatakse pidevalt nii ümber, et ohver tunneb, et ei ikka tema tegi valesti, ei ikka teine inimene ei eksi, ei ikka ta sai üleüldse valesti aru, kuniks siis ühel hetkel ohver ei kuule üldse oma sisehäält mis meeleheitlikult oma heaolu eest seista üritab. Sest see sisehääl on ju kogu aeg eksinud manipulaatori väitel. Ega polegi vaja ju ohvri vajadustega arvestada sest ohver on paha ja manipuleerija hea ja see on nii absoluutne, et üksikud sõnad või teod seda ei muudaks ju. Ja siis lõpuks, kui ohver peakski olukorrast pääsema, jäävad kahtlused alles, enesekindlus on kõigutatud, hukkamõist manipuleerijate lähedaste poolt paneb endas kahtlema, manipuleerija jätkab olukorra moonutamist. Ja see tõde, mille tõttu ohver lõpuks lahkub, tundub ka nii valus, sest ülejäänud inimesed ei saa aru, MIKS üldse sellega lepiti, ja ega endalgi on segadus. Meie ühiskonnas on ohvrisüüdistamine nii tavaline, see on see “minuga küll nii ei juhtuks, sest ma olen parem” mida ühiskond omale sisendada üritab, et vähendada ärevust, mis tekib, kui mõelda, et tõesti võib minna kõigil halvasti. Lihtsalt ei vea eluloteriis ja satud inimese otsa, kes oskab õigeid nuppe vajutada ja on täisti süüdimatu seda tehes. Ja kui manipuleerija pole just psühhopaat, ei pruugi ta tõesti aru saada mis suust välja ajab – kontroll oma emotsioonide ja mõtete üle on olematu, seda pole kunagi vaja harjutada olnud, selles mõttes on tegu nagu väikese lapsega. Ma soovitan sul sellest taastumiseks üks korralik teraapiakuur läbida – ka tugevale inimesele on see trauma, ja neid asju peabki välja ütlema mis juhtusid, et enda jaoks see selgeks mõelda.

  • Reply Stella 7. jaanuar 2022 at 19:14

   Aamen!

 • Reply K 6. jaanuar 2022 at 15:47

  Ei, Mallu, ei! Sa ei teinud midagi valesti, su tunded on sinu tunded. Kunagi ammu ütlesid, et “suhe ei peaks keeruline olema, ja kui on, siis asi pole õige” (vb mitte selliste sõnadega, aga noh, point oli selline). Ja nii on! Tegelt ka! Inimesega suhtes olles peab olema mõnus, mugav, turvaline, kerge. Kui sa oled kogu aeg pinges, kahtlev, allasurutud, ärritunud või mis iganes, siis see asi ei saa olla õige! Tuleb vajutada nuppu “next” ja liikuda edasi (mida sa ka tegid- tubli!).

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 15:50

   No kui aus olla, siis kui seda sõbranna asja poleks olnud, siis ma ei tea, kui kiiresti ma seda nexti vajutanud oleksin 😀

 • Reply A 6. jaanuar 2022 at 15:42

  Ma nii tahaks otsekohest vastust mõnelt selliselt mehel/naiselt, kellele meeldib see vallalise elu, et täna näpin ühte homme lakun teist, ülehomme ajan kolmandale mesijuttu, et miks on vaja siis üldse vägisi mingis suhtes olla ja ühe konkreetse inimese ajusid nussida sedasi?? Olegi vallaline ja tee seda kõike ilma, et keegi sul turjas elaks!… Kas nii poleks elu palju ilusam 🤣 Müstika tõesti.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 15:43

   Mul on sama küsimus. Lisame siia veel fakti, et ma kunagi midagi õigesti aru ei saanud ja käituda ei osanud, miks sellisest inimesest siis kümne küünega kinni hoida?

 • Reply Rina 6. jaanuar 2022 at 15:24

  Äkki ta on veits nartsissist. Su juttu lugedes, tundub nagu väga sarnane. Udutab, lovebombing, manipuleerib, keerab juttu teiseks ja sa ei saa kuidagi tõestada mis otseselt valesti oli.

 • Reply Nimi 6. jaanuar 2022 at 15:15

  Väga tubli oled, et suhtest väljusid ja sellistest asjadest räägid. Tavaliselt jõuavad avalikkuse ette ekstreemsed juhtumid, millega paljud halvas suhtes inimesed ei suuda veel samastuda. Aga tegelikult on red flagid juba kaugele näha.
  Edu ja rahulikku taastumist ja kui süda haledaks läheb, siis käi seda postitust lugemas. Ja ole ettevaatlik, nurka surutud inimesed, kellele fassaad kõige olulisem, võivad ettearvamatud olla.

 • Reply Helena 6. jaanuar 2022 at 15:02

  Aa. Okei. Kas ta siis enne sinuga sebimist ei osanud arvestada sellega, et sina kui Eesti kõige tuntum blogija kes kirjutab oma elust ja kui ta sinna kuuluda soovib, siis voib ka tema teemaks tulla…? *facepalm*

  • Reply H 6. jaanuar 2022 at 18:56

   Olen sama mõelnud ja enda mehega arutanud ning tuleb välja, et mehed elavad selles osas kivi all 😀 Üritasin siis enda omale selgitada, et no teatud ringkondades (sh minu enda omas) on Mallukas ikka väga tuntud, aga mitte midagi. Tõin välja followeride arvud, kuidas igast pisiasjast tehakse erinevatesse portaalidesse kohe uudis jne, aga ei. Kui x mees ei pea Mallukat Eestis tuntuks, siis on täiesti välistatud, et keegi kuskil seda üldse teha võiks. Müstika.

   • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 20:10

    No mehed ei loegi mu blogi, niiet fine. Aga ma vähemalt loodan, et nii paljud naised loevad, et tal selle võrra natukene raskem järgmist ohvrit leida. Ja isegi kui leiab ja suudab talle ära rääkida, et Mallu ise on hull ja valetas, siis ega ta nendega paremini nagunii ei käitu, vähemalt saab ehk varem uus naine aru ja lahkub ilma suurema närvide kepiga 😀

    • Reply H 6. jaanuar 2022 at 23:55

     Mehed jah ilmselt enamasti ei loe. Pidasin silmas seda, et kui mu mees ütleb mulle, et x tegelane on mingis ringkonnas kuulus, siis ma usun teda, mitte ei hakka vastu vaidlema. Näiteks ku ütleb, et Mati on tuntud autoputitaja või Jüri saja tuhande followeriga arvutimägur. Kust mina sellise ala inimesi ikka teaks, aga tema teab. Ju siis nii on. Aga meeste jaoks ei paista sellist asja olemas olevat. Kui tema kedagi ei tea, siis järelikult keegi ei tea.

 • Reply Laurak 6. jaanuar 2022 at 15:01

  Sa saad selle, mida endale tellid 🙂 Kas su eelmine suhe just vastupidine polnud, liialt tasane ja igav, ilma tülideta? No vaat kus lopsu:D Ehk jah, manifesteeri nyyd normaalset inimest endale, pliis 😀

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 15:05

   Jääb jah üle vaid ennast süüdistada 😀

 • Reply R 6. jaanuar 2022 at 14:49

  “Kui ta koju tuli, küsisisin, et ta annaks mulle telefoni ja avaks selle naisega chati. Ta tegi seda ja … see oli tühi. Nagu kustutatud. Palun öelge mulle, et see EI OLE kahtlane” hahah, nii ajab naerma, tõesti nagu mingi õpiku järgi käituks sellised mehed. Mul oli oma eelmisega konkreetselt täpselt sama juhus. Tal oli üks kindel eks, kellega ta pidevalt meie koos olemise ajal suhtles. Facebookis oli vanasti arvutis olles paremal pool kõrval see tulp inimesi, et klõpsad lahti ja saad messengeris rääkida, ning tavaliselt need kõige tihedamini suhtlejad olid seal esimesed. Ja see tema eks oli konkreetselt minust ka ees pool seal. Mitu korda nägin seda ja mõtlesin, et hmm, sest tema jutu järgi ei olnud nad suhelnud üle aasta juba. Siis juhtusin nägema kunagi, kuidas ta selle tsikiga telefoni kaudu messengeris rääkis, aga suhe oli algfaasis ja mitte tahta saikona näida siis ei küsinud kohe.. vaid umbes nädal aega hiljem, kui ikka häirima häi, ja siis ta oli nagu “mida? ei ole rääkinud üle aasta juba, ei sa nägid valesti”.. ja siis palusin ka näidata chatti, mis oli tühi. Veidi hiljem nägin UUESTI, et nad räägivad fb-s, siis olin küll et wtf!!!! Räägite ju, miks valetad. Ja siis ta suutis minu peale niimoodi solvuda, et miks ma kahtlustan teda küll sellistes õudsates asjades ja ILMSELGELT nägin ju jälle valesti. Siis läks ta vetsu ja 10 minutit hiljem tuli mulle vastu meeletu teenega – “ma võin sulle jälle näidata, et me ei ole rääkinud, ausõna. aga mulle ei meeldi, et sa mind nii kahtlustad.” Näitas jälle oma tühja chatti ja mina oma peas jälle “no krt tõesti, miks ta peaks kirjutama. jälle nägin valesti, krt ise olen süüdi, mida ma draamatsen….” No tõesti raske arvata, mida muud ta seal vetsus tegi kui seda kustutas, aga sel hetkel oli tõesti nagu aaaaa jahh makes sense, ise olen ju loll, ilmselgelt ta nii ei teeks!!! Tagantjärele vaadates karjun appi kui sellele suhtele mõtlen.

 • Reply Esp 6. jaanuar 2022 at 14:41

  Minu maitse ka absoluutselt pole 😁😁

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:45

   no fine, head elu teile 😀

 • Reply Melisann 6. jaanuar 2022 at 14:40

  Inimesed, kes tekitavad teises alati selle halva tunde “et äkki ma tegin/ütlesin/käitusin/saingi valesti aru” on minu silmis passiiv-agressiivsed. Ilmselt sellel väljendil veel omadusi, aga see põhiline. tekibki tunne, et äkki tegingi valesti ja hakkadki ennast süüdistama ja igat pidi oma käitumist analüüsima.
  Mind üllatab see, et sa tundusid reaalselt kahe jalga maa peal inimene ning kuidas sa sellise otsa sattusid. Ju siis sa kergemeelne🙂 (mitte halvaga, aga on inimesi, keda saabki hea jutuga ära tinistada). Aga kui edaspidi temaga suhtesse astud, siis võid ainult iseennast süüdistada (ütlus, et loll saab kirikus ka peksa).
  Kunagi sai paar aastat ühes koolis käidud selle inimesega (otseselt kokku ei puutunud), aga võib öelda, et tundus juba siis libesell ja nagu näha ongi ning midagi muutunud ei ole, üllatab, et on veel lisaks pataloogiline valetaja. Samas kahju, kui inimesel sellised probleemid, ju siis lapsepõvest mingid traumad vms.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:42

   Ma ütlen ausalt, et ma olen sama üllatunud, kui sina, et ma nii loll 😀

 • Reply Marju-shmarju 6. jaanuar 2022 at 14:29

  Kui ma korraks võiks meespoole advokaati mängida (sest miks mitte, keegi pole ju üdini halb, meil kõigil on ikka häid külgi küll ja veel), siis ütleksin, et too privaatsuse soov tema poolt on suht mõistetav tegelt. Mina ka ei taha, et minu isiklikust elust blogitakse. Teisalt sel puhul ma ei looks ka suhet kellegagi, kes juba kaua aega üsna avameelselt oma isiklikust elust blogib ja sellest oma töö on teinud.
  Mis sellesse puutub, et kes mida ja kui õigesti/adekvaatselt väljendanud on, siis ma ei muretseks liigselt – su lugejad saavad ilmselt ju aru, et sinu blogi on sinu POV, mitte entsüklopeedia või faktikontrollijate massi kadalipust läbi käinud artikkel.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:37

   Ma muidugi mõistan, et igal inimesel on oma privaatsuse soov, selle pärast ma polegi peaaegu midagi siin temast kirjutanudki ju 😀 Aga tõsi on ka see, et ta TEADIS, kes ma olen ja see ei saa eriti shokina tulla, et kui mu töö on mu elust kirjutamine, et siis ma võiks kunagi ka temast kirjutada. Aga nagu öeldud, olen ma kõik need jutud isegi sõbrannadele rääkimata jätnud, veel vähem bloginud (kuni praeguseni :D).

 • Reply Jonna 6. jaanuar 2022 at 14:23

  See, et sa ùtled, et sa tema hävitamiseks oled valmis endale rusikaga nÄkku lööma, sest kes teda usub, usutakse sind, on lihtsalt haige. Kellegi selliselt ähvardamine on juba haige. Tal on laps, mis sul viga on?? Aga kahtlane see mees oli küll. Ise juhtusin teda elamus spas nägema pÄev enne kui vaktsineerimata isikutele need piirangud tulid. Siis andis seal mingile blondile tibile pepulaksu ja laps oli veel kaasas. Toohetk mōtlesin, et kas te pole mitte tagasi koos..

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:37

   See oli… NALI 😀 reaalselt nagu, ilmselt ma tõesti ei oska nalja teha 😀

   • Reply Sveta 6. jaanuar 2022 at 14:42

    Kuule normaalsed inimesed saavad aru et oli nali. See kommenteerija on samasugune ülemõtleja nagu su gert-pervert.

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:46

     jumal tänatud 😀

    • Reply A 6. jaanuar 2022 at 15:06

     pervgert 🤣🤣🤣

   • Reply Jonna 7. jaanuar 2022 at 12:09

    Noh ja ta tahtis ka suudelda teise naisega ja ütles, et see on nali., tundub, et teil mōlemal on sama “naljakad” naljad. Aga sellise asja isegi naljana välja ütlemine on lihtsalt väga väär ja sa peaksid ise peeglisse vaatama ja veidi mōtlema miks sa üldse midagi sellist välja ütled

    • Reply Mallu 7. jaanuar 2022 at 13:07

     okei, ma siis vaatan 😀

  • Reply Ta 6. jaanuar 2022 at 15:10

   Seda spa värki olen samuti kuulnud, oli korralikult mingi tibiga seal basseinis aelenud.

   • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 15:12

    ilus 🙂

   • Reply Ella 6. jaanuar 2022 at 15:24

    Oeh, nagu minu ühest suhtest kirjutaks. Kohe üks ühele! Ära raiska enam aega ta peale, bye-bye ja elu jälle ilus.

  • Reply Kkk 6. jaanuar 2022 at 15:11

   No nali – naljaks, aga kui mees ütleks mulle, et kui ma veel kord midagi teen, siis ta lohistab mind juuksetpidi mööda põrandat, siis andke andeks, aga see ei olek naljakas ja ma ei võtaks seda nagu nalja. Sama on igasugu löömise ähvardamistega jne.

   • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 15:12

    Ma nõustun, et vägivalla üle ei saa nalja teha. Aga reaalselt ma ütlesin seda NAERDES 😀 Nagu mis maailmas keegi usub, et ma päriselt endale rusikaga näkku lööks ja politsei kutsuks, ma peaks ikka poooletoobine olema 😀

    • Reply M. 6. jaanuar 2022 at 20:58

     Kuidas see füüsiliselt võimalik üldse oleks? 😀 Refleks peaks olema hoobist eemale tõmbamine, et siis reaalselt sellist asja endale teha… ja kõigele lisaks sellest veel enne rääkida facepalm). Kui nüüd mõelda selle teema peale, siis sellised asjad ei käi nii et õu kle ma täna panka röövima ja enne praalid seda kuskil ja siis…lähedki. Sellist asja tõepähe tõsiselt võttes peetakse sind ikka üsna lolliks. Ja kuigi loll sa Mallu vahest oled (sry aga ajalugu :D) aga nii saikariks sind ei pea keegi. Vist 😀 ma olen krimkasi liiga palju vaadanud, läksin korra teemaga kaasa 😀

     • Mallu 6. jaanuar 2022 at 21:06

      Ma ausalt ei kaalunud selle nalja tegemise hetkel, kas see ka füüsiliselt võimalik oleks 😀

     • Toktor vassiljev 7. jaanuar 2022 at 01:12

      Sa üllatuksid kui
      teaksid, mitu korda seda meie väikses eestis igal aastal tehakse.

  • Reply Evelin 6. jaanuar 2022 at 17:12

   Mul endal on ka vahel väga fucked up huumor ja kui ma seda veel tõsise näoga teen, siis on endalgi olnud olukordi, kus inimesed ei saa aru, e see on nali. Kuigi võiks mind ju nii palju ikka tunda, et aru saada, et ma tõsiselt selliseid asju ei mõtleks.
   See päris suur probleem, kui teinetese huumorit ei tajuta või tehakse nägu, et ei tajuta, sest siis saab ju alati mingi teema üles tõmmata. Ega ma selliste asjade pärast oma huumorit ei muuda ka

 • Reply Apelsin 6. jaanuar 2022 at 14:21

  Hei Mallu!

  Lugedes kõiki neid Pärnuga seotud blogisid, tõuseb mul kohe vererõhk, sest ma tean ja nägin asju, mida Gert seal tegi.
  Ma pole tahtnud kirjutada, sest arvasin, et 1)no see pole minu asi
  2) keegi teine kindlasti viib sind kurssi
  3)ma ei taha saada su blogi kõrvaltegelaseks😀seega soovin jääda anonüümseks.
  Pärnus Grind Festil rannapargis(enne Gerti sunseti aplaavat) korraldas Gert igasuguseid toredaid ja mitte nii toredaid asju. (äkki oligi korkis?! aines oli ta kindlasti ja väga juua täis)
  1)lisaks minu perse näppimisele ja meelalt vaatamisele mööda minnes, tegi ta seda vähemalt 10le tüdrukule lava ees(keda mina ainuüksi nägin)
  me tundsime ta sõbrannaga ära ja hakkasime teda jälgima. Isegi kui poleks ära tundnud, siis sellist jorssi oleks vaadanud ikka.
  2) tõmbas mitme vennaga seal teemat ja tõukles nagu viimane mats
  3) oli ümbert kinni ja käest kinni välimuselt alaealise tüdrukuga(loodetavasti oli ta ikkagi täisealine, kuna ta oli ka nii laiali omadega)
  4) selle sama tüdrukuga ta ka suudles lava ees

  Mulle jääb tõesti üllatuseks kui MITTE KEEGI seda pole kirjutanud ega öelnud sulle, sest ta tegi seda nii avalikult ja päevavalges ja inimeste seas.

  Ma võin enda sõnu kinnitada ka enda nime alt, aga mitte avalikult vaid privaatselt.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:37

   Ütleme nii, et… kena teada :D! Mul mingit kinnitust vaja pole, terve see suhe on üks idekas kinnitus kõigele 😀

 • Reply Mari 6. jaanuar 2022 at 14:21

  Mmmm, natuke kõlab see tüüp manipulaatori moodi. Jätta mulje sulle, et tegelikult oled sa ise hoopis süüdi mõndades asjades, mitte tema. Või sa ise tunned, et oled ise süüdi miks miski juhtus.

 • Reply M 6. jaanuar 2022 at 14:18

  Mul on alati NII hea meel, kui näen kedagi sellisest red flagidega sisustatud suhtest edukalt väljumas. Olen ise lausa kaks sellise käitumismustriga tüüpi kunagi oma ellu lasknud ja nüüd, pärast paari aastat vallaliseelu on ikka veel raudkindel põhimõte, et pigem olen igavesti üksi kui sellistega koos 😀

 • Reply L. 6. jaanuar 2022 at 14:18

  Kahtlustavad ikka need, kes teavad MILLEKS
  ja MIDA kahtlustada!
  Ise teeb sahker mahkerit, siis kahtlustab ka oma kaaslast selles (gert siis).

 • Reply Mutionu🤓 6. jaanuar 2022 at 14:18

  Oiii mul oma eks mehega oli ka nii palju draamat sellest et vestlusi teiste neidudega kustutas😅😅uskusin ka lõputult ilusaid sõnu alatasa😄 sest midagi KAHTLAST nad ei rääkinud ja vestlus oli nii lamp sellepärast kustutasin😅😂lasteaed noh😄ja miks sa ei või folloda keda sa tahad mis see tema asi on sinu elu sinu sotsiaalmeedia haha oeh aga lōpetuseks keep it up sa niii meeldid mulle oma otsekohesusega ja räägid asjadest nii nagu sina seda näed ja tunned🤍🤍saadan soojad kallid ja paid Sulle!

 • Reply Vaike 6. jaanuar 2022 at 14:12

  Niisama oluline ääremärkus, et mina ei tahaks Good Girlsi gängstaga magada. 😀

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:15

   No ma ei tea, kas ma päriselt ka tahaks, kui ta pakkuma tuleks, aga seal on ta küll hot 😀

  • Reply Sveta 6. jaanuar 2022 at 14:40

   Kogu see jutt meenutab ühte mu enda silmarõõmu, kellega õnneks lühiajaliselt deitisime. Kõik samasugused süüdistused, kahtlustused ja armukadetsemised nagu sa kirjutad. Ja ta oli ka loomulikult hästi ilusa jutu ja hea väljendusoskusega oma tunnete suhtes, mis mulle nii meeldis ikka. Aga õnneks mul on nii, et kui inimene sutasti käitub, siis mul kaob klõpsti austus ja tunded ära. Ma võin mingites muudel ebaausatel eesmärkidel peale seda koos olla veel, aga ma ei usalda enam never. Seega kuna ma see tark naine, siis lõpetasin selle pulli kiiresti ära. Need on haiiiged manipulaatorid lihtsalt! Ja nad on ise kõige altimad petma, kuigi on teise suhtes kõige suuremad kahtlustajad 🙂 see on aalatiiii nii, et kes kõige rohkem süüdistab, et näe sa vahid teisi mehi mismõttes naguu, need lähevad ise kõige tõenäolisemalt kõrvalt panema :).

 • Reply Anja 6. jaanuar 2022 at 13:59

  APPI!!!! Ma olen praegu konkreetselt samasuguse inimesega sarnases suhtes. Minu puhtalt professionaalne instagrami kasutaja tekitab kogu aeg probleeme, kuigi ma ise followin põhimõtteliselt ainult firmasid ja lähedamaid sõpru, siis ikkagi kogu aeg tõmmatakse teema käima. Ma ei taha enam isegi üldse midagi postitada ega midagi.
  Samuti suhte algfaasis toimunud petmine tema poolt, mis väidetavalt toimus, sest siis ta veel ei teadnud, mis meist saab.. Kuigi samal ajal tema sõnad ja teod olid täielik lovebombing ja ma poleks elus arvanud, et selline inimene samal ajal teisi saab vaadata. Aga nagu ikka, minu süü, et see mind ikka häirib.

  Kogu see tekst on meie suhte koopia põhimõtteliselt. Samuti oleme n-ö kokku-lahku käinud loendamatu arv kordi. Ka on kustutatud teatud vestlused jne.

 • Reply Nipi 6. jaanuar 2022 at 13:58

  Tee nüüd üks IG reels ja laula hästi kõvasti ABCDEFU….. 🙂

 • Reply Tead küll 6. jaanuar 2022 at 13:55

  Teise inimese lahkumineku üle pole viisakas rõõmustada, aga sry, mul ikka suht hea meel. Täiega loodan, et sa enam uuesti sinna ämbrisse ei kuku. Päris kaua isegi suutsid vastu pidada, võttes arvesse et juba ligi aasta tagasi oli kergeid red flage 😀

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:56

   jep 😀 hämmastan ennastki teinekord 😀

 • Reply K 6. jaanuar 2022 at 13:54

  Max gaslighter ju!

 • Reply Laura 6. jaanuar 2022 at 13:50

  Toxic!!!!!

 • Reply DG 6. jaanuar 2022 at 13:42

  Ma lihtsalt loen ja vaikselt loodan et a certain TL loeb seda ja näeb ja tunneb ära et J või G või name another jobu on ikka ühe vitsaga loodud ja sellised suhtemustrid kus saab vaheldumisi piitsa ja präänikut ja lõpuks kahtlustad et sa ise oled segane…..et sellised suhted ei ole ok ja palun lõigake sellised inimesed oma elust välja.

 • Reply Laura 6. jaanuar 2022 at 13:40

  Run and never look back!

 • Reply E. 6. jaanuar 2022 at 13:39

  Kui Pariisi tuled koos sõbrannaga ja on vaja soovitusi või giidi siis ma võin hea meelega tulla 😀 HAha 😀 Ma olen eestlane kes on Pariisis juba 6 aastat elanud ja hea meelega jutustaks eesti keeles ja chilliks ja teeks mõne dringi niisama 😀

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:46

   Oooo naiss! Muidugi tahame! Ma juba praegu segaduses, et kuidas me lennujaamast oma airbnb’sse saame, haha 😀 Ja muidugi lähme välja ka, me ise ei oskaks seal kuskile minna :D! Me tuleme 28-31 jaanuar 🙂

   • Reply Kadi 6. jaanuar 2022 at 14:26

    Paljud mehed sama puuga löödud, loen ja tuleb palju kohti minu eksist🙂 Meie lugu löppes aind mulle valusalta. Olime 3 aastat koos, oli mulle armukade kuigi pöhjust kunagi polnud. Oma telefonist kustutas alati köik ära, alati võttis kaasa endaga. Mina lubasin tal alati minna kuhu tahab, siis käisiki palju Eestis spas sõpradega ja sõprade juures. 🙂 Ma ei ole armukade inimene ja lasin tal olla, las naudib elu sõpradega ka. Ja yhesönaga kogu selle teema lõpp oli, et viimane aasta kutil on armuke terve aasta minukörvalt ja armuke elas minust 2 km kaugusel🙂 Aga kuna elan suures kohas, siis ei jäänud nad kunagi vahele ja meie ei jäänud armukesele vahele.🙂Pärast hiljem, kui ta päevapealt ukse taha viskasin , siis panin köik kokku ja palju asju tuli välja. Naisi oli mehel koguaeg, armukade oli mulle, kuna ise oli nii patune. Aga kogu see kogemus tegi mind aind tugevamaks ja pärast kui uuesti hakkasin treffidel käima, vältisin suure kaarega mehi , kellel olid samad tunnused. Ja vähegi kui keegi midagi kokkuvaletas vöi keerutas oli minu jaoks teema löpp. Nyyd mu elus minu jaoks maailmaparas mees ja mais sünnib meie printsess😊 Ja see on fakt, kui oled yhekorra , köik selle läbi elanud ja ellu tuleb sama tunnustega inimene on palju lihtsam kohe ära jalutada. Ainult kellest on kasvanud tugevad naised ja kes väärtustavad ennast!

 • Reply tui 6. jaanuar 2022 at 13:38

  Okei. No mul on ühest küljest kahju, et sa seda kõike palju varem ei kirjutanud, aga teisalt — jumal tänatud, et vähemalt nüüd. See päris kindlasti ei ole normaalne, ja nagu paljud siin on juba märkinud, on see sisuliselt õpikunäide gaslightimisest. Olen nendes teemades päris sügavalt sees olnud ja see sinu kirjeldus siin EI OLE normaalne ja terve paarisuhe!!! Väga kahju oli lugeda sinu kommentaari, et hakkasid arvama, et ise oled nartsissist. Mina näiteks puutusin kokku sellise naisega, kelle (eks)mees oli borderline. Lõpuks, kui ta psühholoogi juurde jõudis, tuli sinna näitama oma Amazonist tellitud “borderline personality disorder” töövihikuid ja õpikuid, et näidata kuidas ta ENDA häirega tegeleb. Psühholoog tegi kohe kriisisekkumise, aitas suhte ära lõpetada. Naine taastus õnneks kenasti.

  Pea elu lõpuni meeles üht kuldreeglit: sinu tunded ja mõtted on alati valiidsed. Mitte keegi ei saa sulle öelda, kuidas sina ennast tundma peaksid! Alati võid ennast analüüsida, et “hmm, miks ma tol hetkel just nii tundsin”… aga keegi, kes üritab su tundeid mittevaliidseks teha… see ei ole okei.

  Teine reegel: keegi, kes väga kardab asjade avalikustamist ning kontrollib sinu väljendusvabadust, püüab sind kõige lihtsamal kombel isoleerida. See on tuntud muster näiteks lähisuhtevägivalla või sõltuvussuhete puhul — rõhuv osapool püüab kontrollida infovooge, et mitte mingil juhul ei puruneks tema hoolikalt kureeritud reaalsus. NB! mitte ma ei püüa viidata, justkui su kaaslane olnuks LSV või sõltuvussuhte märkidega, vaid et sealtkaudu uurides saad sellise kontrolliva käitumise kohta põhjalikult head infot. Tavaliselt üritatakse veel peituda mingite kummaliste aksioomide taha, nt “see on meie kahe omavaheline asi” või “miks sa tahad mu usaldust reeta, mida ma sulle teinud olen?”. Sellist käitumismustrit kasutavad tegelikult üllatavalt paljud täiskasvanud. Ilmselt tuleb see saladuskultuurist (“las see jääb meie kahe saladuseks”), mis võimaldab kahjustavat ja manipuleerivat käitumist peita. Seda ei tohi tolereerida ei oma lähedaste, oma sõprade ega päris kindlasti oma paarisuhte puhul. Jah, teise poole austamine on elementaarne, samuti on selge, et peetakse kinni teise privaatsusvajadusest. Aga seikade ja igapäevaeluarutamine oma teiste lähedastega, eriti selline süütu girltalk, on elu normaalne osa.

  Kolmandaks — muidugi tegid sa suhtes olles midagi valesti. Kõik teevad, kõikides suhetes. Kahjuks ei ole kuskil elu elamise manuaali, mille järgi saaks oma tegusid igal hetkel ritta seada. Aga sa tegid ka palju õigesti, ja su kaaslane ka. Selleks, et suhtest (tervena) lahti lasta, tuleb õppida ka seda aktsepteerima ning selle kogemuse eest tänama, ainult siis saab rahulikult edasi liikuda.

  Jõudu!

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:42

   Oii, kui pikk ja põhjalik kommentaar, aitäh! Reaalselt ma ei tea, kui ma uurisin selle kohta, siis päris mitme punkti juures tundus mulle, et hmmm, ma olen ka niimoodi mõelnud või käitunud. Äkki olegi ise segane ja süüdistan selles hoopis teist inimest? Kindlasti ei ole ma lihtne inimene, kellega koos olla 😀 Selle suhtes, et tunded on alati õiged – pigem tundub jälle mulle, et MINA olin see, kes ütles talle kogu aeg, et TEMA tunded ei ole õiged. Et kui ma followin võõrast meest, siis see tema tunne, et see olla kahtlane, on ju vale. Ja kui teda solvab see, et ma võõra telekarakteri kohta ütlen, et ta on hot ja see paneb teda halvasti tundma, siis ütlesin ka, et …. saa üle 😀 Ehk siis mina olin pidevalt see, kes ütles, et tema tunded ei ole õiged. Krt, äkki ma ikka olen nartsissist? 😀

   • Reply tui 6. jaanuar 2022 at 16:49

    Pole tänu väärt, see väga minu teema 🙂
    See tunnete valiidsuse teema on natuke keerulisem. See on ka üks hea gaslightimise moodus, et “miks sa tühistad minu tundeid”. See võõra telekarakteri näide tegelikult on ülihea näide sellest. Sellises olukorras (tõsine) armukadedus ning enda halvasti tundmine ei ole terve täiskasvanu adekvaatne reaktsioon. Samuti pole adekvaatne oma kaaslase töös ettetulevat eraellu ümber kanda (nt “võõraste meeste followimine”). See on osa gaslightimisest — enda ebaadekvaatse käitumise kontrollimist välditakse nimelt sellesama “tunnete valiidsuse” argumendiga.
    Ja tegelikult — ega see ju vale polegi. Tegelikult ongi kõikidel vaba voli reageerida, kuidas iganes. Sina ei pea vastutama teise inimese vaimse tervise ja valikute eest. Las ta tunneb siis end nii, kui tahab! Paraku ei ole siin aga selgelt tajutav, et ta tõesti niimoodi end tunneks, vaid pigem ärritab teda vähenenud kontroll ja omanditunne.

    Pane kõrvaltvaatajana end võrdlevasse olukorda: naine teeb naljatleva märkuse nägusa näitleja kohta, sellele järgneb tugev reaktsioon mehelt.
    Mees vestleb salaja oma endise kaaslasega ning kustutab vestlused. Naine küsib nende kohta ja sellele järgneb tugev reaktsioon mehelt.
    Do you see where I am going? 🙂

    Aga muidu nartsissist sa pole, seda ma võin sulle täie kindlusega öelda. See on ka muide ohumärk, kui kaaslane paneb sind end diagnoosima. Nartsissistliku isiksusehäire kohta leiab head lugemismaterjali palju, aga kui tahad ennast rahustada, siis eks paljudel inimestel ole mõningaid nartsissistlikke jooni. Osadel elualadel teistmoodi üldse ei saakski. Päriselt isiksusehäire all mõistetakse ikkagi juba kõrvalekallet — kui guugeldad ja loed (mida sa kindlasti teed :D), siis jälgi, et sa loeksid ikka kliinilise psühholoogia ja meditsiini allikaid ja ära tee Buzzfeedi testi “Am I A Narcissist”. Muidu oled keskööks endale juba rohkemgi häireid diagnoosinud 😀

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 21:31

     Tead, mida rohkem ma sellele mõtlen, just neile olukordadele, kus mina otsisin ta käitumisele vabandusi ja selgitusi, siis ma tahaks endale panniga pähe anda. Nagu KUIDAS ma nii loll olla sain? Mulle lihtsalt ei mahtunud pähe, et MIKS peaks inimene nii palju valetama ja kõrvalt sahkerdama, kui ta väidab, et ta tahab olla suhtes (ja just minuga eksole:D). See ei tundunud üldse loogiline, loogilisem tundus uskudagi, et lampi kõik tema kohta valetavad ja valesti aru saavad 😀

     Samas nüüd tundub natukene loogiline ka see pidev muretsemine, et kas kõik ikka korras või kas kõik hästi, kui ma vähegi liiga vaikne olin (nt tegin tööd või muid asju kodus :D). Sest kui ma ise ka kogu aeg kõrvalt sahkerdaks teistega ja välja kutsuks ja suhelda üritaks, siis oleks endal ka vist pidev hirm, et äkki teine on teada saanud 😀

   • Reply K.K. 6. jaanuar 2022 at 17:15

    Soovin sulle uueks aastaks rohkem austust ja kuulamisoskust. TUIga väga nõus. Minu meelest oled sa lihtsalt üpris hooletu ja ei mõtle oma väljaöeldud sõnade peale (tunnen ennast ära mõned aastad tagasi). Võimalik, et ei oska ka teist väga hästi kuulata, et päriselt jõuda murede tuumani. G oli selgelt kehv inimene, kellega püsisuhtes olla (muud kergemad suhted vast oleks ju ok olnud), samas olid sa päris kindel, et sa oled nii võimas, et suudad teda muuta. Tahtsid ise midagi tõestada. Ma usun, et see on läehdusevajaduse kõrval teine vajadus, mis sind pimestas ja selle suhte kasuks otsustama pani.
    Proovi kuulamisoskust lihvida. See on ka väga loomulik, et sa oled harjunud ise rääkima (blogid ja peadki arvamust avaldama), kuid tegelik tarkus suhetes tuleb kuulamisest.
    Ja see on ka loomulik, et oled julge ja südikas, teed nalja ja panedki paljud naerma, kuid igal inimesel on omad piirid. Ma usun, et G ei ole ainus inimene, kellele sa oled mõtlematult naljatamisega haiget teinud. Alandlik suhtumine inimsuhetesse ja tänulikkus aitaks sind palju. Kui sa muidugi tahad ise näha seda oma poolset viga ja uueks suhteks paremini valmistuda (olla ise väärtuslikum partner).
    NB! Aga et oleks selge, G oli äärmiselt vale valik sinu kõrvale!

 • Reply K. 6. jaanuar 2022 at 13:35

  Sa said osa manipuleerimise ja gaslightimise meistriklassist. Palju vaimse vägivalla jooni jookseb veel läbi ja see kontrollivajadus. Red flag, run forrest run! Palju õnne su elu temata saab olema oluliselt meeldivam!

 • Reply MT 6. jaanuar 2022 at 13:26

  Mallu, nagu kõik siin ütlevad – hea, et lahti said!
  Ma olin sellisega koos 6 aastat ja lühikokuvõte sellest ajast: alati olin mina kõiges süüdi; kui oli tüli, siis mina olin see, kes lõpuks vabandas; teised naised on lihtsalt tuttavad, kellega “niisama” suheldi (suva ju, et iga 2 aasta tagant hakkas tal igav ja leidis korraks kellegi, keda keppida, noh – need on lihtsalt kaks, mis välja tulid, ilmselt); jutu muutumine paari minuti jooksul (nagu Gerdi sõnumites) oli tavaline; lisaks veel minu ignoreerimine kui talle olukord mugav oli; minus halva enesetunde tekitamine; mina surusin tihti oma soove, mõtteid ja ego alla. Aga see ei olnud kõik korraga, tasapidi midagi lisandus ja lõpuks need asjad tundusid nii tavalised ega ei mõelnudki enam sellele, et midagi oleks justkui valesti. Nüüd, taaskord, 2 aastat hiljem leidis, et vaja ikkagi tavapärast muutust (uut naist). Sellest on nüüdseks möödas 3 kuud ja ma olen talle südamest tänulik selle “viimase piisa eest kariaks”, sest tänu sellele suhtele ma tean nüüd täpselt missugust suhet ma mitte kunagi enam ei taha. Alguses ikka halasin ja kirjutasin talle romaane aga siis sain aru, et fuck it, miks ma jälle rooman sinna auku tagasi. Ja peale seda muutus minu mõtlemine täielikult, siiani null suhtlust ja elu on palju rahulikum. Aga nagu sinagi, ei rääkinud ma paljudest asjadest sõbrannadele, sest ilmselt ka sisimas teadsin, et kui selle välja ütlen, saan ka aru kui vale see kõik on.
  Soovin sulle positiivseid emotsioone 🙂

  • Reply Ingrid 6. jaanuar 2022 at 14:01

   Minul oli sama seis 5 aastat. Just paar kuud tagasi sai lõpetatud .
   Lisaks sellele käitumisele olid/on härral veel sõltuvusprobleemid.
   Ja tõesti natuke tunnen end üksikuna, kuid see läheb üle ja käin ringi avatud silmadega

 • Reply Laura 6. jaanuar 2022 at 13:25

  Kõlab nagu gaslightingu meistriklass.

 • Reply Keili 6. jaanuar 2022 at 13:21

  Kui keegi ütleb, et kustutas chati, sest seal nagunii midagi polnud ja noh.. parasjagu kustutas IGASUGUSEID MÕTTETUID chatte, minevikust siis on see juba suur ja rasvane punane lipp. Edaspidi võid kindel olla, et selline jutt on alati vale ja kohe väga kindlalt poldi na*ui saata 😀 Nagu miks mind peaks üldse kottima, mis teemadel sa kellegagi minevikus rääkisid?

  Sina, Mallu, ole aga tugev independent woman edasi. See sobib sulle kõige paremini.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:22

   Mul on reaalselt tunne, et mul on mälukaotus, aga ma isegi täpselt ei mäleta, kuidas ta selle ära rääkis. Ilmselt vandus 373636x et midagi ei olnud ja ma mõtlesin ka, et MIKS ta peaks üldse kirjutama teistele, et saame kokku? Tundus nii uskumatu 😀

 • Reply tuti 6. jaanuar 2022 at 13:18

  iu ta jälgis keda sa followima hakkasid.. wtf 😀
  Kas keegi päriselt tegeleb millegi nii jaburaga? Tal hobisi ei ole millega tegeeda vms? 😀

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:19

   ta ütles, et lihtsalt “jäi silma” 😀

   • Reply Laura 6. jaanuar 2022 at 13:44

    No selleks, et see silma jääks, pidid ta täpselt teadma, mitut inimest sa jälgid ja veel, et kes nad kõik on, et tuvastada sealt üks uus nimi. Korralik detektiiv. Kogu see tema tegevus kõlab super ebakindlalt, super manipeleerivalt ja takka otsa veel gas lighting ka, kui ta sind suudab niimoodi endas kahtlema panna. Väk. Jookse ja jää endale kindlaks!

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:46

     Tead tal oli mingi täpsem seletus, mismoodi see talle lampi silma jäi, aga ma ausalt ei mäleta. Ma jälgin instas nii väheseid inimesi, et ehk kergem märgata, ma ei tea 😀

 • Reply Jane94 6. jaanuar 2022 at 13:18

  Oeh tead. Mina olen samamoodi segaduses. Mehega koos oldud 11,5 aastat. Abielus 6 kuud oldud.. aga peale abiellumist keeras mees täiesti ära ( vnh minu vaateväljast) . Minu silme ees näpib minu sõbrannasid, tantsib nendega intiimselt jne. Nii juba 2 kord juhtunud paari kuu jooksul. Aga muidugi tema ei mäleta midagi alguses, sis tunnistab süüd et pole ikka nii puhas, aga siis ikkagi hakkab nt muid asju ette viskama ( lollid vabandused). Kuna alles abielu algus ja lapsed koos 10 ja 8 aastane siis ma panin mehe fakti ette, et mina pidin selliseid asju pealt vaatama, siis nautigu, käin ka seal kus tahan ja kellega, et oleme sis vabasuhtes kui nii väga tahab teisi näppida( ofc ma pole seda teinud, süda ei luba) muidugi talle see ei sobinud. Aga sis öeldi mulle et enam nii ei tee ( JÄLLE) , et ta ausalt armastab mind ( mida ma tegelikult usun), aga et ta ei tea kuidas nii juhtus et tal polnud selliseid kavatsusi jne jne.. nüüd ma istun siin kodus jälle nagu nunn ja ootan seda uut vabandust” ma enam nii ei tee”. Enda kogetu põhjal oskan vaid öelda et see mees on 100% petja aga ma saan aru sinust kui tuleb hea jutuga tagasi. See on sinu valik kas võtad tagasi, lihtsalt juhul kui võtad tagasi siis pane endale paika samad reeglid mille järgi tema seda mängib 😉

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:20

   No jah, meil oli ka see põhiteema, et kas sa päriselt ei usu, et ma sind armastan? Mida sa arvad, et ma sinuga oleks, kui ma sind ei armastaks?? Mis on nagu kena, aga üks ei välista teist 😀 Ja see feeling, et sa ei tea MILLAL järgmine pauk tuleb, mitte KAS tuleb, on liigagi tuttav

 • Reply Tiiu 6. jaanuar 2022 at 13:17

  Minule on sokutatud joogi sisse ja umbes kujutan ette miks, aga et mehele selle eesmärgiga sokutada, mnjah 😀

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:21

   No ma ütlengi, et naiste suhtes ma saaks aru, mis see rõve eesmärk on, aga meeste?

   • Reply K 6. jaanuar 2022 at 14:29

    Ei ole nii levinud, aga meestele sokutatakse ka ikkagi, et pärast oleks kergem a la rahakott ja telefon ära varastada.

  • Reply Leena 6. jaanuar 2022 at 19:48

   Pigem mehed, kes lampi süüdistavad korgijooki, on seda korteripidudel tüdrukutele sokutanud.

 • Reply R 6. jaanuar 2022 at 13:14

  Sellise käitumise mõte ongi sinu aju ja (vabandage väljenduse pärast) ära mindf*ckida, kuniks arvad, et hoopis sina oled imelik ja reageerid üle ja et tema on nunnu ja hooliv. Kui sa tema tegudele reageerid nt karjumisega või üritad talle öelda, et tema öeldu/käitumine vallandas sinus sellise reaktsiooni, siis pöörab ta selle imeosavalt ümber ja ütleb küll sa oled ikka üks hull ja psaiko naine. Been there done that :/ Jõudu edaspidiseks!

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:14

   Ei seda pole ta mulle kunagi öelnud, pigem, et miks ma ärritun vms. Kuigi kogu teema on 100% ärritav 😀

   • Reply R 6. jaanuar 2022 at 13:21

    See asi tuleb alles umbes pooleteise aasta jooksul pärast koos olemist. Sellised mõtetud tülid ja ütlemised teevad su ajuga “imet” ja lõpuks ütleb, et hull ja haige naine. Ma ise olen 20ndate algusaastates neiu ja jõhker, mis ajuga toimub. Situatsioon on enamvähem sinuga olnud sama. Ise ka ei tunne ennast ära kui hapraks on mu mõtlemine ja meel läinud pärast seda kammi. Lõpuks hakkadki ennast süüdistama, et oih ma vist tegin talle äkki ise liiga v reageerin üle.

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:24

     Ma küll ei mõtle praegu, et oo tahaks ära leppida, aga see sisetunne on küll, et äkki ma selle postiga liialdan ka üle ja teen liiga kuidagi, sest äkki tal ikka oli õigus. Ja üldse ta VAHEPEAL oli väga tore ja hea mu vastu ja nüüd kõik arvavad, et ta mega munn 😀

     Mul vist ajusurm 😀

     • R 6. jaanuar 2022 at 13:32

      Hea ongi ta olnud seepärast ja ekstrameeldiv, et sa ikka ja jälle tagasi läheksid ja andestaksid. Et sa meenutaksid neid aegu, kus teil oli tore ja hakkaksid seda aega igatsema ning siis su süda varem või hiljem leebub. Fakt on see, et mida aeg edasi, seda hullemaks lähevad tülid ja kõik muu. Sellised inimesed tahavad alati oma teoga varjule jääda, et nende kuvand kui “ekstrameeldiv inimene” säiliks ja sp ta ei tahtnud ka ilmselt, et sa temast kirjutaksid või teie suhtest räägiksid blogis.

     • Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:32

      Jumal seda teab jah 😀

     • Mari 6. jaanuar 2022 at 13:52

      Ofc ta oli vahepeal hea ja tore ja ilmvõimatult nunnu. Nad peavadki olema, sest peavad oma vahepealset kohutavat käitumist kuidagi kustutama või tasakaalustama.

      Kui ta lihtsalt õhtul kärataks, et sa ei tohi filmitegelase kohta hot öelda, siis tahaks su sõbrantsi suudelda ja hommikul näitaks oma kustutatud tsätte, siis sa ju läheks kiiremini ära. Niiet vahepeal mask ette, lovebombing tööle, et partnerit enda küljes millegagi hoida ja oleks, millele viidata, kui järgmine sigadus päevavalgele tuleb.

 • Reply Silja 6. jaanuar 2022 at 13:06

  Mul vanaema ütles väga tihti nii : see kes teist süüdistab ja alandab on ise patune.
  Minu puhul oli õige. Mees muudkui süüdistas lampi, et teen midagi 😆😆.
  Tegelikult ise oli see 🤦‍♀️🤔

  • Reply Siret 6. jaanuar 2022 at 13:42

   sulaselge proejekteerimine. Et kui mina ten moraalituid asju, miks siis sinagi ei tee?

 • Reply Liisu 6. jaanuar 2022 at 13:04

  Nagu õpikunäide sellest, kes on nartsissist ja mis on gaslighting. Hoia kauge kaarega eemale. Jõudu ja tugevat närvi, Mallu!

  • Reply M. 6. jaanuar 2022 at 14:52

   Just tahtsin sama kirjutada, et ehtne nartsissist!

 • Reply Banana 6. jaanuar 2022 at 13:04

  Ta tundub kuidagi suht armukade mees.. Ma imestan et ta sul “lubas” eksabikaasaga reisule minna 🤔😄

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:10

   Mul tuli see idee vahetult peale üht meie tüli ja ta oli siis sellises positsioonis, et tal polnud eriti õigust miskit öelda 😀 Kuidas ta oleks saanud mind keelata mu laste ja nende isaga puhata? 😀

 • Reply KarolinP 6. jaanuar 2022 at 13:03

  Mallu, sul on vedanud, et tema tõeline pale nii kiiresti päevavalgele tuli. Jah, vahel meil ongi vaja astuda ühte ja samasse ämbrisse, et veenduda inimese ebaautentsues, sest kui me seda ei teeks, siis jääks see “anna palun veel üks võimalus” kammitsema.
  Mina olin suhtes, kus teine pool oskas kuni lõpuni välja endalt musta maha pesta nii, et mina olin lõpuks räpane. Tugevad alaväärsuskompleksid tekkisid pärast vaimset vägivalda, siiani on raske kedagi usaldada. Sellised tüübid on sotsiopaadid – nad hoolivad vaid enda saagist ja heaolust. Kuradi hästi oskavad näidelda ja olla näo ees “maailma parima mehe laureaat”.
  Mina usun karmasse, karma on palju suurem mõrd kui meie kõik kokku. Jõudu sulle ja vastupidavust! 💙

  • Reply KarolinP 6. jaanuar 2022 at 13:05

   *ebaautentsuses

 • Reply A. 6. jaanuar 2022 at 12:59

  Las ta olla omaette ja sina pane aga edasi 👌

 • Reply K 6. jaanuar 2022 at 12:52

  Jaksu!
  Käi siis vahepeal seda teksti üle lugemas, kui hakkab jälle tunduma, et tglt oli sul endal vale arusaam ja tglt ta on ju nii armas jne. Sest see pole ebatavaline, et selliseid inimesi/suhteid raske oma elus/peast välja saada on.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:55

   Tead ma praegu olen sellise mõtte peal, et isegi kui mingi ime läbi ma saingi kõike valesti aru, siis ma ikka ei taha olla suhtes, kus mulle kõike nii valesti mõeldavalt presenteeritakse 😀

 • Reply Liisukas 6. jaanuar 2022 at 12:52

  See, et Sa mingeid piinlikke tülisid ja teemasid ei räkinud, ongi ju fakt, et Sa tegelikult said aru, et need on valed. Ja kirjutamine oleks olnud iseendale fakti tunnistamine, et asi pole õige.
  Suhtes ei peaks kogu aeg tõestama oma ausust, truudust ja armastust.
  Karjumise kohta – ma olen mega rahulik inimene. Häält tõstan väga harva. Aga, märkasin, et kui mind alusetult süüdistatakse, siis enesekaitseks tõstan häält ja olen samuti karjunud. Selle peale nimetas eks mind ebastabiilseks ja käskis rahusteid võtta. Kuigi ta ise provotseeris seda.
  Ehk et ma leian, et karjumine on kaitserefleks, sa tahad sellega ennast rohkem maksma panna ja kuuldavaks teha.
  Võta vabalt ja lase minna. Puhka ja mõtle häid mõtteid!

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:56

   No just, ma reaalselt ei karju NEVER, viimase aasta jooksul olen vist elu limiidi täis karjunud. Okei, KARJUMINE on vb lai mõiste, pigem tuliselt häält tõstnud 😀

  • Reply KD 6. jaanuar 2022 at 14:40

   OMG.. sama!!!! Öeldakse, et “rahune maha”, “mida sa karjud siin”, “chill” … kuigi ise provotseeris….Ja tegelikult ei karjunud ma täiest kõrist vaid tõstsin häält natukene ja kaitsesin oma seisukohti, mida tema siis tõlgendas karjumisena. Ja koguaeg olen mina see probleem, ja mina teen kõike valesti.

  • Reply A 6. jaanuar 2022 at 15:30

   Mu eks tuli mulle tivtilugu kätega kallale, ei peksnud aga virutas, tõukas ja ähvardas, kui viimase tüli käigus karjusin talle, et hoidku eemale või annan nuga (tegin süüa parasjagu) siis läks järgmine päev valda kurtma, et tal vägivaldne suhe kodus, ja KOGUAEG luban teda ära tappa….

   • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 15:31

    tundub väärt mees…

 • Reply Tairi 6. jaanuar 2022 at 12:51

  See, et ta ühe followmise peale nii armukadedaks saab on juba major red flag, ebakindlus ja endal mingid südametunnistuse mured, mida kenasti teisele inimesele üle kanda. Eks kõigil ole armudes roosad prillid ees, aga hea, kui suudad sinna loogikat vahele lükata, et justnimelt oma aega ei raiskaks, mis on kõige kallim vara. Sul on väga hea ja healthy huumor (minu sarkastilisest ja iroonilisest subjektiivsest vaatepunktist). Ma loodan, et sa leiad kellegi, kellega ikka normaalselt kildu panna ja kellel on äge iseloom, et jumala eest vältida mehi a la kes kirjutavad Fb’s et “kesse mullukas on”. Ma lisaks sinna Maslow püramiidi põhipunkti ikka huumoriklotsi ka. Igatahes, see mees tundub kahtlane, good riddance, I say.

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:56

   Jaa, ma ei tuleks elusees selle peale, et ma kellegi followimisi vaataks ja võrdleks 😀

 • Reply m 6. jaanuar 2022 at 12:51

  Tüüpiline gaslighting. Panna teine inimene uskuma, et tema tunded ei ole õiged ja et probleem on tegelikult hoopiski temas. What a dick

 • Reply Mari 6. jaanuar 2022 at 12:50

  See mees kõlab nagu vastus kuldvillaku küsimusele Gaslighting 500 palun.

  • Reply Liisu 6. jaanuar 2022 at 13:06

   Tõepoolest!😀 Hästi öeldud.

 • Reply Kristiina 6. jaanuar 2022 at 12:48

  Tead Mallu, tundub, et see tüüp on nartsist. Kui sa vaatad/mõtled ta käitumise peale, siis saad aru. Parem on, kui sa lähed suure-suure kaarega temast mööda.
  Ta raudselt leiab veel põhjuse, et sinuga suhelda või proovib veenda uuesti kokku minna, kasutades manipulatsiooni… I’ve been there 😓
  Aga… You deserve more than this💝

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:50

   Tal pole õnneks minuga kuskilt kaudu suhelda, ma blokkisin ta igalt poolt ära.

  • Reply Muhv 6. jaanuar 2022 at 13:02

   Kuna eile minu kommentaar läbi ei tulnud, siis uuest siia…

   Mul on väike nurgake, kuhu ma kirjutan ja seda loeb väike ring inimesi …. Mina saan siin nahutada, et miks ma kirjutan sitast ja miks ma kirjutan sellest, kuidas ma veini joon, et nii häbi, mida inimesed küll mõtlevad! Aga ma ei kirjuta paljust, sest mul on häbi ja nii piinlik…

   Ma ausalt imetlen sind, et räägid nii isiklikel teemadel nagu suhted ning ka laste probleemidest. Toon näitena, et ma ei räägiks vist neverever sellistest asjadest nagu sina Mari ja Marta puhul, aga samas olen ma sulle nii ääretult tänulik, et seda teinud oled- see annab jõudu ja lootust. Sa oled suur inimene, mitte vanuselt, vaid just sisemiselt, et suudad iseendast ja oma probleemidest üle olla.

 • Reply Kati 6. jaanuar 2022 at 12:48

  Korralik nartsissist lihtsalt, muud midagi. Hea et lõpu tegid!

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:50

   Tead ma olen seda sõna tema kohta oma sõbrannadelt nii palju kuulnud, et kui selle kohta rohkem uurima hakkasin, jäi mulle hoopis mulje, et äkki hoopis MINA olen nartsissist? 😀

   • Reply Kati 6. jaanuar 2022 at 12:58

    Kui sa kahtled, kas sa oled nartsissist, siis sa kohe päris kindlasti ei ole!

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:59

     Aga kuidas need inimesed ikka teada saavad, kas nad on, kui nad ei kahtle, et nad oleks 😀

     • Kati 6. jaanuar 2022 at 13:15

      Ükski nartsissist ei pea ennast nartsissistiks, thats the difference 🙂

     • Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:16

      Äkki ma olen next level nartsissist 😀

     • M. 6. jaanuar 2022 at 13:23

      Nartsissistid ei usu iial, et neil midagi viga oleks! 😀

   • Reply Nimi 6. jaanuar 2022 at 14:49

    Oma eksi kohta uurisin ka nartsissismi jooni. Ja lõpuks suutsin ennastki veenda, et ei, tema on jumalast ok tüüp, MINA olen nartsissist 😀 Nii et tema õnneks jätsin ta maha, siis ta ei pea enam minusugust hullu taluma, kes kõigest valesti aru saab ja mehe elu põrguks teeb.

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 14:51

     Tead jah, isegi kui olen mina, siis vähemalt on nüüd tema päästetud 😍

 • Reply S 6. jaanuar 2022 at 12:44

  Tubli oled, et välja astud. Kõlab nagu klassikaline gaslighting, taktika mis ajabki sind ennast süüdistama ja endas vigu otsima. Tõenäoliselt kuuled sa seda paljudelt, aga ma tahaks ka oma hääle sinna hunnikusse lisada mis sulle kinnitab et sa ei liialda, ei ole hulluks läinud, ja käitud seda suhet lõpetades õigesti. Tugevust sulle oma otsuses kindlaks jääda 🤗

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:51

   No kui sa temalt küsiksid, siis kindlasti ma käitusin ise ka valesti korduvalt (isegi ei eita seda), aga see panebki mõtlema, et kui me mõlemad käitume suhtes nii, nagu teisele ei sobi, siis miks üldse koos olla?

 • Reply Tiina 6. jaanuar 2022 at 12:42

  See korgijutt. Mul oli üks taoline ajukeppijast türannist eks samuti, kes vàitis, et keegi sokutas. Hui.. korduvalt ? Vaevalt. Tüüpiline keeran sitta ja nussin su ajusid ja siis vabandab ja lubab maid ja ilmaid kokku. Tore, et lahti said..

  • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 12:45

   Ma reaalselt ei tea isegi ühtegi naist isiklikult, kes oleks korki saanud (ma muidugi ei väida, et neid pole!), aga KES peaks tahtma neid mehi nii massiliselt korkida on tõesti hämmastav:D

   • Reply T 6. jaanuar 2022 at 13:48

    Ma ei tea, kas siinkohal on hea toon Smilersi laulusõnu tsiteerida, aga tõesti, enamik mehi on ka igasuguste jookideta ju nagu, et “võta kasuta mind ära” 🙂

   • Reply J 6. jaanuar 2022 at 13:52

    Mul on õnnestunud korra elus seda vahvat korgivärki saada.. ja musitama see küll kedagi ei pannud. Olin hoopis teo- ja sõnavõimetu sült.

    • Reply Mallu 6. jaanuar 2022 at 13:53

     Loodan, et sa ikka turvaliselt koju said!

    • Reply Mina 6. jaanuar 2022 at 18:19

     Mu sõbranna sai ka korki kunagi. Ta ei jaksanud püstigi sõita ja järgmine päev oli ka jõhker olla. Vedasin ta kuidagi koju. Ma ei kujuta ette, et ta oleks kedagi jõudnud veel rajalt maha tõmmata. Ta oli ise täiesti maas. Ausalt ma isegi ei tea, mis oleks saanud temaga, kui ta oleks üksi seal olnud. Me hiljem isegi jõudsime selgusele, kes talle seda korki sinna joogi sisse pani. Ei musitama see kedagi ei pane küll.