Uncategorized

2022 aasta kokkuvõte

31. detsember 2022

Nagu lubatud, siis igaastane kokkuvõte on nüüd teie ees. Ma napilt ei viitsinud tegema hakata, aga iga kord vaatan ma seda valmis kirjutades oma eelmise aasta kokkuvõtteid ja tegelikult on ju tore, kui endal selline eelmiste aastate mälestuste spikker olemas on. Seega ei mingit “ma ei viitsi juttu” siitpoolt, hakkan aga heaga vastama!

1. Mida sa tegid aastal 2022, mida sa polnud varem teinud?

Kurat, kus oli alles eelmine aasta kõva tunne siia nimekirja oma kodu ostmise juttu kirja panna, kui aasta saavutusena. Sest noh, minu jaoks oligi kõva venna värk ja mega uhke olin ka. Nüüd aga oleks imelik vist öelda, et suurim saavutus oli oma kodu alles hoidmine. Kuigi jah, euribori vaadates võib vist isegi selle saavutuste alla panna, et inimene oma laenumaksed ära maksta suudab 🙄

Teiseks peaks kindlasti ära märkima, et ma läksin ju tööle! Mitte küll esimest korda elus, aga esimest korda üle seitsme aasta. Ja mitte lihtsalt tööle, vaid riigitööle, et ma ennast ikka veel rohkem Päris-Suure-Inimesena tunda saaksin. Üle saja aasta käisime telkimas ka, aga jällegi mitte esimest korda elus, lihtsalt üle pika aja.

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?

Eelmise aasta lubadus oli see, et mu kodul saavad olema liistud. See oli üsna hea soov. Kui ma õigesti mäletan, siis pani mu isa need mulle juba selle aasta jaanuaris maha, nii et sai üsna kiiresti tehtud. Mida ma endale uueks aastaks lubada võiksin? Hmm… See võiks olla midagi, mida on super tõenäoline, et ma ära tehtud saaksin, et järgmine aasta jälle uhke tunne oleks, et voilaa – lubadus täidetud 😁 No lubame siis vähemalt seda iseendale, et ma üritan vähem rapsida ja rohkem keskenduda (haha, tõesti soovin näha, kas õnnestub).

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?

Mul praegu ei tule pähe küll.

4. Kas keegi su lähedastest suri?

Mu vanaema suri ära. Ja noh, mu Pärnu tädi joodikparm peika ka, aga tema mulle super lähedane polnud tbh.

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2023, mis puudus aastal 2022?

Mul ei tule mitte midagi mõistlikku pähe, sest mul on tunne, et mul on vist kõik olemas, mida mul VAJA oleks. Okei, magamistoa põrandale tahaks vaipkatet panna, aga see just mingi eriline südamesoov olema ei peaks, eksole 😁 Aa teate, ma olen TikTokist näinud, et inimestel on need pisikesed ahvid ja ma TAHAKS küll endale seda nunnukest, aga kui me loogiliselt mõtleme (jah, ma olen mõnikord harva võimeline seda tegema), siis see ahv trashiks ilmselt mu kodu 100% ära ja siis see oleks umbes sama keiss, kui ma sea võtsin. Nii et las see ahv jääda heaga unistuseks.

6. Mis riike külastasid?

Kus ma käisin? Pariisis käisin Andraga. Riias käisin kaks korda (kord Andraga ja teine kord Samsungiga). Maarjaga käisime Amsterdamis ja Pillega Kanaaridel. Arvestades, et 2021. aastal käisin ma kanaaridel 3x ja see aasta vaid ühe, on see ikka eriti hale tulemus minu poolt. Uuel aastal tahan kindlasti lastega puhkusereisile minna ja vähemalt korra IHUÜKSI Avele külla minna. Üks soov oleks kindlasti Taisse ka minna. Nagu… Kas ma olen viimane eestlane, kes sinna iial jõudnud pole?

7. Mis kuupäev aastast 2022 jääb igaveseks su mällu? Miks?

Ma napilt tean, mis kuupäev täna on, seega mul tõesti ei tule praegu ka ühtegi mingit erilisemat kuupäeva meelde, mida siin välja tuua.

8. Mis on selle aasta suurim kordaminek?

Hmmm…Tööle minemine oli nagu kordaminek? Elus püsimine oli kordaminek? Mõnikord vaatan lapsi ja mõtlen, et midagi ma olen ikka nendega ka õigesti teinud, kui nad lihtsalt nii nunnud ja hoolitsevad on ❤️

9. Mis oli su suurim läbikukkumine?

Ma arvan, et see osa, kus ma ei suutnud mõnda väga head sõprussuhet uuesti üles ehitada, sest argielu ja olme ja elus olemine võtab juba iseenesest nii palju aega, et kõik muu tundub kohati too much. Ma ei tea, kas see suures plaanis just läbikukkumine on, aga no mulle isiklikult on.

10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?

Ma olin miljon korda ohatistes. Ja nüüd olin jälle haige, mingi teadmatu katkuga. Vigastusi… Hmmm… see oli vist see aasta, kui ma enda jala lastetoa kapiukse vahele lajatasin?

11. Möödunud aasta parim ost?

Issand ma tõesti ei teagi. Ilmselt mõni reisidest. Mis võiks olla otsene vihje, et uuel aastal peaks rohkem reisima ja vähem tussutama.

12. Kelle käitumine teenib sult aplausi?

Ma võiks siia vist püsivalt aphrokad panna, sest see ei muutu vist mitte kunagi.

13. Kelle käitumine ajab südame pahaks?

Meil on chatis kaks inimest, kelle iga liigutust me kommenteerime, mistõttu mul on hakanud vaikselt tekkima tunne, et ükskõik, mida nad ei teeks, ajab mul südame pahaks 😁 (Need kaks inimest ei ole obv meie chati liikmed 😅) Aga noh, kindlasti mõjun mina osadele inimestele sarnaselt, seega pole üldse lugu.

14. Kuhu läks enamik su raha?

Ma eeldan, et panka ja toidupoodi. (Sellega meenus nüüd, et teen korra kirjutamisesse pausi ja maksan arveid 😁)

15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?

Ma arvan, et tööleminek. See tundus nii uus ja huvitav ja põneeeeev, et kas ma üldse oskan enam… tööl käia või nii. Selgus, et oskan küll.

16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2022 meenutama?

Alles näitas Spotify neid aasta kokkuvõtteid, mul olid sellised:

17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:

i. õnnelikum või kurvem? Ma tahaks öelda, et õnnelikum?

ii. kõhnem või paksem? Tahaks loota, et sama? Ma ei tea, praegu vist paksem? 😁 Aga mitte kauaks!

iii. vaesem või rikkam? Äkki rikkam?

18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?

Ma võiks öelda, et ma soovin, et ma oleks trenni teinud rohkem, aga samas see on nii vastik tegevus, et suva ka. Aga nagu tore oleks, kui minevikumallu oleks viitsinud sellega tegeleda. Ehk oleks veidi jõudu ka ihus 😁

19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?

Lolli mänginud.

20. Kas sa armusid aastal 2022?

Mkmm.

21. Kui palju üheöösuhteid?

Hale null. Või no ma ei tea, kas see on hale või mitte 😁

22. Mis oli su lemmiksari või telesaade?

Stranger Things’i viimane hooaeg oli hea, aga ma ei tea, kas see just lemmik oli? Mul on niii nadi mälu, et vaatan midagi ära ja… unustan igaveseks.

23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?

Mkmm.

24. Parim raamat, mida lugesid?

“Ma tahan. Ma suudan. Ma võin”

25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?

Viimase aja kõige kuulatuma loo ma siia juba panin ükskord, see “How deep”.

26. Mida sa tahtsid ja said?

Ma sain vist kõiki asju, mida ma tahtsin ja see on iseenesest tore avastus. Võiks rohkem tänulik selle üle olla ja mitte mõelda asjadele, mida mul pole. Näiteks suurem kodu. Sest seda ma teoorias tahtsin, aga ei saanud 🥲 Selles suhtes, et full paueriga küll ei otsinud ja orgunninud, aga teoorias oleks nagu tahtnud.

27. Mis oli selle aasta parim film?

Jälle ei tea, sest ma unustan need koheselt.

28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?

Selle aasta sünnipäevast ajalugu vaikib, sest mul endalgi on sellest nii vähe mälestusi, et ajalool pole kuigi raske vaikida *puukingade klabin eemaldub*.

29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?

Kaine mõistus.

30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?

Ma olen see aasta tõesti rohkem ennast riietanud, sest… ma käin kontoris. Nii et ehk olen see aasta viisakam, kui muudel aastatel enne olnud olen.

31. Mis sind mõistuse juures hoidis?

Ma isegi ei tea, ise ka imestan, et mingi mõistuseraas alles on 😁

32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis?

Ei tea.

33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?

Mitte ükski vist.

34. Keda igatsesid?

Mitmeid inimesi punktist üheksa.

35. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2022 õpetas.

Eelmise aasta õppetund kehtib endiselt: “Et teglikult ei saa sa iial teada, kuidas sa mingis olukorras käituksid, kui sa selle sees olnud ei ole. Meil kõigil on mingisugused ARVAMUSED, aga reaalsus on mõnikord täiesti teistsugune.”

***

Oijah ja ongi järjekordne aasta möödas. Ma ootan nii suure põnevusega järgmist aastat, mulle tundub, et see on kas väga hea, või väga sitt aasta, nii et 50/50 võimalused 😁 Teile aga loodan, et oli kena aasta ja kui ei olnud, siis tuhat korda paremat aastat teile siis peale homset!

Loe ka neid postitusi!

6 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Tibuemme 1. jaanuar 2023 at 03:29

  Haha. Ma nii lootsin et sa mõnes vastuses ikka oma maasika kleiti ka mainid 🤣
  Kasvõi nalja pärast. See peaks ikka ajaloo arhiividesse jääma.

  • Mallu
   Vasta Mallu 1. jaanuar 2023 at 14:09

   Haha, ma olin ta õnneks või kahjuks unustanud 😀

 • Avatar
  Vasta Vaike 31. detsember 2022 at 14:37

  Ma ei ole ka Tais käinud, ei tõmba ka üldse. Head aastavahetust sulle!

  • Mallu
   Vasta Mallu 31. detsember 2022 at 14:53

   Mind tõmbab soojus ja tai söök 😀

 • Avatar
  Vasta Monk 31. detsember 2022 at 14:33

  Mulle tundub, et need küsimuste aastaarvud on väga lappes

  • Mallu
   Vasta Mallu 31. detsember 2022 at 14:50

   upss, oli jah 😀