JUMALAITA

JEESUS HALASTA MULLE!

5. veebruar 2022
2012-08-26-20-04-51-1550246

Palun väga vabandust, et ma eelmise posti kommidele vastata pole jõudnud, ega neid üles lasta. Ma PLAANISIN seda teha, aga kuidas see väljend ongi… Mees teeb plaane ja jumal naerab? Noh, kui mina teen plaane, siis jumal mitte ainult ei muiga, vaid röögib hüsteeriliselt maas ringi rullides, endal pisarad silmist voolamas.

Nimelt sõin ma täna friikaid ja juhtus JÄLLE SEE, ET MU HAMMAS MURDUS ÄRA. Oleks siis kuskilt tagumine. Oh ei. Täitsa esimeste seas teine. Ehk siis kui ma naeratan, olen ma selline:

Selle pildi saatis mulle hambaarst, kes lubas heldelt mulle esmaspäeval samasuguse teha. Ma ütlen ausalt, et see oleks naljakas, kui ma siin praegu hambutuna, nagu mingi Hillbilly ei istuks. Mitte et hetkel vahet oleks, sest ma olen ihuüksi, aga ma pidin homme Lendega kahekesti spaasse minema ühe töövärgi asjus. AGA KUIDAS MA SINNA HAMBUTUNA lähen, ah? Seega pidin ma helistama sellele naisele, kellega me tööjutud kokku leppisime ja ma küsima, et tere, kas me saaks kuupäevad ära vahetada, sest mul casually lihtsalt ei ole hammast suus. See kõlab nagu “koer sõi mu kodutöö ära” laadne vabandus, aga no, mis sa hädaga ära teed.

Kõige lambim on see, et mul pole selle hambaga iial mingit probleemi olnud, see ei olnud katki, see ei valutanud – mitte midagi. Võib-olla ta vaatas, et ma pole päris tema inimene ja üritas minuga lahku minna või midagi, aga nali on tema kulul, sest nüüd istub ta vannitoakapis ja esmaspäeval saame me jälle üheks.

Ehk siis kallis taevaisa, ma tean, et ma pole perfektne inimene ja mul on omad vead. Ma ausalt luban, et ma üritan edaspidi parem olla, aga kas sa palun mulle vähemalt hambad võiksid suhu jätta?! MA ANUN SIND!

Kui nüüd positiivsema külje pealt mõelda, siis vähemalt ei sadanud see hammas Pariisis ära, sest muidu oleksin ma seal vist otsemaid kümnendalt alla karanud. Ja kui hea, et Gaili mulle kohe esmaspäeva hommikuks aja sebis, sest mul on järgmine nädal väga palju asju vaja teha, mis hõlmavad….hammaste olemasolu.

Nii et jah. Kui keegi teist täna tundis, et tal on sitt päev, siis mõelge sellele, et vähemalt on teil (loodetavasti) esihambad olemas.

Also uus väljend “mallukat tegemisele” ehk esihammas peos kodus istumas ja mõtlemas, et wtf…

Loe ka neid postitusi!

46 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta M 8. veebruar 2022 at 06:20

  Mul kukkus ka laupäeval lampiihtsalt kroon ära .. Tuli lahti ja hea, et alla ei neelanud…
  Mingi “Hammaste langemise paev” vist…

 • Avatar
  Vasta M 6. veebruar 2022 at 23:35

  Ma ainu neid hammaste postitusi lugedes saan täitsa aru, miks mu hambaarst mind alati ümber tahab veenda kui krooni juttu hakkan ajama. Ta väidab mulle igakord et kroonid on kenad küll aga nendega hakkad eluaeg jamama.
  Mul tegelt hammastega probleeme pole, aga kuna mul on hammaste parakas delux siis arvasin et kroonid oleks hea mõte. Hambad sirged ja valged ja puha aga mul emalj (või mis selle eesti keelne nimetus ongi) on veidi ebaühtlane, ehk siis kui peeglist lähedalt vaadata tundub nagu oleks paar vagu sees kahel esihambal. Hambaarst väidab et see ongi normaalne ja et ei kellegil ei ole täiesti lamedad hambad ja mina ikka vingun vastu et onnnn külll juuuu 😂
  Aga no sinust on kahju, vähemalt hea et sul nii vastutulelik hambaarst on kes suht ruttu saab aidata. Aga kahju lihtsalt et sinna pappi pead auht tihti viskama, niigi maksid suht hingehinda nende eest ju🥺 no pole hullu, vähemalt tea et kuskil on mingi “kasutaja M” , kes pidevalt su hambaid imetleb ja oma arstiga vaidleb nagu titt, et “tahan kaaaaa sellist lamedat hammast nagu mallukal, no pliiiiis!” 😂

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. veebruar 2022 at 14:46

   Tead ma üldiselt nõustun, et oma hambad ikka paremad, aga mu esihambad olid omadega üsna hukas ja nendega OLI vaja midagi ette võtta. Nii et on mis on ja eks ma tegelen, mis mul üle jääb 😌 Enamuse ajast ikkagi rahu majas ja hammaste peale mõtlema ei pea.

 • Avatar
  Vasta Mariine 6. veebruar 2022 at 22:34

  Kurb asi, aga samas sa kirjutad selle nii naljakaks. Ja õnneks saad sa ta suhu tagasi. Aga, kas need juurelt murduvad hambad on täiesti terved, ei mingeid kahjustusi? Mis hambaarst selle kohta ütleb, äkki mingi aine-vitamiin defitsiidis? Sul lihtsalt neid mitu tükki järjest.

 • Avatar
  Vasta Leah 6. veebruar 2022 at 19:39

  Väga paljudel hakkavad hambad kroonide all lagunema. Mõnedel nii hullusti, et pudi jääb alles.
  Kroonide panemine tervetele hammastele on ülihalb mõte. ÜLIHALB. Kui juba on pandud siis ei olegi teha muud kui vastu pidada 🙁

  • Mallu
   Vasta Mallu 7. veebruar 2022 at 14:25

   Noh eks siis tuleb sellega tegeleda. Tagasi ma oma hambaid ei saa ja polnud nad enne ka suurem asi, et paratamatult pidin nendega midagi ette võtma. Eks ole näha.

 • Avatar
  Vasta Evelin 6. veebruar 2022 at 11:34

  Jeesus üritab sulle öelda, et fitlife ja ära söö friikaid

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 11:44

   Ilmselt vist küll…edaspidi lürpan suppi😄

 • Avatar
  Vasta S. 6. veebruar 2022 at 11:05

  Reklaamid klikitud 💪 Aga I feel you – olen oma esihammast vist 6-7x pidanud lappima, liiga mitu korda on kild välja tulnud ja mälestuseks ka ilusad aastavahetuse pildid endast hillbillina. Nüüd ausalt ei julge sisuliselt midagi esihammastega näksata ja kui mõni teravam tükk hamba alla satub, siis esimene mõte on alati “fck mu hammas jälle?!” Vb peaks ka välja kukkuma ja proteesi panema 🤷‍♀️

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 11:44

   Mul on ka pidevalt mega hambaparakas😄😄

 • Avatar
  Vasta Kai 6. veebruar 2022 at 07:57

  Hambad sümboliseerivad isa teemasid. Isaga kasvamist, isaga läbisaamist jpms. 😁 sa polegi rääking oma isast, kas kasvasid koos temaga üles ja kuidas praegu läbisaamine on?

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 11:43

   Mu isa on olnud 30a surnud. Raske temaga nii kasvada ja läbi saada tbh😄

  • Avatar
   Vasta Helina 6. veebruar 2022 at 11:54

   Tegelikult oleneb, kummal pool ja milline hammas täpsemalt. Kehal on alati nais- ja meespool.

   • Mallu
    Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 12:32

    No ma võin ausalt öleda, et mu isa on mõlemalt poolt surnud 😀

  • Avatar
   Vasta Lily 6. veebruar 2022 at 19:58

   WTF 😀

 • Avatar
  Vasta RD 6. veebruar 2022 at 03:56

  Hmm… vastan seekord suht lühidalt. Kõik segadus, söök, riided ja faking 5 liikmelise pere musta värvi sokid jne on minu..MAKE OR GO. Olen armastatud, aga nüüd vist sain aru miks😶

 • Avatar
  Vasta Ner 6. veebruar 2022 at 00:20

  Ütleme nii et jumal on sulle juba tegelikult selle poolest halastanud, et kui murdub, siis on raha ja võimalus see koheselt korda teha, paraku kõigil seda varianti ei ole 🙄😥

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 11:47

   Jah, seda küll 🙏🥲

  • Avatar
   Vasta väike Myy 6. veebruar 2022 at 13:08

   Täpselt sama mõte. Sa lihtsalt helistad, võtad “kapist” raha ja teed korda.
   Paljudel meist pole üldse sellist võimalustki ! Pole näha ka tulemas.

   • Mallu
    Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 13:18

    Ma ei saa aru, kas ma peaksin ennast nüüd halvasti tundma, et mul on võimalus see korda teha? 😀

 • Avatar
  Vasta Meelika 6. veebruar 2022 at 00:09

  Pane mask ette kohtumistele. Siis ei tea keegi 🙂

 • Avatar
  Vasta P. 5. veebruar 2022 at 23:58

  Uhh. Sa ei tea, kui kiirelt ma just õunasöömise pooleli jätsin. Kõige suuremad hirmud mul ka hammastega seoses.
  Kas hambaarst midaig juurde ka räägib, et mis põhjustel nii juhtub? Et vb on mingid eluviisid, mida korrigeerida tuleks? Igatahes… jubeee ainuüksi ettegi kujutades. Õnneks pole esmaspäev mägede taga.
  Klikkasin reklaame ka.

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 11:48

   Eks ta homme saab lähemalt vaadata, aga ega ta ka täpselt ei tea 🥲🥲

 • Avatar
  Vasta U 5. veebruar 2022 at 22:46

  Ma arvasin, et ohatis hoopis jälle. Aga krt hammas 😐

 • Avatar
  Vasta Maria 5. veebruar 2022 at 22:35

  Mul kaks korda esihammas murdunud. Esimest korda murdus kuivatatud kala süües. Tookord oli mu sünnipäev tulemas. Õnneks sain päev ennem sünnipäeva uue hamba. Teisel korral murdus sama hammas võileiba süües. Oli kevad 2020 ja koroona möllas. Kõik oli kinni. Olin rase ja kool pooleni. Praktika ootas tegemist. Sain mingi jubeda hambaarsti juurde, kes lihtsalt tõmbas hamba välja ega teind rohkem midagi. Kuna kõik oli kinni ja keegi vastu ei võtnud. Pidin umbes kaks kuud olema hambutu. Väga ebameeldiv oli veebitunnis osaleda. Õnneks poes sai käia mask ees😷 Kaks nädalat ennem oma sünnipäeva sain lõpuks hambaarstile, kes mind vahele võttis ja uue hamba tegi. Imestas veel, et mida see eelmine hambaarst teind on.
  Kuid see pole veel kõik 🤣 Eelmise aasta detsembris juhtus sama esihambaga trauma. Sain üsna ruttu hambaarstile, aga ta ei teinud siis midagi. Käskis oodata ja hambale rahu anda. Õnneks on veel hammas ees. Kuid tunne on, et õige see pole. Jaanuaris helistasin hambaarstile ja sain aja alles maikuusse. Loodan, et seni püsib hammas ees 🤣 No ja kilde on ka süües nii mitmest hambast ära tulnud, et jube noh🤣

  • Mallu
   Vasta Mallu 6. veebruar 2022 at 11:49

   Vahel tundub, et lihtsam oleks full hambutu olla 😄

 • Avatar
  Vasta Hanna 5. veebruar 2022 at 21:59

  Õnneks on maskid praegu teema, nii et mask ette ja keegi ei tea, et hammast pole:D

 • Avatar
  Vasta Liina 5. veebruar 2022 at 21:35

  Kuna mul on veel ca 70% hambaid suus, siis vähemalt klikkasin reklaamid läbi🤣🤣

  • Avatar
   Vasta Kkukk 5. veebruar 2022 at 22:05

   Reklaamid klikitud ☺️😂

 • Avatar
  Vasta Kati 5. veebruar 2022 at 21:14

  Mul kunagi murdus reisil hammas ära (Balil kusjuures), ma olin nii kurb, hommikul oli hambahaldjas padja alla kihlasõrmuse toonud! Nii et ole valmis 😁😁😁

  • Mallu
   Vasta Mallu 5. veebruar 2022 at 21:20

   See oleks nüüüd küll aasta nali, kui keegi minusuguse hambutuga abielluda tahab 😀

 • Avatar
  Vasta Elis 5. veebruar 2022 at 21:12

  Sul suht tihti need hambad lendavad siia ja sinna, ise vist Gaili juures ei käiks kui nii tihti seda tegema peaks😵‍💫😬

  • Mallu
   Vasta Mallu 5. veebruar 2022 at 21:14

   Gaili ei saa sinna midagi teha, kui mu hammas juurest ära murdub 😀 Ega minu hambajuured tema isiklikust varust pole 😀

   • Avatar
    Vasta Deily 5. veebruar 2022 at 21:42

    Endal ka kroonid ja huvitab kuidas nad Sul kukuvad? Kroon katki või lihtsalt tsement lahti ja kukub ära? Omal ka ikka paaril korral kroon katki hammustatud ja klahvi vahetuses käinud 🙂

    • Mallu
     Vasta Mallu 5. veebruar 2022 at 21:43

     Mul ei läinud kroon katki, vaid OMA HAMMAS, seal sees 😀

     • Avatar
      meow 9. veebruar 2022 at 23:41

      Kuidas sellist asja üldse parandada annab kui oma hammas all katki läheb? Mul ka kroonid. Olen arvanud, et siis peab implantaadi panema

     • Mallu
      Mallu 10. veebruar 2022 at 10:34

      Tuleb välja, et ta läks lihtsalt pooleks. See mis igemesse jäi, oli ikka terve 😀

   • Avatar
    Vasta Elis 5. veebruar 2022 at 22:29

    Oii😬

 • Avatar
  Vasta Kai 5. veebruar 2022 at 20:57

  Also uus väljend “mallukat tegemisele” istuma kodus, hammas peos ja mõtlemas wtf – johhaidii 🤣🤣🤣 olen elus mitu korda siis mallukat teinud 😃 mitte küll tervete hammastega aga poolikutega 😁

  • Mallu
   Vasta Mallu 5. veebruar 2022 at 21:00

   welcome to the club 😀

 • Avatar
  Vasta dex 5. veebruar 2022 at 20:55

  appi insta storyt nähes ma kartsin, et keegi tahab jälle sinuga kohtus jageleda 😹

  • Mallu
   Vasta Mallu 5. veebruar 2022 at 21:00

   see oleks ka suht casual vist 😀 aga õnneks mitte!

 • Avatar
  Vasta Nimi 5. veebruar 2022 at 20:52

  Mul on ka kunagi esihammas pooleks läinud. Ei olnud tore ja nüüd kogu aeg parakad, et see mis sinna tagasi ehitati, tuleb ära, sest sedagi on korra juhtunud 😢

  • Mallu
   Vasta Mallu 5. veebruar 2022 at 21:01

   Mul ka aina samad parakad ja nagu näha, siis põhjusega 😀

 • Avatar
  Vasta K.D 5. veebruar 2022 at 20:42

  See suht mu worst nightmare!! See parandamine maksab ju hingehinda, aga olen sõbrannadega arutlenud, et lippaks kasvõi sms laene võtma, et see ASAP korda teha 😬

  • Mallu
   Vasta Mallu 5. veebruar 2022 at 20:45

   Ma reaalselt müüks kõik oma hinge tagant maha, kui peaks valima, kas mul on suur telekas v esihammas 😀