Uncategorized

Kas ma ainuke, kellele Lidl ÜLDSE ei meeldi?

12. veebruar 2023

Ausalt, kas ma ainuke, kes sellest Lidli haibist aru ei saa v? Nagu ma eelmisel nädalal rääkisin, siis proovin edaspidi toidukulusid kontrolli alla saada. Ma ei tea, kui hästi see siiani läinud on, sest täna näitas äpp, et toidu peale on kulunud 450€ ja hetkel on alles veebruari algus…Vabandan ennast sellega, et sinna sisse läks ka väljas söömine ja ikka paar woltimist/boltimist ka.

Küll aga oli algus väga paljulubav, sest ma otsustasin spetsiaalselt soodsama ostukorvi pärast Lidlisse sõita. Jah, ma olen seal enne ka umbes kaks korda elus käinud, aga too kord kõndisin mööda seda poodi ringi ja lubasin endale, et see kümps, mis ma seal osteldes säästa võiksin, ei ole seda õudust väärt.

Esiteks ei olnud mul muidugi münti, mistõttu pidin ülevalt selle plastikjulla küsima ja siis alt käru tooma. See pole muidugi poe süü, et mul münti polnud, aga jube ebamugavaks tehtud ikka. Kui nad neid plastikmünte nagunii kõigile jagavad, siis miks need kärud lihtsalt vabalt võtmiseks ei ole? Aga okei, see selleks.

Jõuan siis mina käruga poodi ja tahaks kaupa vaadata, aga no jumala võimatu. Pood nii paksult rahvast täis, nagu oleks kohe sõda ukse ees ja käimas viimased minutid, mil üldse kaupa soetada saaks. Rahulikult vaatamisest oli asi kaugel, sest ei saa ju käruga riiuli ette seisma jääda, samas on seal nii kitsas, et pole kuskile käru ka jätta. Pmst kui ma sekundiks kuskil seisma jäin, siis juba oli keegi vihane kodanik mulle oma käruga tagumikku sõitmas, et kuidas ma julgen siin liiklusvoolu peatada.

Seega kahmasin ma kiiruga lettidelt enam-vähem midagi, mis mulle vajalik tundus ja liikusin muudkui edasi. Naljakas oligi see, et kuna seal paistis tõsimeeli mingi ring käimas (inimesed mahuvad ainult ühtpidi liikuma) siis et jõuaksin üldse letid üle vaadata, käisin ma umbes kolmel ringil. Krt, nagu tsirkuses tiiruta seal.

Kui ma üldse midagi positiivset välja tooma peaks, siis vb selle, et seal oli mitmeid huvitavaid asju. No näiteks paninigrill ja suhkruvatimasin. Aga kuna ma olen siin praegu “mõistlik ostleja” siis minust nad sinna maha jäid. Selle peaks vist ka välja tooma, et ma ARVAN, et seal on odavam. Arvan, sest seal polnud pmst ühtegi tuttavat pakendit, mille hinda ma enne teadnud oleks, seega ma lihtsalt usun kõiki neid, kes väidavad, et seal odavam on.

Miinuseid ma võin lugema jäädagi. Näiteks tõmbasin selle suure influkapromo peale Lidli äpi – midagi ei saanud aru ja kui lõpuks pusserdasin vist välja, kuidas see töötama peaks, sain aru, et need “erihinnad” on kõige lambisematele toodetele, mida ma never nagunii ei ostaks. Ehk siis lambine ajaraisk selle äpiga.

Poosi asju, mida ma soovisin, seal polnud. Näiteks värska. Ja vb ma eksin, vb oli ka, aga ma ei saanud ju vaadata, sest kitsas, rahvast palju, kõik nii närvilised. Pfft.. Ja need asjad, mis ma sain. Noh…Ei tahaks jälle siin dissida, aga ma ostsin sealt näiteks veisehakkliha, mis pidi veel vähemalt nädala kehtima. Sama päev sellest süüa tehes haises ja maitses see nii rõvedalt, et samahästi oleksin võinud selle raha hakkliha ostmise asemel põlema panna.

Kirsina tordil on Lidlis see maksmise protsess. Kassad ja kassalindid on nii lühikesed ja väiksed, et samal ajal kui kassapidaja ülehelikiirusel su asju läbi piiksutab, pead sina snaiperikiirusel asju kotti toppima. Reaalselt mul oli selline tunne, et ma olen kuskil maratonil – pinge peal, sest kassapidaja vaatab sind pettunult, kui sa piisavalt kiire pole ja tal asjad enam ära ei mahu. Samal ajal vaatab altkulmu ka järgmine inimene järjekorras, sest mida kuradit ma munen onju?

Selles suhtes, et vabalt võib olla, et seal Lidlis on mingid müstilised ajavahemikud, mil saab seal rahus ringi vaadata. Ja äkki sain mina ainsa sita paki veisehakkliha. Ja äkki ma peaks ise hakkama münte kaasas kandma. Ja äkki ma ei peagi nii palju värskat jooma. Ja äkki ma lõpetaks vingumise ja jätaks selle Lidli rahule üldse. Ja äkki suudaksin ma ikka paar sekundit kiiremini enda asju kotti loopida? Ega keegi mind seal jah käima ei sunni, aga kuna no niimoodi seda aina haibitakse, siis tõesti mõtlesin, et tegu on minu poolt avastamata kullaauguga, kuid eksisin.

Ma ilmselt räägiks teist juttu, kui nad mulle maksaksid ja mind ka influkaks võtaksid – siis tillerdaksin kell 7 hommikul kuskil Lidlis, teeks pilte inimtühjast poest ja kiidaks, kui mõnusalt vaikne shopata ja sööksin kahe suupoolega mingit lehkavat veisehakkliha, nii et silm ka ei pilguks*. Aga kahjuks mulle ei maksa keegi, seega ütlen ma välja, kuidas minu jaoks need lood seal Lidlis olid. Ma reaalselt maksan pigem see paarkümmend euri rohkem oma ostukorvi eest, kui ma saan sinna valida asju, mis mulle tuttavad on ja ma saan rahus oma asju valida ja kotti laduda. Selle õudusunenäo jaoks teise linnaotsa enam sõitma ei hakkaks.

Kui see mul kõrvalmajas oleks, siis ilmselt kunagi pistaks ikka nina sisse, aga minust on need lõik Lidilid õnneks nii kaugel, et võin üsna kindlalt öelda, et enam sinna väga ei tõmba.

Krt, tahtsin siia lõppu näidata ka, et mis pakkumised seal Lidlis mõttetud olid, aga nüüd äppi avades on seal sootuks mõistlikumad soodukad, mida ehk isegi kasutaks. Noh viinamarju kulub meil omajagu ja kohukesed mööda külge maha ei jookse ja isegi selle sama pitsataigna ostsin ma sealt viimane kord suure hurraaga. Nii et ju siis need muutuvad nii tihti, et neile ma selle ühe korra pealt hinnagut anda ei saa. Muus osas siiski sitt mis sitt 😀

*Ma ei dissi muidugi neid, kes koostööd teevad – vb tõesti neil paremad kogemused, mida ma ka tean.

Aga teie muidu käite Lidlis v? On teil selle poega paremad kogemused?

Loe ka neid postitusi!

22 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Katz 19. veebruar 2023 at 20:04

  Väiksed 200 ml veinikokteilid on seal mõistliku hinnaga ja (minu arust) head. 😉

 • Avatar
  Vasta Madli 17. veebruar 2023 at 18:47

  See veisehakkliha ajas nii palju rasva välja, et ma ei tahaks uskuda, et see üldse veiseliha on. Eelistan siiski eestimaist edasi või vähemalt tuttavaid tooteid 🙂

 • Avatar
  Vasta seesam 14. veebruar 2023 at 21:13

  I hate Lidl

 • Avatar
  Vasta Toivo 14. veebruar 2023 at 16:26

  Minule sobib!👍

 • Avatar
  Vasta Mariine 13. veebruar 2023 at 14:45

  Olen käinud välismaal palju Lidlis ja siin ka, nädala-paari tagant korra käin. Ostan ainult söögikraami. Siiani pettuma ei ole pidanud, hinnad ka normaalsemad kui Selveris ja Coopis. Puhas ja korras. Müüjad ka ei uima.

 • Avatar
  Vasta Britt 13. veebruar 2023 at 12:17

  Ma Eestis pole käinud, aga Prantsusmaal on see üks mu kodupoodidest. See kassavärk on siin sama: pole üheski poes nii kiireid müüjaid näinud ja ma olen juba loobunud asjade kotti panekust. Lihtsalt ei jõua. Loobingi kärusse ja siis auto juures panen normaalselt kottidesse.

  Ruumi muidugi siinsetes Lidlites jagub ja tootevalikuga olen ka rahul. Liha ma näiteks ainult Lidlist viimasel ajal ostangi – null kvaliteediprobleemi. See-eest ei osta mina sealt hoopis puu-ega köögivilju. Mul on hoopis nendega kehvad kogemused olnud. Seest mädanenud granaatõunad jne. Pluss on neil mingeid asju, mida siin väga mujal ei müüda. Nt. halloumi juust jne.

  Aga ma olen aru saanud, et see, mida pakutakse + päritoluriik, ongi riikide kaupa väga erinev. Tunglemise osas on muidugi nii, et teatud kellaaegadel on iga pood hullumaja puhvet. Ma korra käisin 17.30 oma koduselveris ja vandusin, et ei iiiiiial enam. Iseteeninduskassadesse oli ka pikk järjekord, kõik inimesed igal pool vihaste nägudega. Tänasin õnne, et mul tegelikult on luksus käia poes suht ükskõik mis kellaajal ja kavatsen seda luksust ka edaspidi kasutada ning 5-7 vahel poodi ei roni 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 13. veebruar 2023 at 12:42

   Ma Hispaanias ka armastasin Lidlit 😀 Ja kui ma siin käisin, siis oli kell mingi 1-2, ei tohiks just tipptund olla, aga ma ka krt ei tea 😀

  • Avatar
   Vasta Zz 13. veebruar 2023 at 17:33

   Prantsusmaa Lidl + Carrefour 😍🤌
   Eestis lidl kuidagi pisike ja kesisema valikuga. Paar-kolm korda vist käinud poole aasta jooksul. Rimi ja Selver kuidagi “kodusemad” ja lähimad muidugi ka😃

 • Avatar
  Vasta Ülle 13. veebruar 2023 at 08:58

  Trenniskäimise riideid kaubamärgiga Crivit olen aastaid kasutanud, olen seda kaubamärki varasemalt välismaa Lidli st ostnud ja mulle sobib küll. Vastupidav ja mugav ja odav. Muidugi on seal poes mõnikord ebamugav liikuda aga mõtlen et kui ma tahan oma raha eest rohkem saada, siis kannatan ära. W5 puhastusvahendite sari meeldib mulle, pähklisegud, kuivained, mahemärgiga puuviljade juurviljade valik on seal suur. Lihatooteid ei tarbi, seda ei oska kommenteerida, mozarella on küll hea ja nö.käsitöö pastad . Esimese hooga ei tule kõik meelde, aga kui ma sinna poodi juba satun, siis leian üksjagu palju, mida osta. Aga muidugi, kui raha on, saab ka “paremates” poodides käia. Vaene ei virise 🙂

 • Avatar
  Vasta T 13. veebruar 2023 at 01:16

  Meil mehe poolt perekond Lidlisõltlased. Absull igast träni ostetakse sealt. Isegi kui ükskord ämm näitas, mis tal uued asjad on, vaatasin huviga, aga kui ütles, et Lidlist sai, siis kogemata purskasin naerma. Aga mees oli just enne öelnud, et ta pere vist KERGELT lidli fännid.
  No ise pigem ei käi, aga kui käin, siis ostan kindlad asjad, nt lapsele päevamähkmed, tume ciabatta (see on seal 80senti ja maitseb kordades paremini, kui need prisma 3-4eurised), kuna ma nutella fänn ei ole, liiga mõru on, siis meeldib sealne duo kreem, mis valge ja pruuniga pooleks. Ja pestod ja marco makaronid on ka head.
  Aga kui ükskord mehe perekonna õhitusel (et “no see piim ja liha on seal tapselt samad, mis igal pool”) ikkagi läksin sinna kogu toidukorvi ostma, siis hoolega valitud singitükk läks prügikasti, samamoodi jogurt. Mees muidu mul sööb kõige ja ei ole valiv, aga kui tal juhuslikult pärast viilu sinki kõht valutas, siis ta ütles “raudselt see Lidli pask” 😀 vot siis.
  Lihast ja kanast ja piimast ja muust sellisest käin kaarega mööda, aga friikartuleid nt pole vahet, mis poest osta.

 • Avatar
  Vasta Kaja 12. veebruar 2023 at 23:58

  Ilmselt kõlan nagu mingi äratõusnud tont, aga ma ei suuda käia mujal kui Selveris. Hinnad on jah kallimad, aga meie pood Saaremaal on väga puhas (ja see on minu jaoks toidupoe puhul väga oluline). Mingi aeg käisin siin Maximas. Ai pagan, piimalett haises, põrand oli räpane ja lihaletis oli vist mingi pakend katki läinud nii, et see verine vedelik oli riiulitel kuivanud. Ja see on minu jaoks deal breaker. Selveris sellist asja pole iial näinud.
  Lidl tuleb meile siia ka – lubatakse lähimate valgusaastate jooksul. Eks näeme. Saan aru, et seal on palju selliseid kaubamärke, mida mujal pole. Jälle, mulle meeldib teada-tundud Farmi, Alma, Maks&Moorits jne, mitte Lupilu, Pikok 😁 (vaatasin kiirelt kliendilehest, mida pakutakse).

 • Avatar
  Vasta Liis E 12. veebruar 2023 at 18:30

  Ma ka vist nüüd kolm korda Lidlis käinud. Nooo ei. Mingite asjade, mis ma ostnud, maitsed on nii rõvedad, et lõpuks jääbki seisma ja koer saab omale. Enam ei lähe ka, mõttetu. Ja Tartus on seal ALATI nii palju inimesi, vahet pole mis kell lähen.

 • Avatar
  Vasta Tigu 12. veebruar 2023 at 16:59

  Olen paar korda käinud. Esimene kord oli leidsin sinihallitusjuustu, mis oli megasoodsa hinnaga ja maitses hästi. Tundus hea leid aga oli ainult ühekordne sooduspakkumine äpiga. Teine kord ei jäänud silma enam ühtegi asja, mis elevust tekitaks ja mille pärast peaksin oma kodupoe Lidl’i vastu vahetama. Kana- ja lihatooteid ei ostaks sealt samuti, kuna on läbi käinud, et nende tarneahelas on loomapiinamine, sh linnulihal. Mujal kauplustes on ikkagi vähemalt õrrekanade ja vabapidamisel kanade munad olemas. Lisaks pole seal automaatkassasid ja järjekorrad on juba väljaspool tippaega tüütult pikad. Ei kujuta ette mis õhtul kella kuue ajal seal veel toimub.

  • Avatar
   Vasta Olga 19. veebruar 2023 at 09:03

   Loomapiinamine, päriselt? Mis sa muidu arvad, mitu Tallegi kana päikesevalgust on näinud vōi arvad, et Eestis toodetud lihatoodete loomad on kuidagi paremini koheldud? Elavad nad kōik pimedates puurides omaniku suva järgi, vōi kuidas maksab ükskōik mis vorst paari euro ringis? 😒

 • Avatar
  Vasta Evelin 12. veebruar 2023 at 13:50

  Sama. Olen seal korra ära käinud ja kuigi see mul 5 minuti jalutustee kaugusel, siis rohkem pole käinud. Käin Selkus, mis ka 5 minuti jalutustee kaugusel. Ok valetan, tegelikult tellin Selverist kulleriga nädala toidu koju.
  Ma ei kannata üldse neid mega suuri poode, kus sada kilomeetrit ringi pead kõndima, inimmassid ka ei meelita ja ega seal Lidlis mulle väga miskit silma ei hakanud ka, mida ma sööks. Mingi paari meelepärase toote pärast ka seal käima hakata ei näe mõtet.

 • Avatar
  Vasta Heleri 12. veebruar 2023 at 13:44

  Mina külastan Tartu Lidleid küll ja seal peale avamist enam mingit tohutut tunglemist pole. Esimesel korral käies mõtlesin pm sama, et no ma ei viitsi trügida ja suvalisi asju võtta 😃
  Praeguseks on välja kujunenud teatud asjad, mida just sealt ostan. Nt külmutatud paneeritud mozzarella pulgad, mida kuumaõhufritüüris ülihea teha. Lisaks leiab sealt tõesti põnevaid pakkumisi, nt jõuluks sai mu laps sealt väga ägeda kahepoolse tahvli, mis oli väga soodsa hinnaga. Aga igapäevaoste teen muudes poodides.
  Soovitan kunagi uuesti sinna minna, aga kindlasti mitte tipptunnil 😃

 • Avatar
  Vasta Maria 12. veebruar 2023 at 13:37

  Ei käi, pole käinud ja esialgu pole plaani ka minna. Kui muud poodi ligedal pole, ehk astuks tungiva vajaduse peale sisse, aga võib-olla ka mitte.

  Tundus just täpselt selline, nagu sinagi siin kirjeldad, nii et ootuspärane.

 • Avatar
  Vasta Karina 12. veebruar 2023 at 13:32

  Sama!
  Olen ostnud huvi pärast nö uusi asju. Absoluutselt kõik on läinud prügikasti. Mul ka tuttavad jauravad, et oiii seal eestis toodetud piim jne. Aga mu käsi ei tõuse kui peale kirjutatud ingl keeles Milk- raudselt keemia😂🤦‍♀️ aga ma veidi imelikum kui keskmine eestlane.
  Viinamarja ja veini pärast ka ei viitsi jaurata seal pensionäridega.

 • Avatar
  Vasta Tinkerbell 12. veebruar 2023 at 13:30

  tapselt sama kogemus, isegi hakklihaga tapselt sama 🤣 ma olen sellele poele 5x voimaluse andnud, aga jaan siiski barborast tellimise juurde, kui säästa tahan.

 • Avatar
  Vasta Elerin 12. veebruar 2023 at 13:19

  Mul ikka head kogemused. Ütlen ausalt et enne kui lidlis käisime oli kuu raha toidule umbes 600-700 eurot, viie liikmeline pere. Nüüd ostame nädala kraami lidlist, vahest nipetnäpet nädala sees ka mujalt poest ja toidu peale raha kulub kuus umbes 300-350. Kõiki asju ma lidlist ei osta, näiteks hapukoort ja hakkliha ja kindlasti veel paar asja aga enamus ikka lidl. Närvi ajab küll et inimesi täis ja kõik koperdavad ees koguaeg 😀 aga ikka lähen ja käin. Ostan palju asju ka soodukate ajal ära, liha nt ja viskan sügavasse ja muud asjad mis säilivad.

  • Avatar
   Vasta Berit 12. veebruar 2023 at 22:53

   Jah, mõned korrad olen sattunud, aga üldiselt käin seal väga harva. Lihakraami ei ostaks juba tõesti seetõttu, et mõni aeg tagasi oli artikkel, kuidas loomi väga halvasti koheldakse. Kusagilt peab ju see soodne hind tulema, eks :S Vahel käin uudistamas näiteks šokolaade, mis seal teistsugused ja põnevad, aga üldiselt olen selle odava kraami kvaliteedi ja eetilisuse suhtes veidi skeptiline.

   • Avatar
    Vasta kk 13. veebruar 2023 at 16:56

    Ma ei tea, kuidas Eestis aga Itaalias nt. müüakse vahel ka Fair Trade šokolaade jm. kraami seal.